bijiben master - en to ca translation catalogue (120 entries)

en: Notes for GNOME
ca: Notes del GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
ca: Una forma ràpida i senzilla de prendre notes o llistes simples. Emmagatzemeu tantes notes com vulgueu i compartiu-les per correu electrònic.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
ca: Podeu emmagatzemar notes localment a l'ordinador o sincronitzar-les amb serveis en línia com ara ownCloud.

en: Edit view
ca: Vista d'edició

en: Select view
ca: Selecciona una vista

en: List view
ca: Visualització de llista

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
ca: notes;recordatori;llibre de notes;notes enganxoses;

en: Post notes, tag files!
ca: Publiqueu notes i etiqueteu fitxers

en: Note-taker
ca: Prendre notes

en: Create New Note
ca: Crea una nota nova

en: Custom Font
ca: Tipus de lletra personalitzat

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
ca: El nom del tipus de lletra que es defineixi aquí és el que s'utilitzarà per visualitzar les notes.

en: Whether to use the system monospace font
ca: Si s'utilitza el tipus de lletra d'amplada fixa del sistema

en: New notes color.
ca: Color de les notes noves.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
ca: El nom del color que es defineixi aquí és el que s'utilitzarà per a crear notes noves.

en: Primary notes provider to use for new notes.
ca: Proveïdor de notes principal que s'utilitzarà per a les notes noves.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
ca: El bloc de notes principal és el lloc on es creen les notes noves.

en: Window maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window maximized state.
ca: Estat maximitzat de la finestra.

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: Window size (width and height).
ca: Mida de la finestra (amplada i alçada).

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: Window position (x and y).
ca: Posició de la finestra (x i y).

en: Text size used by note editor.
ca: Mida del text usat per l'editor de notes.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
ca: Hi ha tres mides de text disponibles: petita, mitjana (per defecte) i gran.

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Strike
ca: Ratllat

en: Bullets
ca: Pics

en: List
ca: Llista

en: Copy selection to a new note
ca: Copia la selecció a una nota nova

en: No notes
ca: Cap nota

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
ca: Cerca notes

[ctx: shortcut window]
en: New note
ca: Nota nova

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Torna enrere

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ca: Obre el menú

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
ca: Mode de selecció

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
ca: Cancel·la el mode de selecció

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
ca: Mode d'edició de notes

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
ca: Obre en una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Bold
ca: Negreta

[ctx: shortcut window]
en: Italic
ca: Cursiva

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
ca: Ratllat

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
ca: Mou la nota a la paperera

en: Import Notes
ca: Importa les notes

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Import
ca: _Importa

en: Select import location
ca: Seleccioneu la ubicació a importar

en: Gnote application
ca: Programa Gnote

en: Tomboy application
ca: Programa Tomboy

en: Custom Location
ca: Ubicació personalitzada

en: Select a Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: _New
ca: _Nova

en: Note color
ca: Color de la nota

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
ca: _Buida

en: Exit selection mode
ca: Surt del mode de selecció

en: Search note titles, content and notebooks
ca: Cerca al títol o al contingut de les notes i als blocs de notes

en: Selection mode
ca: Mode de selecció

en: Open menu
ca: Obre el menú

en: More options
ca: Més opcions

en: View Trash
ca: Visualitza la paperera

en: Text Sizes
ca: Mides de text

en: _Large
ca: _Gran

en: _Medium
ca: _Mitjana

en: _Small
ca: _Petita

en: Preferences
ca: Preferències

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About Notes
ca: Quant al Notes

en: Open in New Window
ca: Obre a una finestra nova

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Notebooks
ca: Blocs de notes

en: Email this Note
ca: Envia per correu aquesta nota

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Enter a name to create a notebook
ca: Introduïu un nom per a crear un bloc de notes

en: New notebook
ca: Bloc de notes nou

en: Share note
ca: Comparteix la nota

en: Open in another window
ca: Obre a una finestra nova

en: Restore
ca: Restaura

en: Permanently Delete
ca: Elimina permanentment

en: Use System Font
ca: Utilitza el tipus de lletra del sistema

en: Note Font
ca: Tipus de lletra de les notes

en: Default Color
ca: Color per defecte

en: Note Appearance
ca: Aparença de les notes

en: Select the default storage location:
ca: Seleccioneu la ubicació d'emmagatzematge predeterminada:

en: Primary Book
ca: Llibre principal

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Show the application’s version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: Create a new note
ca: Crea una nota nova

en: [FILE…]
ca: [FITXER…]

en: Take notes and export them everywhere.
ca: Preneu notes i exporteu-les allà on vulgueu.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
ca: No s'han pogut analitzar els arguments

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
ca: No s'ha pogut registrar l'aplicació

en: Simple notebook for GNOME
ca: Un bloc de notes senzill pel GNOME

en: Note Color
ca: Color de la nota

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: Press the New button to create a note.
ca: Feu clic al botó «Nova» per a crear una nota nova.

en: Oops
ca: Errada

en: Please install “Tracker” then restart the application.
ca: Instal·leu el «Tracker» i reinicieu el programa.

en: Click on items to select them
ca: Feu clic als elements per a seleccionar-los

en: %d selected | %d selected
ca[0]: %d seleccionada
ca[1]: %d seleccionades

en: Results for %s
ca: Resultats per %s

en: New and Recent
ca: Recents i noves

en: Trash
ca: Paperera

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
ca: Última actualització %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Yesterday
ca: Ahir

en: This month
ca: Aquest mes

en: Today
ca: Avui

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: This year
ca: Aquest any

en: Local storage
ca: Emmagatzematge local
