gnome-utils-2.0 - en to sr translation catalogue (77 entries)

en: Disk Usage Analyzer
sr: Ispitivač iskorišćenosti diska

en: Check folder sizes and available disk space
sr: Proverite veličine fascikli i slobodan prostor na disku

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
sr: smeštaj;skladištenje;prostor;čišćenje;storage;space;cleanup;

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
sr: Jednostavan program za držanje iskorišćenosti diska i dostupnog prostora pod kontrolom.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
sr: Ispitivač iskorišćenosti diska može da ispita određene fascikle, skladišne uređaje i naloge na mreži. Obezbeđuje predstavljanje i u vidu stabla i u vidu grafika pokazujući veličinu svake fascikle, olakšavajući otkrivanje izgubljenog prostora na disku.

en: Devices and Locations View
sr: Pregled uređaja i mesta

en: Scan View
sr: Pregled ispitivanja

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Gnomov projekat

en: Excluded locations URIs
sr: Isključeni URI-ji mesta

en: A list of URIs for locations to be excluded from scanning.
sr: Spisak URI-ja za mesta koja treba isključiti iz ispitivanja.

en: Active Chart
sr: Aktivni grafikon

en: Which type of chart should be displayed.
sr: Vrsta grafika koji će biti prikazan.

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: The initial size of the window
sr: Početna veličina prozora

en: Window Maximized
sr: Uvećan prozor

en: Whether or not the window is maximized
sr: Da li je prozor uvećan

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Prikazuje pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
sr: Prikaži ili sakrij primarni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Izlaz

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sr: Prikaži prečice na tastaturi

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sr: Prikaži postavke

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
sr: Ispitivanje

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
sr: Fascikla ispitivanja

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
sr: Ponovo ispitaj trenutno mesto

en: _Open Externally
sr: _Otvori spolja

en: _Copy Path to Clipboard
sr: _Umnoži putanju u ostavu

en: Mo_ve to Trash
sr: Premesti u _smeće

en: Go to _Parent Folder
sr: Idi u _roditeljsku fasciklu

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Remove Folder
sr: Ukloni fasciklu

en: Folder
sr: Fascikla

en: Size
sr: Veličina

en: Contents
sr: Sadržaji

en: Modified
sr: Izmenjen

en: This Device
sr: Ovaj uređaj

en: Remote Locations
sr: Na udaljenim mestima

en: Scan Folder…
sr: Ispitaj fasciklu…

en: Clear Recent List
sr: Očisti spisak nedavnog

en: Preferences
sr: Postavke

en: Keyboard _Shortcuts
sr: Pr_ečice na tastaturi

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About Disk Usage Analyzer
sr: _O Ispitivaču iskorišćenosti diska

en: Devices & Locations
sr: Uređaji i mesta

en: Main Menu
sr: Glavni meni

en: Results
sr: Rezultati

en: Rescan Current Location
sr: Ponovo ispitaj trenutno mesto

en: Files may take more space than shown
sr: Datoteke mogu zauzimati više od prikazanog

en: _Rings Chart
sr: P_rstenasti grafikon

en: _Treemap Chart
sr: Grafikon s_tabla

en: Locations to Ignore
sr: Mesta koja treba zanemariti

en: Do not skip directories on different file systems. Ignored if DIRECTORY is not specified.
sr: Ne preskači direktorijume na različitim sistemima datoteka. Zanemaruje se ako DIRECTORY nije naveden.

en: Print version information and exit
sr: Ispisuje podatke o izdanju i izlazi

en: %d item | %d items
sr[0]: %d stavka
sr[1]: %d stavke
sr[2]: %d stavki
sr[3]: Jedna stavka

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
sr: Nepoznato

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
sr: Danas

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
sr[0]: %lu dan
sr[1]: %lu dana
sr[2]: %lu dana
sr[3]: jedan dan

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
sr[0]: %lu mesec
sr[1]: %lu meseca
sr[2]: %lu meseci
sr[3]: jedan mesec

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
sr[0]: %lu godine
sr[1]: %lu godine
sr[2]: %lu godina
sr[3]: jedne godine

en: %s Total
sr: %s ukupno

en: %s Available
sr: %s je dostupno

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
sr: %s je iskorišćeno

en: Unmounted
sr: Otkačeno

en: Home Folder
sr: Lična fascikla

en: Computer
sr: Računar

note: The only activatable row is "Add location"
en: Select Location to Ignore
sr: Izaberi mesto za zanemarivanje

en: _Add Location
sr: Dod_aj mesto

en: Select Folder
sr: Izaberite fasciklu

en: Recursively analyze mount points
sr: Dubinski analiziraj tačke kačenja

en: Could not analyze volume
sr: Ne mogu da ispitam disk

en: Failed to open file
sr: Nisam uspeo da otvorim datoteku

en: Failed to trash file
sr: Nisam uspeo obrisati datoteku

en: Could not scan folder
sr: Ne mogu da ispitam fasciklu

en: Scan completed
sr: Ispitivanje gotovo

en: Completed scan of “%s”
sr: Dovršavam ispitivanje stavke „%s“

en: “%s” is not a valid folder
sr: „%s“ nije ispravna fascikla
