gdm master - en to eu translation catalogue (75 entries)

en: Disk Usage Analyzer
eu: Disko-erabileraren analizatzailea

en: Check folder sizes and available disk space
eu: Egiaztatu karpeten tamainak eta diskoan dagoen leku erabilgarria

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
eu: Diskoaren erabilpena eta leku librea kontrol pean mantentzeko aplikazio xume bat.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
eu: Diskoaren erabilpenaren aztertzaileak karpeta zehatzak, biltegiratze-gailuak eta lineako kontuak analiza ditzake. karpeta bakoitzaren tamaina erakusten dituzten zuhaitzak eta adierazpen grafikoak eskaintzen ditu, diskoaren zer leku xahutzen den modu erraz baten identifikatzeko.

en: Devices and Locations View
eu: Gailuen eta kokalekuen ikuspegia

en: Scan View
eu: Eskaneatze-ikuspegia

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
eu: biltegia;lekua;garbitu;

en: Excluded locations URIs
eu: Kanpoan utzitako kokalekuenURIak

en: A list of URIs for locations to be excluded from scanning.
eu: Eskaneatzetik kanpo utziko diren kokalekuen URIen zerrenda.

en: Active Chart
eu: Aktibatu diagrama

en: Which type of chart should be displayed.
eu: Zer diagrama mota bistaratuko den.

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: The initial size of the window
eu: Leihoaren hasierako tamaina

en: Window Maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Whether or not the window is maximized
eu: Leihoa maximizatuta dagoen ala ez

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
eu: Erakutsi/ezkutatu menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
eu: Erakutsi hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
eu: Eskaneatzen

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
eu: Eskaneatu karpeta

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
eu: Berreskaneatu uneko kokalekua

en: _Open Externally
eu: _Ireki kanpotik

en: _Copy Path to Clipboard
eu: _Kopiatu bide-izena arbelean

en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: Go to _Parent Folder
eu: Joan karpeta _gurasora

en: Zoom _In
eu: _Handiagotu

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Folder
eu: Karpeta

en: Size
eu: Tamaina

en: Contents
eu: Edukia

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: This Device
eu: Gailu hau

en: Remote Locations
eu: Urruneko kokalekuak

en: Scan Folder…
eu: Eskaneatu karpeta…

en: Clear Recent List
eu: Garbitu azken aldikoen zerrenda

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Keyboard _Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Disk Usage Analyzer
eu: Disko-erabileraren analizatzaileari _buruz

en: Devices & Locations
eu: Gailuak eta kokalekuak

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Rescan Current Location
eu: Berreskaneatu uneko kokalekua

en: Files may take more space than shown
eu: Fitxategiek hemen erakusten dena baino espazio gehiago bete dezakete

en: Rings Chart
eu: Eraztun-diagrama

en: Treemap Chart
eu: Zuhaitz-mapa

en: Locations to Ignore
eu: Ez ikusiarena egingo zaien kokalekuak

en: Do not skip directories on different file systems. Ignored if DIRECTORY is not specified.
eu: Ez saltatu beste fitxategi-sistema batzuetako direktorioak. Ez ikusiarena egingo zaie DIREKTORIOA zehazten ez bada.

en: Print version information and exit
eu: Erakutsi bertsioaren informazioa eta irten

en: %d item | %d items
eu[0]: Elementu %d
eu[1]: %d elementu

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
eu: Gaur

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
eu[0]: Duela egun %lu
eu[1]: Duela %lu egun

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
eu[0]: Duela hilabete %lu
eu[1]: Duela %lu hilabete

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
eu[0]: Duela urte %lu
eu[1]: Duela %lu urte

en: %s Total
eu: %s guztira

en: %s Available
eu: %s erabilgarri

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
eu: %s erabilita

en: Unmounted
eu: Desmuntatua

en: Home Folder
eu: Karpeta nagusia

en: Computer
eu: Ordenagailua

note: The only activatable row is "Add location"
en: Select Location to Ignore
eu: Hautatu ez ikusiarena egingo zaion kokalekua

en: Add Location…
eu: Gehitu kokalekua…

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Recursively analyze mount points
eu: Aztertu errekurtsiboki muntatze-puntuak

en: Could not analyze volume
eu: Ezin izan da bolumena analizatu

en: Failed to open file
eu: Huts egin du fitxategia irekitzean

en: Failed to trash file
eu: Huts egin du fitxategia zakarrontzira botatzeak

en: Could not scan folder
eu: Ezin da karpeta eskaneatu

en: Scan completed
eu: Eskaneatzea amaitu da

en: Completed scan of “%s”
eu: Amaitu da “%s” eskaneatzea

en: “%s” is not a valid folder
eu: ”%s” ez da baliozko karpeta
