gnome-notes master - en to eu translation catalogue (43 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Edit the note background color.
eu: Editatu oharraren atzeko planoaren kolorea.

note: (itstool) path: page/title
en: Change note color
eu: Aldatu oharraren kolorea

note: (itstool) path: page/p
en: You can change the background colour of a note to emphasize it or to differentiate it from other notes.
eu: Ohar baten atzeko planoaren kolorea aldatu daiteke oharrari garrantzi gehiago emateko edo beste ohar batzuetatik bereizteko.

note: (itstool) path: steps/title
en: To change the color of an individual note:
eu: Banakako ohar baten kolorea aldatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Click on the note to open it.
eu: Egin klik oharrean hura irekitzeko.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui style="button">Note color</gui> button.
eu: Egin klik <gui style="button">Oharraren kolorea</gui> botoian.

note: (itstool) path: item/p
en: Select a new color and click the <gui style="button">Select</gui> button.
eu: Hautatu beste kolore bat eta egin klik<gui style="button">Hautatu</gui> botoian.

note: (itstool) path: page/p
en: You can also change the background colour in a group of notes at the same time.
eu: Ohar multzo baten atzeko planoaren kolorea aldi berean aldatu daiteke.

note: (itstool) path: steps/title
en: To change the color of multiple notes:
eu: Ohar anitzen kolorea aldatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Select the notes you want to change.
eu: Hautatu aldatu nahi dituzun oharrak.

note: (itstool) path: info/desc
en: Create a new note from scratch, using some text from another application or from another note.
eu: Sortu ohar bat hasieratik, beste aplikazio bateko edo beste ohar bateko testua erabilita.

note: (itstool) path: page/title
en: Create a note
eu: Sortu ohar bat

note: (itstool) path: page/p
en: You can create a new note in three different ways:
eu: Oharrak hiru modutan sortu daitezke:

note: (itstool) path: page/title
en: Cut, copy and paste
eu: Ebaki, kopiatu eta itsatsi

note: (itstool) path: item/p
en: Select the text.
eu: Hautatu testua.

note: (itstool) path: item/p
en: Press <gui style="button">Cut</gui> or <gui style="button">Copy</gui>.
eu: Sakatu <gui style="button">Ebaki</gui> edo <gui style="button">Kopiatu</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Delete old and unwanted notes.
eu: Ezabatu ohar zaharrak eta gorde nahi ez direnak.

note: (itstool) path: page/title
en: Delete a note
eu: Ezabatu ohar bat

note: (itstool) path: steps/title
en: To delete a note:
eu: Ohar bat ezabatzeko:

note: (itstool) path: page/title
en: Empty the Trash
eu: Hustu zakarrontzia

note: (itstool) path: steps/title
en: To permanently delete all the notes in Trash:
eu: Zakarrontziko oharrak behin-betiko ezabatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>View Trash</gui>.
eu: Hautatu <gui>Ikusi zakarrontzia</gui>.

note: (itstool) path: steps/title
en: To delete selected notes from Trash:
eu: Hautatutako oharrak zakarrontzitik ezabatzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Select all the notes that you want to delete permanently.
eu: Hautatu behin-betiko ezabatu nahi dituzun oharrak.

note: (itstool) path: info/desc
en: Restore a deleted note.
eu: Leheneratu ezabatutako ohar bat.

note: (itstool) path: page/title
en: Restore notes
eu: Leheneratu oharrak

note: (itstool) path: steps/title
en: To restore trashed notes:
eu: Zakarrontzian dauden oharrak leheneratzeko:

note: (itstool) path: item/p
en: Select all the notes that you want to restore.
eu: Hautatu leheneratu nahi dituzun ohar guztiak.

note: (itstool) path: page/title
en: Create a list
eu: Sortu zerrenda bat

note: (itstool) path: list/title
en: While the note is open:
eu: Oharra irekita dagoen bitartean:

note: (itstool) path: section/title
en: Create notes
eu: Sortu oharrak

note: (itstool) path: section/title
en: Edit and share notes
eu: Editatu eta partekatu oharrak

note: (itstool) path: section/title
en: Delete notes
eu: Ezabatu oharrak

note: (itstool) path: page/title
en: Introduction to Notes
eu: Notes aplikazioaren sarrera

note: (itstool) path: info/desc
en: Open a note in a new window.
eu: Ireki ohar bat leiho berrian.

note: (itstool) path: page/title
en: Open a note in another window
eu: Ireki ohar bat beste leiho batean.

note: (itstool) path: page/p
en: To open a note in a new window:
eu: Ohar bat beste leiho batean irekitzeko:

note: (itstool) path: page/title
en: Notebooks
eu: Koadernoak

note: (itstool) path: page/title
en: Rename a note
eu: Aldatu ohar baten izena

note: (itstool) path: steps/title
en: To rename a note:
eu: Ohar baten izena aldatzeko:

note: (itstool) path: page/title
en: Share a note
eu: Partekatu ohar bat

note: (itstool) path: steps/title
en: To share a note:
eu: Ohar bat partekatzeko:

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported lizentzia
