binutils 2.18.90 - en to sk translation catalogue (1071 entries)

en: Usage: %s [option(s)] [addr(s)]
sk: Použitie: %s [voľb(a/y)] [adres(a/y)]

en:  Convert addresses into line number/file name pairs.
sk:  Previesť adresy na páry čísiel riadkov/názvov súborov.

en:  If no addresses are specified on the command line, they will be read from stdin
sk:  Ak nie sú žiadne adresy určené z príkazového riadka, budú sa čítať zo stdin

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -b --target=<bfdname>  Set the binary file format
      -e --exe=<executable>  Set the input file name (default is a.out)
      -i --inlines           Unwind inlined functions
      -j --section=<name>    Read section-relative offsets instead of addresses
      -s --basenames         Strip directory names
      -f --functions         Show function names
      -C --demangle[=style]  Demangle function names
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
sk:  Voľby sú:
      @<súbor>               Načítať voľby zo <súboru>
      -b --target=<bfdname>  nastaviť binárny formát súboru
      -e --exe=<executable>  Nastaviť názov vstupného súboru (štandardne a.out)
      -i --inlines           Rozvinúť inline funkcie
      -j --section=<názov>   Načítať ofsety relatívne vzhľadom na sekciu namiesto adries
      -s --basenames         Odstrániť názvy adresárov
      -f --functions         Zobraziť názvy funkcií
      -C --demangle[=style]  Formátovať výpis názvov funkcií
      -h --help              Zobraziť tohto pomocníka
      -v --version           Zobraziť verziu programu

en: Report bugs to %s
sk: Hlásiť chyby na %s

en: %s: cannot get addresses from archive
sk: %s: nepodarilo sa získať adresu z archívu

en: %s: cannot find section %s
sk: %s: nepodarilo sa nájsť sekciu %s

en: unknown demangling style `%s'
sk: neznámy štýl opravy „%s“

en: no entry %s in archive
sk: žíadny záznam %s v archíve

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcfilNoPsSuvV] [member-name] [count] archive-file file...
sk: Použítie: %s [voľby emulácie] [-]{dmpqrstx}[abcfilNoPsSuvV] [názov-člena] [počet] názov archívu...

en:  commands:
sk:  príkazy:

en:   d            - delete file(s) from the archive
sk:   d            - odstrániť súbor(y) z archívu

en:   m[ab]        - move file(s) in the archive
sk:   m[ab]        - posunúť súbor(y) v archíve

en:   p            - print file(s) found in the archive
sk:   p            - vypísať súbor(y) nájdené v archíve

en:   q[f]         - quick append file(s) to the archive
sk:   q[f]         - rýchlo pripojiť súbor(y) k archívu

en:   r[ab][f][u]  - replace existing or insert new file(s) into the archive
sk:   r[ab][f][u]  - nahradiť existujúci alebo vložiť nový súbor(y) do archívu

en:   t            - display contents of archive
sk:   t            - zobraziť obsah archívu

en:   x[o]         - extract file(s) from the archive
sk:   x[o]         - rozbaliť súbor(y) z archívu

en:  command specific modifiers:
sk:  modifikátory špecifické pre určitý príkaz :

en:   [a]          - put file(s) after [member-name]
sk:   [a]          - vložiť súbor(y) za [názov-člena]

en:   [b]          - put file(s) before [member-name] (same as [i])
sk:   [b]          - vložiť súbor(y) pred [názov-člena] (rovnaké ako [i])

en:   [N]          - use instance [count] of name
sk:   [N]          - použiť inštanciu [počet] názvu

en:   [f]          - truncate inserted file names
sk:   [f]          - skrátiť vložené názvy súborov

en:   [P]          - use full path names when matching
sk:   [P]          - použiť celú cestu pri zhode

en:   [o]          - preserve original dates
sk:   [o]          - zachovať pôvodné dátumy

en:   [u]          - only replace files that are newer than current archive contents
sk:   [u]          - nahradiť iba tie súbory, ktoré sú novšie než aktuálny obsah súboru

en:  generic modifiers:
sk:  všeobecné modifikátory:

en:   [c]          - do not warn if the library had to be created
sk:   [c]          - neupozorňovať ak sa knižnica musela vytvoriť

en:   [s]          - create an archive index (cf. ranlib)
sk:   [s]          - vytvoriť index archívu (porovnaj s ranlib)

en:   [S]          - do not build a symbol table
sk:   [S]          - nevytvárať symbolickú tabuľku

en:   [T]          - make a thin archive
sk:   [T]          - urobiť riedky archív

en:   [v]          - be verbose
sk:   [v]          - plný výpis

en:   [V]          - display the version number
sk:   [V]          - zobraziť číslo verzie

en:   @<file>      - read options from <file>
sk:   @<súbor>     - čítať voľby z <súboru>

en: Usage: %s [options] archive
sk: Použitie: %s [voľby] archív

en:  Generate an index to speed access to archives
sk:  Vygenerovať index pre rýchly prístup k archívom

en:  The options are:
      @<file>                      Read options from <file>
      -t                           Update the archive's symbol map timestamp
      -h --help                    Print this help message
      -v --version                 Print version information
sk:  The options are:
      @<súbor>                     načítať voľby zo <súboru>
      -t                           aktualizovať časovú známku mapy symbolov archívu
      -h --help                    vypísať túto správu pomocníka
      -v --version                 vypísať informácie o verzii

en: two different operation options specified
sk: boli špecifikované dve odlišné operačné voľby

en: illegal option -- %c
sk: neplatná voľba -- %c

en: no operation specified
sk: nebola určená žiadna operácia

en: `u' is only meaningful with the `r' option.
sk: „u“ má zmysel iba s voľbou „r“

en: `N' is only meaningful with the `x' and `d' options.
sk: „N“ má zmysel iba s voľbami „x“ a „d“.

en: Value for `N' must be positive.
sk: Hodnota pre „N“ musí byť kladná.

en: `x' cannot be used on thin archives.
sk: „x“ nemožno použiť na riedkych archívoch.

en: internal error -- this option not implemented
sk: vnútorná chyba -- táto voľba nie je implementovaná

en: creating %s
sk: vytvára sa %s

en: internal stat error on %s
sk: vnútorná stat chyba na %s

en: %s is not a valid archive
sk: %s nie je platný archív

en: No member named `%s'
sk: Žiadny člen s názvom „%s“

en: no entry %s in archive %s!
sk: žiadny záznam %s v archíve %s!

en: %s: no archive map to update
sk: %s: žiadna mapa archívu pre aktualizáciu

en: No entry %s in archive.
sk: Žiadny záznam %s v archíve.

en: Can't open file %s
sk: Nemožno otvoriť súbor %s

en: %s: Can't open output archive %s
sk: %s: Nemožno otvoriť výstupný archív %s

en: %s: Can't open input archive %s
sk: %s: Nemožno otvoriť vstupný archív %s

en: %s: file %s is not an archive
sk: %s: súbor %s nie je archív

en: %s: no output archive specified yet
sk: %s: nebol ešte určený žiadny výstupný archív

en: %s: no open output archive
sk: %s žiadny výstupný archív na otvorenie

en: %s: can't open file %s
sk: %s: nemožno otvoriť súbor %s

en: %s: can't find module file %s
sk: %s: nemožno nájsť súbor modulu %s

en: Current open archive is %s
sk: Súčasne otvorený archív je %s

en: %s: no open archive
sk: %s: žiadny otvorený archív

en: Usage: %s < input_file > output_file
sk: Použitie: %s <VSTUP_SÚBOR> VÝSTUP_SÚBOR

en: Prints bytes from stdin in hex format.
sk: Vypíše bajtu zo štand. vstupu v hexadecimálnom formáte.

en:   No emulation specific options
sk:   Neboli určené žiadne emulačné voľby

note: Macros for common output.
en:  emulation options:
sk:  emulačné voľby:

en: can't set BFD default target to `%s': %s
sk: nemožno nastaviť štandardný BFD cieľ na „%s“: %s

en: %s: Matching formats:
sk: %s: Zhodujúce sa formáty:

en: Supported targets:
sk: Podporované ciele:

en: %s: supported targets:
sk: %s: podporované ciele:

en: Supported architectures:
sk: Podporované architektúry:

en: %s: supported architectures:
sk: %s: podporované architektúry:

en: BFD header file version %s
sk: Verzia BFD hlavičky súboru %s

en: %s: bad number: %s
sk: %s: nesprávane číslo: %s

en: '%s': No such file
sk: „%s“: súbor neexistuje

en: Warning: could not locate '%s'.  reason: %s
sk: Upozornenie: nemožno nájsť „%s“. dôvod: %s

en: Warning: '%s' is not an ordinary file
sk: Upozornenie: „%s“ nie je bežný súbor

en: #lines %d
sk: #riadky %d

en: Usage: %s [option(s)] in-file
sk: Použitie: %s [voľby] vstupný-súbor

en:  Print a human readable interpretation of a SYSROFF object file
sk:  Zobraziť čitateľnú interpretáciu objektového súboru SYSFOFF

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
sk:  Voľby sú:
      @<file>                Čítať voľby z <file>
      -h --help              Zobraziť túto informáciu
      -v --version           Zobraziť verziu programu

en: no input file specified
sk: nebol určený žiadny vstupný súbor

en: Report bugs to %s.
sk: Hlásiť chyby na %s.

en: debug_add_to_current_namespace: no current file
sk: debug_add_to_current_namespace: žiadny súčasný súbor

en: debug_start_source: no debug_set_filename call
sk: debug_start_source: žiadne volanie debug_set_filename

en: debug_record_function: no debug_set_filename call
sk: debug_record_function: žiadne volanie debug_set_filename

en: debug_record_parameter: no current function
sk: debug_record_parameter: žiadna súčasná funkcia

en: debug_end_function: no current function
sk: debug_end_function: žiadna súčasná funkcia

en: debug_end_function: some blocks were not closed
sk: debug_end_function: niektoré bloky neboli uzavreté

en: debug_start_block: no current block
sk: debug_start_block: žiadny súčasný blok

en: debug_end_block: no current block
sk: debug_end_block: žiadny súčasný blok

en: debug_end_block: attempt to close top level block
sk: debug_end_block: pokus o zatvorenie bloku najvyššej úrovne

en: debug_record_line: no current unit
sk: debug_record_line: žiadna súčasná jednotka

note: FIXME
en: debug_start_common_block: not implemented
sk: debug_start_common_block: nie je implementované

note: FIXME
en: debug_end_common_block: not implemented
sk: debug_end_common_block: nie je implementované

note: FIXME.
en: debug_record_label: not implemented
sk: debug_record_label: nie je implementované

en: debug_record_variable: no current file
sk: debug_record_variable: žiadny súčasný súbor

en: debug_make_undefined_type: unsupported kind
sk: debug_make_undefined_type: nepodporovaný druh

en: debug_name_type: no current file
sk: debug_name_type: žiadny súčasný súbor

en: debug_tag_type: no current file
sk: debug_tag_type: žiadny súčasný súbor

en: debug_tag_type: extra tag attempted
sk: debug_tag_type: pokus o extra tag

en: Warning: changing type size from %d to %d
sk: Upozornenie: mení sa veľkosť typu z %d na %d

en: debug_find_named_type: no current compilation unit
sk: debug_find_named_type: žiadna súčasná kompilačná jednotka

en: debug_get_real_type: circular debug information for %s
sk: debug_get_real_type: cyklická ladiaca informácia pre %s

en: debug_write_type: illegal type encountered
sk: debug_write_type: objavený neplatný typ

en: Internal error: Unknown machine type: %d
sk: Vnútorná chyba: Neznámy typ architektúry: %d

en: Can't open def file: %s
sk: Nemožno otvoriť def súbor: %s

en: Processing def file: %s
sk: Spracováva sa def súbor: %s

en: Processed def file
sk: def súbor spracovaný

en: Syntax error in def file %s:%d
sk: Syntaktická chyba v def súbore %s:%d

en: %s: Path components stripped from image name, '%s'.
sk: %s: Komponenty cesty boli odrezané z názvu obrázka, „%s“.

en: NAME: %s base: %x
sk: NÁZOV: %s báza: %x

en: Can't have LIBRARY and NAME
sk: Nemožno mať KNIŽNICU a NÁZOV

en: LIBRARY: %s base: %x
sk: KNIŽNICA: %s báza: %x

en: wait: %s
sk: čakať: %s

en: subprocess got fatal signal %d
sk: podproces obdržal fatálny signá %d

en: %s exited with status %d
sk: %s ukončený so stavom %d

en: Sucking in info from %s section in %s
sk: Naťahujú sa informácie z %s sekcie v %s

en: Excluding symbol: %s
sk: Vynecháva sa symbol: %s

en: %s: no symbols
sk: %s: žiadne symboly

note: FIXME: we ought to read in and block out the base relocations.
en: Done reading %s
sk: Čítanie %s ukončené

en: Unable to open object file: %s
sk: Nemožno otvoriť objektový súbor: %s

en: Scanning object file %s
sk: Prebieha skenovanie objektového súboru %s

en: Cannot produce mcore-elf dll from archive file: %s
sk: Nemožno vytvoriť mcore-elf dll zo súboru archívu: %s

en: Adding exports to output file
sk: Pridávanie exportov do výstupného súboru

en: Added exports to output file
sk: Exporty boli pridané do výstupného súboru

en: Generating export file: %s
sk: Generuje sa súbor exportu: %s

en: Unable to open temporary assembler file: %s
sk: Nemožno otvoriť dočasný súbor assembleru: %s

en: Opened temporary file: %s
sk: Dočasný súbor otvorený: %s

en: Generated exports file
sk: Export súbor vygenerovaný

en: bfd_open failed open stub file: %s
sk: bfd_open zlyhal pri otváraní testovacieho súboru: %s

en: Creating stub file: %s
sk: Vytváram testovací súbor: %s

en: failed to open temporary head file: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor hlavičky: %s

en: failed to open temporary tail file: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor zápätia: %s

en: Can't open .lib file: %s
sk: Nemožno otvoriť .lib súbor: %s

en: Creating library file: %s
sk: Vytvára sa súbor knižnice: %s

en: cannot delete %s: %s
sk: nemožno odstrániť %s:%s

en: Created lib file
sk: lib súbor vytvorený

en: Warning, ignoring duplicate EXPORT %s %d,%d
sk: Upozornenie, ignoruje sa duplikátny EXPORT  %s %d,%d

en: Error, duplicate EXPORT with ordinals: %s
sk: Chyba, duplicitný EXPORT s ordinálami: %s

en: Processing definitions
sk: Spracovávajú sa definície

en: Processed definitions
sk: Definície spracované

note: xgetext:c-format
en: Usage %s <option(s)> <object-file(s)>
sk: Použitie %s <voľb(a/y)> <objektový-súbor(y)>

note: xgetext:c-format
en:    -m --machine <machine>    Create as DLL for <machine>.  [default: %s]
sk:    -m --machine <architektúra> Vytvoriť ako DLL pre <architektúra>. [štandardne: %s]

en:         possible <machine>: arm[_interwork], i386, mcore[-elf]{-le|-be}, ppc, thumb
sk:         možná <architektúra>: arm[_interwork], i386, mcore[-elf]{-le|-be}, ppc, thumb

en:    -e --output-exp <outname> Generate an export file.
sk:    -e --output-exp <výstupný_názov> Vygenerovať export súbor.

en:    -l --output-lib <outname> Generate an interface library.
sk:    -l --output-lib <výstupný_súbor> Vygenerovať knižnicu rozhrania.

en:    -a --add-indirect         Add dll indirects to export file.
sk:    -a --add-indirect         Pridať dll indirekty do export súboru.

en:    -D --dllname <name>       Name of input dll to put into interface lib.
sk:    -D --dllname <názov>      Názov vstupného dll pre vloženie do knižnice rozhrania.

en:    -d --input-def <deffile>  Name of .def file to be read in.
sk:    -d --input-def <deffile>  Názov .def súboru, v ktorom sa má čitať.

en:    -z --output-def <deffile> Name of .def file to be created.
sk:    -z --output-def <deffile> Názov .def súboru, ktorý sa má vytvoriť.

en:       --export-all-symbols   Export all symbols to .def
sk:       --export-all-symbols   Exportovať všetky symboly do .def

en:       --no-export-all-symbols  Only export listed symbols
sk:       --no-export-all-symbols  Exportovať iba uvedené symboly

en:       --exclude-symbols <list> Don't export <list>
sk:       --exclude-symbols <zoznam> Neexportovať <zoznam>

en:       --no-default-excludes  Clear default exclude symbols
sk:       --no-default-excludes  Vyčistiť štandardné exclude symboly

en:    -b --base-file <basefile> Read linker generated base file.
sk:    -b --base-file <bázový_súbor> Čítať linkerom vygenerovaný bázový súbor.

en:    -x --no-idata4            Don't generate idata$4 section.
sk:    -x --no-idata4            Negenerovať sekciu idata$4.

en:    -c --no-idata5            Don't generate idata$5 section.
sk:    -c --no-idata5            Negenerovať sekciu idata$5.

en:    -U --add-underscore       Add underscores to all symbols in interface library.
sk:    -U --add-underscore       Pridá znak podčiarknutia ku všetkým symbolom knižnice rozhrania.

en:       --add-stdcall-underscore Add underscores to stdcall symbols in interface library.
sk:       --add-stdcall-underscore Pridá znak podčiarknutia ku všetkým symbolom stdcall knižnice rozhrania.

en:    -k --kill-at              Kill @<n> from exported names.
sk:    -k --kill-at              Ukončiť @<n> z exportovaných názvov.

en:    -A --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>.
sk:    -A --add-stdcall-alias    Pridať aliasy bez @<n>.

en:    -p --ext-prefix-alias <prefix> Add aliases with <prefix>.
sk:    -p --ext-prefix-alias <prefix> Pridať aliasy s <prefix>om.

en:    -S --as <name>            Use <name> for assembler.
sk:    -S --as <názov>           Použiť <názov> pre assembler.

en:    -f --as-flags <flags>     Pass <flags> to the assembler.
sk:    -f --as-flags <príznaky>  Poslať <príznaky> do assembleru.

en:    -C --compat-implib        Create backward compatible import library.
sk:    -C --compat-implib        Vytvoriť spätne kompatibilnú importovaciu knižnicu.

en:    -n --no-delete            Keep temp files (repeat for extra preservation).
sk:    -n --no-delete            Ponechať dočasné súbory (opakovať pre extra zachovanie)

en:    -t --temp-prefix <prefix> Use <prefix> to construct temp file names.
sk:    -t --temp-prefix <prefix> Použiť <prefix> pre vytvorenie názvov dočasných súborov.

en:    -v --verbose              Be verbose.
sk:    -v --verbose              Plný výpis.

en:    -V --version              Display the program version.
sk:    -V --version              Zobraziť verziu programu.

en:    -h --help                 Display this information.
sk:    -h --help                 Zobraziť túto informáciu.

en:    @<file>                   Read options from <file>.
sk:    @<file>                   Čítať voľby z <file>.

en:    -M --mcore-elf <outname>  Process mcore-elf object files into <outname>.
sk:    -M --mcore-olf <výst_názov> Spracovať objektové súbory mcore-elf do <výst_názvu>.

en:    -L --linker <name>        Use <name> as the linker.
sk:    -L --linker <názov>       Použiť <názov> ako linker.

en:    -F --linker-flags <flags> Pass <flags> to the linker.
sk:    -F --linker-flags <príznaky> Poslať <príznaky> do linkera.

en: Path components stripped from dllname, '%s'.
sk: Komponenty cesty odrezané z dllname, „%s“.

en: Unable to open base-file: %s
sk: Nemožno otvoriť bázový-súbor: %s

en: Machine '%s' not supported
sk: Nepodporovaná architektúra „%s“

en: Tried file: %s
sk: Pokus o súbor: %s

en: Using file: %s
sk: Používa sa súbor: %s

en: Keeping temporary base file %s
sk: Ponecháva sa dočasného bázového súboru: %s

en: Deleting temporary base file %s
sk: Odstraňuje sa dočasný bázový súbor %s

en: Keeping temporary exp file %s
sk: Ponecháva sa dočasný exp súbor %s

en: Deleting temporary exp file %s
sk: Odstraňuje sa dočasný exp súbor %s

en: Keeping temporary def file %s
sk: Ponecháva sa dočasný def súbor %s

en: Deleting temporary def file %s
sk: Odstraňuje sa dočasný def súbor %s

en:   Generic options:
sk:   Druhové voľby:

en:    @<file>                Read options from <file>
sk:    @<file>                Čítať voľby z <file>

en:    --quiet, -q            Work quietly
sk:    --quiet, -q Pracovať potichu

en:    --verbose, -v          Verbose
sk:    --verbose, -v Plný výpis

en:    --version              Print dllwrap version
sk:    --version Vypísať dllwrap verziu

en:    --implib <outname>     Synonym for --output-lib
sk:    --implib <výstupný_názov> Synonymum pre --output-lib

en:   Options for %s:
sk:   Voľby pre %s:

en:    --driver-name <driver> Defaults to "gcc"
sk:    --driver-name <ovládač> Štandardný je „gcc“

en:    --driver-flags <flags> Override default ld flags
sk:    --driver-flags <príznaky> Preťažiť štandardné ld príznaky

en:    --dlltool-name <dlltool> Defaults to "dlltool"
sk:    --dlltool-name <dlltool> Štandarne „dlltool“

en:    --entry <entry>        Specify alternate DLL entry point
sk:    --entry <položka> Určiť alternatívne miesto DLL položky

en:    --image-base <base>    Specify image base address
sk:    --image-base <báza> Určiť bázovú adresu obrázku

en:    --target <machine>     i386-cygwin32 or i386-mingw32
sk:    --target <architektúra> i386-cygwin32 alebo i386-mingw32

en:    --dry-run              Show what needs to be run
sk:    --dry-run Zobraziť, čo treba spustiť

en:    --mno-cygwin           Create Mingw DLL
sk:    --mno-cygwin Vytvoriť Mingw DLL

en:   Options passed to DLLTOOL:
sk:   Voľby posielané do DLLTOOL:

en:    --machine <machine>
sk:    --machine <architektúra>

en:    --output-exp <outname> Generate export file.
sk:    --output-exp <výstupný_názov> Vygenerovať export súbor.

en:    --output-lib <outname> Generate input library.
sk:    --output-lib <výstupný_názov> Vygenerovať vstupnú knižnicu.

en:    --add-indirect         Add dll indirects to export file.
sk:    --add-indirect Pridať dll indirekty do export súboru.

en:    --dllname <name>       Name of input dll to put into output lib.
sk:    --dllname <názov> Názov vstupnej dll pre vloženie do výstupnej knižnice.

en:    --def <deffile>        Name input .def file
sk:    --def <deffile>Názov vstupného .def súboru

en:    --output-def <deffile> Name output .def file
sk:    --output-def <deffile> Názov výstupného .def súboru

en:    --export-all-symbols     Export all symbols to .def
sk:    --export-all-symbols Exportovať všetky symboly do .def

en:    --no-export-all-symbols  Only export .drectve symbols
sk:    --no-export-all-symbols Exportovať iba .drectve symboly

en:    --exclude-symbols <list> Exclude <list> from .def
sk:    --exclude-symbols <zoznam> Vynechať <zoznam> z .def

en:    --no-default-excludes    Zap default exclude symbols
sk:    --no-default-excludes Vymazať štandardné exclude symboly

en:    --base-file <basefile> Read linker generated base file
sk:    --base-file <bázový_súbor> Čítať linkerom vygenerovaný bázový súbor

en:    --no-idata4           Don't generate idata$4 section
sk:    --no-idata4 Negenerovať idata$4 sekciu

en:    --no-idata5           Don't generate idata$5 section
sk:    --no-idata5 Negenerovať idata$5 sekciu

en:    -U                     Add underscores to .lib
sk:    -U Pridať podtržníky do .lib

en:    -k                     Kill @<n> from exported names
sk:    -k Ukončiť @<n> z exportovaných názvov

en:    --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>
sk:    --add-atdcall-alias Pridať aliasy bez @<n>

en:    --as <name>            Use <name> for assembler
sk:    --as <názov> Použiť <názov> pre assembler

en:    --nodelete             Keep temp files.
sk:    --nodelete Ponechať dočasné súbory.

en:   Rest are passed unmodified to the language driver
sk:   Zbytok je poslaný nezmenený ovláadaču jazyka

en: Must provide at least one of -o or --dllname options
sk: Je nutné uviesť najmenej jednu z volieb -o alebo --dllname

en: no export definition file provided.
    Creating one, but that may not be what you want
sk: nebol poskytnutý definičný export súbor.
    Jeden sa vytvára, ale nemusí to byť to, čo chcete

en: DLLTOOL name    : %s
sk: DLLTOOL názov   : %s

en: DLLTOOL options : %s
sk: DLLTOOL voľby   : %s

en: DRIVER name     : %s
sk: DRIVER názov    : %s

en: DRIVER options  : %s
sk: DRIVER voľby    : %s

en: Unhandled data length: %d
sk: Nespracovateľná dĺžka dát %d

en: badly formed extended line op encountered!
sk: narazilo sa na zle formovaný rozšírený operátor riadka

en:   Extended opcode %d:
sk:   Rozšírený opkód %d:

en: End of Sequence
sk: Koniec sekvencie

en: set Address to 0x%lx
sk: nastaviť Adresu na 0x%lx

en:   define new File Table entry
sk:   definovať novú položku Tabuľky súboru

en:   Entry	Dir	Time	Size	Name
sk:   Položka	Adresár	Čas	Veľkosť	Názov

note: The test against DW_LNW_hi_user is redundant due to the limited range of the unsigned char data type used for op_code. && op_code <= DW_LNE_hi_user
en: user defined: length %d
sk: Používateľom definované: dĺžka %d

en: UNKNOWN: length %d
sk: UNKNOWN: dĺžka %d

en: <no .debug_str section>
sk: <žiadna .debug_str sekcia>

en: DW_FORM_strp offset too big: %lx
sk: DW_FORM_strp offset priveľký: %lx

en: <offset is too big>
sk: <offset je priveľký>

en: Unknown TAG value: %lx
sk: Neznáma TAG hodnota: %lx

en: Unknown FORM value: %lx
sk: Neznáma FORM hodnota: %lx

en:  %lu byte block:
sk:  %lu bajtový blok:

en: (User defined location op)
sk: (Užívateľom definovaný operátor umiestnenia)

en: (Unknown location op)
sk: (Neznámy operátor umiestnenia)

en: Internal error: DWARF version is not 2 or 3.
sk: Vnútorná chyba: DWARF verzia nie je 2 ani 3.

en: DW_FORM_data8 is unsupported when sizeof (unsigned long) != 8
sk: DW_FORM_data8 nie je podporovaný keď sizeof (unsigned long) != 8

en:  (indirect string, offset: 0x%lx): %s
sk:  (nepriamy reťazec, offset: 0x%lx): %s

en: Unrecognized form: %lu
sk: Nerozoznaná forma: %lu

en: (not inlined)
sk: (ako inline)

en: (inlined)
sk: (nie ako inline)

en: (declared as inline but ignored)
sk: (deklarovaný ako inline, ale ignorovaný)

en: (declared as inline and inlined)
sk: (deklarovaný ako inline a je inline)

en:   (Unknown inline attribute value: %lx)
sk:   (Neznáma hodnota inline atribútu: %lx)

en: (location list)
sk: (zoznam umiestnení)

en:  [without DW_AT_frame_base]
sk:  [bez DW_AT_frame_base]

en: Offset %lx used as value for DW_AT_import attribute of DIE at offset %lx is too big.
sk: Ofset %lx použitý ako hodnota atribútu DW_AT_import DIE na ofsete %lx je príliš veľký.

en: Unknown AT value: %lx
sk: Neznáma AT hodnota: %lx

en: Reserved length value (%lx) found in section %s
sk: Hodnota vyhradenej dĺžky (%lx) nájdená v sekcii %s

en: Corrupt unit length (%lx) found in section %s
sk: Neplatná dĺžka  jednotky (%lx) nájdená v sekcii %s

en: No comp units in %s section ?
sk: Žiadne výpočtové jednotky v sekcii %s ?

en: Not enough memory for a debug info array of %u entries
sk: Nedostatok pamäte pre ladiace info pole %u položiek

en: The section %s contains:
sk: Sekcia %s obsahuje:

en: Unable to locate %s section!
sk: Nemožno nájsť sekciu %s!

en:   Compilation Unit @ offset 0x%lx:
sk:   Kompilačná Jednotka @ offset 0x%lx:

en:    Length:        0x%lx (%s)
sk:    Dĺžka:         0x%lx (%s)

en:    Version:       %d
sk:    Verzia:        %d

en:    Abbrev Offset: %ld
sk:    Offset skratky: %ld

en:    Pointer Size:  %d
sk:    Veľkosť ukazovateľa: %d

en: Debug info is corrupted, length of CU at %lx extends beyond end of section (length = %lx)
sk: Ladiace informácie sú poškodené, dĺžka CU na %lx siaha za koniec sekcie (sekcia má dĺžku %lx)

en: CU at offset %lx contains corrupt or unsupported version number: %d.
sk: CU na ofsete %lx obsahuje neplatné alebo nepodporované číslo verzie: %d

en: Debug info is corrupted, abbrev offset (%lx) is larger than abbrev section size (%lx)
sk: Ladiace informácie sú poškodené, ofset abbrev (%lx) je väčší ako veľkosť sekcie abbrev (%lx)

en: Bogus end-of-siblings marker detected at offset %lx in .debug_info section
sk: Neplatná značka end-of-siblings zistená na ofsete %lx v sekcii .debug_info

en: Further warnings about bogus end-of-sibling markers suppressed
sk: Výpis ďalších upozornení na neplatné značky end-of-sibling bude potlačený

en:  <%d><%lx>: Abbrev Number: %lu
sk:  <%d><%lx>: skrát. číslo: %lu

en: DIE at offset %lx refers to abbreviation number %lu which does not exist
sk: DIE na ofsete %lx odkazuje na skrátené číslo %lu, ktoré neexistuje

en: Raw dump of debug contents of section %s:
sk: Nespracovaný výpis obsahu ladenia sekcie %s:

en: The line info appears to be corrupt - the section is too small
sk: Informácia o riadku je pravdepodobne poškodená - sekcia je príliš krátka

en: Only DWARF version 2 and 3 line info is currently supported.
sk: Momentálne je podporovaná iba riadková informácia DWARF verzie 2 a 3.

en:   Offset:                      0x%lx
sk:   Ofset:                       0x%lx

en:   Length:                      %ld
sk:   Dĺžka:                       %ld

en:   DWARF Version:               %d
sk:   Verzia DWARF:                %d

en:   Prologue Length:             %d
sk:   Dĺžka prológu:               %d

en:   Minimum Instruction Length:  %d
sk:   Minimálna dĺžka inštrukcie:  %d

en:   Initial value of 'is_stmt':  %d
sk:   Počiatočná hodnota 'is_stmt': %d

en:   Line Base:                   %d
sk:   Báza riadka:                 %d

en:   Line Range:                  %d
sk:   Rozsah riadka:               %d

en:   Opcode Base:                 %d
sk:   Opcode báza:                 %d

en: 
     Opcodes:
sk: 
     Opcody:

en:   Opcode %d has %d args
sk:   Opcode %d má %d argumentov

en: 
     The Directory Table is empty.
sk: 
     Tabuľka adresára je prázdna.

en: 
     The Directory Table:
sk: 
     Tabuľka adresára:

en: 
     The File Name Table is empty.
sk: 
     Tabuľka názvov súborov je prázdna.

en: 
     The File Name Table:
sk: 
     Tabuľka názvov súborov:

note: Now display the statements.
en: 
     Line Number Statements:
sk: 
     Príkazy číslovania riadkov:

en:   Special opcode %d: advance Address by %lu to 0x%lx
sk:   Špeciálny opcode %d: posunúť Adresu o %lu do 0x%lx

en:  and Line by %d to %d
sk:  a Riadok o %d do %d

en:   Copy
sk:   Kopírovať

en:   Advance PC by %lu to 0x%lx
sk:   Posunúť PC o %lu do 0x%lx

en:   Advance Line by %d to %d
sk:   Posunúť Riadok o %d do %d

en:   Set File Name to entry %d in the File Name Table
sk:   Nastaviť Názov súboru na položku %d v Tabuľke názvov súborov

en:   Set column to %lu
sk:   Nastaviť stĺpec na %lu

en:   Set is_stmt to %d
sk:   Nastaviť is_stmt na %d

en:   Set basic block
sk:   Nastaviť základný blok

en:   Advance PC by constant %lu to 0x%lx
sk:   Posunúť PC o konštantu %lu na 0x%lx

en:   Advance PC by fixed size amount %lu to 0x%lx
sk:   Posunúť PC o množstvo fixnej dĺžky %lu na 0x%lx

en:   Set prologue_end to true
sk:   Nastaviť prologue_end na true

en:   Set epilogue_begin to true
sk:   Set_epilogue_begin na true

en:   Set ISA to %lu
sk:   Nastaviť ISA na %lu

en:   Unknown opcode %d with operands:
sk:   Neznámy kód operácie %d s operandami:

en: Decoded dump of debug contents of section %s:
sk: Dekódovaný výpis obsahu ladenia sekcie %s:

en: File name                            Line number    Starting address
sk: Názov súboru                         Číslo riadka     Počiatočná adresa

en: Unable to load/parse the .debug_info section, so cannot interpret the %s section.
sk: Napodarilo sa načítať sekciu .debug_info, takže nemožno interpretovať sekciu %s.

en: Contents of the %s section:
sk: Obsah %s sekcie:

en: .debug_info offset of 0x%lx in %s section does not point to a CU header.
sk: .debug_info ofset 0x%lx v sekcii %s neukazuje na hlavičku CU.

en: Only DWARF 2 and 3 pubnames are currently supported
sk: Mometnálne sú podporované iba verejné mená DWARF 2 a 3

en:   Length:                              %ld
sk:   Dĺžka: %ld

en:   Version:                             %d
sk:   Verzia: %d

en:   Offset into .debug_info section:     0x%lx
sk:   Ofset do sekcie .debug_info:         0x%lx

en:   Size of area in .debug_info section: %ld
sk:   Veľkosť oblasti v sekcii .debug_info: %ld

en: 
        Offset	Name
sk: 
        Offset	Názov

en:  DW_MACINFO_start_file - lineno: %d filenum: %d
sk:  DW_MACINFO_start_file - fileno: %d filenum: %d

en:  DW_MACINFO_define - lineno : %d macro : %s
sk:  DW_MACINFO_define : %d makro : %s

en:  DW_MACINFO_undef - lineno : %d macro : %s
sk:  DW_MACINFO_undef - lineno : %d makro : %s

en:  DW_MACINFO_vendor_ext - constant : %d string : %s
sk:  DW_MACINFO_vendor_ext - konštanta : %d reťazec : %s

en:   Number TAG
sk:   Číslo TAGu

en:    %ld      %s    [%s]
sk:    %ld %s [%s]

en: has children
sk: má potomkov

en: no children
sk: žiadny potomkovia

en: 
    The %s section is empty.
sk: 
    %s sekcia je prázdna.

note: FIXME: Should we handle this case?
en: Location lists in .debug_info section aren't in ascending order!
sk: Zoznamy umiestení v sekcii .debug_info nie sú v vzostupnom poradí!

en: No location lists in .debug_info section!
sk: Žiadne zoznamy umiestení v sekcii .debug_info!

en: Location lists in %s section start at 0x%lx
sk: Zoznamy umiestnenia v %s sekcii začínajú na 0x%lx

en:     Offset   Begin    End      Expression
sk:     Offset Begin End Výraz

en: There is a hole [0x%lx - 0x%lx] in .debug_loc section.
sk: Medzera [0x%lx - 0x%lx] v sekcii .debug_loc.

en: There is an overlap [0x%lx - 0x%lx] in .debug_loc section.
sk: Prekrytie [0x%lx - 0x%lx] v sekcii .debug_loc.

en: Offset 0x%lx is bigger than .debug_loc section size.
sk: Offset 0x%lx je väčší než veľkosť sekcii .debug_loc.

en: Location list starting at offset 0x%lx is not terminated.
sk: Zoznam umiestnení začínajúci na offsete 0x%lx nie je ukončený.

en: <End of list>
sk: <Koniec zoznamu>

en: (base address)
sk: (bázová adresa)

en:  (start == end)
sk:  start == end)

en: There are %ld unused bytes at the end of section %s
sk: Na konci sekcie %2$s je %1$ld nepoužitých bajtov

en: Only DWARF 2 and 3 aranges are currently supported.
sk: Aktuálne sú podporované iba usporiadania DWARF 2 a 3.

en:   Length:                   %ld
sk:   Dĺžka: %ld

en:   Version:                  %d
sk:   Verzia: %d

en:   Offset into .debug_info:  0x%lx
sk:   Ofset do .debug_info:     0x%lx

en:   Pointer Size:             %d
sk:   Veľkosť ukazovateľa: %d

en:   Segment Size:             %d
sk:   Veľkosť segmentu: %d

en: Pointer size + Segment size is not a power of two.
sk: Veľkosť smerníka + veľkosť segmentu nie je mocninou dvoch.

en: 
        Address            Length
sk: 
        Adresa             Dĺžka

en: 
        Address    Length
sk: 
        Adresa     Dĺžka

note: FIXME: Should we handle this case?
en: Range lists in .debug_info section aren't in ascending order!
sk: Zoznamy rozsahu v sekcii .debug_info nie sú v vzostupnom poradí!

en: No range lists in .debug_info section!
sk: Žiadne zoznamy rozsahu v sekcii .debug_info!

en: Range lists in %s section start at 0x%lx
sk: Zoznamy rozsahu v sekcii %s začínajú na 0x%lx

en:     Offset   Begin    End
sk:     Offset Začiatok Koniec

en: There is a hole [0x%lx - 0x%lx] in %s section.
sk: Medzera [0x%lx - 0x%lx] v sekcii %s.

en: There is an overlap [0x%lx - 0x%lx] in %s section.
sk: Prekrytie [0x%lx - 0x%lx] v sekcii %s.

en: (start == end)
sk: (začiatok == koniec)

en: (start > end)
sk: (začiatok > koniec)

en: The section %s contains:
sk: Sekcii %s obsahuje:

en:   DW_CFA_??? (User defined call frame op: %#x)
sk:   DW_CFA_??? (Používateľom definovaný op rámca volania: %#x)

en: unsupported or unknown Dwarf Call Frame Instruction number: %#x
sk: nepodporované alebo neznáme číslo Dwarf Call Frame Instruction: %#x

en: Displaying the debug contents of section %s is not yet supported.
sk: Zobrazenie obsahu ladenia sekcie %s nie je zatiaľ podporované.

en: %s: Error:
sk: %s: Chyba:

en: %s: Warning:
sk: %s: Upozornenie:

en:   [-g]         - 32 bit small archive
sk:   [-g] - 32 bitový malý archív

en:   [-X32]       - ignores 64 bit objects
sk:   [-X32] - ignoruje 64 bitové objekty

en:   [-X64]       - ignores 32 bit objects
sk:   [-X64] - ignoruje 32 bitové objekty

en:   [-X32_64]    - accepts 32 and 64 bit objects
sk:   [-X32_64] - akceptuje 32 a 64 bitové objekty

en: unexpected end of debugging information
sk: neočakávaný koniec ladiacej informácie

en: invalid number
sk: neplatné číslo

en: invalid string length
sk: neplatná dĺžka reťazca

en: expression stack overflow
sk: pretečenie zásobníka výrazu

en: unsupported IEEE expression operator
sk: nepodporovaný IEEE operátor výrazu

en: unknown section
sk: neznáma sekcia

en: expression stack underflow
sk: podtečenie zásobníka výrazu

en: expression stack mismatch
sk: nezhoda zásobníka výrazu

en: unknown builtin type
sk: neznámy vstavaný typ

en: BCD float type not supported
sk: BCD float typ nie je podporovaný

en: unexpected number
sk: neočakávané číslo

en: unexpected record type
sk: neočakávaný typ záznamu

en: blocks left on stack at end
sk: na konci zásobníka sú ponechané bloky

en: unknown BB type
sk: neznámy BB typ

en: stack overflow
sk: pretečenia zásobníka

en: stack underflow
sk: podtečenie zásobníka

en: illegal variable index
sk: neplatný index premennej

en: illegal type index
sk: neplatný typový index

en: unknown TY code
sk: neznámy TY kód

en: undefined variable in TY
sk: nezadefinovaná premenná v TY

note: Pascal file name.  FIXME.
en: Pascal file name not supported
sk: Pascalovský názov súboru nie je podporovaný

en: unsupported qualifier
sk: nepodporaný kvalifikátor

en: undefined variable in ATN
sk: nezadefinovaná premenná v ATN

en: unknown ATN type
sk: neznámy ATN typ

note: Reserved for FORTRAN common.
en: unsupported ATN11
sk: nepodporovaný ATN11

note: We have no way to record this information.  FIXME.
en: unsupported ATN12
sk: nepodporovaný ATN11

en: unexpected string in C++ misc
sk: neočakávaný reťazec v C++ misc

en: bad misc record
sk: nesprávny misc záznam

en: unrecognized C++ misc record
sk: nerozpoznaný C++ misc záznam

en: undefined C++ object
sk: nezadefinovaný C++ objekt

en: unrecognized C++ object spec
sk: nerozpoznaná špecifikácia C++ objektu

en: unsupported C++ object type
sk: nepodporovaný objektový typ C++

en: C++ base class not defined
sk: bázová trieda C++ nebola definovaná

en: C++ object has no fields
sk: C++ objekt nemá žiadne polia

en: C++ base class not found in container
sk: bázová trieda C++ nebola nájdená v kontajneri

en: C++ data member not found in container
sk: dátový člen C++ nebol nájdený v kontajneri

en: unknown C++ visibility
sk: neznáma C++ viditeľnosť

en: bad C++ field bit pos or size
sk: zlá bitová pozícia alebo veľkosť C++ poľa

en: bad type for C++ method function
sk: zlý typ pre metódu funkcie C++

en: no type information for C++ method function
sk: žiadna informácia o type pre metódu funkcie C++

en: C++ static virtual method
sk: statická virtuálna metóda C++

en: unrecognized C++ object overhead spec
sk: nerozpoznaná horná špecifikácia C++ objektu

en: undefined C++ vtable
sk: nezadefinovaná C++ vtable

en: C++ default values not in a function
sk: štandardné C++ hodnoty nie sú vo funkcii

en: unrecognized C++ default type
sk: nerozpoznaný štandardný typ C++

en: reference parameter is not a pointer
sk: referenčný parameter nie je ukazovateľ

en: unrecognized C++ reference type
sk: nerozpoznaný referenčný typ C++

en: C++ reference not found
sk: C++ referencia nebola nájdená

en: C++ reference is not pointer
sk: C++ referencia nie je ukazovateľ

en: missing required ASN
sk: chýba požadovaný ASN

en: missing required ATN65
sk: chýba požadovaný ATN65

en: bad ATN65 record
sk: zlý ATN65 záznam

en: IEEE numeric overflow: 0x
sk: IEEE číselné pretečenie: 0x

en: IEEE string length overflow: %u
sk: IEEE pretečenie dĺžky reťazca: %u

en: IEEE unsupported integer type size %u
sk: IEEE nepodporaná veľkosť typu integer %u

en: IEEE unsupported float type size %u
sk: IEEE nepodporovaná veľkosť typu float %u

en: IEEE unsupported complex type size %u
sk: IEEE nepodporovaná veľkosť komplexného typu %u

en: Duplicate symbol entered into keyword list.
sk: Do zoznamu kľúčových slov bol zadaný duplicitný symbol.

en: input and output files must be different
sk: vstupné a výstupné súbory sa musia líšiť

en: input file named both on command line and with INPUT
sk: vstupný súbor bol pomenovaný na príkazovom riadku a aj na VSTUPE

en: no input file
sk: žiadny vstupný súbor

en: no name for output file
sk: žiadny názov pre výstupný súbor

en: warning: input and output formats are not compatible
sk: upozornenie: vstupné a výstupné formáty nie sú kompatibilné

en: make .bss section
sk: urobiť .bss sekciu

en: make .nlmsections section
sk: urobiť .nlmsections sekciu

en: set .bss vma
sk: nastaviť .bss vma

en: set .data size
sk: nastaviť .data veľkosť

en: warning: symbol %s imported but not in import list
sk: upozornenie: symbol %s importovaný, ale nie je v importovacom zozname

en: set start address
sk: nastaviť počiatočnú adresu

en: warning: START procedure %s not defined
sk: upozornenie: nedefinovaná START procedúra %s

en: warning: EXIT procedure %s not defined
sk: upozornenie: nedefinovaná EXIT procedúra %s

en: warning: CHECK procedure %s not defined
sk: upozornenie: nedefinovaná CHECK procedúra %s

en: custom section
sk: prispôsobená sekcia

en: help section
sk: sekcia pomoci

en: message section
sk: sekcia správ

en: module section
sk: sekcia modulov

en: rpc section
sk: rpc sekcia

note: There is no place to record this information.
en: %s: warning: shared libraries can not have uninitialized data
sk: %s: upozornenie: zdielané knižnice nemôžu mať neinicializované dáta

en: shared section
sk: zdielaná sekcia

en: warning: No version number given
sk: upozornenie: Neuvedené číslo verzie

en: %s: read: %s
sk: %s: čítať: %s

en: warning: FULLMAP is not supported; try ld -M
sk: upozornenie: FULLMAP nie je podporaný; skúste ld -M

en: Usage: %s [option(s)] [in-file [out-file]]
sk: Použitie: %s [voľb(a/y)] [vstupný súbor [výstupný súbor]]

en:  Convert an object file into a NetWare Loadable Module
sk:  Previesť súbor objektu na zavediteľný NetWare Modul

en:  The options are:
      -I --input-target=<bfdname>   Set the input binary file format
      -O --output-target=<bfdname>  Set the output binary file format
      -T --header-file=<file>       Read <file> for NLM header information
      -l --linker=<linker>          Use <linker> for any linking
      -d --debug                    Display on stderr the linker command line
      @<file>                       Read options from <file>.
      -h --help                     Display this information
      -v --version                  Display the program's version
sk:  Voľby sú:
      -I --input-target=<bfdname>   Nastaviť formát vstupného binárneho súboru
      -O --output-target=<bfdname>  Nastaviť formát výstupného binárneho súboru
      -T --header-file=<súbor>      Prečítať <súbor> pre NLM informáciu hlavičky
      -l --linker=<linker>          Použiť <linker> pre všetko linkovanie
      -d --debug                    Zobraziť príkazový riadok linkera na stderr 
      @<súbor>                      Čítať voľby zo <súboru>.
      -h --help                     Zobraziť túto informáciu
      -v --version                  Zobraziť verziu programu

en: support not compiled in for %s
sk: podpora nie je skompilovaná pre %s

en: make section
sk: vytvoriť sekciu

en: set section size
sk: nastaviť veľkosť sekcie

en: set section alignment
sk: nastaviť zarovnanie sekcie

en: set section flags
sk: nastaviť príznaky sekcie

en: set .nlmsections size
sk: nastaviť veľkosť .nlmsections

en: set .nlmsection contents
sk: nastaviť obsah .nlmsections

en: stub section sizes
sk: veľkost sekcie stub

en: writing stub
sk: zapisuje sa stub

en: unresolved PC relative reloc against %s
sk: nezistená relatívna PC relokácia oproti %s

en: overflow when adjusting relocation against %s
sk: pretečenie pri prispôsobovaní relokácie oproti %s

en: %s: execution of %s failed:
sk: %s: vykonanie %s zlyhalo:

en: Execution of %s failed
sk: Vykonanie %s zlyhalo

en: Usage: %s [option(s)] [file(s)]
sk: Použitie: %s [VOĽBY] [SÚBORY]

en:  List symbols in [file(s)] (a.out by default).
sk:  Vypísať symboly v [SÚBOROCH] (štandardne a.out).

en:  The options are:
      -a, --debug-syms       Display debugger-only symbols
      -A, --print-file-name  Print name of the input file before every symbol
      -B                     Same as --format=bsd
      -C, --demangle[=STYLE] Decode low-level symbol names into user-level names
                              The STYLE, if specified, can be `auto' (the default),
                              `gnu', `lucid', `arm', `hp', `edg', `gnu-v3', `java'
                              or `gnat'
          --no-demangle      Do not demangle low-level symbol names
      -D, --dynamic          Display dynamic symbols instead of normal symbols
          --defined-only     Display only defined symbols
      -e                     (ignored)
      -f, --format=FORMAT    Use the output format FORMAT.  FORMAT can be `bsd',
                               `sysv' or `posix'.  The default is `bsd'
      -g, --extern-only      Display only external symbols
      -l, --line-numbers     Use debugging information to find a filename and
                               line number for each symbol
      -n, --numeric-sort     Sort symbols numerically by address
      -o                     Same as -A
      -p, --no-sort          Do not sort the symbols
      -P, --portability      Same as --format=posix
      -r, --reverse-sort     Reverse the sense of the sort
      -S, --print-size       Print size of defined symbols
      -s, --print-armap      Include index for symbols from archive members
          --size-sort        Sort symbols by size
          --special-syms     Include special symbols in the output
          --synthetic        Display synthetic symbols as well
      -t, --radix=RADIX      Use RADIX for printing symbol values
          --target=BFDNAME   Specify the target object format as BFDNAME
      -u, --undefined-only   Display only undefined symbols
      -X 32_64               (ignored)
      @FILE                  Read options from FILE
      -h, --help             Display this information
      -V, --version          Display this program's version number
sk:  Voľby sú:
      -a, --debug-syms       Zobraziť iba symboly ladiaceho nástroja
      -A, --print-file-name  Vypísať názov výstupného súboru pred každý symbol
      -B Rovnaké ako --format=bsd
      -C, --demangle[=ŠTÝL]  Dekódovať nízkoúrovňové názvy symbolov na názvy
                             používateľskej úrovne
                             ŠTÝL, ak je určený, môže byť „auto“ (predvolený),
                              „gnu“, „lucid“, „arm“, „hp“, „edg“, „gnu-v3“, „java“
                             alebo „gnat“
          --no-demangle      Neupravovať nízko-úrovňové názvy symbolov
      -D, --dynamic          Zobraziť dynamické symboly namiesto normálnych symbolov
          --defined-only     Zobraziť iba definované symboly
      -e (ignorované)
      -f, --format=FORMÁT    Použiť výstupný formát FORMÁT. FORMÁT môže byť „bsd“,
                               „sysv“ alebo „posix“. Štandardný je „bsd“
      -g, --extern-only      Zobraziť iba externé symboly
      -l, --line-numbers     Použiť ladiacu informáciu na nájdenie súboru a
                               číslo riadka pre každý symbol
      -n, --numeric-sort     Utriediť symboly číselne podľa adresy
      -o Ravnaký ako -A
      -p, --no-sort          Netriediť symboly
      -P, --portability      Rovnaké ako --format=posix
      -r, --reverse-sort     Prevrátiť zmysel triedenia
      -S, --print-size       Vypísať veľkosť definovaných symbolov
      -s, --print-armap      Zahrnúť index pre symboly z členov archívu
          --size-sort        Triediť symboly podľa veľkosti
          --special-syms     Zahrnúť špeciálne symboly do výstupu
          --synthetic        Zobraziť tiež syntetické symboly
      -t, --radix=RADIX      Použiť RADIX pre výpis hodnôt symbolov
         --target=BFDNAME    Určiť formát cieľového objektu ako BFDNAME
      -u, --undefined-only   Zobraziť iba nedefinované symboly
      -X 32_64 (ignorované)
      @SÚBOR                 Čítať voľby zo SÚBORu
      -h, --help             Zobraziť túto informáciu
      -V, --version          Zobraziť verziu programu

en: %s: invalid radix
sk: %s: neplatný radix

en: %s: invalid output format
sk: %s: neplatný výstupný formát

en: <processor specific>: %d
sk: <špecifické pre procesor>: %d

en: <OS specific>: %d
sk: <špecifické pre OS>: %d

en: <unknown>: %d
sk: <neznámy>: %d

en: 
    Archive index:
sk: 
    Index archívu:

en: 
    
    Undefined symbols from %s:
sk: 
    
    Nedefinované symboly z %s:

en: 
    
    Symbols from %s:
sk: 
    
    Symboly z %s:

en: Name                  Value   Class        Type         Size     Line  Section
sk: Názov                 Hodnota Trieda       Typ          Veľkosť  Riad. Sekcia

en: Name                  Value           Class        Type         Size             Line  Section
sk: Názov                 Hodnota         Trieda       Typ          Veľkosť          Riad. Sekcia

en: 
    
    Undefined symbols from %s[%s]:
sk: 
    
    Nedefinovaný symbol z %s[%s]:

en: 
    
    Symbols from %s[%s]:
sk: 
    
    Symboly z %s[%s]:

en: Print width has not been initialized (%d)
sk: Výpis šírky nebol inicializovaný (%d)

en: Only -X 32_64 is supported
sk: Je podporovaný iba -X 32_64

en: Using the --size-sort and --undefined-only options together
sk: Použitie volieb --size-sort a --undefined-only spolu

en: will produce no output, since undefined symbols have no size.
sk: nevytvoria žiadny výstup, pretože nedefinované symboly nemajú žiadnu veľkosť.

en: data size %ld
sk: dátová veľkosť %ld

en: Usage: %s [option(s)] in-file [out-file]
sk: Použitie: %s [voľb(a/y)] vstupný-súbor [výstupný-súbor]

en:  Copies a binary file, possibly transforming it in the process
sk:  Kopíruje binárny súbor s možnosťou transformovania počas procesu

en:  The options are:
sk:  Voľby sú:

en:   -I --input-target <bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target <bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -B --binary-architecture <arch>  Set arch of output file, when input is binary
      -F --target <bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
         --debugging                   Convert debugging information, if possible
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
      -j --only-section <name>         Only copy section <name> into the output
         --add-gnu-debuglink=<file>    Add section .gnu_debuglink linking to <file>
      -R --remove-section <name>       Remove section <name> from the output
      -S --strip-all                   Remove all symbol and relocation information
      -g --strip-debug                 Remove all debugging symbols & sections
         --strip-unneeded              Remove all symbols not needed by relocations
      -N --strip-symbol <name>         Do not copy symbol <name>
         --strip-unneeded-symbol <name>
                                       Do not copy symbol <name> unless needed by
                                         relocations
         --only-keep-debug             Strip everything but the debug information
         --extract-symbol              Remove section contents but keep symbols
      -K --keep-symbol <name>          Do not strip symbol <name>
         --keep-file-symbols           Do not strip file symbol(s)
         --localize-hidden             Turn all ELF hidden symbols into locals
      -L --localize-symbol <name>      Force symbol <name> to be marked as a local
         --globalize-symbol <name>     Force symbol <name> to be marked as a global
      -G --keep-global-symbol <name>   Localize all symbols except <name>
      -W --weaken-symbol <name>        Force symbol <name> to be marked as a weak
         --weaken                      Force all global symbols to be marked as weak
      -w --wildcard                    Permit wildcard in symbol comparison
      -x --discard-all                 Remove all non-global symbols
      -X --discard-locals              Remove any compiler-generated symbols
      -i --interleave <number>         Only copy one out of every <number> bytes
      -b --byte <num>                  Select byte <num> in every interleaved block
         --gap-fill <val>              Fill gaps between sections with <val>
         --pad-to <addr>               Pad the last section up to address <addr>
         --set-start <addr>            Set the start address to <addr>
        {--change-start|--adjust-start} <incr>
                                       Add <incr> to the start address
        {--change-addresses|--adjust-vma} <incr>
                                       Add <incr> to LMA, VMA and start addresses
        {--change-section-address|--adjust-section-vma} <name>{=|+|-}<val>
                                       Change LMA and VMA of section <name> by <val>
         --change-section-lma <name>{=|+|-}<val>
                                       Change the LMA of section <name> by <val>
         --change-section-vma <name>{=|+|-}<val>
                                       Change the VMA of section <name> by <val>
        {--[no-]change-warnings|--[no-]adjust-warnings}
                                       Warn if a named section does not exist
         --set-section-flags <name>=<flags>
                                       Set section <name>'s properties to <flags>
         --add-section <name>=<file>   Add section <name> found in <file> to output
         --rename-section <old>=<new>[,<flags>] Rename section <old> to <new>
         --change-leading-char         Force output format's leading character style
         --remove-leading-char         Remove leading character from global symbols
         --reverse-bytes=<num>         Reverse <num> bytes at a time, in output sections with content
         --redefine-sym <old>=<new>    Redefine symbol name <old> to <new>
         --redefine-syms <file>        --redefine-sym for all symbol pairs 
                                         listed in <file>
         --srec-len <number>           Restrict the length of generated Srecords
         --srec-forceS3                Restrict the type of generated Srecords to S3
         --strip-symbols <file>        -N for all symbols listed in <file>
         --strip-unneeded-symbols <file>
                                       --strip-unneeded-symbol for all symbols listed
                                         in <file>
         --keep-symbols <file>         -K for all symbols listed in <file>
         --localize-symbols <file>     -L for all symbols listed in <file>
         --globalize-symbols <file>    --globalize-symbol for all in <file>
         --keep-global-symbols <file>  -G for all symbols listed in <file>
         --weaken-symbols <file>       -W for all symbols listed in <file>
         --alt-machine-code <index>    Use the target's <index>'th alternative machine
         --writable-text               Mark the output text as writable
         --readonly-text               Make the output text write protected
         --pure                        Mark the output file as demand paged
         --impure                      Mark the output file as impure
         --prefix-symbols <prefix>     Add <prefix> to start of every symbol name
         --prefix-sections <prefix>    Add <prefix> to start of every section name
         --prefix-alloc-sections <prefix>
                                       Add <prefix> to start of every allocatable
                                         section name
      -v --verbose                     List all object files modified
      @<file>                          Read options from <file>
      -V --version                     Display this program's version number
      -h --help                        Display this output
         --info                        List object formats & architectures supported
sk:   -I --input-target <bfdnázov>     Predpokladať vstup vo formáte <bfdnázov>
      -O --output-target <bfdnázov>    Vytvoriť výstup vo formáte <bfdnázov>
      -B --binary-architecture <arch>  Nastaviť arch výstupného súboru, keď vstup je binárny
      -F --target <bfdnázov>           Nastaviť vstupný aj výstupný formát na <bfdnázov>
         --debugging                   Previesť ladieace informácie, ak je to možné
      -p --preserve-dates              Skopírovať na výstup časové známku zmeny/prístupu
      -j --only-section <názov>        Na výstup skopírovať iba sekciu <názov>
         --add-gnu-debuglink=<súbor>   Pridať sekciu .gnu_debuglink odkazujúcu na <súbor>
      -R --remove-section <názov>      Odstrániť sekciu <názov> z výstupu
      -S --strip-all                   Odstrániť všetky informácie o symboloch a relokácii
      -g --strip-debug                 Odstrániť všetky ladiace symboly a sekcie
         --strip-unneeded              Odstrániť všetky symboly, ktoré nevyžadujú relokácie
      -N --strip-symbol <názov>        Nekopírovať symbol <názov>
         --strip-unneeded-symbol <názov>
                                       Nekopírovať symbol <názov> ak ho nevyžadujú
                                         relokácie
         --only-keep-debug             Odstrániť všetko okrem ladiacich informácií
         --extract-symbol              Odstrániť obsah sekcie ale ponechat symboly
      -K --keep-symbol <názov>         Neodstraňovať symbol <názov>
         --keep-file-symbols           Neodstraňovať symbol(y) súboru
         --localize-hidden             Previesť všetky skryté symboly ELF na lokálne
      -L --localize-symbol <názov>     Vynútiť označenie symbolu <názov> ako lokálny
         --globalize-symbol <názov>    Vynútiť označenie symbolu <názov> ako globálny
      -G --keep-global-symbol <názov>  Lokalizovať všetky symboly okrem <názov>
      -W --weaken-symbol <názov>       Vynútiť označenie symbolu <názov> ako slabý
         --weaken                      Vynútiť označenie všetkých globálnych symbolov ako slabých
      -w --wildcard                    Povoliť zástupné znaky pri porovnávaní symbolov
      -x --discard-all                 Odstrániť všetky neglobálne symboly
      -X --discard-locals              Odstrániť všetky symboly vygenerované kompilátorom
      -i --interleave <číslo>          Iba jedna kópia každých <číslo> bajtov
      -b --byte <num>                  Vybrať bajt <num> v každom vynechanom bloku
         --gap-fill <hodn>              Vyplniť medzery medzi sekciami pomocou <hodn>
         --pad-to <adr>                Doplniť poslednú sekciu do adresy <adr>
         --set-start <adr>             Nastaviť adresu začiatku na <adr>
        {--change-start|--adjust-start} <inkr>
                                       Pridať <inkr> k adrese začiatku
        {--change-addresses|--adjust-vma} <inkr>
                                       Pridať <inkr> k adresám LMA, VMA a začiatku
        {--change-section-address|--adjust-section-vma} <name>{=|+|-}<val>
                                       Zmeniť LMA a VMA sekcie <name> o <val>
         --change-section-lma <názov>{=|+|-}<hodn>
                                       Zmeniť LMA sekcie <názov> o <hodn>
         --change-section-vma <názov>{=|+|-}<hodn>
                                       Zmeniť VMA sekcie <hodn> o <hodn>
        {--[no-]change-warnings|--[no-]adjust-warnings}
                                       Upozorniť na neexistenciu pomenovanej sekcie
         --set-section-flags <názov>=<príznaky>
                                       Nastaviť vlastnosti sekcie <názov> na <príznaky>
         --add-section <názov>=<súbor> Pridať sekciu <názov>, ktorá sa nachádza v <súbore> na výstup
         --rename-section <star>=<nov>[,<príz>] Premenovať sekciu <star> na <nov>
         --change-leading-char         Vynútiť štýl úvodného znaku výstupného formátu
         --remove-leading-char         odstrániť úvodný znak z globálnych symbolov
         --reverse-bytes=<poč>         Otočiť poradie <poč> bajtov naraz v sekciách výstupu s obsahom
         --redefine-sym <star>=<nov>   Redefinovať názov symbolu <star> na <nov>
         --redefine-syms <súbor>       --redefine-sym všetkých dvojíc symbolov 
                                         uvedených v <súbore>
         --srec-len <number>           Obmedziť dĺžku generovaných  generated Srecords
         --srec-forceS3                Obmedziť typ generovaných Srecords na S3
         --strip-symbols <súbor>       -N pre všetky symboly uvedené v <súbore>
         --strip-unneeded-symbols <súbor>
                                       --strip-unneeded-symbol pre všetky symboly uvedené
                                         v <súbore>
         --keep-symbols <súbor>        -K pre všetky symboly uvedené v <súbore>
         --localize-symbols <súbor>    -L pre všetky symboly uvedené v <súbore>
         --globalize-symbols <súbor>   --globalize-symbol pre všetky v <súbore>
         --keep-global-symbols <súbor> -G pre všetky symboly uvedené v <súbore>
         --weaken-symbols <súbor>      -W pre všetky symboly uvedené v <súbore>
         --alt-machine-code <index>    Použiť <index>-tý alternatívny stroj cieľa
         --writable-text               Označiť výstupný text ako zapisovateľný
         --readonly-text               Označiť výstupný text ako chránený proti zápisu
         --pure                        Označiť výstupný text ako stránkovaný na žiadosť
         --impure                      Označiť výstupný súbor ako nečistý
         --prefix-symbols <prefix>     Pridať <prefix> na začiatok každého názvu symbolu
         --prefix-sections <prefix>    Pridať <prefix> na začiatok každého názvu sekcie
         --prefix-alloc-sections <prefix>
                                       Pridať <prefix> na začiatok každého názvu relokovateľnej
                                         sekcie
      -v --verbose                     Vypísať všetky zmenené objekty
      @<file>                          Načítať voľby zo <file>
      -V --version                     Zobraziť verziu programu
      -h --help                        Vypísať tohto pomocníka
         --info                        Vypísať zoznam objektových formátov a podporovaných architektúr

en: Usage: %s <option(s)> in-file(s)
sk: Použitie: %s <voľb(a/y)> vstupný-súbor(y)

en:  Removes symbols and sections from files
sk:  Odstráni symboly a sekcie zo súborov

en:   -I --input-target=<bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target=<bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -F --target=<bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
      -R --remove-section=<name>       Remove section <name> from the output
      -s --strip-all                   Remove all symbol and relocation information
      -g -S -d --strip-debug           Remove all debugging symbols & sections
         --strip-unneeded              Remove all symbols not needed by relocations
         --only-keep-debug             Strip everything but the debug information
      -N --strip-symbol=<name>         Do not copy symbol <name>
      -K --keep-symbol=<name>          Do not strip symbol <name>
         --keep-file-symbols           Do not strip file symbol(s)
      -w --wildcard                    Permit wildcard in symbol comparison
      -x --discard-all                 Remove all non-global symbols
      -X --discard-locals              Remove any compiler-generated symbols
      -v --verbose                     List all object files modified
      -V --version                     Display this program's version number
      -h --help                        Display this output
         --info                        List object formats & architectures supported
      -o <file>                        Place stripped output into <file>
sk:   -I --input-target <bfdnázov>     Predpokladať vstup vo formáte <bfdnázov>
      -O --output-target <bfdnázov>    Vytvoriť výstup vo formáte <bfdnázov>
      -F --target <bfdnázov>           Nastaviť vstupný aj výstupný formát na <bfdnázov>
      -p --preserve-dates              Skopírovať na výstup časové známku zmeny/prístupu
      -R --remove-section <názov>      Odstrániť sekciu <názov> z výstupu
      -s --strip-all                   Odstrániť všetky informácie o symboloch a relokácii
      -g -S -d --strip-debug           Odstrániť všetky ladiace symboly a sekcie
         --strip-unneeded              Odstrániť všetky symboly, ktoré nevyžadujú relokácie
         --only-keep-debug             Odstrániť všetko okrem ladiacich informácií
      -N --strip-symbol <názov>        Nekopírovať symbol <názov>
      -K --keep-symbol <názov>         Neodstraňovať symbol <názov>
         --keep-file-symbols           Neodstraňovať symbol(y) súboru
      -w --wildcard                    Povoliť zástupné znaky pri porovnávaní symbolov
      -x --discard-all                 Odstrániť všetky neglobálne symboly
      -X --discard-locals              Odstrániť všetky symboly vygenerované kompilátorom
      -v --verbose                     Vypísať všetky zmenené objekty
      -V --version                     Zobraziť verziu programu
      -h --help                        Vypísať tohto pomocníka
         --info                        Vypísať zoznam objektových formátov a podporovaných architektúr
      -o <súbor>                       Vložiť orezaný výstup do <súboru>

en: unrecognized section flag `%s'
sk: nerozpoznaný príznak sekcie „%s“

en: supported flags: %s
sk: podporované príznaky: %s

en: cannot open '%s': %s
sk: nemožno otvoriť „%s“: %s

en: %s: fread failed
sk: %s: fread zlyhal

en: %s:%d: Ignoring rubbish found on this line
sk: %s:%d: Ignorujú sa zbytočnosti nájdené v tomto riadku

en: not stripping symbol `%s' because it is named in a relocation
sk: neodstraňovať symbol „%s“, pretože je spomenutý v relokácii

en: %s: Multiple redefinition of symbol "%s"
sk: %s: Viacnásobná redefinícia symbolu „%s“

en: %s: Symbol "%s" is target of more than one redefinition
sk: %s: Symbol „%s“ je cieľom viac ako jednej redefinície

en: couldn't open symbol redefinition file %s (error: %s)
sk: nepodarilo sa otvoriť súbor redefinície symbolov %s (chyba: %s)

en: %s:%d: garbage found at end of line
sk: %s:%d: nájdené nezmysly na konci riadka

en: %s:%d: missing new symbol name
sk: %s:%d: chýba názov nového symbolu

en: %s:%d: premature end of file
sk: %s:%d: predčasné ukončenie riadka

en: stat returns negative size for `%s'
sk: stat vracia zápornú veľkosť pre „%s“

en: copy from `%s' [unknown] to `%s' [unknown]
sk: kopírovať z „%s“ [neznámy] do „%s“ [neznámy]

en: Unable to change endianness of input file(s)
sk: Nemožno zmeniť endianitu vstupného súboru(-ov)

en: copy from `%s' [%s] to `%s' [%s]
sk: kopírovať z „%s“ [%s] do „%s“ [%s]

en: Unable to recognise the format of the input file `%s'
sk: Nemožno rozpoznať formát vstupného súboru „%s“

en: Warning: Output file cannot represent architecture `%s'
sk: Upozornenie: Výstupný súbor nemôže reprezentovať architektúru „%s“

en: can't add section '%s'
sk: nemožno pridať sekciu „%s“

en: can't create section `%s'
sk: nemožno vytvoriť sekciu „%s“

en: cannot create debug link section `%s'
sk: nemožno vytvoriť ladiacu sekciu: „%s“

en: Can't fill gap after section
sk: Nemožno vyplniť medzeru po sekcii

en: can't add padding
sk: Nemožno pridať výplň

en: cannot fill debug link section `%s'
sk: nemožno vyplniť ladiacu sekciu: „%s“

en: error copying private BFD data
sk: chyba pri kopírovaní privátnych BFD dát

en: this target does not support %lu alternative machine codes
sk: tento cieľ nepodporuje alternatívne strojové kódy %lu

en: treating that number as an absolute e_machine value instead
sk: namiesto toho sa toto číslo považuje za absolútnu hodnotu e_machine

en: ignoring the alternative value
sk: ignoruje sa alternatívna hodnota

en: cannot create tempdir for archive copying (error: %s)
sk: nie je možné vytvoriť dočasný adresár pre kopírovanie archívu (chyba: %s)

en: Unable to recognise the format of file
sk: Nemožno rozpoznať formát súboru

en: Multiple renames of section %s
sk: Viacnásobné premenovanie sekcie %s

en: error in private h	eader data
sk: chyba v privátnych dátach hlavičky

en: failed to create output section
sk: nepodarilo sa vytvoriť výstupnú sekciu

en: failed to set size
sk: nepodarilo sa nastaviť veľkosť

en: failed to set vma
sk: nepodarilo sa nastaviť vma

en: failed to set alignment
sk: nepodarilo sa nastaviť zarovnanie

en: failed to copy private data
sk: chyba pri kopírovaní privátnych dát

en: relocation count is negative
sk: počet relokácií je záporný

note: User must pad the section up in order to do this.
en: cannot reverse bytes: length of section %s must be evenly divisible by %d
sk: nie je možné obrátiť poradie bajtov: dĺžka sekcie %s musí byť bezo zvyšku deliteľná %d

en: can't create debugging section
sk: nemožno vytvoriť ladiacu sekciu

en: can't set debugging section contents
sk: nemožno nastaviť obsah ladiacej sekcie

en: don't know how to write debugging information for %s
sk: nevie sa ako sa má zapísať ladiaca informácia pre %s

en: could not create temporary file to hold stripped copy
sk: nebolo možné vytvoriť dočasný súbor pre orezanú kópiu

en: byte number must be non-negative
sk: číslo bajtu musí byť nezáporné

en: interleave must be positive
sk: vloženie musí byť kladné

en: %s both copied and removed
sk: %s obe skopírované a odstránené

en: bad format for %s
sk: zlý formát pre %s

en: cannot open: %s: %s
sk: nemožno otvoriť: %s: %s

en: Warning: truncating gap-fill from 0x%s to 0x%x
sk: Upozornenie: skracuje sa výplň medzery z 0x%s na 0x%x

en: unable to parse alternative machine code
sk: nepodarila sa syntaktická analýza alternatívneho strojového kódu

en: number of bytes to reverse must be positive and even
sk: pičet bajtov, ktorých poradie sa má otočiť musí byť kladný a párny

en: Warning: ignoring previous --reverse-bytes value of %d
sk: Upozornenie: ignoruje sa predošlá hodnota --reverse-bytes %d

en: byte number must be less than interleave
sk: číslo bajtu musí byť menšie než vloženie

en: architecture %s unknown
sk: architektúra %s neznáma

en: Warning: input target 'binary' required for binary architecture parameter.
sk: Upozornenie: vstupný cieľ 'binary' je požadovaný pre parameter binárnej architektúry.

en:  Argument %s ignored
sk:  Argument %s ignorovaný

en: warning: could not locate '%s'.  System error message: %s
sk: upozornenie: nepadarilo sa nájsť „%s“. Sytémové chybové hlásenie: %s

en: warning: could not create temporary file whilst copying '%s', (error: %s)
sk: upozornenie: nebolo možné vytvoriť dočasný súbor počas kopírovania „%s“, (chyba: %s)

en: %s %s%c0x%s never used
sk: %s %s%c0x%s nikdy nepoužité

en: Usage: %s <option(s)> <file(s)>
sk: Použitie: %s <voľb(a/y)> <súbor(y)>

en:  Display information from object <file(s)>.
sk:  Zobraziť informácie z objektového <súboru(-ov)>.

en:  At least one of the following switches must be given:
sk:  Najmenej jeden z následujúcich prepínačov musí byť uvedený:

en:   -a, --archive-headers    Display archive header information
      -f, --file-headers       Display the contents of the overall file header
      -p, --private-headers    Display object format specific file header contents
      -h, --[section-]headers  Display the contents of the section headers
      -x, --all-headers        Display the contents of all headers
      -d, --disassemble        Display assembler contents of executable sections
      -D, --disassemble-all    Display assembler contents of all sections
      -S, --source             Intermix source code with disassembly
      -s, --full-contents      Display the full contents of all sections requested
      -g, --debugging          Display debug information in object file
      -e, --debugging-tags     Display debug information using ctags style
      -G, --stabs              Display (in raw form) any STABS info in the file
      -W, --dwarf              Display DWARF info in the file
      -t, --syms               Display the contents of the symbol table(s)
      -T, --dynamic-syms       Display the contents of the dynamic symbol table
      -r, --reloc              Display the relocation entries in the file
      -R, --dynamic-reloc      Display the dynamic relocation entries in the file
      @<file>                  Read options from <file>
      -v, --version            Display this program's version number
      -i, --info               List object formats and architectures supported
      -H, --help               Display this information
sk:   -a, --archive-headers    Zobraziť informácie hlavičky archívu
      -f, --file-headers       Zobraziť obsah hlavičky celého súboru
      -p, --private-headers    Zobraziť objektový formát špecifický pre obsah hlavičky súboru
      -h, --[section-]headers  Zobraziť obsah hlavičiek sekcií
      -x, --all-headers        Zobraziť obsah všetkých hlavičiek
      -d, --disassemble        Zobraziť assembler obsahu vykonateľných sekcií
      -D, --disassemble-all    Zobraziť assembler obsahu všetkých sekcií
      -S, --source             Premiešať zdrojový kód s výstupom disassemblera
      -s, --full-contents      Zobraziť plný obsah požadovaných sekcií
      -g, --debugging          Zobraziť ladiace informácie objektového súboru
      -e, --debugging-tags     Zobraziť ladiace informácie v štýle ctags
      -G, --stabs              Zobraziť (v nespracovanom formáte) všetky STABS informácie zo súboru
      -W, --dwarf              Zobraziť DWARF informácie zo súboru
      -t, --syms               Zobraziť obsah tabuliek symbolov
      -T, --dynamic-syms       Zobraziť obsah dynamickej tabuľky symbolov
      -r, --reloc              Zobraziť relokačné záznamy zo súboru
      -R, --dynamic-reloc      Zobraziť dynamické relokačné záznamy zo súboru
      @<súbor>                 Načítať voľby zo <súboru>
      -v, --version            Zobraziť verziu tohto programu
      -i, --info               Vypísať objektové formáty a podporované architektúry
      -H, --help               Zobraziť tohto pomocníka

en: 
     The following switches are optional:
sk: 
     Následujúce prepínače sú voliteľné:

en:   -b, --target=BFDNAME           Specify the target object format as BFDNAME
      -m, --architecture=MACHINE     Specify the target architecture as MACHINE
      -j, --section=NAME             Only display information for section NAME
      -M, --disassembler-options=OPT Pass text OPT on to the disassembler
      -EB --endian=big               Assume big endian format when disassembling
      -EL --endian=little            Assume little endian format when disassembling
          --file-start-context       Include context from start of file (with -S)
      -I, --include=DIR              Add DIR to search list for source files
      -l, --line-numbers             Include line numbers and filenames in output
      -F, --file-offsets             Include file offsets when displaying information
      -C, --demangle[=STYLE]         Decode mangled/processed symbol names
                                      The STYLE, if specified, can be `auto', `gnu',
                                      `lucid', `arm', `hp', `edg', `gnu-v3', `java'
                                      or `gnat'
      -w, --wide                     Format output for more than 80 columns
      -z, --disassemble-zeroes       Do not skip blocks of zeroes when disassembling
          --start-address=ADDR       Only process data whose address is >= ADDR
          --stop-address=ADDR        Only process data whose address is <= ADDR
          --prefix-addresses         Print complete address alongside disassembly
          --[no-]show-raw-insn       Display hex alongside symbolic disassembly
          --adjust-vma=OFFSET        Add OFFSET to all displayed section addresses
          --special-syms             Include special symbols in symbol dumps
sk:   -b, --target=BFDNÁZOV          Uviesť cieľový objektový formát ako BFDNÁZOV
      -m, --architecture=STROJ       Uviesť cieľovú architektúru ako STROJ
      -j, --section=NÁZOV            Zobrazovať iba informácie sekcie NÁZOV
      -M, --disassembler-options=VOĽ Odovzdať text VOĽ disassembleru
      -EB --endian=big               Disassembler má predpokladať formát big endian
      -EL --endian=little            Disassembler má predpokladať formát little endian
          --file-start-context       Vložiť kontext od začiatku súboru (s -S)
      -I, --include=ADR              Pridať ADR do zoznamu adresárov pre hľadanie zdrojových súborov
      -l, --line-numbers             Na výstupe uvádzať čísla riadkov a názvy súborov
      -C, --demangle[=ŠTÝL]          Dekódovať neformátované/spracované názvy symbolov
                                      ŠTÝL, ak je uvedený, môlže byť „auto“, „gnu“,
                                      „lucid“, „arm“, „hp“, „edg“, „gnu-v3“, „java“
                                      alebo „gnat“
      -w, --wide                     Formátovať výstup na viac ako 80 stĺpcov
      -z, --disassemble-zeroes       Disassember nemá preskakovať bloky núl
          --start-address=ADDR       Spracúvať iba údaje ktorých adresa >= ADDR
          --stop-address=ADDR        Spracúvať iba údaje ktorých adresa <= ADDR
          --prefix-addresses         Disassember má vypisovať aj kompletné adresy
          --[no-]show-raw-insn       Disassember má vedľa symbolického zápisu vypisovať aj hexadecimálny
          --adjust-vma=OFSET         Pridať OFSET ku všetkým zobrazovaným adresám sekcií
          --special-syms             Zahrnúť do výpisu symbolov špeciálne symboly

en: Sections:
sk: Sekcie:

en: Idx Name          Size      VMA       LMA       File off  Algn
sk: Idx Názov         Veľkosť   VMA       LMA       Súb. vyp. Zar.

en: Idx Name          Size      VMA               LMA               File off  Algn
sk: Idx Názov         Veľkosť   VMA               LMA               Súb. vyp. Zar.

en:   Flags
sk:   Príznaky

en: %s: not a dynamic object
sk: %s: nie je dynamický objekt

en:  (File Offset: 0x%lx)
sk:  (Ofset súboru: 0x%lx)

en: 
    Disassembly of section %s:
sk: 
    Rozloženie sekcie %s:

en: Can't use supplied machine %s
sk: Nedá sa použiť zadaná architekúra %s

en: Can't disassemble for architecture %s
sk: Nedá sa rozložiť pre architekúru %s

en: 
    Can't get contents for section '%s'.
sk: 
    Nedá sa získať obsah pre sekciu „%s“.

en: 
    Can't uncompress section '%s'.
sk: 
    Nie je možné dekomprimovať sekciu „%s“.

en: No %s section present
sk: Nenachádza sa žiadna sekcia %s

en: Reading %s section of %s failed: %s
sk: Čítanie %s sekcie z %s zlyhalo: %s

en: Contents of %s section:
sk: Obsah %s sekcie:

en: architecture: %s,
sk: architektúra: %s,

en: flags 0x%08x:
sk: príznaky 0x%08x:

en: 
    start address 0x
sk: 
    štartovacia adresa 0x

en: Contents of section %s:
sk: Obsah sekcie %s:

en:   (Starting at file offset: 0x%lx)
sk:   (Počínajúc na ofsete súboru: 0x%lx)

en: no symbols
sk: žiadne symboly

en: no information for symbol number %ld
sk: žiadne informácie pre číslo symbolu %ld

en: could not determine the type of symbol number %ld
sk: nedá sa určiť typ čísla symbolu %ld

en: 
    %s:     file format %s
sk: 
    %s: formát súboru %s

en: %s: printing debugging information failed
sk: %s: tlač ladiacich informácii zlahala

en: In archive %s:
sk: V archíve %s:

en: error: the start address should be before the end address
sk: chyba: štart adresa by mala byť pred koncovou adresou

en: error: the stop address should be after the start address
sk: chyba: stop adresa by mala byť po štart adrese

en: unrecognized -E option
sk: nerozpoznaná -E voľba

en: unrecognized --endian type `%s'
sk: nerozpoznaný --endian typ „%s“

en: invalid value specified for pragma code_page.
sk: bola uvedená neplatná hodnota pragma code_page.

en: parse_coff_type: Bad type code 0x%x
sk: parse_coff_type: Zlý typový kód 0x%x

en: bfd_coff_get_syment failed: %s
sk: bfd_coff_get_syment zlyhal: %s

en: bfd_coff_get_auxent failed: %s
sk: bfd_coff_get_auxent zlyhal: %s

en: %ld: .bf without preceding function
sk: %ld: .bf bez predchádzajúcej funkcie

en: %ld: unexpected .ef
sk: %ld: neočakávané .ef

en: %s: no recognized debugging information
sk: %s: žiadna rozpoznaná ladiaca informácia

en: Last stabs entries before error:
sk: Posledné testovacie záznamy pred chybou:

en: Unable to seek to 0x%lx for %s
sk: Nedá sa vyhľadať 0x%lx pre %s

en: Out of memory allocating 0x%lx bytes for %s
sk: Nedostatok pamäti pri alokácii 0x%lx bajtov pre %s

en: Unable to read in 0x%lx bytes of %s
sk: Nedá sa prečítať v 0x%lx bajtoch z %s

en: Don't know about relocations on this machine architecture
sk: Nepoznám realokácie pre architektúru tohto počítača

en: out of memory parsing relocs
sk: nedostatok pamäte pri spracúvaní relokačných záznamov

en:  Offset     Info    Type                Sym. Value  Symbol's Name + Addend
sk:  Ofset      Info    Typ                 Hodnota sym Názov sym + Sčítanec

en:  Offset     Info    Type            Sym.Value  Sym. Name + Addend
sk:  Ofset      Info    Typ             Hodnota sym Názov sym + Sčítanec

en:  Offset     Info    Type                Sym. Value  Symbol's Name
sk:  Ofset      Info    Typ                 Hodnota sym Názov sym

en:  Offset     Info    Type            Sym.Value  Sym. Name
sk:  Ofset      Info    Typ             Hodnota sym Názov sym

en:     Offset             Info             Type               Symbol's Value  Symbol's Name + Addend
sk:     Ofset              Info             Typ                Hodnota sym     Názov sym + Sčítanec

en:   Offset          Info           Type           Sym. Value    Sym. Name + Addend
sk:   Ofset           Info           Typ            Hodnota sym   Názov sym + Sčítanec

en:     Offset             Info             Type               Symbol's Value  Symbol's Name
sk:     Ofset              Info             Typ                Hodnota sym     Názov sym

en:   Offset          Info           Type           Sym. Value    Sym. Name
sk:   Ofset           Info           Typ            Hodnota sym   Názov sym

en: unrecognized: %-7lx
sk: norozpoznaný: %-7lx

en: <unknown addend: %lx>
sk: <neznámy sčítanec: %lx>

en: <string table index: %3ld>
sk: <index tabuľky reťazcov: %3ld>

en: <corrupt string table index: %3ld>
sk: <poškodený index tabuľky reťazcov: %3ld>

en: Processor Specific: %lx
sk: Špecifické pre procesor: %lx

en: Operating System specific: %lx
sk: Špecifické pre operačný systém: %lx

en: <unknown>: %lx
sk: <neznámy>: %lx

en: NONE (None)
sk: NONE (Žiadny)

en: REL (Relocatable file)
sk: REL (Relokačný súbor)

en: EXEC (Executable file)
sk: EXEC (Spustiteľný súbor)

en: DYN (Shared object file)
sk: DYN (Súbor zdielaného objektu)

en: CORE (Core file)
sk: CORE (Súbor jadra)

en: Processor Specific: (%x)
sk: Špecifické pre procesor: (%x)

en: OS Specific: (%x)
sk: Špecifické pre OS: (%x)

en: <unknown>: %x
sk: <neznámy>: %x

en: None
sk: Žiadny

en: <unknown>: 0x%x
sk: <neznáme>: 0x%x

en: unknown
sk: neznáme

en: unknown mac
sk: neznáma mac

en: Standalone App
sk: Samostatná aplikácia

en: <unknown: %x>
sk: <neznámy>: %x

en: Usage: readelf <option(s)> elf-file(s)
sk: Použitie: readelf <voľby> elf-súbor(y)

en:  Display information about the contents of ELF format files
sk:  Zobraziť informácie o obsahu súborov formátu ELF

en:  Options are:
      -a --all               Equivalent to: -h -l -S -s -r -d -V -A -I
      -h --file-header       Display the ELF file header
      -l --program-headers   Display the program headers
         --segments          An alias for --program-headers
      -S --section-headers   Display the sections' header
         --sections          An alias for --section-headers
      -g --section-groups    Display the section groups
      -t --section-details   Display the section details
      -e --headers           Equivalent to: -h -l -S
      -s --syms              Display the symbol table
          --symbols          An alias for --syms
      -n --notes             Display the core notes (if present)
      -r --relocs            Display the relocations (if present)
      -u --unwind            Display the unwind info (if present)
      -d --dynamic           Display the dynamic section (if present)
      -V --version-info      Display the version sections (if present)
      -A --arch-specific     Display architecture specific information (if any).
      -c --archive-index     Display the symbol/file index in an archive
      -D --use-dynamic       Use the dynamic section info when displaying symbols
      -x --hex-dump=<number|name>
                             Dump the contents of section <number|name> as bytes
      -p --string-dump=<number|name>
                             Dump the contents of section <number|name> as strings
      -w[lLiaprmfFsoR] or
      --debug-dump[=rawline,=decodedline,=info,=abbrev,=pubnames,=aranges,=macro,=frames,=str,=loc,=Ranges]
                             Display the contents of DWARF2 debug sections
sk:  Voľby sú:
      -a --all               Ekvivalent: -h -l -S -s -r -d -V -A -I
      -h --file-header       Zobraziť halvičku ELF súboru
      -l --program-headers   Zobraziť hlavičky programu
         --segments          Alias pre --program-headers
      -S --section-headers   Zobraziť hlavičky sekcií
         --sections          Alias pre --section-headers
      -g --section-groups    Zobraziť skupiny sekcií
      -t --section-details   Zobraziť podrobnosti sekcií
      -e --headers           Ekvivalent: -h -l -S
      -s --syms              Zobraziť tabuľku symbolov
          --symbols          Alias pre --syms
      -n --notes             Zobraziť poznámky core (ak sú prítomné)
      -r --relocs            Zobraziť relokácie (ak sú prítomné)
      -u --unwind            Zobraziť informácie o rozvinutí (ak sú prítomné)
      -d --dynamic           Zobraziť dynamickú sekciu (ak je prítomná)
      -V --version-info      Zobraziť sekcie verzií (ak sú prítomné)
      -A --arch-specific     Zobraziť informácie špeicické pre architektúru (ak nejaké sú).
      -c --archive-index     Zobraziť index symbolov/súborov v archíve
      -D --use-dynamic       Použiť na zobrazenie symbolov ifnormácie dynamickej sekcie
      -x --hex-dump=<číslo|názov>
                             Vypísať obsah sekcie <číslo|názov> vo forme bajtov
      -p --string-dump=<číslo|názov>
                             Vypísať obsah sekcie <číslo|názov> vo forme reťazcov
      -w[liaprmfFsoR] alebo
      --debug-dump[=line,=info,=abbrev,=pubnames,=aranges,=macro,=frames,=str,=loc,=Ranges]
                             Zobraziť ladiacich sekcií DWARF2

en:   -i --instruction-dump=<number|name>
                             Disassemble the contents of section <number|name>
sk:   -i --instruction-dump=<číslo|názov>
                             Rozložiť obsah sekcie <číslo|názov>

en:   -I --histogram         Display histogram of bucket list lengths
      -W --wide              Allow output width to exceed 80 characters
      @<file>                Read options from <file>
      -H --help              Display this information
      -v --version           Display the version number of readelf
sk:   -I --histogram         Zobraziť histogram dĺžok zoznamu oblasti
      -W --wide              Umožniť prekročenie 80 znakov
      @<súbor>               Čítať voľby zo <súbor>u
      -H --help              Zobraziť túto informáciu
      -v --version           Zobraziť readelf verziu

en: Out of memory allocating dump request table.
sk: Nedostatok pamäte pri alokácii tabuľky požiadaviek o výpis.

en: Unrecognized debug option '%s'
sk: Nerozpoznaná ladiaca voľba „%s“

en: Invalid option '-%c'
sk: Neplatná voľba „-%c“

en: Nothing to do.
sk: Nie je čo robiť.

en: none
sk: žiadny

en: 2's complement, little endian
sk: komplement 2, malý endián

en: 2's complement, big endian
sk: domplement 2, veľký endián

en: Not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start
sk: Nie je ELF súbor - na začiatku má nesprávne kúzelné bajty

en: ELF Header:
sk: ELF Hlavička:

en:   Magic:
sk:   Kúzlo:

en:   Class:                             %s
sk:   Trieda:                            %s

en:   Data:                              %s
sk:   Dáta:                              %s

en:   Version:                           %d %s
sk:   Verzia:                            %d %s

en:   OS/ABI:                            %s
sk:   OS / ABI:                          %s

en:   ABI Version:                       %d
sk:   ABI verzia:                        %d

en:   Type:                              %s
sk:   Typ:                               %s

en:   Machine:                           %s
sk:   Počítač:                           %s

en:   Version:                           0x%lx
sk:   Verzia:                            0x%lx

en:   Entry point address:
sk:   Adresa vstupného bodu:

en: 
      Start of program headers:
sk: 
      Začiatok hlavičiek programu:

en:  (bytes into file)
      Start of section headers:
sk:  (bajtov do súboru)
      Začiatok sekcie hlavičiek:

en:  (bytes into file)
sk:  (bajtov do súboru)

en:   Flags:                             0x%lx%s
sk:   Príznaky:                          0x%lx%s

en:   Size of this header:               %ld (bytes)
sk:   Veľkosť tejto hlavičky:            %ld (bajtov)

en:   Size of program headers:           %ld (bytes)
sk:   Veľkosť hlavičiek programu:        %ld (bajtov)

en:   Number of program headers:         %ld
sk:   Počet hlavičiek programu:          %ld

en:   Size of section headers:           %ld (bytes)
sk:   Veľkosť sekcie hlavičiek:          %ld (bajtov)

en:   Number of section headers:         %ld
sk:   Počet hlavičiek sekcií:            %ld

en:   Section header string table index: %ld
sk:   Index tabuľky reťazcov hlavičky sekcie: %ld

en: program headers
sk: hlavičky programu

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: 
    There are no program headers in this file.
sk: 
    V tomto súbore nie sú žiadne hlavičky programu.

en: 
    Elf file type is %s
sk: 
    Typ súboru Elf je %s

en: Entry point
sk: Bod vstupu

en: 
    There are %d program headers, starting at offset
sk: 
    Počet nájdených hlavičiek programu je %d, začínam na offsete

en: 
    Program Headers:
sk: 
    Hlavičky programu:

en:   Type           Offset   VirtAddr   PhysAddr   FileSiz MemSiz  Flg Align
sk:   Typ            Ofset    VirtAdr    FyzAdr     VeľSúb  VeľPam  Prí Zarovnanie

en:   Type           Offset   VirtAddr           PhysAddr           FileSiz  MemSiz   Flg Align
sk:   Typ            Ofset    VirtAdr            FyzAdr             VeľSúb   VeľPam   Prí Zarovnanie

en:   Type           Offset             VirtAddr           PhysAddr
sk:   Typ            Ofset              VirtAdr            FyzAdr

en:                  FileSiz            MemSiz              Flags  Align
sk:                  VeľSúb             VeľPam              Prízn  Zarovnanie

en: more than one dynamic segment
sk: viac ako jeden dynamický segment

en: no .dynamic section in the dynamic segment
sk: v dynamickom segmente nebola sekcia .dynamic

en: the .dynamic section is not contained within the dynamic segment
sk: v dynamický segment neobsahoval sekciu .dynamic

en: the .dynamic section is not the first section in the dynamic segment.
sk: v dynamický segment neobsahoval sekciu .dynamic ako prvú

en: Unable to find program interpreter name
sk: Nedá sa nájsť názov prekladača programu

en: Internal error: failed to create format string to display program interpreter
sk: Vnútorná chyba: nepodarilo sa vytvoriť formátovací reťazec pre zobrazenie interpreta programu

en: Unable to read program interpreter name
sk: Nepodarilo sa prečítať názov interpreta programu

en: 
          [Requesting program interpreter: %s]
sk: 
          [Požaduje sa prekladač programu: %s]

en: 
     Section to Segment mapping:
sk: 
     Sekcia na mapovanie segmentu:

en:   Segment Sections...
sk:   Sekcie segmentu...

en: Cannot interpret virtual addresses without program headers.
sk: Virtuálne adresy sa nedajú preložiť bez hlavičiek programu.

en: Virtual address 0x%lx not located in any PT_LOAD segment.
sk: Virtuálna adresa 0x%lx sa nenachádza v žiadnom PT_LOAD segmente.

en: section headers
sk: hlavičky sekcie

en: symbols
sk: symboly

en: 
    There are no sections in this file.
sk: 
    V tomto súbore nie sú žiadne sekcie.

en: There are %d section headers, starting at offset 0x%lx:
sk: Počet hlavičiek sekcií je %d, začínajúc na offsete 0x%lx:

en: string table
sk: tabuľka reťazcov

en: Section %d has invalid sh_entsize %lx (expected %lx)
sk: Sekcia %d má neplatnú sh_entsize %lx (očakávaná %lx)

en: File contains multiple dynamic symbol tables
sk: Súbor obsahuje viacnásobné dynamické tabuľky symbolov

en: File contains multiple dynamic string tables
sk: Súbor obsahuje viacnásobné dynamické reťazcové tabuľky

en: dynamic strings
sk: dynamické reťazce

en: File contains multiple symtab shndx tables
sk: Súbor obsahuje viacnásobné symtam shndx tabuľky

en: 
    Section Headers:
sk: 
    Hlavičky sekcie:

en: 
    Section Header:
sk: 
    Hlavička sekcie:

en:   [Nr] Name
sk:   [Nr] Názov

en:        Type            Addr     Off    Size   ES   Lk Inf Al
sk:        Typ             Adr      Ofs    Veľk   ES   Lk Inf Al

en:   [Nr] Name              Type            Addr     Off    Size   ES Flg Lk Inf Al
sk:   [Nr] Názov             Typ             Adr      Ofs    Veľk   ES Prí Lk Inf Al

en:        Type            Address          Off    Size   ES   Lk Inf Al
sk:        Typ             Adresa           Ofs    Veľk   ES   Lk Inf Al

en:   [Nr] Name              Type            Address          Off    Size   ES Flg Lk Inf Al
sk:   [Nr] Názov             Typ             Adresa           Ofs    Veľk   ES Prí Lk Inf Al

en:        Type              Address          Offset            Link
sk:        Typ               Adresa           Ofset             Odkaz

en:        Size              EntSize          Info              Align
sk:        Veľkosť           EntVeľkosť       Info              Zarovnanie

en:   [Nr] Name              Type             Address           Offset
sk:   [Nr] Názov             Typ              Adresa            Ofset

en:        Size              EntSize          Flags  Link  Info  Align
sk:        Veľkosť           EntVeľk          Prízn  Odkaz Info  Zarovnanie

en:        Flags
sk:        Príznaky

en: Key to Flags:
      W (write), A (alloc), X (execute), M (merge), S (strings)
      I (info), L (link order), G (group), x (unknown)
      O (extra OS processing required) o (OS specific), p (processor specific)
sk: Kľúč k príznakom:
      W (zápísať), A (alokovať), X (vykonať), M (spojiť), S (reťazce)
      I (info), L (poriadie odkazov), G (skupina), x (neznámy)
      O (vyžadované extra OS spracovanie), o (špecifické pre OS), p (špecifické pre procesor)

en: [<unknown>: 0x%x]
sk: [<neznámy>: 0x%x]

en: Section headers are not available!
sk: Hlavičky sekcie nie sú dostupné!

en: 
    There are no section groups in this file.
sk: 
    V tomto súbore nie sú žiadne skupiny sekcie.

en: Bad sh_link in group section `%s'
sk: Zlá sh_link v skupinovej sekcii „%s“

en: Bad sh_info in group section `%s'
sk: Zlá sh_link v skupinovej sekcii „%s“

en: section data
sk: dáta sekcie

en:    [Index]    Name
sk:    [Index] Názov

en: section [%5u] in group section [%5u] > maximum section [%5u]
sk: sekcia [%5u] v skupinovej sekcii [%5u] > maximum sekcia [%5u]

en: section [%5u] in group section [%5u] already in group section [%5u]
sk: sekcia [%5u] v skupinovej sekcii [%5u] už je v skupinovej sekcii [%5u]

en: section 0 in group section [%5u]
sk: sekcia 0 v skupinovej sekcii [%5u]

en: 
    '%s' relocation section at offset 0x%lx contains %ld bytes:
sk: 
    „%s“ relokačná sekcia na ofsete 0x%lx obsahuje %ld bajtov:

en: 
    There are no dynamic relocations in this file.
sk: 
    V súbore sa nenachádzajú žiadne dynamické relokácie.

en: 
    Relocation section
sk: 
    Relokačná sekcia

en: '%s'
sk: „%s“

en:  at offset 0x%lx contains %lu entries:
sk:  na offsete 0x%lx obsahuje %lu položiek:

en: 
    There are no relocations in this file.
sk: 
    V tomto súbore nie sú žiadne relokácie.

en: unwind table
sk: rozvinúť tabuľku

en: Skipping unexpected relocation type %s
sk: Preskakujem neočakávaný typ relokácie %s

en: 
    There are no unwind sections in this file.
sk: 
    V tomto súbore nie sú žiadne rozvinuté sekcie.

en: 
    Could not find unwind info section for
sk: 
    Nepodarilo sa nájsť informácie o rozvinutí sekcie pre

en: unwind info
sk: informácie o rozvinutí

en: 
    Unwind section
sk: 
    Rozvinúť sekciu

en: dynamic section
sk: dynamická sekcia

en: 
    There is no dynamic section in this file.
sk: 
    V tomto súbore nie sú žiadne dynamické sekcie.

en: Unable to seek to end of file!
sk: Nepodarilo sa presunúť na koniec súboru!

en: Unable to determine the number of symbols to load
sk: Nedá sa určiť počet symbolov na načítanie

en: Unable to seek to end of file
sk: Nedá sa nájsť koniec súboru

en: Unable to determine the length of the dynamic string table
sk: Nedá sa určiť dĺžka dynamickej tabuľky reťazcov

en: dynamic string table
sk: dynamická tabuľka reťazcov

en: symbol information
sk: infomácia o symbole

en: 
    Dynamic section at offset 0x%lx contains %u entries:
sk: 
    Dynamická sekcia na offsete 0x%lx obsahuje %u položiek:

en:   Tag        Type                         Name/Value
sk:   Značka     Typ                          Názov/hodnota

en: Auxiliary library
sk: Pomocná knižnica

en: Filter library
sk: Knižnica filtra

en: Configuration file
sk: Konfiguračný súbor

en: Dependency audit library
sk: Auditorská knižnica závislostí

en: Audit library
sk: Auditorská knižnica

en: Flags:
sk: Príznaky:

en:  None
sk:  Žiadne

en: Shared library: [%s]
sk: Zdieľaná knižnica: [%s]

en:  program interpreter
sk:  prekladač programu

en: Library soname: [%s]
sk: Knižnica soname: [%s]

en: Library rpath: [%s]
sk: Knižnica rpath: [%s]

en: Library runpath: [%s]
sk: Knižnica runpath: [%s]

en: Not needed object: [%s]
sk: Nepotrebný objekt: [%s]

en: 
    Version definition section '%s' contains %u entries:
sk: 
    Sekcia definície verzie „%s“ obsahuje %u položiek:

en:   Addr: 0x
sk:   Adr: 0x

en:   Offset: %#08lx  Link: %u (%s)
sk:   Ofset: %#08lx   Odkaz: %u (%s)

en: version definition section
sk: sekcia definície verzie

en:   %#06x: Rev: %d  Flags: %s
sk:   %#06x: Rev: %d Príznaky: %s

en:   Index: %d  Cnt: %d
sk:   Index: %d Cnt: %d

en: Name: %s
sk: Názov: %s

en: Name index: %ld
sk: Index názvov: %ld

en:   %#06x: Parent %d: %s
sk:   %#06x: Rodič %d: %s

en:   %#06x: Parent %d, name index: %ld
sk:   %#06x: Rodič %d, index názvov: %ld

en:   Version def aux past end of section
sk:   Pom def verzie za koncom sekcie

en:   Version definition past end of section
sk:   Definícia verzie za koncom sekcie

en: 
    Version needs section '%s' contains %u entries:
sk: 
    Sekcia potreby verzie „%s“ obsahuje %u položiek:

en:  Addr: 0x
sk:  Adr: 0x

en: version need section
sk: sekcia potreby verzie

en:   %#06x: Version: %d
sk:   %#06x: Verzia: %d

en:   File: %s
sk:   Súbor: %s

en:   File: %lx
sk:   Súbor: %lx

en:   Cnt: %d
sk:   Počet: %d

en:   %#06x:   Name: %s
sk:   %#06x: Názov: %s

en:   %#06x:   Name index: %lx
sk:   %#06x: Index názvu: %lx

en:   Flags: %s  Version: %d
sk:   Príznaky: %s Verzia: %d

en:   Version need aux past end of section
sk:   Pom. sekcia potreby verzie za koncom sekcie

en:   Version need past end of section
sk:   Sekcia potreby verzie za koncom sekcie

en: version string table
sk: tabuľka reťazcov verzie

en: 
    Version symbols section '%s' contains %d entries:
sk: 
    Sekcia symbolov verzie „%s“ obsahuje %d položiek:

en:  Addr:
sk:  Adr:

en: version symbol data
sk: dáta symbolu verzie

en:    0 (*local*)
sk:    0 (*lokálny*)

en:    1 (*global*)
sk:    1 (*globálny*)

en: version need
sk: nutnosť verzie

en: version need aux (2)
sk: nutnosť verzie aux (2)

en: *invalid*
sk: *neplatné*

en: version def
sk: def verzie

en: version def aux
sk: verzia def aux

en: 
    No version information found in this file.
sk: 
    V tomto súbore neboli nájdené informácie o verzii.

en: <other>: %x
sk: <iné>: %x

en: Unable to read in dynamic data
sk: Nedá sa čítať v dynamických dátach

en: Unable to seek to start of dynamic information
sk: Nepodarilo sa presunúť na začiatok dynamických informácií

en: Failed to read in number of buckets
sk: Zlyhalo čítanie v číslach oblastí

en: Failed to read in number of chains
sk: Zlyhalo čítanie v číslach zreťazení

en: Failed to determine last chain length
sk: Nepodarilo sa určiť dĺžku reťaze

en: 
    Symbol table for image:
sk: 
    Tabuľka symbolov pre obraz:

en:   Num Buc:    Value  Size   Type   Bind Vis      Ndx Name
sk:   Čísl Buc:   Hodn.  Veľk.  Typ    Väz. Vid      Ndx Názov

en:   Num Buc:    Value          Size   Type   Bind Vis      Ndx Name
sk:   Čísl Buc:   Hodnota        Veľk.  Typ    Väz. Vid      Ndx Názov

en: 
    Symbol table of `.gnu.hash' for image:
sk: 
    Tabuľka symbolov „.gnu.hash“ pre obraz:

en: 
    Symbol table '%s' contains %lu entries:
sk: 
    Symbolická tabuľka „%s“ obsahuje %lu položiek:

en:    Num:    Value  Size Type    Bind   Vis      Ndx Name
sk:    Čísl:   Hodn.  Veľ. Typ     Väzba  Vid      Ndx Názov

en:    Num:    Value          Size Type    Bind   Vis      Ndx Name
sk:    Čísl:   Hodnota        Veľ. Typ     Väzba  Vid      Ndx Názov

en: version data
sk: verzia

en: version need aux (3)
sk: potreba verzie aux (3)

en: bad dynamic symbol
sk: chybný dynamický symbol

en: 
    Dynamic symbol information is not available for displaying symbols.
sk: 
    Informácia o dynamickom symbole nie je dostupná pre zobrazenie symbolov.

en: 
    Histogram for bucket list length (total of %lu buckets):
sk: 
    Histogram pre dĺžku zoznamu blokov (celkovo z %lu blokov):

en:  Length  Number     %% of total  Coverage
sk:  Veľkosť Číslo      %% z celku   Pokrytie

en: 
    Histogram for `.gnu.hash' bucket list length (total of %lu buckets):
sk: 
    Histogram dĺžky bucket listu „.gnu.hash“ (celkom z %lu bucketov):

en: 
    Dynamic info segment at offset 0x%lx contains %d entries:
sk: 
    Dynamický info segment na posune 0x%lx obsahuje %d položiek:

en:  Num: Name                           BoundTo     Flags
sk:  Čísl: Názov                         Zviazaný    Príznaky

en: 
    Assembly dump of section %s
sk: 
    Zostaviť výpis pamäte zo sekcie %s

en: 
    Section '%s' has no data to dump.
sk: 
    Sekcia „%s“ nemá žiadne dáta na vypísanie.

en: 
    String dump of section '%s':
sk: 
    Výpis reťazcov sekcie „%s“:

en:   Note: This section has relocations against it, but these have NOT been applied to this dump.
sk:  Pozn.: Oproti tejto sekcii existujú relokácie, ale tieto NEBOLI v tomto výpise použité.

en:   No strings found in this section.
sk:   V tejto sekcii neboli nájdené žiadne reťazce.

en: 
    Hex dump of section '%s':
sk: 
    Hexadecimálny výpis pamäte sekcie „%s“:

en:  NOTE: This section has relocations against it, but these have NOT been applied to this dump.
sk:  POZN.: Oproti tejto sekcii existujú relokácie, ale tieto NEBOLI v tomto výpise použité.

en: Missing knowledge of 32-bit reloc types used in DWARF sections of machine number %d
sk: Chýba znalosť 32-bitových typov reloc používaných v DWARF sekciách stroja číslo %d

en: unable to apply unsupported reloc type %d to section %s
sk: nebolo možné použič nepodporovaný typ reloc %d na sekciu %s

en: skipping invalid relocation offset 0x%lx in section %s
sk: preskakuje sa neplatný posun relokácie 0x%lx v sekcii %s

en: skipping unexpected symbol type %s in %ld'th relocation in section %s
sk: preskakuje sa neočakávaný typ symbolu %s v %ld-tej relokácii v sekcii %s

en: %s section data
sk: %s dáta sekcie

en: 
    Section '%s' has no debugging data.
sk: 
    Sekcia „%s“ nemá žiadne ladiace dáta.

en: Unrecognized debug section: %s
sk: Nerozpoznaná ladiaca sekcia: %s

en: Section '%s' was not dumped because it does not exist!
sk: Sekcia „%s“ nebola vypísaná, pretože neexistuje!

en: Section %d was not dumped because it does not exist!
sk: Pre sekcie %d nebol urobený výpis z pamäte, pretože neexistuje!

en: attributes
sk: atribúty

en: ERROR: Bad section length (%d > %d)
sk: CHYBA: Zlá dĺžka sekcie (%d > %d)

en: ERROR: Bad subsection length (%d > %d)
sk: CHYBA: Zlá dĺžka podsekcie (%d > %d)

en: Unknown format '%c'
sk: Neznámy formát '%c'

en: options
sk: voľby

en: 
    Section '%s' contains %d entries:
sk: 
    Sekcia „%s“ obsahuje %d položiek:

en: conflict list found without a dynamic symbol table
sk: bol nájdený zoznam konfliktov bez tabuľky dynamických symbolov

en: conflict
sk: konflikt

en: 
    Section '.conflict' contains %lu entries:
sk: 
    Sekcia '.conflict' obsahuje %lu položiek:

en:   Num:    Index       Value  Name
sk:   Čísl:   Index       Hodn.  Názov

en: 
    Primary GOT:
sk: 
    Primárna GOT:

en:  Canonical gp value:
sk:  Kanonická hodnota gp:

en:  Reserved entries:
sk:  Vyhradené položky:

en:   %*s %10s %*s Purpose
sk:   %*s %10s %*s Účel

en:  Local entries:
sk:  Lokálne položky:

en:  Global entries:
sk:  Globálne položky:

en:   %*s %*s Purpose
sk:   %*s %*s Účel

en:  Entries:
sk:  Položky:

en: liblist string table
sk: tabuľka reťazcov liblist

en: 
    Library list section '%s' contains %lu entries:
sk: 
    Sekcia zoznamu knižníc „%s“ obsahuje %lu položiek:

en: NT_AUXV (auxiliary vector)
sk: NT_AUXV (pomocný vektor)

en: NT_PRSTATUS (prstatus structure)
sk: NT_PRSTATUS (štruktúra prstatus)

en: NT_FPREGSET (floating point registers)
sk: NT_FPREGSET (registre pohyblivej čiarky)

en: NT_PRPSINFO (prpsinfo structure)
sk: NT_PRPSINFO (štrutkúra prpsinfo)

en: NT_TASKSTRUCT (task structure)
sk: NT_TASKSTRUCT (štrukúra úloh)

en: NT_PRXFPREG (user_xfpregs structure)
sk: NT_PRXFPREG (štruktúra user_xfpregs)

en: NT_PPC_VMX (ppc Altivec registers)
sk: NT_PPC_VMX (registre ppc Altivec)

en: NT_PPC_VSX (ppc VSX registers)
sk: NT_PPC_VSX (registre ppc VSX)

en: NT_PSTATUS (pstatus structure)
sk: NT_PSTATUS (štruktúra pstatus)

en: NT_FPREGS (floating point registers)
sk: NT_FPREGS (registre pohyblivej čiarky)

en: NT_PSINFO (psinfo structure)
sk: NT_PSINFO (štruktúra psinfo)

en: NT_LWPSTATUS (lwpstatus_t structure)
sk: NT_LWPSTATUS (štruktúra lwpstatus_t)

en: NT_LWPSINFO (lwpsinfo_t structure)
sk: NT_LWPSINFO (štruktúra lwpsinfo_t)

en: NT_WIN32PSTATUS (win32_pstatus structure)
sk: NT_WIN32PSTATUS (štruktúra win32_pstatus)

en: NT_VERSION (version)
sk: NT_VERSION (verzia)

en: NT_ARCH (architecture)
sk: NT_ARCH (architektúra)

en: Unknown note type: (0x%08x)
sk: Neznámy typ poznámky: (0x%x08x)

en: NT_GNU_ABI_TAG (ABI version tag)
sk: NT_GNU_ABI_TAG (značka verzie ABI)

en: NT_GNU_HWCAP (DSO-supplied software HWCAP info)
sk: NT_GNU_HWCAP (softvérové HWCAP informácie, ktoré dodáva DSO)

en: NT_GNU_BUILD_ID (unique build ID bitstring)
sk: NT_GNU_BUILD_ID (reťazec bitov jedinečného ID zostavenia)

en: NT_GNU_GOLD_VERSION (gold version)
sk: NT_GNU_GOLD_VERSION (zlatá verzia)

note: NetBSD core "procinfo" structure.
en: NetBSD procinfo structure
sk: NetBSD štruktúra procinfo

en: PT_GETREGS (reg structure)
sk: PT_GETREGS (štruktúra reg)

en: PT_GETFPREGS (fpreg structure)
sk: PT_GETFPREGS (štruktúra fpreg)

en: notes
sk: poznámky

en: 
    Notes at offset 0x%08lx with length 0x%08lx:
sk: 
    Poznámky na posune 0x%08lx s dĺžkou 0x%08lx:

en:   Owner		Data size	Description
sk:   Vlastník		Veľkosť dát	Popis

en: corrupt note found at offset %lx into core notes
sk: bola nájdená poškodená poznámka na posune %lx k poznámkam jadra

en:  type: %lx, namesize: %08lx, descsize: %08lx
sk:  typ: %lx, veľkosť názvu: %08lx, veľkosť popisu: %08lx

en: No note segments present in the core file.
sk: V jadrovom súbore nie sú žiadne segmenty poznámok.

en: This instance of readelf has been built without support for a
    64 bit data type and so it cannot read 64 bit ELF files.
sk: Táto inštancia readelf bola zostavená bez podpory pre
    64 bitový dátový typ, a tak nedokáže čítať 64 bitové ELF súbory.

en: %s: Failed to read file header
sk: %s: Nepodarilo sa načítať hlavičku súboru

en: 
    File: %s
sk: 
    Súbor: %s

en: %s: failed to read archive header
sk: %s: nepodarilo sa načítať hlavičku archívu

en: %s: the archive index is empty
sk: %s: idnex archívu je prázdny

en: %s: failed to read archive index
sk: %s: nepodarilo sa načítať index archívu

en: %s: the archive index is supposed to have %ld entries, but the size in the header is too small
sk: %s: index archívu má mať %ld položiek, ale veľkosť hlavičky je príliš malá

en: Out of memory whilst trying to read archive symbol index
sk: Nedostatok pamäte pri pokuse o čítanie indexu symbolov archívu

en: Out of memory whilst trying to convert the archive symbol index
sk: Nedostatok pamäte pri pokuse o konverziu indexu symbolov archívu

en: %s: the archive has an index but no symbols
sk: %s: archív má index ale nemá symboly

en: Out of memory whilst trying to read archive index symbol table
sk: Nedostatok pamäte pri pokuse o čítanie indexu tabuľky symbolov archívu.

en: %s: failed to read archive index symbol table
sk: %s: nepodarilo sa prečítať index tabuľky symbolov archívu

en: %s: failed to skip archive symbol table
sk: %s: nepodarilo sa preskočiť tabuľku symbolov v archíve

en: %s: failed to read archive header following archive index
sk: %s: nepodarilo sa načítať hlavičku archívu po indexe archívu

en: %s has no archive index
sk: %s: nemá index archívu

en: Out of memory reading long symbol names in archive
sk: Nedostatok pamäte pri čítaní dlhých názvov symbolov v archíve

en: %s: failed to read long symbol name string table
sk: %s: nepodarilo sa prečítať tabuľku reťazcov dlhých názvov symbolov

en: %s: failed to read archive header following long symbol names
sk: %s: nepodarilo sa načítať hlavičku archívu nasledujúcu dlhé názvy symbolov

en: %s: unable to dump the index as none was found
sk: %s: nie je možné vypísať index, pretože žiadny nebol nájdený

en: Index of archive %s: (%ld entries, 0x%lx bytes in the symbol table)
sk: Index archívu %s: (%ld položiek, 0x%lx bajtov v tabuľke symbolov)

en: %s: failed to seek to next file name
sk: %s: nepodarilo sa presunúť sa na názov ďalšieho súboru

en: %s: failed to read file name
sk: %s: nepodarilo sa prečítať názov súboru

en: Binary %s contains:
sk: Binárny %s obsahuje:

en: %s: end of the symbol table reached before the end of the index
sk: %s: bol dosiahnutý koniec tabuľky symbolov pred koncom indexu

en: %s: symbols remain in the index symbol table, but without corresponding entries in the index table
sk: %s: symboly zostávajú v indexovej tabuľke symbolov ale bez zodpovedajúcich položiek v indexovej tabuľke

en: %s: failed to seek back to start of object files in the archive
sk: %s: nepodarilo sa presunúť späť na začiaok objektových súborov v archíve

en: %s: invalid archive string table offset %lu
sk: %s: neplatný posun tabuľky reťazcov v archíve %lu

en: %s: bad archive file name
sk: %s: zlý názov súboru archívu

en: %s: failed to seek to next archive header
sk: %s: nepodarilo sa nájsť hlavičku ďalšieho archívu

en: '%s': No such file
sk: „%s“: Taký súbor neexistuje

en: Could not locate '%s'.  System error message: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť „%s“. Správa systémovej chyby: %s

en: '%s' is not an ordinary file
sk: „%s“ nie je bežný súbor

en: Input file '%s' is not readable.
sk: Vstupný súbor „%s“ sa nedá čítať.

en: %s: Failed to read file's magic number
sk: %s: Nepodarilo sa prečítať magické číslo súboru

en: File %s is not an archive so its index cannot be displayed.
sk: Súbor %s nie je archív a tak nemožno zobraziť jeho index.

en: %s: cannot set time: %s
sk: %s: nedá sa nastaviť čas: %s

note: We have to clean up here.
en: unable to rename '%s'; reason: %s
sk: nepodarilo sa premenovať „%s“; dôvod: %s

en: unable to copy file '%s'; reason: %s
sk: nepodarilo sa skopírovať súbor „%s“; dôvod: %s

en: %s: not enough binary data
sk: %s: nedostatok binárnych dát

en: null terminated unicode string
sk: unicode reťazec zakončený null-om

en: resource ID
sk: ID zdroja

en: cursor
sk: kurzor

en: menu header
sk: hlavička menu

en: menuex header
sk: hlavička menuex

en: menuex offset
sk: posun menuex

en: unsupported menu version %d
sk: nepodporovaná verzia menu %d

en: menuitem header
sk: hlavička menuitem

en: dialog header
sk: hlavička dialogu

en: unexpected DIALOGEX version %d
sk: neočakávaná verzia DIALOGEX %d

en: dialog font point size
sk: bodová veľkosť písma dialogu

en: dialogex font information
sk: informácia o písme pre dialogex

en: dialog control
sk: riadenie dialogu

en: dialogex control
sk: riadenie dialogex

en: dialog control end
sk: koniec riadenia dialogu

en: dialog control data
sk: dáta riadenia dialogu

en: stringtable string length
sk: dĺžka reťazca stringtable

en: stringtable string
sk: reťazec stringtable

en: fontdir header
sk: hlavička fontdir

en: fontdir device name
sk: názov zariadenia fontdir

en: fontdir face name
sk: názov prednej strany fontdir

en: accelerator
sk: akcelerátor

en: group cursor header
sk: hlavička kurzora skupiny

en: unexpected group cursor type %d
sk: neočakávaný typ kurzora skupiny %d

en: group cursor
sk: kurzor skupiny

en: group icon header
sk: hlavička ikony skupiny

en: unexpected group icon type %d
sk: neočakávaný typ ikony skupiny %d

en: group icon
sk: ikona skupiny

en: unexpected version string
sk: neočakávaný reťazec verzie

en: version length %d does not match resource length %lu
sk: dĺžka verzie %d nie je zhodná s dĺžkou zdroja %lu

en: unexpected version type %d
sk: neočakávaný typ verzie %d

en: unexpected fixed version information length %ld
sk: neočakávaná pevná dĺžka hodnoty verzie %ld

en: fixed version info
sk: pevné informácie o verzii

en: unexpected fixed version signature %lu
sk: neočakávaná signatúra pevnej verzie %lu

en: unexpected fixed version info version %lu
sk: neočakávaná verzia informácie o pevnej verzii %lu

en: version var info
sk: variabilné informácie o verzii

en: unexpected stringfileinfo value length %ld
sk: neočakávaná dĺžka hodnoty stringfileinfo %ld

en: unexpected version stringtable value length %ld
sk: neočakávaná dĺžka hodnoty tabuľky reťazcov %ld

en: unexpected version string length %ld != %ld + %ld
sk: neočakávaná dĺžka hodnoty reťazca %ld != %ld + %ld

en: unexpected version string length %ld < %ld
sk: neočakávaná dĺžka hodnoty reťazca %ld < %ld

en: unexpected varfileinfo value length %ld
sk: neočakávaná dĺžka hodnoty varfileinfo %ld

en: version varfileinfo
sk: verzia varfileinfo

en: unexpected version value length %ld
sk: neočakávaná dĺžka hodnoty verzie %ld

en: filename required for COFF input
sk: požaduje sa názov súboru pre COFF vstup

en: %s: no resource section
sk: %s: žiadna sekcia zdroja

en: %s: %s: address out of bounds
sk: %s: %s: adresa mimo rozsah

en: directory
sk: priečinok

en: named directory entry
sk: nazvaná položka priečinku

en: directory entry name
sk: názov položky priečinku

en: named subdirectory
sk: nazvaný podpriečinok

en: named resource
sk: nazvaný zdroj

en: ID directory entry
sk: ID položka priečinku

en: ID subdirectory
sk: ID podpriečinku

en: ID resource
sk: ID zdroja

en: resource type unknown
sk: neznámy typ zdroja

en: data entry
sk: dátová položka

en: resource data
sk: dáta zdroja

en: resource data size
sk: veľkosť zdrojových dát

en: filename required for COFF output
sk: vyžaduje sa názov súboru pre COFF výstup

en: can't get BFD_RELOC_RVA relocation type
sk: nedá sa získať typ relokácie pre BFD_RELOC_RVA

en: can't open temporary file `%s': %s
sk: nedá sa otvoriť dočasný súbor „%s“: %s

en: can't redirect stdout: `%s': %s
sk: nedá sa presmerovať stdout: „%s“: %s

en: can't execute `%s': %s
sk: nedá sa vykonať „%s“: %s

en: Using temporary file `%s' to read preprocessor output
sk: Používa sa dočasný súbor „%s“ na čítanie výstupu preprocesora

en: can't popen `%s': %s
sk: nedá sa otvoriť pomocou popen „%s“: %s

en: Using popen to read preprocessor output
sk: Používa sa popen na čítanie výstupu preprocesora

en: Tried `%s'
sk: Vyskúšané „%s“

en: Using `%s'
sk: Používa sa „%s“

en: preprocessing failed.
sk: predspracovanie zlyhalo.

en: %s: unexpected EOF
sk: %s: neočakávaný znak konca súboru

en: %s: read of %lu returned %lu
sk: %s: prečitané z %lu vrátených %lu

en: stat failed on bitmap file `%s': %s
sk: zlyhal stat na súbor bitmapy „%s“: %s

en: cursor file `%s' does not contain cursor data
sk: súboru kurzora „%s“ neobsahuje dáta o kurzore

en: %s: fseek to %lu failed: %s
sk: %s: fseek na %lu zlyhal: %s

en: help ID requires DIALOGEX
sk: ID pomoci vyžaduje DIALOGEX

en: control data requires DIALOGEX
sk: dáta riadenia vyžadujú DIALOGEX

en: stat failed on font file `%s': %s
sk: nepodaril sa stat na súbor písma „%s“: %s

en: icon file `%s' does not contain icon data
sk: súbor ikony „%s“ neobsahuje dáta o ikone

en: stat failed on file `%s': %s
sk: zlyhal stat súboru „%s“: %s

en: can't open `%s' for output: %s
sk: nedá sa otvoriť „%s“ na čítanie: %s

en:  Displays the sizes of sections inside binary files
sk:  Zobrazuje veľkosti sekcií vo vnútri binárnych súborov

en:  If no input file(s) are specified, a.out is assumed
sk:  Ak sa neurčia žiadne vstupné súbory, predpokladá sa a.out

en:  The options are:
      -A|-B     --format={sysv|berkeley}  Select output style (default is %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Display numbers in octal, decimal or hex
      -t        --totals                  Display the total sizes (Berkeley only)
                --common                  Display total size for *COM* syms
                --target=<bfdname>        Set the binary file format
                @<file>                   Read options from <file>
      -h        --help                    Display this information
      -v        --version                 Display the program's version
sk:  Voľby sú:
      -A|-B     --format={sysv|berkeley}  Vybrať štýl výstupu (štandardne %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Zobraziť čísla osmičkovo, desiatkovo alebo hexadecimálne
      -t        --totals                  Zobraziť celkové veľkosti (iba Berkeley)
                --common                  Zobraziť celkové veľkosti symbolov *COM*
                --target=<bfdname>        Nastaviť formát binárneho súboru
                @<súbor>                  Čítať voľby zo <súboru>
      -h        --help                    Zobraziť túto informáciu
      -v        --version                 Zobraziť verziu programu

en: invalid argument to --format: %s
sk: neplatný argument pre --format: %s

en: Invalid radix: %s
sk: Neplatný základ čísla: %s

en: Convert a COFF object file into a SYSROFF object file
sk: Previesť súbor objektu COFF na súbor objektu SYSROFF

en:  The options are:
      -q --quick       (Obsolete - ignored)
      -n --noprescan   Do not perform a scan to convert commons into defs
      -d --debug       Display information about what is being done
      @<file>          Read options from <file>
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
sk:  Voľby sú:
      -q --quick      (Zastaralé - ignorované)
      -n --noprescan  Nevykonať skenovanie pre prevod common-ov na def-y
      -d --debug      Zobraziť informáciu o tom, čo sa robí
      @<súbor>        Čítať voľby zo <súboru>
      -h --help       Zobraziť túto informáciu
      -v --version    Zobraziť verziu programu

en: unable to open output file %s
sk: nedá sa otvoriť výstupný súbor %s

en: numeric overflow
sk: číselné pretečenie

en: Bad stab: %s
sk: Zlý stab: %s

en: Warning: %s: %s
sk: Upozornenie: %s: %s

en: N_LBRAC not within function
sk: N_LBRAC nie je vo funkcii

en: Too many N_RBRACs
sk: Priveľa N_RBRACov

en: unknown C++ encoded name
sk: neznáme meno kódované v C++

note: Complain and keep going, so compilers can invent new cross-reference types.
en: unrecognized cross reference type
sk: nerozpoznaný typ krížového odkazu

note: Does this actually ever happen?  Is that why we are worrying about dealing with it rather than just calling error_type?
en: missing index type
sk: chýba typ indexu

en: unknown virtual character for baseclass
sk: neznámy virtuálny znak pre baseclass

en: unknown visibility character for baseclass
sk: naznámy viditeľný znak pre baseclass

en: unnamed $vb type
sk: nepomenovaný $vb typ

en: unrecognized C++ abbreviation
sk: nerozpoznaná C++ skratka

en: unknown visibility character for field
sk: neznámy znak viditeľnosti pre pole

en: const/volatile indicator missing
sk: chýba indikátor const/volatile

en: No mangling for "%s"
sk: Žiadne poškodenie pre „%s“

en: Undefined N_EXCL
sk: Nezadefinované N_EXCL

en: Type file number %d out of range
sk: Typové číslo súboru %d mimo rozsah

en: Type index number %d out of range
sk: Typové číslo indexu %d mimo rozsah

en: Unrecognized XCOFF type %d
sk: Nerozpoznaný typ XCOFF %d

en: bad mangled name `%s'
sk: chybný neformátovaný názov „%s“

en: no argument types in mangled string
sk: v neformátovanom reťazci sa nenachádzajú typy argumentov

en: Demangled name is not a function
sk: Neformátovaný názov nie je funkcia

en: Unexpected type in v3 arglist demangling
sk: Neočakávaný typ pri formátovaní zoznamu argumentov v3

en: Unrecognized demangle component %d
sk: Neočakávaná zložka formátovania %d

en: Failed to print demangled template
sk: Nepodarilo sa vypísať formátovanú šablónu

en: Couldn't get demangled builtin type
sk: Nepodarilo sa zistiť formátovaný vstavaný typ

en: Unexpected demangled varargs
sk: neočakávané formátované varargs

en: Unrecognized demangled builtin type
sk: Nerozpoznaný formátovaný vstavaný typ

en: invalid minimum string length %d
sk: neplatná minimálna dĺžka reťazca %d

en:  Display printable strings in [file(s)] (stdin by default)
sk:  Zobraziť vytlačiteľné reťazce v [súbore(-och)] (štandardne stdin)

en:  The options are:
      -a - --all                Scan the entire file, not just the data section
      -f --print-file-name      Print the name of the file before each string
      -n --bytes=[number]       Locate & print any NUL-terminated sequence of at
      -<number>                   least [number] characters (default 4).
      -t --radix={o,d,x}        Print the location of the string in base 8, 10 or 16
      -o                        An alias for --radix=o
      -T --target=<BFDNAME>     Specify the binary file format
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Select character size and endianness:
                                s = 7-bit, S = 8-bit, {b,l} = 16-bit, {B,L} = 32-bit
      @<file>                   Read options from <file>
      -h --help                 Display this information
      -v --version              Print the program's version number
sk:  Voľby sú:
      -a - --all                Prezrieť celý súbor, nie len dátovú sekciu
      -f --print-file-name      Vypísať názov súboru pred každým reťazcom
      -n --bytes=[number]       Nájsť a vypísať každú nulou ukončenú postupnosť 
      -<počet>                    najmenej [počet] znakov (štandardne 4).
      -t --radix={o,d,x}        Vypísať umiestnenie reťazca v 8, 10 alebo 16 sústave
      -o                        Aalias pre --radix=o
      -T --target=<BFDNAME>     Zadať binárny formát súboru
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Vybrať veľkosť znaku a endianitu:
                                s = 7 bitov, S = 8 bitov, {b,l} = 16 bitov, {B,L} = 32 bitov
      @<súbor>                  Načítať voľby zo <súbor>
      -h --help                 Zobraziť tohto pomocníka
      -v --version              Vypísať verziu programu

en: Print a human readable interpretation of a SYSROFF object file
sk: Zobraziť pre ľudí zrozumiteľnú interpretáciu objektového súboru SYSROFF

en:  The options are:
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
sk:  Voľby sú:
      -h --help Zobraziť túto informáciu
      -v --version Zobraziť verziu programu

en: cannot open input file %s
sk: nedá sa otvoriť vstupný súbor %s

en: This program is free software; you may redistribute it under the terms of
    the GNU General Public License version 3 or (at your option) any later version.
    This program has absolutely no warranty.
sk: Tento program je slobodný softvér. Môžete ho šíriť za podmienok GNU General
    Public License verzie 3 alebo (ako si zvolíte) ktorejkoľvek vyššej verzie.
    Na tento program sa neposkytuje absolútne žiadna záruka.

en: can't create %s file ,%s' for output.
sk: nebolo možné vytvoriť súbor %s, „%s“ pre výstup.

en: Usage: %s [option(s)] [input-file]
sk: Použitie: %s [VOĽBY] [VSTUP_SÚBOR]

en:  The options are:
      -a --ascii_in                Read input file as ASCII file
      -A --ascii_out               Write binary messages as ASCII
      -b --binprefix               .bin filename is prefixed by .mc filename_ for uniqueness.
      -c --customflag              Set custom flags for messages
      -C --codepage_in=<val>       Set codepage when reading mc text file
      -d --decimal_values          Print values to text files decimal
      -e --extension=<extension>   Set header extension used on export header file
      -F --target <target>         Specify output target for endianess.
      -h --headerdir=<directory>   Set the export directory for headers
      -u --unicode_in              Read input file as UTF16 file
      -U --unicode_out             Write binary messages as UFT16
      -m --maxlength=<val>         Set the maximal allowed message length
      -n --nullterminate           Automatic add a zero termination to strings
      -o --hresult_use             Use HRESULT definition instead of status code definition
      -O --codepage_out=<val>      Set codepage used for writing text file
      -r --rcdir=<directory>       Set the export directory for rc files
      -x --xdbg=<directory>        Where to create the .dbg C include file
                                   that maps message ID's to their symbolic name.
sk:  Voľby sú:
      -a --ascii_in                Načítať vstupný súbor ako ASCII súbor
      -A --ascii_out               Zapísať binárne správy ako ASCII
      -b --binprefix               názov súboru .bin s predponou .mc filename_, aby bol jedinečný.
      -c --customflag              Nastaviť vlastné príznaky správ
      -C --codepage_in=<val>       Nastavič kódovú stránku pri čítaní textového súboru mc
      -d --decimal_values          Vypísať hodnoty do textového súboru v desiatkovej sústave
      -e --extension=<prípona>     Nastaviť príponu hlavičiek použitých pri exporte súboru hlavičky
      -F --target <cieľ>           Cieľ výstupu endianity.
      -h --headerdir=<directory>   Nastaviť exportný adresár pre hlavičky
      -u --unicode_in              Načítať vstup ako súbor UTF-16
      -U --unicode_out             Zapísať binárne správy v UTF-16
      -m --maxlength=<hod>         Nastaviť maximálnu povolenú dĺžku správy
      -n --nullterminate           Automaticky pridávať reťazcom na koniec nulu
      -o --hresult_use             Použiť definíciu HRESULT namiesto definície stavového kódu
      -O --codepage_out=<hod>      Nastaviť kódovú stránku pre zápis textového súboru
      -r --rcdir=<adresár>         Nastaviť exportný adresár rc súborov
      -x --xdbg=<adresár>          Kde sa má vytvárať .dbg C include súbor,
                                   ktorý mapuje ID správ na ich symbolický názov.

en:   -H --help                    Print this help message
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -V --version                 Print version information
sk:   -H --help                    Vypíše túto správu pomocníka
      -v --verbose                 Výrečný - oznamuje, čo práve robí
      -V --version                 Vypíše informácie o verzii

en: %s: warning:
sk: %s: upozornenie:

en: A codepage was specified switch ,%s' and UTF16.
sk: Kódová stránka bola uvedená, zameňte „%s“ a UTF-16.

en: 	codepage settings are ignored.
sk: 	nastavenia kódovej stránky sa ignorujú.

en: try to add a ill language.
sk: pokus o pridanie zlého jazyka.

en: unable to open file ,%s' for input.
sk: nebolo možné otvoriť súbor „%s“ na vstup.

en: input file does not seems to be UFT16.
sk: Vstupný súbor nevyzerá byť UTF-16.

en: can't open %s `%s': %s
sk: nedá sa otvoriť %s „%s“: %s

en: : expected to be a directory
sk: : očakávalo sa, že je to adresár

en: : expected to be a leaf
sk: : očakávalo sa, že je to list

en: : duplicate value
sk: : duplicitná hodnota

en: unknown format type `%s'
sk: neznámy typ súboru „%s“

en: %s: supported formats:
sk: %s: podporované formáty:

note: Otherwise, we give up.
en: can not determine type of file `%s'; use the -J option
sk: nebolo možné určiť typ súboru „%s“; použite voľbu -J

en: Usage: %s [option(s)] [input-file] [output-file]
sk: Použitie: %s [VOĽBY] [VSTUP_SÚBOR] [VÝSTUP_SÚBOR]

en:  The options are:
      -i --input=<file>            Name input file
      -o --output=<file>           Name output file
      -J --input-format=<format>   Specify input format
      -O --output-format=<format>  Specify output format
      -F --target=<target>         Specify COFF target
         --preprocessor=<program>  Program to use to preprocess rc file
      -I --include-dir=<dir>       Include directory when preprocessing rc file
      -D --define <sym>[=<val>]    Define SYM when preprocessing rc file
      -U --undefine <sym>          Undefine SYM when preprocessing rc file
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -c --codepage=<codepage>     Specify default codepage
      -l --language=<val>          Set language when reading rc file
         --use-temp-file           Use a temporary file instead of popen to read
                                   the preprocessor output
         --no-use-temp-file        Use popen (default)
sk:  Voľby sú:
      -i --input=<súbor>           Vstupný súbor
      -o --output=<súbor>          Výstupný súbor
      -J --input-format=<formát>   Uvádza vstupný formát
      -O --output-format=<formát>  Uvádza výstupný formát
      -F --target=<cieľ>           Uvádza COFF cieľ
         --preprocessor=<program>  Program na predspracovanie rc súboru
      -I --include-dir=<adr>       Include adresár pre predspracovanie rc súboru
      -D --define <sym>[=<val>]    Definovať SYM pre predspracovanie rc súboru
      -U --undefine <sym>          Zrušiť definíciu SYM pre predspracovanie rc súboru
      -v --verbose                 Výrečný - oznamuje, čo práve robí
      -c --codepage=<kódstr>       Uvádza predvolenú kódovú stránku
      -l --language=<hodn>         Nastaviť jazyk pre čítanie rc súboru
         --use-temp-file           Pre čítanie použiť dočasný súbor namiesto popen
                                   výstupu preprocesora
         --no-use-temp-file        Použiť popen (štandardne)

en:      --yydebug                 Turn on parser debugging
sk:      --yydebug                 Zapnúť ladenie syntaktického analyzátora

en:   -r                           Ignored for compatibility with rc
      @<file>                      Read options from <file>
      -h --help                    Print this help message
      -V --version                 Print version information
sk:   -r                           Ignorované kvôli kompatibilite s rc
      @<súbor>                     Čítať voľby zo <súboru>
      -h --help                    Zobraziť túto správu nápovedy
      -V --version                 Zobraziť informáciu o verzii

en: FORMAT is one of rc, res, or coff, and is deduced from the file name
    extension if not specified.  A single file name is an input file.
    No input-file is stdin, default rc.  No output-file is stdout, default rc.
sk: FORMAT je jeden z rc, res alebo coff a dedukuje sa z prípony názvu súboru,
    ak nie je určený. Samotný názov súboru je vstupný súbor.
    Žiadný vstupný súbor je stdin, štandardne je rc. Žiadny výstpuný súbor je stdout, štandardne je rc.

en: invalid codepage specified.
sk: zadaná neplatná kódová stránka.

en: invalid option -f
sk: neplatná voľby -f

en: No filename following the -fo option.
sk: Žiadny názov súboru nenásleduje za voľbou -fo.

en: Option -I is deprecated for setting the input format, please use -J instead.
sk: Voľba -l je zastaralá pre nastavenie vstupného formátu, prosím, radšej použite -J.

en: no resources
sk: žiadne zdroje

en: string_hash_lookup failed: %s
sk: string_hash_lookup zlyhal: %s

en: stab_int_type: bad size %u
sk: stab_int_type: zlá veľkosť %u

en: %s: warning: unknown size for field `%s' in struct
sk: %s: upozornenie: neznáma veľkosť pre pole „%s“ v štruktúre
