gnome-utils-2.0 - en to sr translation catalogue (78 entries)

en: Disk Usage Analyzer
sr: Испитивач искоришћености диска

en: Check folder sizes and available disk space
sr: Проверите величине фасцикли и слободан простор на диску

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
sr: Једноставан програм за држање искоришћености диска и доступног простора под контролом.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
sr: Испитивач искоришћености диска може да прегледа нарочите фасцикле, складишне уређаје и налоге на мрежи. Обезбеђује представљање и у виду стабла и у виду графика показујући величину сваке фасцикле, олакшавајући откривање изгубљеног простора на диску.

en: Devices and Locations
sr: Уређаји и места

en: Scan
sr: Скенирај

en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
sr: смештај;складиштење;простор;чишћење;storage;space;cleanup;

en: Excluded locations URIs
sr: Искључени УРИ-ји места

en: A list of URIs for locations to be excluded from scanning.
sr: Списак УРИ-ја за места која треба искључити из скенирања.

en: Active Chart
sr: Активни графикон

en: Which type of chart should be displayed.
sr: Врста графика који ће бити приказан.

en: Window size
sr: Величина прозора

en: The initial size of the window
sr: Почетна величина прозора

en: Window Maximized
sr: Увећан прозор

en: Whether or not the window is maximized
sr: Да ли је прозор увећан

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
sr: Прикажи или сакриј примарни изборник

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sr: Прикажи пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Go back to location list
sr: Иди назад на списак са местима

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
sr: Скенирање

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
sr: Прегледање фасцикле

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
sr: Поново прегледај тренутно место

en: _Open Folder
sr: _Отвори фасциклу

en: _Copy Path to Clipboard
sr: _Умножи путању у оставу

en: Mo_ve to Trash
sr: Премести у _смеће

en: Go to _parent folder
sr: Иди у _родитељску фасциклу

en: Zoom _in
sr: У_већај

en: Zoom _out
sr: У_мањи

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Size
sr: Величина

en: Contents
sr: Садржаји

en: Modified
sr: Измењен

en: This Computer
sr: На овом рачунару

en: Remote Locations
sr: На удаљеним местима

en: Scan Folder…
sr: Прегледај фасциклу…

en: Clear Recent List
sr: Очисти списак недавног

en: Preferences
sr: Поставке

en: Keyboard _Shortcuts
sr: Пр_ечице на тастатури

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Disk Usage Analyzer
sr: _О Испитивачу искоришћености диска

en: Go back to location list
sr: Иди назад на списак са местима

en: Rescan current location
sr: Поново скенирај тренутно место

en: Close
sr: Затвори

en: Rings Chart
sr: Прикажи прстенове

en: Treemap Chart
sr: Прикажи стабло

en: Locations to Ignore
sr: Места која треба занемарити

en: Do not skip directories on different file systems. Ignored if DIRECTORY is not specified.
sr: Не прескачи директоријуме на различитим системима датотека. Занемарује се ако DIRECTORY није наведен.

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: %d item | %d items
sr[0]: %d ставка
sr[1]: %d ставке
sr[2]: %d ставки
sr[3]: Једна ставка

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
sr: Непознато

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
sr: Данас

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
sr[0]: %lu дан
sr[1]: %lu дана
sr[2]: %lu дана
sr[3]: један дан

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
sr[0]: %lu месец
sr[1]: %lu месеца
sr[2]: %lu месеци
sr[3]: један месец

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
sr[0]: %lu године
sr[1]: %lu године
sr[2]: %lu година
sr[3]: једне године

en: %s Total
sr: %s укупно

en: %s Available
sr: %s је доступно

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
sr: %s је искоришћено

en: Unmounted
sr: Откачено

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Computer
sr: Рачунар

note: The only activatable row is "Add location"
en: Select Location to Ignore
sr: Изабери место за занемаривање

en: Add Location…
sr: Додај место…

en: Select Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Recursively analyze mount points
sr: Дубински анализирај тачке качења

en: Could not analyze volume.
sr: Не могу да анализирам диск.

en: Failed to open file
sr: Нисам успео да отворим датотеку

en: Failed to move file to the trash
sr: Нисам успео да преместим датотеку у смеће

en: Devices & Locations
sr: Уређаји и места

en: Could not scan folder “%s”
sr: Не могу да анализирам диск „%s“

en: Could not always detect occupied disk sizes.
sr: Не могу увек уочити величине заузетих дискова.

en: Apparent sizes may be shown instead.
sr: Уместо тога су приказане приближне величине.

en: Scan completed
sr: Прегледање готово

en: Completed scan of “%s”
sr: Довршавам прегледање ставке „%s“

en: “%s” is not a valid folder
sr: „%s“ није исправна фасцикла

en: Could not analyze disk usage.
sr: Не могу да анализирам искоришћеност диска.
