baobab master - en to gd translation catalogue (62 entries)

en: Disk Usage Analyzer
gd: Sgrùdair cleachdadh nan diosga

en: Check folder sizes and available disk space
gd: Thoir sùil air meud nam pasganan ’s an rum shaor air an diosga

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
gd: Aplacaid shimplidh gus smachd a chumail air an àite air na diosgan agad.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
gd: ’S urrainn dha Sgrùdair cleachdadh nan diosga pasganan sònraichte, uidheaman stòrais agus cunntasan air loidhne a sganadh. Bheir e an dà chuid sealladh craoibhe is riochdachadh grafaigeach dhut a sheallas meud gach pasgain ach am faic thu gun duilgheadas càit a bheil àite ’ga chaitheamh air an diosga.

en: The GNOME Project
gd: Pròiseact GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
gd: storage;space;cleanup;stòras;rum;àite;glanadh;sgioblachadh;sgioblaich;diosga;

en: Excluded partitions URIs
gd: URIean nam pàirteachaidhean a thèid a leigeil seachad

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
gd: Liosta de URIean nam pàirteachaidhean nach tèid a sganadh.

en: Active Chart
gd: Cairt ghnìomhach

en: Which type of chart should be displayed.
gd: Seòrsa na cairte a thèid a shealltainn.

en: Window size
gd: Meud na h-uinneige

en: The initial size of the window
gd: Meud tùsail na h-uinneige

en: Window state
gd: Staid na h-uinneige

en: The GdkWindowState of the window
gd: GdkWindowState na h-uinneige

en: Print version information and exit
gd: Seall fiosrachadh an tionndaidh is fàg an-seo

en: %d item | %d items
gd[0]: %d nì
gd[1]: %d nì
gd[2]: %d nithean
gd[3]: %d nì

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
gd: Chan eil fhios

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
gd: An-diugh

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
gd[0]: %lu latha
gd[1]: %lu latha
gd[2]: %lu làithean
gd[3]: %lu latha

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
gd[0]: %lu mhìos
gd[1]: %lu mhìos
gd[2]: %lu mìosan
gd[3]: %lu mìos

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
gd[0]: %lu bhliadhna
gd[1]: %lu bhliadhna
gd[2]: %lu bliadhnaichean
gd[3]: %lu bliadhna

en: This Computer
gd: An coimpiutair seo

en: Remote Locations
gd: Ionadan cèine

en: %s Total
gd: %s gu h-iomlan

en: %s Available
gd: %s ri fhaighinn

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
gd: %s ’ga chleachdadh

en: Home folder
gd: Pasgan dachaigh

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: Scan Folder…
gd: Sganaich pasgan…

en: _Open Folder
gd: F_osgail pasgan

en: _Copy Path to Clipboard
gd: Cuir lethbhrea_c dhen t-slighe san stòr-bhòrd

en: Mo_ve to Trash
gd: Gluais dhan _sgudal

en: Close
gd: Dùin

en: Folder
gd: Pasgan

en: Size
gd: Meud

en: Contents
gd: Susbaint

en: Modified
gd: Air atharrachadh

en: Rings Chart
gd: Cairt chearcallach

en: Treemap Chart
gd: Cairt craoibhe

en: Select Folder
gd: Tagh pasgan

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Open
gd: F_osgail

en: Recursively analyze mount points
gd: Sgrùdaich puingean munntachaidh gu ath-chùrsach

en: Could not analyze volume.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an draibh a sgrùdadh.

en: Failed to show help
gd: Cha deach leinn a’ chobhair a shealltainn

en: Baobab
gd: Bathobab

en: A graphical tool to analyze disk usage.
gd: Inneal grafaigeach gus cleachdadh an diosga a sgrùdadh

en: Failed to open file
gd: Dh’fhàillig le fosgladh an fhaidhle

en: Failed to move file to the trash
gd: Cha deach leinn am faidhle a ghluasad dhan sgudal

en: Devices & Locations
gd: Uidheaman ⁊ ionadan

en: Could not scan folder “%s”
gd: Cha deach leinn am pasgan “%s” a sgrùdadh

en: Could not scan some of the folders contained in “%s”
gd: Cha deach leinn a h-uile pasgan am broinn “%s” a sgrùdadh

en: Could not detect occupied disk sizes.
gd: Cha deach leinn mothachadh air meud an ruim air gach diosga.

en: Apparent sizes are shown instead.
gd: Theud na meudan so-fhaicsinneach a shealltainn ’nan àite.

note: || is_virtual_filesystem ()
en: “%s” is not a valid folder
gd: Chan eil “%s” ’na phasgan dligheach

en: Could not analyze disk usage.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn cleachdadh an draibh a sgrùdadh.

en: _Help
gd: Cob_hair

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: _Quit
gd: _Fàg an-seo

en: Go to _parent folder
gd: Rach dhan phasgan _pàraint

en: Zoom _in
gd: Sùm a-_steach

en: Zoom _out
gd: Sùm a-_mach
