gnome-utils master - en to nds translation catalogue (44 entries)

en: Disk Usage Analyzer
nds: Spiekergebruk unnersöken

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: Scan F_older...
nds: V_erteeknis unnersöken...

en: Scan Filesystem
nds: Dateisystem unnersöken

en: Scan Folder
nds: Verteeknis unnersöken

en: Scan Home
nds: Hemverteeknis unnersöken

en: Scan _Home Folder
nds: _Hemverteeknis unnersöken

en: Scan a folder
nds: Verteeknis unnersöken

en: Scan filesystem
nds: Dateisystem unnersöken

en: Scan home folder
nds: Hemverteeknis unnersöken

en: St_atusbar
nds: ST_atusbalken

en: Stop scanning
nds: Unnersöken anhollen

en: _Contents
nds: _Inholls

en: _Edit
nds: _Bewarken

en: _Help
nds: _Hölp

en: _Toolbar
nds: _Warktüügbalken

en: _View
nds: _Ansicht

en: used:
nds: brukt:

en: available:
nds: verfögbar:

en: Ready
nds: Fertig

en: %5d item | %5d items
nds[0]: %5d Element
nds[1]: %5d Elemente

en: Zoom in
nds: Gröter maken

en: Zoom out
nds: Lütter maken

en: Save screenshot
nds: Billschirmfoto spiekern

note: Popup the File chooser dialog
en: Save Snapshot
nds: Billschirmfoto spiekern

en: _Image type:
nds: _Billtyp:

en: Filesystem Type
nds: Dateisystemtyp

en: Total Size
nds: Gröte alltosammen

en: Available
nds: Verfögbar

en: FTP (with login)
nds: FTP (mit Anmellen)

en: Please enter a name and try again.
nds: Bidde giv een Naam in und versök dat nohmal

en: _Location (URI):
nds: _Ort (URI):

en: Optional information:
nds: Tosettliche Informatschoonen:

en: _Share:
nds: _Deelen:

en: _Folder:
nds: _Verteeknis:

en: _User Name:
nds: _Brukernaam:

en: _Domain Name:
nds: _Anskrivtnaam:

en: Folder
nds: verteeknis

en: Usage
nds: gebruk

en: Size
nds: Gröte

en: Contents
nds: Inholls

en: Select Folder
nds: verteeknis wählen

en: _Open Folder
nds: Verteeknis _opmaken

en: Mo_ve to Trash
nds: In Papierkörv _verschuven
