gprof 2.24.90 - en to hu translation catalogue (91 entries)

en: <indirect child>
hu: <közvetett gyermek>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
hu: [find_call] %s: 0x%lx - 0x%lx

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
hu: [find_call] 0x%lx: jsr%s <közvetett_gyermek>

en: %s: %s: unexpected end of file
hu: %s: %s: nem várt fájlvége

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
hu: %s: figyelem: alapblokk végrehajtás számítás kihagyása (használja a -l vagy --line kapcsolót)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
hu: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu végrehajtás

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
hu: 
    
    Legfelső %d sor:
    
         Sor        Szám

en: 
    Execution Summary:
hu: 
    Végrehajtás összegzés:

en: %9ld   Executable lines in this file
hu: %9ld   Végrehajtható sorok ebben a fájlban

en: %9ld   Lines executed
hu: %9ld   Végrehajtott sorok

en: %9.2f   Percent of the file executed
hu: %9.2f   A végrehajtott fájl százaléka

en: 
    %9lu   Total number of line executions
hu: 
    %9lu   A sorvégrehajtások teljes száma

en: %9.2f   Average executions per line
hu: %9.2f   Átlagos végrehajtás soronként

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
hu: [cg_tally] az ív %s - %s között %lu alkalommal haladt át

en: 		     Call graph (explanation follows)
hu: 		     Hívási grafikon (magyarázat következik)

en: 			Call graph
hu: 			Hívási grafikon

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
hu: 
    granularitás: minden egyes példa találat lefed %ld byte-ot

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
hu:  %.2f%% / %.2f másodperchez

en:  no time propagated
hu:  nincs szaporított idő

en: called
hu: meghívott

en: total
hu: összesen

en: parents
hu: szülők

en: self
hu: saját

en: descendants
hu: leszármazottak

en: name
hu: név

en: children
hu: gyermekek

en: index %% time    self  children    called     name
hu: index %%  time   self  gyermekek  meghívott    név

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
hu:  <%d. ciklus teljes egészében> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
hu: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontán>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
hu: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontán>

en: Index by function name
hu: Indexelés függvénynév szerint

en: <cycle %d>
hu: <%d. ciklus>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
hu: %s: nem sikerült feldolgozni a(z) %s leképezőfájlt.

en: %s: could not open %s.
hu: %s: %s nem nyitható meg.

en: %s: %s: not in executable format
hu: %s: %s: nincs végrehajtható formátumban

en: %s: can't find .text section in %s
hu: %s: nem található .text szakasz ebben: %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
hu: %s: elfogyott a hely a szövegtér %lu byte-jaihoz

en: %s: can't do -c
hu: %s: nem sikerült elvégezni a -c kapcsolót

en: %s: -c not supported on architecture %s
hu: %s: a -c nem támogatott a(z) %s architektúrán

en: %s: file `%s' has no symbols
hu: %s: a(z) „%s” fájlnak nincsenek szimbólumai

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
hu: %s: valaki rosszul értelmezte: ltab.len=%d a(z) %ld helyett

en: %s: address size has unexpected value of %u
hu: %s: a cím méretének nem várt %u értéke van

en: %s: file too short to be a gmon file
hu: %s: a fájl túl rövid, hogy gmon fájl legyen

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
hu: %s: a(z) „%s” fájlnak rossz varázssütije van

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
hu: %s: a(z) „%s” fájlnak nem támogatott %d verziója van

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
hu: %s: %s: rossz %d címke található (a fájl sérült?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
hu: %s: a profilozási arány nem kompatibilis az első gmon fájllal

en: %s: incompatible with first gmon file
hu: %s: nem kompatibilis az első gmon fájllal

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
hu: %s: a(z) „%s” fájl nem tűnik úgy, hogy gmon.out formátumban lenne

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
hu: %s: nem várt fájl vége %d/%d bin olvasása után

en: time is in ticks, not seconds
hu: az idő osztásokban van, nem másodpercben

en: %s: don't know how to deal with file format %d
hu: %s: nem tudni, hogyan kell kezelni a(z) %d fájlformátumot

en: File `%s' (version %d) contains:
hu: A(z) „%s” fájl (%d verzió) tartalma:

en: 	%d histogram record
hu: 	%d hisztogram rekord

en: 	%d histogram records
hu: 	%d hisztogram rekord

en: 	%d call-graph record
hu: 	%d hívási grafikon rekord

en: 	%d call-graph records
hu: 	%d hívási grafikon rekord

en: 	%d basic-block count record
hu: 	%d alapblokk szám rekord

en: 	%d basic-block count records
hu: 	%d alapblokk szám rekord

en: Usage: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqSQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
hu: Használat: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqSQZ][név]] [-I dirs]
    	[-d[szám]] [-k tól/ig] [-m min-szám] [-t táblahossz]
    	[--[no-]annotated-source[=név]] [--[no-]exec-counts[=név]]
    	[--[no-]flat-profile[=név]] [--[no-]graph[=név]]
    	[--[no-]time=név] [--all-lines] [--brief] [--debug[=szint]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=könyvtárak] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=név] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=hossz] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STÍLUS]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=név] [@FÁJL]
    	[image-file] [profile-file…]

en: Report bugs to %s
hu: A hibák itt jelenthetők: %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
hu: %s: a hibakeresés nem támogatott; -d mellőzve

en: %s: unknown file format %s
hu: %s: ismeretlen %s fájlformátum

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
hu: A BSD gprof alapján, copyright 1983, a Kaliforniai Egyetem Kormányzója.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
hu: Ez a program szabad szoftver. Ennek a programnak nincs semmiféle garanciája.

en: %s: unknown demangling style `%s'
hu: %s: ismeretlen „%s” összerakó stílus

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
hu: %s: Csak a --function-ordering és a --file-ordering egyike adható meg.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
hu: %s: elnézést, a „prof” fájlformátum még nem támogatott

en: %s: gmon.out file is missing histogram
hu: %s: a gmon.out fájlból hiányzik a hisztogram

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
hu: %s: a gmon.out fájlból hiányzik a hívási grafikon adat

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
hu: %s: a dimenzió mértékegységek megváltoztak a hisztogram rekordok között
    %s: erről: „%s”
    %s: erre: „%s”

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
hu: %s: a dimenzió rövidítések megváltoztak a hisztogram rekordok között
    %s: erről: „%c”
    %s: erre: „%c”

en: %s: different scales in histogram records
hu: %s: eltérő méretezések a hisztogram rekordokban

en: %s: overlapping histogram records
hu: %s: átfedő hisztogram rekordok

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
hu: %s: %s: nem várt fájlvége %u / %u minta olvasása után

en: %c%c/call
hu: %c%c/hívás

en:  for %.2f%% of %.2f %s
hu:  ehhez: %.2f%% / %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
hu: 
    Minden minta így számít: %g %s.

en:  no time accumulated
hu:  nincs felhalmozott idő

en: cumulative
hu: felhalmozott

en: self
hu: saját

en: total
hu: összesen

en: time
hu: idő

en: calls
hu: hívások

en: 
    
    
    flat profile:
hu: 
    
    
    egyszerű profil:

en: Flat profile:
hu: Egyszerű profil:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
hu: %s: egy olyan szimbólum található, amely számos hisztogram rekordot lefed

en: %s: could not locate `%s'
hu: %s: nem található: „%s”

en: *** File %s:
hu: *** Fájl %s:

en:  <cycle %d>
hu:  <%d. ciklus>
