bijiben master - en to fur translation catalogue (123 entries)

en: Notes
fur: Notis

en: Notes for GNOME
fur: Notis par GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
fur: Une maniere facile e veloce par creâ notis o butâ jù listis semplicis. Archivie dutis lis notis che tu vûs e condividilis vie e-mail.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
fur: Si pues archiviâ lis notis in locâl tal computer o sincronizâ cui servizis online come ownCloud.

en: Edit view
fur: Viodude de modifiche

en: Select view
fur: Viodude de selezion

en: List view
fur: Viodude de liste

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
fur: notis;promemorie;tacuin;notis adesivis;

en: Post notes, tag files!
fur: Publiche notis, etichete i file!

en: Note-taker
fur: Anotazions

en: Create New Note
fur: Cree une gnove note

en: Custom Font
fur: Caratar personalizât

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
fur: Il gjenar di caratar stabilît achì al vignarà doprât come predefinît pe visualizazion des notis.

en: Whether to use the system monospace font
fur: Indiche se doprâ il caratar a spaziadure fisse

en: New notes color.
fur: Colôr des gnovis notis.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
fur: Il colôr stabilît achì al vignarà doprât come colôr predefinît cuant che si crearan gnovis notis.

en: Primary notes provider to use for new notes.
fur: Archivi principâl di doprâ par lis gnovis notis.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
fur: Il tacuin principâl al è il puest dulà che lis gnovis notis a vegnin creadis.

en: Window maximized
fur: Barcon slargjât

en: Window maximized state.
fur: Stât dal barcon slargjât.

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: Window size (width and height).
fur: Dimension barcon (largjece e altece).

en: Window position
fur: Posizion barcon

en: Window position (x and y).
fur: Posizion barcon (x e y).

en: Text size used by note editor.
fur: Dimension dal test doprade dal editôr di notis.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
fur: A son trê dimensions di test disponibilis: piçul, medi (predefinît) e grant.

en: Bold
fur: Neret

en: Italic
fur: Corsîf

en: Strike
fur: Stricât

en: Bullets
fur: Liste pontade

en: List
fur: Liste

en: Copy selection to a new note
fur: Copie la selezion intune gnove note

en: No notes
fur: Nissune note

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
fur: Cîr notis

[ctx: shortcut window]
en: New note
fur: Gnove note

[ctx: shortcut window]
en: Close window
fur: Siere barcon

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Go back
fur: Va indaûr

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fur: Mostre jutori

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fur: Vierç menù

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
fur: Modalitât selezion

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
fur: Anule modalitât selezion

[ctx: shortcut window]
en: Select all
fur: Selezione dut

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
fur: Modalitât modifiche de note

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
fur: Vierç intun gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Bold
fur: Neret

[ctx: shortcut window]
en: Italic
fur: Corsîf

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
fur: Stricât

[ctx: shortcut window]
en: Undo
fur: Disfe

[ctx: shortcut window]
en: Redo
fur: Torne fâs

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
fur: Sposte la note te scovacere

en: Import Notes
fur: Impuarte notis

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Import
fur: _Impuarte

en: Select import location
fur: Selezione la posizion di dulà impuartâ

en: Gnote application
fur: Aplicazion Gnote

en: Tomboy application
fur: Aplicazion Tomboy

en: Custom Location
fur: Posizion personalizade

en: Select a Folder
fur: Selezione une cartele

en: _New
fur: _Gnove

en: Note color
fur: Colôr de note

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
fur: _Disvuede

en: Exit selection mode
fur: Jes de modalitât selezion

en: Search note titles, content and notebooks
fur: Cîr tai titui, tai contignûts e tai tacuins

en: Selection mode
fur: Modalitât selezion

en: Open menu
fur: Vierç menù

en: More options
fur: Plui opzions

en: View Trash
fur: Mostre scovacere

en: Text Sizes
fur: Dimensions test

en: _Large
fur: _Grant

en: _Medium
fur: _Medi

en: _Small
fur: _Piçul

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di tastiere

en: Help
fur: Jutori

en: About Notes
fur: Informazions su Notis

en: Open in New Window
fur: Vierç intun gnûf barcon

en: Undo
fur: Anule

en: Redo
fur: Torne fâ

en: Notebooks
fur: Tacuins

en: Email this Note
fur: Invie cheste note vie e-mail

en: Move to Trash
fur: Sposte te scovacere

en: Enter a name to create a notebook
fur: Scrîf un non par creâ un tacuin

en: New notebook
fur: Gnûf tacuin

en: Share note
fur: Condivît note

en: Open in another window
fur: Vierç intun altri barcon

en: Restore
fur: Ripristine

en: Permanently Delete
fur: Elimine par simpri

en: Use System Font
fur: Dopre caratar di sisteme

en: Note Font
fur: Tipo di caratar de note

en: Default Color
fur: Colôr predefinît

en: Note Appearance
fur: Aspiet de note

en: Select the default storage location:
fur: Selezione la posizion di archiviazion predefinide:

en: Primary Book
fur: Libri principâl

en: Untitled
fur: Cence titul

en: Show the application’s version
fur: Mostre la version de aplicazion

en: Create a new note
fur: Cree une gnove note

en: Take notes and export them everywhere.
fur: Cjape notis e espuartilis dapardut.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
fur: Impussibil analizâ i argoments

en: GNOME Notes
fur: Notis GNOME

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
fur: Impussibil regjistrâ l'aplicazion

en: Simple notebook for GNOME
fur: Sempliç tacuin par GNOME

en: Note Color
fur: Colôr de note

en: Notebook
fur: Tacuin

en: Press the New button to create a note.
fur: Frache il boton Gnove par creâ une note.

en: Oops
fur: Orpo

en: Please install “Tracker” then restart the application.
fur: Par plasê instale “Tracker” e dopo torne invie la aplicazion.

en: Click on items to select them
fur: Sclice sui elements par selezionaju

en: %d selected | %d selected
fur[0]: %d selezionât
fur[1]: %d selezionâts

en: Results for %s
fur: Risultâts par %s

en: New and Recent
fur: Gnovis e resintis

en: Trash
fur: Scovacere

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
fur: Ultin inzornament: %s

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Yesterday
fur: Îr

en: This month
fur: Chest mês

en: Today
fur: Vuê

en: This week
fur: Cheste setemane

en: This year
fur: Chest an

en: Local
fur: Locâl

en: Local storage
fur: Archivi locâl
