banshee - en to sr translation catalogue (1438 entries)

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.AppleDevice/Banshee.Dap.AppleDevice.addin.xml
en: Apple Devices Support
sr: Podrška za Ejpol uređaje

en: Support for most iPod/iPhone/iPad devices.
sr: Podrška za većinu ajPod/ajFon/ajPad uređaja.

en: Device Support
sr: Podrška za uređaje

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Karma/Banshee.Dap.Karma.addin.xml
en: Karma Support
sr: Podrška Karme

en: Support for Rio Karma devices.
sr: Podrška za uređaje Rio Karme.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.MassStorage/Banshee.Dap.MassStorage.addin.xml
en: Mass Storage Media Player Support
sr: Podrška za zvučne uređaje sa memorijom

en: Support for USB-drive based devices, including many iAudio devices and Android, Pre, and Galaxy phones.
sr: Podrška za uređaje zasnovane na USB disku, obuhvatajući mnoge iZvučne uređaje i telefone Android, Pre i Galaksi.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Mtp/Banshee.Dap.Mtp.addin.xml
en: MTP Media Player Support
sr: Podrška za MTP zvučni uređaj

en: Support for MTP devices, including many Creative Zen devices.
sr: Podrška za MTP uređaje, uključujući mnoge Kreativ Zen uređaje.

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3.Store/Banshee.AmazonMp3.Store.addin.xml
en: Amazon MP3 Store Source
sr: Izvor Amazonovih MP3 radnji

en: Browse, search, and purchase music from the Amazon MP3 store.
sr: Razgledajte, pretražujte i kupujte muziku sa Amazonovih MP3 radnji.

en: Online Sources
sr: Izvori sa mreže

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3/Banshee.AmazonMp3.addin.xml
en: Amazon MP3 Import
sr: Uvoz Amazon MP3 numera

en: Download and import music purchased from Amazon.com.
sr: Preuzimajte i uvozite muziku kupljenu na Amazonu.

note: ../src/Extensions/Banshee.Audiobook/Banshee.Audiobook.addin.xml
en: Audiobooks Library
sr: Zvučne knjige

en: Organize audiobooks, lectures, etc.
sr: Organizujte zvučne knjige, predavanja, lekcije...

en: Core
sr: Jezgro

note: ../src/Extensions/Banshee.BooScript/Banshee.BooScript.addin.xml
en: Boo Scripting
sr: Boo skripte

en: Customize and extend Banshee with Boo-language scripts.
sr: Prilagodite i proširite Zloslutnicu skriptama u Boo programskom jeziku.

en: Utilities
sr: Alatke

note: ../src/Extensions/Banshee.Bpm/Banshee.Bpm.addin.xml
en: BPM Detection
sr: Otkrivanje BPM podataka

en: Detect the beats per minute (BPM) of your music.
sr: Otkriva takt pesme (broj bitova u minuti — BPM).

note: ../src/Extensions/Banshee.CoverArt/Banshee.CoverArt.addin.xml
en: Cover Art Fetching
sr: Preuzimanje omota

en: Fetch cover art for all items in your library.
sr: Preuzima omote za sve albume u vašoj audioteci.

note: ../src/Extensions/Banshee.Daap/Banshee.Daap.addin.xml
en: DAAP Sharing
sr: Deljenje kroz DAAP

en: Browse and listen to music shared over your local network.
sr: Prikazuje i pušta muziku unutar vaše lokalne mreže.

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic.Store/Banshee.Emusic.Store.addin.xml
en: eMusic Store
sr: eMjuzik radnja

en: Browse, search, and purchase music and audiobooks from eMusic
sr: Razgledajte, pretražujte i kupujte muziku i zvučne knjige sa eMjuzika

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic/Banshee.Emusic.addin.xml
en: eMusic Import
sr: Uvoz sa eMjuzika

en: Download and import music purchased from eMusic.
sr: Preuzima i uvozi muziku kupljenu na eMjuziku.

note: ../src/Extensions/Banshee.FileSystemQueue/Banshee.FileSystemQueue.addin.xml
en: File System Preview Queue
sr: Pregled datoteka

en: Preview files without importing to your library.
sr: Pušta datoteke bez uvoženja u biblioteku.

note: ../src/Extensions/Banshee.Fixup/Banshee.Fixup.addin.xml
en: Metadata Fixup
sr: Popravka meta podataka

en: Fix broken and missing metadata using bulk operations.
sr: Popravlja oštećene i nedostajuće meta podatke koristeći radnje nad grupom.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetArchive/Banshee.InternetArchive.addin.xml
en: Internet Archive
sr: Internet arhiva

en: Browse and search the Internet Archive's vast media collection.
sr: Razgleda i pretražuje zbirku unutar Internet arhive.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetRadio/Banshee.InternetRadio.addin.xml
en: Internet Radio
sr: Internet radio

en: Listen to and organize Internet Radio stations.
sr: Omogućava slušanje i uređivanje Internet radio stanica.

note: ../src/Extensions/Banshee.Lastfm/Banshee.Lastfm.addin.xml
en: Last.fm Scrobbling
sr: Last.fm skroblovanje

en: Last.fm scrobbling and context pane recommendations.
sr: Preporuke za Last.fm skroblovanje i za dodatnu površ.

note: ../src/Extensions/Banshee.LastfmStreaming/Banshee.LastfmStreaming.addin.xml
en: Last.fm Radio
sr: Last.fm radio

en: Last.fm streaming radio for paid subscribers.
sr: Protočni radio Last.fm-a za pretplaćene korisnike.

note: ../src/Extensions/Banshee.LibraryWatcher/Banshee.LibraryWatcher.addin.xml
en: Library Watcher
sr: Nadgledanje zbirke

en: Automatically update music and video libraries.
sr: Automatski ažurira audioteku i videoteku.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiniMode/Banshee.MiniMode.addin.xml
en: Mini Mode
sr: Mali režim

en: Control Banshee through a small window with only playback controls and track information.
sr: Upravljajte Zloslutnicom kroz prozor koji sadrži osnovne podatke i kontrole.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiroGuide/Banshee.MiroGuide.addin.xml
en: Miro Guide Podcast Directory
sr: Direktorijum podemisije vodiča Mira

en: Browse and subscribe to thousands of audio and video podcasts.
sr: Razgledajte i pretplatite se na hiljade audio i video podemisija.

note: ../src/Extensions/Banshee.Mpris/Banshee.Mpris.addin.xml
en: MPRIS D-Bus interface
sr: Sučelje MPRIS D-sabirnice

en: Control Banshee using the MPRIS D-Bus interface.
sr: Upravljajte Zloslutnicom koristeći sučelje MPRIS D-sabirnice.

note: ../src/Extensions/Banshee.MultimediaKeys/Banshee.MultimediaKeys.addin.xml
en: Multimedia Keys
sr: Multimedijalni tasteri

en: Control playback via the multimedia keys on your keyboard.
sr: Upravljajte muzikom preko dodatnih tastera na tastaturi.

note: ../src/Extensions/Banshee.NotificationArea/Banshee.NotificationArea.addin.xml
en: Notification Area Icon
sr: Ikonica obaveštajne zone

en: Display an icon in the notification area for controlling Banshee.
sr: Prikazuje ikonicu za upravljanje Zloslutnicom u obaveštajnoj zoni panela.

note: ../src/Extensions/Banshee.OpticalDisc/Banshee.OpticalDisc.addin.xml
en: DVD and Audio CD Support
sr: Podrška za DVD i zvučne diskove

en: Watch DVDs, listen to and rip Audio CDs.
sr: Gledajte DVD, slušajte i čupajte podatke sa zvučnih diskova.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayerMigration/Banshee.PlayerMigration.addin.xml
en: Importers for Amarok, Rhythmbox and iTunes
sr: Uvoz iz Amaroka, Ritam mašine i iTjunsa

en: Import your library from Amarok, Rhythmbox or iTunes.
sr: Uvezite vašu zbirku iz Amaroka, Ritam mašine ili iTjunsa.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayQueue/Banshee.PlayQueue.addin.xml
en: Play Queue
sr: Pusti zakazano

en: Queue tracks in an ad-hoc playlist, or let the Auto DJ take over.
sr: Zakažite pesme u privremeni spisak numera ili ih preusmerite u Auto DiDžej.

note: ../src/Extensions/Banshee.Podcasting/Banshee.Podcasting.addin.xml
en: Podcasts
sr: Podemisije

en: Subscribe to podcasts and stream or download episodes.
sr: Prijavite se na podemisije i tokove ili preuzmite epizode.

note: ../src/Extensions/Banshee.SoundMenu/Banshee.SoundMenu.addin.xml
en: Sound Menu Integration
sr: Objedinjavanje u izborniku zvuka

en: Control Banshee from the Sound Menu.
sr: Upravljajte Zloslutnicom iz izbornika zvuka.

note: ../src/Extensions/Banshee.Torrent/Banshee.Torrent.addin.xml
en: Torrent Downloader
sr: Preuzimanje torenta

en: Support downloading BitTorrent files from podcasts.
sr: Omogućava preuzimanje BitTorent datoteka iz podemisija.

note: ../src/Extensions/Banshee.UbuntuOneMusicStore/Banshee.UbuntuOneMusicStore.addin.xml
en: Ubuntu One Music Store
sr: Ubuntu jedan muzička radnja

en: This extension grants access to the Ubuntu One Music Store, powered by 7digital.
sr: Ovo proširenje dozvoljava pristup Ubuntu jedan muzičkoj radnji, koje pogoni 7-digital.

note: ../src/Extensions/Banshee.UPnPClient/Banshee.UPnPClient.addin.xml
en: UPnP Client
sr: UPnP klijent

en: Browse and play music and videos shared over your local network using UPnP.
sr: Pregleda i pušta muziku i snimke deljene preko vaše lokalne mreže koristeći UPnP.

note: ../src/Extensions/Banshee.Wikipedia/Banshee.Wikipedia.addin.xml
en: Wikipedia
sr: Vikipedija

en: View artist information from Wikipedia in the context pane.
sr: Prikazuje podatke o izvođaču sa Vikipedije u dodatnoj površi.

en: Context Pane
sr: Bočna površ

note: ../src/Extensions/Banshee.YouTube/Banshee.YouTube.addin.xml
en: YouTube
sr: JuTub

en: Show related YouTube videos in the context pane.
sr: Prikazuje odgovarajuće video snimke sa JuTuba u dodatnoj površi.

en: AAC (Novell Encoder)
sr: AAC (Novelov koder)

en: Designed to be the successor of the MP3 format, AAC generally achieves better sound quality than MP3 at many bit rates.
sr: Napravljen sa ciljem da nasledi MP3 format, AAC uglavnom pruža bolji kvalitet zvuka nego MP3 pri većem bitskom protoku.

en: Bitrate
sr: Protok bita

en: Container
sr: Sadržalac

en: MPEG-4 QuickTime
sr: MPEG-4 KvikTajm

en: Profile
sr: Profil

en: Low Complexity
sr: Niska složenost

en: Long Term Prediction
sr: Dugoročno predviđanje

en: Output Format
sr: Izlazni format

en: Channels
sr: Broj kanala

en: Free Lossless Audio Codec
sr: Slobodni kodek bez gubitka

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
sr: FLAC je slobodan zvučni kodek koji smanjuje veličinu datoteka bez gubitka na kvalitetu.

en: MP3 (LAME Encoder)
sr: MP3 (LAME koder)

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format that produces larger files at lower bitrates.
sr: Vlasnički, nešto stariji, ali i dalje popularan zvučni kodek sa gubicima, koji pravi nešto veće datoteke pri nižem bitskom protoku.

en: Encoding Mode
sr: Režim šifrovanja

en: Constant Bitrate
sr: Stalni bitski protok

en: Variable Bitrate
sr: Promenljiv bitski protok

en: VBR Quality
sr: Kvalitet za VBR

en: Worst
sr: Najgore

en: Best
sr: Najbolje

en: MP3 (Xing Encoder)
sr: MP3 (Hing koder)

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
sr: Vorbis je otvoreni zvučni kodek, sa gubicima, koji daje bolji kvalitet zvuka uz manje datoteke u odnosu na MP3.

en: Audio quality
sr: Kvalitet zvuka

en: Wavpack
sr: Vejvpak

en: A fast and efficient open source audio format offering lossless and high-quality lossy encoding with great dynamic range.
sr: Brz i efikasan otvoreni format, koji omogućava kodiranje bez gubitka ili sa gubitkom uz dobar dinamički opseg.

en: Mode
sr: Režim

en: Fast Compression
sr: Brzo sažimanje

en: Default Compression
sr: Osnovno sažimanje

en: High Compression
sr: Visoko sažimanje

en: Very High Compression
sr: Veoma visoko sažimanje

en: Lossy mode
sr: Bez gubitka

en: Store MD5 sum in the file
sr: Sačuvaj MD5 sumu u datoteku

en: Extra processing
sr: Dodatna obrada

en: Default
sr: Osnovno

en: Highest
sr: Najviše

en: Waveform PCM
sr: Vejvform PCM

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
sr: VAV+PCM je format bez gubitaka koji čuva nesažeti, izvorni impulsnim kodom modulisani (PCM) zvuk.

en: Windows Media Audio
sr: Vindouz media audio

en: A proprietary lossy audio format with high quality output at a lower file size than MP3. A 96 kbps WMA is equivalent to a 128 kbps MP3.
sr: Vlasnički zvučni format sa gubitkom, koji postiže veći kvalitet uz manje veličine datoteka u odnosu na MP3. VMA od 96 kb/s daje sličan kvalitet kao MP3 od 128 kb/s.

en: Use a variable bitrate
sr: Koristi promenljivi protok

en: Audio Quality
sr: Kvalitet zvuka

en: Media Player
sr: Medijski program

en: Banshee Media Player
sr: Zloslutnička muzička kutija

en: Play and organize your media collection
sr: Razgledajte i uređujte vašu muzičku i video zbirku

note: Writing GNOME below, instead of just "Linux", is inclusive of *BSD OSs
en: Banshee is an open source multimedia management and playback application for GNOME, Mac and Windows.
sr: Zloslutnica je program otvorenog koda za upravljanje i puštanje multimedija na Gnomu, Meku i Vindouzu.

en: Play your music and videos. Stay entertained and up to date with podcasts and video podcasts. Sync your Android, iPod, and other devices. We think you'll love Banshee!
sr: Puštajte vašu muziku i video snimke. Zabavljajte se i budite na najnovijem sa podemisijama i video podemisijama. Usaglasite vaš Android, ajPod, i druge uređaje. Nadamo se da će vam se svideti Zloslutnica!

en: Could not create pipeline
sr: Ne mogu da napravim spojku niza

en: Could not create filesrc element
sr: Ne mogu da napravim komponentu izvorne datoteke

en: Could not create decodebin2 plugin
sr: Ne mogu da napravim „decodebin2“ dodatak

en: Could not create audioconvert plugin
sr: Ne mogu da napravim dodatak za pretvaranje zvuka

en: Could not create bpmdetect plugin
sr: Ne mogu da napravim dodatak za otkrivanje bpm-a

en: Could not create fakesink plugin
sr: Ne mogu da napravim „fakesink“ dodatak

en: Could not link pipeline elements
sr: Ne mogu da povežem elemente niza spojke

en: Could not initialize element from cdda URI
sr: Ne mogu da pokrenem komponentu sa cdda adrese

en: Could not create encoder pipeline
sr: Ne mogu da napravim spojku šifrera

en: Could not create queue plugin
sr: Ne mogu da napravim dodatak za čekaonicu

en: Could not create filesink plugin
sr: Ne mogu da napravim dodatak usaglašavanja datoteka

en: Could not create source element
sr: Ne mogu da napravim komponentu izvora

en: Could not create sink element
sr: Ne mogu da napravim komponentu usaglašavanja

en: Could not create sinkbin plugin
sr: Ne mogu da napravim priključak ben usaglašavanja

en: Could not create audioresample plugin
sr: Ne mogu da napravim priključak „ponovnog uzorkovanja zvuka“

en: Could not create encoding pipeline
sr: Ne mogu da napravim spojku šifrera

en: Could not get sink pad from encoder
sr: Ne mogu da dobavim priključak usaglašavanja sa šifrera

en: Could not construct pipeline
sr: Ne mogu da izgradim spojku niza

en: Write CD...
sr: Nareži disk...

en: Write selected tracks to an audio CD
sr: Narežite izabrane numere na zvučni disk

en: Could not write CD
sr: Ne mogu da narežem disk

en: Brasero could not be started
sr: Ne mogu da pokrenem Brazero

en: Fullscreen video playback active
sr: Video je pokrenut preko celog ekrana

en: Could not find an encoder for ripping.
sr: Ne mogu da nađem šifrer za izvlačenje pesme.

en: Could not create CD ripping driver.
sr: Nema upravljačkog programa za izvlačenje zvuka sa CD-a.

en: Could not create BPM detection driver.
sr: Nema upravljačkog programa za otkrivanje BPM podataka.

en: Could not initialize GStreamer library
sr: Ne mogu da pokrenem biblioteku Gstrimera

en: Unknown Error
sr: Nepoznata greška

en: _Enable ReplayGain correction
sr: _Omogući ispravljanje pojačanja ponovnog puštanja

en: For tracks that have ReplayGain data, automatically scale (normalize) playback volume
sr: Automatski podešava jačinu zvuka za pesme koje sadrže podatke pojačanja ponovnog puštanja

en: Enable _gapless playback
sr: Bez pauze iz_među pesmama

en: Eliminate the small playback gap on track change. Useful for concept albums and classical music
sr: Potpuno uklanja kratku pauzu prilikom promene pesama.  Korisno za albume sa određenom tematikom ili klasičnu muziku.

en: Could not create transcoder
sr: Ne mogu da stvorim prevodioca formata

en: Could not create encoder pipeline : {0}
sr: Ne mogu da napravim spojku šifrera : {0}

en: GStreamer# 0.10
sr: Gstrimer# 0.10

en: Could not create encoding pipeline : {0}
sr: Ne mogu da napravim spojku šifrera : {0}

note: Translators: verb
en: Import
sr: Uvezi

en: Can't check for updates
sr: Ne mogu da proverim ažuriranja

en: We're currently not able to check if there's a new version available. Please try again later.
sr: Trenutno nismo u mogućnosti da proverimo da li je dostupno novo izdanje. Pokušajte ponovo kasnije.

en: No update available
sr: Nema dostupnih ažuriranja

en: You already have the latest version of Banshee installed.
sr: Već imate instalirano najnovije izdanje Zloslutnice.

en: A new version of Banshee ({0}) is available.{1}Do you want to update?
sr: Dostupno je novo izdanje Zloslutnice ({0}).{1}Da li želite da ažurirate?

en: Banshee update available
sr: Dostupno je ažuriranje Zloslutnice

note: Translators: {0} is the filename, eg Banshee-1.9.5.msi
en: Downloading {0}
sr: Preuzimam {0}

en: Update download failed
sr: Preuzimanje ažuriranja nije uspelo

en: The download failed. Please try again later.
sr: Preuzimanje nije uspelo, pokušajte opet kasnije.

en: The update finished downloading.{0}Do you want to shutdown Banshee and run the installer?
sr: Preuzimanje ažuriranja je završeno.{0}Da li želite da zatvorite Zloslutnicu i da pokrenete program za instalaciju?

en: Update finished downloading
sr: Završeno je preuzimanje ažuriranja

en: Check for Updates
sr: Potraži ažuriranja

en: Help Options
sr: Opcije pomoći

en: Show this help
sr: Prikazuje ovu pomoć

en: Show options for controlling playback
sr: Prikazuje opcije za kontrolu reprodukcije

en: Show options for querying the playing track
sr: Prikazuje opcije zakazivanja pesama

en: Show options for querying the playing engine
sr: Prikazuje opcije za zakazivanje iz razgledača

en: Show options for the user interface
sr: Prikazuje opcije korisničkog sučelja

en: Show options for developers and debugging
sr: Prikazuje opcije za programere i ispravljanje grešaka

en: Show all option groups
sr: Prikazuje sve grupe opcija

en: Show version information
sr: Ispisuje podatke o izdanju programa

en: Playback Control Options
sr: Kontrole za puštanje muzike

en: Play the next track, optionally restarting if the 'restart' value is set
sr: Pušta narednu pesmu, ili ponavlja trenutnu ukoliko je tako podešeno

en: Play the previous track, optionally restarting if the 'restart' value is set
sr: Pušta prethodnu pesmu, ili ponavlja trenutnu ukoliko je podešena vrednost „restart“ (ponovo pokreni)

en: If the current song has been played longer than 4 seconds then restart it, otherwise the same as --previous
sr: Ukoliko je trenutna pesma puštena više od 4 sekunde, ponovo je pušta, u suprotnom radi isto što i „--previous“ (prethodno)

en: Automatically start playing any tracks enqueued on the command line
sr: Sam pušta pesme ukoliko su zakazane iz linije naredbi

en: Start playback
sr: Započinje puštanje

en: Pause playback
sr: Pauzira puštanje

en: Toggle playback
sr: Započinje/pauzira puštanje

en: Completely stop playback
sr: Potpuno zaustavlja puštanje

en: Enable or disable playback stopping after the currently playing track (value should be either 'true' or 'false')
sr: Određuje da li da zaustavi puštanje muzike nakon trenutne pesme (vrednosti mogu biti „true“ (da) ili „false“ (ne)).

en: Set the playback volume (0-100), prefix with +/- for relative values
sr: Postavlja jačinu zvuka (0-100), uz prefiks +/- za relativne vrednosti

en: Seek to a specific point (seconds, float)
sr: Skače na određenu lokaciju u trenutnoj pesmi

en: Set the currently played track's rating (0 to 5)
sr: Postavlja ocenu trenutne pesme (od 0 do 5)

en: Player Engine Query Options
sr: Opcije zakazivanja motorom programa

en: Current player state
sr: Trenutno stanje programa

en: Last player state
sr: Poslednje stanje programa

en: Query whether the player can be paused
sr: Pita da li program može biti pauziran

en: Query whether the player can seek
sr: Pita da li program može da premotava pesme

en: Player volume
sr: Jačina zvuka

en: Player position in currently playing track
sr: Prikazuje položaj napredovanja u trenutno puštenoj pesmi

en: Playing Track Metadata Query Options
sr: Opcije zakazivanja po metapodacima pesme

en: URI
sr: Adresa

en: Artist Name
sr: Ime izvođača

en: Album Title
sr: Naziv albuma

en: Track Title
sr: Naslov pesme

en: Duration
sr: Trajanje

note: Translators: noun
en: Track Number
sr: Broj numere

note: Translators: noun
en: Track Count
sr: Broj preslušavanja

en: Disc Number
sr: Broj diska

en: Year
sr: Godina

en: Rating
sr: Ocena

en: Score
sr: Rezultat

note: Translators: noun
en: Bit Rate
sr: Bitski protok

en: User Interface Options
sr: Opcije korisničkog sučelja

en: Present the user interface on the active workspace
sr: Prikazuje korisničko sučelje na trenutnoj radnoj površi

en: Enter the full-screen mode
sr: Prebacuje u režim preko celog ekrana

en: Hide the user interface
sr: Skriva korisničko sučelje

en: Do not present the user interface, regardless of any other options
sr: Ne prikazuje korisničko sučelje, bez obzira na ostale opcije

en: Present the import media dialog box
sr: Prikazuje prozorče za uvoz medija

en: Present the about dialog
sr: Prikazuje prozorče sa podacima o programu

en: Present the open location dialog
sr: Prikazuje prozorče o otvaranju mesta

en: Present the preferences dialog
sr: Prikazuje prozorče postavki

en: Debugging and Development Options
sr: Opcije za uklanjanje grešaka i razvoj

en: Enable general debugging features
sr: Omogućava opšte funkcije za ispravljanje grešaka

en: Enable debugging output of SQL queries
sr: Omogućava izlaze za ispravljanje grešaka u SKuL upitima

en: Enable debugging output of Mono.Addins
sr: Omogućava izlaze za ispravljanje grešaka u Mono dodacima

en: Specify an alternate database to use
sr: Određuje neku drugu bazu podataka za korišćenje

en: Force fetching of missing cover artwork
sr: Prisiljava dovlačenje nedostajućeg omota

en: Specify an alternate key, default is /apps/banshee-1/
sr: Određuje neki drugi ključ, podrazumevani je „/apps/banshee-1/“

en: Optimize instance for running uninstalled; most notably, this will create an alternate Mono.Addins database in the working directory
sr: Poboljšava program za rad bez instalacije; pre svega, ovo će napraviti „Mono.Addins“ bazu podataka u trenutnom radnom direktorijumu

en: Disable DBus support completely
sr: Potpuno isključuje D-bas podršku

en: Skip loading a custom gtkrc file ({0}) if it exists
sr: Ukoliko postoji, preskače učitavanje proizvoljne gtkrc datoteke ({0})

en: The following help arguments are invalid: {0}
sr: Sledeći argumenti za pomoć nisu ispravni: {0}

en: Play Album
sr: Pusti album

en: En_queue
sr: _Zakaži

en: _Play
sr: _Pusti

en: Play _Song
sr: P_usti pesmu

en: Add a song to the playlist
sr: Dodaje pesmu na spisak numera

en: Play _Album
sr: Pusti _album

en: Add an album to the playlist
sr: Dodaje ceo album na spisak numera

en: {0} remaining
sr: preostalo je {0}

en: Play Song
sr: Slušate pesmu

en: Close
sr: Zatvori

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: Search
sr: Traži

en: Artist, Album, or Title
sr: Izvođač, album ili naziv pesme

note: Alias for %album_artist%
en: Album Artist
sr: Izvođač

en: Composer
sr: Kompozitor

en: Genre
sr: Žanr

note: Translators: noun
en: Comment
sr: Napomena

en: Unknown Artist
sr: Nepoznat izvođač

en: Unknown Album
sr: Nepoznat album

en: Unknown Title
sr: Nepoznat naslov

en: Various Artists
sr: Razni izvođači

en: Stream location not found
sr: Nije pronađena putanja do toka

en: File not found
sr: Datoteka nije nađena

en: Codec for playing this media type not available
sr: Nije dostupan potrebni kodek za puštanje ove vrste medija

en: File protected by Digital Rights Management (DRM)
sr: Datoteka je zaštićena pravima na digitalne formate (DRM)

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

note: TODO turn this into a PrimarySource-owned delegate?
en: _Restart Podcast
sr: Ponovo u_čitaj podemisiju

en: _Restart Audiobook
sr: Ponovo pu_sti audioteku

en: _Restart Video
sr: Ponovo pu_sti video

en: _Restart Song
sr: Ponovo pu_sti pesmu

en: _Restart Item
sr: Ponovo pu_sti stavku

en: _Jump to Playing Podcast
sr: _Idi na puštenu podemisiju

en: _Jump to Playing Audiobook
sr: _Idi na puštenu audioteku

en: _Jump to Playing Video
sr: _Idi na pušteni video

en: _Jump to Playing Song
sr: _Idi na puštenu pesmu

en: _Jump to Playing Item
sr: _Idi na puštenu stavku

en: Unknown Year
sr: Nepoznata godina

en: All Album Artists ({0})
sr: Svi izvođači albuma ({0})

en: All Albums ({0})
sr: Svi albumi ({0})

en: All Artists ({0})
sr: Svi izvođači ({0})

en: File is empty so it could not be imported: {0}
sr: Datoteka je prazna i zbog toga ne može biti uvežena: {0}

en: Value
sr: Vrednost

en: All Years ({0})
sr: Sve godine ({0})

en: Shuffle by A_lbum
sr: Ispremeštaj prema _albumu

en: by album
sr: prema albumu

en: Play all songs from an album, then randomly choose another album
sr: Pušta sve pesme iz jednog albuma, a zatim nasumično bira drugi album

en: Shuffle by A_rtist
sr: Ispremeštaj prema _izvođaču

en: by artist
sr: prema izvođaču

en: Play all songs by an artist, then randomly choose another artist
sr: Pušta pesme jednog izvođača, a zatim nasumično bira drugog izvođača

en: Shuffle _Off
sr: Puštaj pesme _redom

en: manually
sr: ručno

en: Do not shuffle playlist
sr: Ne pušta nasumično pesme sa spiska numera

en: Shuffle by _Rating
sr: Ispremeštaj prema _ocenama

en: by rating
sr: prema oceni

en: Play songs randomly, prefer higher rated songs
sr: Pušta pesme nasumično, najpre one sa boljom ocenom

en: Shuffle by S_core
sr: Ispremeštaj prema _rezultatu

en: by score
sr: prema rezultatu

en: Play songs randomly, prefer higher scored songs
sr: Pušta pesme nasumično, najpre one sa boljim rezultatom

en: Shuffle by _Song
sr: Ispremeštaj prema _nazivu pesme

en: by song
sr: prema naslovu

en: Play songs randomly from the playlist
sr: Pušta nasumično pesme sa spiska numera

en: Scanning for media
sr: Pretražujem medijum

en: Scanning...
sr: Pretražujem...

en: Scanning ({0} files)...
sr: Pretražujem ({0} datoteka)...

en: Importing Media
sr: Uvozim podatke

en: The import process is currently running. Would you like to stop it?
sr: Uvoz je u toku. Da li želite da ga prekinete?

en: Importing {0} of {1}
sr: Uvozim {0} od {1}

en: Rescanning {0} of {1}
sr: Pretražujem {0} od {1}

en: Upgrading your Banshee Database
sr: Ažuriram bazu podataka

en: Please wait while your old Banshee database is migrated to the new format.
sr: Sačekajte dok se stara baza podataka ne prevede na novi format.

en: Refreshing Metadata
sr: Osvežavam podatke o pesmama

en: Classical
sr: Klasična

en: Club
sr: Klubska

en: Dance
sr: Dens

en: Full Bass
sr: Pun bas

en: Full Bass and Treble
sr: Pun bas i visokotonac

en: Full Treble
sr: Pun visokotonac

en: Laptop Speakers and Headphones
sr: Slušalice i zvučnici prenosnih računara

en: Large Hall
sr: Velika sala

en: Live
sr: Uživo

en: Party
sr: Žurka

en: Reggae
sr: Rege

en: Rock
sr: Rok

en: Smiley Face Curve
sr: Kriva osmeha lica

en: Soft
sr: Umekšan

en: Soft Rock
sr: Umekšan rok

en: Techno
sr: Tehno

en: Remove From Library
sr: Ukloni iz Audioteke

en: File Organization
sr: Organizacija datoteka

en: Co_py files to media folder when importing
sr: Umnoži _datoteke u medijsku fasciklu prilikom uvoza

en: _Update file and folder names
sr: _Ažuriraj nazive datoteka i fascikli

en: Rename files and folders according to media metadata
sr: Menja nazive datoteka i fascikli na osnovu metapodataka

note: Translators: {0} is the library name, eg 'Music Library' or 'Podcasts'
en: {0} Folder
sr: Fascikla — {0}

en: Track Artist
sr: Izvođač numere

en: Album Artist Initial
sr: Inicijali izvođača albuma

en: Conductor
sr: Dirigent

en: Title
sr: Naslov

en: Count
sr: Broj izvođenja

en: Number
sr: Broj

en: Count (unsorted)
sr: Broj izvođenja (nesređeno)

en: Number (unsorted)
sr: Broj (nesređeno)

en: Disc Count
sr: Broj diska

en: Grouping
sr: Grupisanje

note: Catalog.GetString ("Music Library")
en: Music
sr: Muzika

en: Search your music
sr: Pretražite vašu muziku

note: Misc section
en: Miscellaneous
sr: Razno

en: _Sort an artist's albums by year, not title
sr: Poređaj _albume izvođača po godini, ne po naslovu

en: {0} song | {0} songs
sr[0]: {0} pesma
sr[1]: {0} pesme
sr[2]: {0} pesama
sr[3]: Jedna pesma

en: Music Folder
sr: Muzička fascikla

en: Favorites
sr: Omiljene

en: Songs rated four and five stars
sr: Sadrži pesme ocenjene sa četri ili pet zvezdica

en: Recent Favorites
sr: Skorašnje omiljene

en: Songs listened to often in the past week
sr: Sadrži pesme koje su često slušane u poslednjih nedelju dana

en: Recently Added
sr: Skoro dodate

en: Songs imported within the last week
sr: Sadrži pesme koje ste uvezli u poslednjih nedelju dana

en: Recently Played
sr: Poslednje slušane

en: Recently played songs
sr: Skoro slušane pesme

en: Unheard
sr: Nepreslušane

en: Songs that have not been played or skipped
sr: Sadrži pesme koje još uvek niste slušali

en: Neglected Favorites
sr: Omiljene, a zanemarene

en: Favorites not played in over two months
sr: Sadrži omiljene pesme koje niste slušali više od dva meseca

en: Least Favorite
sr: Manje omiljene

en: Songs rated one or two stars or that you have frequently skipped
sr: Sadrži pesme ocenjene sa jednom ili dve zvezdice i one koje često preskačete

en: 700 MB of Favorites
sr: 700 MB omiljenih

en: A data CD worth of favorite songs
sr: Pravi disk sa omiljenim pesama

en: 80 Minutes of Favorites
sr: 80 minuta omiljenih

en: An audio CD worth of favorite songs
sr: Pravi zvučni disk sa omiljenim pesama

en: Unrated
sr: Neocenjene

en: Songs that haven't been rated
sr: Prikazuje pesme koje niste ocenili

en: Importing Songs
sr: Uvozim pesme

en: Importing From {0}
sr: Uvozim iz {0}

note: Catalog.GetString ("Video Library")
en: Videos
sr: Video

en: Search your videos
sr: Pretražite vaše video snimke

en: Produced By
sr: Producent

en: {0} video | {0} videos
sr[0]: {0} video
sr[1]: {0} videa
sr[2]: {0} videa
sr[3]: Jedan video

en: Videos Folder
sr: Video fascikla

en: Videos rated four and five stars
sr: Sadrži video datoteke ocenjene sa četiri ili pet zvezdica

en: Unwatched
sr: Nepregledano

en: Videos that haven't been played yet
sr: Sadrži video datoteka koje još uvek niste gledali

en: Default player engine
sr: Osnovni pogon programa

en: No player engines were found. Please ensure Banshee has been cleanly installed.
sr: Nisu pronađeni pogoni programa. Proverite da li je Zloslutnica ispravno instalirana.

en: Problem with Player Engine
sr: Problem sa pogonom programa

en: Converting {0} of {1}
sr: Prevodim {0} od {1}

en: Initializing
sr: Pokrećem

en: Files are currently being converted to another format. Would you like to stop this?
sr: Datoteke se trenutno prevode u drugi format. Da li želite da prekinete?

en: Saving Metadata to File
sr: Upisujem metapodatke u datoteku

en: Sync _metadata between library and files
sr: Usaglasi _meta podatke između biblioteke i datoteka

en: Enable this option to have metadata in sync between your library and supported media files
sr: Uključite ovu opciju da biste imali meta podatke usaglašeneizmeđu vaše biblioteke i podržanih medijskih datoteka

en: Sync _ratings between library and files
sr: Usaglasi _ocenjivanje između biblioteke i datoteka

en: Enable this option to have rating metadata synced between your library and supported audio files
sr: Uključite ovu opciju da biste imali meta podatke ocenjivanjausaglašene između vaše biblioteke i podržanih zvučnih datoteka

en: Sync play counts between library and files
sr: Usaglasi brojač puštanja između biblioteke i datoteka

en: Enable this option to have playcount metadata synced between your library and supported audio files
sr: Uključite ovu opciju da biste imali meta podatke o broju puštanjausaglašene između vaše biblioteke i podržanih zvučnih datoteka

en: There is no available network connection
sr: Računar nije povezan na mrežu

en: Cannot connect to NetworkManager or Wicd
sr: Ne mogu da se povežem na Upravljača mreže ili Vicd

en: An available, working network connection will be assumed
sr: Pretpostavljam da postoji dostupna, ispravna veza ka mreži

en: _Disable features requiring Internet access
sr: _Isključi opcije koje zahtevaju Internet

en: Some features require a broadband Internet connection such as Last.fm or cover art fetching
sr: Isključuje mogućnosti programa koje zahtevaju Internet, kao što je Last.fm i preuzimanje omota za albume

en: Search this playlist
sr: Pretražite ovaj spisak numera

en: Playlist
sr: Spisak numera

en: Remove From Playlist
sr: Ukloni sa spiska numera

en: Delete Playlist
sr: Obrišite spisak numera

note: TODO generate name based on the track selection, or begin editing it
en: New Playlist
sr: Novi spisak numera

en: Windows Media ASX
sr: Vindouz medija ASH

en: Windows Media ASX (*.asx)
sr: Vindouz medija ASH (*.asx)

en: MPEG Version 3.0 Extended (*.m3u)
sr: Prošireno MPEG izdanje 3.0 (*.m3u)

en: Shoutcast Playlist version 2 (*.pls)
sr: Spisak numera mrežnog programa, izdanje 2 (*.pls)

en: XML Shareable Playlist Format version 1 (*.xspf)
sr: IksML deljivi spisak numera, izdanje 1 (*.xspf)

note: Pages (tabs)
en: General
sr: Opšte

en: Source Specific
sr: Skladištenje

en: Extensions
sr: Proširenja

note: General policies
en: File Policies
sr: Rad sa datotekama

en: Improve Banshee by sending anonymous usage data
sr: Poboljšajte Zloslutnicu slanjem anonimnog izveštaja

en: items
sr: stavke(i)

en: minutes
sr: minuta

en: hours
sr: sati

en: Artist
sr: Izvođač

note: Translators: These are unique search aliases for "artist". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: artist
sr: izvođač

en: by
sr: izvodi

en: artists
sr: izvođači

en: on
sr: na

en: from
sr: sa albuma

en: Disc
sr: Disk

en: Beats per Minute
sr: Takt

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bpm
sr: b/m

note: Translators: noun
en: Sample Rate
sr: Protok uzorka

note: Translators: noun
en: Bits Per Sample
sr: Bitova po uzorku

note: Translators: noun
en: Name
sr: Naziv

note: Translators: noun
en: License
sr: Licenca

en: Play Count
sr: Broj izvođenja

en: Skip Count
sr: Broj preskakanja

en: File Size
sr: Veličina datoteke

en: File Location
sr: Putanja datoteke

en: Time
sr: Trajanje

en: Mime Type
sr: Vrsta datoteke

en: Last Played
sr: Poslednje izvođenje

en: Last Skipped
sr: Poslednji put preskočena

en: Date Added
sr: Pridodata

en: Smart Playlist
sr: Pametni spisak numera

en: Playback Error
sr: Greška puštanja

en: Skips
sr: Preskakana

en: Plays
sr: Puštana

en: Highest Rating
sr: najviša ocena

en: Lowest Rating
sr: najniža ocena

en: Highest Score
sr: najviši rezultat

en: Lowest Score
sr: najniži rezultat

en: Most Often Played
sr: sa najviše izvođenja

en: Least Often Played
sr: sa najmanje izvođenja

en: Most Recently Played
sr: skoro preslušana

en: Least Recently Played
sr: davno preslušana

en: Most Recently Added
sr: skoro pridodata

en: Least Recently Added
sr: davno pridodata

en: Random
sr: Nasumično

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: None
sr: Ništa

en: none
sr: ništa

en: no
sr: ne

en: Resource Not Found
sr: Izvor nije pronađen

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: ResourceNotFound
sr: IzvorNijeNađen

en: missing
sr: nedostaje

en: notfound
sr: nije_nađeno

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: CodecNotFound
sr: KodekNijeNađen

en: nocodec
sr: nema_kodeka

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: unknown
sr: nepoznato

en: Unable to Migrate Smart Playlists
sr: Ne mogu da preselim pametni spisak numera

en: Please file a bug with this error: {0}
sr: Pošaljite izveštaj o ovoj grešci: {0}

en: Edit Smart Playlist
sr: Uredi pametni spisak numera

en: Delete Smart Playlist
sr: Obriši pametni spisak numera

en: All Genres ({0})
sr: Svi žanrovi ({0})

en: {0} day | {0} days
sr[0]: {0} dan
sr[1]: {0} dana
sr[2]: {0} dana
sr[3]: Jedan dan

en: {0} hour | {0} hours
sr[0]: {0} sat
sr[1]: {0} sata
sr[2]: {0} sati
sr[3]: Jedan sat

en: {0} minute | {0} minutes
sr[0]: {0} minut
sr[1]: {0} minuta
sr[2]: {0} minuta
sr[3]: Jedan minut

en: {0} second | {0} seconds
sr[0]: {0} sekund
sr[1]: {0} sekunde
sr[2]: {0} sekundi
sr[3]: Jedan sekund

en: Close Error Report
sr: Zatvori izveštaj

en: Error
sr: Greška

en: Details
sr: Pojedinosti

en: Errors
sr: Greške

en: Sort Playlists By
sr: Poređaj spiskove numera prema

note: Translators: this is a noun, referring to the harddisk
en: Drive
sr: Disk

en: Folder hie_rarchy
sr: Hije_rarhija fascikli

en: File _name
sr: Ime _datoteke

en: Adding {0} of {1} to {2}
sr: Dodajem {0} od {1} u {2}

en: Deleting {0} of {1} From {2}
sr: Brišem {0} od {1} iz {2}

en: Size Ascending
sr: Rastuće po veličini

en: Size Descending
sr: Opadajuće po veličini

en: {0} item | {0} items
sr[0]: {0} stavka
sr[1]: {0} stavke
sr[2]: {0} stavki
sr[3]: Jedna stavka

note: TODO should add library sources here, but requires changing quite a few things that depend on being loaded before the music library is added. AddSource (music_library = new MusicLibrarySource (), true); AddSource (video_library = new VideoLibrarySource (), false);
en: Online Media
sr: Izvori sa mreže

en: Libraries
sr: Audioteke

en: Unknown Stream
sr: Nepoznat tok

en: Error opening stream
sr: Ne mogu da otvorim tok

en: Could not open stream or playlist
sr: Ne mogu da otvorim tok ili spisak numera

en: Problem parsing playlist
sr: Problem obrade spiska numera

en: Could not launch URL
sr: Ne mogu da pokrenem URL

en: {0} could not be opened: {1}
    
     Check your 'Preferred Applications' settings.
sr: {0} ne može biti otvoren: {1}
    
     Proverite podešavanja u „Omiljenim programima“.

en: Show:
sr: Prikaži:

en: All
sr: Sve

en: Enabled
sr: Uključeno

en: Not Enabled
sr: Isključene

en: Search:
sr: Nađi:

en: Disable album grid
sr: Isključi mrežu albuma

en: Disable album grid and show the classic layout instead
sr: Isključuje mrežu albuma i umesto toga prikazuje klasičan raspored

en: Cannot Reorder While Sorted
sr: Ne mogu da pomeram poređane stavke

en: To put the playlist in manual sort mode, click the currently sorted column header until the sort arrow goes away.
sr: Ukoliko želite da promenite redosled stavke, klikćite na zaglavlje izabrane kolone dok se ne izgubi strelica za sortiranje.

note: Translators: this is {disc number} of {disc count} Translators: this is {track number} of {track count}
en: {0} of {1}
sr: {0} od {1}

en: Playing
sr: Puštena

en: Paused
sr: Pauzirana

en: Protected
sr: Zaštićena

en: External Document
sr: Spoljni dokument

en: Choose New Cover Art...
sr: Izaberi novi omot albuma...

en: Delete This Cover Art
sr: Obriši ovaj omot albuma

en: Track #
sr: Numera #

en: Track & Count
sr: Numera i broj puštanja

en: Disc #
sr: Disk #

en: Disc & Count
sr: Disk i broj puštanja

en: {0} kbps
sr: {0} kb/s

en: {0} bits
sr: {0} bitova

en: Make the context pane larger or smaller
sr: Povećajte ili smanjite dodatnu površ

en: Hide context pane
sr: Sakrijte dodatnu površ

en: Waiting for playback to begin...
sr: Čekam da krene muzika...

en: Loading...
sr: Učitavam...

en: Preamp
sr: Pretpojačanje

en: Equalizer
sr: Ujednačavač

en: New Preset
sr: Nova postavka

note: Translators: this is the window title when a track is playing {0} is the track title, {1} is the artist name
en: {0} by {1}
sr: {0}, izvodi {1}

en: _Bookmarks
sr: _Obeleživači

en: _Add Bookmark
sr: _Dodaj obeleživač

en: Bookmark the Position in the Current Track
sr: Obeležite položaj u trenutnoj pesmi

en: _Remove Bookmark
sr: _Ukloni obeleživač

en: Maintainers
sr: Održavaoci

en: Contributors
sr: Doprinosioci

en: Extraordinary Multimedia Management and Playback
sr: Neobičan program za uređivanje i puštanje zvuka i videa

en: Copyright © 2005–{0} Novell, Inc.
    Copyright © 2005–{1} Others
    Copyright © 2005 Aaron Bockover
sr: Autorska prava © 2005–{0} Novel, Ink.
    Autorska prava © 2005–{1} Ostali
    Autorska prava © 2005 Aron Bokover

en: Banshee Website
sr: Veb stranica programa

en: Important tasks are running
sr: Važni zadaci su još u toku

en: Closing Banshee now will cancel any currently running tasks. They cannot be resumed automatically the next time Banshee is run.
sr: Ako sada zatvorite Zloslutnicu, to će prekinuti poslove koji se izvršavaju u pozadini. Oni neće nastaviti samostalno kada ponovo pokrenete Zloslutnicu.

en: Quit Anyway
sr: Ipak izađi

en: Continue Running
sr: Nastavi sa poslovima

en: Make Banshee the default media player?
sr: Da postavim Zloslutnicu kao podrazumevani program za zvuk i video?

en: Currently another program is configured as the default media player.  Would you prefer Banshee to be the default?
sr: Trenutno je drugi program postavljen kao podrazumevani.  Da li želite da umesto njega postavite Zloslutnicu?

en: Do not ask me this again
sr: Ne pitaj me ponovo

en: Make Banshee the Default
sr: Postavi kao podrazumevani

note: Translators: verb
en: I_mport
sr: U_vezi

en: Select album cover image
sr: Odaberite sliku omota

en: All image files
sr: Sve slike

en: JPEG image files
sr: JPEG slike

en: PNG image files
sr: PNG slike

en: Open Location
sr: Otvori mesto

en: Browse...
sr: Razgledaj...

en: Enter the address of the file you would like to open:
sr: Unesite adresu datoteke koju želite da otvorite:

en: Seek to Position
sr: Skoči na poziciju

en: _Media
sr: _Datoteka

en: Import _Media...
sr: Uvezi _zvuk ili video...

en: Import media from a variety of sources
sr: Uvezite zvuk ili video iz raznih izvora

en: Import _Playlist...
sr: _Uvezi spisak numera...

en: Import a playlist
sr: Uvezite spisak numera

en: Rescan Music Library
sr: Osveži Audioteku

en: Rescan the Music Library folder
sr: Osvežava fasciklu Audioteke

en: Open _Location...
sr: Otvori _mesto...

en: Open a remote location for playback
sr: Otvara udaljenu lokaciju iz mreže

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Quit Banshee
sr: Napušta Zloslutnicu

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: Modify your personal preferences
sr: Izmenite vaša lična podešavanja programa

en: _Tools
sr: _Alati

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: Advanced Collection Searching
sr: Napredna pretraga Audioteke

en: Learn advanced ways to search your media collection
sr: Nudi vam napredne načine za pretragu muzičke i video zbirke

en: Banshee _Home Page
sr: _Matična stranica Zloslutnice

en: Visit the Banshee Home Page
sr: Posetite matičnu stranicu Zloslutnice

en: _Get Involved
sr: _Uključite se

en: Become a contributor to Banshee
sr: Pomozite razvoju Zloslutnice

en: _Version Information
sr: Po_daci o izdanju

en: View detailed version and configuration information
sr: Pregledajte detaljne podatke o izdanju i podešavanju programa

note: Prompt user for location of the playlist.
en: Import Playlist
sr: Uvezite spisak numera

en: Playlists
sr: Spiskovi numera

en: Play the current item
sr: Pustite trenutnu numeru

en: _Next
sr: _Naredna

en: Play the next item
sr: Pustite narednu numeru

en: Pre_vious
sr: Pret_hodna

en: Play the previous item
sr: Pustite prethodnu numeru

en: Seek _To...
sr: S_koči na...

en: Seek to a specific location in current item
sr: Premotava do određenog mesta u puštenoj stavku

en: Jump to the currently playing item
sr: Idi na puštenu stavku

en: Restart the current item
sr: Pusti stavku ispočetka

en: _Stop When Finished
sr: Zau_stavi nakon ove

en: Stop playback after the current item finishes playing
sr: Prekida izvođenje nakon što ova stavka završi

en: _Playback
sr: P_usti

en: _Pause
sr: _Pauziraj

en: Pause the current item
sr: Pauzira trenutnu stavku

en: Sto_p
sr: _Zaustavi

en: Repeat
sr: Ponovi

en: Repeat _Off
sr: _Ne ponavljaj

en: Do not repeat playlist
sr: Ne ponavljaj spisak numera

en: Repeat _All
sr: Ponavljaj _sve

en: Play all songs before repeating playlist
sr: Pušta sve pesme pre ponavljanja spiska numera

en: Repeat Singl_e
sr: Ponavljaj _ovu pesmu

en: Repeat the current playing song
sr: Ponavlja trenutnu pesmu

en: Shuffle
sr: Nasumično

en: Subtitle
sr: Prevod

en: Load File...
sr: Učitavam datoteku...

en: Load subtitle file
sr: Učitajte datoteku prevoda

en: Load Subtitle File
sr: Učitaj datoteku prevoda

en: L_oad
sr: _Učitaj

en: Subtitle files
sr: Datoteke prevoda

en: Subtitle {0}
sr: Prevod {0}

en: Activate embedded subtitle {0}
sr: Pokreni ugnježdeni prevod {0}

en: Hide subtitles
sr: Sakrij prevode

en: _New Playlist
sr: _Novi spisak numera

en: Create a new empty playlist
sr: Napravite novi prazan spisak numera

en: New _Smart Playlist...
sr: Novi _pametni spisak numera...

en: Create a new smart playlist
sr: Napravite novi pametni spisak numera

en: Import to Library
sr: Uvezi u Audioteku

en: Import source to library
sr: Uvezi izvor u Audioteku

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Export Playlist...
sr: Izvezi spisak numera...

en: Export a playlist
sr: Izvezite spisak numera

en: Unmap
sr: Demapiraj

en: Source Properties
sr: Osobine izvora

en: Sort Children by
sr: Poređaj proistekle prema

en: Switch Source
sr: Promeni izvor

en: Switch to a source by typing its name
sr: Prebacite se na izvor upisivanjem njegovog naziva

en: Preferences
sr: Postavke

en: Edit preferences related to this source
sr: Uređuje podešavanja vezana za ovaj izvor

en: New _Smart Playlist
sr: Novi _pametni spisak numera

en: Refresh
sr: Osveži

en: Refresh this randomly sorted smart playlist
sr: Osvežava ovaj nasumično poređani pametni spisak numera

en: Could not export playlist
sr: Ne mogu da izvezem spisak numera

en: Are you sure you want to delete this {0}?
sr: Da li ste sigurni da hoćete da obrišete „{0}“?

en: Separate by Type
sr: Razdvoj prema vrsti

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Select all tracks
sr: Izaberite sve numere

en: Select _None
sr: Poništi izb_or

en: Unselect all tracks
sr: Poništite izbor numera

en: _Edit Track Information
sr: _Uredi podatke o pesmi

en: Edit information on selected tracks
sr: Uređuje podatke za izabranu pesmu

en: Properties
sr: Osobine

en: View information on selected tracks
sr: Prikazuje podatke o izabranoj pesmi

en: Play the selected item
sr: Pušta izabranu stavku

en: Add _to Playlist
sr: Dodaj u spisak _numera

en: Append selected items to playlist or create new playlist from selection
sr: Dodajte izabrane stavke na spisak numera ili napravite novi spisak numera na osnovu izbora

en: Create new playlist from selected tracks
sr: Napravite novi spisak numera od izabranih pesama

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Remove selected track(s) from this source
sr: Uklonite izabranu pesmu(e) iz izvora

en: Remove From _Library
sr: Ukloni iz _Audioteke

en: Remove selected track(s) from library
sr: Uklonite izabranu pesmu(e) iz Audioteke

en: _Open Containing Folder
sr: _Otvori sadržavajuću fasciklu

en: Open the folder that contains the selected item
sr: Otvorite fasciklu koja sadrži izabranu stavku

en: _Delete From Drive
sr: Obriši sa _diska

en: Permanently delete selected item(s) from medium
sr: Nepovratno uklanja izabranu pesmu(e) sa mesta skladištenja

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: _Search
sr: _Traži

en: Search for items matching certain criteria
sr: Pronalazi pesme koje zadovoljavaju neke kriterijume

en: By Matching _Album
sr: Sa istog _albuma

en: Search all songs of this album
sr: Pronalazi sve pesme sa ovog albuma

en: By Matching A_rtist
sr: Od istog _izvođača

en: Search all songs of this artist
sr: Pronalazi sve pesme ovog izvođača

en: _Delete From "{0}"
sr: _Obriši iz „{0}“

en: The folder could not be found.
sr: Ne mogu da nađem fasciklu.

en: Please check that the track's location is accessible by the system.
sr: Proverite da li sistem može da pristupa ovoj fascikli.

en: Are you sure you want to permanently delete this item? | Are you sure you want to permanently delete the selected {0} items?
sr[0]: Da li sigurno želite da trajno obrišete {0} izabranu pesmu?
sr[1]: Da li sigurno želite da trajno obrišete {0} izabrane pesme?
sr[2]: Da li sigurno želite da trajno obrišete {0} izabranih pesama?
sr[3]: Da li sigurno želite da trajno obrišete ovu pesmu?

en: If you delete the selection, it will be permanently lost.
sr: Nakon brisanja, pesme će biti trajno izgubljene.

en: Remove selection from {0}?
sr: Da uklonim izabrano iz {0}?

en: Are you sure you want to remove the selected item from your {1}? | Are you sure you want to remove the selected {0} items from your {1}?
sr[0]: Da li sigurno želite da uklonite {0} pesmu iz vaše {1}?
sr[1]: Da li sigurno želite da uklonite {0} izabrane pesme iz vaše {1}?
sr[2]: Da li sigurno želite da uklonite {0} izabranih pesama iz vaše {1}?
sr[3]: Da li sigurno želite da uklonite ovu pesmu iz vaše {1}?

en: Com_pilation Album Artist:
sr: Izvođač _kompilacije:

en: Check this if this track is part of an album with tracks by various artists
sr: Uključite ovo ukoliko je pesma deo albuma sa različitim izvođačima

en: This value will affect how this album is sorted; if you enter 'Various Artists' then the album will located with other albums that start with 'V'.
sr: Ova vrednost utiče na način ređanja albuma. Ukoliko izaberete „Razni izvođači“ album će biti smešten sa ostalim koji počinju na „R“.

en: Basic Details
sr: Osnovni podaci

en: Track _Title:
sr: _Naslov:

en: Set all track artists to this value
sr: Postavite izvođače svih numera na ovu vrednost

en: Track _Artist:
sr: _Izvođač:

en: Set all compilation album artists to these values
sr: Postavite izvođače svih kompilacija na ove vrednosti

en: Set all album titles to this value
sr: Postavite naslove svih albuma na ovu vrednost

en: Albu_m Title:
sr: Naziv _albuma:

en: Set all genres to this value
sr: Postavite sve žanrove na ovu vrednost

en: _Genre:
sr: _Žanr:

note: Translators: "of" is the word beteen a track/disc number and the total count.
en: of
sr: od

en: Automatically set track number and count
sr: Samostalno postavite brojeve pesama i broj preslušavanja

en: Track _Number:
sr: Broj nu_mere:

note: Catalog.GetString ("Automatically set disc number and count"),
en: Set all disc numbers and counts to these values
sr: Postavite brojeve svih diskova i preslušavanja na ove vrednosti

en: _Disc Number:
sr: Broj _diska:

en: Set all years to this value
sr: Postavite sve godine na ovu vrednost

en: _Year:
sr: _Godina:

en: Set all ratings to this value
sr: Postavite sve ocene na ovu vrednost

en: _Rating:
sr: _Ocena:

en: Extra
sr: Dodatno

en: Set all composers to this value
sr: Postavite sve kompozitore na ovu vrednost

en: C_omposer:
sr: _Kompozitor:

en: Set all conductors to this value
sr: Postavite sve dirigente na ovu vrednost

en: Con_ductor:
sr: _Dirigent:

en: Set all groupings to this value
sr: Postavite sva grupisanja na ovu vrednost

en: _Grouping:
sr: _Grupisanje:

en: Set all beats per minute to this value
sr: Postavite sve taktove na ovu vrednost

en: Bea_ts Per Minute:
sr: _Takt:

en: Set all copyrights to this value
sr: Postavite sva autorska prava na ovu vrednost

en: Copyrig_ht:
sr: _Autorska prava:

en: Set all licenses to this value
sr: Postavite sve licence na ovu vrednost

en: _License URI:
sr: Adresa _licence:

en: Set all comments to this value
sr: Postavite sve napomene na ovu vrednost

en: Co_mment:
sr: _Napomena:

en: Help
sr: Pomoć

en: Lyrics
sr: Tekstovi

en: Advance to the next track and edit its title
sr: Napredujte na narednu numeru i izmenite njen naslov

en: Sorting
sr: Redosled

en: Set all sort track titles to this value
sr: Postavite ovaj naslov za sve poređane pesme

en: Sort Track Title:
sr: Naslov poređanih pesama:

en: Set all sort track artists to this value
sr: Postavite ovog izvođača za sve poređane pesme

en: Sort Track Artist:
sr: Izvođač poređanih pesama:

en: Set all sort album artists to this value
sr: Postavite ovog izvođača albuma za sve poređane pesme

en: Sort Album Artist:
sr: Album poređanih pesama:

en: Set all sort album titles to this value
sr: Postavite ovaj naslov albuma za sve poređane pesme

en: Sort Album Title:
sr: Naslov poređanih albuma:

en: File Name:
sr: Naziv datoteke:

en: Directory:
sr: Direktorijum:

en: Full Path:
sr: Puna putanja:

en: URI:
sr: Putanja:

en: Duration:
sr: Trajanje:

en: Audio Bitrate:
sr: Bitski protok zvuka:

en: Audio Sample Rate:
sr: Protok uzorka zvuka:

en: Audio Channels:
sr: Zvučnih kanala:

en: Bits Per Sample:
sr: Bitova po uzorku:

en: Video Dimensions:
sr: Veličina snimka:

note: Translators: {0} is the description of the codec
en: {0} Codec:
sr: {0} kodek:

en: Container Formats:
sr: Formati oznaka:

en: Imported On:
sr: Uvezena:

en: Last Played:
sr: Puštena:

en: Last Skipped:
sr: Preskočena:

en: Play Count:
sr: Broj izvođenja:

en: Skip Count:
sr: Broj preskakanja:

en: Score:
sr: Rezultat:

en: File Size:
sr: Veličina datoteke:

en: bytes
sr: bajta

en: Track Editor
sr: Uređivač numere

en: Track Properties
sr: Osobine numere

en: Show the previous track
sr: Prikažite prethodnu pesmu

en: Show the next track
sr: Prikažite narednu pesmu

en: Title:
sr: Naslov:

en: Artist:
sr: Izvođač:

en: Sync all field _values
sr: Usaglasi _vrednosti svih polja

en: Apply the values of all common fields set for this track to all of the tracks selected in this editor
sr: Primenjuje vrednosti svih uobičajenih polja iz ove pesmu na sve izabrane pesme u uredniku

en: <i>Editing {0} of {1} items</i>
sr: <i>Uređujem {0} od {1} stavke(i)</i>

en: Save the changes made to the open track? | Save the changes made to {0} of {1} open tracks?
sr[0]: Da li da sačuvam promene na {0} od {1} otvorenoj numeri?
sr[1]: Da li da sačuvam promene na {0} od {1} otvorene numere?
sr[2]: Da li da sačuvam promene na {0} od {1} otvorenih numera?
sr[3]: Da li da sačuvam promene na otvorenoj numeri?

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: If you don't save, changes from the last {0} will be permanently lost.
sr: Ukoliko ne sačuvate, izmene u zadnjih {0} će biti izgubljene.

en: _View
sr: P_regled

en: _Equalizer
sr: _Ujednačavač

en: View the graphical equalizer
sr: Prikažite grafički alat za uravnoteženje zvuka

en: _Context Pane
sr: _Dodatna površ

en: Show the context pane beneath the track list
sr: Prikažite površ sa dodatnim objašnjenjima ispod spiska pesama

en: _Fullscreen
sr: Preko _celog ekrana

en: Enter or leave fullscreen mode
sr: Prebacite stanje režima preko celog ekrana

en: Show Cover _Art
sr: Prikaži _omot albuma

en: Toggle display of album cover art
sr: Dodajte ili uklonite prikaz omota albuma

en: Active Task Running | Active Tasks Running
sr[0]: Aktivan zadatak
sr[1]: Aktivni zadaci
sr[2]: Aktivni zadaci
sr[3]: Aktivan zadatak

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Podcast Name and Published Date, respectively; e.g. 'from BBtv published 7/26/2007'
en: {0}from{1} {2} {0}published{1} {3}
sr: {0}na{1} {2} {0}objavljeno{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are markup so ignore them, {2} is the name of the radio station
en: {0}on{1} {2}
sr: {0}na{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2} {0}from{1} {3}
sr: {0}izvodi{1} {2} {0}na{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: {0}from{1} {2}
sr: {0}na{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: {0}by{1} {2}
sr: {0}izvodi{1} {2}

en: Stop Operation
sr: Prekini radnju

en: Stop {0}
sr: Zaustavi {0}

en: This operation is still performing work. Would you like to stop it?
sr: Ova radnja je još uvek u toku. Da li želite da je zaustavite?

en: The '{0}' operation is still performing work. Would you like to stop it?
sr: Operacija {0} je još uvek u toku. Da li želite da je zaustavite?

en: Continue
sr: Nastavi

en: Continue {0}
sr: Nastavi {0}

en: Stopping...
sr: Zaustavljam...

en: Import Files to Library
sr: Uvezi datoteke u Audioteku

en: Media Files
sr: Zvučne i video datoteke

en: Local Files
sr: Lokalne datoteke

en: Files
sr: Datoteke

en: C_hoose Files...
sr: _Izaberi datoteke...

en: Import Folders to Library
sr: Uvezi fascikle u Audioteku

en: Local Folders
sr: Lokalne fascikle

en: Folders
sr: Fascikle

en: C_hoose Folders...
sr: _Izaberi fascikle...

en: <big><b>Import Media to Library</b></big>
sr: <big><b>Uvoz zvuka i videa u Audioteku</b></big>

en: Your media library is empty. You may import new music and videos into your library now, or choose to do so later.
sr: Audioteka i videoteka su prazne. Možete sada da uvezete novu muziku i video snimke u vašu biblioteku, ili da odlučite da to uradite kasnije.

en: Import _from:
sr: Uvezi _iz:

en: Do not show this dialog again
sr: Ne prikazuj više ovo prozorče

en: _Import
sr: _Uvezi

en: No available profiles
sr: Nema dostupnih profila

en: Advanced
sr: Dodatni detalji

en: Configuring {0}
sr: Podešavam {0}

en: Export Playlist
sr: Izvezite spisak numera

en: Export
sr: Izvezi

en: Select Format:
sr: Izaberi format:

en: Select library location
sr: Odaberite lokaciju Audioteke

en: Reset
sr: Povrati

en: Reset location to default ({0})
sr: Vrati putanju na podrazumevanu ({0})

note: FIXME this shouldn't be hard-coded to 'Source:', but this is the only user of this code atm...
en: Source:
sr: Izvor:

en: Could not show preferences
sr: Ne mogu da prikažem postavke

en: The preferences service could not be found.
sr: Ne mogu da nađem servis za postavke.

en: New Smart Playlist
sr: Novi pametni spisak numera

en: Playlist _Name:
sr: _Naziv spiska numera:

en: Predefined Smart Playlists
sr: Zadati pametni spiskovi numera

en: Open in editor
sr: Otvori u uređivaču

en: Create and save
sr: Napravi i sačuvaj

en: Browser Content
sr: Sadržaj preglednika

en: Configure the filters available in the browser
sr: Podesite filtere dostupne u pregledniku

en: Show Artist Filter
sr: Prikaži filter izvođača

en: Show a list of artists to filter by
sr: Prikažite spisak izvođača za filtriranje

en: Show all Artists
sr: Prikaži sve izvođače

en: Show all artists in the artist filter
sr: Prikažite sve izvođače u filteru izvođača

en: Show Album Artists
sr: Prikaži izvođače albuma

en: Show only album artists, not artists with only single tracks
sr: Prikažite samo izvođače albuma, a ne izvođače sa samo jednom pesmom

en: Show Genre Filter
sr: Prikaži filter žanra

en: Show a list of genres to filter by
sr: Prikažite spisak žanrova za filtriranje

en: Show Year Filter
sr: Prikaži filter godine

en: Show a list of years to filter by
sr: Prikažite spisak godina za filtriranje

en: Not Set
sr: Nije postavljeno

en: Browser on Left
sr: Razgledač levo

en: Show the artist/album browser to the left of the track list
sr: Prikazuje razgledač izvođača/albuma levo od spiska pesama

en: Browser on Top
sr: Razgledač pri vrhu

en: Show the artist/album browser above the track list
sr: Prikazuje razgledač izvođača/albuma iznad spiska pesama

en: Show Browser
sr: Prikaži razgledač

en: Show or hide the artist/album browser
sr: Prikazuje ili skriva razgledač izvođača/albuma

en: This page is blocked because it is probably not the one you are looking for!
sr: Ova stranica je blokirana zato što najverovatnije nije ona koju tražite!

note: Translators: {0} is the URL of the web page that was requested
en: The security certificate for {0} is invalid.
sr: Bezbedonosno uverenje za „{0}“ je neispravno.

en: Loading {0}...
sr: Učitavam {0}...

en: Insert
    Disc
sr: Ubaci
    disk

en: Clear search
sr: Očisti pretragu

en: Seek
sr: Premotavam

en: Idle
sr: Lenčarim

en: Contacting...
sr: Stupam u vezu...

en: Buffering
sr: Smeštam u spremište

en: Device
sr: Uređaj

en: Generation
sr: Generacija

note: FIXME AddDapProperty (Catalog.GetString ("Color"), "black");
en: Capacity
sr: Kapacitet

en: Available
sr: Dostupno

en: Serial number
sr: Serijski broj

note: AddDapProperty (Catalog.GetString ("Produced on"), ipod_device.ProductionInfo.DisplayDate); AddDapProperty (Catalog.GetString ("Firmware"), ipod_device.FirmwareVersion); string [] capabilities = new string [ipod_device.ModelInfo.Capabilities.Count]; ipod_device.ModelInfo.Capabilities.CopyTo (capabil
en: Supports cover art
sr: Podržava omote albuma

en: Supports photos
sr: Podržava slike

en: Track duration is zero
sr: Trajanje pesme je nula

en: Syncing iPod
sr: Usaglašavam ajPod

en: Preparing to synchronize...
sr: Pripremam za usaglašavanje...

en: Adding track {0} of {1}
sr: Dodajem numeru {0} od {1}

en: Removing track {0} of {1}
sr: Uklanjam numeru {0} od {1}

en: Writing media database
sr: Zapisujem bazu podataka medija

en: Sync {0}
sr: Usaglasi {0}

note: This group source gives us a seperator for DAPs in the source view.
en: Devices
sr: Uređaji

en: Device Properties
sr: Osobine uređaja

en: Product
sr: Proizvod

en: Vendor
sr: Prodavac

en: Loading {0}
sr: Učitavam {0}

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: The {0} format is not supported by the device, and no converter was found to convert it
sr: Format „{0}“ nije podržan na ovom uređaju, a nije pronađen pretvarač koji bi ga preveo u drugi format

en: File format conversion support is not available
sr: Prevođenje ovog formata datoteke još uvek nije podržano

en: Error converting file
sr: Greška priliko prevođenja datoteke

en: Sync when first plugged in and when the libraries change
sr: Usaglašava nakon prvog priključivanja i nakon izmena audioteke

en: Begin synchronizing the device as soon as the device is plugged in or the libraries change.
sr: Započinje usaglašavanje uređaja odmah nakon priključivanja uređaja ili nakon izmene audioteke.

en: Sync Preferences
sr: Postavke usaglašavanja

en: Sync
sr: Usaglašavanje

note: singular form unused b/c we know it's > 1, but we still need GetPlural
en: The sync operation will remove one track from your device. | The sync operation will remove {0} tracks from your device.
sr[0]: Usaglašavanje će ukloniti {0} pesmu sa vašeg uređaja.
sr[1]: Usaglašavanje će ukloniti {0} pesme sa vašeg uređaja.
sr[2]: Usaglašavanje će ukloniti {0} pesama sa vašeg uređaja.
sr[3]: Usaglašavanje će ukloniti pesmu sa vašeg uređaja.

en: Are you sure you want to continue?
sr: Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Remove tracks
sr: Ukloni pesme

en: Audio
sr: Zvučni

en: Other
sr: Ostali

en: Free Space
sr: Slobodan prostor

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
sr: Osobine uređaja „{0}“

en: Device name
sr: Naziv uređaja

en: Encode to
sr: Pretvori format u

en: Capacity used
sr: Zauzet prostor

en: Advanced details
sr: Dodatni podaci

en: Manage manually
sr: Ručno uredi

en: Sync entire library
sr: Usaglasi celu audioteku

note: Translators: {0} is the name of a playlist
en: Sync from “{0}”
sr: Usaglasi iz „{0}“

en: Import Purchased Music
sr: Uvezi kupljenu muziku

en: Disconnect
sr: Prekini vezu

en: Disconnecting {0}...
sr: Prekidam vezu {0}...

en: Could not disconnect {0}: {1}
sr: Ne mogu da prekinem vezu {0}: {1}

en: Purchased Music
sr: Kupljena muzika

en: Audio Folder | Audio Folders
sr[0]: Audio fascikla
sr[1]: Audio fascikle
sr[2]: Audio fascikle
sr[3]: Audio fascikla

en: Video Folder | Video Folders
sr[0]: Video fascikla
sr[1]: Video fascikle
sr[2]: Video fascikle
sr[3]: Video fascikla

en: Required Folder Depth
sr: Neophodna dubina fascikli

en: Supports Playlists
sr: Podržava spiskove numera

en: Rockbox Device
sr: Rokboks uređaj

en: Ringtones
sr: Zvona

en: Error Initializing MTP Device Support
sr: Greška pri pokretanju podrške za MTP uređaj

en: There was an error initializing MTP device support.
sr: Došlo je do greške pri pokretanju podrške za MTP uređaj.

en: Version
sr: Izdanje

en: Battery level
sr: Napunjenost baterije

note: user_event.Progress = (double)current / total; Translators: {0} is the name of the MTP audio device (eg Gabe's Zen Player), {1} is the track currently being loaded, and {2} is the total # of tracks that will be loaded.
en: Loading {0} - {1} of {2}
sr: Učitavam {0} - {1} od {2}

en: Amazon MP3 Purchases
sr: Kupovina MP3 sa Amazona

en: Amazon MP3s
sr: MP3 Amazona

en: Songs purchased from the Amazon MP3 Store
sr: Pesme kupljene u Amazonovoj MP3 radnji

en: Download Amazon MP3 Purchase
sr: Preuzmi MP3 kupljene sa Amazona

en: Amazon MP3 Files
sr: MP3 datoteke Amazona

en: Amazon MP3 Purchase
sr: Kupljeni MP3 sa Amazona

en: C_hoose Files
sr: _Izaberi datoteke

en: Amazon MP3 Store
sr: MP3 radnja Amazona

en: Country
sr: Zemlja

en: Which Amazon MP3 storefront to use by default.
sr: Koja MP3 radnja Amazona će biti korišćena kao osnovna.

en: Automatic (Geo IP detection)
sr: Automatski (Geo IP otkrivanje)

note: TODO uncomment this after string-freeze combo.Add (Catalog.GetString ("Canada (amazon.ca)"), "CA");
en: France (amazon.fr)
sr: Francuska (amazon.fr)

en: Germany, Switzerland, Austria (amazon.de)
sr: Nemačka, Švajcarska, Austrija (amazon.de)

en: United Kingdom (amazon.co.uk)
sr: Velika Britanija (amazon.co.uk)

en: United States (amazon.com)
sr: SAD (amazon.co)

en: Search the Amazon MP3 Store
sr: Pretraži MP3 radnje Amazona

en: How Your Purchases Support GNOME
sr: Kako Gnom podržava vašu kupovinu

en: Open Book
sr: Otvori knjigu

en: Merge Discs...
sr: Objedini diskove...

en: Go to Audiobooks
sr: Idi u zvučne knjige

en: Resume
sr: Nastavi

en: Resume playback of this audiobook
sr: Nastavi reprodukciju ove zvučne knjige

en: Merge the {0} selected discs into one book? | Merge the {0} selected discs into one book?
sr[0]: Da objedinim {0} izabrani disk u jednu knjigu?
sr[1]: Da objedinim {0} izabrana diska u jednu knjigu?
sr[2]: Da objedinim {0} izabranih diskova u jednu knjigu?
sr[3]: Da objedinim izabrani disk u jednu knjigu?

en: This will ensure the disc numbers are all set properly, and then set the author and book title for all tracks on all these discs to the values below
sr: Ovo će obezbediti ispravno podešavanje brojeva svih diskova, a zatim će postaviti autora i naslov knjige za sve numere na svim ovim diskovima na vrednost ispod.

en: Author:
sr: Autor:

en: Book Title:
sr: Naziv knjige:

en: Author
sr: Autor

note: Translators: This means the first letter of the author's name
en: Author Initial
sr: Inicijali autora

en: Book Title
sr: Naziv knjige

en: Audiobooks
sr: Zvučne knjige

en: Search your audiobooks
sr: Pretražite vaše zvučne knjige

en: {0} book | {0} books
sr[0]: {0} knjiga
sr[1]: {0} knjige
sr[2]: {0} knjiga
sr[3]: Jedna knjiga

en: Audiobooks Folder
sr: Fascikla zvučnih knjiga

en: Resume Playback
sr: Nastavi puštanje

en: No Bookmark Set
sr: Nema podešenog obeleživača

en: Detecting BPM
sr: Pronađi BPM

en: D_etect
sr: Pro_nađi

en: T_ap
sr: Pri_tisni

en: Have Banshee attempt to auto-detect the BPM of this song
sr: Omogućite Zloslutnici da sama pronađe BPM podatke za ovu pesmu

en: Play this song
sr: Pustite ovu pesmu

en: Tap this button to the beat to set the BPM for this song manually
sr: Pritisnite ovo dugme do kraja da ručno postavite BPM podatke za ovu pesmu

en: _Automatically detect BPM for all songs
sr: _Sam nađi BPM podatke pesama

en: Detect beats per minute (BPM) for all songs that don't already have a value set
sr: Pronalazi BPM podatke za sve pesme koje ih još uvek nemaju

en: Downloading Cover Art
sr: Preuzimam omot albuma

en: {0} - {1}
sr: {0} — {1}

en: Shared Music
sr: Deljena muzika

en: Disconnected from music share
sr: Veza ka izvoru deljene muzike je prekinuta

en: Unable to connect to music share
sr: Ne mogu da se povežem na izvor deljene muzike

en: Back
sr: Nazad

en: iTunes® 7 introduced new compatibility issues and currently only works with other iTunes® 7 clients.
    
    No third-party clients can connect to iTunes® music shares anymore. This is an intentional limitation by Apple in iTunes® 7 and newer, we apologize for the unfortunate inconvenience.
sr: Program iTunes® 7 je uveo nove probleme u saradnji i sada radi samo sa drugim iTunes® 7 klijentima.
    
    Klijenti drugih proizvođača ne mogu više da se povezuju na iTunes® izvore deljene muzike. Ovo je namerno ograničenje koje je Apple uveo u iTunes® 7 ili novijem, i mi se izvinjavamo zbog nesrećnih okolnosti.

en: Common reasons for connection failures:
sr: Uobičajeni razlozi za neuspeh povezivanja:

en: The provided login credentials are invalid
sr: Podaci za prijavu nisu ispravni

en: The login process was canceled
sr: Proces prijave je prekinut

en: Too many users are connected to this share
sr: Previše korisnika je povezano na udaljeni izvor

en: You are no longer connected to this music share
sr: Veza ka izvoru deljene muzike je prekinuta

en: Try connecting again
sr: Pokušajte povezivanje kasnije

en: The music share is hosted by iTunes® 7 or newer
sr: Deljena muzika je pod programom iTunes® 7 ili novijim

en: Login to Music Share
sr: Prijavi se na mesto za razmenu

en: Authentication Required
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Password:
sr: Lozinka:

note: Translators: this is a verb used as a button label, not a noun
en: Login
sr: Prijavi me

en: Connecting to {0}
sr: Povezujem se na {0}

en: Add Remote DAAP Server
sr: Dodaj udaljeni DAAP server

en: Add a new remote DAAP server
sr: Dodajte novi udaljeni DAAP server

en: Music Share
sr: Deljenje muzike

en: Logging in to {0}.
sr: Prijavljujem se na {0}.

en: Loading {0} track | Loading {0} tracks
sr[0]: Učitavam {0} pesmu
sr[1]: Učitavam {0} pesme
sr[2]: Učitavam {0} pesama
sr[3]: Učitavam pesmu

en: Loading playlists
sr: Učitavam spiskove numera

en: Open remote DAAP server
sr: Otvorite udaljeni DAAP server

en: Enter server IP address and port:
sr: Unesite IP adresu servera i port:

en: Downloads
sr: Preuzimanja

en: Downloading eMusic Track(s)
sr: Preuzimam pesmu(e) sa eMjuzika

en: Initializing...
sr: Pokrećem...

en: Cancel all eMusic downloads?
sr: Da prekinem preuzimanja sa eMjuzika?

en: Transferring {0} file at {1} KB/s | Transferring {0} of {2} files at {1} KB/s
sr[0]: Prebacujem {0} od {2} datoteke brzinom od {1} KB/s
sr[1]: Prebacujem {0} od {2} datoteke brzinom od {1} KB/s
sr[2]: Prebacujem {0} od {2} datoteka brzinom od {1} KB/s
sr[3]: Prebacujem datoteku brzinom od {1} KB/s

en: Canceling Downloads
sr: Prekini preuzimanja

en: Waiting for downloads to terminate...
sr: Čekam da se završe preuzimanja...

en: Import eMusic Downloads to Library
sr: Uvezi preuzete pesme sa eMjuzika u audioteku

en: eMusic Files
sr: eMjuzik datoteke

en: eMusic Tracks
sr: eMjuzik pesme

en: eMusic
sr: eMjuzik

en: Search eMusic
sr: Pretraži eMjuzik

en: Sign Out of eMusic
sr: Odjavi se sa eMjuzika

en: File System Queue
sr: Zakazane razgledačem

en: Clear
sr: Očisti

en: Remove all tracks from the file system queue
sr: Uklanja sve pesme koje su zakazane razgledačem datoteka

en: Clear on Quit
sr: Očisti nakon izlaska

en: Clear the file system queue when quitting
sr: Čisti spisak zakazanih pesama nakon izlaska iz programa

en: Duplicate Albums
sr: Umnoži albume

en: Displayed are albums that should likely be merged.  For each row, click the desired title to make it bold, or uncheck it to take no action.
sr: Prikazani su albumi koji bi trebalo verovatno da budu objedinjeni. Za svaki red, kliknite na željeni naslov da ga podebljate, ili da ga isključite iz izvršavanja radnje.

en: Duplicate Artists
sr: Umnoži izvođače

en: Displayed are artists that should likely be merged.  For each row, click the desired name to make it bold, or uncheck it to take no action.
sr: Prikazani su umetnici koji bi trebalo verovatno da budu objedinjeni. Za svaki red, kliknite na željeno ime da ga podebljate, ili da ga isključite iz izvršavanja radnje.

en: Fix Music Metadata...
sr: Popravi metapodatke muzike...

en: Metadata Fixer
sr: Popravljač metapodataka

en: Problem Type:
sr: Vrsta problema:

en: Apply Selected Fixes
sr: Primeni izabrane popravke

en: Duplicate Genres
sr: Umnoži žanrove

en: Displayed are genres that should likely be merged.  For each row, click the desired genre to make it bold, or uncheck it to take no action.
sr: Prikazani su žanrovi koji bi trebalo verovatno da budu objedinjeni. Za svaki red, kliknite na željeni žanr da ga podebljate, ili da ga isključite iz izvršavanja radnje.

en:  and
sr:  i

en: Fix?
sr: Da popravim?

en: View Item Details
sr: Prikaži podatke stavke

en: Open Webpage
sr: Otvori veb stranicu

en: Visit Archive.org
sr: Poseti „Archive.org“

en: Subscribe
sr: Pretplati se

en: Subscribe to this search as a podcast
sr: Pretplatite se na ovu pretragu kao podkast

en: Internet Archive: {0}
sr: Internet arhiva: {0}

en: Close Item
sr: Zatvori stavku

en: Getting item details from the Internet Archive
sr: Preuzimam podatke o stavki sa Internet arhive

en: Timed out getting item details from the Internet Archive
sr: Isteklo je vreme za preuzimanje podataka sa Internet arhive

en: Try Again
sr: Probaj ponovo

en: Error getting item details from the Internet Archive
sr: Greška prilikom uzimanja podataka sa Internet arhive

en: Description
sr: Opis

en: Creator:
sr: Autor:

en: Venue:
sr: Mesto održavanja:

en: Location:
sr: Mesto:

en: Date:
sr: Datum:

en: Year:
sr: Godina:

en: Publisher:
sr: Izdavač:

en: Keywords:
sr: Ključne reči:

en: License URL:
sr: Adresa licence:

en: Language:
sr: Jezik:

en: Downloads, overall:
sr: Ukupno preuzimanja:

en: Downloads, past month:
sr: Preuzimanja poslednjeg meseca:

en: Downloads, past week:
sr: Preuzimanja poslednje nedelje:

en: Added:
sr: Dodato:

en: Added by:
sr: Dodao:

en: Collections:
sr: Zbirka:

en: Contributor:
sr: Pripomogli:

en: Recorded by:
sr: Snimljeno u:

en: Lineage:
sr: Postavka:

en: Transferred by:
sr: Presnimio:

en: Reviews
sr: Kritike

note: Translators: {0} is the number of reviewers, {1} is the average rating (not really relevant if there's only 1)
en: {0} reviewer | {0} reviewers, avg {1}
sr[0]: {0} kritika, prosečno {1}
sr[1]: {0} kritike, prosečno {1}
sr[2]: {0} kritika, prosečno {1}
sr[3]: Jedna kritika

note: Translators: {0} is the unicode-stars-rating, {1} is the name of a person who reviewed this item, and {1} is a date/time string
en: {0} by {1} on {2}
sr: {0} izvodi {1} na {2}

en: Write your own review
sr: Napišite kritiku

en: Collection:
sr: Zbirka:

en: Optional Query
sr: Opciono zakazivanje

en: Sort by:
sr: Poređaj po:

en: Preferred Media Types
sr: Omiljene vrste medija

en: _Audio
sr: _Zvuk

en: _Text
sr: _Tekst

en: Search...
sr: Traži...

en: _Go
sr: _Idi

en: Staff Picks
sr: Pokupljeno usput

en: Creative Commons
sr: Zajedničko stvaralaštvo

en: History
sr: Istorijat

en: Classic Cartoons
sr: Klasični crtani filmovi

en: Speeches
sr: Govor

en: For Children
sr: Pesme za decu

en: Poetry
sr: Poezija

en: Creator is United States
sr: Napravljeno u Americi

en: Old Movies
sr: Stari filmovi

en: New From LibriVox
sr: Novo u LibriVoksu

en: Old Texts
sr: Stari tekstovi

en: Charlie Chaplin
sr: Čarli Čaplin

en: Library of Congress
sr: Skupštinska biblioteka

en: Examples:
sr: Primeri:

en: The Internet Archive, a 501(c)(3) non-profit, is building a digital library of Internet sites and other cultural artifacts in digital form. Like a paper library, we provide free access to researchers, historians, scholars, and the general public.
sr: Internet Arhiva, neprofitna institucija 501(c)(3), održava digitalnu biblioteku Internet sajtova i ostalih delova ljudske kulture u digitalnom obliku. Kao i svaka biblioteka, ona obezbeđuje slobodan pristup naučnicima, istoričarima, učenicima i javnosti.

en: Visit the Internet Archive online at archive.org
sr: Posetite Internet arhivu na „archive.org“

en: Movies
sr: Filmovi

en: Lectures
sr: Recitacije

en: Concerts
sr: Koncerti

en: Books
sr: Knjige

en: Search Results
sr: Rezultati pretrage

en: Searching the Internet Archive
sr: Pretražujem Internet arhivu

en: No matches.
sr: Nisam našao ništa.

en: Showing 1 match | Showing 1 to {0:N0} of {1:N0} total matches
sr[0]: Prikazujem 1 do {0:N0} od ukupno {1:N0} poklapanja
sr[1]: Prikazujem 1 do {0:N0} od ukupno {1:N0} poklapanja
sr[2]: Prikazujem 1 do {0:N0} od ukupno {1:N0} poklapanja
sr[3]: Prikazujem jedno poklapanje

en: Timed out searching the Internet Archive
sr: Isteklo je vreme za pretragu Internet arhive

en: Error searching the Internet Archive
sr: Greška prilikom pretraživanja Internet arhive

en: Fetch more results from the Internet Archive?
sr: Da preuzmem još rezultata iz Internet arhive?

en: Fetch More
sr: Preuzmi još

en: Creator
sr: Napravio

en: Publisher
sr: Izdavač

en: Formats
sr: Oblici

en: Added
sr: Dodato

en: Collection
sr: Zbirka

en: Contributor
sr: Saradnik

en: Created
sr: Napravljeno

en: Format
sr: Oblik

en: ID
sr: IB

en: Language
sr: Jezik

en: Media Type
sr: Vrsta medija

en: Review Count
sr: Broj kritika

en: Moving Images
sr: Pokretne slike

en: Animation & Cartoons
sr: Animacije i crtaći

en: Arts & Music
sr: Umetnost i muzika

en: Computers & Technology
sr: Računari i tehnika

en: Cultural & Academic Films
sr: Kultura i akademski filmovi

en: Ephemeral Films
sr: Reklamni filmovi

en: Home Movies
sr: Amaterski filmovi

en: News & Public Affairs
sr: Vesti i dešavanja

en: Open Source Movies
sr: Filmovi otvorenog koda

en: Prelinger Archives
sr: Prelindžerovi dokumentarci

en: Spirituality & Religion
sr: Duhovnost i religija

en: Sports Videos
sr: Sportski snimci

en: Videogame Videos
sr: Snimci video igara

en: Vlogs
sr: Video zapisi

en: Youth Media
sr: Emisije mladih

en: Texts
sr: Tekstovi

en: American Libraries
sr: Američke biblioteke

en: Canadian Libraries
sr: Kanadske biblioteke

en: Universal Library
sr: Univerzalne biblioteke

en: Project Gutenberg
sr: Projekat Gutenberg

en: Children's Library
sr: Biblioteke za decu

en: Biodiversity Heritage Library
sr: Biodiverzitet i nasleđe

en: Additional Collections
sr: Dodatne zbirke

en: Audio Books & Poetry
sr: Zvučne knjige i poezija

en: Grateful Dead
sr: Zahvalni otac

en: Live Music Archive
sr: Arhiva muzike uživo

en: Music & Arts
sr: Muzika i umetnost

en: Netlabels
sr: Oznake mreže

en: Non-English Audio
sr: Zvuk koji nije na engleskom

en: Open Source Audio
sr: Zvuk otvorenog koda

en: Radio Programs
sr: Radio programi

en: Education
sr: Obrazovanje

en: Software
sr: Programi

en: Downloads This Week
sr: Preuzimanja od ove nedelje

en: Newest
sr: Najnovije

en: Oldest
sr: Najstarije

en: Add Station
sr: Dodaj stanicu

en: Add a new Internet Radio station or playlist
sr: Dodajte novu Internet radio stanicu ili spisak numera

en: Search your stations
sr: Pretražite stanice

en: Edit Station
sr: Izmeni stanicu

en: Station
sr: Stanica

en: {0} station | {0} stations
sr[0]: {0} stanica
sr[1]: {0} stanice
sr[2]: {0} stanica
sr[3]: Jedna stanica

en: Please provide a valid station URI
sr: Unesite ispravnu adresu stanice

en: Please provide a station genre
sr: Unesite žanr za stanicu

en: Please provide a station title
sr: Unesite naziv stanice

en: Add new radio station
sr: Dodajte novu stanicu

en: Edit radio station
sr: Uredite radio stanicu

en: Enter the Genre, Title and URL of the radio station you wish to add. A description is optional.
sr: Unesite žanr, naslov i adresu radio stanice koju želite da dodate. Možete uneti i opis radio stanice.

en: Station Genre:
sr: Žanr stanice:

en: Station Name:
sr: Ime stanice:

en: Stream URL:
sr: Adresa:

en: Station Creator:
sr: Autor stanice:

en: Description:
sr: Opis:

en: Rating:
sr: Ocena:

en: Configure the Audioscrobbler plugin
sr: Podesi dodatak za Audioskrobler

en: Visit _User Profile Page
sr: _Poseti stranicu profila

en: Visit Your Last.fm Profile Page
sr: Idi na moj Last.fm profil

en: _Enable Song Reporting From Banshee
sr: Omogući izv_eštavanje o pesmama iz Zloslutnice

en: Enable song reporting From Banshee
sr: Omogućava izveštavanje o pesmama iz Zloslutnice

en: _Enable Song Reporting From Device
sr: Omogući izv_eštavanje o pesmama sa uređaja

en: Enable song reporting From Device
sr: Omogućava izveštavanje o pesmama sa uređaja

en: Scrobbling from device
sr: Skroblovanje sa uređaja

en: Scrobbling from device...
sr: Skroblovanje sa uređaja...

en: Processing track {0} of {1} ...
sr: Obrađujem numeru {0} od {1} ...

en: Connect
sr: Poveži se

en: View on Last.fm
sr: Pogledaj na Last.fm

en: View this artist's Last.fm page
sr: Pogledaj Last.fm stranicu ovog izvođača

en: View Artist on Wikipedia
sr: Pogledaj viki stranicu ovog izvođača

en: Find this artist on Wikipedia
sr: Pronađi izvođača na vikipediji

en: View Artist's Videos
sr: Pogledaj video snimke izvođača

en: Find videos by this artist
sr: Pronađi video snimke izvođača

en: Recommend to
sr: Preporuči

en: Recommend this artist to someone
sr: Preporučite ovog izvođača nekome

en: View this album's Last.fm page
sr: Pogledajte Last.fm stranicu za ovaj album

en: Recommend this album to someone
sr: Preporučite ovaj album nekome

en: View this track's Last.fm page
sr: Pogledajte Last.fm stranicu za ovu pesmu

en: Recommend this track to someone
sr: Preporučite ovu pesmu nekome

en: Account
sr: Nalog

en: _Username
sr: _Korisničko ime

en: Sign up for Last.fm
sr: Registrujte se na Last.fm

en: Open Last.fm in a browser, giving you the option to authorize Banshee to work with your account
sr: Otvara Last.fm u Internet pregledniku, dajući vam mogućnost da ovlastite Zloslutnicu da radi sa vašim nalogom

en: Log in to Last.fm
sr: Prijavite se na Last.fm

en: You need to allow Banshee to access your Last.fm account.
sr: Morate dopustiti Zloslutnici da pristupi vašem Last.fm nalogu.

en: Finish Logging In
sr: Završi prijavljivanje

en: You are logged in to Last.fm as the user <i>{0}</i>.
sr: Prijavljeni ste na Last.fm kao korisnik <i>{0}</i>.

en: Log out of Last.fm
sr: Odjavite se sa Last.fm-a

en: Recently Loved Tracks
sr: Skorašnje omiljene pesme

en: Recently Played Tracks
sr: Skoro slušane pesme

en: My Top Artists
sr: Omiljeni izvođači

en: {0} plays
sr: {0} slušanje(a)

en: Account Settings
sr: Podešavanja naloga

en: Join Last.fm
sr: Pristupi Last.fm-u

en: Last.fm Recommendations
sr: Last.fm preporuke

en: Top Albums by {0}
sr: Najbolji albumi od {0}

en: Top Tracks by {0}
sr: Najbolje pesme od {0}

en: Recommended Artists
sr: Preporučeni izvođači

en: No similar artists found
sr: Nisu nađeni slični izvođači

en: {0}% Similarity
sr: {0}% sličnosti

en: Unknown Similarity
sr: Nepoznata sličnost

en: _Add Station...
sr: _Dodaj stanicu...

en: Add a new Last.fm radio station
sr: Dodajte novu Last.fm radio stanicu

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to {0} Station
sr: Pustite „{0}“ stanicu

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to the Last.fm {0} station for this artist
sr: Pustite Last.fm „{0}“ stanicu ovog izvođača

en: Fans of
sr: Obožavaoci

en: Similar to
sr: Slično sa

en: Love Track
sr: Omiljena pesma

en: Mark current track as loved
sr: Označava ovu pesmu omiljenom

en: Ban Track
sr: Zabranjena pesma

en: Mark current track as banned
sr: Označava ovu pesmu zabranjenom

en: Fans of {0}
sr: Obožavaoci {0}

en: Similar to {0}
sr: Slično sa {0}

en: _Add Station
sr: _Dodaj stanicu

en: Sort Stations by
sr: Poređaj stanice po

en: Total Play Count
sr: Ukupno preslušavanja

en: New Station
sr: Nova stanica

en: Station _Type:
sr: _Vrsta stanice:

en: Last.fm Station
sr: Last.fm stanica

en: Edit Last.fm Station
sr: Izmeni Last.fm stanicu

en: Delete Last.fm Station
sr: Obriši Last.fm stanicu

en: Tuning Last.fm to {0}.
sr: Prdešavam Last.fm na {0}.

note: Translators: {0} is an error message sentence from RadioConnection.cs.
en: Failed to tune in station. {0}
sr: Ne mogu da podesim stanicu. {0}

en: Getting new songs for {0}.
sr: Prikupljam nove pesme za {0}.

en: No new songs available for {0}.
sr: Nema novih pesama za {0}.

en: Failed to get new songs for {0}.
sr: Ne mogu da nađem nove pesme za {0}.

en: {0} song played | {0} songs played
sr[0]: {0} preslušana pesma
sr[1]: {0} preslušane pesme
sr[2]: {0} preslušanih pesama
sr[3]: Jedna preslušana pesma

en: Recommended
sr: Preporučene

en: Personal
sr: Lične

en: Mix
sr: Miks

en: Banshee Group
sr: Grupa Zloslutnice

en: Neighbors
sr: Komšije

en: For User:
sr: Za korisnike:

en: Of User:
sr: Od korisnika:

en: Group
sr: Grupa

en: Group Name:
sr: Ime grupe:

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tag Name:
sr: Naziv oznake:

en: Fan
sr: Obožavalac

en: Fans of:
sr: Obožavaoci:

en: Similar
sr: Slično

en: Similar to:
sr: Slično sa:

en: lastfm:// URL
sr: lastfm:// Adresa

en: Media
sr: Mediji

en: Library
sr: Audioteka

en: Launch the Banshee Media Player
sr: Pokreni Zloslutničku muzičku kutiju

en: Now Playing
sr: Trenutno puštam

en: media
sr: medij

en: Quick access panel for your media
sr: Površ za brzi pristup vašem sadržaju

en: _Mini Mode
sr: _Umanjeni prikaz

en: Full Mode
sr: Puni prikaz

en: Switch back to full mode
sr: Vratite se na puni režim

en: Change repeat playback mode
sr: Izmeni režim ponavljanja

en: Miro Guide
sr: Vodič Mira

en: Discover interesting podcasts in the Miro Guide podcast directory!
sr: Otkrijte interesantne podemisije u direktorijumu podemisija Miro vodiča!

en: Open Miro Guide
sr: Otvori Miro vodič

en: Search for podcasts
sr: Potraži podemisije

en: Search for video podcasts
sr: Potražite video podemisije

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Show Notifications
sr: Prikaži _obaveštenja

en: Show notifications when item changes
sr: Prikazuje obaveštenja kada se promeni pesma

en: Still Running
sr: Još uvek radim

en: Banshee was closed to the notification area. Use the <i>Quit</i> option to end your session.
sr: Zloslutnica je sklonjena u obaveštajnu zonu. Koristite opciju <i>Izađi</i> da završite sesiju.

en: Skip this item
sr: Preskoči ovu stavku

en: Cannot show notification
sr: Ne mogu da prikažem obaveštenje

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2}
    {0}from{1} {3}
sr: {0}izvodi{1} {2}
    {0}na{1} {3}

en: Banshee
sr: Zloslutnica

en: Simplify
sr: Pojednostavi

en: Hide/Show the source list, menu, toolbar, and status bar
sr: Sakrijte/prikažite spisak izvora, izbornik, traku alata, i traku stanja

en: Audio CD
sr: Zvučni CD

en: Track {0}
sr: Numera {0}

en: Importing Audio CD
sr: Uvozim zvučni CD

en: Initializing Drive
sr: Pokrećem uređaj

en: <i>{0}</i> is still being imported into the music library. Would you like to stop it?
sr: <i>{0}</i> se još uvek uvozi u audioteku. Da li želite da zaustavite uvoz?

en: Cannot Import CD
sr: Ne mogu da uvezem CD

en: Audio CDs
sr: Zvučni diskovi

en: Audio CD Importing
sr: Uvoz zvučnog diska

en: _Import format
sr: _Format za uvoz

en: _Automatically import audio CDs when inserted
sr: _Sam uvezi zvučne diskove po ubacivanju

en: When an audio CD is inserted, automatically begin importing it if metadata can be found and it is not already in the library.
sr: Kada je ubačen zvučni disk, automatski ga uvozi ukoliko već postoje metapodaci i ukoliko se već ne nalazi u Audioteci.

en: _Eject when done importing
sr: _Izbaci nakon uvoza

en: When an audio CD has been imported, automatically eject it.
sr: Izbacuje zvučni disk nakon što uveze podatke sa njega.

en: Use error correction when importing
sr: Koristi opciju ispravke grešaka pri uvozu

en: Error correction tries to work around problem areas on a disc, such as surface scratches, but will slow down importing substantially.
sr: Ispravka grešaka pokušava da zaobiđe problematične delove diska kao što su površinske ogrebotine, ali primetno usporava uvoz.

en: Import CD
sr: Uvezi CD

en: Import this audio CD to the library
sr: Uvezi ovaj zvučni disk u Audioteku

en: Duplicate CD
sr: Kloniraj CD

en: Duplicate this audio CD
sr: Pravi primerak ubačenog zvučnog diska

en: Searching for track information...
sr: Tražim informacije o numeri...

en: Could not fetch track information
sr: Ne mogu da pribavim podatke o numeri

en: Automatic import off since this album is already in the Music Library.
sr: Automatsko uvoženje je isključeno, pošto se album već nalazi u Audioteci.

en: Could not import CD
sr: Ne mogu da uvezem CD

en: Could not duplicate audio CD
sr: Ne mogu da umnožim zvučni disk

en: Audio CD Preferences
sr: Podešavanja zvučnog diska

en: Eject Disc
sr: Izbaci disk

en: Import ‟{0}”
sr: Uvezi „{0}“

note: Translators: {0} is the type of disc, "Audio CD" or "DVD"
en: Ejecting {0}...
sr: Izbacujem {0}...

note: Translators: {0} is the type of disc, "Audio CD" or "DVD". {1} is the error message.
en: Could not eject {0}: {1}
sr: Ne mogu da izbacim {0}: {1}

en: Go to Menu
sr: Idi na izbornik

en: Navigate to menu
sr: Pređite na izbornik

en: DVD Preferences
sr: Podešavanja DVD-a

en: Unable to import track: {0}
sr: Ne mogu da uvezem pesmu: {0}

en: Importing from Amarok failed
sr: Nije uspeo uvoz iz Amaroka

note: TODO add Help button and dialog/tooltip
en: iTunes Importer
sr: Uvoženje sa iTjunsa

en: Import song ratings
sr: Uvezi ocene pesama

en: Import play statistics (playcount, etc.)
sr: Uvezi statistiku (broj slušanja i sl.)

en: Import playlists
sr: Uvezite spisak numera

en: Locate your "{0}" file...
sr: Pronađite vašu „{0}“ datoteku...

en: Locate "{0}"
sr: Pronađi „{0}“

en: Locate iTunes Music Directory
sr: Pronađite iTjuns direktorijum sa muzikom

en: The iTunes library refers to your music directory as "{0}" but Banshee was not able to infer the location of this directory. Please locate it.
sr: iTjuns Audioteka ukazuje na direktorijum sa muzikom „{0}“, ali Zloslutnica ne može da nađe ovo mesto. Moraćete sami da nađete direktorijum.

en: iTunes Media Player
sr: iTjuns muzički program

en: Banshee is not familiar with this version of the iTunes library format. Importing may or may not work as expected, or at all. Would you like to attempt to import anyway?
sr: Zloslutnica nije upoznata sa ovim izdanjem iTjunsovog formata audioteke. Uvoz možda neće raditi kako je očekivano. Da li ipak želite da pokušate uvoz pesama?

en: Unable to import song.
sr: Ne mogu da uvezem pesmu.

en: Rhythmbox Music Player
sr: Ritam mašina muzički program

en: _Fill
sr: _Popuni

en: f_rom
sr: _iz

en: Add to Play Queue
sr: Zakaži pesmu

en: Append selected songs to the play queue
sr: Dodaje izabrane pesme među zakazane

en: Play After
sr: Pusti nakon

en: Add selected songs after the currently playing track, album, or artist
sr: Dodajte izabrane pesme nakon trenutno puštene numere, albuma ili izvođača

en: Current Track
sr: Trenutne numere

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing song
sr: Dodajte izabrane pesme nakon trenutno puštene pesme

en: Current Album
sr: Trenutnog albuma

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing album
sr: Dodajte izabrane pesme nakon trenutno puštenog albuma

en: Current Artist
sr: Trenutnog izvođača

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing artist
sr: Dodajte izabrane pesme nakon trenutno puštenog izvođača

en: Refresh random tracks in the play queue
sr: Osveži izmešane, zakazane pesme

en: Randomize the playback order of items in the play queue
sr: Postavite nasumičan poredak numera u redu za puštanje

en: Add More
sr: Dodaj još

en: Add more random tracks to the play queue
sr: Dodajte još nasumičnih pesama u zakazane

en: Remove all tracks from the play queue
sr: Uklonite sve pesme iz spiska zakazanih

en: Clear the play queue when quitting
sr: Očistite spisak zakazanih pesama pri izlasku iz programa

en: Remove From Play Queue
sr: Ukloni iz zakazanih

en: Number of _played songs to show
sr: _Broj puštanih pesama za prikaz

en: Number of _upcoming songs to show
sr: Broj _novopristiglih pesama za prikaz

en: Podcast
sr: Podemisija

en: All Podcasts ({0})
sr: Sve podemisije {0}

en: Podcasts Folder
sr: Fascikle podemisija

en: Remove Podcast
sr: Ukloni podemisiju

en: Disable Auto Updates
sr: Onemogući samostalna ažuriranja

en: Network error updating {0}
sr: Greška mreže prilikom ažuriranja {0}

en: Parsing error updating {0}
sr: Greška obrade prilikom ažuriranja {0}

en: Authentication error updating {0}
sr: Greška potvrđivanja identiteta prilikom ažuriranja {0}

en: Error updating {0}
sr: Greška prilikom ažuriranja {0}

en: Search your podcasts
sr: Pretražite vaše podemisije

en: Episode Properties
sr: Svojstva epizode

en: Published
sr: Objavljeno

en: New
sr: Novo

en: Downloaded
sr: Preuzeto

en: {0} episode | {0} episodes
sr[0]: {0} epizoda
sr[1]: {0} epizode
sr[2]: {0} epizoda
sr[3]: Jedna epizoda

en: Never updated
sr: Nikada ažurirano

en: Updated at {0}
sr: Ažurirano {0}

en: Updated {0}
sr: Ažurirano {0}

en: Downloading
sr: Preuzimam

en: New Items
sr: Nova stavka

en: All Items
sr: Sve stavke

en: Downloading Podcast(s)
sr: Preuzimam podemisiju(e)

en: Cancel all podcast downloads?
sr: Da prekinem preuzimanja svih podemisija?

note: "<control><shift>U",
en: Check all podcasts for new episodes
sr: Proverite sve podemisije za novim epizodama

en: Add Podcast...
sr: Dodaj podemisiju...

en: Subscribe to a new podcast
sr: Prijavite se na novu podemisiju

en: Unsubscribe and Delete
sr: Odjavi se i obriši

en: Check for New Episodes
sr: Potraži nove epizode

en: Download All Episodes
sr: Preuzmi sve epizode

en: Visit Podcast Homepage
sr: Poseti veb stranicu podemisije

en: Podcast Properties
sr: Svojstva podemisije

en: Mark as New
sr: Označi kao novo

en: Archive
sr: Arhiva

note: Translators: this is a verb used as a button name, not a noun
en: Download
sr: Preuzmi

en: Cancel Download
sr: Prekini preuzimanje

en: Visit Website
sr: Posetite veb stranicu

en: Add Podcast
sr: Dodaj podemisiju

en: Delete File | Delete Files
sr[0]: Obriši datoteku
sr[1]: Obriši datoteke
sr[2]: Obriši datoteke
sr[3]: Obriši datoteku

en: Invalid URL
sr: Neispravna adresa

en: Podcast URL is invalid.
sr: Adresa podemisije je neispravna.

en: Episode Details
sr: Podaci o epizodi

en: Check periodically for new episodes
sr: Proveri povremeno za novim epizodama

en: If checked, Banshee will check every hour to see if this podcast has new episodes
sr: Ako je označeno, Zloslutnica će proveravati na svakih sat vremena da vidi da li ova podemisija ima novih epizoda

en: Download new episodes
sr: Preuzmi nove epizode

en: Archive all episodes except the newest one
sr: Arhiviraj sve epizode ​​osim one najnoviji

en: No description available
sr: Nema dostupnog opisa

en: Name:
sr: Naziv:

en: Website:
sr: Veb stranica:

en: Visit
sr: Poseti

en: Subscription Options
sr: Opcije pretplate

en: Feed URL:
sr: Adresa dovoda:

en: Last Refreshed:
sr: Poslednje osvežavanje:

en: Category:
sr: Kategorija:

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: Podcast:
sr: Podemisije:

en: URL:
sr: Adresa:

en: Subscribe to New Podcast
sr: Prijavljuje vas na novu podemisiju

en: Please enter the URL of the podcast to which you would like to subscribe.
sr: Unesite adresu podemisije na koju želite da se pretplatite.

en: Download all episodes
sr: Preuzmi sve epizode

en: Download the most recent episode
sr: Preuzmi najskorije epizode

en: Let me decide which episodes to download
sr: Pusti da odaberem epizode za preuzimanje

en: _Speaker:
sr: _Zvučnik:

en: Sample
sr: Uzorak

note: Translators: {0} and {1} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: by '{0}' from '{1}'
sr: „{0}“ izvođača „{1}“

note: Translators: {0} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: from '{0}'
sr: „{0}“

note: Translators: {0} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: by '{0}'
sr: izvodi „{0}“

en: _Show Banshee in the sound menu
sr: _Prikaži Zloslutnicu u izborniku zvuka

en: Control Banshee through the sound menu
sr: Upravljajte Zloslutnicom iz izbornika zvuka

en: Show SQL Console
sr: Prikaži SKuL konzolu

en: Start SQL Monitoring
sr: Počni SKuL praćenje

en: Stop SQL Monitoring
sr: Prekini SKuL praćenje

en: Track Preview
sr: Pregled numere

en: Shared Media
sr: Deljeni medij

en: UPnP Share
sr: UPnP deljenje

en: Uploaded by
sr: Poslao

en: Play in Banshee...
sr: Pusti u Zloslutnici...

en: Play in Web Browser...
sr: Pusti u Internet pregledniku...

en: No videos found
sr: Video nije nađen

en: open context menu
sr: otvori dodatnu površ

en: click
sr: klik

en: menu
sr: izbor

en: Hide <i>{0}</i>
sr: Sakrij <i>{0}</i>

note: Translators: {0} is substituted with the application name
en: {0} Encountered a Fatal Error
sr: „{0}“ doživljava fatalnu grešku

en: Error Details
sr: Detalji greške

en: An unhandled exception was thrown:
sr: Dogodio se neobrađeni izuzetak:

en: Assembly Version Information
sr: Podaci o izdanjima komponenti

en: Assembly Name
sr: Naziv komponente

en: Condition:
sr: Uslov:

en: _Match
sr: _Poklapa se sa

en: all
sr: svakim

en: any
sr: bilo kojim

en: of the following:
sr: od sledećih uslova:

en: _Limit to
sr: _Ograniči na

en: selected by
sr: izabrane kao

en: ago
sr: pre

en: seconds
sr: sekunde

en: days
sr: dana

en: weeks
sr: nedelje

en: months
sr: meseca

en: years
sr: godine

en: {0} download at {1}/s | {0} downloads at {1}/s
sr[0]: {0} preuzimanje pri {1}/s
sr[1]: {0} preuzimanja pri {1}/s
sr[2]: {0} preuzimanja pri {1}/s
sr[3]: Jedno preuzimanje pri {1}/s

en: {0} download at {1}/s ({2} pending) | {0} downloads at {1}/s ({2} pending)
sr[0]: {0} preuzimanje pri {1}/s ({2} na čekanju)
sr[1]: {0} preuzimanja pri {1}/s ({2} na čekanju)
sr[2]: {0} preuzimanja pri {1}/s ({2} na čekanju)
sr[3]: Jedno preuzimanje pri {1}/s ({2} na čekanju)

note: public static readonly Operator Equal              = new Operator ("equals", "= {0}", "==", "=", ":"); public static readonly Operator NotEqual           = new Operator ("notEqual", "!= {0}", true, "!=", "!:"); public static readonly Operator LessThanEqual      = new Operator ("lessThanEquals", "<= 
en: before
sr: pre

en: after
sr: nakon

en: is
sr: je

en: is not
sr: nije

en: at most
sr: je najviše

en: at least
sr: je najmanje

en: less than
sr: pre manje od

note: The SQL operators in these Operators are reversed from normal on purpose
en: more than
sr: pre više od

en: empty
sr: prazno

en: {0} ago
sr: pre {0}

en: contains
sr: sadrži

en: doesn't contain
sr: ne sadrži

en: starts with
sr: počinje sa

en: ends with
sr: završava se sa

en: Last.fm Account Login
sr: Nalog prijavljivanja na Last.fm

en: Please enter your Last.fm account credentials.
sr: Unesi podatke o vašem Last.fm nalogu.

en: Save and Log In
sr: Sačuvaj i prijavi me

en: Authorize for Last.fm
sr: Ovlasti za Last.fm

en: This service does not exist.
sr: Ovaj servis ne postoji.

en: Stations are only available to paying Last.fm subscribers.
sr: Ove stanica su dostupne samo pretplaćenim članovima Last.fm-a.

en: This station is not available.
sr: Ova stanica nije dostupna.

en: The request is missing a required parameter.
sr: Nedostaje potreban parametar uz zahtev.

en: The specified resource is invalid.
sr: Nije ispravan zadati izvor.

en: Server error, please try again later.
sr: Greška na serveru, pokušajte kasnije.

en: Invalid authentication information, please re-authenticate.
sr: Nisu ispravni podaci za prijavu, ponovite prijavljivanje.

en: The API key used by this application is invalid.
sr: Nije ispravan API ključ za rad sa ovim programom.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
sr: Sistem je van mreže radi održavanja. Pokušajte da se povežete kasnije.

en: The method signature is invalid.
sr: Nije ispravan način potpisivanja.

en: There is not enough content to play this station.
sr: Nema dovoljno sadržaja za slušanje ove stanice.

en: This group does not have enough members for radio.
sr: Ova grupa nema dovoljno članova za radio.

en: This artist does not have enough fans for radio.
sr: Ovaj izvođač nema dovoljno obožavaoca za radio.

en: There are not enough neighbours for this station.
sr: Nema dovoljno komšija za ovu stanicu.

en: This user is not allowed to listen to radio during peak usage
sr: Ovom korisniku nije dopušteno da sluša radio za vreme najveće posete

en: Radio station not found
sr: Nisam pronašao radio stanicu

en: This application is not allowed to make requests to the web services
sr: Ovom programu nije dopušteno da postavlja zahteve veb uslugama

en: This type of request is no longer supported
sr: Ova vrsta zahteva više nije podržana

en: Your IP has made too many requests in a short period, exceeding our API guidelines
sr: Vaš IP je postavio previše zahteva u kratkom vremenu, premašujući smernice naše API

en: There was an unknown error.
sr: Došlo je do nepoznate greške.

en: Not connected to Last.fm.
sr: Niste povezani na Last.fm.

en: Account details are needed before you can connect to Last.fm
sr: Unesite podatke o nalogu pre nego to se povežete na Last.fm

en: No network connection detected.
sr: Ne postoji veza ka Internetu.

en: Last.fm username is invalid.
sr: Nije ispravno korisničko ime za Last.fm.

en: Connecting to Last.fm.
sr: Povezujem se na Last.fm.

en: Connected to Last.fm.
sr: Povezani ste na Last.fm.

en: Unknown Podcast
sr: Nepoznata podemisija
