balsa - en to pl translation catalogue (1630 entries)

en: Balsa is a graphical mail client. While it is in active development, Balsa has many features such as:
pl: Balsa to graficzny klient poczty. Chociaż jest aktywnie rozwijana, Balsa ma wiele funkcji:

en: IMAP and POP3 support;
pl: obsługa IMAP i POP3,

en: sendmail or direct SMTP support;
pl: obsługa usługi sendmail i bezpośredniego SMTP,

en: optional multi-threaded retrieval and sending of messages;
pl: opcjonalne wielowątkowe pobieranie i wysyłanie wiadomości,

en: support for all configurations of local mail folders;
pl: obsługa wszystkich konfiguracji katalogów lokalnej poczty,

en: automatic mail checking;
pl: automatyczne sprawdzanie poczty,

en: mail printing;
pl: drukowanie wiadomości,

en: inline attachment viewing;
pl: wyświetlanie załączników w wiadomościach,

en: and the proverbial much, much more.
pl: oraz wiele, wiele więcej.

en: Email utility
pl: Klient poczty

en: Mail Client
pl: Klient poczty

en: Balsa Mail Client
pl: Klient poczty Balsa

en: No error
pl: Brak błędu

en: Cannot read from address book
pl: Nie można odczytać z książki adresowej

en: Cannot write to address book
pl: Nie można zapisać do książki adresowej

en: Cannot connect to the server
pl: Nie można połączyć z serwerem

en: Cannot search in the address book
pl: Nie można przeszukać książki adresowej

en: Cannot add duplicate entry
pl: Nie można dodać podwójnego wpisu

en: Cannot find address in address book
pl: Nie można odnaleźć adresu w książce adresowej

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

note: The extern database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
pl: Brak identyfikatora

en: No-Name
pl: Brak nazwy

note: very unlikely...
en: Host not found
pl: Nie odnaleziono komputera

en: The LDAP server “%s” does not support LDAPv3, interaction may fail.
pl: Serwer LDAP „%s” nie obsługuje LDAPv3, interakcja może się nie powieść.

en: TLS requested but not compiled in
pl: Zażądano TLS, którego nie wkompilowano

en: Undefined location of user address book
pl: Nieokreślone położenie książki adresowej użytkownika

en: LDAP server %s down, next attempt will try to reconnect.
pl: Serwer LDAP %s nie odpowiada, następnym razem zostanie przeprowadzona próba ponownego połączenia.

en: Reading Osmo contacts failed: %s
pl: Odczytanie kontaktów Osmo się nie powiodło: %s

en: D_isplayed Name:
pl: Wyśw_ietlana nazwa:

en: _First Name:
pl: I_mię:

en: _Last Name:
pl: _Nazwisko:

en: _Nickname:
pl: _Pseudonim:

en: O_rganization:
pl: O_rganizacja:

en: _Email Address:
pl: _Adres e-mail:

en: A_dd
pl: _Dodaj

en: To:
pl: Do:

en: CC:
pl: DW:

en: BCC:
pl: UDW:

en: Reply To:
pl: Odpowiedź do:

note: Translators: #1 database file; #2 error message
en: cannot initialise Autocrypt database “%s”: %s
pl: nie można zainicjować bazy danych Autocrypt „%s”: %s

note: Translators: #1 sender's email address
en: No usable private key for “%s” found! Please create a key or disable Autocrypt.
pl: Nie odnaleziono nadającego się do użytku klucza prywatnego dla „%s”. Proszę utworzyć klucz lub wyłączyć Autocrypt.

note: Translators: #1 GPG key fingerprint; #2 error message Translators: #1 mailbox; #2 error message
en: error reading Autocrypt data for “%s”: %s
pl: błąd podczas odczytywania danych Autocrypt dla „%s”: %s

en: Autocrypt database
pl: Baza danych Autocrypt

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Mailbox
pl: Skrzynka

en: Last seen
pl: Ostatnio widziany

en: Last Autocrypt message
pl: Ostatnia wiadomość Autocrypt

en: Prefer encryption
pl: Preferowanie szyfrowania

note: Translators: #1 email address; #2 error message
en: update user “%s” failed: %s
pl: zaktualizowanie użytkownika „%s” się nie powiodło: %s

en: insert user “%s” failed: %s
pl: wstawienie użytkownika „%s” się nie powiodło: %s

en: _Show details…
pl: _Więcej informacji…

en: _Delete
pl: _Usuń

note: Translators: #1 email address
en: The database entry for “%s” does not contain a key.
pl: Wpis bazy danych dla „%s” nie zawiera klucza.

note: Translators: #1 email address
en: Delete the Autocrypt key for “%s” from the database?
pl: Usunąć klucz Autocrypt dla „%s” z bazy danych?

en: (No subject)
pl: (Brak tematu)

en: Failed to create output stream
pl: Utworzenie strumienia wyjściowego się nie powiodło

en: Could not read embedded message
pl: Nie można odczytać osadzonej wiadomości

en: Unable to load message body to match filter
pl: Nie można wczytać treści wiadomości, aby dopasować ją do filtru

en: Invalid filter: %s
pl: Nieprawidłowy filtr: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
pl: Błędna nazwa skrzynki dla filtru: %s

en: Error when copying messages: %s
pl: Błąd podczas kopiowania wiadomości: %s

en: Error when trashing messages: %s
pl: Błąd podczas przenoszenia wiadomości do kosza: %s

en: Error when moving messages: %s
pl: Błąd podczas przenoszenia wiadomości: %s

en: Syntax error in the filter configuration file
pl: Błąd składni w pliku konfiguracyjnym filtru

en: Unable to allocate memory
pl: Nie można przydzielić pamięci

en: Error in regular expression syntax
pl: Błąd w składni wyrażenia regularnego

en: Attempt to apply an invalid filter
pl: Próba zastosowania nieprawidłowego filtru

en: Invalid filters %s for mailbox %s
pl: Nieprawidłowe filtry %s dla skrzynki %s

note: FIXME: this is hack!
en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Subject
pl: Temat

en: CC
pl: DW

en: Body
pl: Treść

en: Header:%s
pl: Nagłówek:%s

en: New
pl: Nowy

en: Deleted
pl: Usunięto

en: Replied
pl: Odpowiedziano

en: Flagged
pl: Z etykietą

en: Not
pl: Nie

en: From %Y-%m-%d
pl: Od %d-%m-%Y

en: To %Y-%m-%d
pl: Do %d-%m-%Y

en: And
pl: Oraz

en: Or
pl: Lub

en: Could not connect to “%s”
pl: Nie można połączyć z „%s”

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
pl: Odszyfrowanie części MIME się nie powiodło: błąd podczas przetwarzania

en: never
pl: nigdy

note: Translators: #1 signature crypto protocol; #2 signer; #3 status message
en: %s signature of “%s”: %s
pl: %s podpis „%s”: %s

note: Translators: #1 signature crypto protocol; #2 status message
en: %s signature: %s
pl: %s podpis: %s

en:  signature: %s
pl:  podpis: %s

en: 
    Signature validity: %s
pl: 
    Ważność podpisu: %s

en: 
    Signed on: %s
pl: 
    Data podpisu: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
pl: 
    Odcisk klucza: %s

en: unknown
pl: nieznane

en: Cannot verify multipart/signed part due to missing subparts.
pl: Nie można sprawdzić poprawności wielu części/podpisanej części z powodu brakujących części podrzędnych.

en: unsupported protocol “%s”
pl: nieobsługiwany protokół „%s”

en: Cannot verify multipart/signed part: signature content-type does not match protocol.
pl: Nie można sprawdzić poprawności wielu części/podpisanej części: „content-type” podpisu nie pasuje do protokołu.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unsupported encryption protocol “%s”.
pl: Nie można odszyfrować wielu części/zaszyfrowanej części: nieobsługiwany protokół szyfrowania „%s”.

en: (none)
pl: (brak)

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: content-type does not match protocol.
pl: Nie można odszyfrować wielu części/zaszyfrowanej części: „content-type” podpisu nie pasuje do protokołu.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unexpected content type
pl: Nie można odszyfrować wielu części/zaszyfrowanej części: nieoczekiwany typ treści

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: failed to parse decrypted content
pl: Nie można odszyfrować wielu części/zaszyfrowanej części: przetworzenie odszyfrowanej treści się nie powiodło

en: Could not get an HTML part: %s
pl: Nie można pobrać części HTML: %s

en: Could not convert HTML part to text: %s
pl: Nie można konwertować części HTML do tekstu: %s

en: This message part references content on one or more external servers. To protect your privacy, Balsa has not downloaded it. You may choose to download it if you trust the sender of the message.
pl: Ta część wiadomości odwołuje się do treści na co najmniej jednym zewnętrznym serwerze. Program Balsa nie pobrał ich, aby chronić prywatność użytkownika. Można je pobrać, jeśli nadawca wiadomości jest zaufany.

en: _Download external content
pl: _Pobierz zewnętrzne treści

en: Balsa's external HTML resources filter web extension is not available in the folder “%s”, falling back to simplified image filtering. Please check your installation.
pl: Rozszerzenie internetowe filtru zewnętrznych zasobów HTML programu Balsa jest niedostępne w katalogu „%s”, używanie uproszczonego filtrowania obrazów. Proszę sprawdzić poprawność instalacji.

en: HTML preferences
pl: Preferencje HTML

en: Sender
pl: Nadawca

en: Prefer HTML
pl: Preferowanie HTML

en: Auto-load external content
pl: Automatyczne wczytywanie zewnętrznych treści

note: Translators: #1 database path; #2 error message
en: Cannot initialise HTML preferences database “%s”: %s
pl: Nie można zainicjować bazy preferencji HTML „%s”: %s

note: Translators: #1 message sender address; #2 error message
en: Cannot read HTML preferences for “%s”: %s
pl: Nie można odczytać preferencji HTML dla „%s”: %s

note: Translators: #1 message sender address; #2 error message
en: Cannot save HTML preferences for “%s”: %s
pl: Nie można zapisać preferencji HTML dla „%s”: %s

note: Translators: #1 error message
en: Cannot delete database entry: %s
pl: Nie można usunąć wpisu bazy: %s

en: New Identity
pl: Nowa tożsamość

en: Error executing signature generator “%s”:
pl: Błąd podczas wykonywania generatora podpisów „%s”:

en: Error executing signature generator “%s”: %s
pl: Błąd podczas wykonywania generatora podpisów „%s”: %s

en: Cannot read signature file “%s”:
pl: Nie można odczytać pliku z podpisem „%s”:

en: Signature in “%s” is not a UTF-8 text.
pl: Podpis w „%s” nie jest tekstem zakodowanym w UTF-8.

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Current
pl: Bieżąca

en: Default
pl: Domyślna

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
pl: Ścieżka do _Face

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
pl: Ścieżka do _X-Face

note: create the "General" tab
en: General
pl: Ogólne

en: _Identity name:
pl: _Nazwa tożsamości:

en: _Full name:
pl: _Imię i nazwisko:

en: _Mailing address:
pl: _Adres e-mail:

en: Reply _to:
pl: Odpowiedź _do:

en: _Domain:
pl: _Domena:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
pl: Wiadomości

en: _BCC:
pl: _UDW:

en: Reply _string:
pl: _Ciąg odpowiedzi:

en: F_orward string:
pl: Ciąg p_rzekazania:

en: send messages in both plain text and _HTML format
pl: wysyłanie wiadomości w zwykłym tekście i _HTML

en: request positive (successful) _Delivery Status Notification by default
pl: _domyślne żądanie pomyślnego powiadomienia o stanie otrzymania

en: request _Message Disposition Notification by default
pl: d_omyślne żądanie powiadomienia o otrzymaniu

en: SMT_P server:
pl: Serwer SMT_P:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
pl: Podpis

en: Signature _path
pl: Ścieżka _do pliku z podpisem

en: _Execute signature
pl: _Złożenie podpisu

en: Incl_ude signature
pl: D_ołączanie podpisu

en: Include signature when for_warding
pl: Dołączanie podpisu podczas p_rzekazywania

en: Include signature when rep_lying
pl: Dołączanie podpisu podczas odpo_wiadania

en: _Add signature separator
pl: _Oddzielenie podpisu

en: Prepend si_gnature
pl: _Podpis na początku

en: Security
pl: Zabezpieczanie

en: sign messages by default
pl: domyślnie podpisywanie wiadomości

en: encrypt messages by default
pl: domyślnie szyfrowanie wiadomości

en: default protocol
pl: domyślny protokół

en: always trust GnuPG keys to encrypt messages
pl: ufanie wszystkim kluczom GnuPG do szyfrowania wiadomości

en: remind me if messages can be encrypted
pl: przypominanie, jeśli można zaszyfrować wiadomości

en: use secret key with this id for signing GnuPG messages
    (leave empty for automatic selection)
pl: używanie tajnego klucza o tym identyfikatorze do podpisywania wiadomości GnuPG
    (pozostawienie pustego pola wybierze automatycznie)

en: use certificate with this id for signing S/MIME messages
    (leave empty for automatic selection)
pl: używanie certyfikatu o tym identyfikatorze do podpisywania wiadomości S/MIME
    (pozostawienie pustego pola wybierze automatycznie)

en: Autocrypt mode
pl: Tryb Autocrypt

en: Error selecting key: %s
pl: błąd podczas wybierania klucza: %s

en: Choose…
pl: Wybierz…

en: Error reading file %s: %s
pl: Błąd podczas odczytywania pliku %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
pl: Plik nagłówka Face %s jest za długi (%lu B).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
pl: Plik nagłówka Face %s zawiera dane binarne.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
pl: Błąd podczas wczytywania Face: %s

en: Error: The identity does not have a name
pl: Błąd: tożsamość nie ma nazwy

en: Error: An identity with that name already exists
pl: Błąd: tożsamość o tej nazwie już istnieje

en: Do you really want to delete the selected identity?
pl: Na pewno usunąć zaznaczoną tożsamość?

en: Error displaying help for identities: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy o tożsamościach: %s

en: Manage Identities
pl: Zarządzanie tożsamościami

en: _Help
pl: Pomo_c

[ctx: identity]
note: Translators: button "New" identity
en: _New
pl: _Nowa

en: _Remove
pl: _Usuń

en: disabled
pl: wyłączony

en: enabled, no preference
pl: włączony, brak preferencji

en: enabled, prefer encryption
pl: włączony, preferowanie szyfrowania

en: GnuPG MIME mode
pl: Tryb MIME biblioteki GnuPG

en: GnuPG OpenPGP mode
pl: Tryb OpenPGP biblioteki GnuPG

en: GpgSM S/MIME mode
pl: Tryb S/MIME biblioteki GpgSM

en: Authentication cancelled
pl: Anulowano uwierzytelnienie

en: User name required, authentication cancelled
pl: Wymagana jest nazwa użytkownika, anulowano uwierzytelnienie

en: GSSAPI authentication failed: %s
pl: Uwierzytelnienie GSSAPI się nie powiodło: %s

en: No way to authenticate is known
pl: Nie jest znany żaden sposób na uwierzytelnienie

en: Cannot LOGIN with UTF-8 username or password
pl: Nie można zalogować się za pomocą nazwy użytkownika lub hasła UTF-8

en: Unordered data received from server
pl: Od serwera otrzymano niezamówione dane

en: Bug in implementation of SORT command on IMAP server exposed.
pl: Ujawniono błąd w implementacji polecenia SORT na serwerze IMAP.

en: Connecting %s failed: %s
pl: Łączenie z %s się nie powiodło: %s

en: TLS negotiation failed: %s
pl: Negocjacja TLS się nie powiodła: %s

en: TLS required but not available
pl: Wymagane jest TLS, ale nie jest dostępne

note: it is not we, so it must be the server
en: IMAP response: %s
pl: Odpowiedź IMAP: %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
pl: Alarm serwera IMAP %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
pl: Błąd serwera IMAP %s: %s

en: Cannot connect to %s
pl: Nie można połączyć z %s

en: Cannot connect to the server: %s
pl: Nie można połączyć z serwerem: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
pl: Przekroczono liczbę połączeń na serwer %s

en: subscribing to “%s” failed
pl: subskrybowanie „%s” się nie powiodło

en: unsubscribing from “%s” failed
pl: rezygnacja z subskrypcji „%s” się nie powiodła

en: do not show again
pl: Nie wyświetlaj ponownie

en: broken TLS certificate
pl: uszkodzony certyfikat TLS

en: SSL/TLS certificate
pl: Certyfikat SSL/TLS

en: _Accept Once
pl: _Przyjmij raz

en: Accept & _Save
pl: Przyjmij i _zapisz

en: _Reject
pl: _Odrzuć

en: <big><b>Authenticity of this certificate could not be verified.</b></big>
    Reason: %s
pl: <big><b>Nie można potwierdzić autentyczności tego certyfikatu.</b></big>
    Powód: %s

en: the signing certificate authority is not known
pl: ośrodek certyfikujący jest nieznany

en: the certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from
pl: certyfikat nie zgadza się z oczekiwaną tożsamością strony, z której został pobrany

en: the certificate’s activation time is still in the future
pl: czas aktywacji certyfikatu nadal jest w przyszłości

en: the certificate has expired
pl: certyfikat wygasł

en: the certificate has been revoked
pl: certyfikat został unieważniony

en: the certificate’s algorithm is considered insecure
pl: algorytm certyfikatu nie jest bezpieczny

en: an error occurred validating the certificate
pl: wystąpił błąd podczas sprawdzania poprawności certyfikatu

en: unknown certificate validation error %u
pl: nieznany błąd sprawdzania poprawności certyfikatu %u

en: No image data
pl: Brak danych obrazu

en: Invalid input format
pl: Nieprawidłowy format wejściowy

en: Internal buffer overrun
pl: Przepełnienie wewnętrznego bufora

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
pl: Błędne dane X-Face

en: Cannot play sound event “%s”: %s
pl: Nie można odtworzyć wydarzenia dźwiękowego „%s”: %s

en: Cannot play sound file “%s”: %s
pl: Nie można odtworzyć pliku dźwięku „%s”: %s

en: Your Balsa configuration is now stored in “~/.balsa/config”.
pl: Konfiguracja programu Balsa jest teraz przechowywana w „~/.balsa/config”.

en: could not create context
pl: nie można utworzyć kontekstu

en: could not set protocol “%s”
pl: nie można ustawić protokołu „%s”

en: could not set folder “%s” for engine “%s”
pl: nie można ustawić katalogu „%s” dla mechanizmu „%s”

en: could not get data from stream
pl: nie można pobrać danych ze strumienia

en: signature verification failed
pl: sprawdzenie poprawności podpisu się nie powiodło

en: could not create new data object
pl: nie można utworzyć nowego obiektu danych

en: signing failed
pl: sprawdzenie podpisu się nie powiodło

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
pl: połączone podpisywanie i szyfrowanie jest określone tylko dla RFC 2440

en: signing and encryption failed
pl: podpisanie i zaszyfrowanie się nie powiodło

en: encryption failed
pl: zaszyfrowanie się nie powiodło

en: decryption failed
pl: odszyfrowanie się nie powiodło

en: No private key for protocol %s is available for the signer “%s”
pl: Brak kluczy prywatnych dla protokołu %s dostępnych dla podpisującego „%s”

en: A key for “%s” is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
pl: Klucz %s jest obecny, ale wygasł, jest wyłączony, unieważniony lub nieprawidłowy

en: Could not find a key for “%s”
pl: Nie można odnaleźć klucza dla „%s”

en: Multiple keys for “%s”
pl: Wiele kluczy dla „%s”

en: Insufficient key validity
pl: Niewystarczająca ważność klucza

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
pl: Wybór klucza

en: Select the private key for the signer “%s”
pl: Wybór klucza prywatnego dla podpisującego „%s”

en: Select the public key for the recipient “%s”
pl: Wybór klucza publicznego dla odbiorcy „%s”

en: There seems to be no public key for recipient “%s” in your key ring.
    If you are sure that the recipient owns a different key, select it from the list.
pl: W bazie kluczy nie ma klucza publicznego dla odbiorcy „%s”.
    Jeśli odbiorca posiada inny klucz, należy go wybrać z listy.

en: Double-click key to show details
pl: Podwójne kliknięcia klucza wyświetli informacje

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Size
pl: Rozmiar

en: Created
pl: Utworzono

note: create the dialog
en: The owner trust for this key is “%s” only.
    Use this key anyway?
pl: Zaufanie do właściciela tego klucza to tylko „%s”.
    Użyć go mimo to?

en: Insufficient key owner trust
pl: Niewystarczające zaufanie do właściciela klucza

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Enter Passphrase
pl: Hasło

en: %s
    The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
pl: %s
    Błędne hasło dla tego klucza. Proszę spróbować ponownie.
    
    Klucz: %s

en: %s
    Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
pl: %s
    Hasło dla tajnego klucza.
    
    Klucz: %s

en: error setting key list mode
pl: błąd podczas ustawiania trybu listy kluczy

en: could not list keys for “%s”
pl: nie można wyświetlić listy kluczy dla „%s”

en: ambiguous keys for “%s”
pl: niejednoznaczne klucze dla „%s”

en: cannot create data buffer
pl: nie można utworzyć bufora danych

en: exporting key for “%s” failed
pl: eksport klucza dla „%s” się nie powiódł

en: cannot export minimal key for “%s”
pl: nie można wyeksportować minimalnego klucza dla „%s”

en: importing key data failed
pl: import danych klucza się nie powiódł

en: Cannot find a key with fingerprint %s on the key server.
pl: Nie można odnaleźć klucza o odcisku %s na tym serwerze kluczy.

en: Found %u key with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually. | Found %u keys with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually.
pl[0]: Odnaleziono %u klucz o odcisku %s na serwerze kluczy. Proszę ręcznie sprawdzić i zaimportować właściwy klucz.
pl[1]: Odnaleziono %u klucze o odcisku %s na serwerze kluczy. Proszę ręcznie sprawdzić i zaimportować właściwy klucz.
pl[2]: Odnaleziono %u kluczy o odcisku %s na serwerze kluczy. Proszę ręcznie sprawdzić i zaimportować właściwy klucz.

en: Searching the key server failed: %s
pl: Wyszukanie serwera kluczy się nie powiodło: %s

en: error importing key
pl: błąd podczas importowania klucza

en: No key was imported or updated.
pl: Nie zaimportowano i zaktualizowano żadnego klucza.

en: The key was ignored because it does not have a user ID.
pl: Zignorowano klucz, ponieważ nie ma on identyfikatora użytkownika.

en: The key was imported into the local key ring.
pl: Zaimportowano klucz do lokalnej bazy kluczy.

en: The key was updated in the local key ring:
pl: Zaktualizowano klucz w lokalnej bazy kluczy:

en: 
    • %d new user ID | 
    • %d new user IDs
pl[0]: 
    • %d nowy identyfikator użytkownika
pl[1]: 
    • %d nowe identyfikatory użytkownika
pl[2]: 
    • %d nowych identyfikatorów użytkownika

en: 
    • %d new subkey | 
    • %d new subkeys
pl[0]: 
    • %d nowy podklucz
pl[1]: 
    • %d nowe podklucze
pl[2]: 
    • %d nowych podkluczy

en: 
    • %d new signature | 
    • %d new signatures
pl[0]: 
    • %d nowy podpis
pl[1]: 
    • %d nowe podpisy
pl[2]: 
    • %d nowych podpisów

en: 
    • %d new revocation | 
    • %d new revocations
pl[0]: 
    • %d nowe unieważnienie
pl[1]: 
    • %d nowe unieważnienia
pl[2]: 
    • %d nowych unieważnień

en: The existing key in the key ring was not changed.
pl: Istniejący klucz w bazie kluczy nie został zmieniony.

en: Key status:
pl: Stan klucza:

en: User ID:
pl: Identyfikator użytkownika:

en: None
pl: Brak

en: Primary user ID:
pl: Główny identyfikator użytkownika:

en: Key owner trust:
pl: Zaufanie do właściciela klucza:

en: Additional User IDs
pl: Dodatkowe identyfikatory użytkownika

en: Issuer
pl: Wystawca

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Serial number:
pl: Numer seryjny:

note: Translators: x509 certificate chain ID
en: Chain ID:
pl: Identyfikator łańcucha:

note: add button to show the full chain - copy the fingerprint as the key may be unref'ed...
en: view certificate chain…
pl: wyświetl łańcuch certyfikatów…

en: Subkey used
pl: Użyty podklucz

note: Translators: #1 subkey capabilities string
en: Subkeys (%s only)
pl: Podklucze (tylko %s)

en: Subkeys
pl: Podklucze

en: Status:
pl: Stan:

en: Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

note: add type and filename (if available)
en: Type:
pl: Typ:

en: Capabilities:
pl: Możliwości:

en: invalid timestamp
pl: nieprawidłowa data

en: not available
pl: niedostępne

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Expires:
pl: Wygasa:

en: Close
pl: Zamknij

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: revoked
pl: unieważniony

en: expired
pl: wygasł

en: invalid
pl: nieprawidłowy

en: sign
pl: podpisz

en: encrypt
pl: zaszyfruj

en: certify
pl: certyfikuj

en: authenticate
pl: uwierzytelnij

en: %u bit | %u bits
pl[0]: %u bit
pl[1]: %u bity
pl[2]: %u bitów

note: Translators: Elliptic Curve Cryptography (ECC) curve name
en:  curve “%s”
pl:  krzywa „%s”

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: not a regular file
pl: nie jest zwykłym plikiem

en: Cannot launch, missing application
pl: Nie można uruchomić, brak programu

en: Open with %s
pl: Otwórz za pomocą „%s”

en: Open _part with %s
pl: Otwórz _część za pomocą „%s”

en: Cannot load mailbox %s
pl: Nie można wczytać skrzynki %s

en: No such mailbox type: %s
pl: Nie ma takiego typu skrzynki: %s

en: Bad local mailbox path “%s”
pl: Błędna ścieżka do lokalnej skrzynki „%s”

en: Could not create a mailbox of type %s
pl: Nie można utworzyć skrzynki typu %s

en: Applying filter rules to %s
pl: Zastosowywanie reguł filtra do %s

en: Copying from %s to %s
pl: Kopiowanie z %s do %s

en: Removing messages from source mailbox failed
pl: Usunięcie wiadomości ze skrzynki źródłowej się nie powiodło

en: from unknown
pl: od nieznanego

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Searching %s for partial messages
pl: Wyszukiwanie częściowych wiadomości w %s

en: Reconstructing message
pl: Rekonstrukcja wiadomości

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
pl: Wyszukanie podwójnych wiadomości w skrzynce źródłowej się nie powiodło

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
pl: *** BŁĄD: zamknięto strumień skrzynki: %s ***

note: ImapIssue macro handles reconnecting. We might issue a LIBBALSA_INFORMATION_MESSAGE here but it would be overwritten by login information... Translators: #1 context (mailbox, server); #2 mailbox or server name
en: IMAP %s %s: connection has been severed. Reconnecting…
pl: IMAP %s %s: połączenie zostało zerwane. Łączenie ponownie…

note: Translators: #1 context (mailbox, server); #2 mailbox or server name
en: IMAP %s %s: protocol error. Try enabling bug workarounds.
pl: IMAP %s %s: błąd protokołu. Proszę spróbować włączyć obejścia błędów.

note: Translators: #1 context (mailbox, server); #2 mailbox or server name; #3 error message
en: IMAP %s %s: server has shut down the connection: %s. Reconnecting…
pl: IMAP %s %s: serwer zamknął połączenie: %s. Łączenie ponownie…

note: helper macro for calling II in the context of a mailbox
en: mailbox
pl: skrzynka

en: Downloading %ld kB
pl: Pobieranie %ld kB

en: No path found for mailbox “%s”, using “%s”
pl: Nie odnaleziono ścieżki do skrzynki „%s”, używającej „%s”

en: Cannot get IMAP handle
pl: Nie można pobrać modułu obsługującego IMAP

en: server
pl: serwer

en: Error fetching message from IMAP server: %s
pl: Błąd podczas pobierania wiadomości z serwera IMAP: %s

en: Downloading %u kB
pl: Pobieranie %u kB

en: Cannot create temporary file
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: Cannot write to temporary file %s
pl: Nie można zapisać do pliku tymczasowego %s

en: Uploading %ld kB
pl: Wysyłanie %ld kB

en: Server-side threading not supported.
pl: Wątki po stronie serwera nie są obsługiwane.

en: Failed to save cache file “%s”: %s.
pl: Zapisanie pliku pamięci podręcznej „%s” się nie powiodło: %s.

en: Failed to read cache file %s: %s
pl: Odczytanie pliku pamięci podręcznej %s się nie powiodło: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
pl: Plik pamięci podręcznej dla skrzynki %s zostanie naprawiony

en: Filtering %s
pl: Filtrowanie %s

en: Preparing %s
pl: Przygotowywanie %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
pl: Otwarcie %s się nie powiodło. Kod błędu: %d,

en: Failed to sync mailbox “%s”
pl: Synchronizacja skrzynki „%s” się nie powiodła

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
pl: Skrzynka %s nie jest skrzynką typu Maildir.

en: Could not create a Maildir directory at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć katalogu Maildir w %s (%s)

en: Could not create a Maildir at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć skrzynki Maildir w %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
pl: Nie można usunąć zawartości %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
pl: Nie można usunąć %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
pl: Skrzynka nie istnieje.

en: Data copy error
pl: Błąd podczas kopiowania danych

en: Mailbox %s does not appear to be an mbox mailbox.
pl: Skrzynka %s nie jest skrzynką typu mbox.

en: Could not remove %s: %s
pl: Nie można usunąć %s: %s

en: Could not write file %s: %s
pl: Nie można pisać pliku %s: %s

en: Failed to create temporary file “%s”: %s
pl: Utworzenie pliku tymczasowego „%s” się nie powiodło: %s

en: Failed to save cache file “%s”: %s. New version saved as “%s”
pl: Zapisanie pliku pamięci podręcznej „%s” się nie powiodło: %s. Nowa wersja została zapisana jako „%s”

en: Could not unlink file %s: %s
pl: Nie można odwiązać pliku %s: %s

en: Cannot open mailbox.
pl: Nie można otworzyć skrzynki.

en: Mailbox is not in mbox format.
pl: Skrzynka nie jest w formacie mbox.

en: Cannot lock mailbox.
pl: Nie można zablokować skrzynki.

en: %s: could not open %s.
pl: %s: nie można otworzyć %s.

en: %s: could not get new MIME stream.
pl: %s: nie można pobrać nowego strumienia MIME.

en: %s: %s is not in mbox format.
pl: %s: %s nie jest w formacie mbox.

en: Mailbox %s does not appear to be an MH mailbox.
pl: Skrzynka %s nie jest skrzynką typu MH.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć katalogu MH w %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
pl: Nie można utworzyć struktury MH w %s (%s)

en: Could not remove contents of %s: %s
pl: Nie można usunąć zawartości %s: %s

en: Cannot create message
pl: Nie można utworzyć wiadomości

en: Message rename error
pl: Błąd podczas zmiany nazwy wiadomości

en: Saving the POP3 message UID list failed: %s
pl: Zapisanie listy UID wiadomości POP3 się nie powiodło: %s

en: Passing POP message to %s failed: %s
pl: Przekazanie wiadomości POP do %s się nie powiodło: %s

en: Saving POP message failed
pl: Zapisanie wiadomości POP się nie powiodło

en: Transferring POP message to %s failed: %s
pl: Przesłanie wiadomości POP do %s się nie powiodło: %s

en: Message %lu of %lu (%s of %s)
pl: %lu. wiadomość z %lu (%s z %s)

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
pl: Błąd podczas dołączania wiadomości %d od %s do %s: %s

en: Cannot load certificate file %s: %s
pl: Nie można wczytać pliku certyfikatu %s: %s

note: connect server
en: Connecting %s…
pl: Łączenie z %s…

en: POP3 mailbox %s: cannot connect %s: %s
pl: Skrzynka POP3 %s: nie można połączyć z %s: %s

note: load message list
en: List messages…
pl: Wyświetl listę wiadomości…

en: POP3 mailbox %s error: %s
pl: Błąd skrzynki POP3 %s: %s

en: POP3 mailbox %s: message %d oversized: %s — skipped.
pl: Skrzynka %s POP3: wiadomość %d przekroczyła rozmiar: %s — pominięto.

en: Connected to %s
pl: Połączono z %s

en: %lu new message (%s) | %lu new messages (%s)
pl[0]: %lu nowa wiadomość (%s)
pl[1]: %lu nowe wiadomości (%s)
pl[2]: %lu nowych wiadomości (%s)

en: Deleting messages on server…
pl: Usuwanie wiadomości na serwerze…

en: Finished
pl: Ukończono

en: Mailbox (%s) is read-only: cannot change flags.
pl: Skrzynka (%s) jest tylko do odczytu: nie można zmienić etykiet.

en: West European
pl: zachodnioeuropejski

en: East European
pl: wschodnioeuropejski

en: South European
pl: południowoeuropejski

en: North European
pl: północnoeuropejski

en: Cyrillic
pl: cyrylica

en: Arabic
pl: arabski

en: Greek
pl: grecki

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Turkish
pl: turecki

en: Nordic
pl: nordycki

en: Thai
pl: tajski

en: Baltic
pl: bałtycki

en: Celtic
pl: celtycki

en: West European (euro)
pl: zachodnioeuropejski (euro)

en: Russian
pl: rosyjski

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Japanese
pl: japoński

en: Korean
pl: koreański

en: Cannot open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
pl: Nie można otworzyć %s: jest dowiązaniem symbolicznym

en: fcntl failed: %s.
pl: Blokada fcntl się nie powiodła: %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
pl: Przekroczono czas oczekiwania podczas próby blokady fcntl.

en: Waiting for fcntl lock… %d
pl: Oczekiwanie na blokadę fcntl… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
pl: Przekroczono czas oczekiwania podczas próby blokady flock.

en: Waiting for flock attempt… %d
pl: Oczekiwanie na blokadę flock… %d

en: LDAP Directory for %s
pl: Katalog LDAP dla %s

en: week | weeks
pl[0]: tydzień
pl[1]: tygodnie
pl[2]: tygodni

en: day | days
pl[0]: dzień
pl[1]: dni
pl[2]: dni

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: second | seconds
pl[0]: sekunda
pl[1]: sekundy
pl[2]: sekund

[ctx: ical_status]
en: unknown
pl: nieznane

[ctx: ical_status]
en: event is tentative
pl: wydarzenie jest wstępne

[ctx: ical_status]
en: event is definite
pl: wydarzenie jest ostateczne

[ctx: ical_status]
en: event was cancelled
pl: wydarzenie zostało anulowane

[ctx: ical_method]
en: unknown
pl: nieznane

[ctx: ical_method]
en: Event Notification
pl: Powiadomienie o wydarzeniu

[ctx: ical_method]
en: Event Request
pl: Żądanie wydarzenia

[ctx: ical_method]
en: Reply to Event Request
pl: Odpowiedz na żądanie wydarzenia

[ctx: ical_method]
en: Event Cancellation
pl: Anulowanie wydarzenia

[ctx: ical_partstat]
en: unknown
pl: nieznane

[ctx: ical_partstat]
en: needs action
pl: wymaga działania

[ctx: ical_partstat]
en: accepted
pl: przyjęto

[ctx: ical_partstat]
en: declined
pl: odmówiono

[ctx: ical_partstat]
en: tentatively accepted
pl: wstępnie przyjęto

[ctx: ical_partstat]
en: delegated
pl: oddelegowano

[ctx: day_of_week]
en: Sunday
pl: niedziela

[ctx: day_of_week]
en: Monday
pl: poniedziałek

[ctx: day_of_week]
en: Tuesday
pl: wtorek

[ctx: day_of_week]
en: Wednesday
pl: środa

[ctx: day_of_week]
en: Thursday
pl: czwartek

[ctx: day_of_week]
en: Friday
pl: piątek

[ctx: day_of_week]
en: Saturday
pl: sobota

en: every weekday
pl: każdego dnia roboczego

en: every day
pl: każdego dnia

note: #1: interval
en: every %d days
pl: co %d dni

en: every
pl: co

note: #1: interval
en: every %d weeks on
pl: co %d tyg. w

note: #1: the day of week (defined in the day_of_week context) #1: recurrence expression
en:  and %s
pl:  i %s

en: every week
pl: każdego tygodnia

note: #1: interval
en: every %d weeks
pl: co %d tyg.

en: the last
pl: ostatni

note: #1: the day of month
en: %dst
pl: %d.

note: #1: the day of month
en: %dnd
pl: %d.

note: #1: the day of month
en: %drd
pl: %d.

note: #1: the day of month
en: %dth
pl: %d.

en: every day of every month
pl: każdego dnia każdego miesiąca

note: #1: interval
en: every day of the month every %d months
pl: każdego dnia miesiąca co %d mies.

note: currently we don't support yearly rules with more than one BYDAY element or exactly 7 elements with all the weekdays * (the "every day" case)
en: rule too complex
pl: reguła jest zbyt złożona

note: #1: the day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %s
pl: co %s

en:  and
pl:  i

en:  of every month
pl:  każdego miesiąca

note: #1: interval
en:  of every %d months
pl:  co %d mies.

[ctx: name_of_month]
en: January
pl: styczeń

[ctx: name_of_month]
en: February
pl: luty

[ctx: name_of_month]
en: March
pl: marzec

[ctx: name_of_month]
en: April
pl: kwiecień

[ctx: name_of_month]
en: May
pl: maj

[ctx: name_of_month]
en: June
pl: czerwiec

[ctx: name_of_month]
en: July
pl: lipiec

[ctx: name_of_month]
en: August
pl: sierpień

[ctx: name_of_month]
en: September
pl: wrzesień

[ctx: name_of_month]
en: October
pl: październik

[ctx: name_of_month]
en: November
pl: listopad

[ctx: name_of_month]
en: December
pl: grudzień

note: #1: name of month (defined in the name_of_month context) #2: day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %s %s
pl: co %s %s

note: #1: interval #2: name of month (defined in the name_of_month context) #3: day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %d years on %s %s
pl: co %d lat w %s %s

note: #1: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every day of %s
pl: każdego dnia %s

note: #1: interval #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years every day of %s
pl: co %d lata każdego dnia %s

note: #1: day of week (defined in the day_of_week context) #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %s of %s
pl: co %s %s

note: #1: interval #2: day of week (defined in the day_of_week context) #3: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years on every %s of %s
pl: co %d lat każdego %s %s

note: #1: day of week (defined in the day_of_week context) #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: the %s of every %s
pl: %s każdego %s

note: #1: interval #2: day of week (defined in the day_of_week context) #3: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years on the %s of %s
pl: co %d lat w %s %s

[ctx: ical_recurrence]
en: secondly
pl: co sekundę

[ctx: ical_recurrence]
en: minutely
pl: co minutę

[ctx: ical_recurrence]
en: hourly
pl: co godzinę

en: , %d occurrence | , %d occurrences
pl[0]: , %d wystąpienie
pl[1]: , %d wystąpienia
pl[2]: , %d wystąpień

note: #1: time string
en:  until %s
pl:  do %s

[ctx: ical_role]
en: unknown
pl: nieznane

[ctx: ical_role]
en: chair
pl: prowadzący

[ctx: ical_role]
en: required participant
pl: obowiązkowy uczestnik

[ctx: ical_role]
en: optional participant
pl: opcjonalny uczestnik

[ctx: ical_role]
en: non-participant, information only
pl: nie jest uczestnikiem, tylko informacja

en: decryption and signature verification failed
pl: odszyfrowanie i sprawdzenie poprawności podpisu się nie powiodło

en: The signature is valid.
pl: Podpis jest prawidłowy.

en: The signature is valid but expired.
pl: Podpis jest prawidłowy, ale wygasł.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
pl: Podpis jest prawidłowy, ale klucz użyty do sprawdzenia poprawności wygasł.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
pl: Podpis jest prawidłowy, ale klucz użyty do sprawdzenia poprawności został unieważniony.

en: The signature is invalid.
pl: Podpis jest nieprawidłowy.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
pl: Nie można sprawdzić poprawności podpisu z powodu braku klucza.

en: This part is not a real signature.
pl: Ta część nie jest prawdziwym podpisem.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
pl: Nie można sprawdzić poprawności podpisu z powodu niepoprawnego mechanizmu szyfrowania.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
pl: Pogram GnuPG przebudowuje bazę zaufania i jest obecnie niedostępny.

en: The signature contains multiple signers, this may be a forgery.
pl: Podpis zawiera wielu podpisujących, to może być fałszerstwo.

note: Translators: #1 error source; #2 error message
en: An error prevented the signature verification: %s: %s
pl: Błąd uniemożliwia sprawdzenie poprawności podpisu: %s: %s

note: Translators: #1 error message
en: An error prevented the signature verification: %s
pl: Błąd uniemożliwia sprawdzenie poprawności podpisu: %s

en: The user ID is of unknown validity.
pl: Nieznana ważność identyfikatora użytkownika.

en: The validity of the user ID is undefined.
pl: Nieokreślona ważność identyfikatora użytkownika.

en: The user ID is never valid.
pl: Identyfikator użytkownika nigdy nie jest ważny.

en: The user ID is marginally valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest częściowo ważny.

en: The user ID is fully valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest w pełni ważny.

en: The user ID is ultimately valid.
pl: Identyfikator użytkownika jest ostatecznie ważny.

en: bad validity
pl: błędna ważność

en: undefined
pl: nieokreślony

en: marginal
pl: częściowy

en: full
pl: pełny

en: ultimate
pl: ostateczny

en: Try again later.
pl: Proszę spróbować później.

en: malformed card, BEGIN:VCARD expected
pl: błędnie sformatowana wizytówka, oczekiwano „BEGIN:VCARD”

en: malformed card, END:VCARD missing
pl: błędnie sformatowana wizytówka, brak „END:VCARD”

en: malformed line “%s”, missing “:”
pl: błędnie sformatowany wiersz „%s”, brak „:”

en: malformed line “%s”, empty name or value
pl: błędnie sformatowany wiersz „%s”, brak nazwy lub wartości

en: SMTP server %s
pl: Serwer SMTP %s

en: Message %u of %u
pl: %u. wiadomość z %u

en: Cannot reach SMTP server %s (%s), any queued message will remain in %s.
pl: Nie można połączyć się z serwerem SMTP %s (%s), wszystkie wiadomości w kolejce pozostaną w %s.

en: Sending Mail
pl: Wysyłanie poczty

en: Save message in %s…
pl: Zapisz wiadomość w %s…

en: Saving sent message to %s failed: %s
pl: Zapisanie wysłanej wiadomości do %s się nie powiodło: %s

en: Sending message to SMTP server %s failed: %s
    Message left in your outbox.
pl: Wysłanie wiadomości do serwera SMTP %s się nie powiodło: %s
    Wiadomość pozostała w skrzynce wychodzącej.

en: Connecting SMTP server %s (%s) failed: %s
pl: Połączenie z serwerem SMTP %s (%s) się nie powiodło: %s

en: Transmitted %u message to %s | Transmitted %u messages to %s
pl[0]: Przesłano %u wiadomość do %s
pl[1]: Przesłano %u wiadomości do %s
pl[2]: Przesłano %u wiadomości do %s

en: Cannot read %s: %s
pl: Nie można odczytać %s: %s

en: Cannot read %s
pl: Nie można odczytać %s

en: Cannot determine character set for text file “%s”; sending as MIME type “%s”
pl: Nie można ustalić zestawu znaków dla pliku tekstowego „%s”, wysyłanie jako typ MIME „%s”

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
pl[0]: Ta wiadomość nie zostanie zaszyfrowana dla odbiorcy z pola „UDW:”.
pl[1]: Ta wiadomość nie zostanie zaszyfrowana dla odbiorców z pola „UDW:”.
pl[2]: Ta wiadomość nie zostanie zaszyfrowana dla odbiorców z pola „UDW:”.

en: Balsa passwords
pl: Hasła programu Balsa

en: Error storing password for %s@%s:%s: %s
pl: Błąd podczas przechowywania hasła dla %s@%s:%s: %s

en: Error looking up password for %s@%s:%s: %s
pl: Błąd podczas wyszukiwania hasła dla %s@%s:%s: %s

en: loaded fallback password from private config file
pl: wczytano zapasowe hasło z prywatnego pliku konfiguracji

en: _Remember user password in Secret Service
pl: _Pamiętanie hasła użytkownika w usłudze

en: _Remember certificate pass phrase in Secret Service
pl: _Pamiętanie hasła certyfikatu w usłudze

en: _Remember user password
pl: _Pamiętanie hasła użytkownika

en: _Remember certificate pass phrase
pl: _Pamiętanie hasła certyfikatu

en: _Basic
pl: _Podstawowe

note: server descriptive name
en: _Descriptive Name:
pl: _Nazwa opisowa:

note: host and port
en: _Server:
pl: _Serwer:

en: Se_curity:
pl: Zabezpie_czanie:

en: Server requires _authentication
pl: Serwer wymaga _uwierzytelnienia

note: user name and password
en: _User Name:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Pass Phrase:
pl: _Hasło:

en: _Advanced
pl: Z_aawansowane

note: client certificate and passphrase
en: Server _requires client certificate
pl: Serwer _wymaga certyfikatu klienta

en: Choose Client Certificate
pl: Wybór certyfikatu klienta

en: Certificate _File:
pl: _Plik certyfikatu:

en: Certificate _Pass Phrase:
pl: _Hasło certyfikatu:

en: %s over SSL (%sS)
pl: %s przez SSL (%sS)

en: TLS required
pl: Wymaganie TLS

en: TLS if possible (not recommended)
pl: TLS, jeśli to możliwe (niezalecane)

en: None (not recommended)
pl: Brak (niezalecane)

en: Error displaying server help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy serwera: %s

en: SMTP Server
pl: Serwer SMTP

note: split large messages
en: Sp_lit message larger than
pl: _Dzielenie wiadomości większych niż

en: Mailbox closed
pl: Skrzynka zamknięta

en: Message Source
pl: Źródło wiadomości

en: Error adding from %s: %s
pl: Błąd podczas dodawania z %s: %s

en: Balsa: you have new mail
pl: Balsa: nowa poczta

en: Broken key, cannot identify certificate chain.
pl: Uszkodzony klucz, nie można zidentyfikować łańcucha certyfikatów.

en: fingerprint %s
pl: odcisk klucza %s

en: cannot load key with fingerprint %s: %s
pl: nie można wczytać klucza o odcisku %s: %s

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
pl: 
    <b>Ten certyfikat został wydany przez:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b>
    SHA1: %s
    SHA256: %s
pl: <b>Ten certyfikat jest prawidłowy</b>
    od %s
    do %s
    <b>Odcisk klucza:</b>
    SHA-1: %s
    SHA-256: %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
pl: Ścieżka %s musi być określona względem głównego katalogu (zaczynać się od „/”).

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”, with error “%s”.
pl: Nie można utworzyć katalogu: funkcja „mkdir()” się nie powiodła na ścieżce „%s”, błąd „%s”.

en: The file with pathname “%s” is not a directory.
pl: Plik wskazywany przez ścieżkę „%s” nie jest katalogiem.

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”.
pl: Nie można utworzyć katalogu: funkcja „mkdir()” się nie powiodła na ścieżce „%s”.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
pl: Spowoduje to zakończenie programu Balsa.
    Na pewno to zrobić?

en: GnomeCard Address Book
pl: Książka adresowa GnomeCard

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Configure Balsa
pl: Konfiguracja programu Balsa

en: Use Balsa as default email client?
pl: Użyć programu Balsa jako domyślnego klienta poczty?

en: _Yes
pl: _Tak

en: _No
pl: _Nie

en: Default Client
pl: Domyślny klient

en: _Inbox:
pl: _Odebrane:

en: _Outbox:
pl: _Wychodzące:

en: _Sentbox:
pl: _Wysłane:

en: _Draftbox:
pl: _Szkice:

en: _Trash:
pl: _Kosz:

en: The pathname “%s” must be specified canonically — it must start with a “/”.
pl: Ścieżka „%s” musi być określona kanonicznie (zaczynać się od „/”).

en: Could not create mailbox at path “%s”
pl: Nie można utworzyć skrzynki w ścieżce „%s”

en: The mailbox “%s” does not appear to be valid.
pl: Skrzynka „%s” jest nieprawidłowa.

en: Problem verifying path “%s”:
    %s
pl: Problem podczas sprawdzania poprawności ścieżki „%s”:
    %s

en: _Verify locations
pl: _Sprawdź poprawność położeń

en: Please verify the locations of your default mail files. These will be created if necessary.
pl: Proszę sprawdzić poprawność położeń domyślnych plików poczty. W razie potrzeby zostaną one utworzone.

en: Mail Files
pl: Pliki poczty

en: You’ve successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
pl: Pomyślnie skonfigurowano program Balsa. Dobrej zabawy!
       -- Zespół programistów Balsy

en: All Done!
pl: Gotowe!

en: The following settings are also needed (and you can find them later, if need be, in the Email application in the “Preferences” and “Identities” menu items)
pl: Potrzebne są również następujące ustawienia (w razie potrzeby można je znaleźć później w menu „Preferencje” i „Tożsamości”)

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
pl:  Udostępniający konto e-mail powinien dostarczyć następujące informacje (administratora sieci mógł je już ustawić):

en: Yes, remember it
pl: Tak, zapamiętanie

en: No, type it in every time
pl: Nie, wpisywane za każdym razem

en: Name of mail server for incoming _mail:
pl: _Nazwa serwera poczty przychodzącej:

en: _Type of mail server:
pl: _Typ serwera poczty:

en: Connection _Security:
pl: Za_bezpieczanie połączenia:

en: Your email _login name:
pl: Nazwa _użytkownika e-mail:

en: Your _password:
pl: _Hasło:

en: _SMTP Server:
pl: _Serwer SMTP:

note: 2.1
en: Your real _name:
pl: _Imię i nazwisko:

en: Your _email address for this email account:
pl: Adres _e-mail dla tego konta:

en: _Remember your password:
pl: _Pamiętanie hasła:

en: _Local mail directory:
pl: _Katalog lokalnej poczty:

en: User Settings
pl: Ustawienia użytkownika

en: Default Identity
pl: Domyślna tożsamość

en: Local Mail Problem
    %s
pl: Problem z lokalną pocztą
    %s

en: Welcome to Balsa!
pl: Witaj w programie Balsa!

en: Before you can send or receive email:
    
    • either you should already have Internet access and an email account, provided by an Internet Service Provider, and you should have made that Internet connection on your computer
    
    • or your network administrator at your place of work/study/similar may have set up your computer to connect to the network.
pl: Przed wysłaniem lub odbiorem poczty:
    
    • należy mieć dostęp do Internetu oraz konto e-mail, udostępniane przez dostawcę Internetu
    
    • lub administrator sieci w miejscu pracy/uczelni musi połączyć komputer z Internetem.

en: network client is already connected
pl: klient sieciowy jest już połączony

en: network client is not connected
pl: klient sieciowy nie jest połączony

en: reply length %lu exceeds the maximum allowed length %lu
pl: długość odpowiedzi (%lu) przekracza maksymalnie dozwoloną długość (%lu)

en: connection lost
pl: utracono połączenie

en: line too long
pl: wiersz jest za długi

en: error initializing certificate: %s
pl: błąd podczas inicjowania certyfikatu: %s

en: error loading certificate: %s
pl: błąd podczas wczytywania certyfikatu: %s

en: error initializing key: %s
pl: błąd podczas inicjowania klucza: %s

en: error loading key: %s
pl: błąd podczas wczytywania klucza: %s

en: not connected
pl: nie połączono

en: connection is already encrypted
pl: połączenie jest już zaszyfrowane

en: connection is already compressed
pl: połączenie jest już skompresowane

note: unexpected server reply
en: bad server reply: %s
pl: błędna odpowiedź serwera: %s

en: bad server reply
pl: błędna odpowiedź serwera

en: error: %s
pl: błąd: %s

en: error
pl: błąd

en: no suitable authentication mechanism
pl: brak odpowiedniego mechanizmu uwierzytelniania

en: password required
pl: wymagane jest hasło

en: remote server does not support STARTTLS
pl: zdalny serwer nie obsługuje STARTTLS

note: Translators: #1 SMTP (RFC 5321) error code; #2 error message
en: transient error %d: %s
pl: błąd przejściowy %d: %s

note: Translators: #1 SMTP (RFC 5321) error code; #2 error message
en: authentication failure %d: %s
pl: niepowodzenie uwierzytelniania %d: %s

note: Translators: #1 SMTP (RFC 5321) error code; #2 error message
en: permanent error %d: %s
pl: trwały błąd %d: %s

en: importing GSS service name %s failed: %s
pl: zaimportowanie nazwy usługi GSS %s się nie powiodło: %s

en: cannot initialize GSS security context: %s
pl: nie można zainicjować kontekstu zabezpieczeń GSS: %s

en: malformed GSS security token: %s
pl: błędnie sformatowany token zabezpieczeń GSS: %s

en: malformed GSS security token
pl: błędnie sformatowany token zabezpieczeń GSS

en: cannot create GSS login request: %s
pl: nie można utworzyć żądania logowania GSS: %s

en: unknown error code %u:%u
pl: nieznany kod błędu %u:%u

en: Balsa Email Reader
pl: Klient poczty Balsa

en: Program start-up
pl: Uruchomienie programu

en: New mail notification
pl: Powiadomienie o nowej wiadomości

en:  address book:
pl:  książka adresowa:

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _Address
pl: _Adres

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: F_ilter:
pl: _Filtr:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Edit
pl: Edycja

en: Balsa Address Book
pl: Książka adresowa Balsa

en: Name
pl: Nazwa

en: Email Address
pl: Adres e-mail

note: -- grid column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
pl: Wy_szukiwanie nazwy:

en: Run _Editor
pl: Uruchom _edytora

en: _Re-import
pl: Za_importuj ponownie

note: -- grid column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
pl: Wyślij do

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
pl: Sposób traktowania wielu adresów:

en: alternative addresses for the same person
pl: alternatywne adresy tej samej osoby

en: a distribution list
pl: lista dystrybucyjna

en: Could not launch %s: %s
pl: Nie można uruchomić %s: %s

en: Error opening address book “%s”:
    %s
pl: Błąd podczas otwierania książki adresowej „%s”:
    %s

en: Suggest complete addresses:
pl: Sugerowanie pełnych adresów:

en: as I type
pl: podczas pisania

en: when I hit the Escape key
pl: po naciśnięciu klawisza Esc

en: Modify %s Address Book
pl: Modyfikuj książkę adresową %s

en: Add %s Address Book
pl: Dodaj książkę adresową %s

en: _Add
pl: _Dodaj

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
pl: _Nazwa książki adresowej:

en: Modify Osmo Address Book
pl: Modyfikuj książkę adresową Osmo

en: Add Osmo Address Book
pl: Dodaj książkę adresową Osmo

en: Load program location:
pl: Położenie programu wczytującego:

en: Select load program for address book
pl: Wybór programu wczytującego dane z książki adresowej

en: Save program location:
pl: Położenie programu zapisującego:

en: Select save program for address book
pl: Wybór programu zapisującego dane w książce adresowej

en: _LDAP Server URI
pl: Adres URI serwera _LDAP

en: Base Domain _Name
pl: Nazwa domeny _bazowej

en: _User Name (Bind DN)
pl: Nazwa _użytkownika (w domenie)

en: _Password
pl: _Hasło

en: _User Address Book DN
pl: _Książka adresowa użytkownika

en: Enable _TLS
pl: Obsługa _TLS

en: GPE Address Book
pl: Książka adresowa GPE

en: Error displaying help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy: %s

en: No path found. Do you want to give one?
pl: Nie odnaleziono ścieżki. Podać nową?

en: vCard Address Book (GnomeCard)
pl: Książka adresowa vCard (GnomeCard)

en: External query (a program)
pl: Zewnętrzne zapytanie (program)

en: LDIF Address Book
pl: Książka adresowa LDIF

en: LDAP Address Book
pl: Książka adresowa LDAP

en: Rubrica2 Address Book
pl: Książka adresowa Rubrica2

en: Osmo Address Book
pl: Książka adresowa Osmo

en: _Remember password in Secret Service
pl: _Pamiętanie hasła w usłudze

en: _Remember password
pl: _Pamiętanie hasła

en: Password to unlock the user certificate
    %s
    for %s@%s (%s)
pl: Hasło do odblokowania certyfikatu użytkownika
    %s
    dla %s@%s (%s)

en: Password for %s@%s (%s)
pl: Hasło dla %s@%s (%s)

en: Password needed
pl: Wymagane jest hasło

en: Password:
pl: Hasło:

en: Couldn’t open mailbox “%s”
pl: Nie można otworzyć skrzynki „%s”

en: Date
pl: Data

en: Reply to Group: %d message is not from a mailing list. | Reply to Group: %d messages are not from a mailing list.
pl[0]: Odpowiedź grupie: %d wiadomość nie jest z listy dyskusyjnej.
pl[1]: Odpowiedź grupie: %d wiadomości nie są z listy dyskusyjnej.
pl[2]: Odpowiedź grupie: %d wiadomości nie jest z listy dyskusyjnej.

en: Move to Trash failed: %s
pl: Przeniesienie do kosza się nie powiodło: %s

en: _Reply…
pl: _Odpowiedz…

en: Reply To _All…
pl: Odpowiedz _wszystkim…

en: Reply To _Group…
pl: Odpowiedz g_rupie…

en: _Forward Attached…
pl: Przekaż w _załączniku…

en: Forward _Inline…
pl: Przekaż w _treści…

en: _Pipe through…
pl: _Przefiltruj…

en: _Store Address…
pl: Zapisz adre_s…

en: _Undelete
pl: _Odtwórz

en: Move To _Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: T_oggle
pl: _Przełącz

en: _Flagged
pl: _Z etykietą

en: _Unread
pl: _Nieprzeczytane

en: _Move to
pl: _Przenieś do

en: _View Source
pl: _Wyświetl źródło

en: Failed to copy %d message to mailbox “%s”: %s | Failed to copy %d messages to mailbox “%s”: %s
pl[0]: Skopiowanie %d wiadomości do skrzynki „%s” się nie powiodło: %s
pl[1]: Skopiowanie %d wiadomości do skrzynki „%s” się nie powiodło: %s
pl[2]: Skopiowanie %d wiadomości do skrzynki „%s” się nie powiodło: %s

en: Copied to “%s”.
pl: Skopiowano do „%s”.

en: Moved to “%s”.
pl: Przeniesiono do „%s”.

en: Committing mailbox %s failed.
pl: Zapisanie zmian w skrzynce %s się nie powiodło.

en: Cannot process the message: %s
pl: Nie można przetworzyć wiadomości: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
pl: Nie można uzyskać dostępu do wiadomości %u, aby przekazać do %s

en: Cannot read message %u to pass to %s
pl: Nie można odczytać wiadomości %u, aby przekazać do %s

en: Pipe message through a program
pl: Filtrowanie wiadomości za pomocą programu

en: _Run
pl: _Uruchom

en: Specify the program to run:
pl: Uruchamiany program:

en: _Other…
pl: _Inny…

en: Choose destination folder
pl: Wybór katalogu docelowego

en: Other…
pl: Inny…

en: Select message part to display
pl: Wybór wyświetlanej części wiadomości

en: Wrapped
pl: Zapakowane

en: Not found
pl: Nie odnaleziono

en: Find:
pl: Wyszukiwanie:

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Content
pl: Zawartość

en: Message parts
pl: Części wiadomości

en: Save selected as…
pl: Zapisz zaznaczone jako…

en: Save selected to folder…
pl: Zapisz zaznaczone do katalogu…

note: Translators: save all items to folder and open the folder in standard file manager app
en: Save selected to folder and browse…
pl: Zapisz zaznaczone do katalogu i go otwórz…

en: (No sender)
pl: (Brak nadawcy)

en: Could not access message %u in mailbox “%s”.
pl: Brak dostępu do wiadomości %u w skrzynce „%s”.

en: Autocrypt error: %s
pl: Błąd Autocrypt: %s

en: mixed parts
pl: wszystkie części

en: alternative parts
pl: alternatywne części

en: signed parts
pl: podpisane części

en: encrypted parts
pl: zaszyfrowane części

en: RFC822 message
pl: wiadomość RFC822

en: “%s” parts
pl: części „%s”

en: force inline for all parts
pl: wymuszanie treści dla wszystkich części

en: RFC822 message (from %s, subject “%s”)
pl: wiadomość RFC822 (od %s, temat „%s”)

en: complete message
pl: pełna wiadomość

en: part %s: %s (file %s)
pl: część %s: %s (plik %s)

en: part %s: %s
pl: część %s: %s

en: encrypted:
pl: zaszyfrowane:

en: Reading embedded message failed: %s
pl: Odczytanie osadzonej wiadomości się nie powiodło: %s

en: Appending message to %s failed: %s
pl: Dołączenie wiadomości do %s się nie powiodło: %s

en: _Save…
pl: _Zapisz…

en: _Copy to folder…
pl: S_kopiuj do katalogu…

note: Translators: save to folder and open the folder in standard file manager app
en: Save and open folder…
pl: Zapisz i otwórz katalog…

en: Select folder for saving selected parts
pl: Wybór katalogu do zapisywania zaznaczonych części

en: %s message part
pl: cześć wiadomości %s

en: Could not save %s: %s
pl: Nie można zapisać pliku %s: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
pl: Wysłanie powiadomienia o otrzymaniu się nie powiodło: %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification (MDN) to be returned to “%s”.
    Do you want to send this notification?
pl: Nadawca tej wiadomości, %s, prosi o zwrócenie 
    powiadomienia o otrzymaniu wiadomości (MDN) do „%s”.
    Wysłać to powiadomienie?

en: Reply to MDN?
pl: Odpowiedzieć na MDN?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
pl: Nie można wykonać odszyfrowania, ponieważ ta wiadomość jest wyświetlona więcej niż jeden raz.
    Proszę zamknąć inne okna z tą wiadomością i spróbować ponownie.

en: Parsing a message part failed: %s
pl: Przetworzenie części wiadomości się nie powiodło: %s

en: Possible disk space problem.
pl: Możliwy problem z miejscem na dysku.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains an encrypted part, but its structure is invalid.
pl: Wiadomość wysłana przez %s o temacie „%s” zawiera zaszyfrowaną część, ale jej struktura jest nieprawidłowa.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a PGP encrypted part, but this crypto protocol is not available.
pl: Wiadomość wysłana przez %s o temacie „%s” zawiera część zaszyfrowaną za pomocą PGP, ale ten protokół szyfrowania nie jest dostępny.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a S/MIME encrypted part, but this crypto protocol is not available.
pl: Wiadomość wysłana przez %s o temacie „%s” zawiera część zaszyfrowaną za pomocą S/MIME, ale ten protokół szyfrowania nie jest dostępny.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a signed part, but its structure is invalid. The signature, if there is any, cannot be checked.
pl: Wiadomość wysłana przez %s o temacie „%s” zawiera podpisaną część, ale jej struktura jest nieprawidłowa. Podpis, jeśli istnieje, nie może zostać sprawdzony.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a %s signed part, but this crypto protocol is not available.
pl: Wiadomość wysłana przez %s o temacie „%s” zawiera część zaszyfrowaną za pomocą %s, ale ten protokół szyfrowania nie jest dostępny.

en: Detected a good signature with insufficient validity
pl: Wykryto dobry podpis z niewystarczającą ważnością

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
pl: Wykryto dobry podpis z niewystarczającą ważnością/zaufaniem

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” returned:
    %s
pl: Sprawdzenie podpisu wiadomości wysłanej przez %s o temacie „%s” zwróciło:
    %s

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” failed with an error!
pl: Sprawdzenie podpisu wiadomości wysłanej przez %s o temacie „%s” zakończyło się błędem.

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
pl: Nie można wykonać odszyfrowania, ponieważ ta wiadomość jest wyświetlona więcej niż jeden raz.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
pl: Nie można wykonać sprawdzenia podpisu i usunięcia ochrony OpenPGP, ponieważ ta wiadomość jest wyświetlona więcej niż jeden raz.

en: Please close the other instances of this message and try again.
pl: Proszę zamknąć inne okna z tą wiadomością i spróbować ponownie.

en: File name: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: Error reading message part: %s
pl: Błąd podczas odczytywania części wiadomości: %s

en: Type: %s (%s)
pl: Typ: %s (%s)

en: Content Type: %s
pl: Typ treści: %s

en: No open or view action defined for this content type
pl: Dla tego typu treści nie określono działania otwarcia lub wyświetlenia

en: S_ave part
pl: Z_apisz część

en: Could not launch application: %s
pl: Nie można uruchomić programu: %s

en: Save %s MIME Part
pl: Zapis części MIME %s

en: Unlink %s: %s
pl: Odwiązanie %s: %s

en: Could not open folder %s: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu %s: %s

en: Could not save a text part: %s
pl: Nie można zapisać części tekstowej: %s

en: Could not process GnuPG keys: %s
pl: Nie można przetworzyć kluczy GnuPG: %s

en: _Import Autocrypt key
pl: Zai_mportuj klucz Autocrypt

en: The message contains an Autocrypt header, but it is either broken or the signature has been created using a different key.
pl: Wiadomość zawiera nagłówek Autocrypt, ale jest uszkodzony lub podpis został utworzony za pomocą innego klucza.

en: The message contains an Autocrypt header which is ignored as none of your identities has Autocrypt support enabled.
pl: Wiadomość zawiera nagłówek Autocrypt, który jest ignorowany, ponieważ żadna tożsamość nie ma włączonej obsługi Autocrypt.

en: _Search key server for this key
pl: _Wyszukiwanie serwera kluczy dla tego klucza

en: _Search key server for updates of this key
pl: _Wyszukiwanie serwera kluczy dla aktualizacji tego klucza

en: decrypted
pl: odszyfrowane

en: trusted signature
pl: zaufany podpis

en: low trust signature
pl: podpis o małym zaufaniu

en: bad signature
pl: błędny podpis

en: unknown signature status
pl: nieznany stan podpisu

note: Translators: successful import of a GnuPG key; #1: backend message
en: Import GnuPG key:
    %s
pl: Import klucza GnuPG:
    %s

en: Error importing key data: %s
pl: Błąd podczas importowania danych klucza: %s

en: unknown error
pl: nieznany błąd

en: (imported)
pl: (zaimportowano)

en: Import key into the local key ring
pl: Zaimportuj klucz do lokalnej bazy kluczy

en: Error loading attached image: %s
pl: Błąd podczas wczytywania załączonego obrazu: %s

en: message headers
pl: nagłówki wiadomości

en: Content Type: external-body
pl: Typ treści: external-body

en: Access type: local-file
pl: Typ dostępu: local-file

en: Access type: URL
pl: Typ dostępu: adres URL

en: URL: %s
pl: Adres URL: %s

en: Access type: %s
pl: Typ dostępu: %s

en: FTP site: %s
pl: Strona FTP: %s

en: Directory: %s
pl: Katalog: %s

en: Access type: mail-server
pl: Typ dostępu: mail-server

en: Mail server: %s
pl: Serwer poczty: %s

en: Subject: %s
pl: Temat: %s

en: Se_nd message to obtain this part
pl: _Wyślij wiadomość, aby uzyskać tę część

en: Error showing %s: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania %s: %s

en: Could not get a part: %s
pl: Nie można pobrać części: %s

en: Sending the external body request failed: %s
pl: Wysłanie żądania zewnętrznej części się nie powiodło: %s

en: Reply…
pl: Odpowiedz…

note: Gmail sometimes fails to do that.
en: Error:
pl: Błąd:

en: IMAP server did not report message structure
pl: Serwer IMAP nie zgłosił struktury wiadomości

en: Subject:
pl: Temat:

en: Date:
pl: Data:

note: addresses
en: From:
pl: Od:

en: Reply-To:
pl: Odpowiedź do:

en: Sender:
pl: Nadawca:

en: FCC:
pl: DW:

en: Disposition-Notification-To:
pl: Powiadomienie o otrzymaniu:

en: Copy link
pl: Skopiuj odnośnik

en: Open link
pl: Otwórz odnośnik

en: Send link…
pl: Wyślij odnośnik…

en: Save…
pl: Zapisz…

en: Highlight structured phrases
pl: Wyróżnianie cytowanego tekstu

en: Calling URL %s…
pl: Wywoływanie adresu URL %s…

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom 100%
pl: Oryginalny rozmiar

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Print…
pl: Wydrukuj…

en: Prefer HTML for this sender
pl: Preferowanie HTML dla tego nadawcy

en: Load external content for this sender
pl: Wczytywanie zewnętrznych treści dla tego nadawcy

en: S_tore Address
pl: Zapi_sz adres

en: Full Name:
pl: Imię i nazwisko:

en: Nick Name:
pl: Pseudonim:

en: First Name:
pl: Imię:

en: Last Name:
pl: Nazwisko:

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Email Address:
pl: Adres e-mail:

en: The message sent by %s with subject “%s” contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
pl: Wiadomość wysłana przez %s o temacie „%s” zawiera 8-bitowe znaki, ale nie ma nagłówka opisującego użyty zestaw znaków (zmieniono na %s)

note: Translators: #1 calendar message type
en: This is an iTIP calendar “%s” message.
pl: To jest wiadomość kalendarza iTIP „%s”.

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

en: Organizer:
pl: Organizator:

en: Start:
pl: Początek:

en: End:
pl: Koniec:

en: Duration:
pl: Czas trwania:

en: Recurrence:
pl: Powtarzanie:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Attendee: | Attendees:
pl[0]: Uczestnik:
pl[1]: Uczestnicy:
pl[2]: Uczestnicy:

en: Category: | Categories:
pl[0]: Kategoria:
pl[1]: Kategorie:
pl[2]: Kategorie:

en: Description:
pl: Opis:

en: The sender asks you for a reply to this request:
pl: Nadawca prosi o odpowiedź:

en: Accept
pl: Przyjmij

en: Accept tentatively
pl: Wstępnie przyjmij

en: Decline
pl: Odmów

en: iTIP Calendar Request
pl: Prośba kalendarza iTIP

note: Translators: #1 message sender display name; #2 sender's event action (e.g. "accepted", "rejected", ...)
en: %s %s the following iTIP calendar request:
pl: %s %s następująca prośba kalendarza iTIP:

en: Sending the iTIP calendar reply failed: %s
pl: Wysłanie odpowiedzi kalendarza iTIP się nie powiodło: %s

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Nick Name
pl: Pseudonim

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Organization
pl: Organizacja

en: One of the specified fields contains:
pl: Jedno z podanych pól zawiera:

en: None of the specified fields contains:
pl: Żadne z podanych pól nie zawiera:

en: One of the regular expressions matches
pl: Pasuje jedno z wyrażeń regularnych

en: None of the regular expressions matches
pl: Nie pasują żadne z wyrażeń regularnych

en: Match when date is in the interval:
pl: Dopasowanie, jeśli data jest w przedziale:

en: Match when date is outside the interval:
pl: Dopasowanie, jeśli data jest poza przedziałem:

en: Match when one of these flags is set:
pl: Dopasowanie, jeśli ustawiona jest jedna z etykiet:

en: Match when none of these flags is set:
pl: Dopasowanie, jeśli nie jest ustawiona żadna z etykiet:

en: You must specify the name of the user header to match on
pl: Należy podać nazwę nagłówka użytkownika do dopasowania

en: You must specify at least one field for matching
pl: Należy podać co najmniej jedno pole do dopasowania

en: You must provide a string
pl: Należy podać ciąg

en: You must provide at least one regular expression
pl: Należy podać co najmniej jedno wyrażenie regularne

en: Low date is incorrect
pl: Dolna data jest niepoprawna

en: High date is incorrect
pl: Górna data jest niepoprawna

en: Low date is greater than high date
pl: Dolna data jest późniejsza od górnej

en: Error displaying condition help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy warunku: %s

en: Match Fields
pl: Dopasowanie pól

en: _All
pl: _Wszystkie

en: C_lear
pl: Wyc_zyść

en: _Body
pl: _Treść

en: _To:
pl: _Do:

en: _From:
pl: _Od:

en: _Subject
pl: _Temat

en: _CC:
pl: _DW:

en: _User header:
pl: Nagłówek _użytkownika:

en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: One of the specified f_ields contains
pl: _Jedno z podanych pól zawiera

en: Contain/Does _Not Contain
pl: Zawiera/_nie zawiera

en: _One of the regular expressions matches
pl: _Pasuje jedno z wyrażeń regularnych

en: One _Matches/None Matches
pl: J_eden pasuje/żaden nie pasuje

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
pl: Filtrowanie za pomocą wyrażeń regularnych nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: Match when message date is in the interval:
pl: Dopasowanie, jeśli data jest w przedziale:

en: Inside/outside the date interval
pl: Wewnątrz/poza przedziałem czasu

en: Match when one flag is set/when no flag is set
pl: Dopasowanie, jeśli ustawiona jest jedna etykieta/żadna etykieta

en: Search T_ype:
pl: _Typ wyszukiwania:

en: Edit condition for filter:
pl: Modyfikacja warunku filtru:

en: Filter with no condition was omitted
pl: Pominięto filtr bez warunku

en: Error displaying filter help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy filtrów: %s

en: New filter
pl: Nowy filtr

en: No filter name specified.
pl: Nie podano nazwy filtru.

en: Filter “%s” already exists.
pl: Filtr „%s” już istnieje.

en: Filter must have conditions.
pl: Filtr musi zawierać warunki.

en: Filter has matched
pl: Filtr został dopasowany

en: You must provide a sound to play
pl: Należy podać odtwarzany dźwięk

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
pl: (Przykład: 31 grudnia 2000 roku należy zapisać jako %s)

en: Simple
pl: Prosty

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Date interval
pl: Przedział dat

en: Flag condition
pl: Warunek na etykiecie

en: Copy to folder:
pl: Skopiowanie do katalogu:

en: Move to folder:
pl: Przeniesienie do katalogu:

en: Colorize
pl: Kolory

en: Print on printer:
pl: Wydrukowanie na drukarce:

en: Run program:
pl: Wykonanie programu:

en: Send to Trash
pl: Przeniesienie do kosza

en: OR
pl: LUB

en: AND
pl: ORAZ

[ctx: filter]
note: new button Translators: button "New" filter
en: _New
pl: _Nowy

note: The name entry
en: _Filter name:
pl: _Nazwa filtru:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions:
pl: Działanie między warunkami:

en: _Edit
pl: _Modyfikuj

[ctx: filter match]
note: Translators: button "New" filter match
en: Ne_w
pl: No_we

en: Foreground
pl: Tekst

en: Background
pl: Tło

note: The notification area
en: Notification:
pl: Powiadomienie:

note: Notification buttons
en: Play sound:
pl: Odtworzenie dźwięku:

en: Use Sound…
pl: Dźwięk…

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Pop-up text:
pl: Wyskakujący tekst:

note: The action area
en: Action to perform:
pl: Wykonywane działanie:

en: Match
pl: Dopasowanie

en: Action
pl: Działanie

en: Re_vert
pl: P_rzywróć

en: A filter run dialog is open. Close it before you can modify filters.
pl: Otwarte jest okno wykonywania filtru. Przed modyfikacją filtrów należy je zamknąć.

en: Filters
pl: Filtry

en: Filter “%s” has no condition.
pl: Filtr „%s” nie ma warunku.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
pl: Nie można wyeksportować filtru %s, wystąpił błąd.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
pl: Otwarte są okna wykonywania filtru. Przed modyfikacją filtrów należy je zamknąć.

en: Export Filters
pl: Eksport filtrów

en: Error displaying run filters help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy wykonywania filtrów: %s

en: Error when applying filters
pl: Błąd podczas zastosowywania filtrów

en: Filter applied to “%s”.
pl: Zastosowano filtr do „%s”.

en: The destination mailbox of the filter “%s” is “%s”.
    You can’t associate it with the same mailbox (that causes recursion).
pl: Skrzynką docelową filtru „%s” jest „%s”.
    Nie można powiązać go z tą samą skrzynką (spowodowałoby to rekurencję).

en: The filter “%s” is not compatible with the mailbox type of “%s”.
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
pl: Filtr „%s” nie jest zgodny ze skrzynką typu „%s”.
    Może się to zdarzyć w przypadku używania wyrażeń regularnych ze skrzynkami IMAP, co jest realizowane za pomocą bardzo powolnej metody. Jeśli jest to możliwe, należy używać porównań fragmentów ciągów.

en: Filters of Mailbox:
pl: Filtry skrzynki:

en: On reception
pl: Przy odebraniu

en: On exit
pl: Przy zakończeniu

en: _Apply Selected
pl: _Zatwierdź zaznaczone

en: Add selected filter to mailbox
pl: Dodaj zaznaczony filtr do skrzynki

en: Remove selected filter from mailbox
pl: Usuń zaznaczony filtr ze skrzynki

en: Move selected filter up
pl: Przenieś zaznaczony filtr do góry

en: Move selected filter down
pl: Przenieś zaznaczony filtr w dół

en: A_pply Now!
pl: Z_atwierdź teraz

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
pl: Okno z filtrami jest otwarte. Przed wykonaniem filtrów na skrzynce należy je zamknąć

en: Error displaying config help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy konfiguracji: %s

en: Changing subscriptions failed: %s
pl: Zmiana subskrypcji się nie powiodła: %s

en: Cannot list IMAP folders: %s
pl: Nie można wyświetlić listy katalogów IMAP: %s

en: folder
pl: katalog

en: subscribed
pl: subskrybowane

en: Manage folder subscriptions of IMAP server “%s”
pl: Zarządzanie subskrypcjami katalogów serwera IMAP „%s”

en: Manage subscriptions
pl: Zarządzanie subskrypcjami

en: Remote IMAP folder
pl: Zdalny katalog IMAP

en: _Update
pl: _Zaktualizuj

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Subscribed _folders only
pl: Tyl_ko subskrybowane katalogi

en: Manage subscriptions…
pl: Zarządzaj subskrypcjami…

en: Always show _Inbox
pl: Stałe wyświetlanie _Odebranych

en: Pr_efix:
pl: Prz_edrostek:

en: _Max number of connections:
pl: _Maksymalna liczba połączeń:

en: Enable _persistent cache
pl: _Trwała pamięć podręczna

en: Use IDLE command
pl: Polecenie IDLE

en: Enable _bug workarounds
pl: Obejścia _błędów

en: Use STATUS for mailbox checking
pl: Polecenie STATUS do sprawdzania skrzynki

en: Select parent folder of “%s”
pl: Wybór katalogu nadrzędnego „%s”

en: Select parent folder
pl: Wybór katalogu nadrzędnego

en: Renaming Inbox is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from Inbox.
    Inbox and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
pl: Zmiana nazwy Odebranych jest traktowana w specjalny sposób.
    Zostanie utworzony podkatalog %s wewnątrz %s,
    zawierający wiadomości z Odebranych.
    Odebrane wraz z podkatalogami pozostanie.
    Co zrobić?

en: Question
pl: Pytanie

en: Rename Inbox
pl: Zmień nazwę

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Folder rename failed. Reason: %s
pl: Zmiana nazwy katalogu się nie powiodła. Powód: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
pl: Utworzenie katalogu się nie powiodło. Powód: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
pl: Katalog IMAP niebędący skrzynką nie ma
    żadnych modyfikowalnych właściwości.

en: Remote IMAP subfolder
pl: Zdalny podkatalog IMAP

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
pl: Nazwa _katalogu:

en: Host:
pl: Adres komputera:

en: Subfolder of:
pl: Podkatalog:

en: _Browse…
pl: _Przeglądaj…

en: read-only
pl: tylko do odczytu

en: read-write
pl: odczyt i zapis

en: admin
pl: administrator

en: post
pl: opublikowanie

en: append
pl: dołączenie

en: delete
pl: usunięcie

en: special
pl: specjalne

en: Permissions:
pl: Uprawnienia:

en: 
    detailed permissions are available only for open folders
pl: 
    szczegółowe uprawnienia są dostępne tylko dla otwartych katalogów

en: 
    the server does not support ACLs
pl: 
    serwer nie obsługuje ACL

en: mine:
pl: moje:

en: Quota:
pl: Przydział:

en: quota information available only for open folders
pl: informacje o przydziale są dostępne tylko dla otwartych katalogów

en: the server does not support quotas
pl: serwer nie obsługuje przydziałów

en: no limits
pl: brak ograniczeń

en: %s of %s (%.1f%%) used
pl: użyto %s z %s (%.1f%%)

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
pl: Ten katalog nie jest przechowywany w konfiguracji. Jeszcze nie wiadomo, jak go usunąć ze zdalnego serwera.

en: This will remove the folder “%s” from the list.
    You may use “New IMAP Folder” later to add this folder again.
pl: Spowoduje to usunięcie z listy katalogu „%s”.
    Można później użyć „Nowy katalog IMAP”, aby dodać go ponownie.

en: Confirm
pl: Potwierdzenie

en: Create IMAP subfolder
pl: Utworzenie podkatalogu IMAP

en: _Create
pl: _Utwórz

en: server (top level)
pl: serwer (najwyższego poziomu)

en: The character “%c” is used as hierarchy separator by the server and therefore not permitted in the folder name.
pl: Znak „%c” jest używany przez serwer jako separator hierarchii, więc nie jest dozwolony w nazwie katalogu.

en: Information — Balsa
pl: Informacje — Balsa

en: _Clear
pl: Wy_czyść

en: Cl_ose
pl: Za_mknij

en: WARNING:
pl: OSTRZEŻENIE:

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: FATAL:
pl: KRYTYCZNY BŁĄD:

en: No mailbox selected.
pl: Nie wybrano skrzynki.

en: Mailbox “%s” is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
pl: Nie można usunąć skrzynki „%s”, ponieważ jest używana przez program Balsa.
    Aby ją usunąć, należy przypisać jej funkcję innej skrzynce.

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes. You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may “Add Mailbox” to access the mailbox again.
    What would you like to do?
pl: Spowoduje to usunięcie skrzynki „%s” z listy skrzynek. Można także usunąć plik lub pliki na dysku powiązane z tą skrzynką.
    Jeśli pliki nie zostaną usunięte, można użyć „Dodaj skrzynkę”, aby ponownie uzyskać do niej dostęp.
    Co zrobić?

en: Remove from _list
pl: Usuń z _listy

en: Remove from list and _disk
pl: Usuń z listy i z _dysku

en: This will remove the mailbox “%s” and all its messages from your IMAP server. If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use “New IMAP subfolder” later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
pl: Spowoduje to usunięcie skrzynki „%s” z listy skrzynek, a wraz z nią wiadomości na serwerze IMAP. Jeśli %s ma podkatalogi, to będzie nadal widoczny w drzewie katalogów.
    Można później użyć „Nowy podkatalog IMAP”, aby dodać skrzynkę o tej nazwie.
    Co zrobić?

en: _Remove from server
pl: _Usuń z serwera

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes.
    You may use “Add Mailbox” later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
pl: Spowoduje to usunięcie skrzynki „%s” z listy skrzynek.
    Można później użyć „Dodaj skrzynkę”, aby ponownie uzyskać do niej dostęp.
    Co zrobić?

en: _Remove from list
pl: _Usuń z listy

en: Folder deletion failed. Reason: %s
pl: Usunięcie katalogu się nie powiodło. Powód: %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
pl: Zmiana nazwy %s na %s się nie powiodła:
    %s

en: Local %s Mailbox Properties
pl: Właściwości lokalnej skrzynki %s

en: New Local %s Mailbox
pl: Nowa lokalna skrzynka %s

en: _Mailbox Name:
pl: _Nazwa skrzynki:

en: Remote Mailbox Configurator
pl: Konfiguracja zdalnej skrzynki

en: _Delete messages from server after download
pl: _Usuwanie wiadomości z serwera po pobraniu

note: toggle for check
en: _Enable check for new mail
pl: _Wyszukiwanie nowej poczty

en: _Filter messages through procmail
pl: _Filtrowanie wiadomości za pomocą „procmail”

en: Fi_lter Command:
pl: Polecenie fi_ltru:

note: advanced - toggle for apop
en: Disable _APOP
pl: Wyłączenie _APOP

note: toggle for enabling pipeling
en: Overlap commands
pl: Pokrywanie się poleceń

en: _Identity:
pl: _Tożsamość:

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
pl: Automatyczne o_dszyfrowywanie
    i sprawdzanie podpisów:

en: Never
pl: Nigdy

en: If Possible
pl: Jeśli możliwe

en: Always
pl: Zawsze

en: Show _Recipient column instead of Sender
pl: Kolumna _Odbiorcy zamiast Nadawcy

en: _Subscribe for new mail check
pl: _Subskrybowanie wyszukiwania nowej poczty

en: _Thread messages
pl: _Wątki wiadomości

en: _Merge threads with the same subject
pl: Łą_czenie wątków o tym samym temacie

en: The folder edition to be written.
pl: Modyfikacja katalogu nie została jeszcze zaimplementowana.

en: Scanning %s. Please wait…
pl: Skanowanie skrzynki %s. Proszę czekać…

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
pl: Skanowanie %s się nie powiodło: %s
    Proszę sprawdzić połączenie sieciowe.

en: Scanning of %s failed: %s
pl: Skanowanie %s się nie powiodło: %s

note: FIXME : Perhaps should we be able to apply filters on folders (ie recurse on all mailboxes in it), but there are problems of infinite recursion (when one mailbox being filtered is also the destination of the filter action (eg a copy)). So let's see that later :)
en: You can apply filters only on mailbox
pl: Można stosować filtry tylko na skrzynkach

en: Local _mbox mailbox…
pl: Lokalna skrzynka _mbox…

en: Local Mail_dir mailbox…
pl: Lokalna skrzynka Mail_dir…

en: Local M_H mailbox…
pl: Lokalna skrzynka M_H…

en: Remote IMAP _folder…
pl: Zdalny _katalog IMAP…

en: Remote IMAP _subfolder…
pl: Zdalny p_odkatalog IMAP…

[ctx: mailbox]
note: Translators: popup menu item "New" mailbox or folder
en: _New
pl: _Nowa

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
pl: O_dśwież

en: _Properties…
pl: _Właściwości…

en: Mark as _Inbox
pl: Oznacz jako _Odebrane

en: _Mark as Sentbox
pl: Oznacz jako _Wysłane

en: Mark as _Trash
pl: Oznacz jako _Kosz

en: Mark as D_raftbox
pl: Oznacz jako _Szkice

en: _Empty trash
pl: Op_różnij kosz

en: _Edit/Apply filters
pl: _Modyfikuj/zastosuj filtry

en: The path “%s” does not lead to a mailbox.
pl: Ścieżka „%s” nie wskazuje na skrzynkę.

en: Balsa cannot open your “%s” mailbox.
pl: Nie można otworzyć skrzynki „%s”.

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Outbox
pl: Wychodzące

en: Sentbox
pl: Wysłane

en: Draftbox
pl: Szkice

en: Trash
pl: Kosz

en: Compressing mail folders…
pl: Kompresowanie katalogów poczty…

en: Get new mail on start-up
pl: Pobiera nową pocztę podczas uruchamiania

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
pl: Tworzy nową wiadomość do ADRES@E-MAIL

en: Attach file at URI
pl: Załącza plik pod adresem URI

en: Opens MAILBOXNAME
pl: Otwiera NAZWA-SKRZYNKI

en: MAILBOXNAME
pl: NAZWA-SKRZYNKI

en: Opens first unread mailbox
pl: Otwiera pierwszą nieprzeczytaną skrzynkę

en: Opens default Inbox on start-up
pl: Otwiera domyślne Odebrane podczas uruchamiania

en: Prints number unread and unsent messages
pl: Wyświetla liczbę nieprzeczytanych i niewysłanych wiadomości

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
pl: Program Balsa obecnie wysyła pocztę.
    Przerwać wysyłanie?

en: Subject or Sender Contains:
pl: Temat lub nadawca zawierają:

en: Subject or Recipient Contains:
pl: Temat albo odbiorca zawierają:

en: Subject Contains:
pl: Temat zawiera:

en: Body Contains:
pl: Treść zawiera:

en: Older than (days):
pl: Starsze niż (dni):

en: Old at most (days):
pl: Nie starsze niż (dni):

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
pl: Klient poczty Balsa jest częścią środowiska GNOME.

note: license ?
en: About Balsa
pl: O programie Balsa

en: Balsa closes files and connections. Please wait…
pl: Program Balsa zamyka pliki i połączenia. Proszę czekać…

en: You can apply filters only on mailbox
pl: Można stosować filtry tylko na skrzynkach

en: Removing duplicates failed: %s
pl: Usunięcie podwójnych plików się nie powiodło: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
pl[0]: Usunięto %d podwójny plik
pl[1]: Usunięto %d podwójne pliki
pl[2]: Usunięto %d podwójnych plików

en: No duplicates found
pl: Nie odnaleziono podwójnych plików

en: Show/Hide
pl: Wyświetl/ukryj

en: Check
pl: Wyszukaj

en: Compose
pl: Nowa

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
pl: Nie można otworzyć skrzynki.
    %s.

en: Opening %s
pl: Otwieranie %s

en: Checking Mail…
pl: Wyszukiwanie poczty…

en: Mailboxes
pl: Skrzynki

en: IMAP mailbox: %s
pl: Skrzynka IMAP: %s

en: Local mailbox: %s
pl: Lokalna skrzynka: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
pl[0]: Odebrano %d nową wiadomość.
pl[1]: Odebrano %d nowe wiadomości.
pl[2]: Odebrano %d nowych wiadomości.

en: You have new mail.
pl: Nowa poczta.

en: Search mailbox
pl: Przeszukiwanie skrzynki

en: _Search for:
pl: Wy_szukiwanie:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
pl: W:

en: S_ubject
pl: T_emat

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
pl: Wyświetlenie tylko pasujących wiadomości

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
pl: Otwarcie następnej pasującej wiadomości

en: _Reverse search
pl: _Wyszukiwanie wstecz

en: _Wrap around
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: Could not open trash: %s
pl: Nie można otworzyć Kosza: %s

en: Balsa: %s (read-only)
pl: Balsa: %s (tylko do odczytu)

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
pl: Wyświetlana skrzynka: %s

en: with %d message | with %d messages
pl[0]: z %d wiadomością
pl[1]: z %d wiadomościami
pl[2]: z %d wiadomościami

en: , %d new | , %d new
pl[0]: , %d nowa
pl[1]: , %d nowe
pl[2]: , %d nowych

en: , %d hidden | , %d hidden
pl[0]: , %d ukryta
pl[1]: , %d ukryte
pl[2]: , %d ukrytych

en: The next unread message is in %s
pl: Następna nieprzeczytana wiadomość jest w %s

en: Do you want to select %s?
pl: Zaznaczyć %s?

en: M_ove
pl: P_rzenieś

en: Message from %s: %s
pl: Wiadomość od %s: %s

en: While retrieving messages
pl: Podczas pobierania wiadomości

en: Until closed
pl: Do zamknięcia

en: Message number
pl: Numer wiadomości

en: Flat
pl: Płaskie

en: Unknown
pl: Nieznane

note: Translators: #1 address book name
en: %s (default)
pl: %s (domyślna)

en: Default layout
pl: Domyślny układ

en: Wide message layout
pl: Szeroki układ wiadomości

en: Wide screen layout
pl: Szeroki układ ekranu

en: Show next unread message
pl: Wyświetlenie następnej nieprzeczytanej wiadomości

en: Show next message
pl: Wyświetlenie następnej wiadomości

en: Close message window
pl: Zamknięcie okna wiadomości

en: Error displaying %s: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania %s: %s

en: Show nothing
pl: Bez wyświetlania

en: Show dialog
pl: Wyświetlanie w oknie

en: Show in list
pl: Wyświetlanie na liście

en: Show in status bar
pl: Wyświetlanie na pasku stanu

en: Print to console
pl: Wyświetlanie w konsoli

en: Ask me
pl: Pytanie

en: Remote POP3 mailbox…
pl: Zdalna skrzynka POP3…

en: Remote IMAP folder…
pl: Zdalny katalog IMAP…

en: Remote mailbox servers
pl: Zdalne serwery skrzynek

en: Type
pl: Typ

en: Mailbox name
pl: Nazwa skrzynki

en: _Modify
pl: _Modyfikuj

en: Local mail directory
pl: Lokalny katalog poczty

en: Select your local mail directory
pl: Wybór lokalnego katalogu poczty

en: Outgoing mail servers
pl: Serwery wysyłające wiadomości

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Checking
pl: Wyszukiwanie

en: _Check mail automatically every
pl: Automatyczne _wyszukiwanie poczty co

en: minutes
pl: min

en: Check _IMAP mailboxes
pl: Wyszukiwanie skrzynek _IMAP

en: Check Inbox _only
pl: Wyszukiwanie _tylko Odebranych

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
pl: Ciche sprawdzanie w tle (bez komunikatów na pasku stanu)

en: _POP message size limit:
pl: Ograniczenie rozmiaru wiadomości _POP:

en: Notification about new messages
pl: Powiadomienie o nowych wiadomościach

en: Display message
pl: Wyświetlenie komunikatu

en: Play sound
pl: Odtworzenie dźwięku

en: Message disposition notification requests
pl: Żądania powiadomienia o otrzymaniu wiadomości

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
pl: Wysyłanie zażądanego powiadomienia o otrzymaniu wiadomości, jeśli:

en: The message header looks clean (the notify-to address is the return path, and I am in the “To:” or “CC:” list).
pl: Nagłówek wiadomości wygląda poprawnie (adres w „notify-to” odpowiada ścieżce zwrotnej, a adres użytkownika jest na liście „Do:” lub „DW:”).

en: The message header looks suspicious.
pl: Nagłówek wiadomości wygląda podejrzanie.

en: Word wrap
pl: Zawijanie słów

en: Wrap outgoing text at
pl: Zawijanie wysyłanego tekstu po

en: characters
pl: znakach

en: Other options
pl: Inne opcje

en: Reply prefix:
pl: Przedrostek odpowiedzi:

en: Automatically quote original when replying
pl: Automatyczne cytowanie oryginału podczas odpowiadania

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
pl: Przekazywanie wiadomości jako załącznika zamiast cytowania

en: Copy outgoing messages to sentbox
pl: Kopiowanie wysyłanych wiadomości do Wysłanych

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
pl: Przycisk wysyłania dodaje pocztę wychodzącą do kolejki w skrzynce wychodzącej

en: _Send queued mail automatically every
pl: Automatyczne _wysyłanie poczty z kolejki co

en: Edit headers in external editor
pl: Redagowanie nagłówków w zewnętrznym edytorze

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
pl: Załączanie części HTML jako tekst podczas odpowiadania lub przekazywania

en: Main window
pl: Główne okno

en: Use preview pane
pl: Panel podglądu

en: Show message counts in mailbox list
pl: Liczba wiadomości na liście skrzynek

en: Automatically view message when mailbox opened
pl: Automatyczne wyświetlenie wiadomości po otwarciu skrzynki

en: Ask me before selecting a different mailbox to show an unread message
pl: Pytanie przed wybraniem innej skrzynki do wyświetlenia nieprzeczytanej wiadomości

en: Page Up/Page Down keys scroll text by
pl: Klawisze Page Up/Page Down przewijają tekst o

en: percent
pl: procent

en: Message window
pl: Okno wiadomości

en: After moving a message:
pl: Po przeniesieniu wiadomości:

en: Sorting and threading
pl: Porządkowanie i wątki

en: Default sort column:
pl: Domyślna kolumna porządkowania:

en: Thread messages by default
pl: Domyślnie wątki wiadomości

en: Expand threads on open
pl: Rozwijanie wątków po otwarciu

note: fonts
en: Fonts
pl: Czcionki

en: Use system fonts
pl: Czcionki systemu

en: Use default font size
pl: Domyślny rozmiar czcionki

en: Message font:
pl: Czcionka wiadomości:

en: Subject font:
pl: Czcionka tematu:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
pl: Cytowanie i przeformatowywanie tekstu

en: Mark quoted text
pl: Oznaczanie cytowanego tekstu

en: Quoted text regular expression:
pl: Wyrażenie regularne cytowanego tekstu:

en: Wrap text at
pl: Zawijanie tekstu po

en: HTTP cache size: %s
pl: Rozmiar pamięci podręcznej HTTP: %s

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
pl: Wyświetlanie wiadomości wieloczęściowych

en: Prefer text/plain over HTML
pl: Preferowanie zwykłego tekstu zamiast HTML

note: Translators: per-sender database of exceptions over global HTTP * preferences (display HTML vs. plain, auto-load external items)
en: Manage exceptions…
pl: Zarządzaj wyjątkami…

en: Clear HTTP cache…
pl: Wyczyść pamięć podręczną HTTP…

en: Message colors
pl: Kolory wiadomości

en: Quote level %d color
pl: Kolor cytatu %d. poziomu

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Hyperlink color
pl: Kolor odnośników

en: Date encoding (for strftime):
pl: Kodowanie daty (dla „strftime”):

en: Selected headers:
pl: Wybrane nagłówki:

note: treatment of messages with 8-bit chars, but without proper MIME encoding
en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
pl: Znaki narodowe (8-bitowe) w uszkodzonych wiadomościach bez nagłówka zestawu znaków

en: display as “?”
pl: wyświetlanie jako „?”

en: display in codeset
pl: wyświetlanie w zestawie znaków

en: Information messages
pl: Komunikaty informacji

en: Information messages:
pl: Komunikaty informacji:

en: Warning messages:
pl: Komunikaty ostrzeżeń:

en: Error messages:
pl: Komunikaty o błędach:

en: Fatal error messages:
pl: Komunikaty o krytycznych błędach:

en: Debug messages:
pl: Komunikaty debugowania:

en: Display progress dialog
pl: Okno postępu

en: Display progress dialog when sending messages
pl: Okno postępu podczas wysyłania wiadomości

en: Display progress dialog when retrieving messages
pl: Okno postępu podczas pobierania wiadomości

en: Address books
pl: Książki adresowe

en: Address book name
pl: Nazwa książki adresowej

en: Auto-complete
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: _Set as default
pl: _Ustaw jako domyślną

en: Miscellaneous spelling settings
pl: Różne ustawienia sprawdzania pisowni

en: Check signature
pl: Sprawdzanie podpisu

en: Check quoted
pl: Sprawdzanie cytowania

en: Start-up options
pl: Opcje uruchamiania

en: Open Inbox upon start-up
pl: Otwieranie Odebranych podczas uruchamiania

en: Check mail upon start-up
pl: Wyszukiwanie poczty podczas uruchamiania

en: Remember open mailboxes between sessions
pl: Zapamiętywanie otwartych skrzynek między sesjami

en: Folder scanning
pl: Skanowanie katalogów

en: Choose depth 1 for fast start-up; this defers scanning some folders. To see more of the tree at start-up, choose a greater depth.
pl: Głębokość 1 oznacza szybsze uruchamianie, ale odkłada skanowanie niektórych katalogów. Wybranie większej głębi spowoduje wyświetlenie większej części drzewa.

en: Scan local folders to depth
pl: Głębokość skanowania lokalnych katalogów

en: Scan IMAP folders to depth
pl: Głębokość skanowania katalogów IMAP

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Empty trash on exit
pl: Opróżnianie Kosza przed zakończeniem

en: Close mailbox if unused more than
pl: Zamykanie skrzynki, jeśli nie jest używana dłużej niż

en: Enable System Tray Icon support
pl: Obsługa ikony w obszarze powiadamiania

en: Deleting messages
pl: Usuwanie wiadomości

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
pl: Następujące ustawienie jest globalne, ale może zostać zastąpione dla wybranej skrzynki za pomocą Skrzynka %s Ukrywanie wiadomości:

en: Hide messages marked as deleted
pl: Ukrywanie wiadomości oznaczonych jako usunięte

en: The following settings are global:
pl: Następujące ustawienia są globalne:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
pl: Oczyszczanie usuniętych wiadomości podczas zamykania skrzynki

en: …and if unused more than
pl: …oraz gdy skrzynka nie jest używana dłużej niż

en: Mail options
pl: Opcje poczty

en: Incoming
pl: Przychodzące

en: Outgoing
pl: Wychodzące

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: Sort and thread
pl: Porządkowanie i wątki

en: Message
pl: Wiadomość

en: Colors
pl: Kolory

en: Status messages
pl: Komunikaty stanu

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
pl: Preferencje programu Balsa

en: Spelling
pl: Pisownia

en: Start-up
pl: Uruchamianie

en: Page %d of %d
pl: %d. strona z %d

en: Signed and encrypted
pl: Podpisane i zaszyfrowane

en: Signed
pl: Podpisane

en: Encrypted
pl: Zaszyfrowane

en: Cannot print page %d because the document has only %d page. | Cannot print page %d because the document has only %d pages.
pl[0]: Nie można wydrukować %d. strony, ponieważ dokument ma tylko %d stronę.
pl[1]: Nie można wydrukować %d. strony, ponieważ dokument ma tylko %d strony.
pl[2]: Nie można wydrukować %d. strony, ponieważ dokument ma tylko %d stron.

en: inch
pl: cal

en: _Header Font:
pl: Czcionka _nagłówka:

en: B_ody Font:
pl: Czcionka _treści:

en: _Footer Font:
pl: Czcionka _stopki:

note: syntax highlighting
en: Highlighting
pl: Wyróżnianie

en: Highlight _cited text
pl: Wyróżnianie _cytowanego tekstu

en: Highlight _structured phrases
pl: Wy_różnianie cytowanych zdań

note: margins
en: Margins
pl: Marginesy

en: _Top
pl: _Góra

en: _Bottom
pl: _Dół

en: _Left
pl: _Lewo

en: _Right
pl: _Prawo

en: Error printing message: %s
pl: Błąd podczas drukowania wiadomości: %s

en: Error during filters loading:
pl: Błąd podczas wczytywania filtrów:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
pl: Błąd podczas wczytywania filtrów: %s
    Filtry mogą być niepoprawne.

en: The option not to recognize “format=flowed” text has been removed.
pl: Opcja powodująca nierozpoznawanie tekstu „format=flowed” została usunięta.

en: The option not to send “format=flowed” text is now on the Options menu of the compose window.
pl: Opcja niewysyłania tekstu „format=flowed” znajduje się teraz w menu Opcje okna tworzenia wiadomości.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
pl: Opcja żądania powiadomienia o otrzymaniu wiadomości znajduje się teraz w menu Opcje okna tworzenia wiadomości.

en: This version of Balsa uses a new user interface; if you have changed Balsa’s keyboard accelerators, you will need to set them again.
pl: Ta wersja programu Balsa używa nowego interfejsu użytkownika. Jeśli zmieniano skróty klawiszowe programu Balsa, będzie trzeba ustawić je ponownie.

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
pl: _brazylijski portugalski

en: _Catalan
pl: _kataloński

en: _Chinese Simplified
pl: _chiński uproszczony

en: _Chinese Traditional
pl: _chiński tradycyjny

en: _Czech
pl: _czeski

en: _Danish
pl: _duński

en: _Dutch
pl: _holenderski

en: _English (American)
pl: _angielski (amerykański)

en: _English (British)
pl: _angielski (brytyjski)

en: _Esperanto
pl: _esperanto

en: _Estonian
pl: _estoński

en: _Finnish
pl: _fiński

en: _French
pl: _francuski

en: _German
pl: _niemiecki

en: _German (Austrian)
pl: _niemiecki (austriacki)

en: _German (Swiss)
pl: _niemiecki (szwajcarski)

en: _Greek
pl: _grecki

en: _Hebrew
pl: _hebrajski

en: _Hungarian
pl: _węgierski

en: _Italian
pl: _włoski

en: _Japanese (JIS)
pl: _japoński (JIS)

en: _Kazakh
pl: _kazachski

en: _Korean
pl: _koreański

en: _Latvian
pl: ł_otewski

en: _Lithuanian
pl: _litewski

en: _Norwegian
pl: _norweski

en: _Polish
pl: _polski

en: _Portuguese
pl: _portugalski

en: _Romanian
pl: _rumuński

en: _Russian
pl: _rosyjski

en: _Serbian
pl: _serbski

en: _Serbian (Latin)
pl: _serbski (łaciński)

en: _Slovak
pl: _słowacki

en: _Spanish
pl: _hiszpański

en: _Swedish
pl: _szwedzki

en: _Tatar
pl: _tatarski

en: _Turkish
pl: _turecki

en: _Ukrainian
pl: _ukraiński

en: _Generic UTF-8
pl: _Ogólny UTF-8

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Inline
pl: Treść

en: Reference
pl: Odnośnik

en: (No name)
pl: (Brak nazwy)

en: The message to “%s” is modified.
    Save message to Draftbox?
pl: Wiadomość do „%s” została zmieniona.
    Zapisać ją w Szkicach?

en: Editing failed: %s
pl: Modyfikacja się nie powiodła: %s

en: Cannot read the file “%s”: %s
pl: Nie można odczytać pliku „%s”: %s

en: GNOME editor is not defined in your preferred applications.
pl: Edytor GNOME nie jest określony w preferowanych programach.

en: Could not create temporary file: %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Select Identity
pl: Wybór tożsamości

en: Saying yes will not send the file “%s” itself, but just a MIME message/external-body reference. Note that the recipient must have proper permissions to see the “real” file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
pl: Odpowiedź pozytywna spowoduje, że nie zostanie wysłany plik „%s”, a tylko odnośnik MIME „message/external-body”. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistego pliku, odbiorca musi mieć odpowiednie uprawnienia.
    
    Na pewno załączyć ten plik jako odnośnik?

en: Attach as Reference?
pl: Załączyć jako odnośnik?

en: Choose character set
pl: Wybór zestawu znaków

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the character set used to encode the file.
pl: Plik
    %s
    nie jest kodowany w US-ASCII lub UTF-8.
    Proszę wybrać kodowanie użyte przy kodowaniu pliku.

en: Attach as MIME type:
pl: Załączenie jako typ MIME:

en: Character set for file %s changed from “%s” to “%s”.
pl: Kodowanie dla pliku %s zmieniło się z „%s” na „%s”.

en: (no subject)
pl: (brak tematu)

en: forwarded message
pl: przekazana wiadomość

en: Message from %s, subject: “%s”
pl: Wiadomość od %s, temat: „%s”

en: Remove
pl: Usuń

en: Open…
pl: Otwórz…

en: (URL)
pl: (Adres URL)

en: Attach file
pl: Załącz plik

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
pl: Załączenie wiadomości się nie powiodło.
    Możliwa przyczyna: brak miejsca na pliki tymczasowe

en: F_rom:
pl: _Od:

note: Subject:
en: S_ubject:
pl: _Temat:

en: F_CC:
pl: _DW:

note: Attachment list
en: _Attachments:
pl: _Załączniki:

en: Mode
pl: Tryb

en: Description
pl: Opis

en: Could not save attachment: %s
pl: Nie można zapisać załącznika: %s

en: No subject
pl: Brak tematu

en: decrypted:
pl: odszyfrowane:

en: inlined file “%s” (%s)
pl: plik „%s” w treści (%s)

en: attached file “%s” (%s)
pl: załączony plik „%s” (%s)

en: inlined %s part
pl: część %s w treści

en: attached %s part
pl: załączona %s część

en: message from %s, subject “%s”
pl: wiadomość od %s, temat „%s”

en: quoted
pl: cytowanie

en: quoted attachment
pl: cytowany załącznik

en: Select parts for quotation
pl: Zaznaczenie części do cytowania

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
pl: Zaznaczenie części wiadomości cytowanych w odpowiedzi

en: <b>Warning:</b> The original message contains an abnormal mixture of encrypted and unencrypted parts. This <i>might</i> indicate an attack.
    Double-check the contents of the reply before sending.
pl: <b>Ostrzeżenie:</b> oryginalna wiadomość zawiera nietypową mieszankę zaszyfrowanych i niezaszyfrowanych części. To <i>może</i> oznaczać próbę włamania.
    Proszę sprawdzić treść odpowiedzi przed wysłaniem.

en: You reply to an encrypted message. The reply will contain the decrypted contents of the original message.
    Consider to encrypt the reply, and verify that you do not unintentionally leak sensitive information.
pl: To odpowiedź na zaszyfrowaną wiadomość. Będzie ona zawierała odszyfrowaną treść oryginalnej wiadomości.
    Proszę rozważyć zaszyfrowanie odpowiedzi i upewnienie się, że żadne prywatne informacje nie są przypadkowo udostępniane publicznie.

en: Do not remind me again.
pl: Bez wyświetlania ponownie.

en: you
pl: ja

en: ------forwarded message from %s------
pl: ------przekazana wiadomość od %s------

en: Message-ID: %s
pl: Identyfikator wiadomości: %s

en: References:
pl: Odnośniki:

en: On %s, %s wrote:
pl: W dniu %s, %s napisał(a):

en: %s wrote:
pl: %s napisał(a):

en: Could not save message.
pl: Nie można zapisać wiadomości.

en: Could not open draftbox: %s
pl: Nie można otworzyć Szkiców: %s

en: Message saved.
pl: Zapisano wiadomość.

en: Could not attach the file %s: %s.
pl: Nie można załączyć pliku %s: %s.

en: not an absolute path
pl: nie jest ścieżką bezwzględną

en: does not exist
pl: nie istnieje

en: not in current directory
pl: brak w bieżącym katalogu

en: The link that you selected created
    a “Blind copy” (BCC) address.
    Please check that the address
    is appropriate.
pl: Wybrany odnośnik utworzył adres
    „Ukryty do wiadomości” (UDW).
    Proszę sprawdzić, czy adres
    jest właściwy.

en: Include file
pl: Dołącz plik

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
pl: Nie można wczytać pliku nagłówka „Face” %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
pl: Nie można wczytać pliku nagłówka „X-Face” %s: %s

en: No Subject
pl: Brak tematu

en: _Send
pl: _Wyślij

en: You did not specify a subject for this message
pl: Nie podano tematu tej wiadomości

en: If you would like to provide one, enter it below.
pl: Aby podać temat wiadomości, należy wpisać go poniżej.

en: Message could be encrypted
pl: Wiadomość może być zaszyfrowana

en: Send _encrypted
pl: Wyślij _zaszyfrowane

en: Send _unencrypted
pl: Wyślij _niezaszyfrowane

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
pl: Nie wybrano szyfrowania tej wiadomości, chociaż publiczne klucze %s są dostępne dla wszystkich odbiorców. Aby chronić swoją prywatność, wiadomość mogłaby zostać zaszyfrowana za pomocą %s.

en: error checking Autocrypt keys: %s
pl: błąd podczas sprawdzania kluczy Autocrypt: %s

en: 
    However, encryption is discouraged as the Autocrypt status indicates that some recipients <i>might</i> not be able to read the message.
pl: 
    Szyfrowanie jest niezalecane, ponieważ stan Autocrypt wskazuje, że część odbiorców <i>może</i> nie być w stanie przeczytać wiadomości.

en: <i>Note:</i> choosing encryption will import %u key from the Autocrypt database into the GnuPG key ring. | <i>Note:</i> choosing encryption will import %u keys from the Autocrypt database into the GnuPG key ring.
pl[0]: <i>Uwaga:</i> wybór szyfrowania spowoduje zaimportowanie %u klucza z bazy danych Autocrypt do bazy kluczy GnuPG.
pl[1]: <i>Uwaga:</i> wybór szyfrowania spowoduje zaimportowanie %u kluczy z bazy danych Autocrypt do bazy kluczy GnuPG.
pl[2]: <i>Uwaga:</i> wybór szyfrowania spowoduje zaimportowanie %u kluczy z bazy danych Autocrypt do bazy kluczy GnuPG.

en: Cannot import Autocrypt keys: %s
pl: Nie można zaimportować kluczy Autocrypt: %s

en: You selected OpenPGP security for this message.
pl: Wybrano zabezpieczenie OpenPGP dla tej wiadomości.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
pl: Tekst wiadomości zostanie wysłany jako zwykły tekst i jako HTML, ale tylko część zawierająca zwykły tekst może zostać podpisana.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
pl: Wiadomość zawiera załączniki, których nie można podpisać ani zaszyfrować.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
pl: Jeśli cała wiadomości ma być chroniona, należy wybrać tryb MIME. Na pewno kontynuować?

en: sending message with GPG mode %d
pl: wysyłanie wiadomości w trybie GPG %d

en: Message could not be created
pl: Nie można utworzyć wiadomości

en: Message could not be queued in outbox
pl: Nie można dodać wiadomości do kolejki w skrzynce wychodzącej

en: Message could not be saved in sentbox
pl: Nie można zapisać wiadomości w Wysłanych

en: Message could not be sent
pl: Nie można wysłać wiadomości

en: Message could not be signed
pl: Nie można podpisać wiadomości

en: Message could not be encrypted
pl: Nie można zaszyfrować wiadomości

en: Send failed: %s
    %s
pl: Wysłanie się nie powiodło: %s
    %s

en: Send failed: %s
pl: Wysłanie się nie powiodło: %s

en: Could not postpone message: %s
pl: Nie można odłożyć wiadomości: %s

en: Message postponed.
pl: Odłożono wiadomość.

en: Could not postpone message.
pl: Nie można odłożyć wiadomości.

en: Error starting spell checker: %s
pl: Błąd podczas uruchamiania sprawdzania pisowni: %s

en: Reply to %s: %s
pl: Odpowiedź do %s: %s

en: Forward message to %s: %s
pl: Przekazanie wiadomości do %s: %s

en: New message to %s: %s
pl: Nowa wiadomość do %s: %s

en: _Language
pl: _Język

en: Spell check
pl: Sprawdzanie pisowni

en: C_hange
pl: _Zmień

en: Replace the current word with the selected suggestion
pl: Zastępuje bieżące słowo zaznaczoną propozycją

en: Change _All
pl: Zmień _wszystkie

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
pl: Zastępuje wszystkie wystąpienia słowa zaznaczoną propozycją

en: _Ignore
pl: Z_ignoruj

en: Skip the current word
pl: Pomija bieżące słowo

en: I_gnore All
pl: Zig_noruj wszystkie

en: Skip all occurrences of the current word
pl: Pomija wszystkie wystąpienia słowa

en: _Learn
pl: _Dodaj

en: Add the current word to your personal dictionary
pl: Dodaje bieżące słowo do osobistego słownika

en: _Done
pl: _Gotowe

en: Finish spell checking
pl: Zakończ sprawdzanie pisowni

en: Revert all changes and finish spell checking
pl: Wycofuje wszystkie zmiany i kończy sprawdzanie pisowni

en: BalsaSpellCheck: Enchant Error: %s
pl: BalsaSpellCheck: błąd biblioteki Enchant: %s

en: Store address: no addresses
pl: Zapis adresu: brak adresów

en: Store Address
pl: Zapis adresu

en: No address book selected…
pl: Nie wybrano książki adresowej…

en: Address could not be written to this address book.
pl: Nie można zapisać adresu do tej książki adresowej.

en: Address book could not be accessed.
pl: Brak dostępu do książki adresowej.

en: This mail address is already in this address book.
pl: Ten adres e-mail jest już w książce adresowej.

en: Unexpected address book error. Report it.
pl: Nieoczekiwany błąd książki adresowej. Prosimy go zgłosić.

en: Address Book:
pl: Książka adresowa:

en: From:
pl: Od:

en: To:
pl: Do:

en: CC:
pl: DW:

en: BCC:
pl: UDW:

en: Quit
pl: Zakończ

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Reply
    to all
pl: Odpowiedz
    wszystkim

en: Reply
    to group
pl: Odpowiedz
    do grupy

en: Forward
pl: Przekaż

en: Next
    unread
pl: Następna
    nieprzeczytana

en: Next
    flagged
pl: Następna
    z etykietą

en: Previous
    part
pl: Poprzednia
    część

en: Next
    part
pl: Następna
    część

en: Trash /
    Delete
pl: Przenieś do kosza/
    usuń

en: Postpone
pl: Odłóż

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Request
    MDN
pl: Prośba
    powiadomienia o otrzymaniu

en: Send
pl: Wyślij

en: Send queued
pl: Wyślij z kolejki

en: Exchange
pl: Wymień

en: Queue
pl: Dodaj do kolejki

en: Attach
pl: Załącz

en: Save
pl: Zapisz

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Toggle
    new
pl: Przełącz
    nowy

en: Mark all
pl: Oznacz wszystkie

en: All
    headers
pl: Wszystkie
    nagłówki

en: Recheck
    cryptography
pl: Ponownie sprawdź
    kryptografię

en: Reset
    Filter
pl: Przywróć
    filtr

en: Message Preview
pl: Podgląd wiadomości

en: Sign
pl: Podpisz

en: Encrypt
pl: Zaszyfruj

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Expunge
pl: Wyczyść

en: Empty
    Trash
pl: Opróżnij
    kosz

en: Queue this message for sending
pl: Dodaj tę wiadomość do kolejki do wysłania

en: Text Be_low Icons
pl: Tekst pod i_konami

en: Priority Text Be_side Icons
pl: Priorytetowy tek_st obok ikon

en: _Icons Only
pl: Tylko _ikony

en: _Text Only
pl: Tylko _tekst

en: Use Desktop _Default (%s)
pl: _Domyślne wartości środowiska (%s)

en: _Customize Toolbars…
pl: _Dopasuj paski narzędziowe…

en: Customize Toolbars
pl: Dopasuj paski narzędziowe

en: Compose window
pl: Okno tworzenia wiadomości

en: Toolbar options
pl: Opcje paska narzędziowego

en: _Wrap button labels
pl: _Zawijanie etykiet przycisków

en: Error displaying toolbar help: %s
pl: Błąd podczas wyświetlania pomocy paska narzędziowego: %s

note: Preview display
en: Preview
pl: Podgląd

en: _Restore toolbar to standard buttons
pl: _Przywróć standardowe przyciski

note: Style button
en: Toolbar _style…
pl: _Styl paska narzędziowego…

en: Available buttons
pl: Dostępne przyciski

en: Current toolbar
pl: Bieżący pasek narzędziowy

en: Move selected item up
pl: Przenieś zaznaczony element do góry

en: Remove selected item from toolbar
pl: Usuń zaznaczony element z paska narzędziowego

en: Add selected item to toolbar
pl: Dodaj zaznaczony element do paska narzędziowego

en: Move selected item down
pl: Przenieś zaznaczony element w dół

en: _File
pl: _Plik

[ctx: address book]
note: Translators: main menu item - New address book
en: _New
pl: _Nowa

en: _VCard Address Book (GnomeCard)
pl: Książka adresowa _vCard (GnomeCard)

en: _External query (a program)
pl: Z_ewnętrzne zapytanie (program)

en: _LDIF Address Book
pl: Książka adresowa _LDIF

en: _LDAP Address Book
pl: Książka adresowa _LDAP

en: _GPE Address Book
pl: Książka adresowa _GPE

en: _Rubrica Address Book
pl: Książka adresowa _Rubrica2

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Entry
pl: _Wpis

en: _New Entry
pl: _Nowy wpis

en: _Delete Entry
pl: _Usuń wpis

en: _About
pl: _O programie

[ctx: window menu]
note: Translators: window menu item - New message or mailbox
en: _New
pl: _Nowa

en: Local mbox mailbox…
pl: Lokalna skrzynka mbox…

en: Local Maildir mailbox…
pl: Lokalna skrzynka Maildir…

en: Local MH mailbox…
pl: Lokalna skrzynka MH…

en: Remote IMAP subfolder…
pl: Zdalny podkatalog IMAP…

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: _Get New Mail
pl: _Pobierz nową pocztę

en: _Send Queued Mail
pl: _Wyślij pocztę z kolejki

en: Send and _Receive Mail
pl: _Wyślij i pobierz pocztę

en: Page _Setup
pl: _Ustawienia strony

en: _Print…
pl: Wy_drukuj…

en: _Address Book
pl: Książka _adresowa

en: A_utocrypt Database
pl: Baza danych A_utocrypt

en: Empty _Trash
pl: _Opróżnij kosz

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Select _Thread
pl: Zaznacz _wątek

en: _Find
pl: _Znajdź

en: Find Ne_xt
pl: Z_najdź następne

en: Find in _Message
pl: Znajdź w wiado_mości

en: F_ilters…
pl: _Filtry…

en: _Export Filters…
pl: Wy_eksportuj filtry…

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Settings…
pl: U_stawienia…

en: _Toolbars…
pl: _Paski narzędziowe…

en: _Identities…
pl: _Tożsamości…

en: _View
pl: _Widok

en: _Show Mailbox Tree
pl: _Drzewo skrzynek

en: Show Mailbox _Tabs
pl: _Karty skrzynek

en: Show Too_lbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Show St_atus Bar
pl: P_asek stanu

en: Show _Index Filter
pl: _Filtr indeksu

en: _Wrap
pl: _Zawijanie

en: _No Headers
pl: _Bez nagłówków

en: S_elected Headers
pl: _Zaznaczone nagłówki

en: All _Headers
pl: _Wszystkie nagłówki

en: Th_read messages
pl: Wąt_ki wiadomości

en: E_xpand All
pl: _Rozwiń wszystko

en: _Collapse All
pl: _Zwiń wszystko

en: Zoom _In
pl: _Powiększ

en: Zoom _Out
pl: P_omniejsz

en: Zoom _100%
pl: _Oryginalny rozmiar

en: Mail_box
pl: _Skrzynka

en: _Hide Messages
pl: _Ukrywanie wiadomości

en: _Deleted
pl: U_sunięte

en: Un_deleted
pl: _Odtworzone

en: _Read
pl: _Przeczytane

en: Un_read
pl: Niep_rzeczytane

en: Un_flagged
pl: Bez _etykiety

en: _Answered
pl: _Z odpowiedzią

en: Un_answered
pl: _Bez odpowiedzi

en: _Reset Filter
pl: P_rzywróć filtr

en: Select _Filters…
pl: _Wybierz filtry…

en: _Remove Duplicates
pl: _Usuń podwójne pliki

en: E_xpunge Deleted Messages
pl: _Wyczyść usunięte wiadomości

en: _Message
pl: Wiado_mość

en: _New…
pl: _Nowa…

en: Reply to _All…
pl: Odpowiedz _wszystkim…

en: Reply to _Group…
pl: Odpowiedz g_rupie…

en: _Next Part
pl: _Następna część

en: _Previous Part
pl: _Poprzednia część

en: Save Current Part…
pl: Zapisz bieżącą część…

en: _View Source…
pl: _Wyświetl źródło…

en: Decrypt and check signatures
pl: Odszyfruj i sprawdź podpisy

en: _Select Text
pl: _Zaznacz tekst

en: _Move to Trash
pl: _Przenieś do kosza

en: _Toggle Flag
pl: _Przełącz etykietę

en: _New
pl: _Nowa

en: _Go
pl: P_rzejdź

en: Next Message
pl: Następna wiadomość

en: Previous Message
pl: Poprzednia wiadomość

en: Next Unread Message
pl: Następna nieprzeczytana wiadomość

en: Next Flagged Message
pl: Następna wiadomość z etykietą

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _About Balsa
pl: _O programie

en: _Include File…
pl: _Dołącz plik…

en: _Attach File…
pl: Z_ałącz plik…

en: I_nclude Messages…
pl: D_ołącz wiadomości…

en: Attach _Messages…
pl: Załącz wiado_mości…

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Page S_etup
pl: _Ustawienia strony

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Wrap Body
pl: _Zawijanie treści

en: _Reflow Selected Text
pl: _Przeformatuj zaznaczony tekst

en: Insert Si_gnature
pl: Wstaw po_dpis

en: _Quote Message(s)
pl: _Cytuj wiadomości

en: C_heck Spelling
pl: _Sprawdź pisownię

en: Select _Identity…
pl: Wy_bierz tożsamość…

en: Edit with GNOME-Editor
pl: Modyfikuj za pomocą edytora GNOME

en: _Show
pl: _Wyświetlanie

en: F_rom
pl: _Od

en: Rec_ipients
pl: Od_biorcy

en: R_eply To
pl: O_dpowiedź do:

en: F_cc
pl: D_W

en: _Options
pl: _Opcje

en: _Request Disposition Notification
pl: Żą_danie powiadomienia o otrzymaniu

en: _Request Delivery Status Notification
pl: Żąd_anie powiadomienia o stanie otrzymania

en: _Format = Flowed
pl: „_Format=flowed”

en: Send as plain text and _HTML
pl: Wysyłanie w zwykłym tekście i _HTML

en: _Sign Message
pl: _Podpisanie wiadomości

en: _Encrypt Message
pl: _Zaszyfrowanie wiadomości

en: GnuPG uses _MIME mode
pl: GnuPG używa trybu _MIME

en: GnuPG uses old _OpenPGP mode
pl: G_nuPG używa starego trybu OpenPGP

en: S/MIME mode (_GpgSM)
pl: Tryb S/MIME (_GpgSM)

en: Attach GnuPG _Public Key
pl: _Załącz klucz publiczny GnuPG

en: _Escape Special Characters
pl: _Maskowanie znaków specjalnych
