bibledit - en to lt translation catalogue (19 entries)

en: Bible
lt: Biblija/Bible

en: Book
lt: Knyga/Book

en: Would you like to delete this chapter?
lt: Ar norite ištrinti šį skyrių?/Would you like to delete this chapter?

en: Please supply valid Unicode UTF-8 text.
lt: Prašome pateikti galiojantį UTF-8 tekstą./Please supply valid Unicode UTF-8 text.

en: Search
lt: Paieška/Search

en: Nothing was saved.
lt: Nieko nebuvo išsaugota./Nothing was saved.

en: Bible/Resource
lt: Biblija arba resursas/Bible or Resource

en: Save
lt: Įrašyti

en: Submit
lt: Pateikti/Submit

en: Convert to USFM resource
lt: Konvertuoti į USFM resursą/Convert to USFM resource

en: change
lt: pakeisti

en: Language
lt: Kalba/Language

en: The language for Bibledit:
lt: Vartotojo sąsajos kalba Bibledit:/The language for Bibledit:

en: Your preferred language is not listed?
lt: Ar jūsų pageidaujamos kalbos nėra sąraše?/Your preferred language is not listed?

en: Use your translation skills to assist with bringing another language to Bibledit.
lt: Panaudokite savo sugebėjimus išversti, padėdami atsirasti Bibledit dar kitai kalbai./Use your translation skills to assist with bringing another language to Bibledit.

en: Start translating right away.
lt: Pradėkite išversti tuoj pat./Start translating right away.

en: It is possible to translate only the most important phrases to get your translation team going in their own language.
lt: Yra galima išversti tik svarbiausias frazes tam, kad jūsų vertimo komanda pradėtų dirbti savąja kalba./It is possible to translate only the most important phrases to get your translation team going in their own language.

en: Timezone
lt: Laiko zona

en: Book abbreviations
lt: Knygų santrumpos/Book abbreviations
