baobab main - en to uz translation catalogue (71 entries)

en: Disk Usage Analyzer
uz: Diskdan foydalanish tahlilchisi

en: Check folder sizes and available disk space
uz: Jild o'lchamlarini va bo'sh disk xotirasini tekshiring

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
uz: xotira;bo'sh joy;tozalash;

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
uz: Diskdan foydalanish va bo‘sh joyni nazoratda ushlash uchun oddiy ilova.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
uz: Diskdan foydalanish tahlilchisi jildlar, saqlash qurilmalari va onlayn hisoblarni skaner qiladi. Har bir jild hajmini daraxt va grafik ko‘rinishda aks ettirib, diskdagi bo‘sh joyning qayerda isrof bo‘layotganini topishni osonlashtiradi.

en: Devices and Locations View
uz: Qurilmalar va joylashuvlar ko'rinishi

en: Scan View
uz: Skanerlash ko'rinishi

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
uz: GNOME loyihasi

en: Excluded locations URIs
uz: Istisno qilingan joylashuvlar URI manzillari

en: A list of URIs for locations to be excluded from scanning.
uz: Skanerlashdan istisno qilinadigan joylashuvlar URI manzillari ro‘yxati.

en: Which type of chart should be displayed.
uz: Qaysi turdagi diagramma ko'rsatilishi kerak.

en: Window size
uz: Oyna o'lchami

en: The initial size of the window
uz: Oynaning boshlang'ich o'lchami

en: Window Maximized
uz: Kattalashtirilgan oyna

en: Whether or not the window is maximized
uz: Oyna kattalashtiriladimi yoki yo'qmi

[ctx: shortcut window]
en: General
uz: Asosiy

[ctx: shortcut window]
en: Show help
uz: Yordam ko'rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
uz: Asosiy menyuni ko'rsatish/yashirish

[ctx: shortcut window]
en: Quit
uz: Chiqish

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura tezkor tugmalarini ko'rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
uz: Sozlamalarni ko'rsatish

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
uz: Skanerlash

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
uz: Jildni skanerlash

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
uz: Joriy joylashuvni boshqatdan skaner qilish

en: _Open Externally
uz: _Tashqi dasturda ochish

en: _Copy Path to Clipboard
uz: _Joylashuvni buferga nusxalash

en: Go to _Parent Folder
uz: _Yuqori jildga o‘tish

en: Zoom _In
uz: _Yaqinlashtirish

en: Zoom _Out
uz: _Uzoqlashtirish

en: Remove Folder
uz: Jildni o'chirish

en: Folder
uz: Jild

en: Size
uz: Hajm

en: Contents
uz: Tarkibi

en: Modified
uz: O'zgartirilgan

en: This Device
uz: Ushbu qurilma

en: Remote Locations
uz: Masofaviy manzillar

en: Scan Folder…
uz: Jildni skanerlash…

en: Clear Recent List
uz: Yaqinda ochilganlar ro'yxatini tozalash

en: Preferences
uz: Sozlamalar

en: Keyboard _Shortcuts
uz: Klaviatura _tezkor tugmalari

en: _Help
uz: _Yordam

en: _About Disk Usage Analyzer
uz: _Diskdan foydalanish tahlilchisi haqida

en: Devices & Locations
uz: Qurilma & Manzillar

en: Main Menu
uz: Asosiy menyu

en: Results
uz: Natijalar

en: Rescan Current Location
uz: Joriy joylashuvni boshqatdan tahlil qilish

en: Files may take more space than shown
uz: Fayllar ko'rsatilganidan ko'proq joy egallashi mumkin

en: _Rings Chart
uz: _Halqalar diagrammasi

en: _Treemap Chart
uz: _Blokli diagramma

en: Locations to Ignore
uz: E’tiborga olinmaydigan manzillar

en: Print version information and exit
uz: Versiya haqidagi ma’lumotni chiqaring va dasturdan chiqing

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
uz: Noma'lum

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
uz: Bugun

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
uz[0]: %lu kun

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
uz[0]: %lu oy

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
uz[0]: %lu yil

en: %s Total
uz: jami %s

en: %s Available
uz: %s mavjud

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
uz: %s ishlatilgan

en: Unmounted
uz: O'chirildi

en: Home Folder
uz: Asosiy jild

en: Computer
uz: Kompyuter

note: The only activatable row is "Add location"
en: Select Location to Ignore
uz: E’tiborga olinmaydigan manzilni tanlang

en: _Add Location
uz: _Manzil qo'shish

en: Select Folder
uz: Jild tanlash

en: Failed to open file
uz: Faylni ochib bo'lmadi

en: Failed to trash file
uz: Faylni axlatga tashlashda xatolik yuz berdi

en: Could not scan folder
uz: Jildni skanerlab bo'lmadi

en: Scan completed
uz: Skanerlash yakunlandi

en: Completed scan of “%s”
uz: “%s” skanerlash yakunlandi

en: “%s” is not a valid folder
uz: “%s” yaroqli jild emas
