gnome-utils - en to ca translation catalogue (74 entries)

en: Disk Usage Analyzer
ca: Analitzador de l'ús dels discs

en: Check folder sizes and available disk space
ca: Comprova la mida de les carpetes i l'espai disponible al disc

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
ca: Una aplicació simple per a mantenir l'ús del disc i l'espai disponible sota control.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
ca: L'analitzador de l'ús dels discs pot escanejar carpetes específiques i comptes en línia. Proveeix un arbre i una representació gràfica mostrant la mida de cada carpeta, simplificant la identificació d'on es consumeix l'espai de disc.

en: Devices and Locations View
ca: Vista de Dispositius i ubicacions

en: Scan View
ca: Vista d'escaneig

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
ca: emmagatzematge;emmagatzemament;espai;neteja;

en: Excluded locations URIs
ca: URI de les ubicacions excloses

en: A list of URIs for locations to be excluded from scanning.
ca: Una llista d'URI de les ubicacions que s'exclouran durant l'escaneig.

en: Active Chart
ca: Diagrama actiu

en: Which type of chart should be displayed.
ca: Quin tipus de diagrama s'hauria de mostrar.

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: The initial size of the window
ca: La mida inicial de la finestra

en: Window Maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Whether or not the window is maximized
ca: Si la finestra està maximitzada o no

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
ca: Mostra o amaga el menú primari

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
ca: Escaneig

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
ca: Escaneja una carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
ca: Torna a escanejar la ubicació actual

en: _Open Externally
ca: _Obre externament

en: _Copy Path to Clipboard
ca: _Copia el camí al porta-retalls

en: Mo_ve to Trash
ca: Mo_u a la paperera

en: Go to _Parent Folder
ca: Ves a la carpeta _pare

en: Zoom _In
ca: _Amplia

en: Zoom _Out
ca: _Redueix

en: Folder
ca: Carpeta

en: Size
ca: Mida

en: Contents
ca: Continguts

en: Modified
ca: Modificat

en: This Device
ca: Aquest dispositiu

en: Remote Locations
ca: Ubicacions remotes

en: Scan Folder…
ca: Escaneja una carpeta…

en: Clear Recent List
ca: Neteja la llista recent

en: Preferences
ca: Preferències

en: Keyboard _Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Disk Usage Analyzer
ca: _Quant a l'Analitzador de l'ús dels discs

en: Devices & Locations
ca: Dispositius i ubicacions

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Rescan Current Location
ca: Torna a escanejar la ubicació

en: Files may take more space than shown
ca: Els fitxers poden ocupar més espai del que es mostra

en: Rings Chart
ca: Diagrama d'anells

en: Treemap Chart
ca: Diagrama de mapa d'arbre

en: Locations to Ignore
ca: Ubicacions a ignorar

en: Do not skip directories on different file systems. Ignored if DIRECTORY is not specified.
ca: No ignoris els directoris d'altres sistemes de fitxers. S'ignora si no s'especifica un «DIRECTORI».

en: Print version information and exit
ca: Mostra la informació de la versió i surt

en: %d item | %d items
ca[0]: %d element
ca[1]: %d elements

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
ca: Desconegut

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
ca: Avui

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
ca[0]: %lu dia
ca[1]: %lu dies

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
ca[0]: %lu mes
ca[1]: %lu mesos

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
ca[0]: %lu any
ca[1]: %lu anys

en: %s Total
ca: %s total

en: %s Available
ca: %s disponible

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
ca: %s no usat

en: Unmounted
ca: Desmuntat

en: Home Folder
ca: Carpeta d'usuari

en: Computer
ca: Ordinador

note: The only activatable row is "Add location"
en: Select Location to Ignore
ca: Seleccioneu la ubicació a ignorar

en: Add Location…
ca: Afegeix una ubicació…

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Recursively analyze mount points
ca: Analitza recursivament els punts de muntatge

en: Could not analyze volume
ca: No s'ha pogut analitzar el volum.

en: Failed to open file
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer

en: Failed to trash file
ca: No s'ha poguat enviar el fitxer a la paperera

en: Could not scan folder
ca: No s'ha pogut escanejar la carpeta

en: Scan completed
ca: Escaneig completat

en: Completed scan of “%s”
ca: S'ha completat l'escaneig de «%s»

en: “%s” is not a valid folder
ca: «%s» no és una carpeta vàlida
