balsa - en to sr translation catalogue (1635 entries)

en: Balsa is a graphical mail client. While it is in active development, Balsa has many features such as:
sr: Балса је графички клијент за пошту. Иако је у активном развоју, Балса има много функција као што су:

en: IMAP and POP3 support;
sr: ИМАП и ПОП3 подршка;

en: sendmail or direct SMTP support;
sr: „sendmail“ или директна СМТП подршка;

en: optional multi-threaded retrieval and sending of messages;
sr: изборно вишенитно довлачење и слање порука;

en: support for all configurations of local mail folders;
sr: подршка за сва подешавања месних фасцикли поште;

en: automatic mail checking;
sr: аутоматска провера поште;

en: mail printing;
sr: штампање поште;

en: inline attachment viewing;
sr: преглед прилога на мрежи;

en: and the proverbial much, much more.
sr: и још много, много тога.

en: Balsa
sr: Балса

en: Email utility
sr: Алат за е-пошту

en: Mail Client
sr: Програм за е-пошту

en: Balsa Mail Client
sr: Програм е-поште Балса

en: No error
sr: Нема грешке

en: Cannot read from address book
sr: Не могу да читам из адресара

en: Cannot write to address book
sr: Не могу да пишем у адресар

en: Cannot connect to the server
sr: Не могу да се повежем са сервером

en: Cannot search in the address book
sr: Не могу да претражујем адресар

en: Cannot add duplicate entry
sr: Не могу да додам исти унос два пута

en: Cannot find address in address book
sr: Не могу да нађем адресу у адресару

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

note: The extern database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
sr: Без-ИБ

en: No-Name
sr: Без-имена

note: very unlikely...
en: Host not found
sr: Нисам нашао домаћина

en: The LDAP server “%s” does not support LDAPv3, interaction may fail.
sr: ЛДАП сервер „%s“ не подржава ЛДАПв3, међудејство може да не успе.

en: TLS requested but not compiled in
sr: Тражен је ТЛС али није уграђен

en: Undefined location of user address book
sr: Није одређена путања до вашег адресара

en: LDAP server %s down, next attempt will try to reconnect.
sr: ЛДАП сервер „%s“ је пао, следећи покушај ће пробати поново да успостави везу.

en: Reading Osmo contacts failed: %s
sr: Читање Осмо контакта није успело: %s

en: D_isplayed Name:
sr: Приказано _име:

en: _First Name:
sr: _Име:

en: _Last Name:
sr: _Презиме:

en: _Nickname:
sr: _Надимак:

en: O_rganization:
sr: О_рганизација:

en: _Email Address:
sr: Адреса _е-поште:

en: A_dd
sr: _Додај

en: To:
sr: Прима:

en: CC:
sr: ЦЦ:

en: BCC:
sr: БЦЦ:

en: Reply To:
sr: Одговори:

en: cannot initialise Autocrypt database “%s”: %s
sr: не могу да покренем базу података аутошифровања „%s“: %s

en: No usable private key for “%s” found! Please create a key or disable Autocrypt.
sr: Нисам нашао употребљив приватни кључ за „%s“! Направите кључ или искључите Аутошифровање.

en: error reading Autocrypt data for “%s”: %s
sr: грешка читања података аутошифровања за „%s“: %s

en: Autocrypt database
sr: База података аутошифровања

en: _Close
sr: _Затвори

en: Mailbox
sr: Сандуче

en: Last seen
sr: Последња посета

en: Last Autocrypt message
sr: Последња порука аутошифровања

en: Prefer encryption
sr: Дај предност шифровању

en: update user “%s” failed: %s
sr: ажурирање корисника „%s“ није успело: %s

en: insert user “%s” failed: %s
sr: уметање корисника „%s“ није успело: %s

en: _Show details…
sr: _Прикажи детаље…

en: _Delete
sr: _Обриши

en: The database entry for “%s” does not contain a key.
sr: Унос базе података за „%s“ не садржи кључ.

en: Delete the Autocrypt key for “%s” from the database?
sr: Да обришем кључ самошифровања за „%s“ из базе података?

en: (No subject)
sr: (без наслова)

en: Failed to create output stream
sr: Не могу да изградим излазни ток

en: Could not read embedded message
sr: Не могу да прочитам уграђену поруку

en: Unable to load message body to match filter
sr: Не могу да учитам тело поруке које одговара филтеру

en: Invalid filter: %s
sr: Неисправан филтер: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
sr: Лош назив сандучета за филтер: %s

en: Error when copying messages: %s
sr: Грешка при умножавању порука: %s

en: Error when trashing messages: %s
sr: Грешка при премештању порука у смеће: %s

en: Error when moving messages: %s
sr: Грешка при премештању порука: %s

en: Syntax error in the filter configuration file
sr: Грешка синтаксе у датотеци подешавања филтера

en: Unable to allocate memory
sr: Не могу да доделим меморију

en: Error in regular expression syntax
sr: Грешка у синтакси регуларног израза

en: Attempt to apply an invalid filter
sr: Покушавам да применим неисправан филтер

en: Invalid filters %s for mailbox %s
sr: Неисправни филтери %s за сандуче %s

note: FIXME: this is hack!
en: To
sr: Прима

en: From
sr: Шаље

en: Subject
sr: Тема

en: CC
sr: ЦЦ

en: Body
sr: Тело

en: Header:%s
sr: Заглавље:%s

en: New
sr: Ново

en: Deleted
sr: Обрисано

en: Replied
sr: Одговорено

en: Flagged
sr: Означено

en: Not
sr: Није

en: From %Y-%m-%d
sr: Од %d.%m.%Y

en: To %Y-%m-%d
sr: До %d.%m.%Y

en: And
sr: И

en: Or
sr: Или

en: Could not connect to “%s”
sr: Не могу да се повежем са „%s“

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
sr: Не могу да дешифрујем МИМЕ део: грешка у обради

en: never
sr: никад

en: %s signature of “%s”: %s
sr: %s потпис за „%s“: %s

en: %s signature: %s
sr: %s потпис: %s

en:  signature: %s
sr:  потпис: %s

en: 
    Signature validity: %s
sr: 
    Исправност потписа: %s

en: 
    Signed on: %s
sr: 
    Потписан: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
sr: 
    Отисак кључа: %s

en: unknown
sr: непознато

en: Cannot verify multipart/signed part due to missing subparts.
sr: Не могу да проверим вишеделни/потписани део јер неки подделови недостају.

en: unsupported protocol “%s”
sr: неподржан протокол „%s“

en: Cannot verify multipart/signed part: signature content-type does not match protocol.
sr: Не могу да проверим вишеделни/потписани део: врста садржаја потписа се не подудара са протоколом.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unsupported encryption protocol “%s”.
sr: Не могу да дешифрујем вишеделни/шифровани део: није подржано шифровање за протокол „%s“.

en: (none)
sr: (ништа)

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: content-type does not match protocol.
sr: Не могу да дешифрујем вишеделни/шифровани део: врста садржаја не одговара протоколу.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unexpected content type
sr: Не могу да дешифрујем вишеделни/шифровани део: неочекивана врста садржаја

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: failed to parse decrypted content
sr: Не могу да дешифрујем вишеделни/шифровани део: не могу да обрадим шифровани садржај

en: Could not get an HTML part: %s
sr: Не могу да преузмем ХТМЛ део: %s

en: Could not convert HTML part to text: %s
sr: Не могу да претворим ХТМЛ део у текст: %s

en: This message part references content on one or more external servers. To protect your privacy, Balsa has not downloaded it. You may choose to download it if you trust the sender of the message.
sr: Овај део поруке упућује на садржај на једном или више спољних сервера. Да би заштитила вашу приватност, Балса је није преузела. Можете изабрати да га преузмете уколико верујете пошиљаоцу поруке.

en: _Download external content
sr: _Преузми спољни садржај

en: Balsa's external HTML resources filter web extension is not available in the folder “%s”, falling back to simplified image filtering. Please check your installation.
sr: Балсино спољно проширење веб филтера ХТМЛ изворишта није доступно у фасцикли „%s“, пребацујем се на поједностављено филтрирање слике. Проверите вашу инсталацију.

en: HTML preferences
sr: Поставке ХТМЛ-а

en: Sender
sr: Пошиљалац

en: Prefer HTML
sr: Предност ХТМЛ-у

en: Auto-load external content
sr: Сам учитај спољни садржај

en: Cannot initialise HTML preferences database “%s”: %s
sr: Не могу да покренем базу података ХТМЛ поставки „%s“: %s

en: Cannot read HTML preferences for “%s”: %s
sr: Не могу да прочитам ХТМЛ поставке за „%s“: %s

en: Cannot save HTML preferences for “%s”: %s
sr: Не могу да сачувам ХТМЛ поставке за „%s“: %s

en: Cannot delete database entry: %s
sr: Не могу да обришем унос базе података: %s

en: New Identity
sr: Нови идентитет

en: Error executing signature generator “%s”:
sr: Грешка извршавања творца потписа „%s“:

en: Error executing signature generator “%s”: %s
sr: Грешка извршавања творца потписа „%s“: %s

en: Cannot read signature file “%s”:
sr: Не могу да прочитам датотеку потписа „%s“:

en: Signature in “%s” is not a UTF-8 text.
sr: Потпис у „%s“ није УТФ-8 текст.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: У _реду

en: Current
sr: Тренутно

en: Default
sr: Основно

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
sr: Путања до _сличице

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
sr: Путања до _X-сличице

note: create the "General" tab
en: General
sr: Опште

en: _Identity name:
sr: _Име идентитета:

en: _Full name:
sr: _Пуно име:

en: _Mailing address:
sr: _Поштанске адресе:

en: Reply _to:
sr: _Одговори:

en: _Domain:
sr: _Домен:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
sr: Поруке

en: _BCC:
sr: _БЦЦ:

en: Reply _string:
sr: Ниска за _одговоре:

en: F_orward string:
sr: Ниска за _прослеђивање:

en: send messages in both plain text and _HTML format
sr: шаљи поруке и као чист текст и као _ХТМЛ

en: request positive (successful) _Delivery Status Notification by default
sr: захтевај позитивно (успешно) _обавештење о стању испоруке по основи

en: request _Message Disposition Notification by default
sr: захтевај _обавештење о приспећу поруке по основи

en: SMT_P server:
sr: СМТ_П сервер:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
sr: Потпис

en: Signature _path
sr: Путања до _потписа

en: _Execute signature
sr: _Изврши потпис

en: Incl_ude signature
sr: _Укључи потпис

en: Include signature when for_warding
sr: Укључи потпис при _прослеђивању

en: Include signature when rep_lying
sr: Укључи потпис при _одговарању

en: _Add signature separator
sr: _Додај раздвајач потписа

en: Prepend si_gnature
sr: Постави потпис _на почетак

en: Security
sr: Сигурност

en: sign messages by default
sr: потпиши поруке по основи

en: encrypt messages by default
sr: шифруј поруке по основи

en: default protocol
sr: основни протокол

en: always trust GnuPG keys to encrypt messages
sr: увек веруј ГнуПГ кључевима за шифровање порука

en: remind me if messages can be encrypted
sr: подсети ме уколико је могуће потписати поруку

en: use secret key with this id for signing GnuPG messages
    (leave empty for automatic selection)
sr: користи тајни кључ уз овај иб за потписивање ГнуПГ порука
    (оставите празно за самостално бирање)

en: use certificate with this id for signing S/MIME messages
    (leave empty for automatic selection)
sr: користи уверење уз овај иб за потписивање С/МИМЕ порука
    (оставите празно за аутоматско бирање)

en: Autocrypt mode
sr: Режим аутошифровања

en: Error selecting key: %s
sr: Грешка бирања кључа: %s

en: Choose…
sr: Изабери…

en: Error reading file %s: %s
sr: Грешка читања датотеке „%s“: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
sr: Сличица заглавља „%s“ је превелика (%lu бајта).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
sr: Сличица заглавља „%s“ садржи бинарне податке.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
sr: Не могу да учитам сличицу: %s

en: Error: The identity does not have a name
sr: Грешка: Идентитет нема име

en: Error: An identity with that name already exists
sr: Грешка: Идентитет са тим именом већ постоји

en: Do you really want to delete the selected identity?
sr: Да ли заиста желите да обришете изабрани идентитет?

en: Error displaying help for identities: %s
sr: Грешка приказивања помоћи за личности: %s

en: Manage Identities
sr: Управљајте личностима

en: _Help
sr: _Помоћ

[ctx: identity]
note: Translators: button "New" identity
en: _New
sr: _Нови

en: _Remove
sr: _Уклони

en: disabled
sr: искључен

en: enabled, no preference
sr: укључен, без преференце

en: enabled, prefer encryption
sr: укључен, даје предност шифровању

en: GnuPG MIME mode
sr: ГнуПГ МИМЕ режим

en: GnuPG OpenPGP mode
sr: ГнуПГ ОпенПГП режим

en: GpgSM S/MIME mode
sr: ГпгСМ С/МИМЕ режим

en: Authentication cancelled
sr: Потврђивање идентитета је отказано

en: User name required, authentication cancelled
sr: Корисничко име је неопходно, потврђивање идентитета је отказано

en: GSSAPI authentication failed: %s
sr: ГССАПИ потврђивање удентитета није успело: %s

en: No way to authenticate is known
sr: Ниједан начин потврђивања идентитета није познат

en: Cannot LOGIN with UTF-8 username or password
sr: Не могу да се ПРИЈАВИМ са УТФ-8 корисничким именом или лозинком

en: Unordered data received from server
sr: Неуређени подаци су примљени са сервера

en: Bug in implementation of SORT command on IMAP server exposed.
sr: Искрсла је грешка у примени наредбе „SORT“ (поређај) на ИМАП серверу.

en: Connecting %s failed: %s
sr: Повезивање са „%s“ није успело: %s

en: TLS negotiation failed: %s
sr: ТЛС преговарање није успело: %s

en: TLS required but not available
sr: ТЛС је затражен али није доступан

note: it is not we, so it must be the server
en: IMAP response: %s
sr: ИМАП одговор: %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
sr: Упозорење ИМАП сервера %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
sr: Грешка ИМАП сервера %s: %s

en: Cannot connect to %s
sr: Не могу да се повежем на %s

en: Cannot connect to the server: %s
sr: Не могу да се повежем на сервер: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
sr: Прекорачен је број веза са сервером „%s“

en: subscribing to “%s” failed
sr: претплата на „%s“ није успела

en: unsubscribing from “%s” failed
sr: поништавање претплате са „%s“ није успело

en: do not show again
sr: не приказуј поново

en: broken TLS certificate
sr: оштећено ТЛС уверење

en: SSL/TLS certificate
sr: ССЛ/ТЛС уверење

en: _Accept Once
sr: _Прихвати једном

en: Accept & _Save
sr: Прихвати и _сачувај

en: _Reject
sr: _Одбаци

en: <big><b>Authenticity of this certificate could not be verified.</b></big>
    Reason: %s
sr: <big><b>Не могу да проверим веродостојност овог уверења.</b></big>
    <b>Разлог:</b> %s

en: the signing certificate authority is not known
sr: издавач потписујућег уверења није познат

en: the certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from
sr: уверење не одговара очекиваном идентиттету сајта са кога је преузето

en: the certificate’s activation time is still in the future
sr: време покретања уверења је још увек у будућности

en: the certificate has expired
sr: уверење је истекло

en: the certificate has been revoked
sr: Уверење је опозвано

en: the certificate’s algorithm is considered insecure
sr: алгоритам уверења се сматра несигурним

en: an error occurred validating the certificate
sr: дошло је до грешке потврђивања уверења

en: unknown certificate validation error %u
sr: непозната грешка потврђивања уверења %u

en: No image data
sr: Нема слике

en: Invalid input format
sr: Неисправан облик на улазу

en: Internal buffer overrun
sr: Унутрашње прекорачење оставе

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
sr: Неисправна X-сличица

en: Your Balsa configuration is now stored in “~/.balsa/config”.
sr: Ваша подешавања Балсе су сада смештена у „~/.balsa/config“.

en: OpenPGP
sr: ОпенПГП

en: S/MIME
sr: С/МИМЕ

en: could not create context
sr: не могу да образујем контекст

en: could not set protocol “%s”
sr: не могу да подесим протокол „%s“

en: could not set folder “%s” for engine “%s”
sr: не могу да поподесим фасциклу „%s“ за погон „%s“

en: could not get data from stream
sr: не могу да добавим податке из тока

en: signature verification failed
sr: провера потписа није успела

en: could not create new data object
sr: не могу да створим нови објекат података

en: signing failed
sr: потписивање није успело

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
sr: мешање потписивања и шифровања је одређено једино за РФЦ 2440

en: signing and encryption failed
sr: потписивање и шифровање није успело

en: encryption failed
sr: шифровање није успело

en: decryption failed
sr: дешифровање није успело

en: No private key for protocol %s is available for the signer “%s”
sr: Није доступан приватни кључ за протокол „%s“ за потписника „%s“

en: A key for “%s” is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
sr: Кључ за „%s“ је присутан, али је истекао, искључен, опозван или неисправан

en: Could not find a key for “%s”
sr: Не могу да нађем кључ за „%s“

en: Multiple keys for “%s”
sr: Више кључева за „%s“

en: Insufficient key validity
sr: Недовољно ваљаности за кључ

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
sr: Изаберите кључ

en: Select the private key for the signer “%s”
sr: Изаберите приватни кључ за потписника „%s“

en: Select the public key for the recipient “%s”
sr: Изаберите јавни кључ за примаоца „%s“

en: There seems to be no public key for recipient “%s” in your key ring.
    If you are sure that the recipient owns a different key, select it from the list.
sr: Изгледа да у вашем привеску кључева не постоји јавни кључ за примаоца „%s“.
    Ако сте сигурни да прималац поседује другачији кључ, изаберите га са списка.

en: Double-click key to show details
sr: Два пута кликните на кључ да покажете појединости

en: User ID
sr: ИБ корисника

en: Size
sr: Величина

en: Created
sr: Направљен

note: create the dialog
en: The owner trust for this key is “%s” only.
    Use this key anyway?
sr: Поверење власника за овај кључ је само „%s“.
    Да ипак користим овај кључ?

en: Insufficient key owner trust
sr: Недовољно поверења власника кључа

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Enter Passphrase
sr: Унесите лозинку

en: %s
    The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
sr: %s
    Лозинка за овај кључ је лоша, молим покушајте поново!
    
    Кључ: %s

en: %s
    Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
sr: %s
    Молим да унесете лозинку за тајни кључ!
    
    Кључ: %s

en: error setting key list mode
sr: грешка подешавања режима списка кључа

en: could not list keys for “%s”
sr: не могу да побројим кључеве за „%s“

en: ambiguous keys for “%s”
sr: нејасни кључеви за „%s“

en: cannot create data buffer
sr: не могу да направим међумеморију података

en: exporting key for “%s” failed
sr: извоз кључа за „%s“ није успео

en: cannot export minimal key for “%s”
sr: не могу да извезем најмањи кључ за „%s“

en: importing key data failed
sr: увоз података кључа није успео

en: Cannot find a key with fingerprint %s on the key server.
sr: Не могу да нађем кључ са отиском „%sд на серверу кључева.

en: Found %u key with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually. | Found %u keys with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually.
sr[0]: Нађох %u кључ са отиском „%s“ на серверу кључева. Проверите и ручно увезите одговарајући кључ.
sr[1]: Нађох %u кључа са отиском „%s“ на серверу кључева. Проверите и ручно увезите одговарајући кључ.
sr[2]: Нађох %u кључева са отиском „%s“ на серверу кључева. Проверите и ручно увезите одговарајући кључ.
sr[3]: Нађох %u кључ са отиском „%s“ на серверу кључева. Проверите и ручно увезите одговарајући кључ.

en: Searching the key server failed: %s
sr: Нисам успео да претражим сервер кључа: %s

en: error importing key
sr: грешка увоза кључа

en: No key was imported or updated.
sr: Никакав кључ није увезен или освежен.

en: The key was ignored because it does not have a user ID.
sr: Кључ је занемарен зато што нема ИБ корисника.

en: The key was imported into the local key ring.
sr: Кључ је увезен у месни прстен кључева.

en: The key was updated in the local key ring:
sr: Кључ је освежен у месном прстену кључева:

en: 
    • %d new user ID | 
    • %d new user IDs
sr[0]: 
    • %d нови ИД корисника
sr[1]: 
    • %d нова ИД-а корисника
sr[2]: 
    • %d нових ИД-ова корисника
sr[3]: 
    • један нови ИД корисника

en: 
    • %d new subkey | 
    • %d new subkeys
sr[0]: 
    • %d нови поткључ
sr[1]: 
    • %d нова поткључа
sr[2]: 
    • %d нових поткључева
sr[3]: 
    • један нови поткључ

en: 
    • %d new signature | 
    • %d new signatures
sr[0]: 
    • %d нови потпис
sr[1]: 
    • %d нова потписа
sr[2]: 
    • %d нових потписа
sr[3]: 
    • један нови потпис

en: 
    • %d new revocation | 
    • %d new revocations
sr[0]: 
    • %d нови опозив
sr[1]: 
    • %d нова опозива
sr[2]: 
    • %d нових опозива
sr[3]: 
    • један нови опозив

en: The existing key in the key ring was not changed.
sr: Постојећи кључ у прстену кључева није измењен.

en: Key status:
sr: Стање кључа:

en: User ID:
sr: ИБ корисника:

en: None
sr: Ништа

en: Primary user ID:
sr: Главни ИБ корисника:

en: Key owner trust:
sr: Поверење власнику кључа:

en: Additional User IDs
sr: Додатни ИД-ови корисника

en: Issuer
sr: Издавач

en: Name:
sr: Назив:

en: Serial number:
sr: Серијски број:

en: Chain ID:
sr: ИБ ланца:

note: add button to show the full chain - copy the fingerprint as the key may be unref'ed...
en: view certificate chain…
sr: погледај ланац уверења…

en: Subkey used
sr: Поткључ је коришћен

en: Subkeys (%s only)
sr: Поткључеви (само „%s“)

en: Subkeys
sr: Поткључеви

en: Status:
sr: Стање:

en: Fingerprint:
sr: Отисак кључа:

note: add type and filename (if available)
en: Type:
sr: Врста:

en: Capabilities:
sr: Могућности:

en: invalid timestamp
sr: погрешна временска ознака

en: not available
sr: није доступан

en: Created:
sr: Направљен:

en: Expires:
sr: Истиче:

en: Close
sr: Затвори

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

en: revoked
sr: повучен

en: expired
sr: истекао

en: invalid
sr: неисправан

en: sign
sr: потпиши

en: encrypt
sr: шифруј

en: certify
sr: потврди

en: authenticate
sr: потврди идентитет

en: %u bit | %u bits
sr[0]: %u бит
sr[1]: %u бита
sr[2]: %u битова
sr[3]: %u бит

en:  curve “%s”
sr:  крива „%s“

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: not a regular file
sr: није обична датотека

en: Cannot launch, missing application
sr: Не могу да покренем, недостаје програм

en: Open with %s
sr: Отвори програмом „%s“

en: Open _part with %s
sr: Прегледај _део помоћу „%s“

en: Cannot load mailbox %s
sr: Не могу да учитам сандуче „%s“

en: No such mailbox type: %s
sr: Не постоји ова врста сандучета: %s

en: Bad local mailbox path “%s”
sr: Лоша путања месног сандучета „%s“

en: Could not create a mailbox of type %s
sr: Нисам могао да створим сандуче врсте „%s“

en: Applying filter rules to %s
sr: Примењујем правила филтера на „%s“

en: Copying from %s to %s
sr: Умножавам из „%s“ у „%s“

en: Removing messages from source mailbox failed
sr: Нисам успео да уклоним порука из сандучета извора

en: from unknown
sr: из непознатог

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Searching %s for partial messages
sr: Претражујем „%s“ за делимичним порукама

en: Reconstructing message
sr: Реконструишем поруку

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
sr: Нисам успео да уклоним двоструке поруке из сандучета извора

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
sr: *** ГРЕШКА: Ток сандчета је затворен: %s ***

note: ImapIssue macro handles reconnecting. We might issue a LIBBALSA_INFORMATION_MESSAGE here but it would be overwritten by login information...
en: IMAP connection has been severed. Reconnecting…
sr: ИМАП веза је раскинута. Поново се повезујем…

en: IMAP protocol error. Try enabling bug workarounds.
sr: Грешка ИМАП протокола. Покушавам да укључим сређивање проблема.

en: IMAP server has shut the connection: %s Reconnecting…
sr: ИМАП сервер је угасио везу: %s Поново се повезујем…

en: Async IMAP cmd %s could not be executed. Reconnecting…
sr: Неусклађена ИМАП наредба „%s“ не може бити извршена. Поново се повезујем…

en: Downloading %ld kB
sr: Преузимам %ld kB

en: No path found for mailbox “%s”, using “%s”
sr: Нисам пронашао путању за сандуче „%s“, користим „%s“

en: Cannot get IMAP handle
sr: Не могу да добавим ИМАП управљање

en: Error fetching message from IMAP server: %s
sr: Грешка довлачења поруке са ИМАП сервера: %s

en: Downloading %u kB
sr: Преузимам %u kB

en: Cannot create temporary file
sr: Не могу да направим привремену датотеку

en: Cannot write to temporary file %s
sr: Не могу да пишем у привремену датотеку „%s“

en: Uploading %ld kB
sr: Шаљем %ld kB

en: Server-side threading not supported.
sr: Није подржано темачење са стране сервера.

en: Failed to save cache file “%s”: %s.
sr: Нисам успео да сачувам датотеку оставе „%s“: %s.

en: Failed to read cache file %s: %s
sr: Нисам успео да прочитам датотеку оставе „%s“: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
sr: Биће поправљена датотека оставе за сандуче „%s“

en: Filtering %s
sr: Разврставам %s

en: Preparing %s
sr: Припремам %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
sr: Нисам успео да отворим „%s“. Грешка број %d,

en: Failed to sync mailbox “%s”
sr: Нисам успео да ускладим сандуче „%s“

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
sr: Сандуче %s не изгледа као сандуче врсте „Maildir“.

en: Could not create a Maildir directory at %s (%s)
sr: Не могу да створим „MailDir“ директоријум у %s (%s)

en: Could not create a Maildir at %s (%s)
sr: Не могу да створим „MailDir“ у %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
sr: Не могу да уклоним садржај %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
sr: Не могу да уклоним %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
sr: Сандуче не постоји.

en: Data copy error
sr: Грешка умножавања података

en: Mailbox %s does not appear to be an mbox mailbox.
sr: Сандуче „%s“ не изгледа као сандуче врсте „Mbox“.

en: Could not remove %s: %s
sr: Не могу да уклоним „%s“: %s

en: Could not write file %s: %s
sr: Не могу да запишем датотеку „%s“: %s

en: Failed to create temporary file “%s”: %s
sr: Нисам успео да направим привремену датотеку „%s“: %s

en: Failed to save cache file “%s”: %s. New version saved as “%s”
sr: Нисам успео да сачувам датотеку оставе „%s“: %s. Ново издање је сачувано као „%s“

en: Could not unlink file %s: %s
sr: Не могу да развежем датотеку „%s“: %s

en: Cannot open mailbox.
sr: Не могу да отворим сандуче.

en: Mailbox is not in mbox format.
sr: Сандуче није у „mbox“ запису.

en: Cannot lock mailbox.
sr: Не могу да закључам сандуче.

en: %s: could not open %s.
sr: %s: не могу да отворим %s.

en: %s: could not get new MIME stream.
sr: %s: не могу да добавим нови МИМЕ ток.

en: %s: %s is not in mbox format.
sr: %s: „%s“ није у „mbox“ запису.

en: Mailbox %s does not appear to be an MH mailbox.
sr: Сандуче „%s“ не изгледа као сандуче врсте „Mh“.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
sr: Не могу да створим директоријум врсте „MH“ у %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
sr: Не могу да створим структуру врсте „MH“ у %s (%s)

en: Could not remove contents of %s: %s
sr: Не могу да уклоним садржај „%s“: %s

en: Cannot create message
sr: Не могу да направим поруку

en: Message rename error
sr: Грешка преименовања поруке

en: Saving the POP3 message UID list failed: %s
sr: Нисам успео да сачувам списак УИД-а ПОП3 поруке: „%s“

en: Passing POP message to %s failed: %s
sr: Нисам успео да проследим ПОП поруку за „%s“: %s

en: Saving POP message failed
sr: Нисам успео да сачувам ПОП поруку

en: Transferring POP message to %s failed: %s
sr: Нисам успео да пренесем ПОП поруку до „%s“: %s

en: Message %lu of %lu (%s of %s)
sr: %lu. порука од %lu (%s од %s)

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
sr: Грешка прилагања поруке „%d“ из „%s“ у „%s“: %s

en: Cannot load certificate file %s: %s
sr: Не могу да учитам датотеку уверења „%s“: %s

note: connect server
en: Connecting %s…
sr: Повезујем „%s“…

en: POP3 mailbox %s: cannot connect %s: %s
sr: ПОП3 сандучете „%s“: не могу да се повежем са „%s“: %s

note: load message list
en: List messages…
sr: Излистај поруке…

en: POP3 mailbox %s error: %s
sr: Грешка ПОП3 сандучета %s: %s

en: POP3 message %d oversized: %s — skipped.
sr: Премашена је величина ПОП3 поруке %d: %s — прескачем.

en: Connected to %s
sr: Повезан сам са „%s“

en: %lu new message (%s) | %lu new messages (%s)
sr[0]: %lu нова порука (%s)
sr[1]: %lu нове поруке (%s)
sr[2]: %lu нових порука (%s)
sr[3]: %lu нова порука (%s)

en: Deleting messages on server…
sr: Бришем поруке на серверу…

en: POP3 error: %s
sr: ПОП3 грешка: %s

en: Finished
sr: Завршено

en: Mailbox (%s) is read-only: cannot change flags.
sr: Сандуче (%s) је само за читање: не могу да изменим опције.

en: West European
sr: Западноевропски

en: East European
sr: Источноевропски

en: South European
sr: Јужноевропски

en: North European
sr: Северноевропски

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Arabic
sr: Арапски

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Turkish
sr: Турски

en: Nordic
sr: Нордијски

en: Thai
sr: Тајландски

en: Baltic
sr: Балтички

en: Celtic
sr: Келтски

en: West European (euro)
sr: Западноевропски (евро)

en: Russian
sr: Руски

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Cannot open %s: %s
sr: Не могу да отворим %s: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
sr: Не могу да отворим %s: ово је симболичка веза

en: fcntl failed: %s.
sr: „fcntl“ није успело: %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
sr: Време је истекло при покушају да поставим катанац „fcntl“!

en: Waiting for fcntl lock… %d
sr: Чекам на катанац „fcntl“… %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
sr: Време је истекло при покушају да поставим катанац „flock“!

en: Waiting for flock attempt… %d
sr: Чекам на покушај закључавања „flock“… %d

en: LDAP Directory for %s
sr: ЛДАП каталог за %s

en: week | weeks
sr[0]: седмица
sr[1]: седмице
sr[2]: седмице
sr[3]: седмица

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дана
sr[3]: дан

en: hour | hours
sr[0]: час
sr[1]: часа
sr[2]: часова
sr[3]: час

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
sr[3]: минут

en: second | seconds
sr[0]: секунда
sr[1]: секунде
sr[2]: секунди
sr[3]: секунда

[ctx: ical_status]
en: unknown
sr: непознато

[ctx: ical_status]
en: event is tentative
sr: догађај је покушајни

[ctx: ical_status]
en: event is definite
sr: догађај је крајњи

[ctx: ical_status]
en: event was cancelled
sr: догађај је отказан

[ctx: ical_method]
en: unknown
sr: непознато

[ctx: ical_method]
en: Event Notification
sr: Обавештење догађаја

[ctx: ical_method]
en: Event Request
sr: Захтев догађаја

[ctx: ical_method]
en: Reply to Event Request
sr: Одговори на захтев догађаја

[ctx: ical_method]
en: Event Cancellation
sr: Брисање догађаја

[ctx: ical_partstat]
en: unknown
sr: непознато

[ctx: ical_partstat]
en: needs action
sr: захтева радњу

[ctx: ical_partstat]
en: accepted
sr: прихваћено

[ctx: ical_partstat]
en: declined
sr: одбијено

[ctx: ical_partstat]
en: tentatively accepted
sr: прихваћено с резервом

[ctx: ical_partstat]
en: delegated
sr: изаслано

[ctx: day_of_week]
en: Sunday
sr: Недеља

[ctx: day_of_week]
en: Monday
sr: Понедељак

[ctx: day_of_week]
en: Tuesday
sr: Уторак

[ctx: day_of_week]
en: Wednesday
sr: Среда

[ctx: day_of_week]
en: Thursday
sr: Четвртак

[ctx: day_of_week]
en: Friday
sr: Петак

[ctx: day_of_week]
en: Saturday
sr: Субота

en: every weekday
sr: сваког дана у седмици

en: every day
sr: саваког дана

note: #1: interval
en: every %d days
sr: сваког %d дана

en: every
sr: сваких

note: #1: interval
en: every %d weeks on
sr: сваке %d седмице

note: #1: the day of week (defined in the day_of_week context) #1: recurrence expression
en:  and %s
sr:  и %s

en: every week
sr: сваке седмице

note: #1: interval
en: every %d weeks
sr: сваке %d седмице

en: the last
sr: у протеклих

note: #1: the day of month
en: %dst
sr: %d.

note: #1: the day of month
en: %dnd
sr: %d.

note: #1: the day of month
en: %drd
sr: %d.

note: #1: the day of month
en: %dth
sr: %d.

en: every day of every month
sr: сваког дана у месецу

note: #1: interval
en: every day of the month every %d months
sr: сваког дана у месецу сваког %d месеца

note: currently we don't support yearly rules with more than one BYDAY element or exactly 7 elements with all the weekdays * (the "every day" case)
en: rule too complex
sr: правило је вревише сложено

note: #1: the day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %s
sr: сваког %s

en:  and
sr:  и

en:  of every month
sr:  сваког месеца

note: #1: interval
en:  of every %d months
sr:  сваког %d месеца

[ctx: name_of_month]
en: January
sr: Јануар

[ctx: name_of_month]
en: February
sr: Фебруар

[ctx: name_of_month]
en: March
sr: Март

[ctx: name_of_month]
en: April
sr: Април

[ctx: name_of_month]
en: May
sr: Мај

[ctx: name_of_month]
en: June
sr: Јун

[ctx: name_of_month]
en: July
sr: Јул

[ctx: name_of_month]
en: August
sr: Август

[ctx: name_of_month]
en: September
sr: Септембар

[ctx: name_of_month]
en: October
sr: Октобар

[ctx: name_of_month]
en: November
sr: Новембар

[ctx: name_of_month]
en: December
sr: Децембар

note: #1: name of month (defined in the name_of_month context) #2: day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %s %s
sr: сваког %s %s

note: #1: interval #2: name of month (defined in the name_of_month context) #3: day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %d years on %s %s
sr: сваке %d године %s %s

note: #1: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every day of %s
sr: сваког дана у %s

note: #1: interval #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years every day of %s
sr: сваке %d године сваког дана у %s

note: #1: day of week (defined in the day_of_week context) #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %s of %s
sr: сваког %s у %s

note: #1: interval #2: day of week (defined in the day_of_week context) #3: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years on every %s of %s
sr: сваке %d године сваког %s у %s

note: #1: day of week (defined in the day_of_week context) #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: the %s of every %s
sr: %s сваке %s

note: #1: interval #2: day of week (defined in the day_of_week context) #3: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years on the %s of %s
sr: сваке %d године %s у %s

[ctx: ical_recurrence]
en: secondly
sr: секундно

[ctx: ical_recurrence]
en: minutely
sr: минутно

[ctx: ical_recurrence]
en: hourly
sr: часовно

en: , %d occurrence | , %d occurrences
sr[0]: , %d понављање
sr[1]: , %d понављања
sr[2]: , %d понављања
sr[3]: , једно понављање

note: #1: time string
en:  until %s
sr:  све до %s

[ctx: ical_role]
en: unknown
sr: непознато

[ctx: ical_role]
en: chair
sr: председник

[ctx: ical_role]
en: required participant
sr: обавезан учесник

[ctx: ical_role]
en: optional participant
sr: могући учесник

[ctx: ical_role]
en: non-participant, information only
sr: не-учествујући, само податак

en: decryption and signature verification failed
sr: није успело дешифровање и провера потписа

en: The signature is valid.
sr: Потпис је исправан.

en: The signature is valid but expired.
sr: Потпис је исправан али је истекао.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
sr: Потпис је исправан али је кључ за потврду потписа истекао.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
sr: Потпис је исправан али је кључ за потврду потписа повучен.

en: The signature is invalid.
sr: Потпис није исправан.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
sr: Потпис није могао да буде проверен због непостојања кључа.

en: This part is not a real signature.
sr: Овај део није прави потпис.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
sr: Потпис није могао да буде проверен због неисправног механизма шифровања.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
sr: ГнуПГ поново изграђује базу повереника и тренутно је недоступан.

en: The signature contains multiple signers, this may be a forgery.
sr: Потпис садржи више потписника, ово је можда фалсификат.

en: An error prevented the signature verification: %s: %s
sr: Грешка је спречила проверу потписа: %s: %s

en: An error prevented the signature verification: %s
sr: Грешка је спречила проверу потписа: %s

en: The user ID is of unknown validity.
sr: Кориснички ИБ је непознате исправности.

en: The validity of the user ID is undefined.
sr: Исправност корисничког ИБ-а није одређена.

en: The user ID is never valid.
sr: Кориснички ИБ никада није исправан.

en: The user ID is marginally valid.
sr: Кориснички ИБ је делом исправан.

en: The user ID is fully valid.
sr: Кориснички ИБ је у потпуности исправан.

en: The user ID is ultimately valid.
sr: Кориснички ИБ је увек исправан.

en: bad validity
sr: лоша исправност

en: undefined
sr: неодређено

en: marginal
sr: делом

en: full
sr: потпуно

en: ultimate
sr: увек

en: Try again later.
sr: Покушајте касније.

en: malformed card, BEGIN:VCARD expected
sr: лоша картица, очекивано је „BEGIN:VCARD“

en: malformed card, END:VCARD missing
sr: лоша картица, недостаје „END:VCARD“

en: malformed line “%s”, missing “:”
sr: лош ред „%s“, недостаје „:“

en: malformed line “%s”, empty name or value
sr: лош ред „%s“, празан назив или вредност

en: SMTP server %s
sr: СМТП сервер „%s“

en: Message %u of %u
sr: %u. порука од %u

en: Cannot reach SMTP server %s (%s), any queued message will remain in %s.
sr: Не могу да приступим СМТП серверу „%s“ (%s), све припремљене поруке остаће у „%s“.

en: Sending Mail
sr: Шаљем пошту

en: Save message in %s…
sr: Сачувај поруку у „%s“…

en: Saving sent message to %s failed: %s
sr: Нисам успео да сачувам послату поруку у „%s“: %s

en: Sending message failed: %s
    Message left in your outbox.
sr: Слање поруке није успело: %s
    Порука је остала у одлазној пошти.

en: Connecting SMTP server %s (%s) failed: %s
sr: Нисам успео да се повежем са СМТП сервером „%s“ (%s): %s

en: Transmitted %u message to %s | Transmitted %u messages to %s
sr[0]: Одаслао сам %u поруку за „%s“
sr[1]: Одаслао сам %u поруке за „%s“
sr[2]: Одаслао сам %u порука за „%s“
sr[3]: Одаслао сам %u поруку за „%s“

en: Cannot read %s: %s
sr: Не могу да прочитам %s: %s

en: Cannot read %s
sr: Не могу да прочитам „%s“

en: Cannot determine character set for text file “%s”; sending as MIME type “%s”
sr: Не могу да одредим знаковни скуп за текстуалну датотеку „%s“; шаљем као МИМЕ врсту „%s“

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
sr[0]: Ова порука неће бити шифрована за невидљиву копију: прималац.
sr[1]: Ова порука неће бити шифрована за невидљиву копију: примаоци.
sr[2]: Ова порука неће бити шифрована за невидљиву копију: примаоци.
sr[3]: Ова порука неће бити шифрована за невидљиву копију: прималац.

en: Balsa passwords
sr: Балсине лозинке

en: Error storing password for %s@%s:%s: %s
sr: Грешка складиштења лозинке за %s@%s:%s: %s

en: Error looking up password for %s@%s:%s: %s
sr: Грешка тражења лозинке за %s@%s:%s: %s

en: loaded fallback password from private config file
sr: учитах резервну лозинку из приватне датотеке подешавања

en: _Remember user password in Secret Service
sr: _Запамти корисничку лозинку у услузи тајни

en: _Remember certificate pass phrase in Secret Service
sr: _Запамти лозинку уверења у услузи тајни

en: _Remember user password
sr: _Запамти корисничку лозинку

en: _Remember certificate pass phrase
sr: _Запамти лозинку уверења

en: _Basic
sr: _Основно

note: server descriptive name
en: _Descriptive Name:
sr: Описни _назив:

note: host and port
en: _Server:
sr: _Сервер:

en: Se_curity:
sr: _Безбедност:

en: Server requires _authentication
sr: Сервер захтева _потврђивање идентитета

note: user name and password
en: _User Name:
sr: _Корисничко име:

en: _Pass Phrase:
sr: _Лозинка:

en: _Advanced
sr: _Напредно

note: client certificate and passphrase
en: Server _requires client certificate
sr: Сервер _захтева уверење клијента

en: Choose Client Certificate
sr: Изабери уверење клијента

en: Certificate _File:
sr: Датотека _уверења:

en: Certificate _Pass Phrase:
sr: Лозинка _уверења:

en: %s over SSL (%sS)
sr: %s преко ССЛ-а (%sС)

en: TLS required
sr: ТЛС је потребно

en: TLS if possible (not recommended)
sr: ТЛС ако је могуће (не препоручује се)

en: None (not recommended)
sr: Ништа (не препоручује се)

en: Error displaying server help: %s
sr: Грешка приказивања помоћи сервера: %s

en: SMTP Server
sr: СМТП сервер

note: split large messages
en: Sp_lit message larger than
sr: _Подели поруке веће од

en: Mailbox closed
sr: Сандуче је затворено

en: Message Source
sr: Извор поруке

en: Error adding from %s: %s
sr: Грешка додавања из „%s“: %s

en: Broken key, cannot identify certificate chain.
sr: Оштећен кључ, не могу да одредим ланац уверења.

en: fingerprint %s
sr: отисак: %s

en: cannot load key with fingerprint %s: %s
sr: не могу да учитам кључ са отиском „%s“: %s

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
sr: 
    <b>Ово уверење је издао:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b>
    SHA1: %s
    SHA256: %s
sr: <b>Ово уверење важи</b>
    од %s
    до %s
    <b>Отисак:</b>
    SHA1: %s
    SHA256: %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
sr: Путања „%s“ мора да се односи на корен система датотека (почните са /).

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”, with error “%s”.
sr: Не могу да створим директоријум: није успела функција „mkdir()“ за назив путање „%s“, са грешком „%s“.

en: The file with pathname “%s” is not a directory.
sr: Датотека са називом путање „%s“ није директоријум.

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”.
sr: Не могу да створим директоријум: није успела функција „mkdir()“ за назив путање „%s“.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
sr: Овим ће се изаћи из Балсе.
    Да ли заиста желите то да урадите?

en: GnomeCard Address Book
sr: Адресар Гномове картице

en: Address Book
sr: Адресар

en: Configure Balsa
sr: Подесите Балсу

en: Use Balsa as default email client?
sr: Да користим Балсу као основни програм за пошту?

en: _Yes
sr: _Да

en: _No
sr: _Не

en: Default Client
sr: Основни програм

en: _Inbox:
sr: _Долазна:

en: _Outbox:
sr: _Одлазна:

en: _Sentbox:
sr: _Послане:

en: _Draftbox:
sr: _Скице:

en: _Trash:
sr: Сме_ће:

en: The pathname “%s” must be specified canonically — it must start with a “/”.
sr: Путања „%s“ мора да буде задана у потпуности – мора да почиње са „/“.

en: Could not create mailbox at path “%s”
sr: Не могу да направим сандуче на путањи „%s“

en: The mailbox “%s” does not appear to be valid.
sr: Сандуче „%s“ не изгледа исправно.

en: Problem verifying path “%s”:
    %s
sr: Проблем провере путање „%s“:
    %s

en: _Verify locations
sr: _Провери места

en: Please verify the locations of your default mail files. These will be created if necessary.
sr: Молим проверите места ваших основних датотека поште. Оне ће бити створене по потреби.

en: Mail Files
sr: Датотеке поште

en: You’ve successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
sr: Успешно сте подесили Балсу. Забавите се!
       — Развојна екипа Балсе

en: All Done!
sr: Све је урађено!

en: The following settings are also needed (and you can find them later, if need be, in the Email application in the “Preferences” and “Identities” menu items)
sr: Следећа подешавања су такође потребна (можете их пронаћи касније, ако буде било потребно, у програму е-поште у ставкама изборника „Поставке“ и „Личности“)

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
sr:  Ко вам обезбеђује налог е-поште треба да буде у могућности да вам да следеће податке (ако имате администратора мреже, можда је он ово већ подесио):

en: SSL
sr: ССЛ

en: Yes, remember it
sr: Да, запамти је

en: No, type it in every time
sr: Не, упиши је сваки пут

en: Name of mail server for incoming _mail:
sr: Назив сервера поште за долазну _пошту:

en: _Type of mail server:
sr: _Врста сервера поште:

en: Connection _Security:
sr: Безбедност _везе:

en: Your email _login name:
sr: Ваше име за _пријављивање:

en: Your _password:
sr: Ваша _лозинка:

en: _SMTP Server:
sr: _СМТП сервер:

note: 2.1
en: Your real _name:
sr: Ваше право _име:

en: Your _email address for this email account:
sr: Ваша адреса _е-поште, за овај налог:

en: _Remember your password:
sr: _Запамтите вашу лозинку:

en: _Local mail directory:
sr: _Месни директоријум поште:

en: User Settings
sr: Корисничка подешавања

en: Default Identity
sr: Основна личност

en: Local Mail Problem
    %s
sr: Проблем са месном поштом
    %s

en: Welcome to Balsa!
sr: Добродошли у Балсу!

en: Before you can send or receive email:
    
    • either you should already have Internet access and an email account, provided by an Internet Service Provider, and you should have made that Internet connection on your computer
    
    • or your network administrator at your place of work/study/similar may have set up your computer to connect to the network.
sr: Пре него што ћете моћи да шаљете или примате пошту:
    
    • требало би већ да имате приступ на Интернет и налог е-поште, који вам доставља ваш достављач интернет услуга, и требало би да сте успоставили Интернет везу на вашем рачунару
    
    • или да је ваш администратор мреже на вашем радном месту/канцеларији већ подесио ваш рачунар за повезивање на мрежу.

en: network client is already connected
sr: клијент мреже је већ повезан

en: network client is not connected
sr: клијент мреже није повезан

en: reply length %lu exceeds the maximum allowed length %lu
sr: дужина одговора %lu превазилази највећу дозвољену дужину %lu

en: connection lost
sr: веза је изгубљена

en: line too long
sr: ред је предуг

en: error initializing certificate: %s
sr: грешка покретања уверења: %s

en: error loading certificate: %s
sr: грешка учитавања уверења: %s

en: error initializing key: %s
sr: грешка покретања кључа: %s

en: error loading key: %s
sr: грешка учитавања кључа: %s

en: not connected
sr: неповезан

en: connection is already encrypted
sr: веза је већ шифрована

en: connection is already compressed
sr: веза је већ сажета

note: unexpected server reply
en: bad server reply: %s
sr: лош одговор сервера: %s

en: bad server reply
sr: лош одговор сервера

en: error: %s
sr: грешка: %s

en: error
sr: грешка

en: no suitable authentication mechanism
sr: нема одговарајућег механизма потврђивања идентитета

en: password required
sr: потребна је лозинка

en: remote server does not support STARTTLS
sr: удаљени сервер не подржава СТАРТТЛС

en: transient error %d: %s
sr: пролазна грешка %d: %s

en: authentication failure %d: %s
sr: неуспех потврђивања идентитета %d: %s

en: permanent error %d: %s
sr: стална грешка %d: %s

en: importing GSS service name %s failed: %s
sr: нисам успео да увезем назив ГСС услуге „%s“: %s

en: cannot initialize GSS security context: %s
sr: не могу да покренем контекст ГСС безбедности: %s

en: malformed GSS security token: %s
sr: лош модул ГСС безбедности: %s

en: malformed GSS security token
sr: лош модул ГСС безбедности

en: cannot create GSS login request: %s
sr: не могу да направим захтев ГСС пријаве: %s

en: unknown error code %u:%u
sr: непознат код грешке %u:%u

en: Balsa Email Reader
sr: Читач е-поште Балса

en: Program start-up
sr: Покретање програма

en: New mail notification
sr: Обавештење о новој пошти

en:  address book:
sr:  адресар:

en: _Name
sr: _Назив

en: _Address
sr: _Адреса

en: _Apply
sr: _Примени

en: F_ilter:
sr: _Пропусник:

en: Browse
sr: Разгледај

en: Edit
sr: Измени

en: Balsa Address Book
sr: Адресар Балсе

en: Name
sr: Назив

en: Email Address
sr: Адреса е-поште

note: -- grid column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
sr: _Тражи име:

en: Run _Editor
sr: Покрени _уређивача

en: _Re-import
sr: _Поново увези

note: -- grid column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
sr: Пошаљи

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
sr: Сматрај више адреса као:

en: alternative addresses for the same person
sr: алтернативне адресе исте особе

en: a distribution list
sr: списак прималаца

en: Could not launch %s: %s
sr: Не могу да покренем %s: %s

en: Error opening address book “%s”:
    %s
sr: Грешка отварања адресара „%s“
    %s

en: Suggest complete addresses:
sr: Предложи завршене адресе:

en: as I type
sr: када куцам

en: when I hit the Escape key
sr: када притиснем тастер „Ескејп“

en: Modify %s Address Book
sr: Измени адресар „%s“

en: Add %s Address Book
sr: Додај адресар „%s“

en: _Add
sr: _Додај

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
sr: Назив _адресара:

en: Modify Osmo Address Book
sr: Измени адресар Осмоа

en: Add Osmo Address Book
sr: Додај адресар Осмоа

en: Load program location:
sr: Место програма за учитавање:

en: Select load program for address book
sr: Изаберите програм за учитавање адресара

en: Save program location:
sr: Место програма за чување:

en: Select save program for address book
sr: Изаберите програм за чување адресара

en: _LDAP Server URI
sr: Путања _ЛДАП сервера

en: Base Domain _Name
sr: Основни назив _домена

en: _User Name (Bind DN)
sr: _Корисничко име (Bind DN)

en: _Password
sr: _Лозинка

en: _User Address Book DN
sr: ДН _корисничког адресара

en: Enable _TLS
sr: Укључи _ТЛС

en: GPE Address Book
sr: ГПЕ адресар

en: Error displaying help: %s
sr: Грешка приказивања помоћи: %s

en: No path found. Do you want to give one?
sr: Нисам пронашао путању. Да ли желите да дате неку?

en: vCard Address Book (GnomeCard)
sr: Адресар Вкартице (Гномова картица)

en: External query (a program)
sr: Спољашњи упит (програм)

en: LDIF Address Book
sr: ЛДИФ адресар

en: LDAP Address Book
sr: ЛДАП адресар

en: Rubrica2 Address Book
sr: Адресар Рубрике2

en: Osmo Address Book
sr: Адресар Осмоа

en: _Remember password in Secret Service
sr: _Запамти лозинку у услузи тајни

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: Password to unlock the user certificate
    %s
    for %s@%s (%s)
sr: Лозинка за откључавање корисничког уверења
    %s
    за „%s@%s“ (%s)

en: Password for %s@%s (%s)
sr: Лозинка за „%s@%s“ (%s)

en: Password needed
sr: Неопходна је лозинка

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Couldn’t open mailbox “%s”
sr: Не могу да отворим сандуче „%s“

en: Date
sr: Датум

en: Reply to Group: %d message is not from a mailing list. | Reply to Group: %d messages are not from a mailing list.
sr[0]: Одговор групи: %d порука није са дописног списка.
sr[1]: Одговор групи: %d поруке нису са дописног списка.
sr[2]: Одговор групи: %d порука нису са дописног списка.
sr[3]: Одговор групи: %d порука није са дописног списка.

en: Move to Trash failed: %s
sr: Премештање у смеће није успело: %s

en: _Reply…
sr: _Одговори…

en: Reply To _All…
sr: Одговори _свима…

en: Reply To _Group…
sr: Одговори _групи…

en: _Forward Attached…
sr: _Проследи као прилог…

en: Forward _Inline…
sr: Проследи у _телу поруке…

en: _Pipe through…
sr: _Преспој…

en: _Store Address…
sr: _Сачувај адресу…

en: _Undelete
sr: _Поништи брисање

en: Move To _Trash
sr: Премести у _смеће

en: T_oggle
sr: _Промени

en: _Flagged
sr: _Означено

en: _Unread
sr: _Непрочитано

en: _Move to
sr: _Премести

en: _View Source
sr: _Погледај извор

en: Failed to copy %d message to mailbox “%s”: %s | Failed to copy %d messages to mailbox “%s”: %s
sr[0]: Нисам успео да умножим %d поруку у сандуче „%s“: %s
sr[1]: Нисам успео да умножим %d поруке у сандуче „%s“: %s
sr[2]: Нисам успео да умножим %d порука у сандуче „%s“: %s
sr[3]: Нисам успео да умножим %d поруку у сандуче „%s“: %s

en: Copied to “%s”.
sr: Умножено је у „%s“.

en: Moved to “%s”.
sr: Премештено је у „%s“.

en: Committing mailbox %s failed.
sr: Нисам успео да пошаљем сандуче „%s“.

en: Cannot process the message: %s
sr: Не могу да обрадим поруку: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
sr: Не могу да приступим поруци „%u“ да бих прошао у %s

en: Cannot read message %u to pass to %s
sr: Не могу да прочитам поруку „%u“ да бих прошао у %s

en: Pipe message through a program
sr: Проследи поруку кроз програм

en: _Run
sr: _Покрени

en: Specify the program to run:
sr: Наведите програм за покретање:

en: _Other…
sr: _Друго…

en: Choose destination folder
sr: Изаберите одредишну фасциклу

en: Other…
sr: Друго…

en: Select message part to display
sr: Изабери део поруке за приказивање

en: Wrapped
sr: Преломљено

en: Not found
sr: Нисам пронашао

en: Find:
sr: Пронађи:

en: Previous
sr: Претходну

en: Next
sr: Следећу

en: Content
sr: Садржај

en: Message parts
sr: Делови поруке

en: Save selected as…
sr: Сачувај изабрано као…

en: Save selected to folder…
sr: Сачувај изабрано у фасциклу…

en: Save selected to folder and browse…
sr: Сачувај изабрано у фасциклу и  разгледај…

en: (No sender)
sr: (нема пошиљаоца)

en: Could not access message %u in mailbox “%s”.
sr: Не могу да приступим поруци „%u“ у сандучету „%s“.

en: Autocrypt error: %s
sr: Грешка самошифровања: %s

en: mixed parts
sr: измешани делови

en: alternative parts
sr: допунски делови

en: signed parts
sr: потписани делови

en: encrypted parts
sr: шифровани делови

en: RFC822 message
sr: РФЦ822 порука

en: “%s” parts
sr: „%s“ делови

en: force inline for all parts
sr: присили унутрашње за све делове

en: RFC822 message (from %s, subject “%s”)
sr: РФЦ822 порука (шаље %s, тема „%s“)

en: complete message
sr: целокупна порука

en: part %s: %s (file %s)
sr: део %s: %s (датотека %s)

en: part %s: %s
sr: део %s: %s

en: encrypted:
sr: шифровано:

en: Reading embedded message failed: %s
sr: Нисам успео да прочитам уграђену поруку: %s

en: Appending message to %s failed: %s
sr: Нисам успео да прикачим поруку у „%s“: %s

en: _Save…
sr: _Сачувај…

en: _Copy to folder…
sr: _Умножи у фасциклу…

en: Save and open folder…
sr: Сачувај и отвори фасциклу…

en: Select folder for saving selected parts
sr: Изаберите фасциклу за чување изабраних делова

en: %s message part
sr: %s дела поруке

en: Could not save %s: %s
sr: Не могу да сачувам %s: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
sr: Нисам успео да пошаљем обавештење о приспећу: %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification (MDN) to be returned to “%s”.
    Do you want to send this notification?
sr: Пошиљалац овог писма, %s, захтевао је да
    обавештење о приспећу поруке (ОПП) буде враћено на „%s“.
    Да ли желите да пошаљете ово обавештење?

en: Reply to MDN?
sr: Да одговорим на ОПП?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
sr: Дешифровање не може бити обављено зато што је ова порука приказана више пута.
    Молим затворите остале примерке ове поруке и покушајте опет.

en: Parsing a message part failed: %s
sr: Нисам успео да обрадим део поруке: %s

en: Possible disk space problem.
sr: Могуће је да недостаје простор на диску.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains an encrypted part, but its structure is invalid.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи шифровани део, али је њена структура неисправна.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a PGP encrypted part, but this crypto protocol is not available.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи ПГП шифровани део, али овај протокол шифровања није доступан.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a S/MIME encrypted part, but this crypto protocol is not available.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи С/МИМЕ шифровани део, али овај протокол шифровања није доступан.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a signed part, but its structure is invalid. The signature, if there is any, cannot be checked.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи део са потписом, али је структура неисправна. Потпис, ако уопште постоји, се не може проверити.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a %s signed part, but this crypto protocol is not available.
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи „%s“ потписани део, али овај протокол шифровања није доступан.

en: PGP
sr: ПГП

en: Detected a good signature with insufficient validity
sr: Препознао сам исправан потпис са недовољно исправности

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
sr: Препознао сам исправан потпис са недовољно исправности/поверења

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” returned:
    %s
sr: Провера потписа поруке коју је послао %s са темом „%s“ је вратило:
    %s

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” failed with an error!
sr: Провера потписа поруке коју је послао %s са темом „%s“ није успела и вратила је грешку!

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
sr: Дешифровање не може бити обављено зато што је ова порука приказана више пута.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
sr: Провера потписа и уклањање ОпенПГП оклопа не може бити обављено зато што је ова порука приказана више пута.

en: Please close the other instances of this message and try again.
sr: Молим затворите остале примерке ове поруке и покушајте опет.

en: File name: %s
sr: Назив датотеке: %s

en: Error reading message part: %s
sr: Грешка читања дела поруке: %s

en: Type: %s (%s)
sr: Врста: %s (%s)

en: Content Type: %s
sr: Врста садржаја: %s

en: No open or view action defined for this content type
sr: Није одређена радња за отварање или преглед ове врсте садржаја

en: S_ave part
sr: Сачувај _део

en: Could not launch application: %s
sr: Не могу да покренем програм: %s

en: Save %s MIME Part
sr: Сачувај %s МИМЕ део

en: Unlink %s: %s
sr: Развежи %s: %s

en: Could not open folder %s: %s
sr: Не могу да отворим фасциклу „%s“: %s

en: Could not save a text part: %s
sr: Не могу да сачувам текстуални део: %s

en: Could not process GnuPG keys: %s
sr: Не могу да обрадим ГнуПГ кључеве: %s

en: _Import Autocrypt key
sr: _Увези кључ самошифровања

en: The message contains an Autocrypt header, but it is either broken or the signature has been created using a different key.
sr: Порука садржи заглавље самошифровања, али је оно или оштећено или је потпис направљен другим кључем.

en: The message contains an Autocrypt header which is ignored as none of your identities has Autocrypt support enabled.
sr: Порука садржи заглавље самошифровања које је занемарено јер ниједан од ваших идентитета нема укључену подршку самошифровања.

en: _Search key server for this key
sr: Потражи овај кључ на _серверу кључева

en: _Search key server for updates of this key
sr: Потражи ажурирања овог кључа на _серверу кључева

en: decrypted
sr: дешифровано

en: trusted signature
sr: поверљиви потпис

en: low trust signature
sr: слабо поверљиви потпис

en: bad signature
sr: лош потпис

en: unknown signature status
sr: непознато стање потписа

en: Import GnuPG key:
    %s
sr: Увоз ГнуПГ кључа:
    %s

en: Error importing key data: %s
sr: Грешка увоза података кључева: %s

en: unknown error
sr: непозната грешка

en: (imported)
sr: (увезен)

en: Import key into the local key ring
sr: Увези кључ у месни прстен кључева

en: Error loading attached image: %s
sr: Грешка учитавања приложене слике: %s

en: message headers
sr: заглавља поруке

en: Content Type: external-body
sr: Врста садржаја: спољашње тело

en: Access type: local-file
sr: Врста приступа: локална датотека

en: Access type: URL
sr: Врста приступа: адреса

en: URL: %s
sr: Адреса: %s

en: Access type: %s
sr: Врста приступа: %s

en: FTP site: %s
sr: ФТП сајт: %s

en: Directory: %s
sr: Директоријум: %s

en: Access type: mail-server
sr: Врста приступа: сервер поште

en: Mail server: %s
sr: Сервер поште: %s

en: Subject: %s
sr: Тема: %s

en: Se_nd message to obtain this part
sr: Пошаљи _поруку да добијеш овај део

en: Error showing %s: %s
sr: Грешка приказивања „%s“: %s

en: Could not get a part: %s
sr: Не могу да преузмем део: %s

en: Sending the external body request failed: %s
sr: Нисам успео да пошаљем захтев спољног тела: %s

en: Reply…
sr: Одговори…

note: Gmail sometimes fails to do that.
en: Error:
sr: Грешка:

en: IMAP server did not report message structure
sr: ИМАП сервер није известио о структури поруке

en: Subject:
sr: Тема:

en: Date:
sr: Датум:

note: addresses
en: From:
sr: Шаље:

en: Reply-To:
sr: Одговори на:

en: FCC:
sr: ФЦЦ:

en: Disposition-Notification-To:
sr: Порука о приспећу:

en: Copy link
sr: Умножи везу

en: Open link
sr: Отвори везу

en: Send link…
sr: Пошаљи везу…

en: Save…
sr: Сачувај…

en: Highlight structured phrases
sr: Истакни сређене изразе

en: Calling URL %s…
sr: Позивам адресу %s…

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom 100%
sr: Увећај на 100%

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Print…
sr: Штампај…

en: Prefer HTML for this sender
sr: Предност ХТМЛ-у за овог пошиљаоца

en: Load external content for this sender
sr: Учитај спољни садржај за овог пошиљаоца

en: S_tore Address
sr: _Складишти адресу

en: Full Name:
sr: Име и презиме:

en: Nick Name:
sr: Надимак:

en: First Name:
sr: Име:

en: Last Name:
sr: Презиме:

en: Organization:
sr: Установа:

en: Email Address:
sr: Адреса е-поште:

en: The message sent by %s with subject “%s” contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
sr: Порука коју је послао %s са темом „%s“ садржи 8-битне знакове, али не и заглавље које описује коришћени скуп кодова (пребачено у %s)

en: This is an iTIP calendar “%s” message.
sr: Ово је порука иТИП календара „%s“.

en: Summary:
sr: Сажетак:

en: Organizer:
sr: Организатор:

en: Start:
sr: Почетак:

en: End:
sr: Крај:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Recurrence:
sr: Понављање:

en: Location:
sr: Место:

en: Attendee: | Attendees:
sr[0]: Присутан:
sr[1]: Присутни:
sr[2]: Присутни:
sr[3]: Присутан:

en: Category: | Categories:
sr[0]: Категорија:
sr[1]: Категорије:
sr[2]: Категорије:
sr[3]: Категорија

en: Description:
sr: Опис:

en: The sender asks you for a reply to this request:
sr: Пошиљалац је затражио да одговорите на овај захтев:

en: Accept
sr: Прихвати

en: Accept tentatively
sr: Прихвати уз резерву

en: Decline
sr: Одбиј

en: iTIP Calendar Request
sr: Захтев иТИП календара

en: %s %s the following iTIP calendar request:
sr: „%s %s“ пратећег иТИП календара захтев:

en: Sending the iTIP calendar reply failed: %s
sr: Нисам успео да пошаљем одговор иТИП календара: %s

en: File name:
sr: Назив датотеке:

en: Full Name
sr: Име и презиме

en: Nick Name
sr: Надимак

en: First Name
sr: Име

en: Last Name
sr: Презиме

en: Organization
sr: Организација

en: One of the specified fields contains:
sr: Једно од задатих поља садржи:

en: None of the specified fields contains:
sr: Ниједно од задатих поља не садржи:

en: One of the regular expressions matches
sr: Један од регуларних израза одговара

en: None of the regular expressions matches
sr: Ниједан од регуларних израза не одговара

en: Match when date is in the interval:
sr: Одговара када је датум у интервалу:

en: Match when date is outside the interval:
sr: Одговара када датум није у интервалу:

en: Match when one of these flags is set:
sr: Одговара када је нека од ових ознака постављена:

en: Match when none of these flags is set:
sr: Одговара када ниједна од ових ознака није постављена:

en: You must specify the name of the user header to match on
sr: Морате да задате назив корисничког заглавља које се упоређује

en: You must specify at least one field for matching
sr: Морате да задате бар једно поље за упоређивање

en: You must provide a string
sr: Морате да обезбедите ниску

en: You must provide at least one regular expression
sr: Морате да обезбедите бар један регуларни израз

en: Low date is incorrect
sr: Почетни датум је неисправан

en: High date is incorrect
sr: Завршни датум је неисправан

en: Low date is greater than high date
sr: Почетни датум је већи од завршног

en: Error displaying condition help: %s
sr: Грешка приказивања помоћи за услове: %s

en: Match Fields
sr: Поклопи поља

en: _All
sr: _Све

en: C_lear
sr: _Очисти

en: _Body
sr: _Тело

en: _To:
sr: _Прима:

en: _From:
sr: _Шаље:

en: _Subject
sr: _Тема

en: _CC:
sr: _ЦЦ:

en: _User header:
sr: _Корисничко заглавље:

en: Unread
sr: Непрочитано

en: One of the specified f_ields contains
sr: Једно од задатих поља _садржи

en: Contain/Does _Not Contain
sr: Садржи/_не садржи

en: _One of the regular expressions matches
sr: _Један од регуларних израза одговара

en: One _Matches/None Matches
sr: _Један одговара/ниједан не одговара

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
sr: Пробирање употребом регуларних израза још није примењено.

en: Match when message date is in the interval:
sr: Одговара када је датум поруке у интервалу:

en: Inside/outside the date interval
sr: Унутар/ван интервала датума

en: Match when one flag is set/when no flag is set
sr: Одговара када је једна ознака постављена/када ниједна ознака није постављена

en: Search T_ype:
sr: _Врста претраге:

en: Edit condition for filter:
sr: Уреди услов филтера:

en: Filter with no condition was omitted
sr: Пропусник без услова је изостављен

en: Error displaying filter help: %s
sr: Грешка приказивања помоћи филтера: %s

en: New filter
sr: Нови филтер

en: No filter name specified.
sr: Није наведен назив филтера.

en: Filter “%s” already exists.
sr: Филтер „%s“ већ постоји.

en: Filter must have conditions.
sr: Пропусник мора да има услове.

en: Filter has matched
sr: Пропусник се поклапа

en: You must provide a sound to play
sr: Морате да обезбедите звук за пуштање

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
sr: (Пример: 31. децембар 2000. пишите као %s)

en: Simple
sr: Једноставно

en: Regular Expression
sr: Регуларни изрази

en: Date interval
sr: Интервал датума

en: Flag condition
sr: Услов ознаке

en: Copy to folder:
sr: Умножи у фасциклу:

en: Move to folder:
sr: Премести у фасциклу:

en: Colorize
sr: Обоји

en: Print on printer:
sr: Штампај на штампачу:

en: Run program:
sr: Покрени програм:

en: Send to Trash
sr: Пошаљи у „смеће“

en: OR
sr: ИЛИ

en: AND
sr: И

[ctx: filter]
note: new button Translators: button "New" filter
en: _New
sr: _Нови

note: The name entry
en: _Filter name:
sr: Назив _филтера:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions:
sr: Операција над условима:

en: _Edit
sr: _Уређивање

[ctx: filter match]
note: Translators: button "New" filter match
en: Ne_w
sr: Но_во

en: Foreground
sr: Прочеље

en: Background
sr: Позадина

note: The notification area
en: Notification:
sr: Обавештење:

note: Notification buttons
en: Play sound:
sr: Пусти звук:

en: Use Sound…
sr: Користи звук…

en: _Open
sr: _Отвори

en: Pop-up text:
sr: Прикажи текст:

note: The action area
en: Action to perform:
sr: Радња за обављање:

en: Match
sr: Поклапање

en: Action
sr: Радња

en: Re_vert
sr: _Врати

en: A filter run dialog is open. Close it before you can modify filters.
sr: Отворено је прозорче за покретање филтера. Затворите га да бисте могли да мењате филтере.

en: Filters
sr: Филтери

en: Filter “%s” has no condition.
sr: Филтер „%s“ нема услов.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
sr: Не могу да извезем филтер %s, дошло је до грешке.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
sr: Отворени су прозорчићи за покретање филтера, затворите их да бисте могли да мењате филтере.

en: Export Filters
sr: Извези филтере

en: Error displaying run filters help: %s
sr: Грешка приказивања помоћи за покретање филтера: %s

en: Error when applying filters
sr: Грешка при примени филтера

en: Filter applied to “%s”.
sr: Филтер је примењен на „%s“.

en: The destination mailbox of the filter “%s” is “%s”.
    You can’t associate it with the same mailbox (that causes recursion).
sr: Одредишно сандуче за филтер „%s“ је „%s“.
    Не можете га придружити са истим сандучетом (то изазива дубачење).

en: The filter “%s” is not compatible with the mailbox type of “%s”.
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
sr: Пропусник „%s“ није сагласан са врстом сандучета „%s“.
    Ово се догађа када нпр. користите регуларне изразе са ИМАП сандучићима, онда се користи веома спор начин; ако је могуће, користите обичне ниске.

en: Filters of Mailbox:
sr: Филтери сандучета:

en: On reception
sr: При пријему

en: On exit
sr: При излазу

en: _Apply Selected
sr: _Примени изабрано

en: Add selected filter to mailbox
sr: Додај изабрани филтер у сандуче

en: Remove selected filter from mailbox
sr: Уклони изабрани филтер из сандучета

en: Move selected filter up
sr: Помери изабрани филтер горе

en: Move selected filter down
sr: Помери изабрани филтер доле

en: A_pply Now!
sr: _Примени сада!

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
sr: Отворено је прозорче филтера, затворите га да бисте могли да покренете филтере над било ком сандучету

en: Error displaying config help: %s
sr: Грешка приказивања помоћи подешавања: %s

en: Changing subscriptions failed: %s
sr: Промена претплате није успела: %s

en: Cannot list IMAP folders: %s
sr: Не могу да исишем ИМАП фасцикле: %s

en: folder
sr: фасцикла

en: subscribed
sr: претплате

en: Manage folder subscriptions of IMAP server “%s”
sr: Управљајте претплате фасциле ИМАП сервера „%s“

en: Manage subscriptions
sr: Управљајте претплатама

en: Remote IMAP folder
sr: Удаљена фасцикла ИМАП-а

en: _Update
sr: _Ажурирај

en: C_reate
sr: _Направи

en: Subscribed _folders only
sr: Само _фасцикле претплате

en: Manage subscriptions…
sr: Управљај претплатама…

en: Always show _Inbox
sr: _Увек прикажи „ДОЛАЗНО“

en: Pr_efix:
sr: Пр_ефикс:

en: _Max number of connections:
sr: _Највећи број повезивања:

en: Enable _persistent cache
sr: Укључи _сталну оставу

en: Use IDLE command
sr: Користи наредбу „МИРУЈЕ“

en: Enable _bug workarounds
sr: Укључи заобилажење _грешке

en: Use STATUS for mailbox checking
sr: Користи „СТАЊЕ“ за проверу сандучета

en: Select parent folder of “%s”
sr: Изабери родитељску фасциклу за „%s“

en: Select parent folder
sr: Изабери родитељску фасциклу

en: Renaming Inbox is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from Inbox.
    Inbox and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
sr: Преименовање фасцикле „ДОЛАЗНО“ је нешто посебно!
    Створићете подфасциклу „%s“ у „%s“
    која ће садржати поруке из фасцикле „ДОЛАЗНО“.
    „ДОЛАЗНО“ и њене подфасцикле ће остати.
    Шта желите да урадите?

en: Question
sr: Питање

en: Rename Inbox
sr: Преименуј „ДОЛАЗНО“

en: Cancel
sr: Откажи

en: Folder rename failed. Reason: %s
sr: Нисам успео да преименујем фасциклу. Ево зашто: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
sr: Нисам успео да направим фасциклу. Ево зашто: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
sr: Фасцикла ИМАП-а која није сандуче
    нема особине које се могу мењати.

en: Remote IMAP subfolder
sr: Удаљена подфасцикла ИМАП-а

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
sr: Назив _фасцикле:

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Subfolder of:
sr: Подфасцикла:

en: _Browse…
sr: _Разгледај…

en: read-only
sr: само за читање

en: read-write
sr: читање-писање

en: admin
sr: администратор

en: post
sr: уписивање

en: append
sr: прикачињање

en: delete
sr: брисање

en: special
sr: посебно

en: Permissions:
sr: Овлашћења:

en: 
    detailed permissions are available only for open folders
sr: 
    детаљнија овлашћења су доступна само за отворене фасцикле

en: 
    the server does not support ACLs
sr: 
    сервер не подржава АЦЛ-е

en: mine:
sr: моје:

en: Quota:
sr: Удео:

en: quota information available only for open folders
sr: податак о уделу је доступан само за отворене фасцикле

en: the server does not support quotas
sr: сервер не подржава уделе

en: no limits
sr: без ограничења

en: %s of %s (%.1f%%) used
sr: %s од %s (%.1f%%) је искоришћено

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
sr: Ова фасцикла није смештена у подешавањима. Ја још увек не знам како да је уклоним са удаљеног сервера.

en: This will remove the folder “%s” from the list.
    You may use “New IMAP Folder” later to add this folder again.
sr: Ово ће уклонити фасциклу „%s“ са списка.
    Касније можете користити ставку „Нова фасцикла ИМАП-а“ да поново додате ову фасциклу.

en: Confirm
sr: Потврди

en: Create IMAP subfolder
sr: Направи ИМАП подфасциклу

en: _Create
sr: _Направи

en: server (top level)
sr: сервер (највишег нивоа)

en: The character “%c” is used as hierarchy separator by the server and therefore not permitted in the folder name.
sr: Сервер користи знак „%c“ као хијерархијски раздвојник и стога није дозвољен у називу фасцикле.

en: Information — Balsa
sr: Информација — Балса

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Cl_ose
sr: _Затвори

en: WARNING:
sr: УПОЗОРЕЊЕ:

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: FATAL:
sr: КОБНО:

en: No mailbox selected.
sr: Ниједно сандуче није изабрано.

en: Mailbox “%s” is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
sr: Балса користи сандуче „%s“ и ја га не могу уклонити.
    Ако заиста желите да га уклоним, доделите његову функцију
    неком другом сандучету.

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes. You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may “Add Mailbox” to access the mailbox again.
    What would you like to do?
sr: Ово ће уклонити сандуче „%s“ са списка сандучића. Можете такође обрисати и датотеку са диска или датотеке придружене овом сандучету.
    Уколико не уклоните датотеку са диска можете да покренете „Додај сандуче“ да бисте поново приступили сандучету.
    Шта бисте желели да урадим?

en: Remove from _list
sr: Уклони са _списка

en: Remove from list and _disk
sr: Уклони са списка и са _диска

en: This will remove the mailbox “%s” and all its messages from your IMAP server. If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use “New IMAP subfolder” later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
sr: Ово ће уклонити сандуче „%s“ и све његове поруке са сервера ИМАП-а. Ако %s има подфасцикле, још увек ће се појављивати као чвор у стаблу фасцикли.
    Касније можете користити „Нова подфасцикла ИМАП-а“ да бисте додали сандуче под овим именом.
    Шта бисте желели да урадим?

en: _Remove from server
sr: _Уклони са сервера

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes.
    You may use “Add Mailbox” later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
sr: Ово ће уклонити сандуче „%s“ са списка сандучића.
    Касније можете да покренете „Додај сандуче“ да бисте поново приступили овом сандучету.
    Шта бисте желели да урадим?

en: _Remove from list
sr: _Уклони са списка

en: Folder deletion failed. Reason: %s
sr: Нисам успео да обришем фасциклу. Ево зашто: %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“:
    %s

en: Local %s Mailbox Properties
sr: Својства месног „%s“ сандучета

en: New Local %s Mailbox
sr: Ново месно „%s“ сандуче

en: _Mailbox Name:
sr: _Назив сандучета:

en: Remote Mailbox Configurator
sr: Подешавач удаљеног сандучета

en: _Delete messages from server after download
sr: _Обриши поруке са сервера након преузимања

note: toggle for check
en: _Enable check for new mail
sr: _Укључи проверу за новом поштом

en: _Filter messages through procmail
sr: _Пропусти поруке кроз „procmail“

en: Fi_lter Command:
sr: Наредба за _пропуштање:

note: advanced - toggle for apop
en: Disable _APOP
sr: Искључи _АПОП

note: toggle for enabling pipeling
en: Overlap commands
sr: Наредбе преклапања

en: _Identity:
sr: _Личност:

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
sr: _Дешифруј и провери
    потписе самостално:

en: Never
sr: Никад

en: If Possible
sr: Ако је могуће

en: Always
sr: Увек

en: Show _Recipient column instead of Sender
sr: Прикажи колону _примаоца уместо пошиљаоца

en: _Subscribe for new mail check
sr: _Претплати се за проверу нове поште

en: _Thread messages
sr: _Надовежи поруке

en: _Merge threads with the same subject
sr: _Споји нити са истом темом

en: The folder edition to be written.
sr: Издање фасцикле за упис.

en: Scanning %s. Please wait…
sr: Прегледам „%s“. Сачекајте…

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
sr: Прегледање „%s“ није успело: %s
    Проверите повезаност на мрежу.

en: Scanning of %s failed: %s
sr: Прегледање „%s“ није успело: %s

note: FIXME : Perhaps should we be able to apply filters on folders (ie recurse on all mailboxes in it), but there are problems of infinite recursion (when one mailbox being filtered is also the destination of the filter action (eg a copy)). So let's see that later :)
en: You can apply filters only on mailbox
sr: Пропуснике можете применити само на сандуче

en: Local _mbox mailbox…
sr: Месно сандуче „_mbox“…

en: Local Mail_dir mailbox…
sr: Месно сандуче „Mail_dir“…

en: Local M_H mailbox…
sr: Месно сандуче „M_H“…

en: Remote IMAP _folder…
sr: Удаљена _фасцикла ИМАП-а…

en: Remote IMAP _subfolder…
sr: Удаљена _подфасцикла ИМАП-а…

[ctx: mailbox]
note: Translators: popup menu item "New" mailbox or folder
en: _New
sr: _Нова

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
sr: Поново п_регледај

en: _Properties…
sr: _Својства…

en: Mark as _Inbox
sr: Означи као „_долазно“

en: _Mark as Sentbox
sr: Означи као „_одлазно“

en: Mark as _Trash
sr: Означи као „_смеће“

en: Mark as D_raftbox
sr: Означи као „с_кице“

en: _Empty trash
sr: _Избаци смеће

en: _Edit/Apply filters
sr: _Уреди/примени филтере

en: The path “%s” does not lead to a mailbox.
sr: Путања „%s“ не води ка сандучету.

en: Balsa cannot open your “%s” mailbox.
sr: Балса не може да отвори ваше сандуче „%s“.

en: Inbox
sr: Примљене

en: Outbox
sr: Послате

en: Sentbox
sr: За слање

en: Draftbox
sr: Нацрти

en: Trash
sr: Смеће

en: Compressing mail folders…
sr: Пакујем фасцикле поште…

en: Get new mail on start-up
sr: Преузима нове поруке при покретању

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
sr: Саставља нову поруку за „АДРЕСА@Е-ПОШТЕ“

en: Attach file at URI
sr: Прилаже датотеку из путање

en: Opens MAILBOXNAME
sr: Отвара НАЗИВСАНДУЧЕТА

en: MAILBOXNAME
sr: НАЗИВСАНДУЧЕТА

en: Opens first unread mailbox
sr: Отвара прво непрочитано сандуче

en: Opens default Inbox on start-up
sr: Отвара основно сандуче „долазно“ при покретању

en: Prints number unread and unsent messages
sr: Исписује број непрочитаних и непослатих порука

en: Show version
sr: Приказује издање

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
sr: Балса тренутно шаље поруку.
    Да прекинем слање?

en: Subject or Sender Contains:
sr: Тема или пошиљалац садрже:

en: Subject or Recipient Contains:
sr: Тема или прималац садрже:

en: Subject Contains:
sr: Тема садржи:

en: Body Contains:
sr: Тело поруке садржи:

en: Older than (days):
sr: Старије од (у данима):

en: Old at most (days):
sr: Старо барем (у данима):

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
sr: Програм за е-пошту, Балса, је део Гномовог радног окружења.

note: license ?
en: About Balsa
sr: О Балси

en: Balsa closes files and connections. Please wait…
sr: Балса је затворила датотеке и везе. Сачекајте…

en: You can apply filters only on mailbox
sr: Пропуснике можете применити само на сандуче

en: Removing duplicates failed: %s
sr: Нисам успео да уклоним дупликате: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
sr[0]: Уклонио сам %d дупликат
sr[1]: Уклонио сам %d дупликата
sr[2]: Уклонио сам %d дупликата
sr[3]: Уклонио сам један дупликат

en: No duplicates found
sr: Нисам пронашао дупликате

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
sr: Не могу да отворим сандуче!
    %s.

en: Opening %s
sr: Отварам %s

en: Checking Mail…
sr: Проверавам пошту…

en: Mailboxes
sr: Сандучићи

en: IMAP mailbox: %s
sr: ИМАП сандуче: %s

en: Local mailbox: %s
sr: Месно сандуче: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
sr[0]: Примили сте %d нову поруку.
sr[1]: Примили сте %d нове поруке.
sr[2]: Примили сте %d нових порука.
sr[3]: Примили сте једну нову поруку.

en: You have new mail.
sr: Имате нову пошту.

en: Search mailbox
sr: Претражи сандуче

en: _Search for:
sr: _Претражи:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
sr: У:

en: S_ubject
sr: Т_ема

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
sr: Прикажи само одговарајуће поруке

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
sr: Отвори следећу одговарајућу поруку

en: _Reverse search
sr: _Обрнута претрага

en: _Wrap around
sr: _Преламај унаоколо

en: Could not open trash: %s
sr: Не могу да отворим смеће: %s

en: Balsa: %s (read-only)
sr: Балса: %s (само за читање)

en: Balsa: %s
sr: Балса: %s

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
sr: Прикажи сандуче: %s

en: with %d message | with %d messages
sr[0]: са %d поруком
sr[1]: са %d поруке
sr[2]: са %d порука
sr[3]: са једном поруком

en: , %d new | , %d new
sr[0]: , %d нова
sr[1]: , %d нове
sr[2]: , %d нових
sr[3]: , једна нова

en: , %d hidden | , %d hidden
sr[0]: , %d скривена
sr[1]: , %d скривене
sr[2]: , %d скривених
sr[3]: , једна скривена

en: The next unread message is in %s
sr: Следећа непрочитана порука је у %s

en: Do you want to select %s?
sr: Да ли желите да изаберете „%s“?

en: M_ove
sr: Пре_мести

en: Message from %s: %s
sr: Поруку шаље %s: %s

en: While retrieving messages
sr: Приликом преузимања порука

en: Until closed
sr: Док се не затвори

en: Message number
sr: Број поруке

en: Flat
sr: Равно

en: JWZ
sr: Напредно

en: Unknown
sr: Непознато

en: %s (default)
sr: %s (основно)

en: Default layout
sr: Основни распоред

en: Wide message layout
sr: Широки приказ поруке

en: Wide screen layout
sr: Широки приказ екрана

en: Show next unread message
sr: Прикажи следећу непрочитану поруку

en: Show next message
sr: Прикажи следећу поруку

en: Close message window
sr: Затвори прозор поруке

en: Error displaying %s: %s
sr: Грешка приказивања „%s“: %s

en: Show nothing
sr: не приказуј ништа

en: Show dialog
sr: прикажи прозорче

en: Show in list
sr: прикажи у списку

en: Show in status bar
sr: прикажи на траци стања

en: Print to console
sr: испиши у конзоли

en: Ask me
sr: питај ме

en: Remote POP3 mailbox…
sr: Удаљено ПОП3 сандуче…

en: Remote IMAP folder…
sr: Удаљена фасцикла ИМАП-а…

en: Remote mailbox servers
sr: Удаљени сервери за пошту

en: Type
sr: Врста

en: Mailbox name
sr: Назив сандучета

en: _Modify
sr: _Измени

en: Local mail directory
sr: Месни директоријум поште

en: Select your local mail directory
sr: Изаберите ваш месни директоријум поште

en: Outgoing mail servers
sr: Сервер одлазне поште

en: Server name
sr: Назив сервера

en: Checking
sr: Проверавам

en: _Check mail automatically every
sr: _Проверавај пошту сваких

en: minutes
sr: минута

en: Check _IMAP mailboxes
sr: Провери _ИМАП сандучиће

en: Check Inbox _only
sr: Провери _само сандуче „Долазна“

en: When mail arrives:
sr: Када пошта стигне:

en: Display message
sr: Прикажи поруку

en: Play sound
sr: Пусти звук

en: Show icon
sr: Прикажи иконицу

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
sr: Тихо провери у позадини (без порука у траци стања)

en: _POP message size limit:
sr: Ограничење величине _ПОП поруке:

en: Message disposition notification requests
sr: Захтеви за обавештење о приспећу поруке

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
sr: Када примим поруку за коју пошиљалац захтева обавештење о доспећу поруке, пошаљи ако:

en: The message header looks clean (the notify-to address is the return path, and I am in the “To:” or “CC:” list).
sr: Заглавље поруке изгледа чисто (адреса за обавештавање је повратна адреса, а ја сам на списку прималаца).

en: The message header looks suspicious.
sr: Заглавље поруке изгледа сумњиво.

en: Word wrap
sr: Прелом речи

en: Wrap outgoing text at
sr: Преломи текст на

en: characters
sr: знакова

en: Other options
sr: Остали избори

en: Reply prefix:
sr: Префикс одговора:

en: Automatically quote original when replying
sr: Сам цитирај извор при одговарању

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
sr: Проследи поруку као прилог уместо да је цитираш

en: Copy outgoing messages to sentbox
sr: Умножи одлазеће поруке у „Послато“

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
sr: Дугме за слање увек смешта поруку у „Одлазно“

en: _Send queued mail automatically every
sr: _Сам пошаљи спремну пошту сваких

en: Edit headers in external editor
sr: Измени заглавља у спољашњем уређивачу

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
sr: Укључи ХТМЛ делове као текст при одговарању или прослеђивању

en: Main window
sr: Главни прозор

en: Use preview pane
sr: Користи површ за преглед

en: Show message counts in mailbox list
sr: Прикажи број порука на списку сандучета

en: Automatically view message when mailbox opened
sr: Сам прикажи поруку чим се отвори сандуче

en: Ask me before selecting a different mailbox to show an unread message
sr: Питај ме пре него изабереш друго сандуче за приказ непрочитане поруке

en: Page Up/Page Down keys scroll text by
sr: Тастерима „Страница горе/Страница доле“ померај текст за

en: percent
sr: процента

en: Message window
sr: Прозор поруке

en: After moving a message:
sr: Након премештања поруке:

en: Sorting and threading
sr: Ређање и темачење

en: Default sort column:
sr: Основна колона ређања:

en: Thread messages by default
sr: Надовежи поруке по основи

en: Expand threads on open
sr: Рашири нити приликом отварања

note: fonts
en: Fonts
sr: Слова

en: Use system fonts
sr: Користи словни лик са система

en: Use default font size
sr: Користи основну величину слова

en: Message font:
sr: Слова поруке:

en: Subject font:
sr: Слова теме:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
sr: Цитирани и укључени текст

en: Mark quoted text
sr: Означи цитирани текст

en: Quoted text regular expression:
sr: Регуларни израз цитираног текста:

en: Wrap text at
sr: Преломи текст на

en: HTTP cache size: %s
sr: Величина ХТТП оставе: %s

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
sr: Приказ делова вишеделних порука

en: Prefer text/plain over HTML
sr: Предност обичног текста над ХТМЛ-ом

en: Manage exceptions…
sr: Управљај изузецима…

en: Clear HTTP cache…
sr: Очисти ХТТП оставу…

en: Message colors
sr: Боје порука

en: Quote level %d color
sr: Боја %d. нивоа цитирања

en: Link color
sr: Боја везе

en: Hyperlink color
sr: Боја хипервезе

en: Format
sr: Облик

en: Date encoding (for strftime):
sr: Запис датума (за „strftime“):

en: Selected headers:
sr: Изабрана заглавља:

note: treatment of messages with 8-bit chars, but without proper MIME encoding
en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
sr: Национални (8-битни) знакови у неисправним порукама без ознаке кодирања

en: display as “?”
sr: прикажи као „?“

en: display in codeset
sr: прикажи у кодном скупу

en: Information messages
sr: Поруке обавештења

en: Information messages:
sr: Поруке обавештења:

en: Warning messages:
sr: Поруке упозорења:

en: Error messages:
sr: Поруке грешака:

en: Fatal error messages:
sr: Поруке кобних грешака:

en: Debug messages:
sr: Поруке о поправљању:

en: Display progress dialog
sr: Прикажи прозорче напредовања

en: Display progress dialog when sending messages
sr: Прикажи прозорче напредовања приликом слања порука

en: Display progress dialog when retrieving messages
sr: Прикажи прозорче напредовања приликом добављања порука

en: Address books
sr: Адресари

en: Address book name
sr: Име адресара

en: Auto-complete
sr: Сам доврши

en: _Set as default
sr: _Постави као основно

en: Miscellaneous spelling settings
sr: Разна подешавања правописа

en: Check signature
sr: Провери потпис

en: Check quoted
sr: Провери цитирано

en: Start-up options
sr: Опције покретања

en: Open Inbox upon start-up
sr: Отвори „Долазно“ при покретању

en: Check mail upon start-up
sr: Провери пошту при покретању

en: Remember open mailboxes between sessions
sr: Запамти отворене сандучиће између две сесије

en: Folder scanning
sr: Прегледање фасцикле

en: Choose depth 1 for fast start-up; this defers scanning some folders. To see more of the tree at start-up, choose a greater depth.
sr: Изаберите дубину 1 за брже покретање; ово одлаже претрагу неких фасцикли. Да видите више при покретању, изаберите већу дубину.

en: Scan local folders to depth
sr: Прегледај месне фасцикле до дубине

en: Scan IMAP folders to depth
sr: Прегледај ИМАП фасцикле до дубине

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Empty trash on exit
sr: Испразни смеће при изласку

en: Close mailbox if unused more than
sr: Сам затвори сандуче ако се не користи више од

en: Deleting messages
sr: Брисање порука

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
sr: Следеће подешавање је опште, али може бити превазиђено за изабрано сандуче употребом Мејлбокс %s скривање порука:

en: Hide messages marked as deleted
sr: Скривене поруке означене као обрисане

en: The following settings are global:
sr: Следећа подешавања су општа:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
sr: Избаци обрисане поруке приликом затварања сандучета

en: …and if unused more than
sr: …и ако се не користи више од

en: Mail options
sr: Избори поште

en: Incoming
sr: Долазна

en: Outgoing
sr: Одлазна

en: Display options
sr: Опције приказа

en: Sort and thread
sr: Поређај и утемачи

en: Message
sr: Порука

en: Colors
sr: Боје

en: Status messages
sr: Поруке о стању

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
sr: Поставке Балсе

en: Spelling
sr: Правопис

en: Start-up
sr: Покретање

en: Page %d of %d
sr: Страница %d од %d

en: Signed and encrypted
sr: Потписана и шифрована

en: Signed
sr: Потписана

en: Encrypted
sr: Шифрована

en: Cannot print page %d because the document has only %d page. | Cannot print page %d because the document has only %d pages.
sr[0]: Не могу да штампам %d. страницу зато што документ има само %d страницу.
sr[1]: Не могу да штампам %d. страницу зато што документ има само %d странице.
sr[2]: Не могу да штампам %d. страницу зато што документ има само %d страница.
sr[3]: Не могу да штампам %d. страницу зато што документ има само једну страницу.

en: inch
sr: инч

en: _Header Font:
sr: Слова _заглавља:

en: B_ody Font:
sr: Слова _садржаја:

en: _Footer Font:
sr: Слова _подножја:

note: syntax highlighting
en: Highlighting
sr: Истицање

en: Highlight _cited text
sr: Истакни _цитирани текст

en: Highlight _structured phrases
sr: Истакни _сређене изразе

note: margins
en: Margins
sr: Ивице

en: _Top
sr: _Горе

en: _Bottom
sr: _Доле

en: _Left
sr: _Лево

en: _Right
sr: _Десно

en: Error printing message: %s
sr: Грешка штампања поруке: %s

en: Error during filters loading:
sr: Грешка при учитавању филтера:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
sr: Грешка при учитавању филтера: %s
    Пропусници су можда неисправни.

en: The option not to recognize “format=flowed” text has been removed.
sr: Избор којим се занемарују поља „format=flowed“ је уклоњен.

en: The option not to send “format=flowed” text is now on the Options menu of the compose window.
sr: Избор којим се не шаље „format=flowed“ текст се сада налази у изборнику Избори прозора за писање порука.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
sr: Избор за захтевање обавештења се сада налази у изборнику Избори прозора за писање порука.

en: This version of Balsa uses a new user interface; if you have changed Balsa’s keyboard accelerators, you will need to set them again.
sr: Ово издање Балсе користи ново корисничко сучеље; ако сте изменили Балсине пречице тастатуре, мораћете поново да их подесите.

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
sr: _бразилски португалски

en: _Catalan
sr: _каталонски

en: _Chinese Simplified
sr: _поједностављени кинески

en: _Chinese Traditional
sr: _традиционални кинески

en: _Czech
sr: _чешки

en: _Danish
sr: _дански

en: _Dutch
sr: _холандски

en: _English (American)
sr: _енглески (амерички)

en: _English (British)
sr: _енглески (британски)

en: _Esperanto
sr: _есперанто

en: _Estonian
sr: _естонски

en: _Finnish
sr: _фински

en: _French
sr: _француски

en: _German
sr: _немачки

en: _German (Austrian)
sr: _немачки (аустријски)

en: _German (Swiss)
sr: _немачки (швајцарски)

en: _Greek
sr: _грчки

en: _Hebrew
sr: _хебрејски

en: _Hungarian
sr: _мађарски

en: _Italian
sr: _италијански

en: _Japanese (JIS)
sr: _јапански (ЈИС)

en: _Kazakh
sr: _казашки

en: _Korean
sr: _корејски

en: _Latvian
sr: _летонски

en: _Lithuanian
sr: _литвански

en: _Norwegian
sr: _норвешки

en: _Polish
sr: _пољски

en: _Portuguese
sr: _португалски

en: _Romanian
sr: _румунски

en: _Russian
sr: _руски

en: _Serbian
sr: _српски

en: _Serbian (Latin)
sr: _српски (латиница)

en: _Slovak
sr: _словачки

en: _Spanish
sr: _шпански

en: _Swedish
sr: _шведски

en: _Tatar
sr: _татарски

en: _Turkish
sr: _турски

en: _Ukrainian
sr: _украјински

en: _Generic UTF-8
sr: _општи УТФ-8

en: Attachment
sr: Прилог

en: Inline
sr: Унутар

en: Reference
sr: Позива се на

en: (No name)
sr: (Без имена)

en: The message to “%s” is modified.
    Save message to Draftbox?
sr: Порука за „%s“ је измењена.
    Да сачувам поруку у „Скице“?

en: Editing failed: %s
sr: УНисам успео да пошаљем: %s

en: Cannot read the file “%s”: %s
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“: %s

en: GNOME editor is not defined in your preferred applications.
sr: Гномов уређивач текста није одређен у вашим жељеним програмима.

en: Could not create temporary file: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку: %s

en: Select Identity
sr: Изабери личност

en: Saying yes will not send the file “%s” itself, but just a MIME message/external-body reference. Note that the recipient must have proper permissions to see the “real” file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
sr: Одговарањем са „да“ нећете послати саму датотеку „%s“, већ само спољашње позивање МИМЕ-а. Обратите пажњу да прималац мора имати одговарајућа овлашћења да би видео „праву“ датотеку.
    
    Да ли заиста желите да приложите ову датотеку као позивање?

en: Attach as Reference?
sr: Приложи као позивање?

en: Choose character set
sr: Изаберите скуп знакова

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the character set used to encode the file.
sr: Датотека
    %s
    није кодирана у УС-АСКРИ или УТФ-8.
    Молим изаберите скуп знакова којим је кодирана ова датотека.

en: Attach as MIME type:
sr: Приложи као МИМЕ врсту:

en: Character set for file %s changed from “%s” to “%s”.
sr: Скуп знакова за датотеку „%s“ је измењен из „%s“ у „%s“.

en: (no subject)
sr: (без наслова)

en: forwarded message
sr: прослеђена порука

en: Message from %s, subject: “%s”
sr: Поруку шаље %s, тема: „%s“

en: Remove
sr: Уклони

en: Open…
sr: Отвори…

en: (URL)
sr: (Адреса)

en: Attach file
sr: Приложи датотеку

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
sr: Неуспешно укључивање поруке.
    Могући разлог: недовољно простора за привремени смештај

en: F_rom:
sr: _Шаље:

note: Subject:
en: S_ubject:
sr: _Тема:

en: F_CC:
sr: Ф_ЦЦ:

note: Attachment list
en: _Attachments:
sr: _Прилози:

en: Mode
sr: Начин

en: Description
sr: Опис

en: Could not save attachment: %s
sr: Не могу да сачувам прилог: %s

en: No subject
sr: Без теме

en: decrypted:
sr: дешифрована:

en: inlined file “%s” (%s)
sr: непосредна датотека „%s“ (%s)

en: attached file “%s” (%s)
sr: приложена датотека „%s“ (%s)

en: inlined %s part
sr: непосредан %s део

en: attached %s part
sr: приложен %s део

en: message from %s, subject “%s”
sr: поруку шаље %s, тема „%s“

en: quoted
sr: цитирано

en: quoted attachment
sr: цитирани прилог

en: Select parts for quotation
sr: Изабери делове за цитирање

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
sr: Изаберите делове поруке који ће бити цитирани у одговору

en: <b>Warning:</b> The original message contains an abnormal mixture of encrypted and unencrypted parts. This <i>might</i> indicate an attack.
    Double-check the contents of the reply before sending.
sr: <b>Упозорење:</b> Изворна порука садржи ненормалну мешавину шифрованих и нешифрованих делова. То <i>може</i> да указује на напад.
    Два пута проверите саддржај одговора пре слања.

en: You reply to an encrypted message. The reply will contain the decrypted contents of the original message.
    Consider to encrypt the reply, and verify that you do not unintentionally leak sensitive information.
sr: Одговарате на шифровану поруку. Одговор ће садржати дешифровани садржај изворне поруке.
    Размислите о шифровању одговора и уверите се да ненамерно не пропуштате осетљиве информације.

en: Do not remind me again.
sr: Немој више да ме подсећаш.

en: you
sr: ви

en: ------forwarded message from %s------
sr: ------прослеђена порука коју шаље %s------

en: Message-ID: %s
sr: ИБ поруке: %s

en: References:
sr: Позивања:

en: On %s, %s wrote:
sr: Дана %s, %s је написао:

en: %s wrote:
sr: %s је написао:

en: Could not save message.
sr: Не могу да сачувам поруку.

en: Could not open draftbox: %s
sr: Не могу да отворим скице: %s

en: Message saved.
sr: Порука је сачувана.

en: Could not attach the file %s: %s.
sr: Не могу да приложим датотеку „%s“: %s.

en: not an absolute path
sr: није апсолутна путања

en: does not exist
sr: не постоји

en: not in current directory
sr: није у текућем директоријуму

en: The link that you selected created
    a “Blind copy” (BCC) address.
    Please check that the address
    is appropriate.
sr: Веза коју сте изабрали је направила
    адресу „Невидљиве копије“ (Бцц).
    Молим проверите да ли је адреса
    одговарајућа.

en: Include file
sr: Укључи датотеку

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
sr: Не могу да учитам сличицу заглавља „%s“: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
sr: Не могу да учитам Х-сличицу заглавља „%s“: %s

en: No Subject
sr: Нема теме

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: You did not specify a subject for this message
sr: Нисте навели тему за ову поруку

en: If you would like to provide one, enter it below.
sr: Ако желите, упишите је испод.

en: Message could be encrypted
sr: Порука може бити шифрована

en: Send _encrypted
sr: Пошаљи _шифровану

en: Send _unencrypted
sr: Пошаљи _нешифровану

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
sr: Нисте изабрали шифровање за ову поруку, иако „%s“ јавни кључ је доступан свим примаоцима. Да бисте заштитили вашу приватност, порука би могла бити „%s“ шифрована.

en: error checking Autocrypt keys: %s
sr: грешка провере кључева самошифровања: %s

en: 
    However, encryption is discouraged as the Autocrypt status indicates that some recipients <i>might</i> not be able to read the message.
sr: 
    Међутим, шифровање се не препоручује јер стање самошифровања показује да неки примаоци <i>неће</i> моћи да читају поруку.

en: <i>Note:</i> choosing encryption will import %u key from the Autocrypt database into the GnuPG key ring. | <i>Note:</i> choosing encryption will import %u keys from the Autocrypt database into the GnuPG key ring.
sr[0]: <i>Напомена:</i> бирајући шифровање биће увезен %u кључ из базе самошифровања у ГнуПГ привезак.
sr[1]: <i>Напомена:</i> бирајући шифровање биће увезена %u кључа из базе самошифровања у ГнуПГ привезак.
sr[2]: <i>Напомена:</i> бирајући шифровање биће увезено %u кључева из базе самошифровања у ГнуПГ привезак.
sr[3]: <i>Напомена:</i> бирајући шифровање биће увезен један кључ из базе самошифровања у ГнуПГ привезак.

en: Cannot import Autocrypt keys: %s
sr: Не могу да увезем кључеве самошифровања: %s

en: You selected OpenPGP security for this message.
sr: Изабрали сте ОпенПГП безбедност за ову поруку.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
sr: Текст поруке ће бити послат и као обичан текст и ако ХТМЛ, сали само обичан текст може бити потписан.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
sr: Порука садржи прилоге, који не могу бити потписани или шифровани.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
sr: Треба да изаберете МИМЕ режим ако читава порука треба да буде шифрована. Да ли заиста желите да наставите?

en: sending message with GPG mode %d
sr: шаљем поруку у ГПГ режиму %d

en: Message could not be created
sr: Не могу да направим поруку

en: Message could not be queued in outbox
sr: Порука не може бити стављена у ред у одлазном

en: Message could not be saved in sentbox
sr: Порука не може бити сачувана у послатом

en: Message could not be sent
sr: Не могу да пошаљем поруку

en: Message could not be signed
sr: Не могу да потпишем поруку

en: Message could not be encrypted
sr: Не могу да шифрујем поруку

en: Send failed: %s
    %s
sr: Нисам успео да пошаљем: %s
    %s

en: Send failed: %s
sr: Нисам успео да пошаљем: %s

en: Could not postpone message: %s
sr: Не могу да одложим поруку: %s

en: Message postponed.
sr: Порука је одложена.

en: Could not postpone message.
sr: Не могу да одложим поруку.

en: Error starting spell checker: %s
sr: Грешка покретања провере правописа: %s

en: Reply to %s: %s
sr: Одговор за %s: %s

en: Forward message to %s: %s
sr: Проследи поруку за %s: %s

en: New message to %s: %s
sr: Нова порука за %s: %s

en: _Language
sr: _Језик

en: Spell check
sr: Правопис

en: C_hange
sr: _Измени

en: Replace the current word with the selected suggestion
sr: Замените текућу реч изабраним предлогом

en: Change _All
sr: Измени _све

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
sr: Замените све појаве текуће речи изабраним предлогом

en: _Ignore
sr: _Занемари

en: Skip the current word
sr: Прескочите текућу реч

en: I_gnore All
sr: Занемари _све

en: Skip all occurrences of the current word
sr: Прескочите све појаве текуће речи

en: _Learn
sr: _Научи

en: Add the current word to your personal dictionary
sr: Додајте текућу реч у лични речник

en: _Done
sr: _Урађено

en: Finish spell checking
sr: Завршите проверу правописа

en: Revert all changes and finish spell checking
sr: Вратите све измене и завршите проверу правописа

en: BalsaSpellCheck: Enchant Error: %s
sr: Балсина провера писања: Грешка „enchant“-а: %s

en: Store address: no addresses
sr: Складиштење адресе: нема адреса

en: Store Address
sr: Складишти адресу

en: No address book selected…
sr: Није изабран адресар…

en: Address could not be written to this address book.
sr: Не могу да упишем адресу у овај адресар.

en: Address book could not be accessed.
sr: Не могу да приступим адресару.

en: This mail address is already in this address book.
sr: Ова адреса је већ наведена у адресару.

en: Unexpected address book error. Report it.
sr: Неочекивана грешка у адресару. Молим пријавите је.

en: Address Book:
sr: Адресар:

en: From:
sr: Шаље:

en: To:
sr: Прима:

en: CC:
sr: ЦЦ:

en: BCC:
sr: БЦЦ:

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Quit
sr: Изађи

en: Check
sr: Провери

en: Compose
sr: Нова

en: Continue
sr: Настави

en: Reply
sr: Одговори

en: Reply
    to all
sr: Одгов.
    свима

en: Reply
    to group
sr: Одгов.
    групи

en: Forward
sr: Проследи

en: Next
    unread
sr: Следећа
    непрочит

en: Next
    flagged
sr: Следећа
    означена

en: Previous
    part
sr: Претходни
    део

en: Next
    part
sr: Следећи
    део

en: Trash /
    Delete
sr: У смеће /
    Обриши

en: Postpone
sr: Одложи

en: Print
sr: Штампај

en: Request
    MDN
sr: Затевај
    МДН

en: Send
sr: Пошаљи

en: Send queued
sr: Пошаљи припремљено

en: Exchange
sr: Размени

en: Queue
sr: Закажи

en: Attach
sr: Приложи

en: Save
sr: Сачувај

en: Identity
sr: Личност

en: Toggle
    new
sr: Измени
    нову

en: Mark all
sr: Обележи све

en: All
    headers
sr: Сва
    заглавља

en: Recheck
    cryptography
sr: Поново провери
    шифровање

en: Reset
    Filter
sr: Очисти
    филтер

en: Message Preview
sr: Преглед поруке

en: Sign
sr: Потпиши

en: Encrypt
sr: Шифруј

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo
sr: Понови

en: Expunge
sr: Избаци

en: Empty
    Trash
sr: Испразни
    смеће

en: Queue this message for sending
sr: Смести ову поруку за слање

en: Text Be_low Icons
sr: Текст _испод иконица

en: Priority Text Be_side Icons
sr: Текст _поред икона према важности

en: _Icons Only
sr: _Само иконице

en: _Text Only
sr: Само _текст

en: Use Desktop _Default (%s)
sr: Користи основно _окружења (%s)

en: _Customize Toolbars…
sr: _Прилагодите основне алатке…

en: Customize Toolbars
sr: Прилагодите основне алатке

en: Compose window
sr: Прозор за писање

en: Toolbar options
sr: Избори алатки

en: _Wrap button labels
sr: _Преломи ознаке дугмића

en: Error displaying toolbar help: %s
sr: Дошло је до грешке приликом приказивања помоћи за алатке: %s

note: Preview display
en: Preview
sr: Преглед

en: _Restore toolbar to standard buttons
sr: _Врати подразумеване алатке на палету

note: Style button
en: Toolbar _style…
sr: Изглед палете _алата…

en: Available buttons
sr: Доступни дугмићи

en: Current toolbar
sr: Текуће алатке

en: Move selected item up
sr: Померите изабрану ставку горе

en: Remove selected item from toolbar
sr: Уклоните изабрану ставку са траке алата

en: Add selected item to toolbar
sr: Додајте изабрану ставку на траку алата

en: Move selected item down
sr: Померите изабрану ставку доле

en: _File
sr: _Датотека

[ctx: address book]
note: Translators: main menu item - New address book
en: _New
sr: _Нова

en: _VCard Address Book (GnomeCard)
sr: Адресар _Вкартице (Гномова картица)

en: _External query (a program)
sr: _Спољни упит (програм)

en: _LDIF Address Book
sr: _ЛДИФ адресар

en: _LDAP Address Book
sr: _ЛДАП адресар

en: _GPE Address Book
sr: _ГПЕ адресар

en: _Rubrica Address Book
sr: Адресар _рубрике

en: _Properties
sr: _Својства

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Entry
sr: _Унос

en: _New Entry
sr: _Нови унос

en: _Delete Entry
sr: _Обриши унос

en: _About
sr: _О програму

[ctx: window menu]
note: Translators: window menu item - New message or mailbox
en: _New
sr: _Нова

en: Local mbox mailbox…
sr: Месно сандуче „mbox“…

en: Local Maildir mailbox…
sr: Месно сандуче „Maildir“…

en: Local MH mailbox…
sr: Месно сандуче „MH“…

en: Remote IMAP subfolder…
sr: Удаљена подфасцикла ИМАП-а…

en: _Continue
sr: _Настави

en: _Get New Mail
sr: _Преузми нову пошту

en: _Send Queued Mail
sr: Пошаљи пошту која _чека

en: Send and _Receive Mail
sr: Пошаљи и _прими пошту

en: Page _Setup
sr: _Подеси страницу

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: _Address Book
sr: _Адресар

en: A_utocrypt Database
sr: База података _аутошифровања

en: Empty _Trash
sr: Испразни _смеће

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Select _Thread
sr: Изабери _тему

en: _Find
sr: _Нађи

en: Find Ne_xt
sr: Нађи _следеће

en: Find in _Message
sr: _Нађи унутар поруке

en: F_ilters…
sr: Ф_илтери…

en: _Export Filters…
sr: _Извези филтере…

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Settings…
sr: _Поставке…

en: _Toolbars…
sr: _Траке алата…

en: _Identities…
sr: _Личности…

en: _View
sr: _Преглед

en: _Show Mailbox Tree
sr: Прикажи _стабло сандучета

en: Show Mailbox _Tabs
sr: Прикажи _листове сандучића

en: Show Too_lbar
sr: Прикажи палету _алатки

en: Show St_atus Bar
sr: Прикажу траку _стања

en: Show _Index Filter
sr: Прикажи _пропусник претраге

en: _Wrap
sr: _Преломи

en: _No Headers
sr: Без _заглавља

en: S_elected Headers
sr: _Изабрана заглавља

en: All _Headers
sr: С_ва заглавља

en: Th_read messages
sr: _Надовежи поруке

en: E_xpand All
sr: _Рашири све

en: _Collapse All
sr: _Скупи све

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom _100%
sr: Увећај на _100%

en: Mail_box
sr: _Сандуче

en: _Hide Messages
sr: _Сакриј поруке

en: _Deleted
sr: _Обрисана

en: Un_deleted
sr: Поништено _брисање

en: _Read
sr: _Прочитана

en: Un_read
sr: _Непрочитана

en: Un_flagged
sr: _Неозначена

en: _Answered
sr: _Одговорено

en: Un_answered
sr: _Одговорено

en: _Reset Filter
sr: _Очисти пропусник

en: Select _Filters…
sr: Изабери _филтере…

en: _Remove Duplicates
sr: _Уклони дупликате

en: E_xpunge Deleted Messages
sr: _Избаци обрисане поруке

en: _Message
sr: _Порука

en: _New…
sr: _Нова…

en: Reply to _All…
sr: Одговори _свима…

en: Reply to _Group…
sr: Одговори _групи…

en: _Next Part
sr: _Следећи део

en: _Previous Part
sr: _Претходни део

en: Save Current Part…
sr: Сачувај текући део…

en: _View Source…
sr: _Погледај извор…

en: Decrypt and check signatures
sr: Дешифрујте и проверите потписе

en: _Select Text
sr: _Изабери текст

en: _Move to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: _Toggle Flag
sr: _Измени ознаку

en: _New
sr: _Нова

en: _Go
sr: _Иди

en: Next Message
sr: Следећа порука

en: Previous Message
sr: Претходна порука

en: Next Unread Message
sr: Следећа непрочитана порука

en: Next Flagged Message
sr: Следећа означена порука

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _About Balsa
sr: _О Балси

en: _Include File…
sr: _Укључи датотеку…

en: _Attach File…
sr: Приложи _датотеку…

en: I_nclude Messages…
sr: _Укључи поруке…

en: Attach _Messages…
sr: _Приложи поруке…

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Page S_etup
sr: _Подеси страницу

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: _Paste
sr: _Убаци

en: _Wrap Body
sr: Преломи _редове у поруци

en: _Reflow Selected Text
sr: _Поправи преломе у избору

en: Insert Si_gnature
sr: Убаци по_тпис

en: _Quote Message(s)
sr: _Цитирај поруку(е)

en: C_heck Spelling
sr: Про_вери правопис

en: Select _Identity…
sr: _Изабери личност…

en: Edit with GNOME-Editor
sr: Уреди помоћу Гномовог уређивача

en: _Show
sr: _Прикажи

en: F_rom
sr: _Шаље

en: Rec_ipients
sr: _Примаоци

en: R_eply To
sr: _Одговори

en: F_cc
sr: У _датотеку

en: _Options
sr: _Избори

en: _Request Disposition Notification
sr: _Захтевај обавештење о приспећу

en: _Request Delivery Status Notification
sr: _Захтевај обавештење о приспећу

en: _Format = Flowed
sr: _Запис = укључено

en: Send as plain text and _HTML
sr: Пошаљи као обичан текст и _ХТМЛ

en: _Sign Message
sr: _Потпиши поруку

en: _Encrypt Message
sr: _Шифруј поруку

en: GnuPG uses _MIME mode
sr: ГнуПГ користи _МИМЕ режим

en: GnuPG uses old _OpenPGP mode
sr: ГнуПГ користи стари _ОпенПГП режим

en: S/MIME mode (_GpgSM)
sr: С/МИМЕ режим (_ГпгСМ)

en: Attach GnuPG _Public Key
sr: Приложи ГнуПГ _јавни кључ

en: _Escape Special Characters
sr: Истакни _нарочите знаке
