bijiben master - en to sr translation catalogue (124 entries)

en: Notes
sr: Белешке

en: Notes for GNOME
sr: Белешке за Гном

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
sr: Једноставан и лак начин за писање белешки слободним стилом и стварање једноставних спискова. Сачувајте колико год белешки желите и поделите их електронском поштом.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
sr: Можете складиштити ваше белешке локално на вашем рачунару или их ускладити са мрежним услугама као што су мојОблак (ownCloud).

en: Edit view
sr: Уреди приказ

en: Select view
sr: Преглед одабира

en: List view
sr: Преглед списком

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
sr: notes;reminder;notebook;sticky notes;белешке;подсетник;свеска;beleške;podsetnik;sveska;

en: Post notes, tag files!
sr: Поставите белешке, назначите датотеке!

en: Note-taker
sr: Хватач белешки

en: Create New Note
sr: Направи нову белешку

en: Custom Font
sr: Произвољни словни лик

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
sr: Назив словног лика овде подешен биће коришћен приликом приказивања белешки.

en: Whether to use the system monospace font
sr: Да ли ће бити коришћен системски словни лик утврђене ширине

en: New notes color.
sr: Боја нове белешке.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
sr: Назив боје овде подешен биће коришћен приликом стварања нових белешки.

en: Primary notes provider to use for new notes.
sr: Главни достављач белешки за нове белешке.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
sr: Главна бележница је место где се стварају нове белешке.

en: Window maximized
sr: Увећавање прозора

en: Window maximized state.
sr: Стање увећаног прозора.

en: Window size
sr: Величина прозора

en: Window size (width and height).
sr: Величина прозора (ширина и висина).

en: Window position
sr: Положај прозора

en: Window position (x and y).
sr: Положај прозора (положено и усправно).

en: Text size used by note editor.
sr: Величина текста коју користи уређивач белешки.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
sr: Доступне су три величине текста, мала, средња (подразумевано) и велика.

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Strike
sr: Прецртано

en: Bullets
sr: Тачкасти списак

en: List
sr: Списак

en: Copy selection to a new note
sr: Копирај избор у нову белешку

en: No notes
sr: Нема белешки

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
sr: Претраживање белешки

[ctx: shortcut window]
en: New note
sr: Прави нову белешку

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Затвара прозор

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Изађи

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Иди назад

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sr: Отвори мени

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
sr: Режим бирања

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
sr: Укида режим бирања

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Бира све

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
sr: Режим уређивања белешке

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
sr: Отвори у новом прозору

[ctx: shortcut window]
en: Bold
sr: Подебљано

[ctx: shortcut window]
en: Italic
sr: Искошено

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
sr: Прецртано

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sr: Понови

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
sr: Помера белешку у смеће

en: Import Notes
sr: Увезите белешке

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Import
sr: Увез_и

en: Select import location
sr: Изаберите путању за увоз

en: Gnote application
sr: Гномове белешке

en: Tomboy application
sr: Томичине белешке

en: Custom Location
sr: Произвољна путања

en: Select a Folder
sr: Изабери фасциклу

en: _New
sr: _Нова

en: Note color
sr: Боја белешке

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
sr: Исп_разни

en: Exit selection mode
sr: Изађите из режима избора

en: Search note titles, content and notebooks
sr: Тражите наслове, садржај и бележнице

en: Selection mode
sr: Режим избора

en: Open menu
sr: Отвори изборник

en: More options
sr: Више опција

en: View Trash
sr: Погледај смеће

en: Text Sizes
sr: Величине текста

en: _Large
sr: Ве_лика

en: _Medium
sr: _Средња

en: _Small
sr: _Мала

en: Preferences
sr: Поставке

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Help
sr: Помоћ

en: About Notes
sr: О Белешкама

en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo
sr: Поврати

en: Notebooks
sr: Бележнице

en: Email this Note
sr: Пошаљите ел. поштом ову белешку

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Enter a name to create a notebook
sr: Унесите назив да направите бележницу

en: New notebook
sr: Нова бележница

en: Share note
sr: Делите белешку

en: Open in another window
sr: Отвори у другом прозору

en: Restore
sr: Поврати

en: Permanently Delete
sr: Трајно обриши

en: Use System Font
sr: Користи словни лик система

en: Note Font
sr: Словни лик белешке

en: Default Color
sr: Основна боја

en: Note Appearance
sr: Изглед белешке

en: Select the default storage location:
sr: Изаберите основно место за чување:

en: Primary Book
sr: Основна књига

en: Untitled
sr: Неименована

en: Show the application’s version
sr: Прикажи издање програма

en: Create a new note
sr: Прави нову белешку

en: [FILE…]
sr: [ДАТОТЕКА...]

en: Take notes and export them everywhere.
sr: Хватајте белешке и извозите их свуда.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
sr: Не могу да обрадим аргументе

en: GNOME Notes
sr: Гномове белешке

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
sr: Не могу да забележим програм

en: Simple notebook for GNOME
sr: Једноставна бележница за Гном

en: Note Color
sr: Боја белешке

en: Notebook
sr: Бележница

en: Press the New button to create a note.
sr: Притисните дугме „Ново“ да направите белешку.

en: Oops
sr: Упс

en: Please install “Tracker” then restart the application.
sr: Инсталирајте „Трагача“ (енг. Tracker) и поново покрените програм.

en: Click on items to select them
sr: Кликните на ставке да их изаберете

en: %d selected | %d selected
sr[0]: %d је изабрана
sr[1]: %d су изабране
sr[2]: %d је изабрано
sr[3]: Изабраних — %d

en: Results for %s
sr: Резултати за „%s“

en: New and Recent
sr: Нове и скорашње

en: Trash
sr: Смеће

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
sr: Последња измена: %s

en: Unknown
sr: Непознато

en: Yesterday
sr: Јуче

en: This month
sr: Овог месеца

en: Today
sr: Данас

en: This week
sr: Ове недеље

en: This year
sr: Ове године

en: Local
sr: Месно

en: Local storage
sr: Месно складиште
