BibleTime - en to nl translation catalogue (101 entries)

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Configuring &bibletime;
nl: Bezig met het configureren van &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><para>
en: In this section you find an overview to configure &bibletime;, which can be found under <guimenu>Settings</guimenu> in the main menu.
nl: In deze sectie vindt u een overzicht, hoe &bibletime; te configureren. Dit kan gevonden worden onder <guimenu>instellingen</guimenu> in het hoofdmenu.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Configure &bibletime; Dialog
nl: Configureer &bibletime; Dialoog

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: The &bibletime; user interface can be customized in many ways depending on your needs. You can access the configuration dialog by selecting <menuchoice> <guimenu>Settings</guimenu> </menuchoice> <guimenuitem>Configure &bibletime;</guimenuitem>.
nl: De &bibletime; gebruikers-interface kan op vele manieren worden aangepast aan uw behoeften. Het configuratie dialoog vindt u door te selecteren: <menuchoice> <guimenu>Instellingen</guimenu> </menuchoice> <guimenuitem>Configureer &bibletime;</guimenuitem>.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Display</guimenu>
nl: <guimenu>Beeld</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: The startup behavior can be customized. Select from the following options:
nl: Het gedrag bij het opstarten kan aangepast worden aan de gebruiker. Maak een keuze uit de volgende opties:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><itemizedlist><listitem><para>
en: Show startup logo
nl: Toon opstartlogo

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Desk</guimenu>
nl: <guimenu>Bureau</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Languages</guimenu>
nl: <guimenu>Talen</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Here you can specify which language should be used for the biblical booknames. Set this to your native language, if it is available, and you'll feel at home.
nl: Hier kunt u specificeren welke talen gebruikt moeten worden voor de bijbelboeknamen. Stel dit op uw moedertaal als deze beschikbaar is en u voelt zich helemaal thuis.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: By default, &bibletime; uses the default system display font. You can override this font if necessary. Some languages require special fonts to be displayed correctly, and this dialog allows you to specify a custom font for each language.
nl: Standaard maakt &bibletime; gebruik van het systeem lettertype. U kunt dit lettertype zo nodig overschrijven. Sommige talen vereisen speciale lettertypen om correct te worden weergegeven, in dit dialoogvenster kunt u een aangepast lettertype aangeven voor elke taal.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><mediaobject><textobject><phrase>
en: Options Dialog - fonts
nl: Opties Dialoog - lettertypen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><mediaobject><caption><para>
en: The Options dialog - Fonts.
nl: De Opties dialoog - Lettertypen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: &bibletime; can now use all supported fonts.  As long as the works you are interested in display correctly nothing needs to be done here. If a work only displays as a series of question marks (??????) or empty boxes, then you know that the standard display font does not contain the characters used in this work.
nl: &bibletime; kan nu alle ondersteunde lettertypen gebruiken. Zolang de modules waarin u geïnteresseerd bent correct worden weergegeven, hoeft hier niets te worden gedaan. Als een module alleen wordt weergegeven als een reeks vraagtekens (??????) of lege vakjes, weet u dat het standaardlettertype niet de tekens bevat die in deze module zijn gebruikt.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Installing fonts
nl: Lettertypen installeren

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para>
en: Detailed font installation instructions are outside the scope of this handbook. For further information you might want to refer to the <ulink url="http://www.linux.org/docs/ldp/howto/Unicode-HOWTO-2.html"> Unicode HOWTO</ulink>.
nl: Gedetailleerde lettertype installatie instructies vallen buiten het bereik van deze handleiding. Meer informatie zou u kunnen vinden in de <ulink url="http://www.linux.org/docs/ldp/howto/Unicode-HOWTO-2.html"> Unicode HOWTO</ulink>.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para>
en: Fonts can be installed from a number of sources:
nl: Lettertypen kunnen worden geïnstalleerd uit een aantal bronnen:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: Your *nix distribution.
nl: Uw *nix distributie.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: Your distribution's localization packages.
nl: De lokalisatiepakketten (localization packages) in uw distributie.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: An existing <trademark class="registered">Microsoft Windows</trademark> installation on the same computer.
nl: Een bestaande <trademark class="registered">Microsoft Windows</trademark> installatie op dezelfde computer.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: A font collection, such as are available from Adobe or Bitstream.
nl: Een verzameling lettertypen, zoals beschikbaar is van Adobe of Bitstream.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: Online font collections.
nl: Online verzamelingen van lettertypen.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><title>
en: Unicode Fonts
nl: Unicode lettertypen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Perhaps the best free Unicode font, covering a wide range of characters.
nl: Misschien het beste gratis Unicode lettertype, welke een groot aantal karakters ondersteunt.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Excellent Unicode fonts from the Summer Institute of Linguistics.
nl: Excellente Unicode lettertypen van het Summer Institute of Linguistics.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: A new free Unicode font initiative.
nl: Een nieuw gratis Unicode lettertype initiatief.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: <ulink url="ftp://ftp.crosswire.org/pub/sword/iso/latest/FONTS/"> Crosswire's font directory</ulink>
nl: <ulink url="ftp://ftp.crosswire.org/pub/sword/iso/latest/FONTS/"> Crosswire's lettertype directory</ulink>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Several fonts available from the &cbs; FTP site.
nl: Diverse lettertypen beschikbaar van de &cbs; FTP site.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Covers almost the entire range of Unicode, but might slow &bibletime; down because of its size.
nl: Dekt bijna het gehele bereik van Unicode, maar kan &bibletime; vertragen door zijn omvang.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Included in some distributions. Contains European, Greek, Hebrew, Thai.
nl: Is inbegrepen in sommige distributies. Bevat Europese, Griekse, Hebreeuwse en Thaise karakters.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Partial coverage, see information on linked site.
nl: Gedeeltelijk bereik van de Unicode standaard, zie voor meer informatie op de bijbehorende website.

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Introduction
nl: Introductie

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Available works
nl: Beschikbare modules

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Bibles
nl: Bijbels

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Books
nl: Boeken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Commentaries
nl: Bijbelcommentaren

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Daily devotionals
nl: Dagelijkse overdenkingen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Many people appreciate these daily portions from God's word. Available works include Daily Light on the Daily Path, and the Losungen.
nl: Veel mensen waarderen deze dagelijkse porties van Gods Woord. Onder de beschikbare modules bevinden zich Daily Light on the Daily Path (Dagelijks Licht op het Dagelijkse Pad) en de Losungen.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Lexicons/Dictionaries
nl: Lexicons/Woordenboeken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Motivation
nl: Motivatie

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><blockquote><attribution>
en: James 1:17, NASB
nl: Jakobus 1:17, NBG51

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><blockquote><para>
en: Every good thing given and every perfect gift is from above, coming down from the Father of lights, with whom there is no variation or shifting shadow.
nl: Iedere gave, die goed, en elk geschenk, dat volmaakt is, daalt van boven neder, van de Vader der lichten, bij wie geen verandering is of zweem van ommekeer.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: God bless you as you use this program.
nl: God zegene u wanneer u dit programma gebruikt.

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Program operation
nl: Werking van het programma

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Program overview
nl: Programma overzicht

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Let us now proceed by looking at the different parts of the application individually.
nl: Laten we nu doorgaan en &eacute;&eacute;n voor &eacute;&eacute;n de verschillende onderdelen van de toepassing bekijken.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Parts of the &bibletime; application window
nl: Onderdelen van het &bibletime; toepassingsvenster

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: The Bookshelf
nl: De Boekenplank

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: The Bookshelf lists all installed works, sorted by category and language. It also has a category called "Bookmarks". This is where you can store and access your own bookmarks.
nl: De Boekenplank laat alle ge&iuml;nstalleerde modules zien, gesorteerd per categorie en taal. Het heeft ook een categorie genaamd "Bladwijzers". Dit is de plaats waar u uw eigen bladwijzers kunt opslaan en openen.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Additional information about works
nl: Additionele informatie over modules

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Searching in works
nl: Zoeken in modules

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Working with bookmarks
nl: Werken met bladwijzers

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><tip><para>
en: Drag &amp; Drop Works Here
nl: Drag &amp; Drop Werkt Hier

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: The Mag(nifying glass)
nl: Het Vergrootglas

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: This little window in the lower left corner of the &bibletime; window is purely passive. Whenever your mouse cursor is located over some text with additional information (e.g., Strong's numbers), then this additional information will be displayed in the Mag, and not in the text itself. Just try it out.
nl: Dit kleine venster in de linkeronderhoek van het &bibletime; venster is volledig passief. Telkens wanneer uw muisaanwijzer over een stukje tekst met extra informatie gaat (bijv. Strong-nummers), dan wordt deze extra informatie weergegeven in het Vergrootglas en niet in de tekst zelf. Probeer het maar eens uit.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: The Desk
nl: Het Bureau

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Reading works
nl: Modules lezen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para>
en: As we have <link linkend="hdbk-op-parts-bookshelf-open">already seen</link>, you can open works for reading simply by clicking on their symbol in the Bookshelf. A read window will open in the Desk's area. Every read window has a toolbar. There you can find tools to navigate in the work that this read window is connected to, as well as history buttons like the ones that you know from your browser.
nl: Zoals we al <link linkend="hdbk-op-parts-bookshelf-open">gezien</link> hebben, kunt u de te lezen modules simpelweg openen door te klikken op hun symbool in de Boekenplank. Een leesvenster zal worden geopend in het Bureau gebied. Ieder leesvenster heeft een werkbalk. Hier kunt u gereedschappen vinden om te navigeren in de module waarin dit leesvenster is verbonden, alsmede history knoppen zoals u die kent vanuit uw internet browser.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Read window placement
nl: Plaatsing van leesvensters

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Editing your own commentary
nl: Uw eigen bijbelcommentaar bewerken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Searching text in an open read window
nl: Tekst zoeken in een geopend leesvenster

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Accessing the search dialog
nl: De zoekdialoog benaderen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: A third possibility to start searches is to click on the search symbol in an open read window.
nl: Een derde mogelijkheid om zoekopdrachten te starten is door op het zoeksymbool in een geopend leesvenster te klikken.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Search configuration
nl: Configuratie van de zoekopdracht

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><screenshot><screeninfo>
en: Search Text Dialog Options Tab
nl: Het tabblad Opties in de dialoog Tekst Zoeken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Selecting works
nl: Modules selecteren

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Using Search Scopes
nl: Zoekbereiken gebruiken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Basic Search Syntax Introduction
nl: Introductie op de syntaxis van een eenvoudige zoekopdracht

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Prefix
nl: Voorvoegsel

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Meaning
nl: Betekenis

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: heading:
nl: Koptekst:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches headings
nl: doorzoekt kopteksten

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: footnote:
nl: voetnoot:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches footnotes
nl: doorzoekt voetnoten

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches Strong's Numbers
nl: doorzoekt Strong-nummering

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches morphology codes
nl: doorzoekt morfologische codes

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Search results
nl: Zoekresultaten

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><tip><para>
en: Drag a reference and drop it on a work symbol on the Bookshelf to open the work at that verse in a new read window.
nl: Sleep een bijbelverwijzing en laat die los op een symbool van een module op de Boekenplank om de module op dat vers in een nieuw leesvenster te openen.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><tip><para>
en: Drag a reference and drop it on an open read window, and it will jump to that verse.
nl: Sleep een bijbelverwijzing en laat die vallen op een geopend leesvenster en die zal verspringen naar dat vers.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><tip><para>
en: Select references and drag them to the Bookshelf to create bookmarks.
nl: Selecteer bijbelverwijzingen en sleep ze naar de Boekenplank om bladwijzers te maken.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Search result analysis
nl: Analyse van zoekresultaten

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><screenshot><screeninfo>
en: Search Analysis Dialog Box
nl: Zoekanalyse Dialoog

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: The <guimenuitem>Bookshelf Manager</guimenuitem>
nl: De <guimenuitem>Boekenplank Manager</guimenuitem>

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Exporting and Printing
nl: Exporteren en Printen

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Printing from &bibletime; is rather basic and is intended as a utility. If you are composing a document or presentation containing text from &bibletime; works, we suggest that you use one of the presentation or editing tools on your system to format your document, rather than printing from &bibletime; directly.
nl: Afdrukken vanuit &bibletime; is redelijk elementair en is bedoelt als een hulpfunctie. Als u een document of presentatie samenstelt die tekst bevat uit &bibletime; modules, dan raden we u aan om een programma voor presentaties of tekstbewerkingen te gebruiken om uw document op te maken en niet om direct vanuit &bibletime; af te drukken.

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Reference
nl: Verwijzing

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Main menu reference
nl: Hoofdmenu verwijzing

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Toggles display of the Bookshelf.</action> Toggle this setting to turn the Bookshelf on the left pane on or off. This can be handy if you need more space for the Mag.
nl: <action>Schakelt de weergave van de Boekenplank in/uit.</action> Schakel deze instelling in/uit om de Boekenplank in het linkerpaneel wel/niet weer te geven. Dit kan handig zijn als u meer ruimte nodig heeft voor het vergrootglas.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Toggles display of the Mag(nifying glass).</action> Toggle this setting to turn the Mag on the left pane on or off.
nl: <action>Schakelt de weergave van het Vergrootglas in/uit.</action> Schakel deze instelling in/uit om het Vergrootglas in het linkerpaneel aan/uit te zetten.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Closes all open windows</action>.
nl: <action>Sluit alle geopende vensters</action>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Cascades all open windows</action>.
nl: <action>Rangschikt alle geopende vensters trapsgewijs (achter elkaar)</action>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><thead><row><entry>
en: Description
nl: Beschrijving

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Moves back in the history of read windows.
nl: Gaat terug in de history van leesvensters

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Moves forward in the history of read windows.
nl: Gaat vooruit in de history van leesvensters

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Select all. This selects all text in read windows.
nl: Selecteer alles. Dit selecteert alle tekst in de leesvensters.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Copy. This copies the selected text to the clipboard.
nl: Kopie&euml;ren. Dit kopieert de geselecteerde tekst naar het klembord.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Search. This lets you search within the text of a read window.
nl: Zoeken. Dit laat u zoeken binnen de tekst van een leesvenster.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Closes the current window.
nl: Sluit het huidige venster.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Starting &bibletime;
nl: &bibletime; opstarten

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: How to start &bibletime;
nl: Hoe u &bibletime; opstart

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Startup customization
nl: Aanpassing van het opstarten
