bazaar - en to bs translation catalogue (110 entries)

en: Add, remove or update flatpak software on this computer
bs: Dodajte, uklonite ili ažurirajte flatpak softver na ovom računaru

en: GTK;System;PackageManager;Discover;Flatpak;Software;Store;
bs: GTK;Sistem;UpraviteljPaketa;Otkrijte;Flatpak;Softver;Prodavnica;

en: Show Animated Background
bs: Prikaži animiranu pozadinu

en: Whether to show the animated icon background on the home page
bs: Da li već prikazati animiranu pozadinu ikone na početnoj stranici

note: FIXME: add descriptions and summary
en: Keep the summary shorter, between 10 and 35 characters
bs: Sažetak neka bude kraći, između 10 i 35 znakova

en: No description
bs: Nema opisa

en: Main Bazaar window showing Blender
bs: Glavni prozor Bazaara koji prikazuje Blender

en: Manage Addons
bs: Upravljanje dodacima

en: This flatpak is verified by the original developers of the software.
bs: Ovaj flatpak je verifikovan od strane originalnih programera softvera.

en: Empty
bs: Prazno

en: No Curated Applications
bs: Nema izloženih aplikacija

en: Bazaar was not provided a curated content configuration. Contact your operating system's support channels for assistance.
bs: Bazaaru nije pružena konfiguracija izloženog sadržaja. Za pomoć kontaktirajte kanale podrške vašeg operativnog sistema.

en: Browser
bs: Pretraživač

en: An Error Occurred
bs: Došlo je do greške

en: Close
bs: Zatvori

en: Copy and Close
bs: Kopiraj i zatvori

en: Apps Of The Week
bs: Aplikacije sedmice

en: Trending
bs: U trendu

en: Recently Updated
bs: Zadnje ažurirano

en: Recently Added
bs: Zadnje dodano

en: Popular
bs: Popularno

en: No Results
bs: Nema rezultata

en: Try a different search query
bs: Pokušajte s drugim upitom za pretragu

en: Content
bs: Sadržaj

en: Run this application
bs: Pokreni ovu aplikaciju

en: Download and install this application
bs: Preuzmite i instalirajte ovu aplikaciju

en: Install
bs: Instaliraj

en: Uninstall this application
bs: Deinstalirajte ovu aplikaciju

en: Share this application
bs: Podijelite ovu aplikaciju

en: The number of downloads in the last 30 days. Click to view this application's download statistics.
bs: Broj preuzimanja u posljednjih 30 dana. Kliknite za pregled statistike preuzimanja ove aplikacije.

en: Support this developer
bs: Podržite ovog programera

en: Support
bs: Podrška

en: Remote repo name
bs: Naziv udaljenog repozitorija

en: Project URL
bs: URL projekta

en: Download size
bs: Veličina preuzimanja

en: Released %x
bs: Objavljeno %x

en: No URL
bs: Nema URL-a

en: This application has a FLOSS license, meaning the source code can be audited for safety.
bs: Ova aplikacija ima FLOSS licencu, što znači da se izvorni kod može revidirati radi sigurnosti.

en: This application has a proprietary license, meaning the source code is developed privately and cannot be audited by an independent third party.
bs: Ova aplikacija ima vlasničku licencu, što znači da je izvorni kod razvijen privatno i ne može ga revidirati nezavisna treća strana.

en: No Flatpaks Installed
bs: Nema instaliranih Flatpak uređaja

en: Installed
bs: Instalirano

en: More actions
bs: Više akcija

en: Edit Permissions
bs: Uredi dozvole

en: Preferences
bs: Postavke

en: How the application looks
bs: Kako izgleda aplikacija

en: Appearance
bs: Izgled

en: Show animated background
bs: Prikaži animiranu pozadinu

en: Type to filter
bs: Upišite tekst za filtriranje

en: Search Options
bs: Opcije pretrage

en: Exclude results with proprietary licenses
bs: Isključi rezultate s vlasničkim licencama

en: Exclude results not originating from Flathub
bs: Isključi rezultate koji ne potiču sa Flathub-a

en: Advanced
bs: Napredno

en: Match using regular expressions
bs: Uparivanje pomoću običnih izraza

en: Hide filtering and sorting behind a crossfade effect
bs: Sakrij filtriranje i sortiranje iza efekta prelaza

en: Debounce input to prevent instant replies
bs: Otodskočite unos kako bi se spriječili brzi odgovori

en: Share
bs: Podijeli

en: Copy this link
bs: Kopiraj ovu vezu

en: Open this link externally
bs: Otvorite ovu vezu eksterno

en: Downloads Over Time
bs: Preuzimanja tokom vremena

en: Minimize Lower Bound
bs: Minimiziraj donju granicu

en: Maximize Upper Bound
bs: Maksimiziraj gornju granicu

en: Finished in %.02f seconds
bs: Završeno za %.02f sekundi

en: Installing
bs: Instaliranje

en: Updating
bs: Ažuriranje

en: Removing
bs: Uklanjanje

en: Pending
bs: Na čekanju

en: Later
bs: Kasnije

en: Install Now
bs: Instaliraj odmah

en: Updates Are Available
bs: Dostupna su ažuriranja

en: The following applications are eligible for updates. Would you like to install them?
bs: Sljedeće aplikacije ispunjavaju uslove za ažuriranja. Želite li ih instalirati?

en: %d runtimes and/or addons are eligible for updates. Would you like to install them?
bs: %d okruženja za izvršavanje i/ili dodaci ispunjavaju uslove za ažuriranja. Želite li ih instalirati?

en: Additionally, %d runtimes and/or addons will be updated.
bs: Pored toga, ažurirat će se i sljedeći broj runtime okruženja i/ili dodataka: %d.

en: Transactions Will Appear Here
bs: Transakcije će se pojaviti ovdje

en: Halt the execution of transactions
bs: Zaustaviti izvršenje transakcija

en: Clear all finished transactions
bs: Obriši sve završene transakcije

en: Offline
bs: Bez mreže

en: Loading
bs: Učitavanje

en: Browse
bs: Pregledaj

en: App View
bs: Prikaz aplikacije

en: Go Back
bs: Idi nazad

en: Refresh
bs: Osvježi

en: Search
bs: Pretraži

en: Update
bs: Ažuriraj

en: Checking for updates
bs: Provjera ažuriranja

en: View curated applications
bs: Pogledajte izložene aplikacije

en: Curated
bs: Izloženo

en: View the latest on Flathub
bs: Pogledajte najnovije na Flathub-u

en: View installed applications
bs: Pogledajte instalirane aplikacije

en: Main Menu
bs: Glavni meni

en: Toggle transaction sidebar
bs: Uključi/isključi bočnu traku transakcija

en: Up to date!
bs: Ažurno!

en: _Keyboard Shortcuts
bs: _Prečice na tastaturi

en: _About Bazaar
bs: _O Bazaar-u

en: _Donate to Bazaar ❤️
bs: _Donirajte Bazaaru ❤️

en: The ability to inspect and install local .flatpak bundle files is coming soon! In the meantime, try running
    
    flatpak install --bundle your-bundle.flatpak
    
    on the command line.
bs: Mogućnost pregleda i instaliranja lokalnih .flatpak datoteka paketa uskoro stiže! U međuvremenu, pokušajte pokrenuti
    
    flatpak install --bundle your-bundle.flatpak
    
    u komandnom redu.

en: Can't do that right now!
bs: To se sada ne može uraditi!

en: Confirm Action
bs: Potvrdi radnju

en: You are about to remove the following Flatpak:
    
    <b>%s</b>
    <tt>%s</tt>
    
    Are you sure?
bs: Namjeravate ukloniti sljedeći Flatpak:
    
    <b>%s</b>
    <tt>%s</tt>
    
    Jeste li sigurni?

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: You are about to install the following Flatpak:
    
    <b>%s</b>
    <tt>%s</tt>
    
    Are you sure?
bs: Instalirat ćete sljedeći Flatpak:
    
    <b>%s</b>
    <tt>%s</tt>
    
    Jeste li sigurni?

en: More details
bs: Više detalja

en: Resume the execution of transactions
bs: Nastavite izvršavanje transakcija

en: Pause the execution of transactions
bs: Pauzirajte izvršavanje transakcija

[ctx: shortcut window]
en: General
bs: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Open Search Dialog
bs: Otvori dijalog za pretragu

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
bs: Osvježi

[ctx: shortcut window]
en: Toggle Transaction Manager
bs: Uključi/isključi Upravitelja za transakcije

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
bs: Prikaži prečice

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bs: Odustani
