balsa - en to sk translation catalogue (1458 entries)

en: E-Mail utility
sk: Pomôcka na elektronickú poštu

note: The externq database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
sk: Bez identifikátora

en: No-Name
sk: Bez mena

en: SASL Interaction
sk: Interakcia SASL

en: TLS requested but not compiled in
sk: Je požadované TLS, ale nebolo zakompilované

en: Undefined location of user address book
sk: Nedefinované umiestnenie používateľovho adresára

en: No error
sk: Bez chyby

en: Cannot read from address book
sk: Nemožno čítať z adresára

en: Cannot write to address book
sk: Nemožno zapísať do adresára

en: Cannot connect to the server
sk: Nemožno sa spojiť so serverom

en: Cannot search in the address book
sk: Nemožno vyhľadávať v adresári

en: Cannot add duplicate entry
sk: Nemožno pridať duplikátnu položku

en: Cannot find address in address book
sk: Nemožno nájsť adresu v adresári

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: To:
sk: Pre:

en: Cc:
sk: Kópia:

en: Bcc:
sk: Skrytá kópia:

en: Reply To:
sk: Odpoveď pre:

en: D_isplayed Name:
sk: _Zobrazené meno:

en: _First Name:
sk: _Krstné meno:

en: _Last Name:
sk: _Priezvisko:

en: _Nickname:
sk: Pre_zývka:

en: O_rganization:
sk: _Organizácia:

en: _Email Address:
sk: Adresa _elektronickej pošty:

note: Right/Add button
en: A_dd
sk: Pri_dať

en: (No subject)
sk: (Bez predmetu)

en: Failed to create output stream
sk: Zlyhalo vytváranie výstupného prúdu

en: Could not read embedded message
sk: Nepodarilo sa prečítať vloženú správu

en: Syntax error in the filter configuration file
sk: Chyba syntaxe v konfiguračnom súbore filtrov

en: Unable to allocate memory
sk: Nemôžem alokovať pamäť

en: Error in regular expression syntax
sk: Chybná syntax regulárneho výrazu

en: Attempt to apply an invalid filter
sk: Pokus o aplikáciu neplatného filtra

en: Invalid filters %s for mailbox %s
sk: Neplatné filtre %s pre poštovú schránku %s

en: Unable to load message body to match filter
sk: Nemôžem načítať telo správy pre filtráciu

en: Invalid filter: %s
sk: Neplatný filter: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
sk: Zlý názov poštovej schránky pre filter: %s

en: Error when copying messages: %s
sk: Chyba pri kopírovaní správ: %s

en: Error when trashing messages: %s
sk: Chyba pri zahadzovaní správ do koša: %s

en: Error when moving messages: %s
sk: Chyba pri presúvaní správ: %s

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
sk: Dešifrovanie MIME časti zlyhalo: chyba pri analýze

en: The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
sk: Heslo pre tento kľúč bolo nesprávne. Prosím skúste znova!
    
    Kľúč: %s

en: Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
sk: Prosím zadajte heslo pre tajný kľúč!
    
    Kľúč: %s

en: could not get data from stream
sk: nepodarilo sa získať údaje z prúdu

en: could not create new data object
sk: nepodarilo sa vytvoriť nový dátový objekt

en: signing failed
sk: podpisovanie zlyhalo

en: signature verification failed
sk: overenie podpisu zlyhalo

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
sk: kombinované podpisovanie a šifrovanie je definované len pre RFC 2440

en: signing and encryption failed
sk: podpisovanie a šifrovanie zlyhalo

en: encryption failed
sk: šifrovanie zlyhalo

en: decryption failed
sk: dešifrovanie zlyhalo

en: could not create context
sk: nepodarilo sa vytvoriť kontext

en: the crypto engine for protocol OpenPGP is not available
sk: podpora šifrovania pre protokol OpenPGP nie je dostupná

en: the crypto engine for protocol CMS is not available
sk: podpora šifrovania pre protokol CMS nie je dostupná

en: invalid crypto engine %d
sk: neplatná podpora šifrovania %d

en: could not list keys for "%s"
sk: nepodarilo sa vypísať kľúče pre "%s"

en: %s: a key for %s is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
sk: %s: kľúč pre %s je prítomný, ale jeho platnosť vypršala, je neaktívny, odvolaný alebo neplatný

en: %s: could not find a key for %s
sk: %s: nepodarilo sa nájsť kľúč pre %s

en: %s: a key with id %s is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
sk: %s: kľúč s identifikátorom %s je prítomný, ale jeho platnosť vypršala, je neaktívny, odvolaný alebo neplatný

en: %s: could not find a key with id %s
sk: %s: nepodarilo sa nájsť kľúč s identifikátorom %s

en: %s: multiple keys for %s
sk: %s: viacnásobné kľúče pre %s

en: %s: insufficient validity for uid %s
sk: %s: nedostatočná platnosť pre uid %s

note: should "re" be localized ?
en: Re:
sk: Odp:

en: Fwd:
sk: Posl:

en: New Identity
sk: Nová identita

en: Error executing signature generator %s
sk: Chyba pri spustení generátora podpisu %s

en: Cannot open signature file '%s' for reading
sk: Nemožno otvoriť súbor s podpisom '%s' na čítanie

en: Error reading signature from %s
sk: Chyba pri čítaní podpisu z %s

en: Signature in %s is not a UTF-8 text.
sk: Podpis v %s nie je text v UTF-8.

en: Current
sk: Aktuálny

en: Default
sk: Predvolený

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
sk: Cesta k _tvári

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
sk: Cesta k _X-Face

note: create the "General" tab
en: General
sk: Všeobecné

en: _Identity name:
sk: Názov _identity:

en: _Full name:
sk: _Celé meno:

en: _Mailing address:
sk: _Adresa elektronickej pošty:

en: Reply _to:
sk: Odpoveď _pre:

en: _Domain:
sk: _Doména:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
sk: Správy

en: _Bcc:
sk: _Skrytá kópia:

en: Reply _string:
sk: _Reťazec odpovede:

en: F_orward string:
sk: Reťazec pri p_osielaní ďalej:

en: send messages in both plain text and _HTML format
sk: odosielať správy ako obyčajný text aj vo formáte _HTML

en: request _Message Disposition Notification by default
sk: štandardne požadovať _Oznámenie o doručení správy (MDN)

en: SMT_P server:
sk: Server SMT_P:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
sk: Podpis

en: Signature _path
sk: Cesta k _podpisu

en: _Execute signature
sk: _Vykonať podpis

en: Incl_ude signature
sk: V_ložiť podpis

en: Include signature when for_warding
sk: Vložiť podpis pri po_sielaní ďalej

en: Include signature when rep_lying
sk: Vložiť podpis pri odpov_edaní

en: _Add signature separator
sk: Prid_ať oddeľovač podpisu

en: Prepend si_gnature
sk: Vložiť podpis na _začiatok

en: Signing and encrypting messages are possible
    only if Balsa is built with cryptographic support.
sk: Podpisovanie a šifrovanie správ je možné
    len ak Balsa je skompilovaná s podporou šifrovania.

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: sign messages by default
sk: štandardne správy podpisovať

en: encrypt messages by default
sk: štandardne správy zašifrovať

en: default protocol
sk: predvolený protokol

en: always trust GnuPG keys when encrypting
sk: vždy dôverovať GnuPG kľúčom pri šifrovaní

en: remind me if messages can be encrypted
sk: upozorniž, ak správy môžu byť zašifrované

en: use secret key with this id for signing
    (leave empty for automatic selection)
sk: pre podpisovanie použiť tajný kľúč s týmto identifikátorom
    (ponechať prázdne pre automatický výber)

en: Error reading file %s: %s
sk: Chyba pri čítaní súboru %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
sk: Hlavičkový súbor Face %s je príliš dlhý (%lu bajtov).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
sk: Hlavičkový súbor Face %s obsahuje binárne dáta.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
sk: Chyba pri nahrávaní Face: %s

en: Error: The identity does not have a name
sk: Chyba: Identita nemá názov

en: Error: An identity with that name already exists
sk: Chyba: Identita s týmto názvom už existuje

en: Do you really want to delete the selected identity?
sk: Naozaj chcete odstrániť označenú identitu?

en: Error displaying help for identities: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka pre identity: %s

en: Manage Identities
sk: Spravovať identity

en: GnuPG MIME mode
sk: GnuPG režim MIME

en: GnuPG OpenPGP mode
sk: GnuPG režim OpenPGP

en: GpgSM S/MIME mode
sk: GpgSM režim S/MIME

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
sk: Výstraha IMAP servera %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
sk: Chyba IMAP servera %s: %s

note: IMAP host name + message
en: %s: %s
sk: %s %s

en: Balsa passwords
sk: Balsa heslá

en: Cannot connect to %s
sk: Nemožno sa spojiť s %s

en: Cannot connect to the server: %s
sk: Nemožno sa spojiť so serverom: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
sk: Počet spojení na server %s bol prekročený

en: Your Balsa configuration is now stored in "~/.balsa/config".
sk: Vaša konfigurácia programu Balsa je teraz uložená v "~/.balsa/config".

en: Failed to convert %s to a Gnome VFS URI
sk: Zlyhala konverzia %s na Gnome VFS URI

en: not a regular file
sk: nie je bežný súbor

en: cannot read file information
sk: nemožno prečítať informácie o súbore

en: cannot read
sk: nemožno prečítať

en: cannot access file
sk: nemožno pristupovať k súboru

en: Cannot launch, missing application
sk: Nemožno spustiť, aplikácia chýba

en: Cannot find application for id %s
sk: Nemožno nájsť aplikáciu pre identifikátor %s

en: Cannot launch %s: %s
sk: Nemožno spustiť %s: %s

en: Open with %s
sk: Otvoriť pomocou %s

en: Open _part with %s
sk: Otvoriť časť _pomocou %s

en: Invalid date
sk: Neplatný dátum

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Authenticity of this certificate could not be verified.
    <b>Reason:</b> %s
    <b>This certificate belongs to:</b>
sk: Pravosť tohoto certifikátu nemohla byť overená.
    <b>Dôvod:</b> %s
    <b>Tento certifikát patrí k:</b>

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
sk: 
    <b>Tento certifikát bol vydaný:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b> %s
sk: <b>Tento certifikát je platný</b>
    od %s
    do %s
    <b>Odtlačok:</b> %s

en: SSL/TLS certificate
sk: SSL/TLS certifikát

en: _Accept Once
sk: _Akceptovať len raz

en: Accept&_Save
sk: Akceptovať a _Uložiť

en: _Reject
sk: _Odmietnuť

en: Connection to %s timed out. Abort?
sk: Časový limit spojenia k %s vypršal. Ukončiť?

en: No image data
sk: Bez obrazových dát

en: Invalid input format
sk: Neplatný vstupný formát

en: Internal buffer overrun
sk: Pretečenie vnútornej vyrovnávacej pamäte

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
sk: Zlé dáta X-Face

en: Cannot load mailbox %s
sk: Nemožno nahrať poštovú schránku %s

en: No such mailbox type: %s
sk: Neznámy typ poštovej schránky: %s

en: Bad local mailbox path "%s"
sk: Zlá cesta k miestnej poštovej schránke "%s"

en: Could not create a mailbox of type %s
sk: Nemôžem vytvoriť poštovú schránku typu %s

en: Applying filter rules to %s
sk: Aplikovať pravidlá filtrovania na %s

en: Copying from %s to %s
sk: Kopírovanie z %s do %s

en: libbalsa_mailbox_get_message: mailbox %s is closed
sk: libbalsa_mailbox_get_message: poštová schránka %s je zatvorená

en: Removing messages from source mailbox failed
sk: Odstránenie správ zo zdrojovej poštovej schránky zlyhalo

en: from unknown
sk: z neznáma

en: Loading...
sk: Načítavanie...

en: Searching %s for partial messages
sk: Vyhľadávanie %s pre neúplné správy

en: Reconstructing message
sk: Rekonštrukcia správy

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
sk: Vyhľadanie duplikátnych správ v zdrojovej poštovej schránke zlyhalo

note: ImapIssue macro handles reconnecting. We might issue a LIBBALSA_INFORMATION_MESSAGE here but it would be overwritten by login information...
en: IMAP connection has been severed. Reconnecting...
sk: IMAP spojenie bolo ukončené. Opätovné spájanie...

en: IMAP server has shut the connection: %s Reconnecting...
sk: IMAP server prerušil spojenie: %s Opätovné spájanie...

en: Async IMAP cmd %s could not be executed. Reconnecting...
sk: Asynchrónny IMAP príkaz %s nemohol byť vykonaný. Opätovné spájanie...

en: %s: Opening %s Refcount: %d
sk: %s: Otváram %s Počet odkazov: %d

en: Downloading %ld kB
sk: Sťahovanie %ld kB

en: IMAP SEARCH command failed for mailbox %s
    falling back to default searching method
sk: Príkaz IMAP SEARCH zlyhal pre poštovú schránku %s
    vraciam sa späť k štandardnej vyhľadávacej metóde

en: No path found for mailbox "%s", using "%s"
sk: Nebola nájdená cesta pre poštovú schránku "%s", použijem "%s"

en: Cannot get IMAP handle
sk: Nemožno získať IMAP deskriptor

en: Downloading %u kB
sk: Sťahovanie %u kB

en: Error fetching message from IMAP server: %s
sk: Chyba pri získavaní správy z IMAP servera: %s

en: Cannot create temporary file
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor

en: Cannot write to temporary file %s
sk: Nemožno zapísať do dočasného súboru %s

en: Uploading %ld kB
sk: Odosielam %ld kB

en: Server-side threading not supported.
sk: Vlákna na serveri nie sú podporované.

en: Failed to create temporary file "%s": %s
sk: Zlyhalo vytváranie dočasného súboru "%s": %s

en: Failed to save cache file "%s": %s.
sk: Zlyhalo ukladanie súboru vyrovnávacej pamäte "%s": %s.

en: Failed to save cache file "%s": %s.  New version saved as "%s"
sk: Zlyhalo ukladanie súboru vyrovnávacej pamäte "%s": %s. Nová verzia uložená ako "%s"

en: Cache file for mailbox %s will be created
sk: Bude vytvorený súbor vyrovnávacej pamäte pre poštovú schránku %s

en: Failed to read cache file %s: %s
sk: Zlyhalo čítanie súboru vyrovnávacej pamäte %s: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
sk: Súbor vyrovnávacej pamäte pre poštovú schránku %s bude opravený

en: Filtering %s
sk: Filtrovanie %s

en: Preparing %s
sk: Príprava %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
sk: Otváranie %s zlyhalo. Errno = %d,

en: Failed to sync mailbox "%s"
sk: Zlyhala synchronizácia poštovej schránky "%s"

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
sk: Zdá sa, že poštová schránka "%s" nie je typu Maildir.

en: Could not create a MailDir directory at %s (%s)
sk: Nemôžem vytvoriť priečinok typu Maildir v %s (%s)

en: Could not create a MailDir at %s (%s)
sk: Nemôžem vytvoriť Maildir v %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
sk: Nemôžem odstrániť obsah z %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
sk: Nemôžem vymazať %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
sk: Poštová schránka neexistuje.

en: Data copy error
sk: Chyba kopírovania dát

en: Mailbox %s does not appear to be an Mbox mailbox.
sk: Zdá sa, že poštová schránka "%s" nie je typu Mbox.

en: Could not write file %s: %s
sk: Nepodarilo sa zapísať súbor %s: %s

en: Could not unlink file %s: %s
sk: Nepodarilo sa odpojiť súbor %s: %s

en: Cannot open mailbox.
sk: Nemožno otvoriť poštovú schránku.

en: Mailbox is not in mbox format.
sk: Poštová schránka nie je vo formáte mbox.

en: Cannot lock mailbox.
sk: Nemožno uzamknúť poštovú schránku.

en: %s: could not open %s.
sk: %s: nepodarilo sa otvoriť %s.

en: %s: could not get new mime stream.
sk: %s: nepodarilo sa získať nový mime prúd.

en: %s: %s is not in mbox format.
sk: %s: %s nie je vo formáte mbox.

en: Mailbox %s does not appear to be a Mh mailbox.
sk: Zdá sa, že poštová schránka "%s" nie je typu Mh.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
sk: Nemôžem vytvoriť priečinok typu MH v %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
sk: Nemôžem vytvoriť štruktúru MH v %s (%s)

en: Cannot create message
sk: Nemožno vytvoriť správu

en: Message rename error
sk: Nepodarilo sa premenovať správu

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
sk: Chyba pri pridávaní správy %d z %s do %s: %s

en: Saving POP message to %s failed
sk: Ukladanie POP správy do %s zlyhalo

en: Retrieving Message %d of %d
sk: Získavam správy (%d z %d)

en: Received %ld kB of %ld
sk: Prijatých %ld kB z %ld

en: Saving POP message to %s failed.
sk: Ukladanie POP správy do %s zlyhalo.

en: Transferring POP message to %s failed.
sk: Prenos POP správy do %s zlyhal.

en: POP3 mailbox %s temp file error:
    %s
sk: Chyba dočasného súboru poštovej schránky %s protokolu POP3:
    %s

en: POP3 mailbox %s error: %s
sk: Chyba %s poštovej schránky POP3: %s

en: POP3 message %d oversized: %d kB - skipped.
sk: POP3 správa %d prekročila veľkosť: %d kB - preskočené.

en: POP3 error: cannot open %s for writing.
sk: Chyba POP3: nemožno otvoriť %s pre zápis.

en: POP3 error: cannot close %s.
sk: Chyba POP3: nemožno zatvoriť %s.

en: POP3 error: %s.
sk: Chyba POP3: %s.

en: Mailbox (%s) is readonly: cannot change flags.
sk: Poštová schránka (%s) je len na čítanie: nemožno zmeniť príznaky.

en: west european
sk: západoeurópsky

en: east european
sk: východoeurópsky

en: south european
sk: juhoeurópsky

en: north european
sk: severoeurópsky

en: cyrillic
sk: cyrilika

en: arabic
sk: arabský

en: greek
sk: grécky

en: hebrew
sk: hebrejský

en: turkish
sk: turecký

en: nordic
sk: severský

en: thai
sk: thajský

en: baltic
sk: baltský

en: celtic
sk: keltský

en: west europe (euro)
sk: západná európa (euro)

en: russian
sk: ruský

en: ukrainian
sk: ukrajinský

en: japanese
sk: japonský

en: korean
sk: kórejský

en: Cannot open %s: %s
sk: Nemožno otvoriť %s: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
sk: Nemožno otvoriť %s: je to symbolický odkaz

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
sk: Časový interval vypršal počas pokusu urobiť zámok fcntl!

en: Waiting for fcntl lock... %d
sk: Čakám na zámok fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
sk: Časový interval vypršal počas pokusu urobiť zámok flock!

en: Waiting for flock attempt... %d
sk: Čakám na pokus o flock... %d

en: LDAP Directory for %s
sk: Adresár LDAP pre %s

en: Gpgme has been compiled without support for protocol %s.
sk: Gpgme bolo skompilované bez podpory pre protokol %s.

en: Crypto engine %s is not installed properly.
sk: Podpora šifrovania %s nie je nainštalovaná správne.

en: Crypto engine %s version %s is installed, but at least version %s is required.
sk: Je nainštalovaná podpora šifrovania %s verzie %s, ale je vyžadovaná aspoň verzia %s.

en: Unknown problem with engine for protocol %s.
sk: Neznámy problém s podporou pre protokol %s.

en: %s: could not retrieve crypto engine information: %s.
sk: %s: nepodarilo sa získať informácie o podpore šifrovania: %s.

en: 
    Disable support for protocol %s.
sk: 
    Zakázať podporu pre protokol %s.

en: Enter passphrase to unlock the secret key for signing
sk: Zadajte heslo na odomknutie tajného kľúča pre podpisovanie

en: creating a gpgme context failed
sk: vytvorenie gpgme kontextu zlyhalo

en: Enter passphrase to decrypt message
sk: Zadajte heslo na dešifrovanie správy

en: decryption and signature verification failed
sk: dešifrovanie a overenie podpisu zlyhalo

en: The signature is valid.
sk: Podpis je platný.

en: The signature is valid but expired.
sk: Podpis je platný, ale jeho časová platnosť vypršala.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
sk: Podpis je platný, ale kľúč použitý pre overenie podpisu má vypršanú platnosť.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
sk: Podpis je platný, ale kľúč použitý pre overenie podpisu bol zrušený.

en: The signature is invalid.
sk: Podpis je neplatný.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
sk: Podpis nemohol byť overený kvôli chýbajúcemu kľúču.

en: This part is not a real PGP signature.
sk: Táto časť nie je naozajstný PGP podpis.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
sk: Podpis nemohol byť overený kvôli neplatnej podpore šifrovania.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
sk: GnuPG znova vytvára dôveryhodnú databázu a je práve nedostupný.

en: An error prevented the signature verification.
sk: Nejaká chyba zabránila overiť podpis.

en: The user ID is of unknown validity.
sk: Identifikátor používateľa má neznámu platnosť.

en: The validity of the user ID is undefined.
sk: Platnosť používateľovho identifikátora je nedefinovaná.

en: The user ID is never valid.
sk: Identifikátor používateľa nie je nikdy platný.

en: The user ID is marginally valid.
sk: Identifikátor používateľa je platný okrajovo.

en: The user ID is fully valid.
sk: Identifikátor používateľa je plne platný.

en: The user ID is ultimately valid.
sk: Identifikátor používateľa má základnú platnosť.

en: bad validity
sk: zlá platnosť

en: PGP signature:
sk: PGP podpis:

en: S/MIME signature:
sk: S/MIME podpis:

en: (unknown protocol)
sk: (neznámy protokol)

en: 
    User ID: %s
sk: 
    ID používateľa: %s

en: 
    Signed by: %s
sk: 
    Podpísaný: %s

en: 
    Mail address: %s
sk: 
    Adresa elektronickej pošty: %s

en: Signed on
sk: Podpísané dňa

en: 
    User ID validity: %s
sk: 
    Platnosť ID používateľa: %s

en: 
    Key owner trust: %s
sk: 
    Dôvera vlastníka kľúča: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
sk: 
    Odtlačok prsta kľúča: %s

en: Subkey created on
sk: Podkľúč vytvorený dňa

en: Subkey expires on
sk: Platnosť podkľúča vyprší dňa

en:  revoked
sk:  zrušený

en:  expired
sk:  vypršaná platnosť

en:  disabled
sk:  zakázané

en:  invalid
sk:  neplatné

note: ngettext: string begins with a single space, so no space after * the colon is correct punctuation (in English).
en: 
    Subkey attribute:%s | 
    Subkey attributes:%s
sk[0]: 
    Vlastnosť podkľúčov:%s
sk[1]: 
    Vlastnosť podkľúča:%s
sk[2]: 
    Vlastnosť podkľúčov:%s

en: 
    Issuer name: %s
sk: 
    Názov vydavateľa: %s

en: 
    Issuer serial number: %s
sk: 
    Sériové číslo vydavateľa: %s

en: 
    Chain ID: %s
sk: 
    ID reťazca: %s

en: Could not launch %s to query the public key %s.
sk: Nepodarilo sa spustiť %s na získanie verejného kľúča %s.

en: Running %s failed with return value %d:
    %s
sk: Beh %s zlyhal s návratovou hodnotou %d:
    %s

en: Running %s successful:
    %s
sk: Beh %s úspešný:
    %s

en: unknown
sk: neznámy

en: undefined
sk: nedefinovaný

en: never
sk: nikdy

en: marginal
sk: okrajová

en: full
sk: plná

en: ultimate
sk: základná

en: User ID
sk: Identifikátor používateľa

en: Key ID
sk: Identifikátor kľúča

en: Length
sk: Dĺžka

en: Validity
sk: Platnosť

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
sk: Vybrať kľúč

en: Select the private key for the signer %s
sk: Vybrať súkromný kľúč pre podpisovateľa %s

en: Select the public key for the recipient %s
sk: Zvoliť verejný kľúč pre prijímateľa %s

en: Insufficient trust for recipient %s
sk: Nedostatočná dôvera pre prijímateľa %s

en: The validity of the key with user ID "%s" is "%s".
sk: Platnosť kľúča s identifikátorom používateľa "%s" je "%s".

en: Use this key anyway?
sk: Použiť tento kľúč aj napriek tomu?

en: Try again later.
sk: Skúste opäť neskôr.

en: Sending Mail...
sk: Odosielanie správy...

en: _Hide
sk: _Skryť

en: Could not send the message to %s:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
sk: Nepodarilo sa poslať správu pre %s:
    %d: %s
    Správa bola ponechaná medzi poštou na odoslanie.

en: Saving sent message to %s failed: %s
sk: Ukladanie odoslanej správy do %s zlyhalo: %s

en: Relaying refused:
    %d: %s
    Message left in your outbox.
sk: Prenos odmietnutý:
    %d: %s
    Správa bola ponechaná medzi poštou na odoslanie.

en: Message submission problem, placing it into your outbox.
    System will attempt to resubmit the message until you delete it.
sk: Problém pri posielaní správy. Ukladám ju do priečinka Pošta na odoslanie.
    Systém sa bude pokúšať správu opätovne odoslať, dokiaľ ju nevymažete.

en: Connected to MTA
sk: Pripojený k MTA

note: status code, mailbox
en: From: %d <%s>
sk: Od: %d <%s>

note: mailbox, status code, status text
en: From %s: %d %s
sk: Od %s: %d %s

note: status code, mailbox
en: To: %d <%s>
sk: Pre: %d <%s>

note: mailbox, status code, status text
en: To %s: %d %s
sk: Pre %s: %d %s

en: Disconnected
sk: Odpojený

en: SMTP server refused connection.
    Check your internet connection.
sk: SMTP server odmietol spojenie.
    Skontrolujte vaše internetové pripojenie.

en: SMTP server cannot be reached.
    Check your internet connection.
sk: SMTP server nemohol byť dosiahnutý.
    Skontrolujte vaše internetové pripojenie.

en: Message left in Outbox (try again later)
sk: Správa bola ponechaná v Odoslanej pošte (skúste znova neskôr)

en: SMTP server problem (%d): %s
    Message is left in outbox.
sk: Problém SMTP servera (%d): %s
    Správa bola ponechaná medzi poštou na odoslanie.

en: Cannot read %s: %s
sk: Nemožno prečítať %s: %s

en: Cannot read %s
sk: Nemožno prečítať %s

en: Cannot determine charset for text file `%s'; sending as mime type `%s'
sk: Nemožno určiť znakovú sadu pre textový súbor `%s'; odosielanie ako mime typ `%s'

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
sk[0]: Táto správa nebude zašifrovaná pre skrytých príjemcov.
sk[1]: Táto správa nebude zašifrovaná pre skrytého príjemcu.
sk[2]: Táto správa nebude zašifrovaná pre skrytých príjemcov.

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient(s).
sk: Táto správa nebude zašifrovaná pre skrytých príjemcov.

note: host, authentication method
en: Logging in to %s using %s
sk: Prihlasovanie k %s pomocou %s

en: Never
sk: Nikdy

en: If Possible
sk: Ak je možné

en: Required
sk: Vyžadované

en: Error displaying server help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka servera: %s

en: SMTP Server
sk: Server SMTP

en: _Descriptive Name:
sk: _Popisný názov:

en: _User Name:
sk: Meno po_užívateľa:

en: _Pass Phrase:
sk: _Heslo:

en: Use _TLS:
sk: Použiť _TLS:

en: C_ertificate Pass Phrase:
sk: Heslo c_ertifikátu:

en: Sp_lit message larger than
sk: Rozde_liť správu väčšiu ako

note: Top level Menus
en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

note: Items
en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: Close the window
sk: Zatvoriť okno

note: Edit menu items
en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy text
sk: Kopírovať text

en: _Select Text
sk: Ozn_ačiť text

en: Select entire mail
sk: Označiť celú správu

en: _Escape Special Characters
sk: _Označiť (escape) špeciálne znaky

en: Escape special and non-ASCII characters
sk: Označiť (escape) špeciálne a nie ASCII znaky

en: Mailbox closed
sk: Poštová schránka uzatvorená

en: Message Source
sk: Zdroj správy

en: Error loading %s: %s
sk: Chyba pri nahrávaní %s: %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
sk: Cesta %s musí byť relatívna ku koreňu súborového systému (musí začínať /).

en: Couldn't create a directory: mkdir() failed on pathname "%s".
sk: Nemôžem vytvoriť adresár "%s": volanie funkcie mkdir() zlyhalo.

en: The file with pathname "%s" is not a directory.
sk: Súbor s cestou "%s" nie je adresár.

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
sk: Toto ukončí program Balsa.
    Naozaj to chcete urobiť?

en: GnomeCard Address Book
sk: Adresár Gnome

en: Address Book
sk: Adresár

en: Configure Balsa
sk: Konfigurácia programu Balsa

en: Use balsa as default email client?
sk: Použiť program balsa ako predvoleného klienta na elektronickú poštu?

en: _Yes
sk: Án_o

en: _No
sk: _Nie

en: Default Client
sk: Predvolený klient

en: _Inbox:
sk: _Doručená pošta:

en: _Outbox:
sk: Pošta na _odoslanie:

en: _Sentbox:
sk: Odo_slaná pošta:

en: _Draftbox:
sk: _Nedokončená pošta:

en: _Trash:
sk: _Kôš:

en: The pathname "%s" must be specified canonically -- it must start with a '/'.
sk: Cesta "%s" musí byť uvedená v absolútnom tvare (t.j. musí začínať znakom '/').

en: The mailbox "%s" does not appear to be valid.
sk: Zdá sa, že poštová schránka "%s" je neplatná.

en: Please verify the locations of your default mail files.
    These will be created if necessary.
sk: Skontrolujte, prosím, umiestnenie vašich štandardných poštových súborov.
    Ak to bude potrebné, budú vytvorené.

en: Mail Files
sk: Poštové súbory

en: Problem Creating Mailboxes
    %s
sk: Problém pri vytváraní poštových schránok
    %s

en: You've successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
sk: Úspešne ste nastavili parametre programu Balsa. Gratulujeme!
       -- Vývojový tím programu Balsa

en: All Done!
sk: Hotovo!

en: The following settings are also needed (and you can find them later, if need be, in the Email application in the 'Preferences' and 'Identities' commands on the 'Tools' menu)
sk: Nasledujúce nastavenia sú tiež potrebné (a môžete ich nájsť neskôr, ak budete potrebovať, v poštovej aplikácii v príkazoch 'Predvoľby' a 'Identity' v menu 'Nástroje')

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
sk: Ten, kto vám poskytuje váš účet elektronickej pošty, by mal byť schopný dať vám nasledujúce informácie (ak máte správcu siete, mohol to už pre vás nastaviť):

en: Yes, remember it
sk: Áno, zapamätať si ho

en: No, type it in every time
sk: Nie, zadávať ho vždy znova

en: Name of mail server for incoming _mail:
sk: Názov poštového servera pre prichádzajúcu _poštu:

en: _Type of mail server:
sk: _Typ poštového servera:

en: Connect using _SSL:
sk: Pripojiť pomocou _SSL:

en: Your email _login name:
sk: Vaše _prihlasovacie meno elektronickej pošty:

en: Your _password:
sk: Vaše _heslo:

en: _SMTP Server:
sk: Server _SMTP:

note: 2.1
en: Your real _name:
sk: Vaše skutočné _meno:

en: Your _Email Address, for this email account:
sk: Vaša adresa _elektronickej pošty pre tento email účet:

en: _Remember your password:
sk: _Zapamätať vaše heslo:

en: _Local mail directory:
sk: _Lokálny priečinok pošty:

en: User Settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Default Identity
sk: Predvolená identita

en: Local Mail Problem
    %s
sk: Problém s lokálnou poštou
    %s

en: Welcome to Balsa!
sk: Víta vás Balsa!

en: Before you can send or receive email:
    
    -- either you should already have Internet access and an email account, provided by an Internet Service Provider, and you should have made that Internet connection on your computer
    
    -- or your Network Administrator at your place of work/study/similar may have set up your computer to connect to the network.
sk: Predtým, ako budete môcť odosielať alebo prijímať elektronickú poštu:
    
    -- buď by ste už mali mať prístup k internetu a účet elektronickej pošty poskytnutý poskytovateľom internetových služieb, a mali by ste mať toto internetové pripojenie vo vašom počítači
    
    -- alebo váš správca siete na vašom mieste práce/štúdia/podobne by mal nastaviť váš počítač pre pripojenie k sieti.

en: Balsa E-mail reader
sk: Balsa - pr.ca s elektronickou poctou

en: New mail notification
sk: Oznámenie príchodu novej správy

en: Program startup
sk: Start programu

en:  address book:
sk:  adresár:

en: _Entry
sk: _Položka

en: _Help
sk: _Pomocník

note: new button
en: _New
sk: _Nová

en: VCard Address Book (GnomeCard)
sk: vCard (Adresár Gnome)

en: External query (a program)
sk: Externý dotaz (program)

en: LDIF Address Book
sk: Adresár LDIF

en: LDAP Address Book
sk: Adresár LDAP

en: GPE Address Book
sk: GPE adresár

en: Rubrica Address Book
sk: Adresár Rubrica

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: Edit address book properties
sk: Upraviť vlastnosti adresára

en: _Delete
sk: Vy_mazať

en: Delete address book
sk: Odstrániť adresár

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Exit the program
sk: Ukončiť program

en: _New Entry
sk: _Nová položka

en: Add new entry
sk: Pridať novú položku

en: _Delete Entry
sk: Vy_mazať položku

en: Delete entry
sk: Vymazať položku

en: _About
sk: _O programe

en: _Name
sk: _Meno

en: _Address
sk: _Adresa

en: Name
sk: Meno

en: E-Mail Address
sk: Adresa elektronickej pošty

note: -- table column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
sk: _Vyhľadávať podľa mena:

en: Run Editor
sk: Spustiť editor

en: _Re-Import
sk: _Znova importovať

note: -- table column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
sk: Príjemca

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
sk: Viacnásobné adresy považovať za:

en: alternative addresses for the same person
sk: alternatívne adresy pre jednu osobu

en: a distribution list
sk: distribučný zoznam

en: Could not launch %s: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť %s: %s

en: Error opening address book '%s':
    %s
sk: Chyba pri otváraní adresára '%s':
    %s

en: Suggest complete addresses:
sk: Navrhovať úplné adresy:

en: as I type
sk: ako som zadal

en: when I hit the Escape key
sk: keď stlačím klávesu Escape

en: Modify Address Book
sk: Upraviť adresár

en: Add Address Book
sk: Pridať adresár

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
sk: Názov a_dresára:

en: Load program location:
sk: Umiestnenie programu pre načítanie:

en: Select load program for address book
sk: Nastaviť program pre načítanie pre adresár

en: Save program location:
sk: Umiestnenie programu pre ukladanie:

en: Select save program for address book
sk: Nastaviť program pre ukladanie pre adresár

en: _Host Name
sk: Názov _hostiteľa

en: Base Domain _Name
sk: _Základný názov domény

en: _User Name (Bind DN)
sk: Meno _používateľa (Bind DN)

en: _Password
sk: _Heslo

en: _User Address Book DN
sk: Adresár DN po_užívateľa

en: Enable _TLS
sk: Povoliť _TLS

en: Error displaying help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka: %s

en: No path found.  Do you want to give one?
sk: Cesta nebola nájdená. Chcete ju zadať?

en: Rubrica2 Address Book
sk: Adresár Rubrica2

en: _Remember password in keyring
sk: _Zapamätať heslo na zväzku kľúčov

en: _Remember password
sk: _Zapamätať heslo

en: Opening remote mailbox %s.
    The _password for %s@%s:
sk: Otváram vzdialenú poštovú schránku %s.
    _Heslo pre %s@%s:

en: _Password for %s@%s (%s):
sk: _Heslo pre %s@%s (%s):

en: Password needed
sk: Je potrebné heslo

en: Couldn't open mailbox "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť poštovú schránku "%s"

en: From
sk: Od

en: Subject
sk: Predmet

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

note: FIXME: this is hack!
en: To
sk: Pre

en: Move to Trash failed: %s
sk: Presúvanie do Koša zlyhalo: %s

note: Message menu items
en: _Reply...
sk: _Odpovedať...

en: Reply To _All...
sk: Odpovedať _všetkým...

en: Reply To _Group...
sk: Odpovedať _skupine...

en: _Forward Attached...
sk: _Poslať ďalej ako prílohu...

en: Forward _Inline...
sk: Poslať ďalej _citované...

en: _Pipe through...
sk: _Presmerovať cez...

en: _Store Address...
sk: _Uložiť adresu...

en: _Undelete
sk: O_bnoviť vymazanú

en: Move To _Trash
sk: Presunúť do _koša

en: T_oggle
sk: _Označiť

note: Message:toggle-flag submenu items
en: _Flagged
sk: O_značené

en: _Unread
sk: _Neprečítané

en: _Move to
sk: _Presunúť do

en: _View Source
sk: _Zobraziť zdroj

en: Failed to copy %d message to mailbox "%s": %s | Failed to copy %d messages to mailbox "%s": %s
sk[0]: Nepodarilo sa skopírovať %d správ do poštovej schránky "%s": %s
sk[1]: Nepodarilo sa skopírovať %d správu do poštovej schránky "%s": %s
sk[2]: Nepodarilo sa skopírovať %d správy do poštovej schránky "%s": %s

en: Copied to "%s".
sk: Skopírované do "%s".

en: Moved to "%s".
sk: Presunuté do "%s".

en: Committing mailbox %s failed.
sk: Potvrdenie poštovej schránky %s zlyhalo.

en: Cannot process the message: %s
sk: Nemožno spracovať správu: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
sk: Nemožno pristúpiť k správe %u na odovzdanie do %s

en: Cannot read message %u to pass to %s
sk: Nemožno prečítať správu %u na odovzdanie do %s

en: Pipe message through a program
sk: Presmerovať správu cez program

en: _Run
sk: _Spustiť

en: Specify the program to run:
sk: Zadať program, ktorý bude spustený:

en: Mailbox
sk: Poštová schránka

en: Failed to find mailbox
sk: Nepodarilo sa nájsť poštovú schránku

en: _Other...
sk: _Ostatné...

en: Choose destination folder
sk: Vybrať cieľový priečinok

en: Other...
sk: Ostatné...

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
sk: Zobrazená poštová schránka: %s

en: with %d message | with %d messages
sk[0]: s %d správami
sk[1]: s %d správou
sk[2]: s %d správami

en: , %d new | , %d new
sk[0]: , %d nových
sk[1]: , %d nová
sk[2]: , %d nové

en: , %d hidden | , %d hidden
sk[0]: , %d skrytých
sk[1]: , %d skrytá
sk[2]: , %d skryté

en: Check cryptographic signature
sk: Kontrolovať kryptografický podpis

en: Select message part to display
sk: Vybrať časť správy na zobrazenie

en: Wrapped
sk: Zalomené

en: Not found
sk: Nenájdené!

en: Find:
sk: Nájsť:

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Next
sk: Ďalšia

en: Content
sk: Obsah

en: Message parts
sk: Časti správy

en: Save selected as...
sk: Uložiť zvolené ako...

en: Save selected to folder...
sk: Uložiť zvolené do priečinka...

en: (No sender)
sk: (Bez odosielateľa)

en: Could not access message %u in mailbox "%s".
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k správe %u v poštovej schránke "%s".

en: mixed parts
sk: zmiešané časti

en: alternative parts
sk: alternatívne časti

en: signed parts
sk: podpísané časti

en: encrypted parts
sk: zašifrované časti

en: rfc822 message
sk: správa rfc822

en: "%s" parts
sk: časti "%s"

en: force inline for all parts
sk: vynútiť vloženie pre všetky časti

en: rfc822 message (from %s, subject "%s")
sk: správa rfc822 (od %s, predmet "%s")

en: complete message
sk: dokončiť správu

en: part %s: %s (file %s)
sk: časť %s: %s (súbor %s)

en: part %s: %s
sk: časť %s: %s

en: encrypted:
sk: zašifrované:

en: Reading embedded message failed: %s
sk: Čítanie vloženej správy zlyhalo: %s

en: Appending message to %s failed: %s
sk: Priloženie správy k %s zlyhalo: %s

en: _Save...
sk: _Uložiť...

en: _Copy to folder...
sk: _Kopírovať do priečinka...

en: Select folder for saving selected parts
sk: Vybrať priečinok pre ukladanie zvolených častí

en: Could not create URI for %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť URI pre %s

en: %s message part
sk: %s časť správy

en: Could not save %s: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť %s: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
sk: Odoslanie oznámenia o doručení zlyhalo: %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification(MDN) to be returned to `%s'.
    Do you want to send this notification?
sk: Odosielateľ tejto správy, %s, požaduje, aby bolo zaslané 
    Oznámenie o doručení správy (MDN) na adresu `%s'.
    Chcete poslať takéto oznámenie?

en: Reply to MDN?
sk: Odpovedať na MDN?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
sk: Dešifrovanie nemožno vykonať, pretože táto správa je zobrazená viac ako raz.
    Prosím, zatvorte ostatné inštancie tejto správy a skúste znova.

en: Parsing a message part failed: %s
sk: Analýza časti správy zlyhala: %s

en: Possible disk space problem.
sk: Pravdepodobne problém s priestorom na disku.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains an encrypted part, but it's structure is invalid.
sk: Správa odoslaná od %s s predmetom "%s" obsahuje zašifrovanú časť, ale jej štruktúra je neplatná.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a PGP encrypted part, but this crypto protocol is not available.
sk: Správa odoslaná od %s s predmetom "%s" obsahuje PGP zašifrovanú časť, ale tento šifrovací protokol nie je dostupný.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a S/MIME encrypted part, but this crypto protocol is not available.
sk: Správa odoslaná od %s s predmetom "%s" obsahuje S/MIME zašifrovanú časť, ale tento šifrovací protokol nie je dostupný.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a signed part, but its structure is invalid. The signature, if there is any, cannot be checked.
sk: Správa odoslaná od %s s predmetom "%s" obsahuje podpísanú časť, ale jej štruktúra je neplatná. Podpis, ak tam je nejaký, nemožno skontrolovať.

en: The message sent by %s with subject "%s" contains a %s signed part, but this crypto protocol is not available.
sk: Správa odoslaná od %s s predmetom "%s" obsahuje podpísanú časť %s, ale tento šifrovací protokol nie je dostupný.

en: Detected a good signature
sk: Zdetekovaný dobrý podpis

en: Detected a good signature with insufficient validity
sk: Zdetekovaný dobrý podpis s nedostatočnou platnosťou

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
sk: Zdetekovaný dobrý podpis s nedostatočnou platnosťou/dôverou

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" returned:
    %s
sk: Kontrola podpisu správy, ktorú odoslal %s, s predmetom "%s" vrátila:
    %s

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject "%s" failed with an error!
sk: Kontrola podpisu správy, ktorú odoslal %s, s predmetom "%s" zlyhala s chybou!

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
sk: Dešifrovanie nemožno vykonať, pretože táto správa je zobrazená viac ako raz.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
sk: Kontrola podpisu a odstránenie brnenia OpenPGP nemožno vykonať, pretože táto správa je zobrazená viac ako raz.

en: Please close the other instances of this message and try again.
sk: Prosím, zatvorte ostatné inštancie tejto správy a skúste znova.

en: Could not launch application: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť aplikáciu: %s

en: Save %s MIME Part
sk: Uložiť časť MIME %s

en: Could not construct uri from %s
sk: Nepodarilo sa skonštruovať uri z %s

en: File already exists. Overwrite?
sk: Súbor už existuje. Prepísať?

en: Unlink %s: %s
sk: Odpojiť %s: %s

en: This is an inline %s signed %s message part:
    %s
sk: Toto je vložená časť správy %2$s, podpísaná %1$s:
    %3$s

en: _Run GnuPG to import this key
sk: _Spustiť GnuPG pre import tohoto kľúča

en: _Run GnuPG to check for an update of this key
sk: _Spustiť GnuPG na overenie prípadnej aktualizácie tohoto kľúča

en: Error loading attached image: %s
sk: Chyba pri nahrávaní pripojeného obrázka: %s

en: Content Type: external-body
sk: Typ obsahu: externé-telo

en: Access type: local-file
sk: Typ prístupu: lokálny-súbor

en: File name: %s
sk: Názov súboru: %s

en: Access type: URL
sk: Typ prístupu: URL

en: Access type: %s
sk: Typ prístupu: %s

en: FTP site: %s
sk: FTP sídlo: %s

en: Directory: %s
sk: Priečinok: %s

en: Access type: mail-server
sk: Typ prístupu: poštový-server

en: Mail server: %s
sk: Poštový server: %s

en: Subject: %s
sk: Predmet: %s

en: Se_nd message to obtain this part
sk: _Poslať správu na získanie tejto časti

en: Error showing %s: %s
sk: Chyba pri zobrazení %s: %s

en: Could not get a part: %s
sk: Nepodarilo sa získať časť: %s

en: Sending the external body request failed: %s
sk: Odoslanie požiadavky externého tela zlyhalo: %s

en: Reply...
sk: Odpovedať...

en: ... [truncated]
sk: ... [odseknuté]

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Date:
sk: Dátum:

note: addresses
en: From:
sk: Od:

en: Reply-To:
sk: Odpoveď-pre:

en: Fcc:
sk: Automatická kópia:

en: Disposition-Notification-To:
sk: Oznámenie-doručenia-pre:

en: Could not save a text part: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť textovú časť: %s

en: The message sent by %s with subject "%s" contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
sk: Správa odoslaná od %s s predmetom "%s" obsahuje 8 bitové znaky, ale neobsahuje hlavičku popisujúcu použitú znakovú sadu (skonvertované do %s)

en: Copy link
sk: Kopírovať odkaz

en: Open link
sk: Otvoriť odkaz

en: Send link...
sk: Odoslať odkaz...

en: Save...
sk: Uložiť...

en: Highlight structured phrases
sk: Zvýrazniť štruktúrované frázy

en: Calling URL %s...
sk: Spúšťam URL %s...

en: Address
sk: Adresa

en: S_tore
sk: _Uložiť

en: Full Name
sk: Celé meno

en: Nick Name
sk: Prezývka

en: First Name
sk: Krstné meno

en: Last Name
sk: Priezvisko

en: Organization
sk: Organizácia

en: Email Address
sk: Adresa elektronickej pošty

en: Error reading message part: %s
sk: Chyba pri čítaní časti správy: %s

en: Type: %s (%s)
sk: Typ: %s (%s)

en: Content Type: %s
sk: Typ obsahu: %s

en: No open or view action defined for this content type
sk: Pre tento typ obsahu nie je definovaná akcia pre otvorenie alebo zobrazenie

en: S_ave part
sk: _Uložiť časť

note: gather some info about this part four fields, one terminator
en: Type:
sk: Typ:

en: File name:
sk: Názov súboru:

en: Summary
sk: Súhrn

en: Organizer
sk: Organizátor

en: Start
sk: Začiatok

en: End
sk: Koniec

en: Location
sk: Miesto

en: Attendees
sk: Účastníci

en: Attendee
sk: Účastník

en: Description
sk: Popis

en: One of the specified fields contains:
sk: Jedno zo zadaných polí obsahuje:

en: None of the specified fields contains:
sk: Žiadne zo zadaných polí neobsahuje:

en: One of the regular expressions matches
sk: Jeden z regulárnych výrazov vyhovuje

en: None of the regular expressions matches
sk: Žiadny z regulárnych výrazov nevyhovuje

en: Match when date is in the interval:
sk: Zhoda, ak je dátum v intervale:

en: Match when date is outside the interval:
sk: Zhoda, ak je dátum mimo intervalu:

en: Match when one of these flags is set:
sk: Zhoda, ak je nastavený jeden z týchto príznakov:

en: Match when none of these flags is set:
sk: Zhoda, ak nie je nastavený žiaden z týchto príznakov:

en: You must specify the name of the user header to match on
sk: Musíte zadať názov používateľskej hlavičky pre zhodu

en: You must specify at least one field for matching
sk: Musíte zadať aspoň jedno pole pre zhodu

en: You must provide a string
sk: Musíte zadať reťazec

en: You must provide at least one regular expression
sk: Musíte zadať aspoň jeden regulárny výraz

en: Low date is incorrect
sk: Nižší dátum je nesprávny

en: High date is incorrect
sk: Vyšší dátum je nesprávny

en: Low date is greater than high date
sk: Nižší dátum je novší ako vyšší dátum

en: Error displaying condition help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka podmienok: %s

en: Match Fields
sk: Zhodné polia

en: _All
sk: _Všetky

en: C_lear
sk: V_yčistiť

en: _Body
sk: _Telo

en: _To:
sk: _Pre:

en: _From:
sk: _Od:

en: _Subject
sk: Pre_dmet

en: _Cc:
sk: Kó_pia:

en: _User header:
sk: _Používateľská hlavička:

en: Unread
sk: Neprečítané

en: Deleted
sk: Vymazané

en: Replied
sk: Odpovedané

en: Flagged
sk: Značka

en: One of the specified f_ields contains
sk: Jedno zo zadaných p_olí obsahuje

en: Contain/Does _Not Contain
sk: Obsahuje/_Neobsahuje

en: _One of the regular expressions matches
sk: _Jeden z regulárnych výrazov vyhovuje

note: Left/Remove button
en: _Remove
sk: Odst_rániť

en: One _Matches/None Matches
sk: Jeden _vyhovuje/žiaden nevyhovuje

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
sk: Filtrovanie pomocou regulárnych výrazov ešte nie je implementované.

en: Match when message date is in the interval:
sk: Zhoda, ak je dátum správy v intervale:

en: Inside/outside the date interval
sk: Dátum v intervale/mimo intervalu

en: Match when one flag is set/when no flag is set
sk: Zhoda, ak je jeden príznak nastavený/nie je nastavený žiaden príznak

en: Search T_ype:
sk: T_yp vyhľadávania:

en: Edit condition for filter:
sk: Upraviť podmienku pre filter:

en: Filter with no condition was omitted
sk: Filter bez podmienok bol vynechaný

en: Error displaying filter help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka filtrov: %s

en: New filter
sk: Nový filter

en: No filter name specified.
sk: Nebol zadaný názov filtra.

en: Filter "%s" already exists.
sk: Filter "%s" už existuje.

en: Filter must have conditions.
sk: Filter musí mať podmienky.

en: Filter has matched
sk: Filter sa zhodoval

en: You must provide a sound to play
sk: Musíte zadať zvuk, ktorý sa má prehrať

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
sk: (Príklad: napíšte 31. december 2000 ako %s)

en: Simple
sk: jednoduchý

en: Regular Expression
sk: regulárny výraz

en: Date interval
sk: Interval dátumov

en: Flag condition
sk: Podmienka príznaku

en: Copy to folder:
sk: kopíruj do priečinka:

en: Move to folder:
sk: presuň do priečinka:

en: Print on printer:
sk: vytlač na tlačiarni:

en: Run program:
sk: spusť program:

en: Send to Trash
sk: odošli do koša

en: OR
sk: ALEBO

en: AND
sk: A

note: The name entry
en: _Filter name:
sk: Názov _filtra:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions
sk: Operácia medzi podmienkami

en: Ne_w
sk: _Nový

note: The notification area
en: Notification:
sk: Oznámenie:

note: Notification buttons
en: Play sound:
sk: Prehrať zvuk:

en: Use Sound...
sk: Použiť zvuk...

en: Popup text:
sk: Vyskakovací text:

note: The action area
en: Action to perform:
sk: Vykonať činnosť:

en: Match
sk: Zhoda

en: Action
sk: Akcia

en: Revert
sk: Vrátiť

en: A filter run dialog is open.Close it before you can modify filters.
sk: Dialógové okno pre spustenie filtra je otvorené. Zatvorte ho, aby ste mohli modifikovať filtre.

en: Balsa Filters
sk: Filtre programu Balsa

en: Filter "%s" has no condition.
sk: Filter "%s" nemá podmienku.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
sk: Nemôžem exportovať filter %s, vyskytla sa chyba.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
sk: Máte otvorené dialógové okná spúšťania filtrov. Pred modifikáciou filtrov ich zatvorte.

en: Balsa Filters Export
sk: Export filtrov programu Balsa

en: Error displaying run filters help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka spúšťania filtrov: %s

en: Error when applying filters
sk: Chyba pri aplikácii filtrov

en: Filter applied to "%s".
sk: Filter aplikovaný na "%s".

en: The destination mailbox of the filter "%s" is "%s".
    You can't associate it with the same mailbox (that causes recursion).
sk: Cieľová poštová schránka filtra "%s" je "%s".
    Nemôžete ho priradiť k tej istej poštovej schránke (toto spôsobí rekurziu).

en: The filter "%s" is not compatible with the mailbox type of "%s".
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
sk: Filter "%s" nie je kompatibilný s poštovou schránkou typu "%s".
    Toto sa stane napráklad vtedy, keď používate regulárne výrazy s poštovými schránkymi IMAP, čo je spravené veľmi pomalým spôsobom. Ak je to možné, použite namiesto toho vyhľadávanie podreťazca.

en: Balsa Filters of Mailbox:
sk: Filtre programu Balsa poštovej schránky:

en: On reception
sk: Pri prijímaní

en: On exit
sk: Pri odchode

en: Apply Selected
sk: Aplikovať zvolené

note: up button
en: _Up
sk: _Hore

note: down button
en: Do_wn
sk: _Dole

en: A_pply Now!
sk: A_plikovať teraz!

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
sk: Dialógové okná filtrov sú otvorené. Zatvorte ich, aby ste mohli spustiť filtre na poštovú schránku

en: Error displaying config help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka konfigurácie: %s

en: Remote IMAP folder
sk: Vzdialený priečinok IMAP

note: must NOT be modal
en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: _Basic
sk: _Základný

en: _Max number of connections:
sk: _Maximálny počet spojení:

en: Enable _persistent cache
sk: Povoliť _trvalú vyrovnávaciu pamäť

en: Use IDLE command
sk: Použiť príkaz IDLE

en: Enable _bug workarounds
sk: Povoliť obchádzanie _chýb

en: Use STATUS for mailbox checking
sk: Použiť STATUS pre kontrolu poštovej schránky

en: _Advanced
sk: _Rozšírený

note: INPUT FIELD CREATION
en: Descriptive _name:
sk: Popisný _názov:

note: username
en: Use_r name:
sk: Meno po_užívateľa:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Anonymous access
sk: _Anonymný prístup

en: Subscribed _folders only
sk: Len prihlásené _priečinky

en: Always show _INBOX
sk: Vždy zobr_aziť Doručenú poštu

en: Pr_efix:
sk: Pr_edpona:

en: Select parent folder
sk: Vybrať rodičovský priečinok

en: Renaming INBOX is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from INBOX.
    INBOX and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
sk: Premenovanie Doručenej pošty je špeciálne!
    Vytvoríte podpriečinok %s v %s
    obsahujúci správy z Doručenej pošty.
    Doručená pošta a jej podpriečinky budú ponechané.
    Čo chcete spraviť?

en: Question
sk: Otázka

en: Rename INBOX
sk: Premenovať Doručenú poštu

en: Cancel
sk: Storno

en: Folder rename failed. Reason: %s
sk: Premenovanie priečinka zlyhalo: Dôvod: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
sk: Vytvorenie priečinka zlyhalo. Dôvod: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
sk: Priečinok IMAP, ktorý nie je poštovou schránkou
    nemá vlastnosti, ktoré môžu byť zmenené.

en: Remote IMAP subfolder
sk: Vzdialený podpriečinok IMAP

en: _Create
sk: _Vytvoriť

en: Rename or move subfolder
sk: Premenovať alebo presunúť podpriečinok

en: Create subfolder
sk: Vytvoriť podpriečinok

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
sk: Ná_zov priečinka:

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: _Browse...
sk: _Prehliadať...

en: _Subfolder of:
sk: P_odpriečinok priečinka:

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
sk: Tento priečinok nie je uložený v konfigurácii. Zatiaľ neviem, ako ho mám odstrániť zo vzdialeného servera.

en: This will remove the folder "%s" from the list.
    You may use "New IMAP Folder" later to add this folder again.
sk: Toto odstráni priečinok "%s" zo zoznamu.
    Neskôr môžete použiť "Nový priečinok IMAP" na jeho opätovné pridanie.

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Information - Balsa
sk: Informácie - Balsa

en: WARNING:
sk: UPOZORNENIE:

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: FATAL:
sk: ZÁVAŽNÉ:

en: Use _SSL
sk: Použiť _SSL

en: No mailbox selected.
sk: Nebola vybraná žiadna poštová schránka.

en: Mailbox "%s" is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
sk: Poštová schránka "%s" je používaná programom Balsa a preto ju nemôžem
    odstrániť. Ak ju naozaj chcete odstrániť, priraďte jej funkciu nejakej
    inej poštovej schránke.

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.  You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may "Add  Mailbox" to access the mailbox again.
    What would you like to do?
sk: Toto odstráni poštovú schránku "%s" zo zoznamu poštových schránok. Môžete tiež vymazať súbor na disku alebo súbory priradené tejto poštovej schránke.
    Ak neodstránite súbor na disku, môžete použiť "Pridať poštovú schránku" na jej opätovné sprístupnenie.
    Čo chcete urobiť?

en: Remove from _list
sk: Odstrániť zo _zoznamu

en: Remove from list and _disk
sk: Odstrániť zo zoznamu a z _disku

en: This will remove the mailbox "%s" and all its messages from your IMAP server.  If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use "New IMAP subfolder" later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
sk: Toto odstráni poštovú schránku "%s" a všetky jej správy z vášho servera IMAP. Ak %s obsahuje podpriečinky, tak bude naďalej zobrazená ako uzol v strome priečinkov.
    Neskôr môžete použiť "Nový podpriečinok IMAP" na pridanie poštovej schránky s týmto názvom.
    Čo chcete urobiť?

en: _Remove from server
sk: _Odstrániť zo servera

en: This will remove the mailbox "%s" from the list of mailboxes.
    You may use "Add Mailbox" later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
sk: Toto odstráni poštovú schránku "%s" zo zoznamu poštových schránok.
    Neskôr môžete použiť "Pridať poštovú schránku" na jej opätovné sprístupnenie.
    Čo chcete urobiť?

en: _Remove from list
sk: _Odstrániť zo zoznamu

en: Folder deletion failed. Reason: %s
sk: Odstránenie priečinka zlyhalo. Dôvod: %s

en: _Add
sk: _Pridať

en: %s on %s
sk: %s na %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
sk: Premenovanie %s na %s zlyhalo:
    %s

en: _Mailbox Name:
sk: Me_no poštovej schránky:

en: Local Mailbox Configurator
sk: Konfigurátor miestnej poštovej schránky

en: Remote Mailbox Configurator
sk: Konfigurátor vzdialenej poštovej schránky

note: mailbox name
en: Mailbox _name:
sk: _Názov poštovej schránky:

note: password field
en: Pass_word:
sk: _Heslo:

en: _Delete messages from server after download
sk: _Vymazať správy zo servera po stiahnutí

en: _Enable check for new mail
sk: Povoliť kontrolu novej _elektronickej pošty

en: _Filter messages through procmail
sk: _Filtrovať správy cez procmail

en: Fi_lter Command:
sk: Príkaz _filtra:

en: Disable _APOP
sk: Zakázať _APOP

note: username
en: _Username:
sk: Meno po_užívateľa:

en: F_older path:
sk: Cesta k pr_iečinku:

en: _Identity:
sk: _Identita:

en: Always
sk: vždy

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
sk: _Dešifrovať a overiť
    podpisy automaticky:

en: Show _Recipient column instead of Sender
sk: Zobraziť stĺpec _Príjemcu namiesto Odosielateľa

en: _Subscribe for new mail check
sk: Prihlásiť sa ku kontrole novej pošty

en: The folder edition to be written.
sk: Úpravy priečinka budú zapísané.

en: Scanning %s. Please wait...
sk: Analyzujem %s. Prosím čakajte...

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
sk: Analýza %s zlyhala: %s
    Skontrolujte sieťové pripojenie.

en: Scanning of %s failed: %s
sk: Analýza %s zlyhala: %s

en: Local _mbox mailbox...
sk: Lokálna poštová schránka typu _mbox...

en: Local Mail_dir mailbox...
sk: Lokálna poštová schránka typu Mail_dir...

en: Local M_H mailbox...
sk: Lokálna poštová schránka typu M_H...

en: Remote _IMAP mailbox...
sk: Vzdialená poštová schránka typu _IMAP...

en: Remote IMAP _folder...
sk: Vzdialený _priečinok typu IMAP...

en: Remote IMAP _subfolder...
sk: Vzdialený p_odpriečinok typu IMAP...

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
sk: _Skontrolovať

en: _Properties...
sk: _Vlastnosti...

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Subscribe
sk: _Prihlásiť

en: _Unsubscribe
sk: _Odhlásiť

en: Mark as _Inbox
sk: Označiť ako '_Doručená pošta'

en: _Mark as Sentbox
sk: _Označiť ako 'Odoslaná pošta'

en: Mark as _Trash
sk: Označiť ako '_Kôš'

en: Mark as D_raftbox
sk: Označiť ako 'N_edokončená pošta'

en: _Empty trash
sk: _Vyprázdniť kôš

en: _Edit/Apply filters
sk: _Upraviť/Aplikovať filtre

en: The path "%s" does not lead to a mailbox.
sk: Cesta "%s" nesmeruje do poštovej schránky.

en: Local mailbox %s loaded as: %s
sk: Lokálna poštová schránka %s načítaná ako: %s

en: Local folder %s
sk: Lokálny priečinok %s

en: Balsa closes files and connections. Please wait...
sk: Balsa uzatvára súbory a spojenia. Prosím, čakajte...

en: Mail_box
sk: Poštová schrán_ka

en: _Message
sk: S_práva

en: _Settings
sk: _Nastavenia

en: Mail_boxes
sk: Poštové schrán_ky

en: _More
sk: _Viac

en: _Headers
sk: _Hlavičky

en: _Sort Mailbox
sk: _Usporiadať poštovú schránku

en: H_ide messages
sk: _Skryť správy

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Filters
sk: Fi_ltre

en: F_ilters
sk: F_iltre

en: Manage filters
sk: Spravovať filtre

note: File menu items Not in the touchpad menu, but still available as a toolbar * button:
en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: Continue editing current message
sk: Pokračovať v písaní aktuálnej správy

en: _Get New Mail
sk: _Získať novú poštu

en: Fetch new incoming mail
sk: Stiahnuť novú prichádzajúcu poštu

en: _Send Queued Mail
sk: _Odoslať poštu z radu

en: Send messages from the outbox
sk: Odoslať správy z pošty na odoslanie

en: Send and _Receive Mail
sk: Odoslať a p_rijať poštu

en: Send and Receive messages
sk: Odoslať a prijať správy

en: Page _Setup
sk: Nastavenie _strany

en: Set up page for printing
sk: Nastaviť stranu pre tlač

en: _Address Book...
sk: _Adresár...

en: Open the address book
sk: Otvoriť adresár

en: Quit Balsa
sk: Ukončiť program Balsa

note: File:New submenu items
en: _Message...
sk: S_práva...

en: Compose a new message
sk: Vytvoriť novú správu

en: Local mbox mailbox...
sk: Lokálna poštová schránka typu mbox...

en: Add a new mbox style mailbox
sk: Pridať novú poštovú schránku typu mbox

en: Local Maildir mailbox...
sk: Lokálna poštová schránka typu Maildir...

en: Add a new Maildir style mailbox
sk: Pridať novú poštovú schránku typu Maildir

en: Local MH mailbox...
sk: Lokálna poštová schránka typu MH...

en: Add a new MH style mailbox
sk: Pridať novú poštovú schránku typu MH

en: New mailbox...
sk: Nová poštová schránka...

en: New "Maildir" mailbox...
sk: Nová poštová schránka typu "Maildir"...

en: New "MH" mailbox...
sk: Nová poštová schránka typu "MH"...

en: Remote IMAP mailbox...
sk: Vzdialená poštová schránka typu IMAP...

en: Add a new IMAP mailbox
sk: Pridať novú poštovú schránku typu IMAP

en: Remote IMAP folder...
sk: Vzdialená poštová schránka typu IMAP...

en: Add a new IMAP folder
sk: Pridať novú priečinok typu IMAP

en: Remote IMAP subfolder...
sk: Vzdialený podpriečinok typu IMAP...

en: Add a new IMAP subfolder
sk: Pridať nový podpriečinok typu IMAP

en: F_ilters...
sk: _Filtre...

en: _Export Filters
sk: _Exportovať filtre

en: Export filters as Sieve scripts
sk: Exportovať filtre ako skripty Sieve

en: Prefere_nces
sk: Pred_voľby

note: View menu items
en: E_xpand All
sk: Rozbaliť vš_etko

en: Expand all threads
sk: Rozbaliť všetky vlákna

en: _Collapse All
sk: Z_baliť všetko

en: Collapse all expanded threads
sk: Zbaliť všetky rozbalené vlákna

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Increase magnification
sk: Zvýšiť zväčšenie

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Decrease magnification
sk: Znížiť zväčšenie

note: To warn msgfmt that the % sign isn't a format specifier:
en: Zoom _100%
sk: Zväčšenie _100%

en: No magnification
sk: Bez zväčšenia

note: Mailbox menu item that does not require a mailbox
en: Next Unread Message
sk: Ďalšia neprečítaná správa

en: Empty _Trash
sk: Vyprázdniť _kôš

en: Delete messages from the Trash mailbox
sk: Vymazať správy z koša

note: Settings menu items
en: _Toolbars...
sk: _Nástrojové lišty...

en: Customize toolbars
sk: Prispôsobiť nástrojové lišty

en: _Identities...
sk: _Identity...

en: Create and set current identities
sk: Vytvoriť a nastaviť aktuálne identity

note: Help menu items
en: _Contents
sk: _Obsah

en: Table of Contents
sk: Obsah

note: license ?
en: About Balsa
sk: O programe Balsa

note: Edit menu items
en: Select _All
sk: Ozn_ačiť všetko

en: _Find
sk: _Nájsť

en: Find Ne_xt
sk: Ná_jsť ďalšie

note: Mailbox menu items
en: Next Message
sk: Ďalšia správa

en: Previous Message
sk: Predchádzajúca správa

en: Next Flagged Message
sk: Ďalšia správa so značkou

en: _Hide Messages
sk: _Skryť správy

en: _Reset Filter
sk: _Vyčistiť filter

en: Reset mailbox filter
sk: Vyčistiť filter poštovej schránky

en: _Select All
sk: _Označiť všetko

en: Select all messages in current mailbox
sk: Označiť všetky správy v aktuálnej poštovej schránke

en: _Edit...
sk: _Upraviť...

en: Edit the selected mailbox
sk: Upraviť vybranú poštovú schránku

en: _Delete...
sk: _Vymazať...

en: Delete the selected mailbox
sk: Vymazať vybranú poštovú schránku

en: E_xpunge Deleted Messages
sk: _Vymazať odstránené správy

en: Expunge messages marked as deleted in the current mailbox
sk: Vymazať správy označené ako odstránené v aktuálnej poštovej schránke

en: Close mailbox
sk: Zatvoriť poštovú schránku

en: Select _Filters
sk: Vybrať _filtre

en: Select filters to be applied automatically to current mailbox
sk: Vybrať filtre, ktoré budú aplikované automaticky na aktuálnu poštovú schránku

en: _Remove Duplicates
sk: _Odstrániť duplikáty

en: Remove duplicated messages from the current mailbox
sk: Odstrániť duplikátne správy z aktuálnej poštovej schránky

en: Reply to the current message
sk: Odpovedať na aktuálnu správu

en: Reply to _All...
sk: Odpoved_ať všetkým...

en: Reply to all recipients of the current message
sk: Odpovedať všetkým príjemcom aktuálnej správy

en: Reply to _Group...
sk: Odpovedať _skupine...

en: Reply to mailing list
sk: Odpovedať zoznamu príjemcov

en: Store address of sender in addressbook
sk: Uložiť adresu odosielateľa do adresára

en: _View Source...
sk: _Zobraziť zdroj...

en: View source form of the message
sk: Zobraziť zdrojový tvar správy

note: All three "Forward" actions and the "Pipe" action have the same * stock_id; the first in this list defines the action tied to the * toolbar's Forward button, so "ForwardDefault" must come before * the others.
en: _Forward...
sk: _Poslať ďalej...

en: Forward the current message
sk: Poslať ďalej aktuálnu správu

en: _Forward attached...
sk: _Poslať ďalej ako prílohu...

en: Forward the current message as attachment
sk: Poslať ďalej aktuálnu správu ako prílohu

en: Forward _inline...
sk: Poslať ďalej _citované...

en: Forward the current message inline
sk: Poslať ďalej aktuálnu správu citovanú v tele správy

en: Pipe the message through another program
sk: Presmerovať správu cez iný program

note: File menu item
en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: Print current message
sk: Vytlačiť aktuálnu správu

en: Save Current Part...
sk: Uložiť aktuálnu časť...

en: Save currently displayed part of message
sk: Uložiť aktuálne zobrazenú časť správy

en: _Next Part
sk: Ď_alšia časť

en: Next part in message
sk: Ďalšia časť v správe

en: _Previous Part
sk: _Predchádzajúca časť

en: Previous part in message
sk: Predchádzajúca časť v správe

en: Copy message
sk: Kopírovať správu

en: _Find in message
sk: _Nájsť v správe

en: Find a string in this message
sk: Nájsť reťazec v tejto správe

en: _Move to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: Move the current message to Trash mailbox
sk: Presunúť aktuálnu správu do priečinka Kôš

en: _Delete to Trash
sk: _Vymazať do Koša

en: Toggle New
sk: Označiť ako nová

en: _Toggle Flag
sk: _Prepnúť značku

en: Toggle flagged
sk: Prepnúť značku

note: Hide messages menu items
en: _Deleted
sk: Vy_mazané

en: Toggle deleted flag
sk: Prepnúť príznak vymazania

en: _Answered
sk: _Odpovedané

en: Toggle Answered
sk: Prepnúť odpovedané

en: _Show Mailbox Tree
sk: Zobraziť _strom poštových schránok

en: Toggle display of mailbox and folder tree
sk: Prepnúť zobrazovanie stromu poštových schránok a zložiek

en: Show Mailbox _Tabs
sk: Zobraziť zá_ložky poštových schránok

en: Toggle display of mailbox notebook tabs
sk: Prepnúť zobrazovanie záložiek poštových schránok

en: _Descending
sk: _Zostupne

en: Sort in a descending order
sk: Triediť v zostupnom poradí

en: _View filter
sk: _Zobraziť filter

en: Enable quick message index filter
sk: Povoliť filter rýchleho indexu správ

en: _Wrap
sk: _Zalomiť

en: Wrap message lines
sk: Zalomiť riadky správy

en: Un_Deleted
sk: _Obnovené po vymyzaní

en: _Read
sk: _Prečítať

en: Un_read
sk: Nep_rečítané

en: Un_flagged
sk: Neo_značené

en: Un_answered
sk: Ne_odpovedané

note: Toolbar items not on any menu
en: All
    headers
sk: Všetky
    hlavičky

en: Show all headers
sk: Zobraziť všetky hlavičky

en: Msg Preview
sk: Náhľad správy

en: Show preview pane
sk: Zobraziť panel náhľadu

en: _No Headers
sk: _Bez hlavičiek

en: Display no headers
sk: Nezobrazovať hlavičky správ

en: S_elected Headers
sk: _Vybrané hlavičky

en: Display selected headers
sk: Zobrazovať vybrané hlavičky správ

en: All _Headers
sk: Všetky _hlavičky

en: Display all headers
sk: Zobrazovať všetky hlavičky správ

en: _Flat index
sk: _Postupný index

en: No threading at all
sk: Bez vláken

en: Si_mple threading
sk: J_ednoduché vlákna

en: Simple threading algorithm
sk: Algoritmus jednoduchých vláken

en: _JWZ threading
sk: Vlákna _JWZ

en: Elaborate JWZ threading
sk: Prepracované vlákna JWZ

en: By _Arrival
sk: Podľa _príchodu

en: Arrival order
sk: Poradie príchodu

en: By _Sender
sk: Podľa _odosielateľa

en: Sender order
sk: Poradie odosielateľa

en: By S_ubject
sk: Podľa _predmetu

en: Subject order
sk: Poradie predmetu

en: By Si_ze
sk: Podľa _veľkosti

en: By message size
sk: Podľa veľkosti správy

en: _Threaded
sk: _Vlákna

en: Use message threading
sk: Použiť vlákna správ

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
sk: Balsa teraz odosiela poštu.
    Prerušiť odosielanie?

en: Subject or Sender Contains:
sk: Predmet alebo odosielateľ obsahujú:

en: Subject or Recipient Contains:
sk: Predmet alebo príjemca obsahujú:

en: Subject Contains:
sk: Predmet obsahuje:

en: Body Contains:
sk: Telo obsahuje:

en: Older than (days):
sk: Staršie ako (dni):

en: Old at most (days):
sk: Staršie najviac (dni):

en: Opening %s
sk: Otváranie %s

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
sk: Nepodarilo sa otvoriť poštovú schránku!
    %s.

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
sk: Klient elektronickej pošty Balsa je súčasťou pracovného prostredia GNOME.

en: Checking Mail...
sk: Kontrolujem poštu...

en: IMAP mailbox: %s
sk: Poštová schránka IMAP: %s

en: Local mailbox: %s
sk: Lokálna poštová schránka: %s

en: Finished Checking.
sk: Kontrola ukončená.

en: Sending error: %s
sk: Chyba pri posielaní: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
sk[0]: Prijali ste %d nových správ.
sk[1]: Prijali ste %d novú správu.
sk[2]: Prijali ste %d nové správy.

en: You have new mail.
sk: Máte novú poštu.

en: Balsa: you have received %d new message. | Balsa: you have received %d new messages.
sk[0]: Balsa: prijali ste %d nových správ.
sk[1]: Balsa: prijali ste %d novú správu.
sk[2]: Balsa: prijali ste %d nové správy.

en: Balsa: you have new mail.
sk: Balsa: máte novú poštu.

en: Balsa: New mail
sk: Balsa: Nová pošta

en: The next unread message is in %s
sk: Ďalšia neprečítaná správa je v %s

en: Do you want to switch to %s?
sk: Chcete sa prepnúť do %s?

en: Search mailbox
sk: Vyhľadať v poštovej schránke

en: _Search for:
sk: _Vyhľadať:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
sk: V:

en: S_ubject
sk: _Predmet

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
sk: Zobraziť len zodpovedajúce správy

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
sk: Otvoriť ďalšiu zodpovedajúcu správu

en: _Reverse search
sk: _Spätné vyhľadávanie

en: _Wrap around
sk: _Prechádzať dookola

en: You can apply filters only on mailbox
sk: Môžete aplikovať filtre len na poštovú schránku

en: Removing duplicates failed: %s
sk: Odstránenie suplikátov zlyhalo: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
sk[0]: Odstránených %d duplikátov
sk[1]: Odstránený %d duplikát
sk[2]: Odstránené %d duplikáty

en: No duplicates found
sk: Duplikáty neboli nájdené!

en: Could not open trash: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť kôš: %s

en: Balsa: %s (readonly)
sk: Balsa: %s (len na čítanie)

en: Get new mail on startup
sk: Získať novú poštu pri štarte programu

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
sk: Vytvoriť novú správu pre ELEKTRONICKÁ@ADRESA

en: Attach file at PATH
sk: Pripojiť súbor na CESTE

en: Opens MAILBOXNAME
sk: Otvorí POŠTOVÚSCHRÁNKU

en: MAILBOXNAME
sk: POŠTOVÁSCHRÁNKA

en: Opens first unread mailbox
sk: Otvoriť prvú poštovú schránku s neprečítanými správami

en: Opens default Inbox on startup
sk: Otvorí štandardne Doručenú poštu pri štarte programu

en: Prints number unread and unsent messages
sk: Vytlačiť počet neprečítaných a neodoslaných správ

en: Debug POP3 connection
sk: Ladiť POP3 spojenie

en: Debug IMAP connection
sk: Ladiť IMAP spojenie

en: The Balsa E-Mail Client
sk: Klient elektronickej pošty Balsa

en: Attach file at URI
sk: Pripojiť súbor na URI

en: Balsa cannot open your "%s" mailbox.
sk: Balsa nemôže otvoriť vašu poštovú schránku "%s".

en: Inbox
sk: Doručená pošta

en: Outbox
sk: Pošta na odoslanie

en: Sentbox
sk: Odoslaná pošta

en: Draftbox
sk: Nedokončená pošta

en: Trash
sk: Kôš

en: Compressing mail folders...
sk: Komprimujem poštové priečinky...

en: M_ove
sk: Pres_unúť

en: Close the message window
sk: Zatvoriť okno správy

en: Move the message to Trash mailbox
sk: Presunúť správu do poštovej schránky Kôš

en: N_o Headers
sk: _Bez hlavičiek

en: _Selected Headers
sk: _Vybrané hlavičky

en: Message from %s: %s
sk: Správa od %s: %s

en: While retrieving messages
sk: Počas získavania správ

en: Until closed
sk: Pokiaľ nie je zatvorené

en: Fast
sk: Rýchlo

en: Normal
sk: Normálne

en: Bad spellers
sk: Zlý pravopis

en: Message number
sk: Číslo správy

en: Sender
sk: Odosielateľ

en: Flat
sk: Zoznam

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
sk: Nastavenia programu Balsa

en: Mail options
sk: Nastavenia pošty

en: Display options
sk: Nastavenia zobrazenia

en: Address books
sk: Adresáre

en: Spelling
sk: Korekcia preklepov

en: Startup
sk: Pri štarte

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: %s (default)
sk: %s (predvolené)

en: Remote mailbox servers
sk: Vzdialené servery s poštovými schránkami

en: Type
sk: Typ

en: Mailbox name
sk: Názov poštovej schránky

en: _Modify
sk: _Upraviť

en: Local mail directory
sk: Miestny poštový adresár

en: Select your local mail directory
sk: Vyberte váš lokálny adresár pre poštu

en: Outgoing mail servers
sk: Servery odchádzajúcej pošty

en: Server name
sk: Názov servera

en: Mail servers
sk: Poštové servery

en: Incoming
sk: Prichádzajúca

en: Outgoing
sk: Odchádzajúca

en: Checking
sk: Kontrola

en: _Check mail automatically every
sk: _Kontrolovať poštu automaticky každých

en: minutes
sk: minút

en: Check _IMAP mailboxes
sk: Kontrolovať poštové schránky typu _IMAP

en: Check INBOX _only
sk: Kontrolovať _len Doručenú poštu

en: When mail arrives:
sk: Keď príde pošta:

en: Display message
sk: Zobraziť správu

en: Play sound
sk: Prehrať zvuk

en: Show icon
sk: Zobraziť ikonu

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
sk: Kontrolovať na pozadí bez oznámenia (bez správ na stavovej lište)

en: _POP message size limit:
sk: Limit veľkosti _POP správy:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
sk: Citovaný a formátovaný text

en: Quoted text
    regular expression:
sk: Regulárny výraz
    pre citovaný text:

en: Wrap text at
sk: Zalomiť text na

en: characters
sk: znakov

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
sk: Zobrazenie častí multipart/alternative

en: Prefer text/plain over html
sk: Preferovať text/plain pred html

en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
sk: Národné (8 bitové) znaky v poškodených správach bez hlavičky so znakovou sadou

en: display as "?"
sk: zobraziť ako "?"

en: display in codeset
sk: zobraziť v znakovej sade

note: How to handle received MDN requests
en: Message disposition notification requests
sk: Požadavky na Oznámenie o doručení správy (MDN)

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
sk: Keď dostanem správu, ktorej odosielateľ požadoval Oznámenie
    o doručení správy (MDN), poslať ho ak:

en: The message header looks clean
    (the notify-to address is the return path,
    and I am in the "To:" or "Cc:" list).
sk: Hlavička správy vyzerá čisto
    (adresa oznámenie-pre je návratovou adresou,
    a som v zozname príjemcov alebo príjemcov kópie)

en: The message header looks suspicious.
sk: Hlavička správy vyzerá podozrivo.

en: Word wrap
sk: Zalamovanie

en: Wrap outgoing text at
sk: Zalomiť odchádzajúci text na pozícii

en: Other options
sk: Ostatné nastavenia

en: Reply prefix:
sk: Predpona pri odpovedi:

en: Automatically quote original when replying
sk: Automaticky citovať originál pri odpovedi

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
sk: Poslať správu ďalej ako prílohu namiesto jej citovania

en: Copy outgoing messages to sentbox
sk: Kopírujem odchádzajúce správy to odoslanej pošty

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
sk: Odoslanie vždy zaradí správu do radu v priečinku "Pošta na odoslanie"

en: Edit headers in external editor
sk: Upraviť hlavičky v externom editore

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
sk: Vložiť časti HTML ako text pri odpovedaní alebo posielaní ďalej

en: Layout
sk: Usporiadanie

en: Sort and thread
sk: Triedenie a vlákno

en: Message
sk: Správa

en: Colors
sk: Farby

en: Format
sk: Formát

en: Status messages
sk: Stavové správy

en: Main window
sk: Hlavné okno

en: Use preview pane
sk: Použiť panel rýchleho zobrazovania

en: Show mailbox statistics in left pane
sk: Zobraziť štatistiky poštových schránok v ľavom paneli

en: Use alternative main window layout
sk: Použiť alternatívne usporiadanie hlavného okna

en: Automatically view message when mailbox opened
sk: Automaticky zobraziť správu pri otvorení poštovej schránky

en: PageUp/PageDown keys scroll text by
sk: Klávesy PageUp/PageDown rolujú text o

en: percent
sk: percento

en: Display progress dialog
sk: Zobraziť okno so stavom vykonávania

en: Date encoding (for strftime):
sk: Kódovanie dátumu (pre strftime):

en: Selected headers:
sk: Vybrané hlavičky:

en: Information messages
sk: Informačné správy

en: Information messages:
sk: Informačné správy:

en: Warning messages:
sk: Upozorňovacie správy:

en: Error messages:
sk: Chybové správy:

en: Fatal error messages:
sk: Závažné chybové správy:

en: Debug messages:
sk: Ladiace správy:

en: Message colors
sk: Farby správy

en: Quote level %d color
sk: Farba citovaného textu úrovne %d

en: Link color
sk: Farba odkazu

en: Hyperlink color
sk: Farba hyperlinky

en: Composition window
sk: Okno novej správy

en: Invalid or incomplete address label color
sk: Neplatná alebo nekompletná farba návestia adresy

en: Fonts
sk: Písma

en: Message font:
sk: Písmo správy:

en: Subject font:
sk: Písmo predmetu:

en: Sorting and threading
sk: Triedenie a vytváranie vláken

en: Default sort column:
sk: Predvolený stĺpec triedenia:

en: Default threading style:
sk: Predvolený štýl vláken:

en: Expand threads on open
sk: Rozbaliť vlákna pri otvorení

en: Pspell settings
sk: Nastavenia pre pspell

en: Spell check module
sk: Modul pre kontrolu preklepov

en: Suggestion level
sk: Úroveň návrhov

note: do the ignore length
en: Ignore words shorter than
sk: Ignorovať slová kratšie ako

en: Miscellaneous spelling settings
sk: Rôzne nastavenia korektora

en: Check signature
sk: Kontrolovať podpis

en: Check quoted
sk: Kontrolovať citované

en: Debug
sk: Ladenie

en: Empty trash on exit
sk: Pri odchode vyprázdniť kôš

en: Close mailbox if unused more than
sk: Zatvoriť poštovú schránku, ak je nepoužívaná dlhšie ako

en: Deleting messages
sk: Vymazávanie správ

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
sk: Nasledujúce nastavenie je globálne, ale môže byť prekryté pre vybranú poštovú schránku pomocou Poštová schránky %s Skryť správy:

en: Hide messages marked as deleted
sk: Skryť správy označené na vymazanie

en: The following settings are global:
sk: Nasledujúce nastavenia sú globálne:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
sk: Vymazať odstránené správy pri zatváraní poštovej schránky

en: ...and if unused more than
sk: ...a ak je nepoužívaná dlhšie ako

en: Message window
sk: Okno správy

en: After moving a message:
sk: Po presunutí správy:

en: Startup options
sk: Nastavenia spustenia

en: Open Inbox upon startup
sk: Otvoriť Doručenú poštu počas štartu programu

en: Check mail upon startup
sk: Kontrola pošty počas štartu programu

en: Remember open mailboxes between sessions
sk: Zapamätať otvorené poštové schránky medzi sedeniami

en: Folder scanning
sk: Skúmanie pričinka

en: Choose depth 1 for fast startup; this defers scanning some folders.  To see more of the tree at startup, choose a greater depth.
sk: Vyberte hĺbku 1 pre rýchlejší štart. Toto odloží skúmanie niektorých pričinkov. Aby ste videli úplnejší strom na začiatku, zvoľte väčšiu hĺbku.

en: Scan local folders to depth
sk: Skúmať miestne priečinky do hĺbky

en: Scan IMAP folders to depth
sk: Skúmať IMAP priečinky do hĺbky

en: Address book name
sk: Názov adresára

en: Auto-complete
sk: Automatické dopĺňanie

en: _Set as default
sk: _Nastaviť ako predvolené

en: Remote POP3 mailbox...
sk: Vzdialená poštová schránka typu POP3...

en: Show nothing
sk: Nezobraziť nič

en: Show dialog
sk: Zobraziť dialógové okno

en: Show in list
sk: Zobraziť v zozname

en: Show in status bar
sk: Zobraziť na stavovej lište

en: Print to console
sk: Vytlačiť na konzolu

en: Ask me
sk: Opýtať sa

en: Show next unread message
sk: Zobraziť ďalšiu neprečítanú správu

en: Show next message
sk: Zobraziť ďalšiu správu

en: Close message window
sk: Zatvoriť okno správy

en: Error displaying link_id %s: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní link_id %s: %s

en: Page %d of %d
sk: Strana %d z %d

en: Signed and encrypted matter
sk: Podpísaná a šifrovaná vec

en: Signed matter
sk: Podpísaná vec

en: This is an inline %s signed %s message part:
sk: Toto je vložená časť správy %2$s, podpísaná %1$s:

en: Cannot print page %d because the document has only %d pages.
sk: Nemožno vytlačiť stranu %d, pretože dokument má len %d strán.

en: inch
sk: palec

en: _Header Font:
sk: Písmo _hlavičky:

en: B_ody Font:
sk: Písm_o tela:

en: _Footer Font:
sk: Písmo _päty:

en: Highlighting
sk: Zvýraznenie

en: Highlight _cited text
sk: Zvýrazniť _citovaný text

en: Highlight _structured phrases
sk: Zvýrazniť š_truktúrované frázy

en: Margins
sk: Okraje

en: _Top
sk: _Hore

en: _Bottom
sk: _Dole

en: _Left
sk: _Vľavo

en: _Right
sk: Vp_ravo

en: Error printing message: %s
sk: Chybová správa tlače: %s

en: Page: %i/%i
sk: Strana: %i/%i

en: Preparing an HTML part, which must start on a new page.
    Print this part?
sk: Príprava HTML časti, ktorá musí začínať na novej strane.
    Vytlačiť túto časť?

en: Font available for printing
sk: Písmo dostupné pre tlač

en: Font <b>not</b> available for printing. Closest: %s
sk: Písmo <b>nie je</b> dostupné pre tlač. Najbližšie: %s

en: Select Font
sk: Vybrať písmo

en: Change...
sk: Zmeniť...

en: Print message
sk: Vytlačiť správu

note: create a 2nd notebook page for the fonts
en: _Fonts
sk: Typy _písma

en: Header font
sk: Typ písma hlavičky

en: Body font
sk: Typ písma tela

en: Footer font
sk: Typ písma päty

note: highlight cited stuff
en: Highlight cited text
sk: Zvýrazniť citovaný text

en: _Enable highlighting of cited text
sk: _Povoliť zvýraznenie citovaného textu

en: Balsa could not find font "%s".
    Use the "Fonts" page on the "Print message" dialog to change it.
sk: Balsa nemohla nájsť písmo "%s".
    Použite záložku "Typy písma" v dialógovom okne "Vytlačiť správu" na jeho zmenu.

en: Balsa: message print preview
sk: Balsa: Náhľad pred tlačou správy

en: Error during filters loading:
sk: Chyba pri načítavaní filtrov:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
sk: Chyba pri načítavaní filtrov: %s
    Filtre nemusia byť správne.

en: The option not to recognize "format=flowed" text has been removed.
sk: Voľba na nerozpoznávanie "format=flowed" textu bola odstránená.

en: The option not to send "format=flowed" text is now on the Options menu of the compose window.
sk: Voľba pre neodosielanie textu "format=flowed" je teraz v menu Voľby okna písania novej správy.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
sk: Voľba na žiadost MDN je teraz v menu Voľby okna písania novej správy.

en: This version of Balsa uses a new user interface; if you have changed Balsa's keyboard accelerators, you will need to set them again.
sk: Táto verzia programu Balsa používa nové používateľské rozhranie; ak ste zmenili klávesové skratky pre program Balsa, musíte si ich znova nastaviť.

en: Error opening GConf database
sk: Chyba pri otváraní GConf databázy

en: Error setting GConf field: %s
sk: Chyba pri nastavovaní GConf poľa: %s

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
sk: portugalský (_Brazília)

en: _Catalan
sk: _katalánsky

en: _Chinese Simplified
sk: čí_nsky zjednodušený

en: _Chinese Traditional
sk: čí_nsky tradičný

en: _Czech
sk: če_ský

en: _Danish
sk: _dánsky

en: _Dutch
sk: _holandský

en: _English (American)
sk: _anglický (americký)

en: _English (British)
sk: _anglický (britský)

en: _Esperanto
sk: _esperanto

en: _Estonian
sk: _estónsky

en: _Finnish
sk: _fínsky

en: _French
sk: _francúzsky

en: _German
sk: _nemecký

en: _German (Austrian)
sk: _nemecký (rakúsky)

en: _German (Swiss)
sk: _nemecký (švajčiarsky)

en: _Greek
sk: _grécky

en: _Hebrew
sk: _hebrejský

en: _Hungarian
sk: _maďarský

en: _Italian
sk: _taliansky

en: _Japanese (JIS)
sk: _japonský (JIS)

en: _Kazakh
sk: _kazašský

en: _Korean
sk: _kórejský

en: _Latvian
sk: _lotyšský

en: _Lithuanian
sk: _litovský

en: _Norwegian
sk: _nórsky

en: _Polish
sk: _poľský

en: _Portugese
sk: _portugalský

en: _Romanian
sk: _rumunský

en: _Russian
sk: _ruský

en: _Serbian
sk: _srbský

en: _Serbian (Latin)
sk: _srbský (latinka)

en: _Slovak
sk: _slovenský

en: _Spanish
sk: š_panielský

en: _Swedish
sk: š_védsky

en: _Tatar
sk: _tatársky

en: _Turkish
sk: _turecký

en: _Ukrainian
sk: _ukrajinský

en: _Generic UTF-8
sk: _Všeobecný UTF-8

en: _Show
sk: _Zobraziť

en: _Language
sk: _Jazyk

en: _Options
sk: V_oľby

en: _Include File...
sk: _Vložiť súbor...

en: Include a file
sk: Vložiť súbor

en: _Attach File...
sk: _Pripojiť súbor...

en: Attach a file
sk: Pripojiť súbor

en: I_nclude Message(s)
sk: _Vložiť správu/správy

en: Include selected message(s)
sk: Vložiť vybrané správu/správy

en: Attach _Message(s)
sk: Pripojiť _správu/správy

en: Attach selected message(s)
sk: Pripojiť vybrané _správu/správy

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save this message
sk: Uložiť túto správu

en: Print the edited message
sk: Vytlačiť túto správu

en: _Undo
sk: _Vrátiť

en: Undo most recent change
sk: Vrátiť posledná zmenu

en: _Redo
sk: _Opakovať vrátené

en: Redo most recent change
sk: Opakovať poslednú vrátenú zmenu

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Cut the selected text
sk: Vystrihnúť označený text

en: Copy to the clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: _Paste
sk: _Vlepiť

en: Paste from the clipboard
sk: Vlepiť zo schránky

en: _Wrap Body
sk: _Zalomiť text

en: _Reflow Selected Text
sk: _Znovu zalomiť označený text

en: Insert Si_gnature
sk: Vložiť podpi_s

en: _Quote Message(s)
sk: _Citovať správu/správy

en: C_heck Spelling
sk: _Kontrolovať preklepy

en: Check the spelling of the message
sk: Skontrolovať pravopis správy

en: Select _Identity...
sk: Vybrať _identitu...

en: Select the Identity to use for the message
sk: Vybrať identitu pre správu

en: _Edit with Gnome-Editor
sk: Upraviť pomocou _editora Gnome

en: Edit the current message with the default Gnome editor
sk: Upraviť aktuálnu správu pomocou predvoleného editora Gnome

note: All three "Send" and "Queue" actions have the same * stock_id; the first in this list defines the action tied to the * toolbar's "Send" button, so "ToolbarSend" must come before * the others.
en: Sen_d
sk: Odos_lať

en: Send this message
sk: Poslať túto správu

en: _Queue
sk: _Zaradiť

en: Queue this message in Outbox for sending
sk: Zaradiť túto správu do poštovej schránky 'Pošta na odoslanie'

en: _Postpone
sk: _Odložiť

en: Save this message and close
sk: Uložiť túto správu a zatvoriť

en: Send _Later
sk: Odoslať _neskôr

en: Sa_ve and Close
sk: U_ložiť a zatvoriť

en: F_rom
sk: _Od

en: Rec_ipients
sk: Príjemcov_ia

en: R_eply To
sk: Odpoveď p_re

en: F_cc
sk: _Automatická kópia

en: _Request Disposition Notification
sk: Požadovať Oznámenie o doručení

en: Request Message Disposition Notification
sk: Požadovať Oznámenie o doručení správy (MDN)

en: _Format = Flowed
sk: _Formát = voľný

en: Send as plain text and _HTML
sk: Odoslať ako obyčajný text aj ako _HTML

en: _Sign Message
sk: Podpí_sať správu

en: Sign message using GPG
sk: Podpísať správu pomocou GnuPG

en: _Encrypt Message
sk: _Zašifrovať správu

en: Encrypt message using GPG
sk: Zašifrovať správu pomocou GPG

en: signs the message using GnuPG
sk: podpíše správu pomocou GnuPG

en: signs the message using GnuPG for all To: and CC: recipients
sk: podpíše správu pomocou GnuPG pre všetkých priamych príjemcov a príjemcov kópií

en: _GnuPG uses MIME mode
sk: _GnuPG používa režim MIME

en: _GnuPG uses old OpenPGP mode
sk: _GnuPG používa starý režim OpenPGP

en: _S/MIME mode (GpgSM)
sk: Režim _S/MIME (GpgSM)

en: Attachment
sk: Príloha

en: Inline
sk: Vložené

en: Reference
sk: Odkaz

en: (No name)
sk: (Bez mena)

en: The message to '%s' is modified.
    Save message to Draftbox?
sk: Správa pre '%s' je zmenená.
    Uložiť správu do priečinka 'Nedokončená pošta'?

en: Gnome editor is not defined in your preferred applications.
sk: Gnome editor nie je definovaný vo vašich uprednostňovaných aplikáciách.

en: Select Identity
sk: Vybrať identitu

en: Saying yes will not send the file `%s' itself, but just a MIME message/external-body reference.  Note that the recipient must have proper permissions to see the `real' file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
sk: Ak odpoviete áno, súbor "%s" nebude odoslaný. Bude odoslaný len odkaz na neho typu MIME message/external-body. Pripomíname, že príjemca musí mať príslušné práva, aby mohol vidieť tento súbor.
    
    Chcete naozaj pripojiť tento súbor ako odkaz?

en: Attach as Reference?
sk: Pripojiť ako odkaz?

en: Choose charset
sk: Vybrať znakovú sadu

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the charset used to encode the file.
sk: Súbor
    %s
    nie je kódovaný v US-ASCII alebo v UTF-8.
    Prosím zvoľte znakovú sadu použitú pri kódovaní tohoto súboru.

en: Attach as MIME type:
sk: Pripojiť ako typ MIME:

en: Character set for file %s changed from "%s" to "%s".
sk: Znaková sada pre súbor %s zmenená z "%s" na "%s".

en: (no subject)
sk: (bez predmetu)

en: Cannot create file URI object for %s
sk: Nemožno vytvoriť súborový URI objekt pre %s

en: unknown error
sk: neznáma chyba

en: forwarded message
sk: správa poslaná ďalej

en: Message from %s, subject: "%s"
sk: Správa od %s, predmet: "%s"

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Attach file
sk: Pripojiť súbor

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
sk: Pripojenie správy zlyhalo.
    Pravdepodobný dôvod: málo dočasného priestoru

en: F_rom:
sk: _Od:

note: Subject:
en: S_ubject:
sk: _Predmet:

note: fcc: mailbox folder where the message copy will be written to
en: F_cc:
sk: _Automatická kópia:

note: Attachment list
en: _Attachments:
sk: Prí_lohy:

en: Mode
sk: Režim

en: Could not save attachment: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť prílohu: %s

en: No subject
sk: Bez predmetu

en: inlined file "%s" (%s)
sk: vložený súbor "%s" (%s)

en: attached file "%s" (%s)
sk: pripojený súbor "%s" (%si)

en: inlined %s part
sk: vložená časť %s

en: attached %s part
sk: pripojená časť %s

en: message from %s, subject "%s"
sk: správa od %s, predmet: "%s"

en: quoted
sk: citované

en: quoted attachment
sk: citovaná príloha

en: Select parts for quotation
sk: Vybrať časti pre citovanie

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
sk: Vybrať časti správy, ktoré majú byť citované v odpovedi

en: you
sk: vy

en: ------forwarded message from %s------
sk: ------spáva poslaná ďalej od %s------

en: Message-ID: %s
sk: ID-správy: %s

en: References:
sk: Odkazy:

en: On %s, %s wrote:
sk: Napísané dňa %s, (autor: %s):

en: %s wrote:
sk: Napísané, (autor: %s):

en: No signature found!
sk: Podpis nebol nájdený!

en: Could not save message.
sk: Nepodarilo sa uložiť správu.

en: Could not open draftbox: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť nedokončenú poštu: %s

en: Message saved.
sk: Správa uložená.

en: Could not attach the file %s: %s.
sk: Nepodarilo sa pripojiť súbor %s: %s.

en: not an absolute path
sk: nie je absolútna cesta

en: not in your directory
sk: nie je vo vašom priečinku

en: does not exist
sk: neexistuje

en: not in current directory
sk: nie je v aktuálnom priečinku

en: The link that you selected created
    a "Blind copy" (Bcc) address.
    Please check that the address
    is appropriate.
sk: Odkaz, ktorý ste zvolili vytvoril
    adresu "Slepej kópie" (Bcc).
    Prosím, skontrolujte, či je adresa
    správna.

en: Could not open the file %s.
sk: Nemôžem otvoriť súbor %s.

en: Include file
sk: Vložiť súbor

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
sk: Nepodarilo sa načítať hlavičkový súbor Face %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
sk: Nepodarilo sa načítať hlavičkový súbor X-Face %s: %s

en: You did not specify a subject for this message
sk: Nezadali ste predmet pre túto správu

en: If you would like to provide one, enter it below.
sk: Ak ho chcete poskytnúť, zadajte ho nižšie.

en: _Send
sk: _Odoslať

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
sk: Nezvolili ste šifrovanie pre túto správu aj napriek tomu, že verejné %s kľúče sú dostupné pre všetkých príjemcov. Aby ste chránili svoje súkromie, môžete správu zašifrovať pomocou %s.

en: Send _encrypted
sk: Odoslať _zašifrované

en: Send _plain
sk: Odoslať _obyčajne

en: You selected OpenPGP security for this message.
sk: Pre túto správu ste si zvolili bezpečnosť OpenPGP.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
sk: Text správy bude odoslaný ako obyčajný text aj ako HTML, ale len časť s obyčajným textom môže byť podpísaná.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
sk: Správa obsahuje prílohy, ktoré nemôžu byť podpísané alebo zašifrované.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
sk: Ak má byť chránená celá správa, mali by ste si zvoliť režim MIME. Naozaj chcete pokračovať?

en: sending message with gpg mode %d
sk: odosielanie správy v režime gpg %d

en: Message could not be created
sk: Nepodarilo sa vytvoriť správu

en: Message could not be queued in outbox
sk: Nepodarilo sa správu zaradiť do pošty na odoslanie

en: Message could not be saved in sentbox
sk: Správu sa nepodarilo uložiť do odoslanej pošty

en: Message could not be sent
sk: Správu sa nepodarilo odoslať

en: Message could not be signed
sk: Správu sa nepodarilo podpísať

en: Message could not be encrypted
sk: Správu sa nepodarilo zašifrovať

en: Send failed: %s
    %s
sk: Odoslanie zlyhalo: %s
    %s

en: Send failed: %s
sk: Odoslanie zlyhalo: %s

en: Could not postpone message: %s
sk: Nepodarilo sa odložiť správu: %s

en: Message postponed.
sk: Správa odložená.

en: Could not postpone message.
sk: Nepodarilo sa odložiť správu.

en: Error starting spell checker: %s
sk: Chyba pri spúšťaní kontroly pravopisu: %s

en: Could not compile %s
sk: Nepodarilo sa skompilovať %s

en: Quoted Text Regular Expression
sk: Regulárny výraz pre citovaný text

en: Reply to %s: %s
sk: Odpoveď pre %s: %s

en: Forward message to %s: %s
sk: Poslať správu ďalej pre %s: %s

en: Continue message to %s: %s
sk: Pokračovať v písaní správy pre %s: %s

en: New message to %s: %s
sk: Nová správa pre %s: %s

en: Replace the current word with the selected suggestion
sk: Zameniť aktuálne slovo vybraným navrhovaným slovom

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
sk: Zameniť všetky výskyty aktuálneho slova vybraným navrhovaným slovom

en: Skip the current word
sk: Preskočiť aktuálne slovo

en: Skip all occurrences of the current word
sk: Preskočiť všetky výskyty aktuálneho slova

en: Add the current word to your personal dictionary
sk: Pridať aktuálne slovo do vášho osobného slovníka

en: Finish spell checking
sk: Koniec kontroly preklepov

en: Revert all changes and finish spell checking
sk: Všetky zmeny obnoviť do pôvodneho stavu a ukončiť kontrolu preklepov

en: Spell check
sk: Kontrola preklepov

en: Store address: no addresses
sk: Uložiť adresu: nie su adresy

en: Store Address
sk: Uložiť adresu

en: Save this address and close the dialog?
sk: Uložiť túto adresu a zatvoriť dialógové okno?

en: No address book selected....
sk: Nebol vybraný adresár...

en: Address could not be written to this address book.
sk: Adresu sa nepodarilo zapísať do tohoto adresára.

en: Address book could not be accessed.
sk: S adresárom sa nepodarilo pracovať.

en: This mail address is already in this address book.
sk: Táto poštová adresa je už v tomto adresári.

en: Unexpected address book error. Report it.
sk: Neočakávaná chyba adresára. Oznámte ju prosím autorom.

en: Choose Address Book
sk: Vybrať adresár

en: Choose Address
sk: Vybrať adresu

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Quit
sk: Koniec

en: Check
sk: Kontrolovať

en: Compose
sk: Nová správa

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Reply
    to all
sk: Odpovedať
    všetkým

en: Reply
    to group
sk: Odpovedať
    skupine

en: Forward
sk: Poslať ďalej

en: Next
    unread
sk: Ďalšia
    neprečítaná

en: Next
    flagged
sk: Ďalšia
    so značkou

en: Previous
    part
sk: Predchádzajúca
    časť

en: Next
    part
sk: Ďalšia
    časť

en: Trash /
    Delete
sk: Kôš /
    vymazať

en: Postpone
sk: Odložiť

en: Print
sk: Vytlačiť

en: Request
    MDN
sk: Požadovať
    MDNPožadovať
    MDN

en: Send
sk: Odoslať

en: Exchange
sk: Vymeniť

en: Attach
sk: Pripojiť

en: Save
sk: Uložiť

en: Identity
sk: Identita

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Toggle
    new
sk: Prepnúť
    nová

en: Mark all
sk: Označiť všetky

en: Reset
    Filter
sk: Vyčistiť
    filter

en: Sign
sk: Podpísať

en: Encrypt
sk: Zašifrovať

en: Undo
sk: Vrátiť

en: Redo
sk: Opakovať vrátené

en: Expunge
sk: Vymazať

en: Empty
    Trash
sk: Vyprázdniť
    kôš

en: Edit
sk: Upraviť

en: Queue
sk: Zaradiť

en: Unknown toolbar icon "%s"
sk: Neznáma ikona lišty nástrojov "%s"

en: Queue this message for sending
sk: Zaradiť túto správu na odoslanie

en: Text Be_low Icons
sk: Text po_d ikonami

en: Text Be_side Icons
sk: Text v_edľa ikon

en: _Icons Only
sk: Len _ikony

en: _Text Only
sk: Len _text

en: Use Desktop _Default (%s)
sk: Použiť štan_dard pracovnej plochy (%s)

en: _Customize Toolbars...
sk: _Prispôsobiť nástrojové lišty...

en: Customize Toolbars
sk: Prispôsobiť nástrojové lišty

en: Compose window
sk: Okno novej správy

en: Toolbar options
sk: Voľby lišty nástrojov

en: _Wrap button labels
sk: _Zalomiť popisy tlačidiel

en: Error displaying toolbar help: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka lišty nástrojov: %s

note: Preview display
en: Preview
sk: Náhľad

en: _Restore toolbar to standard buttons
sk: _Obnoviť štandardné tlačidlá na lište nástrojov

note: Style button
en: Toolbar _style...
sk: Štýl ná_strojových líšt...

en: Available buttons
sk: Dostupné tlačidlá

en: Current toolbar
sk: Aktuálna nástrojová lišta

en: Up
sk: Hore

en: Down
sk: Dole
