bijiben master - en to hr translation catalogue (124 entries)

en: Notes
hr: Bilješke

en: Notes for GNOME
hr: Bilješke za GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
hr: Brz i lagan način za stvaranje raznih bilješka ili jednostavnih popisa. Spremite po želji mnogo bilješka i dijelite ih pomoću e-pošte.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
hr: Možete spremiti svoje bilješke lokalno na svojem računalu ili ih uskladiti s mrežnim uslugama poput ownClouda.

en: Edit view
hr: Uredi prikaz

en: Select view
hr: Odaberi prikaz

en: List view
hr: Zbijeni prikaz

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
hr: bilješke;podsjetnik;bilježnica;ljepljive bilješke;

en: Post notes, tag files!
hr: Dodajte bilješke, označite datoteke!

en: Note-taker
hr: Zabilježivač

en: Create New Note
hr: Stvori novu bilješku

en: Custom Font
hr: Prilagođena slova

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
hr: Naziv slova postavljenih ovdje koristiti će se kao slova pri prikazu bilješke.

en: Whether to use the system monospace font
hr: Treba li koristiti monospace slova sustava

en: New notes color.
hr: Boja nove bilješke.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
hr: Naziv boje postavljen ovdje će se koristiti kao boja pri stvaranju nove bilješke.

en: Primary notes provider to use for new notes.
hr: Glavni pružatelj usluge za nove bilješke.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
hr: Glava bilježnica je mjesto gdje su nove bilješke stvorene.

en: Window maximized
hr: Prozor uvećan

en: Window maximized state.
hr: Stanje uvećanog prozora.

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
hr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Window position
hr: Položaj prozora

en: Window position (x and y).
hr: Položaj prozora (x-os i y-os)

en: Text size used by note editor.
hr: Veličina teksta koju koristi uređivač bilješka.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
hr: Dostupne su tri veličine teksta: mala, srednja (zadana) i velika.

en: Bold
hr: Podebljano

en: Italic
hr: Ukošeno

en: Strike
hr: Precrtano

en: Bullets
hr: Grafičke oznake

en: List
hr: Popis

en: Copy selection to a new note
hr: Kopiraj odabir u novu bilješku

en: No notes
hr: Nema bilješki

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
hr: Pretraži bilješke

[ctx: shortcut window]
en: New note
hr: Nova bilješka

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hr: Idi natrag

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hr: Otvori izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
hr: Način odabira

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
hr: Poništi način odabira

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hr: Odaberi sve

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
hr: Način uređivanja bilješke

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
hr: Otvori u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Bold
hr: Podebljano

[ctx: shortcut window]
en: Italic
hr: Ukošeno

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
hr: Precrtano

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hr: Poništi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hr: Ponovi

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
hr: Premjesti bilješku u smeće

en: Import Notes
hr: Uvezi bilješke

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Import
hr: _Uvezi

en: Select import location
hr: Odaberi lokaciju uvoza

en: Gnote application
hr: Gnote aplikacija

en: Tomboy application
hr: Tomboy aplikacija

en: Custom Location
hr: Prilagođena lokacija

en: Select a Folder
hr: Odaberi mapu

en: _New
hr: _Nova

en: Note color
hr: Boja bilješke

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
hr: _Isprazni

en: Exit selection mode
hr: Zatvori način odabira

en: Search note titles, content and notebooks
hr: Pretraži naslove bilješka, sadržaj i bilježnice

en: Selection mode
hr: Način odabira

en: Open menu
hr: Otvori izbornik

en: More options
hr: Više mogućnosti

en: View Trash
hr: Pogledaj smeće

en: Text Sizes
hr: Veličina teksta

en: _Large
hr: _Mala

en: _Medium
hr: _Srednja

en: _Small
hr: _Velika

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Keyboard Shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

en: Help
hr: Priručnik

en: About Notes
hr: O Bilješkama

en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Undo
hr: Poništi

en: Redo
hr: Ponovi

en: Notebooks
hr: Bilježnice

en: Email this Note
hr: Pošalji ovu bilješku e-poštom

en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: Enter a name to create a notebook
hr: Upišite naziv za stvaranje bilježnice

en: New notebook
hr: Nova bilježnica

en: Share note
hr: Podijeli bilješku

en: Open in another window
hr: Otvori u drugom prozoru

en: Restore
hr: Vrati

en: Permanently Delete
hr: Trajno obriši

en: Use System Font
hr: Koristi slova sustava

en: Note Font
hr: Slova bilješke

en: Default Color
hr: Zadana slova

en: Note Appearance
hr: Pojavljivanje bilješke

en: Select the default storage location:
hr: Odaberi zadanu lokaciju pohrane:

en: Primary Book
hr: Glavna bilježnica

en: Untitled
hr: Neimenovano

en: Show the application’s version
hr: Prikaži inačicu aplikacije

en: Create a new note
hr: Stvori novu bilješku

en: [FILE…]
hr: [DATOTEKA...]

en: Take notes and export them everywhere.
hr: Stvorite bilješku i izvezite ju bilo gdje.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
hr: Nemoguća obrada argumenata

en: GNOME Notes
hr: GNOME Bilješke

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
hr: Nemoguća registracija aplikacije

en: Simple notebook for GNOME
hr: Jednostavna bilježnica za GNOME

en: Note Color
hr: Boja bilješke

en: Notebook
hr: Bilježnica

en: Press the New button to create a note.
hr: Pritisnite 'Nova' tipku za stvaranje bilješke.

en: Oops
hr: Ups

en: Please install “Tracker” then restart the application.
hr: Instalirajte “Pratitelja” zatim ponovno pokrenite aplikaciju.

en: Click on items to select them
hr: Kliknite na stavku za odabir

en: %d selected | %d selected
hr[0]: %d odabrana
hr[1]: %d odabrane
hr[2]: %d odabrano

en: Results for %s
hr: Rezultati za %s

en: New and Recent
hr: Novo i nedavno

en: Trash
hr: Smeće

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
hr: Posljednja nadopuna: %s

en: Unknown
hr: Nepoznata

en: Yesterday
hr: Jučer

en: This month
hr: Ovaj mjesec

en: Today
hr: Danas

en: This week
hr: Ovaj tjedan

en: This year
hr: Ove godine

en: Local
hr: Lokalno

en: Local storage
hr: Lokalna pohrana
