bibledit - en to kab translation catalogue (21 entries)

en: Bibles
kab: Tira iqedsen

en: Bible
kab: Tira iqedsen

en: This Bible already exists
kab: Tira-agi iqedsen tella yakan

en: The Bible was created
kab: Tira iqedsen tettwarna

en: Chapter
kab: ixef

en: Book
kab: adlis

en: Would you like to delete this chapter?
kab: s tidet triḍ ad tekseḍ ixef-a

en: Please enter the number for the new chapter
kab: txil-k sekecem uṭun n ixek amaynut

en: This chapter already exists
kab: ixef-a yella yakan

en: Import
kab: Kter

en: Import has started.
kab: Akter ykker.

en: Nothing was imported.
kab: Ulac ayen d-yettwaketren

en: Nothing was saved.
kab: kra ur yettwakles

en: Editing settings
kab: Taẓrigt n iɣewwaṛen

en: Genesis
kab: Laṣel n ddunit

en: Exodus
kab: Tuffɣa

en: Leviticus
kab: At Lewwi

en: 1 Samuel
kab: 1 Camwil

en: 2 Samuel
kab: 2 Camwil

en: 1 Kings
kab: 1 Igelliden

en: 2 Kings
kab: 2 Igelliden
