gnome-utils - en to ast translation catalogue (119 entries)

en: Check folder sizes and available disk space
ast: Comprobar el tamañu de les carpetes y l'espaciu disponible en discu

en: Disk Usage Analyzer
ast: Analizador d'Usu de Discu

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ast: Preferencies del analizador d'usu de discu

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ast: Seleicionar qué _preseos incluyir na esploración del sistema de ficheros:

en: _Monitor changes to your home folder
ast: _Monitorizar cambeos na so carpeta personal

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
ast: Una llista de les URIs pa les particiones que se quieran escluyir de l'escanéu.

en: Active Chart
ast: Gráficu activu

en: Excluded partitions URIs
ast: URIs de les particiones escluyíes

en: Monitor Home
ast: Monitorizar carpeta personal

en: Statusbar is Visible
ast: La barra d'estáu ye visible

en: Toolbar is Visible
ast: Barra Ferramientes visible

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ast: Conseña si cualesquier cambéu nel direutoriu personal tien de ser monitorizáu.

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
ast: Conseña si la barra d'estáu na estaya inferior de la ventana principal tien de ser adicable.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
ast: Conseña si la barra de ferramientes tien de ser adicable na ventana principal.

en: Which type of chart should be displayed.
ast: Qué triba de gráficu hai d'amosar.

en: All_ocated Space
ast: Espaciu _ocupáu

en: Refresh
ast: Refrescar

en: S_can Remote Folder...
ast: Esplorar carpeta _remota…

en: Scan F_older...
ast: Esplorar _carpeta...

en: Scan Filesystem
ast: Esplorar sistema de ficheros

en: Scan Folder
ast: Esplorar carpeta

en: Scan Home
ast: Esplorar carpeta personal

en: Scan Remote Folder
ast: Esplorar carpeta remota

en: Scan _Filesystem
ast: Esplorar sistema de _ficheros

en: Scan _Home Folder
ast: Esplorar carpeta _personal

en: Scan a folder
ast: Esplorar una carpeta

en: Scan a remote folder
ast: Esplorar una carpeta remota

en: Scan filesystem
ast: Esplorar sistema de ficheros

en: Scan home folder
ast: Esplorar carpeta personal

en: St_atusbar
ast: B_arra d'Estáu

en: Stop scanning
ast: Detener la esploración

en: _Analyzer
ast: _Analizador

en: _Collapse All
ast: _Contrayer too

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Expand All
ast: _Estenderexar too

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _View
ast: _Ver

en: Scanning...
ast: Escaneando...

en: Total filesystem capacity:
ast: Capacidá total del sistema de ficheros:

en: used:
ast: usáu:

en: available:
ast: disponible:

note: set statusbar, percentage and allocated/normal size
en: Calculating percentage bars...
ast: Calculando barres de porcentaxes…

en: Ready
ast: Llistu

en: Total filesystem capacity
ast: Capacidá total del sistema de ficheros:

en: Total filesystem usage
ast: Usu total del sistema de ficheros

en: contains hardlinks for:
ast: contién enllaces duros de:

en: %5d item | %5d items
ast[0]: %5d elementu
ast[1]: %5d elementos

en: Could not initialize monitoring
ast: Nun se pue entamar la monitorización

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ast: Los cambeos na so carpeta personal nun se monitorizarán.

en: Move to parent folder
ast: Mover al direutoriu superior

en: Zoom in
ast: Acercar zoom

en: Zoom out
ast: Amenorgar zoom

en: Save screenshot
ast: Guardar la captura

en: View as Rings Chart
ast: Ver como Diagrama d'Aniellos

en: View as Treemap Chart
ast: Ver como Diagrama d'Árbol

en: Show version
ast: Amosar versión

en: [DIRECTORY]
ast: [DIREUTORIU]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
ast: Abondos parámetros. Namái se puede especificar un direutoriu.

en: Could not detect any mount point.
ast: Nun pudo atopase dengún puntu de montaxe

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ast: Ensin puntos de montaxe, nun pue analizase l'usu del discu.

en: Maximum depth
ast: Fondura másima

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ast: La másima fondura dende la raíz que se dibuxa nel diagrama

en: Chart model
ast: Modelu de diagrama

en: Set the model of the chart
ast: Afitar el modelu de diagrama

en: Chart root node
ast: Nodu raíz del diagrama

en: Set the root node from the model
ast: Afitar el nodu raíz dende'l modelu

en: Cannot create pixbuf image!
ast: Nun pue crease la imaxe pixbuf

note: Popup the File chooser dialog
en: Save Snapshot
ast: Guardar captura

en: _Image type:
ast: Tipu d'_imaxe:

en: Scan
ast: Esplorar

en: Device
ast: Preséu

en: Mount Point
ast: Puntu de montax

en: Filesystem Type
ast: Tipu de sistema de ficheros

en: Total Size
ast: Tamañu total

en: Available
ast: Disponible

en: Cannot scan location "%s"
ast: Nun puede escanease'l sitiu "%s"

en: Custom Location
ast: Llugar Personalizáu

en: Public FTP
ast: FTP Públicu

en: FTP (with login)
ast: FTP (con rexistru)

en: Windows share
ast: Compartición Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ast: WebDAV Seguru (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ast: Nun pue coneutase col sirvidor. Tien d'introducir un nome pal sirvidor.

en: Please enter a name and try again.
ast: Por favor, meta un nome ya inténtelo darréu.

en: _Location (URI):
ast: _Llugar (URI):

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

en: Optional information:
ast: Información opcional:

en: _Share:
ast: _Compartir

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: _User Name:
ast: Nome d'_Usuariu:

en: _Domain Name:
ast: Nome de _Dominiu:

en: Connect to Server
ast: Coneutar al Sirvidor

en: Service _type:
ast: _Tipu de serviciu:

en: _Scan
ast: _Esplorar

en: Rescan your home folder?
ast: ¿Volver a escanear el to direutoriu home?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ast: El conteníu del to direutoriu home camudó. Escoye volver a escanear pa actualizar los detalles d'usu del discu

en: _Rescan
ast: _Volver a inspeccionar

en: Folder
ast: Carpeta

en: Usage
ast: Usu

en: Size
ast: Tamañu

en: Contents
ast: Índiz

en: Select Folder
ast: Seleicionar Carpeta

note: add extra widget
en: _Show hidden folders
ast: _Amosar carpetes ocultes

en: Cannot check an excluded folder!
ast: Nun se puede comprobar la carpeta escluyía.

en: "%s" is not a valid folder
ast: «%s» nun ye una carpeta válida

en: Could not analyze disk usage.
ast: Nun pudo analizase l'usu del discu

en: _Open Folder
ast: _Abrir Carpeta

en: Mo_ve to Trash
ast: Mo_ver a la Papelera

en: Could not open folder "%s"
ast: Nun pudo abrise la carpeta «%s»

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ast: Nun hai instaláu dengún visor que seya quien a amosar la carpeta.

en: Could not move "%s" to the Trash
ast: Nun puede movese "%s" a la Basoria

en: Could not move file to the Trash
ast: Nun puede movese'l ficheru a la Basoria

en: Details: %s
ast: Detalles: %s

en: There was an error displaying help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda.

en: A graphical tool to analyze disk usage.
ast: Una ferramienta gráfica p'analizar l'usu de discu

en: The document does not exist.
ast: El documentu nun esiste.

en: The folder does not exist.
ast: El direutoriu nun esiste.
