banshee - en to sr translation catalogue (1456 entries)

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.AppleDevice/Banshee.Dap.AppleDevice.addin.xml
en: Apple Devices Support
sr: Подршка за Ејпол уређаје

en: Support for most iPod/iPhone/iPad devices.
sr: Подршка за већину ајПод/ајФон/ајПад уређаја.

en: Device Support
sr: Подршка за уређаје

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Karma/Banshee.Dap.Karma.addin.xml
en: Karma Support
sr: Подршка Карме

en: Support for Rio Karma devices.
sr: Подршка за уређаје Рио Карме.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.MassStorage/Banshee.Dap.MassStorage.addin.xml
en: Mass Storage Media Player Support
sr: Подршка за звучне уређаје са меморијом

en: Support for USB-drive based devices, including many iAudio devices and Android, Pre, and Galaxy phones.
sr: Подршка за уређаје засноване на УСБ диску, обухватајући многе иЗвучне уређаје и телефоне Андроид, Пре и Галакси.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Mtp/Banshee.Dap.Mtp.addin.xml
en: MTP Media Player Support
sr: Подршка за МТП звучни уређај

en: Support for MTP devices, including many Creative Zen devices.
sr: Подршка за МТП уређаје, укључујући многе Креатив Зен уређаје.

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3.Store/Banshee.AmazonMp3.Store.addin.xml
en: Amazon MP3 Store Source
sr: Извор Амазонових МП3 радњи

en: Browse, search, and purchase music from the Amazon MP3 store.
sr: Разгледајте, претражујте и купујте музику са Амазонових МП3 радњи.

en: Online Sources
sr: Извори са мреже

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3/Banshee.AmazonMp3.addin.xml
en: Amazon MP3 Import
sr: Увоз Амазон МП3 нумера

en: Download and import music purchased from Amazon.com.
sr: Преузимајте и увозите музику купљену на Амазону.

note: ../src/Extensions/Banshee.Audiobook/Banshee.Audiobook.addin.xml
en: Audiobooks Library
sr: Звучне књиге

en: Organize audiobooks, lectures, etc.
sr: Организујте звучне књиге, предавања, лекције...

en: Core
sr: Језгро

note: ../src/Extensions/Banshee.BooScript/Banshee.BooScript.addin.xml
en: Boo Scripting
sr: Боо скрипте

en: Customize and extend Banshee with Boo-language scripts.
sr: Прилагодите и проширите Злослутницу скриптама у Боо програмском језику.

en: Utilities
sr: Алатке

note: ../src/Extensions/Banshee.Bpm/Banshee.Bpm.addin.xml
en: BPM Detection
sr: Откривање БПМ података

en: Detect the beats per minute (BPM) of your music.
sr: Открива такт песме (број битова у минути — БПМ).

note: ../src/Extensions/Banshee.CoverArt/Banshee.CoverArt.addin.xml
en: Cover Art Fetching
sr: Преузимање омота

en: Fetch cover art for all items in your library.
sr: Преузима омоте за све албуме у вашој аудиотеци.

note: ../src/Extensions/Banshee.Daap/Banshee.Daap.addin.xml
en: DAAP Sharing
sr: Дељење кроз ДААП

en: Browse and listen to music shared over your local network.
sr: Приказује и пушта музику унутар ваше локалне мреже.

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic.Store/Banshee.Emusic.Store.addin.xml
en: eMusic Store
sr: еМјузик радња

en: Browse, search, and purchase music and audiobooks from eMusic
sr: Разгледајте, претражујте и купујте музику и звучне књиге са еМјузика

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic/Banshee.Emusic.addin.xml
en: eMusic Import
sr: Увоз са еМјузика

en: Download and import music purchased from eMusic.
sr: Преузима и увози музику купљену на еМјузику.

note: ../src/Extensions/Banshee.FileSystemQueue/Banshee.FileSystemQueue.addin.xml
en: File System Preview Queue
sr: Преглед датотека

en: Preview files without importing to your library.
sr: Пушта датотеке без увожења у библиотеку.

note: ../src/Extensions/Banshee.Fixup/Banshee.Fixup.addin.xml
en: Metadata Fixup
sr: Поправка мета података

en: Fix broken and missing metadata using bulk operations.
sr: Поправља оштећене и недостајуће мета податке користећи радње над групом.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetArchive/Banshee.InternetArchive.addin.xml
en: Internet Archive
sr: Интернет архива

en: Browse and search the Internet Archive's vast media collection.
sr: Разгледа и претражује збирку унутар Интернет архиве.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetRadio/Banshee.InternetRadio.addin.xml
en: Internet Radio
sr: Интернет радио

en: Listen to and organize Internet Radio stations.
sr: Омогућава слушање и уређивање Интернет радио станица.

note: ../src/Extensions/Banshee.Lastfm/Banshee.Lastfm.addin.xml
en: Last.fm Scrobbling
sr: Ласт.фм скробловање

en: Last.fm scrobbling and context pane recommendations.
sr: Препоруке за Ласт.фм скробловање и за додатну површ.

note: ../src/Extensions/Banshee.LastfmStreaming/Banshee.LastfmStreaming.addin.xml
en: Last.fm Radio
sr: Ласт.фм радио

en: Last.fm streaming radio for paid subscribers.
sr: Проточни радио Ласт.фм-а за претплаћене кориснике.

note: ../src/Extensions/Banshee.LibraryWatcher/Banshee.LibraryWatcher.addin.xml
en: Library Watcher
sr: Надгледање збирке

en: Automatically update music and video libraries.
sr: Аутоматски ажурира аудиотеку и видеотеку.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiniMode/Banshee.MiniMode.addin.xml
en: Mini Mode
sr: Мали режим

en: Control Banshee through a small window with only playback controls and track information.
sr: Управљајте Злослутницом кроз прозор који садржи основне податке и контроле.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiroGuide/Banshee.MiroGuide.addin.xml
en: Miro Guide Podcast Directory
sr: Директоријум подемисије водича Мира

en: Browse and subscribe to thousands of audio and video podcasts.
sr: Разгледајте и претплатите се на хиљаде аудио и видео подемисија.

note: ../src/Extensions/Banshee.Mpris/Banshee.Mpris.addin.xml
en: MPRIS D-Bus interface
sr: Сучеље МПРИС Д-сабирнице

en: Control Banshee using the MPRIS D-Bus interface.
sr: Управљајте Злослутницом користећи сучеље МПРИС Д-сабирнице.

note: ../src/Extensions/Banshee.MultimediaKeys/Banshee.MultimediaKeys.addin.xml
en: Multimedia Keys
sr: Мултимедијални тастери

en: Control playback via the multimedia keys on your keyboard.
sr: Управљајте музиком преко додатних тастера на тастатури.

note: ../src/Extensions/Banshee.NotificationArea/Banshee.NotificationArea.addin.xml
en: Notification Area Icon
sr: Иконица обавештајне зоне

en: Display an icon in the notification area for controlling Banshee.
sr: Приказује иконицу за управљање Злослутницом у обавештајној зони панела.

note: ../src/Extensions/Banshee.OpticalDisc/Banshee.OpticalDisc.addin.xml
en: DVD and Audio CD Support
sr: Подршка за ДВД и звучне дискове

en: Watch DVDs, listen to and rip Audio CDs.
sr: Гледајте ДВД, слушајте и чупајте податке са звучних дискова.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayerMigration/Banshee.PlayerMigration.addin.xml
en: Importers for Amarok, Rhythmbox and iTunes
sr: Увоз из Амарока, Ритам машине и иТјунса

en: Import your library from Amarok, Rhythmbox or iTunes.
sr: Увезите вашу збирку из Амарока, Ритам машине или иТјунса.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayQueue/Banshee.PlayQueue.addin.xml
en: Play Queue
sr: Пусти заказано

en: Queue tracks in an ad-hoc playlist, or let the Auto DJ take over.
sr: Закажите песме у привремени списак нумера или их преусмерите у Ауто ДиЏеј.

note: ../src/Extensions/Banshee.Podcasting/Banshee.Podcasting.addin.xml
en: Podcasts
sr: Подемисије

en: Subscribe to podcasts and stream or download episodes.
sr: Пријавите се на подемисије и токове или преузмите епизоде.

note: ../src/Extensions/Banshee.SoundMenu/Banshee.SoundMenu.addin.xml
en: Sound Menu Integration
sr: Обједињавање у изборнику звука

en: Control Banshee from the Sound Menu.
sr: Управљајте Злослутницом из изборника звука.

note: ../src/Extensions/Banshee.Torrent/Banshee.Torrent.addin.xml
en: Torrent Downloader
sr: Преузимање торента

en: Support downloading BitTorrent files from podcasts.
sr: Омогућава преузимање БитТорент датотека из подемисија.

note: ../src/Extensions/Banshee.UbuntuOneMusicStore/Banshee.UbuntuOneMusicStore.addin.xml
en: Ubuntu One Music Store
sr: Убунту један музичка радња

en: This extension grants access to the Ubuntu One Music Store, powered by 7digital.
sr: Ово проширење дозвољава приступ Убунту један музичкој радњи, које погони 7-дигитал.

note: ../src/Extensions/Banshee.UPnPClient/Banshee.UPnPClient.addin.xml
en: UPnP Client
sr: УПнП клијент

en: Browse and play music and videos shared over your local network using UPnP.
sr: Прегледа и пушта музику и снимке дељене преко ваше локалне мреже користећи УПнП.

note: ../src/Extensions/Banshee.Wikipedia/Banshee.Wikipedia.addin.xml
en: Wikipedia
sr: Википедија

en: View artist information from Wikipedia in the context pane.
sr: Приказује податке о извођачу са Википедије у додатној површи.

en: Context Pane
sr: Бочна површ

note: ../src/Extensions/Banshee.YouTube/Banshee.YouTube.addin.xml
en: YouTube
sr: ЈуТуб

en: Show related YouTube videos in the context pane.
sr: Приказује одговарајуће видео снимке са ЈуТуба у додатној површи.

en: AAC (Novell Encoder)
sr: ААЦ (Новелов кодер)

en: Designed to be the successor of the MP3 format, AAC generally achieves better sound quality than MP3 at many bit rates.
sr: Направљен са циљем да наследи МП3 формат, ААЦ углавном пружа бољи квалитет звука него МП3 при већем битском протоку.

en: Bitrate
sr: Проток бита

en: Container
sr: Садржалац

en: MPEG-4 ISO
sr: МПЕГ-4 ИСО

en: MPEG-4 QuickTime
sr: МПЕГ-4 КвикТајм

en: 3GPP
sr: 3ГПП

en: Profile
sr: Профил

en: Low Complexity
sr: Ниска сложеност

en: Long Term Prediction
sr: Дугорочно предвиђање

en: Output Format
sr: Излазни формат

en: Channels
sr: Број канала

en: Free Lossless Audio Codec
sr: Слободни кодек без губитка

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
sr: ФЛАЦ је слободан звучни кодек који смањује величину датотека без губитка на квалитету.

en: MP3 (LAME Encoder)
sr: МП3 (ЛАМЕ кодер)

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format that produces larger files at lower bitrates.
sr: Власнички, нешто старији, али и даље популаран звучни кодек са губицима, који прави нешто веће датотеке при нижем битском протоку.

en: Encoding Mode
sr: Режим шифровања

en: Constant Bitrate
sr: Стални битски проток

en: Variable Bitrate
sr: Променљив битски проток

en: VBR Quality
sr: Квалитет за ВБР

en: Worst
sr: Најгоре

en: Best
sr: Најбоље

en: MP3 (Xing Encoder)
sr: МП3 (Хинг кодер)

en: Ogg Vorbis
sr: Огг Ворбис

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
sr: Ворбис је отворени звучни кодек, са губицима, који даје бољи квалитет звука уз мање датотеке у односу на МП3.

en: Audio quality
sr: Квалитет звука

en: Wavpack
sr: Вејвпак

en: A fast and efficient open source audio format offering lossless and high-quality lossy encoding with great dynamic range.
sr: Брз и ефикасан отворени формат, који омогућава кодирање без губитка или са губитком уз добар динамички опсег.

en: Mode
sr: Режим

en: Fast Compression
sr: Брзо сажимање

en: Default Compression
sr: Основно сажимање

en: High Compression
sr: Високо сажимање

en: Very High Compression
sr: Веома високо сажимање

en: Lossy mode
sr: Без губитка

en: Store MD5 sum in the file
sr: Сачувај МД5 суму у датотеку

en: Extra processing
sr: Додатна обрада

en: Default
sr: Основно

en: Highest
sr: Највише

en: Waveform PCM
sr: Вејвформ ПЦМ

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
sr: ВАВ+ПЦМ је формат без губитака који чува несажети, изворни импулсним кодом модулисани (ПЦМ) звук.

en: Windows Media Audio
sr: Виндоуз медиа аудио

en: A proprietary lossy audio format with high quality output at a lower file size than MP3. A 96 kbps WMA is equivalent to a 128 kbps MP3.
sr: Власнички звучни формат са губитком, који постиже већи квалитет уз мање величине датотека у односу на МП3. ВМА од 96 kb/s даје сличан квалитет као МП3 од 128 kb/s.

en: Use a variable bitrate
sr: Користи променљиви проток

en: Audio Quality
sr: Квалитет звука

en: Media Player
sr: Медијски програм

en: Banshee Media Player
sr: Злослутничка музичка кутија

en: Play and organize your media collection
sr: Разгледајте и уређујте вашу музичку и видео збирку

note: Writing GNOME below, instead of just "Linux", is inclusive of *BSD OSs
en: Banshee is an open source multimedia management and playback application for GNOME, Mac and Windows.
sr: Злослутница је програм отвореног кода за управљање и пуштање мултимедија на Гному, Меку и Виндоузу.

en: Play your music and videos. Stay entertained and up to date with podcasts and video podcasts. Sync your Android, iPod, and other devices. We think you'll love Banshee!
sr: Пуштајте вашу музику и видео снимке. Забављајте се и будите на најновијем са подемисијама и видео подемисијама. Усагласите ваш Андроид, ајПод, и друге уређаје. Надамо се да ће вам се свидети Злослутница!

en: Could not create pipeline
sr: Не могу да направим спојку низа

en: Could not create filesrc element
sr: Не могу да направим компоненту изворне датотеке

en: Could not create decodebin2 plugin
sr: Не могу да направим „decodebin2“ додатак

en: Could not create audioconvert plugin
sr: Не могу да направим додатак за претварање звука

en: Could not create bpmdetect plugin
sr: Не могу да направим додатак за откривање бпм-а

en: Could not create fakesink plugin
sr: Не могу да направим „fakesink“ додатак

en: Could not link pipeline elements
sr: Не могу да повежем елементе низа спојке

en: Could not initialize element from cdda URI
sr: Не могу да покренем компоненту са цдда адресе

en: Could not create encoder pipeline
sr: Не могу да направим спојку шифрера

en: Could not create queue plugin
sr: Не могу да направим додатак за чекаоницу

en: Could not create filesink plugin
sr: Не могу да направим додатак усаглашавања датотека

en: Could not create source element
sr: Не могу да направим компоненту извора

en: Could not create sink element
sr: Не могу да направим компоненту усаглашавања

en: Could not create sinkbin plugin
sr: Не могу да направим прикључак бен усаглашавања

en: Could not create audioresample plugin
sr: Не могу да направим прикључак „поновног узорковања звука“

en: Could not create encoding pipeline
sr: Не могу да направим спојку шифрера

en: Could not get sink pad from encoder
sr: Не могу да добавим прикључак усаглашавања са шифрера

en: Could not construct pipeline
sr: Не могу да изградим спојку низа

en: Write CD...
sr: Нарежи диск...

en: Write selected tracks to an audio CD
sr: Нарежите изабране нумере на звучни диск

en: Could not write CD
sr: Не могу да нарежем диск

en: Brasero could not be started
sr: Не могу да покренем Бразеро

en: Fullscreen video playback active
sr: Видео је покренут преко целог екрана

en: Could not find an encoder for ripping.
sr: Не могу да нађем шифрер за извлачење песме.

en: Could not create CD ripping driver.
sr: Нема управљачког програма за извлачење звука са ЦД-а.

en: Could not create BPM detection driver.
sr: Нема управљачког програма за откривање БПМ података.

en: Could not initialize GStreamer library
sr: Не могу да покренем библиотеку Гстримера

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: _Enable ReplayGain correction
sr: _Омогући исправљање појачања поновног пуштања

en: For tracks that have ReplayGain data, automatically scale (normalize) playback volume
sr: Аутоматски подешава јачину звука за песме које садрже податке појачања поновног пуштања

en: Enable _gapless playback
sr: Без паузе из_међу песмама

en: Eliminate the small playback gap on track change. Useful for concept albums and classical music
sr: Потпуно уклања кратку паузу приликом промене песама.  Корисно за албуме са одређеном тематиком или класичну музику.

en: Could not create transcoder
sr: Не могу да створим преводиоца формата

en: Could not create encoder pipeline : {0}
sr: Не могу да направим спојку шифрера : {0}

en: GStreamer# 0.10
sr: Гстример# 0.10

en: Could not create encoding pipeline : {0}
sr: Не могу да направим спојку шифрера : {0}

note: Translators: verb
en: Import
sr: Увези

en: Can't check for updates
sr: Не могу да проверим ажурирања

en: We're currently not able to check if there's a new version available. Please try again later.
sr: Тренутно нисмо у могућности да проверимо да ли је доступно ново издање. Покушајте поново касније.

en: No update available
sr: Нема доступних ажурирања

en: You already have the latest version of Banshee installed.
sr: Већ имате инсталирано најновије издање Злослутнице.

en: A new version of Banshee ({0}) is available.{1}Do you want to update?
sr: Доступно је ново издање Злослутнице ({0}).{1}Да ли желите да ажурирате?

en: Banshee update available
sr: Доступно је ажурирање Злослутнице

note: Translators: {0} is the filename, eg Banshee-1.9.5.msi
en: Downloading {0}
sr: Преузимам {0}

en: Update download failed
sr: Преузимање ажурирања није успело

en: The download failed. Please try again later.
sr: Преузимање није успело, покушајте опет касније.

en: The update finished downloading.{0}Do you want to shutdown Banshee and run the installer?
sr: Преузимање ажурирања је завршено.{0}Да ли желите да затворите Злослутницу и да покренете програм за инсталацију?

en: Update finished downloading
sr: Завршено је преузимање ажурирања

en: Check for Updates
sr: Потражи ажурирања

en: Help Options
sr: Опције помоћи

en: Show this help
sr: Приказује ову помоћ

en: Show options for controlling playback
sr: Приказује опције за контролу репродукције

en: Show options for querying the playing track
sr: Приказује опције заказивања песама

en: Show options for querying the playing engine
sr: Приказује опције за заказивање из разгледача

en: Show options for the user interface
sr: Приказује опције корисничког сучеља

en: Show options for developers and debugging
sr: Приказује опције за програмере и исправљање грешака

en: Show all option groups
sr: Приказује све групе опција

en: Show version information
sr: Исписује податке о издању програма

en: Playback Control Options
sr: Контроле за пуштање музике

en: Play the next track, optionally restarting if the 'restart' value is set
sr: Пушта наредну песму, или понавља тренутну уколико је тако подешено

en: Play the previous track, optionally restarting if the 'restart' value is set
sr: Пушта претходну песму, или понавља тренутну уколико је подешена вредност „restart“ (поново покрени)

en: If the current song has been played longer than 4 seconds then restart it, otherwise the same as --previous
sr: Уколико је тренутна песма пуштена више од 4 секунде, поново је пушта, у супротном ради исто што и „--previous“ (претходно)

en: Automatically start playing any tracks enqueued on the command line
sr: Сам пушта песме уколико су заказане из линије наредби

en: Start playback
sr: Започиње пуштање

en: Pause playback
sr: Паузира пуштање

en: Toggle playback
sr: Започиње/паузира пуштање

en: Completely stop playback
sr: Потпуно зауставља пуштање

en: Enable or disable playback stopping after the currently playing track (value should be either 'true' or 'false')
sr: Одређује да ли да заустави пуштање музике након тренутне песме (вредности могу бити „true“ (да) или „false“ (не)).

en: Set the playback volume (0-100), prefix with +/- for relative values
sr: Поставља јачину звука (0-100), уз префикс +/- за релативне вредности

en: Seek to a specific point (seconds, float)
sr: Скаче на одређену локацију у тренутној песми

en: Set the currently played track's rating (0 to 5)
sr: Поставља оцену тренутне песме (од 0 до 5)

en: Player Engine Query Options
sr: Опције заказивања мотором програма

en: Current player state
sr: Тренутно стање програма

en: Last player state
sr: Последње стање програма

en: Query whether the player can be paused
sr: Пита да ли програм може бити паузиран

en: Query whether the player can seek
sr: Пита да ли програм може да премотава песме

en: Player volume
sr: Јачина звука

en: Player position in currently playing track
sr: Приказује положај напредовања у тренутно пуштеној песми

en: Playing Track Metadata Query Options
sr: Опције заказивања по метаподацима песме

en: URI
sr: Адреса

en: Artist Name
sr: Име извођача

en: Album Title
sr: Назив албума

en: Track Title
sr: Наслов песме

en: Duration
sr: Трајање

note: Translators: noun
en: Track Number
sr: Број нумере

note: Translators: noun
en: Track Count
sr: Број преслушавања

en: Disc Number
sr: Број диска

en: Year
sr: Година

en: Rating
sr: Оцена

en: Score
sr: Резултат

note: Translators: noun
en: Bit Rate
sr: Битски проток

en: User Interface Options
sr: Опције корисничког сучеља

en: Present the user interface on the active workspace
sr: Приказује корисничко сучеље на тренутној радној површи

en: Enter the full-screen mode
sr: Пребацује у режим преко целог екрана

en: Hide the user interface
sr: Скрива корисничко сучеље

en: Do not present the user interface, regardless of any other options
sr: Не приказује корисничко сучеље, без обзира на остале опције

en: Present the import media dialog box
sr: Приказује прозорче за увоз медија

en: Present the about dialog
sr: Приказује прозорче са подацима о програму

en: Present the open location dialog
sr: Приказује прозорче о отварању места

en: Present the preferences dialog
sr: Приказује прозорче поставки

en: Debugging and Development Options
sr: Опције за уклањање грешака и развој

en: Enable general debugging features
sr: Омогућава опште функције за исправљање грешака

en: Enable debugging output of SQL queries
sr: Омогућава излазе за исправљање грешака у СКуЛ упитима

en: Enable debugging output of Mono.Addins
sr: Омогућава излазе за исправљање грешака у Моно додацима

en: Specify an alternate database to use
sr: Одређује неку другу базу података за коришћење

en: Force fetching of missing cover artwork
sr: Присиљава довлачење недостајућег омота

en: Specify an alternate key, default is /apps/banshee-1/
sr: Одређује неки други кључ, подразумевани је „/apps/banshee-1/“

en: Optimize instance for running uninstalled; most notably, this will create an alternate Mono.Addins database in the working directory
sr: Побољшава програм за рад без инсталације; пре свега, ово ће направити „Mono.Addins“ базу података у тренутном радном директоријуму

en: Disable DBus support completely
sr: Потпуно искључује Д-бас подршку

en: Skip loading a custom gtkrc file ({0}) if it exists
sr: Уколико постоји, прескаче учитавање произвољне гткрц датотеке ({0})

en: The following help arguments are invalid: {0}
sr: Следећи аргументи за помоћ нису исправни: {0}

en: Play Album
sr: Пусти албум

en: En_queue
sr: _Закажи

en: _Play
sr: _Пусти

en: Play _Song
sr: П_усти песму

en: Add a song to the playlist
sr: Додаје песму на списак нумера

en: Play _Album
sr: Пусти _албум

en: Add an album to the playlist
sr: Додаје цео албум на списак нумера

en: {0} remaining
sr: преостало је {0}

en: Play Song
sr: Слушате песму

en: Close
sr: Затвори

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: Search
sr: Тражи

en: Artist, Album, or Title
sr: Извођач, албум или назив песме

note: Alias for %album_artist%
en: Album Artist
sr: Извођач

en: Composer
sr: Композитор

en: Genre
sr: Жанр

note: Translators: noun
en: Comment
sr: Напомена

en: Unknown Artist
sr: Непознат извођач

en: Unknown Album
sr: Непознат албум

en: Unknown Title
sr: Непознат наслов

en: Various Artists
sr: Разни извођачи

en: Stream location not found
sr: Није пронађена путања до тока

en: File not found
sr: Датотека није нађена

en: Codec for playing this media type not available
sr: Није доступан потребни кодек за пуштање ове врсте медија

en: File protected by Digital Rights Management (DRM)
sr: Датотека је заштићена правима на дигиталне формате (DRM)

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

note: TODO turn this into a PrimarySource-owned delegate?
en: _Restart Podcast
sr: Поново у_читај подемисију

en: _Restart Audiobook
sr: Поново пу_сти аудиотеку

en: _Restart Video
sr: Поново пу_сти видео

en: _Restart Song
sr: Поново пу_сти песму

en: _Restart Item
sr: Поново пу_сти ставку

en: _Jump to Playing Podcast
sr: _Иди на пуштену подемисију

en: _Jump to Playing Audiobook
sr: _Иди на пуштену аудиотеку

en: _Jump to Playing Video
sr: _Иди на пуштени видео

en: _Jump to Playing Song
sr: _Иди на пуштену песму

en: _Jump to Playing Item
sr: _Иди на пуштену ставку

en: Unknown Year
sr: Непозната година

en: All Album Artists ({0})
sr: Сви извођачи албума ({0})

en: All Albums ({0})
sr: Сви албуми ({0})

en: All Artists ({0})
sr: Сви извођачи ({0})

en: File is empty so it could not be imported: {0}
sr: Датотека је празна и због тога не може бити увежена: {0}

en: Value
sr: Вредност

en: All Years ({0})
sr: Све године ({0})

en: Shuffle by A_lbum
sr: Испремештај према _албуму

en: by album
sr: према албуму

en: Play all songs from an album, then randomly choose another album
sr: Пушта све песме из једног албума, а затим насумично бира други албум

en: Shuffle by A_rtist
sr: Испремештај према _извођачу

en: by artist
sr: према извођачу

en: Play all songs by an artist, then randomly choose another artist
sr: Пушта песме једног извођача, а затим насумично бира другог извођача

en: Shuffle _Off
sr: Пуштај песме _редом

en: manually
sr: ручно

en: Do not shuffle playlist
sr: Не пушта насумично песме са списка нумера

en: Shuffle by _Rating
sr: Испремештај према _оценама

en: by rating
sr: према оцени

en: Play songs randomly, prefer higher rated songs
sr: Пушта песме насумично, најпре оне са бољом оценом

en: Shuffle by S_core
sr: Испремештај према _резултату

en: by score
sr: према резултату

en: Play songs randomly, prefer higher scored songs
sr: Пушта песме насумично, најпре оне са бољим резултатом

en: Shuffle by _Song
sr: Испремештај према _називу песме

en: by song
sr: према наслову

en: Play songs randomly from the playlist
sr: Пушта насумично песме са списка нумера

en: Scanning for media
sr: Претражујем медијум

en: Scanning...
sr: Претражујем...

en: Scanning ({0} files)...
sr: Претражујем ({0} датотека)...

en: Importing Media
sr: Увозим податке

en: The import process is currently running. Would you like to stop it?
sr: Увоз је у току. Да ли желите да га прекинете?

en: Importing {0} of {1}
sr: Увозим {0} од {1}

en: Rescanning {0} of {1}
sr: Претражујем {0} од {1}

en: Upgrading your Banshee Database
sr: Ажурирам базу података

en: Please wait while your old Banshee database is migrated to the new format.
sr: Сачекајте док се стара база података не преведе на нови формат.

en: Refreshing Metadata
sr: Освежавам податке о песмама

en: Classical
sr: Класична

en: Club
sr: Клубска

en: Dance
sr: Денс

en: Full Bass
sr: Пун бас

en: Full Bass and Treble
sr: Пун бас и високотонац

en: Full Treble
sr: Пун високотонац

en: Laptop Speakers and Headphones
sr: Слушалице и звучници преносних рачунара

en: Large Hall
sr: Велика сала

en: Live
sr: Уживо

en: Party
sr: Журка

en: Pop
sr: Поп

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Ska
sr: Ска

en: Smiley Face Curve
sr: Крива осмеха лица

en: Soft
sr: Умекшан

en: Soft Rock
sr: Умекшан рок

en: Techno
sr: Техно

en: Remove From Library
sr: Уклони из Аудиотеке

en: File Organization
sr: Организација датотека

en: Co_py files to media folder when importing
sr: Умножи _датотеке у медијску фасциклу приликом увоза

en: _Update file and folder names
sr: _Ажурирај називе датотека и фасцикли

en: Rename files and folders according to media metadata
sr: Мења називе датотека и фасцикли на основу метаподатака

note: Translators: {0} is the library name, eg 'Music Library' or 'Podcasts'
en: {0} Folder
sr: Фасцикла — {0}

en: Track Artist
sr: Извођач нумере

en: Album Artist Initial
sr: Иницијали извођача албума

en: Conductor
sr: Диригент

en: Album
sr: Албум

en: Title
sr: Наслов

en: Count
sr: Број извођења

en: Number
sr: Број

en: Count (unsorted)
sr: Број извођења (несређено)

en: Number (unsorted)
sr: Број (несређено)

en: Disc Count
sr: Број диска

en: Grouping
sr: Груписање

note: Catalog.GetString ("Music Library")
en: Music
sr: Музика

en: Search your music
sr: Претражите вашу музику

note: Misc section
en: Miscellaneous
sr: Разно

en: _Sort an artist's albums by year, not title
sr: Поређај _албуме извођача по години, не по наслову

en: {0} song | {0} songs
sr[0]: {0} песма
sr[1]: {0} песме
sr[2]: {0} песама
sr[3]: Једна песма

en: Music Folder
sr: Музичка фасцикла

en: Favorites
sr: Омиљене

en: Songs rated four and five stars
sr: Садржи песме оцењене са четри или пет звездица

en: Recent Favorites
sr: Скорашње омиљене

en: Songs listened to often in the past week
sr: Садржи песме које су често слушане у последњих недељу дана

en: Recently Added
sr: Скоро додате

en: Songs imported within the last week
sr: Садржи песме које сте увезли у последњих недељу дана

en: Recently Played
sr: Последње слушане

en: Recently played songs
sr: Скоро слушане песме

en: Unheard
sr: Непреслушане

en: Songs that have not been played or skipped
sr: Садржи песме које још увек нисте слушали

en: Neglected Favorites
sr: Омиљене, а занемарене

en: Favorites not played in over two months
sr: Садржи омиљене песме које нисте слушали више од два месеца

en: Least Favorite
sr: Мање омиљене

en: Songs rated one or two stars or that you have frequently skipped
sr: Садржи песме оцењене са једном или две звездице и оне које често прескачете

en: 700 MB of Favorites
sr: 700 MB омиљених

en: A data CD worth of favorite songs
sr: Прави диск са омиљеним песама

en: 80 Minutes of Favorites
sr: 80 минута омиљених

en: An audio CD worth of favorite songs
sr: Прави звучни диск са омиљеним песама

en: Unrated
sr: Неоцењене

en: Songs that haven't been rated
sr: Приказује песме које нисте оценили

en: Importing Songs
sr: Увозим песме

en: Importing From {0}
sr: Увозим из {0}

note: Catalog.GetString ("Video Library")
en: Videos
sr: Видео

en: Search your videos
sr: Претражите ваше видео снимке

en: Produced By
sr: Продуцент

en: {0} video | {0} videos
sr[0]: {0} видео
sr[1]: {0} видеа
sr[2]: {0} видеа
sr[3]: Један видео

en: Videos Folder
sr: Видео фасцикла

en: Videos rated four and five stars
sr: Садржи видео датотеке оцењене са четири или пет звездица

en: Unwatched
sr: Непрегледано

en: Videos that haven't been played yet
sr: Садржи видео датотека које још увек нисте гледали

en: Default player engine
sr: Основни погон програма

en: No player engines were found. Please ensure Banshee has been cleanly installed.
sr: Нису пронађени погони програма. Проверите да ли је Злослутница исправно инсталирана.

en: Problem with Player Engine
sr: Проблем са погоном програма

en: Converting {0} of {1}
sr: Преводим {0} од {1}

en: Initializing
sr: Покрећем

en: Files are currently being converted to another format. Would you like to stop this?
sr: Датотеке се тренутно преводе у други формат. Да ли желите да прекинете?

en: Saving Metadata to File
sr: Уписујем метаподатке у датотеку

en: Sync _metadata between library and files
sr: Усагласи _мета податке између библиотеке и датотека

en: Enable this option to have metadata in sync between your library and supported media files
sr: Укључите ову опцију да бисте имали мета податке усаглашенеизмеђу ваше библиотеке и подржаних медијских датотека

en: Sync _ratings between library and files
sr: Усагласи _оцењивање између библиотеке и датотека

en: Enable this option to have rating metadata synced between your library and supported audio files
sr: Укључите ову опцију да бисте имали мета податке оцењивањаусаглашене између ваше библиотеке и подржаних звучних датотека

en: Sync play counts between library and files
sr: Усагласи бројач пуштања између библиотеке и датотека

en: Enable this option to have playcount metadata synced between your library and supported audio files
sr: Укључите ову опцију да бисте имали мета податке о броју пуштањаусаглашене између ваше библиотеке и подржаних звучних датотека

en: There is no available network connection
sr: Рачунар није повезан на мрежу

en: Cannot connect to NetworkManager or Wicd
sr: Не могу да се повежем на Управљача мреже или Вицд

en: An available, working network connection will be assumed
sr: Претпостављам да постоји доступна, исправна веза ка мрежи

en: _Disable features requiring Internet access
sr: _Искључи опције које захтевају Интернет

en: Some features require a broadband Internet connection such as Last.fm or cover art fetching
sr: Искључује могућности програма које захтевају Интернет, као што је Ласт.фм и преузимање омота за албуме

en: Search this playlist
sr: Претражите овај списак нумера

en: Playlist
sr: Списак нумера

en: Remove From Playlist
sr: Уклони са списка нумера

en: Delete Playlist
sr: Обришите списак нумера

note: TODO generate name based on the track selection, or begin editing it
en: New Playlist
sr: Нови списак нумера

en: Windows Media ASX
sr: Виндоуз медија АСХ

en: Windows Media ASX (*.asx)
sr: Виндоуз медија АСХ (*.asx)

en: MPEG Version 3.0 Extended (*.m3u)
sr: Проширено МПЕГ издање 3.0 (*.m3u)

en: Shoutcast Playlist version 2 (*.pls)
sr: Списак нумера мрежног програма, издање 2 (*.pls)

en: XML Shareable Playlist Format version 1 (*.xspf)
sr: ИксМЛ дељиви списак нумера, издање 1 (*.xspf)

note: Pages (tabs)
en: General
sr: Опште

en: Source Specific
sr: Складиштење

en: Extensions
sr: Проширења

note: General policies
en: File Policies
sr: Рад са датотекама

en: Improve Banshee by sending anonymous usage data
sr: Побољшајте Злослутницу слањем анонимног извештаја

en: items
sr: ставке(и)

en: minutes
sr: минута

en: hours
sr: сати

en: Artist
sr: Извођач

note: Translators: These are unique search aliases for "artist". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: artist
sr: извођач

en: by
sr: изводи

en: artists
sr: извођачи

en: on
sr: на

en: from
sr: са албума

en: Disc
sr: Диск

en: Beats per Minute
sr: Такт

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bpm
sr: б/м

note: Translators: noun
en: Sample Rate
sr: Проток узорка

note: Translators: noun
en: Bits Per Sample
sr: Битова по узорку

note: Translators: noun
en: Name
sr: Назив

note: Translators: noun
en: License
sr: Лиценца

en: Play Count
sr: Број извођења

en: Skip Count
sr: Број прескакања

en: File Size
sr: Величина датотеке

en: File Location
sr: Путања датотеке

en: Time
sr: Трајање

en: Mime Type
sr: Врста датотеке

en: Last Played
sr: Последње извођење

en: Last Skipped
sr: Последњи пут прескочена

en: Date Added
sr: Придодата

en: Smart Playlist
sr: Паметни списак нумера

en: Playback Error
sr: Грешка пуштања

note: Translators: noun
en: BPM
sr: БПМ

en: Skips
sr: Прескакана

en: Plays
sr: Пуштана

en: Highest Rating
sr: највиша оцена

en: Lowest Rating
sr: најнижа оцена

en: Highest Score
sr: највиши резултат

en: Lowest Score
sr: најнижи резултат

en: Most Often Played
sr: са највише извођења

en: Least Often Played
sr: са најмање извођења

en: Most Recently Played
sr: скоро преслушана

en: Least Recently Played
sr: давно преслушана

en: Most Recently Added
sr: скоро придодата

en: Least Recently Added
sr: давно придодата

en: Random
sr: Насумично

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: None
sr: Ништа

en: none
sr: ништа

en: no
sr: не

en: Resource Not Found
sr: Извор није пронађен

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: ResourceNotFound
sr: ИзворНијеНађен

en: missing
sr: недостаје

en: notfound
sr: није_нађено

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: CodecNotFound
sr: КодекНијеНађен

en: nocodec
sr: нема_кодека

en: drm
sr: дрм

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: Unknown
sr: Непознато

en: unknown
sr: непознато

en: Unable to Migrate Smart Playlists
sr: Не могу да преселим паметни списак нумера

en: Please file a bug with this error: {0}
sr: Пошаљите извештај о овој грешци: {0}

en: Edit Smart Playlist
sr: Уреди паметни списак нумера

en: Delete Smart Playlist
sr: Обриши паметни списак нумера

en: All Genres ({0})
sr: Сви жанрови ({0})

en: {0} day | {0} days
sr[0]: {0} дан
sr[1]: {0} дана
sr[2]: {0} дана
sr[3]: Један дан

en: {0} hour | {0} hours
sr[0]: {0} сат
sr[1]: {0} сата
sr[2]: {0} сати
sr[3]: Један сат

en: {0} minute | {0} minutes
sr[0]: {0} минут
sr[1]: {0} минута
sr[2]: {0} минута
sr[3]: Један минут

en: {0} second | {0} seconds
sr[0]: {0} секунд
sr[1]: {0} секунде
sr[2]: {0} секунди
sr[3]: Један секунд

en: Close Error Report
sr: Затвори извештај

en: Error
sr: Грешка

en: Details
sr: Појединости

en: Errors
sr: Грешке

en: Sort Playlists By
sr: Поређај спискове нумера према

note: Translators: this is a noun, referring to the harddisk
en: Drive
sr: Диск

en: Folder hie_rarchy
sr: Хије_рархија фасцикли

en: File _name
sr: Име _датотеке

en: Adding {0} of {1} to {2}
sr: Додајем {0} од {1} у {2}

en: Deleting {0} of {1} From {2}
sr: Бришем {0} од {1} из {2}

en: Size Ascending
sr: Растуће по величини

en: Size Descending
sr: Опадајуће по величини

en: {0} item | {0} items
sr[0]: {0} ставка
sr[1]: {0} ставке
sr[2]: {0} ставки
sr[3]: Једна ставка

note: TODO should add library sources here, but requires changing quite a few things that depend on being loaded before the music library is added. AddSource (music_library = new MusicLibrarySource (), true); AddSource (video_library = new VideoLibrarySource (), false);
en: Online Media
sr: Извори са мреже

en: Libraries
sr: Аудиотеке

en: Unknown Stream
sr: Непознат ток

en: Error opening stream
sr: Не могу да отворим ток

en: Could not open stream or playlist
sr: Не могу да отворим ток или списак нумера

en: Problem parsing playlist
sr: Проблем обраде списка нумера

en: Could not launch URL
sr: Не могу да покренем УРЛ

en: {0} could not be opened: {1}
    
     Check your 'Preferred Applications' settings.
sr: {0} не може бити отворен: {1}
    
     Проверите подешавања у „Омиљеним програмима“.

en: Show:
sr: Прикажи:

en: All
sr: Све

en: Enabled
sr: Укључено

en: Not Enabled
sr: Искључене

en: Search:
sr: Нађи:

en: Disable album grid
sr: Искључи мрежу албума

en: Disable album grid and show the classic layout instead
sr: Искључује мрежу албума и уместо тога приказује класичан распоред

en: Cannot Reorder While Sorted
sr: Не могу да померам поређане ставке

en: To put the playlist in manual sort mode, click the currently sorted column header until the sort arrow goes away.
sr: Уколико желите да промените редослед ставке, кликћите на заглавље изабране колоне док се не изгуби стрелица за сортирање.

note: Translators: this is {disc number} of {disc count} Translators: this is {track number} of {track count}
en: {0} of {1}
sr: {0} од {1}

en: Playing
sr: Пуштена

en: Paused
sr: Паузирана

en: Protected
sr: Заштићена

en: External Document
sr: Спољни документ

en: Choose New Cover Art...
sr: Изабери нови омот албума...

en: Delete This Cover Art
sr: Обриши овај омот албума

en: Track #
sr: Нумера #

en: Track & Count
sr: Нумера и број пуштања

en: Disc #
sr: Диск #

en: Disc & Count
sr: Диск и број пуштања

en: {0} kbps
sr: {0} kb/s

en: {0} bits
sr: {0} битова

en: Make the context pane larger or smaller
sr: Повећајте или смањите додатну површ

en: Hide context pane
sr: Сакријте додатну површ

en: Waiting for playback to begin...
sr: Чекам да крене музика...

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Preamp
sr: Претпојачање

en: Equalizer
sr: Уједначавач

en: New Preset
sr: Нова поставка

note: Translators: this is the window title when a track is playing {0} is the track title, {1} is the artist name
en: {0} by {1}
sr: {0}, изводи {1}

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Bookmark the Position in the Current Track
sr: Обележите положај у тренутној песми

en: _Remove Bookmark
sr: _Уклони обележивач

en: Maintainers
sr: Одржаваоци

en: Contributors
sr: Доприносиоци

en: Extraordinary Multimedia Management and Playback
sr: Необичан програм за уређивање и пуштање звука и видеа

en: Copyright © 2005–{0} Novell, Inc.
    Copyright © 2005–{1} Others
    Copyright © 2005 Aaron Bockover
sr: Ауторска права © 2005–{0} Новел, Инк.
    Ауторска права © 2005–{1} Остали
    Ауторска права © 2005 Арон Боковер

en: Banshee Website
sr: Веб страница програма

en: Important tasks are running
sr: Важни задаци су још у току

en: Closing Banshee now will cancel any currently running tasks. They cannot be resumed automatically the next time Banshee is run.
sr: Ако сада затворите Злослутницу, то ће прекинути послове који се извршавају у позадини. Они неће наставити самостално када поново покренете Злослутницу.

en: Quit Anyway
sr: Ипак изађи

en: Continue Running
sr: Настави са пословима

en: Make Banshee the default media player?
sr: Да поставим Злослутницу као подразумевани програм за звук и видео?

en: Currently another program is configured as the default media player.  Would you prefer Banshee to be the default?
sr: Тренутно је други програм постављен као подразумевани.  Да ли желите да уместо њега поставите Злослутницу?

en: Do not ask me this again
sr: Не питај ме поново

en: Make Banshee the Default
sr: Постави као подразумевани

note: Translators: verb
en: I_mport
sr: У_вези

en: Select album cover image
sr: Одаберите слику омота

en: All image files
sr: Све слике

en: JPEG image files
sr: ЈПЕГ слике

en: PNG image files
sr: ПНГ слике

en: Open Location
sr: Отвори место

en: Browse...
sr: Разгледај...

en: Enter the address of the file you would like to open:
sr: Унесите адресу датотеке коју желите да отворите:

en: Seek to Position
sr: Скочи на позицију

en: _Media
sr: _Датотека

en: Import _Media...
sr: Увези _звук или видео...

en: Import media from a variety of sources
sr: Увезите звук или видео из разних извора

en: Import _Playlist...
sr: _Увези списак нумера...

en: Import a playlist
sr: Увезите списак нумера

en: Rescan Music Library
sr: Освежи Аудиотеку

en: Rescan the Music Library folder
sr: Освежава фасциклу Аудиотеке

en: Open _Location...
sr: Отвори _место...

en: Open a remote location for playback
sr: Отвара удаљену локацију из мреже

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit Banshee
sr: Напушта Злослутницу

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Modify your personal preferences
sr: Измените ваша лична подешавања програма

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Advanced Collection Searching
sr: Напредна претрага Аудиотеке

en: Learn advanced ways to search your media collection
sr: Нуди вам напредне начине за претрагу музичке и видео збирке

en: Banshee _Home Page
sr: _Матична страница Злослутнице

en: Visit the Banshee Home Page
sr: Посетите матичну страницу Злослутнице

en: _Get Involved
sr: _Укључите се

en: Become a contributor to Banshee
sr: Помозите развоју Злослутнице

en: _Version Information
sr: По_даци о издању

en: View detailed version and configuration information
sr: Прегледајте детаљне податке о издању и подешавању програма

note: Prompt user for location of the playlist.
en: Import Playlist
sr: Увезите списак нумера

en: Playlists
sr: Спискови нумера

en: Play the current item
sr: Пустите тренутну нумеру

en: _Next
sr: _Наредна

en: Play the next item
sr: Пустите наредну нумеру

en: Pre_vious
sr: Прет_ходна

en: Play the previous item
sr: Пустите претходну нумеру

en: Seek _To...
sr: С_кочи на...

en: Seek to a specific location in current item
sr: Премотава до одређеног места у пуштеној ставку

en: Jump to the currently playing item
sr: Иди на пуштену ставку

en: Restart the current item
sr: Пусти ставку испочетка

en: _Stop When Finished
sr: Зау_стави након ове

en: Stop playback after the current item finishes playing
sr: Прекида извођење након што ова ставка заврши

en: _Playback
sr: П_усти

en: _Pause
sr: _Паузирај

en: Pause the current item
sr: Паузира тренутну ставку

en: Sto_p
sr: _Заустави

en: Repeat
sr: Понови

en: Repeat _Off
sr: _Не понављај

en: Do not repeat playlist
sr: Не понављај списак нумера

en: Repeat _All
sr: Понављај _све

en: Play all songs before repeating playlist
sr: Пушта све песме пре понављања списка нумера

en: Repeat Singl_e
sr: Понављај _ову песму

en: Repeat the current playing song
sr: Понавља тренутну песму

en: Shuffle
sr: Насумично

en: Subtitle
sr: Превод

en: Load File...
sr: Учитавам датотеку...

en: Load subtitle file
sr: Учитајте датотеку превода

en: Load Subtitle File
sr: Учитај датотеку превода

en: L_oad
sr: _Учитај

en: Subtitle files
sr: Датотеке превода

en: Subtitle {0}
sr: Превод {0}

en: Activate embedded subtitle {0}
sr: Покрени угњеждени превод {0}

en: Hide subtitles
sr: Сакриј преводе

en: _New Playlist
sr: _Нови списак нумера

en: Create a new empty playlist
sr: Направите нови празан списак нумера

en: New _Smart Playlist...
sr: Нови _паметни списак нумера...

en: Create a new smart playlist
sr: Направите нови паметни списак нумера

en: Import to Library
sr: Увези у Аудиотеку

en: Import source to library
sr: Увези извор у Аудиотеку

en: Rename
sr: Преименуј

en: Export Playlist...
sr: Извези списак нумера...

en: Export a playlist
sr: Извезите списак нумера

en: Unmap
sr: Демапирај

en: Source Properties
sr: Особине извора

en: Sort Children by
sr: Поређај проистекле према

en: Switch Source
sr: Промени извор

en: Switch to a source by typing its name
sr: Пребаците се на извор уписивањем његовог назива

en: Preferences
sr: Поставке

en: Edit preferences related to this source
sr: Уређује подешавања везана за овај извор

en: New _Smart Playlist
sr: Нови _паметни списак нумера

en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh this randomly sorted smart playlist
sr: Освежава овај насумично поређани паметни списак нумера

en: Could not export playlist
sr: Не могу да извезем списак нумера

en: Are you sure you want to delete this {0}?
sr: Да ли сте сигурни да хоћете да обришете „{0}“?

en: Separate by Type
sr: Раздвој према врсти

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all tracks
sr: Изаберите све нумере

en: Select _None
sr: Поништи изб_ор

en: Unselect all tracks
sr: Поништите избор нумера

en: _Edit Track Information
sr: _Уреди податке о песми

en: Edit information on selected tracks
sr: Уређује податке за изабрану песму

en: Properties
sr: Особине

en: View information on selected tracks
sr: Приказује податке о изабраној песми

en: Play the selected item
sr: Пушта изабрану ставку

en: Add _to Playlist
sr: Додај у списак _нумера

en: Append selected items to playlist or create new playlist from selection
sr: Додајте изабране ставке на списак нумера или направите нови списак нумера на основу избора

en: Create new playlist from selected tracks
sr: Направите нови списак нумера од изабраних песама

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Remove selected track(s) from this source
sr: Уклоните изабрану песму(е) из извора

en: Remove From _Library
sr: Уклони из _Аудиотеке

en: Remove selected track(s) from library
sr: Уклоните изабрану песму(е) из Аудиотеке

en: _Open Containing Folder
sr: _Отвори садржавајућу фасциклу

en: Open the folder that contains the selected item
sr: Отворите фасциклу која садржи изабрану ставку

en: _Delete From Drive
sr: Обриши са _диска

en: Permanently delete selected item(s) from medium
sr: Неповратно уклања изабрану песму(е) са места складиштења

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: _Search
sr: _Тражи

en: Search for items matching certain criteria
sr: Проналази песме које задовољавају неке критеријуме

en: By Matching _Album
sr: Са истог _албума

en: Search all songs of this album
sr: Проналази све песме са овог албума

en: By Matching A_rtist
sr: Од истог _извођача

en: Search all songs of this artist
sr: Проналази све песме овог извођача

en: _Delete From "{0}"
sr: _Обриши из „{0}“

en: The folder could not be found.
sr: Не могу да нађем фасциклу.

en: Please check that the track's location is accessible by the system.
sr: Проверите да ли систем може да приступа овој фасцикли.

en: Are you sure you want to permanently delete this item? | Are you sure you want to permanently delete the selected {0} items?
sr[0]: Да ли сигурно желите да трајно обришете {0} изабрану песму?
sr[1]: Да ли сигурно желите да трајно обришете {0} изабране песме?
sr[2]: Да ли сигурно желите да трајно обришете {0} изабраних песама?
sr[3]: Да ли сигурно желите да трајно обришете ову песму?

en: If you delete the selection, it will be permanently lost.
sr: Након брисања, песме ће бити трајно изгубљене.

en: Remove selection from {0}?
sr: Да уклоним изабрано из {0}?

en: Are you sure you want to remove the selected item from your {1}? | Are you sure you want to remove the selected {0} items from your {1}?
sr[0]: Да ли сигурно желите да уклоните {0} песму из ваше {1}?
sr[1]: Да ли сигурно желите да уклоните {0} изабране песме из ваше {1}?
sr[2]: Да ли сигурно желите да уклоните {0} изабраних песама из ваше {1}?
sr[3]: Да ли сигурно желите да уклоните ову песму из ваше {1}?

en: Com_pilation Album Artist:
sr: Извођач _компилације:

en: Check this if this track is part of an album with tracks by various artists
sr: Укључите ово уколико је песма део албума са различитим извођачима

en: This value will affect how this album is sorted; if you enter 'Various Artists' then the album will located with other albums that start with 'V'.
sr: Ова вредност утиче на начин ређања албума. Уколико изаберете „Разни извођачи“ албум ће бити смештен са осталим који почињу на „Р“.

en: Basic Details
sr: Основни подаци

en: Track _Title:
sr: _Наслов:

en: Set all track artists to this value
sr: Поставите извођаче свих нумера на ову вредност

en: Track _Artist:
sr: _Извођач:

en: Set all compilation album artists to these values
sr: Поставите извођаче свих компилација на ове вредности

en: Set all album titles to this value
sr: Поставите наслове свих албума на ову вредност

en: Albu_m Title:
sr: Назив _албума:

en: Set all genres to this value
sr: Поставите све жанрове на ову вредност

en: _Genre:
sr: _Жанр:

note: Translators: "of" is the word beteen a track/disc number and the total count.
en: of
sr: од

en: Automatically set track number and count
sr: Самостално поставите бројеве песама и број преслушавања

en: Track _Number:
sr: Број ну_мере:

note: Catalog.GetString ("Automatically set disc number and count"),
en: Set all disc numbers and counts to these values
sr: Поставите бројеве свих дискова и преслушавања на ове вредности

en: _Disc Number:
sr: Број _диска:

en: Set all years to this value
sr: Поставите све године на ову вредност

en: _Year:
sr: _Година:

en: Set all ratings to this value
sr: Поставите све оцене на ову вредност

en: _Rating:
sr: _Оцена:

en: Extra
sr: Додатно

en: Set all composers to this value
sr: Поставите све композиторе на ову вредност

en: C_omposer:
sr: _Композитор:

en: Set all conductors to this value
sr: Поставите све диригенте на ову вредност

en: Con_ductor:
sr: _Диригент:

en: Set all groupings to this value
sr: Поставите сва груписања на ову вредност

en: _Grouping:
sr: _Груписање:

en: Set all beats per minute to this value
sr: Поставите све тактове на ову вредност

en: Bea_ts Per Minute:
sr: _Такт:

en: Set all copyrights to this value
sr: Поставите сва ауторска права на ову вредност

en: Copyrig_ht:
sr: _Ауторска права:

en: Set all licenses to this value
sr: Поставите све лиценце на ову вредност

en: _License URI:
sr: Адреса _лиценце:

en: Set all comments to this value
sr: Поставите све напомене на ову вредност

en: Co_mment:
sr: _Напомена:

en: Help
sr: Помоћ

en: Lyrics
sr: Текстови

en: Advance to the next track and edit its title
sr: Напредујте на наредну нумеру и измените њен наслов

en: Sorting
sr: Редослед

en: Set all sort track titles to this value
sr: Поставите овај наслов за све поређане песме

en: Sort Track Title:
sr: Наслов поређаних песама:

en: Set all sort track artists to this value
sr: Поставите овог извођача за све поређане песме

en: Sort Track Artist:
sr: Извођач поређаних песама:

en: Set all sort album artists to this value
sr: Поставите овог извођача албума за све поређане песме

en: Sort Album Artist:
sr: Албум поређаних песама:

en: Set all sort album titles to this value
sr: Поставите овај наслов албума за све поређане песме

en: Sort Album Title:
sr: Наслов поређаних албума:

en: File Name:
sr: Назив датотеке:

en: Directory:
sr: Директоријум:

en: Full Path:
sr: Пуна путања:

en: URI:
sr: Путања:

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Audio Bitrate:
sr: Битски проток звука:

en: Audio Sample Rate:
sr: Проток узорка звука:

en: Audio Channels:
sr: Звучних канала:

en: Bits Per Sample:
sr: Битова по узорку:

en: Video Dimensions:
sr: Величина снимка:

note: Translators: {0} is the description of the codec
en: {0} Codec:
sr: {0} кодек:

en: Container Formats:
sr: Формати ознака:

en: Imported On:
sr: Увезена:

en: Last Played:
sr: Пуштена:

en: Last Skipped:
sr: Прескочена:

en: Play Count:
sr: Број извођења:

en: Skip Count:
sr: Број прескакања:

en: Score:
sr: Резултат:

en: File Size:
sr: Величина датотеке:

en: bytes
sr: бајта

en: Track Editor
sr: Уређивач нумере

en: Track Properties
sr: Особине нумере

en: Show the previous track
sr: Прикажите претходну песму

en: Show the next track
sr: Прикажите наредну песму

en: Title:
sr: Наслов:

en: Artist:
sr: Извођач:

en: Album:
sr: Албум:

en: Sync all field _values
sr: Усагласи _вредности свих поља

en: Apply the values of all common fields set for this track to all of the tracks selected in this editor
sr: Примењује вредности свих уобичајених поља из ове песму на све изабране песме у уреднику

en: <i>Editing {0} of {1} items</i>
sr: <i>Уређујем {0} од {1} ставке(и)</i>

en: Save the changes made to the open track? | Save the changes made to {0} of {1} open tracks?
sr[0]: Да ли да сачувам промене на {0} од {1} отвореној нумери?
sr[1]: Да ли да сачувам промене на {0} од {1} отворене нумере?
sr[2]: Да ли да сачувам промене на {0} од {1} отворених нумера?
sr[3]: Да ли да сачувам промене на отвореној нумери?

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: If you don't save, changes from the last {0} will be permanently lost.
sr: Уколико не сачувате, измене у задњих {0} ће бити изгубљене.

en: _View
sr: П_реглед

en: _Equalizer
sr: _Уједначавач

en: View the graphical equalizer
sr: Прикажите графички алат за уравнотежење звука

en: _Context Pane
sr: _Додатна површ

en: Show the context pane beneath the track list
sr: Прикажите површ са додатним објашњењима испод списка песама

en: _Fullscreen
sr: Преко _целог екрана

en: Enter or leave fullscreen mode
sr: Пребаците стање режима преко целог екрана

en: Show Cover _Art
sr: Прикажи _омот албума

en: Toggle display of album cover art
sr: Додајте или уклоните приказ омота албума

en: Active Task Running | Active Tasks Running
sr[0]: Активан задатак
sr[1]: Активни задаци
sr[2]: Активни задаци
sr[3]: Активан задатак

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Podcast Name and Published Date, respectively; e.g. 'from BBtv published 7/26/2007'
en: {0}from{1} {2} {0}published{1} {3}
sr: {0}на{1} {2} {0}објављено{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are markup so ignore them, {2} is the name of the radio station
en: {0}on{1} {2}
sr: {0}на{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2} {0}from{1} {3}
sr: {0}изводи{1} {2} {0}на{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: {0}from{1} {2}
sr: {0}на{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: {0}by{1} {2}
sr: {0}изводи{1} {2}

en: Stop Operation
sr: Прекини радњу

en: Stop {0}
sr: Заустави {0}

en: This operation is still performing work. Would you like to stop it?
sr: Ова радња је још увек у току. Да ли желите да је зауставите?

en: The '{0}' operation is still performing work. Would you like to stop it?
sr: Операција {0} је још увек у току. Да ли желите да је зауставите?

en: Continue
sr: Настави

en: Continue {0}
sr: Настави {0}

en: Stopping...
sr: Заустављам...

en: Import Files to Library
sr: Увези датотеке у Аудиотеку

en: Media Files
sr: Звучне и видео датотеке

en: Local Files
sr: Локалне датотеке

en: Files
sr: Датотеке

en: C_hoose Files...
sr: _Изабери датотеке...

en: Import Folders to Library
sr: Увези фасцикле у Аудиотеку

en: Local Folders
sr: Локалне фасцикле

en: Folders
sr: Фасцикле

en: C_hoose Folders...
sr: _Изабери фасцикле...

en: <big><b>Import Media to Library</b></big>
sr: <big><b>Увоз звука и видеа у Аудиотеку</b></big>

en: Your media library is empty. You may import new music and videos into your library now, or choose to do so later.
sr: Аудиотека и видеотека су празне. Можете сада да увезете нову музику и видео снимке у вашу библиотеку, или да одлучите да то урадите касније.

en: Import _from:
sr: Увези _из:

en: Do not show this dialog again
sr: Не приказуј више ово прозорче

en: _Import
sr: _Увези

en: No available profiles
sr: Нема доступних профила

en: Advanced
sr: Додатни детаљи

en: Configuring {0}
sr: Подешавам {0}

en: Export Playlist
sr: Извезите списак нумера

en: Export
sr: Извези

en: Select Format:
sr: Изабери формат:

en: Select library location
sr: Одаберите локацију Аудиотеке

en: Reset
sr: Поврати

en: Reset location to default ({0})
sr: Врати путању на подразумевану ({0})

note: FIXME this shouldn't be hard-coded to 'Source:', but this is the only user of this code atm...
en: Source:
sr: Извор:

en: Could not show preferences
sr: Не могу да прикажем поставке

en: The preferences service could not be found.
sr: Не могу да нађем сервис за поставке.

en: New Smart Playlist
sr: Нови паметни списак нумера

en: Playlist _Name:
sr: _Назив списка нумера:

en: Predefined Smart Playlists
sr: Задати паметни спискови нумера

en: Open in editor
sr: Отвори у уређивачу

en: Create and save
sr: Направи и сачувај

en: Browser Content
sr: Садржај прегледника

en: Configure the filters available in the browser
sr: Подесите филтере доступне у прегледнику

en: Show Artist Filter
sr: Прикажи филтер извођача

en: Show a list of artists to filter by
sr: Прикажите списак извођача за филтрирање

en: Show all Artists
sr: Прикажи све извођаче

en: Show all artists in the artist filter
sr: Прикажите све извођаче у филтеру извођача

en: Show Album Artists
sr: Прикажи извођаче албума

en: Show only album artists, not artists with only single tracks
sr: Прикажите само извођаче албума, а не извођаче са само једном песмом

en: Show Genre Filter
sr: Прикажи филтер жанра

en: Show a list of genres to filter by
sr: Прикажите списак жанрова за филтрирање

en: Show Year Filter
sr: Прикажи филтер године

en: Show a list of years to filter by
sr: Прикажите списак година за филтрирање

en: Not Set
sr: Није постављено

en: Browser on Left
sr: Разгледач лево

en: Show the artist/album browser to the left of the track list
sr: Приказује разгледач извођача/албума лево од списка песама

en: Browser on Top
sr: Разгледач при врху

en: Show the artist/album browser above the track list
sr: Приказује разгледач извођача/албума изнад списка песама

en: Show Browser
sr: Прикажи разгледач

en: Show or hide the artist/album browser
sr: Приказује или скрива разгледач извођача/албума

en: This page is blocked because it is probably not the one you are looking for!
sr: Ова страница је блокирана зато што највероватније није она коју тражите!

note: Translators: {0} is the URL of the web page that was requested
en: The security certificate for {0} is invalid.
sr: Безбедоносно уверење за „{0}“ је неисправно.

en: Loading {0}...
sr: Учитавам {0}...

en: Insert
    Disc
sr: Убаци
    диск

en: Clear search
sr: Очисти претрагу

en: Seek
sr: Премотавам

en: Idle
sr: Ленчарим

en: Contacting...
sr: Ступам у везу...

en: Buffering
sr: Смештам у спремиште

en: Device
sr: Уређај

en: Generation
sr: Генерација

note: FIXME AddDapProperty (Catalog.GetString ("Color"), "black");
en: Capacity
sr: Капацитет

en: Available
sr: Доступно

en: Serial number
sr: Серијски број

note: AddDapProperty (Catalog.GetString ("Produced on"), ipod_device.ProductionInfo.DisplayDate); AddDapProperty (Catalog.GetString ("Firmware"), ipod_device.FirmwareVersion); string [] capabilities = new string [ipod_device.ModelInfo.Capabilities.Count]; ipod_device.ModelInfo.Capabilities.CopyTo (capabil
en: Supports cover art
sr: Подржава омоте албума

en: Supports photos
sr: Подржава слике

en: Track duration is zero
sr: Трајање песме је нула

en: Syncing iPod
sr: Усаглашавам ајПод

en: Preparing to synchronize...
sr: Припремам за усаглашавање...

en: Adding track {0} of {1}
sr: Додајем нумеру {0} од {1}

en: Removing track {0} of {1}
sr: Уклањам нумеру {0} од {1}

en: Writing media database
sr: Записујем базу података медија

en: Sync {0}
sr: Усагласи {0}

note: This group source gives us a seperator for DAPs in the source view.
en: Devices
sr: Уређаји

en: Device Properties
sr: Особине уређаја

en: Product
sr: Производ

en: Vendor
sr: Продавац

en: Loading {0}
sr: Учитавам {0}

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: The {0} format is not supported by the device, and no converter was found to convert it
sr: Формат „{0}“ није подржан на овом уређају, а није пронађен претварач који би га превео у други формат

en: File format conversion support is not available
sr: Превођење овог формата датотеке још увек није подржано

en: Error converting file
sr: Грешка прилико превођења датотеке

en: Sync when first plugged in and when the libraries change
sr: Усаглашава након првог прикључивања и након измена аудиотеке

en: Begin synchronizing the device as soon as the device is plugged in or the libraries change.
sr: Започиње усаглашавање уређаја одмах након прикључивања уређаја или након измене аудиотеке.

en: Sync Preferences
sr: Поставке усаглашавања

en: Sync
sr: Усаглашавање

note: singular form unused b/c we know it's > 1, but we still need GetPlural
en: The sync operation will remove one track from your device. | The sync operation will remove {0} tracks from your device.
sr[0]: Усаглашавање ће уклонити {0} песму са вашег уређаја.
sr[1]: Усаглашавање ће уклонити {0} песме са вашег уређаја.
sr[2]: Усаглашавање ће уклонити {0} песама са вашег уређаја.
sr[3]: Усаглашавање ће уклонити песму са вашег уређаја.

en: Are you sure you want to continue?
sr: Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Remove tracks
sr: Уклони песме

en: Audio
sr: Звучни

en: Video
sr: Видео

en: Other
sr: Остали

en: Free Space
sr: Слободан простор

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
sr: Особине уређаја „{0}“

en: Device name
sr: Назив уређаја

en: Encode to
sr: Претвори формат у

en: Capacity used
sr: Заузет простор

en: Advanced details
sr: Додатни подаци

en: Manage manually
sr: Ручно уреди

en: Sync entire library
sr: Усагласи целу аудиотеку

note: Translators: {0} is the name of a playlist
en: Sync from “{0}”
sr: Усагласи из „{0}“

en: Import Purchased Music
sr: Увези купљену музику

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Disconnecting {0}...
sr: Прекидам везу {0}...

en: Could not disconnect {0}: {1}
sr: Не могу да прекинем везу {0}: {1}

en: Purchased Music
sr: Купљена музика

en: Audio Folder | Audio Folders
sr[0]: Аудио фасцикла
sr[1]: Аудио фасцикле
sr[2]: Аудио фасцикле
sr[3]: Аудио фасцикла

en: Video Folder | Video Folders
sr[0]: Видео фасцикла
sr[1]: Видео фасцикле
sr[2]: Видео фасцикле
sr[3]: Видео фасцикла

en: Required Folder Depth
sr: Неопходна дубина фасцикли

en: Supports Playlists
sr: Подржава спискове нумера

en: Rockbox Device
sr: Рокбокс уређај

en: Ringtones
sr: Звона

en: Error Initializing MTP Device Support
sr: Грешка при покретању подршке за МТП уређај

en: There was an error initializing MTP device support.
sr: Дошло је до грешке при покретању подршке за МТП уређај.

en: Version
sr: Издање

en: Battery level
sr: Напуњеност батерије

note: user_event.Progress = (double)current / total; Translators: {0} is the name of the MTP audio device (eg Gabe's Zen Player), {1} is the track currently being loaded, and {2} is the total # of tracks that will be loaded.
en: Loading {0} - {1} of {2}
sr: Учитавам {0} - {1} од {2}

en: Amazon MP3 Purchases
sr: Куповина МП3 са Амазона

en: Amazon MP3s
sr: МП3 Амазона

en: Songs purchased from the Amazon MP3 Store
sr: Песме купљене у Амазоновој МП3 радњи

en: Download Amazon MP3 Purchase
sr: Преузми МП3 купљене са Амазона

en: Amazon MP3 Files
sr: МП3 датотеке Амазона

en: Amazon MP3 Purchase
sr: Купљени МП3 са Амазона

en: C_hoose Files
sr: _Изабери датотеке

en: Amazon MP3 Store
sr: МП3 радња Амазона

en: Country
sr: Земља

en: Which Amazon MP3 storefront to use by default.
sr: Која МП3 радња Амазона ће бити коришћена као основна.

en: Automatic (Geo IP detection)
sr: Аутоматски (Гео ИП откривање)

note: TODO uncomment this after string-freeze combo.Add (Catalog.GetString ("Canada (amazon.ca)"), "CA");
en: France (amazon.fr)
sr: Француска (amazon.fr)

en: Germany, Switzerland, Austria (amazon.de)
sr: Немачка, Швајцарска, Аустрија (amazon.de)

en: Japan (amazon.co.jp)
sr: Јапан (amazon.co.jp)

en: United Kingdom (amazon.co.uk)
sr: Велика Британија (amazon.co.uk)

en: United States (amazon.com)
sr: САД (amazon.co)

en: Search the Amazon MP3 Store
sr: Претражи МП3 радње Амазона

en: How Your Purchases Support GNOME
sr: Како Гном подржава вашу куповину

en: Open Book
sr: Отвори књигу

en: Merge Discs...
sr: Обједини дискове...

en: Go to Audiobooks
sr: Иди у звучне књиге

en: Resume
sr: Настави

en: Resume playback of this audiobook
sr: Настави репродукцију ове звучне књиге

en: Merge the {0} selected discs into one book? | Merge the {0} selected discs into one book?
sr[0]: Да објединим {0} изабрани диск у једну књигу?
sr[1]: Да објединим {0} изабрана диска у једну књигу?
sr[2]: Да објединим {0} изабраних дискова у једну књигу?
sr[3]: Да објединим изабрани диск у једну књигу?

en: This will ensure the disc numbers are all set properly, and then set the author and book title for all tracks on all these discs to the values below
sr: Ово ће обезбедити исправно подешавање бројева свих дискова, а затим ће поставити аутора и наслов књиге за све нумере на свим овим дисковима на вредност испод.

en: Author:
sr: Аутор:

en: Book Title:
sr: Назив књиге:

en: Author
sr: Аутор

note: Translators: This means the first letter of the author's name
en: Author Initial
sr: Иницијали аутора

en: Book Title
sr: Назив књиге

en: Audiobooks
sr: Звучне књиге

en: Search your audiobooks
sr: Претражите ваше звучне књиге

en: {0} book | {0} books
sr[0]: {0} књига
sr[1]: {0} књиге
sr[2]: {0} књига
sr[3]: Једна књига

en: Audiobooks Folder
sr: Фасцикла звучних књига

en: Resume Playback
sr: Настави пуштање

en: No Bookmark Set
sr: Нема подешеног обележивача

en: Detecting BPM
sr: Пронађи БПМ

en: D_etect
sr: Про_нађи

en: T_ap
sr: При_тисни

en: Have Banshee attempt to auto-detect the BPM of this song
sr: Омогућите Злослутници да сама пронађе БПМ податке за ову песму

en: Play this song
sr: Пустите ову песму

en: Tap this button to the beat to set the BPM for this song manually
sr: Притисните ово дугме до краја да ручно поставите БПМ податке за ову песму

en: _Automatically detect BPM for all songs
sr: _Сам нађи БПМ податке песама

en: Detect beats per minute (BPM) for all songs that don't already have a value set
sr: Проналази БПМ податке за све песме које их још увек немају

en: Downloading Cover Art
sr: Преузимам омот албума

en: {0} - {1}
sr: {0} — {1}

en: Shared Music
sr: Дељена музика

en: Disconnected from music share
sr: Веза ка извору дељене музике је прекинута

en: Unable to connect to music share
sr: Не могу да се повежем на извор дељене музике

en: Back
sr: Назад

en: iTunes® 7 introduced new compatibility issues and currently only works with other iTunes® 7 clients.
    
    No third-party clients can connect to iTunes® music shares anymore. This is an intentional limitation by Apple in iTunes® 7 and newer, we apologize for the unfortunate inconvenience.
sr: Програм iTunes® 7 је увео нове проблеме у сарадњи и сада ради само са другим iTunes® 7 клијентима.
    
    Клијенти других произвођача не могу више да се повезују на iTunes® изворе дељене музике. Ово је намерно ограничење које је Apple увео у iTunes® 7 или новијем, и ми се извињавамо због несрећних околности.

en: Common reasons for connection failures:
sr: Уобичајени разлози за неуспех повезивања:

en: The provided login credentials are invalid
sr: Подаци за пријаву нису исправни

en: The login process was canceled
sr: Процес пријаве је прекинут

en: Too many users are connected to this share
sr: Превише корисника је повезано на удаљени извор

en: You are no longer connected to this music share
sr: Веза ка извору дељене музике је прекинута

en: Try connecting again
sr: Покушајте повезивање касније

en: The music share is hosted by iTunes® 7 or newer
sr: Дељена музика је под програмом iTunes® 7 или новијим

en: Login to Music Share
sr: Пријави се на место за размену

en: Authentication Required
sr: Потребно је потврђивање идентитета

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

note: Translators: this is a verb used as a button label, not a noun
en: Login
sr: Пријави ме

en: Connecting to {0}
sr: Повезујем се на {0}

en: Add Remote DAAP Server
sr: Додај удаљени ДААП сервер

en: Add a new remote DAAP server
sr: Додајте нови удаљени ДААП сервер

en: Music Share
sr: Дељење музике

en: Logging in to {0}.
sr: Пријављујем се на {0}.

en: Loading {0} track | Loading {0} tracks
sr[0]: Учитавам {0} песму
sr[1]: Учитавам {0} песме
sr[2]: Учитавам {0} песама
sr[3]: Учитавам песму

en: Loading playlists
sr: Учитавам спискове нумера

en: Open remote DAAP server
sr: Отворите удаљени ДААП сервер

en: Enter server IP address and port:
sr: Унесите ИП адресу сервера и порт:

en: Downloads
sr: Преузимања

en: Downloading eMusic Track(s)
sr: Преузимам песму(е) са еМјузика

en: Initializing...
sr: Покрећем...

en: Cancel all eMusic downloads?
sr: Да прекинем преузимања са еМјузика?

en: Transferring {0} file at {1} KB/s | Transferring {0} of {2} files at {1} KB/s
sr[0]: Пребацујем {0} од {2} датотеке брзином од {1} KB/s
sr[1]: Пребацујем {0} од {2} датотеке брзином од {1} KB/s
sr[2]: Пребацујем {0} од {2} датотека брзином од {1} KB/s
sr[3]: Пребацујем датотеку брзином од {1} KB/s

en: Canceling Downloads
sr: Прекини преузимања

en: Waiting for downloads to terminate...
sr: Чекам да се заврше преузимања...

en: Import eMusic Downloads to Library
sr: Увези преузете песме са еМјузика у аудиотеку

en: eMusic Files
sr: еМјузик датотеке

en: eMusic Tracks
sr: еМјузик песме

en: eMusic
sr: еМјузик

en: Search eMusic
sr: Претражи еМјузик

en: Sign Out of eMusic
sr: Одјави се са еМјузика

en: File System Queue
sr: Заказане разгледачем

en: Clear
sr: Очисти

en: Remove all tracks from the file system queue
sr: Уклања све песме које су заказане разгледачем датотека

en: Clear on Quit
sr: Очисти након изласка

en: Clear the file system queue when quitting
sr: Чисти списак заказаних песама након изласка из програма

en: Duplicate Albums
sr: Умножи албуме

en: Displayed are albums that should likely be merged.  For each row, click the desired title to make it bold, or uncheck it to take no action.
sr: Приказани су албуми који би требало вероватно да буду обједињени. За сваки ред, кликните на жељени наслов да га подебљате, или да га искључите из извршавања радње.

en: Duplicate Artists
sr: Умножи извођаче

en: Displayed are artists that should likely be merged.  For each row, click the desired name to make it bold, or uncheck it to take no action.
sr: Приказани су уметници који би требало вероватно да буду обједињени. За сваки ред, кликните на жељено име да га подебљате, или да га искључите из извршавања радње.

en: Fix Music Metadata...
sr: Поправи метаподатке музике...

en: Metadata Fixer
sr: Поправљач метаподатака

en: Problem Type:
sr: Врста проблема:

en: Apply Selected Fixes
sr: Примени изабране поправке

en: Duplicate Genres
sr: Умножи жанрове

en: Displayed are genres that should likely be merged.  For each row, click the desired genre to make it bold, or uncheck it to take no action.
sr: Приказани су жанрови који би требало вероватно да буду обједињени. За сваки ред, кликните на жељени жанр да га подебљате, или да га искључите из извршавања радње.

en:  and
sr:  и

en: Fix?
sr: Да поправим?

en: View Item Details
sr: Прикажи податке ставке

en: Open Webpage
sr: Отвори веб страницу

en: Visit Archive.org
sr: Посети „Archive.org“

en: Subscribe
sr: Претплати се

en: Subscribe to this search as a podcast
sr: Претплатите се на ову претрагу као подкаст

en: Internet Archive: {0}
sr: Интернет архива: {0}

en: Close Item
sr: Затвори ставку

en: Getting item details from the Internet Archive
sr: Преузимам податке о ставки са Интернет архиве

en: Timed out getting item details from the Internet Archive
sr: Истекло је време за преузимање података са Интернет архиве

en: Try Again
sr: Пробај поново

en: Error getting item details from the Internet Archive
sr: Грешка приликом узимања података са Интернет архиве

en: Description
sr: Опис

en: Creator:
sr: Аутор:

en: Venue:
sr: Место одржавања:

en: Location:
sr: Место:

en: Date:
sr: Датум:

en: Year:
sr: Година:

en: Publisher:
sr: Издавач:

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: License URL:
sr: Адреса лиценце:

en: Language:
sr: Језик:

en: Downloads, overall:
sr: Укупно преузимања:

en: Downloads, past month:
sr: Преузимања последњег месеца:

en: Downloads, past week:
sr: Преузимања последње недеље:

en: Added:
sr: Додато:

en: Added by:
sr: Додао:

en: Collections:
sr: Збирка:

en: Contributor:
sr: Припомогли:

en: Recorded by:
sr: Снимљено у:

en: Lineage:
sr: Поставка:

en: Transferred by:
sr: Преснимио:

en: Reviews
sr: Критике

note: Translators: {0} is the number of reviewers, {1} is the average rating (not really relevant if there's only 1)
en: {0} reviewer | {0} reviewers, avg {1}
sr[0]: {0} критика, просечно {1}
sr[1]: {0} критике, просечно {1}
sr[2]: {0} критика, просечно {1}
sr[3]: Једна критика

note: Translators: {0} is the unicode-stars-rating, {1} is the name of a person who reviewed this item, and {1} is a date/time string
en: {0} by {1} on {2}
sr: {0} изводи {1} на {2}

en: Write your own review
sr: Напишите критику

en: Collection:
sr: Збирка:

en: Optional Query
sr: Опционо заказивање

en: Sort by:
sr: Поређај по:

en: Preferred Media Types
sr: Омиљене врсте медија

en: _Audio
sr: _Звук

en: _Video
sr: _Видео

en: _Text
sr: _Текст

en: Search...
sr: Тражи...

en: _Go
sr: _Иди

en: Staff Picks
sr: Покупљено успут

en: Creative Commons
sr: Заједничко стваралаштво

en: History
sr: Историјат

en: Classic Cartoons
sr: Класични цртани филмови

en: Speeches
sr: Говор

en: For Children
sr: Песме за децу

en: Poetry
sr: Поезија

en: Creator is United States
sr: Направљено у Америци

en: Old Movies
sr: Стари филмови

en: New From LibriVox
sr: Ново у ЛибриВоксу

en: Old Texts
sr: Стари текстови

en: Charlie Chaplin
sr: Чарли Чаплин

en: NASA
sr: НАСА

en: Library of Congress
sr: Скупштинска библиотека

en: Examples:
sr: Примери:

en: The Internet Archive, a 501(c)(3) non-profit, is building a digital library of Internet sites and other cultural artifacts in digital form. Like a paper library, we provide free access to researchers, historians, scholars, and the general public.
sr: Интернет Архива, непрофитна институција 501(c)(3), одржава дигиталну библиотеку Интернет сајтова и осталих делова људске културе у дигиталном облику. Као и свака библиотека, она обезбеђује слободан приступ научницима, историчарима, ученицима и јавности.

en: Visit the Internet Archive online at archive.org
sr: Посетите Интернет архиву на „archive.org“

en: Movies
sr: Филмови

en: Lectures
sr: Рецитације

en: Concerts
sr: Концерти

en: Books
sr: Књиге

en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: Searching the Internet Archive
sr: Претражујем Интернет архиву

en: No matches.
sr: Нисам нашао ништа.

en: Showing 1 match | Showing 1 to {0:N0} of {1:N0} total matches
sr[0]: Приказујем 1 до {0:N0} од укупно {1:N0} поклапања
sr[1]: Приказујем 1 до {0:N0} од укупно {1:N0} поклапања
sr[2]: Приказујем 1 до {0:N0} од укупно {1:N0} поклапања
sr[3]: Приказујем једно поклапање

en: Timed out searching the Internet Archive
sr: Истекло је време за претрагу Интернет архиве

en: Error searching the Internet Archive
sr: Грешка приликом претраживања Интернет архиве

en: Fetch more results from the Internet Archive?
sr: Да преузмем још резултата из Интернет архиве?

en: Fetch More
sr: Преузми још

en: Creator
sr: Направио

en: Publisher
sr: Издавач

en: Formats
sr: Облици

en: Added
sr: Додато

en: Collection
sr: Збирка

en: Contributor
sr: Сарадник

en: Created
sr: Направљено

en: Format
sr: Облик

en: ID
sr: ИБ

en: Language
sr: Језик

en: Media Type
sr: Врста медија

en: Review Count
sr: Број критика

en: Moving Images
sr: Покретне слике

en: Animation & Cartoons
sr: Анимације и цртаћи

en: Arts & Music
sr: Уметност и музика

en: Computers & Technology
sr: Рачунари и техника

en: Cultural & Academic Films
sr: Култура и академски филмови

en: Ephemeral Films
sr: Рекламни филмови

en: Home Movies
sr: Аматерски филмови

en: News & Public Affairs
sr: Вести и дешавања

en: Open Source Movies
sr: Филмови отвореног кода

en: Prelinger Archives
sr: Прелинџерови документарци

en: Spirituality & Religion
sr: Духовност и религија

en: Sports Videos
sr: Спортски снимци

en: Videogame Videos
sr: Снимци видео игара

en: Vlogs
sr: Видео записи

en: Youth Media
sr: Емисије младих

en: Texts
sr: Текстови

en: American Libraries
sr: Америчке библиотеке

en: Canadian Libraries
sr: Канадске библиотеке

en: Universal Library
sr: Универзалне библиотеке

en: Project Gutenberg
sr: Пројекат Гутенберг

en: Children's Library
sr: Библиотеке за децу

en: Biodiversity Heritage Library
sr: Биодиверзитет и наслеђе

en: Additional Collections
sr: Додатне збирке

en: Audio Books & Poetry
sr: Звучне књиге и поезија

en: Grateful Dead
sr: Захвални отац

en: Live Music Archive
sr: Архива музике уживо

en: Music & Arts
sr: Музика и уметност

en: Netlabels
sr: Ознаке мреже

en: Non-English Audio
sr: Звук који није на енглеском

en: Open Source Audio
sr: Звук отвореног кода

en: Radio Programs
sr: Радио програми

en: Education
sr: Образовање

en: Software
sr: Програми

en: CLASP
sr: ЦЛАСП

en: Downloads This Week
sr: Преузимања од ове недеље

en: Newest
sr: Најновије

en: Oldest
sr: Најстарије

en: Radio
sr: Радио

en: Add Station
sr: Додај станицу

en: Add a new Internet Radio station or playlist
sr: Додајте нову Интернет радио станицу или списак нумера

en: Search your stations
sr: Претражите станице

en: Edit Station
sr: Измени станицу

en: Station
sr: Станица

en: {0} station | {0} stations
sr[0]: {0} станица
sr[1]: {0} станице
sr[2]: {0} станица
sr[3]: Једна станица

en: Please provide a valid station URI
sr: Унесите исправну адресу станице

en: Please provide a station genre
sr: Унесите жанр за станицу

en: Please provide a station title
sr: Унесите назив станице

en: Add new radio station
sr: Додајте нову станицу

en: Edit radio station
sr: Уредите радио станицу

en: Enter the Genre, Title and URL of the radio station you wish to add. A description is optional.
sr: Унесите жанр, наслов и адресу радио станице коју желите да додате. Можете унети и опис радио станице.

en: Station Genre:
sr: Жанр станице:

en: Station Name:
sr: Име станице:

en: Stream URL:
sr: Адреса:

en: Station Creator:
sr: Аутор станице:

en: Description:
sr: Опис:

en: Rating:
sr: Оцена:

en: _Last.fm
sr: _Ласт.фм

en: Configure the Audioscrobbler plugin
sr: Подеси додатак за Аудиоскроблер

en: Visit _User Profile Page
sr: _Посети страницу профила

en: Visit Your Last.fm Profile Page
sr: Иди на мој Ласт.фм профил

en: _Enable Song Reporting From Banshee
sr: Омогући изв_ештавање о песмама из Злослутнице

en: Enable song reporting From Banshee
sr: Омогућава извештавање о песмама из Злослутнице

en: _Enable Song Reporting From Device
sr: Омогући изв_ештавање о песмама са уређаја

en: Enable song reporting From Device
sr: Омогућава извештавање о песмама са уређаја

en: Scrobbling from device
sr: Скробловање са уређаја

en: Scrobbling from device...
sr: Скробловање са уређаја...

en: Processing track {0} of {1} ...
sr: Обрађујем нумеру {0} од {1} ...

en: Connect
sr: Повежи се

en: View on Last.fm
sr: Погледај на Ласт.фм

en: View this artist's Last.fm page
sr: Погледај Ласт.фм страницу овог извођача

en: View Artist on Wikipedia
sr: Погледај вики страницу овог извођача

en: Find this artist on Wikipedia
sr: Пронађи извођача на википедији

en: View Artist's Videos
sr: Погледај видео снимке извођача

en: Find videos by this artist
sr: Пронађи видео снимке извођача

en: Recommend to
sr: Препоручи

en: Recommend this artist to someone
sr: Препоручите овог извођача некоме

en: View this album's Last.fm page
sr: Погледајте Ласт.фм страницу за овај албум

en: Recommend this album to someone
sr: Препоручите овај албум некоме

en: View this track's Last.fm page
sr: Погледајте Ласт.фм страницу за ову песму

en: Recommend this track to someone
sr: Препоручите ову песму некоме

en: Account
sr: Налог

en: _Username
sr: _Корисничко име

en: Sign up for Last.fm
sr: Региструјте се на Ласт.фм

en: Open Last.fm in a browser, giving you the option to authorize Banshee to work with your account
sr: Отвара Ласт.фм у Интернет прегледнику, дајући вам могућност да овластите Злослутницу да ради са вашим налогом

en: Log in to Last.fm
sr: Пријавите се на Ласт.фм

en: You need to allow Banshee to access your Last.fm account.
sr: Морате допустити Злослутници да приступи вашем Ласт.фм налогу.

en: Finish Logging In
sr: Заврши пријављивање

en: You are logged in to Last.fm as the user <i>{0}</i>.
sr: Пријављени сте на Ласт.фм као корисник <i>{0}</i>.

en: Log out of Last.fm
sr: Одјавите се са Ласт.фм-а

en: Recently Loved Tracks
sr: Скорашње омиљене песме

en: Recently Played Tracks
sr: Скоро слушане песме

en: My Top Artists
sr: Омиљени извођачи

en: {0} plays
sr: {0} слушање(а)

en: Account Settings
sr: Подешавања налога

en: Join Last.fm
sr: Приступи Ласт.фм-у

en: Last.fm Recommendations
sr: Ласт.фм препоруке

en: Top Albums by {0}
sr: Најбољи албуми од {0}

en: Top Tracks by {0}
sr: Најбоље песме од {0}

en: Recommended Artists
sr: Препоручени извођачи

en: No similar artists found
sr: Нису нађени слични извођачи

en: {0}% Similarity
sr: {0}% сличности

en: Unknown Similarity
sr: Непозната сличност

en: _Add Station...
sr: _Додај станицу...

en: Add a new Last.fm radio station
sr: Додајте нову Ласт.фм радио станицу

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to {0} Station
sr: Пустите „{0}“ станицу

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to the Last.fm {0} station for this artist
sr: Пустите Ласт.фм „{0}“ станицу овог извођача

en: Fans of
sr: Обожаваоци

en: Similar to
sr: Слично са

en: Love Track
sr: Омиљена песма

en: Mark current track as loved
sr: Означава ову песму омиљеном

en: Ban Track
sr: Забрањена песма

en: Mark current track as banned
sr: Означава ову песму забрањеном

en: Fans of {0}
sr: Обожаваоци {0}

en: Similar to {0}
sr: Слично са {0}

en: _Add Station
sr: _Додај станицу

en: Sort Stations by
sr: Поређај станице по

en: Total Play Count
sr: Укупно преслушавања

en: New Station
sr: Нова станица

en: Station _Type:
sr: _Врста станице:

en: Last.fm Station
sr: Ласт.фм станица

en: Edit Last.fm Station
sr: Измени Ласт.фм станицу

en: Delete Last.fm Station
sr: Обриши Ласт.фм станицу

en: Tuning Last.fm to {0}.
sr: Прдешавам Ласт.фм на {0}.

note: Translators: {0} is an error message sentence from RadioConnection.cs.
en: Failed to tune in station. {0}
sr: Не могу да подесим станицу. {0}

en: Getting new songs for {0}.
sr: Прикупљам нове песме за {0}.

en: No new songs available for {0}.
sr: Нема нових песама за {0}.

en: Failed to get new songs for {0}.
sr: Не могу да нађем нове песме за {0}.

en: {0} song played | {0} songs played
sr[0]: {0} преслушана песма
sr[1]: {0} преслушане песме
sr[2]: {0} преслушаних песама
sr[3]: Једна преслушана песма

en: Recommended
sr: Препоручене

en: Personal
sr: Личне

en: Mix
sr: Микс

en: Banshee Group
sr: Група Злослутнице

en: Neighbors
sr: Комшије

en: For User:
sr: За кориснике:

en: Of User:
sr: Од корисника:

en: Group
sr: Група

en: Group Name:
sr: Име групе:

en: Tag
sr: Ознака

en: Tag Name:
sr: Назив ознаке:

en: Fan
sr: Обожавалац

en: Fans of:
sr: Обожаваоци:

en: Similar
sr: Слично

en: Similar to:
sr: Слично са:

en: lastfm:// URL
sr: lastfm:// Адреса

en: Media
sr: Медији

en: Library
sr: Аудиотека

en: Launch the Banshee Media Player
sr: Покрени Злослутничку музичку кутију

en: Now Playing
sr: Тренутно пуштам

en: media
sr: медиј

en: Quick access panel for your media
sr: Површ за брзи приступ вашем садржају

en: _Mini Mode
sr: _Умањени приказ

en: Full Mode
sr: Пуни приказ

en: Switch back to full mode
sr: Вратите се на пуни режим

en: Change repeat playback mode
sr: Измени режим понављања

en: Miro Guide
sr: Водич Мира

en: Discover interesting podcasts in the Miro Guide podcast directory!
sr: Откријте интересантне подемисије у директоријуму подемисија Миро водича!

en: Open Miro Guide
sr: Отвори Миро водич

en: Search for podcasts
sr: Потражи подемисије

en: Search for video podcasts
sr: Потражите видео подемисије

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Show Notifications
sr: Прикажи _обавештења

en: Show notifications when item changes
sr: Приказује обавештења када се промени песма

en: Still Running
sr: Још увек радим

en: Banshee was closed to the notification area. Use the <i>Quit</i> option to end your session.
sr: Злослутница је склоњена у обавештајну зону. Користите опцију <i>Изађи</i> да завршите сесију.

en: Skip this item
sr: Прескочи ову ставку

en: Cannot show notification
sr: Не могу да прикажем обавештење

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2}
    {0}from{1} {3}
sr: {0}изводи{1} {2}
    {0}на{1} {3}

en: Banshee
sr: Злослутница

en: Simplify
sr: Поједностави

en: Hide/Show the source list, menu, toolbar, and status bar
sr: Сакријте/прикажите списак извора, изборник, траку алата, и траку стања

en: Audio CD
sr: Звучни ЦД

en: Track {0}
sr: Нумера {0}

en: Importing Audio CD
sr: Увозим звучни ЦД

en: Initializing Drive
sr: Покрећем уређај

en: <i>{0}</i> is still being imported into the music library. Would you like to stop it?
sr: <i>{0}</i> се још увек увози у аудиотеку. Да ли желите да зауставите увоз?

en: Cannot Import CD
sr: Не могу да увезем ЦД

en: Audio CDs
sr: Звучни дискови

en: Audio CD Importing
sr: Увоз звучног диска

en: _Import format
sr: _Формат за увоз

en: _Automatically import audio CDs when inserted
sr: _Сам увези звучне дискове по убацивању

en: When an audio CD is inserted, automatically begin importing it if metadata can be found and it is not already in the library.
sr: Када је убачен звучни диск, аутоматски га увози уколико већ постоје метаподаци и уколико се већ не налази у Аудиотеци.

en: _Eject when done importing
sr: _Избаци након увоза

en: When an audio CD has been imported, automatically eject it.
sr: Избацује звучни диск након што увезе податке са њега.

en: Use error correction when importing
sr: Користи опцију исправке грешака при увозу

en: Error correction tries to work around problem areas on a disc, such as surface scratches, but will slow down importing substantially.
sr: Исправка грешака покушава да заобиђе проблематичне делове диска као што су површинске огреботине, али приметно успорава увоз.

en: Import CD
sr: Увези ЦД

en: Import this audio CD to the library
sr: Увези овај звучни диск у Аудиотеку

en: Duplicate CD
sr: Клонирај ЦД

en: Duplicate this audio CD
sr: Прави примерак убаченог звучног диска

en: Searching for track information...
sr: Тражим информације о нумери...

en: Could not fetch track information
sr: Не могу да прибавим податке о нумери

en: Automatic import off since this album is already in the Music Library.
sr: Аутоматско увожење је искључено, пошто се албум већ налази у Аудиотеци.

en: Could not import CD
sr: Не могу да увезем ЦД

en: Could not duplicate audio CD
sr: Не могу да умножим звучни диск

en: Audio CD Preferences
sr: Подешавања звучног диска

en: Eject Disc
sr: Избаци диск

en: Import ‟{0}”
sr: Увези „{0}“

note: Translators: {0} is the type of disc, "Audio CD" or "DVD"
en: Ejecting {0}...
sr: Избацујем {0}...

note: Translators: {0} is the type of disc, "Audio CD" or "DVD". {1} is the error message.
en: Could not eject {0}: {1}
sr: Не могу да избацим {0}: {1}

en: Go to Menu
sr: Иди на изборник

en: Navigate to menu
sr: Пређите на изборник

en: DVD
sr: ДВД

en: DVD Preferences
sr: Подешавања ДВД-а

en: Unable to import track: {0}
sr: Не могу да увезем песму: {0}

en: Importing from Amarok failed
sr: Није успео увоз из Амарока

en: Amarok
sr: Амарок

note: TODO add Help button and dialog/tooltip
en: iTunes Importer
sr: Увожење са иТјунса

en: Import song ratings
sr: Увези оцене песама

en: Import play statistics (playcount, etc.)
sr: Увези статистику (број слушања и сл.)

en: Import playlists
sr: Увезите списак нумера

en: Locate your "{0}" file...
sr: Пронађите вашу „{0}“ датотеку...

en: Locate "{0}"
sr: Пронађи „{0}“

en: Locate iTunes Music Directory
sr: Пронађите иТјунс директоријум са музиком

en: The iTunes library refers to your music directory as "{0}" but Banshee was not able to infer the location of this directory. Please locate it.
sr: иТјунс Аудиотека указује на директоријум са музиком „{0}“, али Злослутница не може да нађе ово место. Мораћете сами да нађете директоријум.

en: iTunes Media Player
sr: иТјунс музички програм

en: Banshee is not familiar with this version of the iTunes library format. Importing may or may not work as expected, or at all. Would you like to attempt to import anyway?
sr: Злослутница није упозната са овим издањем иТјунсовог формата аудиотеке. Увоз можда неће радити како је очекивано. Да ли ипак желите да покушате увоз песама?

en: Unable to import song.
sr: Не могу да увезем песму.

en: Rhythmbox Music Player
sr: Ритам машина музички програм

en: _Fill
sr: _Попуни

en: f_rom
sr: _из

en: Add to Play Queue
sr: Закажи песму

en: Append selected songs to the play queue
sr: Додаје изабране песме међу заказане

en: Play After
sr: Пусти након

en: Add selected songs after the currently playing track, album, or artist
sr: Додајте изабране песме након тренутно пуштене нумере, албума или извођача

en: Current Track
sr: Тренутне нумере

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing song
sr: Додајте изабране песме након тренутно пуштене песме

en: Current Album
sr: Тренутног албума

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing album
sr: Додајте изабране песме након тренутно пуштеног албума

en: Current Artist
sr: Тренутног извођача

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing artist
sr: Додајте изабране песме након тренутно пуштеног извођача

en: Refresh random tracks in the play queue
sr: Освежи измешане, заказане песме

en: Randomize the playback order of items in the play queue
sr: Поставите насумичан поредак нумера у реду за пуштање

en: Add More
sr: Додај још

en: Add more random tracks to the play queue
sr: Додајте још насумичних песама у заказане

en: Remove all tracks from the play queue
sr: Уклоните све песме из списка заказаних

en: Clear the play queue when quitting
sr: Очистите списак заказаних песама при изласку из програма

en: Remove From Play Queue
sr: Уклони из заказаних

en: Number of _played songs to show
sr: _Број пуштаних песама за приказ

en: Number of _upcoming songs to show
sr: Број _новопристиглих песама за приказ

en: Podcast
sr: Подемисија

en: All Podcasts ({0})
sr: Све подемисије {0}

en: Podcasts Folder
sr: Фасцикле подемисија

en: Remove Podcast
sr: Уклони подемисију

en: Disable Auto Updates
sr: Онемогући самостална ажурирања

en: Network error updating {0}
sr: Грешка мреже приликом ажурирања {0}

en: Parsing error updating {0}
sr: Грешка обраде приликом ажурирања {0}

en: Authentication error updating {0}
sr: Грешка потврђивања идентитета приликом ажурирања {0}

en: Error updating {0}
sr: Грешка приликом ажурирања {0}

en: Search your podcasts
sr: Претражите ваше подемисије

en: Episode Properties
sr: Својства епизоде

en: Published
sr: Објављено

en: New
sr: Ново

en: Downloaded
sr: Преузето

en: {0} episode | {0} episodes
sr[0]: {0} епизода
sr[1]: {0} епизоде
sr[2]: {0} епизода
sr[3]: Једна епизода

en: Never updated
sr: Никада ажурирано

en: Updated at {0}
sr: Ажурирано {0}

en: Updated {0}
sr: Ажурирано {0}

en: Downloading
sr: Преузимам

en: New Items
sr: Нова ставка

en: All Items
sr: Све ставке

en: Downloading Podcast(s)
sr: Преузимам подемисију(е)

en: Cancel all podcast downloads?
sr: Да прекинем преузимања свих подемисија?

note: "<control><shift>U",
en: Check all podcasts for new episodes
sr: Проверите све подемисије за новим епизодама

en: Add Podcast...
sr: Додај подемисију...

en: Subscribe to a new podcast
sr: Пријавите се на нову подемисију

en: Unsubscribe and Delete
sr: Одјави се и обриши

en: Check for New Episodes
sr: Потражи нове епизоде

en: Download All Episodes
sr: Преузми све епизоде

en: Visit Podcast Homepage
sr: Посети веб страницу подемисије

en: Podcast Properties
sr: Својства подемисије

en: Mark as New
sr: Означи као ново

en: Archive
sr: Архива

note: Translators: this is a verb used as a button name, not a noun
en: Download
sr: Преузми

en: Cancel Download
sr: Прекини преузимање

en: Visit Website
sr: Посетите веб страницу

en: Add Podcast
sr: Додај подемисију

en: Delete File | Delete Files
sr[0]: Обриши датотеку
sr[1]: Обриши датотеке
sr[2]: Обриши датотеке
sr[3]: Обриши датотеку

en: Invalid URL
sr: Неисправна адреса

en: Podcast URL is invalid.
sr: Адреса подемисије је неисправна.

en: Episode Details
sr: Подаци о епизоди

en: Check periodically for new episodes
sr: Провери повремено за новим епизодама

en: If checked, Banshee will check every hour to see if this podcast has new episodes
sr: Ако је означено, Злослутница ће проверавати на сваких сат времена да види да ли ова подемисија има нових епизода

en: Download new episodes
sr: Преузми нове епизоде

en: Archive all episodes except the newest one
sr: Архивирај све епизоде ​​осим оне најновији

en: No description available
sr: Нема доступног описа

en: Name:
sr: Назив:

en: Website:
sr: Веб страница:

en: Visit
sr: Посети

en: Subscription Options
sr: Опције претплате

en: Feed URL:
sr: Адреса довода:

en: Last Refreshed:
sr: Последње освежавање:

en: Category:
sr: Категорија:

en: Copyright:
sr: Ауторска права:

en: Podcast:
sr: Подемисије:

en: URL:
sr: Адреса:

en: Subscribe to New Podcast
sr: Пријављује вас на нову подемисију

en: Please enter the URL of the podcast to which you would like to subscribe.
sr: Унесите адресу подемисије на коју желите да се претплатите.

en: Download all episodes
sr: Преузми све епизоде

en: Download the most recent episode
sr: Преузми најскорије епизоде

en: Let me decide which episodes to download
sr: Пусти да одаберем епизоде за преузимање

en: _Speaker:
sr: _Звучник:

en: Sample
sr: Узорак

note: Translators: {0} and {1} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: by '{0}' from '{1}'
sr: „{0}“ извођача „{1}“

note: Translators: {0} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: from '{0}'
sr: „{0}“

note: Translators: {0} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: by '{0}'
sr: изводи „{0}“

en: _Show Banshee in the sound menu
sr: _Прикажи Злослутницу у изборнику звука

en: Control Banshee through the sound menu
sr: Управљајте Злослутницом из изборника звука

en: Show SQL Console
sr: Прикажи СКуЛ конзолу

en: Start SQL Monitoring
sr: Почни СКуЛ праћење

en: Stop SQL Monitoring
sr: Прекини СКуЛ праћење

en: Track Preview
sr: Преглед нумере

en: Shared Media
sr: Дељени медиј

en: UPnP Share
sr: УПнП дељење

en: Uploaded by
sr: Послао

en: Play in Banshee...
sr: Пусти у Злослутници...

en: Play in Web Browser...
sr: Пусти у Интернет прегледнику...

en: No videos found
sr: Видео није нађен

en: open context menu
sr: отвори додатну површ

en: click
sr: клик

en: menu
sr: избор

en: Hide <i>{0}</i>
sr: Сакриј <i>{0}</i>

note: Translators: {0} is substituted with the application name
en: {0} Encountered a Fatal Error
sr: „{0}“ доживљава фаталну грешку

en: Error Details
sr: Детаљи грешке

en: An unhandled exception was thrown:
sr: Догодио се необрађени изузетак:

en: Assembly Version Information
sr: Подаци о издањима компоненти

en: Assembly Name
sr: Назив компоненте

en: Condition:
sr: Услов:

en: _Match
sr: _Поклапа се са

en: all
sr: сваким

en: any
sr: било којим

en: of the following:
sr: од следећих услова:

en: _Limit to
sr: _Ограничи на

en: selected by
sr: изабране као

en: ago
sr: пре

en: seconds
sr: секунде

en: days
sr: дана

en: weeks
sr: недеље

en: months
sr: месеца

en: years
sr: године

en: {0} download at {1}/s | {0} downloads at {1}/s
sr[0]: {0} преузимање при {1}/с
sr[1]: {0} преузимања при {1}/с
sr[2]: {0} преузимања при {1}/с
sr[3]: Једно преузимање при {1}/с

en: {0} download at {1}/s ({2} pending) | {0} downloads at {1}/s ({2} pending)
sr[0]: {0} преузимање при {1}/с ({2} на чекању)
sr[1]: {0} преузимања при {1}/с ({2} на чекању)
sr[2]: {0} преузимања при {1}/с ({2} на чекању)
sr[3]: Једно преузимање при {1}/с ({2} на чекању)

note: public static readonly Operator Equal              = new Operator ("equals", "= {0}", "==", "=", ":"); public static readonly Operator NotEqual           = new Operator ("notEqual", "!= {0}", true, "!=", "!:"); public static readonly Operator LessThanEqual      = new Operator ("lessThanEquals", "<= 
en: before
sr: пре

en: after
sr: након

en: is
sr: је

en: is not
sr: није

en: at most
sr: је највише

en: at least
sr: је најмање

en: less than
sr: пре мање од

note: The SQL operators in these Operators are reversed from normal on purpose
en: more than
sr: пре више од

en: empty
sr: празно

en: {0} ago
sr: пре {0}

en: contains
sr: садржи

en: doesn't contain
sr: не садржи

en: starts with
sr: почиње са

en: ends with
sr: завршава се са

en: Last.fm Account Login
sr: Налог пријављивања на Ласт.фм

en: Please enter your Last.fm account credentials.
sr: Унеси податке о вашем Ласт.фм налогу.

en: Save and Log In
sr: Сачувај и пријави ме

en: Authorize for Last.fm
sr: Овласти за Ласт.фм

en: This service does not exist.
sr: Овај сервис не постоји.

en: Stations are only available to paying Last.fm subscribers.
sr: Ове станица су доступне само претплаћеним члановима Ласт.фм-а.

en: This station is not available.
sr: Ова станица није доступна.

en: The request is missing a required parameter.
sr: Недостаје потребан параметар уз захтев.

en: The specified resource is invalid.
sr: Није исправан задати извор.

en: Server error, please try again later.
sr: Грешка на серверу, покушајте касније.

en: Invalid authentication information, please re-authenticate.
sr: Нису исправни подаци за пријаву, поновите пријављивање.

en: The API key used by this application is invalid.
sr: Није исправан АПИ кључ за рад са овим програмом.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
sr: Систем је ван мреже ради одржавања. Покушајте да се повежете касније.

en: The method signature is invalid.
sr: Није исправан начин потписивања.

en: There is not enough content to play this station.
sr: Нема довољно садржаја за слушање ове станице.

en: This group does not have enough members for radio.
sr: Ова група нема довољно чланова за радио.

en: This artist does not have enough fans for radio.
sr: Овај извођач нема довољно обожаваоца за радио.

en: There are not enough neighbours for this station.
sr: Нема довољно комшија за ову станицу.

en: This user is not allowed to listen to radio during peak usage
sr: Овом кориснику није допуштено да слуша радио за време највеће посете

en: Radio station not found
sr: Нисам пронашао радио станицу

en: This application is not allowed to make requests to the web services
sr: Овом програму није допуштено да поставља захтеве веб услугама

en: This type of request is no longer supported
sr: Ова врста захтева више није подржана

en: Your IP has made too many requests in a short period, exceeding our API guidelines
sr: Ваш ИП је поставио превише захтева у кратком времену, премашујући смернице наше АПИ

en: There was an unknown error.
sr: Дошло је до непознате грешке.

en: Not connected to Last.fm.
sr: Нисте повезани на Ласт.фм.

en: Account details are needed before you can connect to Last.fm
sr: Унесите податке о налогу пре него то се повежете на Ласт.фм

en: No network connection detected.
sr: Не постоји веза ка Интернету.

en: Last.fm username is invalid.
sr: Није исправно корисничко име за Ласт.фм.

en: Connecting to Last.fm.
sr: Повезујем се на Ласт.фм.

en: Connected to Last.fm.
sr: Повезани сте на Ласт.фм.

en: Unknown Podcast
sr: Непозната подемисија
