bfd 2.44.90 - en to ka translation catalogue (184 entries)

en: %pB: unsupported relocation type exported: %#x
ka: %pB: გატანილია მხარდაუჭერელი გადაადგილების ტიპი: %#x

en: %pB: unsupported relocation type imported: %#x
ka: %pB: შემოტანილია მხარდაუჭერელი გადაადგილების ტიპი: %#x

en: %pB: bad relocation record imported: %d
ka: %pB: შემოტანილი არასწორი გადაადგილების ჩანაწერი: %d

en: %pB: %#<PRIx64> overflows header %s field
ka: %pB: %#<PRIx64> გადაავსებს თავსართის ველს %s

en: *unknown*
ka: *უცნობი*

en: %pB: unsupported relocation type
ka: %pB: გადატანის მხარდაუჭერელი ტიპი

en: no error
ka: შეცდომის გარეშე

en: system call error
ka: სისტემური ფუნქციის გამოძახების შეცდომა

en: invalid bfd target
ka: bfd-ის არასწორი სამიზნე

en: file in wrong format
ka: არასწორი ფაილის ფორმატი

en: invalid operation
ka: არასწორი ოპერაცია

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: no symbols
ka: სიმბოლოების გარეშე

en: no more archived files
ka: მეტი დაარქივებული ფაილი ვერ ვიპოვე

en: malformed archive
ka: არასწორი არქივი

en: file format not recognized
ka: ფაილის ფორმატი უცნობია

en: file format is ambiguous
ka: ფაილის ფორმატი გაურკვეველია

en: section has no contents
ka: სექციას შემცველობა არ გააჩნია

en: bad value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: file truncated
ka: ფაილი წაკვეთილია

en: file too big
ka: ფაილი .ძალიან დიდია

en: sorry, cannot handle this file
ka: ამ ფაილის დამუშავება არ შემიძლია

en: error reading %s: %s
ka: შეცდომა '%s'-ის კითხვისას. %s

en: Please report this bug.
ka: გთხოვთ გადააგზავნოთ ანგარიში ამ შეცდომის შესახებ.

en: reopening %pB: %s
ka: %pB-ის თავიდან გახსნა: %s

en: %pB: warning: %s: line number overflow: 0x%lx > 0xffff
ka: %pB: გაფრთხილება: %s: ხაზის ნომრების გადავსება: 0x%lx > 0xffff

en: %pB: %#<PRIx64>: warning: bad count
ka: %pB: %#<PRIx64>: გაფრთხილება: არასწორი რაოდენობა

en: DWARF error: section %s has no contents
ka: DWARF შეცდომა: სექციას %s შემცველობა არ გააჩნია

en: DWARF error: zero format count
ka: DWARF შეცდომა: ნულოვანი ფორმატების რიცხვი

en: unknown basic type %d
ka: უცნობი ძირითადი ტიპი %d

en: 
          Type: %s
ka: 
          ტიპი: %s

en: error adding attribute
ka: ატრიბუტის დამატების შეცდომა

en: internal error: out of range error
ka: შიდა შეცდომა: დიაპაზონს გადაცილების შეცდომა

en: internal error: dangerous error
ka: შიდა შეცდომა: საშიში შეცდომა

en: internal error: unknown error
ka: შიდა შეცდომა: უცნობი შეცდომა

en: %P: failed to create %s
ka: %P: %s-ის შექმნა ჩავარდა

en: Merging program properties
ka: პროგრამის თვისებების შერწყმა

en: %pB: string table [%u] is corrupt
ka: %pB: სტრიქონების ცხრილი [%u] დაზიანებულია

en: 
    Program Header:
ka: 
    პროგრამის თავსართი:

en: 
    Dynamic Section:
ka: 
    დინამიკური სექცია:

en: 
    Version definitions:
ka: 
    ვერსიის აღწერები:

en: 
    Version References:
ka: 
    ვერსიის მიმართვები:

en: 	non-TLS: %pA
ka: 	არა-TLS: %pA

en: %pB: .gnu.version_r invalid entry
ka: %pB: .gnu.version_r არასწორი ჩანაწერი

en: %pB: .gnu.version_d invalid entry
ka: %pB: .gnu.version_d არასწორი ჩანაწერი

en: %pB: %s unsupported
ka: %pB: %s მხარდაჭერილი არაა

en: %pB(%pA): internal error: unsupported relocation error
ka: %pB(%pA): შიდა შეცდომა: მხარდაუჭერელი გადატანის შეცდომა

en: %pB(%pA): internal error: dangerous relocation
ka: %pB(%pA): შიდა შეცდომა: საშიში გადატანა

en: %pB(%pA): internal error: unknown error
ka: %pB(%pA): შიდა შეცდომა: უცნობი შეცდომა

en: shared object
ka: გაზიარებული ობიექტი

en: PIE executable
ka: PIE შესრულებადი ფაილი

en: invalid dynamic index
ka: არასწორი დინამიკური ინდექსი

en: out of range
ka: დიაპაზონს გარეთ

en: unsupported relocation
ka: მხარდაუჭერელი გადაადგილება

en: unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: error: %pB: unknown CPU architecture
ka: შეცდომა: %pB: უცნობი CPU არქიტექტურა

en:  [new ABI]
ka:  [ახალი ABI]

en:  [old ABI]
ka:  [ძველი ABI]

en:  [software FP]
ka:  [პროგრამული FP]

en: relocation should be even number
ka: გადაადგილება ლუწი რიცხვი უნდა იყოს

en: internal error: dangerous relocation
ka: შიდა შეცდომა: საშიში გადატანა

en: [whose name is lost]
ka: [ვისი სახელიც დაკარგულია]

en: unexpected machine number
ka: მოულოდნელი მანქანის ნომერი

en:  [v10 and v32]
ka:  [v10 და v32]

en: hidden symbol
ka: დამალული სიმბოლო

en: internal symbol
ka: შიდა სიმბოლო

en: protected symbol
ka: დაცული სიმბოლო

en: symbol
ka: სიმბოლო

en: : m32r instructions
ka: : m32r ინსტრუქციები

en: : m32rx instructions
ka: : m32rx ინსტრუქციები

en: : m32r2 instructions
ka: : m32r2 ინსტრუქციები

en: [abi=32-bit int,
ka: [abi=32-ბიტიანი მთელ. რიცხვ,

en: [abi=16-bit int,
ka: [abi=16-ბიტიანი მთელ. რიცხვ,

en: unknown
ka: უცნობი

en: error: can't find symbol: %s
ka: შეცდომა: ვერ ვპოულობ სიმბოლოს: %s

en: : n1 instructions
ka: : n1 ინსტრუქციები

en: : n1h instructions
ka: : n1h ინსტრუქციები

en: dangerous relocation
ka: საშიში გადატანა

en: - %pB is 64-bit, %pB is not
ka: - %pB 64-ბიტიანია, %pB კი არა

note: The backslash is to prevent bogus trigraph detection.
en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0xd4??)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0xd4??)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0xc7??)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0xc7??)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0xd1??)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0xd1??)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0x310c)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0x310c)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0x410b)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0x410b)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0x34cc)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0x34cc)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0xd0??: mov.l)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0xd0??: mov.l)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0x0?12: stc)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0x0?12: stc)

en: %pB(%pA+%#<PRIx64>): unexpected instruction %#04X (expected 0x0?ce: mov.l)
ka: %pB(%pA+%#<PRIx64>): მოულოდნელი ინსტრუქცია %#04X (მოველოდი 0x0?ce: mov.l)

en:   calls:
ka:   გამოძახებები:

en: %s duplicated
ka: %s დუბლირებულია

en: 4-byte
ka: 4-ბაიტიანი

en: 8-byte
ka: 8-ბაიტიანი

en: not set
ka: არაა დაყენებული

en: unknown: %x
ka: უცნობი: %x

en:  size of doubles:
ka:  ორმაგების ზომა:

en: 4-bytes
ka: 4-ბაიტიანი

en: 8-bytes
ka: 8-ბაიტიანი

en:  FPU support required:
ka:  FPU-ის მხარდაჭერა აუცილებელია:

en: none
ka: არცერთი

en: SIMD use:
ka: SIMD-ის გამოყენება:

en: yes
ka: დიახ

en: no
ka: არა

en: CACHE use:
ka: CACHE-ის გამოყენება:

en: MMU use:
ka: MMU-ის გამოყენება:

en: unknown v850 architecture
ka: უცნობი v850 არქიტექტურა

en: v850 E3 architecture
ka: v850 E3 არქიტექტურა

en: v850 architecture
ka: v850 არქიტექტურა

en: v850e architecture
ka: v850e არქიტექტურა

en: v850e1 architecture
ka: v850e1 არქიტექტურა

en: v850e2 architecture
ka: v850e2 არქიტექტურა

en: v850e2v3 architecture
ka: v850e2v3 არქიტექტურა

en: v850e3v5 architecture
ka: v850e3v5 არქიტექტურა

en: invalid relocation address
ka: არასწორი გადაადგილების მისამართი

en: <unknown>
ka: <უცნობი>

en: %H: %s reloc unsupported here
ka: %H: %s reloc აქ მხარდაჭერილი არაა

en: hidden symbol
ka: დამალული სიმბოლო

en: internal symbol
ka: შიდა სიმბოლო

en: protected symbol
ka: დაცული სიმბოლო

en: symbol
ka: სიმბოლო

en: undefined
ka: აღუწერელი

en: a shared object
ka: გაზიარებული ობიექტი

en: ; recompile with -fPIC
ka: ; გადააკომპილეთ პარამეტრით -fPIC

en: a PIE object
ka: PIE ობიექტი

en: a PDE object
ka: PDE ობიექტი

en: ; recompile with -fPIE
ka: ; გადააკომპილეთ პარამეტრით -fPIE

en: %P: corrupt input: %pB
ka: %P: დაზიანებული შეყვანა: %pB

en: %pB: %s not absolute
ka: %pB: %s აბსოლუტური არაა

en: division by zero
ka: ნულზე გაყოფა

en: %pB: unknown architecture %s
ka: %pB: უცნობი არქიტექტურა %s

en: None
ka: არაფერის

en: Unknown
ka: უცნობი

en:  [abi unknown]
ka:  [abi უცნობია]

en:  [no abi set]
ka:  [abi დაყენებული არაა]

en:  [unknown ISA]
ka:  [უცნობი ISA]

en: internal:
ka: შიდა:

en: c' or `zca
ka: c' ან `zca

en: m' or `zmmul
ka: m' ან `zmmul

en: f' and `c', or `zcf
ka: f' და `c', ან `zcf

en: d' and `c', or `zcd
ka: d' და `c', ან `zcd

en: f' or `zfinx
ka: f' ან `zfinx

en: d' or `zdinx
ka: d' ან `zdinx

en: q' or `zqinx
ka: q' ან `zqinx

en: zfh' or `zhinx
ka: zfh' ან `zhinx

en: zfhmin' or `zhinxmin
ka: zfhmin' ან `zhinxmin

en: zfhmin' and `d', or `zhinxmin' and `zdinx
ka: zfhmin' და `d', ან `zhinxmin' და `zdinx

en: zfhmin' and `q', or `zhinxmin' and `zqinx
ka: zfhmin' და `q', ან `zhinxmin' და `zqinx

en: d' and `zfa
ka: d' და `zfa

en: q' and `zfa
ka: q' და `zfa

en: zfh' and `zfa
ka: zfh' და `zfa

en: zfh' and `zfa', or `zvfh' and `zfa
ka: zfh' და `zfa', ან `zvfh' და `zfa

en: zfh' or `zvfh
ka: zfh' ან `zvfh

en: zbb' or `zbkb
ka: zbb' ან `zbkb

en: zbc' or `zbkc
ka: zbc' ან `zbkc

en: zknd' or `zkne
ka: zknd' ან `zkne

en: v' or `zve64x' or `zve32x
ka: v' ან `zve64x' ან `zve32x

en: v' or `zve64d' or `zve64f' or `zve32f
ka: v' ან `zve64d' ან `zve64f' ან `zve32f

en: zvknha' or `zvknhb
ka: zvknha' ან `zvknhb

en: zcb' and `zba
ka: zcb' და `zba

en: zcb' and `zbb
ka: zcb' და `zbb

en: zcb' and `zmmul', or `zcb' and `m
ka: zcb' და `zmmul', ან `zcb' და `m

en: smctr' or `ssctr
ka: smctr' ან `ssctr

en: h
ka: სთ

en: <unknown: %x>
ka: <უცნობი: %x>

en:  (<unknown>)
ka:  (<უცნობი>)

en:    flags:      %#lx
ka:    ალმები:      %#lx

en:    version:    %x
ka:    ვერსია:    %x

note: PR 17512: file: 2245-7442-0.004.
en: Unknown: %x
ka: უცნობი: %x

en: 
    ppcboot header:
ka: 
    ppcboot-ის თავსართი:

en: Length              = 0x%.8lx (%ld)
ka: სიგრძე              = 0x%.8lx (%ld)

en: Flag field          = 0x%.2x
ka: ალმის ველი          = 0x%.2x

en: Partition name      = "%s"
ka: დანაყოფის სახელი      = "%s"

en: 
    Partition[%d] start  = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }
ka: 
    დანაყოფის[%d] საწყისი  = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }

en: Partition[%d] end    = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }
ka: დანაყოფის[%d] დასასრული    = { 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x, 0x%.2x }

en: Partition[%d] sector = 0x%.8lx (%ld)
ka: დანაყოფის[%d] სექტორი = 0x%.8lx (%ld)

en: Partition[%d] length = 0x%.8lx (%ld)
ka: დანაყოფის[%d] სიგრძე = 0x%.8lx (%ld)

en: invalid %s
ka: არასწორი %s

note: Divide by zero is supposed to give a result of zero, and a non-fatal warning message.
en: %s divide by zero
ka: %s ნულზე გაყოფა

en: %s not implemented
ka: %s განხორციელებული არაა

en: corrupted GST
ka: დაზიანებული GST

en: address
ka: მისამართი

en: executable
ka: გამშვები

en: %pB: error: unsupported PLT type: %u
ka: %pB: შეცდომა: მხარდაუჭერელი PLT-ის ტიპი: %u

en: Reserved
ka: რეზერვირებული

en: 	<corrupt: 0x%08lx>
ka: 	<დაზიანებული: 0x%08lx>
