balsa master - en to gl translation catalogue (1505 entries)

en: E-Mail utility
gl: Utilidade de correo electrónico

note: The externq database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
gl: Sen Id

en: No-Name
gl: Sen nome

en: SASL Interaction
gl: Interacción SASL

en: TLS requested but not compiled in
gl: Solicitouse TLS pero esta opción non está compilada.

en: Undefined location of user address book
gl: Localización da axenda de enderezos sen definir

en: No error
gl: Sen erros

en: Cannot read from address book
gl: Non é posíbel ler a axenda de enderezos

en: Cannot write to address book
gl: Non é posíbel escribir na axenda de enderezos

en: Cannot connect to the server
gl: Non é posíbel conectar co servidor

en: Cannot search in the address book
gl: Non é posíbel buscar na axenda de enderezos

en: Cannot add duplicate entry
gl: Non é posíbel engadir unha entrada duplicada

en: Cannot find address in address book
gl: Non é posíbel encontrar o enderezo na axenda

en: Unknown error
gl: Produciuse un erro descoñecido

en: To:
gl: Para:

en: Bcc:
gl: Cco:

en: Reply To:
gl: Responder a:

en: D_isplayed Name:
gl: Nome _mostrado:

en: _First Name:
gl: _Nome:

en: _Last Name:
gl: Ape_lidos:

en: _Nickname:
gl: _Alcume:

en: O_rganization:
gl: O_rganización:

en: _Email Address:
gl: _Correo electrónico:

note: Right/Add button
en: A_dd
gl: E_ngadir

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: Failed to create output stream
gl: Non foi posíbel crear o fluxo de saída

en: Could not read embedded message
gl: Non foi posíbel ler a mensaxe incorporada

en: Syntax error in the filter configuration file
gl: Produciuse un erro de sintaxe no ficheiro de configuración do filtro

en: Unable to allocate memory
gl: Non foi posíbel a asignación de memoria

en: Error in regular expression syntax
gl: Produciuse un erro na sintaxe da expresión regular

en: Attempt to apply an invalid filter
gl: Intentouse aplicar un filtro incorrecto

en: Invalid filters %s for mailbox %s
gl: Os filtros %s para a caixa de correo %s son incorrectos

en: Unable to load message body to match filter
gl: Non foi posíbel cargar o corpo da mensaxe coincidinte co filtro

en: Invalid filter: %s
gl: Filtro incorrecto: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
gl: O nome da caixa de correo para o filtro é incorrecta: %s

en: Error when copying messages: %s
gl: Produciuse un erro ao copiar as mensaxes: %s

en: Error when trashing messages: %s
gl: Produciuse un erro durante o envío das mensaxes á caixa do lixo: %s

en: Error when moving messages: %s
gl: Produciuse un erro ao mover as mensaxes: %s

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
gl: Produciuse un fallo ao descifrar a parte MIME: erro de análise

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
gl: A frase de paso para esta chave era incorrecta, ténteo de novo
    
    Chave: %s

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
gl: Introduza a frase de paso para a chave secreta
    
    Chave: %s

en: could not get data from stream
gl: Non foi posíbel obter datos desde o fluxo

en: could not create new data object
gl: non foi posíbel crear un novo obxecto de datos

en: signing failed
gl: fallou a sinatura

en: signature verification failed
gl: produciuse un fallo na comprobación da sinatura

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
gl: a combinación de sinatura e cifrado está definida unicamente para RFC 2440

en: signing and encryption failed
gl: fallaron a sinatura e o cifrado

en: encryption failed
gl: produciuse un fallo ao cifrar

en: decryption failed
gl: produciuse un fallo ao descifrar

en: could not create context
gl: non foi posíbel crear o contexto

en: the crypto engine for protocol OpenPGP is not available
gl: o motor de cifrado para o protocolo OpenPGP non está dispoñíbel

en: the crypto engine for protocol CMS is not available
gl: o motor de cifrado para o protocolo CMS non está dispoñíbel

en: invalid crypto engine %d
gl: O motor de cifrado non é correcto %d

en: could not list keys for "%s"
gl: non foi posíbel listar as chaves para «%s»

en: %s: a key for %s is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
gl: %s: existe unha chave para %s, pero está caducada, desactivada, revogada ou é incorrecta

en: %s: could not find a key for %s
gl: %s: non foi posíbel encontrar unha chave para %s

en: %s: a key with id %s is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
gl: %s: existe unha chave co id %s, pero está caducada, desactivada, revogada ou é incorrecta

en: %s: could not find a key with id %s
gl: %s: non foi posíbel encontrar unha chave co id %s

en: %s: multiple keys for %s
gl: %s: chaves múltiples para %s

en: %s: insufficient validity for uid %s
gl: %s: validez insuficiente para o uid %s

en: Could not get an HTML part: %s
gl: Non foi posíbel obter unha parte HTML: %s

en: This message part contains images from a remote server. To protect your privacy, Balsa has not downloaded them. You may choose to download them if you trust the server.
gl: Esta parte da mensaxe contén imaxes dun servidor remoto. Para protexer a súa privacidade, o Balsa non descargou estas imaxes. Se vostede confía no servidor pode descargalas.

en: _Download images
gl: _Descargar as imaxes

en: Fwd:
gl: Rnv:

en: New Identity
gl: Nova identidade

en: Error executing signature generator %s
gl: Produciuse un erro ao executar o xerador de sinaturas %s

en: Cannot open signature file '%s' for reading
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro da sinatura «%s» para lectura

en: Error reading signature from %s
gl: Produciuse un erro lendo a sinatura de %s

en: Signature in %s is not a UTF-8 text.
gl: A sinatura de %s non é un texto en UTF-8.

en: Current
gl: Actual

en: Default
gl: Predefinido

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
gl: Camiño da _Face:

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
gl: Camiño _X-Face

note: create the "General" tab
en: General
gl: Xeral

en: _Identity name:
gl: Nome da _identidade:

en: _Full name:
gl: Nome _completo:

en: _Mailing address:
gl: E_nderezo de correo-e:

en: Reply _to:
gl: _Responder a:

en: _Domain:
gl: _Dominio:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
gl: Mensaxes

en: _Bcc:
gl: _Cco:

en: Reply _string:
gl: Cadea de re_sposta:

en: F_orward string:
gl: Cadea de reencamiñament_o:

en: send messages in both plain text and _HTML format
gl: enviar as mensaxes en texto plano e tamén en formato _HTML

en: request _Message Disposition Notification by default
gl: solicitar confir_mación de recepción das mensaxes de forma predefinida

en: SMT_P server:
gl: Servidor SMT_P:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
gl: Sinatura

en: Signature _path
gl: Camiño da _sinatura

en: _Execute signature
gl: _Executar a sinatura

en: Incl_ude signature
gl: Incl_uír a sinatura

en: Include signature when for_warding
gl: Incluír a sinatura nos reencami_ñamentos

en: Include signature when rep_lying
gl: Inc_luír a sinatura nas respostas

en: _Add signature separator
gl: Eng_adir un separador de sinatura

en: Prepend si_gnature
gl: An_tepor a sinatura

en: Signing and encrypting messages are possible
    only if Balsa is built with cryptographic support.
gl: O asinado e cifrado de mensaxes unicamente é
    posíbel se o Balsa incorpora o soporte de cifrado.

en: Security
gl: Seguranza

en: sign messages by default
gl: asinar as mensaxes de forma predefinida

en: encrypt messages by default
gl: cifrar as mensaxes de forma predefinida

en: default protocol
gl: protocolo predefinido

en: always trust GnuPG keys when encrypting
gl: confiar sempre nas chaves GnuPG ao cifrar

en: remind me if messages can be encrypted
gl: lembrarme se se poden cifrar as mensaxes

en: use secret key with this id for signing
    (leave empty for automatic selection)
gl: usar unha chave secreta con este ID para asinar
    (deixar baleiro para seleccionar automaticamente)

en: Error reading file %s: %s
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
gl: O ficheiro de cabeceiras de «Face» %s é demasiado grande (%lu bytes).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
gl: O ficheiro de cabeceiras de «Face» %s contén datos binarios.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar «Face»: %s

en: Error: The identity does not have a name
gl: Erro: a identidade non ten nome

en: Error: An identity with that name already exists
gl: Erro: xa existe unha identidade con ese nome

en: Do you really want to delete the selected identity?
gl: Desexa realmente eliminar a identidade seleccionada?

en: Error displaying help for identities: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar a axuda para as identidades: %s

en: Manage Identities
gl: Xestionar as identidades

en: GnuPG MIME mode
gl: Modo MIME de GnuPG

en: GnuPG OpenPGP mode
gl: Modo OpenPGP de GnuPG

en: GpgSM S/MIME mode
gl: Modo S/MIME de GpgSM

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
gl: Alerta do servidor IMAP %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
gl: Erro do servidor IMAP %s: %s

en: Balsa passwords
gl: Contrasinais do Balsa

en: Cannot connect to %s
gl: Non é posíbel conectar con %s

en: Cannot connect to the server: %s
gl: Non é posíbel conectar co servidor: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
gl: Excedeu o número de conexións por servidor %s

en: Your Balsa configuration is now stored in "~/.balsa/config".
gl: A configuración de Balsa está gardada en «~/.balsa/config».

en: not a regular file
gl: non é un ficheiro normal

en: Cannot launch, missing application
gl: Non foi posíbel iniciar, falta o aplicativo

en: Open with %s
gl: Abrir con %s

en: Open _part with %s
gl: Abrir a _parte con %s

en: Invalid date
gl: Data incorrecta

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Authenticity of this certificate could not be verified.
    <b>Reason:</b> %s
    <b>This certificate belongs to:</b>
gl: Non foi posíbel verificar a autenticidade deste ficheiro.
    <b>Razón:</b> %s
    <b>Este certificado pertence a:</b>

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
gl: 
    <b>Este certificado foi emitido por: </b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
gl: <b>Este certificado é correcto</b>
    de %s
    para %s
    <b>Impresión dixital:</b> %s

en: SSL/TLS certificate
gl: Certificado SSL/TLS

en: _Accept Once
gl: _Aceptar unha vez

en: Accept&_Save
gl: Acepta_r e gardar

en: _Reject
gl: _Rexeitar

en: Connection to %s timed out. Abort?
gl: Esgotouse o tempo de conexión a %s. Desexa cancelar a conexión?

en: No image data
gl: Sen datos de imaxe

en: Invalid input format
gl: O formato de entrada é incorrecto

en: Internal buffer overrun
gl: Desbordouse o búfer interno

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
gl: Datos X-Face erróneos

en: Cannot load mailbox %s
gl: Non é posíbel cargar a caixa de correo %s

en: No such mailbox type: %s
gl: Non existe este tipo de caixa de correo: %s

en: Bad local mailbox path "%s"
gl: O camiño da caixa de correo local é incorrecto «%s»

en: Could not create a mailbox of type %s
gl: Non foi posíbel crear unha caixa de correo do tipo %s

en: Applying filter rules to %s
gl: Aplicando as regras do filtro a %s

en: Copying from %s to %s
gl: Copiando de %s a %s

en: libbalsa_mailbox_get_message: mailbox %s is closed
gl: libbalsa_mailbox_get_message: a caixa de correo %s está cerrada

en: Removing messages from source mailbox failed
gl: Produciuse un fallo na eliminación das mensaxes da caixa de correo fonte

en: from unknown
gl: dun descoñecido

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Searching %s for partial messages
gl: Buscando mensaxes parciais en %s

en: Reconstructing message
gl: Reconstruíndo a mensaxe

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
gl: Produciuse un fallo na busca de mensaxes duplicadas na caixa fonte

note: ImapIssue macro handles reconnecting. We might issue a LIBBALSA_INFORMATION_MESSAGE here but it would be overwritten by login information...
en: IMAP connection has been severed. Reconnecting...
gl: Interrumpiuse a conexión IMAP. Reconectando...

en: IMAP protocol error. Try enabling bug workarounds.
gl: Produciuse un erro no protocolo IMAP.  O programa está buscando unha solución alternativa.

en: IMAP server has shut the connection: %s Reconnecting...
gl: O servidor IMAP interrumpiu a conexión: reconectando %s ...

en: Async IMAP cmd %s could not be executed. Reconnecting...
gl: Non foi posíbel executar o comando Async IMAP %s . Conectando de novo...

en: %s: Opening %s Refcount: %d
gl: %s: Abrindo %s Conteo de referencia: %d

en: Downloading %ld kB
gl: Descargando %ld kB

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
gl: O comando IMAP SEARCH fallou para a caixa de correo %s
    volvendo ao método de busca predefinido

en: No path found for mailbox "%s", using "%s"
gl: Non se encontrou un camiño para a caixa de correo «%s», usando «%s»

en: Cannot get IMAP handle
gl: Non foi posíbel obter o manexador IMAP

en: Error fetching message from IMAP server: %s
gl: Produciuse un erro ao obter as mensaxes do servidor IMAP: %s

en: Downloading %u kB
gl: Descargando %u kB

en: Cannot create temporary file
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal

en: Cannot write to temporary file %s
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro temporal %s

en: Uploading %ld kB
gl: Enviando %ld kB

en: Server-side threading not supported.
gl: O servidor non soporta fíos de conversa.

en: Failed to save cache file "%s": %s.
gl: Produciuse un fallo ao gardar o ficheiro da caché «%s»: %s.

en: Cache file for mailbox %s will be created
gl: Crearase un ficheiro na caché para a caixa de correo %s

en: Failed to read cache file %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler o ficheiro da caché %s: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
gl: Repararase o ficheiro na caché da caixa de correo %s

en: Filtering %s
gl: Filtrando %s

en: Preparing %s
gl: Preparando %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
gl: Produciuse un fallo ao abrir %s. Núm. de erro = %d,

en: Failed to sync mailbox "%s"
gl: Produciuse un fallo ao sincronizar a caixa de correo «%s»

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
gl: A caixa de correo %s non parece ser do tipo Maildir.

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
gl: Non foi posíbel crear un directorio Maildir en %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
gl: Non foi posíbel crear un MailDir en %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
gl: Non foi posíbel eliminar os contidos de %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
gl: Non foi posíbel eliminar %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
gl: A caixa de correo non existe.

en: Data copy error
gl: Produciuse un erro ao copiar os datos

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
gl: A caixa de correo %s non parece ser do tipo Mbox.

en: Could not write file %s: %s
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro %s: %s

en: Failed to create temporary file "%s": %s
gl: Produciuse un fallo a crear o ficheiro temporal «%s»: %s

en: Failed to save cache file "%s": %s.  New version saved as "%s"
gl: Produciuse un fallo ao gardar o ficheiro da caché «%s»: %s. Gardouse unha nova versión como «%s»

en: Could not unlink file %s: %s
gl: Non foi posíbel desligar o ficheiro %s: %s

en: Cannot open mailbox.
gl: Non é posíbel abrir a caixa de correo.

en: Mailbox is not in mbox format.
gl: A caixa de correo non ten un formato mbox.

en: Cannot lock mailbox.
gl: Non é posíbel bloquear a caixa de correo.

en: %s: could not open %s.
gl: %s: non foi posíbel abrir %s.

en: %s: could not get new mime stream.
gl: %s: non foi posíbel obter un novo fluxo mime.

en: %s: %s is not in mbox format.
gl: %s: %s non está en formato mbox.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
gl: A caixa de correo %s non parece ser do tipo Mh.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
gl: Non foi posíbel crear o directorio MH en %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
gl: Non foi posíbel crear unha estrutura MH en %s (%s)

en: Cannot create message
gl: Non é posíbel crear a mensaxe

en: Message rename error
gl: Produciuse un erro ao renomear a mensaxe

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
gl: Produciuse un erro ao incorporar a mensaxe %d de %s a %s: %s

en: Saving POP message to %s failed
gl: Produciuse un fallo ao gardar a mensaxe POP en %s

en: Retrieving Message %d of %d
gl: Recuperando a mensaxe %d de %d

en: Received %ld kB of %ld
gl: Recibidos %ld kB de %ld

en: Saving POP message to %s failed.
gl: Produciuse un fallo ao gardar a mensaxe POP en %s.

en: Transferring POP message to %s failed.
gl: Produciuse un fallo na transferencia da mensaxe POP a %s.

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
gl: Produciuse un erro no ficheiro temporal da caixa de correo POP3 %s:
    %s

en: POP3 mailbox %s error: %s
gl: Produciuse un erro na caixa de correo POP3 %s: %s

en: POP3 message %d oversized: %d kB - skipped.
gl: A mensaxe POP3 %d excede o tamaño: %d kB - saltada.

en: POP3 error: cannot open %s for writing.
gl: Produciuse un erro do POP3: non é posíbel abrir %s para escritura.

en: POP3 error: cannot close %s.
gl: Produciuse un erro do POP3: non é posíbel pechar %s.

en: POP3 error: %s.
gl: Erro POP3: %s.

en: Mailbox (%s) is readonly: cannot change flags.
gl: A caixa de correos (%s) é de só lectura: non é posíbel cambiar as marcas.

en: west european
gl: europeo occidental

en: east european
gl: europeo oriental

en: south european
gl: europeo do sur

en: north european
gl: europeo do norte

en: cyrillic
gl: cirílico

en: arabic
gl: árabe

en: greek
gl: grego

en: hebrew
gl: hebreo

en: turkish
gl: turco

en: nordic
gl: nórdico

en: thai
gl: tailandés

en: baltic
gl: báltico

en: celtic
gl: celta

en: west europe (euro)
gl: europeo occidental (euro)

en: russian
gl: ruso

en: ukrainian
gl: ucraíno

en: japanese
gl: xaponés

en: korean
gl: coreano

en: Cannot open %s: %s
gl: Non é posíbel abrir %s: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
gl: Non é posíbel abrir %s: é unha ligazón simbólica

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
gl: Excedeuse o tempo de espera mentres se intentaba facer un bloqueo fcntl.

en: Waiting for fcntl lock... %d
gl: Esperando polo bloqueo...%d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
gl: Excedeuse o tempo de espera mentres se tentaba facer o bloqueo flock!

en: Waiting for flock attempt... %d
gl: Agardando por un intento de flock... %d

en: LDAP Directory for %s
gl: Directorio LDAP para %s

en: unknown
gl: descoñecido

en: needs action
gl: necesita unha acción

en: accepted
gl: aceptado

en: declined
gl: rexeitado

en: tentatively accepted
gl: aceptado provisionalmente

en: delegated
gl: delegado

en: completed
gl: completado

en: in process
gl: en proceso

en: Event Notification
gl: Notificación de evento

en: Event Request
gl: Solicitude de evento

en: Reply to Event Request
gl: Responder á solicitude de evento

en: Event Cancellation
gl: Cancelación de evento

en: chair
gl: presidencia

en: required participant
gl: participante necesario

en: optional participant
gl: participante opcional

en: non-participant, information only
gl: non participante, só para información

en: Gpgme has been compiled without support for protocol %s.
gl: Gpgme compilouse sen compatibilidade co protocolo %s.

en: Crypto engine %s is not installed properly.
gl: O motor de cifrado %s non está instalado correctamente.

en:  Hint: check the `gnupg2' (preferred) or `gnupg' package.
gl:  Suxestión: comprobe o «gnupg2» (preferido) ou o paquete «gnupg».

en:  Hint: check the `gpgsm' package.
gl:  Suxestión: comprobe o paquete «gpgsm».

en: Crypto engine %s version %s is installed, but at least version %s is required.
gl: Está instalado o motor de cifrado %s versión %s, pero necesítase como mínimo a versión %s.

en: Unknown problem with engine for protocol %s.
gl: Produciuse un problema descoñecido co motor para o protocolo %s.

en: %s: could not retrieve crypto engine information: %s.
gl: %s: non foi posíbel recuperar a información do motor de cifrado: %s.

en: 
    Disable support for protocol %s.
gl: 
    Desactivar a compatibilidade co protocolo %s.

en: Enter passphrase to unlock the secret key for signing
gl: Introduza unha frase de paso para desbloquear a chave secreta para asinar

en: creating a gpgme context failed
gl: Produciuse un fallo na creación dun contexto gpgme

en: Enter passphrase to decrypt message
gl: Introduza a frase de paso para descifrar a mensaxe

en: decryption and signature verification failed
gl: fallou o descifrado e a comprobación da sinatura

en: The signature is valid.
gl: A sinatura é correcta.

en: The signature is valid but expired.
gl: A sinatura é correcta pero caducou.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
gl: A sinatura é correcta pero a chave usada para comprobar a sinatura xa caducou.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
gl: A sinatura é correcta pero a chave usada para comprobar a sinatura foi revogada.

en: The signature is invalid.
gl: A sinatura é incorrecta.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
gl: Non foi posíbel verificar a sinatura porque falta a chave.

en: This part is not a real PGP signature.
gl: Esta parte non é unha sinatura PGP auténtica.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
gl: Non foi posíbel comprobar a sinatura porque o motor de cifrado non é válido.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
gl: GnuPG non está dispoñíbel neste momento porque está reconstruíndo a base de datos de confianza.

en: An error prevented the signature verification.
gl: Un erro impediu a comprobación da sinatura.

en: The user ID is of unknown validity.
gl: O ID do usuario ten unha validez descoñecida.

en: The validity of the user ID is undefined.
gl: A validez do ID do usuario non está definida.

en: The user ID is never valid.
gl: O ID do usuario non é válido.

en: The user ID is marginally valid.
gl: A validez do ID do usuario é marxinal.

en: The user ID is fully valid.
gl: A validez do ID do usuario é completa.

en: The user ID is ultimately valid.
gl: A validez do ID do usuario é total.

en: bad validity
gl: validez errónea

en: PGP signature:
gl: Sinatura PGP:

en: S/MIME signature:
gl: Sinatura S/MIME:

en: (unknown protocol)
gl: (protocolo descoñecido)

en: 
    User ID: %s
gl: 
    ID do usuario: %s

en: 
    Signed by: %s
gl: 
    Asinado por: %s

en: 
    Mail address: %s
gl: 
    Enderezo de correo: %s

en: 
    Signed on: %s
gl: 
    Asinado o: %s

en: 
    User ID validity: %s
gl: 
    Validez do ID do usuario: %s

en: 
    Key owner trust: %s
gl: 
    Confianza do propietario da chave: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
gl: 
    Impresión dixital da chave: %s

note: Subkey creation date
en: 
    Subkey created on: %s
gl: 
    A subchave creouse o: %s

note: Subkey expiration date
en: 
    Subkey expires on: %s
gl: 
    A subchave caduca o: %s

en:  revoked
gl:  revogada

en:  expired
gl:  caducada

en:  disabled
gl:  desactivada

en:  invalid
gl:  inválida

note: ngettext: string begins with a single space, so no space after * the colon is correct punctuation (in English).
en: 
    Subkey attribute:%s | 
    Subkey attributes:%s
gl[0]: 
    Atributo da subchave: %s
gl[1]: 
    Atributos da subchave: %s

en: 
    Issuer name: %s
gl: 
    Nome do emisor: %s

en: 
    Issuer serial number: %s
gl: 
    Número de serie do emisor: %s

en: 
    Chain ID: %s
gl: 
    ID da cadea: %s

en: Could not launch %s to query the public key %s.
gl: Non foi posíbel iniciar %s para obter a chave pública %s.

en: Running %s failed with return value %d:
    %s
gl: Produciuse un fallo na execución do %s cun valor de retorno %d:
    %s

en: Running %s successful:
    %s
gl: Executando %s correctamente:
    %s

en: undefined
gl: indefinida

en: never
gl: nunca

en: marginal
gl: marxinal

en: full
gl: total

en: ultimate
gl: última

en: User ID
gl: ID do usuario

en: Key ID
gl: ID da chave

en: Length
gl: Lonxitude

en: Validity
gl: Validez

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
gl: Seleccione unha chave

en: Select the private key for the signer %s
gl: Seleccionar a chave privada para o asinante %s

en: Select the public key for the recipient %s
gl: Seleccionar a chave pública para o destinatario %s

en: Insufficient trust for recipient %s
gl: A confianza no destinatario %s non é suficiente

en: The validity of the key with user ID "%s" is "%s".
gl: A validez da chave co ID do usuario «%s» é «%s».

en: Use this key anyway?
gl: Desexa usar esta chave de todas formas?

en: Try again later.
gl: Probe máis tarde.

en: Sending Mail...
gl: Enviando o correo...

en: _Hide
gl: _Ocultar

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
gl: Non foi posíbel enviar a mensaxe a %s:
    %d: %s
    A mensaxe permanece na caixa de saída.

en: Saving sent message to %s failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao gardar a mensaxe enviada a %s: %s

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
gl: O reenvío foi rexeitado:
    %d: %s
    A mensaxe permanece na caixa de saída.

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
gl: Produciuse un problema ao enviar a mensaxe, esta permanece na
    caixa de saída. O sistema tentará reenviala até que vostede a elimine.

en: Connected to MTA
gl: Conectado a MTA

note: status code, mailbox
en: From: %d <%s>
gl: De: %d <%s>

note: mailbox, status code, status text
en: From %s: %d %s
gl: De %s: %d %s

note: status code, mailbox
en: To: %d <%s>
gl: Para: %d <%s>

note: mailbox, status code, status text
en: To %s: %d %s
gl: Para %s: %d %s

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: SMTP server refused connection.
    Check your internet connection.
gl: O servidor SMTP rexeitou a conexión.
    Comprobe a conexión de internet.

en: SMTP server cannot be reached.
    Check your internet connection.
gl: Non foi posíbel acceder ao servidor SMTP.
    Comprobe a conexión de internet.

en: Message left in Outbox (try again later)
gl: A mensaxe quedou na caixa de saída (probe máis tarde)

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
gl: Problema co servidor SMTP  (%d): %s
    A mensaxe quedou na caixa de saída.

en: Cannot read %s: %s
gl: Non é posíbel ler %s: %s

en: Cannot read %s
gl: Non é posíbel ler %s

en: Cannot determine charset for text file `%s'; sending as mime type `%s'
gl: Non foi posíbel determinar o xogo de caracteres para o ficheiro de texto «%s»; enviando como tipo mime «%s»

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
gl[0]: Esta mensaxe non será cifrada para o destinatario CCo:.
gl[1]: Esta mensaxe non será cifrada para os destinabarios CCo:.

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient(s).
gl: Esta mensaxe non se cifrará para os destinatarios CCo:.

note: host, authentication method
en: Logging in to %s using %s
gl: Iniciando a sesión en %s usando %s

en: Never
gl: Nunca

en: If Possible
gl: Se é posíbel

en: Required
gl: Requirido

en: Error displaying server help: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar a axuda do servidor: %s

en: SMTP Server
gl: Servidor SMTP

en: _Descriptive Name:
gl: Nombre _descritivo:

note: pop server imap server
en: _Server:
gl: _Servidor:

en: _User Name:
gl: Nome do _usuario:

en: _Pass Phrase:
gl: Frase de _paso:

en: Use _TLS:
gl: Usar _TLS:

en: C_ertificate Pass Phrase:
gl: Frase de paso do c_ertificado:

en: Sp_lit message larger than
gl: Divid_ir as mensaxes maiores de

note: Top level Menus
en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

note: Items
en: _Close
gl: _Pechar

en: Close the window
gl: Pechar a xanela

note: Edit menu items
en: _Copy
gl: _Copiar

en: Copy text
gl: Copiar o texto

en: _Select Text
gl: _Seleccionar o texto

en: Select entire mail
gl: Selecciona o correo completo

en: _Escape Special Characters
gl: _Caracteres especiais de escape

en: Escape special and non-ASCII characters
gl: Usar os caracteres especiais de escape e os caracteres non-ASCII

en: Mailbox closed
gl: Caixa de correo pechada

en: Message Source
gl: Fonte da mensaxe

en: Error loading %s: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar %s: %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
gl: O camiño %s á raiz do sistema de ficheiros debe ser relativo (iniciar con /).

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s", with error "%s".
gl: Non foi posíbel crear un directorio: mdkir() fallou co nome do camiño «%s», co erro «%s».

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
gl: O ficheiro co nome do camiño «%s» non é un directorio.

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
gl: Non foi posíbel crear un directorio: mkdir() fallou co nome do camiño «%s».

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
gl: Isto pechará o Balsa.
    Desexa continuar?

en: GnomeCard Address Book
gl: Axenda de enderezos GnomeCard

en: Address Book
gl: Axenda de enderezos

en: Configure Balsa
gl: Configurar Balsa

en: Use balsa as default email client?
gl: Desexa usar o balsa como cliente de correo predefinido?

en: _Yes
gl: _Si

en: _No
gl: _Non

en: Default Client
gl: Cliente predefinido

en: _Inbox:
gl: _Caixa de entrada:

en: _Outbox:
gl: Caixa de _saída:

en: _Sentbox:
gl: _Correo enviado:

en: _Draftbox:
gl: _Borradores:

en: _Trash:
gl: _Lixo:

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
gl: O nome do camiño «%s» debe especificarse canonicamente -- debe iniciar cun «/».

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
gl: A caixa de correo «%s» non parece correcta.

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
gl: Comprobe a localización dos ficheiros de correo predefinidos.
    Estes crearanse se fose preciso.

en: Mail Files
gl: Ficheiros de correo

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
gl: Houbo problemas creando as caixas de correo
    %s

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
gl: Configurou o Balsa correctamente. Divírtase
      -- O equipo de desenvolvemento do Balsa

en: All Done!
gl: Todo feito

en: The following settings are also needed (and you can find them later, if need be, in the Email application in the 'Preferences' and 'Identities' commands on the 'Tools' menu)
gl: Os seguintes axustes son tamén necesarios (e pode encontralos máis tarde, se fose preciso, en «Preferencias» e «Identidades» no menú «Ferramentas»)

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
gl: Calquera que lle proporcione unha conta de correo debería facilitarlle a seguinte información (se vostede ten un administrador de rede, pode que xa o configurara por vostede):

en: Yes, remember it
gl: Si, lembralo

en: No, type it in every time
gl: Non, teclealo de cada vez

en: Name of mail server for incoming _mail:
gl: Nome do servidor para o correo _entrante

en: _Type of mail server:
gl: _Tipo de servidor de correo:

en: Connect using _SSL:
gl: Conectar usando _SSL:

en: Your email _login name:
gl: Nome do _usuario do correo:

en: Your _password:
gl: Contrasi_nal:

en: _SMTP Server:
gl: Servidor _SMTP:

note: 2.1
en: Your real _name:
gl: O seu nome _real:

en: Your _Email Address, for this email account:
gl: O seu enderezo de correo-e para esta conta:

en: _Remember your password:
gl: Lemb_re o seu contrasinal:

en: _Local mail directory:
gl: Directorio de correo _local:

en: User Settings
gl: Configuración do usuario

en: Default Identity
gl: Identidade predefinida

en: Local Mail Problem
    %s
gl: Problema co correo local
    %s

en: Welcome to Balsa!
gl: Benvido/a a Balsa!

en: Before you can send or receive email:
    
    -- either you should already have Internet access and an email account, provided by an Internet Service Provider, and you should have made that Internet connection on your computer
    
    -- or your Network Administrator at your place of work/study/similar may have set up your computer to connect to the network.
gl: Antes de enviar ou recibir correo electrónico:
    
    --debe ter unha conta de correo e acceso a internet fornecido por un provedor de servizos, ademais debe ter conectado o computador á rede
    
    --ou ben un administrador de rede no lugar de traballo, estudos ou similar que configure o computador para que se conecte a internet.

en: Balsa E-mail reader
gl: Lector de correo Balsa

en: New mail notification
gl: Notificación de novo correo

en: Program startup
gl: Inicio do programa

en:  address book:
gl:  axenda de enderezos:

en: _Entry
gl: _Entrada

en: _Help
gl: Ax_uda

note: new button
en: _New
gl: _Novo

en: VCard Address Book (GnomeCard)
gl: Axenda de enderezos VCard (GnomeCard)

en: External query (a program)
gl: Solicitude externa (un programa)

en: LDIF Address Book
gl: Axenda de enderezos LDIF

en: LDAP Address Book
gl: Axenda de enderezos LDAP

en: GPE Address Book
gl: Axenda de enderezos GPE

en: Rubrica Address Book
gl: Axenda de enderezos de Rubrica

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: Edit address book properties
gl: Editar as propiedades da axenda de enderezos

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Delete address book
gl: Eliminar a axenda de enderezos

en: _Quit
gl: _Saír

en: Exit the program
gl: Saír do programa

en: _New Entry
gl: _Nova entrada

en: Add new entry
gl: Engadir unha nova entrada

en: _Delete Entry
gl: _Eliminar entrada

en: Delete entry
gl: Eliminar entrada

en: _About
gl: _Sobre

en: _Name
gl: _Nome

en: _Address
gl: _Enderezo

en: F_ilter:
gl: F_iltro:

en: Name
gl: Nome

en: E-Mail Address
gl: Correo electrónico

note: -- table column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
gl: _Buscar por nome:

en: Run Editor
gl: Executar o editor

en: _Re-Import
gl: _Reimportar

note: -- table column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
gl: Enviar a

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
gl: Tratar múltiples enderezos como:

en: alternative addresses for the same person
gl: enderezos alternativos para a mesma persoa

en: a distribution list
gl: unha lista de distribución

en: Could not launch %s: %s
gl: Non foi posíbel iniciar %s: %s

en: Error opening address book '%s':
    %s
gl: Produciuse un erro abrindo a axenda de enderezos «%s»:
     %s

en: Suggest complete addresses:
gl: Suxerir enderezos completos:

en: as I type
gl: mentres tecleo

en: when I hit the Escape key
gl: cando prema a tecla Esc

en: Modify %s Address Book
gl: Modificar a axenda de enderezos %s

en: Add %s Address Book
gl: Engadir unha axenda de enderezos %s

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
gl: Nome _da axenda de enderezos:

en: Load program location:
gl: Localización do programa de carga:

en: Select load program for address book
gl: Seleccionar o programa de carga para a axenda de enderezos

en: Save program location:
gl: Gardar a localización do programa:

en: Select save program for address book
gl: Seleccionar o programa de rexistro para a axenda de enderezos

en: _Host Name
gl: Nome do _servidor

en: Base Domain _Name
gl: _Nome do dominio base

en: _User Name (Bind DN)
gl: Nome de _usuario (conexión DN)

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: _User Address Book DN
gl: Axenda de enderezos do _usuario DN

en: Enable _TLS
gl: Activar _TLS

en: Error displaying help: %s
gl: Produciuse un erro mostrando a axuda: %s

en: No path found.  Do you want to give one?
gl: Non se encontrou un camiño. Desexa especificar un?

en: Rubrica2 Address Book
gl: Axenda de enderezos Rubrica2

en: _Remember password in keyring
gl: Lemb_rar o contrasinal no anel de chaves

en: _Remember password
gl: Lembra_r o contrasinal

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
gl: Abrindo a caixa de correo remoto %s.
    O contrasinal _para %s@%s:

en: _Password for %s@%s (%s):
gl: _Contrasinal para %s@%s (%s):

en: Password needed
gl: É necesario o contrasinal

en: Couldn't open mailbox "%s"
gl: Non foi posíbel abrir a caixa de correo «%s»

en: From
gl: De

en: Subject
gl: Asunto

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

note: FIXME: this is hack!
en: To
gl: Para

en: Move to Trash failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao mover ao lixo: %s

note: Message menu items
en: _Reply...
gl: _Responder…

en: Reply To _All...
gl: Responder _a todos...

en: Reply To _Group...
gl: Responder ao _grupo…

en: _Forward Attached...
gl: _Reencamiñar anexado...

en: Forward _Inline...
gl: Reencamiñar _inserido...

en: _Pipe through...
gl: _Canalizar mediante...

en: _Store Address...
gl: _Gardar o enderezo...

en: _Undelete
gl: Rec_uperar

en: Move To _Trash
gl: Mover ao _lixo

en: T_oggle
gl: _Cambiar

note: Message:toggle-flag submenu items
en: _Flagged
gl: _Marcadas

en: _Unread
gl: _Sen ler

en: _Move to
gl: _Mover a

en: _View Source
gl: _Visualizar a fonte

en: Failed to copy %d message to mailbox "%s": %s | Failed to copy %d messages to mailbox "%s": %s
gl[0]: Produciuse un fallo ao copiar a mensaxe %d á caixa de correo «%s»: %s
gl[1]: Produciuse un fallo ao copiar as mensaxes %d á caixa de correo «%s»: %s

en: Copied to "%s".
gl: Copiado a «%s».

en: Moved to "%s".
gl: Movido a «%s».

en: Committing mailbox %s failed.
gl: Produciuse un fallo na actualización da caixa de correo %s.

en: Cannot process the message: %s
gl: Non é posíbel procesar a mensaxe: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
gl: Non é posíbel acceder á mensaxe %u para pasar a %s

en: Cannot read message %u to pass to %s
gl: Non é posíbel ler a mensaxe %u para pasar a %s

en: Pipe message through a program
gl: Canalizar a mensaxe por medio dun programa

en: _Run
gl: _Executar

en: Specify the program to run:
gl: Indicar o programa a executar:

en: Mailbox
gl: Caixa de correo

en: Failed to find mailbox
gl: Produciuse un fallo ao buscar a caixa de correo

en: _Other...
gl: _Outro...

en: Choose destination folder
gl: Escoller o cartafol de destino

en: Other...
gl: Outro...

en: Check cryptographic signature
gl: Comprobar a sinatura cifrada

en: Select message part to display
gl: Seleccionar a parte da mensaxe que mostrar

en: Wrapped
gl: Axustado

en: Not found
gl: Non encontrado

en: Find:
gl: Buscar:

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Content
gl: Contido

en: Message parts
gl: Partes da mensaxe

en: Save selected as...
gl: Gardar os seleccionados como...

en: Save selected to folder...
gl: Gardar os seleccionados no cartafol...

en: (No sender)
gl: (Sen remitente)

en: Could not access message %u in mailbox "%s".
gl: Non foi posíbel acceder á mensaxe %u na caixa de correo «%s».

en: mixed parts
gl: partes mixtas

en: alternative parts
gl: partes alternativas

en: signed parts
gl: partes asinadas

en: encrypted parts
gl: partes cifradas

en: rfc822 message
gl: mensaxe rfc822

en: "%s" parts
gl: «%s» partes

en: force inline for all parts
gl: forzar que se insiran todas as partes

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
gl: mensaxe rfc822 (de %s, asunto «%s»)

en: complete message
gl: completar a mensaxe

en: part %s: %s (file %s)
gl: parte %s: %s (ficheiro %s)

en: part %s: %s
gl: parte %s: %s

en: encrypted:
gl: cifrado:

en: Reading embedded message failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler a mensaxe incorporada: %s

en: Appending message to %s failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao incorporar a mensaxe a %s: %s

en: _Save...
gl: _Gardar...

en: _Copy to folder...
gl: _Copiar ao cartafol...

en: Select folder for saving selected parts
gl: Seleccionar un cartafol para gardar as partes seleccionadas

en: Could not create URI for %s
gl: Non foi posíbel crear o URI para %s

en: %s message part
gl: Parte da mensaxe %s

en: Could not save %s: %s
gl: Non foi posíbel gardar %s: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao enviar a petición de confirmación de recepción: %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
gl: O remitente deste correto, %s, solicitou
    unha mensaxe de confirmación de recepción (MCR) remitida a «%s».
    Desexa enviar a confirmación?

en: Reply to MDN?
gl: Desexa responder á MCR?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
gl: Non foi posíbel descifrar a mensaxe porque está aberta máis dunha vez.
    Peche as outras instancias da mensaxe e probe outra vez.

en: Parsing a message part failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar unha parte da mensaxe: %s

en: Possible disk space problem.
gl: Hai un posíbelproblema de espazo no disco.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains an encrypted part, but it's structure is invalid.
gl: A mensaxe enviada por %s co asunto «%s» contén unha parte cifrada, pero a estrutura é incorrecta.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a PGP encrypted part, but this crypto protocol is not available.
gl: A mensaxe enviada por %s co asunto «%s» contén unha parte con cifrado PGP, pero este protocolo de cifrado non está dispoñíbel.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME encrypted part, but this crypto protocol is not available.
gl: A mensaxe enviada por %s co asunto «%s» contén unha parte con cifrado S/MIME, pero este protocolo de cifrado non está dispoñíbel.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a signed part, but its structure is invalid. The signature, if there is any, cannot be checked.
gl: A mensaxe enviada por %s co asunto «%s» contén unha parte asinada, pero a estrutura é incorrecta. A sinatura, se existe, non é posíbel comprobala.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a %s signed part, but this crypto protocol is not available.
gl: A mensaxe enviada por %s co asunto «%s» contén unha parte asinada %s, pero este protocolo de cifrado non está dispoñíbel.

en: Detected a good signature
gl: Detectouse unha boa sinatura

en: Detected a good signature with insufficient validity
gl: Detectouse unha boa sinatura pero cunha validez insuficiente

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
gl: Detectouse unha boa sinatura pero cunha validez/confianza insuficiente

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
gl: A comprobación da sinatura da mensaxe enviada por %s co asunto «%s» retornou:
    %s

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" failed with an error!
gl: Produciuse un erro na sinatura da mensaxe enviada por %s co asunto «%s».

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
gl: Non é posíbel efectuar o descifrado desta mensaxe porque está aberta máis dunha vez.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
gl: A comprobación da sinatura e a eliminación da armadura OpenPGP non se poden levar a cabo porque esta mensaxe está aberta máis dunha vez.

en: Please close the other instances of this message and try again.
gl: Pechar as outras instancias desta mensaxe e tentar de novo.

en: Could not launch application: %s
gl: Non foi posíbel iniciar o aplicativo: %s

en: Save %s MIME Part
gl: Gardar a parte MIME %s

en: Could not construct uri from %s
gl: Non foi posíbel construír un uri de %s

en: File already exists. Overwrite?
gl: O ficheiro xa existe. Desexa sobrescribilo?

en: Unlink %s: %s
gl: Desligar %s: %s

en: This is an inline %s signed %s message part:
    %s
gl: Esta é unha parte da mensaxe %s asinada %s:
    %s

en: _Run GnuPG to import this key
gl: Executa_r GnuPG para importar esta chave

en: _Run GnuPG to check for an update of this key
gl: Executa_r GnuPG para buscar actualizacións desta chave

en: Error loading attached image: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar a imaxe anexada: %s

en: Content Type: external-body
gl: Tipo de contido: corpo-externo

en: Access type: local-file
gl: Tipo de acceso: ficheiro-local

en: File name: %s
gl: Nome do ficheiro: %s

en: Access type: URL
gl: Tipo de acceso: URL

en: Access type: %s
gl: Tipo de acceso: %s

en: FTP site: %s
gl: Sitio FTP: %s

en: Directory: %s
gl: Directorio: %s

en: Access type: mail-server
gl: Tipo de acceso: servidor de correo

en: Mail server: %s
gl: Servidor de correo: %s

en: Subject: %s
gl: Asunto: %s

en: Se_nd message to obtain this part
gl: E_nviar a mensaxe para obter esta parte

en: Error showing %s: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar %s: %s

en: Could not get a part: %s
gl: Non foi posíbel obter unha parte: %s

en: Sending the external body request failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao enviar a solicitude de corpo externo: %s

en: Reply...
gl: Responder…

en: ... [truncated]
gl: ... [truncado]

note: Gmail sometimes fails to do that.
en: Error:
gl: Erro:

en: IMAP server did not report message structure
gl: O servidor IMAP non informou da estrutura da mensaxe

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Date:
gl: Data:

note: addresses
en: From:
gl: De:

en: Reply-To:
gl: Responder a:

en: Fcc:
gl: Ccc:

en: Disposition-Notification-To:
gl: Confirmación de recepción a:

en: Could not save a text part: %s
gl: Non foi posíbel gardar unha parte de texto: %s

en: Copy link
gl: Copiar a ligazón

en: Open link
gl: Abrir a ligazón

en: Send link...
gl: Enviar a ligazón...

en: Save...
gl: Gardar...

en: Highlight structured phrases
gl: Realzar as frases estruturadas

en: Calling URL %s...
gl: Abrindo o URL %s...

en: Address
gl: Enderezo

en: S_tore
gl: _Gardar

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Nick Name
gl: Alcume

en: First Name
gl: Nome

en: Last Name
gl: Apelidos

en: Organization
gl: Compañía

en: Email Address
gl: Enderezo de correo-e

en: The message sent by %s with subject "%s" contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
gl: A mensaxe enviada por %s co asunto «%s» contén caracteres de 8-bit,  pero non contén unha cabeceira que describa o xogo de caracteres usado (convertido a %s)

en: This is an iTIP calendar "%s" message.
gl: Esta é unha mensaxe «%s» do calendario iTIP.

en: Summary
gl: Resumo

en: Organizer
gl: Organizador

en: Start
gl: Iniciar

en: End
gl: Rematar

en: Location
gl: Localización

en: Attendees
gl: Participantes

en: Attendee
gl: Participante

en: Description
gl: Descrición

en: The sender asks you for a reply to this request:
gl: O remitente solicita unha resposta a esta solicitude:

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept tentatively
gl: Aceptar provisionalmente

en: Decline
gl: Rexeitar

en: iTip Calendar Request
gl: Solicitude do calendario iTip

en: Sending the iTip calendar reply failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao enviar a resposta ao calendario iTip: %s

en: Error reading message part: %s
gl: Produciuse un erro ao ler a parte da mensaxe: %s

en: Type: %s (%s)
gl: Tipo: %s (%s)

en: Content Type: %s
gl: Tipo de contido: %s

en: No open or view action defined for this content type
gl: Non hai ningunha condición de apertura ou visualización para este tipo de contido

en: S_ave part
gl: G_ardar a parte

en: Type:
gl: Tipo:

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: One of the specified fields contains:
gl: Un dos campos especificado contén:

en: None of the specified fields contains:
gl: Ningún dos campos especificados contén:

en: One of the regular expressions matches
gl: Unha das expresións regulares coincide

en: None of the regular expressions matches
gl: Ningunha das expresións regulares coincide

en: Match when date is in the interval:
gl: Coincide cando a data está no intervalo:

en: Match when date is outside the interval:
gl: Coincide cando a data non está no intervalo:

en: Match when one of these flags is set:
gl: Coincide cando unha destas marcas está estabelecida:

en: Match when none of these flags is set:
gl: Coincide cando ningunha destas marcas está estabelecida:

en: You must specify the name of the user header to match on
gl: Debe especificar o nome da cabeceira do usuario coa que coincidir

en: You must specify at least one field for matching
gl: Debe especificar cando menos un campo de coincidencia

en: You must provide a string
gl: Debe indicar unha cadea

en: You must provide at least one regular expression
gl: Debe indicar cando menos unha expresión regular

en: Low date is incorrect
gl: A data inferior é incorrecta

en: High date is incorrect
gl: A data superior é incorrecta

en: Low date is greater than high date
gl: A data inferior é posterior á data superior

en: Error displaying condition help: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar a axuda da condición: %s

en: Match Fields
gl: Coincidir os campos

en: _All
gl: _Todo

en: C_lear
gl: _Limpar

en: _Body
gl: _Corpo

en: _To:
gl: _A:

en: _From:
gl: _De:

en: _Subject
gl: A_sunto

en: _User header:
gl: Cabeceira do _usuario:

en: Unread
gl: Sen ler

en: Deleted
gl: Eliminadas

en: Replied
gl: Respondido

en: Flagged
gl: Marcadas

en: One of the specified f_ields contains
gl: Un dos cam_pos indicados contén

en: Contain/Does _Not Contain
gl: Contén/Non co_ntén

en: _One of the regular expressions matches
gl: Unha das expresións regulares c_oincide

note: Left/Remove button
en: _Remove
gl: Elimina_r

en: One _Matches/None Matches
gl: Unha coincidencia/Ningunha coin_cidencia

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
gl: O filtrado mediante expresións regulares non está implementado.

en: Match when message date is in the interval:
gl: Coincide cando a data da mensaxe está no intervalo:

en: Inside/outside the date interval
gl: Dentro/Fóra do intervalo

en: Match when one flag is set/when no flag is set
gl: Coincide cando hai unha marca/cando non hai ningunha marca

en: Search T_ype:
gl: T_ipo de busca:

en: Edit condition for filter:
gl: Editar a condición para o filtro:

en: Filter with no condition was omitted
gl: Omitiuse o filtro sen condición

en: Error displaying filter help: %s
gl: Produciuse un erro mostrando a axuda de filtros: %s

en: New filter
gl: Novo filtro

en: No filter name specified.
gl: Non se especificou un nome para o filtro.

en: Filter "%s" already exists.
gl: O filtro «%s» xa existe.

en: Filter must have conditions.
gl: O filtro debe ter condicións.

en: Filter has matched
gl: O filtro encontrou coincidencias

en: You must provide a sound to play
gl: Debe indicar un son para reproducir

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
gl: (Exemplo: escribir December 31, 2000, as %s)

en: Regular Expression
gl: Expresión regular

en: Date interval
gl: Intervalo de datas

en: Flag condition
gl: Por marca

en: Copy to folder:
gl: Copiar ao cartafol:

en: Move to folder:
gl: Mover ao cartafol:

en: Colorize
gl: Colorar

en: Print on printer:
gl: Imprimir:

en: Run program:
gl: Executar un programa:

en: Send to Trash
gl: Enviar ao lixo

en: OR
gl: OU

en: AND
gl: E

note: The name entry
en: _Filter name:
gl: Nome do _filtro:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions
gl: Operación entre as condicións

en: Ne_w
gl: No_vo

en: Foreground
gl: Primeiro plano

en: Background
gl: Fondo

note: The notification area
en: Notification:
gl: Notificación:

note: Notification buttons
en: Play sound:
gl: Reproducir un son:

en: Use Sound...
gl: Usar un son...

en: Popup text:
gl: Texto emerxente:

note: The action area
en: Action to perform:
gl: Acción a executar:

en: Match
gl: Coincidencia

en: Action
gl: Acción

en: Revert
gl: Reverter

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
gl: Un diálogo de execución de filtros está aberto. Pécheo antes de modificar os filtros.

en: Balsa Filters
gl: Filtros de Balsa

en: Filter "%s" has no condition.
gl: O filtro «%s» non ten condicións.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
gl: Non foi posíbel exportar o filtro %s, produciuse un ero.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
gl: Hai abertos diálogos de execución de filtros, pécheos antes de modificar os filtros.

en: Balsa Filters Export
gl: Exportar os filtros do Balsa

en: Error displaying run filters help: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar a axuda para a execución dos filtros: %s

en: Error when applying filters
gl: Produciuse un erro cando se aplicaban os filtros

en: Filter applied to "%s".
gl: Aplicouse o filtro a «%s».

en: The destination mailbox of the filter "%s" is "%s".
    You can't associate it with the same mailbox (that causes recursion).
gl: A caixa de correo de destino do filtro «%s» é «%s».
    Non pode asocialo coa mesma caixa de correo (é causa de recursión).

en: The filter "%s" is not compatible with the mailbox type of "%s".
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
gl: O filtro  «%s» non é compatíbel co tipo de caixa de correo de «%s» .
    Isto sucede, por exemplo, cando se usan expresións regulares en caixas de correo IMAP, realízase por un método moi lento; use a busca de correspondencias con subcadeas se é posíbel.

en: Balsa Filters of Mailbox:
gl: Filtros do Balsa para a caixa de correo:

en: On reception
gl: Na recepción

en: On exit
gl: Na saída

en: Apply Selected
gl: Aplicar os seleccionados

note: up button
en: _Up
gl: _Arriba

note: down button
en: Do_wn
gl: Abai_xo

en: A_pply Now!
gl: _Aplicar agora

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
gl: O diálogo dos filtros está aberto, pécheo antes de executar os filtros en calquera caixa de correo

en: Error displaying config help: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar a axuda de configuración: %s

en: Remote IMAP folder
gl: Cartafol IMAP remoto

note: must NOT be modal
en: _Update
gl: Act_ualizar

en: C_reate
gl: C_rear

en: _Basic
gl: _Básico

en: _Max number of connections:
gl: Número _máximo de conexións:

en: Enable _persistent cache
gl: Activar caché _persistente

en: Use IDLE command
gl: Usar a orde IDLE

en: Enable _bug workarounds
gl: Activar as solucións a_lternativas

en: Use STATUS for mailbox checking
gl: Usar STATUS para a comprobación da caixa de correo

en: _Advanced
gl: _Avanzado

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _name:
gl: _Nombre descritivo:

note: username
en: Use_r name:
gl: Nome do usua_rio:

en: _Password:
gl: Co_ntrasinal:

en: _Anonymous access
gl: Acceso _anónimo

en: Subscribed _folders only
gl: Unicamente carta_foles subscribidos

en: Always show _INBOX
gl: Mostrar sempre a caixa de entrada

en: Pr_efix:
gl: Pr_efixo:

en: Select parent folder
gl: Seleccionar o cartafol pai

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
gl: O cambio de nome da «Caixa de entrada» é especial.
    Creará un subcartafol %s en %s
    contendo as mensaxes da «Caixa de entrada».
    A «Caixa de entrada» e os seus subcartafoles conservaranse.
    Que desexa facer?

en: Question
gl: Pregunta

en: Rename INBOX
gl: Renomear a caixa de entrada

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Folder rename failed. Reason: %s
gl: Produciuse un fallo ao renomear o cartafol. Razón: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
gl: Produciuse un fallo na creación do cartafol. Razón: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
gl: Un cartafol IMAP que non é unha caixa de correo
    non ten propiedades que se poidan cambiar.

en: Remote IMAP subfolder
gl: Subcartafol IMAP remoto

en: _Create
gl: _Crear

en: Create subfolder
gl: Crear un subcartafol

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
gl: Nome do _cartafol:

en: Host:
gl: Servidor:

en: Subfolder of:
gl: Subcartafol de:

en: _Browse...
gl: _Explorar...

en: read-only
gl: só lectura

en: read-write
gl: lectura-escritura

en: admin
gl: administrador

en: post
gl: publicar

en: append
gl: incorporar

en: delete
gl: eliminar

en: special
gl: especial

en: Permissions:
gl: Permisos:

en: 
    detailed permissions are available only for open folders
gl: 
    os permisos detallados  están dispoñíbeis unicamente para os cartafoles abertos

en: 
    the server does not support ACL's
gl: 
    o servidor non é compatíbel con ACL's

en: mine:
gl: meus

en: Quota:
gl: Cota:

en: quota information available only for open folders
gl: A información sobre a cota está dispoñíbel unicamente nos cartafoles abertos

en: the server does not support quotas
gl: O servidor non soporta cotas

en: no limits
gl: sen límites

en: %s of %s (%.1f%%) used
gl: usado %s de %s (%.1f%%)

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
gl: Este cartafol non está rexistrado na configuración. Non é posíbel determinar como eliminalo do servidor remoto.

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
gl: Isto eliminará o cartafol «%s» da lista.
    Pode usar «Novo cartafol IMAP» máis tarde para engadir este cartafol de novo.

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Information - Balsa
gl: Información - Balsa

en: WARNING:
gl: ATENCIÓN:

en: ERROR:
gl: ERRO:

en: FATAL:
gl: CRÍTICO:

en: Balsa was built without SSL support.
    Neither SSL nor TLS can be used.
gl: O Balsa compilouse sen compatibilidade SSL.
    Non é posíbel usar nin SSL nin TLS.

en: Use _SSL
gl: Usar _SSL

en: No mailbox selected.
gl: Non se seleccionou ningunha caixa de correo.

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
gl: O Balsa usa a caixa de correo «%s» e non é posíbel eliminala.
    Se realmente quere eliminala, asigne a súa función
    a outra caixa de correo.

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
gl: Isto eliminará a caixa de correo «%s» da lista de caixas de correo. Debe eliminar tamén o ficheiro ou ficheiros do disco asociados con esta caixa de correo.
    Se non elimina o ficheiro do disco pode «Engadir unha caixa de correo» para acceder á caixa de novo.
    Que desexa facer?

en: Remove from _list
gl: Eliminar da _lista

en: Remove from list and _disk
gl: Eliminar da lista e do _disco

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
gl: Isto eliminará a caixa de correo «%s» e todas as súas mensaxes do servidor IMAP. Se %s ten subcartafoles, aparecerá aínda como un nodo na árbore de cartafoles.
    Pode usar «Novo subcartafol IMAP» máis tarde para engadir unha caixa de correo con este nome.
    Que desexa facer?

en: _Remove from server
gl: Elimina_r do servidor

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
gl: Isto eliminará a caixa de correo «%s» da lista de caixas de correo.
    Pode usar «Engadir unha caixa de correo» máis tarde para acceder a esta caixa de novo.
    Que desexa facer?

en: _Remove from list
gl: Elimina_r da lista

en: Folder deletion failed. Reason: %s
gl: Produciuse un fallo ao eliminar o cartafol. Razón: %s

en: _Add
gl: Eng_adir

en: %s on %s
gl: %s en %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
gl: Produciuse un fallo a renomear %s a %s:
    %s

en: _Mailbox Name:
gl: No_me da caixa de correo:

en: Local %s Mailbox Properties
gl: Propiedades da caixa de correo local %s

en: New Local %s Mailbox
gl: Nova caixa de correo local %s

en: Remote Mailbox Configurator
gl: Configurador da caixa de correo remota

note: mailbox name
en: Mailbox _name:
gl: _Nome da caixa de correo:

note: password field
en: Pass_word:
gl: Contra_sinal:

en: _Delete messages from server after download
gl: Eliminar as mensaxes _do servidor despois da descarga

en: _Enable check for new mail
gl: Activar a comprobación para o novo corr_eo

en: _Filter messages through procmail
gl: _Filtrar as mensaxes mediante procmail

en: Fi_lter Command:
gl: _Orde do filtro:

en: Disable _APOP
gl: Desactivar _APOP

note: username
en: _Username:
gl: Nome do _usuario:

en: F_older path:
gl: Camiñ_o do cartafol:

en: _Identity:
gl: _Identidade:

en: Always
gl: Sempre

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
gl: _Descifrar e comprobar as
    sinaturas automaticamente:

en: Show _Recipient column instead of Sender
gl: Mostra_r a columna do destinatario no canto da do remitente

en: _Subscribe for new mail check
gl: _Subscribir para comprobar se hai correo novo

en: The folder edition to be written.
gl: A edición do cartafol a ser escrita.

en: Scanning %s. Please wait...
gl: Escaneando %s. Espere...

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
gl: Produciuse un fallo ao escanear %s: %s
    Comprobar a conexión de rede.

en: Scanning of %s failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao escanear %s: %s

en: Local _mbox mailbox...
gl: Caixa de correo _mbox local...

en: Local Mail_dir mailbox...
gl: Caixa de correo Mail_dir local...

en: Local M_H mailbox...
gl: Caixa de correo M_H local...

en: Remote _IMAP mailbox...
gl: Caixa de correo _IMAP remota…

en: Remote IMAP _folder...
gl: Carta_fol IMAP remoto…

en: Remote IMAP _subfolder...
gl: _Subcartafol IMAP remoto...

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
gl: _Volver escanear

en: _Properties...
gl: _Propiedades...

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Subscribe
gl: _Subscribir

en: _Unsubscribe
gl: E_liminar subscrición

en: Mark as _Inbox
gl: Marcar como «Ca_ixa de entrada»

en: _Mark as Sentbox
gl: _Marcar como «Enviados»

en: Mark as _Trash
gl: Marcar como «_Lixo»

en: Mark as D_raftbox
gl: Marcar como «Bor_radores»

en: _Empty trash
gl: Bal_eirar o lixo

en: _Edit/Apply filters
gl: _Editar/Aplicar os filtros

en: The path "%s" does not lead to a mailbox.
gl: O camiño «%s» non leva a unha caixa de correo.

en: Local mailbox %s loaded as: %s
gl: A caixa de correo local %s cargouse como: %s

en: Local folder %s
gl: Cartafol local %s

en: Balsa closes files and connections. Please wait...
gl: Balsa pecha os ficheiros e as conexións. Espere...

en: Mail_box
gl: Cai_xa de correo

en: _Message
gl: _Mensaxe

en: _Settings
gl: Axu_stes

en: Mail_boxes
gl: Cai_xas de correo

note: Less frequently used entries of the 'View' menu Less frequently used entries of the 'Message' menu Less frequently used entries of the 'File' menu Less frequently used entries of the 'Edit' menu Less frequently used entries of the 'Tools' menu
en: _More
gl: _Máis

en: _Headers
gl: _Cabeceiras

en: _Sort Mailbox
gl: Ordenar a ca_ixa de correo

en: H_ide messages
gl: O_cultar as mensaxes

en: _Tools
gl: Ferramen_tas

en: _Filters
gl: _Filtros

en: F_ilters
gl: F_iltros

en: Manage filters
gl: Xestionar os filtros

note: File menu items Not in the touchpad menu, but still available as a toolbar * button:
en: _Continue
gl: _Continuar

en: Continue editing current message
gl: Continuar editando a mensaxe actual

en: _Get New Mail
gl: _Obter o correo novo

en: Fetch new incoming mail
gl: Obter o correo entrante novo

en: _Send Queued Mail
gl: En_viar o correo en espera

en: Send messages from the outbox
gl: Enviar as mensaxes da caixa de saída

en: Send and _Receive Mail
gl: Enviar e _recibir correo

en: Send and Receive messages
gl: Enviar e recibir mensaxes

en: Page _Setup
gl: Configuración da _páxina

en: Set up page for printing
gl: Configurar a páxina para impresión

en: _Address Book...
gl: _Axenda de enderezos...

en: Open the address book
gl: Abrir a axenda de enderezos

en: Quit Balsa
gl: Saír do Balsa

note: File:New submenu items
en: _Message...
gl: _Mensaxe...

en: Compose a new message
gl: Escribir unha nova mensaxe

en: Local mbox mailbox...
gl: Caixa de correo mbox local...

en: Add a new mbox style mailbox
gl: Engadir unha nova caixa de correo con estilo mbox

en: Local Maildir mailbox...
gl: Caixa de correo Maildir local...

en: Add a new Maildir style mailbox
gl: Engadir unha nova caixa de correo con estilo Maildir

en: Local MH mailbox...
gl: Caixa de correo MH local...

en: Add a new MH style mailbox
gl: Engadir unha nova caixa de correo con estilo MH

en: New mailbox...
gl: Nova caixa de correo...

en: New "Maildir" mailbox...
gl: Nova caixa de correo «Maildir»...

en: New "MH" mailbox...
gl: Nova caixa de correo «MH»...

en: Remote IMAP mailbox...
gl: Caixa de correo IMAP remota...

en: Add a new IMAP mailbox
gl: Engadir unha nova caixa de correo IMAP

en: Remote IMAP folder...
gl: Cartafol IMAP remoto...

en: Add a new IMAP folder
gl: Engadir un novo cartafol IMAP

en: Remote IMAP subfolder...
gl: Subcartafol IMAP remoto...

en: Add a new IMAP subfolder
gl: Engadir un novo subcartafol IMAP

en: F_ilters...
gl: F_iltros…

note: Export selected filters to a text file.
en: _Export Filters...
gl: _Exportar os filtros...

en: Export filters as Sieve scripts
gl: Exportar os filtros como scripts Sieve

en: Prefere_nces
gl: Prefere_ncias

note: View menu items
en: E_xpand All
gl: De_spregar todo

en: Expand all threads
gl: Despregar todos os fíos

en: _Collapse All
gl: _Pregar todo

en: Collapse all expanded threads
gl: Pregar todos os fíos despregados

en: Zoom _In
gl: Ampl_iar

en: Increase magnification
gl: Incrementar a ampliación

en: Zoom _Out
gl: R_educir

en: Decrease magnification
gl: Diminuir a ampliación

note: To warn msgfmt that the % sign isn't a format specifier:
en: Zoom _100%
gl: Ampliar ao _100%

en: No magnification
gl: Sen ampliación

note: Mailbox menu item that does not require a mailbox
en: Next Unread Message
gl: Seguinte mensaxe sen ler

en: Empty _Trash
gl: Baleirar o _lixo

en: Delete messages from the Trash mailbox
gl: Eliminar as mensaxes do lixo

note: Settings menu items
en: _Toolbars...
gl: Barras de ferramen_tas...

en: Customize toolbars
gl: Personalizar as barras de ferramentas

en: _Identities...
gl: _Identidades…

en: Create and set current identities
gl: Crear e estabelecer identidades actuais

note: Help menu items
en: _Contents
gl: _Contidos

en: Table of Contents
gl: Táboa de contidos

note: license ?
en: About Balsa
gl: Sobre o Balsa

note: Edit menu items
en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: _Find
gl: _Buscar

en: Find Ne_xt
gl: Buscar a _seguinte

note: Mailbox menu items
en: Next Message
gl: Mensaxe seguinte

en: Previous Message
gl: Mensaxe anterior

en: Next Flagged Message
gl: Mensaxe marcada seguinte

en: _Hide Messages
gl: _Ocultar as mensaxes

en: _Reset Filter
gl: _Restabelecer o filtro

en: Reset mailbox filter
gl: Restabelecer o filtro da caixa de correo

en: _Select All
gl: _Seleccionar todo

en: Select all messages in current mailbox
gl: Seleccionar todas as mensaxes da caixa de correo actual

en: Edit the selected mailbox
gl: Editar a caixa de correo seleccionada

en: _Delete...
gl: _Eliminar…

en: Delete the selected mailbox
gl: Eliminar a caixa de correo seleccionada

en: E_xpunge Deleted Messages
gl: E_xpurgar as mensaxes eliminadas

en: Expunge messages marked as deleted in the current mailbox
gl: Expurgar as mensaxes marcadas como eliminadas na caixa de correo actual

en: Close mailbox
gl: Pechar a caixa de correo

en: Select _Filters
gl: Seleccionar os _filtros

en: Select filters to be applied automatically to current mailbox
gl: Seleccionar os filtros que se aplicarán automaticamente á actual caixa de correo

en: _Remove Duplicates
gl: Elimina_r os duplicados

en: Remove duplicated messages from the current mailbox
gl: Eliminar as mensaxes duplicadas da caixa de correo actual

en: Reply to the current message
gl: Responder á mensaxe actual

en: Reply to _All...
gl: Responder _a todos...

en: Reply to all recipients of the current message
gl: Responder a todos os destinatarios da mensaxe actual

en: Reply to _Group...
gl: Responder ao _grupo...

en: Reply to mailing list
gl: Responder á lista de correo

en: Store address of sender in addressbook
gl: Gardar o enderezo do remintente na axenda de enderezos

en: _View Source...
gl: _Ver a fonte...

en: View source form of the message
gl: Ver o ficheiro fonte da mensaxe

note: All three "Forward" actions and the "Pipe" action have the same * stock_id; the first in this list defines the action tied to the * toolbar's Forward button, so "ForwardDefault" must come before * the others.
en: _Forward...
gl: _Reencamiñar...

en: Forward the current message
gl: Reencamiñar a mensaxe actual

en: _Forward attached...
gl: _Reencamiñar anexado...

en: Forward the current message as attachment
gl: Reencamiñar a mensaxe actual como un anexo

en: Forward _inline...
gl: Reencamiñar _inserido...

en: Forward the current message inline
gl: Reencamiñar inserida a mensaxe actual

en: Pipe the message through another program
gl: Canalizar a mensaxe mediante outro programa

en: Select _Thread
gl: Seleccionar un _fío

en: Select all messages in current thread
gl: Seleccionar todas as mensaxes do fío actual

note: File menu item
en: _Print...
gl: Im_primir...

en: Print current message
gl: Imprimir a mensaxe actual

en: Save Current Part...
gl: Gardar a parte actual...

en: Save currently displayed part of message
gl: Gardar a parte da mensaxe mostrada actualmente

en: _Next Part
gl: Parte segui_nte

en: Next part in message
gl: Parte seguinte da mensaxe

en: _Previous Part
gl: _Parte anterior

en: Previous part in message
gl: Parte anterior da mensaxe

en: Copy message
gl: Copiar a mensaxe

en: Find in _Message
gl: Buscar na _mensaxe

en: Find a string in this message
gl: Buscar unha cadea nesta mensaxe

en: _Move to Trash
gl: _Mover ao lixo

en: Move the current message to Trash mailbox
gl: Mover a mensaxe actual ao lixo

en: _Delete to Trash
gl: _Eliminar ao lixo

en: Toggle New
gl: Cambiar a novo

en: _Toggle Flag
gl: Cambia_r a marca

en: Toggle flagged
gl: Cambiar a marcado

note: Hide messages menu items
en: _Deleted
gl: Elimina_das

en: Toggle deleted flag
gl: Cambiar a marca de eliminada

en: _Answered
gl: Respondid_as

en: Toggle Answered
gl: Cambiar a respondido

en: _Show Mailbox Tree
gl: Árbore da caixa de _correo

en: Toggle display of mailbox and folder tree
gl: Cambiar a visualización da caixa de correo e da árbore dos cartafoles

en: Show Mailbox _Tabs
gl: Separadores _da caixa de correo

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
gl: Alternar a mostra de solapas do buzón

en: Show Too_lbar
gl: Mostrar a barra de fer_ramentas

en: Show St_atus Bar
gl: Mostrar _a barra de estado

en: Show _Index Filter
gl: Mostrar o f_iltro de indexación

en: _Descending
gl: _Descendente

en: Sort in a descending order
gl: Ordenar en orde descendente

en: _View filter
gl: _Visualizar o filtro

en: Enable quick message index filter
gl: Activar o filtro de indexación rápida de mensaxes

en: _Wrap
gl: A_xustar

en: Wrap message lines
gl: Axustar as liñas da mensaxe

en: Un_Deleted
gl: Recuperad_as

en: _Read
gl: _Lidas

en: Un_read
gl: Sen le_r

en: Un_flagged
gl: Sen _marcar

en: Un_answered
gl: Sen r_esponder

note: Toolbar items not on any menu
en: All
    headers
gl: Todas as
    cabeceiras

en: Show all headers
gl: Mostrar todas as cabeceiras

en: Msg Preview
gl: Previsualizar a msx.

en: Show preview pane
gl: Mostrar o panel de previsualización

en: _No Headers
gl: Se_n cabeceiras

en: Display no headers
gl: Non mostrar as cabeceiras

en: S_elected Headers
gl: Cabeceiras _seleccionadas

en: Display selected headers
gl: Mostrar as cabeceiras seleccionadas

en: All _Headers
gl: Todas as _cabeceiras

en: Display all headers
gl: Mostrar todas as cabeceiras

en: _Flat index
gl: Índice _plano

en: No threading at all
gl: Sen fíos

en: Si_mple threading
gl: Fíos si_mples

en: Simple threading algorithm
gl: Algoritmo de fíos simple

en: _JWZ threading
gl: Fíos _JWZ

en: Elaborate JWZ threading
gl: Elaborar un fío do tipo JWZ

en: By _Arrival
gl: Por orde de cheg_ada

en: Arrival order
gl: Orde de chegada

en: By _Sender
gl: Por _remitente

en: Sender order
gl: Orde por remitente

en: By S_ubject
gl: Por _asunto

en: Subject order
gl: Orde por asunto

en: By Si_ze
gl: Por _tamaño

en: By message size
gl: Por tamaño da mensaxe

en: _Threaded
gl: _Fíos

en: Use message threading
gl: Usar fíos de conversa

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
gl: Balsa está enviando unha mensaxe.
    Desexa cancelar o envío?

en: Subject or Sender Contains:
gl: O asunto ou remitente conteñen:

en: Subject or Recipient Contains:
gl: O asunto ou destinatario conteñen:

en: Subject Contains:
gl: O asunto contén:

en: Body Contains:
gl: O corpo contén:

en: Older than (days):
gl: Anteriores a (días):

en: Old at most (days):
gl: Anteriores como máximo a (días):

en: Opening %s
gl: Abrindo %s

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
gl: Non foi posíbel abrir a caixa de correo
    %s

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
gl: O cliente de correo electrónico Balsa forma parte do contorno de escritorio de GNOME.

en: Checking Mail...
gl: Comprobando o correo…

en: IMAP mailbox: %s
gl: Caixa de correo IMAP: %s

en: Local mailbox: %s
gl: Caixa de correo local: %s

en: Finished Checking.
gl: A comprobación rematou.

en: Sending error: %s
gl: Enviando o erro: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
gl[0]: Recibiu %d nova mensaxe.
gl[1]: Recibiu %d novas mensaxes.

en: You have new mail.
gl: Ten correo novo.

en: Balsa: you have received %d new message. | Balsa: you have received %d new messages.
gl[0]: Balsa: recibiu %d nova mensaxe.
gl[1]: Balsa: recibiu %d novas mensaxes.

en: Balsa: you have new mail.
gl: Balsa: ten un novo correo.

en: Balsa: New mail
gl: Balsa: correo novo

en: The next unread message is in %s
gl: A seguinte mensaxe sen ler está en %s

en: Do you want to select %s?
gl: Desexa seleccionar %s?

en: Search mailbox
gl: Buscar na caixa de correo

en: _Search for:
gl: Bu_scar:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
gl: En:

en: S_ubject
gl: As_unto

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
gl: Mostrar só as mensaxes coincidentes

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
gl: Abrir a seguinte mensaxe coincidinte

en: _Reverse search
gl: Búsqueda inve_rsa

en: _Wrap around
gl: Dar a _volta

en: You can apply filters only on mailbox
gl: Unicamente pode aplicar os filtros na caixa de correo

en: Removing duplicates failed: %s
gl: Produciuse un fallo na eliminación dos duplicados: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
gl[0]: Eliminouse %d duplicado
gl[1]: Elimináronse %d duplicados

en: No duplicates found
gl: Non se encontraron duplicados

en: Could not open trash: %s
gl: Non foi posíbel abrir o lixo: %s

en: Balsa: %s (readonly)
gl: Balsa: %s (só lectura)

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
gl: Caixa de correo mostrada: %s

en: with %d message | with %d messages
gl[0]: con %d mensaxe
gl[1]: con %d mensaxes

en: , %d new | , %d new
gl[0]: , %d novo
gl[1]: , %d novos

en: , %d hidden | , %d hidden
gl[0]: , %d oculto
gl[1]: , %d ocultos

en: Could not write to %s: %s
gl: Non foi posíbel escribir en %s: %s

en: Get new mail on startup
gl: Obter o correo novo ao iniciar

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
gl: Escribir un correo novo a CORREO@ENDEREZO

en: Attach file at PATH
gl: Anexar un ficheiro a CAMIÑO

en: Opens MAILBOXNAME
gl: Abre NOMEDACAIXADECORREO

en: MAILBOXNAME
gl: NOMEDACAIXADECORREO

en: Opens first unread mailbox
gl: Abre a primeira caixa de correo non lida

en: Opens default Inbox on startup
gl: Abre a caixa de entrada predefinida ao inicio

en: Prints number unread and unsent messages
gl: Mostra o número de mensaxes sen ler e sen enviar

en: Debug POP3 connection
gl: Depura a conexión POP3

en: Debug IMAP connection
gl: Depura a conexión IMAP

en: The Balsa E-Mail Client
gl: O cliente de correo electrónico Balsa

en: Attach file at URI
gl: Anexar un ficheiro ao URI

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Executar «%s --help» para ver unha lista completa de opcións dispoñíbeis para a liña de ordes.

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
gl: O Balsa non pode abrir a caixa de correo «%s».

en: Inbox
gl: Caixa de entrada

en: Outbox
gl: Caixa de saída

en: Sentbox
gl: Correo enviado

en: Draftbox
gl: Borradores

en: Trash
gl: Lixo

en: Compressing mail folders...
gl: Comprimindo os cartafoles de correo...

en: M_ove
gl: M_over

en: Close the message window
gl: Pechar a xanela das mensaxes

en: _Find in message
gl: _Buscar na mensaxe

en: Move the message to Trash mailbox
gl: Mover a mensaxe ao lixo

en: Show toolbar
gl: Mostrar a barra de ferramentas

en: _Selected Headers
gl: Cabeceiras _seleccionadas

en: Message from %s: %s
gl: Mensaxe de %s: %s

en: While retrieving messages
gl: Mentres se obteñen as mensaxes

en: Until closed
gl: Até pechar

en: Fast
gl: Rápido

en: Bad spellers
gl: Mala ortografía

en: Message number
gl: Número da mensaxe

en: Sender
gl: Remitente

en: Flat
gl: Plano

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
gl: Preferencias de Balsa

en: Mail options
gl: Opcións de correo

en: Display options
gl: Opcións de visualización

en: Address books
gl: Axenda de enderezos

en: Spelling
gl: Ortografía

en: Startup
gl: Inicio

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: %s (default)
gl: %s (predefinido)

en: Remote mailbox servers
gl: Servidores remotos de correo

en: Type
gl: Tipo:

en: Mailbox name
gl: Nome da caixa de correo

en: _Modify
gl: _Modificar

en: Local mail directory
gl: Directorio do correo local

en: Select your local mail directory
gl: Seleccionar o directorio de correo local

en: Outgoing mail servers
gl: Servidores de correo saínte

en: Server name
gl: Nome do servidor

en: Mail servers
gl: Servidores de correo

en: Incoming
gl: Entrante

en: Outgoing
gl: Saínte

en: Checking
gl: Comprobación

en: _Check mail automatically every
gl: _Comprobar o correo automaticamente cada

en: minutes
gl: minutos

en: Check _IMAP mailboxes
gl: Comprobar as caixas de correo _IMAP

en: Check INBOX _only
gl: C_omprobar só a caixa de entrada

en: When mail arrives:
gl: Cando chegue un correo:

en: Display message
gl: Mostrar unha mensaxe

en: Play sound
gl: Reproducir un son

en: Show icon
gl: Mostrar unha icona

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
gl: Comprobar en segundo plano (sen mostrar mensaxes na barra de estado)

en: _POP message size limit:
gl: Límite do tamaño das mensaxes _POP:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
gl: Texto citado e voado

en: Mark quoted text
gl: Marcar o texto citado

en: Quoted text
    regular expression:
gl: Expresión regular
    para texto citado:

en: Wrap text at
gl: Axustar o texto a

en: characters
gl: caracteres

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
gl: Mostrar partes Multipart/Alternative

en: Prefer text/plain over html
gl: Preferir texto/plano a html

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
gl: Caracteres nacionais (8-bit) en mensaxes defectousas sen cabeceira que defina un xogo de caracteres

en: display as "?"
gl: mostrar como «?»

en: display in codeset
gl: Mostrar co xogo de caracteres

note: How to handle received MDN requests
en: Message disposition notification requests
gl: Solicitudes de confirmación de recepción de mensaxes

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
gl: Cando o remitente dunha mensaxe solicite a confirmación da recepción da mensaxe (MCR), enviarlla se:

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is the return path,
    and I am in the "To:" or "Cc:" list).
gl: A cabeceira da mensaxe parece correcta
    (o enderezo de notificación é o mesmo que o camiño
    de retorno e eu estou na lista «Para» ou «Cc»).

en: The message header looks suspicious.
gl: A cabeceira da mensaxe parece sospeitosa.

en: Word wrap
gl: Axuste do texto

en: Wrap outgoing text at
gl: Axustar o texto saínte a

en: Other options
gl: Outras opcións

en: Reply prefix:
gl: Prefixo das respostas:

en: Automatically quote original when replying
gl: Citar automaticamente o orixinal ao responder

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
gl: Reencamiñar o correo como un anexo no canto de facelo como unha cita

en: Copy outgoing messages to sentbox
gl: Copiar as mensaxes saíntes a «Correo enviado»

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
gl: O botón «Enviar» porá todos os correos saíntes na fila da «Caixa de saída»

en: Edit headers in external editor
gl: Editar as cabeceiras cun editor externo

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
gl: Incluír as partes HTML como texto ao responder ou reencamiñar

en: Layout
gl: Formato

en: Sort and thread
gl: Ordenación e fíos

en: Message
gl: Mensaxe

en: Colors
gl: Cores

en: Format
gl: Formato

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Main window
gl: Xanela principal

en: Use preview pane
gl: Usar o panel de previsualización

en: Show mailbox statistics in left pane
gl: Mostrar as estatísticas da caixa de correo no panel esquerdo

en: Automatically view message when mailbox opened
gl: Cando se abra a caixa de correo ver a mensaxe automaticamente

en: Ask me before selecting a different mailbox to show an unread message
gl: Preguntarme antes de seleccionar unha caixa de correo diferente para mostrar unha mensaxe sen ler

en: PageUp/PageDown keys scroll text by
gl: As teclas RePáx/AvPáx desprazarán o texto un

en: percent
gl: por cento

en: Display progress dialog
gl: Mostrar o diálogo de progreso

en: Date encoding (for strftime):
gl: Codificación da data (para strftime):

en: Selected headers:
gl: Cabeceiras seleccionadas:

en: Information messages
gl: Mensaxes informativas

en: Information messages:
gl: Mensaxes informativas:

en: Warning messages:
gl: Mensaxes de aviso:

en: Error messages:
gl: Mensaxes de erro:

en: Fatal error messages:
gl: Mensaxes de erros críticos:

en: Debug messages:
gl: Mensaxes de depuración:

en: Message colors
gl: Cores das mensaxes

en: Quote level %d color
gl: Cor da cita de nivel %d

en: Link color
gl: Cor da ligazón

en: Hyperlink color
gl: Cor da hiperligazón

en: Composition window
gl: Xanela de redacción

en: Invalid or incomplete address label color
gl: Cor da etiqueta para os enderezos incorrectos ou incompletos

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Message font:
gl: Tipo de letra das mensaxes:

en: Subject font:
gl: Tipo de letra do asunto:

en: Use default font size
gl: Usar o tamaño de letra predefinido

en: Sorting and threading
gl: Ordenación e fíos

en: Default sort column:
gl: Columna predefinida para ordenación:

en: Default threading style:
gl: Estilo predefinido dos fíos:

en: Expand threads on open
gl: Despregar os fíos ao abrir

en: Pspell settings
gl: Axustes de Pspell

en: Spell check module
gl: Módulo de comprobación ortográfica

en: Suggestion level
gl: Nivel de suxestión

note: do the ignore length
en: Ignore words shorter than
gl: Ignorar as palabras menores de

en: Miscellaneous spelling settings
gl: Axustes ortográficos diversos

en: Check signature
gl: Comprobar a sinatura

en: Check quoted
gl: Comprobar o texto citado

en: Debug
gl: Depuración

en: Empty trash on exit
gl: Baleirar o lixo ao saír

en: Close mailbox if unused more than
gl: Pechar a caixa de correo se non se usa durante máis de

en: Deleting messages
gl: Eliminación das mensaxes

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
gl: O seguinte axuste é global pero pódese ignorar na caixa de correo seleccionada usando Caixa de correo %s > Ocultar as mensaxes

en: Hide messages marked as deleted
gl: Ocultar as mensaxes marcadas como eliminadas

en: The following settings are global:
gl: Os axustes seguintes son globais:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
gl: Expurgar as mensaxes eliminadas ao pechar a caixa de correo

en: ...and if unused more than
gl: ...e se esta non se usa durante máis de

en: Message window
gl: Xanela das mensaxes

en: After moving a message:
gl: Despois de mover unha mensaxe:

en: Startup options
gl: Opcións de inicio

en: Open Inbox upon startup
gl: Abrir a caixa de entrada ao iniciar

en: Check mail upon startup
gl: Comprobar o correo ao iniciar

en: Remember open mailboxes between sessions
gl: Lembrar, entre sesións, as caixas de correo abertas

en: Folder scanning
gl: Escaneo do cartafol

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.  To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
gl: Escolla unha profundade 1 para un inicio rápido, isto retarda o escaneo dalgúns cartafoles. Para ver unha árbore máis ampla ao iniciar, escolla unha profundidade maior.

en: Scan local folders to depth
gl: Escanear os cartafoles locais cunha profundidade

en: Scan IMAP folders to depth
gl: Escanear os cartafoles IMAP cunha profundidade

en: Address book name
gl: Nome da axenda de enderezos

en: Auto-complete
gl: Completar automaticamente

en: _Set as default
gl: E_stabelecer como predefinido

en: Remote POP3 mailbox...
gl: Caixa de correo remota POP3...

en: Show nothing
gl: Non mostrar nada

en: Show dialog
gl: Mostrar o diálogo

en: Show in list
gl: Mostrar en lista

en: Show in status bar
gl: Mostrar na barra de estado

en: Print to console
gl: Mostrar na consola

en: Ask me
gl: Preguntarme

en: Default layout
gl: Formato predefinido

en: Wide message layout
gl: Formato de mensaxe largo

en: Wide screen layout
gl: Formato de pantalla largo

en: Show next unread message
gl: Mostrar a mensaxe seguinte sen ler

en: Show next message
gl: Mostrar a mensaxe seguinte

en: Close message window
gl: Pechar a xanela das mensaxes

en: Error displaying link_id %s: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar o id da l_igazón %s: %s

en: Page %d of %d
gl: Páxina %d de %d

en: Signed and encrypted matter
gl: Impreso asinado e cifrado

en: Signed matter
gl: Impreso asinado

en: This is an inline %s signed %s message part:
gl: Esta é unha parte da mensaxe %s asinada %s con:

en: Cannot print page %d because the document has only %d pages.
gl: Non é posíbel imprimir a páxina %d porque o documento ten unicamente %d páxinas.

en: inch
gl: polgada

en: _Header Font:
gl: _Tipo de letra da cabeceira:

en: B_ody Font:
gl: Tip_o de letra do corpo:

en: _Footer Font:
gl: Tipo de letra do pé _de páxina:

en: Highlighting
gl: Realzado

en: Highlight _cited text
gl: Realzar o texto _citado

en: Highlight _structured phrases
gl: Realzar as frases e_struturadas

en: Margins
gl: Marxes

en: _Top
gl: _Arriba

en: _Bottom
gl: A_baixo

en: _Left
gl: _Esquerda

en: _Right
gl: _Dereita

en: Error printing message: %s
gl: Produciuse un erro na impresión da mensaxe: %s

en: Error during filters loading:
gl: Produciuse un erro durante a carga dos filtros:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
gl: Produciuse un erro durante a carga dos filtros: %s
    Os filtros pode que non sexan correctos.

en: The option not to recognize "format=flowed" text has been removed.
gl: A opción para recoñecer «format=flowed» foi eliminada.

en: The option not to send "format=flowed" text is now on the Options menu of the compose window.
gl: A opción non enviar texto «format=flowed» está agora no menú Opcións da xanela de redacción.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
gl: A opción de confirmación de recepción da mensaxe MCR está agora no menú «Opcións» da xanela de redacción.

en: This version of Balsa uses a new user interface; if you have changed Balsa's keyboard accelerators, you will need to set them again.
gl: Esta versión do Balsa usa unha nova interface de usuario; se cambiou os aceleradores de teclado do Balsa, necesitará configuralos de novo.

en: Error opening GConf database
gl: Produciuse un erro ao abrir a base de datos GConf

en: Error setting GConf field: %s
gl: Produciuse un erro nos axustes do campo GConf: %s

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
gl: _Portugués do Brasil

en: _Catalan
gl: _Catalán

en: _Chinese Simplified
gl: _Chinés simplificado

en: _Chinese Traditional
gl: _Chinés tradicional

en: _Czech
gl: _Checo

en: _Danish
gl: _Danés

en: _Dutch
gl: _Holandés

en: _English (American)
gl: _Inglés (americano)

en: _English (British)
gl: _Inglés (británico)

en: _Estonian
gl: _Estoniano

en: _Finnish
gl: _Finés

en: _French
gl: _Francés

en: _German
gl: _Alemán

en: _German (Austrian)
gl: _Alemán (Austríaco)

en: _German (Swiss)
gl: _Alemán (suízo)

en: _Greek
gl: _Grego

en: _Hebrew
gl: _Hebreo

en: _Hungarian
gl: _Húngaro

en: _Italian
gl: _Italiano

en: _Japanese (JIS)
gl: _Xaponés (JIS)

en: _Kazakh
gl: Caza_kho

en: _Korean
gl: _Coreano

en: _Latvian
gl: _Letón

en: _Lithuanian
gl: _Lituano

en: _Norwegian
gl: _Noruegués

en: _Polish
gl: _Polaco

en: _Portugese
gl: _Portugués

en: _Romanian
gl: _Romanés

en: _Russian
gl: _Ruso

en: _Serbian
gl: _Serbio

en: _Serbian (Latin)
gl: _Serbio (Latino)

en: _Slovak
gl: _Eslovaco

en: _Spanish
gl: _Español

en: _Swedish
gl: _Sueco

en: _Tatar
gl: _Tártaro

en: _Turkish
gl: _Turco

en: _Ukrainian
gl: _Ucraíno

en: _Show
gl: Mo_strar

en: _Language
gl: _Idioma

en: _Options
gl: _Opcións

en: _Include File...
gl: _Incluír un ficheiro...

en: Include a file
gl: Incluír un ficheiro

en: _Attach File...
gl: _Anexar un ficheiro...

en: Attach a file
gl: Anexar un ficheiro

en: I_nclude Message(s)
gl: I_ncluír a mensaxe(s)

en: Include selected message(s)
gl: Incluír a mensaxe(s) seleccionada(s)

en: Attach _Message(s)
gl: Anexar a_mensaxe(s)

en: Attach selected message(s)
gl: Anexar a mensaxe(s) seleccionada(s)

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save this message
gl: Gardar esta mensaxe

en: Print the edited message
gl: Imprimir a mensaxe editada

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: Undo most recent change
gl: Desfacer o último cambio

en: _Redo
gl: _Refacer

en: Redo most recent change
gl: Recuperar o último cambio

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cut the selected text
gl: Cortar o texto seleccionado

en: Copy to the clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: _Paste
gl: _Pegar

en: Paste from the clipboard
gl: Pegar desde o portapapeis

en: _Wrap Body
gl: _Axustar o corpo

en: _Reflow Selected Text
gl: _Reformatar o texto seleccionado

en: Insert Si_gnature
gl: Inserir unha _sinatura

en: _Quote Message(s)
gl: _Citar a mensaxe(s)

en: C_heck Spelling
gl: Co_mprobar a ortografía

en: Check the spelling of the message
gl: Comprobar a ortografía da mensaxe

en: Select _Identity...
gl: Seleccionar unha _identidade...

en: Select the Identity to use for the message
gl: Seleccionar unha identidade para a mensaxe

en: _Edit with Gnome-Editor
gl: _Editar co editor de GNOME

en: Edit the current message with the default Gnome editor
gl: Editar a mensaxe actual co editor de GNOME predefinido

note: All three "Send" and "Queue" actions have the same * stock_id; the first in this list defines the action tied to the * toolbar's "Send" button, so "ToolbarSend" must come before * the others.
en: Sen_d
gl: _Enviar

en: Send this message
gl: Enviar esta mensaxe

en: _Queue
gl: _Fila

en: Queue this message in Outbox for sending
gl: Poñer esta mensaxe na fila da caixa de saída para enviala

en: _Postpone
gl: _Pospor

en: Save this message and close
gl: Gardar esta mensaxe e pechar

en: Send _Later
gl: Enviar _máis tarde

en: Sa_ve and Close
gl: G_ardar e pechar

en: Too_lbar
gl: Barra de _ferramentas

en: F_rom
gl: _De

en: Rec_ipients
gl: Dest_inatarios

en: R_eply To
gl: R_esponder a

en: F_cc
gl: C_cc

en: _Request Disposition Notification
gl: Petición de confirmación de _recepción

en: Request Message Disposition Notification
gl: Petición de confirmación de recepción da mensaxe

en: _Format = Flowed
gl: _Formato = Flowed

note: Send as message/alternative with text/plain and text/html parts
en: Send as plain text and _HTML
gl: Enviar como texto plano e _HTML

en: _Sign Message
gl: A_sinar a mensaxe

en: Sign message using GPG
gl: Asinar a mensaxe usando GPG

en: _Encrypt Message
gl: Cifrar a m_ensaxe

en: Encrypt message using GPG
gl: Cifrar a mensaxe usando GPG

en: signs the message using GnuPG
gl: cifra a mensaxe usando GnuPG

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
gl: asina a mensaxe usando GnuPG para todos os destinarios A: e CC:

en: _GnuPG uses MIME mode
gl: _GnuPG usa o modo MIME

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
gl: _GunPg usa o modo antigo OpenPGP

en: _S/MIME mode (GpgSM)
gl: Modo _S/MIME (GpgSM)

en: Attachment
gl: Anexo

en: Inline
gl: Inserido

en: Reference
gl: Referencia

en: (No name)
gl: (Sen nome)

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
gl: A mensaxe a «%s» foi modificada.
    Desexa gardala na caixa de borradores?

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
gl: O editor de GNOME non está definido nos seus aplicativos preferidos.

en: Select Identity
gl: Seleccionar unha identidade

en: Saying yes will not send the file `%s' itself, but just a MIME message/external-body reference.  Note that the recipient must have proper permissions to see the `real' file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
gl: En caso afirmativo non se enviará o ficheiro «%s» a si mesmo senón unha referencia de mensaxe/corpo externo MIME.

en: Attach as Reference?
gl: Anexar como referencia?

en: Choose charset
gl: Escoller un xogo de caracteres

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the charset used to encode the file.
gl: O ficheiro
    %s
    non está codificado en US-ASCII nin UTF-8.
    Escolla o xogo de caracteres usado para codificar o ficheiro.

en: Attach as MIME type:
gl: Anexar como tipo MIME:

en: Character set for file %s changed from "%s" to "%s".
gl: O xogo de caracteres para o ficheiro %s cambiou de «%s» a «%s».

en: (no subject)
gl: (sen asunto)

en: Cannot create file URI object for %s
gl: Non é posíbel crear un obxecto URI do ficheiro para %s

en: unknown error
gl: erro descoñecido

en: forwarded message
gl: mensaxe reencamiñada

en: Message from %s, subject: "%s"
gl: Mensaxe de %s, asunto: «%s»

en: Remove
gl: Eliminar

en: Open...
gl: Abrir...

en: Attach file
gl: Anexar un ficheiro

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
gl: Produciuse un fallo ao anexar a mensaxe.
    Posíbel razón: non hai espazo temporal suficiente

en: F_rom:
gl: _De:

note: Subject:
en: S_ubject:
gl: As_unto:

note: fcc: mailbox folder where the message copy will be written to
en: F_cc:
gl: C_cc:

note: Attachment list
en: _Attachments:
gl: _Anexos:

en: Mode
gl: Modo

en: Could not save attachment: %s
gl: Non foi posíbel gardar o anexo: %s

en: No subject
gl: Sen asunto

en: inlined file "%s" (%s)
gl: ficheiro inserido «%s» (%s)

en: attached file "%s" (%s)
gl: ficheiro anexado «%s» (%s)

en: inlined %s part
gl: parte %s inserida

en: attached %s part
gl: parte %s anexada

en: message from %s, subject "%s"
gl: mensaxe de %s, asunto «%s»

en: quoted
gl: citado

en: quoted attachment
gl: anexo citado

en: Select parts for quotation
gl: Seleccionar as partes para citar

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
gl: Seleccionar as partes da mensaxe que se citarán na resposta

en: you
gl: vostede

en: ------forwarded message from %s------
gl: ------mensaxe reencamiñada de %s------

en: Message-ID: %s
gl: ID da mensaxe: %s

en: References:
gl: Referencias:

en: On %s, %s wrote:
gl: O %s, %s escribiu:

en: %s wrote:
gl: %s escribiu:

en: No signature found!
gl: Non se encontrou ningunha sinatura

en: Could not save message.
gl: Non foi posíbel gardar a mensaxe.

en: Could not open draftbox: %s
gl: Non foi posíbel abrir a caixa dos borradores: %s

en: Message saved.
gl: Gardouse a mensaxe.

en: Could not attach the file %s: %s.
gl: Non foi posíbel anexar o ficheiro %s: %s.

en: not an absolute path
gl: non está nun camiño absoluto

en: not in your directory
gl: non está no seu directorio

en: does not exist
gl: non existe

en: not in current directory
gl: non está no directorio actual

en: The link that you selected created
    a "Blind copy" (Bcc) address.
    Please check that the address
    is appropriate.
gl: A ligazón que seleccionou creou
    un enderezo de copia oculta (Cco).
    Comprobe que o enderezo é correcto.

en: Could not open the file %s.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %s.

en: Include file
gl: Incluír o ficheiro

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de cabeceiras do «Face» %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro de cabeceiras do X-Face %s: %s

en: You did not specify a subject for this message
gl: Non especificou un asunto para esta mensaxe

en: If you would like to provide one, enter it below.
gl: Se desexa indicar algún, introdúzao debaixo.

en: _Send
gl: _Enviar

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
gl: Non seleccionou o cifrado desta mensaxe aínda que as chaves públicas %s están dispoñíbeis para todos os destinatarios. Para protexer a súa privacidade, a mensaxe podería cifrarse con %s.

en: Send _encrypted
gl: _Enviar cifrado

en: Send _unencrypted
gl: Enviar sen _cifrar

en: You selected OpenPGP security for this message.
gl: Seleccionou a seguranza OpenPGP para esta mensaxe.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
gl: A mensaxe de texto enviarase como texto plano e como HTML, pero unicamente se pode cifrar a parte plana.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
gl: A mensaxe contén anexos que non é posíbel asinar nin cifrar.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
gl: Debería seleccionar o modo MIME se desexa protexer a mensaxe completa. Desexa continuar?

en: sending message with gpg mode %d
gl: enviando a mensaxe en modo gpg %d

en: Message could not be created
gl: Non foi posíbel crear a mensaxe

en: Message could not be queued in outbox
gl: Non foi posíbel poñer a mensaxe na fila da caixa de saída

en: Message could not be saved in sentbox
gl: Non foi posíbel gardar a mensaxe na caixa de correo enviado

en: Message could not be sent
gl: Non foi posíbel enviar a mensaxe

en: Message could not be signed
gl: Non foi posíbel asinar a mensaxe

en: Message could not be encrypted
gl: Non foi posíbel cifrar a mensaxe

en: Send failed: %s
    %s
gl: Produciuse un fallo no envío: %s
    %s

en: Send failed: %s
gl: Produciuse un fallo no envío: %s

en: Could not postpone message: %s
gl: Non foi posíbel pospor a mensaxe: %s

en: Message postponed.
gl: A mensaxe pospúxose.

en: Could not postpone message.
gl: Non foi posíbel pospor a mensaxe.

en: Error starting spell checker: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o comprobador da ortografía: %s

en: Could not compile %s
gl: Non foi posíbel compilar %s

en: Quoted Text Regular Expression
gl: Expresión regular de texto citado

en: Reply to %s: %s
gl: Responder a %s: %s

en: Forward message to %s: %s
gl: Reencamiñar a mensaxe a %s: %s

en: New message to %s: %s
gl: Nova mensaxe para %s: %s

en: _Change
gl: _Cambiar

en: Replace the current word with the selected suggestion
gl: Substituír a palabra actual pola suxestión seleccionada

en: Change _All
gl: C_ambiar todas

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
gl: Substituír as aparicións da palabra actual pola suxestión seleccionada

en: _Ignore
gl: _Ignorar

en: Skip the current word
gl: Saltar a palabra actual

en: Ignore A_ll
gl: Ignorar to_das

en: Skip all occurrences of the current word
gl: Saltar todas as aparicións da palabra actual

en: _Learn
gl: _Aprender

en: Add the current word to your personal dictionary
gl: Engadir a palabra actual ao dicionario persoal

en: _Done
gl: _Feito

en: Finish spell checking
gl: Rematar a comprobación ortográfica

en: Revert all changes and finish spell checking
gl: Reverter todos os cambios e rematar a comprobación ortográfica

en: Spell check
gl: Comprobación ortográfica

en: BalsaSpellCheck: Quoted text regular expression compilation failed
gl: ComprobaciónDeEscritaDeBalsa: fallou a compilación da expresión regular de texto citado

en: BalsaSpellCheck: Learn operation failed;
    %s
gl: ComprobaciónDeEscritaDeBalsa: fallou a operación de aprendizaxe;
    %s

en: BalsaSpellCheck: Learn operation failed.
gl: ComprobaciónDeEscrituraDeBalsa: fallou a operación de aprendizaxe.

en: BalsaSpellCheck: Suggest %s (%s)
gl: ComprobaciónDeEscrituraDeBalsa: suxire %s (%s)

en: BalsaSpellCheck: Pspell Error: %s
gl: ComprobaciónDeEscrituraDeBalsa: erro de pspell: %s

en: Store address: no addresses
gl: Gardar un enderezo: non hai enderezos

en: Store Address
gl: Gardar un enderezo

en: Save this address and close the dialog?
gl: Desexa gardar o enderezo e pechar o diálogo?

en: No address book selected....
gl: Non hai ningunha axenda de enderezos seleccionada...

en: Address could not be written to this address book.
gl: Non foi posíbel escribir o enderezo nesta axenda de enderezos.

en: Address book could not be accessed.
gl: Non foi posíbel acceder á axenda de enderezos.

en: This mail address is already in this address book.
gl: Este enderezo xa figura nesta axenda.

en: Unexpected address book error. Report it.
gl: Produciuse un erro inesperado na axenda de enderezos. Por favor envíe un informe.

en: Choose Address Book
gl: Escoller unha axenda de enderezos

en: Choose Address
gl: Escoller o enderezo

en: Separator
gl: Separador

en: Quit
gl: Saír

en: Check
gl: Comprobar

en: Compose
gl: Escribir

en: Continue
gl: Continuar

en: Reply
gl: Responder

en: Reply
    to all
gl: Responder
    a todos

en: Reply
    to group
gl: Responder
    ao grupo

en: Forward
gl: Reencamiñar

en: Next
    unread
gl: Seguinte
    sen ler

en: Next
    flagged
gl: Seguinte
    marcado

en: Previous
    part
gl: Parte
    anterior

en: Next
    part
gl: Parte
    seguinte

en: Trash /
    Delete
gl: Lixo/
    Eliminar

en: Postpone
gl: Pospor

en: Print
gl: Imprimir

en: Request
    MDN
gl: Solicitude
    MCR

en: Send
gl: Enviar

en: Exchange
gl: Intercambiar

en: Attach
gl: Anexar

en: Save
gl: Gardar

en: Identity
gl: Identidade

en: Close
gl: Pechar

en: Toggle
    new
gl: Cambiar
    novo

en: Mark all
gl: Marcar todos

en: Reset
    Filter
gl: Restabelecer
    o filtro

en: Sign
gl: Asinar

en: Encrypt
gl: Cifrar

en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo
gl: Refacer

en: Expunge
gl: Expurgar

en: Empty
    Trash
gl: Baleirar
    o lixo

en: Edit
gl: Editar

en: Queue
gl: Fila

en: Unknown toolbar icon "%s"
gl: Icona da barra de ferramentas «%s» descoñecida

en: Queue this message for sending
gl: Poñer esta mensaxe na fila para enviar

en: Text Be_low Icons
gl: Texto debaixo _das iconas

en: Priority Text Be_side Icons
gl: Prioridade do texto ao lado das icona_s

en: _Icons Only
gl: Só _iconas

en: _Text Only
gl: Só _texto

en: Use Desktop _Default (%s)
gl: Usar as pre_definicións do escritorio (%s)

en: _Customize Toolbars...
gl: _Personalizar as barras de ferramentas...

en: Customize Toolbars
gl: Personalizar as barras de ferramentas

en: Compose window
gl: Xanela de redacción

en: Toolbar options
gl: Opcións da barra de ferramentas

en: _Wrap button labels
gl: A_xustar as etiquetas dos botóns

en: Error displaying toolbar help: %s
gl: Produciuse un erro ao mostrar a axuda da barra de ferramentas: %s

note: Preview display
en: Preview
gl: Previsualizar

en: _Restore toolbar to standard buttons
gl: _Restabelecer os botóns estándar

note: Style button
en: Toolbar _style...
gl: E_stilo da barra de ferramentas...

en: Available buttons
gl: Botóns dispoñíbeis

en: Current toolbar
gl: Barra de ferramentas actual

en: Up
gl: Arriba

en: Down
gl: Abaixo
