gnome-notes master - en to gl translation catalogue (123 entries)

en: Notes
gl: Notas

en: Notes for GNOME
gl: Notas para GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
gl: Unha forma rápida e doada de tomar notas e anotar listas simples. Almacene tantas notas como queira e compártaas por correo.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
gl: Pode almacenar as súas notas en local no seu computador ou sincroníceas con servizos en liña como ownCloud.

en: Edit view
gl: Editar vista

en: Select view
gl: Seleccionar vista

en: List view
gl: Vista en lista

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
gl: notas:recordatorio;bloc de notas;notas pegañentas;

en: Post notes, tag files!
gl: Envía notas, etiqueta ficheiros!

en: Note-taker
gl: Caderno de notas

en: Create New Note
gl: Crear unha nova nota

en: Custom Font
gl: Tipo de letra personalizada

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
gl: O nome do tipo de letra usado como tipo de letra ao mostrar as notas.

en: Whether to use the system monospace font
gl: Indica se se usa o tipo de letra monoespaciada do sistema

en: New notes color.
gl: Cor das novas notas.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
gl: O nome da cor usada como cor ao crear novas notas.

en: Primary notes provider to use for new notes.
gl: Fornecedor de notas primario a usar para as novas notas.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
gl: O caderno primario é o lugar onde se crean as novas notas.

en: Window maximized
gl: Xanela maximizada

en: Window maximized state.
gl: Estado da xanela maximizada.

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Window size (width and height).
gl: Tamaño da xanela (ancho e alto).

en: Window position
gl: Posición da xanela

en: Window position (x and y).
gl: Posición da xanela (x e y).

en: Text size used by note editor.
gl: Tamaño do texto usado polo editor de notas.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
gl: Hay tres tamaños de texto dispoñíbeis: pequeno, medio (por omisión) e grande.

en: Bold
gl: Negra

en: Italic
gl: Cursiva

en: Strike
gl: Riscar

en: Bullets
gl: Viñetas

en: List
gl: Lista

en: Copy selection to a new note
gl: Copiar selección a unha nova nota

en: No notes
gl: Non hai notas

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
gl: Buscar notas

[ctx: shortcut window]
en: New note
gl: Nova nota

[ctx: shortcut window]
en: Close window
gl: Pechar xanela

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Go back
gl: Atrás

[ctx: shortcut window]
en: Show help
gl: Mostrar axuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
gl: Abrir menú

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
gl: Modo de selección

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
gl: Cancelar o modo selección

[ctx: shortcut window]
en: Select all
gl: Mostrar todo

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
gl: Modo de edición de notas

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
gl: Abrir unha nova xanela

[ctx: shortcut window]
en: Bold
gl: Negriña

[ctx: shortcut window]
en: Italic
gl: Cursiva

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
gl: Riscar

[ctx: shortcut window]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: shortcut window]
en: Redo
gl: Refacer

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
gl: Mover nota ao lixo

en: Import Notes
gl: Importar notas

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Import
gl: _Importar

en: Select import location
gl: Seleccionar a localización para importar

en: Gnote application
gl: Aplicación Gnote

en: Tomboy application
gl: Aplicación Tomboy

en: Custom Location
gl: Localización personalizada

en: Select a Folder
gl: Seleccionar un cartafol

en: _New
gl: _Nova

en: Note color
gl: Cor da nota

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
gl: _Baleiro

en: Exit selection mode
gl: Saír do modo de selección

en: Search note titles, content and notebooks
gl: Buscar títulos de notas, contido e cadernos

en: Selection mode
gl: Modo de selección

en: Open menu
gl: Abrir menú

en: More options
gl: Máis opcións

en: View Trash
gl: Ver o lixo

en: Text Sizes
gl: Tamaños de texto

en: _Large
gl: _Grande

en: _Medium
gl: _Medio

en: _Small
gl: _Pequeno

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Help
gl: Axuda

en: About Notes
gl: Sobre Notas

en: Open in New Window
gl: Abrir nunha nova xanela

en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo
gl: Refacer

en: Notebooks
gl: Cadernos

en: Email this Note
gl: Enviar por correo esta nota

en: Move to Trash
gl: Mover ao lixo

en: Enter a name to create a notebook
gl: Escriba un nome para crear un caderno

en: New notebook
gl: Novo caderno

en: Share note
gl: Compartir nota

en: Open in another window
gl: Abrir noutra xanela

en: Restore
gl: Restaurar

en: Permanently Delete
gl: Eliminar de forma permanente

en: Use System Font
gl: Usar o tipo de letra do sistema

en: Note Font
gl: Tipo de letra da nota

en: Default Color
gl: Cor predeterminado

en: Note Appearance
gl: Aparencia da nota

en: Select the default storage location:
gl: Seleccionar a localización de almacenamento por omisión:

en: Primary Book
gl: Caderno primario

en: Untitled
gl: Sen título

en: Show the application’s version
gl: Mostrar a versión do aplicación

en: Create a new note
gl: Crear unha nova nota

en: [FILE…]
gl: [FICHEIRO…]

en: Take notes and export them everywhere.
gl: Tome notas e expórteas en calquera lugar.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
gl: Non foi posíbel analizar os argumentos

en: GNOME Notes
gl: Notas de GNOME

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
gl: Non é posíbel rexistrar a aplicación

en: Simple notebook for GNOME
gl: Caderno de notas sinxelo para GNOME

en: Note Color
gl: Cor da nota

en: Notebook
gl: Caderno

en: Press the New button to create a note.
gl: Prema o botón Nova para crear unha nota.

en: Oops
gl: Ups

en: Please install “Tracker” then restart the application.
gl: Instale «Tracker» e logo reinicie a aplicación.

en: Click on items to select them
gl: Prema nos elementos para seleccionalos

en: %d selected | %d selected
gl[0]: %d seleccionada
gl[1]: %d seleccionadas

en: Results for %s
gl: Resultados para %s

en: New and Recent
gl: Novo e recente

en: Trash
gl: Lixo

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
gl: Última actualización: %s

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Yesterday
gl: Onte

en: This month
gl: Este mes

en: Today
gl: Hoxe

en: This week
gl: Esta semana

en: This year
gl: Este ano

en: Local storage
gl: Almacenamento local
