gprof 2.17.90 - en to ms translation catalogue (91 entries)

en: <indirect child>
ms: <anak tidak terus>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
ms: [find_call] %s: 0x%lx ke 0x%lx

en: %s: %s: unexpected end of file
ms: %s: %s: akhir fail tidak dijangka

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
ms: %s: amaran: mengabaikan kiraan pelaksanaan blok-asas (guna -l atau --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
ms: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu pelaksanaan

en: <unknown>
ms: <tidak diketahui>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
ms: 
    
    %d Baris Tertinggi:
    
         Baris     Kiraan

en: 
    Execution Summary:
ms: 
    Ringkasan Pelaksanaan:

en: %9ld   Executable lines in this file
ms: %9ld   Baris bolehlaksana dalam fail ini

en: %9ld   Lines executed
ms: %9ld   Baris dilaksana

en: %9.2f   Percent of the file executed
ms: %9.2f   Peratus fail dilaksana

en: 
    %9lu   Total number of line executions
ms: 
    %9lu   Jumlah baris pelaksanaan

en: %9.2f   Average executions per line
ms: %9.2f   Purata pelaksanaan per baris

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
ms: [cg_tally] arc dari %s ke %s berpindah %lu kali

en: 		     Call graph (explanation follows)
ms: 		     Graf panggilan (di ikuti penerangan)

en: 			Call graph
ms: 			Graf panggilan

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
ms: 
    kebutiran: setiap kali sampel melitupi %ld byte

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
ms:  untuk %.2f%% dari %.2f saat

en:  no time propagated
ms:  tiada masa terambat

en: called
ms: dipanggil

en: total
ms: jumlah

en: parents
ms: induk

en: index
ms: indeks

en: self
ms: sendiri

en: descendants
ms: keturunan

en: name
ms: nama

en: children
ms: anak

en: index %% time    self  children    called     name
ms: indeks %% masa  sendiri anak        dipanggil  nama

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
ms:  <pusingan %d sepenuhnya> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ms: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <secara spontan>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ms: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontan>

en: Index by function name
ms: Indeks dengan nama fungsi

en: <cycle %d>
ms: <pusingan %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
ms: %s: tidak dapat menghurai fail pemetaan %s.

en: %s: could not open %s.
ms: %s: tidak dapat membuka %s.

en: %s: %s: not in executable format
ms: %s: %s: bukan dalam format bolehlaksana

en: %s: can't find .text section in %s
ms: %s: tidak dapat mencari seksyen .text dalam %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
ms: %s: tidak cukup ruang untuk %lu byte bagi ruang teks

en: %s: can't do -c
ms: %s: tidak dapat melakukan -c

en: %s: -c not supported on architecture %s
ms: %s: -c tidak disokong pada rekabentuk %s

en: %s: file `%s' has no symbols
ms: %s: fail `%s' tidak mempunyai simbol

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
ms: %s: seseorang salah mengira: ltab.len=%d berbanding %ld

en: %s: address size has unexpected value of %u
ms: %s: saiz alamat mempunyai nilai %u tidak dijangka

en: %s: file too short to be a gmon file
ms: %s: fail terlalu pendek untuk menjadi fail gmon

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
ms: %s: fail `%s' mempunyai cecikut magik buruk

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
ms: %s: fail `%s' tidak mempunyai versi disokong %d

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
ms: %s: %s: tag buruk %d dijumpai (fail rosak?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
ms: %s: kadar pemprofilan tidak sepadan dengan fail gmon pertama

en: %s: incompatible with first gmon file
ms: %s: tidak sepadan dengan fail gmon pertama

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
ms: %s: fail '%s' tidak kelihatan seperti dialam format gmon.out

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
ms: %s: EOF tidak dijangka selepas membaca %d/%d bins

en: time is in ticks, not seconds
ms: masa dalam tick, bukan saat

en: %s: don't know how to deal with file format %d
ms: %s: tidak tahu bagaimana untuk menguruskan format fail %d

en: File `%s' (version %d) contains:
ms: Fail `%s' (versi %d) mengandungi:

en: 	%d histogram record
ms: 	%d rekod histogram

en: 	%d histogram records
ms: 	%d rekod histogram

en: 	%d call-graph record
ms: 	%d rekod graf panggilan

en: 	%d call-graph records
ms: 	%d rekod graf panggilan

en: 	%d basic-block count record
ms: 	%d rekod kiraan blok-asas

en: 	%d basic-block count records
ms: 	%d rekod kiraan blok-asas

en: Usage: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
ms: Penggunaan: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]

en: Report bugs to %s
ms: Lapor pepijat ke %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
ms: %s: nyahpepijat tidak disokong; -d diabaikan

en: %s: unknown file format %s
ms: %s: format fail %s tidak diketahui

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
ms: Diasaskan pada BSD gprof, hakcipta 1983 Regents of the University of California.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
ms: Program ini adalah perisian bebas. Program ini tidak mempunyai sebarang warranti.

en: %s: unknown demangling style `%s'
ms: %s: gaya nyahkusut `%s' tidak diketahui

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
ms: %s: Hanya satu dari --function-ordering dan --file-ordering boleh dinyatakan.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
ms: %s: maaf, format format `prof' belum lagi disokong

en: %s: gmon.out file is missing histogram
ms: %s: fail gmon.out kehilangan histogram

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
ms: %s: fail gmon.out kehilangan data graf-panggilan

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
ms: %s: unit dimensi berubah antara rekod histogram
    %s: dari '%s'
    %s: ke '%s'

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
ms: %s: pemendekan dimensi berubah antara rekod histogram
    %s: dari '%c'
    %s: ke '%c'

en: %s: different scales in histogram records
ms: %s: skala berbeza dalam rekod histogram

en: %s: overlapping histogram records
ms: %s: rekod histogram bertindih

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
ms: %s: %s: EOF tidak dijangka selepas membaca %u dari %u sampel

en: %c%c/call
ms: %c%c/panggilan

en:  for %.2f%% of %.2f %s
ms:  untuk %.2f%% dari %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
ms: 
    Setiap sampel kira sebagai %g %s.

en:  no time accumulated
ms:  tiada masa dikumpulkan

en: cumulative
ms: kumulatif

en: self
ms: sendiri

en: total
ms: jumlah

en: time
ms: masa

en: calls
ms: panggilan

en: 
    
    
    flat profile:
ms: 
    
    
    profil mendatar:

en: Flat profile:
ms: Profil mendatar:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
ms: %s: menjumpai simbol yang merangkumi beberapa rekod histogram

en: %s: could not locate `%s'
ms: %s: tidak dapat mengesan `%s'

en: *** File %s:
ms: *** Fail %s:

en:  <cycle %d>
ms:  <pusingan %d>
