bijiben master - en to eu translation catalogue (123 entries)

en: Notes
eu: Oharrak

en: Notes for GNOME
eu: GNOMEren oharrak

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
eu: Forma libreko oharrak edo zerrenda sinpleak sortzeko modu azkar eta erraza. Gorde itzazu nahi adina ohar eta partekatu itzazu posta elektroniko bidez.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
eu: Oharrak ordenagailuan bertan gorde ditzakezu edo lineako zerbitzuekin, esaterako ownCloud hodeiekin, sinkroniza ditzakezu.

en: Edit view
eu: Editatu ikuspegia

en: Select view
eu: Hautatu ikuspegia

en: List view
eu: Zerrenda-ikuspegia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
eu: oharrak;oroigarria;koadernoa;ohar itsaskorrak;

en: Post notes, tag files!
eu: Editatu oharrak, etiketatu fitxategiak.

en: Note-taker
eu: Ohar hartzailea

en: Create New Note
eu: Sortu ohar berria

en: Custom Font
eu: Letra-tipo pertsonalizatua

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
eu: Hemen ezarritako letra-tipoaren izena oharrak bistaratzean erabiliko da.

en: Whether to use the system monospace font
eu: Sistemaren tarte bakarreko letra-tipoa erabili edo ez

en: New notes color.
eu: Oharren kolore berria.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
eu: Hemen ezarritako kolore-izena ohar berriak sortzean erabiliko da.

en: Primary notes provider to use for new notes.
eu: Oharren hornitzaile nagusia ohar berrietan erabiltzeko.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
eu: Koaderno nagusia ohar berriak sortuko diren lekua da.

en: Window maximized
eu: Leihoa maximizatuta

en: Window maximized state.
eu: Leiho maximizatuaren egoera.

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Window size (width and height).
eu: Leihoaren tamaina (zabalera eta altuera).

en: Window position
eu: Leihoaren posizioa

en: Window position (x and y).
eu: Leihoaren posizioa (x eta y).

en: Text size used by note editor.
eu: Ohar-editoreak erabiliko duen testu-tamaina.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
eu: Hiru testu-tamaina daude erabilgarri: txikia, tartekoa (lehenetsia) eta handia.

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Strike
eu: Marratua

en: Bullets
eu: Buletak

en: List
eu: Zerrenda

en: Copy selection to a new note
eu: Kopiatu hautapena ohar berri batean

en: No notes
eu: Oharrik ez

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
eu: Bilatu oharretan

[ctx: shortcut window]
en: New note
eu: Ohar berria

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eu: Joan atzera

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
eu: Hautapen modua

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
eu: Utzi hautapen modua

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eu: Hautatu dena

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
eu: Ohar-edizioaren modua

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
eu: Ireki leiho berrian

[ctx: shortcut window]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: shortcut window]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
eu: Marratua

[ctx: shortcut window]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: shortcut window]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
eu: Bota oharra zakarrontzira

en: Import Notes
eu: Inportatu oharrak

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Select import location
eu: Hautatu inportazioaren kokalekua

en: Gnote application
eu: Gnote aplikazioa

en: Tomboy application
eu: Tomboy aplikazioa

en: Custom Location
eu: Kokaleku pertsonalizatua

en: Select a Folder
eu: Hautatu karpeta

en: _New
eu: _Berria

en: Note color
eu: Oharraren kolorea

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
eu: _Hutsa

en: Exit selection mode
eu: Irten hautapen modutik

en: Search note titles, content and notebooks
eu: Bilatu oharren tituluak, edukiak eta koadernoak

en: Selection mode
eu: Hautapen modua

en: Open menu
eu: Ireki menua

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: View Trash
eu: Ikusi zakarrontzia

en: Text Sizes
eu: Testu-tamainak

en: _Large
eu: _Handia

en: _Medium
eu: Ta_rtekoa

en: _Small
eu: _Txikia

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Help
eu: Laguntza

en: About Notes
eu: Notes aplikazioari buruz

en: Open in New Window
eu: Ireki leiho berrian

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Notebooks
eu: Koadernoak

en: Email this Note
eu: Bidali ohar hau mezu elektronikoz

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Enter a name to create a notebook
eu: Sartu izena koadernoa sortzeko

en: New notebook
eu: Koaderno berria

en: Share note
eu: Partekatu oharra

en: Open in another window
eu: Ireki beste leihoan

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Permanently Delete
eu: Ezabatu betiko

en: Use System Font
eu: Erabili sistemaren letra-tipoa

en: Note Font
eu: Oharraren letra-tipoa

en: Default Color
eu: Kolore lehenetsia

en: Note Appearance
eu: Oharren itxura

en: Select the default storage location:
eu: Hautatu biltegiratze-kokaleku lehenetsia

en: Primary Book
eu: Liburu nagusia

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Show the application’s version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: Create a new note
eu: Sortu ohar berri bat

en: [FILE…]
eu: [FITXATEGIA…]

en: Take notes and export them everywhere.
eu: Hartu oharrak eta esportatu edonora.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
eu: Ezin izan dira argumentuak analizatu

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
eu: Ezin izan da aplikazioa erregistratu

en: Simple notebook for GNOME
eu: GNOMEren koaderno xumea

en: Note Color
eu: Oharraren kolorea

en: Notebook
eu: Koadernoa

en: Press the New button to create a note.
eu: Sakatu 'Berria' botoia oharra sortzeko.

en: Oops
eu: Eeeepaaa

en: Please install “Tracker” then restart the application.
eu: Instalatu Tracker eta berrabiarazi aplikazioa.

en: Click on items to select them
eu: Egin klik elementuen gainean hautatzeko

en: %d selected | %d selected
eu[0]: %d hautatuta
eu[1]: %d hautatuta

en: Results for %s
eu: '%s'(r)en emaitzak

en: New and Recent
eu: Berria eta azken aldikoa

en: Trash
eu: Zakarrontzia

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
eu: Azken eguneraketa: %s

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Yesterday
eu: Atzo

en: This month
eu: Hil honetan

en: Today
eu: Gaur

en: This week
eu: Aste honetan

en: This year
eu: Urte honetan

en: Local
eu: Lokala

en: Local storage
eu: Biltegi lokala
