bazaar - en to kw translation catalogue (631 entries)

en: Bazaar
kw: Basar

en: Add, remove or update flatpak software on this computer
kw: Addya, remova, po nowedhi medhelweyth flatpak war'n amontyell ma

en: GTK;System;PackageManager;Discover;Flatpak;Software;Store;
kw: GTK;System;DyghtyerFardellow;Trovya;Flatpak;Medhelweyth;Gwerthji;

en: New Window
kw: Fenester Nowydh

en: Discover and manage applications
kw: Trovya ha dyghtya appys

en: A fast and modern app store for Linux with a focus on discovering and installing Flatpak apps and addons, particularly from Flathub.
kw: Gwerthji appys nowydh rag Linux gans fog war ow trovya hag ow lea appys hag ystynansow Flatpak, dres oll dhyworth Flathub.

en: Queue multiple installs and keep browsing
kw: Lostya meur a leyansow ha pesya ow peuri

en: Easily view app permissions
kw: Gweles kummyasow app yn es

en: Sign in to Flathub to view and manage your favorites
kw: Omgelmi orth Flathub rag gweles ha dyghtya dha drudhyow

en: Search apps directly from GNOME Shell
kw: Hwilas appys dhyworth GNOME Shell yn distowgh

en: The home page displaying Flathub apps
kw: An folen chi ow displetya appys Flathub

en: Exhibit app page
kw: Folen app diskwedhyn

en: Library page
kw: Folen lyverva

en: Search page
kw: Folen hwithrans

en: Category page
kw: Folen klassys

en: Manage Add-Ons
kw: Dyghtya Ystynansow

en: Remove
kw: Remova

en: Install
kw: Lea

en: Age Rating
kw: Talvos Oos

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon Violence
kw: Garowder Komik

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding cartoon violence
kw: Kedhlow vyth yn-kever garowder komik

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Fantasy Violence
kw: Garowder Fantasi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding fantasy violence
kw: Kedhlow vyth yn-kever garowder fantasi

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic Violence
kw: Garowder Gwirvosek

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding realistic violence
kw: Kedhlow vyth yn-kever garowder gwirvosek

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Violence Depicting Bloodshed
kw: Garowder rag Krow

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding bloodshed
kw: Kedhlow vyth yn-kever krow

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Violence
kw: Garowder Reydhel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexual violence
kw: Kedhlow vyth yn-kever garowder reydhel

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Alcohol
kw: Las

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to alcohol
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe las

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Narcotics
kw: Droggya Anlaghel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to illicit drugs
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe droggya anlaghel

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Tobacco
kw: Tobacko

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to tobacco products
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe gwaren tobacko

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Nudity
kw: Nothedh

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding nudity of any sort
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe nothedh

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual Themes
kw: Themow Reydhel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to or depictions of sexual nature
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe po portrayansow a gnas reydhel

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Profanity
kw: Koss

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding profanity of any kind
kw: Kedhlow vyth yn-kever kossya

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Inappropriate Humor
kw: Hwarthuster na Gwiw

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding inappropriate humor
kw: Kedhlow vyth yn-kever hwarthuster na gwiw

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination
kw: Disfaveryans

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding discriminatory language of any kind
kw: Kedhlow vyth yn-kever keskows disfaveryans

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Advertising
kw: Argemynnow

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding advertising of any kind
kw: Kedhlow vyth yn-kever argemynnow

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling
kw: Hapwaryans

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding gambling of any kind
kw: Kedhlow vyth yn-kever hapwaryans

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Purchasing
kw: Prenyans

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding the ability to spend money
kw: Kedhlow vyth yn-kever prenyans

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Chat Between Users
kw: Keskows ynter Devnydhyoryon

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to chat with other users
kw: Kedhlow vyth yn-kever keskows ynter devnydhyoryon

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Audio Chat Between Users
kw: Galow Pellgows ynter Devnydhyoryon

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding ways to talk with other users
kw: Kedhlow vyth yn-kever keskows ynter devnydhyoryon

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Contact Details
kw: Kedhlow Kestav

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of social network usernames or email addresses
kw: Kedhlow vyth yn-kever kevrans a hanwyn usyer po ebost

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Identifying Information
kw: Kedhlow Privedh

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of user information with third parties
kw: Kedhlow vyth yn-kever kevrans a kedhlow privedh gans tressa partiow

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Location Sharing
kw: Kevrans Tyller

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sharing of physical location with other users
kw: Kedhlow vyth yn-kever kevrans tyller gans devnydhyoryon erel

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prostitution
kw: Horyans

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to prostitution
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe horyans

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Adultery
kw: Avoutri

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to adultery
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe avoutri

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexualized Characters
kw: Warioryon Reydhel

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding sexualized characters
kw: Kedhlow vyth yn-kever warioryon reydhel

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Desecration
kw: Defolyans

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to desecration
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe defolyans

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Human Remains
kw: Korf Marow

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding visible dead human remains
kw: Kedhlow vyth yn-kever korf marow a wel

note: TRANSLATORS: content rating title, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slavery
kw: Kethneth

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No information regarding references to slavery
kw: Kedhlow vyth yn-kever kampollans dhe kethneth

en: Does not include references to drugs
kw: Ny komprehendya kampollans dhe droggys

en: Does not include swearing, profanity, and other kinds of strong language
kw: Ny komprehendya kossya

en: Does not include ads or monetary transactions
kw: Ny komprehendya argemynnow po treuswriansow monesek

en: Does not include sex or nudity
kw: Ny komprehendya kyjyans po nothedh

en: Does not include uncontrolled chat functionality
kw: Ny komprehendya keskows heb musur

en: Does not include violence
kw: Ny komprehendya garowder

en: Drugs
kw: Droggys

en: Strong Language
kw: Koss

en: Money
kw: Mona

en: Social
kw: Kowethasek

en: Violence
kw: Garowder

[ctx: Age rating]
en: All
kw: Oll

en: %s has an unknown age rating
kw: %s kavos talvos oos ankoth

en: %s is suitable for everyone
kw: %s yw fytti rag oll

en: %s is suitable for young children
kw: %s yw fytti rag fleghes yowynk

en: %s is suitable for children
kw: %s yw fytti rag fleghes

en: %s is suitable for teenagers
kw: %s yw fytti rag degowogyon

en: %s is suitable for adults
kw: %s yw fytti rag tevesigesow

en: %s is suitable for %s
kw: %s yw fytti rag %s

en: Main Menu
kw: Rol Chif

en: _Donate to Bazaar ❤️
kw: _Argevri dhe Basar ❤️

en: _Refresh
kw: _Disegha

en: _Preferences
kw: _Settyansow

en: _Login With Flathub
kw: _Omgelmi Gans Flathub

en: _Manage Leftover User Data
kw: _Dyghtya Data Usyer Remenant

en: _Keyboard Shortcuts
kw: _Kesunyansow Bysowek

en: _About Bazaar
kw: _A-dro Basar

en: _Quit Bazaar
kw: _Kwytya Basar

en: System folder %s
kw: Restrenva system %s

en: Home subfolder %s
kw: Isrestrenva tre %s

en: Host system folders
kw: Restrenvaow system ost

en: Host system configuration from /etc
kw: Settyansow system ost dhyworth /etc

en: Desktop subfolder %s
kw: Isrestrenva desktop %s

en: Desktop folder
kw: Restrenva desktop

en: Documents subfolder %s
kw: Isrestrenva skrifow %s

en: Documents folder
kw: Restrenva skrifow

en: Music subfolder %s
kw: Isrestrenva musik %s

en: Music folder
kw: Restrenva musik

en: Pictures subfolder %s
kw: Isrestrenva avenyow %s

en: Pictures folder
kw: Restrenva avenyow

en: Public Share subfolder %s
kw: Isrestrenva Kevren Poblek %s

en: Public Share folder
kw: Restrenva Kevren Poblek

en: Videos subfolder %s
kw: Isrestrenva gwydhyowyow %s

en: Videos folder
kw: Restrenva gwydhyowyow

en: Templates subfolder %s
kw: Isrestrenva ensampelys %s

en: Templates folder
kw: Restrenva ensampelys

en: User cache subfolder %s
kw: Isrestrenva sorn usyer %s

en: User cache folder
kw: Restrenva sorn usyer

en: User configuration subfolder %s
kw: Isrestrenva settyansow usyer %s

en: User configuration folder
kw: Restrenva settyansow usyr

en: User data subfolder %s
kw: Isrestrenva data usyer %s

en: User data folder
kw: Restrenva Data Usyer

en: User runtime subfolder %s
kw: Isrestrenva kerghynnedh usyer %s

en: User runtime folder
kw: Restrenva kerghynnedh usyer

en: Filesystem access to %s
kw: Hedhas restrenva dhe %s

en: Unknown filesystem path
kw: Tyller restren ankoth

en: Download Size
kw: Braster Iskarg

en: Amount to download from the internet
kw: Myns rag iskarga dhyworth an kesrosweyth

en: Installed Size
kw: Braster Leys

en: Size on Disk
kw: Braster war Plasen

en: Open user data folder
kw: Ygeri restrenva data usyer

en: User Data Size
kw: Braster Data Usyer

en: Caches, settings, and other app data
kw: Sornow, settyansow, ha data appys aral

en: Installed Runtime Size
kw: Braster Leys Kerghynnedh

en: Runtime Download Size
kw: Braster Iskarg Kerghynnedh

en: Verified
kw: Gwirhys

note: Translators: As in 'The app is installed'.
en: Installed
kw: Leys

en: Show All
kw: Diskwedhes Oll

en: All "%s"
kw: Oll "%s"

en: %d Applications
kw: %d Appys

en: The Bazaar Contributors
kw: An Kevriysi Basar

en: Special Thanks
kw: Grassow Arbennik

en: Logged Out Successfully!
kw: Omdhigelmys yn Sewen!

en: Performing setup…
kw: Ow gwruthyl selyans…

en: Set Up System Flathub?
kw: Selya Flathub System?

en: The system Flathub remote is not set up. Bazaar requires Flathub to be configured on the system Flatpak installation to browse and install applications.
    
    You can still use Bazaar to browse and remove already installed apps.
kw: An repositori system Flathub yw anselys. Basar res Flathub bos selys war'n leyans Flatpak system rag peuri ha lea appys.
    
    Ty a yll devnydhya Basar hwath rag peuri ha remova appys leys seulabrys.

en: Set Up Flathub?
kw: Selya Flathub?

en: Flathub is not set up on this system. You will not be able to browse and install applications in Bazaar if its unavailable.
    
    You can still use Bazaar to browse and remove already installed apps.
kw: Flathub yw anselys war'n system ma. Ty ny yllir peuri ha lea appys yn Basar mars yth yw ankavadow.
    
    Ty a yll devnydhya Basar hwath rag peuri ha remova appys leys seulabrys.

en: Later
kw: Diwettha

en: Set Up Flathub
kw: Selya Flathub

en: A backend error occurred
kw: Yma error a-dhelergh

en: Refreshing…
kw: Ow Disegha…

en: Loading %d apps…
kw: Ow karga %d appys…

en: Checking for updates…
kw: Ow checkya rag nowedhyansow…

en: Failed to open .flatpakref
kw: Ny yllir ygeri .flatpakref

en: An initialization error occurred
kw: Yma error dalleth

en: Failed to check for updates
kw: Ny yllir checkya rag nowedhyansow

en: Could not find app
kw: Ny yllir kavos app

en: Writing to cache…
kw: Ow skrifa dhe sorn…

[ctx: Project URL Type]
en: Flathub Page
kw: Folen Flathub

[ctx: Project URL Type]
en: Project Website
kw: Gwiasva Ragdres

[ctx: Project URL Type]
en: Issue Tracker
kw: Rol Kudynnow

[ctx: Project URL Type]
en: FAQ
kw: Govynnow Kemmyn

[ctx: Project URL Type]
en: Help
kw: Gweres

[ctx: Project URL Type]
en: Donate
kw: Argevri

[ctx: Project URL Type]
en: Translate
kw: Treylya

[ctx: Project URL Type]
en: Contact
kw: Kestava

[ctx: Project URL Type]
en: Source Code
kw: Kod

[ctx: Project URL Type]
en: Contribute
kw: Kevri

en: Empty
kw: Gwag

en: No Curation
kw: Dyghtyans Vyth

en: There is no curation information provided on this system. You can still browse applications on Flathub
kw: Yma kedhlow dyghtyans vyth provys war'n system ma. Ty a yll peuri appys war Flathub hwath

en: Browse Flathub
kw: Peuri Flathub

en: Offline
kw: Dhywarlinen

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Browser
kw: Peurell

en: Not Verified
kw: Na Gwirhys

en: Developer information not available.
kw: Kedhlow awtour ankavadow.

en: The ownership of the %s app ID has not been verified and it may be a community package.
kw: An perghenogeth a'n %s ID app yw angwirys hag yth yw fardel ansodhogel martesen.

en: The ownership of the %s app ID has been manually verified by the Flathub team.
kw: An perghenogeth a'n %s ID app re gwirys dre dhorn gans an bagas Flathub.

en: The ownership of the %1$s app ID has been verified by <b>%2$s</b> on <b>%3$s</b>.
kw: An perghenogeth a'n %1$s ID app re gwirys gans <b>%2$s</b> war <b>%3$s</b>.

en: The ownership of the %1$s app ID has been verified using %2$s.
kw: An perghenogeth a'n %1$s ID app re gwirys ow devnydhya %2$s.

en: The ownership of the %s app ID has been verified.
kw: An perghenogeth a'n %s ID app re gwirys.

en: Full Release Notes
kw: Notennow Dyllans Leun

en: This release was made possible by users like you!
kw: An dyllans ma o gwrys possybyl gans usyoryon avel ty!

en: I love making Bazaar, but I cannot do it alone. Help support further development by donating on Ko-Fi.
kw: My a gar ow gul Basar, mes ny allav gul yth yn unsel. Gweres skoodhya displegyans pella gans owth argevri war Ko-Fi.

en: Donate to Bazaar
kw: Argevri dhe Basar

note: Translators: the %s format specifier will be something along the lines of "0.7.6" etc
en: What's New in %s?
kw: Pyth yw Nowydh yn %s?

note: Translators: this is a release date label, like "Released February 9, 2026"
en: Released %B %-e, %Y
kw: Dyllys %-e ves %B, %Y

en: Choose an Installation
kw: Dewis Leyans

en: You have multiple versions of this app installed. Which one would you like to proceed with?
kw: Ty kavos versyons liesek a'n app ma leys. Pyneyl a vynn'ta y gavos procedya gans?

en: Cancel
kw: Hedhi

en: For This User Only
kw: Rag An Usyer Ma Hepken

en: this user
kw: an usyer

en: all users
kw: oll usyoryon

en: Details
kw: Manylyon

en: Copy
kw: Kopia

en: Copied!
kw: Kopys!

en: Failed to update favorite
kw: Ny yllir nowedhi drudh

en: Log in with Flathub to manage favorites
kw: Omgelmi gans Flathub rag dyghtya drudhyow

en: Log In
kw: Omgelmi

en: Favorite Count
kw: Somm Drudhyow

en: Uninstall
kw: Dilea

en: Failed to remove favorite
kw: Ny yllir remova drudh

en: Support This Application
kw: Skoodhya An App Ma

en: Remove From Favorites
kw: Dilea Dhyworth Drudhyow

en: Favorites
kw: Drudhyow

en: Install All
kw: Lea Oll

en: Open App Library
kw: Ygeri Lyverva Appys

en: Loading
kw: Ow Karga

en: No Favorites
kw: Drudhyow Vyth

en: Applications you mark as favorite will appear here
kw: Appys ty merkya avel drudh a wra diskwedhes omma

en: Previous
kw: Kyns

en: Next
kw: Nessa

en: App of the Day
kw: App a'n Jydh

en: Editing
kw: Ow Pennskrifa

en: Mixer
kw: Kemyskell

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Music
kw: Ilow

en: Player
kw: Gwarier

en: Recorder
kw: Rekordyer

en: Sequencer
kw: Kevreser

en: Tuner
kw: Tonyer

en: TV
kw: Pellwolok

en: Emulation
kw: Omhevelians

en: Action
kw: Gwrians

en: Adventure
kw: Aventur

en: Arcade
kw: Arkade

en: Blocks
kw: Stockow

en: Board
kw: Bordh

en: Card
kw: Karten

en: Kids
kw: Fleghes

en: Logic
kw: Lojyk

en: Role Playing
kw: Rann

en: Shooter
kw: Sether

en: Simulation
kw: Hevelebyans

en: Sports
kw: Sportys

en: Strategy
kw: Strateji

en: Audio & Video
kw: Son & Gwydhyow

en: More Audio & Video
kw: Moy Son & Gwydhyow

en: Developer Tools
kw: Toulys Amontydh

en: Develop
kw: Displegya

en: More Developer Tools
kw: Moy Toulys Amontydh

en: Education
kw: Adhyskans

en: Learn
kw: Dyski

en: More Education
kw: Moy Adhyskans

en: Gaming
kw: Gwariow

en: Play
kw: Gwari

en: More Gaming
kw: Moy Gwariow

en: Graphics & Photography
kw: Grafek & Skeusenieth

en: Create
kw: Gul

en: More Graphics & Photography
kw: Moy Grafek & Skeusenieth

en: Networking
kw: Rosweythyans

en: Internet
kw: Kesrosweyth

en: More Networking
kw: Moy Rosweythyans

en: Productivity
kw: Askorruster

en: Work
kw: Gonis

en: More Productivity
kw: Moy Askorruster

en: Science
kw: Godhonieth

en: More Science
kw: Moy Godhonieth

en: System
kw: Kevreyth

en: More System
kw: Moy Kevreyth

en: Utilities
kw: Lesow

en: Tools
kw: Toulys

en: More Utilities
kw: Moy Lesow

en: Trending
kw: Gerys-da Lemmyn

en: More Trending
kw: Moy Gerys-da Lemmyn

en: Popular
kw: Gerys-da

en: More Popular
kw: Moy Gerys-da

en: Recently Added
kw: Addya A-lergh

en: New
kw: Nowydh

en: More New
kw: Moy Nowydh

en: Recently Updated
kw: Nowedhys A-lergh

en: Updated
kw: Nowedhys

en: More Updated
kw: Moy Nowedhys

en: Mobile
kw: Gwayadow

en: More Mobile
kw: Moy Gwayadow

en: More Adwaita
kw: Moy Adwaita

en: KDE Apps
kw: Appys KDE

en: More KDE Apps
kw: Moy Appys KDE

en: Flathub Not Added
kw: Flathub heb Addya

en: The Flathub remote was not found on any of your Flatpak installations
kw: An gwerthji Flathub na kavas war neb dha leyansow Flatpak

en: Flathub returned an error
kw: Flathub ri tre error

en: Retry Flathub Connection
kw: Hwilewgh arta Junyans Flathub

en: Flathub Unavailable
kw: Flathub Ankavadow

en: We could not connect to Flathub. You can still manage and search for applications.
kw: Ni ny yllir junya Flathub. Ty a yll dyghtya ha hwilas appys hwath.

en: Search Apps
kw: Hwilas Appys

en: On the Go
kw: Gwayadow

en: Apps for your Linux phones and tablets
kw: Appys rag dha klapkodhow ha leghennow Linux

en: More Mobile Apps
kw: Moy Appys Gwayadow

en: We​ ♥​ Games
kw: Ni ♥ Gwariow​

en: Games and apps to run your favorite titles
kw: Gwariow hag appys rag eksekutya dha titlys drudh

en: More Games
kw: Moy Gwariow

en: No Results
kw: Sewyansow Vyth

en: Try a different search query
kw: Assaya hwithrans aral

en: Content
kw: Dalgh

en: Installing .flatpak bundles is not yet supported
kw: Ow lea fardellow .flatpak yw anskoodhys hwath

en: _Support
kw: _Skoodhya

en: Downloads/Month
kw: Iskargow/Mis

en: Stopped Receiving Core Updates
kw: Na Fella Ow Receva Nowedhyansow Kolonnen

en: This app uses a runtime that no longer receives updates or security fixes. It may become unsafe to use.
kw: An app ma devnydhya kerghynnedh na fella ow receva nowedhyansow po ewnheansow sawder. Yth bos martesen diantel rag devnydh.

en: Trash Data
kw: Data Atal

en: Tags:
kw: Taggys:

en: %d downloads in the last month
kw: %d iskargow y'n mis yw passys

en: N/A
kw: Ankavadow

en: +%s runtime
kw: +%s kerghynnedh rag app

en: Download
kw: Iskarg

en: Size information unavailable
kw: Kedhlow braster ankavadow

en: Download size of %s
kw: Braster iskarg a %s

en: All Ages
kw: Oll Osow

en: Age rating information unavailable
kw: Kedhlow Talvos oos ankavadow

en: Suitable for all ages
kw: Fytti rag oll osow

en: Suitable for ages %d and up
kw: Fytti rag osow %d ha war-vann

en: Unknown
kw: Ankoth

en: Free software licensed under %s
kw: Medhelweyth dhe wari kummya a-woles dhe %s

en: Free software
kw: Medhelweyth dhe wari

en: Proprietary Software
kw: Medhelweyth Perghenogel

en: Special License: %s
kw: Leshyans Arbennik: %s

en: Free
kw: Dhe wari

en: Proprietary
kw: Perghenogel

en: Special License
kw: Leshyans Arbennik

en: Adaptive
kw: Desedhadow

en: Desktop Only
kw: Amontyell  ik

en: Works on desktop, tablets, and phones
kw: Gweythresek war amontyellow, leghennow, ha klapkodhow

en: May not work on mobile devices
kw: Res angweythresek war devisyow gwayadow

en: No URL
kw: Gorgevren Vyth

en: This application has a FLOSS license, meaning the source code can be audited for safety.
kw: An app ma kavos leshyans rydh, ytho an kod a yll bos arhwilys rag salowder.

en: This application has a proprietary license, meaning the source code is developed privately and cannot be audited by an independent third party.
kw: An app ma kavos leshyans perghenogel, ytho an kod yw displegys privedh ha ny yllir bos arhwilys gans parti tressa anserghek.

en: More Apps
kw: Moy Appys

en: More Apps by %s
kw: Moy Appys gans %s

en: Other Apps by this Developer
kw: Appys Aral gans an Awtour ma

en: Other Apps by %s
kw: Appys Aral gans %s

en: %s is not installed, but it still has <b>%s</b> of data present.
kw: %s yw na leys, saw yth kavos <b>%s</b> a data remenant hwath.

en: Safe
kw: Saw

en: Low Risk
kw: Peryl Isel

en: Medium Risk
kw: Peryl Kresek

en: High Risk
kw: Peryl Ughel

en: Other Apps
kw: Appys Aral

en: %d Application | %d Applications
kw[0]: %d App
kw[1]: %d Appys

en: Show Less
kw: Diskwedhes Le

en: Show More
kw: Diskwedhes Moy

en: Hardware Support
kw: Skoodhyans kalesweyth

en: Keyboard support
kw: Skoodhyans bysowek

en: Requires keyboards
kw: Rekwirya bysowegi

en: Recommends keyboards
kw: Komendya bysowegi

en: Supports keyboards
kw: Skoodhya bysowegi

en: Unknown support for keyboards
kw: Skoodhyans ankoth rag bysowegi

en: Mouse support
kw: Skoodhyans logosen

en: Requires mice or pointing devices
kw: Rekwirya logosen po devisyow poyntya

en: Recommends mice or pointing devices
kw: Komendya logosen po devisyow poyntya

en: Supports mice or pointing devices
kw: Skoodhya logosen po devisyow poyntya

en: Unknown support for mice or pointing devices
kw: Skoodhyans ankoth rag logosen po devisyow poyntya

en: Touchscreen support
kw: Skoodhyans tochskrin

en: Requires touchscreens
kw: Rekwirya tochskrinyow

en: Recommends touchscreens
kw: Komendya tochskrinyow

en: Supports touchscreens
kw: Skoodhya tochskrinyow

en: Unknown support for touchscreens
kw: Skoodhyans ankoth rag tochskrinyow

en: Mobile support
kw: Skoodhyans klapkodh

en: Works on mobile devices
kw: Gweythresek war devisyow gwayadow

en: May not work well on mobile devices
kw: Res angweythresek war devisyow gwayadow

en: Desktop support
kw: Skoodhyans amontyell

en: Works well on large screens
kw: Gweythresek war skrinyow bras

en: %s works best on specific hardware
kw: %s gweythresek gwella war kalesweyth komparek

en: %s works on most devices
kw: %s gweythresek war rann vrassa a devisyow

en: Download & Install Application
kw: Iskarga & Lea App

en: _Install
kw: _Lea

en: _Open
kw: _Ygeri

en: Uninstall Application
kw: Dilea App

en: _Remove
kw: _Remova

en: Update
kw: Nowedhyans

en: Stopped Receiving Updates
kw: Nowedhys Namoy

en: Search installed apps
kw: Hwilas appys leys

en: Clear search
kw: Dilea hwithrans

en: No Apps Found
kw: Appys Kavas Vyth

note: Translators: .
en: Library
kw: Lyverva

en: Pending Updates
kw: Nowedhyansow Ow Gortos

en: Downloads
kw: Iskargow

en: Recently Uninstalled
kw: Dileys A-Dhiwedhes

en: Clear Finished Tasks
kw: Dilea Oberennow Deu

en: Installed Apps
kw: Appys Leys

en: Sort By
kw: Sortya Gans

en: Name
kw: Hanow

en: Size
kw: Braster

en: No matches found for "%s" in the list of installed apps
kw: Parow vyth kavas rag "%s" y'n rol appys leys

en: %u Available Update | %u Available Updates
kw[0]: %u Nowedhyans Kavadow
kw[1]: %u Nowedhyansow Kavadow

en: Get Involved
kw: Bos Omvyskys

en: Unknown License
kw: Leshyans Ankoth

en: Community Built
kw: Byldya gans an Kemeneth

en: This app is developed in the open by an international community.
    
    You can participate and help make it even better.
kw: An app ma yw gwrys y'n poblek gans kemeneth keswlasek.
    
    Ty a yll kemeres rann ha gweres gwellhe yth.

en: The license of this app is not known
kw: An leshyans rag an app ma yw ankoth

en: This app is developed in the open by an international community, and released under the %s license.
    
    You can participate and help make it even better.
kw: An app ma yw gwrys y'n poblek gans kemeneth keswlasek, ha dyllo a-woles dhe'n leshyans %s.
    
    Ty a yll kemeres rann ha gweres ow gwellhe yth.

en: This app is not developed in the open, so only its developers know how it works. It may be insecure in ways that are hard to detect, and it may change without oversight.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
kw: An app ma yyw gwyrs na y'n poblek, ytho an awtours hepken aswon fatel yth oberi. Martesen, yth yw andhiogel yn agwedhow kales dhe helergi, hag yth a yll chanja heb ankov.
    
    Ty res po na res kevri dhe'n app ma.

en: This app is developed under the special license %s.
    
    You may or may not be able to contribute to this app.
kw: An app ma yw gwyrs a-woles dhe'n leshyans arbennik %s.
    
    Ty a yll po na res kevri dhe'n app ma.

en: Connect to Flathub
kw: Junya dhe Flathub

en: Something Went Wrong
kw: Yma Hager Vargen

en: Connect your Flathub account to Bazaar to manage your favorited apps.
kw: Junya dha akont Flathub dhe Basar rag dyghtya dha appys drudh.

en: Finish
kw: Finsya

en: Hello, %s!
kw: Dydh dha, %s!

en: Preferences
kw: Settyansow

en: Network connection is metered — automatic store data refresh is paused
kw: Junyans kesrosweyth yw strothys — diseghans awtomatek dalgh gwerthji yw powesys

en: Refresh Manually
kw: Disegha dre Dhorn

en: Content Filters
kw: Sidhlow Dalgh

en: Free Software Only
kw: Medhelweyth Rydh

en: Hide proprietary applications when browsing and searching
kw: Kudha appys perghenogel dres ow peurya hag ow hwilas

en: Flathub Results Only
kw: Sewyasow Flathub Hepken

en: Limit search and browse results to applications only available on Flathub
kw: Finwetha sewyansow hwithrans ha peuryans dhe appys kavadow war Flathub hepken

en: Verified Results Only
kw: Sewyansow Gwirys Hepken

en: Hide results that are not verified on Flathub
kw: Kudha sewyansow na gwirys war Flathub

en: Hide EOL Apps
kw: Kudha Appys Marow

en: Hide apps which are no longer supported by their developers
kw: Kudha appys skoodhya na fella gans aga awtours

en: Search
kw: Hwithrans

en: Delay Search Results
kw: Delatya Sewyansow Hwithrans

en: Improve results performance by debouncing search terms
kw: Gwellhe skavder sewyasow gans ow kesunya geryow hwithrans

en: Progress Bar
kw: Barr Avonsyans

en: Choose a theme for the progress bar!
kw: Dewis thema rag an barr avonsyans!

en: Vertical Stripes
kw: Linennow Plommwedhek

en: Display flag colors from left to right
kw: Diskwedhes kolors baner dhyworth kledh dhe dyghow

en: Accent Color
kw: Kolor Usyer

en: Pride Colors
kw: Kolors Gooth

en: Lesbian Pride Colors
kw: Kolors Gooth Lesbian

en: Male Homosexual Pride Colors
kw: Kolors Gooth Gourkethreydhel

en: Transgender Pride Colors
kw: Kolors Gooth Treusreydhek

en: Nonbinary Pride Colors
kw: Kolors Gooth na Den na Ben

en: Bisexual Pride Colors
kw: Kolors Gooth Dewreydhel

en: Asexual Pride Colors
kw: Kolors Gooth Anreydhel

en: Pansexual Pride Colors
kw: Kolors Gooth Pubreydhek

en: Aromantic Pride Colors
kw: Kolors Gooth Anromansek

en: Genderfluid Pride Colors
kw: Kolors Gooth Reydh Chanjus

en: Polysexual Pride Colors
kw: Kolors Gooth Liesreydhek

en: Omnisexual Pride Colors
kw: Kolors Gooth Ollreydhek

en: Aroace Pride Colors
kw: Kolors Gooth Anromansek hag Anreydhel

en: Agender Pride Colors
kw: Kolors Gooth Anreydh

en: Genderqueer Pride Colors
kw: Kolors Gooth na Den na Ben

en: Intersex Pride Colors
kw: Kolors Gooth Hermaphroditek

en: Demigender Pride Colors
kw: Kolors Gooth Hanterreydh

en: Biromantic Pride Colors
kw: Kolors Gooth Dewromansek

en: Disability Pride Colors
kw: Kolors Gooth Evredhyon

en: Femboy Pride Colors
kw: Kolors Gooth Maw-Gwregel

en: Neutrois Pride Colors
kw: Kolors Gooth Newtroys

en: Version History
kw: Istori Versyons

en: _Version History
kw: Istori _Versyons

note: Translators: something happened less than a day ago
en: Today
kw: Hedhyw

note: Translators: something happened more than a day ago but less than 2 days ago
en: Yesterday
kw: De

note: Translators: something happened days ago
en: %d day ago | %d days ago
kw[0]: Nans yw %d dydh
kw[1]: Nans yw %d dedhyow

note: Translators: something happened weeks ago
en: %d week ago | %d weeks ago
kw[0]: Nans yw %d seythen
kw[1]: Nans yw %d seythennyow

note: Translators: something happened months ago
en: %d month ago | %d months ago
kw[0]: Nans yw %d mis
kw[1]: Nans yw %d misyow

note: Translators: something happened years ago
en: %d year ago | %d years ago
kw[0]: Nans yw %d bledhen
kw[1]: Nans yw %d bledhynnyow

en: Version %s
kw: Versyon %s

en: No details for this release
kw: Manylyon vyth rag an veryson ma

en: Get More Information
kw: Kerghes Moy Kedhlow

en: Get
kw: Kerghes

en: Open
kw: Ygeri

en: Unknown Permissions
kw: Grontys Ankoth

en: Permissions are missing for this app.
kw: Grontys fyllel rag an app ma.

en: No Permissions
kw: Grontys Vyth

en: App is fully sandboxed
kw: App yw kontaynys yn leun

en: Network Access
kw: Hedhas Kesrosweyth

en: Can access the internet
kw: A yll drehedhes an kesrosweyth

en: No Network Access
kw: Hedhas Kesrosweyth Vyth

en: Cannot access the internet
kw: Ny yllir drehedhes an kesrosweyth

en: User Device Access
kw: Hedhas Devis Usyer

en: Can access devices such as webcams or gaming controllers
kw: A yll drehedhes devisyow kepar ha kameras po konsolen wariow gwydhyow

en: No User Device Access
kw: Hedhas Devis Usyer Vyth

en: Cannot access devices such as webcams or gaming controllers
kw: Ny yllir drehedhes devisyow kepar ha kameras po konsolen wariow gwydhyow

en: Input Device Access
kw: Hedhas Devis Ynworrans

en: Can access input devices
kw: A yll drehedhes devisyow ynworrans

en: Microphone Access and Audio Playback
kw: Hedhas Korrgewsell Ha Seni Son

en: Can listen using microphones and play audio without asking permission
kw: A yll goslowes gans korrgewsellow ha seni son neb ow peji gront

en: System Device Access
kw: Hedhas Devis System

en: Can access system devices which require elevated permissions
kw: A yll drehedhes devisyow system may rekwirya grontys ughelhys

en: Screen Contents Access
kw: Hedhas Dalgh Skrin

en: Can access the contents of the screen or other windows
kw: A yll drehedhes an dalgh a'n skrin po fenestri aral

en: Legacy Windowing System
kw: System Fenester Anterrus

en: Always uses a legacy windowing system (X11)
kw: Devnydhya prest system fenester anterrus (X11)

en: Arbitrary Permissions
kw: Grontys Siansek

en: Can acquire arbitrary permissions
kw: A yll kavos grontys siansek

en: User Settings
kw: Settyansow Usyer

en: Can access and change user settings
kw: A yll drehedhes ha chanjya settyansow usyer

en: Full File System Read/Write Access
kw: Hedhas rag Redya/Skrifa System Restrenva Leun

en: Can read and write all data on the file system
kw: A yll redya ha skrifa oll data wa'n system restrenva

en: Home Folder Read/Write Access
kw: Hedhas rag Redya/Skrifa Restrenva Chi

en: Can read and write all data in your home directory
kw: A yll redya ha skrifa oll data yn dha restrenva tre

en: Full File System Read Access
kw: Hedhas rag Redya System Restrenva Leun

en: Can read all data on the file system
kw: A yll redya oll data y'n system restrenva

en: Home Folder Read Access
kw: Hedhas rag Redya Restrenva Tre

en: Can read all data in your home directory
kw: A yll redya oll data yn dha restrenva tre

en: Download Folder Read/Write Access
kw: Hedhas rag Redya/Skrifa yn Restrenva Iskargow

en: Can read and write all data in your downloads directory
kw: A yll redya ha skrifa oll data yn dha restrenva iskargow

en: Download Folder Read Access
kw: Hedhas rag Redya yn Restrenva Iskargow

en: Can read all data in your downloads directory
kw: A yll redya oll data yn dha restrenva iskargow

en: Can read and write all data in the directory
kw: A yll redya ha skrifa oll data y'n restrenva

en: Can read all data in the directory
kw: A yll redya oll data y'n restrenva

en: No File System Access
kw: Hedhas System Restrenva Vyth

en: Cannot access the file system at all
kw: Ny yllir drehedhes an system restrenva banna

en: Uses System Services
kw: Devnydhya Gonisyow System

en: Can request data from non-portal system services
kw: A yll govyn data dhyworth gonisyow anportal system

en: Uses Session Services
kw: Devnydhya Gonisyow Esedhek

en: Can request data from non-portal session services
kw: A yll govyn data dhyworth gonisyow anportal esedhek

en: No Service Access
kw: Hedhas Gonis Vyth

en: Cannot access non-portal session or system services at all
kw: Ny yllir drehedhes gonisyow anportal system po esedhek banna

en: Verified App Developer
kw: Awtour App Gwirys

en: The developer of this app has been verified to be who they say they are
kw: An awtour a'n app ma yw gwirys rag bos piw i onwul

en: Proprietary Code
kw: Kod Perghenogel

en: The source code is not public, so it cannot be independently audited and might be unsafe
kw: An kod yw anpoblek, ytho yth ny yllir bos arhwilys yn anserghek ha bos martesen diantel

en: Auditable Code
kw: Kod Arhwiladow

en: The source code is public and can be independently audited, which makes the app more likely to be safe
kw: An kod yw poblek hag a yll bos arhwilys yn anserghek, ytho an app ma yw saw moy gwirhaval

en: Use the %s System Service
kw: Devnydhya an Gonis System %s

en: Use the %s Session Service
kw: Devnydhya an Gonis Esedhek %s

en: Use the %s Service
kw: Devnydhya an Gonis %s

en: Can see the non-portal service
kw: A yll gweles an gonis anportal

en: Can talk to the non-portal service
kw: A yll kewsel dhe'n gonis anportal

en: Can own the non-portal service
kw: A yll perghenna an gonis anportal

en: Global Menu Integration
kw: Oberyans Rol Olldalghus

en: Can display its menus in a global menu bar
kw: A yll diskwedhes rolyow yn barr rol olldalghus

en: KDE Settings Integration
kw: Oberyans Settyansow KDE

en: Can detect when KDE desktop settings change
kw: A yll helerghi pan settyansow KDE chanjya

en: KDE Global Settings
kw: Settyansow Olldalghus KDE

en: Can read KDE desktop preferences like fonts and colors
kw: A yll redya settyansow desktop KDE kepar ha fontow ha kolors

en: Secret Storage Service
kw: Gonis Gwithyans Kevrinyow

en: Can store and retrieve its own passwords using the system keyring
kw: A yll gwitha ha kerghes yth geryow-tremena ow devnydhya an alhwedhow-kylgh system

en: Desktop Notifications Service
kw: Gonis Gwarnyansow Desktop

en: Can send desktop notifications
kw: A yll danvon gwarnyansow desktop

en: System Tray Integration
kw: Oberyans Tallyour System

en: Can display an icon in the system tray
kw: A yll diskwedhes arwodhik y'n tallyour system

en: KDE Connect Integration
kw: Oberyans KDE Connect

en: Can interact with devices paired via KDE Connect
kw: A yll keskomunya gans devisyow junys dre KDE Connect

en: Safety
kw: Sawder

en: License
kw: Leshyans

en: App ID
kw: ID App

en: This app uses an outdated version of the software platform (SDK) and might contain bugs or security vulnerabilities which will not be fixed.
kw: An app ma devnydhya versyon anterrus a'n kerghynnedh medhelweyth (SDK) ha kontaynya martesen kudynnow po goliadewderow sawder may na bos ewnhys.

en: %s is Safe
kw: %s yw Saw

en: %s has no Unsafe Permissions
kw: %s kavas Grontys Diantel Vyth

en: %s is Probably Safe
kw: %s yw Saw Dell Hevel

en: %s is Possibly Unsafe
kw: %s yw Saw Martesen

en: %s is Unsafe
kw: %s yw Diantel

en: Screenshots
kw: Imajys

en: Previous Screenshot
kw: Imach Kyns

en: Next Screenshot
kw: Imach Nessa

en: Copy Image
kw: Kopia Imach

en: Reset View
kw: Dasgorra Gwel

en: Zoom Out
kw: Lehe

en: Zoom In
kw: Moghhe

en: Screenshots Carousel
kw: Res A-dro Imajys

en: Open Screenshot Viewer
kw: Ygeri Gwelell Imajys

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Video
kw: Gwydhyow

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Office
kw: Buro

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Calendar
kw: Kalender

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Messaging
kw: Messajys

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Paint
kw: Liwa

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Torrent
kw: Keynres

note: Translators: Search suggestion: the english text will be used for the search regardless of what you put here, so don't worry about the string yielding poor search results. Focus on correctness and friendliness, etc
en: Emulator
kw: Omhevelians

en: Search Apps, Games, Software
kw: Hwials Appys, Gwariow, Medhelweyth

en: Clear Search
kw: Dilea Hwithrans

en: Categories Unavailable
kw: Klassys Ankavadow

en: Search for apps using the search bar above.
kw: Hwilas rag appys gans an barr hwithrans a-ugh.

en: Browse Categories
kw: Peuri Klassys

en: No Applications Found
kw: Appys Kavas Vyth

en: No results found for "%s" in Flathub
kw: Sewyansow kavas vyth rag "%s" yn Flathub

en: Copy Link
kw: Kopia Gorgevren

en: Open Link
kw: Ygeri Gorgevren

en: Timeline
kw: Linen Dermyn

en: Installs:
kw: Leyansow:

en: World
kw: Bys

en: Since 4/15/2024
kw: A-dhia 15/4/2024

note: Translators: M is the suffix for millions
en: %.2fM Total Installs
kw: %.2fM Somm Leyansow

note: Translators: K is the suffix for thousands
en: %.2fK Total Installs
kw: %.2fk Somm Leyansow

en: %'d Total Installs
kw: %'d Somm Leyansow

en: No Results Found
kw: Sewyansow Kavas Vyth

en: Apps Tagged "%s"
kw: Appys Taggya avel "%s"

en: Search failed
kw: Hwithrans fyllis

en: Keep User Data
kw: Gwitha Data Usyer

en: Allow restoring personal settings &amp; content
kw: Alowa ow daskor settyansow &amp; dalgh personel

en: Delete All Data
kw: Dilea Oll Data

en: Permanently erase user data to save space
kw: Dilea yn fast data usyer rag erbysi dalghuster

en: Install %s?
kw: Lea %s?

en: Select which version to install. May install additional shared components
kw: Dewis py versyon rag lea. Martesen a wra lea darnow kevrennys keworransel

en: May install additional shared components
kw: Res lea darnow keworransel poblek

en: _Cancel
kw: _Hedhi

en: Remove %s?
kw: Remova %s?

en: Select which version to remove.
kw: Dewis mar verson rag remova.

en: It will not be possible to use %s after it is uninstalled.
kw: Yth yw angalladow dhe devnydhya %s wosa yth yw dileys.

en: “%s” is High Risk
kw: "%s" yw Peryl Ughel

en: This app has full access to your system, including all <b>your files, browser history, saved passwords</b>, and more. It also has access to the internet, meaning it could send your data to outside parties.
    
    Because the app is proprietary, it can not be audited for what it does with these permissions.
kw: An app ma kavos hedhas leun dhe dha system, ow komprehendya oll <b>dha restrennow, istori peurell, geryow-tremena sawys</b> ha moy. Ynwedh, yth kavos hedhas kesrosweyth, ytho yth a yll danvon dha data dhe partiow tressa.
    
    Dre reson an app yw perghenogel, yth ny yllir bos arwhilys rag pyth yth gul gans an grontys ma.

en: This app uses the legacy X11 windowing system, which allows it to <b>record all keystrokes, capture screenshots, and monitor other applications</b>. It also has access to the internet, meaning it could send your data to outside parties.
    
    Because the app is proprietary, it can not be audited for what it does with these permissions.
kw: An app ma devnydhys an system fenestri anterrus X11, ytho yth a yll <b>rekordya oll jynnskrifow, kemeres skrin-imajys, ha helerghi appys aral</b>. Maga ta, yth a yll drehedhes an kesrosweyth, ytho yth a yll danvon dha data dhe partiow tressa.
    
    Dre reson an app yw perghenogel, yth ny yllir bos arwhilys rag pyth yth gul gans an grontys ma.

en: _Install Anyway
kw: _Lea yn neb Kas

en: Failed to load transaction dialog
kw: Ny yllir karga fenester negys

en: All apps are already installed
kw: Oll appys yw leys seulabrys

en: _OK
kw: _Da Lowr

en: Install %u App? | Install %u Apps?
kw[0]: Lea %u App?
kw[1]: Lea %u Appys?

en: The following will be installed. Additional shared components may also be installed
kw: An taklow a sew a wra bos leys. Ynwedh, darnow kevrennys keworransel a wra leys martesen

en: %d addons will be installed.
kw: %d ystynansow a wra bos leys.

en: Additionally, addons will be installed.
kw: Ynwedh, ystyanansow a wra bos leys.

en: _Install All
kw: _Lea Oll

en: Finished in %.02f seconds
kw: Deu yn %.02f eylennow

en: App Add-On
kw: Ystynnans rag App

en: Runtime
kw: Kerghynnedh rag App

en: In Queue
kw: Yn Lost

en: Done
kw: Deu

en: Cancel Transaction
kw: Hedhi Negys

en: Show Error Info
kw: Diskwedhes Kedhlow Error

en: %s Freed
kw: %s Rythhys

en: Transaction Error
kw: Error Negys

en: Pending
kw: Ow Gortos

en: _Update All
kw: _Nowedhi Oll

en: %u Runtime Update | %u Runtime Updates
kw[0]: %u Nowedhyans Kerghynnedh
kw[1]: %u Nowedhyansow Kerghynnedh

en: Manage Leftover User Data
kw: Dyghtya Data Usyer Remenant

en: No User Data Found
kw: Data Usyer Kavas Vyth

en: User Data
kw: Data Usyer

en: Trashed User Data for %s
kw: Removys Data User rag %s

en: Trash User Data
kw: Remova Data Usyer

en: Curated
kw: Dyghtys

en: Refresh completed!
kw: Diseghans deu!

en: You are running a new version of Bazaar!
kw: Owth eksekutya os ta versyon nowydh a Basar!

en: See What's New
kw: Pyth yw Nowydh

en: You have a network connection but are viewing a cached version of Flathub
kw: Ty kavos junyans kewrosweyth mes yw ow gweles versyon koth a Flathub

en: Log Out
kw: Omdhigelmi

note: Translators: %s is the title of the current page
en: Bazaar — %s
kw: Basar — %s

en: Failed to load add-ons
kw: Ny yllir karga ystynansow

en: Failed to launch application
kw: Ny yllir lonchya app

en: You can't remove Bazaar from Bazaar!
kw: Ty ny yllir remova Basar dhyworth Basar!

en: Can't do that right now!
kw: Ny yllir gul an re na y'n eur ma

[ctx: As in, "100 Downloads"]
en: Downloads
kw: Iskargow

[ctx: shortcut window]
en: General
kw: Ollgemmyn

[ctx: shortcut window]
en: Open Search Page
kw: Ygeri Folen Hwithrans

[ctx: shortcut window]
en: Open Library Page
kw: Ygeri Folen Lyverva

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
kw: Disegha

[ctx: shortcut window]
en: Open Preferences
kw: Ygeri Settyansow

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
kw: Diskwedhes Kesunyansow Bysowek

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
kw: Degea Fenester

[ctx: shortcut window]
en: Quit Bazaar
kw: Kwytya Basar
