bibledit - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Font and text direction
tr: Yazı tipi ve metin yönü

en: It has been some time ago that changes in the Bible text were received from the Cloud.
tr: İncil metnindeki değişikliklerin Bulut'tan alınmasının üzerinden bir süre geçti.

en: There are pending changes in the Bible text that have not yet been sent to the Cloud for some time.
tr: İncil metnindeki değişikliklerin Bulut'a gönderilmesinin üzerinden bir süre geçti.

en: Chapter
tr: Bölüm

en: Book
tr: Kitap

en: Would you like to delete this chapter?
tr: Bu bölümü silmek ister misiniz?

en: Please enter the number for the new chapter
tr: Lütfen yeni bölüm için bir sayı girin

en: This chapter already exists
tr: Bu bölüm zaten var

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Import has started.
tr: İçe aktarma başladı.

en: Please supply valid Unicode UTF-8 text.
tr: Lütfen geçerli bir Unicode UTF-8 metni sağlayın.

en: Nothing was imported.
tr: Hiçbir şey içe aktarılmadı.

en: Nothing was uploaded
tr: Hiçbir şey karşıya yüklenmedi.

en: Nothing was saved.
tr: Hiçbir şey kaydedilmedi.
