gprof 2.20.90 - en to eo translation catalogue (91 entries)

en: <indirect child>
eo: <malrekta ido>

en: %s: %s: unexpected end of file
eo: %s: %s: ne atendita dosierfino

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
eo: %s: averto: ni preteratentas nombradon de baz-blokaj lanĉoj (uzu -l aŭ --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
eo: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu lanĉoj

en: <unknown>
eo: <nekonata>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
eo: 
    
    Superaj %d Linioj:
    
         Linio     Nombro

en: 
    Execution Summary:
eo: 
    Resumo pri Plenumado:

en: %9ld   Executable lines in this file
eo: %9ld   Plenumeblaj linioj en tiu ĉi dosiero

en: %9ld   Lines executed
eo: %9ld   Linioj plenumitaj

en: %9.2f   Percent of the file executed
eo: %9.2f   Elcento el la dosiero plenumita

en: 
    %9lu   Total number of line executions
eo: 
    %9lu   Entuta nombro da liniaj plenumoj

en: %9.2f   Average executions per line
eo: %9.2f   Meznombraj plenumoj por linio

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
eo: [cg_tally] arc de %s al %s trairite %lu fojoj

en: 		     Call graph (explanation follows)
eo: 		     Vok-grafikaĵo (klarigo sekvas)

en: 			Call graph
eo: 			Vok-grafikaĵo

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
eo: 
    ereco: ĉiu specimeno kovras %ld bajto(j)n

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
eo:  por %.2f%% el %.2f seconds

en:  no time propagated
eo:  neniu tempo disvastigite

en: called
eo: vokita

en: total
eo: totalo

en: parents
eo: patroj

en: index
eo: indekso

en: %time
eo: %time (tempo)

en: self
eo: mem

en: descendants
eo: posteuloj

en: name
eo: nomo

en: children
eo: idoj

en: index %% time    self  children    called     name
eo: indekso %% tempo   mem   idoj        vokita     nomo

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
eo:  <cikligi %d kiel tuton> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
eo: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontanea>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
eo: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontanea>

en: Index by function name
eo: Indekso laŭ funkci-nomo

en: <cycle %d>
eo: <ciklo %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
eo: %s: ne eblas analizi mapig-dosieron %s.

en: %s: could not open %s.
eo: %s: ni ne povis malfermi %s.

en: %s: %s: not in executable format
eo: %s: %s: ne estas laŭ lanĉebla formo

en: %s: can't find .text section in %s
eo: %s: ni ne povas trovi sekcion .text en %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
eo: %s: mankis loko por %lu bajtoj el teksto-spaco

en: %s: can't do -c
eo: %s: ni ne povas fari -c

en: %s: -c not supported on architecture %s
eo: %s: -c ne estas subtenata en arkitekturo %s

en: %s: file `%s' has no symbols
eo: %s: dosiero '%s' ne havas simbolojn

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
eo: %s: iu estis misnombrata: ltab.len=%d anstataŭ %ld

en: %s: address size has unexpected value of %u
eo: %s: adres-grando havas neatenditan valoron de %u

en: %s: file too short to be a gmon file
eo: %s: dosiero tro mallonga por esti el tipo gmon

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
eo: %s: dosiero '%s' havas malĝustan magian kuketon

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
eo: %s: dosiero '%s' havas nesubtenatan version %d

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
eo: %s: %s: ni trovis malĝustan etikedon %d (ĉu dosiero rompita?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
eo: %s: profilada rapido ne kongruas kun unua dosiero gmon

en: %s: incompatible with first gmon file
eo: %s: nekongrua kun unua dosiero gmon

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
eo: %s: dosiero '%s' ne ŝajnas esti laŭ formo gmon.out

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
eo: %s: neatendita EOF post legado de %d/%d ujoj

en: time is in ticks, not seconds
eo: tempo estas laŭ marketoj (ticks), ne sekundoj

en: %s: don't know how to deal with file format %d
eo: %s: ni ne scias kiel trakti dosier-formon %d

en: File `%s' (version %d) contains:
eo: Dosiero '%s' (versio %d) enhavas:

en: 	%d histogram record
eo: 	%d histograma rikordo

en: 	%d histogram records
eo: 	%d histogramaj rikordoj

en: 	%d call-graph record
eo: 	%d vok-grafikaĵa rikordo

en: 	%d call-graph records
eo: 	%d vok-grafikaĵaj rikordoj

en: 	%d basic-block count record
eo: 	%d baz-blok-nombrada rikordo

en: 	%d basic-block count records
eo: 	%d baz-blok-nombradaj rikordoj

en: Usage: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqSQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
eo: Uzado: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqSQZ][nomo]] [-I ujoj]
    	[-d[num]] [-k de/al] [-m min-num] [-t tabelo-longo]
    	[--[no-]annotated-source[=nomo]] [--[no-]exec-counts[=nomo]]
    	[--[no-]flat-profile[=nomo]] [--[no-]graph[=nomo]]
    	[--[no-]time=nomo] [--all-lines] [--brief] [--debug[=nevelo]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=ujoj] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=nomo] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=longo] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STILO]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=nomo] [@DOSIERO]
    	[bildo-dosiero] [profilo-dosiero...]

en: Report bugs to %s
eo: Raportu misojn al %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
eo: %s: rafinado ne estas subtenata; -d preteratentite

en: %s: unknown file format %s
eo: %s: nekonata dosier-formo %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
eo: Surbaze de BSD gprof, kopirajto 1983 Regents of the University of California.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
eo: Tiu ĉi programo estas libera programaro. Tiu ĉi programo havas absolute neniun garantion.

en: %s: unknown demangling style `%s'
eo: %s: nekonata maladorniga stilo '%s'

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
eo: %s: Nur unu el --function-ordering kaj --file-ordering povas esti indikata.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
eo: %s: pardonu, dosier-formato 'prof' ankoraŭ ne estas subtenata

en: %s: gmon.out file is missing histogram
eo: %s: dosiero gmon.out malhavas histogramon

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
eo: %s: dosiero gmon.out malhavas vok-grafikaĵan datumaron

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
eo: %s: dimensi-unuo ŝanĝis inter histogramaj rikordoj
    %s: de '%s'
    %s: al '%s'

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
eo: %s: dimensia mallongigo ŝanĝis inter histogramaj rikordoj
    %s: de '%c'
    %s: al '%c'

en: %s: different scales in histogram records
eo: %s: malsamaj skaloj en histogramaj rikordoj

en: %s: overlapping histogram records
eo: %s: surmiksitaj histogramaj rikordoj

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
eo: %s: %s: neatendita EOF post legado de %u el %u specimenoj

en: %c%c/call
eo: %c%c/voko

en:  for %.2f%% of %.2f %s
eo:  por %.2f%% el %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
eo: 
    Ĉiu specimeno kalkuliĝas kiel %g %s.

en:  no time accumulated
eo:  neniu tempo akumulita

en: cumulative
eo: akumule

en: self
eo: mem

en: total
eo: totalo

en: time
eo: tempo

en: calls
eo: vokoj

en: 
    
    
    flat profile:
eo: 
    
    
    plata profilo:

en: Flat profile:
eo: Plata profilo:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
eo: %s: ni trovis simbolon kiu kovras plurajn histogramajn rikordojn

en: %s: could not locate `%s'
eo: %s: ni ne povis lokigi '%s'

en: *** File %s:
eo: *** Dosiero %s:

en:  <cycle %d>
eo:  <ciklo %d>
