bijiben master - en to oc translation catalogue (122 entries)

en: Notes
oc: Nòtas

en: Notes for GNOME
oc: Quasernet de nòtas per GNOME

en: A quick and easy way to make freeform notes or jot down simple lists. Store as many notes as you like and share them by email.
oc: Un biais rapid e facil per notar o listar causas. Gardatz tantas de nòtas que volgatz e partejatz-las per email.

en: You can store your notes locally on your computer or sync with online services like ownCloud.
oc: Podetz gardar vòstras nòtas localament sus vòstre ordenador o las sincronizar amb de servicis en linha coma ownCloud.

en: Edit view
oc: Vista modificacion

en: Select view
oc: Seleccion de la vista

en: List view
oc: Vista en lista

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: notes;reminder;notebook;sticky notes;
oc: notes;reminder;notebook;sticky notes;nòtas; nòta;rapèl;

en: Post notes, tag files!
oc: Publicar de nòtas, etiquetar de fichièrs !

en: Note-taker
oc: Editor de nòtas

en: Create New Note
oc: Crear una novèla nòta

en: Custom Font
oc: Poliça personalizada

en: The font name set here will be used as the font when displaying notes.
oc: La poliça causida aicí serà utilizada per l'afichatge de las nòtas.

en: Whether to use the system monospace font
oc: Indica se cal utilizar la poliça de chassa fixa del sistèma

en: New notes color.
oc: Novèla color de nòtas.

en: The color name set here will be used as the color when creating new notes.
oc: La color causida aicí serà utilizada per las nòtas novèlas.

en: Primary notes provider to use for new notes.
oc: Provesidor de nòtas principala d'utilizar per las nòtas novèlas.

en: The primary notebook is the place where new notes are created.
oc: Lo quasernet principal es l'endreit ont las nòtas novèlas son creadas.

en: Window maximized
oc: Fenèstra maximizada

en: Window maximized state.
oc: Estat maximizat de la fenèstra principala.

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Talha de la fenèstra (largor e nautor).

en: Window position
oc: Posicion de la fenèstra

en: Window position (x and y).
oc: Posicion de la fenèstra (x e y).

en: Text size used by note editor.
oc: Talha de tèxt utilizada per l'editor de nòta.

en: There are three text sizes available: small, medium (default) and large.
oc: I a tres talhas de tèxt disponiblas : pichona, mejana (per defaut) e granda.

en: Bold
oc: Gras

en: Italic
oc: Italica

en: Strike
oc: Raiat

en: Bullets
oc: Piuses

en: List
oc: Lista

en: Copy selection to a new note
oc: Copiar la seleccion cap a una nòta novèla

en: No notes
oc: Cap de nòta

[ctx: shortcut window]
en: Search notes
oc: Partejar las nòtas

[ctx: shortcut window]
en: New note
oc: Novèl quasernet de nòtas

[ctx: shortcut window]
en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Go back
oc: Retorn

[ctx: shortcut window]
en: Show help
oc: Afichar l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
oc: Dobrir lo menú

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Selection mode
oc: Seleccion del mòde

[ctx: shortcut window]
en: Cancel selection mode
oc: Anullar la seleccion de mòde

[ctx: shortcut window]
en: Select all
oc: Tot seleccionar

[ctx: shortcut window]
en: Note edit mode
oc: Mòde de modificacion de nòta

[ctx: shortcut window]
en: Open in a new window
oc: Dobrir dins una fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Bold
oc: Gras

[ctx: shortcut window]
en: Italic
oc: Italica

[ctx: shortcut window]
en: Strike through
oc: Raiat

[ctx: shortcut window]
en: Undo
oc: Anullar

[ctx: shortcut window]
en: Redo
oc: Restablir

[ctx: shortcut window]
en: Move note to trash
oc: Desplaçar dins l'escobilhièr

en: Import Notes
oc: Importar de nòtas

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Import
oc: _Importar

en: Select import location
oc: Seleccionar l'emplaçament d'importar

en: Gnote application
oc: Aplicacion Gnote

en: Tomboy application
oc: Aplicacion Tomboy

en: Custom Location
oc: Emplaçament personalizat

en: Select a Folder
oc: Seleccionar un dorsièr

en: _New
oc: _Novèl

en: Note color
oc: Color de la nòta

note: Translators: “Empty” is a verb.
en: _Empty
oc: _Voidar

en: Exit selection mode
oc: Sortir del mòde de seleccion

en: Search note titles, content and notebooks
oc: Recercar dins los títols, lo contengut e los quasernets

en: Selection mode
oc: Mòde de seleccion

en: Open menu
oc: Dobrir lo menú

en: More options
oc: Mai d'opcions

en: View Trash
oc: Afichar l'escobilhièr

en: Text Sizes
oc: Talhas de tèxt

en: _Large
oc: _Granda

en: _Medium
oc: _Mejana

en: _Small
oc: _Pichona

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis clavièr

en: Help
oc: Ajuda

en: About Notes
oc: A prepaus de nòtas

en: Open in New Window
oc: Dobrir dins una fenèstra novèla

en: Undo
oc: Anullar

en: Redo
oc: Restablir

en: Notebooks
oc: Quasernets

en: Email this Note
oc: Mandar aquesta nòta per corrièl

en: Move to Trash
oc: Desplaçar dins l'escobilhièr

en: Enter a name to create a notebook
oc: Picar un nom per crear un quasernet

en: New notebook
oc: Novèl quasernet de nòtas

en: Share note
oc: Partejar la nòta

en: Open in another window
oc: Dobrir dins una fenèstra novèla

en: Restore
oc: Restablir

en: Permanently Delete
oc: Suprimir definitivament

en: Use System Font
oc: Utilizar la poliça del sistèma

en: Note Font
oc: Poliça de caractèrs de la nòta

en: Default Color
oc: Color per defaut

en: Note Appearance
oc: Aparéncia de la nòta

en: Select the default storage location:
oc: Seleccionar l'emplaçament per defaut

en: Primary Book
oc: Quasernet principal

en: Untitled
oc: Sens títol

en: Show the application’s version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

en: Create a new note
oc: Crear una novèla nòta

en: [FILE…]
oc: [FICHIÈR...]

en: Take notes and export them everywhere.
oc: Prenètz de nòtas e exportatz-las pertot.

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not parse arguments
oc: Impossible d'analisar los arguments

en: GNOME Notes
oc: Nòtas GNOME

note: Translators: this is a fatal error quit message * printed on the command line
en: Could not register the application
oc: Impossible d'enregistrar l'aplicacion

en: Simple notebook for GNOME
oc: Quasernet de nòtas per GNOME

en: Note Color
oc: Color de la nòta

en: Notebook
oc: Quasernet

en: Press the New button to create a note.
oc: Quichar sul boton Novèl per crear una nòta.

en: Oops
oc: Ops

en: Please install “Tracker” then restart the application.
oc: Installatz « Tracker » puèi reaviar l'aplicacion.

en: Click on items to select them
oc: Clicar sus d'elements per los seleccionar

en: %d selected | %d selected
oc[0]: %d seleccionada
oc[1]: %d seleccionadas

en: Results for %s
oc: Resultats per %s

en: New and Recent
oc: Novèl e recent

en: Trash
oc: Escobilhièr

note: Translators: %s is the note last recency description. * Last updated is placed as in left to right language * right to left languages might move %s *         '%s Last Updated'
en: Last updated: %s
oc: Darrièra mesa a jorn : %s

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Yesterday
oc: Ièr

en: This month
oc: Aqueste mes

en: Today
oc: Uèi

en: This week
oc: Aquesta setmana

en: This year
oc: Ongan

en: Local storage
oc: Emmagazinatge local
