gnome-notes master - en to hu translation catalogue (124 entries)

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Notes for GNOME
hu: Jegyzetfüzet a GNOME-hoz

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
hu: Egy gyors és könnyű módja a szabad stílusú jegyzetek készítésének vagy egyszerű listák leírásához. Tároljon annyi jegyzetet, amennyit csak szeretne, és ossza meg őket e-mailben.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
hu: A jegyzeteket tárolhatja helyben a számítógépén, vagy szinkronizálhat az olyan online szolgáltatásokkal mint az ownCloud.

en: Edit view
hu: Szerkesztés nézet

en: Select view
hu: Kijelölés nézet

en: List view
hu: Lista nézet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
hu: jegyzet;emlékeztető;jegyzetfüzet;ragadós;cetli;

en: Post notes, tag files!
hu: Írjon jegyzeteket, címkézzen fájlokat!

en: Note-taker
hu: Jegyzetkezelő

en: Create New Note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: Custom Font
hu: Egyéni betűkészlet

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
hu: A jegyzetek az itt megadott nevű betűkészlettel jelennek meg.

en: Whether to use the system monospace font
hu: Használja-e a rendszer rögzített szélességű betűkészletét

en: New notes color.
hu: Új jegyzetek színe.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
hu: Az itt megadott szín neve lesz használva színként új jegyzet létrehozásakor.

en: Primary notes provider to use for new notes.
hu: Elsődlegesen használandó jegyzetszolgáltató új jegyzetekhez.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
hu: Az elsődleges jegyzettömb az a hely, ahol új jegyzetek jönnek létre.

en: Window maximized
hu: Ablak teljes méretű

en: Window maximized state.
hu: Az ablak maximalizált állapota.

en: Window size
hu: Ablakméret

en: Window size (width and height).
hu: Ablak mérete (szélesség és magasság).

en: Window position
hu: Ablakpozíció

en: Window position (x and y).
hu: Ablakpozíció (x és y).

en: Text size used by note editor.
hu: A jegyzetszerkesztő által használt szövegméret.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
hu: A következő három méret érhető el: kicsi, közepes (alapértelmezett) és nagy.

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Strike
hu: Áthúzott

en: Bullets
hu: Felsorolás

en: List
hu: Lista

en: Copy selection to a new note
hu: Kijelölés új jegyzetbe másolása

en: No notes
hu: Nincsenek jegyzetek

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
hu: Jegyzetek keresése

[ctx: shortcut window]
en: New note
hu: Új jegyzet

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hu: Ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Kilépés

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hu: Ugrás vissza

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hu: Menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
hu: Kijelölési mód

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
hu: Kilépés a kijelölési módból

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hu: Összes kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
hu: Jegyzetszerkesztő mód

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
hu: Megnyitás új ablakban

[ctx: shortcut window]
en: Bold
hu: Félkövér

[ctx: shortcut window]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
hu: Áthúzott

[ctx: shortcut window]
en: Undo
hu: Visszavonás

[ctx: shortcut window]
en: Redo
hu: Újra

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Import Notes
hu: Jegyzetek importálása

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Import
hu: _Importálás

en: Select import location
hu: Válasszon importálási helyet

en: Gnote application
hu: Gnote alkalmazás

en: Tomboy application
hu: Tomboy alkalmazás

en: Custom Location
hu: Egyéni hely

en: Select a Folder
hu: Válasszon egy mappát

en: _New
hu: Ú_j

en: Note color
hu: Jegyzet színe

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
hu: Ü_rítés

en: Exit selection mode
hu: Kilépés a kijelölési módból

en: Search note titles, content and notebooks
hu: Keresés jegyzetcímekben, -tartalmakban és gyűjteményekben

en: Selection mode
hu: Kijelölési mód

en: Open menu
hu: Menü megnyitása

en: More options
hu: További beállítások

en: View Trash
hu: Kuka megtekintése

en: Text Sizes
hu: Szövegméretek

en: _Large
hu: _Nagy

en: _Medium
hu: Kö_zepes

en: _Small
hu: _Kicsi

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Help
hu: Súgó

en: About Notes
hu: A Jegyzetek névjegye

en: Open in New Window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: Újra

en: Notebooks
hu: Jegyzettömbök

en: Email this Note
hu: Jegyzet küldése e-mailben

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Enter a name to create a notebook
hu: Adjon meg egy nevet a jegyzettömb létrehozásához

en: New notebook
hu: Új jegyzettömb

en: Share note
hu: Jegyzet megosztása

en: Open in another window
hu: Megnyitás másik ablakban

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Permanently Delete
hu: Végleges törlés

en: Use System Font
hu: Rendszer betűkészletének használata

en: Note Font
hu: Jegyzet betűkészlete

en: Default Color
hu: Alapértelmezett szín

en: Note Appearance
hu: Jegyzet megjelenése

en: Select the default storage location:
hu: Válassza ki az alapértelmezett tárolóhelyet:

en: Primary Book
hu: Elsődleges könyv

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Show the application’s version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: Create a new note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: [FILE…]
hu: [FÁJL…]

en: Take notes and export them everywhere.
hu: Jegyzetek készítése és azok exportálása mindenhová.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
hu: Az argumentumok nem dolgozhatók fel

en: GNOME Notes
hu: GNOME jegyzetek

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
hu: Az alkalmazás nem regisztrálható

en: Simple notebook for GNOME
hu: Egyszerű jegyzetfüzet a GNOME-hoz

en: Note Color
hu: Jegyzet színe

en: Notebook
hu: Jegyzettömb

en: Press the New button to create a note.
hu: Nyomja meg az új gombot egy jegyzet létrehozásához.

en: Oops
hu: Hoppá

en: Please install “Tracker” then restart the application.
hu: Telepítse a „Tracker” csomagot, majd indítsa újra az alkalmazást.

en: Click on items to select them
hu: Kattintson az elemekre a kiválasztásukhoz

en: %d selected | %d selected
hu[0]: %d kiválasztva
hu[1]: %d kiválasztva

en: Results for %s
hu: Találatok erre: %s

en: New and Recent
hu: Új és legutóbbi

en: Trash
hu: Kuka

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
hu: Utoljára frissítve: %s

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: Today
hu: Ma

en: This week
hu: Ezen a héten

en: This year
hu: Ebben az évben

en: Local
hu: Helyi

en: Local storage
hu: Helyi tároló
