gnome-notes gnome-3-28 - en to af translation catalogue (123 entries)

en: Notes
af: Notas

en: Notes for GNOME
af: Notas vir GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
af: 'n Vinnige en maklike manier om notas en eenvoudige lyste te skep. Stoor soveel as wat jy wil en deel hulle per epos.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
af: Jy kan jou notas plaaslik, op die rekenaar, stoor of sinchroniseer met aanlyn dienste soos Nextcloud.

en: Edit view
af: Redigeer aansig

en: Select view
af: Kies aansig

en: List view
af: Lys aangesig

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
af: notas;herinner;notaboek;plak;

en: Post notes, tag files!
af: Plaas notas, merk lêers!

en: Note-taker
af: Neem notas

en: Custom Font
af: Pasgemaakte lettertipe

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
af: Die lettertipe wat hier gestel is sal gebruik word wanneer notas vertoon word.

en: Whether to use the system monospace font
af: Of die stelsel enkelspasie lettertipe gebruik moet word

en: New notes color.
af: Nuwe nota kleur.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
af: Die kleur naam wat hier gestel is sal gebruik word as die kleur indien nuwe notas geskep word.

en: Primary notes provider to use for new notes.
af: Primêre nota verskaffer om vir nuwe notas te gebruik.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
af: Die primêre notaboek is die plek waar nuwe notas geskep word.

en: Window maximized
af: Venster gemaksimeer

en: Window maximized state.
af: Venster gemaksimeer staat.

en: Window size
af: Venstergrootte

en: Window size (width and height).
af: Venstergrootte (wydte en hoogte).

en: Window position
af: Vensterposisie

en: Window position (x and y).
af: Vensterposisie (x en y).

en: How to show note items
af: Hoe om nota items te vertoon

en: Whether to show note items in icon view or list view.
af: Of nota items in ikoon of lys aansig vertoon moet word.

en: Text size used by note editor.
af: Teksgrootte gebruik deur die nota redigeerder.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
af: Daar is drie teksgroottes beskikbaar: klein, medium (verstek) en groot.

en: Bold
af: Vet

en: Italic
af: Skuins

en: Strike
af: Deurhaal

en: Bullets
af: Koeëls

en: List
af: Lys

en: Copy selection to a new note
af: Kopieer seleksie na 'n nuwe nota

en: No notes
af: Geen notas

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemeen

[ctx: shortcut window]
en: New note
af: Nuwe nota

[ctx: shortcut window]
en: Close window
af: Sluit venster

[ctx: shortcut window]
en: Go back
af: Gaan terug

[ctx: shortcut window]
en: Show help
af: Vertoon hulp

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
af: Kortpaaie

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
af: Kiesmodus

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
af: Kanselleer kiesmodus

[ctx: shortcut window]
en: Select all
af: Kies almal

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
af: Nota redigeer modus

[ctx: shortcut window]
en: Bold
af: Vet

[ctx: shortcut window]
en: Italic
af: Skuins

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
af: Deurhaal

[ctx: shortcut window]
en: Undo
af: Ontdoen

[ctx: shortcut window]
en: Redo
af: Herdoen

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
af: Skuif nota na asblik

en: Import Notes
af: Voer notas in

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Import
af: _Voer in

en: Select import location
af: Kies invoer ligging

en: Gnote application
af: Gnote toepassing

en: Tomboy application
af: Tomboy toepassing

en: Custom Location
af: Pasgemaakte ligging

en: Select a Folder
af: Kies 'n gids

en: _New
af: _Nuwe

en: Note color
af: Nota kleur

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
af: _Maak leeg

en: Exit selection mode
af: Sluit kiesmodus

en: Search note titles, content and notebooks
af: Deursoek nota titels, inhoud en notaboeke

en: View notes and notebooks in a grid
af: Vertoon notas en notaboek as 'n rooster

en: View notes and notebooks in a list
af: Vertoon notas en notaboek as 'n lys

en: Selection mode
af: Kiesmodus

en: Open menu
af: Open kieslys

en: More options
af: Meer opsies

en: View Trash
af: Vertoon asblik

en: Text Sizes
af: Teksgrootte

en: _Large
af: _Groot

en: _Small
af: _Klein

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Keyboard Shortcuts
af: Sleutelbordkortpaaie

en: Help
af: Hulp

en: About Notes
af: Aangaande notas

en: Open in New Window
af: Open in nuwe venster

en: Undo
af: Ontdoen

en: Redo
af: Herdoen

en: Notebooks
af: Notaboeke

en: Email this Note
af: Stuur die nota per epos

en: Move to Trash
af: Skuif na asblik

en: Enter a name to create a notebook
af: Sleutel 'n naam in om 'n notaboek te maak

en: New notebook
af: Nuwe notaboek

en: Share note
af: Deel nota

en: Open in another window
af: Open in 'n ander venster

en: Restore
af: Herstel

en: Permanently Delete
af: Skrap permanent

en: Use System Font
af: Gebruik die stelsel-lettertipe

en: Note Font
af: Nota lettertipe

en: Default Color
af: Verstek kleur

en: Note Appearance
af: Nota voorkoms

en: Select the default storage location:
af: Kies die verstek berging ligging:

en: Primary Book
af: Primêre boek

en: Untitled
af: Titelloos

en: Show the application’s version
af: Wys die weergawe van die program

en: Create a new note
af: Skep 'n nuwe nota

en: [FILE…]
af: [LÊER...]

en: Take notes and export them everywhere.
af: Neem notas en voer hulle orals uit.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
af: Kon argumente nie ontleed nie

en: GNOME Notes
af: GNOME notas

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
af: Kon nie die toepassing registreer nie

en: Simple notebook for GNOME
af: Eenvoudige notaboek vir GNOME

en: Note Color
af: Nota kleur

en: Press the New button to create a note.
af: Klik op die Nuwe knoppie om een te skep.

en: Oops
af: Oeps

en: Please install “Tracker” then restart the application.
af: Installeer asseblief "Tracker" en herbegin die toepassing.

en: Load More
af: Laai meer

en: Loading…
af: Laai tans…

en: Click on items to select them
af: Klik op items om hulle te kies

en: %d selected | %d selected
af[0]: %d gekies
af[1]: %d gekies

en: Results for %s
af: Resultate vir %s

en: New and Recent
af: Nuwe en onlangs

en: Trash
af: Asblik

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated %s
af: Laas bygewerk op %s

en: Unknown
af: Onbekend

en: Today
af: Vandag

en: Yesterday
af: Gister

en: This week
af: Die week

en: This month
af: Die maand

en: This year
af: Die jaar

en: Local
af: Plaaslik

en: Local storage
af: Plaaslike berging
