gnome-utils - en to th translation catalogue (56 entries)

en: Disk Usage Analyzer
th: เครื่องมือวิเคราะห์การใช้ดิสก์

en: Check folder sizes and available disk space
th: ตรวจสอบขนาดของโฟลเดอร์ต่างๆ และเนื้อที่ว่างในดิสก์

en: Excluded partitions URIs
th: URI ของพาร์ทิชันที่ไม่นับรวม

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
th: รายชื่อ URI ของพาร์ทิชันที่จะไม่นับรวมในการตรวจข้อมูล

en: Active Chart
th: แผนภูมิที่เปิดใช้

en: Which type of chart should be displayed.
th: แผนภูมิชนิดใดที่จะให้แสดง

en: Print version information and exit
th: แสดงเลขรุ่นแล้วออก

en: - Disk Usage Analyzer
th: - เครื่องมือวิเคราะห์การใช้ดิสก์

en: %d item | %d items
th[0]: %d รายการ

en: Maximum depth
th: ความลึกสูงสุด

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
th: ความลึกสูงสุดที่จะวาดในแผนภูมิ นับจากระดับบนสุด

en: Chart model
th: โมเดลแผนภูมิ

en: Set the model of the chart
th: กำหนดโมเดลสำหรับแผนภูมิ

en: Chart root node
th: โหนดรากของแผนภูมิ

en: Set the root node from the model
th: กำหนดโหนดรากในโมเดล

en: _Move to parent folder
th: ย้ายไปยังโฟลเดอร์แ_ม่

en: Zoom _in
th: แสดง_ขยาย

en: Zoom _out
th: แสดง_ย่อ

en: Home folder
th: โฟลเดอร์บ้าน

en: Main volume
th: โวลุมหลัก

en: Scan a folder
th: ตรวจข้อมูลโฟลเดอร์

en: Scan Folder
th: ตรวจข้อมูลโฟลเดอร์

en: Scan a remote folder
th: ตรวจข้อมูลโฟลเดอร์ในเครือข่าย

en: Scan Remote Folder
th: ตรวจข้อมูลโฟลเดอร์ในเครือข่าย

en: Show all locations
th: แสดงตำแหน่งทั้งหมด

en: Reload
th: โหลดใหม่

en: Close
th: ปิด

en: Folder
th: โฟลเดอร์

en: Usage
th: การใช้เนื้อที่

en: Size
th: ขนาด

en: Contents
th: เนื้อหา

en: Rings Chart
th: แผนภูมิวงแหวน

en: Treemap Chart
th: แผนภูมิต้นไม้

en: _Open Folder
th: เปิดโฟ_ลเดอร์

en: _Copy Path to Clipboard
th: _คัดลอกพาธไปยังคลิปบอร์ด

en: Mo_ve to Trash
th: _ทิ้งลงถังขยะ

en: _Help
th: _วิธีใช้

en: _About
th: เ_กี่ยวกับ

en: _Quit
th: _ออก

en: _Analyzer
th: เ_ครื่องมือวิเคราะห์

en: _Scan Home
th: _ตรวจข้อมูลโฟลเดอร์บ้าน

en: Scan F_older…
th: ตรวจข้อมูลโ_ฟลเดอร์…

en: Scan Remote Fo_lder…
th: ตรวจข้อมูลโฟลเดอร์ในเ_ครือข่าย…

en: _View
th: มุ_มมอง

en: _Stop
th: _หยุด

en: _Reload
th: โห_ลดใหม่

en: _Allocated Space
th: _พื้นที่ที่จอง

en: _Expand All
th: _ขยายทั้งหมด

en: _Collapse All
th: _พับเก็บทั้งหมด

en: Select Folder
th: เลือกโฟลเดอร์

en: Could not analyze volume.
th: ไม่สามารถวิเคราะห์โวลุมได้

en: A graphical tool to analyze disk usage.
th: เครื่องมือกราฟิกสำหรับวิเคราะห์การใช้งานดิสก์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Could not scan folder "%s" or some of the folders it contains.
th: ไม่สามารถตรวจข้อมูลโฟลเดอร์ "%s" หรือโฟลเดอร์ย่อยในนั้น

note: || is_virtual_filesystem ()
en: "%s" is not a valid folder
th: "%s" ไม่ใช่โฟลเดอร์ที่ใช้การได้

en: Could not analyze disk usage.
th: ไม่สามารถวิเคราะห์การใช้งานดิสก์ได้
