gnome-utils - en to ms translation catalogue (69 entries)

en: Disk Usage Analyzer
ms: Penganalisis Penggunaan Cakera

en: Check folder sizes and available disk space
ms: Periksa saiz folder dan ruang cakera yang tersedia

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
ms: Sebuah aplikasi ringkas yang memantau penggunaan cakera dan mengawal ruang yang ada.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
ms: Penganalisis Penggunaan Cakera boleh mengimbas folder khusus, peranti storan dan akaun atas-talian. Ia menyediakan kedua-dua persembahan bergrafik dan pepohon yang menunjukkan saiz bagi setiap folder, menjadikannya lebih mudah mengenal pasti ruang cakera yang telah dibazirkan.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
ms: storan;ruang;pembersihan;

en: Excluded partitions URIs
ms: URI sekatan terasing

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
ms: Satu senarai URI untuk sekatan yang diasingkan dari pengimbasan.

en: Active Chart
ms: Carta Aktif

en: Which type of chart should be displayed.
ms: Jenis carta apakah yang patut dipaparkan.

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: The initial size of the window
ms: Saiz awal bagi tetingkap

en: Window state
ms: Keadaan tetingkap

en: The GdkWindowState of the window
ms: GdkWindowState tetingkap

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
ms: Hari Ini

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
ms[0]: %lu hari
ms[1]: %lu hari

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
ms[0]: %lu bulan
ms[1]: %lu bulan

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
ms[0]: %lu tahun
ms[1]: %lu tahun

en: This Computer
ms: Komputer Ini

en: Remote Locations
ms: Lokasi Jauh

en: %s Total
ms: %s Jumlah

en: %s Available
ms: %s Tersedia

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
ms: %s Digunakan

en: Unmounted
ms: Tidak dilekap

en: Home folder
ms: Folder rumah

en: Computer
ms: Komputer

en: Scan Folder…
ms: Imbas Folder…

en: Keyboard _Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Disk Usage Analyzer
ms: Perih_al Penganalisis Penggunaan Cakera

en: _Open Folder
ms: _Buka Folder

en: _Copy Path to Clipboard
ms: Sal_in Laluan ke Papan Keratan

en: Mo_ve to Trash
ms: _Alih ke dalam Tong Sampah

en: Close
ms: Tutup

en: Size
ms: Saiz

en: Contents
ms: Kandungan

en: Modified
ms: Diubah Ssuai

en: Rings Chart
ms: Carta Gelang

en: Treemap Chart
ms: Carta Peta Pepohon

en: Select Folder
ms: Pilih Folder

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Open
ms: _Buka

en: Recursively analyze mount points
ms: Analisis titik lekap secara rekursif

en: Could not analyze volume.
ms: Tidak dapat menganalisis volum.

en: Failed to show help
ms: Gagal menunjukkan bantuan

en: A graphical tool to analyze disk usage.
ms: Sebuah alat bergrafik untuk menganalisis penggunaan cakera.

en: Failed to open file
ms: Gagal membuka fail

en: Failed to move file to the trash
ms: Gagal mengalih fail ke dalam tong sampah

en: Devices & Locations
ms: Peranti & Lokasi

en: Could not scan folder “%s”
ms: Tidak dapat mengimbas folder "%s"

en: Could not scan some of the folders contained in “%s”
ms: Tidak dapat mengimbas beberapa folder terkandung di dalam "%s"

en: Could not detect occupied disk sizes.
ms: Tidak dapat mengesan saiz cakera yang diguna.

en: Apparent sizes are shown instead.
ms: Saiz tampak ditunjukkan.

en: Scan completed
ms: Imbasan selesai

en: Completed scan of “%s”
ms: Imbas "%s" selesai

note: || is_virtual_filesystem ()
en: “%s” is not a valid folder
ms: “%s” bukanlah folder yang sah

en: Could not analyze disk usage.
ms: Tidak dapat menganalisis penggunaan cakera.

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
ms: Tunjuk / Sembunyi menu utama

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
ms: Imbas semula lokasi semasa

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
ms: Imbas folder

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
ms: Tunjuk Pintasan Papan Kekunci

[ctx: shortcut window]
en: Go back to location list
ms: Undur ke senarai lokasi

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

en: Go to _parent folder
ms: Pergi ke folder _induk

en: Zoom _in
ms: Zum _masuk

en: Zoom _out
ms: Zum ke_luar
