Banshee - en to tr translation catalogue (1484 entries)

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.AppleDevice/Banshee.Dap.AppleDevice.addin.xml
en: Apple Devices Support
tr: Apple Aygıtları Desteği

en: Support for most iPod/iPhone/iPad devices.
tr: Çoğu iPod/iPhone/iPad aygıtları için destek.

en: Device Support
tr: Aygıt Desteği

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Karma/Banshee.Dap.Karma.addin.xml
en: Karma Support
tr: Karma Desteği

en: Support for Rio Karma devices.
tr: Rio Karma aygıtları için destek.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.MassStorage/Banshee.Dap.MassStorage.addin.xml
en: Mass Storage Media Player Support
tr: Çoklu Depolama Ortam Oynatıcısı Desteği

en: Support for USB-drive based devices, including many iAudio devices and Android, Pre, and Galaxy phones.
tr: USB-sürücü tabanlı aygılar için destek, bir çok iAudio aygıtı ve Android, Pre ve Galaxy telefonları dahil.

note: ../src/Dap/Banshee.Dap.Mtp/Banshee.Dap.Mtp.addin.xml
en: MTP Media Player Support
tr: MTP Ortam Oynatıcı Desteği

en: Support for MTP devices, including many Creative Zen devices.
tr: MTP aygıtları için destek, bir çok Creative Zen aygıtları dahil.

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3.Store/Banshee.AmazonMp3.Store.addin.xml
en: Amazon MP3 Store Source
tr: Amazon MP3 Mağazası Kaynağı

en: Browse, search, and purchase music from the Amazon MP3 store.
tr: Amazon MP3 mağazasında müziklere göz atın, arayın ve satın alın.

en: Online Sources
tr: Çevirim İçi Kaynaklar

note: ../src/Extensions/Banshee.AmazonMp3/Banshee.AmazonMp3.addin.xml
en: Amazon MP3 Import
tr: Amazon MP3 İçe Aktarımı

en: Download and import music purchased from Amazon.com.
tr: Amazon.com'dan satın alınan müzikleri indirin ve içe aktarın.

note: ../src/Extensions/Banshee.Audiobook/Banshee.Audiobook.addin.xml
en: Audiobooks Library
tr: Ses Kitapları Kütüphanesi

en: Organize audiobooks, lectures, etc.
tr: Ses kitaplarını, dersleri vs. düzenle

en: Core
tr: Çekirdek

note: ../src/Extensions/Banshee.BooScript/Banshee.BooScript.addin.xml
en: Boo Scripting
tr: Boo Betikleme

en: Customize and extend Banshee with Boo-language scripts.
tr: Banshee'yi Boo-dili betikleri ile özelleştir ve genişletin.

en: Utilities
tr: Araçlar

note: ../src/Extensions/Banshee.Bpm/Banshee.Bpm.addin.xml
en: BPM Detection
tr: BPM Tespiti

en: Detect the beats per minute (BPM) of your music.
tr: Müziğinizde dakika başına vuruş (BPM) tespit edin.

note: ../src/Extensions/Banshee.CoverArt/Banshee.CoverArt.addin.xml
en: Cover Art Fetching
tr: Albüm Kapağı Alma

en: Fetch cover art for all items in your library.
tr: Kütüphanenizdeki tüm öğeler için album kapağı alın.

note: ../src/Extensions/Banshee.Daap/Banshee.Daap.addin.xml
en: DAAP Sharing
tr: DAAP Paylaşımı

en: Browse and listen to music shared over your local network.
tr: Yerel ağınızda paylaşılan müziklere göz atın ve dinleyin.

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic.Store/Banshee.Emusic.Store.addin.xml
en: eMusic Store
tr: eMusic Mağazası

en: Browse, search, and purchase music and audiobooks from eMusic
tr: eMusic'te müzik ve sesli kitaplara göz atın, arayın ve satın alın

note: ../src/Extensions/Banshee.Emusic/Banshee.Emusic.addin.xml
en: eMusic Import
tr: eMusic İçe Aktar

en: Download and import music purchased from eMusic.
tr: eMusic'ten satın alınan müzikleri indirin ve içe aktarın.

note: ../src/Extensions/Banshee.FileSystemQueue/Banshee.FileSystemQueue.addin.xml
en: File System Preview Queue
tr: Dosya Sistemi Önizleme Kuyruğu

en: Preview files without importing to your library.
tr: Dosyaları kütüphanenize aktarmadan önizleyin.

note: ../src/Extensions/Banshee.Fixup/Banshee.Fixup.addin.xml
en: Metadata Fixup
tr: Meta Veri Düzeltme

en: Fix broken and missing metadata using bulk operations.
tr: Toplu işlemleri kullanarak kırık ve eksik meta verileri düzelt.

en: Browse and search the Internet Archive's vast media collection.
tr: Internet Archive'in geniş ortam kolleksiyonuna göz atın ve arayın.

note: ../src/Extensions/Banshee.InternetRadio/Banshee.InternetRadio.addin.xml
en: Internet Radio
tr: İnternet Radyosu

en: Listen to and organize Internet Radio stations.
tr: İnternet radyo istasyonlarını dinleyin ve organize edin.

note: ../src/Extensions/Banshee.Lastfm/Banshee.Lastfm.addin.xml
en: Last.fm Scrobbling
tr: Last.fm Bilgilendirme

en: Last.fm scrobbling and context pane recommendations.
tr: Last.fm bilgilendirme ve bağlam paneli tavsiyeleri.

note: ../src/Extensions/Banshee.LastfmStreaming/Banshee.LastfmStreaming.addin.xml
en: Last.fm Radio
tr: Last.fm Radyosu

en: Last.fm streaming radio for paid subscribers.
tr: Ödeme yapmış kayıtlı kullanıcılar için last.fm radyo akışı.

note: ../src/Extensions/Banshee.LibraryWatcher/Banshee.LibraryWatcher.addin.xml
en: Library Watcher
tr: Kütüphane Takipçisi

en: Automatically update music and video libraries.
tr: Müzik ve video kütüphanelerini otomatik olarak güncelle.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiniMode/Banshee.MiniMode.addin.xml
en: Mini Mode
tr: Minik Kip

en: Control Banshee through a small window with only playback controls and track information.
tr: Banshee'yi sadece çalma kontrolleri ve parça bilgisi olan küçük bir pencere ile kontrol edin.

note: ../src/Extensions/Banshee.MiroGuide/Banshee.MiroGuide.addin.xml
en: Miro Guide Podcast Directory
tr: Miro Guide Ortam Akışı Dizini

en: Browse and subscribe to thousands of audio and video podcasts.
tr: Binlerce sesli ve görüntülü ortam akışına göz atın ve abone olun.

note: ../src/Extensions/Banshee.Mpris/Banshee.Mpris.addin.xml
en: MPRIS D-Bus interface
tr: MPRIS D-Bus Arayüzü

en: Control Banshee using the MPRIS D-Bus interface.
tr: Banshee'yi MPRIS D-Bus arayüzünü kullanarak denetle.

note: ../src/Extensions/Banshee.MultimediaKeys/Banshee.MultimediaKeys.addin.xml
en: Multimedia Keys
tr: Ortam Tuşları

en: Control playback via the multimedia keys on your keyboard.
tr: Çalmayı klavyenizdeki çoklu ortam tuşları ile kontrol edin.

note: ../src/Extensions/Banshee.NotificationArea/Banshee.NotificationArea.addin.xml
en: Notification Area Icon
tr: Uyarı Alanı Simgesi

en: Display an icon in the notification area for controlling Banshee.
tr: Banshee'yi kontrol etmek için bir uyarı alanı simgesi gösterir.

note: ../src/Extensions/Banshee.OpticalDisc/Banshee.OpticalDisc.addin.xml
en: DVD and Audio CD Support
tr: DVD ve Ses CD'si Desteği

en: Watch DVDs, listen to and rip Audio CDs.
tr: DVD izle, Ses CD'lerini dinle ve dosyaya aktar.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayerMigration/Banshee.PlayerMigration.addin.xml
en: Importers for Amarok, Rhythmbox and iTunes
tr: Amarok, Rhythmbox ve iTunes için içe aktarıcılar

en: Import your library from Amarok, Rhythmbox or iTunes.
tr: Amarok, Rhythmbox ya da iTunes'dan kütüphanenize aktarma yapın.

note: ../src/Extensions/Banshee.PlayQueue/Banshee.PlayQueue.addin.xml
en: Play Queue
tr: Çalma Kuyruğu

en: Queue tracks in an ad-hoc playlist, or let the Auto DJ take over.
tr: Parçaları anlık çalma listesinde kuyruklar ya Atomatik DJ'in çalmasına olanak tanır.

note: ../src/Extensions/Banshee.Podcasting/Banshee.Podcasting.addin.xml
en: Podcasts
tr: Podcast'ler

en: Subscribe to podcasts and stream or download episodes.
tr: Podcast'lere kayıt olur ve çalar ya da bölümleri indirir.

note: ../src/Extensions/Banshee.SoundMenu/Banshee.SoundMenu.addin.xml
en: Sound Menu Integration
tr: Ses Menüsü Bütünleşmesi

en: Control Banshee from the Sound Menu.
tr: Banshee'yi Ses Menüsü'nden denetle.

note: ../src/Extensions/Banshee.Torrent/Banshee.Torrent.addin.xml
en: Torrent Downloader
tr: Torrent İndirici

en: Support downloading BitTorrent files from podcasts.
tr: Podcast'lerden BitTorent dosyalarını indirmek için destek sağlar.

note: ../src/Extensions/Banshee.UbuntuOneMusicStore/Banshee.UbuntuOneMusicStore.addin.xml
en: Ubuntu One Music Store
tr: Ubuntu One Müzik Mağazası

en: This extension grants access to the Ubuntu One Music Store, powered by 7digital.
tr: Bu eklenti Ubuntu One Müzik Mağazasına girişi sağlar, 7digital tarafından desteklenmektedir.

note: ../src/Extensions/Banshee.UPnPClient/Banshee.UPnPClient.addin.xml
en: UPnP Client
tr: UPnP İstemcisi

en: Browse and play music and videos shared over your local network using UPnP.
tr: UPnP kullanarak yerel ağınızda paylaşılan müziklere ve videolara göz atın ve dinleyin.

note: ../src/Extensions/Banshee.Wikipedia/Banshee.Wikipedia.addin.xml
en: Wikipedia
tr: Vikipedi

en: View artist information from Wikipedia in the context pane.
tr: Bağlam panelinde Vikipedi'den sanatçı bilgilerini gösterir.

en: Context Pane
tr: Bağlam Paneli

en: Show related YouTube videos in the context pane.
tr: İlgili YouTube videolarını bağlam bölmesinde göster.

en: AAC (Novell Encoder)
tr: AAC (Novell Kodlayıcı)

en: Designed to be the successor of the MP3 format, AAC generally achieves better sound quality than MP3 at many bit rates.
tr: MP3 biçiminin yerini almak için tasarlanmıştır, AAC genellikle bir çok ikili oranda MP3'den daha iyi ses kalitesi sağlar.

en: Bitrate
tr: İkili Oran

en: Container
tr: Barındırıcı

en: Profile
tr: Profil

en: Low Complexity
tr: Düşük Karmaşıklık

en: Long Term Prediction
tr: Uzun Dönemli Tahmin

en: Output Format
tr: Çıktı Biçimi

en: Channels
tr: Kanallar

en: Free Lossless Audio Codec
tr: Özgür Kayıpsız Ses Kodlayıcı

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
tr: Özgür Kayıpsız Ses Kodlayıcı (FLAC), sıkıştıran ama ses kalitesini düşürmeyen bir açık kaynaklı bir kodlamadır.

en: MP3 (LAME Encoder)
tr: MP3 (LAME Kodlayıcı)

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format that produces larger files at lower bitrates.
tr: Özel ve eski ancak popüler; kayıplı ses biçimi, daha büyük dosyaları daha düşük ikili oranla üretir.

en: Encoding Mode
tr: Kodlama Kipi

en: Constant Bitrate
tr: Sabit İkili Oran

en: Variable Bitrate
tr: Değişken İkili Oran

en: VBR Quality
tr: VBR Kalitesi

en: Worst
tr: En Kötü

en: Best
tr: En iyi

en: MP3 (Xing Encoder)
tr: MP3 (Xing Kodlayıcı)

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
tr: Vorbis açık kaynaklı, MP3'ten daha düşük boyutlu yüksek kalitede çıktı veren bir kayıplı ses kodlamasıdır.

en: Audio quality
tr: Ses kalitesi

en: A fast and efficient open source audio format offering lossless and high-quality lossy encoding with great dynamic range.
tr: Hızlı ve faydalı açık kaynaklı ses biçimi, kayıpsız ve yüksek kalitede çok dinamik aralıkta kodlayıcı.

en: Mode
tr: Kip

en: Fast Compression
tr: Hızlı Sıkıştırma

en: Default Compression
tr: Öntanımlı Sıkıştırma

en: High Compression
tr: Yüksek Sıkıştırma

en: Very High Compression
tr: Çok Yüksek Sıkıştırma

en: Lossy mode
tr: Kayıplı kip

en: Store MD5 sum in the file
tr: MD5 özetini dosyada sakla

en: Extra processing
tr: Ek işleme

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Highest
tr: En Yüksek

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
tr: WAV+PCM sıkıştırılmamış şekilde tutan kayıpsız bir biçimdir, vuruş kodu örneklemeli (PCM) ham ses.

en: Windows Media Audio
tr: Windows Ortam Sesi

en: A proprietary lossy audio format with high quality output at a lower file size than MP3. A 96 kbps WMA is equivalent to a 128 kbps MP3.
tr: Özel, MP3'ten daha düşük boyutla yüksek kalitede çıktı veren kayıplı bir ses biçimidir. 96 kbps WMA ile 128 kbps MP3 eşittir.

en: Use a variable bitrate
tr: Değişken bir ikili oran kullan

en: Audio Quality
tr: Ses Kalitesi

en: Media Player
tr: Ortam Oynatıcı

en: Banshee Media Player
tr: Banshee Ortam Oynatıcısı

en: Play and organize your media collection
tr: Ortam koleksiyonunuzu oynatın ve organize edin

en: Could not create pipeline
tr: Boru hattı oluşturulamadı

en: Could not create filesrc element
tr: 'filesrc' öğesi oluşturulamadı

en: Could not create decodebin2 plugin
tr: decodebin2 eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create audioconvert plugin
tr: 'audioconvert' eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create bpmdetect plugin
tr: 'bpmdetect' eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create fakesink plugin
tr: 'fakesink' eklentisi oluşturulamadı

en: Could not link pipeline elements
tr: Boru hattı öğeleri bağlanamadı

en: Could not initialize element from cdda URI
tr: 'cdda' URI'sinden öğe başlatılamadı

en: Could not create encoder pipeline
tr: Kodlayıcı boru hattı oluşturulamadı

en: Could not create queue plugin
tr: Kuyruk eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create filesink plugin
tr: 'filesink' eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create source element
tr: Kaynak öğesi oluşturulamadı

en: Could not create sink element
tr: 'sink' öğesi oluşturulamadı

en: Could not create sinkbin plugin
tr: sinkbin eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create audioresample plugin
tr: audioresample eklentisi oluşturulamadı

en: Could not create encoding pipeline
tr: Kodlama boru hattı oluşturulamadı

en: Could not get sink pad from encoder
tr: Kodlayıcıdan alıcı tamponu alınamadı

en: Could not construct pipeline
tr: Boru hattı oluşturulamadı

en: Write CD...
tr: CD yaz...

en: Write selected tracks to an audio CD
tr: Seçilen parçaları bir ses CD'sine yaz

en: Could not write CD
tr: CD yazılamadı

en: Brasero could not be started
tr: Brasero başlatılamadı

en: Fullscreen video playback active
tr: Tam ekran video oynatma etkin

en: Could not find an encoder for ripping.
tr: Dönüştürme için bir kodlayıcı bulunamadı.

en: Could not create CD ripping driver.
tr: CD dönüştürme sürücüsü oluşturulamadı.

en: Could not create BPM detection driver.
tr: BPM algılama sürücüsü oluşturulamadı.

en: Could not initialize GStreamer library
tr: GStreamer kütüphanesi başlatılamadı

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: _Enable ReplayGain correction
tr: ReplayGain düzeltmesini _etkinleştir

en: For tracks that have ReplayGain data, automatically scale (normalize) playback volume
tr: ReplayGain verisi olan parçalar için kendiliğinden oynatma sesini ayarlar (normalleştir).

en: Enable _gapless playback
tr: _Aralıksız çalma etkinleştir

en: Eliminate the small playback gap on track change. Useful for concept albums and classical music
tr: Parça değişimi sırasındaki ufak çalma boşluğunu ortadan kaldırır. Klasik müzik ve konsept albümleri için faydalıdır.

en: Could not create transcoder
tr: Kodlama değiştirici oluşturulamadı

en: Could not create encoder pipeline : {0}
tr: Kodlayıcı boru hattı oluşturulamadı : {0}

en: Could not create encoding pipeline : {0}
tr: Kodlama boru hattı oluşturulamadı : {0}

en: Can't check for updates
tr: Güncellemeler denetlenemiyor

en: We're currently not able to check if there's a new version available. Please try again later.
tr: Yeni bir sürümün kullanılabilirliğini şu anda denetleyemiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: No update available
tr: Kullanılabilir güncelleme yok

en: You already have the latest version of Banshee installed.
tr: Zaten Banshee'nin en son sürümüne sahipsiniz.

en: A new version of Banshee ({0}) is available.{1}Do you want to update?
tr: Banshee'nin yeni bir sürümü ({0}) mevcut.{1}Güncellemek ister misiniz?

en: Banshee update available
tr: Banshee güncellemesi mevcut

note: Translators: {0} is the filename, eg Banshee-1.9.5.msi
en: Downloading {0}
tr: {0} indiriliyor

en: Update download failed
tr: Güncelleme indirmesi başarısız oldu

en: The download failed. Please try again later.
tr: İndirme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: The update finished downloading.{0}Do you want to shutdown Banshee and run the installer?
tr: Güncellemenin indirilmesi bitti.{0}Banshee'yi kapatıp kur'u çalıştırmak ister misiniz?

en: Update finished downloading
tr: Güncellemenin indirilmesi tamamlandı

en: Check for Updates
tr: Güncellemeleri Denetle

en: Help Options
tr: Yardım Seçenekleri

en: Show this help
tr: Bu yardımı göster

en: Show options for controlling playback
tr: Oynatma kontrol seçeneklerini göster

en: Show options for querying the playing track
tr: Çalan parçayı sorgulama seçeneklerini göster

en: Show options for querying the playing engine
tr: Çalma motoru sorgulama seçeneklerini göster

en: Show options for the user interface
tr: Kullanıcı arayüzü seçeneklerini göster

en: Show options for developers and debugging
tr: Hata ayıklama ve geliştiriciler için seçenekleri göster

en: Show all option groups
tr: Tüm seçenek gruplarını göster

en: Show version information
tr: Sürüm bilgisini göster

en: Playback Control Options
tr: Oynatma Kontrolü Seçenekleri

en: Play the next track, optionally restarting if the 'restart' value is set
tr: Sonraki parçayı çal, isteğe göre eğer 'restart' değeri ayarlı ise yeniden başlatılır

en: Play the previous track, optionally restarting if the 'restart' value is set
tr: Önceki parçayı çal, isteğe göre eğer 'restart' değeri ayarlı ise yeniden başlatılır

en: If the current song has been played longer than 4 seconds then restart it, otherwise the same as --previous
tr: Eğer mevcut parca 4 saniden fazla çalınıyorsa onu tekrar başlatır, aksi halde -- önceki ile aynıdır.

en: Automatically start playing any tracks enqueued on the command line
tr: Komut satırı üzerinde kuyrukta parça varsa bunları kendiliğinden çalar

en: Start playback
tr: Oynatmayı başlat

en: Pause playback
tr: Oynatmayı duraklat

en: Toggle playback
tr: Oynatmayı seç

en: Completely stop playback
tr: Oynatmayı tamamen durdur

en: Enable or disable playback stopping after the currently playing track (value should be either 'true' or 'false')
tr: Şu an çalan parçadan sonra çalmanın durdurulmasını etkinleştir ya da etkisizleştir (değer 'true' ya da 'false' olmalıdır)

en: Set the playback volume (0-100), prefix with +/- for relative values
tr: Oynatma sesini ayarla (0-100), göreceli değerler için önüne +/- ekleyin.

en: Seek to a specific point (seconds, float)
tr: Belirli bir noktaya git (saniye, ondalıklı)

en: Set the currently played track's rating (0 to 5)
tr: Şu an da çalan ögeye değerlendirme ata (0'dan 5'e)

en: Player Engine Query Options
tr: Oynatma Motoru Sorgu Seçenekleri

en: Current player state
tr: Şu anki çalma durumu

en: Last player state
tr: Son oynatıcı durumu

en: Query whether the player can be paused
tr: Çaların duraklatılabilmesini sorgula

en: Query whether the player can seek
tr: Çaların atlayabilmesini sorgula

en: Player volume
tr: Çalıcı sesi

en: Player position in currently playing track
tr: Şimdi çalan parçada oynatıcının konumu

en: Playing Track Metadata Query Options
tr: Çalan Parçanın Üstveri Sorgu Seçenekleri

en: Artist Name
tr: Sanatçı İsmi

en: Album Title
tr: Albüm İsmi

en: Track Title
tr: Parça İsmi

en: Duration
tr: Süre

note: Translators: noun
en: Track Number
tr: Parça Numarası

note: Translators: noun
en: Track Count
tr: Parça Sayısı

en: Disc Number
tr: Disk Numarası

en: Year
tr: Yıl

en: Rating
tr: Değerlendirme

en: Score
tr: Puan

note: Translators: noun
en: Bit Rate
tr: İkili Oran

en: User Interface Options
tr: Kullanıcı Arayüzü Seçenekleri

en: Present the user interface on the active workspace
tr: Etkin çalışma alanı üstündeki kullanıcı arayüzünü göster

en: Enter the full-screen mode
tr: Tam ekran kipine girin

en: Hide the user interface
tr: Kullanıcı arayüzünü gizle

en: Do not present the user interface, regardless of any other options
tr: Kullanıcı arayüzünü diğer seçeneklere bakmadan gösterme

en: Present the import media dialog box
tr: Ortam içe aktarma penceresi kutusunu göster

en: Present the about dialog
tr: Hakkında penceresini göster

en: Present the open location dialog
tr: Konum aç penceresini göster

en: Present the preferences dialog
tr: Tercihler penceresini göster

en: Debugging and Development Options
tr: Hata Ayıklama ve Geliştirme Seçenekleri

en: Enable general debugging features
tr: Genel hata ayıklama özelliklerini etkinleştir

en: Enable debugging output of SQL queries
tr: SQL sorgularının hata ayıklama çıktısını etkinleştir

en: Enable debugging output of Mono.Addins
tr: Mono.Addins'in hata ayıklama çıktısını etkinleştir

en: Specify an alternate database to use
tr: Kullanmak için alternatif bir veritabanı belirt

en: Force fetching of missing cover artwork
tr: Eksik kapak resimlerinin alınmasını zorla

en: Specify an alternate key, default is /apps/banshee-1/
tr: Alternatif bir anahtar belirt, öntanımlı /apps/banshee-1/

en: Optimize instance for running uninstalled; most notably, this will create an alternate Mono.Addins database in the working directory
tr: Örneği, kaldırma işlemi için uygun duruma getir; özellikle bu, çalışılan dizin içinde öteki bir Mono.Addins veritabanı oluşturacak

en: Disable DBus support completely
tr: DBus desteğini tamamen etkisizleştir

en: Skip loading a custom gtkrc file ({0}) if it exists
tr: Eğer mevcutsa özel bir gtkrc dosyası ({0}) yüklenmesini atla

en: The following help arguments are invalid: {0}
tr: İzleyen yardım parametreleri geçersiz: {0}

en: Play Album
tr: Albümü Çal

en: En_queue
tr: Kuyruğa _al

en: _Play
tr: Ç_al

en: Play _Song
tr: Şarkıyı Ç_al

en: Add a song to the playlist
tr: Bir şarkıyı çalma listesine ekle

en: Play _Album
tr: _Albümü Çal

en: Add an album to the playlist
tr: Bir albümü çalma listesine ekle

en: {0} remaining
tr: {0} kaldı

en: Play Song
tr: Şarkı Çal

en: Close
tr: Kapat

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: Search
tr: Arama

en: Artist, Album, or Title
tr: Sanatçı, Albüm ya da Parça

note: Alias for %album_artist%
en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

en: Composer
tr: Besteci

en: Genre
tr: Tür

note: Translators: noun
en: Comment
tr: Açıklama

en: Unknown Artist
tr: Bilinmeyen Sanatçı

en: Unknown Album
tr: Bilinmeyen Albüm

en: Unknown Title
tr: Bilinmeyen Parça

en: Various Artists
tr: Çeşitli Sanatçılar

en: Stream location not found
tr: Akış konumu bulunamadı

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Codec for playing this media type not available
tr: Bu ortam türünü çalmak için kodlayıcı mevcut değil

en: File protected by Digital Rights Management (DRM)
tr: Dosya Dijital Hak Yönetimi (DRM) ile korunmuş

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

note: TODO turn this into a PrimarySource-owned delegate?
en: _Restart Podcast
tr: Podcast'i _Yeniden Başlat

en: _Restart Audiobook
tr: Sesli Kitabı _Yeniden Başlat

en: _Restart Video
tr: Videoyu _Yeniden Başlat

en: _Restart Song
tr: Şarkıyı _Yeniden Başlat

en: _Restart Item
tr: Öğeyi _Yeniden Başlat

en: _Jump to Playing Podcast
tr: Çalan Podcast'e _Atla

en: _Jump to Playing Audiobook
tr: Çalan Sesli Kitaba _Atla

en: _Jump to Playing Video
tr: Çalan Videoya _Atla

en: _Jump to Playing Song
tr: Çalan Şarkıya _Atla

en: _Jump to Playing Item
tr: Çalan Öğeye _Atla

en: Unknown Year
tr: Bilinmeyen Yıl

en: All Album Artists ({0})
tr: Tüm Albüm Sanatçıları ({0})

en: All Albums ({0})
tr: Tüm Albümler ({0})

en: All Artists ({0})
tr: Tüm Sanatçılar ({0})

en: File is empty so it could not be imported: {0}
tr: Dosya boş olduğu için içe aktarılamadı: {0}

en: Value
tr: Değer

en: All Years ({0})
tr: Tüm Yıllar ({0})

en: Shuffle by A_lbum
tr: Al_büme göre Karıştır

en: by album
tr: albüme göre

en: Play all songs from an album, then randomly choose another album
tr: Bir albümden tüm şarkıları çal sonra rastgele başka bir albüm seç

en: Shuffle by A_rtist
tr: _Sanatçıya göre Karıştır

en: by artist
tr: sanatçıya göre

en: Play all songs by an artist, then randomly choose another artist
tr: Bir sanatçının tüm şarkılarını çal sonra rastgele başka bir sanatçı seç

en: Shuffle _Off
tr: Karıştırma _Kapalı

en: manually
tr: el ile

en: Do not shuffle playlist
tr: Çalma listesini karışık çalma

en: Shuffle by _Rating
tr: _Değerlendirmeye göre Karıştır

en: by rating
tr: değerlendirmeye göre

en: Play songs randomly, prefer higher rated songs
tr: Şarkıları çalma listesinden rastgele çal, yüksek beğenili parçaları tercih et

en: Shuffle by S_core
tr: _Puana göre Karıştır

en: by score
tr: puana göre

en: Play songs randomly, prefer higher scored songs
tr: Şarkıları çalma listesinden rastgele çal, yüksek puanlı parçaları tercih et

en: Shuffle by _Song
tr: Ş_arkıya göre Karıştır

en: by song
tr: şarkıya göre

en: Play songs randomly from the playlist
tr: Şarkıları çalma listesinden rastgele çal

en: Scanning for media
tr: Ortam taranıyor

en: Scanning...
tr: Taranıyor...

en: Scanning ({0} files)...
tr: Taranıyor ({0} dosya)...

en: Importing Media
tr: Ortam İçe Aktarılıyor

en: The import process is currently running. Would you like to stop it?
tr: İçe aktarma işlemi şu an da devam ediyor. Durdurmak istiyor musunuz?

en: Importing {0} of {1}
tr: İçe aktarılıyor {0} / {1}

en: Rescanning {0} of {1}
tr: Yeniden taranıyor {0} / {1}

en: Upgrading your Banshee Database
tr: Banshee Veritabanınız Yükseltiliyor

en: Please wait while your old Banshee database is migrated to the new format.
tr: Eski Banshee veritabanı yeni biçime aktarılırken lütfen bekleyin.

en: Refreshing Metadata
tr: Üstveri Yenileniyor

en: Classical
tr: Klasik

en: Club
tr: Klüp

en: Dance
tr: Dans

en: Full Bass
tr: Tam Bas

en: Full Bass and Treble
tr: Tam Bas ve Tiz

en: Full Treble
tr: Tam Tiz

en: Laptop Speakers and Headphones
tr: Dizüstü Kolonları ve Kulaklıkları

en: Large Hall
tr: Geniş Hol

en: Live
tr: Canlı

en: Party
tr: Parti

en: Reggae
tr: Regi

en: Smiley Face Curve
tr: Gülen Yüz Eğrisi

en: Soft
tr: Yumuşak

en: Soft Rock
tr: Yumuşak Rock

en: Techno
tr: Tekno

en: Remove From Library
tr: Kütüphaneden Kaldır

en: File Organization
tr: Dosya Organizasyonu

en: Co_py files to media folder when importing
tr: İçe aktarırken dosyaları ortam klasörüne ko_pyala

en: _Update file and folder names
tr: Dosya ve klasör adlarını _güncelle

en: Rename files and folders according to media metadata
tr: Ortam üst verisine göre dosyaları ve klasörleri yeniden adlandır

note: Translators: {0} is the library name, eg 'Music Library' or 'Podcasts'
en: {0} Folder
tr: {0} Dizini

en: Track Artist
tr: Parça Sanatçısı

en: Album Artist Initial
tr: Albüm Sanatçısı Baş Harfleri

en: Conductor
tr: Orkestra Şefi

en: Album
tr: Albüm

en: Title
tr: Başlık

en: Count
tr: Sayaç

en: Number
tr: Sayı

en: Count (unsorted)
tr: Sayı (sırasız)

en: Number (unsorted)
tr: Numara (Sırasız)

en: Disc Count
tr: Disk Sayacı

en: Grouping
tr: Gruplama

note: Catalog.GetString ("Music Library")
en: Music
tr: Müzik

en: Search your music
tr: Müziklerinizde arayın

note: Misc section
en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: _Sort an artist's albums by year, not title
tr: _Sanatçının albumlerini yıllara göre sırala, başlığa göre deği

en: {0} song | {0} songs
tr[0]: {0} şarkılar

en: Music Folder
tr: Müzik Klasörü

en: Favorites
tr: Çok Beğenilenler

en: Songs rated four and five stars
tr: Dört ya da beş yıldızlık şarkılar

en: Recent Favorites
tr: Son Beğenilenler

en: Songs listened to often in the past week
tr: Son hafta içinde sıkça dinlenen şarkılar

en: Recently Added
tr: Son Eklenenler

en: Songs imported within the last week
tr: Son haftada içe aktarılan şarkılar

en: Recently Played
tr: Son Çalınanlar

en: Recently played songs
tr: Son çalınan şarkılar

en: Unheard
tr: Dinlenmemiş

en: Songs that have not been played or skipped
tr: Çalınmamış ya da atlanmamış şarkılar

en: Neglected Favorites
tr: Eski Beğenilenler

en: Favorites not played in over two months
tr: İki aydan fazladır çalınmamış beğenilenler

en: Least Favorite
tr: En az Beğenilenler

en: Songs rated one or two stars or that you have frequently skipped
tr: Bir ya da iki yıldızlı şarkılar ya da sıkça atladığınız şarkılar

en: 700 MB of Favorites
tr: Beğenilenlerin 700 MB kadarı

en: A data CD worth of favorite songs
tr: Beğenilen şarkılarınızdan bir veri CD'si

en: 80 Minutes of Favorites
tr: Beğenilenlerden 80 Dakika

en: An audio CD worth of favorite songs
tr: Bir veri CD'si kadarlık beğenilen şarkılar

en: Unrated
tr: Değerlendirilmemiş

en: Songs that haven't been rated
tr: Değerlendirilmemiş şarkılar

en: Importing Songs
tr: Şarkılar İçe Aktarılıyor

en: Importing From {0}
tr: İçe Aktarıldığı Yer: {0}

note: Catalog.GetString ("Video Library")
en: Videos
tr: Videolar

en: Search your videos
tr: Videolarınızda arayın

en: Produced By
tr: Hazırlayan

en: Videos Folder
tr: Videolar Klasörü

en: Videos rated four and five stars
tr: Dört ya da beş yıldızla beğenilen videolar

en: Unwatched
tr: İzlenmemiş

en: Videos that haven't been played yet
tr: Daha hiç oynatılmamış videolar

en: Default player engine
tr: Öntanımlı oynatma motoru

en: No player engines were found. Please ensure Banshee has been cleanly installed.
tr: Oynatma motoru bulunamadı. Lütfen Banshee'nin düzgün kurulduğundan emin olun.

en: Problem with Player Engine
tr: Oynatma Motoru ile Sorun

en: Converting {0} of {1}
tr: Dönüştürülüyor {0} / {1}

en: Initializing
tr: Başlatılıyor

en: Files are currently being converted to another format. Would you like to stop this?
tr: Dosyalar şu anda başka bir biçime dönüştürülüyor. Bunu durdurmak ister misiniz?

en: Saving Metadata to File
tr: Üstverinin Dosyaya Yazımı

en: Sync _metadata between library and files
tr: Kütüphane ve dosyalar arasında _metaveri eşitlemesi yap

en: Enable this option to have metadata in sync between your library and supported media files
tr: Kütüphaneniz ve desteklenen ortam dosyalarınız arasında metaveri eşitlemesi yapmak için bu seçeneği etkinleştirin

en: Sync _ratings between library and files
tr: Kütüphane ve dosyalar arasında _puanlama eşitlemesi yap

en: Enable this option to have rating metadata synced between your library and supported audio files
tr: Kütüphaneniz ve desteklenen ses dosyalarınız arasında puanlama metaveri eşitlemesi yapmak için bu seçeneği etkinleştirin

en: Sync play counts between library and files
tr: Kütüphane ve dosyalar arasında çalma sayısı eşitlemesi yap

en: Enable this option to have playcount metadata synced between your library and supported audio files
tr: Kütüphaneniz ve desteklenen ses dosyalarınız arasında çalma sayısı metaveri eşitlemesi yapmak için bu seçeneği etkinleştirin

en: There is no available network connection
tr: Kullanılabilir ağ bağlantısı yok

en: Cannot connect to NetworkManager or Wicd
tr: Ağ Yöneticisine ya da Wicd'e bağlanılamıyor

en: An available, working network connection will be assumed
tr: Kullanılabilir çalışan bir ağ bağlantısı olduğu sanılıyor

en: _Disable features requiring Internet access
tr: İnternet erişimine gerek duyan özellikleri etkisi_zleştir

en: Some features require a broadband Internet connection such as Last.fm or cover art fetching
tr: Last.fm ya da albüm kapağı getirme gibi özellikler geniş bant internet bağlantısına gerek duyuyor

en: Search this playlist
tr: Bu çalma listesinde ara

en: Playlist
tr: Çalma listesi

en: Remove From Playlist
tr: Çalma Listesinden Kaldır

en: Delete Playlist
tr: Çalma Listesini Sil

note: TODO generate name based on the track selection, or begin editing it
en: New Playlist
tr: Yeni Çalma Listesi

en: Windows Media ASX
tr: Windows Ortamı ASX

en: Windows Media ASX (*.asx)
tr: Windows Ortamı ASX (*.asx)

en: MPEG Version 3.0 Extended (*.m3u)
tr: MPEG Sürüm 3.0 Genişletilmiş (*.m3u)

en: Shoutcast Playlist version 2 (*.pls)
tr: Shoutcast Çalma Listesi sürüm 2 (*.pls)

en: XML Shareable Playlist Format version 1 (*.xspf)
tr: XML Paylaşılabilir Çalma Listesi sürüm 1 (*.xspf)

note: Pages (tabs)
en: General
tr: Genel

en: Source Specific
tr: Kaynağa Özel

en: Extensions
tr: Uzantılar

note: General policies
en: File Policies
tr: Dosya Kuralları

en: Improve Banshee by sending anonymous usage data
tr: Banshee'yi anonim kullanim bilgisi göndererek geliştirin

en: items
tr: öğe

en: minutes
tr: dakika

en: hours
tr: saat

en: Artist
tr: Sanatçı

note: Translators: These are unique search aliases for "artist". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: artist
tr: sanatçı

en: by
tr: söyleyen

en: artists
tr: sanatçı

note: Translators: These are unique search aliases for "album artist". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: albumartist
tr: albümsanatçı

en: compilationartist
tr: derlemesanatçı

note: Translators: These are unique search aliases for "album". You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: album
tr: albüm

en: on
tr: içeren

en: from
tr: kaynak

en: Disc
tr: Disk

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: disc
tr: disk

en: discnum
tr: disksayısı

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: discs
tr: disk

en: cds
tr: cd

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: track
tr: parça

en: trackno
tr: parçanumarası

en: tracknum
tr: parçasayısı

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: tracks
tr: parça

en: trackcount
tr: parçasayacı

en: Beats per Minute
tr: Dakika başı Vuruş

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bitrate
tr: ikilioran

note: Translators: noun
en: Sample Rate
tr: Örnekleme Oranı

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: samplerate
tr: örneklemeoranı

note: Translators: noun
en: Bits Per Sample
tr: Örnek Başına Bit

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: bitspersample
tr: örnekbaşınabit

en: bitdepth
tr: bitderinliği

en: quantization
tr: katmanlama

note: Translators: noun
en: Name
tr: Ad

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: title
tr: başlık

en: titled
tr: başlık

en: name
tr: ad

en: named
tr: adlı

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: year
tr: yıl

en: released
tr: yayımlandı

en: yr
tr: yıl

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: genre
tr: tür

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: composer
tr: besteci

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: conductor
tr: orkestraşefi

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: grouping
tr: gruplama

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: comment
tr: açıklama

note: Translators: noun
en: License
tr: Lisans

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: license
tr: lisans

en: licensed
tr: lisanslandı

en: under
tr: altında

note: , typeof(NullQueryValue)}, Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: rating
tr: beğeni

en: stars
tr: yıldız

en: Play Count
tr: Çalma Sayacı

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: plays
tr: çalınma

en: playcount
tr: çalmasayacı

en: listens
tr: dinleme

en: Skip Count
tr: Atlama Sayacı

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: skips
tr: atlama

en: skipcount
tr: atlamasayacı

en: File Size
tr: Dosya Boyutu

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: size
tr: boyut

en: filesize
tr: dosyaboyutu

en: File Location
tr: Dosya Konumu

en: path
tr: yol

en: file
tr: dosya

en: location
tr: konum

en: Time
tr: Zaman

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: duration
tr: süre

en: length
tr: uzunluk

en: time
tr: zaman

en: Mime Type
tr: Mime Türü

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: type
tr: tür

en: mimetype
tr: mimetürü

en: format
tr: biçim

en: Last Played
tr: Son Çalma

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: lastplayed
tr: sonçalma

en: played
tr: çalınmış

en: playedon
tr: oynatıldı

en: Last Skipped
tr: Son Atlama

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: lastskipped
tr: sonatlama

en: skipped
tr: atlandı

en: skippedon
tr: atlandığızaman

en: Date Added
tr: Eklendiği Tarih

note: Translators: These are unique search fields. You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: added
tr: eklendi

en: imported
tr: içe aktarıldı

en: addedon
tr: eklendiğizaman

en: dateadded
tr: eklendiğitarih

en: importedon
tr: içeaktarıldığızaman

en: Smart Playlist
tr: Akıllı Çalma Listesi

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). You can use CSV for synonyms. Please, no spaces. Blank ok.
en: score
tr: puan

en: Playback Error
tr: Çalma Hatası

note: Translators: These are unique search fields (and nouns). Please, no spaces. Blank ok.
en: playbackerror
tr: çalmahatası

en: Skips
tr: Atlar

en: Plays
tr: Çalma

en: Highest Rating
tr: En Yüksek Beğeni

en: Lowest Rating
tr: En Düşük Beğeni

en: Highest Score
tr: En Yüksek Puan

en: Lowest Score
tr: En Düşük Puan

en: Most Often Played
tr: Yakında Sık Çalan

en: Least Often Played
tr: Daha Önce Sık Çalan

en: Most Recently Played
tr: Son Zamanlarda Çalan

en: Least Recently Played
tr: Daha Önceleri Çalan

en: Most Recently Added
tr: Son Zamanlarda Eklenen

en: Least Recently Added
tr: Daha Önceleri Eklenen

en: Random
tr: Rastgele

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: None
tr: Hiçbiri

en: none
tr: hiçbiri

en: no
tr: yok

en: Resource Not Found
tr: Kaynak Bulunamadı

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: ResourceNotFound
tr: KaynakBulunamadı

en: missing
tr: eksik

en: notfound
tr: bulunamadı

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: CodecNotFound
tr: KodekBulunamadı

en: nocodec
tr: kodekyok

note: Translators: These are unique strings for playback errors. Please, no spaces. Blank ok.
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Unable to Migrate Smart Playlists
tr: Akıllı Çalma Listeleri Taşınamadı

en: Please file a bug with this error: {0}
tr: Lütfen bu hatayla bir hata bildiriminde bulunun: {0}

en: Edit Smart Playlist
tr: Akıllı Çalma Listesini Düzenle

en: Delete Smart Playlist
tr: Akıllı Çalma Listesini Sil

en: All Genres ({0})
tr: Tüm Türler ({0})

en: {0} day | {0} days
tr[0]: {0} gün

en: {0} hour | {0} hours
tr[0]: {0} saat

en: {0} minute | {0} minutes
tr[0]: {0} dakika

en: {0} second | {0} seconds
tr[0]: {0} saniye

en: Close Error Report
tr: Hata Raporunu Kapat

en: Error
tr: Hata

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Errors
tr: Hatalar

en: Sort Playlists By
tr: Çalma Listelerini Sırala

note: Translators: this is a noun, referring to the harddisk
en: Drive
tr: Sürücü

en: Folder hie_rarchy
tr: Klasör sıra _düzeni

en: File _name
tr: Dosya _adı

en: Adding {0} of {1} to {2}
tr: {2} içine {0} / {1} ekleniyor

en: Deleting {0} of {1} From {2}
tr: {2} içinden {0} / {1} siliniyor

en: Size Ascending
tr: Artan Boyut

en: Size Descending
tr: Azalan Boyut

en: {0} item | {0} items
tr[0]: {0} öğe

note: TODO should add library sources here, but requires changing quite a few things that depend on being loaded before the music library is added. AddSource (music_library = new MusicLibrarySource (), true); AddSource (video_library = new VideoLibrarySource (), false);
en: Online Media
tr: Çevrimiçi Ortam

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Unknown Stream
tr: Bilinmeyen Akış

en: Error opening stream
tr: Akım açılırken hata

en: Could not open stream or playlist
tr: Akım ya da çalma listesi açılamadı

en: Problem parsing playlist
tr: Çalma listesi ayrıştırılırken sorun

en: Could not launch URL
tr: URL başlatılamadı

en: {0} could not be opened: {1}
    
     Check your 'Preferred Applications' settings.
tr: {0} açılamadı: {1}
    
     'Tercih Edilen Uygulamalar' ayarlarınızı denetleyin.

en: Show:
tr: Göster:

en: All
tr: Hepsi

en: Enabled
tr: Etkin

en: Not Enabled
tr: Etkin Değil

en: Search:
tr: Arama:

en: Disable album grid
tr: Albüm satırını kapat

en: Disable album grid and show the classic layout instead
tr: Albüm satırını kapat ve onun yerine klasik düzeni göster

en: Cannot Reorder While Sorted
tr: Sıralıyken Tekrar Sıralama Yapılamıyor

en: To put the playlist in manual sort mode, click the currently sorted column header until the sort arrow goes away.
tr: Çalma listesini el ile sıralama kipine getirmek için, sıralama oku kaybolana kadar mevcut sıralı sütun başlığına tıklayın.

note: Translators: this is {disc number} of {disc count} Translators: this is {track number} of {track count}
en: {0} of {1}
tr: {0} / {1}

en: Playing
tr: Çalıyor

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Protected
tr: Korundu

en: External Document
tr: Harici Belge

en: Choose New Cover Art...
tr: Yeni Kapak Resmi Seç...

en: Delete This Cover Art
tr: Bu Albüm Kapağını Sil

en: Track #
tr: Parça #

en: Track & Count
tr: Parça ve Sayaç

en: Disc #
tr: Disk #

en: Disc & Count
tr: Disk ve Sayaç

en: {0} bits
tr: {0} bit

en: Make the context pane larger or smaller
tr: Bağlam panosunu genişlet ya da küçült

en: Hide context pane
tr: Bağlam panelini gizle

en: Waiting for playback to begin...
tr: Çalmanın başlaması için bekleniyor...

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Preamp
tr: Ön Amfi

en: Equalizer
tr: Ekolayzır

en: New Preset
tr: Yeni Ön Ayar

note: Translators: this is the window title when a track is playing {0} is the track title, {1} is the artist name
en: {0} by {1}
tr: {0} söyleyen {1}

en: _Bookmarks
tr: Y_er İmleri

en: _Add Bookmark
tr: _Yer İmi Ekle

en: Bookmark the Position in the Current Track
tr: Şimdiki Parçanın Konumunu İmle

en: _Remove Bookmark
tr: Yer İmini _Kaldır

en: Maintainers
tr: Yönetenler

en: Contributors
tr: Katkıda bulunanlar

en: Extraordinary Multimedia Management and Playback
tr: Sıradışı Çoklu Ortam Yönetimi ve Oynatma

en: Copyright © 2005–{0} Novell, Inc.
    Copyright © 2005–{1} Others
    Copyright © 2005 Aaron Bockover
tr: Telif Hakkı © 2005–{0} Novell, Inc.
    Telif Hakkı © 2005–{1} Diğerleri
    Telif Hakkı © 2005 Aaron Bockover

en: Banshee Website
tr: Banshee Sitesi

en: Important tasks are running
tr: Önemli görevler çalışıyor

en: Closing Banshee now will cancel any currently running tasks. They cannot be resumed automatically the next time Banshee is run.
tr: Banshee'yi şimdi kapatmakla şu an çalışan görevlerden vazgeçilecek. Banshee'nin sonraki çalıştırılmasında bunlara kendiliğinden devam edilmeyecek.

en: Quit Anyway
tr: Yine de Çık

en: Continue Running
tr: Çalıştırmaya Devam Et

en: Make Banshee the default media player?
tr: Banshee öntanımlı ortam oynatıcı olsun mu?

en: Currently another program is configured as the default media player.  Would you prefer Banshee to be the default?
tr: Şu anda başka bir program öntanımlı ortam oynatıcısı olarak yapılandırılmış. Banshee'nin öntanımlı olmasını tercih eder misiniz?

en: Do not ask me this again
tr: Bunu yeniden sorma

en: Make Banshee the Default
tr: Banshee Öntanımlı Olsun

note: Translators: verb
en: I_mport
tr: İçe _aktar

en: Select album cover image
tr: Albüm kapağı görüntüsü seç

en: All image files
tr: Tüm görüntü dosyları

en: JPEG image files
tr: JPEG görüntü dosyaları

en: PNG image files
tr: PNG görüntü dosyaları

en: Open Location
tr: Konumu Aç

en: Browse...
tr: Gözat...

en: Enter the address of the file you would like to open:
tr: Açmak istediğiniz dosyanın adresini girin:

en: Seek to Position
tr: Konuma Git

en: _Media
tr: _Ortam

en: Import _Media...
tr: _Ortamı İçe Aktar...

en: Import media from a variety of sources
tr: Türlü kaynaklardan ortamı içe aktar

en: Import _Playlist...
tr: Çalma _Listesini Al...

en: Import a playlist
tr: Bir çalma listesi al

en: Rescan Music Library
tr: Müzik Kütüphanesini Yeniden Tara

en: Rescan the Music Library folder
tr: Müzik Kütüphanesi klasörünü yeniden tara

en: Open _Location...
tr: _Konum Aç...

en: Open a remote location for playback
tr: Oynatma için uzak bir yer aç

en: _Quit
tr: Çı_k

en: Quit Banshee
tr: Banshee'den Çık

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: Modify your personal preferences
tr: Kişisel tercihlerinizi değiştirin

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Contents
tr: _İçindekiler

en: Advanced Collection Searching
tr: Gelişmiş Koleksiyon Arama

en: Learn advanced ways to search your media collection
tr: Ortam koleksiyonunuzu aramanın gelişmiş yollarını öğrenin

en: Banshee _Home Page
tr: Banshee _Ana Sayfa

en: Visit the Banshee Home Page
tr: Banshee Ana Sayfasını Ziyaret Edin

en: _Get Involved
tr: _Dahil Ol

en: Become a contributor to Banshee
tr: Banshee geliştiricisi olun

en: _Version Information
tr: _Sürüm Bilgisi

en: View detailed version and configuration information
tr: Ayrıntılı sürümü ve yapılandırma bilgisini görüntüle

note: Prompt user for location of the playlist.
en: Import Playlist
tr: Çalma Listesini Al

en: Playlists
tr: Çalma Listeleri

en: Play the current item
tr: Geçerli öğeyi çal

en: _Next
tr: _Sonraki

en: Play the next item
tr: Sonraki öğeyi çal

en: Pre_vious
tr: Önce_ki

en: Play the previous item
tr: Önceki öğeyi çal

en: Seek _To...
tr: A_tla...

en: Seek to a specific location in current item
tr: Şimdiki öğe içinde belirli bir yere git

en: Jump to the currently playing item
tr: Şu an da çalan ögeye atla

en: Restart the current item
tr: Şimdiki öğeyi yeniden başlat

en: _Stop When Finished
tr: Bitince _Durdur

en: Stop playback after the current item finishes playing
tr: Şimdiki öğenin çalınması bittikten sonra oynatmayı durdur

en: _Playback
tr: _Oynat

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: Pause the current item
tr: Geçerli öğeyi duraklat

en: Sto_p
tr: _Durdur

en: Repeat
tr: Yinele

en: Repeat _Off
tr: Yineleme _Kapalı

en: Do not repeat playlist
tr: Çalma listesini yineleme

en: Repeat _All
tr: Tümünü _Yinele

en: Play all songs before repeating playlist
tr: Çalma listesini yinelemeden önce tüm şarkıları çal

en: Repeat Singl_e
tr: _Tekini Yinele

en: Repeat the current playing song
tr: Şu an çalan şarkıyı yinele

en: Shuffle
tr: Karışık

en: Subtitle
tr: Altyazı

en: Load File...
tr: Dosya Yükle...

en: Load subtitle file
tr: Altyazı dosyası yükle

en: Load Subtitle File
tr: Altyazı Dosyası Yükle

en: L_oad
tr: Y_ükle

en: Subtitle files
tr: Altyazı dosyaları

en: Subtitle {0}
tr: Altyazı {0}

en: Activate embedded subtitle {0}
tr: Gömülü altyazıyı etkinleştir {0}

en: Hide subtitles
tr: Altyazıları gizle

en: _New Playlist
tr: _Yeni Çalma Listesi

en: Create a new empty playlist
tr: Yeni bir boş çalma listesi oluştur

en: New _Smart Playlist...
tr: Yeni _Akıllı Çalma Listesi...

en: Create a new smart playlist
tr: Yeni bir akıllı çalma listesi oluştur

en: Import to Library
tr: Kütüphaneye aktar

en: Import source to library
tr: Kaynağı kütüphaneye aktar

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Export Playlist...
tr: Çalma Listesini Aktar...

en: Export a playlist
tr: Bir çalma listesini aktar

en: Unmap
tr: Eşlemeyi kaldır

en: Source Properties
tr: Kaynak Özellikleri

en: Sort Children by
tr: Alt Öğe Sıralaması

en: Switch Source
tr: Kaynak Değiştir

en: Switch to a source by typing its name
tr: İsmini yazarak bir kaynağı değiştir

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Edit preferences related to this source
tr: Bu kaynakla ilgili tercihleri düzenle

en: New _Smart Playlist
tr: Yeni _Akıllı Çalma Listesi

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh this randomly sorted smart playlist
tr: Rastgele sıralanmış akıllı çalma listesini yenile

en: Could not export playlist
tr: Çalma listesi aktarılamadı

en: Are you sure you want to delete this {0}?
tr: {0}, bunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Separate by Type
tr: Türe göre Ayır

en: Select _All
tr: _Tümünü Seç

en: Select all tracks
tr: Tüm parçaları seç

en: Select _None
tr: _Hiçbirini Seçme

en: Unselect all tracks
tr: Tüm parçaların seçimini kaldır

en: _Edit Track Information
tr: Parça Bilgisini _Düzenle

en: Edit information on selected tracks
tr: Seçilen parçalardaki bilgiyi düzenle

en: Properties
tr: Özellikler

en: View information on selected tracks
tr: Seçilen parçalardaki bilgiyi görüntüle

en: Play the selected item
tr: Seçilen öğeyi çal

en: Add _to Playlist
tr: Çalma listesine _Ekle

en: Append selected items to playlist or create new playlist from selection
tr: Seçilen öğeleri çalma listesine ekle ya da seçimden yeni çalma listesi oluştur

en: Create new playlist from selected tracks
tr: Seçilen parçalarla yeni çalma listesi oluştur

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Remove selected track(s) from this source
tr: Bu kaynaktan seçilen parçalar kaldırılsın

en: Remove From _Library
tr: _Kütüphaneden Kaldır

en: Remove selected track(s) from library
tr: Seçilen parça kütüphaneden kaldırılsın

en: _Open Containing Folder
tr: İçeren _Klasörü Aç

en: Open the folder that contains the selected item
tr: Seçilen öğeyi içeren klasörü aç

en: _Delete From Drive
tr: Sürücüden _Sil

en: Permanently delete selected item(s) from medium
tr: Seçilen öğe(ler) ortamdan kalıcı olarak silinsin

note: Translators: this is a verb (command), not a noun (things)
en: _Search
tr: _Ara

en: Search for items matching certain criteria
tr: Belirli kısıtla eşleşen öğeler için ara

en: By Matching _Album
tr: Eşleşen _Albüme Göre

en: Search all songs of this album
tr: Bu albümün tüm şarkılarını ara

en: By Matching A_rtist
tr: Eşleşen _Sanatçıya Göre

en: Search all songs of this artist
tr: Bu sanatçının tüm şarkılarını ara

en: _Delete From "{0}"
tr: "{0}" İçinden _Sil

en: The folder could not be found.
tr: Klasör bulunamadı.

en: Please check that the track's location is accessible by the system.
tr: Lütfen parçanın konumunum sistem tarafından erişilebilir olup olmadığını kontrol edin.

en: Are you sure you want to permanently delete this item? | Are you sure you want to permanently delete the selected {0} items?
tr[0]: Bu {0} öğeyi kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?

en: If you delete the selection, it will be permanently lost.
tr: Eğer bu seçimi silerseniz, kalıcı olarak kaybedilecek.

en: Remove selection from {0}?
tr: {0} içindeki seçimi kaldır?

en: Are you sure you want to remove the selected item from your {1}? | Are you sure you want to remove the selected {0} items from your {1}?
tr[0]: Seçilen {0} öğeyi {1} içinden kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Com_pilation Album Artist:
tr: Albüm Sanatçısı _Derlemesi:

en: Check this if this track is part of an album with tracks by various artists
tr: Bu parça, çeşitli sanatçıların oluşturduğu bir albümün parçası ise bunu işaretle.

en: This value will affect how this album is sorted; if you enter 'Various Artists' then the album will located with other albums that start with 'V'.
tr: Bu değer albümün nasıl sınıflandırılacağını etkiler; eğer 'Çeşitli Sanatçılar' girerseniz albüm diğer albümler içinde 'Ç' ile başlayan bir yerde bulunacak.

en: Basic Details
tr: Ana Ayrıntılar

en: Track _Title:
tr: Parça İ_smi:

en: Set all track artists to this value
tr: Tüm parça sanatçılarını bu değere ayarla

en: Track _Artist:
tr: Parça _Sanatçısı:

en: Set all compilation album artists to these values
tr: Tüm albüm sanatçıları derlemesini bu değerlere ayarla

en: Set all album titles to this value
tr: Tüm albüm isimlerini bu değere ayarla

en: Albu_m Title:
tr: Albü_m İsmi:

en: Set all genres to this value
tr: Tüm türleri bu değere ayarla

en: _Genre:
tr: _Tür:

note: Translators: "of" is the word beteen a track/disc number and the total count.
en: of
tr: /

en: Automatically set track number and count
tr: Parça sayısını ve sayımını kendiliğinden ayarla

en: Track _Number:
tr: Parça _Numarası:

note: Catalog.GetString ("Automatically set disc number and count"),
en: Set all disc numbers and counts to these values
tr: Tüm disk numaralarını ve sayımlarını bu değerlere ayarla

en: _Disc Number:
tr: _Disk Numarası:

en: Set all years to this value
tr: Tüm yılları bu değere ayarla

en: _Year:
tr: _Yıl:

en: Set all ratings to this value
tr: Tüm değerlendirmeleri bu değere ayarla

en: _Rating:
tr: _Değerlendirme:

en: Extra
tr: İlave

en: Set all composers to this value
tr: Tüm bestecileri bu değere ayarla

en: C_omposer:
tr: B_esteci:

en: Set all conductors to this value
tr: Orkestra şeflerini bu değere ayarla

en: Con_ductor:
tr: Orkestra _şefi:

en: Set all groupings to this value
tr: Tüm gruplamaları bu değere ayarla

en: _Grouping:
tr: _Gruplama:

en: Set all beats per minute to this value
tr: Tüm dakika başı vuruşları bu değere ayarla

en: Bea_ts Per Minute:
tr: Dakika başı _Vuruşlar:

en: Set all copyrights to this value
tr: Tüm telif haklarını bu değere ayarla

en: Copyrig_ht:
tr: Telif _Hakkı:

en: Set all licenses to this value
tr: Tüm lisansları bu değere ayarla

en: _License URI:
tr: _Lisans URI:

en: Set all comments to this value
tr: Tüm yorumları bu değere ayarla

en: Co_mment:
tr: _Açıklama:

en: Help
tr: Yardım

en: Lyrics
tr: Şarkı Sözleri

en: Advance to the next track and edit its title
tr: Sonraki parçaya geç ve başlığını düzenle

en: Sorting
tr: Sıralama

en: Set all sort track titles to this value
tr: Her çeşit parça başlığını bu değere ayarla

en: Sort Track Title:
tr: Parça Başlığını Sırala:

en: Set all sort track artists to this value
tr: Her çeşit parça sanatçısını bu değere ayarla

en: Sort Track Artist:
tr: Parça Sanatçısı Sırala:

en: Set all sort album artists to this value
tr: Her çeşit albüm sanatçısını bu değere ayarla

en: Sort Album Artist:
tr: Albüm Sanatçısını Sırala:

en: Set all sort album titles to this value
tr: Her çeşit albüm başlığını bu değere ayarla

en: Sort Album Title:
tr: Albüm Başlığını Sırala:

en: File Name:
tr: Dosya Adı:

en: Directory:
tr: Dizin:

en: Full Path:
tr: Tam Yol:

en: Duration:
tr: Süre:

en: Audio Bitrate:
tr: Ses İkili Oran:

en: Audio Sample Rate:
tr: Ses Örnekleme Oranı:

en: Audio Channels:
tr: Ses Kanalları:

en: Bits Per Sample:
tr: Örnek Başına Bit:

en: Video Dimensions:
tr: Video Boyutları:

note: Translators: {0} is the description of the codec
en: {0} Codec:
tr: {0} Kodlayıcı:

en: Container Formats:
tr: Kap Biçimleri:

en: Imported On:
tr: İçe Aktarılma:

en: Last Played:
tr: Son Çalma:

en: Last Skipped:
tr: Son Atlama:

en: Play Count:
tr: Çalma Sayısı:

en: Skip Count:
tr: Atlama Sayısı:

en: Score:
tr: Puan:

en: File Size:
tr: Dosya Boyutu:

en: bytes
tr: bayt

en: Track Editor
tr: Parça Düzenleyici

en: Track Properties
tr: Parça Özellikleri

en: Show the previous track
tr: Önceki parçayı göster

en: Show the next track
tr: Sonraki parçayı göster

en: Title:
tr: Başlık:

en: Artist:
tr: Sanatçı:

en: Album:
tr: Albüm:

en: Sync all field _values
tr: Tüm alan _değerlerini eşle

en: Apply the values of all common fields set for this track to all of the tracks selected in this editor
tr: Bu parça için ayarlı olan ortak alanların değerlerini bu düzenleyicide seçilen tüm parçalara uygula

en: <i>Editing {0} of {1} items</i>
tr: <i>{0} / {1} öğe düzenleniyor</i>

en: Save the changes made to the open track? | Save the changes made to {0} of {1} open tracks?
tr[0]: {0} / {1} açık parçadaki yapılan değişiklikler kaydedilsin mi?

en: Close _without Saving
tr: Kaydetmeden _Kapat

en: If you don't save, changes from the last {0} will be permanently lost.
tr: Eğer kaydetmezseniz, son {0} içindeki değişiklikler kalıcı olarak kaybedilecektir.

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Equalizer
tr: _Ekolayzır

en: View the graphical equalizer
tr: Grafiksel ekolayzırı görüntüle

en: _Context Pane
tr: _Bağlam Paneli

en: Show the context pane beneath the track list
tr: Bağlam panelini parça listesinin altında göster

en: _Fullscreen
tr: _Tam ekran

en: Enter or leave fullscreen mode
tr: Tam ekran kipine geç ya da terket

en: Show Cover _Art
tr: _Albüm Kapağı Göster

en: Toggle display of album cover art
tr: Albüm kapağı göstermeyi seç

en: Active Task Running | Active Tasks Running
tr[0]: Çalışan Etkin Görevler

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Podcast Name and Published Date, respectively; e.g. 'from BBtv published 7/26/2007'
en: {0}from{1} {2} {0}published{1} {3}
tr: {0}Ad:{1} {2} {0}Yayınlanma:{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are markup so ignore them, {2} is the name of the radio station
en: {0}on{1} {2}
tr: {0}Radyo:{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2} {0}from{1} {3}
tr: {0}Sanatçı:{1} {2} {0}Albüm:{1} {3}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: {0}from{1} {2}
tr: {0}Albüm:{1} {2}

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: {0}by{1} {2}
tr: {0}Sanatçı:{1} {2}

en: Stop Operation
tr: İşlemi Durdur

en: Stop {0}
tr: Durdur {0}

en: This operation is still performing work. Would you like to stop it?
tr: Bu işlem hala gerçekleşen bir iş. Bunu durdurmak istiyor musunuz?

en: The '{0}' operation is still performing work. Would you like to stop it?
tr: '{0}' işlemi hala gerçekleşen bir iş. Bunu durdurmak istiyor musunuz?

en: Continue
tr: Devam et

en: Continue {0}
tr: Devam et {0}

en: Stopping...
tr: Durduruluyor...

en: Import Files to Library
tr: Dosyaları Kütüphaneye Aktar

en: Media Files
tr: Ortam Dosyaları

en: Local Files
tr: Yerel Dosyalar

en: Files
tr: Dosyalar

en: C_hoose Files...
tr: Dosyaları _Seç...

en: Import Folders to Library
tr: Klasörleri Kütüphaneye Aktar

en: Local Folders
tr: Yerel Klasörler

en: Folders
tr: Klasörler

en: C_hoose Folders...
tr: Klasörleri _Seç...

en: <big><b>Import Media to Library</b></big>
tr: <big><b>Ortamı Kütüphaneye Aktar</b></big>

en: Your media library is empty. You may import new music and videos into your library now, or choose to do so later.
tr: Ortam kütüphaneniz boş. Yeni müziği ve videolarınızı şimdi kütüphanenize aktarabilirsiniz ya da daha sonra yapılmasını seçin.

en: Import _from:
tr: İçe _aktarma kaynağı:

en: Do not show this dialog again
tr: Bu pencereyi bir daha gösterme

en: _Import
tr: İçe _aktar

en: No available profiles
tr: Kullanılabilir profil yok

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Configuring {0}
tr: {0} Yapılandırılıyor

en: Export Playlist
tr: Çalma Listesini Aktar

en: Export
tr: Aktar

en: Select Format:
tr: Biçim Seç:

en: Select library location
tr: Kütüphane konumu seç

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset location to default ({0})
tr: Konumu öntanımlıya sıfırla ({0})

note: FIXME this shouldn't be hard-coded to 'Source:', but this is the only user of this code atm...
en: Source:
tr: Kaynak:

en: Could not show preferences
tr: Tercihler gösterilemedi

en: The preferences service could not be found.
tr: Tercihler hizmeti bulunamadı.

en: New Smart Playlist
tr: Yeni Akıllı Çalma Listesi

en: Playlist _Name:
tr: Çalma Listesi _Adı:

en: Predefined Smart Playlists
tr: Önceden Tanımlanan Akıllı Çalma Listeleri

en: Open in editor
tr: Düzenleyicide aç

en: Create and save
tr: Oluştur ve kaydet

en: Browser Content
tr: Tarayıcı İçeriği

en: Configure the filters available in the browser
tr: Tarayıcıdaki kullanılabilir filtreleri yapılandır

en: Show Artist Filter
tr: Sanatçı Filtresini Göster

en: Show a list of artists to filter by
tr: Filtreleme için bir sanatçı listesi göster

en: Show all Artists
tr: Tüm Sanatçıları Göster

en: Show all artists in the artist filter
tr: Sanatçı filtresindeki tüm sanatçıları göster

en: Show Album Artists
tr: Albüm Sanatçılarını Göster

en: Show only album artists, not artists with only single tracks
tr: Tek bir parçası olan sanatçıları değil, sadece albüm sanatçılarını göster

en: Show Genre Filter
tr: Tür Filtresini Göster

en: Show a list of genres to filter by
tr: Filtreleme için bir tür listesi göster

en: Show Year Filter
tr: Yıl Filtresini Göster

en: Show a list of years to filter by
tr: Filtreleme için bir yıl listesi göster

en: Not Set
tr: Ayarlanmadı

en: Browser on Left
tr: Gezgin Solda

en: Show the artist/album browser to the left of the track list
tr: Sanatçı/Albüm gezginini parça listesinin solunda göster

en: Browser on Top
tr: Gezgin Üstte

en: Show the artist/album browser above the track list
tr: Sanatçı/Albüm gezginini parça listesinin üstünde göster

en: Show Browser
tr: Gezgini Göster

en: Show or hide the artist/album browser
tr: Sanatçı/Albüm gezginini gösterir ya da gizler

en: This page is blocked because it is probably not the one you are looking for!
tr: Sayfa engelleniyor çünkü muhtemelen aradığınız sayfa bu değil!

note: Translators: {0} is the URL of the web page that was requested
en: The security certificate for {0} is invalid.
tr: {0} sayfasının güvenlik sertifikası geçersiz.

en: Loading {0}...
tr: {0} Yükleniyor...

en: Insert
    Disc
tr: Tak
    Disk

en: Clear search
tr: Aramayı temizle

en: Seek
tr: Atla

en: Idle
tr: Boşta

en: Contacting...
tr: Bağlanılıyor...

en: Buffering
tr: Tamponlanıyor

en: Volume
tr: Ses Seviyesi

en: Muted
tr: Sessiz

en: Full Volume
tr: Son Ses

en: Device
tr: Aygıt

en: Generation
tr: Kuşak

note: FIXME AddDapProperty (Catalog.GetString ("Color"), "black");
en: Capacity
tr: Kapasite

en: Available
tr: Uygun

en: Serial number
tr: Seri numarası

note: AddDapProperty (Catalog.GetString ("Produced on"), ipod_device.ProductionInfo.DisplayDate); AddDapProperty (Catalog.GetString ("Firmware"), ipod_device.FirmwareVersion); string [] capabilities = new string [ipod_device.ModelInfo.Capabilities.Count]; ipod_device.ModelInfo.Capabilities.CopyTo (capabil
en: Supports cover art
tr: Albüm kapağını destekler

en: Supports photos
tr: Fotoğrafları destekler

en: Track duration is zero
tr: Parça süresi sıfır

en: Syncing iPod
tr: iPod Eşleniyor

en: Preparing to synchronize...
tr: Eşlemeye hazırlanılıyor...

en: Adding track {0} of {1}
tr: Parça ekleniyor {0} / {1}

en: Removing track {0} of {1}
tr: Parça kaldırılıyor {0} / {1}

en: Writing media database
tr: Ortam veritabanı yazılıyor

en: Sync {0}
tr: Eşle {0}

note: This group source gives us a seperator for DAPs in the source view.
en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Device Properties
tr: Aygıt Özellikleri

en: Product
tr: Ürün

en: Vendor
tr: Sağlayıcı

en: Loading {0}
tr: {0} Yükleniyor

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: The {0} format is not supported by the device, and no converter was found to convert it
tr: {0} biçimi aygıt tarafından desteklenmiyor ve dönüştürmek için bir dönüştürücü bulunamadı

en: File format conversion support is not available
tr: Dosya biçimi dönüştürme desteği kullanılır değil

en: Error converting file
tr: Dosya dönüştürülürken hata

en: Sync when first plugged in and when the libraries change
tr: Aygıt takıldığında ya da kütüphaneler değiştiğinde kendiliğinden eşle

en: Begin synchronizing the device as soon as the device is plugged in or the libraries change.
tr: Aygıt takılınca ya da kütüphaneler değiştiğinde hemen eşlemeye başla.

en: Sync Preferences
tr: Eşleme Tercihleri

en: Sync
tr: Eşle

note: singular form unused b/c we know it's > 1, but we still need GetPlural
en: The sync operation will remove one track from your device. | The sync operation will remove {0} tracks from your device.
tr[0]: Eşleme işlemi {0} parçayı aygıttan silecek.

en: Are you sure you want to continue?
tr: Devam etmek istediğinize emin misiniz?

en: Remove tracks
tr: Parçaları sil

en: Audio
tr: Ses

en: Other
tr: Diğer

en: Free Space
tr: Boş Alan

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
tr: {0} Özellikleri

en: Device name
tr: Aygıt adı

en: Encode to
tr: Şuna kodla

en: Capacity used
tr: Kapasite kullanımı

en: Advanced details
tr: Gelişmiş ayrıntılar

en: Manage manually
tr: El ile yönet

en: Sync entire library
tr: Tüm kütüphaneyi eşle

note: Translators: {0} is the name of a playlist
en: Sync from “{0}”
tr: “{0}” listesinden eşle

en: Import Purchased Music
tr: Satın alınan Müziği İçe Aktar

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Disconnecting {0}...
tr: Bağlantı Kesilen {0}...

en: Could not disconnect {0}: {1}
tr: Bağlantısı kesilemeyen {0}: {1}

en: Purchased Music
tr: Satın Alınan Müzik

en: Audio Folder | Audio Folders
tr[0]: Ses Klasörü

en: Video Folder | Video Folders
tr[0]: Ses Klasörü

en: Required Folder Depth
tr: Gerekli Klasör Derinliği

en: Supports Playlists
tr: Çalma Listelerini Destekler

en: Rockbox Device
tr: Rockbox Aygıtı

en: Ringtones
tr: Telefon Melodisi

en: Error Initializing MTP Device Support
tr: MTP Aygıt Desteği Başlatılırken Hata

en: There was an error initializing MTP device support.
tr: MTP aygıt desteği ilklendirilirken bir hata oluştu.

en: Version
tr: Sürüm

en: Battery level
tr: Pil düzeyi

note: user_event.Progress = (double)current / total; Translators: {0} is the name of the MTP audio device (eg Gabe's Zen Player), {1} is the track currently being loaded, and {2} is the total # of tracks that will be loaded.
en: Loading {0} - {1} of {2}
tr: {0} Yükleniyor - {1} / {2}

en: Amazon MP3 Purchases
tr: Amazon MP3 Satın Almaları

en: Amazon MP3s
tr: Amazon MP3leri

en: Songs purchased from the Amazon MP3 Store
tr: Amazon Mp3 Mağazasından satın alınan şarkılar

en: Download Amazon MP3 Purchase
tr: Amazon MP3 Satınalmasını İndir

en: Amazon MP3 Files
tr: Amazon MP3 Dosyaları

en: Amazon MP3 Purchase
tr: Amazon MP3 Satınalma

en: C_hoose Files
tr: Dosyaları _Seç

en: Amazon MP3 Store
tr: Amazon MP3 Mağazası

en: Country
tr: Ülke

en: Which Amazon MP3 storefront to use by default.
tr: Varsayılan olarak hangi Amazon MP3 mağazasının kullanılacağı.

en: Automatic (Geo IP detection)
tr: Otomatik (Coğrafi IP tespiti)

note: TODO uncomment this after string-freeze combo.Add (Catalog.GetString ("Canada (amazon.ca)"), "CA");
en: France (amazon.fr)
tr: Fransa (amazon.fr)

en: Germany, Switzerland, Austria (amazon.de)
tr: Almanya, İsviçre, Avusturya (amazon.de)

en: Japan (amazon.co.jp)
tr: Japonya (amazon.co.jp)

en: United Kingdom (amazon.co.uk)
tr: Birleşik Krallık (İngiltere) (amazon.co.uk)

en: United States (amazon.com)
tr: Birleşik Devletler (amazon.com)

en: Search the Amazon MP3 Store
tr: Amazon MP3 Mağazasında Ara

en: How Your Purchases Support GNOME
tr: Satın Aldıklarınız GNOME'u Nasıl Destekler

en: Open Book
tr: Kitap Aç

en: Merge Discs...
tr: Diskleri Birleştir...

en: Go to Audiobooks
tr: Sesli Kitaplara Git

en: Resume
tr: Devam et

en: Resume playback of this audiobook
tr: Bu sesli kitabın çalmasını devam ettir

en: Merge the {0} selected discs into one book? | Merge the {0} selected discs into one book?
tr[0]: Seçili {0} disk tek bir kitapta birleştirilsin mi?

en: This will ensure the disc numbers are all set properly, and then set the author and book title for all tracks on all these discs to the values below
tr: Bu disk numaralarının doğru ayarlanmasını sağlayacak ve bu disklerdeki tüm parçalar için yazarı ve kitap başlığını aşağıdaki değerlere atayacak

en: Author:
tr: Yazar:

en: Book Title:
tr: Kitap Başlığı:

en: Author
tr: Yazar

note: Translators: This means the first letter of the author's name
en: Author Initial
tr: Yazar Baş Harfleri

en: Book Title
tr: Kitap Başlığı

en: Audiobooks
tr: Sesli Kitaplar

en: Search your audiobooks
tr: Sesli kitaplarınızda arayın

en: {0} book | {0} books
tr[0]: {0} kitap

en: Audiobooks Folder
tr: Sesli Kitaplar Klasörü

en: Resume Playback
tr: Oynatmayı Devap Ettir

en: No Bookmark Set
tr: Yer İmini Atanmamış

en: Detecting BPM
tr: BPM Algılanıyor

en: D_etect
tr: Al_gıla

en: T_ap
tr: Do_kun

en: Have Banshee attempt to auto-detect the BPM of this song
tr: Banshee bu şarkı için BPM'yi kendiliğinden algılamayı denesin

en: Play this song
tr: Bu şarkıyı çal

en: Tap this button to the beat to set the BPM for this song manually
tr: Bu parçada BPM'yi elle ayarlamak için bu düğmeye dokunun

en: _Automatically detect BPM for all songs
tr: Tüm şarkılar için _kendiliğinden BPM algıla

en: Detect beats per minute (BPM) for all songs that don't already have a value set
tr: Hala bir değer ayarı olmayan tüm şarkılar için dakika başına vuruş (BPM) algıla

en: Downloading Cover Art
tr: Albüm Kapağı İndiriliyor

en: Shared Music
tr: Paylaşılan Müzik

en: Disconnected from music share
tr: Müzik paylaşımı ile bağlantı kesildi

en: Unable to connect to music share
tr: Müzik paylaşımına bağlanılamadı

en: Back
tr: Geri

en: iTunes® 7 introduced new compatibility issues and currently only works with other iTunes® 7 clients.
    
    No third-party clients can connect to iTunes® music shares anymore. This is an intentional limitation by Apple in iTunes® 7 and newer, we apologize for the unfortunate inconvenience.
tr: iTunes® 7 yeni uyumluluk düzenlemelerini getiriyor ve bunlar şu anda yalnızca iTunes® 7 istemcileri ile çalışmaktadır.
    
    Üçüncü parti istemciler iTunes® müzik paylaşımlarına artık bağlanamayacak. Bu Apple tarafından iTunes® 7 ve daha yeni sürümleri için uygulanan kasıtlı bir sınırlamadır; bu talihsiz rahatsızlık için özür dileriz.

en: Common reasons for connection failures:
tr: Bağlanma hataları için genel sebepler:

en: The provided login credentials are invalid
tr: Sağlanan oturum kimliği bilgisi geçersiz

en: The login process was canceled
tr: Oturum açma işleminden vazgeçildi

en: Too many users are connected to this share
tr: Bu paylaşıma çok kişi bağlı

en: You are no longer connected to this music share
tr: Bu müzik paylaşımına artık bağlı değilsiniz

en: Try connecting again
tr: Yeniden bağlanmayı dene

en: The music share is hosted by iTunes® 7 or newer
tr: Müzik paylaşımı iTunes® 7 ya da daha yeni bir sürümü tarafından barındırılıyor

en: Login to Music Share
tr: Müzik Paylaşımı Oturumu Aç

en: Authentication Required
tr: Yetkilendirme Gerekiyor

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Parola:

note: Translators: this is a verb used as a button label, not a noun
en: Login
tr: Oturum Aç

en: Connecting to {0}
tr: Bağlanılıyor, {0}

en: Add Remote DAAP Server
tr: Uzaktaki DAAP Sunucusu Ekle

en: Add a new remote DAAP server
tr: Yeni bir uzaktaki DAAP sunucusu ekle

en: Music Share
tr: Müzik Paylaşımı

en: Logging in to {0}.
tr: {0} oturumu açılıyor.

en: Loading {0} track | Loading {0} tracks
tr[0]: {0} parça yükleniyor

en: Loading playlists
tr: Çalma listeleri yükleniyor

en: Open remote DAAP server
tr: Uzaktaki DAAP sunucusu aç

en: Enter server IP address and port:
tr: Sunucu IP adresi ve portu girin:

en: Downloads
tr: İndirilenler

en: Downloading eMusic Track(s)
tr: eMusic Parçaları İndiriliyor

en: Initializing...
tr: Başlatılıyor...

en: Cancel all eMusic downloads?
tr: Tüm eMusic indirmelerinden vazgeçilsin mi?

en: Transferring {0} file at {1} KB/s | Transferring {0} of {2} files at {1} KB/s
tr[0]: {0} / {2} dosya {1} KB/s hızla aktarılıyor

en: Canceling Downloads
tr: İndirmelerden Vazgeçiliyor

en: Waiting for downloads to terminate...
tr: İndirmeler sonlandırmak için bekliyor...

en: Import eMusic Downloads to Library
tr: eMusic İndirmelerini Kütüphaneye Aktar

en: eMusic Files
tr: eMusic Dosyaları

en: eMusic Tracks
tr: eMusic Parçaları

en: Search eMusic
tr: eMusic'te Ara

en: Sign Out of eMusic
tr: eMusic Oturumunu Kapat

en: File System Queue
tr: Dosya Sistemi Kuyruğu

en: Clear
tr: Temizle

en: Remove all tracks from the file system queue
tr: Tüm parçaları dosya sistemi kuyruğundan kaldır

en: Clear on Quit
tr: Çıkışta Temizle

en: Clear the file system queue when quitting
tr: Çıkarken dosya sistemi kuyruğunu temizle

en: Duplicate Albums
tr: Mükerrer Albümler

en: Displayed are albums that should likely be merged.  For each row, click the desired title to make it bold, or uncheck it to take no action.
tr: Muhtemelen birleştirilmesi gereken albümler görüntülenmektedir. Her satır için, arzu edilen başlığı kalın yapmak için üzerine tıklayın ya da hiçbir eylem yapılmaması için işaretini kaldırın.

en: Duplicate Artists
tr: Mükerrer Sanatçılar

en: Displayed are artists that should likely be merged.  For each row, click the desired name to make it bold, or uncheck it to take no action.
tr: Muhtemelen birleştirilmesi gereken sanatçılar görüntülenmektedir. Her satır için, arzu edilen ismi kalın yapmak için üzerine tıklayın ya da hiçbir eylem yapılmaması için işaretini kaldırın.

en: Fix Music Metadata...
tr: Müzik Meta Verilerini Düzelt...

en: Metadata Fixer
tr: Meta Veri Düzeltici

en: Problem Type:
tr: Sorun Türü:

en: Apply Selected Fixes
tr: Seçilen Düzeltmeleri Uygula

en: Duplicate Genres
tr: Mükerrer Tarzlar

en: Displayed are genres that should likely be merged.  For each row, click the desired genre to make it bold, or uncheck it to take no action.
tr: Muhtemelen birleştirilmesi gereken türler görüntülenmektedir. Her satır için, arzu edilen türü kalın yapmak için üzerine tıklayın ya da hiçbir eylem yapılmaması için işaretini kaldırın.

en:  and
tr:  ve

note: Translators: These are articles that might be prefixed or suffixed on artist names or album titles.  You can add as many as you need, separated by a pipe (|)
en: a|an|the
tr: bir|bir|

en: Fix?
tr: Düzeltilsin mi?

en: View Item Details
tr: Öğe Ayrıntılarını Görüntüle

en: Open Webpage
tr: Web Sayfası Aç

en: Visit Archive.org
tr: Archive.org'u Ziyaret Et

en: Subscribe
tr: Kaydol

en: Subscribe to this search as a podcast
tr: Bu aramaya podcast olarak abone ol

en: Internet Archive: {0}
tr: İnternet Arşivi: {0}

en: Close Item
tr: Öğeyi Kapat

en: Getting item details from the Internet Archive
tr: İnternet Arşivi'nden öğe ayrıntılarını al

en: Timed out getting item details from the Internet Archive
tr: İnternet Arşivi'nden öğe ayrıntıları alınırken zaman aşımına uğrandı

en: Try Again
tr: Tekrar Dene

en: Error getting item details from the Internet Archive
tr: İnternet Arşivi'nden öğe ayrıntıları alınırken hata

en: Description
tr: Açıklama

en: Creator:
tr: Oluşturan:

en: Venue:
tr: Sahne:

en: Location:
tr: Konum:

en: Date:
tr: Tarih:

en: Year:
tr: Yıl:

en: Publisher:
tr: Yayımlayan:

en: Keywords:
tr: Anahtar Kelimeler:

en: License URL:
tr: Lisans URI:

en: Language:
tr: Dil:

en: Downloads, overall:
tr: İndirimler, toplam:

en: Downloads, past month:
tr: İndirimler, geçen ay:

en: Downloads, past week:
tr: İndirimler, geçen hafta:

en: Added:
tr: Eklenme:

en: Added by:
tr: Ekleyen:

en: Collections:
tr: Kolleksiyon:

en: Contributor:
tr: Katkıda bulunan:

en: Recorded by:
tr: Kaydeden:

en: Lineage:
tr: Satır Sayısı:

en: Transferred by:
tr: Aktaran:

en: Reviews
tr: Eleştiriler

note: Translators: {0} is the number of reviewers, {1} is the average rating (not really relevant if there's only 1)
en: {0} reviewer | {0} reviewers, avg {1}
tr[0]: {0} eleştiri, ort {1}

note: Translators: {0} is the unicode-stars-rating, {1} is the name of a person who reviewed this item, and {1} is a date/time string
en: {0} by {1} on {2}
tr: {0} değerlendiren {1} tarih {2}

en: Write your own review
tr: Kendi eleştirinizi yazın

en: Collection:
tr: Kolleksiyon:

en: Optional Query
tr: Tercihi Sorgu

en: Sort by:
tr: Sıralama:

en: Preferred Media Types
tr: Tercih Edilen Ortam Türleri

en: _Audio
tr: _Ses

en: _Text
tr: _Metin

en: Search...
tr: Arama...

en: _Go
tr: _Git

en: Staff Picks
tr: Personel Önerileri

en: History
tr: Tarih

en: Classic Cartoons
tr: Klasik Karikatürler

en: Speeches
tr: Konuşmalar

en: For Children
tr: Çocuklar İçin

en: Poetry
tr: Şiir

en: Creator is United States
tr: Oluşturan Birleşmiş Milletler

en: Old Movies
tr: Eski Filmler

en: New From LibriVox
tr: LibriVox'dan Yeniler

en: Old Texts
tr: Eski Metinler

en: Library of Congress
tr: Kongre Kütüphanesi

en: Examples:
tr: Örnekler:

en: The Internet Archive, a 501(c)(3) non-profit, is building a digital library of Internet sites and other cultural artifacts in digital form. Like a paper library, we provide free access to researchers, historians, scholars, and the general public.
tr: İnternet Arşivi, bir 501(c)(3) kar amacı gütmeyen, İnternet sitelerinin ve diğer dijital haldeki kültürel değerlerin bir dijital kütüphanesini oluşturuyor. Bir kağıt kütüphanesi gibi, araştırmacılara, tarihçilere, akademisyenlere ve kamuya ücretsiz erişim sağlıyoruz.

en: Visit the Internet Archive online at archive.org
tr: İnternet Arşivi'ni çevirim içi olarak archive.org'dan ziyaret edin

en: Movies
tr: Filmler

en: Lectures
tr: Dersler

en: Concerts
tr: Konserler

en: Books
tr: Kitaplar

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Searching the Internet Archive
tr: İnternet Arşivi Aranıyor

en: No matches.
tr: Eşleme yok.

en: Showing 1 match | Showing 1 to {0:N0} of {1:N0} total matches
tr[0]: 1'den {0:N0} / {1:N0} kadar toplam eşleme gösteriliyor

en: Timed out searching the Internet Archive
tr: İnternet Arşivi aranırken zaman aşımı oldu

en: Error searching the Internet Archive
tr: İnternet Arşivi aranırken hata oldu

en: Fetch more results from the Internet Archive?
tr: İnternet Arşivinden daha fazla sonuç alınsın mı?

en: Fetch More
tr: Daha Fazla Al

en: Creator
tr: Oluşturan

en: Publisher
tr: Yayımlayan

en: Formats
tr: Biçimler

en: Added
tr: Eklenme

en: Collection
tr: Kolleksiyon

en: Contributor
tr: Katkıda bulunan

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Format
tr: Biçim

en: ID
tr: Kimlik

en: Language
tr: Dil

en: Media Type
tr: Ortam Türü

en: Review Count
tr: Eleştiri Sayacı

en: Moving Images
tr: Hareketli Resimler

en: Animation & Cartoons
tr: Canlandırmalar ve Karikatürler

en: Arts & Music
tr: Sanat ve Müzik

en: Computers & Technology
tr: Bilgisayarlar ve Teknoloji

en: Cultural & Academic Films
tr: Kültürel ve Akademik Filmler

en: Ephemeral Films
tr: Sponsorlu Filmleri

en: Home Movies
tr: Ev Filmleri

en: News & Public Affairs
tr: Haberler ve Halkla İlişkiler

en: Open Source Movies
tr: Açık Kaynak Filmler

en: Prelinger Archives
tr: Prelinger Arşivleri

en: Spirituality & Religion
tr: Ruhsal ve Dini

en: Sports Videos
tr: Spor Videoları

en: Videogame Videos
tr: Video Oyunu Videoları

en: Vlogs
tr: Video Günlükler

en: Youth Media
tr: Gençlik Ortamı

en: Texts
tr: Metinler

en: American Libraries
tr: Amerikan Kütüphaneleri

en: Canadian Libraries
tr: Kanada Kütüphaneleri

en: Universal Library
tr: Evrensel Kütüphane

en: Project Gutenberg
tr: Gutenberg Projesi

en: Children's Library
tr: Çocuk Kütüphanesi

en: Biodiversity Heritage Library
tr: Bio Çeşitlilik Tarihi Kütüphanesi

en: Additional Collections
tr: Ek Kolleksiyonlar

en: Audio Books & Poetry
tr: Sesli Kitaplar ve Şiirler

en: Live Music Archive
tr: Canlı Müzik Arşivi

en: Music & Arts
tr: Müzik ve Sanat

en: Netlabels
tr: Ağ Etiketleri

en: Non-English Audio
tr: İngilizce Olmayan Ses

en: Open Source Audio
tr: Açık Kaynak Ses

en: Radio Programs
tr: Radyo Programları

en: Education
tr: Eğitim

en: Software
tr: Yazılım

en: Downloads This Week
tr: Bu Haftanın İndirilenleri

en: Newest
tr: En Yeniler

en: Oldest
tr: En Eskiler

en: Radio
tr: Radyo

en: Add Station
tr: İstasyon Ekle

en: Add a new Internet Radio station or playlist
tr: Yeni bir İnternet Radyo istasyonu ya da çalma listesi ekle

en: Search your stations
tr: İstasyonlarınızda arayın

en: Edit Station
tr: İstasyon Ekle

en: Station
tr: İstasyon

en: {0} station | {0} stations
tr[0]: {0} istasyon

en: Please provide a valid station URI
tr: Lütfen geçerli bir istasyon URI'si sağlayın

en: Please provide a station genre
tr: Lütfen bir istasyon türü sağlayın

en: Please provide a station title
tr: Lütfen bir istasyon başlığı sağlayın

en: Add new radio station
tr: Yeni radyo istasyonu ekle

en: Edit radio station
tr: Radyo istasyonunu düzenle

en: Enter the Genre, Title and URL of the radio station you wish to add. A description is optional.
tr: Eklemek istediğiniz radyo istasyonunun Türünü, Başlığını ve URL'sini girin. Bir açıklama seçimlikdir.

en: Station Genre:
tr: İstasyon Türü:

en: Station Name:
tr: İstasyon Adı:

en: Stream URL:
tr: Yayın URL:

en: Station Creator:
tr: İstasyonu Oluşturan:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Rating:
tr: Değerlendirme:

en: Configure the Audioscrobbler plugin
tr: Audioscrobbler eklentisini yapılandır

en: Visit _User Profile Page
tr: _Kullanıcı Profili Sayfasına Git

en: Visit Your Last.fm Profile Page
tr: Last.fm Profil Sayfanıza Gidin

en: _Enable Song Reporting From Banshee
tr: Banshee'den Şarkı Bildirimini _Etkinleştir

en: Enable song reporting From Banshee
tr: Banshee'den şarkı bildirimini etkinleştir

en: _Enable Song Reporting From Device
tr: Aygıttan Şarkı Bildirimini _Etkinleştir

en: Enable song reporting From Device
tr: Aygıttan şarkı bildirimini etkinleştir

en: Scrobbling from device
tr: Aygıttan veri toplanıyor

en: Scrobbling from device...
tr: Aygıttan veri toplanıyor...

en: Processing track {0} of {1} ...
tr: {1} parçadan {0}'ncisi işleniyor...

en: Connect
tr: Bağlan

en: View on Last.fm
tr: Last.fm'de görüntüle

en: View this artist's Last.fm page
tr: Buu sanatçının Last.fm sayfasını görüntüle

en: View Artist on Wikipedia
tr: Sanatçıyı Vikipedi'de Görüntüle

en: Find this artist on Wikipedia
tr: Bu sanatçıyı Vikipedi'de bul

en: View Artist's Videos
tr: Sanatçının Videolarını Görüntüle

en: Find videos by this artist
tr: Bu sanatçının videolarını bul

en: Recommend to
tr: Önerilececek

en: Recommend this artist to someone
tr: Bu sanatçıyı birisine öner

en: View this album's Last.fm page
tr: Bu albümün Last.fm sayfasını görüntüle

en: Recommend this album to someone
tr: Bu albümü birisine öner

en: View this track's Last.fm page
tr: Bu parçanın Last.fm sayfasını görüntüle

en: Recommend this track to someone
tr: Bu parçayı birisine öner

en: Account
tr: Hesap

en: _Username
tr: _Kullanıcı İsmi

en: Sign up for Last.fm
tr: Last.fm'e Kaydol

en: Open Last.fm in a browser, giving you the option to authorize Banshee to work with your account
tr: Last.fm'i tarayıcıda aç, bu size Banshee'yi hesabınızda çalışmanız için yetkilendirme seçeneği tanır

en: Log in to Last.fm
tr: Last.fm'de oturum aç

en: You need to allow Banshee to access your Last.fm account.
tr: Banshee'nin Last.fm hesabınıza erişmesine izin vermelisiniz

en: Finish Logging In
tr: Giriş'i Bitir

en: You are logged in to Last.fm as the user <i>{0}</i>.
tr: Last.fm'e <i>{0}</i> kullanıcısı ile giriş yapmışsınız.

en: Log out of Last.fm
tr: Last.fm'den çık

en: Recently Loved Tracks
tr: Son Sevilen Parçalar

en: Recently Played Tracks
tr: Son Çalınan Parçalar

en: My Top Artists
tr: Tuttuğum Sanatçılar

en: {0} plays
tr: {0} çalma

en: Account Settings
tr: Hesap Ayarları

en: Join Last.fm
tr: Last.fm'e Katıl

en: Last.fm Recommendations
tr: Last.fm Önerileri

en: Top Albums by {0}
tr:  {0} En İyi Albümleri

en: Top Tracks by {0}
tr: {0} En İyi Parçaları

en: Recommended Artists
tr: Önerilen Sanatçılar

en: No similar artists found
tr: Benzer sanatçı bulunamadı

en: {0}% Similarity
tr: Benzerlik %{0}

en: Unknown Similarity
tr: Benzerlik Bilinmiyor

en: _Add Station...
tr: İstasyon _Ekle...

en: Add a new Last.fm radio station
tr: Yeni bir Last.fm radyo istasyonu ekle

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to {0} Station
tr: {0} İstasyonunu Dinle

note: Translators: {0} is a type of Last.fm station, eg "Fans of" or "Similar to".
en: Listen to the Last.fm {0} station for this artist
tr: Bu sanatçının Last.fm {0} istasyonunu dinle

en: Fans of
tr: Hayranlar:

en: Similar to
tr: Benzer:

en: Love Track
tr: Parçayı Sev

en: Mark current track as loved
tr: Şimdiki parçayı sevilen olarak imle

en: Ban Track
tr: Parçayı Engelle

en: Mark current track as banned
tr: Şimdiki parçayı engellenmiş olarak imle

en: Fans of {0}
tr: {0} hayranları

en: Similar to {0}
tr: {0} benzeri

en: _Add Station
tr: İstasyon _Ekle

en: Sort Stations by
tr: İstasyonları Sırala:

en: Total Play Count
tr: Toplam Çalış Sayısı

en: New Station
tr: Yeni İstasyon

en: Station _Type:
tr: İstasyon _Türü:

en: Last.fm Station
tr: Last.fm İstasyonu

en: Edit Last.fm Station
tr: Last.fm İstasyonunu Düzenle

en: Delete Last.fm Station
tr: Last.fm İstasyonunu Sil

en: Tuning Last.fm to {0}.
tr: Last.fm, {0} göre ayarlanıyor.

note: Translators: {0} is an error message sentence from RadioConnection.cs.
en: Failed to tune in station. {0}
tr: İstasyon ayarlama başarısız. {0}

en: Getting new songs for {0}.
tr: {0} için yeni şarkılar alınıyor.

en: No new songs available for {0}.
tr: {0} için uygun yeni şarkı yok.

en: Failed to get new songs for {0}.
tr: {0} için yeni şarkılar alınamadı.

en: {0} song played | {0} songs played
tr[0]: {0} şarkı çalındı

en: Recommended
tr: Önerilen

en: Personal
tr: Kişisel

en: Mix
tr: Karıştır

en: Banshee Group
tr: Banshee Grubu

en: Neighbors
tr: Komşular

en: For User:
tr: Kullanıcı için:

en: Of User:
tr: Kullanıcının:

en: Group
tr: Grup

en: Group Name:
tr: Grup Adı:

en: Tag
tr: Etiket

en: Tag Name:
tr: Etiket Adı:

en: Fan
tr: Hayran

en: Fans of:
tr: Hayran olunan:

en: Similar
tr: Benzer

en: Similar to:
tr: Benzer:

en: Media
tr: Ortam

en: Library
tr: Kütüphane

en: Launch the Banshee Media Player
tr: Banshee Ortam Oynatıcısı Başlat

en: Now Playing
tr: Şu An Çalıyor

en: media
tr: ortam

en: Quick access panel for your media
tr: Ortamınız için hızlı erişim paneli

en: _Mini Mode
tr: _Minik Kip

en: Full Mode
tr: Tam Ekran Kipi

en: Switch back to full mode
tr: Tam kipe geri dön

en: Change repeat playback mode
tr: Oynatma yinelemesi kipini değiştir

en: Miro Guide
tr: Miro Rehberi

en: Discover interesting podcasts in the Miro Guide podcast directory!
tr: Miro Rehberi podcast dizinindeki ilginç podcast'leri keşfet!

en: Open Miro Guide
tr: Miro Rehberini Aç

en: Search for podcasts
tr: Podcast ara

en: Search for video podcasts
tr: Video podcast ara

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Show Notifications
tr: Bildirimleri _Göster

en: Show notifications when item changes
tr: Öğeler değiştiğinde bildirimleri göster

en: Still Running
tr: Hala Çalışıyor

en: Banshee was closed to the notification area. Use the <i>Quit</i> option to end your session.
tr: Banshee bildirim bölgesine kapatıldı. Oturumunuzu sonlandırmak için <i>Çıkış</i> seçeneğini kullanın.

en: Skip this item
tr: Bu öğeyi atla

en: Cannot show notification
tr: Bildirim gösterilemedi

note: Translators: {0} and {1} are for markup so ignore them, {2} and {3} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: {0}by{1} {2}
    {0}from{1} {3}
tr: {0}Sanatçı:{1} {2} {0}Albüm:{1} {3}

en: Simplify
tr: Basitleştir

en: Hide/Show the source list, menu, toolbar, and status bar
tr: Kaynak listesini, menüyü, araç çubuğunu ve durum çubuğunu Göster/Gizle

en: Audio CD
tr: Ses CD'si

en: Track {0}
tr: Parça {0}

en: Importing Audio CD
tr: Ses CD'si İçe Aktarılıyor

en: Initializing Drive
tr: Sürücü Başlatılıyor

en: <i>{0}</i> is still being imported into the music library. Would you like to stop it?
tr: <i>{0}</i> hala müzik kütüphanesine aktarılıyor. Bunu durdurmak istiyor musunuz?

en: Cannot Import CD
tr: CD İçe Aktarılamıyor

en: Audio CDs
tr: Ses CD'leri

en: Audio CD Importing
tr: Ses CD'si İçe Aktarma

en: _Import format
tr: _İçe aktarma biçimi

en: _Automatically import audio CDs when inserted
tr: _Takıldığında ses CD'lerini kendiliğinden içe aktar

en: When an audio CD is inserted, automatically begin importing it if metadata can be found and it is not already in the library.
tr: Bir ses CD'si takıldığında, eğer üstveri bulunur ve kütüphanede bulunmuyorsa kendiliğinden içe aktarmaya başla.

en: _Eject when done importing
tr: İçe aktarma tamamlandığında çı_kart

en: When an audio CD has been imported, automatically eject it.
tr: Bir ses CD'si içe aktarıldığında, kendiliğinden çıkart.

en: Use error correction when importing
tr: İçe aktarırken hata düzeltmesi kullan

en: Error correction tries to work around problem areas on a disc, such as surface scratches, but will slow down importing substantially.
tr: Hata düzeltme, yüzey çizikleri gibi disk üzerindeki sorunlu bölgelerde çalışmayı dener ancak içe aktarmayı oldukça yavaşlatacaktır.

en: Import CD
tr: CD'yi İçe Aktar

en: Import this audio CD to the library
tr: Bu ses CD'sini kütüphaneye aktar

en: Duplicate CD
tr: CD'yi Çoğalt

en: Duplicate this audio CD
tr: Bu ses CD'sini çoğalt

en: Searching for track information...
tr: Parça bilgisi aranıyor...

en: Could not fetch track information
tr: Parça bilgisi alınamadı

en: Automatic import off since this album is already in the Music Library.
tr: Bu albüm Müzik Kütüphanesinde olduğundan beri kendiliğinden içe aktarma kapalı.

en: Could not import CD
tr: CD içe aktarılamadı

en: Could not duplicate audio CD
tr: Ses CD'si çoğaltılamadı

en: Audio CD Preferences
tr: Ses CD'si Tercihleri

en: Eject Disc
tr: Diski Çıkart

en: Import ‟{0}”
tr: İçe Aktar ‟{0}”

note: Translators: {0} is the type of disc, "Audio CD" or "DVD"
en: Ejecting {0}...
tr: {0} çıkartılıyor...

note: Translators: {0} is the type of disc, "Audio CD" or "DVD". {1} is the error message.
en: Could not eject {0}: {1}
tr: {0} çıkarılamadı: {1}

en: Go to Menu
tr: Menüye Git

en: Navigate to menu
tr: Menüye git

en: DVD Preferences
tr: DVD Tercihleri

en: Unable to import track: {0}
tr: Parça içe aktarılamadı: {0}

en: Importing from Amarok failed
tr: Amarok'tan aktarma başarısız

note: TODO add Help button and dialog/tooltip
en: iTunes Importer
tr: iTunes Aktarıcı

en: Import song ratings
tr: Şarkı değerlendirmeleri içe aktarma

en: Import play statistics (playcount, etc.)
tr: Oynatma istatistikleri içe aktarma (çalma sayacı, vb.)

en: Import playlists
tr: Çalma listesi içe aktarma

en: Locate your "{0}" file...
tr: "{0}" dosyanızı konumlandırın...

en: Locate "{0}"
tr: "{0}" Konumlandır

en: Locate iTunes Music Directory
tr: iTunes Müzik Dizini Konumlandır

en: The iTunes library refers to your music directory as "{0}" but Banshee was not able to infer the location of this directory. Please locate it.
tr: iTunes kütüphanesi müzik dizininiz olarak "{0}" belirtiyor, ancak Banshee bu dizinin konumunu çıkartamadı. Lütfen onu konumlandırın.

en: iTunes Media Player
tr: iTunes Ortam Oynatıcısı

en: Banshee is not familiar with this version of the iTunes library format. Importing may or may not work as expected, or at all. Would you like to attempt to import anyway?
tr: Banshee bu iTunes kütüphane biçiminin sürümünü bilmiyor. İçe aktarma istenilen gibi çalışabilir ya da çalışmayabilir ya da hiç çalışmayabilir. Gene de içe aktarmaya çalışmak istiyor musunuz?

en: Unable to import song.
tr: Şarkı içe aktarılamadı.

en: Rhythmbox Music Player
tr: Rhythmbox Müzik Çalar

en: _Fill
tr: _Doldur

en: f_rom
tr: _kimden

en: Add to Play Queue
tr: Çalma Kuyruğuna Ekle

en: Append selected songs to the play queue
tr: Seçilen şarkıları çalma kuyruğuna ekle

en: Play After
tr: Sonrasında Çal

en: Add selected songs after the currently playing track, album, or artist
tr: Seçilen şarkıları şu an çalan parça, albüm veya sanatçının sonrasına ekle

en: Current Track
tr: Geçerli Parça

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing song
tr: Seçilen şarkıları, şu an çalmakta olan şarkıdan sonra çalma kuyruğuna ekle

en: Current Album
tr: Geçerli Albüm

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing album
tr: Seçilen şarkıları, şu an çalmakta olan albümden sonra çalma kuyruğuna ekle

en: Current Artist
tr: Geçerli Sanatçı

en: Add selected songs to the play queue after the currently playing artist
tr: Seçilen şarkıları, şu an çalmakta olan sanatçıdan sonra çalma kuyruğuna ekle

en: Refresh random tracks in the play queue
tr: Çalma kuyruğundaki rastgele parçaları güncelle

en: Randomize the playback order of items in the play queue
tr: Çalma kuyruğundaki ögelerin çalma sırasını rastgele değiştir

en: Add More
tr: Daha Fazla Ekle

en: Add more random tracks to the play queue
tr: Çalma kuyruğuna daha fazla rastgele parça ekle

en: Remove all tracks from the play queue
tr: Çalma kuyruğundaki tüm parçaları kaldır

en: Clear the play queue when quitting
tr: Çalma kuyruğunu çıkarken temizle

en: Remove From Play Queue
tr: Çalma Kuyruğundan Kaldır

en: Number of _played songs to show
tr: Gösterilecek _çalınan parçaların sayısını göster

en: Number of _upcoming songs to show
tr: _Gelecek parçaların sayısını göster

en: All Podcasts ({0})
tr: Tüm Podcast'ler ({0})

en: Podcasts Folder
tr: Podcastler Klasörü

en: Remove Podcast
tr: Podcast'i Kaldır

en: Disable Auto Updates
tr: Otomatik Güncellemeleri Kapat

en: Network error updating {0}
tr: {0} güncellenirken ağ hatası

en: Parsing error updating {0}
tr: {0} güncellenirken ayrıştırma hatası

en: Authentication error updating {0}
tr: {0} güncellenirken kimlik doğrulama hatası

en: Error updating {0}
tr: {0} güncellenirken hata

en: Search your podcasts
tr: Podcastlerinizde arayın

en: Episode Properties
tr: Bölüm Özellikleri

en: Published
tr: Yayınlanmış

en: New
tr: Yeni

en: Downloaded
tr: İndirilen

en: {0} episode | {0} episodes
tr[0]: {0} bölüm

en: Never updated
tr: Hiç güncellenmedi

en: Updated at {0}
tr: Güncelleme zamanı {0}

en: Updated {0}
tr: Güncellenen {0}

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: New Items
tr: Yeni Öğeler

en: All Items
tr: Tüm Ögeler

en: Downloading Podcast(s)
tr: Podcast(ler) İndiriliyor

en: Cancel all podcast downloads?
tr: Tüm Podcast indirmelerinden vazgeçilsin mi?

note: "<control><shift>U",
en: Check all podcasts for new episodes
tr: Tüm podcastleri yeni bölümler için denetle

en: Add Podcast...
tr: Podcast Ekle...

en: Subscribe to a new podcast
tr: Yeni bir Podcast'e kaydol

en: Unsubscribe and Delete
tr: Üyelikten Çık ve Sil

en: Check for New Episodes
tr: Yeni Bölümler için Denetle

en: Download All Episodes
tr: Tüm Bölümleri İndir

en: Visit Podcast Homepage
tr: Podcast Ana Sayfasına Git

en: Podcast Properties
tr: Podcast Özellikleri

en: Mark as New
tr: Yeni olarak İşaretle

en: Archive
tr: Arşiv

note: Translators: this is a verb used as a button name, not a noun
en: Download
tr: İndir

en: Cancel Download
tr: İndirmekten Vazgeç

en: Visit Website
tr: Siteyi Ziyaret Et

en: Add Podcast
tr: Podcast Ekle

en: Delete File | Delete Files
tr[0]: Dosyaları Sil

en: Invalid URL
tr: Geçersiz URL

en: Podcast URL is invalid.
tr: Podcast adresi geçersiz.

en: Episode Details
tr: Bölüm Ayrıntıları

en: Check periodically for new episodes
tr: Yeni bölümleri belli aralıklarla denetle

en: If checked, Banshee will check every hour to see if this podcast has new episodes
tr: İşaretlenirse, Banshee bu ortam akışının yeni bölümü olup olmadığını saatte bir denetleyecek

en: Download new episodes
tr: Yeni bölümleri indir

en: Archive all episodes except the newest one
tr: En yenisi hariç bütün bölümleri arşivle

en: No description available
tr: Açıklama yok

en: Name:
tr: Ad:

en: Website:
tr: Web sitesi:

en: Visit
tr: Ziyaret et

en: Subscription Options
tr: Abonelik Seçenekleri

en: Feed URL:
tr: Besleme URL'si:

en: Last Refreshed:
tr: Son Tazeleme:

en: Category:
tr: Kategori:

en: Copyright:
tr: Telif Hakkı:

en: Subscribe to New Podcast
tr: Yeni Podcast'e Üye Ol

en: Please enter the URL of the podcast to which you would like to subscribe.
tr: Lütfen üye olmak istediğiniz Podcast'in adresini girin.

en: Download all episodes
tr: Tüm bölümleri indir

en: Download the most recent episode
tr: En son bölümü indir

en: Let me decide which episodes to download
tr: Hangi bölümleri indireceğime ben karar vereyim

en: _Speaker:
tr: _Hoparlör:

en: Sample
tr: Örnek

note: Translators: {0} and {1} are Artist Name and Album Title, respectively; e.g. 'by Parkway Drive from Killing with a Smile'
en: by '{0}' from '{1}'
tr: '{0}'ın '{1}' albümünden

note: Translators: {0} is for Album Title; e.g. 'from Killing with a Smile'
en: from '{0}'
tr: '{0}' albümünden

note: Translators: {0} is for Artist Name; e.g. 'by Parkway Drive'
en: by '{0}'
tr: '{0}' sanatçısının

en: _Show Banshee in the sound menu
tr: Banshee'yi ses menüsünde _göster

en: Control Banshee through the sound menu
tr: Banshee'yi ses menüsünden kontrol et

en: Show SQL Console
tr: SQL Uçbirimini Göster

en: Start SQL Monitoring
tr: SQL İzlemeyi Başlat

en: Stop SQL Monitoring
tr: SQL İzlemeyi Durdur

en: Track Preview
tr: Parça Önizlemesi

en: Shared Media
tr: Paylaşılan Ortam

en: UPnP Share
tr: UPnP Paylaşımı

en: Uploaded by
tr: Yükleyen

en: Play in Banshee...
tr: Banshee içinde Çal...

en: Play in Web Browser...
tr: Web Tarayıcıda Oynat...

en: No videos found
tr: Hiçbir video bulunamadı

en: open context menu
tr: bağlam menüsünü aç

en: click
tr: tık

en: menu
tr: menü

en: Hide <i>{0}</i>
tr: Gizle <i>{0}</i>

note: Translators: {0} is substituted with the application name
en: {0} Encountered a Fatal Error
tr: {0} Ölümcül Bir Hata İle Karşılaştı

en: Error Details
tr: Hata Ayrıntıları

en: An unhandled exception was thrown:
tr: Yürütülemeyen kural dışı bir durum atılmış:

en: Assembly Version Information
tr: Çevirme Sürümü Bilgisi

en: Assembly Name
tr: Çevirme Adı

en: Condition:
tr: Durum:

en: _Match
tr: _Eşle

en: all
tr: tümü

en: any
tr: herhangi biri

en: of the following:
tr: izleyen:

en: _Limit to
tr: _Sınırla

en: selected by
tr: seçen

en: ago
tr: önce

en: seconds
tr: saniye

en: days
tr: gün

en: weeks
tr: hafta

en: months
tr: ay

en: years
tr: yıl

en: {0} download at {1}/s | {0} downloads at {1}/s
tr[0]: {0} indirme {1}/s hızında

en: {0} download at {1}/s ({2} pending) | {0} downloads at {1}/s ({2} pending)
tr[0]: {0} indirme {1}/s hızında ({2} askıda)

note: public static readonly Operator Equal              = new Operator ("equals", "= {0}", "==", "=", ":"); public static readonly Operator NotEqual           = new Operator ("notEqual", "!= {0}", true, "!=", "!:"); public static readonly Operator LessThanEqual      = new Operator ("lessThanEquals", "<= 
en: before
tr: önce

en: after
tr: sonra

en: is
tr: olan

en: is not
tr: olmayan

en: at most
tr: en fazla

en: at least
tr: en az

en: less than
tr: daha az

note: The SQL operators in these Operators are reversed from normal on purpose
en: more than
tr: daha fazla

en: empty
tr: boş

en: {0} ago
tr: {0} önce

en: contains
tr: içerir

en: doesn't contain
tr: içermez

en: starts with
tr: başlangıcı

en: ends with
tr: bitişi

en: Last.fm Account Login
tr: Last.fm Hesabı Girişi

en: Please enter your Last.fm account credentials.
tr: Lütfen Last.fm hesap kimliği bilgilerinizi girin.

en: Save and Log In
tr: Kaydet ve Oturum Aç

en: Authorize for Last.fm
tr: Last.fm için Yetkilendir

en: This service does not exist.
tr: Servis mevcut değil.

en: Stations are only available to paying Last.fm subscribers.
tr: İstasyonlar, sadece ödeme yapan Last.fm abonelerine açıktır.

en: This station is not available.
tr: Bu istasyon kullanılabilir değil.

en: The request is missing a required parameter.
tr: İstek gerekli bir parametreyi içermiyor.

en: The specified resource is invalid.
tr: Belirtilen kaynak geçerli değil.

en: Server error, please try again later.
tr: Sunucu hatası, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Invalid authentication information, please re-authenticate.
tr: Geçersiz kimlik doğrulama bilgisi, lütfen tekrar kimlik doğrulama yapın.

en: The API key used by this application is invalid.
tr: Bu uygulama tarafından kullanılan API anahtarı geçersiz.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
tr: Yayın sistemi bakımda olduğu için çevrimdışı, lütfen sonra yeniden deneyin.

en: The method signature is invalid.
tr: Metod imzası geçersiz.

en: There is not enough content to play this station.
tr: Bu istasyonu çalmak için içerik yeterli değil.

en: This group does not have enough members for radio.
tr: Bu grubun radyo için yeterli üyesi yok.

en: This artist does not have enough fans for radio.
tr: Bu sanatçının radyo için yeterli hayranı yok.

en: There are not enough neighbours for this station.
tr: Bu istasyon için yeterli komşu yok.

en: This user is not allowed to listen to radio during peak usage
tr: Bu kullanıcının yoğun kullanım sırasında radyo dinlemesine izin verilmiyor

en: Radio station not found
tr: Radyo istasyonu bulunamadı

en: This application is not allowed to make requests to the web services
tr: Bu uygulamanın web hizmetlerinden istekte bulunmasına izin verilmiyor

en: This type of request is no longer supported
tr: Bu türdeki istekler artık desteklenmiyor

en: Your IP has made too many requests in a short period, exceeding our API guidelines
tr: IP adresiniz kısa bir süre içinde çok fazla sayıda istekte bulunarak API yönergemizdeki değerleri aştı

en: There was an unknown error.
tr: Bilinmeyen bir hata var.

en: Not connected to Last.fm.
tr: Last.fm'e bağlı değil.

en: Account details are needed before you can connect to Last.fm
tr: Last.fm'e bağlanmadan önce hesap ayrıntılarınız gerekiyor

en: No network connection detected.
tr: Ağ bağlantısı algılanamadı.

en: Last.fm username is invalid.
tr: Last.fm kullanıcı adı geçersiz.

en: Connecting to Last.fm.
tr: Last.fm'e bağlanılıyor.

en: Connected to Last.fm.
tr: Last.fm'e bağlanıldı.

en: Unknown Podcast
tr: Bilinmeyen Podcast
