bijiben master - en to or translation catalogue (100 entries)

en: Notes is an editor allowing to make simple lists for later use.
or: ଟିପ୍ପଣୀଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଏକ ସମ୍ପାଦକ ଯାହାକି ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟ ପାଇଁ ସରଳ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ।

en: It allows to use ownCloud as a storage location and online editor.
or: ଏହା ownCloud କୁ ସଂରକ୍ଷଣ ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଅନଲାଇନ୍‌ ସମ୍ପାଦକ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ।

en: Notes
or: ଟିପ୍ପଣୀ

en: notes;reminder;
or: ଟିପ୍ପଣୀ;ସ୍ମାରକ;

en: Post notes, tag files!
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଦିଅନ୍ତୁ, ଫାଇଲଗୁଡ଼ିକୁ ଲଗାନ୍ତୁ!

en: Note-taker
or: ନୋଟ-ଗ୍ରହଣକାରୀ

en: Custom Font
or: ଇଚ୍ଛାରୂପୀ ଅକ୍ଷରରୂପ

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
or: ଏଠାରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବା ଫଣ୍ଟ ନାମ ଟିପ୍ପଣୀଗୁଡିକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ବେଳେ ଫଣ୍ଟ ପରି ଉପୟୋଗ ହେବ।

en: Whether to use the system monospace font
or: ତନ୍ତ୍ର ମୋନୋସ୍ପେସ୍‌ ଫଣ୍ଟ ଉପଯୋଗ କରାଯିବ କି ନାହିଁ

en: New notes color.
or: ନୂତନ ଟିପ୍ପଣୀ ରଙ୍ଗ।

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
or: ଏଠାରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବା ରଙ୍ଗ ନାମ ଟିପ୍ପଣୀଗୁଡିକୁ ନୂତନ ଟିପ୍ପଣୀ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ବେଳେ ରଙ୍ଗ ପରି ଉପୟୋଗ ହେବ।

en: Primary notes provider to use for new notes.
or: ନୂତନ ଟିପ୍ପଣୀଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ଟିପ୍ପଣୀ ପ୍ରଦାତା।

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
or: ପ୍ରାଥମିକ ଟିପାଖାତାଟି ହେଉଛି ସେହି ସ୍ଥାନ ଯେଉଁଠି ନୂତନ ଟିପ୍ପଣୀଗୁଡ଼ିକ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥାଏ।

en: Window maximized
or: ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଶେଷ ସୀମା ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ବଢାନ୍ତୁ

en: Window maximized state.
or: ୱିଣ୍ଡୋର ବୃହତ୍ତମ ଅବସ୍ଥା।

en: Window size
or: ୱିଣ୍ଡୋ ଆକାର

en: Window size (width and height).
or: ୱିଣ୍ଡୋ ଆକାର (ଓସାର ଏବଂ ଉଚ୍ଚତା)।

en: Window position
or: ୱିଣ୍ଡୋର ଅବସ୍ଥାନ

en: Window position (x and y).
or: ୱିଣ୍ଡୋର ଅବସ୍ଥାନ(x ଏବଂ y)।

en: Simple notebook for GNOME
or: GNOME ପାଇଁ ସରଳ ଟିପାଖାତା

en: Show the application's version
or: ପ୍ରୟୋଗର ସଂସ୍କରଣକୁ ଦର୍ଶାନ୍ତୁ

en: Create a new note
or: ଗୋଟିଏ ନୂଆ ଟିପ୍ପଣୀ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ

en: Take notes and export them everywhere.
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଲେଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ରପ୍ତାନି କରନ୍ତୁ।

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
or: ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରଚରଗୁଡ଼ିକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିପାରିଲା ନାହିଁ

en: GNOME Notes
or: GNOME ଟିପ୍ପଣୀ

en: Could not register the application
or: ପ୍ରୟୋଗ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ

en: Note Color
or: ଟିପ୍ପଣୀ ରଙ୍ଗ

note: Cut
en: Cut
or: କାଟନ୍ତୁ

note: Copy
en: Copy
or: ନକଲ

note: 'n paste
en: Paste
or: ଲଗାନ୍ତୁ

en: Bold
or: ଗାଢ଼

en: Italic
or: ତେର୍ଚ୍ଛା

en: Strike
or: ସ୍ଟ୍ରାଇକ

en: Copy selection to a new note
or: ବଛାକୁ ନୂତନ ଟିପ୍ପଣୀରେ ନକଲ କରନ୍ତୁ

en: No notes
or: କୌଣସି ଟିପ୍ପଣୀ ନାହିଁ

en: Press the new button to create a note.
or: ଟିପ୍ପଣୀ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ନୂତନ ବଟନକୁ ଦବାନ୍ତୁ।

en: Oops
or: ଆହାଃ

en: Please install 'Tracker' then restart the application.
or: 'Tracker' କୁ ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ ତାପରେ ପ୍ରୟୋଗକୁ ପୁନଃଚାଳନ କରନ୍ତୁ।

en: Custom Location
or: ଇଚ୍ଛାମୁତାବକ ଅବସ୍ଥାନ

en: Import Notes
or: ଟିପ୍ପଣୀଗୁଡ଼ିକୁ ଆମଦାନୀ କରନ୍ତୁ

en: Import
or: ଆମଦାନୀ

en: Select import location
or: ଆମଦାନୀ ଅବସ୍ଥାନକୁ ବାଛନ୍ତୁ

en: Tomboy application
or: Tomboy ପ୍ରୟୋଗ

en: Gnote application
or: Gnote ପ୍ରୟୋଗ

en: Load More
or: ଅଧିକ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Loading...
or: ଧାରଣ କରୁଅଛି...

en: Click on items to select them
or: ସେଗୁଡ଼ିକୁ ବାଛିବା ପାଇଁ ବସ୍ତୁଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

en: %d selected | %d selected
or[0]: %d ଚୟିତ
or[1]: %d ଚୟିତ

en: Search note titles, content and notebooks
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଶୀର୍ଷକ, ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏବଂ ଟିପା ଖାତାଗୁଡ଼ିକୁ ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

note: Select
en: Cancel
or: ବାତିଲ

en: Exit selection mode
or: ଚୟନ ଧାରାରୁ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରନ୍ତୁ

en: Results for %s
or: %s ପାଇଁ ଫଳାଫଳଗୁଡ଼ିକ

en: New and Recent
or: ନୂତନ ଏବଂ ସାମ୍ପ୍ରତିକ

en: _New
or: ନୂତନ (_N)

en: Selection mode
or: ଚୟନ ପ୍ରକାର

en: View notes and notebooks in a list
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଏବଂ ଟିପା ଖାତାଗୁଡ଼ିକୁ ତାଲିକା ଆକାରରେ ଦେଖନ୍ତୁ

en: View notes and notebooks in a grid
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଏବଂ ଟିପା ଖାତାଗୁଡ଼ିକୁ ଗ୍ରୀଡ ଆକାରରେ ଦେଖନ୍ତୁ

en: Trash
or: ଆବର୍ଜନା ପାତ୍ର

note: Add Empty-Bin * translators : Empty is the verb. * This action permanently deletes notes
en: Empty
or: ଖାଲି

en: Untitled
or: ଶୀର୍ଷକ ହୀନ

en: Open in New Window
or: ନୂତନ ୱିଣ୍ଡୋରେ ଖୋଲନ୍ତୁ

note: Undo Redo separator
en: Undo
or: ପଦକ୍ଷେପ ବାତିଲ

en: Redo
or: ପୁଣିଥରେ କରନ୍ତୁ

note: Bullets, ordered list, separator Bullets : unordered list format
en: Bullets
or: ଗୁଳିଗୁଡିକ

note: Ordered list as 1.mouse 2.cats 3.dogs
en: Numbered List
or: ସାଙ୍ଖିକ ତାଲିକା

note: Notes tags
en: Notebooks
or: ଟିପାଖାତା

note: Share
en: Email this Note
or: ଏହି ଟିପ୍ପଣୀକୁ ଇମେଲ କରନ୍ତୁ

note: Delete Note Trash notes
en: Move to Trash
or: ଆବର୍ଜନାପାତ୍ରକୁ ପଠାନ୍ତୁ

en: More options…
or: ଅଧିକ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ…

en: Note color
or: ଟିପ୍ପଣୀ ରଙ୍ଗ

en: Notebook
or: ଟିପାଖାତା

en: Note
or: ଟିପ୍ପଣୀ

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s <b>Last Updated</b>'
en: <b>Last updated</b> %s
or: <b>ଅନ୍ତିମଥର ଅଦ୍ୟତିତ</b> %s

en: Enter a name to create a notebook
or: ଟିପା ଖାତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ପାଇଁ ଏକ ନାମ ଭରଣ କରନ୍ତୁ

en: New notebook
or: ନୂତନ ଟିପା ଖାତା

en: _Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ (_C)

en: _OK
or: ଠିକ ଅଛି (_O)

note: Restore (do not show)
en: Restore
or: ପୁନଃସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ

en: Share note
or: ଟିପ୍ପଣୀକୁ ସହଭାଗ କରନ୍ତୁ

note: Detach
en: Open in another window
or: ଅନ୍ୟଏକ ୱିଣ୍ଡୋରେ ଖୋଲନ୍ତୁ

note: Permanently delete (do not show )
en: Permanently Delete
or: ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

note: Use System Font
en: Use System Font
or: ତନ୍ତ୍ର ଫଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ

note: Default font
en: Note Font
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଫଣ୍ଟ

note: Default color
en: Default Color
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ରଙ୍ଗ

en: Preferences
or: ପସନ୍ଦ

en: Note Edition
or: ଟିପ୍ପଣୀ ପ୍ରକାଶନ

en: Primary Book
or: ପ୍ରାଥମିକ ବହି

en: Today
or: ଆଜି

en: Yesterday
or: ଗତକାଲି

en: This week
or: ଏହି ସପ୍ତାହ

en: This month
or: ଏହି ମାସ

en: This year
or: ଏହି ବର୍ଷ

en: Unknown
or: ଅଜଣା

en: Local storage
or: ସ୍ଥାନୀୟ ସଂରକ୍ଷଣ

en: _Import Notes
or: ଟିପ୍ପଣୀ ଆମଦାନି କରନ୍ତୁ (_I)

en: _View Trash
or: ଆବର୍ଜନା ପାତ୍ରକୁ ଦେଖନ୍ତୁ (_V)

en: _Preferences
or: ପସନ୍ଦ (_P)

en: _Help
or: ସହାୟତା (_H)

en: _About
or: ବିବରଣୀ (_A)

en: _Quit
or: ବିଦାୟ ନିଅନ୍ତୁ (_Q)
