balsa 1.2.3 - en to wa translation catalogue (781 entries)

en: E-Mail utility
wa: Usteye d' emilaedje

note: The externq database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
wa: Sins-idintifiant

en: No-Name
wa: Sins-no

en: No error
wa: Nole aroke

en: Cannot read from address book
wa: Dji n' sai lére do calpin d' adresses

en: Cannot write to address book
wa: Dji n' sai scrire e l' calpin d' adresses

en: Cannot connect to the server
wa: Dji n' mi sai raloyî å sierveu

en: Cannot search in the address book
wa: Dji n' sai cweri e l' calpin d' adresses

en: Cannot add duplicate entry
wa: Dji n' såreu radjouter ene intrêye e dobe

en: Cannot find address in address book
wa: Dji n' sai trover l' adresse e calpin d' adresses

en: Unknown error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: D_isplayed Name:
wa: No di _håyné:

en: _First Name:
wa: _Pitit no:

en: _Last Name:
wa: No d' _famile:

en: _Nickname:
wa: No do _spotaedje:

en: O_rganization:
wa: _Organizåcion:

en: _Email Address:
wa: _Adresse emile:

note: Right/Add button
en: A_dd
wa: _Radjouter

en: (No subject)
wa: (Nou sudjet)

en: Open with %s
wa: Drovi avou %s

en: Unable to allocate memory
wa: Dji n' sai alouwer del memwere

en: Error in regular expression syntax
wa: Aroke el sintacse di l' erîlêye ratourneure

en: Invalid filters %s for mailbox %s
wa: Passetes nén valides %s pol boesse %s

en: Invalid filter: %s
wa: Passete nén valide: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
wa: Måva no d' boesse ås emiles pol passete: %s

en: Error when copying messages: %s
wa: Åk n' a nén stî tot copiant les messaedjes: %s

en: Error when trashing messages: %s
wa: Åk n' a nén stî tot-z evoyant les messaedjes å batch: %s

en: Error when moving messages: %s
wa: Åk n' a nén stî tot bodjant les messaedjes: %s

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
wa: Li scret po cisse clé la n' est nén corek, rissayî cor on côp s' i vs plait!
    
    Clé: %s

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
wa: Tapez l' sicret pol clé privêye!
    
    Clé: %s

en: %s: signing failed: %s
wa: %s: li sinaedje a fwaitberwete: %s

en: %s: encryption failed: %s
wa: %s: l' ecriptaedje a fwait berwete: %s

en: %s: could not list keys for %s: %s
wa: %s: dji n' a savou mostrer les clés po %s: %s

en: %s: could not find a key for %s
wa: %s: dji n' a savou trover ene clé po %s

en: %s: multiple keys for %s
wa: %s: pus d' ene clé po %s

en: New Identity
wa: Novele idintité

en: Current
wa: Do moumint

en: Default
wa: Prémetou

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
wa: Tchimin po _Face

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
wa: Tchimin po _X-Face

note: create the "General" tab
en: General
wa: Djenerå

en: _Identity Name:
wa: No d' l' _idintité:

en: _Full Name:
wa: No en _etir:

en: _Mailing Address:
wa: Adresse _emile:

en: Reply _To:
wa: _Responde a:

en: _Domain:
wa: _Dominne:

en: Reply _String:
wa: _Tchinne po les responses:

en: SMT_P Server:
wa: Sierveu SMT_P:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
wa: Sinateure

en: Signature _Path
wa: _Tchimin pol sinateure

en: _Execute Signature
wa: _Enonder li sinateure

en: _Add Signature Separator
wa: _Radjouter li separateu di sinateure

en: Prepend Si_gnature
wa: Mete li sinateure al _copete

note: create the "Security" tab
en: Security
wa: Såvrité

en: sign messages by default
wa: siner come prémetowe dujhance

en: encrypt messages by default
wa: ecripter come prémetowe dujhance

en: default protocol
wa: prémetou protocole

en: always trust GnuPG keys when encrypting
wa: tofer aveur fiyåte ezès clés GnuPG tot-z ecriptant

en: Error reading file %s: %s
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant l' fitchî %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant Face: %s

en: Error: The identity does not have a name
wa: Aroke: L' idintité n' a pont d' no

en: Error: An identity with that name already exists
wa: Aroke: Ene idintité avou ç' no la egzistêye dedja

en: Do you really want to delete the selected identity?
wa: Voloz vs po do bon disfacer li tchoezeye idintité?

en: Error displaying help for identities: %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance po ls idintités: %s

en: Manage Identities
wa: Manaedjî les idintités

en: GnuPG MIME mode
wa: Môde GnuPG MIME

en: GnuPG OpenPGP mode
wa: Môde GnuPG OpenPGP

en: GpgSM S/MIME mode
wa: Môde GpgSM S/MIME

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
wa: Abranle do sierveu IMAP %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
wa: Aroke do sierveu IMAP %s: %s

en: Cannot connect to the server: %s
wa: Dji n' mi sai raloyî å sierveu: %s

en: Invalid date
wa: Date nén valide

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
wa: 
    <b>Ciste acertineure a stî fwaite pa:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
wa: <b>Ciste acertineure est valide</b>
    do %s
    å %s
    <b>Arote del clé:</b> %s

en: SSL/TLS certificate
wa: Acertineure SSL/TLS

en: _Accept Once
wa: _Accepter ç' côp ci

en: Accept&_Save
wa: Accepter et _schaper

en: _Reject
wa: _Ribourer

en: No image data
wa: Pont di dnêyes d' imådje

en: Invalid input format
wa: Cogne d' intrêye nén valide

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
wa: Mwaijhes dinêyes X-Face

en: Cannot load mailbox %s
wa: Dji n' pou tcherdjî li boesse ås emiles %s

en: No such mailbox type: %s
wa: I gn a pont di boesse ås emiles di cisse sôre: %s

en: Bad local mailbox path "%s"
wa: Måva tchmin «%s» po ene boesse locåle

en: Could not create a mailbox of type %s
wa: Dji n' a savou fé ene boesse ås emiles del sôre %s

en: Copying from %s to %s
wa: Copiant di %s viè %s

en: Removing messages from source mailbox failed
wa: Li oistaedje des messaedjes del boesse sourdant a fwait berwete

en: Loading...
wa: Tcherdjant...

en: %s: Opening %s Refcount: %d
wa: %s: dji droveye %s Conteu di referinces: %d

en: Cannot create temporary file
wa: Dji n' sai ahiver on fitchî timporaire

en: Cannot write to temporary file %s
wa: Dji n' sai scrire e fitchî timporaire %s

en: Uploading %ld kB
wa: Eberwetant %ld Ko

en: Open of %s failed. Errno = %d,
wa: Li drovaedje di %s a fwait berwete. Errno = %d,

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
wa: Li boesse ås emiles %s shonne nén esse ene boesse del sôre Maildir.

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
wa: Dji n' a savou fé on ridant MailDir e %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
wa: Dji n' a savou fé on MailDir e %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
wa: Dji n' a savou oister çou k' i gn a dvins %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
wa: Dji n' a savou oister %s:
    %s

en: %s: %s is not in mbox format.
wa: %s: %s n' est nén ene boesse ås emiles e cogne mbox.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
wa: Dji n' a savou fé on ridant MH e %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
wa: Dji n' a savou fé ene structeure MH e %s (%s)

en: Saving POP message to %s failed
wa: Li schapaedje do messaedje POP viè %s a fwait berwete

en: Received %ld kB of %ld
wa: Riçuvous %ld Ko so %ld

en: Saving POP message to %s failed.
wa: Li schapaedje do messaedje POP viè %s a fwait berwete.

en: POP3 mailbox %s error: %s
wa: Aroke del boesse POP3 %s: %s

en: POP3 error: %s.
wa: Aroke POP3: %s.

en: Mailbox (%s) is readonly: cannot change flags.
wa: Li boesse (%s) est e môde seulmint-lére: dji n' sai candjî les drapeas.

en: west european
wa: uropeyin coûtchantrece

en: east european
wa: uropeyin levantrece

en: south european
wa: uropeyin nonnrece

en: north european
wa: uropeyin bijhrece

en: cyrillic
wa: cirilike

en: arabic
wa: arabe

en: greek
wa: grek

en: hebrew
wa: ebreu

en: turkish
wa: turk

en: nordic
wa: nôrdike

en: thai
wa: taylandès

en: baltic
wa: baltike

en: celtic
wa: celtike

en: west europe (euro)
wa: uropeyin coûtchantrece (avou l' €)

en: russian
wa: rûsse

en: ukrainian
wa: oucrinnyin

en: japanese
wa: djaponès

en: korean
wa: corêyin

en: LDAP Directory for %s
wa: Botin LDAP po: %s

en: The signature is valid.
wa: Li sinateure est valide.

en: The signature is invalid.
wa: Li sinateure n' est nén valide.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
wa: Li sinateure n' a nén polou esse verifieye, la k' i manke ene clé.

en: This part is not a real PGP signature.
wa: Cisse pårteye chal n' est nén ene vraiye sinateure GPG.

en: An error prevented the signature verification.
wa: Li verifiaedje del sinateure a fwait berwete cåze d' ene aroke.

en: (unknown protocol)
wa: (protocole nén cnoxhou)

en: 
    Mail address: %s
wa: 
    Adresse emile: %s

en: 
    Signed on: %s
wa: 
    Siné li: %s

en: Could not launch %s to get the public key %s.
wa: Dji n' a savou enonder %s po prinde li clé publike %s.

en: Running gpg failed with return value %d:
    %s
wa: L' enondaedje di gpg a fwait berwete et s' ritourner l' valixhance %d:
    %s

en: Running gpg successful:
    %s
wa: L' enondaedje di gpg a stî comifåt:
    %s

en: unknown
wa: nén cnoxhou

en: undefined
wa: nén defini

en: never
wa: måy

en: User ID
wa: ID d' uzeu

en: Key ID
wa: ID del clé

en: Length
wa: Longueu

en: Validity
wa: Validité

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
wa: Tchoezi l' clé

en: Select the private key for the signer %s
wa: Tchoezi l' clé privêye po %s siner

en: Select the public key for the recipient %s
wa: Tchoezixhoz li clé publike pol riçuveu %s

en: Sending Mail...
wa: Evoyaedje di l' emile...

en: _Hide
wa: _Catchî

en: Disconnected
wa: Disraloyî

en: Never
wa: Måy

en: If Possible
wa: Si possibe

en: Error displaying %s: %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant %s: %s

note: pop server imap server
en: _Server:
wa: _Sierveu:

en: MB
wa: Mo

note: Items
en: _Close
wa: _Clôre

en: _Select Text
wa: _Tchoezi l' tecse

en: Select entire mail
wa: Tchoezi l' messaedje en etir

en: Mailbox closed
wa: Boesse ås emiles cloyowe

en: Message Source
wa: Sourdant do messaedje

en: Use balsa as default email client?
wa: Eployî balsa come prémetou cliyint d' emilaedje?

en: _Yes
wa: _Oyi

en: _No
wa: _Neni

en: Default Client
wa: Prémetou cliyint

en: _Inbox:
wa: Messaedjes en _intrêye:

en: _Outbox:
wa: Messaedjes e re_xhowe:

en: _Sentbox:
wa: Messaedjes _evoyîs:

en: _Draftbox:
wa: Brou_yons:

en: _Trash:
wa: _Batch:

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
wa: Li tchmin «%s» doet esse specifyî en etir -- i doet comincî avou on «/».

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
wa: Vos avoz apontyî Balsa comifåt. Ki ça vos våye bén avou!
       -- L' ekipe di diswalpaedje di Balsa

en: All Done!
wa: Totafwait a stî fwait!

en: GnomeCard Address Book
wa: Calpin d' adresses GnomeCard

en: Address Book
wa: Calpin d' adresses

en: _SMTP Server:
wa: Sierveu _SMTP:

en: User Settings
wa: Apontiaedje di l' uzeu

en: Local Mail Problem
    %s
wa: Aroke avou l' boesse locåle
    %s

en: Welcome to Balsa!
wa: Wilicome a Balsa!

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
wa: Çoula vs frè moussî foû di Balsa.
    El voloz vs po d' bon?

en: Error loading %s: %s
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant %s: %s

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
wa: Li fitchî avou l' no etir «%s» n' est nén on ridant.

en: Configure Balsa
wa: Apontyî Balsa

en: Balsa E-mail reader
wa: Manaedjeu d' emilaedjes Balsa

en: New mail notification
wa: Vos avoz des noveas emiles

en: Program startup
wa: Enondaedje do programe

en: VCard Address Book (GnomeCard)
wa: Calpin d' adresses VCard (GnomeCard)

en: LDIF Address Book
wa: Calpin d' adresses LDIF

en: LDAP Address Book
wa: Calpin d' adresses LDAP

en: F_ilter:
wa: _Passete:

en: Name
wa: No

en: E-Mail Address
wa: Adresse emile

note: -- table column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
wa: Evoyî a

en: Error opening address book '%s':
    %s
wa: Åk n' a nén stî tot drovant li calpin d' adresses «%s»:
    %s

en: Modify Address Book
wa: Candjî calpin d' adresses

en: Add Address Book
wa: Radjouter calpin d' adresses

en: _Host Name
wa: No do _lodjoe

en: _Password
wa: _Sicret

en: Enable _TLS
wa: Permete _TLS

en: The address book file path "%s" is not correct. %s
wa: Li tchmin «%s» do fitchî calpin d' adresses n' est nén corek. %s

en: The load program path "%s" is not correct. %s
wa: Li tchmin «%s» do programe a-z enonder n' est nén corek. %s

en: The path "%s" is not correct. %s
wa: Li tchmin «%s» n' est nén corek. %s

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
wa: Dji droveye li boesse ås emiles då lon %s.
    Li _scret po %s@%s:

en: Mailbox _password for %s@%s:
wa: _Sicret pol boesse %s@%s:

en: Password needed
wa: I gn a mezåjhe d' scret

en: _Remember password
wa: Si _rmimbrer do scret

en: Couldn't open mailbox "%s"
wa: Dji n' a savou drovi l' boesse «%s»

en: From
wa: Di

en: Subject
wa: Sudjet

en: Size
wa: Grandeu

en: Opening mailbox %s. Please wait...
wa: Dji droveye li boesse %s. Tårdjîz s' i vs plait...

note: FIXME: this is hack!
en: To
wa: A

note: R
en: _Reply...
wa: _Responde...

en: Reply To _All...
wa: Responde a _tertos...

en: Reply To _Group...
wa: Responde å _groupe...

en: _Store Address...
wa: _Wårder l' adresse...

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Undelete
wa: _Disrafacer

en: Move To _Trash
wa: Taper å _batch

en: _Unread
wa: _Nén léjhous

en: _Move to
wa: _Bodjî viè

en: _View Source
wa: _Vey sourdant

en: Mailbox
wa: Boesse

en: _Other...
wa: _Ôtes...

en: Choose destination folder
wa: Tchoezixhoz li boesse såme

en: Content
wa: Å dvins

en: Message parts
wa: Pårteyes do messaedje

en: (No sender)
wa: (Nou evoyeu)

en: rfc822 message
wa: messaedje rfc822

en: "%s" parts
wa: pårteyes «%s»

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
wa: messaedje rfc822 (di %s, sudjet «%s»)

en: Save...
wa: Schaper...

en: Could not save %s: %s
wa: Dji n' a savou schaper %s: %s

en: C_lear
wa: _Netyî

en: _Body
wa: _Coir

note: To:
en: _To:
wa: _A:

en: _From:
wa: _Di:

en: _Subject
wa: _Sudjet

en: _User header:
wa: Tiestire di l' _uzeu:

en: Unread
wa: Nén léjhou

en: Deleted
wa: Disfacé

en: Replied
wa: Respondou

note: Left/Remove button
en: _Remove
wa: _Oister

en: Search T_ype:
wa: _Sôre di cweraedje:

en: New filter
wa: Nouve passete

en: Filter "%s" already exists.
wa: Li passete «%s» egzistêye dedja.

en: Simple
wa: Simpe

en: Copy to folder:
wa: Copyî el ridant:

en: Move to folder:
wa: Bodjî el ridant:

en: Print on printer:
wa: Rexhe sol scrirece:

en: Run program:
wa: Enonder programe:

en: Send to Trash
wa: Taper å batch

en: OR
wa: OU

en: AND
wa: ET

note: new button #define MENU_FILE_NEW_POS 0
en: _New
wa: _Novea

note: The name entry
en: _Filter name:
wa: No del _passete:

en: _Edit
wa: _Candjî

en: Ne_w
wa: _Novea

note: The notification area
en: Notification:
wa: Notifiaedje:

note: Notification buttons
en: Play sound:
wa: Djouwer son:

en: Use Sound...
wa: Eployî l' son...

en: Action
wa: Accion

en: Revert
wa: Rimete come divant

en: Balsa Filters
wa: Passetes di Balsa

note: up button
en: _Up
wa: _Monter

note: down button
en: Do_wn
wa: _Dischinde

en: Remote IMAP folder
wa: Ridant IMAP å lon

note: must NOT be modal
en: _Update
wa: Mete a _djoû

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _Name:
wa: _Discrijhaedje:

note: username
en: Use_r name:
wa: No d' _uzeu:

en: _Password:
wa: _Sicret:

en: Select parent folder
wa: Tchoezixhoz li ridant do dzeu

en: Question
wa: Kesse

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Remote IMAP subfolder
wa: Sorridant IMAP å lon

en: _Create
wa: _Askepyî

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
wa: No do _ridant:

en: Host:
wa: Lodjeu:

en: _Browse...
wa: _Foyter...

en: Confirm
wa: Acertiner

en: Information - Balsa
wa: Informåcion - Balsa

en: WARNING:
wa: ADVIERTIXHMINT:

en: ERROR:
wa: AROKE:

en: FATAL:
wa: AROKE MOIRT:

en: No mailbox selected.
wa: Nole boesse di tchoezeye.

en: Remove from _list
wa: Oister del _djivêye

en: Remove from list and _disk
wa: Oister del djivêye eyet del deure _plake

en: _Remove from server
wa: _Oister do sierveu

en: _Remove from list
wa: _Oister del djivêye

en: _Add
wa: _Radjouter

en: %s on %s
wa: %s so %s

note: mailbox name
en: Mailbox _Name:
wa: _No del boesse:

note: password field
en: Pass_word:
wa: Sicre_t:

en: _Delete messages from server after download
wa: _Disfacer les messaedjes sol sierveu après les aveur prindou

en: Fi_lter Command:
wa: Comande pol _passete:

note: username
en: _Username:
wa: No d' uze_u:

en: _Remember Password
wa: Si _rmimbrer do scret

en: F_older Path:
wa: Tchimin do ridant:

en: Always
wa: Tofer

en: Local _mbox mailbox...
wa: Boesse _mbox locåle...

en: Local Mail_dir mailbox...
wa: Boesse Mail_dir locåle...

en: Local M_H mailbox...
wa: Boesse M_H locåle...

en: Remote _IMAP mailbox...
wa: Boesse _IMAP å lon...

en: Remote IMAP _folder...
wa: _Ridant IMAP å lon...

en: Remote IMAP _subfolder...
wa: _Sorridant IMAP å lon...

en: _Properties...
wa: _Prôpietés...

en: _Open
wa: _Drovi

en: Mark as _Inbox
wa: Marker come _riçuvou

en: _Mark as Sentbox
wa: Marker come _evoyî

en: Mark as _Trash
wa: Marker come tapé å _batch

en: Mark as D_raftbox
wa: Marker come brou_yon

en: _Edit/Apply filters
wa: _Candjî/Mete en alaedje les passetes

en: Local mailbox %s loaded as: %s
wa: Boesse locåle %s tcherdjeye come: %s

en: Local folder %s
wa: Ridant locå %s

en: _No Headers
wa: _Nole tiestire

en: Display no headers
wa: Èn nén håyner di tiestires

en: S_elected Headers
wa: _Tchoezeyès tiestires

en: Display selected headers
wa: Håyner les tchoezeyès tiestires

en: All _Headers
wa: _Totes les tiestires

en: Display all headers
wa: Håyner totes les tiestires

en: _Message...
wa: _Messaedje...

en: Compose a new message
wa: Scrire on novea messaedje

note: We could use GNOMEUIINFO_INCLUDE but it appends the menu instead of including at specified position
en: Local mbox mailbox...
wa: Boesse mbox locåle...

en: Add a new mbox style mailbox
wa: Radjouter ene novele boesse del sôre mbox

en: Local Maildir mailbox...
wa: Boesse Maildir locåle...

en: Add a new Maildir style mailbox
wa: Radjouter ene novele boesse del sôre Maildir

en: Local MH mailbox...
wa: Boesse MH locåle...

en: Add a new MH style mailbox
wa: Radjouter ene novele boesse del sôre MH

en: Remote IMAP mailbox...
wa: Boesse IMAP å lon...

en: Add a new IMAP mailbox
wa: Radjouter ene novele boesse IMAP

en: Remote IMAP folder...
wa: Ridant IMAP å lon...

en: Add a new IMAP folder
wa: Radjouter on novea ridant IMAP

en: Remote IMAP subfolder...
wa: Sorridant IMAP å lon...

en: Add a new IMAP subfolder
wa: Radjouter on novea sorridant IMAP

en: _Continue
wa: _Continouwer

en: Continue editing current message
wa: Continouwer l' aspougnaedje do messaedje

note: Ctrl-M
en: _Get New Mail
wa: _Prinde les noveas emiles

en: Fetch new incoming mail
wa: Prinde les noveas emiles

note: Ctrl-S
en: _Send Queued Mail
wa: _Evoyî les messaedje el caweye

en: _Print...
wa: _Imprimer...

en: Print current message
wa: Imprimer li messaedje do moumint

en: _Address Book...
wa: Calpin d' _adresses...

en: Open the address book
wa: Drovi l' calpin d' adresses

en: F_ilters...
wa: _Passetes...

en: Manage filters
wa: Manaedjî les passetes

en: Zoom _In
wa: _Zoumer

en: Zoom _Out
wa: _Diszoumer

note: To warn msgfmt that the % sign isn't a format specifier: To warn msgfmt that the % sign isn't a * format specifier:
en: Zoom _100%
wa: Zoumer a _100%

en: Reply to the current message
wa: Responde a ci messaedje chal

note: A
en: Reply to _All...
wa: Responde a _tertos...

en: Reply to all recipients of the current message
wa: Responde a ci messaedje chal et evoyî a tos les djins e Cc: avou

en: Reply to _Group...
wa: Responde å _groupe...

en: Reply to mailing list
wa: Responde al djåspinreye

en: _Forward attached...
wa: _Ricassî en ataetchmint...

en: Forward the current message as attachment
wa: Ricassî li messaedje do moumint come èn ataetchmint

en: Forward _inline...
wa: Ricassî e _coir do messaedje...

en: Forward the current message inline
wa: Ricassî li messaedje do moumint tot l' metant e coir do messaedje ki srè evoyî

en: Next part in message
wa: Pårteye shuvante e l' messaedje

en: Previous part in message
wa: Pårteye di dvant e l' messaedje

en: Save Current Part...
wa: Schaper li pårteye do moumint...

en: _View Source...
wa: _Vey sourdant...

en: View source form of the message
wa: Vey li messaedje dins l' cogne sourdant

en: _Move to Trash
wa: _Taper å batch

en: Move the current message to Trash mailbox
wa: Evoyî l' messaedje do moumint al boesse ki sieve di batch

en: Store address of sender in addressbook
wa: Wårder l' adresse di l' evoyeu dins vosse calpin d' adresses

en: Next Message
wa: Messaedje shuvant

en: Previous Message
wa: Messaedje di dvant

en: Next Unread Message
wa: Messaedje nén léjhou shuvant

en: Next Flagged Message
wa: Messaedje avou drapea shuvant

en: Select all messages in current mailbox
wa: Tchoezi tos les messaedjes del boesse do moumint

en: _Edit...
wa: _Aspougnî...

en: Edit the selected mailbox
wa: Aspougnî li boesse tchoezeye

en: _Delete...
wa: _Disfacer...

en: Delete the selected mailbox
wa: Disfacer li boesse tchoezeye

en: Close mailbox
wa: Clôre li boesse ås emiles

en: Empty _Trash
wa: _Vudî l' batch

en: Delete messages from the Trash mailbox
wa: Disfacer po d' bon les messaedjes k' on stî tapés å batch

en: _Remove Duplicates
wa: _Oister messaedjes e dobe

en: Remove duplicated messages from the selected mailbox
wa: Oister les messaedjes e dobe del boesse ås emiles tchoezeye

en: _Toolbars...
wa: Bårs ås _usteyes...

en: Customize toolbars
wa: Bår ås usteyes a vosse môde

en: _Identities...
wa: _Idintités...

en: Mail_box
wa: _Boesse ås emiles

en: _Message
wa: _Messaedje

en: _More
wa: Di _pus

en: _New...
wa: _Novea...

note: F
en: _Forward...
wa: _Redjibler...

en: Forward the current message
wa: Redjibler l' messaedje do moumint

en: _Manage...
wa: _Manaedjî...

en: _Select Filters
wa: _Tchoezi passetes

en: _Filters
wa: _Passetes

en: _Tools
wa: _Usteyes

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
wa: Balsa est k' evoye èn emile pol moumint.
    Leyî toumer l' evoyaedje?

en: Subject or Sender Contains:
wa: Sudjet ou evoyeu ki contént:

en: Subject or Recipient Contains:
wa: Sudjet ou riçuveu ki contént:

en: Subject Contains:
wa: Sudjet ki contént:

en: Body Contains:
wa: Coir do messaedje ki contént:

en: Older than (days):
wa: Pus vîs ki (djoûs):

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
wa: Dji n' a nén savou drovi l' boesse ås emiles!
    %s.

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.  Information on Balsa can be found at https://pawsa.fedorapeople.org/balsa/
    
    If you need to report bugs, please do so at: https://gitlab.gnome.org/GNOME/balsa/issues
wa: Li cliyint d' emilaedje Balsa fwait pårteye di l' evironmint di scribanne GNOME.  Vos ploz trover pus di racsegnes so Balsa el waibe https://pawsa.fedorapeople.org/balsa/
    
    S' i vs fåt evoyî des rapoirts di bugs, s' i vs plait fijhoz l' so: https://gitlab.gnome.org/GNOME/balsa/issues

en: Checking Mail...
wa: Cwerant après des emiles...

en: IMAP mailbox: %s
wa: Boesse IMAP: %s

en: Local mailbox: %s
wa: Boesse locåle: %s

en: Sending error: %s
wa: Åk n' a nén stî tot-z evoyant: %s

en: Balsa: New mail
wa: Balsa: Noveas emiles

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
wa[0]: Vos avoz rçuvou %d novea messaedje.
wa[1]: Vos avoz rçuvou %d noveas messaedjes.

en: You have new mail.
wa: Vos avoz des noveas emiles.

en: The next unread message is in %s
wa: Li shuvant messaedje nén léjhou est e %s

en: Search mailbox
wa: Cweri e l' boesse ås emiles

en: _Search for:
wa: C_weri après:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
wa: E:

en: S_ubject
wa: S_udjet

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
wa: Mostrer seulmint les messaedjes ki corespondèt

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
wa: Drovi l' shuvant messaedje ki corespond

en: _Reverse search
wa: Cweri å _rvier

en: Removing duplicates failed: %s
wa: Li oistaedje des messaedjes e dobe a fwait berwete: %s

en: Could not open trash: %s
wa: Dji n' a savou drovi l' batch: %s

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
wa: Sicrire on novea emile po ADRESSE@EMILE

en: Attach file at PATH
wa: Ataetchî fitchî

en: Opens MAILBOXNAME
wa: Droveye NODELBOESSE

en: MAILBOXNAME
wa: NODELBOESSE

en: Opens first unread mailbox
wa: Drovi li 1ire boesse avou des messaedjes nén léjhous

en: The Balsa E-Mail Client
wa: Li cliyint d' emilaedje Balsa

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
wa: Balsa n' pout nén drovi vosse boesse ås emiles «%s».

en: Inbox
wa: Messaedjes en intrêye

en: Outbox
wa: Messaedjes e rexhowe

en: Sentbox
wa: Messaedjes evoyîs

en: Draftbox
wa: Brouyons

en: Trash
wa: Batch

en: N_o Headers
wa: _Nole tiestire

en: _Selected Headers
wa: _Tchoezeyes tiestires

en: Reply to this message
wa: Responde a ci messaedje chal

en: Reply to all recipients of this message
wa: Responde a tertos k' on rçuvou ci messaedje chal

en: Forward this message as attachment
wa: Ricassî ci messaedje chal come èn ataetchmint

en: Forward inline...
wa: Ricassî e _coir do messaedje...

en: Forward this message inline
wa: Ricassî ci messaedje chal tot l' metant e coir do messaedje ki srè evoyî

en: Next Part
wa: Pårteye shuvante

en: Previous Part
wa: Pårteye di dvant

en: Save current part in message
wa: Schaper li pårteye do moumint en on messaedje

en: _Next Message
wa: Messaedje _shuvant

en: Next message
wa: Messaedje shuvant

en: _Previous Message
wa: Messaedje di _dvant

en: Move the message to Trash mailbox
wa: Evoyî l' messaedje al boesse ki sieve di batch

en: M_ove
wa: _Displaecî

en: Message from %s: %s
wa: Messaedje di %s: %s

en: Could not create temporary file %s: %s
wa: Dji n' a savou ahiver on fitchî timporaire %s: %s

en: Save %s MIME Part
wa: Schaper li pårteye MIME %s

en: File already exists. Overwrite?
wa: Li fitchî egzistêye dedja. El sipotchî?

en: _Run gpg to import this key
wa: _Enonder gpg po-z abaguer cisse clé ci

en: Error loading attached image: %s
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant l' imådje ataetcheye: %s

en: Access type: local-file
wa: Sôre d' accès: fitchî locå

en: File name: %s
wa: No d' fitchî: %s

en: Access type: URL
wa: Sôre d' accès: hårdêye

en: URL: %s
wa: Hårdêye: %s

en: Access type: %s
wa: Sôre d' accès: %s

en: FTP site: %s
wa: Sierveu FTP: %s

en: Directory: %s
wa: Ridant: %s

en: Mail server: %s
wa: Sierveu d' emilaedje: %s

en: Subject: %s
wa: Sudjet: %s

en: Error showing %s: %s
wa: Åk n' a nén stî tot mostrant %s: %s

en: Could not get a part: %s
wa: Dji n' a savou aveur ene pårteye: %s

en: Reply...
wa: Responde...

en: Copy to folder...
wa: Copyî el ridant...

en: Subject:
wa: Sudjet:

en: From:
wa: Di:

note: Cannot edit the new "From:" header. { N_("From:"),     G_STRUCT_OFFSET(BalsaSendmsg, from[1])},
en: Reply-To:
wa: Responde a:

en: To:
wa: A:

en: Could not save a text part: %s
wa: Dji n' a savou schaper ene pårteye di tecse: %s

en: Copy link
wa: Copyî loyén

en: Open link
wa: Drovi loyén

en: Send link...
wa: Evoyî loyén...

en: Calling URL %s...
wa: Dji houke li hårdêye %s...

en: Error reading message part: %s
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant li pårteye do messaedje: %s

en: Type: %s (%s)
wa: Sôre: %s (%s)

en: Content Type: %s
wa: Sôre di contnou: %s

en: S_ave part
wa: Sch_aper pårteye

en: View _part with %s
wa: Vey li _pårteye avou %s

en: Fast
wa: Rade

en: Normal
wa: Normå

en: Bad Spellers
wa: Måvas coridjeus

en: Message number
wa: Limero do messaedje

en: Sender
wa: Evoyeu

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
wa: Preferinces di Balsa

en: Mail Options
wa: Tchuzes d' emilaedje

en: Display Options
wa: Tchuzes di håynaedje

en: Address Books
wa: Calpins d' adresses

en: Spelling
wa: Coridjî

en: Startup
wa: Enondaedje

en: Miscellaneous
wa: Totes sôres

en: %s (default)
wa: %s (prémetou)

en: Remote Mailbox Servers
wa: Sierveus di boesses å lon

en: Type
wa: Sôre

en: Mailbox Name
wa: No del boesse ås emiles

en: _Modify
wa: _Candjî

en: Local Mail Directory
wa: Ridant di messaedjes locå

en: Select your local mail directory
wa: Tchoezixhoz vosse ridant des emiles locås

en: Outgoing Mail Servers
wa: Sierveus d' emilaedje e rexhowe

en: Server Name
wa: No do sierveu

en: Mail Servers
wa: Sierveus d' emilaedje

en: Incoming
wa: Intrêye

en: Outgoing
wa: Rexhowe

en: Checking
wa: Cwerant

en: _Check mail automatically every
wa: _Cweri après des noveas emiles totes les

en: minutes
wa: munutes

en: Check _IMAP mailboxes
wa: Cweri ezès boesses _IMAP

en: Check INBOX _only
wa: Cweri el boesse d' intrêye _seulmint

en: Display message if new mail has arrived
wa: Håyner l' messaedje cwand on novea emile arive

en: characters
wa: caracteres

en: Prefer text/plain over html
wa: Preferer li tecse simpe (text/plain) purade ki l' html

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
wa: Les caracteres 8 bits dins les tiestires sins ecôdaedje elzès fåt

en: display as "?"
wa: håyner come «?»

en: display in codeset
wa: håyner e l' ecôdaedje

en: Other Options
wa: Ôtès tchuzes

en: Reply Prefix:
wa: Betchete di response:

en: Copy outgoing messages to sentbox
wa: Copiant les messaedjes evoyîs viè l' boesse des evoyîs

en: Layout
wa: Adjinçmint

en: Message
wa: Messaedje

en: Colors
wa: Coleurs

en: Format
wa: Cogne

en: Status Messages
wa: Messaedjes so l' estat

en: Main Window
wa: Mwaisse purnea

en: Date encoding (for strftime):
wa: Cogne del date (po strftime):

en: Selected headers:
wa: Tchoezeyès tiestires:

en: Information Messages
wa: Messaedjes d' informåcion

en: Information Messages:
wa: Messaedjes d' informåcion:

en: Warning Messages:
wa: Messaedjes d' adviertixhmint:

en: Error Messages:
wa: Messaedjes d' aroke:

en: Fatal Error Messages:
wa: Messaedjes d' arokes moirts:

en: Debug Messages:
wa: Messaedjes di disbugaedje:

en: Message Colors
wa: Coleurs pol messaedje

en: Link Color
wa: Coleur po les loyéns

en: Composition Window
wa: Purnea d' aspougnaedje

en: Fonts
wa: Fontes

en: Message Font:
wa: Fonte pol coir do messaedje:

en: Subject Font:
wa: Fonte pol sudjet:

en: Default sort column:
wa: Prémetowe colone pol relijhaedje:

en: Pspell Settings
wa: Apontiaedje di pspell

en: Spell Check Module
wa: Module pol coridjaedje

en: Miscellaneous Spelling Settings
wa: Apontiaedje di totes sôres pol coridjrece

en: Debug
wa: Disbugaedje

en: Empty Trash on exit
wa: Vudî l' batch e cwitant

en: Deleting Messages
wa: Disfaçant messaedjes

en: Message Window
wa: Purnea di messaedje

en: After moving a message:
wa: Après aveur displaecî on messaedje:

en: Startup Options
wa: Tchuzes d' enondaedje

en: Open Inbox upon startup
wa: Drovi ezès messaedje en intrêye a l' enondaedje

en: Check mail upon startup
wa: Cweri après des noveas emiles a l' enondaedje

en: Remember open mailboxes between sessions
wa: Si rmimbrer des drovowès boesses inte les sessions

en: Address Book Name
wa: No do calpin d' adresses

en: _Set as default
wa: _Defini come prémetou

en: Remote POP3 mailbox...
wa: Boesse POP3 å lon...

en: Show nothing
wa: Èn rén mostrer

en: Show dialog
wa: Mostrer èn aspitant purnea

en: Show in list
wa: Mostrer el djivêye

en: Show in status bar
wa: Mostrer sol bår d' estat

en: Print to console
wa: Håyner sol conzôle

en: Ask me
wa: Mi dmander

en: Show next unread message
wa: Mostrer l' shuvant messaedje nén léjhou

en: Show next message
wa: Mostrer l' messaedje shuvant

en: Close message window
wa: Clôre li purnea d' messaedje

en: Error displaying link_id %s: %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' idintifiant do loyén (link_id) %s: %s

en: Page: %i/%i
wa: Pådje: %i/%i

note: gather some info about this part four fields, one terminator
en: Type:
wa: Sôre:

en: File name:
wa: No do fitchî:

en: Font available for printing
wa: Fonte disponibe po-z imprimer

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
wa: Li fonte n' est <b>nén</b> disponibe po-z imprimer. Li pus rshonnante: %s

en: Select Font
wa: Tchoezi fonte

en: Change...
wa: Candjî...

en: Print message
wa: Imprimer l' messaedje

note: create a 2nd notebook page for the fonts
en: _Fonts
wa: _Fontes

en: Header font
wa: Fonte pol tiestire

en: Body font
wa: Fonte pol coir do messaedje

en: Footer font
wa: Fonte pol pînote

en: Error opening GConf database
wa: Åk n' a nén stî tot drovant l' båze di dnêyes GConf

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
wa: _Portuguès do Braezi

en: _Chinese Simplified
wa: _Chinwès simplifyî

en: _Chinese Traditional
wa: _Chinwès tradicionel

en: _Czech
wa: _Tcheke

en: _Danish
wa: _Daenwès

en: _Dutch
wa: _Neyerlandès

en: _English (American)
wa: _Inglès (USA)

en: _English (British)
wa: _Inglès (GB)

en: _Estonian
wa: _Estonyin

en: _Finnish
wa: _Finwès

en: _French
wa: _Francès

en: _German
wa: _Almand

en: _Greek
wa: _Grek

en: _Hebrew
wa: _Ebreu

en: _Hungarian
wa: _Hongrwès

en: _Italian
wa: _Itålyin

en: _Japanese (JIS)
wa: D_japonès (JIS)

en: _Korean
wa: _Corêyin

en: _Latvian
wa: _Letonyin

en: _Lithuanian
wa: _Litwanyin

en: _Norwegian
wa: _Norvedjyin

en: _Polish
wa: _Polonès

en: _Portugese
wa: _Portuguès

en: _Romanian
wa: _Roumin

en: _Russian (ISO)
wa: _Rûsse (ISO)

en: _Russian (KOI)
wa: _Rûsse (KOI)

en: _Serbian
wa: _Siebe

en: _Serbian (Latin)
wa: _Siebe (Latén)

en: _Slovak
wa: _Slovake

en: _Spanish
wa: _Castiyan

en: _Swedish
wa: _Suwedwès

en: _Turkish
wa: _Turk

en: _Ukrainian
wa: _Oucrinnyin

en: _Generic UTF-8
wa: _Unicôde djenerike (UTF-8)

en: _GnuPG uses MIME mode
wa: _GnuPG eploye li môde MIME

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
wa: _GnuPG eploye li vî môde OpenPGP

en: _S/MIME mode (GpgSM)
wa: Môde _S/MIME (GpgSM)

en: _Include File...
wa: S_ititchî on fitchî...

en: _Attach File...
wa: _Ataetchî on fitchî...

en: I_nclude Message(s)
wa: Si_titchî messaedje(s)

en: Attach _Message(s)
wa: Ataetchî _messaedje(s)

en: Sen_d
wa: E_voyî

en: Send this message
wa: Evoyî ci messaedje chal

en: _Queue
wa: El _caweye

en: Queue this message in Outbox for sending
wa: Mete ci messaedje chal el caweye po l' evoyî pus tård

en: _Postpone
wa: _Leyî po pus tård

en: _Save
wa: _Schaper

en: Save this message
wa: Schaper ci messaedje chal

en: Print the edited message
wa: Rexhe li messaedje sol sicrirece

en: Insert Si_gnature
wa: Sititchî _sinateure

en: C_heck Spelling
wa: _Verifyî l' ortografeye

en: Check the spelling of the message
wa: Verifyî l' ortografeye do messaedje

en: Select _Identity...
wa: Tchoezi ene _idintité...

en: Select the Identity to use for the message
wa: Tchoezi l' idintité a-z eployî pol messaedje

en: _Sign Message
wa: _Siner l' messaedje

en: signs the message using GnuPG
wa: Siner l' messaedje avou GnuPG

en: _Encrypt Message
wa: _Ecripter l' messaedje

en: _Show
wa: _Vey

en: _Language
wa: _Lingaedjes

en: _Options
wa: _Tchuzes

en: Send _Later
wa: Evoyî pus _tård

en: Toggle Spell C_hecker
wa: Discandjî l' c_oridjrece

en: Attachment
wa: Ataetchmint

en: Reference
wa: Referince

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
wa: Li messaedje po «%s» a stî candjî.
    El schaper dins l' boesse di brouyons?

en: Select Identity
wa: Tchoezi idintité

en: Choose charset
wa: Tchoezixhoz l' ecôdaedje

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the charset used to encode the file.
wa: Li fitchî
    %s
    n' est nén ecôdé en ASCII nerén en UTF-8.
    Tchoezixhoz l' ecôdaedje do fitchî s' i vs plait.

en: (no subject)
wa: (nou sudjet)

en: forwarded message
wa: redjiblé messaedje

en: Message from %s, subject: "%s"
wa: Messaedje di %s, sudjet: «%s»

en: Error converting "%s" to UTF-8: %s
wa: Åk n' a nén stî totcviersant «%s» viè UTF-8: %s

en: Remove
wa: Oister

en: Open...
wa: Drovi...

en: Cannot get info on file '%s': %s
wa: Dji n' sai aveur des informåcions sol fitchî «%s»: %s

en: File %s cannot be read
wa: Li fitchî %s n' pout nén esse léjhou

en: Attach file
wa: Ataetchî fitchî

en: F_rom:
wa: _Di:

note: Subject:
en: S_ubject:
wa: S_udjet:

note: fcc: mailbox folder where the message copy will be written to
en: F_cc:
wa: _Fcc:

note: Reply To:
en: _Reply To:
wa: _Responde a:

note: Attachment list
en: _Attachments:
wa: _Ataetchmints:

en: Mode
wa: Môde

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: Could not save attachment: %s
wa: Dji n' a savou schaper l' ataetchmint: %s

en: No subject
wa: Nou sudjet

en: you
wa: vosse

en: ------forwarded message from %s------
wa: ------messaedje ricassî da %s------

en: Message-ID: %s
wa: ID do messaedje: %s

en: References:
wa: Referinces:

en: On %s, %s wrote:
wa: Li %s, %s scrijha:

en: %s wrote:
wa: %s scrijha:

en: No signature found!
wa: Nole sinateure di trovêye!

en: Could not save message.
wa: Dji n' a savou schaper l' messaedje.

en: Could not open draftbox: %s
wa: Dji n' a savou drovi l' boesse di brouyons: %s

en: Message saved.
wa: Messaedje schapé.

en: Cannot open signature file '%s' for reading
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî d' sinateure «%s» pol lére

en: Error reading signature from %s
wa: Åk n' a nén stî tot lijhant l' sinateure di %s

en: Signature in %s is not a UTF-8 text.
wa: Li sinateure e %s n' est nén do tecse UTF-8

en: Could not open the file %s.
wa: Dji n' a savou drovi l' fitchî %s.

en: Include file
wa: Sititchî fitchî

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' fitchî d' tiestire Face %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' fitchî d' tiestire X-Face %s: %s

en: Message contains national (8-bit) characters
wa: Li messaedje a des accints ou ôtes caracteres 8 bits.

en: Balsa will encode the message in UTF-8.
    Cancel the operation to choose a different language.
wa: Balsa el va-st ecôder come UTF-8.
    Rinoncîz po tchoezi èn ôte lingaedje.

en: <b><big>Message contains national (8-bit) characters.</big></b> Balsa will encode the message in UTF-8.
    Cancel the operation to choose a different language.
wa: <b><big>Li messaedje a des accints ou ôtes caracteres 8 bits.</big></b> Balsa el va-st ecôder come UTF-8.
    Rinoncîz po tchoezi èn ôte lingaedje.

en: You did not specify a subject for this message
wa: Vos n' avoz nén dné on sudjet po ç' messaedje ci

en: If you would like to provide one, enter it below.
wa: Si vos è vloz dner onk, tapez chal pa dzo.

en: _Send
wa: _Evoyî

en: sending message with gpg mode %d
wa: evoyant messaedje avou gpg môde %d

en: Message could not be created
wa: Li messaedje n' a nén polou esse ahivé

en: Message could not be saved in sentbox
wa: Li messaedje n' a nén polou esse schapé el boesse des evoyîs

en: Message could not be sent
wa: Li messaedje n' a nén polou esse evoyî

en: Send failed: %s
wa: L' evoyaedje a fwait berwete: %s

en: Could not postpone message.
wa: Dji n' a nén polou mete li messaedje a pus tård.

en: Message postponed.
wa: Messaedje metou a pus tård.

en: Error starting spell checker: %s
wa: Åk n' a nén stî tot-z enondant l' coridjrece: %s

en: Could not compile %s
wa: Dji n' a savou copiler %s

en: Reply to %s: %s
wa: Responde a %s: %s

en: Forward message to %s: %s
wa: Ricassî ci messaedje viè %s: %s

en: Continue message to %s: %s
wa: Continouwer on messaedje po %s: %s

en: New message to %s: %s
wa: Novea messaedje po %s: %s

en: Replace the current word with the selected suggestion
wa: Candjî ci mot chal avou li suddjestion tchoezeye

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
wa: Candjî totes les ocurinces di ç' mot chal so tot l' tecse avou li suddjestion tchoezeye

en: Skip the current word
wa: Passer houte di ç' mot chal

en: Skip all occurrences of the current word
wa: Passer houte di ç' mot chal po tot l' tecse

en: Add the current word to your personal dictionary
wa: Radjouter ç' mot chal å motî da vosse

en: Finish spell checking
wa: Fini l' coridjaedje

en: Revert all changes and finish spell checking
wa: Disfé tos les candjmints eyet fini l' coridjaedje

en: Spell check
wa: Coridjaedje

en: Save this address and close the dialog?
wa: Schaper ciste adresse eyet clôre li purnea?

en: No address book selected....
wa: Nou calpin d' adresses di tchoezi...

en: This mail address is already in this address book.
wa: Ciste adresse emile ci est ddja e calpin d' adresses.

en: Choose Address Book
wa: Tchoezixhoz on calpin d' adresses

en: Choose Address
wa: Tchoezixhoz ene adresse

en: Separator
wa: Separateu

en: Check
wa: Cweri
    noveas

en: Check for new email
wa: Cweri après des noveas messaedjes

en: Compose
wa: Sicrire

en: Compose message
wa: Sicrire on novea messaedje

en: Continue
wa: Continouwer

en: Continue message
wa: Continouwer on messaedje

en: Reply
wa: Responde

en: Reply
    to all
wa: Responde
    a tertos

en: Reply to all recipients
wa: Responde a tertos k' on rçuvou ci messaedje chal

en: Reply
    to group
wa: Responde
    å groupe

en: Forward
wa: Ricassî

en: Previous
wa: Di dvant

en: Open previous
wa: Drovi l' ci di dvant

en: Next
wa: Shuvant

en: Open next
wa: Drovi l' shuvant

en: Next
    unread
wa: Shuvant
    nén léjhou

en: Open next unread message
wa: Drovi l' shuvant messaedje nén léjhou

en: Next
    flagged
wa: Drapea
    shuvant

en: Open next flagged message
wa: Drovi l' shuvant messaedje avou on drapea

en: Previous
    part
wa: Pårteye
    di dvant

en: View previous part of message
wa: Vey li pårteye di dvant do messaedje

en: Next
    part
wa: Pårteye
    shuvante

en: View next part of message
wa: Vey li pårteye shuvante do messaedje

en: Trash /
    Delete
wa: Batch /
    Disfacer

en: Move the current message to trash
wa: Evoyî l' messaedje do moumint al boesse ki sieve di batch

en: Postpone
wa: Leyî po pus tård

en: Postpone current message
wa: Leyî l' messaedje do moumint po pus tård

en: Print
wa: Imprimer

en: Send
wa: Evoyî

en: Attach
wa: Ataetchî

en: Add attachments to this message
wa: Radjouter des ataetchmints a ci messaedje chal

en: Save
wa: Schaper

en: Save the current item
wa: Schaper l' cayet do moumint

en: Identity
wa: Idintité

en: Set identity to use for this message
wa: Tchoezi l' idintité a-z eployî po ci messaedje chal

en: Toggle spell checker
wa: Discandjî l' coridjaedje

en: Run a spell check
wa: Fé on coridjaedje

en: Close
wa: Clôre

en: Close the compose window
wa: Clôre li purnea d' aspougnaedje

en: Toggle
    new
wa: Discandjî
    novea

en: Toggle new message flag
wa: Discandjî l' drapea di novea messaedje

en: Mark all
wa: Marker ttafwait

en: Mark all messages in current mailbox
wa: Marker tos les messaedjes del boesse do moumint

en: All
    headers
wa: Totes les
    tiestires

en: Show all headers
wa: Håyner totes les tiestires

en: Empty Trash
wa: Vudî l' batch

en: Close current mailbox
wa: Clôre li boesse ås emiles do moumint

en: Msg Preview
wa: Vey divant

en: Sign
wa: Siner

en: Sign message using GPG
wa: Siner l' messaedje avou GPG

en: Encrypt
wa: Ecripter

en: Encrypt message using GPG
wa: Ecripter l' messaedje avou GPG

en: Undo
wa: Disfé

en: Undo most recent change
wa: Disfé l' dierin candjmint

en: Redo
wa: Rifé

en: Redo most recent change
wa: Rifé l' dierin candjmint

en: Expunge
    Deleted
wa: Purdjî
    disfacés

en: Expunge messages marked as deleted
wa: Purdjî les messaedjes k' ont stî mårkés come disfacés

en: Unknown toolbar icon "%s"
wa: Imådjete del bår ås usteyes nén cnoxhowe «%s»

en: Queue
wa: El cawêye

en: Queue this message for sending
wa: Mete ci messaedje chal el cawêye po l' evoyî pus tård

en: Customize Toolbars
wa: Bår ås usteyes a vosse môde

en: Main window
wa: Mwaisse purnea

en: Compose window
wa: Purnea d' aspougnaedje

en: Message window
wa: Purnea di messaedje

en: Toolbar options
wa: Tchuzes del bårs ås usteyes

note: Preview display
en: Preview
wa: Vey divant

en: Available buttons
wa: Botons k' i gn a

en: Current toolbar
wa: Bår ås usteyes do moumint

en: Up
wa: Monter

en: Down
wa: Dischinde
