bijiben master - en to sl_SI translation catalogue (126 entries)

en: Notes
sl_SI: Sporočilca

en: Notes for GNOME
sl_SI: Sporočilca za GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
sl_SI: Enostaven in hiter način za ustvarjanje sporočilc in seznamov. Pripraviti je mogoče neomejeno število zabeležki in jih pošiljati po elektronski pošti.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
sl_SI: Sporočilca je mogoče shraniti krajevno na računalniku ali pa ga uskladiti s spletnimi storitvami, kot je ownCloud.

en: Edit view
sl_SI: Urejevalni pogled

en: Select view
sl_SI: Izbor pogleda

en: List view
sl_SI: Seznamski pogled

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
sl_SI: sporočilca;sporočila;opomniki;seznami;zapiski,papirčki;

en: Post notes, tag files!
sl_SI: Objava sporočilc, označevanje datotek!

en: Note-taker
sl_SI: Zapisovalnik sporočilc

en: Create New Note
sl_SI: Ustvari novo sporočilce

en: Custom Font
sl_SI: Pisava po meri

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
sl_SI: Nastavljena pisava bo uporabljena kot privzeta za vsa sporočilca.

en: Whether to use the system monospace font
sl_SI: Ali naj se uporabi privzeta sistemska pisava enake širine znakov

en: New notes color.
sl_SI: Privzeta barva novih sporočilc.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
sl_SI: Nastavljena barva bo uporabljena kot privzeta za nova ustvarjena sporočilca.

en: Primary notes provider to use for new notes.
sl_SI: Ponudnik upravljanja sporočilc, ki naj bo uporabljen za nova sporočilca.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
sl_SI: Osnovna beležnica je mesto, kjer bodo ustvarjena nova sporočilca.

en: Window maximized
sl_SI: Razpeto okno

en: Window maximized state.
sl_SI: Razpeto glavno okno.

en: Window size
sl_SI: Velikost okna

en: Window size (width and height).
sl_SI: Velikost okna (širina in višina).

en: Window position
sl_SI: Položaj okna

en: Window position (x and y).
sl_SI: Položaj okna (osi x in y).

en: Text size used by note editor.
sl_SI: Velikost besedila, ki je prikazana v urejevalniku.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
sl_SI: Na voljo so tri velikosti: majhna, srednja (uporabljena privzeto) in velika.

en: Bold
sl_SI: Krepko

en: Italic
sl_SI: Ležeče

en: Strike
sl_SI: Prečrtano

en: Bullets
sl_SI: Vrstične oznake

en: List
sl_SI: Seznam

en: Indent
sl_SI: Zamakni

en: Outdent
sl_SI: Primakni

en: Copy selection to a new note
sl_SI: Kopiraj izbor v novo sporočilce

en: No notes
sl_SI: Ni sporočilc

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
sl_SI: Poišče sporočilca

[ctx: shortcut window]
en: New note
sl_SI: Ustvari novo sporočilce

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sl_SI: Zapre okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl_SI: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sl_SI: Skoči nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sl_SI: Odpre meni

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
sl_SI: Izbirni način

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
sl_SI: Prekliče izbirni način

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sl_SI: Izbere vse predmete

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
sl_SI: Preklopi način urejanja sporočilc

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
sl_SI: Odpre v novem oknu

[ctx: shortcut window]
en: Bold
sl_SI: Izbere krepko pisavo

[ctx: shortcut window]
en: Italic
sl_SI: Izbere ležečo pisavo

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
sl_SI: Izbere prečrtano besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sl_SI: Razveljavi

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sl_SI: Ponovno uveljavi

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
sl_SI: Premakne v smeti

en: Import Notes
sl_SI: Uvozi sporočilca

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Import
sl_SI: _Uvozi

en: Select import location
sl_SI: Izbor mesta

en: Gnote application
sl_SI: Program Gnote

en: Tomboy application
sl_SI: Program Tomboy

en: Custom Location
sl_SI: Mesto po meri

en: Select a Folder
sl_SI: Izbor mape

en: _New
sl_SI: _Novo

en: Note color
sl_SI: Barva sporočilca

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
sl_SI: _Izprazni

en: Exit selection mode
sl_SI: Končan izbirni način

en: Search note titles, content and notebooks
sl_SI: Iskanje naslovov in vsebine sporočilc in zbirk

en: Selection mode
sl_SI: Izbirni način

en: Open menu
sl_SI: Odpri meni

en: More options
sl_SI: Več podrobnosti

en: View Trash
sl_SI: Poglej smeti

en: Text Sizes
sl_SI: Velikost besedila

en: _Large
sl_SI: _Velika

en: _Medium
sl_SI: _Srednja

en: _Small
sl_SI: _Majhna

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice‫

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: About Notes
sl_SI: O programu

en: Open in New Window
sl_SI: Odpri v novem oknu

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Redo
sl_SI: Ponovi

en: Notebooks
sl_SI: Beležnice

en: Email this Note
sl_SI: Pošlji to sporočilce

en: Move to Trash
sl_SI: Premakni v smeti

en: Enter a name to create a notebook
sl_SI: Ime nove beležnice

en: New notebook
sl_SI: Ustvari

en: Share note
sl_SI: Objavi sporočilce

en: Open in another window
sl_SI: Odpri v novem oknu

en: Restore
sl_SI: Obnovi

en: Permanently Delete
sl_SI: Trajno izbriši

en: Use System Font
sl_SI: Uporabi sistemsko pisavo

en: Note Font
sl_SI: Pisava sporočilca

en: Default Color
sl_SI: Privzeta barva

en: Note Appearance
sl_SI: Videz programa

en: Select the default storage location:
sl_SI: Privzeto mesto za shranjevanje:

en: Primary Book
sl_SI: Osnovni imenik stikov

en: Untitled
sl_SI: Neimenovano

en: Show the application’s version
sl_SI: Pokaži različico programa

en: Create a new note
sl_SI: Ustvari novo sporočilce

en: [FILE…]
sl_SI: [DATOTEKA ...]

en: Take notes and export them everywhere.
sl_SI: Beleži sporočilca in jih izvozi kamorkoli.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
sl_SI: Ni mogoče razčleniti argumentov

en: GNOME Notes
sl_SI: Opombe GNOME

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
sl_SI: Ni mogoče vpisati programa

en: Simple notebook for GNOME
sl_SI: Enostavna sporočilca za GNOME

en: Note Color
sl_SI: Barva sporočilca

en: Notebook
sl_SI: Beležnica

en: Press the New button to create a note.
sl_SI: Pritisnite na gumb za ustvarjanje novega sporočilca.

en: Oops
sl_SI: Ojoj, napaka

en: Please install “Tracker” then restart the application.
sl_SI: Namestiti je treba paket »tracker« in nato program znova zagnati.

en: Click on items to select them
sl_SI: S klikom se predmet izbere

en: %d selected | %d selected
sl_SI[0]: %d izbranih
sl_SI[1]: %d izbrana
sl_SI[2]: %d izbrani
sl_SI[3]: %d izbrane

en: Results for %s
sl_SI: Rezultati za %s

en: New and Recent
sl_SI: Novo in nedavno

en: Trash
sl_SI: Smeti

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
sl_SI: Nazadnje posodobljeno: %s

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: This month
sl_SI: Ta mesec

en: Today
sl_SI: Danes

en: This week
sl_SI: Ta teden

en: This year
sl_SI: To leto

en: Local
sl_SI: Krajevno

en: Local storage
sl_SI: Krajevna shramba
