binutils 2.22.90 - en to hr translation catalogue (256 entries)

en: Usage: %s [option(s)] [addr(s)]
hr: Uporaba: %s [opcije] [adrese]

en:  Convert addresses into line number/file name pairs.
hr:  Pretvori adrese u parove broj retka/datoteka.

en:  If no addresses are specified on the command line, they will be read from stdin
hr:  Ako adrese nisu navedene u naredbenom retku, čitat će se sa standardnog ulaza

en: Report bugs to %s
hr: Prijavite greške na %s

note: Note for translators:  This printf is used to join the function name just printed above to the line number/ file name pair that is about to be printed below.  Eg: foo at 123:bar.c
en:  at
hr:  na mjestu

en: %s: cannot get addresses from archive
hr: %s: ne mogu dohvatiti adrese iz arhive

en: no entry %s in archive
hr: nema unosa %s u arhivi

en:  commands:
hr:  naredbe:

en: Usage: %s [options] archive
hr: Uporaba: %s [opcije] arhiva

en:  Generate an index to speed access to archives
hr:  Napravi indeks za ubrzavanje pristupa arhivama

en: two different operation options specified
hr: navedene su opcije dvije različite operacije

en: sorry - this program has been built without plugin support
hr: žao mi je - ovaj program je izgrađen bez podrške za priključke

en: no operation specified
hr: nije navedena operacija

en: `u' is only meaningful with the `r' option.
hr: Opcija „u” je korisna samo uz opciju „r”.

en: `u' is not meaningful with the `D' option.
hr: Opcija „u” nema koristi uz opciju „D”.

en: `N' is only meaningful with the `x' and `d' options.
hr: Opcija „N” je korisna samo uz opcije „x” i „d”.

en: Value for `N' must be positive.
hr: Vrijednost za „N” mora biti pozitivna.

en: `x' cannot be used on thin archives.
hr: „x” se ne može koristiti na tankim arhivama.

en: internal error -- this option not implemented
hr: interna greška -- ova opcija nije implementirana

en: creating %s
hr: stvaram %s

en: %s is not a valid archive
hr: %s nije ispravna arhiva

en: could not create temporary file whilst writing archive
hr: ne mogu napraviti privremenu datoteku za vrijeme pisanja arhive

en: No member named `%s'
hr: Nema člana imena „%s”

en: no entry %s in archive %s!
hr: nema unosa %s u arhivi %s!

en: %s: no archive map to update
hr: %s: nema mape arhive za ažuriranje

en: No entry %s in archive.
hr: Nema unosa %s u arhivi.

en: Can't open file %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku %s

en: %s: Can't open output archive %s
hr: %s: Ne mogu otvoriti izlaznu arhivu %s

en: %s: Can't open input archive %s
hr: %s: Ne mogu otvoriti ulaznu arhivu %s

en: %s: file %s is not an archive
hr: %s: datoteka %s nije arhiva

en: %s: no output archive specified yet
hr: %s: izlazna arhiva još nije navedena

en: %s: no open output archive
hr: %s: nema otvorene izlazne arhive

en: %s: can't open file %s
hr: %s: ne mogu otvoriti datoteku %s

en: %s: can't find module file %s
hr: %s: ne mogu pronaći datoteku modula %s

en: Current open archive is %s
hr: Trenutno otvorena arhiva je %s

en: %s: no open archive
hr: %s: nema otvorene arhive

note: Macros for common output.
en:  emulation options:
hr:  opcije emulacije:

en: %s: Matching formats:
hr: %s: Odgovarajući oblici:

en: Supported architectures:
hr: Podržane arhitekture:

en: %s: supported architectures:
hr: %s: podržane arhitekture:

en: BFD header file version %s
hr: Inačica datoteke BFD zaglavlja %s

en: %s: bad number: %s
hr: %s: neispravan broj: %s

en: '%s': No such file
hr: „%s”: Nema takve datoteke

en: Warning: could not locate '%s'.  reason: %s
hr: Upozorenje: ne mogu pronaći „%s”.  razlog: %s

en: Warning: '%s' is not an ordinary file
hr: Upozorenje: „%s” nije obična datoteka

en: Warning: '%s' has negative size, probably it is too large
hr: Upozorenje: „%s” ima negativnu veličinu, vjerojatno je prevelik

en: #lines %d
hr: #redaka %d

en: size %d
hr: veličina %d

en: pointer to
hr: pokazivač na

en: array [%d] of
hr: polje [%d] od

en: arguments
hr: argumenti

en: code
hr: kod

en: structure definition
hr: definicija strukture

en: Memory section %s+%x
hr: Memorijski segment %s+%x

en: Register %d
hr: Registar %d

en: Undefined symbol
hr: Nedefinirani simbol

en: List of symbols
hr: Popis simbola

en: Symbol  %s, tag %d, number %d
hr: Simbol  %s, oznaka %d, broj %d

en: Type
hr: Vrsta

en: Where
hr: Gdje

en: Visible
hr: Vidljivo

en: List of blocks
hr: Popis blokova

en: vars %d
hr: varijable %d

en: blocks
hr: blokovi

en: List of source files
hr: Popis izvornih datoteka

en: Source file %s
hr: Izvorna datoteka %s

en: #sources %d
hr: #izvori %d

en: no input file specified
hr: nije navedena ulazna datoteka

en: Report bugs to %s.
hr: Prijavite greške na %s.

en: debug_add_to_current_namespace: no current file
hr: debug_add_to_current_namespace: nema trenutne datoteke

en: debug_start_source: no debug_set_filename call
hr: debug_start_source: nema debug_set_filename poziva

en: debug_record_function: no debug_set_filename call
hr: debug_record_function: nema debug_set_filename poziva

en: debug_record_parameter: no current function
hr: debug_record_parameter: nema trenutne funkcije

en: debug_end_function: no current function
hr: debug_end_function: nema trenutne funkcije

en: debug_end_function: some blocks were not closed
hr: debug_end_function: neki blokovi nisu zatvoreni

en: debug_start_block: no current block
hr: debug_start_block: nema trenutnog bloka

en: debug_end_block: no current block
hr: debug_end_block: nema trenutnog bloka

en: debug_end_block: attempt to close top level block
hr: debug_end_block: pokušaj zatvaranja vršnog bloka

en: debug_record_line: no current unit
hr: debug_record_line: nema trenutne jedinice

note: FIXME
en: debug_start_common_block: not implemented
hr: debug_start_common_block: nije implementirano

note: FIXME
en: debug_end_common_block: not implemented
hr: debug_end_common_block: nije implementirano

note: FIXME.
en: debug_record_label: not implemented
hr: debug_record_label: nije implementirano

en: debug_record_variable: no current file
hr: debug_record_variable: nema trenutne datoteke

en: debug_make_undefined_type: unsupported kind
hr: debug_make_undefined_type: nepodržana vrsta

en: debug_name_type: no current file
hr: debug_name_type: nema trenutne datoteke

en: debug_tag_type: no current file
hr: debug_tag_type: nema trenutne datoteke

en: debug_tag_type: extra tag attempted
hr: debug_tag_type: pokušaj dodatnog označavanja

en: Warning: changing type size from %d to %d
hr: Upozorenje: mijenjam veličinu vrste iz %d u %d

en: debug_find_named_type: no current compilation unit
hr: debug_find_named_type: nema trenutne kompilacijske jedinice

en: debug_write_type: illegal type encountered
hr: debug_write_type: primjećena nedozvoljena vrsta

en: Internal error: Unknown machine type: %d
hr: Interna greška: Nepoznata vrsta stroja: %d

en: Can't open def file: %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku definicija: %s

en: Processing def file: %s
hr: Obrađujem datoteku definicija: %s

en: Processed def file
hr: Datoteka definicija je obrađena

en: Syntax error in def file %s:%d
hr: Sintaksna greška u datoteci definicija %s:%d

en: VERSION %d.%d
hr: INAČICA %d.%d

en: run: %s %s
hr: prolaz: %s %s

en: wait: %s
hr: čekanje: %s

en: subprocess got fatal signal %d
hr: potproces je dobio fatalni signal %d

en: %s exited with status %d
hr: %s je izašao sa stanjem %d

en: Excluding symbol: %s
hr: Izostavljam simbol: %s

en: %s: no symbols
hr: %s: nema simbola

note: FIXME: we ought to read in and block out the base relocations.
en: Done reading %s
hr: Čitanje %s je gotovo

en: Unable to open object file: %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku objekta: %s: %s

en: Scanning object file %s
hr: Pregledavam datoteku objekta %s

en: Unable to open temporary assembler file: %s
hr: Ne mogu otvoriti privremenu datoteku asemblera: %s

en: Opened temporary file: %s
hr: Privremena datoteka je otvorena: %s

en: Creating library file: %s
hr: Stvaram biblioteku: %s

en: cannot delete %s: %s
hr: ne mogu ukloniti %s: %s

en: Created lib file
hr: Biblioteka je stvorena

en: Can't open .lib file: %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti .lib datoteku: %s: %s

en: %s is not a library
hr: %s nije biblioteka

en: Processing definitions
hr: Obrađujem definicije

en: Processed definitions
hr: Definicije su obrađene

note: xgetext:c-format
en: Usage %s <option(s)> <object-file(s)>
hr: Uporaba %s <opcije> <datoteke-objekta>

en: Machine '%s' not supported
hr: Stroj „%s” nije podržan

en: Using file: %s
hr: Koristim datoteku: %s

en: Keeping temporary def file %s
hr: Zadržavam privremenu datoteku definicija %s

en: Deleting temporary def file %s
hr: Uklanjam privremenu datoteku definicija %s

en:   Generic options:
hr:   Općenite opcije:

en:   Options for %s:
hr:   Opcije za %s:

en:    --machine <machine>
hr:    --machine <stroj>

en: Must provide at least one of -o or --dllname options
hr: Morate navesti barem jednu od opcija -o ili --dllname

en: Wrong size in print_dwarf_vma
hr: Pogrešna veličina u print_dwarf_vma

en:   Extended opcode %d:
hr:   Prošireni operacijski kod %d:

en: End of Sequence
hr: Kraj niza

en: set Address to 0x%s
hr: postavi adresu na 0x%s

en: UNKNOWN:
hr: NEPOZNATO:

en: length %d [
hr: duljina %d [

en: <offset is too big>
hr: <pomak je prevelik>

en: size: %s
hr: veličina: %s

en: offset: %s
hr: pomak: %s

en: Unrecognized form: %lu
hr: Neprepoznati oblik: %lu

en: (Unknown: %s)
hr: (Nepoznato: %s)

en: (user defined type)
hr: (korisnički definirana vrsta)

en: (unknown type)
hr: (nepoznata vrsta)

en: (unknown accessibility)
hr: (nepoznata pristupačnost)

en: (unknown visibility)
hr: (nepoznata vidljivost)

en: (unknown virtuality)
hr: (nepoznata virtualnost)

en: (unknown case)
hr: (nepoznat slučaj)

en: (user defined)
hr: (korisnički definirano)

en: (unknown convention)
hr: (nepoznata konvencija)

en: (undefined)
hr: (nedefinirano)

en: Unknown AT value: %lx
hr: Nepoznata AT vrijednost: %lx

en:    Version:       %d
hr:    Inačica:       %d

en:    Signature:
hr:    Potpis   :

en:   Version:                     %d
hr:   Inačica:                     %d

en: has children
hr: ima djecu

en: no children
hr: nema djece

en: <End of list>
hr: <Kraj popisa>

en:  (start == end)
hr:  (početak == kraj)

en:  (start > end)
hr:  (početak > kraj)

en:   Length:                   %ld
hr:   Duljina:                  %ld

en:   Version:                  %d
hr:   Inačica:                  %d

en:   Segment Size:             %d
hr:   Veličina segmenta:        %d

en: Pointer size + Segment size is not a power of two.
hr: Veličina pokazivača + Veličina segmenta nije potencija broja dva.

en: 
        Address            Length
hr: 
        Adresa             Duljina

en: 
        Address    Length
hr: 
        Adresa     Duljina

en: (start == end)
hr: (početak == kraj)

en: (start > end)
hr: (početak > kraj)

en: bad register:
hr: neispravan registar:

en: Version %ld
hr: Inačica %ld

en: The address table data in version 3 may be wrong.
hr: Podaci tablice adresa u inačici 3 mogu biti pogrešni.

en: Unsupported version %lu.
hr: Nepodržana inačica %lu.

en: 
    Address table:
hr: 
    Tablica adresa:

en: 
    Symbol table:
hr: 
    Tablica simbola:

en: Unrecognized debug option '%s'
hr: Neprepoznata opcija debugiranja „%s”

en: %s: Error:
hr: %s: Greška:

en: %s: Warning:
hr: %s: Upozorenje:

en: Unhandled data length: %d
hr: Nekontrolirana duljina podataka: %d

en: Out of memory
hr: Nema dovoljno memorije

en: %s: failed to read archive header
hr: %s: nisam uspio pročitati zaglavlje arhive

en: %s: the archive index is empty
hr: %s: indeks arhive je prazan

en: %s: failed to read archive index
hr: %s: nisam uspio pročitati indeks arhive

en: %s: the archive index is supposed to have %ld entries, but the size in the header is too small
hr: %s: indeks arhive bi trebao imati %ld unosa, ali veličina u zaglavlju je premalena

en: %s: failed to read archive index symbol table
hr: %s: nisam uspio pročitati tablicu simbola indeksa arhive

en: %s: failed to skip archive symbol table
hr: %s: nisam uspio preskočiti tablicu simbola arhive

en: %s has no archive index
hr: %s nema indeks arhive

en: %s: did not find a valid archive header
hr: %s: nisam pronašao ispravno zaglavlje arhive

en: %s: Not an ELF file - wrong magic bytes at the start
hr: %s: Nije ELF datoteka - ima pogrešne bajtove na početku

en: %s: Unsupported EI_VERSION: %d is not %d
hr: %s: Nepodržana EI_VERSION: %d nije %d

en: %s: Unmatched EI_CLASS: %d is not %d
hr: %s: Neodgovarajuća EI_CLASS: %d nije %d

en: %s: Unmatched e_machine: %d is not %d
hr: %s: Neodgovarajuća e_machine: %d nije %d

en: %s: Unmatched e_type: %d is not %d
hr: %s: Neodgovarajuća e_type: %d nije %d

en: %s: Unmatched EI_OSABI: %d is not %d
hr: %s: Neodgovarajuća EI_OSABI: %d nije %d

en: %s: Failed to update ELF header: %s
hr: %s: Nisam uspio ažurirati ELF zaglavlje: %s

en: Unsupported EI_CLASS: %d
hr: Nepodržana EI_CLASS: %d

en: This executable has been built without support for a
    64 bit data type and so it cannot process 64 bit ELF files.
hr: Ova izvršna datoteka je izgrađena bez podrške za 64-bitne
    vrste podataka i ne može obraditi 64-bitne ELF datoteke.

en: %s: Failed to read ELF header
hr: %s: Nisam uspio pročitati ELF zaglavlje

en: %s: bad archive file name
hr: %s: neispravno ime arhive

en: Input file '%s' is not readable
hr: Ulazna datoteka „%s” nije čitljiva

en: '%s': No such file
hr: „%s”: Nema takve datoteke

en: Could not locate '%s'.  System error message: %s
hr: Ne mogu pronaći „%s”.  Poruka greške sustava: %s

en: '%s' is not an ordinary file
hr: „%s” nije obična datoteka

en: Unknown OSABI: %s
hr: Nepoznati OSABI: %s

en: Unknown machine type: %s
hr: Nepoznata vrsta stroja: %s

en: Unknown machine type: %d
hr: Nepoznata vrsta stroja: %d

en: Unknown type: %s
hr: Nepoznata vrsta: %s

en: Usage: %s <option(s)> elffile(s)
hr: Uporaba: %s <opcije> elfdatoteke

en:  Update the ELF header of ELF files
hr:  Ažuriraj ELF zaglavlje ELF datoteka

en:  The options are:
hr:  Opcije su:

en: invalid number
hr: neispravan broj

en: invalid string length
hr: neispravna duljina niza

en: expression stack overflow
hr: preljev stoga izraza

en: unsupported IEEE expression operator
hr: nepodržani operator IEEE izraza

en: expression stack underflow
hr: podljev stoga izraza

en: unexpected number
hr: neočekivani broj

en: unexpected record type
hr: neočekivana vrsta zapisa

en: unknown BB type
hr: nepoznata BB vrsta

en: stack overflow
hr: preljev stoga

en: stack underflow
hr: podljev stoga

en: illegal variable index
hr: nedozvoljeni indeks varijable

en: illegal type index
hr: nedozvoljeni indeks vrste

en: unknown TY code
hr: nepoznati TY kod

en: undefined variable in TY
hr: nedefinirana varijabla u TY

en: unsupported qualifier
hr: nepodržani kvalifikator

en: undefined variable in ATN
hr: nedefinirana varijabla u ATN

en: unknown ATN type
hr: nepoznata ATN vrsta

note: Reserved for FORTRAN common.
en: unsupported ATN11
hr: nepodržani ATN11

note: We have no way to record this information.  FIXME.
en: unsupported ATN12
hr: nepodržani ATN12

en: undefined C++ object
hr: nedefinirani C++ objekt

en: unsupported C++ object type
hr: nepodržana vrsta C++ objekta

en: C++ object has no fields
hr: C++ objekt nema polja

en: unknown C++ visibility
hr: nepoznata C++ vidljivost

en: C++ default values not in a function
hr: C++ zadane vrijednosti nisu u funkciji

en: unrecognized C++ default type
hr: neprepoznata C++ zadana vrsta

en: C++ reference not found
hr: C++ referenca nije pronađena

en: C++ reference is not pointer
hr: C++ referenca nije pokazivač

en: missing required ASN
hr: nedostaje potrebni ASN

en: missing required ATN65
hr: nedostaje potrebni ATN65

en: bad ATN65 record
hr: neispravan ATN65 zapis

en: input and output files must be different
hr: ulazna i izlazna datoteka moraju biti različite

en: no input file
hr: nema ulazne datoteke

en: no name for output file
hr: nema imena izlazne datoteke

en: warning: input and output formats are not compatible
hr: upozorenje: ulazni i izlazni oblik nisu usklađeni

en: warning: symbol %s imported but not in import list
hr: upozorenje: simbol %s je uvezen, ali ga nema na popisu za uvoz

en: set start address
hr: postavi početnu adresu

note: There is no place to record this information.
en: %s: warning: shared libraries can not have uninitialized data
hr: %s: upozorenje: dijeljene biblioteke ne mogu imati neinicijalizirane podatke

en: warning: No version number given
hr: upozorenje: Nije naveden broj inačice

en: Usage: %s [option(s)] [in-file [out-file]]
hr: Uporaba: %s [opcije] [ul-datoteka [izl-datoteka]]

en: support not compiled in for %s
hr: podrška za %s nije uključena pri kompajliranju

en: overflow when adjusting relocation against %s
hr: preljev pri namještanju relokacije u odnosu na %s

en: %s: execution of %s failed:
hr: %s: izvršavanje %s nije uspjelo:

en: Execution of %s failed
hr: Izvršavanje %s nije uspjelo

en: Usage: %s [option(s)] [file(s)]
hr: Uporaba: %s [opcije] [datoteke]

en:  List symbols in [file(s)] (a.out by default).
hr:  Ispiši simbole u [datotekama] (zadano a.out).

en: %s: invalid radix
hr: %s: neispravna baza

en: %s: invalid output format
hr: %s: neispravan izlazni oblik

en: <unknown>: %d
hr: <nepoznato>: %d

en: 
    Archive index:
hr: 
    Indeks arhive:

en: 
    
    Undefined symbols from %s:
hr: 
    
    Nedefinirani simboli iz %s:

en: 
    
    Symbols from %s:
hr: 
    
    Simboli iz %s:

en: 
    
    Undefined symbols from %s[%s]:
hr: 
    
    Nedefinirani simboli iz %s[%s]:

en: 
    
    Symbols from %s[%s]:
hr: 
    
    Simboli iz %s[%s]:

en: Only -X 32_64 is supported
hr: Podržano je samo -X 32_64

en: data size %ld
hr: veličina podataka %ld
