nautilus - en to be translation catalogue (525 entries)

en: Advanced Audio Coding (AAC)
be: Prasunutaja kadavańnie aŭdyjo (AAC)

en: Bitrate
be: Častata bitaŭ

en: Proprietary and standardized format that is superior to MP3, but not as popular.
be: Ułaśnicki j standartyzavany farmat, lepšy za MP3, ale nie taki papularny.

en: Channels
be: Kanały

en: Free Lossless Audio Codec
be: Svabodny kodek aŭdyjo biaz strataŭ jakaści (FLAC)

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
be: Svabodny kodek aŭdyjo biaz strataŭ jakaści (FLAC) - heta kodek z adkrytymi kryničnymi kodami, jaki ŭžyvaje kampresiju, ale nie źmianšaje jakaści huku.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format that produces larger files at lower bitrates.
be: Ułaśnicki, starejšy, ale taksama papularny farmat huku z strataj jakaści, jaki vyrablaje bolšyja fajły ź mienšaj častatoj bitaŭ.

en: Average Bitrate
be: Siaredniaja častata bitaŭ

en: Best
be: Najlepšaja

en: Constant Bitrate
be: Stałaja častata bitaŭ

en: MP3 (LAME Encoder)
be: MP3 (Koder LAME)

en: VBR Mode
be: Režym VBR

en: VBR Quality
be: Jakaść VBR

en: Variable Bitrate
be: Źmiennaja častata bitaŭ

en: Worst
be: Horšaja

en: MP3 (Xing Encoder)
be: MP3 (Koder Xing)

en: Audio quality
be: Jakaść huku

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
be: Vorbis - heta hukavy kodek z adkrytymi kryničnymi kodami i z strataj jakaści, jaki vyrablaje vyjście vysokaj jakaści ŭ fajły mienšych pamieraŭ, čym MP3.

en: A fast and efficient open source audio format offering lossless and high-quality lossy encoding with great dynamic range.
be: Chutki i efektyŭny farmat huku biaz strataŭ jakaści, jaki prapanuje kadavańnie biaz strataŭ albo z vyjście z stratami vysokaj jakaści z vydatnym dynamičnym dyjapazonam.

en: Default
be: Zmoŭčanaja

en: Extra processing
be: Dadatkovaja apracoŭka

en: Highest
be: Najvyšejšaja

en: Lossy mode
be: Stratny režym

en: Mode
be: Režym

en: Store MD5 sum in the file
be: Zachoŭvaj sumu MD5 u fajle

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
be: WAV+PCM - heta farmat biaz strataŭ jakaści, jaki ŭtrymlivaje nieskampresavany, suvory, zmadulavany ŭ puls-kod (PCM) huk.

en: A proprietary lossy audio format with high quality output at a lower file size than MP3. A 96 kbps WMA is equivalent to a 128 kbps MP3.
be: Ułaśnicki farmat huku z stratami, vyjściem vysokaj jakaści i mienšymi pamierami fajłaŭ, čym dla MP3. WMA na 96 kbps paraŭnalny z MP3 na 128 kbps.

en: Audio Quality
be: Jakaść huku

en: Use a variable bitrate
be: Užyj źmiennuju častatu bitaŭ

en: Banshee Music Player
be: Muzyčny player Banshee

en: Music Player
be: Muzyčny player

en: Could not create pipeline
be: Niemahčyma stvaryć kanvejer

en: Could not initialize element from cdda URI
be: Niemahčyma inicyjalizavać element z cdda URI

en: Could not create mbtrm plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin mbtrm

en: Could not create encoder pipeline
be: Niemahčyma stvaryć kanvejer kodera

en: Could not create queue plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin čarhavańnia

en: Could not create GNOME VFS output plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin vyjścia GNOME VFS

en: Could not link cddasrcsrc to mbtrm
be: Niemahčyma złučyć cddasrcsrc z mbtrm

en: Could not link mbtrm to queue
be: Niemahčyma złučyć mbtrm z čarhoju

en: Could not link queue to encoder
be: Niemahčyma złučyć čarhu z koderam

en: Could not link encoder to gnomevfssink
be: Niemahčyma złučyć kodera z gnomevfssink

en: Encoding element does not support tagging!
be: Element kadavańnia nie padtrymlivaje tagavańnia!

en: No decoder could be found for source format.
be: Dla farmatu krynicy nia znojdziena koderaŭ.

en: Could not stat encoded file
be: Niemahčyma vykanać stat dla zakadavanaha fajłu

en: Could not create 'gnomevfssrc' plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin "gnomevfssrc"

en: Could not create 'decodebin' plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin "decodebin"

en: Could not create 'gnomevfssink' plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin "gnomevfssink"

en: Could not create 'sinkben' plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin "sinkben"

en: Could not create 'audioconvert' plugin
be: Niemahčyma stvaryć plugin "audioconvert"

en: Could not create encoding pipeline
be: Niemahčyma stvaryć kanvejer kadavańnia

en: Could not get sink pad from encoder
be: Niemahčyma atrymać pryjomnika ad kodera

en: Could not construct pipeline
be: Niemahčyma skanstrujavać kanvejer

en: Could not initialize GStreamer library
be: Niemahčyma inicyjalizavać biblijateku GStreamer

en: Unknown Error
be: Nieviadomaja pamyłka

en: Buffering
be: Buferavańnie

en: Artist
be: Vykanaŭca

en: Album
be: Albom

en: Title
be: Nazva

en: Count
be: Kolkaść

en: Number
be: Numar

en: Count (unsorted)
be: Kolkaść (nie ŭparadkavana)

en: Number (unsorted)
be: Numar (nie ŭparadkavana)

en: Unknown Artist
be: Nieviadomy vykanaŭca

en: Unknown Album
be: Nieviadomy albom

en: Unknown Title
be: Nieviadomaja nazva

en: Saving tags for {0}
be: Zapis tagaŭ dla {0}

en: Scanning for songs
be: Pošuk pieśniaŭ

en: Scanning...
be: Skanavańnie...

en: Importing Songs
be: Impartavańnie pieśniaŭ

en: The import process is currently running. Would you like to stop it?
be: Ciapier adbyvajecca impartavańnie. Chočaš spynić jaho?

en: Importing {0} of {1}
be: Impartavańnie {0} z {1}

en: Home Directory
be: Chatni kataloh

en: Library
be: Biblijateka

en: Remove From Library
be: Vydal ź biblijateki

en: Default player engine
be: Zmoŭčany ruchavik playera

en: No player engines were found. Please ensure Banshee has been cleanly installed.
be: Ruchaviki playera nia znojdzienyja. Upeŭnisia, što Banshee byŭ paśpiachova zainstalavany.

en: Problem with Player Engine
be: Prablema ŭ ruchaviku playera

en: Playlist
be: Śpis

en: Remove From Playlist
be: Vydal sa śpisu

en: Delete Playlist
be: Vydal śpis

en: New Playlist
be: Novy śpis

en: MPEG Version 3.0 Extended (*.m3u)
be: Pašyrany MPEG versii 3.0 (*.m3u)

en: Shoutcast Playlist version 2 (*.pls)
be: Śpis efirnaj tranślacyi Shoutcast versii 2 (*.pls)

en: Unknown
be: Nieviadomy

en: Close Error Report
be: Začyni rapart ab pamyłcy

en: Error
be: Pamyłka

en: Details
be: Detali

en: Could not launch URL
be: Niemahčyma ŭruchomić URL

en: {0} could not be opened: {1}
    
     Check your 'Preferred Applications' settings.
be: Niemahčyma adčynić {0}: {1}
    
     Pravier nałady "Pažadanych aplikacyj".

en: Importing Songs from {0}
be: Impartavańnie pieśniaŭ z {0}

en: There is no available network connection
be: Niama sietkavaha spałučeńnia

en: Cannot connect to NetworkManager
be: Niemahčyma spałučycca z NetworkManageram

en: An available, working network connection will be assumed
be: Budzie vykarystanaje pracoŭnaje sietkavaje spałučeńnie

en: Random
be: Vypadkovy

en: Genre
be: Styl

en: Highest Rating
be: Najvyšejšy rating

en: Lowest Rating
be: Najnižejšy rating

en: Most Often Played
be: Najčaściej hranyja

en: Least Often Played
be: Najradziej hranyja

en: Most Recently Played
be: Niadaŭna hranyja

en: Least Recently Played
be: Daŭno hranyja

en: Most Recently Added
be: Niadaŭna dadadzienyja

en: Least Recently Added
be: Daŭno dadadzienyja

en: songs
be: pieśni

en: minutes
be: chvilin

en: hours
be: hadzin

en: by
be: ad

en: from
be: z

en: Disc
be: Dysk

en: Track Title
be: Nazva pieśni

en: Year
be: Hod

en: Play Count
be: Kolkaść vykanańniaŭ

en: File Size
be: Pamier fajłu

en: File Location
be: Pałažeńnie fajłu

en: Duration
be: Praciahłaść

en: Mime Type
be: Typ MIME

en: Last Played Date
be: Data apošniaha vykanańnia

en: Date Added
be: Data dadadzienaja

en: Smart Playlist
be: Razumny śpis

note: Set translated names for operators
en: is
be: źjaŭlajecca

en: is not
be: nie źjaŭlajecca

en: less than
be: mienš za

en: more than
be: bolš za

en: contains
be: utrymlivaje

en: starts with
be: pačynajecca na

en: ends with
be: zakančvajecca na

en: Unable to Migrate Smart Playlists
be: Niemahčyma pravieści mihracyju razumnych śpisaŭ

en: Please file a bug with this error: {0}
be: Kali łaska, paviedam nam ab hetaj pamyłcy: {0}

en: Edit Smart Playlist
be: Redahuj razumny śpis

en: Delete Smart Playlist
be: Vydal razumny śpis

en: Import Errors
be: Pamyłki impartavańnia

en: Name
be: Nazva

en: GenericName
be: ZvyčajnajaNazva

en: FilterQuery
be: ZapytFiltracyi

en: {0} song | {0} songs
be[0]: {0} pieśnia
be[1]: {0} pieśni
be[2]: {0} piesień

en: {0} day | {0:0.0} days
be[0]: {0} dzień
be[1]: {0} dni
be[2]: {0} dzion

en: {0} hour | {0:0.0} hours
be[0]: {0} hadzina
be[1]: {0} hadziny
be[2]: {0} hadzin

en: {0} minute | {0:0.0} minutes
be[0]: {0} chvilina
be[1]: {0} chviliny
be[2]: {0} chvilin

en: No available profiles
be: Niama profilaŭ

en: Advanced
be: Pašyrany

en: <b>Albu_m:</b>
be: <b>_Albom:</b>

en: <b>Album Cover:</b>
be: <b>Vokładka albomu:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
be: <b>Častata bitaŭ:</b>

en: <b>CD Importing</b>
be: <b>Impartavańnie CD</b>

en: <b>Channels:</b>
be: <b>Kanały:</b>

en: <b>Details</b>
be: <b>Detali</b>

en: <b>Duration:</b>
be: <b>Praciahłaść:</b>

en: <b>File System Organization</b>
be: <b>Arhanizacyja fajłavaj systemy</b>

en: <b>File name:</b>
be: <b>Nazva fajłu:</b>

en: <b>File size:</b>
be: <b>Pamier fajłu:</b>

en: <b>Imported on:</b>
be: <b>Impartavany:</b>

en: <b>Last played:</b>
be: <b>Apošniaje vykanańnie:</b>

en: <b>Location:</b>
be: <b>Pałažeńnie:</b>

en: <b>Music _Library</b>
be: <b>_Muzyčnaja biblijateka</b>

en: <b>Play count:</b>
be: <b>Kolkaść vykanańniaŭ:</b>

en: <b>Sample rate:</b>
be: <b>Častata sampłaŭ:</b>

en: <b>Session Information</b>
be: <b>Źviestki sesii</b>

en: <b>Track _count:</b>
be: <b>Kolkaść _vykanańniaŭ:</b>

en: <b>Track _number:</b>
be: <b>_Numar pieśni:</b>

en: <b>Write Options</b>
be: <b>Opcyi zapisu</b>

en: <b>_Artist:</b>
be: <b>_Vykanaŭca:</b>

en: <b>_Disc:</b>
be: <b>_Dysk:</b>

en: <b>_Genre:</b>
be: <b>_Styl:</b>

en: <b>_Title:</b>
be: <b>_Nazva:</b>

en: <b>_Year:</b>
be: <b>_Hod:</b>

en: <big><b>Import Music to Library</b></big>
be: <big><b>Impartuj muzyku ŭ biblijateku</b></big>

en: Apply common field values to all tracks
be: Prymiani supolnyja vartaści paloŭ da ŭsich pieśniaŭ

en: Artwork
be: Styl

en: Back
be: Nazad

en: Choose an import source:
be: Abiary krynicu impartavańnia:

en: Co_py files to music folder when importing
be: _Kapijuj fajły ŭ muzyčny kataloh pry impartavańni

en: Copy to all
be: Skapijuj dla ŭsich

en: Create a new preset
be: Stvary novy raskład

en: Delete the active preset
be: Vydal aktyŭny raskład

en: Disc Options
be: Opcyi dysku

en: Disc format:
be: Farmat dysku:

en: Disc name:
be: Nazva dysku:

en: Do not show this dialog again
be: Bolš nie pakazvaj hetaha dyjalohu

en: Eject disc after writing
be: Vysuń dysk paśla zapisu

en: Embed directly in song
be: Ustaŭ prosta ŭ pieśniu

en: Enabled
be: Uklučany

en: Enter Next
be: Uviadzi nastupnaje

en: Enter the address of the file you would like to open:
be: Uviadzi adras fajłu, jaki chočaš adčynić:

en: File _name:
be: _Nazva fajłu:

en: Folder hie_rarchy:
be: _Hierarchija katalohaŭ:

en: Forward
be: Napierad

en: Import Music Source
be: Impartuj krynicu muzyki

en: Import Music to Library
be: Impartuj muzyku ŭ biblijateku

en: Metadata
be: Metaźviestki

en: O_utput format:
be: _Farmat vyjścia:

en: Open Location
be: Adčyni pałažeńnie

en: Open in editor
be: Adčyni ŭ redaktary

en: Playlist _Name:
be: _Nazva śpisu:

en: Predefined Smart Playlists
be: Užo akreślenyja razumnyja śpisy

en: Preferences
be: Nałady

en: Reset
be: Viarni

en: Save to song directory
be: Zapišy ŭ katalohu ź pieśniaj

en: Seek to Position
be: Pieraskoč ŭ pazycyju

en: Select for use
be: Abiary

en: Use error correction when importing
be: Vypraŭlaj pamyłki pry impartavańni

en: Write _metadata to files
be: Zapisvaj _metaźviestki ŭ fajłach

en: Write disc to:
be: Zapišy dysk na:

en: Write speed:
be: Chutkaść zapisu:

en: Your music library is empty. You may import new music into your library now, or choose to do so later.
be: Tvaja muzyčnaja biblijateka pustaja. Ty možaš zimpartavać novuju muzyku ŭ svaju biblijateku ciapier albo zrabić heta paźniej.

en: _Write
be: _Zapišy

en: Primary Development
be: Hałoŭnaja raspracoŭka

en: Contributors
be: Supracoŭniki

en: Music Management and Playback for GNOME.
be: Kiravańnie j vykanańnie muzyki dla GNOME.

en: Important tasks are running
be: Vykonvajucca važnyja zadačy

en: Closing Banshee now will cancel any currently running tasks. They cannot be resumed automatically the next time Banshee is run.
be: Usie zadačy, jakija ciapier vykonvajucca, buduć anulavanyja, kali ty začyniš Banshee. Ich niemahčyma budzie aŭtamatyčna ŭznavić nastupnym uruchamleńniem Banshee.

en: Quit anyway
be: Usio roŭna vyjdzi

en: Continue running
be: Praciahvaj pracavać

en: Select album cover image
be: Abiary vyjavu z vokładkaj albomu

en: All image files
be: Usie fajły vyjavaŭ

en: JPEG image files
be: Fajły vyjavaŭ JPEG

en: PNG image files
be: Fajły vyjavaŭ PNG

en: Browse...
be: Ahladaj...

en: Automatically set all track numbers in increasing order
be: Aŭtamatyčna vystaŭlaj numary ŭsich pieśniaŭ u paradku pavieličeńnia

en: Set all track counts to this value
be: Vystaŭ ličylniki vykanańniaŭ usich pieśniaŭ u hetuju vartaść

en: Set all artists to this value
be: Vystaŭ usich vykanaŭcaŭ u hetuju vartaść

en: Set all albums to this value
be: Vystaŭ usie albomy ŭ hetuju vartaść

en: Set all disc numbers to this value
be: Vystaŭ usie numary dyskaŭ u hetuju vartaść

en: Set all genres to this value
be: Vystaŭ usie styli ŭ hetuju vartaść

en: Set all years to this value
be: Vystaŭ usie hady ŭ hetuju vartaść

en: Apply the values of this track set for the Artist, Album Title, Genre, Track count, Year, and Rating fields to the rest of the selected tracks in this editor.
be: Prymiani vartaści paloŭ Vykanaŭca, Nazva albomu, Styl, Kolkaść vykanańniaŭ, Hod i Rating hetaj pieśni da inšych zaznačanych pieśniaŭ u hetym redaktary.

en: Set all ratings to this value
be: Vystaŭ usie ratingi ŭ hetuju vartaść

en: Never played
be: Jašče nia hrany

en: Editing song {0} of {1}
be: Redahavańnie pieśni {0} z {1}

en: Editing {0}
be: Redahavańńie {0}

en: _Music
be: _Muzyka

en: Import _Music...
be: Impartuj _muzyku...

en: Import music from a variety of sources
be: Impartuj muzyku z raznastajnych krynicaŭ

en: Import Playlist...
be: Impartuj śpis...

en: Import a playlist
be: Impartuj śpis

en: Open _Location...
be: Adčyni _pałažeńnie...

en: Open a remote location for playback
be: Adčyni addaleny adras, kab vykanać

en: _Quit
be: _Vyjdzi

en: Quit Banshee
be: Vyjdzi z Banshee

en: _Edit
be: _Redahuj

en: _Preferences
be: _Nałady

en: Modify your personal preferences
be: Madyfikuj asabistyja nałady

en: Manage _Extensions
be: Kiruj _pašyreńniami

en: Manage extensions to add new features to Banshee
be: Kiruj pašyreńniami, kab dadać novyja mahčymaści Banshee

en: _Tools
be: _Pryładździe

en: _Help
be: _Dapamoha

en: _Web Resources
be: _Web-sajty

en: Banshee _User Guide (Wiki)
be: _Padručnik karystalnika Banshee (Wiki)

en: Learn about how to use Banshee
be: Navučysia karystacca Banshee

en: Banshee _Home Page
be: _Chatniaja staronka Banshee

en: Visit the Banshee Home Page
be: Naviedaj chatniuju staronku Banshee

en: _Get Involved
be: _Dałučajsia

en: Become a contributor to Banshee
be: Stań udzielnikam prajektu Banshee

en: _Version Information...
be: Źviestki ab _versii...

en: View detailed version and configuration information
be: Pakažy detalovyja źviestki ab versii j kanfihuracyi

en: Error opening stream
be: Pamyłka, adčyniajučy płyń

en: Could not open stream or playlist
be: Niemahčyma adčynić płyń ci śpis

en: Problem parsing playlist
be: Prablema, raźbirajučy śpis

en: Import Playlist
be: Impartuj śpis

en: Import
be: Impartuj

en: Unable to Import Playlist
be: Niemahčyma zimpartavać śpis

en: Banshee was unable to find any valid tracks to import.  Please check the playlist and try again.
be: Banshee nie zmahła znajści prydatnych pieśniaŭ dziela impartavańnia. Pravier śpis i pasprabuj jašče.

en: _Play
be: _Hraj

en: Play or pause the current song
be: Hraj albo prypyni dziejnuju pieśniu

en: _Next
be: _Nastupnaja

en: Play the next song
be: Hraj nastupnuju pieśniu

en: Pre_vious
be: _Papiaredniaja

en: Play the previous song
be: Hraj papiaredniuju pieśniu

en: Seek _to...
be: Prakruci _da...

en: Seek to a specific location in current song
be: Prakruci da peŭnaj pazycyi hetaj pieśni

en: _Restart Song
be: _Znoŭ pačni pieśniu

en: Restart the current song
be: Znoŭ pačni hetuju pieśniu

en: Shu_ffle
be: _Tasuj

en: Toggle between shuffle or continuous playback modes
be: Pieraklučaj pamiž režymami tasavańnia i paśladoŭnaha vykanańnia

en: _Stop When Finished
be: _Spyni ŭ kancy

en: Stop playback after the current song finishes playing
be: Spyni vykanańnie paśla zakančeńnia hetaj pieśni

en: _Playback
be: _Vykanańnie

en: _Pause
be: _Prypyni

en: _New Playlist
be: _Novy śpis

en: Create a new empty playlist
be: Stvary novy pusty śpis

en: New _Smart Playlist
be: Novy _razumny śpis

en: Create a new smart playlist
be: Stvary novy razumny śpis

en: Import Source
be: Impartuj krynicu

en: Import source to library
be: Impartuj krynicu ŭ biblijateku

en: Export Playlist...
be: Ekspartuj śpis...

en: Export a playlist
be: Ekspartuj śpis

en: Refresh
be: Abnavi

en: Refresh this randomly sorted smart playlist
be: Abnavi hety vypadkova ŭparadkavany razumny śpis piesień

en: Name Ascending
be: Alfabetam

en: Name Descending
be: Prociŭ alfabetu

en: Size Ascending
be: Pa bolšym pamiery

en: Size Descending
be: Pa mienšym pamiery

en: Could not export playlist
be: Niemahčyma zekspartavać śpis

en: Are you sure you want to delete this {0}?
be: Ty sapraŭdy chočaš vydalić {0}?

en: Do not ask me this again
be: Bolš nie pytaj mianie

en: Select _All
be: Zaznač _usio

en: Select all tracks
be: Zaznač usie pieśni

en: Select _None
be: _Anuluj zaznačeńnie

en: Unselect all tracks
be: Admiani zaznačeńnie ŭsich piesień

en: _Edit Track Metadata
be: _Redahuj metaźviestki pieśni

en: Edit metadata on selected tracks
be: Redahuj metaźviestki dla zaznačanych pieśniaŭ

en: Add _to Playlist
be: Dadaj _da śpisu

en: Append selected songs to playlist or create new playlist from selection
be: Dadaj zaznačanyja pieśni da śpisu albo stvary novy śpis z zaznačanych

en: Create new playlist from selected tracks
be: Stvary novy śpis z zaznačanych pieśniaŭ

en: _Remove
be: _Vydal

en: Remove selected track(s) from this source
be: Vydal zaznačanyja pieśni z hetaj krynicy

en: Remove From _Library
be: Vydal ź _biblijateki

en: Remove selected track(s) from library
be: Vydal zaznačanyja pieśni ź biblijateki

en: _Delete From Drive
be: _Vydal z dysku

en: Permanently delete selected song(s) from medium
be: Nazaŭždy vydal zaznačanyja pieśni z nośbita

en: _Search for Songs
be: _Šukaj pieśni

en: Search for songs matching certain criteria
be: Šukaj pieśni, jakija adpaviadajuć peŭnamu kryteru

en: By Matching _Album
be: Peŭny _albom

en: Search all songs of this album
be: Šukaj usie pieśni z hetaha albomu

en: By Matching A_rtist
be: Peŭny _vykanaŭca

en: Search all songs of this artist
be: Šukaj usie pieśni ad hetaha vykanaŭca

en: Are you sure you want to permanently delete this song? | Are you sure you want to permanently delete the selected {0} songs?
be[0]: Ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić hetuju {0} pieśniu?
be[1]: Ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić hetyja {0} pieśni?
be[2]: Ty sapraŭdy chočaš nazaŭždy vydalić hetych {0} pieśniaŭ?

en: If you delete the selection, it will be permanently lost.
be: Zaznačanyja pieśni nazaŭždy źniknuć, kali ty vydališ ich.

en: Remove selection from {0}?
be: Vydalić zaznačanyja z {0}?

en: Are you sure you want to remove the selected song from your {1}? | Are you sure you want to remove the selected {0} songs from your {1}?
be[0]: Ty sapraŭdy chočaš vydalić {0} zaznačanuju pieśniu z {1}?
be[1]: Ty sapraŭdy chočaš vydalić {0} zaznačanyja pieśni z {1}?
be[2]: Ty sapraŭdy chočaš vydalić {0} zaznačanych pieśniaŭ z {1}?

en: _View
be: _Vyhlad

en: View the graphical equalizer
be: Pakažy hrafičny equalizer

en: _Fullscreen
be: _Poŭny ekran

en: Toggle Fullscreen Mode
be: Pieraklučy poŭnaekranny režym

en: Show Cover _Art
be: Pakažy _vokładku

en: Toggle display of album cover art
be: Pieraklučy pakaz vokładki albomu

en: Stop Operation
be: Spyni aperacyju

en: Stop {0}
be: Spyni {0}

en: This operation is still performing work. Would you like to stop it?
be: Dahetul vykonvajecca hetaja aperacyja. Chočaš spynić jaje?

en: The '{0}' operation is still performing work. Would you like to stop it?
be: Dahetul vykonvajecca aperacyja "{0}". Chočaš spynić jaje?

en: Continue
be: Praciahvaj

en: Continue {0}
be: Praciahvaj {0}

en: Import Files to Library
be: Impartuj fajły ŭ biblijateku

en: Local Files
be: Lakalnyja fajły

en: Import Folder to Library
be: Impartuj kataloh u biblijateku

en: Local Folder
be: Lakalny kataloh

en: Track
be: Ściežka

note: new SortableColumn ("Rating", new RatingColumnCell (null, true), 0.15, "Rating"),
en: Last Played
be: Apošniaje vykanańnie

en: Location
be: Pałažeńnie

en: Select library location
be: Abiary pałažeńnie biblijateki

en: Enable this option to save tags and other metadata inside supported audio files
be: Uklučy hetuju opcyju, kab zapisvać tagi i inšyja metaźviestki ŭnutry padtrymanych hukavych fajłaŭ

en: Error correction tries to work around problem areas on a disc, such as surface scratches, but will slow down importing substantially.
be: Vypraŭleńnie pamyłak sprabuje vyrašyć prablemy dyskaŭ, napr. padrapanaść pavierchni dysku, ale istotna zapavolvaje impartavańnie.

en: Repeat N_one
be: _Ničoha nie paŭtaraj

en: Do not repeat playlist
be: Nie paŭtaraj śpis

en: Repeat _All
be: Paŭtaraj _usio

en: Play all songs before repeating playlist
be: Vykanaj usie pieśni da paŭtoru śpisu

en: Repeat Si_ngle
be: Paŭtaraj _adnu pieśniu

en: Repeat the current playing song
be: Paŭtaraj hranuju ciapier pieśniu

en: Export Playlist
be: Ekspartuj śpis

en: Export
be: Ekspartuj

en: Select Format:
be: Abiary farmat:

en: New Smart Playlist
be: Novy razumny śpis

en: Neglected Favorites
be: Zabytaje ŭlubionaje

en: 700 MB of Favorites
be: 700 MB ŭlubionaha

en: 80 Minutes of Favorites
be: 80 chvilin ulubionaha

en: Unheard
be: Niečuvany

en: Unheard Podcasts
be: Niečuvanyja podcasty

en: to
be: da

en: _Match
be: _Znajdzi

en: all
be: usie

en: any
be: lubaja

en: of the following:
be: z nastupnaha:

en: _Limit to
be: _Abmiažuj da

en: selected by
be: abraŭ

en: Seconds
be: Sekundy

en: Minutes
be: Chviliny

en: Hours
be: Hadziny

en: Days
be: Dni

en: Weeks
be: Tydni

en: Months
be: Miesiacy

en: Years
be: Hady

en: ago
be: tamu

en: Track Number
be: Numar pieśni

en: Path
be: Ściežka da fajłu

en: Browser on Left
be: Hartač źleva

en: Show the artist/album browser to the left of the track list
be: Pakazvaj hartač vykanaŭcaŭ/albomaŭ źleva ad śpisu pieśniaŭ

en: Browser on Top
be: Hartač uviersie

en: Show the artist/album browser above the track list
be: Pakazvaj hartač vykanaŭcaŭ/albomaŭ pa-nad śpisam pieśniaŭ

en: Show Browser
be: Pakažy hartač

en: Show or hide the artist/album browser
be: Pakažy ci schavaj hartač vykanaŭcaŭ/albomaŭ

en: Insert
    Disc
be: Ustaŭ
    Dysk

en: Contacting...
be: Spałučeńnie...

en: Idle
be: Bieździejny

en: {0} of {1}
be: {0} z {1}

en: Muted
be: Abiazhučana

en: Full Volume
be: Poŭnaja hučnaść

en: Banshee Media Player
be: Multymedyjny player Banshee

en: _Search:
be: _Šukaj:

en: All Columns
be: Usie kalony

en: Song Name
be: Nazva pieśni

en: Artist Name
be: Vykanaŭca

en: Album Title
be: Nazva albomu

en: Filter on {0}
be: Vybiraj pavodle {0}

en: Configure the Audioscrobbler plugin
be: Skanfihuruj plugin Audioscrobbler

en: Visit _user profile page
be: Naviedaj staronku z _profilem karystalnika

en: Visit your Audioscrobbler profile page
be: Naviedaj svaju staronku z profilem Audioscrobbler

en: _Configure...
be: _Skanfihuruj...

en: _Enable song reporting
be: _Uklučy paviedamleńni ab pieśniach

en: Enable song reporting
be: Uklučy paviedamleńni ab pieśniach

en: _Add Station
be: _Dadaj stancyju

en: Add a new Last.fm radio station
be: Dadaj novuju radyjo-stancyju Last.fm

en: Connect
be: Spałučysia

en: Sort Stations by
be: Uparadkuj stancyi pavodle

en: View on Last.fm
be: Pakažy na Last.fm

en: View this artist's Last.fm page
be: Pakažy staronku hetaha vykanaŭcy na Last.fm

en: View Artist on Wikipedia
be: Pakažy staronku ab vykanaŭcy ź Wikipedia

en: Find this artist on Wikipedia
be: Šukaj hetaha vykanaŭcu na Wikipedia

en: View Artist's Videos
be: Pakažy videa z vykanaŭcam

en: Find videos by this artist
be: Šukaj videa ad hetaha vykanaŭcy

en: Listen to 'fans of' Station
be: Słuchaj stancyju amataraŭ hetaha vykanaŭcy

en: Listen to the Last.fm 'fans of' station for this artist
be: Słuchaj stancyju Last.fm ad amataraŭ hetaha vykanaŭcy

en: Listen to 'similar to' Station
be: Słuchaj stancyju z padobnaj muzykaj

en: Listen to the Last.fm 'similar to' station for this artist
be: Słuchaj stancyju Last.fm z padobnaj na hetaha vykanaŭcu muzykaj

en: Recommend to
be: Rekamenduj

en: Recommend this artist to someone
be: Rekamenduj hetaha vykanaŭcu kamu-niebudź

en: View this album's Last.fm page
be: Pakažy staronku hetaha albomu na Last.fm

en: Recommend this album to someone
be: Adrekamenduj hety albom kamu-niebudź

en: Love Track
be: Ulubionaja pieśnia

en: Mark current track as loved
be: Paznač hetuju pieśniu jak ulubionuju

en: Ban Track
be: Zabarani pieśniu

en: Mark current track as banned
be: Paznač hetuju pieśniu jak zabaronienuju

en: View this track's Last.fm page
be: Pakažy staronku hetaj pieśni na Last.fm

en: Recommend this track to someone
be: Adrekamenduj hetuju pieśniu kamu-niebudź

en: Station Name
be: Nazva stancyi

en: Total Play Count
be: Ahulnaja kolkaść vykanańniaŭ

en: Station Type
be: Typ stancyi

en: Fans of {0}
be: Amatary {0}

en: Similar to {0}
be: Padobnaje na {0}

en: Edit Last.fm Settings
be: Redahuj nałady Last.fm

en: Last.fm (Disconnected)
be: Last.fm (adłučanaje)

en: Recently Loved Tracks
be: Niadaŭnija ŭlubionyja pieśni

en: Recently Played Tracks
be: Niadaŭna hranyja pieśni

en: Edit Station
be: Redahuj stancyju

en: New Station
be: Novaja stancyja

en: Last.fm Station
be: Stancyja Last.fm

en: Edit Last.fm Station
be: Redahuj stancyju Last.fm

en: Delete Last.fm Station
be: Vydali stancyju Last.fm

en: Tuning Last.fm to {0}.
be: Pierachod na {0} na Last.fm.

note: Translators: {0} is an error message sentence from RadioConnection.cs.
en: Failed to tune in station. {0}
be: Nie ŭdałosia pierajści da stancyi. {0}

en: Account Settings
be: Nałady kontu

en: Getting new songs for {0}.
be: Atrymańnie novych pieśniaŭ dla {0}.

en: No new songs available for {0}.
be: Dla {0} niama novych piesień.

en: Failed to get new songs for {0}.
be: Nie ŭdałosia atrymać śpis novych piesień dla {0}.

en: {0} song played | {0} songs played
be[0]: {0} hranaja pieśnia
be[1]: {0} hranyja pieśni
be[2]: {0} hranyjch piesień

en: Recommended
be: Rekamendavanaje

en: Personal
be: Asabistaje

en: Loved
be: Ulubionaja

en: Neighbors
be: Susiedzi

en: Group
be: Hrupa

en: Group Name:
be: Nazva hrupy:

en: Tag Name:
be: Nazva taga:

en: Fan
be: Amatar

en: Fans of:
be: Amatary:

en: Similar
be: Padobnaje

en: Similar to:
be: Padobnaje na:

en: Station _Type:
be: _Typ stancyi:

en: _Name:
be: _Nazva:

en: Last.fm expanded
be: Razhornuty Last.fm

en: Last.fm plugin enabled
be: Plugin Last.fm uklučany

en: Last.fm station sort criteria. 0 = name, 1 = play count, 2 = type
be: Kryter paradkavańnia stancyjaŭ Last.fm. 0 = pavodle nazvy, 1 = pavodle kolkaści vykanańniaŭ, 2 = pavodle typu

en: Last.fm user
be: Karystalnik Last.fm

en: Last.fm username
be: Nazva karystalnika Last.fm

en: Plugin enabled
be: Plugin uklučany

en: Station sort criteria
be: Kryter paradkavańnia stancyjaŭ

en: _Close
be: _Začyni

en: Close
be: Začyni

en: _Show Notifications
be: _Pakazvaj nahadvańni

en: Show notifications when song changes
be: Pakazvaj infarmacyju, kali źmianiajecca pieśnia

en: Still Running
be: Jašče pracuje

en: Banshee was closed to the notification area. Use the <i>Quit</i> option to end your session.
be: Banshee pryčynienaja ŭ abšary nahadvańnia. Kab zakončyć sesiju, užyj opcyju <i>Vyjdzi</i>.

en: Now Playing
be: Ciapier hraje

en: Play next song
be: Vykanaj nastupnuju pieśniu

en: Cannot show notification
be: Niemahčyma pakazać nahadvańnia

en: Play Queue
be: Čarha vykanańnia

en: Remove From Play Queue
be: Vydali sa śpisu vykanańnia

en: Add to Play Queue
be: Dadaj da śpisu vykanańnia

en: Append selected songs to the play queue
be: Dadaj paznačanyja pieśni da śpisu vykanańnia

en: Clear
be: Ačyści

en: Remove all tracks from the play queue
be: Vydali paznačanyja pieśni z čarhi vykanańnia

en: Clear on Quit
be: Ačyści pry vychadzie

en: Clear the play queue when quitting
be: Ačyščaj čarhu piesień pry vychadzie

en: Change Skin
be: Źmiani škurku

en: Choose a different visual theme for Banshee
be: Abiary inšy vizualny matyŭ dla Banshee

en: Install Skins
be: Zainstaluj škurki

en: Find and install more skins
be: Znajdzi j zainstaluj jašče škurak

en: No Skin
be: Biaz škurki

en: Hide {0}
be: Schavaj {0}

en: Banshee Encountered a Fatal Error
be: Banshee napatkaŭ fatalnuju pamyłku

en: Error Details
be: Detali pamyłki

en: An unhandled exception was thrown:
be: Była vykinutaja ničyjnaja vyklučnaść:

en: Assembly Version Information
be: Źviestki ab versii kamplekta

en: Assembly Name
be: Nazva kamplekta

en: Version
be: Versija

en: seconds
be: sekundaŭ

en: days
be: dzion

en: weeks
be: tydniaŭ

en: months
be: miesiacaŭ

en: years
be: hadoŭ

en: bytes
be: bajtaŭ

en: KB
be: kB

en: Condition:
be: Umova:

en: {0} second | {0} seconds
be[0]: {0} sekunda
be[1]: {0} sekundy
be[2]: {0} sekundaŭ

en: {0} week | {0} weeks
be[0]: {0} tydzień
be[1]: {0} tydni
be[2]: {0} tydniaŭ

en: {0} month | {0} months
be[0]: {0} miesiac
be[1]: {0} miesiacy
be[2]: {0} miesiacaŭ

en: {0} year | {0} years
be[0]: {0} hod
be[1]: {0} hady
be[2]: {0} hadoŭ

en: {0} ago
be: {0} tamu

en: Last.fm Account Login
be: Login dla kontu Last.fm

en: Please enter your Last.fm account credentials.
be: Uviadzi źviestki dla svajho kontu na Last.fm.

en: User Name:
be: Nazva karystalnika:

en: Password:
be: Parol:

en: Failed to Login to Last.fm
be: Nie ŭdałosia aŭtaryzavacca na Last.fm

en: Either your username or password is invalid.
be: Albo nazva karystalnika, albo parol niapravilnyja.

en: There is not enough content to play this station.
be: Hetaj stancyi nie staje muzyki.

en: This group does not have enough members for radio.
be: U hetaj hrupie zanadta mała čalcoŭ, kab słuchać takoje radyjo.

en: This artist does not have enough fans for radio.
be: U hetaha vykanaŭcy zanadta mała amataraŭ, kab słuchać takoje radyjo.

en: This station is not available.
be: Hetaja stancyja niedastupnaja.

en: This station is only available to subscribers.
be: Hetaja stancyja dastupnaja tolki pa padpiscy.

en: There are not enough neighbours for this station.
be: Dla takoj stancyi nie staje susiedziaŭ.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
be: Systema padtrymki muzyčnaj płyni vyklučanaja z techničnych pryčynaŭ, paŭtary sproby paźniej.

en: There was an unknown error.
be: Uźnikła nieviadomaja pamyłka.

en: Not connected to Last.fm.
be: Niama spałučeńnia z Last.fm.

en: Account details are needed before you can connect to Last.fm
be: Kab spałučycca z Last.fm, treba zahadzia padać detali kontu.

en: No network connection detected.
be: Sietkavaha spałučeńnia nia znojdziena.

en: Last.fm username or password is invalid.
be: Niapravilnyja nazva karystalnika ci parol dla Last.fm.

en: Connecting to Last.fm.
be: Spałučeńnie z Last.fm.

en: Connected to Last.fm.
be: Spałučany z Last.fm.
