Banshee 1.4.3 - en to eo translation catalogue (1458 entries)

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.AppleDevice/Banshee.Dap.AppleDevice.addin.xml
en: Apple Devices Support
eo: Subteno por Apple-aparatoj

en: Support for most iPod/iPhone/iPad devices.
eo: Subteno por plej multaj iPod/iPhone/iPad-aparatoj.

en: Device Support
eo: Aparat-subteno

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Karma/Banshee.Dap.Karma.addin.xml
en: Karma Support
eo: Subteno por Karma

en: Support for Rio Karma devices.
eo: Subteno por Rio-Karma-aparatoj.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.MassStorage/Banshee.Dap.MassStorage.addin.xml
en: Mass Storage Media Player Support
eo: Subteno por amasmemorilaj plurmediaj ludiloj

en: Support for USB-drive based devices, including many iAudio devices and Android, Pre, and Galaxy phones.
eo: Subteno por aparatoj bazitaj sur USB-memoriloj, inkluzive multaj iAudio-aparatoj kaj poŝtelefonoj kun Android, Pre kaj Galaxy.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Mtp/Banshee.Dap.Mtp.addin.xml
en: MTP Media Player Support
eo: Subteno por plurmediaj ludiloj kun MTP

en: Support for MTP devices, including many Creative Zen devices.
eo: Subteno por MTP-aparatoj, inkluzive multaj aparatoj de Creative Zen.

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3.Store/Banshee.AmazonMp3.Store.addin.xml
en: Amazon MP3 Store Source
eo: Fonto de Amazon-MP3-vendejo

en: Browse, search, and purchase music from the Amazon MP3 store.
eo: Foliumi, serĉi kaj aĉeti muzikon de Amazon-MP3-vendejo.

en: Online Sources
eo: Retaj fontoj

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3/Banshee.AmazonMp3.addin.xml
en: Amazon MP3 Import
eo: Enportado de Amazon-MP3

en: Download and import music purchased from Amazon.com.
eo: Elŝuti kaj enporti muzikon aĉetitan de Amazon.com

note: ../src/Extensions/Banshee.Audiobook/Banshee.Audiobook.addin.xml
en: Audiobooks Library
eo: Aŭskultlibraro

en: Organize audiobooks, lectures, etc.
eo: Mastrumi aŭskultlibrojn, prelegojn, ktp.

en: Core
eo: Kerno

note: ../src/Extensions/Banshee.BooScript/Banshee.BooScript.addin.xml
en: Boo Scripting
eo: Boo-skriptado

en: Customize and extend Banshee with Boo-language scripts.
eo: Adapti kaj pliampleksigi Banŝion per skriptoj verkitaj en la lingvo Boo.

en: Utilities
eo: Utilaĵoj

note: ../src/Extensions/Banshee.Bpm/Banshee.Bpm.addin.xml
en: BPM Detection
eo: BPM-detektado

en: Detect the beats per minute (BPM) of your music.
eo: Detektas la batojn por minuto (BPM) de via muziko.

note: ../src/Extensions/Banshee.CoverArt/Banshee.CoverArt.addin.xml
en: Cover Art Fetching
eo: Elŝutado de kovrila arto

en: Fetch cover art for all items in your library.
eo: Elŝuti kovrilan arton por ĉiuj eroj en via biblioteko.

note: ../src/Extensions/Banshee.Daap/Banshee.Daap.addin.xml
en: DAAP Sharing
eo: DAAP-kundividado

en: Browse and listen to music shared over your local network.
eo: Foliumi kaj aŭskulti muzikon komunan sur via loka reto.

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic.Store/Banshee.Emusic.Store.addin.xml
en: eMusic Store
eo: Vendejo "eMusic"

en: Browse, search, and purchase music and audiobooks from eMusic
eo: Foliumi, serĉi kaj aĉeti muzikon kaj sonlibrojn de eMusic

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic/Banshee.Emusic.addin.xml
en: eMusic Import
eo: Enporti de "eMusic"

en: Download and import music purchased from eMusic.
eo: Elŝuti kaj enporti muzikon aĉetitan de eMusic

note: ../src/Extensions/Banshee.FileSystemQueue/Banshee.FileSystemQueue.addin.xml
en: File System Preview Queue
eo: Dosiersistema antaŭrigarda vico

en: Preview files without importing to your library.
eo: Ludi dosierojn sen enporti ilin en vian bibliotekon.

note: ../src/Extensions/Banshee.Fixup/Banshee.Fixup.addin.xml
en: Metadata Fixup
eo: Riparo de metadatumoj

en: Fix broken and missing metadata using bulk operations.
eo: Ripari kadukajn kaj mankantajn metadatumojn uzante amasoperaciojn.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetArchive/Banshee.InternetArchive.addin.xml
en: Internet Archive
eo: Interreta arkivo

en: Browse and search the Internet Archive's vast media collection.
eo: Foliumi kaj traserĉi la vastan plurmedian kolekton de la Interreta arkivo.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetRadio/Banshee.InternetRadio.addin.xml
en: Internet Radio
eo: Interreta radio

en: Listen to and organize Internet Radio stations.
eo: Aŭskulti kaj organizi interretajn radiostaciojn

note: ../src/Extensions/Banshee.Lastfm/Banshee.Lastfm.addin.xml
en: Last.fm Scrobbling
eo: Muzikregistrado ĉe Last.fm

en: Last.fm scrobbling and context pane recommendations.
eo: Muzikregistrado ĉe Last.fm kaj rekomendaĵoj sur kunteksta panelo.

note: ../src/Extensions/Banshee.LastfmStreaming/Banshee.LastfmStreaming.addin.xml
en: Last.fm Radio
eo: Radio de Last.fm

en: Last.fm streaming radio for paid subscribers.
eo: Last.fm elsendflua radio por pagantaj abonantoj.

note: ../src/Extensions/Banshee.LibraryWatcher/Banshee.LibraryWatcher.addin.xml
en: Library Watcher
eo: Biblioteko-atentilo

en: Automatically update music and video libraries.
eo: Aŭtomate ĝisdatigi muzikan kaj videan bibliotekojn

note: ../src/Extensions/Banshee.MiniMode/Banshee.MiniMode.addin.xml
en: Mini Mode
eo: Eta reĝimo

en: Control Banshee through a small window with only playback controls and track information.
eo: Kontroli Banŝion per eta fenestro kun nur ludbutonoj kaj kantinformoj.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiroGuide/Banshee.MiroGuide.addin.xml
en: Miro Guide Podcast Directory
eo: Miro-gvidila podkastdosierujo

en: Browse and subscribe to thousands of audio and video podcasts.
eo: Foliumi kaj aboni milojn da sonaj kaj videaj podkastoj.

note: ../src/Extensions/Banshee.Mpris/Banshee.Mpris.addin.xml
en: MPRIS D-Bus interface
eo: MPRIS-D-businterfaco

en: Control Banshee using the MPRIS D-Bus interface.
eo: Kontroli Banŝion per la MPRIS-D-businterfaco

note: ../src/Extensions/Banshee.MultimediaKeys/Banshee.MultimediaKeys.addin.xml
en: Multimedia Keys
eo: Plurmedio-klavoj

en: Control playback via the multimedia keys on your keyboard.
eo: Regi reproduktadon per la plurmediaj klavoj sur via klavaro.

note: ../src/Extensions/Banshee.NotificationArea/Banshee.NotificationArea.addin.xml
en: Notification Area Icon
eo: Piktogramo en sciiga zono

en: Display an icon in the notification area for controlling Banshee.
eo: Montri piktogramon en la sciiga zono por kontroli Banŝion.

note: ../src/Extensions/Banshee.OpticalDisc/Banshee.OpticalDisc.addin.xml
en: DVD and Audio CD Support
eo: Subteno por sondiskoj kaj DVD

en: Watch DVDs, listen to and rip Audio CDs.
eo: Spekti DVD-ojn, aŭskulti kaj ekstrakti sondiskojn.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayerMigration/Banshee.PlayerMigration.addin.xml
en: Importers for Amarok, Rhythmbox and iTunes
eo: Enportiloj por Amarok, Rhythmbox kaj iTunes

en: Import your library from Amarok, Rhythmbox or iTunes.
eo: Enporti vian bibliotekon de Amarok, Rhythmbox aŭ iTunes

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayQueue/Banshee.PlayQueue.addin.xml
en: Play Queue
eo: Ludi atendovicon

en: Queue tracks in an ad-hoc playlist, or let the Auto DJ take over.
eo: Vicigi kantojn en provizoran ludliston, aŭ transprenigi la aŭtomatan DĴ-n.

note: ../src/Extensions/Banshee.Podcasting/Banshee.Podcasting.addin.xml
en: Podcasts
eo: Podkastoj

en: Subscribe to podcasts and stream or download episodes.
eo: Aboni podkastojn kaj elfluigi aŭ elŝuti epizodojn.

note: ../src/Extensions/Banshee.SoundMenu/Banshee.SoundMenu.addin.xml
en: Sound Menu Integration
eo: Integrado en la sonmenuon

en: Control Banshee from the Sound Menu.
eo: Kontroli Banŝion per la sonmenuo.

note: ../src/Extensions/Banshee.Torrent/Banshee.Torrent.addin.xml
en: Torrent Downloader
eo: Torent-elŝutilo

en: Support downloading BitTorrent files from podcasts.
eo: Subteni elŝutadon de "BitTorrent"-dosieroj el podkastoj.

note: ../src/Extensions/Banshee.UbuntuOneMusicStore/Banshee.UbuntuOneMusicStore.addin.xml
en: Ubuntu One Music Store
eo: Muzikvendejo de Ubuntu Unu

en: This extension grants access to the Ubuntu One Music Store, powered by 7digital.
eo: Ĉi tiu etendaĵo proponas aliron al la muzikvendejo de Ubuntu Unu, povigita de 7digital.

note: ../src/Extensions/Banshee.UPnPClient/Banshee.UPnPClient.addin.xml
en: UPnP Client
eo: UPnP-kliento

en: Browse and play music and videos shared over your local network using UPnP.
eo: Foliumi kaj ludi muzikon kaj videojn komunan sur via loka reto uzante na UPnP.

note: ../src/Extensions/Banshee.Wikipedia/Banshee.Wikipedia.addin.xml
en: Wikipedia
eo: Vikipedio

en: View artist information from Wikipedia in the context pane.
eo: Montri artistinformojn el Vikipedio en la kunteksta panelo.

en: Context Pane
eo: Kunteksta panelo

en: Show related YouTube videos in the context pane.
eo: Montri rilatajn "YouTube"-videojn en la kunteksta panelo.

en: AAC (Novell Encoder)
eo: AAC (Novell-kodilo)

en: Designed to be the successor of the MP3 format, AAC generally achieves better sound quality than MP3 at many bit rates.
eo: AAC fasoniĝis por esti la sekvanto de la MP3-formo, AAC ĝenerale atingas pli bonan sonkvaliton ol MP3 je pluraj bitrapidoj.

en: Bitrate
eo: Bitrapido

en: Container
eo: Ujo

en: Profile
eo: Profilo

en: Low Complexity
eo: Malalta komplekseco

en: Long Term Prediction
eo: Longtempa prognozo

en: Output Format
eo: Eligoformato

en: Channels
eo: Kanaloj

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
eo: Free Lossless Audio Codec (FLAC) estas malfermitkoda sonkodeko, kiu densigas sed ne malaltigas sonkvaliton.

en: MP3 (LAME Encoder)
eo: MP3 (LAME-kodilo)

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format that produces larger files at lower bitrates.
eo: Komerca kaj pli malnova, sed ankoraŭ populara formo kun kvalitperdo kiu produktas pli grandajn dosierojn je malpli grandaj bitrapidoj.

en: Encoding Mode
eo: Kodprezenta reĝimo

en: Constant Bitrate
eo: Konstanta bitrapido

en: Variable Bitrate
eo: Variebla bitrapido

en: VBR Quality
eo: VBR-kvalito

en: Worst
eo: Plej malbone

en: Best
eo: Plej bone

en: MP3 (Xing Encoder)
eo: MP3 (Xing-kodilo)

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
eo: Vorbis estas malfermitkoda, perda sonkodero kun altkvalita kvalito je grando malpli granda ol MP3.

en: Audio quality
eo: Sonkvalito

en: A fast and efficient open source audio format offering lossless and high-quality lossy encoding with great dynamic range.
eo: Rapida kaj efika malfermitkoda sonformo por kodigo per alta dinamika atingopovo, sen aŭ kun limigita kvalitperdo.

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Fast Compression
eo: Rapida densigo

en: Default Compression
eo: Defaŭlta densigo

en: High Compression
eo: Alta densigo

en: Very High Compression
eo: Tre alta densigo

en: Lossy mode
eo: Kun kvalitperdo

en: Store MD5 sum in the file
eo: Konservi MD5-sumon en dosieron

en: Extra processing
eo: Aldona traktado

en: Default
eo: Defaŭlte

en: Highest
eo: Plej alte

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
eo: WAV+PCM estas senperda formo kiu entenas nedensigitan, krudan pulskode modulitan sonon (PCM).

en: A proprietary lossy audio format with high quality output at a lower file size than MP3. A 96 kbps WMA is equivalent to a 128 kbps MP3.
eo: Komerca kvalitperda sonformato kun altkvalita eligo je malpligranda dosiergrando ol MP3. 96 kbps WMA egalas al 128 kbps MP3.

en: Use a variable bitrate
eo: Uzi varieblan bitrapidon

en: Audio Quality
eo: Sonkvalito

en: Media Player
eo: Plurmedia ludilo

en: Banshee Media Player
eo: Plurmedia ludilo Banŝio

en: Play and organize your media collection
eo: Ludi kaj organizi vian aŭdvidan kolekton

en: Could not create pipeline
eo: Ne eblis krei ĉenstablon

en: Could not create filesrc element
eo: Ne eblis krei "filesrc"-elementon

en: Could not create decodebin2 plugin
eo: Ne eblis krei "decodebin2"-kromprogramon

en: Could not create audioconvert plugin
eo: Ne eblis krei "audioconvert"-kromprogramon

en: Could not create bpmdetect plugin
eo: Ne eblis krei "bpmdetect"-kromprogramon

en: Could not create fakesink plugin
eo: Ne eblis krei "fakesink"-kromprogramon

en: Could not link pipeline elements
eo: Ne eblis ligi "pipeline"-elementojn

en: Could not initialize element from cdda URI
eo: Ne eblis pravalorizi elementon el "cdda-URI"

en: Could not create encoder pipeline
eo: Ne eblis krei ĉenstablon por kodilo

en: Could not create queue plugin
eo: Ne eblis krei "queue"-kromprogramon

en: Could not create filesink plugin
eo: Ne eblis krei "filesink"-kromprogramon

en: Could not create source element
eo: Ne eblis krei fontelementon

en: Could not create sink element
eo: Ne eblis krei malfontan elementon

en: Could not create sinkbin plugin
eo: Ne eblas krei "sinkben"-kromprogramon

en: Could not create audioresample plugin
eo: Ne eblis krei "audioresample"-kromprogramon

en: Could not create encoding pipeline
eo: Ne eblis krei kodilan ĉenstablon

en: Could not get sink pad from encoder
eo: Ne eblis akiri malfontan bufron de kodilo

en: Could not construct pipeline
eo: Ne eblis konstrui ĉenstablon

en: Write CD...
eo: Skribi KD-n...

en: Write selected tracks to an audio CD
eo: Skribi elektitajn trakojn al sondisko

en: Could not write CD
eo: Ne eblis skibi KD-n

en: Brasero could not be started
eo: Ne eblis lanĉi Braseron

en: Fullscreen video playback active
eo: Plenekrana video-montrado aktiva

en: Could not find an encoder for ripping.
eo: Ne eblis trovi kodilon por ekstraktado.

en: Could not create CD ripping driver.
eo: Ne eblis krei pelilon por ekstraktado de sondisko.

en: Could not create BPM detection driver.
eo: Ne eblis krei pelilon por detekti BPM.

en: Could not initialize GStreamer library
eo: Ne eblis pravalorizi GStreamer-bibliotekon

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: _Enable ReplayGain correction
eo: _Enŝalti korektadon de ReproduktAmplifikado (ReplayGain)

en: For tracks that have ReplayGain data, automatically scale (normalize) playback volume
eo: Por kantoj kiuj havas "ReplayGain"-datumojn, aŭtomate skalumi (normaligi) reproduktan sonfortecon

en: Enable _gapless playback
eo: Ebligi _senpaŭzan reproduktadon

en: Could not create transcoder
eo: Ne eblis krei transkodilon

en: Could not create encoder pipeline : {0}
eo: Ne eblis krei kodilĉenstablon: {0}

en: Could not create encoding pipeline : {0}
eo: Ne eblas krei kodilan ĉenstablon: {0}

en: _Close
eo: _Fermi

en: Close
eo: Fermi

en: Can't check for updates
eo: Ne eblas kontroli pri ĝisdatigoj

en: We're currently not able to check if there's a new version available. Please try again later.
eo: Ni ne kapablas nun kontroli ĉu disponeblas nova versio. Bonvolu provi poste denove.

en: No update available
eo: Neniu ĝisdatigo disponebla

en: You already have the latest version of Banshee installed.
eo: Vi jam havas la lastan version de Banŝio.

en: A new version of Banshee ({0}) is available.{1}Do you want to update?
eo: Nova versio de Banŝio ({0}) disponeblas.{1}Ĉu vi volas ĝisdatigi?

en: Banshee update available
eo: Disponeblaj ĝisdatigoj por Banŝio

note: Translators: {0} is the filename, eg Banshee-1.9.5.msi
en: Downloading {0}
eo: Elŝutante {0}

en: {0} MB / {1} MB ({2} KB/s)
eo: {0} MB / {1} MB {2} KB/s

en: Update download failed
eo: Elŝuto de ĝisdatigo fiaskis

en: The download failed. Please try again later.
eo: La elŝuto fiaskis. Bonvolu provi poste denove.

en: The update finished downloading.{0}Do you want to shutdown Banshee and run the installer?
eo: La ĝisdatigado finis elŝuton.{0}Ĉi vi volas ĉesigi Banŝion kaj ruli instalilon?

en: Update finished downloading
eo: Ĝisdatigado finis elŝuton

en: Check for Updates
eo: Kontroli pri ĝisdatigoj

en: Help Options
eo: Help-opcioj

en: Show this help
eo: Montri tiun helpon

en: Show options for controlling playback
eo: Montri agordojn por rego de reproduktado

en: Show options for querying the playing track
eo: Montri agordojn por informpetado de ludata kanto

en: Show options for querying the playing engine
eo: Montri agordojn por informpetado de reproduktilo

en: Show options for the user interface
eo: Montri agordojn por la uzinterfaco

en: Show options for developers and debugging
eo: Montri agordojn por programistoj kaj sencimigado

en: Show all option groups
eo: Montri ĉiujn agordarojn

en: Show version information
eo: Montri versioinformon

en: Playback Control Options
eo: Agordoj por rego de reproduktado

en: Play the next track, optionally restarting if the 'restart' value is set
eo: Ludi la sekvan kanton, eventuale reludante se la valoro "reludi" estas enŝaltita

en: Play the previous track, optionally restarting if the 'restart' value is set
eo: Ludi la antaŭan kanton, eventuale reludante se la valoro 'restarti' estas enŝaltite

en: If the current song has been played longer than 4 seconds then restart it, otherwise the same as --previous
eo: Se la nuna kanto ludis pli longe ol 4 sekuntojn reludi ĝin; alie same kiel "--previous"

en: Automatically start playing any tracks enqueued on the command line
eo: Aŭtomate ekludi kantojn envicigitajn sur la komandlinio

en: Start playback
eo: Ludi la prezentadon

en: Pause playback
eo: Paŭzigi la prezentadon

en: Toggle playback
eo: Baskuligi reproduktadon

en: Completely stop playback
eo: Komplete haltigi reproduktadon

en: Enable or disable playback stopping after the currently playing track (value should be either 'true' or 'false')
eo: Ebligi aŭ malebligi haltigon post nuna kanto (valoro estu aŭ "true" aŭ "false"

en: Set the playback volume (0-100), prefix with +/- for relative values
eo: Agordi la sonfortecon (0-100), uzu prefikson +/- por relativaj valoroj

en: Seek to a specific point (seconds, float)
eo: Salti al specifa punkto en la nuna kanto (sekundoj, glitpunkte)

en: Set the currently played track's rating (0 to 5)
eo: Agordi la takson de la nuna kanto (0 ĝis 5)

en: Player Engine Query Options
eo: Agordoj por informpeti pri reproduktilo

en: Current player state
eo: Stato de nuna ludilo

en: Last player state
eo: Stato de lasta ludilo

en: Query whether the player can be paused
eo: Informpeti ĉu eblas paŭzigi la ludilon

en: Query whether the player can seek
eo: Informpeti ĉu la ludilo povas serĉi en kanto

en: Player volume
eo: Ludila sonforteco

en: Player position in currently playing track
eo: Ludpozicio en nune ludata kanto

en: Playing Track Metadata Query Options
eo: Agordoj por metadatumoj de la ludata kanto

en: Artist Name
eo: Artistnomo

en: Album Title
eo: Albumtitolo

en: Track Title
eo: Muzikaĵtitolo

en: Duration
eo: Daŭro

note: Translators: noun
en: Track Number
eo: Kantnumero

note: Translators: noun
en: Track Count
eo: Nombro da kantoj

en: Disc Number
eo: Disknumero

en: Year
eo: Jaro

en: Rating
eo: Pritakso

en: Score
eo: Poentoj

note: Translators: noun
en: Bit Rate
eo: Bitrapido

en: User Interface Options
eo: Agordoj de la uzantinterfaco

en: Present the user interface on the active workspace
eo: Prezenti la uzantinterfacon sur la aktiva laborspaco

en: Enter the full-screen mode
eo: Eniri plenekranan reĝimon

en: Hide the user interface
eo: Kaŝi la uzantinterfacon

en: Do not present the user interface, regardless of any other options
eo: Ne prezenti la uzantinterfacon, nekonsiderante aliajn agordojn

en: Present the import media dialog box
eo: Montri la dialogujon por enporti aŭdvidaĵojn

en: Present the about dialog
eo: Montri la pri-dialogujon

en: Present the open location dialog
eo: Montri la fenestron "Malfermi lokon"

en: Present the preferences dialog
eo: Montri la agordofenestron

en: Debugging and Development Options
eo: Agordoj por sencimigo kaj programado

en: Enable general debugging features
eo: Enŝalti la ĝeneralajn sencimigajn trajtojn

en: Enable debugging output of SQL queries
eo: Enŝalti sencimig-eligon de SQL-informpetoj

en: Enable debugging output of Mono.Addins
eo: Enŝalti sencimig-eligon de "Mono.Addins"

en: Specify an alternate database to use
eo: Specifi alternative uzotan datumbazon

en: Force fetching of missing cover artwork
eo: Perforte obteni mankantajn bildkovrilojn

en: Specify an alternate key, default is /apps/banshee-1/
eo: Specifu anstataŭan ŝlosilon, la norma estas "/apps/banshee-1"

en: Optimize instance for running uninstalled; most notably, this will create an alternate Mono.Addins database in the working directory
eo: Optimumigi por lanĉi neinstalite; plej notindas ke tiel kreiĝos alternativa "Mono.Addins"-datumbazo en la labordosierujo

en: Disable DBus support completely
eo: Komplete elŝalti DBus-subtenon

en: Skip loading a custom gtkrc file ({0}) if it exists
eo: Ne ŝargi adaptitan "gtkrc"-dosieron ({0}) se ĝi ekzistas

en: The following help arguments are invalid: {0}
eo: La sekvaj helpargumentoj estas nevalidaj: {0}

en: Play Album
eo: Ludi albumon

en: En_queue
eo: En_vicigi

en: _Play
eo: _Ludi

en: Play _Song
eo: Ludi _kanton

en: Add a song to the playlist
eo: Aldoni kanton al la ludlisto

en: Play _Album
eo: Ludi _albumon

en: Add an album to the playlist
eo: Aldoni albumon al la ludlisto

en: {0} remaining
eo: {0} restas

en: Play Song
eo: Ludi kanton

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: Search
eo: Serĉi

en: Artist, Album, or Title
eo: Artisto, albumo aŭ titolo

note: Alias for %album_artist%
en: Album Artist
eo: Albumartisto

en: Composer
eo: Komponisto

en: Genre
eo: Ĝenro

note: Translators: noun
en: Comment
eo: Komento

en: Unknown Artist
eo: Nekonata artisto

en: Unknown Album
eo: Nekonata albumo

en: Unknown Title
eo: Nekonata titolo

en: Various Artists
eo: Diversaj artistoj

en: Stream location not found
eo: Flu-loko ne trovita

en: File not found
eo: Ne trovis dosieron

en: Codec for playing this media type not available
eo: Ne haveblas kodeko por ludi ĉi tian aŭdvidaĵon

en: File protected by Digital Rights Management (DRM)
eo: Dosiero protektita de "Mastrumado de ciferecaj rajtoj" (DRM)

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

note: TODO turn this into a PrimarySource-owned delegate?
en: _Restart Podcast
eo: _Restartigi podkaston

en: _Restart Audiobook
eo: _Restartigi sonlibron

en: _Restart Video
eo: _Restartigi videon

en: _Restart Song
eo: _Restartigi kanton

en: _Restart Item
eo: _Restartigi eron

en: _Jump to Playing Podcast
eo: _Salti al ludata podkasto

en: _Jump to Playing Audiobook
eo: _Salti al ludata sonlibro

en: _Jump to Playing Video
eo: _Salti al ludata video

en: _Jump to Playing Song
eo: _Salti al ludata kanto

en: _Jump to Playing Item
eo: _Salti al ludata ero

en: Unknown Year
eo: Nekonata jaro

en: All Album Artists ({0})
eo: Ĉiuj album-artistoj ({0})

en: All Albums ({0})
eo: Ĉiuj albumoj ({0})

en: All Artists ({0})
eo: Ĉiuj artistoj ({0})

en: Value
eo: Valoro

en: All Years ({0})
eo: Ĉiuj jaroj ({0})

en: Shuffle by A_lbum
eo: Miksi laŭ a_lbumo

en: by album
eo: laŭ albumo

en: Play all songs from an album, then randomly choose another album
eo: Ludi ĉiujn kantojn de albumo, poste hazarde elekti alian albumon

en: Shuffle by A_rtist
eo: Miksi laŭ a_rtisto

en: by artist
eo: laŭ artisto

en: Play all songs by an artist, then randomly choose another artist
eo: Ludi ĉiujn kantojn de artisto, poste hazarde elekti alian artiston

en: Shuffle _Off
eo: Sen _miksado

en: manually
eo: permane

en: Do not shuffle playlist
eo: Ne miksi ludliston

en: Shuffle by _Rating
eo: Miksi laŭ _takso

en: by rating
eo: laŭ pritkso

en: Play songs randomly, prefer higher rated songs
eo: Ludi kantojn hazarde, preferante pli alte taksitajn kantojn

en: Shuffle by S_core
eo: Miksi laŭ _poentaro

en: by score
eo: laŭ poentoj

en: Play songs randomly, prefer higher scored songs
eo: Ludi kantojn hazarde, preferante kantojn kun pli alta poentaro

en: Shuffle by _Song
eo: Miksi laŭ _kanto

en: by song
eo: laŭ kanto

en: Play songs randomly from the playlist
eo: Hazarde ludi kantojn el la ludlisto

en: Scanning for media
eo: Skanas por aŭdvidaĵoj

en: Scanning...
eo: Skanante...

en: Scanning ({0} files)...
eo: Skanas ({0} dosieroj)...

en: Importing Media
eo: Enporti aŭdvidaĵojn

en: The import process is currently running. Would you like to stop it?
eo: Nun okazas la enportado. Ĉu vi deziras haltigi ĝin?

en: Importing {0} of {1}
eo: Enportas {0} el {1}

en: Rescanning {0} of {1}
eo: Reskanas {0} el {1}

en: Upgrading your Banshee Database
eo: Ĝisdatiganta vian datumbazon de Banŝio

en: Please wait while your old Banshee database is migrated to the new format.
eo: Bonvolu atendi dum via malnova datumbazo de Banŝio estas migrata al la nova formo.

en: Refreshing Metadata
eo: Ĝisdatigas metadatumojn

en: Classical
eo: Klasike

en: Club
eo: Klube

en: Full Bass
eo: Maks. baso

en: Full Bass and Treble
eo: Maks. baso kaj altaj tonoj

en: Full Treble
eo: Maks. altaj tonoj

en: Laptop Speakers and Headphones
eo: Tekokomputilaj kapaŭskultiloj kaj laŭtparoliloj

en: Large Hall
eo: Granda halo

en: Live
eo: Rekta koncerto

en: Party
eo: Festo

en: Pop
eo: Pop-muziko

en: Reggae
eo: Regeo

en: Rock
eo: Rok-muziko

en: Ska
eo: Skao

en: Smiley Face Curve
eo: Kurbo de ridetanta vizaĝo

en: Soft
eo: Milde

en: Soft Rock
eo: Milda rok-muziko

en: Techno
eo: Tekno-muziko

en: Remove From Library
eo: Forigi el biblioteko

note: Translators: {0} is the library name, eg 'Music Library' or 'Podcasts'
en: {0} Folder
eo: {0} Dosierujo

en: Track Artist
eo: Muzikaĵartisto

en: Album Artist Initial
eo: Albumartista inicialo

en: Conductor
eo: Orkestestro

en: Album
eo: Albumo

en: Title
eo: Titolo

en: Count
eo: Nombri

en: Number
eo: Numero

en: Count (unsorted)
eo: Nombro (neordigite)

en: Number (unsorted)
eo: Numero (neordigite)

en: Disc Count
eo: Nombro da diskoj

en: Grouping
eo: Grupado

note: Catalog.GetString ("Music Library")
en: Music
eo: Muziko

en: Search your music
eo: Traserĉi vian muzikon

note: Misc section
en: Miscellaneous
eo: Diverse

en: _Sort an artist's albums by year, not title
eo: _Ordigi albumojn de artisto laŭ jaro, ne laŭ titolo

en: {0} song | {0} songs
eo[0]: {0} kanto
eo[1]: {0} kantoj

en: Music Folder
eo: Muzikdosierujo

en: Favorites
eo: Preferaĵoj

en: Songs rated four and five stars
eo: Kantoj taksitaj per kvar aŭ kvin steloj

en: Recent Favorites
eo: Freŝdataj favoraĵoj

en: Songs listened to often in the past week
eo: Ofte aŭskultitaj kantoj dum la pasinta semajno

en: Recently Added
eo: Antaŭnelonge aldonite

en: Songs imported within the last week
eo: Kantoj enportitaj dum la pasinta semajno

en: Recently Played
eo: Antaŭnelonge ludite

en: Recently played songs
eo: Antaŭnelonge luditaj kantoj

en: Unheard
eo: Neaŭditaj

en: Songs that have not been played or skipped
eo: Kantoj ankoraŭ neaŭditaj aŭ transsaltitaj

en: Neglected Favorites
eo: Neglektitaj favoraĵoj

en: Favorites not played in over two months
eo: Favoraĵoj neluditaj dum la pasintaj du monatoj

en: Least Favorite
eo: Malplej favoritaj

en: Songs rated one or two stars or that you have frequently skipped
eo: Kantoj taksitaj per unu aŭ du steloj aŭ regule transsaltitaj

en: 700 MB of Favorites
eo: 700 MB da favoraĵoj

en: A data CD worth of favorite songs
eo: Datuma lumdisko plena je favoritaj kantoj

en: 80 Minutes of Favorites
eo: 80 minutoj da favoraĵoj

en: An audio CD worth of favorite songs
eo: Sonlumdisko plena je favoraĵoj

en: Unrated
eo: Netaksite

en: Songs that haven't been rated
eo: Kantoj ankoraŭ ne taksitaj

en: Importing Songs
eo: Enportas kantojn

en: Importing From {0}
eo: Enportas el {0}

note: Catalog.GetString ("Video Library")
en: Videos
eo: Videoj

en: Search your videos
eo: Traserĉi viajn videojn

en: Produced By
eo: Produktite de

en: {0} video | {0} videos
eo[0]: {0} video
eo[1]: {0} videoj

en: Videos Folder
eo: Videodosiero

en: Videos rated four and five stars
eo: Videoj taksitaj per kvar aŭ kvin steloj

en: Unwatched
eo: Nevidite

en: Videos that haven't been played yet
eo: Videoj kiuj ankoraŭ ne ludiĝis

en: Default player engine
eo: Defaŭlta ludila modulo

en: No player engines were found. Please ensure Banshee has been cleanly installed.
eo: Neniuj ludilaj moduloj troviĝis. Bonvolu kontroli ĉu Banŝio korekte instaliĝis.

en: Problem with Player Engine
eo: Problemo kun ludila modulo

en: Converting {0} of {1}
eo: Konvertas {0} el {1}

en: Initializing
eo: Pravalorizas

en: Files are currently being converted to another format. Would you like to stop this?
eo: Dosieroj estas nun konvertataj al alia formo. Ĉu vi volas haltigi tion?

en: Saving Metadata to File
eo: Konservas metadatumojn al dosiero

en: _Update file and folder names
eo: Ĝ_isdatigi dosier- kaj dosierujnomojn

en: Rename files and folders according to media metadata
eo: Alinomi dosierojn kaj dosierujojn bazite je la metadatumoj

en: There is no available network connection
eo: Mankas disponeblaj retkonektoj

en: Cannot connect to NetworkManager or Wicd
eo: Ne eblas konekti al "NetworkManager" aŭ "Wicd"

en: An available, working network connection will be assumed
eo: Funkcianta kaj alirebla retkonekto estas supozata

en: _Disable features requiring Internet access
eo: _Elŝalti trajtojn kiuj bezonas retkonekton

en: Some features require a broadband Internet connection such as Last.fm or cover art fetching
eo: Kelkaj trajtoj postulas larĝkapacitan retkonekton, ekzemple Last.fm aŭ la elŝutado de albumbildoj

en: Search this playlist
eo: Serĉi ĉi tiun ludliston

en: Playlist
eo: Ludlisto

en: Remove From Playlist
eo: Forigi de la ludlisto

en: Delete Playlist
eo: Forigi ludliston

note: TODO generate name based on the track selection, or begin editing it
en: New Playlist
eo: Nova ludlisto

en: MPEG Version 3.0 Extended (*.m3u)
eo: MPEG-versio 3.0 etendita (*.m3u)

en: Shoutcast Playlist version 2 (*.pls)
eo: "Shoutcast"-ludlist-versio 2 (*.pls)

en: XML Shareable Playlist Format version 1 (*.xspf)
eo: Kunhavebla ludlistformato XML versio 1 (*.xspf)

note: Pages (tabs)
en: General
eo: Ĝenerale

en: Source Specific
eo: Fontspecife

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

note: General policies
en: File Policies
eo: Politiko pri dosieroj

en: Co_py files to media folders when importing
eo: Ko_pii dosierojn al aparatdosierujo kiam enportanta

en: Improve Banshee by sending anonymous usage data
eo: Plibonigi Banŝion per sendado de anonimaj uzantinformoj

en: items
eo: eroj

en: minutes
eo: minutoj

en: hours
eo: horoj

en: Artist
eo: Artisto

note: Translators: These are unique search aliases for "artist". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: artist
eo: artisto

en: by
eo: de

en: artists
eo: artistoj

note: Translators: These are unique search aliases for "album artist". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: albumartist
eo: albumartisto

en: compilationartist
eo: kompilaĵartisto

note: Translators: These are unique search aliases for "album". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: album
eo: albumo

en: on
eo: sur

en: from
eo: de

en: Disc
eo: Disko

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: disc
eo: disko

en: cd
eo: kd

en: discnum
eo: diksnum.

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: discs
eo: diskoj

en: cds
eo: kd-j

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: track
eo: trako

en: trackno
eo: traknumero

en: tracknum
eo: traknumero

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: tracks
eo: trakoj

en: trackcount
eo: kantnombro

en: Beats per Minute
eo: Batoj dum minuto

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bpm
eo: bdm

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bitrate
eo: bitrapido

note: Translators: noun
en: Sample Rate
eo: Specimena kvanto

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: samplerate
eo: specimenkvanto

note: Translators: noun
en: Bits Per Sample
eo: Bitoj por sonpeco

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bitspersample
eo: bitojporsonpeco

en: bitdepth
eo: bitprofundo

en: quantization
eo: nombrumado

note: Translators: noun
en: Name
eo: Nomo

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: title
eo: titolo

en: titled
eo: titolite

en: name
eo: nomo

en: named
eo: nomite

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: year
eo: jaro

en: released
eo: eldonite

en: yr
eo: jr

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: genre
eo: ĝenro

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: composer
eo: komponisto

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: conductor
eo: orkestestro

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: grouping
eo: grupado

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: comment
eo: komento

note: Translators: noun
en: License
eo: Permesilo

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: license
eo: permesilo

en: licensed
eo: permesite

en: under
eo: sub

note: , typeof(NullQueryValue)}, Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: rating
eo: pritakso

en: stars
eo: steloj

en: Play Count
eo: Ludkonto

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: plays
eo: ludas

en: playcount
eo: ludkonto

en: listens
eo: aŭskultas

en: Skip Count
eo: Nombro da transsaltoj

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: skips
eo: transsaltoj

en: skipcount
eo: nombro-da-transsaltoj

en: File Size
eo: Dosiergrando

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: size
eo: grando

en: filesize
eo: dosiergrando

en: File Location
eo: Loko de la dosiero

en: path
eo: vojo

en: file
eo: dosiero

en: location
eo: loko

en: Time
eo: Horo

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: duration
eo: daŭro

en: length
eo: longo

en: time
eo: horo

en: Mime Type
eo: MIME-tipo

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: type
eo: tipo

en: mimetype
eo: mime-speco

en: format
eo: formato

en: ext
eo: ekst

en: Last Played
eo: Laste ludita

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: lastplayed
eo: lastludite

en: played
eo: ludite

en: playedon
eo: luditaje

en: Last Skipped
eo: Laste transsaltite

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: lastskipped
eo: laste-transsaltite

en: skipped
eo: transsaltite

en: skippedon
eo: transsaltitaje

en: Date Added
eo: Aldondato

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: added
eo: aldonite

en: imported
eo: enportite

en: addedon
eo: aldonitaje

en: dateadded
eo: aldonitadato

en: importedon
eo: enportitaje

en: Smart Playlist
eo: Lerta ludlisto

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: score
eo: poentoj

en: Playback Error
eo: Eraro de reproduktado

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). Please, no spaces. Blank ok.
en: playbackerror
eo: reproduktaderaro

note: Translators: noun
en: BPM
eo: BDM

en: Skips
eo: Transsaltoj

en: Plays
eo: Ludante

en: Highest Rating
eo: Plej alta pritakso

en: Lowest Rating
eo: Plej malalta pritakso

en: Highest Score
eo: Plej alta poentaro

en: Lowest Score
eo: Malplej alta poentaro

en: Most Often Played
eo: Plej ofte ludita

en: Least Often Played
eo: Plej malofte ludita

en: Most Recently Played
eo: Laste ludita

en: Least Recently Played
eo: Mallaste lutita

en: Most Recently Added
eo: Plej lastaj aldonitaj

en: Least Recently Added
eo: Mallaste aldonita

en: Random
eo: Hazarde

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: None
eo: Nenio

en: none
eo: nenio

en: no
eo: ne

en: Resource Not Found
eo: Risurco ne trovita

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: ResourceNotFound
eo: RisurcoNeTrovita

en: missing
eo: mankas

en: notfound
eo: ne trovis

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: CodecNotFound
eo: KodekoNeTrovita

en: nocodec
eo: neniukodeko

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: Unknown
eo: Nekonate

en: unknown
eo: nekonate

en: Unable to Migrate Smart Playlists
eo: Ne eblas migri saĝajn ludlistojn

en: Please file a bug with this error: {0}
eo: Bonvolu raporti cimon kun ĉi tiu eraro: {0}

en: Edit Smart Playlist
eo: Redakti spertan ludliston

en: Delete Smart Playlist
eo: Forigi spertan ludliston

en: All Genres ({0})
eo: Ĉiuj ĝenroj ({0})

en: {0} day | {0} days
eo[0]: {0} tago
eo[1]: {0} tagoj

en: {0} hour | {0} hours
eo[0]: {0} horo
eo[1]: {0} horoj

en: {0} minute | {0} minutes
eo[0]: {0} minuto
eo[1]: {0} minutoj

en: {0} second | {0} seconds
eo[0]: {0} sekundo
eo[1]: {0} sekundoj

en: Close Error Report
eo: Fermi erarraporton

en: Error
eo: Eraro

en: Details
eo: Detaloj

en: Errors
eo: Eraroj

en: Sort Playlists By
eo: Ordigi ludliston laŭ

note: Translators: this is a noun, referring to the harddisk
en: Drive
eo: Diskingo

en: File Organization
eo: Dosierorganizo

en: Folder hie_rarchy
eo: Dosierujo-hie_rarkio

en: File _name
eo: Dosier_nomo

en: Adding {0} of {1} to {2}
eo: Aldonante {0} el {1} al {2}

en: Deleting {0} of {1} From {2}
eo: Forigante {0} el {1} de {2}

en: Size Ascending
eo: Kreska grando

en: Size Descending
eo: Malkreska grando

en: {0} item | {0} items
eo[0]: {0} ero
eo[1]: {0} eroj

note: TODO should add library sources here, but requires changing quite a few things that depend on being loaded before the music library is added. AddSource (music_library = new MusicLibrarySource (), true); AddSource (video_library = new VideoLibrarySource (), false);
en: Online Media
eo: Surretaj aŭdvidaĵoj

en: Libraries
eo: Bibliotekoj

en: Error opening stream
eo: Fiaskis malfermo de fluo

en: Could not open stream or playlist
eo: Ne eblis malfermi fluon aŭ ludliston

en: Problem parsing playlist
eo: Problemo dum analizo de ludlisto

en: Could not launch URL
eo: Ne eblis lanĉi URL-n

en: {0} could not be opened: {1}
    
     Check your 'Preferred Applications' settings.
eo: {0} ne estis malfermebla: {1}
    
     Kontrolu viajn agordojn en "Preferataj aplikaĵoj".

en: Show:
eo: Montri:

en: All
eo: Ĉiuj

en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: Not Enabled
eo: Ne enŝaltite

en: Search:
eo: Serĉi:

en: Disable album grid
eo: Elŝalti albumkradon

en: Disable album grid and show the classic layout instead
eo: Elŝalti albumkradon kaj anstataŭe montri la klasikan aranĝon

en: Cannot Reorder While Sorted
eo: Ne eblas ŝanĝi ordon en ordigita reĝimo

en: To put the playlist in manual sort mode, click the currently sorted column header until the sort arrow goes away.
eo: Por mane ordigi la ludliston, alklakadu la nun ordigitan kolumnokapon ĝis la sageto malaperas

note: Translators: this is {disc number} of {disc count} Translators: this is {track number} of {track count}
en: {0} of {1}
eo: {0} el {1}

en: Playing
eo: Ludante

en: Paused
eo: Paŭzigite

en: Protected
eo: Protektite

en: External Document
eo: Ekstera dokumento

en: Choose New Cover Art...
eo: Elekti novan albumbildon

en: Delete This Cover Art
eo: Viŝi ĉi tiun albumbildon

en: Track #
eo: Kanto #

en: Track & Count
eo: Kanto kaj nombro

en: Disc #
eo: Disko #

en: Disc & Count
eo: Disko kaj nombro

en: {0} bits
eo: {0} bitoj

en: Make the context pane larger or smaller
eo: Ŝanĝi grandon de la kuntekstpanelo

en: Hide context pane
eo: Kaŝi kuntekstpanelon

en: Waiting for playback to begin...
eo: Atendas ĝis ekludo...

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Preamp
eo: Antaŭamplifilo

en: Equalizer
eo: Tonregulilo

en: New Preset
eo: Nova agordo

note: Translators: this is the window title when a track is playing {0} is the track title, {1} is the artist name
en: {0} by {1}
eo: {0} de {1}

en: _Bookmarks
eo: _Legosignoj

en: _Add Bookmark
eo: _Aldoni legosignon

en: Bookmark the Position in the Current Track
eo: Aldoni legosignon por la loko en la nuna kanto

en: _Remove Bookmark
eo: _Forigi legosignon

en: Maintainers
eo: Prizorgantoj

en: Contributors
eo: Kontribuantoj

en: Extraordinary Multimedia Management and Playback
eo: Eksterordinara plurmedia mastrumado kaj reproduktado

en: Copyright © 2005–{0} Novell, Inc.
    Copyright © 2005–{0} Others
    Copyright © 2005 Aaron Bockover
eo: Kopirajto © 2005–{0} Novell, Inc.
    Kopirajto © 2005–{0} Aliaj
    Kopirajto © 2005 Aaron BOCKOVER

en: Banshee Website
eo: Retejo de Banŝio

en: Important tasks are running
eo: Gravaj taskoj funkcias

en: Closing Banshee now will cancel any currently running tasks. They cannot be resumed automatically the next time Banshee is run.
eo: La fermo de Banŝio kaŭzas la haltigon de ĉiuj funkciantaj taskoj. Ili ne plu povos aŭtomate rekomenciĝi dum la sekva startigo de Banŝio.

en: Quit Anyway
eo: Tamen fermi

en: Continue Running
eo: Daŭrigi ruladon

en: Make Banshee the default media player?
eo: Ĉu igi Banŝion la norma plurmedia ludilo?

en: Currently another program is configured as the default media player.  Would you prefer Banshee to be the default?
eo: Nun alia programo estas agordita kiel la norma plurmedia ludilo. Ĉu vi preferas ke Banŝio estas la norma ludilo?

en: Do not ask me this again
eo: Ne demandi min tion denove

en: Make Banshee the Default
eo: Igi Banŝion norma

note: Translators: verb
en: I_mport
eo: I_mporti

en: Select album cover image
eo: Elekti albumbildon

en: All image files
eo: Ĉiuj bilddosieroj

en: JPEG image files
eo: JPEG-bilddosieroj

en: PNG image files
eo: PNG-bilddosieroj

en: Open Location
eo: Malfermi lokon

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: Enter the address of the file you would like to open:
eo: Enigu la adreson de la dosiero kiun vi volas malfermi:

en: Seek to Position
eo: Transsalti al loko

en: _Media
eo: _Medio

en: Import _Media...
eo: Enporti _aŭdvidaĵojn...

en: Import media from a variety of sources
eo: Enporti aŭdvidaĵojn el viaj fontoj

en: Import _Playlist...
eo: Enporti _ludliston...

en: Import a playlist
eo: Enporti ludliston

en: Rescan Music Library
eo: Reskani muzikbibliotekon

en: Rescan the Music Library folder
eo: Reskani la muzikbibliotekan dosierujon

en: Open _Location...
eo: Malfermi _lokon...

en: Open a remote location for playback
eo: Malfermi foran lokon por reproduktado

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: Quit Banshee
eo: Fermi Banŝion

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: Modify your personal preferences
eo: Modifi viajn personajn agordojn

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Advanced Collection Searching
eo: Altnivele serĉi en kolekto

en: Learn advanced ways to search your media collection
eo: Lerni altnivelajn metodojn por traserĉi vian plurmedian kolekton

en: Banshee _Home Page
eo: _Retejo de Banŝio

en: Visit the Banshee Home Page
eo: Viziti la retejon de Banŝio

en: _Get Involved
eo: _Kunhelpi

en: Become a contributor to Banshee
eo: Kontribui al Banŝio

en: _Version Information
eo: _Versiinformoj

en: View detailed version and configuration information
eo: Montri detalajn versian kaj konfiguran agordaron

note: Prompt user for location of the playlist.
en: Import Playlist
eo: Enporti ludliston

en: Playlists
eo: Ludlistoj

en: Play the current item
eo: Ludi la nunan eron

en: _Next
eo: _Sekva

en: Play the next item
eo: Ludi la sekvan eron

en: Pre_vious
eo: _Antaŭa

en: Play the previous item
eo: Ludi la antaŭan eron

en: Seek _To...
eo: _Transsalti al...

en: Seek to a specific location in current item
eo: Transsalti al specifa loko en nuna ero

en: Jump to the currently playing item
eo: Salti al la nun ludata ero

en: Restart the current item
eo: Restartigi la nunan eron

en: _Stop When Finished
eo: _Haltigi post fino

en: Stop playback after the current item finishes playing
eo: Haltigi ludadon post la fino de la nuna ero

en: _Playback
eo: _Reproduktado

en: _Pause
eo: _Paŭzi

en: Pause the current item
eo: Paŭzigi la nunan eron

en: Sto_p
eo: _Haltigi

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat _Off
eo: _Sen ripeto

en: Do not repeat playlist
eo: Ne ripeti ludliston

en: Repeat _All
eo: Ripeti ĉ_ion

en: Play all songs before repeating playlist
eo: Ludi ĉiujn kantojn antaŭ ludlista ripeto

en: Repeat Singl_e
eo: Ripetadi _kanton

en: Repeat the current playing song
eo: Ripetadi la nun ludatan kanton

en: Shuffle
eo: Miksi

en: Subtitle
eo: Subteksto

en: Load File...
eo: Ŝargi dosieron...

en: Load subtitle file
eo: Ŝargi subtekstdosieron...

en: Load Subtitle File
eo: Ŝargi subtekstdosieron

en: L_oad
eo: Ŝ_argi

en: Subtitle files
eo: Subtekstdosieroj

en: Subtitle {0}
eo: Subteksto {0}

en: Activate embedded subtitle {0}
eo: Aktivigi enigitajn subtekstojn {0}

en: Hide subtitles
eo: Kaŝi subtekstojn

en: _New Playlist
eo: _Nova ludlisto

en: Create a new empty playlist
eo: Krei novan malplenan ludliston

en: New _Smart Playlist...
eo: Nova _lerta ludlisto...

en: Create a new smart playlist
eo: Krei novan lertan ludliston

en: Import to Library
eo: Enporti al biblioteko

en: Import source to library
eo: Enporti fonton al biblioteko

en: Rename
eo: Alinomi

en: Export Playlist...
eo: Elporti ludliston...

en: Export a playlist
eo: Elporti ludliston

en: Unmap
eo: Malkonekti

en: Source Properties
eo: Fontaj ecoj

en: Sort Children by
eo: Ordigi idojn laŭ

en: Switch Source
eo: Ŝanĝi fonton

en: Switch to a source by typing its name
eo: Ŝanĝi al fonto tajpante ties nomon

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Edit preferences related to this source
eo: Modifi agordojn rilatajn al ĉi tiu fonto

en: New _Smart Playlist
eo: Nova _lerta ludlisto

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Refresh this randomly sorted smart playlist
eo: Aktualigi ĉi tiun hazard-ordan saĝan ludliston

en: Could not export playlist
eo: Ne eblis elporti ludliston

en: Are you sure you want to delete this {0}?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun {0}-n?

en: Separate by Type
eo: Disigi laŭ speco

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: Select all tracks
eo: Elekti ĉiujn kantojn

en: Select _None
eo: Elekti _nenion

en: Unselect all tracks
eo: Malelekti ĉiujn kantojn

en: _Edit Track Information
eo: _Modifi kantinformojn

en: Edit information on selected tracks
eo: Modifi informojn de elektitaj kantoj

en: Properties
eo: Ecoj

en: View information on selected tracks
eo: Montri informojn pri elektitaj kantoj

en: Play the selected item
eo: Ludi la elektitan eron

en: Add _to Playlist
eo: _Aldoni al ludlisto

en: Append selected items to playlist or create new playlist from selection
eo: Postglui elektitajn erojn al ludlisto aŭ krei novan ludliston el elektaĵo

en: Create new playlist from selected tracks
eo: Krei novan ludlisto el elektitaj kantoj

en: _Remove
eo: Fo_rigi

en: Remove selected track(s) from this source
eo: Forigi elektita(j)n kanto(j)n el ĉi tiu fonto

en: Remove From _Library
eo: Forigi de _biblioteko

en: Remove selected track(s) from library
eo: Forigi elektita(j)n trako(j)n el biblioteko

en: _Open Containing Folder
eo: _Malfermi enhavantan dosierujon

en: Open the folder that contains the selected item
eo: Malfermi la dosierujon kiu enhavas la elektitan eron

en: _Delete From Drive
eo: _Forigi el datumportilo

en: Permanently delete selected item(s) from medium
eo: Definitive forigi kanto(j)n el datumportilo

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: _Search
eo: _Serĉi

en: Search for items matching certain criteria
eo: Serĉi por eroj kun certaj kongruaj kriterioj

en: By Matching _Album
eo: Laŭ kongrua _albumo

en: Search all songs of this album
eo: Serĉi ĉiujn kantojn de tiu ĉi albumo

en: By Matching A_rtist
eo: Laŭ kongrua a_rtisto

en: Search all songs of this artist
eo: Serĉi ĉiujn kantojn de tiu ĉi artisto

en: _Delete From "{0}"
eo: _Forigi el “{0}”

en: The folder could not be found.
eo: La dosierujo estis netrovebla.

en: Please check that the track's location is accessible by the system.
eo: Bonvolu kontroli ĉu la kanta loko alireblas por la sistemo.

en: Are you sure you want to permanently delete this item? | Are you sure you want to permanently delete the selected {0} items?
eo[0]: Ĉu vi certe volas definitive forigi ĉi tiun eron?
eo[1]: Ĉu vi certe volas definitive forigi ĉi tiujn {0} elektitajn erojn?

en: If you delete the selection, it will be permanently lost.
eo: Se vi forigos la elektaĵon, ĝi estos definitive perdita.

en: Remove selection from {0}?
eo: Ĉu forigi elektaĵon el "{0}"?

en: Are you sure you want to remove the selected item from your {1}? | Are you sure you want to remove the selected {0} items from your {1}?
eo[0]: Ĉu vi certe volas forigi la elektitan eron el via {1}?
eo[1]: Ĉu vi certe volas forigi la {0} elektitajn erojn el via {1}?

en: Com_pilation Album Artist:
eo: Kom_pilaĵa albumartisto:

en: Check this if this track is part of an album with tracks by various artists
eo: Enŝaltu tion ĉi se la kanto estas el albumo kun diversaj artistoj

en: This value will affect how this album is sorted; if you enter 'Various Artists' then the album will located with other albums that start with 'V'.
eo: Ĉi tiu valoro influas kiel ĉi tiu albumo ordiĝas; se vi enigas "Diversaj artistoj" tiam la albumo estos lokita kun ĉiuj aliaj albumoj kiuj komenciĝas per "D".

en: Basic Details
eo: Bazaj detaloj

en: Track _Title:
eo: Kant_titolo:

en: Set all track artists to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj kantartistoj

en: Track _Artist:
eo: Kant_artisto:

en: Set all compilation album artists to these values
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj kompilaĵaj albumartistoj

en: Set all album titles to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj albumtitoloj

en: Albu_m Title:
eo: Albu_mtitolo:

en: Set all genres to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj ĝenroj

en: _Genre:
eo: Ĝ_enro:

note: Translators: "of" is the word beteen a track/disc number and the total count.
en: of
eo: el

en: Automatically set track number and count
eo: Aŭtomate agordi kantnumerojn kaj -nombrojn

en: Track _Number:
eo: Kant_numero:

note: Catalog.GetString ("Automatically set disc number and count"),
en: Set all disc numbers and counts to these values
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj disknumeroj kaj -nombroj

en: _Disc Number:
eo: _Disknumero:

en: Set all years to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj jaroj

en: _Year:
eo: _Jaro:

en: Set all ratings to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj taksoj

en: _Rating:
eo: _Takso:

en: Extra
eo: Kromprogramoj

en: Set all composers to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj komponistoj

en: C_omposer:
eo: K_omponisto

en: Set all conductors to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj dirigentoj

en: Con_ductor:
eo: _Dirigento:

en: Set all groupings to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj grupoj

en: _Grouping:
eo: _Grupo:

en: Set all beats per minute to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj "batoj dum minuto"

en: Bea_ts Per Minute:
eo: Ba_toj dum minuto:

en: Set all copyrights to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj kopirajtoj

en: Copyrig_ht:
eo: _Kopirajto:

en: Set all licenses to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj permesiloj

en: _License URI:
eo: URL de permesilo:

en: Set all comments to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj komentoj

en: Co_mment:
eo: Ko_mento:

en: Help
eo: Helpo

en: Lyrics
eo: Kantotekstoj

en: Advance to the next track and edit its title
eo: Salti al la sekva kanto kaj modifi ties titolon

en: Sorting
eo: Ordigo

en: Set all sort track titles to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj ordigaj kanttitoloj

en: Sort Track Title:
eo: Ordiga kanttitolo:

en: Set all sort track artists to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj ordigaj kantartistoj

en: Sort Track Artist:
eo: Ordiga kantartisto:

en: Set all sort album artists to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj albumartistoj

en: Sort Album Artist:
eo: Ordigi albumartistojn:

en: Set all sort album titles to this value
eo: Agordi ĉi tiun valoron al ĉiuj ordigaj albumtitoloj

en: Sort Album Title:
eo: Ordiga albumtitolo:

en: File Name:
eo: Dosiernomo:

en: Directory:
eo: Dosierujo:

en: Full Path:
eo: Tuta vojo:

en: Duration:
eo: Daŭro:

en: Audio Bitrate:
eo: Sona bitrapido:

en: Audio Sample Rate:
eo: Sonpeca rapido:

en: Audio Channels:
eo: Sonkanaloj:

en: Bits Per Sample:
eo: Bitoj por sonpeco

en: Video Dimensions:
eo: Dimensio de video:

note: Translators: {0} is the description of the codec
en: {0} Codec:
eo: {0}-kodeko:

en: Container Formats:
eo: Aŭdvidujaj formoj:

en: Imported On:
eo: Enportita je:

en: Last Played:
eo: Laste ludita:

en: Last Skipped:
eo: Laste transsaltita:

en: Play Count:
eo: Ludnombro:

en: Skip Count:
eo: Nombro da transsaltoj:

en: Score:
eo: Poentoj:

en: File Size:
eo: Dosiergrando:

en: bytes
eo: bajtoj

en: Track Editor
eo: Kantmodifilo

en: Track Properties
eo: Ecoj de kanto

en: Show the previous track
eo: Ludi la antaŭan kanton

en: Show the next track
eo: Ludi la postan kanton

en: Title:
eo: Titolo:

en: Artist:
eo: Artisto:

en: Album:
eo: Albumo:

en: Sync all field _values
eo: Sinkronigi ĉiujn kamp_valorojn

en: Apply the values of all common fields set for this track to all of the tracks selected in this editor
eo: Apliki la valorojn de ĉiuj kutimaj kampoj agorditaj al tiu ĉi kanto al ĉiu kanto elektita en ĉi tiu redaktilo

en: <i>Editing {0} of {1} items</i>
eo: <i>Modifas {0} el {1} erojn</i>

en: Save the changes made to the open track? | Save the changes made to {0} of {1} open tracks?
eo[0]: Ĉu konservi la ŝanĝojn al la malfermita kanto?
eo[1]: Ĉu konservi la ŝanĝojn al {0} el {1} malfermitaj kantoj?

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: If you don't save, changes from the last {0} will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas, ŝanĝoj de la lasta {0} estos definitive perditaj.

en: _View
eo: _Vido

en: _Equalizer
eo: Tonr_egulilo

en: View the graphical equalizer
eo: Montri la grafikan tonregulilon

en: _Context Pane
eo: _Kuntekstpanelo

en: Show the context pane beneath the track list
eo: Montri la kuntekstpanelon sub la kantlisto

en: _Fullscreen
eo: _Tutekrana reĝimo

en: Enter or leave fullscreen mode
eo: Enŝalti aŭ elŝalti plenekranan reĝimon

en: Show Cover _Art
eo: Montri _albumbildon

en: Toggle display of album cover art
eo: Enŝalti aŭ elŝalti la montradon de albumbildo

en: Active Task Running | Active Tasks Running
eo[0]: Aktiva tasko rulas
eo[1]: Aktivaj taskoj rulas

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Podcast Name and Published Date, respectively; e.g. 'from BBtv published 7/26/2007'
en: {0}from{1} {2} {0}published{1} {3}
eo: {0}de{1} {2} {0}publikita je{1} {3}

note: simply: "Chicago Public Radio" or whatever the artist name is
en: Unknown Stream
eo: Nekonata fluo

note: Translators: {0} and {1} are markup so ignore them, {2} is the name of the radio station
en: {0}on{1} {2}
eo: {0}je{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2} {0}from{1} {3}
eo: {0}de{1} {2} {0}el{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: {0}from{1} {2}
eo: {0}el{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: {0}by{1} {2}
eo: {0}de{1} {2}

en: Stop Operation
eo: Haltigi operacion

en: Stop {0}
eo: Haltigi {0}

en: This operation is still performing work. Would you like to stop it?
eo: Ĉi tiu operacio ankoraŭ funkcias. Ĉu vi volas haltigi ĝin?

en: The '{0}' operation is still performing work. Would you like to stop it?
eo: La operacio "{0}" ankoraŭ funkciadas. Ĉu vi volas haltigi ĝin?

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Continue {0}
eo: Daŭrigi {0}

en: Stopping...
eo: Haltigas...

en: Import Files to Library
eo: Enporti dosierojn al biblioteko

en: Media Files
eo: Aŭdvidaj dosieroj

en: Local Files
eo: Lokaj dosieroj

en: Files
eo: Dosieroj

en: C_hoose Files...
eo: _Elekti dosierojn...

en: Import Folders to Library
eo: Enporti dosierujojn al biblioteko

en: Local Folders
eo: Lokaj dosierujoj

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: C_hoose Folders...
eo: E_lekti dosierujojn...

en: <big><b>Import Media to Library</b></big>
eo: <big><b>Enporti aŭdvidaĵojn al biblioteko</b></big>

en: Your media library is empty. You may import new music and videos into your library now, or choose to do so later.
eo: Via aŭdvidaĵa biblioteko malplenas. Vi nun povas enporti novan muzikon kaj videojn al via biblioteko, aŭ fari tion poste.

en: Import _from:
eo: Enpor_ti el

en: Do not show this dialog again
eo: Ne plu montri ĉi tiun fenestron

en: _Import
eo: E_nporti

en: No available profiles
eo: Neniu profilo disponeblas

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Configuring {0}
eo: Agordas {0}-n

en: Export Playlist
eo: Elporti ludliston

en: Export
eo: Elporti

en: Select Format:
eo: Elekti formon:

en: Select library location
eo: Elekti bibliotekan lokon

en: Reset
eo: Reagordi

en: Reset location to default ({0})
eo: Reagordi lokon al normo ({0})

note: FIXME this shouldn't be hard-coded to 'Source:', but this is the only user of this code atm...
en: Source:
eo: Fonto:

en: Could not show preferences
eo: Ne eblis montri agordojn

en: The preferences service could not be found.
eo: La agordoservo ne estis trovebla.

en: New Smart Playlist
eo: Nova lerta ludlisto

en: Playlist _Name:
eo: Ludlist_nomo:

en: Predefined Smart Playlists
eo: Antaŭdifinitaj saĝaj ludlistoj

en: Open in editor
eo: Malfermi per redaktilo

en: Create and save
eo: Krei kaj konservi

en: Show all Artists
eo: Montri ĉiujn artistojn

en: Show Album Artists
eo: Mantri albumartistojn

en: Not Set
eo: Neagordita

en: Browser on Left
eo: Foliumilo maldekstre

en: Show the artist/album browser to the left of the track list
eo: Montri la foliumilon por artisto/albumo maldekstre de la kantlisto

en: Browser on Top
eo: Foliumilo supre

en: Show the artist/album browser above the track list
eo: Montri la foliumilon por artisto/albumo supre de la kantlisto

en: Show Browser
eo: Montri foliumilon

en: Show or hide the artist/album browser
eo: Montri aŭ kaŝi la foliumilon por artisto/albumo

en: Loading {0}...
eo: Ŝargas {0}-n

en: Insert
    Disc
eo: Enmetu
    diskon

en: Clear search
eo: Vakigi ŝerĉon

en: Seek
eo: Serĉi

en: Idle
eo: Senokupe

en: Contacting...
eo: Konektante...

en: Buffering
eo: Bufrado

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Muted
eo: Silentigite

en: Full Volume
eo: Plej laŭte

en: Device
eo: Aparato

en: Generation
eo: Generacio

note: FIXME AddDapProperty (Catalog.GetString ("Color"), "black");
en: Capacity
eo: Enhaveco

en: Available
eo: Disponeble

en: Serial number
eo: Seria numero

note: AddDapProperty (Catalog.GetString ("Produced on"), ipod_device.ProductionInfo.DisplayDate); AddDapProperty (Catalog.GetString ("Firmware"), ipod_device.FirmwareVersion); string [] capabilities = new string [ipod_device.ModelInfo.Capabilities.Count]; ipod_device.ModelInfo.Capabilities.CopyTo (capabil
en: Supports cover art
eo: Subtenas albumbildojn

en: Supports photos
eo: Subtenas fotaĵojn

en: Track duration is zero
eo: Kantodaŭro estas nul

en: Syncing iPod
eo: Sinkronigas iPod-on

en: Preparing to synchronize...
eo: Preparas sinkronigon...

en: Adding track {0} of {1}
eo: Aldonas kanton {0} el {1}

en: Removing track {0} of {1}
eo: Forigas kanton {0} el {1}

en: Writing media database
eo: Konservas plurmedian datumbazon

en: Sync {0}
eo: Sinkr {0}

note: This group source gives us a seperator for DAPs in the source view.
en: Devices
eo: Aparatoj

en: Device Properties
eo: Ecoj de aparato

en: Product
eo: Produkto

en: Vendor
eo: Vendisto

en: Loading {0}
eo: Ŝargante {0}

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: The {0} format is not supported by the device, and no converter was found to convert it
eo: La {0}-formo ne estas subtenata de la aparato, kaj neniu konvertilo troviĝis por ĝin konverti

en: File format conversion support is not available
eo: Konvertado de dosierformoj ne estas disponebla

en: Error converting file
eo: Eraro dum konvertado de dosiero

en: Sync when first plugged in and when the libraries change
eo: Aŭtomate sinkrinigi post ekkonekto kaj post ŝanĝoj de la bibliotekoj

en: Begin synchronizing the device as soon as the device is plugged in or the libraries change.
eo: Eksinkronigi la aparaton tuj post la aparato estas konektita aŭ kiam la bibliotekoj ŝanĝiĝis.

en: Sync Preferences
eo: Agordoj por sinkronigado

en: Sync
eo: Sinkronigi

note: singular form unused b/c we know it's > 1, but we still need GetPlural
en: The sync operation will remove one track from your device. | The sync operation will remove {0} tracks from your device.
eo[0]: La sinkronigado forigos unu kanton de via aparato.
eo[1]: La sinkronigado forigos {0} kantojn de via aparato.

en: Are you sure you want to continue?
eo: Ĉu vi vere volas daŭrigi?

en: Remove tracks
eo: Forigi kantojn

en: Audio
eo: Sono

en: Other
eo: Alia

en: Free Space
eo: Libera spaco

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
eo: Ecoj de {0}

en: Device name
eo: Aparatnomo

en: Encode to
eo: Kodi al

en: Capacity used
eo: Kapacito uzata

en: Advanced details
eo: Altnivelaj detaloj

en: Manage manually
eo: Mane mastrumi

en: Sync entire library
eo: Sinkronizi tutan bibliotekon

note: Translators: {0} is the name of a playlist
en: Sync from “{0}”
eo: Sinkronigo el “{0}”

en: Import Purchased Music
eo: Enporti aĉetitan muzikon

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Disconnecting {0}...
eo: Diskonektas {0}...

en: Could not disconnect {0}: {1}
eo: Ne eblis ĉesigi konekton kun {0}: {1}

en: Purchased Music
eo: Aĉetita muziko

en: Audio Folder | Audio Folders
eo[0]: Sondoierujo
eo[1]: Sondoierujoj

en: Video Folder | Video Folders
eo[0]: Videodosierujo
eo[1]: Videodosierujoj

en: Required Folder Depth
eo: Postulata dosieruja profundo

en: Supports Playlists
eo: Subtenas ludlistojn

en: Rockbox Device
eo: 'Rockbox'-aparato

en: Ringtones
eo: Telefonsonoj

en: Error Initializing MTP Device Support
eo: Eraro dum pravalorizo de subteno de MTP-aparatoj

en: There was an error initializing MTP device support.
eo: Eraro dum pravalorizo de subteno de MTP-aparatoj.

en: Version
eo: Versio

en: Battery level
eo: Baterinivelo

note: user_event.Progress = (double)current / total; Translators: {0} is the name of the MTP audio device (eg Gabe's Zen Player), {1} is the track currently being loaded, and {2} is the total # of tracks that will be loaded.
en: Loading {0} - {1} of {2}
eo: {0} ŝargas — {1} el {2}

en: Amazon MP3 Purchases
eo: MP3-aĉetoj ĉe Amazon

en: Amazon MP3s
eo: MP3-oj de Amazon

en: Songs purchased from the Amazon MP3 Store
eo: Kantoj aĉetitaj per la MP3-vendejo de Amazon

en: Download Amazon MP3 Purchase
eo: Elŝuti MP3-aĉetojn de Amazon

en: Amazon MP3 Files
eo: MP3-dosieroj de Amazon

en: Amazon MP3 Purchase
eo: MP3-aĉetoj de Amazon

en: C_hoose Files
eo: _Elekti dosierojn

en: Amazon MP3 Store
eo: MP3-vendejo de Amazon

en: Country
eo: Lando

en: Which Amazon MP3 storefront to use by default.
eo: Kiu Amazon-MP3-vendeja fasado estu norme uzata.

en: Automatic (Geo IP detection)
eo: Aŭtomate (Geo IP-detektado)

note: TODO uncomment this after string-freeze combo.Add (Catalog.GetString ("Canada (amazon.ca)"), "CA");
en: France (amazon.fr)
eo: Francujo (amazon.fr)

en: Germany, Switzerland, Austria (amazon.de)
eo: Germanujo, Svisujo, Aŭstrujo (amazon.de)

en: Japan (amazon.co.jp)
eo: Japanujo (amazon.co.jp)

en: United Kingdom (amazon.co.uk)
eo: Unuiĝinta Reĝlando (amazon.co.uk)

en: United States (amazon.com)
eo: Usono (amazon.com)

en: Search the Amazon MP3 Store
eo: Traserĉi la MP3-vendejon de Amazon

en: How Your Purchases Support GNOME
eo: Kiel viaj aĉetoj subtenas GNOMEon

en: Open Book
eo: Malfermi libron

en: Merge Discs...
eo: Kunfandi diskojn...

en: Go to Audiobooks
eo: Iri al sonlibraro

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Resume playback of this audiobook
eo: Daŭrigi ludadon de tiu ĉi sonlibro

en: Merge the {0} selected discs into one book? | Merge the {0} selected discs into one book?
eo[0]: Ĉu kunfandi la {0} elektitajn diskojn en unu libron?
eo[1]: Ĉu kunfandi la {0} elektitajn diskojn en unu libron?

en: This will ensure the disc numbers are all set properly, and then set the author and book title for all tracks on all these discs to the values below
eo: Tio certigas ke ĉiuj disknumeroj estos korekte agorditaj, kaj ke la aŭtoro kaj librotitolo sur tiuj diskoj agordiĝas al la ĉi-subaj valoroj

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Book Title:
eo: Librotitolo:

en: Author
eo: Aŭtoro

note: Translators: This means the first letter of the author's name
en: Author Initial
eo: Inicialo de la aŭtoro

en: Book Title
eo: Librotitolo

en: Audiobooks
eo: Sonlibroj

en: Search your audiobooks
eo: Serĉi viajn sonlibrojn

en: {0} book | {0} books
eo[0]: {0} libro
eo[1]: {0} libroj

en: Audiobooks Folder
eo: Sonlibra dosierujo

en: Resume Playback
eo: Daŭrigi ludadon

en: No Bookmark Set
eo: Neniu legosigno agordita

en: Detecting BPM
eo: Detekti BPM-n

en: D_etect
eo: D_etekti

en: T_ap
eo: _Frapiti

en: Have Banshee attempt to auto-detect the BPM of this song
eo: Provigi Banŝion aŭtomate detekti la BPM-n de ĉi tiu kanto

en: Play this song
eo: Ludi tiun kanton

en: Tap this button to the beat to set the BPM for this song manually
eo: Frapetu ĉi tiun klavon laŭ la ritmaj batoj por mane detekti la BPM-n de ĉi tiu kanto

en: _Automatically detect BPM for all songs
eo: _Aŭtomate detekti BDM-n por ĉiu kanto

en: Detect beats per minute (BPM) for all songs that don't already have a value set
eo: Detekti batojn dum minuto (BDM) por ĉiu kanto kiu ankoraŭ ne havas BPM-valoron

en: Downloading Cover Art
eo: Elŝutante kovrilbildon

en: Shared Music
eo: Komunigita muziko

en: Disconnected from music share
eo: Malkonektita de kundividita muzikfonto

en: Unable to connect to music share
eo: Ne eblas konekti al kundividita muzikfonto

en: Back
eo: Reen

en: Common reasons for connection failures:
eo: Kutimaj kialoj por konekteraroj:

en: The provided login credentials are invalid
eo: La provizitaj ensalut-datumoj estas nevalidaj

en: The login process was canceled
eo: La ensalutado nuliĝis

en: Too many users are connected to this share
eo: Tro da uzantoj estas konektitaj al tiu ĉi kundividaĵo

en: You are no longer connected to this music share
eo: Vi ne plu estas konektita al tiu ĉi muzik-kundividaĵo

en: Try connecting again
eo: Provu rekonekti

en: The music share is hosted by iTunes® 7 or newer
eo: La muzik-kundividaĵo estas gastigita de iTunes® 7 aŭ pli nova

en: Login to Music Share
eo: Ensaluti al muzik-kundividaĵo

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo estas bezonata

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

note: Translators: this is a verb used as a button label, not a noun
en: Login
eo: Ensaluti

en: Connecting to {0}
eo: Konektas al {0}

en: Add Remote DAAP Server
eo: Aldoni foran DAAP-servilon

en: Add a new remote DAAP server
eo: Aldoni novan foran DAAP-servilon

en: Music Share
eo: Muzik-kundividaĵo

en: Logging in to {0}.
eo: Ensalutas al {0}

en: Loading {0} track | Loading {0} tracks
eo[0]: Ŝargas {0} kanton
eo[1]: Ŝargas {0} kantojn

en: Loading playlists
eo: Ŝargas ludlistojn

en: Open remote DAAP server
eo: Malfermi foran DAAP-servilon

en: Enter server IP address and port:
eo: Enigu IP-adreson kaj pordon de la servilo:

en: Downloads
eo: Elŝutaĵoj

en: Downloading eMusic Track(s)
eo: Elŝutas kanto(j)n de eMusic

en: Initializing...
eo: Pravalorizas...

en: Cancel all eMusic downloads?
eo: Ĉu nuligi ĉiujn elŝutojn de eMusic?

en: Transferring {0} file at {1} KB/s | Transferring {0} of {2} files at {1} KB/s
eo[0]: Transmetas {0} dosieron je {1} kB/s
eo[1]: Transmetas {0} el {2} dosierojn je {1} kB/s

en: Canceling Downloads
eo: Nuligas elŝutojn

en: Waiting for downloads to terminate...
eo: Atendas la nuligojn de elŝutoj...

en: Import eMusic Downloads to Library
eo: Enporti elŝutojn de "eMusic" al biblioteko

en: eMusic Files
eo: Dosieroj de eMusic

en: eMusic Tracks
eo: Kantoj de eMusic

en: Search eMusic
eo: Serĉo ĉe eMusic

en: Sign Out of eMusic
eo: Elsaluti el eMusic

en: File System Queue
eo: Dosiersistema vico

en: Clear
eo: Vakigi

en: Remove all tracks from the file system queue
eo: Forigi ĉiujn kantojn el la dosiersistema vico

en: Clear on Quit
eo: Viŝi dum fermo

en: Clear the file system queue when quitting
eo: Viŝi la dosiersisteman vicon dum fermo

en: Duplicate Albums
eo: Duoblaj albumoj

en: Displayed are albums that should likely be merged.  For each row, click the desired title to make it bold, or uncheck it to take no action.
eo: Montrataj estas ĉiuj albumoj kiuj estu verŝajne kunfandindaj. Alklaku por ĉiu linio la deziratan titolon por grasigi ĝin, aŭ malelektu ĝin por fari nenion.

en: Duplicate Artists
eo: Duoblaj artistoj

en: Displayed are artists that should likely be merged.  For each row, click the desired name to make it bold, or uncheck it to take no action.
eo: Montrataj estas ĉiuj artistoj kiuj estu verŝajne kunfandindaj. Alklaku por ĉiu linio la deziratan nomon por grasigi ĝin, aŭ malelektu ĝin por fari nenion.

en: Fix Music Metadata...
eo: Ripari metadatumojn de muziko...

en: Metadata Fixer
eo: Metadatuma riparilo

en: Problem Type:
eo: Problemspeco:

en: Apply Selected Fixes
eo: Apliki elektitajn riparojn

en: Duplicate Genres
eo: Duoblaj ĝenroj

en: Displayed are genres that should likely be merged.  For each row, click the desired genre to make it bold, or uncheck it to take no action.
eo: Montrataj estas ĝenroj kiuj estu verŝajne kunfandindaj. Alklaku por ĉiu linio la deziratan genron por grasigi ĝin, aŭ malelektu ĝin por fari nenion.

en:  and
eo:  kaj

note: Translators: These are articles that might be prefixed or suffixed on artist names or album titles.  You can add as many as you need, separated by a pipe (|)
en: a|an|the
eo: la

en: Fix?
eo: Ripari?

en: View Item Details
eo: Montri detalojn de ero

en: Open Webpage
eo: Malfermi retpaĝon

en: Visit Archive.org
eo: Viziti "archive.org"

en: Subscribe
eo: Subskribi

en: Subscribe to this search as a podcast
eo: Aboni ĉi tiun serĉon kiel podkaston

en: Internet Archive: {0}
eo: Interreta arkivo: {0}

en: Close Item
eo: Fermi eron

en: Getting item details from the Internet Archive
eo: Ricevas detalojn pri eroj el la Interreta arkivo

en: Timed out getting item details from the Internet Archive
eo: Eltempiĝo dum ricevado de detaloj pri eroj el la Interreta arkivo

en: Try Again
eo: Provi denove

en: Error getting item details from the Internet Archive
eo: Eraro dum ricevado de detaloj pri eroj el la Interreta arkivo

en: Description
eo: Priskribo

en: Creator:
eo: Kreinto:

en: Venue:
eo: Kunvenejo:

en: Location:
eo: Loko:

en: Date:
eo: Dato:

en: Year:
eo: Jaro:

en: Publisher:
eo: Eldonisto:

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

en: License URL:
eo: URL de permesilo:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Downloads, overall:
eo: Elŝutoj, entute:

en: Downloads, past month:
eo: Elŝutoj, lastmonate:

en: Downloads, past week:
eo: Elŝutoj, pasinta semajno:

en: Added:
eo: Aldonite:

en: Added by:
eo: Aldonite de:

en: Collections:
eo: Kolektoj:

en: Contributor:
eo: Kontribuanto:

en: Recorded by:
eo: Registrite de:

en: Lineage:
eo: Deveno:

en: Transferred by:
eo: Transmetite de:

en: Reviews
eo: Recenzoj

note: Translators: {0} is the number of reviewers, {1} is the average rating (not really relevant if there's only 1)
en: {0} reviewer | {0} reviewers, avg {1}
eo[0]: {0} taksinto
eo[1]: {0} taksintoj, av. {1}

note: Translators: {0} is the unicode-stars-rating, {1} is the name of a person who reviewed this item, and {1} is a date/time string
en: {0} by {1} on {2}
eo: {0} de {1} je {2}

en: Write your own review
eo: Skribi vian propran recenzon

en: Collection:
eo: Kolekto:

en: Optional Query
eo: Malnepra informpeto:

en: Sort by:
eo: Ordigi laŭ:

en: Preferred Media Types
eo: Preferataj medio-specoj

en: _Audio
eo: _Sono

en: _Text
eo: _Teksto

en: Search...
eo: Serĉi...

en: _Go
eo: _Ek

en: Staff Picks
eo: Elektoj de la skipo

en: Creative Commons
eo: Krea komunaĵo

en: History
eo: Historio

en: Classic Cartoons
eo: Klasikaj desegnofilmoj

en: Speeches
eo: Prelegoj

en: For Children
eo: Por infanoj

en: Poetry
eo: Poezio

en: Creator is United States
eo: Aŭtoro estas "United States"

en: Old Movies
eo: Malnovaj filmoj

en: New From LibriVox
eo: Nova el LibriVox

en: Old Texts
eo: Malnovaj tekstoj

en: Charlie Chaplin
eo: Charlie CHAPLIN

en: Library of Congress
eo: "Library of Congress"

en: The Internet Archive, a 501(c)(3) non-profit, is building a digital library of Internet sites and other cultural artifacts in digital form. Like a paper library, we provide free access to researchers, historians, scholars, and the general public.
eo: La Interret-arkivo, 501(c)(3) neprofitcela, konstruas ciferecan bibliotekon kun interretpaĝoj kaj aliaj kulturaj valoraĵoj en cifereca formo. Kiel por papera biblioteko, ni provizas liberan aliron al esploristoj, historiistoj, lernejanoj kaj la ĝenerala publiko.

en: Visit the Internet Archive online at archive.org
eo: Vizitu la retarkivon "Internet Archive" je archive.org

en: Movies
eo: Filmoj

en: Lectures
eo: Prelegoj

en: Concerts
eo: Koncertoj

en: Books
eo: Libroj

en: Search Results
eo: Serĉrezultoj

en: Searching the Internet Archive
eo: Traserĉas la retarkivon

en: No matches.
eo: Neniu rezulto.

en: Showing 1 match | Showing 1 to {0:N0} of {1:N0} total matches
eo[0]: Montri 1 rezulton
eo[1]: Montri rezultojn 1 ĝis {0:N0} el {1:N0}

en: Timed out searching the Internet Archive
eo: Eltempiĝis dum traserĉo de la retarkivo

en: Error searching the Internet Archive
eo: Eraro dum traserĉo de la retarkivo

en: Fetch more results from the Internet Archive?
eo: Akiri pli da rezultoj el la retarkivo?

en: Fetch More
eo: Akiri pli

en: Creator
eo: Kreinto

en: Publisher
eo: Publikisto

en: Formats
eo: Formoj

en: Added
eo: Aldonite

en: Collection
eo: Kolekto

en: Contributor
eo: Kontribuanto

en: Created
eo: Kreite

en: Format
eo: Formo

en: Language
eo: Lingvo

en: Media Type
eo: Medio-speco

en: Review Count
eo: Nombro da taksoj

en: Moving Images
eo: Moviĝantaj bildoj

en: Animation & Cartoons
eo: Animacioj & desegnofilmoj

en: Arts & Music
eo: Arto & muziko

en: Computers & Technology
eo: Komputiloj & teknologio

en: Cultural & Academic Films
eo: Kulturaj kaj akademiaj filmoj

en: Ephemeral Films
eo: Efemeraj filmoj

en: Home Movies
eo: Hejmfilmoj

en: News & Public Affairs
eo: Novaĵoj & publikaj aferoj

en: Open Source Movies
eo: Malfermitkodaj filmoj

en: Prelinger Archives
eo: "Prelinger"-arkivoj

en: Spirituality & Religion
eo: Spiriteco & religio

en: Sports Videos
eo: Sportfilmoj

en: Videogame Videos
eo: Videoludaj filmoj

en: Vlogs
eo: Vlogoj

en: Youth Media
eo: Porjunulaj aŭdvidaĵoj

en: Texts
eo: Tekstoj

en: American Libraries
eo: Amerikaj bibliotekoj

en: Canadian Libraries
eo: Kanadaj bibliotekoj

en: Universal Library
eo: Universala biblioteko

en: Project Gutenberg
eo: Projekto Gutenberg

en: Children's Library
eo: Porinfana biblioteko

en: Biodiversity Heritage Library
eo: Biodiverseca heredaĵo-biblioteko

en: Additional Collections
eo: Aldonaj kolektoj

en: Audio Books & Poetry
eo: Sonlibroj & poezio

en: Grateful Dead
eo: Dankeme morta (Grateful Dead)

en: Live Music Archive
eo: Arkivo kun senpera muziko

en: Music & Arts
eo: Muziko & arto

en: Netlabels
eo: Retetikedoj

en: Non-English Audio
eo: Neangla sono

en: Open Source Audio
eo: Malfermitkoda sono

en: Radio Programs
eo: Radioprogramoj

en: Education
eo: Edukado

en: Software
eo: Programaro

en: Downloads This Week
eo: Elŝutoj de la semajno

en: Newest
eo: Plej novaj

en: Oldest
eo: Plej malnova

en: Add Station
eo: Aldoni stacion

en: Add a new Internet Radio station or playlist
eo: Aldoni novan retradian stacion aŭ ludliston

en: Search your stations
eo: Traserĉi viajn staciojn

en: Edit Station
eo: Redakti stacion

en: Station
eo: Stacio

en: {0} station | {0} stations
eo[0]: {0} stacio
eo[1]: {0} stacioj

en: Please provide a valid station URI
eo: Bonvolu provizi validan URL por la stacio

en: Please provide a station genre
eo: Bonvolu provizi ĝenron por la stacio

en: Please provide a station title
eo: Bonvolu provizi titolon por la stacio

en: Add new radio station
eo: Aldoni novan radiostacion

en: Edit radio station
eo: Redakti radiostacion

en: Enter the Genre, Title and URL of the radio station you wish to add. A description is optional.
eo: Bonvolu enigi la ĝenron, titolon kaj URL de la radiostacio kiun vi volas aldoni. Priskribo ne estas nepra.

en: Station Genre:
eo: Ĝenro de stacio:

en: Station Name:
eo: Nomo de stacio:

en: Stream URL:
eo: URL de fluo:

en: Station Creator:
eo: Kreinto de stacio:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Rating:
eo: Pritakso:

en: Configure the Audioscrobbler plugin
eo: Agordi la etendaĵon por muzikregistrado ĉe Last.fm

en: Visit _User Profile Page
eo: Viziti profilpaĝon de _uzanto

en: Visit Your Last.fm Profile Page
eo: Viziti vian profilpaĝon de Last.fm

en: _Enable Song Reporting
eo: _Enŝalti raportadon de kantoj

en: Enable song reporting
eo: Enŝalti raporadon de kantoj

en: Connect
eo: Konekti

en: View on Last.fm
eo: Montri sur Last.fm

en: View this artist's Last.fm page
eo: Montri la paĝon de la artisto sur Last.fm

en: View Artist on Wikipedia
eo: Vidi la artiston ĉe Vikipedio

en: Find this artist on Wikipedia
eo: Trovi ĉi tiun artiston ĉe Vikipedio

en: View Artist's Videos
eo: Montri videojn de artisto

en: Find videos by this artist
eo: Trovi videojn de ĉi tiu artisto

en: Recommend to
eo: Rekomendi al

en: Recommend this artist to someone
eo: Rekomendi ĉi tiun artiston al iu

en: View this album's Last.fm page
eo: Montri la paĝon de ĉi tiu albumo sur Last.fm

en: Recommend this album to someone
eo: Rekomendi ĉi tiun albumon al iu

en: View this track's Last.fm page
eo: Montri la paĝon de ĉi tiu kanto sur Last.fm

en: Recommend this track to someone
eo: Rekomendi ĉi tiun kanton al iu

note: Translators: this is used for looking up artist pages on Wikipedia; change to your wikipedia language if you want
en: http://en.wikipedia.org/wiki/{0}
eo: http://eo.wikipedia.org/wiki/{0}

en: Account
eo: Konto

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: Sign up for Last.fm
eo: Aliĝi al Last.fm

en: Open Last.fm in a browser, giving you the option to authorize Banshee to work with your account
eo: Malfermi Last.fm en foliumilo, por ke vi havu la eblon rajtigi Banŝion funkcii per via konto

en: Log in to Last.fm
eo: Ensaluti en Last.fm

en: You need to allow Banshee to access your Last.fm account.
eo: Necesas, ke vi permesas Banŝion akiri vian Last.fm-konton

en: Finish Logging In
eo: Fini ensalutadon

en: You are logged in to Last.fm as the user <i>{0}</i>.
eo: Vi estas ensalutita en Last.fm kiel uzanto <i>{0}</i>.

en: Log out of Last.fm
eo: Elsaluti el Last.fm

en: Recently Loved Tracks
eo: Lastatempe ŝatitaj kantoj

en: Recently Played Tracks
eo: Lastatempe luditaj kantoj

en: My Top Artists
eo: Miaj pintaj artistoj

en: {0} plays
eo: {0} ludas

en: Account Settings
eo: Kontoagordoj

en: Join Last.fm
eo: Aliĝi al Last.fm

en: Last.fm Recommendations
eo: Rekomendoj de Last.fm

en: Top Albums by {0}
eo: Pintaj albumoj de {0}

en: Top Tracks by {0}
eo: Pintaj trakoj de {0}

en: Recommended Artists
eo: Rekomenditaj artistoj

en: No similar artists found
eo: Neniu simila artisto trovita

en: {0}% Similarity
eo: {0}% simila

en: Unknown Similarity
eo: Nekonata simileco

en: _Add Station...
eo: _Aldoni stacion...

en: Add a new Last.fm radio station
eo: Aldoni novan radiostacion de Last.fm

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to {0} Station
eo: Aŭskuti stacion {0}

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to the Last.fm {0} station for this artist
eo: Aŭskulti la Last.fm-stacion {0} por tiu ĉi artisto

en: Fans of
eo: Ŝatantoj de

en: Similar to
eo: Simila al

en: Love Track
eo: Ŝati kanton

en: Mark current track as loved
eo: Marki nunan kanton ŝatata

en: Ban Track
eo: Forbari kanton

en: Mark current track as banned
eo: Marki nunan kanton forbarita

en: Fans of {0}
eo: Ŝatantoj de {0}

en: Similar to {0}
eo: Simila al {0}

en: _Add Station
eo: _Aldoni stacion

en: Sort Stations by
eo: Ordigi staciojn laŭ

en: Total Play Count
eo: Nombro da ludoj

en: New Station
eo: Nova stacio

en: Station _Type:
eo: Stacio_tipo:

en: Last.fm Station
eo: Last.fm-stacio

en: Edit Last.fm Station
eo: Modifi Last.fm-stacion

en: Delete Last.fm Station
eo: Forigi Last.fm-stacion

en: Tuning Last.fm to {0}.
eo: Alĝustigas Last.fm al {0}.

note: Translators: {0} is an error message sentence from RadioConnection.cs.
en: Failed to tune in station. {0}
eo: Fiaskis alĝustigo al stacio. {0}

en: Getting new songs for {0}.
eo: Akiras novajn kantojn por {0}.

en: No new songs available for {0}.
eo: Neniu nova kanto havebla por {0}.

en: Failed to get new songs for {0}.
eo: Fiaskis akiri novajn kantojn por {0}.

en: {0} song played | {0} songs played
eo[0]: {0} ludita kanto
eo[1]: {0} luditaj kantoj

en: Recommended
eo: Rekomendate

en: Personal
eo: Persona

en: Mix
eo: Mikso

en: Banshee Group
eo: Banŝia grupo

en: Neighbors
eo: Najbaroj

en: For User:
eo: Por uzanto:

en: Of User:
eo: De uzanto:

en: Group
eo: Grupo

en: Group Name:
eo: Grupnomo:

en: Tag
eo: Marko

en: Tag Name:
eo: Marknomo:

en: Fan
eo: Ŝatanto

en: Fans of:
eo: Ŝatantoj de:

en: Similar
eo: Simila

en: Similar to:
eo: Simila al:

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Library
eo: Biblioteko

en: Launch the Banshee Media Player
eo: Lanĉi Banŝion Plurmedian ludilon

en: Now Playing
eo: Nun ludante

en: media
eo: aŭdvidaĵoj

en: Quick access panel for your media
eo: Panelo por rapida aliro al viaj aŭdvidaĵoj

en: _Mini Mode
eo: _Etreĝimo

en: Full Mode
eo: Plenreĝimo

en: Switch back to full mode
eo: Reŝalti al plenreĝimo

en: Change repeat playback mode
eo: Ŝanĝi ripetreĝimon

en: Miro Guide
eo: Gvidilo de Miro

en: Discover interesting podcasts in the Miro Guide podcast directory!
eo: Malkovru interesajn podkastojn en la podkast-dosierujo de la gvidilo de Miro

en: Open Miro Guide
eo: Malfermi gvidilon de Miro

en: Search for podcasts
eo: Serĉi podkastojn

en: Search for video podcasts
eo: Serĉi video-podkastojn

en: _Show Notifications
eo: _Montri sciigojn

en: Show notifications when item changes
eo: Montri sciigojn kiam la ero ŝanĝiĝas

en: Still Running
eo: Ankoraŭ aktiva

en: Banshee was closed to the notification area. Use the <i>Quit</i> option to end your session.
eo: Banŝio estas fermita en la atentigareo. Uzi la <i>Eliri</i>-opcion por fini vian seancon.

en: Skip this item
eo: Transsalti ĉi tiun eron

en: Cannot show notification
eo: Ne eblas montri sciigojn

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2}
    {0}from{1} {3}
eo: {0}de{1} {2}
    {0}el{1} {3}

en: Banshee
eo: Banŝio

en: Simplify
eo: Simpligi

en: Audio CD
eo: Son-KD

en: Track {0}
eo: Kanto {0}

en: Importing Audio CD
eo: Enportas sondiskon

en: Initializing Drive
eo: Pravalorizas diskingon

en: <i>{0}</i> is still being imported into the music library. Would you like to stop it?
eo: <i>{0}</i> estas ankoraŭ enportata al via muzikbiblioteko. Ĉu vi volas haltigi ĝin?

en: Cannot Import CD
eo: Ne eblas enporti diskon

en: Audio CDs
eo: Son-KDj

en: Audio CD Importing
eo: Enportado de sondiskoj

en: _Import format
eo: _Enport-formo

en: _Automatically import audio CDs when inserted
eo: _Aŭtomate enporti sondiskojn post enmeto

en: When an audio CD is inserted, automatically begin importing it if metadata can be found and it is not already in the library.
eo: Kiam son-KD estas enmetita, aŭtomate ekenporti ĝin se metadatumoj estas troveblaj kaj ĝi ankoraŭ ne estas en la biblioteko.

en: _Eject when done importing
eo: _Elĵeti post enportado

en: When an audio CD has been imported, automatically eject it.
eo: Aŭtomate elĵeti sondiskon post ĝia enportado.

en: Use error correction when importing
eo: Uzi erarkorektadon dum enportado

en: Error correction tries to work around problem areas on a disc, such as surface scratches, but will slow down importing substantially.
eo: Erarkorektado provas ĉirkaŭiri problempartojn de disko, ekzemple surfacajn skrapaĵojn, sed konsiderinde malrapidigas la enportadon.

en: Import CD
eo: Enporti KDn

en: Import this audio CD to the library
eo: Enporti ĉi tiun son-KD-n al la biblioteko

en: Duplicate CD
eo: Duobligi sondiskon

en: Duplicate this audio CD
eo: Duobligi ĉi tiun sondiskon

en: Searching for track information...
eo: Serĉas kantinformojn...

en: Could not fetch track information
eo: Ne eblis akiri kantinformojn

en: Automatic import off since this album is already in the Music Library.
eo: Aŭtomata enportado ne okazis ĉar la albumo estas jam en la muzikbiblioteko.

en: Could not import CD
eo: Ne eblis enporti KDn

en: Could not duplicate audio CD
eo: Ne eblis duobligi sondiskon

en: Audio CD Preferences
eo: Son-KD-agordoj

en: Eject Disc
eo: Elĵeti diskon

en: Import ‟{0}”
eo: Enporti ‟{0}”

en: Go to Menu
eo: Iri al menuo

en: Dvd
eo: DVD

en: DVD Preferences
eo: DVD-agordoj

en: Unable to import track: {0}
eo: Ne eblas enporti kanton: {0}

en: Importing from Amarok failed
eo: Enportado de Amarok fiaskis

note: TODO add Help button and dialog/tooltip
en: iTunes Importer
eo: Enportilo por iTunes

en: Import song ratings
eo: Enporti kanttaksojn

en: Import play statistics (playcount, etc.)
eo: Enporti ludstatistikojn (ludnombron, ktp.)

en: Import playlists
eo: Enporti ludlistojn

en: Locate your "{0}" file...
eo: Loki vian “{0}”-dosieron...

en: Locate "{0}"
eo: Loki “{0}”

en: Locate iTunes Music Directory
eo: Loki muzikdosierujon de iTunes

en: The iTunes library refers to your music directory as "{0}" but Banshee was not able to infer the location of this directory. Please locate it.
eo: La iTunes-biblioteko referencas al via muzikdosierujo per “{0}” sed Banŝio ne eblis konkludi la lokon de tiu dosierujo. Bonvolu loki ĝin.

en: iTunes Media Player
eo: Plurmedia ludilo de iTunes

en: Banshee is not familiar with this version of the iTunes library format. Importing may or may not work as expected, or at all. Would you like to attempt to import anyway?
eo: Banŝio ne rekonas ĉi tiun version de la bibliotekformo de iTunes. Enportado aŭ funkcios aŭ fiaskos. Ĉu vi volas tamen provi la enportadon?

en: Unable to import song.
eo: Ne eblas enporti kanton

en: Rhythmbox Music Player
eo: Muzikludilo Rhythmbox

en: _Fill
eo: _Plenigi

en: f_rom
eo: _de

en: Add to Play Queue
eo: Aldoni al ludvico

en: Append selected songs to the play queue
eo: Postaldoni elektitajn kantojn al la ludvico

en: Play After
eo: Ludi post

en: Add selected songs after the currently playing track, album, or artist
eo: Aldoni elektitajn kantojn post la nune ludata kanto, albumo aŭ artisto

en: Current Track
eo: Nuna kanto

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing song
eo: Aldoni elektitajn kantojn al la ludvico post la nune ludata kanto

en: Current Album
eo: Aktuala albumo

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing album
eo: Aldoni elektitajn kantojn al la ludvico post la nune ludata albumo

en: Current Artist
eo: Aktuala artisto

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing artist
eo: Aldoni elektitajn kantojn al la ludvico post la nune ludata artisto

en: Refresh random tracks in the play queue
eo: Refreŝigi hazardajn kantojn en la ludvico

en: Randomize the playback order of items in the play queue
eo: Hazardigi la ludordon de eroj en la ludvico

en: Add More
eo: Aldoni pli

en: Add more random tracks to the play queue
eo: Aldoni pli da hazardaj kantoj al la ludvico

en: Remove all tracks from the play queue
eo: Forigi ĉiujn kantojn de la ludvico

en: Clear the play queue when quitting
eo: Viŝi la ludvicon dum fermo

en: Remove From Play Queue
eo: Forigi el ludvico

en: Number of _played songs to show
eo: Nombro da videblaj _luditaj kantoj

en: Number of _upcoming songs to show
eo: Nombro da videblaj l_udotaj kantoj

en: Podcast
eo: Podkasto

en: All Podcasts ({0})
eo: Ĉiuj podkastoj ({0})

en: Podcasts Folder
eo: Podkasta dosierujo

en: Remove Podcast
eo: Forigi podkaston

en: Disable Auto Updates
eo: Elŝalti aŭtomatajn ĝisdatigojn

en: Network error updating {0}
eo: Ret-eraro dum ĝisdatigo de {0}

en: Parsing error updating {0}
eo: Analiz-eraro dum ĝisdatigo de {0}

en: Authentication error updating {0}
eo: Aŭtentig-eraro dum ĝisdatigo de {0}

en: Error updating {0}
eo: Eraro dum ĝisdatigo de {0}

en: Search your podcasts
eo: Serĉi viajn podkastojn

en: Episode Properties
eo: Ecoj de epizodo

en: Published
eo: Eldonita

en: New
eo: Nova

en: Downloaded
eo: Elŝutite

en: {0} episode | {0} episodes
eo[0]: {0} epizodo
eo[1]: {0} epizodoj

en: Never updated
eo: Neniam ĝisdatigita

en: Updated at {0}
eo: Ĝisdatigita je {0}

en: Updated {0}
eo: Ĝisdatigite {0}

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: New Items
eo: Novaj eroj

en: All Items
eo: Ĉiuj eroj

en: Downloading Podcast(s)
eo: Elŝutante podkasto(j)n

en: Cancel all podcast downloads?
eo: Ĉu nuligi ĉiujn elŝutojn de podkastoj?

note: "<control><shift>U",
en: Check all podcasts for new episodes
eo: Kontroli ĉiujn podkastojn por novaj epizodoj

en: Add Podcast...
eo: Aldoni podkaston...

en: Subscribe to a new podcast
eo: Aboni novan podkaston

en: Unsubscribe and Delete
eo: Malaboni kaj forigi

en: Check for New Episodes
eo: Kontroli por novaj epizodoj

en: Download All Episodes
eo: Elŝuti ĉiujn epizodojn

en: Visit Podcast Homepage
eo: Viziti retpaĝon de podkasto

en: Podcast Properties
eo: Ecoj de podkasto

en: Mark as New
eo: Marki nova

en: Archive
eo: Arkivo

note: Translators: this is a verb used as a button name, not a noun
en: Download
eo: Elŝuti

en: Cancel Download
eo: Ĉesi elŝuton

en: Visit Website
eo: Viziti retpaĝon

en: Add Podcast
eo: Aldoni podkaston

en: Delete File | Delete Files
eo[0]: Forigi dosieron
eo[1]: Forigi dosierojn

en: Invalid URL
eo: Nevalida URL

en: Podcast URL is invalid.
eo: URL de podkasto ne validas.

en: Episode Details
eo: Detaloj de epizodo

en: Check periodically for new episodes
eo: Regule kontroli ĉu estas novaj epizodoj

en: If checked, Banshee will check every hour to see if this podcast has new episodes
eo: Se ŝaltita, Banŝio ĉiuhore kontrolos ĉu tiu ĉi podkasto havas novajn epizodojn.

en: Download new episodes
eo: Elŝuti novajn epizodojn

en: Archive all episodes except the newest one
eo: Arĥivigi ĉiujn epizodojn krom la plej novan

en: No description available
eo: Neniu priskribo disponebla

en: Name:
eo: Nomo:

en: Website:
eo: Retpaĝaro:

en: Visit
eo: Viziti

en: Subscription Options
eo: Abonagordoj

en: Feed URL:
eo: URL de Fluo:

en: Last Refreshed:
eo: Laste ĝisdatigita:

en: Category:
eo: Kategorio:

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Podcast:
eo: Podkasto:

en: Subscribe to New Podcast
eo: Aboni novan podkaston

en: Please enter the URL of the podcast to which you would like to subscribe.
eo: Bonvolu enigi la URL-n de la podkasto kiun vi volas aboni.

en: Download all episodes
eo: Elŝuti ĉiujn epizodojn

en: Download the most recent episode
eo: Elŝuti la plej novan epizodon

en: Let me decide which episodes to download
eo: Elekti epizodojn por elŝuti

en: _Speaker:
eo: _Laŭtparolilo:

en: Sample
eo: Sonpeco

note: Translators: {0} and {1} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: by '{0}' from '{1}'
eo: de "{0}" el "{1}"

note: Translators: {0} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: from '{0}'
eo: el "{0}"

note: Translators: {0} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: by '{0}'
eo: de "{0}"

en: _Show Banshee in the sound menu
eo: Montri Banŝion en la _sonmenuo

en: Control Banshee through the sound menu
eo: Kontroli Banŝion per la sonmenuo

en: Show SQL Console
eo: Montri SQL-konzolon

en: Start SQL Monitoring
eo: Starti SQL-mastrumadon

en: Stop SQL Monitoring
eo: Ĉesigi SQL-mastrumadon

en: Track Preview
eo: Antaŭaŭskulto de kanto

en: Uploaded by
eo: Alŝutite de

en: Play in Banshee...
eo: Ludi per Banŝio...

en: Play in Web Browser...
eo: Ludi per retfoliumilo...

en: No videos found
eo: Neniu video trovita

en: open context menu
eo: malfermi kuntekstan menuon

en: click
eo: klaki

en: menu
eo: menuo

en: Hide <i>{0}</i>
eo: Kaŝi <i>{0}</i>

note: Translators: {0} is substituted with the application name
en: {0} Encountered a Fatal Error
eo: {0}-on trafis fatala eraro

en: Error Details
eo: Detaloj de eraro

en: An unhandled exception was thrown:
eo: Netraktita escepto okazis:

en: Assembly Version Information
eo: Versioinformoj de kunigaĵo

en: Assembly Name
eo: Nomo de kunigaĵo

en: Condition:
eo: Kondiĉo:

en: _Match
eo: _Kompari

en: all
eo: ĉiuj

en: any
eo: iu

en: of the following:
eo: el la sekvaj:

en: _Limit to
eo: _Limigi al

en: selected by
eo: elektita de

en: ago
eo: antaŭe

en: seconds
eo: sekundoj

en: days
eo: tagoj

en: weeks
eo: semajnoj

en: months
eo: monatoj

en: years
eo: jaroj

en: {0} download at {1}/s | {0} downloads at {1}/s
eo[0]: {0} elŝuto je {1}/s
eo[1]: {0} elŝutoj je {1}/s

en: {0} download at {1}/s ({2} pending) | {0} downloads at {1}/s ({2} pending)
eo[0]: {0} elŝuto je {1}/s ({2} pritraktota(j))
eo[1]: {0} elŝutoj je {1}/s ({2} pritraktota(j))

note: public static readonly Operator Equal              = new Operator ("equals", "= {0}", "==", "=", ":"); public static readonly Operator NotEqual           = new Operator ("notEqual", "!= {0}", true, "!=", "!:"); public static readonly Operator LessThanEqual      = new Operator ("lessThanEquals", "<= 
en: before
eo: antaŭ

en: after
eo: post

en: is
eo: estas

en: is not
eo: ne estas

en: at most
eo: maksimume

en: at least
eo: almenaŭ

en: less than
eo: malpli ol

note: The SQL operators in these Operators are reversed from normal on purpose
en: more than
eo: pli ol

en: empty
eo: malplene

en: {0} ago
eo: antaŭ {0}

en: contains
eo: enhavas

en: doesn't contain
eo: ne enhavas

en: starts with
eo: komencas per

en: ends with
eo: finas per

en: Last.fm Account Login
eo: Ensaluto en konto de Last.fm

en: Please enter your Last.fm account credentials.
eo: Bonvolu enigi viajn ensalutdatumojn de Last.fm.

en: Save and Log In
eo: Konservi kaj ensaluti

en: Authorize for Last.fm
eo: Rajtigi por Last.fm

en: Last.fm username is invalid or Banshee is not authorized to access your account.
eo: Uzantonomo de Last.fm ne validas aŭ Banŝio ne estas rajtigita atingi vian konton.

en: This service does not exist.
eo: Tiu servo ne ekzistas.

en: Stations are only available to paying Last.fm subscribers.
eo: Stacioj haveblas nur por pagantaj abonantoj de Last.fm.

en: This station is not available.
eo: Tiu ĉi stacio ne atingeblas.

en: The request is missing a required parameter.
eo: En la peto mankas postulata parametro.

en: The specified resource is invalid.
eo: La specifita risurco ne validas.

en: Server error, please try again later.
eo: Servila eraro, bonvolu reprovi poste.

en: Invalid authentication information, please re-authenticate.
eo: Nevalidaj aŭtentigo-informoj, bonvolu re-aŭtentigi.

en: The API key used by this application is invalid.
eo: La API-ŝlosilo uzata de tiu ĉi aplikaĵo ne validas.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
eo: La flu-sistemo estas malkonektite por prizorgado, bonvolu reprovi poste.

en: The method signature is invalid.
eo: La subskriba metodo ne validas.

en: There is not enough content to play this station.
eo: Estas tro malmulte da enhavo por ludi ĉi tiun stacion.

en: This group does not have enough members for radio.
eo: Ĉi tiu grupo ne havas sufiĉe da membroj por radio.

en: This artist does not have enough fans for radio.
eo: La artisto ne havas sufiĉe da ŝatantoj por radio.

en: There are not enough neighbours for this station.
eo: Ne estas sufiĉe da najbaroj por tiu ĉi stacio.

en: There was an unknown error.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: Not connected to Last.fm.
eo: Ne konektita al Last.fm.

en: Account details are needed before you can connect to Last.fm
eo: Kontdetaloj estas postulataj antaŭ ol vi povas konekti al Last.fm

en: No network connection detected.
eo: Detektiĝis neniu retkonekto.

en: Last.fm username is invalid.
eo: Uzantonomo de Last.fm ne validas.

en: Connecting to Last.fm.
eo: Konektas al Last.fm.

en: Connected to Last.fm.
eo: Konektita al Last.fm.

en: Unknown Podcast
eo: Nekonata podkasto
