opcodes 2.14rel030712 - en to tr translation catalogue (146 entries)

en: branch operand unaligned
tr: dal işleneni hizalı değil

en: jump hint unaligned
tr: atlama işareti hizalı değil

en: Illegal limm reference in last instruction!
tr: Son işlemde geçersiz limm referansı!

en: <illegal precision>
tr: <geçersiz kesinlik>

en: Unrecognised register name set: %s
tr: Bilinmeyen yazmaç ad kümesi: %s

en: Unrecognised disassembler option: %s
tr: Bilinmeyen karşıt-çevirici seçeneği: %s

en: 
    The following ARM specific disassembler options are supported for use with
    the -M switch:
tr: 
    Aşağıdaki ARM'a özgü karşıt-çevirici seçenekleri 
    -M seçeneği ile kullanılabilir:

en: undefined
tr: tanımlanmamış

en: Internal disassembler error
tr: İç karşıt-çevirici hatası

en: unknown constraint `%c'
tr: `%c' bilinmeyen kısıtı

en: operand out of range (%ld not between %ld and %ld)
tr: Kapsam dışı terim (%ld, %ld ve %ld arasında değil)

en: operand out of range (%lu not between %lu and %lu)
tr: Kapsam dışı terim (%lu, %lu ve %lu arasında değil)

en: <unknown register %d>
tr: <bilinmeyen yazmaç %d>

note: Can't happen.
en: Unknown error %d
tr: Bilinmeyen hata %d

en: Address 0x%x is out of bounds.
tr: 0x%x adresi sınırların dışında.

en: Unrecognized field %d while parsing.
tr: Ayrıştırma esnasında bilinmeyen alan %d bulundu.

en: missing mnemonic in syntax string
tr: biçem dizgesinde ipucu eksik

note: We couldn't parse it.
en: unrecognized instruction
tr: bilinmeyen işlem

en: syntax error (expected char `%c', found `%c')
tr: biçem hatası (char `%c' beklenirken `%c' bulundu)

en: syntax error (expected char `%c', found end of instruction)
tr: biçem hatası (char `%c' beklenirken işlem sonu bulundu)

en: junk at end of line
tr: Satır sonu bozuk

en: unrecognized form of instruction
tr: bilinmeyen işlem türü

en: bad instruction `%.50s...'
tr: geçersiz işlem `%.50s...'

en: bad instruction `%.50s'
tr: geçersiz işlem `%.50s'

note: Default text to print if an instruction isn't recognized.
en: *unknown*
tr: *bilinmeyen*

en: Unrecognized field %d while printing insn.
tr: yönerge yazdırılırken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: operand out of range (%ld not between %ld and %lu)
tr: Kapsam dışı işlenen (%ld, %ld ve %lu arasında değil)

en: operand out of range (%lu not between 0 and %lu)
tr: kapsam dışı terim (%lu 0 ve %lu arasında değil)

en: Unrecognized field %d while building insn.
tr: Yönerge oluşturulurken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: Unrecognized field %d while decoding insn.
tr: Yönerge çözümlenirken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: Unrecognized field %d while getting int operand.
tr: `int' terimi alınırken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: Unrecognized field %d while getting vma operand.
tr: `vma' terimi alınırken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: Unrecognized field %d while setting int operand.
tr: `int' terimi atanırken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: Unrecognized field %d while setting vma operand.
tr: `vma' terimi atanırken bilinmeyen alan %d bulundu.

en: register number must be even
tr: yazmaç çift sayı olmalı

en: Don't understand 0x%x
tr: 0x%x anlaşılamadı

en: can't cope with insert %d
tr: insert %d yaptırılamıyor

note: Couldn't understand anything.
en: %02x		*unknown*
tr: %02x		*bilinmeyen*

en: <internal disassembler error>
tr: <iç karşıt-çevirici hatası>

en: %s: Error:
tr: %s: Hata:

en: %s: Warning:
tr: %s: Uyarı:

en: multiple note %s not handled
tr: çoklu not %s desteklenmiyor

en: can't find ia64-ic.tbl for reading
tr: ia64-ic.tbl okunmak için bulunamadı

en: can't find %s for reading
tr: %s okunmak için bulunamadı

en: most recent format '%s'
    appears more restrictive than '%s'
tr: en son biçem '%s'
    '%s'dan daha kısıtlayıcı

en: overlapping field %s->%s
tr: üstüste binmiş alan %s->%s

en: overwriting note %d with note %d (IC:%s)
tr: %2$d notu %1$d notunun üstüne yazılıyor (IC:%3$s)

en: don't know how to specify %% dependency %s
tr: %% %s bağımlılığının nasıl tanımlanacağı bilinmiyor

en: Don't know how to specify # dependency %s
tr: # %s bağımlılığının nasıl tanımlanacağı bilinmiyor

en: IC:%s [%s] has no terminals or sub-classes
tr: IC: %s [%s]'nin değişmez simgeleri veya alt sınıfları yok

en: IC:%s has no terminals or sub-classes
tr: IC: %s'nin değişmez simgeleri veya alt sınıfları yok

en: no insns mapped directly to terminal IC %s [%s]
tr: değişmez simge IC %s [%s]'ye direkt eşleşen işlem yok

en: no insns mapped directly to terminal IC %s
tr: değişmez simge IC %s'ye direkt eşleşen işlem yok

en: class %s is defined but not used
tr: %s sınıfı tanımlanmış fakat kullanılmamış

en: Warning: rsrc %s (%s) has no chks%s
tr: Uyarı: rsrc %s (%s) içinde kontrol yok %s

en: rsrc %s (%s) has no regs
tr: rsrc %s (%s) içinde yazmaç yok

en: IC note %d in opcode %s (IC:%s) conflicts with resource %s note %d
tr: (IC:%3$s) opkod %2$s içinde IC notu %1$d, %4$s kaynağı %5$d notuyla çelişiyor

en: IC note %d for opcode %s (IC:%s) conflicts with resource %s note %d
tr: (IC:%3$s) opkod %2$s için IC notu %1$d, %4$s kaynağı %5$d notuyla çelişiyor

en: opcode %s has no class (ops %d %d %d)
tr: %s opkodunun sınıfları yok (ops %d %d %d)

en: unable to change directory to "%s", errno = %s
tr: "%s" dizinine geçilemedi, hatano = %s

note: We've been passed a w.  Return with an error message so that cgen will try the next parsing option.
en: W keyword invalid in FR operand slot.
tr: FR işlenen slotunda W anahtar kelimesi geçersiz.

note: Invalid offset present.
en: offset(IP) is not a valid form
tr: görece(IP) geçerli biçimde değil

note: Found something there in front of (DP) but it's out of range.
en: (DP) offset out of range.
tr: (DP) görecesi aralık dışı.

note: Found something there in front of (SP) but it's out of range.
en: (SP) offset out of range.
tr: (SP) görece aralık dışı.

en: illegal use of parentheses
tr: parantezlerin geçersiz kullanımı

en: operand out of range (not between 1 and 255)
tr: kapsam dışı işlenen (1 ve 255 arasında değil)

note: Something is very wrong. opindex has to be one of the above.
en: parse_addr16: invalid opindex.
tr: parse_addr16: geçersiz opindeks.

en: Byte address required. - must be even.
tr: Bayt adresi gerekli. - çift sayı olmalı.

en: cgen_parse_address returned a symbol. Literal required.
tr: cgen_parse_address bir sembol döndürdü. Sabit gerekli.

en: %operator operand is not a symbol
tr: %operator işleneni sembol değil

en: Attempt to find bit index of 0
tr: 0'ın bit indeksini bulma denemesi

en: immediate value cannot be register
tr: şimdiki değer yazmaç olamaz

en: immediate value out of range
tr: şimdiki değer kapsam dışı

en: 21-bit offset out of range
tr: 21 bit görece değer aralık dışı

en: missing `)'
tr: eksik `)'

en: unknown	0x%02x
tr: bilinmeyen	0x%02x

en: unknown	0x%04lx
tr: bilinmeyen	0x%04lx

en: unknown	0x%04x
tr: bilinmeyen	0x%04x

en: <internal error in opcode table: %s %s>
tr: <işlemci kod tablosunda iç hata: %s %s>

en: <function code %d>
tr: <işlev kodu %d>

en: # <dis error: %08x>
tr: # <`dis' hatası: %08x>

en: # internal error, incomplete extension sequence (+)
tr: # iç hata, eksik uzatma dizisi (+)

en: # internal error, undefined extension sequence (+%c)
tr: # iç hata, tanımlanmamış uzatma dizisi (+%c)

en: # internal error, undefined modifier(%c)
tr: #iç hata, tanımlanmamış değiştirici (%c)

en: # internal disassembler error, unrecognised modifier (%c)
tr: #iç karşıt-çevirici hatası, tanımlanmamış değiştirici (%c)

en: 
    The following MIPS specific disassembler options are supported for use
    with the -M switch (multiple options should be separated by commas):
tr: 
    Aşağıdaki MIPS'e özgü karşıt-çevirici seçenekleri 
    -M seçeneği ile kullanılabilir (birden fazla seçenek virgülle ayrılmalıdır):

en: 
      gpr-names=ABI            Print GPR names according to  specified ABI.
                               Default: based on binary being disassembled.
tr: 
      gpr-names=ABI            Belirtilen ABI'ye göre GPR isimlerini gösterir.
                               Öntanımlı: karşıt-çevrilen ikilik dosyaya göre.

en: 
      fpr-names=ABI            Print FPR names according to specified ABI.
                               Default: numeric.
tr: 
      fpr-names=ABI            Belirtilen ABI'ye göre FPR isimlerini gösterir.
                               Öntanımlı: sayısal.

en: 
      cp0-names=ARCH           Print CP0 register names according to
                               specified architecture.
                               Default: based on binary being disassembled.
tr: 
      cp0-names=MİMARİ         Belirtilen mimariye göre CP0 yazmaç isimlerini
                               gösterir.
                               Öntanımlı: karşıt-çevrilen ikilik dosyaya göre.

en: 
      hwr-names=ARCH           Print HWR names according to specified 
    			   architecture.
                               Default: based on binary being disassembled.
tr: 
      hwr-names=MİMARİ         Belirtilen mimariye göre HWR isimlerini gösterir.
                               Öntanımlı: karşıt-çevrilen ikilik dosyaya göre.

en: 
      reg-names=ABI            Print GPR and FPR names according to
                               specified ABI.
tr: 
      reg-names=ABI            Belirtilen ABI'ye göre GPR ve FPR isimlerini
                               gösterir.

en: 
      reg-names=ARCH           Print CP0 register and HWR names according to
                               specified architecture.
tr: 
      reg-names=MİMARİ         Belirtilen mimariye göre CP0 yazmaç ve HWR
                               isimlerini gösterir.

en: 
      For the options above, the following values are supported for "ABI":
tr: 
      Yukarıdaki seçeneklere göre "ABI" için aşağıdaki değerler desteklenir:

en: 
      For the options above, The following values are supported for "ARCH":
tr: 
      Yukarıdaki seçeneklere göre "ARCH" için aşağıdaki değerler desteklenir:

en: Bad case %d (%s) in %s:%d
tr: Hatalı durum %d (%s), %s içerisinde:%d

en: Internal: Non-debugged code (test-case missing): %s:%d
tr: İç Hata: Hata ayıklanmamış kod (test eksik): %s:%d

en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

en: *unknown operands type: %d*
tr: bilinmeyen işlenen türü: %d*

note: I and Z are output operands and can`t be immediate * A is an address and we can`t have the address of * an immediate either. We don't know how much to increase * aoffsetp by since whatever generated this is broken * anyway!
en: $<undefined>
tr: $<tanımlanmamış>

en: invalid conditional option
tr: koşullu seçenek geçersiz

en: attempt to set y bit when using + or - modifier
tr: + veya - değiştiricisini kullanırken y bitini atama denemesi

en: offset not a multiple of 16
tr: görece 16'nın katı değil

en: offset not a multiple of 2
tr: görece 2'nin katı değil

en: offset greater than 62
tr: görece 62'den büyük

en: offset not a multiple of 4
tr: görece 4'ün katı değil

en: offset greater than 124
tr: görece 124'ten büyük

en: offset not a multiple of 8
tr: görece 8'in katı değil

en: offset greater than 248
tr: görece 248'den büyük

en: offset not between -2048 and 2047
tr: görece -2048 ve 2047 arasında değil

en: offset not between -8192 and 8191
tr: görece -8192 ve 8191 arasında değil

en: ignoring invalid mfcr mask
tr: geçersiz mfcr maskesi yoksayıldı

en: ignoring least significant bits in branch offset
tr: Dal göreli konumunda en önemsiz bitler atlanıyor

en: illegal bitmask
tr: geçersiz bitmask

en: value out of range
tr: değer aralık dışı

en: index register in load range
tr: yükleme aralığında endeks yazmacı

en: source and target register operands must be different
tr: kaynak ve hedef yazmaç işlenenleri farklı olmalı

en: invalid register operand when updating
tr: güncelleme esnasında geçersiz yazmaç terimi bulundu

en: target register operand must be even
tr: hedef yazmaç işleneni çift sayı olmalı

en: source register operand must be even
tr: kaynak yazmaç işleneni çift sayı olmalı

note: Mark as non-valid instruction.
en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Internal error:  bad sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx
tr: İç hata: geçersiz sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx

en: Internal error: bad sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx
tr: İç hata: geçersiz sparc-opcode.h: "%s", %#.8lx, %#.8lx

en: Internal error: bad sparc-opcode.h: "%s" == "%s"
tr: İç hata: geçersiz sparc-opcode.h: "%s" == "%s"

en: unknown operand shift: %x
tr: bilinmeyen terim kaydırması: %x

en: unknown pop reg: %d
tr: bilinmeyen çek yazmacı: %d

note: The functions used to insert and extract complicated operands. Note: There is a conspiracy between these functions and v850_insert_operand() in gas/config/tc-v850.c.  Error messages containing the string 'out of range' will be ignored unless a specific command line option is given to GAS.
en: displacement value is not in range and is not aligned
tr: yer değiştirme değeri kapsam dışında ve hizalanmamış

en: displacement value is out of range
tr: yer değiştirme değeri kapsam dışında

en: displacement value is not aligned
tr: yer değiştirme değeri hizalanmamış

en: immediate value is out of range
tr: şimdiki değer kapsam dışı

en: branch value not in range and to odd offset
tr: dal değeri kapsam dışında ve tek sayılı göreli konuma işaret ediyor

en: branch value out of range
tr: dal değeri kapsam dışında

en: branch to odd offset
tr: dallanma tek sayılı göreli konuma işaret ediyor

en: branch value not in range and to an odd offset
tr: dal değeri kapsam dışında ve tek sayılı göreli konuma işaret ediyor

en: invalid register for stack adjustment
tr: yığıt düzeltmesi için geçersiz yazmaç

en: immediate value not in range and not even
tr: şimdiki değer kapsam dışı ve çift sayı değil

en: immediate value must be even
tr: şimdiki değer çift sayı olmalı

en: Bad register in preincrement
tr: Arttırma öncesinde geçersiz yazmaç

en: Bad register in postincrement
tr: Arttırma sonrasında  geçersiz yazmaç

en: Bad register name
tr: Geçersiz yazmaç adı

en: Label conflicts with register name
tr: Etiket, yazmaç adıyla çakışıyor

en: Label conflicts with `Rx'
tr: Etiket, `Rx' ile çakışıyor

en: Bad immediate expression
tr: Hatalı şimdiki ifade

en: No relocation for small immediate
tr: Küçük şimdiki için yerdeğiştirme yok

en: Small operand was not an immediate number
tr: Küçük işlenen şimdiki sayı değil

en: Operand is not a symbol
tr: İşlenen bir sembol değil

en: Syntax error: No trailing ')'
tr: Sözdizim hatası: Sonlandıran ')' yok
