gas 2.41.90 - en to uk translation catalogue (4809 entries)

en: multibyte character (%#x) encountered in input
uk: у вхідних даних виявлено багатобайтовий символ (%#x)

en: multibyte character (%#x) encountered in %s
uk: виявлено багатобайтовий символ (%#x) у %s

en: multibyte character (%#x) encountered in %s at or near line %u
uk: виявлено багатобайтовий символ (%#x) у %s у рядку %u або поблизу нього

en: further multibyte character warnings suppressed
uk: подальші попередження щодо багатобайтових символів придушено

en: end of file in comment
uk: символ кінця файла у коментарі

en: end of file in string; '%c' inserted
uk: символ кінця файла у рядку; вставлено «%c»

en: unknown escape '\%c' in string; ignored
uk: невідомий екранований символ «\%c» у рядку; проігноровано

en: end of file not at end of a line; newline inserted
uk: кінець файла не наприкінці рядка; вставлено символ розриву рядка

en: end of file in multiline comment
uk: символ кінця рядка у багаторядковому коментарі

en: end of file after a one-character quote; \0 inserted
uk: кінець файла після односимвольних лапок; вставлено \0

en: end of file in escape character
uk: символ кінця файла у екранованому символі

en: missing close quote; (assumed)
uk: не вистачає кінцевих лапок; (припускаємо)

en: end of file in comment; newline inserted
uk: символ кінця файла у коментарі; вставлено символ розриву рядка

en: missing emulation mode name
uk: не вказано назви режиму емуляції

en: unrecognized emulation name `%s'
uk: невідома назва емуляції, «%s»

en: GNU assembler version %s (%s) using BFD version %s
uk: Асемблер GNU, версія %s (%s), використано BFD версії %s

en: Usage: %s [option...] [asmfile...]
uk: Користування: %s [параметр...] [файл мовою асемблера...]

en: Options:
      -a[sub-option...]	  turn on listings
                          	  Sub-options [default hls]:
                          	  c      omit false conditionals
                          	  d      omit debugging directives
                          	  g      include general info
                          	  h      include high-level source
                          	  i      include ginsn and synthesized CFI info
                          	  l      include assembly
                          	  m      include macro expansions
                          	  n      omit forms processing
                          	  s      include symbols
                          	  =FILE  list to FILE (must be last sub-option)
uk: Параметри:
      -a[підпараметр...]	  увімкнути listings
                          	  Підпараметри [типовим є набір hls]:
                          	  c      пропускати умовні залежності зі значенням false
                          	  d      пропускати діагностичні інструкції
                          	  g      включити загальні відомості
                          	  h      включити високорівневий код
                          	  i      включити ginsn та синтезовані дані CFI
                          	  l      включити збирання
                          	  m      включити розгортання макросів
                          	  n      пропустити обробку форм
                          	  s      включити символи
                          	  =ФАЙЛ  вивести до файла ФАЙЛ (має бути останнім підпараметром)

en:   --alternate             initially turn on alternate macro syntax
uk:   --alternate             початково увімкнути альтернативний синтаксис макросів

en:   --compress-debug-sections[={none|zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd}]
                              compress DWARF debug sections
uk:   --compress-debug-sections[={none|zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd}]
                                  стиснути розділи діагностики DWARF

en: 		            Default: %s
uk: 		            Типово: %s

en:   --nocompress-debug-sections
                              don't compress DWARF debug sections
uk:   --nocompress-debug-sections
                              не стискати діагностичні розділи DWARF

en:   -D                      produce assembler debugging messages
uk:   -D                      виводити діагностичні повідомлення асемблера

en:   --dump-config           display how the assembler is configured and then exit
uk:   --dump-config           вивести налаштування асемблера і вийти

en:   --debug-prefix-map OLD=NEW
                              map OLD to NEW in debug information
uk:   --debug-prefix-map СТАРИЙ=НОВИЙ
                              відобразити СТАРИЙ на НОВИЙ у діагностичній інформації

en:   --defsym SYM=VAL        define symbol SYM to given value
uk:   --defsym SYM=VAL        призначити для символу SYM вказане значення

en:                           emulate output (default %s)
uk:                           виведення даних емуляції (типово %s)

en:   --execstack             require executable stack for this object
uk:   --execstack             вимагати стека виконання для цього об’єкта

en:   --noexecstack           don't require executable stack for this object
uk:   --noexecstack           не вимагати стека виконання для цього об’єкта

en:   --size-check=[error|warning]
    			  ELF .size directive check (default --size-check=error)
uk:   --size-check=[error|warning]
    			  перевірка директиви ELF .size (типово --size-check=error)

en: (default: yes)
uk: (типове значення: yes)

en: (default: no)
uk: (типове значення: no)

en:                           generate ELF common symbols with STT_COMMON type
uk:                           створити загальні символи ELF з типом STT_COMMON

en:   --sectname-subst        enable section name substitution sequences
uk:   --sectname-subst        увімкнути послідовності заміри назв розділів

en:                           generate GNU Build notes if none are present in the input
uk:                           створити нотатки щодо збирання GNU, якщо у вхідних даних їх немає

en:   --gsframe               generate SFrame stack trace information
uk:   --gsframe               створити відомості трасування стека SFrame

en:   --scfi=experimental     Synthesize DWARF CFI for hand-written asm
                              (experimental support)
uk:   --scfi=experimental     синтезувати CFI DWARF для написаного вручну asm
                              (експериментальна підтримка)

en:   -f                      skip whitespace and comment preprocessing
uk:   -f                      пропустити попередню обробку пробілів та коментарів

en:   -g --gen-debug          generate debugging information
uk:   -g --gen-debug          вивести діагностичну інформацію

en:   --gstabs                generate STABS debugging information
uk:   --gstabs                вивести діагностичну інформацію STABS

en:   --gstabs+               generate STABS debug info with GNU extensions
uk:   --gstabs+               вивести діагностичну інформацію STABS за допомогою розширень GNU

en:   --gdwarf-<N>            generate DWARF<N> debugging information. 2 <= <N> <= 5
uk:   --gdwarf-<N>            вивести діагностичні дані для DWARF<N>. 2 <= <N> <= 5

en:   --gdwarf-cie-version=<N> generate version 1, 3 or 4 DWARF CIEs
uk:   --gdwarf-cie-version=<N> створити CIE DWARF версії 1, 3 або 4

en:   --gdwarf-sections       generate per-function section names for DWARF line information
uk:   --gdwarf-sections       створювати назви розділів для окремих функцій для даних рядків DWARF

en:   --gcodeview             generate CodeView debugging information
uk:   --gcodeview             створити діагностичні дані CodeView

en:   --hash-size=<N>         ignored
uk:   --hash-size=<N>         буде проігноровано

en:   --help                  show all assembler options
uk:   --help                  вивести усі параметри асемблера

en:   --target-help           show target specific options
uk:   --target-help           вивести специфічні для призначення параметри

en:   -I DIR                  add DIR to search list for .include directives
uk:   -I КАТАЛОГ              додати КАТАЛОГ до списку пошуку інструкцій .include

en:   -J                      don't warn about signed overflow
uk:   -J                      не попереджати про переповнення типів зі знаком

en:   -K                      warn when differences altered for long displacements
uk:   -K                      попереджати про зміну різниць для довгих переміщень

en:   -L,--keep-locals        keep local symbols (e.g. starting with `L')
uk:   -L,--keep-locals        зберігати локальні символи (тобто ті, які починаються з «L»)

en:   -M,--mri                assemble in MRI compatibility mode
uk:   -M,--mri                збирати у режимі сумісності з MRI

en:   --MD FILE               write dependency information in FILE (default none)
uk:   --MD ФАЙЛ               записати дані щодо залежностей до файла ФАЙЛ (типово, нікуди)

en:   --multibyte-handling=<method>
                              what to do with multibyte characters encountered in the input
uk:   --multibyte-handling=<метод>
                              спосіб обробки багатобайтових символів, які буде виявлено у вхідних даних

en:   -nocpp                  ignored
uk:   -nocpp                  ігнорується

en:   -no-pad-sections        do not pad the end of sections to alignment boundaries
uk:   -no-pad-sections        не заповнювати кінці розділів для вирівнювання меж

en:   -o OBJFILE              name the object-file output OBJFILE (default a.out)
uk:   -o OBJFILE              назвати об’єктний файл результату OBJFILE (типовим є a.out)

en:   -R                      fold data section into text section
uk:   -R                      загорнути розділ даних до текстового розділу

en:   --reduce-memory-overheads ignored
uk:   --reduce-memory-overheads буде проігноровано

en:   --statistics            print various measured statistics from execution
uk:   --statistics            вивести різноманітні виміряні статистичні дані щодо виконання

en:   --strip-local-absolute  strip local absolute symbols
uk:   --strip-local-absolute  вилучити локальні абсолютні символи

en:   --traditional-format    Use same format as native assembler when possible
uk:   --traditional-format    використати, якщо можливо, той самий формат, що і природний асемблер

en:   --version               print assembler version number and exit
uk:   --version               вивести номер версії асемблера і вийти

en:   -W  --no-warn           suppress warnings
uk:   -W  --no-warn           придушити виведення попереджень

en:   --warn                  don't suppress warnings
uk:   --warn                  не придушувати виведення попереджень

en:   --fatal-warnings        treat warnings as errors
uk:   --fatal-warnings        вважати попередження помилками

en:   --itbl INSTTBL          extend instruction set to include instructions
                              matching the specifications defined in file INSTTBL
uk:   --itbl ТАБЛІНСТР        розширити набір інструкцій включенням інструкцій,
                              які відповідають специфікаціям, визначеним у файлі ТАБЛІНСТР

en:   -w                      ignored
uk:   -w                      цей параметр буде проігноровано

en:   -X                      ignored
uk:   -X                      цей параметр буде проігноровано

en:   -Z                      generate object file even after errors
uk:   -Z                      створити об’єктний файл навіть після помилок

en:   --listing-lhs-width     set the width in words of the output data column of
                              the listing
uk:   --listing-lhs-width     встановити ширину стовпчика виведених даних
                              у словах

en:   --listing-lhs-width2    set the width in words of the continuation lines
                              of the output data column; ignored if smaller than
                              the width of the first line
uk:   --listing-lhs-width2    встановити відступ рядків продовження у стовпчику
                              виведених даних у словах; ігнорується, якщо відступ
                              є меншим за ширину першого рядка

en:   --listing-rhs-width     set the max width in characters of the lines from
                              the source file
uk:   --listing-rhs-width     встановити максимальну ширину рядків у файлі
                              вхідних даних у символах

en:   --listing-cont-lines    set the maximum number of continuation lines used
                              for the output data column of the listing
uk:   --listing-cont-lines    встановити максимальну кількість рядків продовження,
                              що використовуватиметься у стовпчиках даних списку

en:   @FILE                   read options from FILE
uk:   @ФАЙЛ                   прочитати параметри з файла ФАЙЛ

en: Report bugs to %s
uk: Повідомляйте про вади за адресою %s

en: unrecognized option -%c%s
uk: невідомий параметр -%c%s

en: unexpected argument to --multibyte-input-option: '%s'
uk: неочікуваний аргумент --multibyte-input-option: «%s»

note: This output is intended to follow the GNU standards document.
en: GNU assembler %s
uk: Асемблер GNU %s

en: Copyright (C) 2024 Free Software Foundation, Inc.
uk: © Free Software Foundation, Inc., 2024

en: This program is free software; you may redistribute it under the terms of
    the GNU General Public License version 3 or later.
    This program has absolutely no warranty.
uk: Ця програма вільною; ви можете розповсюджувати її за умов дотримання умов
    GNU General Public License версії 3 або пізнішої версії
    Авторами цієї програми не надається жодних гарантій.

en: This assembler was configured for a target of `%s' and default,
    cpu type `%s'.
uk: Цей асемблер було налаштовано на призначення «%s» і типовий
    тип процесора «%s»'.

en: This assembler was configured for a target of `%s'.
uk: Цей асемблер було налаштовано на призначення «%s».

en: multiple emulation names specified
uk: вказано декілька назв емуляцій

en: emulations not handled in this configuration
uk: у цій конфігурації не передбачено підтримки емуляції

en: alias = %s
uk: альтернативна назва = %s

en: canonical = %s
uk: канонічна назва = %s

en: cpu-type = %s
uk: тип процесора = %s

en: format = %s
uk: формат = %s

en: --compress-debug-sections=zstd: gas is not built with zstd support
uk: --compress-debug-sections=zstd: gas зібрано без підтримки zstd

en: Invalid --compress-debug-sections option: `%s'
uk: Некоректний параметр --compress-debug-sections: «%s»

en: --compress-debug-sections=%s is unsupported
uk: Підтримки --compress-debug-sections=%s не передбачено

en: bad defsym; format is --defsym name=value
uk: помилковий аргумент defsym; формат визначення: --defsym назва=значення

en: no file name following -t option
uk: після параметра -t не вказано назви файла

en: failed to read instruction table %s
uk: не вдалося прочитати таблицю інструкцій %s

en: unknown DWARF option %s
uk: невідомий параметр DWARF %s

en: unknown option `%s'
uk: невідомий параметр, «%s»

en: Invalid --gdwarf-cie-version `%s'
uk: Некоректне значення --gdwarf-cie-version, «%s»

en: Invalid --scfi= option: `%s'; suggested option: experimental
uk: Некоректний параметр --scfi=: «%s»; пропозиція параметра: experimental

en: Invalid --size-check= option: `%s'
uk: Некоректний параметр --size-check=: «%s»

en: Invalid --elf-stt-common= option: `%s'
uk: Некоректний параметр --elf-stt-common=: «%s»

en: Invalid --generate-missing-build-notes option: `%s'
uk: Некоректний параметр --generate-missing-build-notes: «%s»

en: invalid listing option `%c'
uk: некоректний параметр списку «%c»

en: %s: total time in assembly: %ld.%06ld
uk: %s: загальний час збирання: %ld.%06ld

en: libbfd ABI mismatch
uk: невідповідність двійкового інтерфейсу libbfd

en: The input '%s' and output '%s' files are the same
uk: Файл вхідних даних «%s» є тим самим, що і файл вихідних даних, «%s»

en: %d warning | %d warnings
uk[0]: %d попередження
uk[1]: %d попередження
uk[2]: %d попереджень
uk[3]: %d попередження

en: %d error | %d errors
uk[0]: %d помилка
uk[1]: %d помилки
uk[2]: %d помилок
uk[3]: %d помилка

en: %s, treating warnings as errors
uk: %s, вважаємо попередження помилками

en: %s, %s, generating bad object file
uk: %s, %s, створення помилкового об’єктного файла

en: Case value %ld unexpected at line %d of file "%s"
uk: Значення випадку %ld у рядку %d файла «%s» є неочікуваним

note: * We have a GROSS internal error. * This should never happen.
en: failed sanity check
uk: не вдалося пройти перевірку на коректність

en: too many fixups
uk: занадто багато виправлень

en: illegal operand
uk: неприпустимий операнд

en: missing operand
uk: пропущено операнд

en: a reloc on this operand implies an overflow
uk: пересування на цьому операнді призведе до переповнення

en: operand mask overflow
uk: переповнення маски операнда

en: expression too complex
uk: вираз є надто складним

en: unresolved expression that must be resolved
uk: невизначений вираз, який має бути визначено

en: internal error: can't install fix for reloc type %d (`%s')
uk: внутрішня помилка: встановлення типу пересування %d («%s») неможливе

en: relocation is not supported
uk: підтримки пересування не передбачено

en: could not open %s for reading
uk: не вдалося відкрити «%s» для читання

en: md5_stream failed
uk: помилка md5_stream

en: invalid identifier for ".ifdef"
uk: некоректний ідентифікатор для «.ifdef»

en: non-constant expression in ".if" statement
uk: несталий вираз у інструкції «.if»

en: bad format for ifc or ifnc
uk: помилковий формат для ifc або ifnc

en: ".elseif" without matching ".if"
uk: «.elseif» без відповідного «.if»

en: ".elseif" after ".else"
uk: «.elseif» після «.else»

en: here is the previous ".else"
uk: тут попередній «.else»

en: here is the previous ".if"
uk: тут попередній «.if»

en: non-constant expression in ".elseif" statement
uk: несталий вираз у інструкції «.elseif»

en: ".endif" without ".if"
uk: «.endif» без «.if»

en: ".else" without matching ".if"
uk: «.else» без відповідного «.if»

en: duplicate ".else"
uk: дублювання «.else»

en: .ifeqs syntax error
uk: синтаксична помилка .ifeqs

en: end of macro inside conditional
uk: кінець макроса в умовному блоці

en: end of file inside conditional
uk: символ завершення файла в умовному блоці

en: here is the start of the unterminated conditional
uk: тут розташовано початок незавершеного умовного блоку

en: here is the "else" of the unterminated conditional
uk: тут розташовано «else» початок незавершеного умовного блоку

en: cannot create floating-point number
uk: не вдалося створити число з рухомою крапкою

en: NaNs are not supported by this target
uk: На цьому призначенні NaN не передбачено

en: NaN flavors are not supported by this target
uk: На цьому призначенні різновиди NaN не передбачено

en: Infinities are not supported by this target
uk: На цьому призначенні не передбачено нескінченні значення

en: Unrecognized or unsupported floating point constant
uk: Невідома або непідтримувана константа з рухомою крапкою

en: Attempt to put a common symbol into set %s
uk: Спроба вставити загальний символ до набору %s

en: Attempt to put an undefined symbol into set %s
uk: Спроба розмістити невідомий символ у множині %s

en: Symbol `%s' can not be both weak and common
uk: Символ «%s» не може бути одразу слабким і загальним

en: error setting flags for "%s": %s
uk: помилка під час встановлення прапорців для «%s»: %s

note: Zero is used as an end marker in the file.
en: Line numbers must be positive integers
uk: Номери рядків мають бути додатними цілими числами

en: .ln pseudo-op inside .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .ln у .def/.endef: проігноровано.

en: .loc outside of .text
uk: .loc поза блоком .text

en: .loc pseudo-op inside .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .loc у .def/.endef: проігноровано.

en: .def pseudo-op used inside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .def використано у блоці .def/.endef: проігноровано.

en: .endef pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .endef використано поза межами блоку .def/.endef: проігноровано.

en: `%s' symbol without preceding function
uk: символ «%s» без попереднього оголошення функції

en: unexpected storage class %d
uk: неочікуваний клас зберігання %d

en: .dim pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .dim використано поза межами блоку .def/.endef: проігноровано.

en: badly formed .dim directive ignored
uk: директиву .dim з помилковим форматуванням проігноровано

en: .size pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .size використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано.

en: .scl pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .sci використано поза межами блоку .def/.endef: проігноровано.

en: .tag pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .tag використано поза межами блоку .def/.endef: проігноровано

en: tag not found for .tag %s
uk: не знайдено теґ для .tag %s

en: .type pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .type використано поза межами блоку .def/.endef: проігноровано

en: .val pseudo-op used outside of .def/.endef: ignored.
uk: псевдооператор .val використано поза межами блоку .def/.endef: проігноровано.

en: badly formed .weak directive ignored
uk: директиву .weak з помилковим форматуванням проігноровано

en: mismatched .eb
uk: .eb без відповідника

en: C_EFCN symbol for %s out of scope
uk: символ C_EFCN для %s лежить поза областю визначення

en: Warning: internal error: forgetting to set endndx of %s
uk: Попередження: внутрішня помилка: забуваємо про встановлення endndx %s

note: STYP_INFO STYP_LIB STYP_OVER
en: unsupported section attribute '%c'
uk: непідтримуваний атрибут розділу, «%c»

en: unknown section attribute '%c'
uk: невідомий атрибут розділу, «%c»

en: Ignoring changed section attributes for %s
uk: Ігноруємо змінені атрибути розділу для %s

en: 0x%lx: "%s" type = %ld, class = %d, segment = %d
uk: 0x%lx: «%s» тип = %ld, клас = %d, сегмент = %d

en: Can't set GP value
uk: Не вдалося встановити значення GP

en: Can't set register masks
uk: Не вдалося встановити маски регістрів

en: bad .common segment %s
uk: помилковий сегмент .common %s

en: Missing symbol name in directive
uk: У директиві не вистачає назви символу

en: setting incorrect section type for %s
uk: встановлення некоректного типу розділу для %s

en: ignoring incorrect section type for %s
uk: ігноруємо некоректний тип розділу для %s

en: setting incorrect section attributes for %s
uk: встановлення некоректних атрибутів розділу для %s

note: This is a special section with known type.  User assembly might get the section type wrong; Even high profile projects like glibc have done so in the past. So don't error in this case.
en: ignoring changed section type for %s
uk: ігноруємо змінений тип розділу для %s

note: Do error when assembly isn't self-consistent.
en: changed section type for %s
uk: змінений тип розділу для %s

en: ignoring changed section attributes for %s
uk: ігноруємо змінені атрибути розділу для %s

en: changed section attributes for %s
uk: змінені атрибути розділу для %s

en: changed section entity size for %s
uk: змінений розмір елемента розділу розділу для %s

en: unrecognized .section attribute: want a,e,o,w,x,M,S,G,T or number
uk: невідомий атрибут .section: мало бути вказано атрибут з набору a,e,o,w,x,M,S,G,T або число

en: extraneous characters at end of numeric section type
uk: зайві символи наприкінці типу числового розділу

en: unrecognized section type
uk: невідомий тип розділу

en: unrecognized section attribute
uk: невідомий атрибути розділу

en: missing name
uk: не вказано назву

en: group name not parseable
uk: не вдалося обробити назву групи

en: section %s already has a group (%s)
uk: розділ %s вже містить групу (%s)

en: section name '%s' already defined as another symbol
uk: назву розділу «%s» вже визначено як інший символ

en: invalid merge entity size
uk: некоректний розмір запису об’єднання

en: entity size for SHF_MERGE not specified
uk: розмір логічного об’єкта для SHF_MERGE не вказано

en: ? section flag ignored with G present
uk: прапорець розділу ? проігноровано, оскільки вказано G

en: group name for SHF_GROUP not specified
uk: назву групи для SHF_GROUP не вказано

en: unsupported mbind section info: %s
uk: непідтримувані дані розділу mbind: %s

en: unsupported section id: %s
uk: непідтримуваний ідентифікатор розділу: %s

en: character following name is not '#'
uk: символ, що йде за назвою не є символом «#»

en: SHF_ALLOC isn't set for GNU_MBIND section: %s
uk: SHF_ALLOC не встановлено для розділу GNU_MBIND: %s

en: %s section is supported only by GNU and FreeBSD targets
uk: підтримку розділу %s передбачено лише для цілей GNU і FreeBSD

en: .previous without corresponding .section; ignored
uk: .previous без відповідного .section; ігноруємо

en: .popsection without corresponding .pushsection; ignored
uk: .popsection без відповідного .pushsection; ігноруємо

en: missing version name in `%s' for symbol `%s'
uk: у «%s» не вказано назву версії для символу «%s»

en: only one version name with `@@@' is allowed for symbol `%s'
uk: можна використовувати лише одну назву версії з «@@@» для символу «%s»

en: invalid version name '%s' for symbol `%s'
uk: некоректна назва версії «%s» для символу «%s»

en: expected comma after name in .symver
uk: після назви у .symver мало бути вказано кому

en: `%s' can't be versioned to common symbol '%s'
uk: «%s» не можна прирівнювати версію загального символу «%s»

en: expected `%s' to have already been set for .vtable_inherit
uk: очікувалося, що «%s» вже було встановлено для .vtable_inherit

en: expected comma after name in .vtable_inherit
uk: у .vtable_inherit після назви мало бути додано кому

en: expected comma after name in .vtable_entry
uk: після назви у .symver мало бути вказано кому

en: Attribute name not recognised: %s
uk: Невідома назва атрибута: %s

en: expected numeric constant
uk: мало бути вказано числову сталу

en: expected comma
uk: мало бути вказано кому

en: error adding attribute: %s
uk: помилка під час спроби додати атрибут: %s

en: bad string constant
uk: помилкова рядкова стала

en: expected <tag> , <value>
uk: мало бути <теґ> , <значення>

en: expected quoted string
uk: мало бути вказано рядок у лапках

en: expected comma after name `%s' in .size directive
uk: у директиві .size мало бути використано кому після назви «%s»

en: missing expression in .size directive
uk: у директиві .size не вистачає виразу

en: symbol '%s' is already defined
uk: символ «%s» вже визначено

en: symbol type "%s" is supported only by GNU and FreeBSD targets
uk: підтримку типу символів «%s» передбачено лише для призначень GNU та FreeBSD

en: symbol type "%s" is not supported by MIPS targets
uk: підтримки типу символів «%s» для призначень MIPS не передбачено

en: symbol type "%s" is supported only by GNU targets
uk: підтримку типу символів «%s» передбачено лише для призначень GNU

en: unrecognized symbol type "%s"
uk: нерозпізнаний тип символу, «%s»

en: cannot change type of common symbol '%s'
uk: неможливо змінити тип загального символу «%s»

en: symbol '%s' already has its type set
uk: для символу «%s» тип вже встановлено

en: .size expression for %s does not evaluate to a constant
uk: вираз .size для %s не дорівнює сталій величині

en: symbol '%s' with multiple versions cannot be used in relocation
uk: символ «%s» із багатьма версіями не можна використовувати у пересуванні

en: symbol `%s' can not be both weak and common
uk: символ «%s» не може бути одразу слабким і загальним

en: undefined linked-to symbol `%s' on section `%s'
uk: невизначний пов'язаний (linked-to) символ «%s» у розділі «%s»

en: assuming all members of group `%s' are COMDAT
uk: припускаємо, що усі учасники групи «%s» є COMDAT

en: can't create group: %s
uk: не вдалося створити групу: %s

en: invalid attempt to declare external version name as default in symbol `%s'
uk: некоректна спроба оголосити назву зовнішньої версії як типову у символі «%s»

en: multiple versions [`%s'|`%s'] for symbol `%s'
uk: декілька версій [«%s»|«%s»] для символу «%s»

en: failed to set up debugging information: %s
uk: не вдалося визначити діагностичну інформацію: %s

en: can't start writing .mdebug section: %s
uk: не вдалося розпочати запис розділу .mdebug: %s

en: could not write .mdebug section: %s
uk: не вдалося записати розділ .mdebug: %s

en: no entry symbol for global function '%s'
uk: немає символу запису для загальної функції «%s»

note: make a temp string.
en: the %s name '%s' is too long (maximum 16 characters)
uk: назва %s «%s» є надто довгою (максимальна довжина назви дорівнює 16)

en: expected a %s name followed by a `,'
uk: мало бути вказано назву %s з наступним «,»

en: segment
uk: сегмент

en: section
uk: розділ

en: cannot override zerofill section type for `%s,%s'
uk: неможливо перевизначити тип розділу zerofill для «%s,%s»

en: failed to set flags for "%s": %s
uk: не вдалося встановити прапорці для «%s»: %s

en: unknown or invalid section type '%s'
uk: невідомий або некоректний тип розділу, «%s»

en: unknown or invalid section attribute '%s'
uk: невідомий або некоректний атрибути розділу, «%s»

en: unexpected section size information
uk: неочікувана інформація щодо розміру розділу

en: missing sizeof_stub expression
uk: пропущено вираз sizeof_stub

en: expected symbol name
uk: мала бути назва символу

en: bad or irreducible absolute expression
uk: помилковий або неспрощуваний абсолютний вираз

en: missing size expression
uk: не визначає виразу розміру

en: size (%ld) out of range, ignored
uk: розмір (%ld) лежить поза межами припустимого діапазону, проігноровано

en: symbol `%s' is already defined
uk: символ «%s» вже визначено

en: size of "%s" is already %ld; not changing to %ld
uk: розміром «%s» вже є %ld; не змінюємо його на %ld

en: align value not recognized, using size
uk: значення вирівнювання не розпізнано, використовуємо розмір

en: Alignment (%lu) too large: 15 assumed.
uk: Надто велике вирівнювання (%lu): припускаємо 15.

en: BFD is out of sync with GAS, unhandled well-known section type `%s'
uk: BFD не синхронізовано з GAS, непридатний до обробки тип розділу, «%s»

en: %s is not used for the selected target
uk: %s не використовується для вибраного призначення

en: internal error: base section index out of range
uk: внутрішня помилка: індекс базового розділу перебуває за межами припустимих значень.

en: internal error: bad file property ID %d
uk: внутрішня помилка: помилковий ідентифікатор властивості файла, %d

en: failed to set subsections by symbols
uk: не вдалося встановити підрозділи за символами

en: '%s' previously declared as '%s'.
uk: «%s» раніше оголошено як «%s».

en: '%s' can't be a weak_definition (currently only supported in sections of type coalesced)
uk: «%s» не може бути weak_definition (у поточній версії передбачено підтримку лише у розділах типу coalesced)

en: use of .indirect_symbols requires `-dynamic'
uk: використання .indirect_symbols потребує параметра «-dynamic»

en: attempt to add an indirect_symbol to a stub or reference section with a zero-sized element at %s
uk: спроба додавання indirect_symbol до фіктивного або еталонного розділу з елементом нульового розміру у %s

en: an .indirect_symbol must be in a symbol pointer or stub section.
uk: .indirect_symbol має бути вказівником на символ або розділом заглушки.

en: '%s' can't be a weak_definition (since it is undefined)
uk: «%s» не може бути weak_definition (оскільки його не визначено)

en: Non-global symbol: '%s' can't be a weak_definition.
uk: Неглобальний символ: «%s» не може бути weak_definition.

en: internal error: [%s] unexpected code [%lx] in frob symbol
uk: внутрішня помилка: [%s] неочікуваний код [%lx] у символі frob

en: unrecognized stab type '%c'
uk: нерозпізнаний тип заглушки «%c»

en: `%s' can't be undefined in `%s' - `%s' {%s section}
uk: «%s» не може бути невизначеним у «%s» - «%s» {розділ %s}

en: `%s' can't be undefined in `%s' {%s section} - `%s'
uk: «%s» не може бути невизначено у «%s» {розділ %s} - «%s»

en: `%s' and `%s' can't be undefined in `%s' - `%s'
uk: «%s» і «%s» не може бути невизначено у «%s» - «%s»

en: the number of .indirect_symbols defined in section %s does not match the number expected (%d defined, %d expected)
uk: число .indirect_symbols, визначене у розділі %s, не збігається із очікуваним числом (визначено %d, мало бути %d)

en: internal error: failed to allocate %d indirectsymbol pointers
uk: внутрішня помилка: не вдалося розмістити %d вказівників опосередкованих символів

en: internal error: more indirect mach-o symbols than expected
uk: внутрішня помилка: забагато опосередкованих символів mach-o

en: Only one .compiler pseudo-op per file!
uk: Можна використовувати лише один псевдооператор .compiler на файл!

en: Expected quoted string
uk: Мало бути вказано рядок у лапках

en: .compiler directive missing language and version
uk: У директиві .compiler пропущено записи мови і версії

en: .compiler directive missing version
uk: У директиві .compiler пропущено версію

en: FATAL: Attaching compiler header %s
uk: КРИТИЧНА ПОМИЛКА: долучаємо заголовок компілятора %s

en: Only one .version pseudo-op per file!
uk: Можна використовувати лише один псевдооператор .version на файл!

en: attaching version header %s: %s
uk: долучаємо заголовок з даними щодо версії %s: %s

en: Only one .copyright pseudo-op per file!
uk: Можна використовувати лише один псевдооператор .copyright на файл!

en: attaching copyright header %s: %s
uk: долучаємо заголовок з авторськими правами %s: %s

en: expected an unsuffixed ZA tile at operand %d
uk: мало бути вказано плитку ZA без суфікса в операнді %d

en: missing horizontal or vertical suffix at operand %d
uk: пропущено горизонтальний або вертикальний суфікс у операнді %d

en: expected 'za' rather than a ZA tile at operand %d
uk: мало бути «za», а не плитка ZA в операнді %d

en: expected a predicate-as-counter rather than predicate-as-mask register at operand %d
uk: мало бути вказано регістр предикат-як-лічильник, а не регістр предикат-як-маска в операнді %d

en: expected a predicate-as-mask rather than predicate-as-counter register at operand %d
uk: мало бути вказано регістр предикат-як-маска, а не регістр предикат-як-лічильник в операнді %d

en: expected a 64-bit integer register at operand %d
uk: мало бути вказано 64-бітовий цілочисельний регістр в операнді %d

en: expected an integer or zero register at operand %d
uk: мало бути вказано цілочисельний або нульовий регістр в операнді %d

en: expected an integer or stack pointer register at operand %d
uk: мало бути вказано цілочисельний регістр або регістр вказівника стека в операнді %d

en: expected a scalar SIMD or floating-point register at operand %d
uk: мало бути вказано скалярний регістр SIMD або регістр числа із рухомою крапкою в операнді %d

en: expected an Advanced SIMD vector register at operand %d
uk: мало бути вказано розширений векторний регістр SIMD в операнді %d

en: expected an SVE vector register at operand %d
uk: мало бути вказано векторний регістр SVE в операнді %d

note: Use this error for "predicate-as-mask only" and "either kind of predicate".  We report a more specific error if P is used where PN is expected, and vice versa, so the issue at this point is "predicate-like" vs. "not predicate-like".
en: expected an SVE predicate register at operand %d
uk: мало бути вказано предикатний регістр SVE в операнді %d

en: expected an SVE predicate-as-counter register at operand %d
uk: мало бути вказано предикатний-як-лічильник регістр SVE в операнді %d

en: expected a vector register at operand %d
uk: мало бути вказано векторний регістр в операнді %d

en: expected an SVE vector or predicate register at operand %d
uk: мало бути вказано векторний або предикатний регістр SVE в операнді %d

en: expected a vector or predicate register at operand %d
uk: мало бути вказано векторний або предикатний регістр в операнді %d

en: expected a ZA array vector at operand %d
uk: мало бути вказано вектор масиву ZA в операнді %d

en: expected ZT0 or a ZA mask at operand %d
uk: мало бути вказано ZT0 або маску ZA в операнді %d

en: expected a ZA tile at operand %d
uk: мало бути вказано плитку ZA в операнді %d

en: expected a ZA tile slice at operand %d
uk: мало бути вказано зріз плитки ZA в операнді %d

en: expected an integer register or Advanced SIMD vector register at operand %d
uk: мало бути вказано цілий регістр або розширений векторний регістр SIMD в операнді %d

en: expected an integer register or SVE vector register at operand %d
uk: мало бути вказано цілий регістр або векторний регістр SVE в операнді %d

en: expected an integer or vector register at operand %d
uk: мало бути вказано цілочисельний або векторний регістр в операнді %d

en: expected an integer or predicate register at operand %d
uk: мало бути вказано цілочисельний або предикатний регістр в операнді %d

en: expected an integer, vector or predicate register at operand %d
uk: мало бути вказано цілочисельний, векторний або предикатний регістр в операнді %d

en: expected an SVE vector register or ZA tile slice at operand %d
uk: мало бути вказано векторний регістр SVE або зріз плитки ZA в операнді %d

en: bad expression
uk: помилковий вираз

en: bad segment
uk: помилковий сегмент

en: bad vector arrangement type
uk: помилковий тип упорядковування вектора

en: bad size %d in vector width specifier
uk: помилковий розмір %d у специфікаторі ширини вектора

en: unexpected character `%c' in element size
uk: неочікуваний символ «%c» у розмірі елемента

en: missing element size
uk: не вказано розмір елемента

en: invalid element size %d and vector size combination %c
uk: некоректне поєднання розміру елемента %d та розміру вектора %c

en: unexpected character `%c' in predication type
uk: неочікуваний символ, «%c», у предикативному типі

en: missing predication type
uk: не вказано предикативного типу

en: constant expression required
uk: потрібен сталий вираз

en: syntax error in register list
uk: синтаксична помилка у списку регістрів

en: ZA tile number out of range
uk: номер плитки ZA перебуває поза припустимим діапазоном

en: this type of register can't be indexed
uk: цей тип регістрів не може бути індексовано

en: index not allowed inside register list
uk: не можна використовувати індексування у списку регістрів

note: Indexed vector register expected.
en: indexed vector register expected
uk: мало бути вказано індексований векторний регістр

en: invalid use of vector register
uk: некоректне використання векторного регістра

en: invalid vector register in list
uk: некоректний векторний регістр у списку

en: invalid scalar register in list
uk: некоректний скалярний регістр у списку

en: invalid range in vector register list
uk: некоректний діапазон у списку векторних регістрів

en: type mismatch in vector register list
uk: невідповідність типів у списку векторних регістрів

en: end of vector register list not found
uk: кінець списку векторних регістрів не знайдено

en: expected index
uk: очікуваний індекс

en: too many registers in vector register list
uk: занадто багато регістрів у списку векторних регістрів

en: empty vector register list
uk: порожній список векторних регістрів

en: ignoring attempt to redefine built-in register '%s'
uk: ігноруємо спробу перевизначити вбудований регістр «%s»

en: ignoring redefinition of register alias '%s'
uk: ігноруємо перевизначення альтернативної назви регістра «%s»

en: unknown register '%s' -- .req ignored
uk: невідомий регістр «%s» -- .req проігноровано

en: invalid syntax for .req directive
uk: некоректний синтаксис директиви .req

en: invalid syntax for .unreq directive
uk: некоректний синтаксис директиви .unreq

en: unknown register alias '%s'
uk: невідома альтернативна назва регістра, «%s»

en: ignoring attempt to undefine built-in register '%s'
uk: ігноруємо спробу скасувати визначення вбудованого регістра «%s»

en: literal pool overflow
uk: переповнення буфера літералів

en: unrecognized relocation suffix
uk: нерозпізнаний суфікс пересування

en: unimplemented relocation suffix
uk: нереалізований суфікс переміщення

en: immediate operand required
uk: потрібен безпосередній операнд

en: missing immediate expression
uk: пропущено безпосередній вираз

en: invalid floating-point constant
uk: некоректна стала з рухомою комою

en: shift expression expected
uk: мало бути вказано вираз зсуву

en: shift operator expected
uk: мало бути використано оператор зсуву

en: invalid use of 'MSL'
uk: некоректне використання «MSL»

en: invalid use of 'MUL'
uk: некоректне використання «MUL»

en: extending shift is not permitted
uk: розширювальний зсув заборонено

en: 'ROR' shift is not permitted
uk: зсув «ROR» заборонено

en: only 'LSL' shift is permitted
uk: дозволено лише зсув «LSL»

en: only 'MUL' is permitted
uk: можна використовувати лише «MUL»

en: only 'MUL VL' is permitted
uk: можна використовувати лише «MUL VL»

en: invalid shift for the register offset addressing mode
uk: некоректний зсув для режиму адресування відступів регістрів

en: invalid shift operator
uk: некоректний оператор зсуву

en: missing shift amount
uk: не вказано величину зсуву

en: constant shift amount required
uk: мало бути вказано сталу величину зсуву

en: shift amount out of range 0 to 63
uk: величину зсуву поза межами діапазону від 0 до 63

en: unexpected shift operator
uk: неочікуваний оператор зсуву

en: unexpected register in the immediate operand
uk: неочікуваний регістр у безпосередньому операнді

en: integer register expected in the extended/shifted operand register
uk: мало бути вказано регістр цілих чисел у регістрі розширеного або зсунутого операнда

en: unknown relocation modifier
uk: невідомий модифікатор пересування

en: this relocation modifier is not allowed on this instruction
uk: цей модифікатор пересування заборонено у цій інструкції

en: invalid relocation expression
uk: некоректний вираз пересування

en: invalid address
uk: некоректна адреса

en: expected a 64-bit base register
uk: мало бути використано 64-бітовий базовий регістр

en: invalid base register
uk: некоректний базовий регістр

en: expected a base register
uk: мало бути використано базовий регістр

en: invalid offset register
uk: некоректний регістр зсуву

en: invalid use of 32-bit register offset
uk: некоректне використання 32-бітового зсуву регістра

en: offset has different size from base
uk: зсув має розмір відмінний від бази

en: invalid use of 64-bit register offset
uk: некоректне використання 64-бітового зсуву регістра

note: [Xn],#expr
en: invalid expression in the address
uk: некоректний вираз у адресі

en: ']' expected
uk: мало бути «]»

en: register offset not allowed in pre-indexed addressing mode
uk: у режимі попередньо індексованого адресування не можна використовувати регістровий зсув

en: cannot combine pre- and post-indexing
uk: не можна поєднувати пре- і постіндексування

note: Reject [Rn]!
en: missing offset in the pre-indexed address
uk: у попередньо індексованій адресі не вказано зсуву

en: expected '['
uk: мало бути «[»

en: expected a 32-bit selection register
uk: мало бути вказано 32-бітовий регістр вибору

en: missing immediate offset
uk: пропущено безпосередній зсув

en: expected a constant immediate offset
uk: мало бути вказано сталий безпосередній зсув

en: the last offset is less than the first offset
uk: останній зсув є меншим за перший зсув

en: the last offset is equal to the first offset
uk: останній зсув дорівнює першому зсуву

en: invalid vector group size
uk: некоректний розмір векторної групи

en: expected ']'
uk: мало бути «]»

en: expected '}'
uk: мала бути «}»

en: ZA tile masks do not operate at .Q granularity
uk: Маски плиток ZA не працюють з рівнем модульності .Q

en: missing ZA tile size
uk: пропущено розмір плитки ZA

en: invalid ZA tile
uk: некоректна плитка ZA

en: expected '{'
uk: мала бути «{»

en: expected SM or ZA operand
uk: мав бути операнд SM або ZA

en: selected processor does not support PSTATE field name '%s'
uk: для вибрано процесора не передбачено підтримки назви поля PSTATE «%s»

en: selected processor does not support system register name '%s'
uk: для вибраного процесора не передбачено підтримки назви системного регістра «%s»

en: 128-bit-wide accsess not allowed on selected system register '%s'
uk: заборонено доступ з шириною 128 бітів вибраного системного регістра «%s»

en: system register name '%s' is deprecated and may be removed in a future release
uk: назва системного регістра «%s» вважається застарілою, її може бути усунуто у наступних випусках

en: immediate value out of range
uk: поточне значення поза межами діапазону

en: Info:
uk: Інформація:

en: missing braces at operand %d
uk: пропущено фігурні дужки в операнді %d

en: unexpected register type at operand %d
uk: неочікуваний тип регістрів в операнді %d

en: invalid register list at operand %d
uk: некоректний список регістрів в операнді %d

en: expected a register at operand %d
uk: мало бути вказано регістр в операнді %d

en: expected '{' at operand %d
uk: мало бути вказано «{» в операнді %d

en: expected a register or register list at operand %d
uk: мало бути вказано регістр або список регістрів в операнді %d

en: this `%s' should have an immediately preceding `%s' -- `%s'
uk: цьому «%s» має безпосередньо передувати «%s» — «%s»

en: the preceding `%s' should be followed by `%s` rather than `%s` -- `%s'
uk: за попереднім «%s» має бути «%s», а не «%s» -- «%s»

en: %s -- `%s'
uk: %s -- «%s»

en: %s at operand %d -- `%s'
uk: %s у операнді %d -- «%s»

en: operand %d must be %s -- `%s'
uk: операнд %d має бути %s -- «%s»

en: operand mismatch -- `%s'
uk: невідповідність операнда -- «%s»

note: Print the hint.
en:    did you mean this?
uk:    Ви мали на увазі це?

en:    other valid variant(s):
uk:    інші коректні варіанти:

en: operand %d must have the same immediate value as operand 1 -- `%s'
uk: операнд %d має бути тим самим значенням пришвидшеного використання, що і операнд 1 -- «%s»

en: operand %d must be the same register as operand 1 -- `%s'
uk: операнд %d має бути тим самим регістром, що і операнд 1 -- «%s»

en: %s%d-%s%d expected at operand %d -- `%s'
uk: мало бути вказано %s%d-%s%d в операнді %d -- «%s»

en: %s out of range %d to %d at operand %d -- `%s'
uk: %s поза межами діапазону від %d до %d у операнді %d — «%s»

en: immediate value
uk: константа

en: %s must be %d at operand %d -- `%s'
uk: %s має бути %d у операнді %d -- «%s»

en: unexpected vector group size at operand %d -- `%s'
uk: мало бути вказано розмір групи векторів в операнді %d -- «%s»

en: operand %d must have a vector group size of %d -- `%s'
uk: операнд %d має містити розмір групи векторів %d -- «%s»

en: expected a single-register list at operand %d -- `%s'
uk: мало бути вказано список із одинарних регістрів в операнді %d -- «%s»

en: expected a list of %d registers at operand %d -- `%s'
uk: мало бути вказано список з %d регістрів в операнді %d -- «%s»

en: expected a list of %d or %d registers at operand %d -- `%s'
uk: мало бути вказано список з %d або %d регістрів в операнді %d -- «%s»

en: invalid number of registers in the list at operand %d -- `%s'
uk: некоректна кількість регістрів у списку в операнді %d — «%s»

en: the register list must have a stride of %d at operand %d -- `%s'
uk: список регістрів має бути проміжком довжини %d в операнді %d -- «%s»

en: the register list must have a stride of %d or %d at operand %d -- `%s`
uk: список регістрів має бути проміжком довжини %d або %d в операнді %d -- «%s»

en: invalid register stride at operand %d -- `%s'
uk: некоректний проміжок регістрів в операнді %d -- «%s»

en: immediate value must be a multiple of %d at operand %d -- `%s'
uk: безпосереднє значення має бути кратним до %d у операнді %d -- «%s»

en: the specified relocation type is not allowed for MOVK
uk: вказаний тип пересування заборонено для MOVK

en: the specified relocation type is not allowed for 32-bit register
uk: вказаний тип пересування заборонено для 32-бітового регістра

en: relocation qualifier does not match instruction size
uk: кваліфікатор пересування не відповідає розміру інструкції

en: comma expected between operands
uk: між операндами мало бути вказано кому

en: invalid Rt register number in 64-byte load/store
uk: некоректний номер регістра Rt у 64-байтовому load/store

en: the top half of a 128-bit FP/SIMD register is expected
uk: мало бути вказано верхню половину 128-бітового регістра FP/SIMD

en: invalid register list
uk: некоректний список регістрів

en: expected element type rather than vector type
uk: мало бути вказано тип елемента, а не тип вектора

en: missing type suffix
uk: пропущено суфікс типу

en: C8 - C9 expected
uk: мало бути вказано C8 - C9

en: C0 - C7 expected
uk: мало бути вказано C0 - C7

en: C0 - C15 expected
uk: мало бути вказано C0 - C15

en: immediate zero expected
uk: мало бути використано нульову константу

en: shift not allowed for bitmask immediate
uk: не можна використовувати зсув для безпосередньої бітової маски

en: can't mix relocation modifier with explicit shift
uk: не можна поєднувати модифікатор пересування з явним зсувом

en: invalid condition
uk: некоректна умова

en: invalid pc-relative address
uk: некоректна відносна щодо лічильника команд (pc) адреса

note: Only permit "=value" in the literal load instructions. The literal will be generated by programmer_friendly_fixup.
en: invalid use of "=immediate"
uk: некоректне використання «=immediate»

en: invalid addressing mode
uk: некоректний режим адресування

en: the optional immediate offset can only be 0
uk: необов’язковий безпосередній зсув може бути лише нульовим

en: relocation not allowed
uk: пересування заборонено

en: writeback value must be an immediate constant
uk: значення зворотного запису має бути безпосередньою сталою

en: unknown or missing PSTATE field name
uk: невідома назва поля PSTATE або назву поля пропущено

note: Make sure this has priority over "invalid addressing mode".
en: constant offset required
uk: потрібен сталий зсув

en: unknown or missing system register name
uk: невідома назва системного регістра або назву пропущено

en: unknown or missing operation name
uk: невідома назва операції або операцію не вказано

en: the specified option is not accepted in ISB
uk: вказаний параметр є неприйнятним для ISB

en: the specified option is not accepted in DSB
uk: вказаний параметр є неприйнятним для DSB

en: immediate value must be 16, 20, 24, 28
uk: значенням пришвидшеного доступу має бути 16, 20, 24, 28

en: missing register index
uk: пропущено індекс регістра

en: expected '}' after ZT0
uk: мало бути «}» після ZT0

en: unhandled operand code %d
uk: непридатний до обробки код операнда %d

en: unexpected comma before the omitted optional operand
uk: неочікувана кома перед пропущеним необов’язковим операндом

en: unexpected characters following instruction
uk: неочікувані символи після інструкції

en: constant expression expected
uk: очікувався сталий вираз

en: literal pool insertion failed
uk: спроба буквального вставлення буфера зазнала невдачі

en: unpredictable transfer with writeback -- `%s'
uk: непередбачуване передавання з writeback -- «%s»

en: unpredictable load of register pair -- `%s'
uk: непередбачуване завантаження пари регістрів -- «%s»

en: unpredictable: identical transfer and status registers --`%s'
uk: непередбачуване: збіг регістрів передавання та стану -- «%s»

en: unpredictable: identical base and status registers --`%s'
uk: непередбачуване: збіг регістрів бази та стану -- «%s»

en: previous `%s' sequence has not been closed
uk: попередню послідовність «%s» не було закрито

en: unknown mnemonic -- `%s'
uk: невідома мнемоніка: -- «%s»

en: unknown mnemonic `%s' -- `%s'
uk: невідома мнемоніка, «%s» -- «%s»

en: unexpected comma after the mnemonic name `%s' -- `%s'
uk: неочікувана кома після назви мнемоніки, «%s» -- «%s»

en: selected processor does not support `%s'
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки «%s»

en: GOT already in the symbol table
uk: GOT уже є у таблиці символів

en: immediate cannot be moved by a single instruction
uk: безпосереднє значення не можна пересувати одною інструкцією

en: immediate out of range
uk: константа поза межами припустимого діапазону

en: invalid immediate
uk: некоректне значення пришвидшеного використання

en: immediate offset out of range
uk: відступ безпосереднього значення перебуває поза межами припустимого діапазону

en: undefined symbol %s used as an immediate value
uk: невизначений символ %s використано як значення пришвидшеного використання

en: pc-relative load offset not word aligned
uk: відступ завантаження відносно лічильника команд не вирівняно не межу слова

en: pc-relative load offset out of range
uk: відступ завантаження відносно лічильника команд перебуває поза межами припустимого діапазону

en: pc-relative address offset out of range
uk: відступ адреси відносно лічильника команд перебуває поза межами припустимого діапазону

en: conditional branch target not word aligned
uk: призначення умовної гілки не вирівняно не межу слова

en: conditional branch out of range
uk: умовна гілка поза межами припустимого діапазону

en: branch target not word aligned
uk: призначення гілки не вирівняно на межу слова

en: branch out of range
uk: відгалуження поза припустимим діапазоном

en: offset out of range
uk: перевищення можливого зміщення

en: unsigned value out of range
uk: значення без знаку поза межами припустимого діапазону

en: signed value out of range
uk: значення зі знаком поза межами припустимого діапазону

en: unexpected %s fixup
uk: неочікуване коригування %s

en: cannot represent %s relocation in this object file format
uk: представлення пересування %s у цьому форматі об’єктних файлів неможливе

en: cannot do %u-byte relocation
uk: виконання %u-байтового пересування неможливе

en: assemble for big-endian
uk: зібрати для архітектури зі зворотним порядком байтів

en: assemble for little-endian
uk: зібрати для архітектури з прямим порядком байтів

en: temporary switch for dumping
uk: тимчасовий перемикач для створення дампу

en: output verbose error messages
uk: виводити докладні повідомлення про помилки

en: do not output verbose error messages
uk: не виводити докладні повідомлення про помилки

en: invalid architectural extension
uk: некоректне архітектурне розширення

en: must specify extensions to add before specifying those to remove
uk: спочатку слід вказати розширення, які слід додати, а вже потім вказати ті, які слід вилучити

en: missing architectural extension
uk: не вказано архітектурного розширення

en: unknown architectural extension `%s'
uk: невідоме архітектурне розширення, «%s»

en: missing cpu name `%s'
uk: не вказано назви процесора, «%s»

en: unknown cpu `%s'
uk: невідомий процесор, «%s»

en: missing architecture name `%s'
uk: не вистачає назви архітектури «%s»

en: unknown architecture `%s'
uk: невідома архітектура «%s»

en: missing abi name `%s'
uk: не вказано назви ABI «%s»

en: unknown abi `%s'
uk: невідомий ABI «%s»

en: <abi name>	  specify for ABI <abi name>
uk: <назва abi>	  вказати для ABI <назва abi>

en: <cpu name>	  assemble for CPU <cpu name>
uk: <назва процесора>	  зібрати для процесора <назва процесора>

en: <arch name>	  assemble for architecture <arch name>
uk: <назва архітектури>	  зібрати для архітектури <назва архітектури>

en: option `-%c%s' is deprecated: %s
uk: параметр «-%c%s» вважається застарілим: %s

en:  AArch64-specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера AArch64:

en:   -EB                     assemble code for a big-endian cpu
uk:   -EB                     зібрати код для процесора зі зворотним порядком байтів

en:   -EL                     assemble code for a little-endian cpu
uk:   -EL                     зібрати код для процесора з прямим порядком байтів

en: No !literal!%ld was found
uk: Не знайдено !literal!%ld

en: No !tlsgd!%ld was found
uk: Не знайдено !tlsgd!%ld

en: No !tlsldm!%ld was found
uk: Не знайдено !tlsldm!%ld

en: No ldah !gpdisp!%ld was found
uk: Не знайдено ldah !gpdisp!%ld

en: too many !literal!%ld for %s
uk: забагато !literal!%ld для %s

en: No lda !gpdisp!%ld was found
uk: Не знайдено lda !gpdisp!%ld

note: Only support one relocation op per insn.
en: More than one relocation op per insn
uk: Декілька операцій з пересування у одній інструкції

en: No relocation operand
uk: Немає операнда пересування

en: Unknown relocation operand: !%s
uk: Невідомий операнд пересування: !%s

en: no sequence number after !%s
uk: немає номера у послідовності після !%s

en: !%s does not use a sequence number
uk: !%s не використовує номера у послідовності

en: Bad sequence number: !%s!%s
uk: Помилковий номер у послідовності: !%s!%s

en: inappropriate arguments for opcode `%s'
uk: невідповідні аргументи для коду операції «%s»

en: opcode `%s' not supported for target %s
uk: код операції «%s» не підтримується для призначення %s

en: unknown opcode `%s'
uk: невідомий код операції «%s»

en: overflow in literal (.lita) table
uk: переповнення у таблиці літералів (.lita)

en: macro requires $at register while noat in effect
uk: макросу потрібен регістр $at, хоча працює noat

en: macro requires $at while $at in use
uk: макрос потребує $at, доки використовується $at

en: bignum invalid; zero assumed
uk: bignum є некоректним; припускаємо нульове значення

en: floating point number invalid; zero assumed
uk: некоректне число з рухомою крапкою; припускаємо нульове значення

en: can't handle expression
uk: не вдалося обробити вираз

en: overflow in literal (.lit8) table
uk: переповнення у таблиці літералів (.lit8)

en: too many ldah insns for !gpdisp!%ld
uk: забагато інструкцій ldah для !gpdisp!%ld

en: both insns for !gpdisp!%ld must be in the same section
uk: обидві інструкції для !gpdisp!%ld мають бути у одному розділі

en: too many lda insns for !gpdisp!%ld
uk: забагато інструкцій lda для !gpdisp!%ld

en: too many lituse insns for !lituse_tlsgd!%ld
uk: забагато інструкцій lituse для !lituse_tlsgd!%ld

en: too many lituse insns for !lituse_tlsldm!%ld
uk: занадто багато інструкцій lituse для !lituse_tlsldm!%ld

en: duplicate !tlsgd!%ld
uk: дублювання !tlsgd!%ld

en: sequence number in use for !tlsldm!%ld
uk: номер у послідовності вже використано для !tlsldm!%ld

en: duplicate !tlsldm!%ld
uk: дублювання !tlsldm!%ld

en: sequence number in use for !tlsgd!%ld
uk: номер у послідовності вже використано для !tlsgd!%ld

en: operand
uk: операнд

en: invalid relocation for instruction
uk: некоректне пересування для інструкції

en: invalid relocation for field
uk: Некоректне пересування для поля

en: can not resolve expression
uk: не вдалося розібрати вираз

en: .COMMon length (%ld.) <0! Ignored.
uk: Довжина .COMMon (%ld.) <0! Проігноровано.

en: Ignoring attempt to re-define symbol
uk: Ігноруємо спробу перевизначити символ

en: Length of .comm "%s" is already %ld. Not changed to %ld.
uk: Довжина .comm «%s» вже дорівнює %ld. Її не буде змінено на %ld.

en: .ent directive has no name
uk: директива .ent не містить назви

en: nested .ent directives
uk: вкладені директиви .ent

en: .end directive has no name
uk: директива .end не містить назви

en: .end directive without matching .ent
uk: Директива .end без відповідної директиви .ent

en: .end directive names different symbol than .ent
uk: У директиві .end вказано інший символ ніж у директиві .ent

en: .fmask outside of .ent
uk: .fmask поза .ent

en: .mask outside of .ent
uk: .mask поза .ent

en: bad .fmask directive
uk: помилкова директива .fmask

en: bad .mask directive
uk: помилкова директива .mask

en: .frame outside of .ent
uk: .frame поза межами .ent

en: bad .frame directive
uk: помилкова директива .frame

en: .prologue directive without a preceding .ent directive
uk: Директива .prologue без попередньої директиві .ent

en: Invalid argument %d to .prologue.
uk: Некоректний аргумент %d до директиви .prologue.

en: ECOFF debugging is disabled.
uk: Діагностику ECOFF вимкнено.

en: .ent directive without matching .end
uk: Директива .ent без відповідної директиви .end

en: .usepv directive has no name
uk: Директива .usepv не містить назви

en: .usepv directive has no type
uk: Директива .usepv не містить типу

en: unknown argument for .usepv
uk: невідомий аргумент до .usepv

en: unknown section attribute %s
uk: невідомий атрибути розділу %s

en: previous .ent not closed by a .end
uk: попередній блок .ent не завершено інструкцією .end

en: .ent directive has no symbol
uk: Директива .ent не містить символу

en: .handler directive has no name
uk: Директива .handler не містить назви

en: Bad .frame directive 1./2. param
uk: Помилкова директива .frame, параметр 1./2.

en: Bad RA (%d) register for .frame
uk: Помилковий регістр RA (%d) для .frame

en: Bad .frame directive 3./4. param
uk: Помилкова директива .frame, параметр 3./4.

en: .pdesc directive not in link (.link) section
uk: Директива .pdesc поза межами розділу зв’язків (.link)

en: .pdesc directive has no entry symbol
uk: Директива .pdesc не містить символу запису

en: .pdesc has a bad entry symbol
uk: Директива .pdesc містить помилковий символ запису

en: .pdesc doesn't match with last .ent
uk: .pdesc не відповідає останньому .ent

en: No comma after .pdesc <entryname>
uk: Пропущено кому після .pdesc <entryname>

en: unknown procedure kind
uk: невідомий тип процедури

en: .name directive not in link (.link) section
uk: Директива .name поза межами розділу зв’язків (.link)

en: .name directive has no symbol
uk: Директива .name не містить символу

en: No symbol after .linkage
uk: Немає символу після .linkage

en: No symbol after .code_address
uk: Немає символу після .code_address

en: Bad .mask directive
uk: Помилкова директива .mask

en: Bad .fmask directive
uk: Помилкова директива .fmask

en: Expected comma after name "%s"
uk: Після назви «%s» мало бути вказано кому

en: unhandled: .proc %s,%d
uk: непридатне до обробки: .proc %s,%d

en: Tried to .set unrecognized mode `%s'
uk: Спроба встановити невідомий режим «%s» за допомогою .set

en: Bad base register, using $%d.
uk: Помилковий базовий регістр, використовуємо $%d.

en: Alignment too large: %d. assumed
uk: Надто велике вирівнювання: припускаємо %d.

en: Alignment negative: 0 assumed
uk: Від’ємне вирівнювання: припускаємо 0

en: Unknown CPU identifier `%s'
uk: Невідомий ідентифікатор процесора, «%s»

en: Chose GP value of %lx
uk: Вибрано значення GP %lx

en: bad .section directive: want a,s,w,x,M,S,G,T in string
uk: помилкова директива .section: потрібне a,s,w,x,M,S,G,T у рядку

en: duplicate %s
uk: дублювання %s

en: syntax error
uk: синтаксична помилка

en: Alpha options:
    -32addr			treat addresses as 32-bit values
    -F			lack floating point instructions support
    -mev4 | -mev45 | -mev5 | -mev56 | -mpca56 | -mev6 | -mev67 | -mev68 | -mall
    			specify variant of Alpha architecture
    -m21064 | -m21066 | -m21164 | -m21164a | -m21164pc | -m21264 | -m21264a | -m21264b
    			these variants include PALcode opcodes
uk: Параметри Alpha:
    -32addr			обробляти адреси як 32-бітові значення
    -F			відсутність підтримки інструкцій для роботи з числами із рухомою крапкою
    -mev4 | -mev45 | -mev5 | -mev56 | -mpca56 | -mev6 | -mev67 | -mev68 | -mall
    			визначити варіант архітектури Alpha
    -m21064 | -m21066 | -m21164 | -m21164a | -m21164pc | -m21264 | -m21264a | -m21264b
    			ці варіанти включають коди операцій PALcode

en: VMS options:
    -+			encode (don't truncate) names longer than 64 characters
    -H			show new symbol after hash truncation
    -replace/-noreplace	enable or disable the optimization of procedure calls
uk: Параметри VMS:
    -+			кодувати (не обрізати) назви, довші за 64 символи
    -H			показувати новий символ після обрізання хешу
    -replace/-noreplace	увімкнути або вимкнути оптимізацію викликів процедур

en: unhandled relocation type %s
uk: непридатний до обробки тип пересування %s

en: non-absolute expression in constant field
uk: неабсолютний вираз у полі сталої

en: type %d reloc done?
uk: пересування типу %d виконано?

en: Used $at without ".set noat"
uk: Використано $at без «.set noat»

en: !samegp reloc against symbol without .prologue: %s
uk: пересування !samegp щодо символу без .prologue: %s

en: cannot represent `%s' relocation in object file
uk: представлення пересування «%s» у об’єктному файлі неможливе

en: internal error? cannot generate `%s' relocation
uk: Внутрішня помилка? Не вдалося створити пересування «%s»

en: frame reg expected, using $%d.
uk: мало бути використано регістр кадру, використовуємо $%d.

en: invalid %s option for %s cpu
uk: некоректний параметр %s для процесора %s

en: conflicting ISA extension attributes.
uk: конфлікт атрибутів розширення ISA.

en: Multiple .cpu directives found
uk: Виявлено декілька директив .cpu

en: Command-line value overrides ".cpu" directive
uk: Значення з командного рядка перевизначає директиву «.cpu»

en: unknown architecture: %s
uk: невідома архітектура: %s

en: Could not set architecture and machine
uk: Не вдалося встановити архітектуру і тип комп’ютера

en: No valid label relocation operand
uk: Операнд пересування без коректної мітки

en: Unknown relocation operand: @%s
uk: Невідомий операнд пересування: @%s

en: Unable to parse TLS base: %s
uk: Не вдалося обробити базу TLS: %s

en: @%s is not a complex relocation.
uk: @%s є не комплексним пересуванням.

en: Bad expression: @%s + %s.
uk: Помилковий вираз: @%s + %s.

en: Brackets in operand field incorrect
uk: Помилкові дужки у полі операнда

en: extra comma
uk: зайва кома

en: missing argument
uk: не вистачає аргументу

en: missing comma or colon
uk: пропущено кому або двокрапку

en: extra dot
uk: зайва крапка

en: unrecognized flag
uk: нерозпізнаний прапорець

en: failed to parse flags
uk: не вдалося обробити прапорці

en: Unhandled reloc type
uk: Непридатний до обробки тип пересування

en: immediate is out of bounds
uk: значення пришвидшеного використання поза межами припустимого діапазону

en: immediate is not 32bit aligned
uk: значення пришвидшеного використання не вирівняно на межу 32 бітів

en: immediate is not 16bit aligned
uk: значення пришвидшеного використання не вирівняно на межу 16 бітів

en: operand is not duplicate of the previous one
uk: операнд не є дублікатом попереднього

en: flag mismatch
uk: невідповідність прапорців

en: too many arguments
uk: забагато аргументів

en: %s for instruction '%s'
uk: %s для інструкції «%s»

en: inappropriate arguments for opcode '%s'
uk: невідповідні аргументи для коду операції «%s»

en: opcode '%s' not supported for target %s
uk: код операції «%s» не підтримується для призначення %s

en: unknown opcode '%s'
uk: невідомий код операції «%s»

en: could not set architecture and machine
uk: не вдалося встановити архітектуру і тип комп’ютера

en: unhandled reloc %s in md_pcrel_from_section
uk: непридатне до обробки пересування %s у md_pcrel_from_section

en: Unaligned operand. Needs to be 32bit aligned
uk: Невирівняний операнд. Операнд має бути вирівняно до 32 бітів

en: Unaligned operand. Needs to be 16bit aligned
uk: Невирівняний операнд. Операнд має бути вирівняно до 16 бітів

en: PC relative relocation not allowed for (internal) type %d
uk: Не можна використовувати пересування відносно PC для (внутрішнього) типу %d

note: FIXME! Check for the conditionality of the insn.
en: TLS_*_S9 relocs are not supported yet
uk: Підтримки пересувань TLS_*_S9 ще не передбачено

note: I cannot fix an GOTPC relocation because I need to relax it from ld rx,[pcl,@sym@gotpc] to add rx,pcl,@sym@gotpc.
en: Unsupported operation on reloc
uk: Непідтримувана дії при пересуванні

en: unknown fixup size
uk: невідомий розмір виправлення

en: no relaxation found for this instruction.
uk: не знайдено оптимізації для цієї інструкції.

en: ARC-specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера ARC:

en:   -mrelax                 enable relaxation
uk:   -mrelax                 увімкнути оптимізацію

en: The following ARC-specific assembler options are deprecated and are accepted
    for compatibility only:
uk: Вказані нижче специфічні для ARC параметри асемблера є застарілими і приймаються
    лише з міркувань сумісності:

en: Unable to find %s relocation for instruction %s
uk: Не вдалося знайти пересування %s для інструкції %s

en: Unable to use @plt relocation for insn %s
uk: Неможливо використати пересування @plt для інструкції %s

en: Unable to use @pcl relocation for insn %s
uk: Неможливо використати пересування @pcl для інструкції %s

en: invalid relocation %s for field
uk: Некоректне пересування, %s, для поля

en: Insn %s has a jump/branch instruction %s in its delay slot.
uk: Інструкція %s містить інструкцію jump/branch %s у своєму слоті затримки.

en: Insn %s has an instruction %s with limm in its delay slot.
uk: Інструкція %s містить інструкцію %s із limm у її слоті затримки.

en: unsupported BFD relocation size %u
uk: непідтримуваний розмір пересування BFD, %u

en: Jump/Branch instruction detected at the end of the ZOL label @%s
uk: Виявлено інструкцію переходу/розгалуження наприкінці мітки ZOL @%s

en: Kernel instruction detected at the end of the ZOL label @%s
uk: Виявлено інструкцію ядра наприкінці мітки ZOL @%s

en: A jump instruction with long immediate detected at the end of the ZOL label @%s
uk: Виявлено інструкцію переходу із довгою сталою наприкінці мітки ZOL @%s

en: An illegal use of delay slot detected at the end of the ZOL label @%s
uk: Виявлено некоректне використання слота затримки наприкінці мітки ZOL @%s

en: expected comma after instruction name
uk: після назви інструкції мало бути вказано кому

en: expected comma after major opcode
uk: після основного коду операції мало бути вказано кому

en: Pseudocode already used %s
uk: Псевдокод вже використав %s

en: major opcode not in range [0x%02x - 0x%02x]
uk: основний код операції не потрапляє до діапазону [0x%02x - 0x%02x]

en: minor opcode not in range [0x00 - 0x3f]
uk: додатковий код операції не належить діапазону [0x00 - 0x3f]

en: Improper use of OP1_IMM_IMPLIED
uk: Неналежне використання OP1_IMM_IMPLIED

en: Improper use of OP1_MUST_BE_IMM
uk: Неналежне використання OP1_MUST_BE_IMM

en: Couldn't generate extension instruction opcodes
uk: Не вдалося створити коди операцій інструкції розширення

en: expected comma after name
uk: після назви мало бути вказано кому

en: %s second argument cannot be a negative number %d
uk: Другий аргумент %s не може бути від’ємним числом %d

en: expected comma after register number
uk: після номера регістра мало бути вказано кому

en: invalid mode
uk: неправильний режим

en: expected comma after register mode
uk: після режиму регістра мало бути вказано кому

en: shortcut designator invalid
uk: позначник скорочення є некоректним

en: core register %s value (%d) too large
uk: значення регістра ядра %s (%d) є надто великим

en: duplicate aux register %s
uk: дублювання допоміжного регістра %s

en: condition code %s value (%d) too large
uk: значення коду умови %s (%d) є надто великим

en: Unknown extension
uk: Невідоме розширення

en: Overwrite explicitly set Tag_ARC_CPU_base
uk: Перезапис явним чином встановлює Tag_ARC_CPU_base

en: Overwrite explicitly set Tag_ARC_ABI_rf16 to full register file
uk: Перезапис явним чином встановлює Tag_ARC_ABI_rf16 до повного файла регістру

en: ARM register expected
uk: мало бути вказано регістр ARM

en: bad or missing co-processor number
uk: помилковий номер співпроцесора або співпроцесор не вказано

en: co-processor register expected
uk: мало бути вказано регістр співпроцесора

en: FPA register expected
uk: мало бути використано регістр FPA

en: VFP single precision register expected
uk: мало бути використано регістр VFP одинарної точності

en: VFP/Neon double precision register expected
uk: мало бути використано регістр VFP/Neon подвійної точності

en: Neon quad precision register expected
uk: мало бути використано регістр Neon четверної точності

en: VFP single or double precision register expected
uk: мало бути використано регістр VFP одинарної або подвійної точності

en: Neon double or quad precision register expected
uk: мало бути використано регістр Neon подвійної або четверної точності

en: Neon single or double precision register expected
uk: мало бути використано регістр Neon одинарної або подвійної точності

en: VFP single, double or Neon quad precision register expected
uk: мало бути використано регістр VFP одинарної або подвійної точності або регістр Neon четверної точності

en: VFP system register expected
uk: мало бути використано системний регістр VFP

en: Maverick MVF register expected
uk: мало бути використано регістр Maverick MVF

en: Maverick MVD register expected
uk: мало бути використано регістр Maverick MVD

en: Maverick MVFX register expected
uk: мало бути використано регістр Maverick MVFX

en: Maverick MVDX register expected
uk: мало бути використано регістр Maverick MVDX

en: Maverick MVAX register expected
uk: мало бути використано регістр Maverick MVAX

en: Maverick DSPSC register expected
uk: мало бути використано регістр Maverick DSPSC

en: iWMMXt data register expected
uk: мало бути використано регістр даних iWMMXt

en: iWMMXt control register expected
uk: мало бути використано регістр керування iWMMXt

en: iWMMXt scalar register expected
uk: мало бути використано скалярний регістр iWMMXt

en: XScale accumulator register expected
uk: мало бути вказано регістр акумулятора XScale

en: MVE vector register expected
uk: мало бути вказано векторний регістр MVE

en: ZR register expected
uk: мало бути вказано регістр ZR

en: Pseudo register expected
uk: мало бути вказано псевдорегістр

note: For score5u : div/mul will pop warning message, mmu/alw/asw will pop error message.
en: bad arguments to instruction
uk: помилкові аргументи інструкції

en: r13 not allowed here
uk: тут не можна використовувати r13

en: r15 not allowed here
uk: тут не можна використовувати r15

en: Odd register not allowed here
uk: Тут не можна використовувати непарний регістр

en: Even register not allowed here
uk: Тут не можна використовувати парний регістр

en: instruction cannot be conditional
uk: інструкція не може бути умовною

en: registers may not be the same
uk: регістри не можуть бути однаковими

en: lo register required
uk: мало бути вказано регістр lo

en: instruction not supported in Thumb16 mode
uk: підтримки інструкції у режимі Thumb16 не передбачено

en: instruction does not accept this addressing mode
uk: у інструкції не можна використовувати цей режим адресування

en: branch must be last instruction in IT block
uk: відгалуження має бути останньою інструкцією у блоці IT

en: branch out of range or not a multiple of 2
uk: відгалуження поза припустимим діапазоном або кількість відгалужень не кратна 2

en: instruction not allowed in VPT block
uk: у блоці VPT інструкцію заборонено

en: instruction not allowed in IT block
uk: у блоці IT інструкцію заборонено

en: instruction missing MVE vector predication code
uk: у інструкції не вказано коду векторного передбачення MVE

en: selected FPU does not support instruction
uk: у вибраному FPU не передбачено підтримки цієї інструкції

en: thumb conditional instruction should be in IT block
uk: умовна інструкція thumb має перебувати у блоці IT

en: vector predicated instruction should be in VPT/VPST block
uk: інструкція з предикатом вектора має розташовуватися у блоці VPT/VPST

en: incorrect condition in IT block
uk: некоректна умова у блоці IT

en: incorrect condition in VPT/VPST block
uk: некоректна умова у блоці VPT/VPST

en: IT falling in the range of a previous IT block
uk: IT потрапляє у діапазон попереднього блоку IT

en: missing .fnstart before unwinding directive
uk: пропущено .fnstart до директиви розгортання

en: cannot use register index with PC-relative addressing
uk: не можна використовувати індекс регістрів у режимі адресування відносно PC

en: cannot use writeback with PC-relative addressing
uk: не можна використовувати зворотний запис з адресуванням відносно PC

en: selected processor does not support fp16 instruction
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки fp16 інструкції

en: selected processor does not support bf16 instruction
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки інструкції bf16

en: selected processor does not support cde instruction
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки інструкції cde

en: coprocessor for insn is not enabled for cde
uk: співпроцесор для інструкції не увімкнено для cde

en: using
uk: використовується

en: relocation valid in thumb1 code only
uk: пересування є коректним лише у коді thumb1

en: Warning: instruction is UNPREDICTABLE in an IT block
uk: Попередження: у блоці IT поведінка інструкції є непередбачуваною

en: Warning: instruction is UNPREDICTABLE in a VPT block
uk: Попередження: у блоці VPT інструкція поводить себе непередбачувано

en: Warning: instruction is UNPREDICTABLE with PC operand
uk: Попередження: із операндом PC поведінка інструкції є непередбачуваною

en: Warning: instruction is UNPREDICTABLE with SP operand
uk: Попередження: із операндом SP поведінка інструкції є непередбачуваною

en: bad type in SIMD instruction
uk: помилковий тип у інструкції SIMD

en: GAS auto-detection mode and -march=all is deprecated for MVE, please use a valid -march or -mcpu option.
uk: режим автоматичного виявлення GAS та -march=all є застарілими для MVE, будь ласка, скористайтеся коректним параметром -march або -mcpu.

en: Warning: 32-bit element size and same destination and source operands makes instruction UNPREDICTABLE
uk: Попередження: 32-бітовий розмір елемента і однакові значення операндів призначення і джерела роблять поведінку інструкції непередбачуваною

en: bad element type for instruction
uk: помилковий тип елемента для інструкції

en: MVE vector register Q[0..7] expected
uk: мало бути вказано векторний регістр MVE Q[0..7]

en: selected processor does not support PACBTI extention
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки розширення PACBTI

en: immediate expression requires a # prefix
uk: сталий вираз потребує префікса #

en: missing expression
uk: не вистачає виразу

en: invalid constant
uk: некоректна константа

en: expected #constant
uk: мало бути використано сталу #

en: bad size %d in type specifier
uk: помилковий розмір, %d, у специфікації типу

en: unexpected type character `b' -- did you mean `bf'?
uk: несподіваний тип символу, «b» — ви мали на увазі «bf»?

en: unexpected character `%c' in type specifier
uk: неочікуваний символ «%c» у специфікації типу

en: only one type should be specified for operand
uk: для операнда мало бути вказано лише один тип

en: vector type expected
uk: мало бути вказано векторний тип

en: expected MVE register [q0..q7]
uk: мало бути вказано регістр MVE [q0..q7]

en: can't redefine type for operand
uk: перевизначення типу операнда неможливе

en: only D and Q registers may be indexed
uk: індексувати можна лише регістри D і Q

en: only D registers may be indexed
uk: індексувати можна лише регістри D

en: can't change index for operand
uk: неможливо змінити індекс операнда

en: register operand expected, but got scalar
uk: мало бути вказано операнд регістра, але вказано число

en: scalar must have an index
uk: скаляр повинен мати індекс

en: scalar index out of range
uk: індекс скаляра поза межами діапазону

en: r0-r12, lr or APSR expected
uk: мало бути вказано r0-r12, lr або APSR

en: bad range in register list
uk: помилковий діапазон у списку регістрів

en: Warning: duplicated register (r%d) in register list
uk: Попередження: дублювання регістра (r%d) у списку регістрів

en: Warning: register range not in ascending order
uk: Попередження: діапазон регістрів вказано не у порядку зростання

en: missing `}'
uk: не вистачає «}»

en: invalid register mask
uk: некоректна маска регістрів

en: expecting {
uk: мало бути знайдено {

en: VPR expected last
uk: VPR мало бути вказано останнім

en: VFP single precision register or VPR expected
uk: мало бути використано регістр VFP одинарної точності або VPR

note: regtype == REG_TYPE_VFD.
en: VFP/Neon double precision register or VPR expected
uk: мало бути використано регістр VFP/Neon подвійної точності або VPR

en: register out of range in list
uk: регістр поза межами припустимого діапазону у списку

en: register list not in ascending order
uk: список регістрів вказано не у порядку зростання

en: register range not in ascending order
uk: діапазон регістрів вказано не за зростанням

en: non-contiguous register range
uk: діапазон регістрів не є неперервним

en: register stride must be 1
uk: крок за індексом регістрів має бути 1

en: register stride must be 1 or 2
uk: крок за індексом регістрів має бути 1 або 2

en: mismatched element/structure types in list
uk: невідповідні типи елемент/структура у списку

en: don't use Rn-Rm syntax with non-unit stride
uk: не використовуйте синтаксис Rn-Rm не неодиничним кроком за індексом

en: error parsing element/structure list
uk: помилка під час обробки списку елемент/структура

en: expected }
uk: мало бути знайдено }

en: attempt to redefine typed alias
uk: спроба перевизначити типізовану альтернативну назву

en: bad type for register
uk: помилковий тип регістра

en: expression must be constant
uk: вираз має бути сталим

en: can't redefine the type of a register alias
uk: не можна перевизначати тип альтернативної назви регістра

en: you must specify a single type only
uk: вам слід вказати лише один тип

en: can't redefine the index of a scalar alias
uk: не можна перевизначати індекс скалярного замінника

en: scalar index must be constant
uk: скалярний індекс має бути сталим

en: expecting ]
uk: мало бути знайдено ]

en: invalid syntax for .dn directive
uk: некоректний синтаксис директиви .dn

en: invalid syntax for .qn directive
uk: некоректний синтаксис директиви .qn

en: ignoring attempt to use .unreq on fixed register name: '%s'
uk: ігноруємо спробу використати .unreq для фіксованої назви регістра: «%s»

en: Failed to find real start of function: %s
uk: Не вдалося знайти справжній початок функції: %s

en: selected processor does not support THUMB opcodes
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки кодів операцій THUMB

en: selected processor does not support ARM opcodes
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки кодів операцій ARM

en: invalid instruction size selected (%d)
uk: вибрано некоректний розмір інструкції (%d)

en: invalid operand to .code directive (%d) (expecting 16 or 32)
uk: некоректний операнд директиви .code (%d) (мало бути 16 або 32)

en: expected comma after name "%s"
uk: після назви «%s» мало бути вказано кому

en: symbol `%s' already defined
uk: символ «%s» вже визначено

en: unrecognized syntax mode "%s"
uk: нерозпізнаний режим синтаксису, «%s»

en: .ref pseudo-op only available with -mccs flag.
uk: псевдооператор .ref можна використовувати лише разом із прапорцем -mccs.

en: .asmfunc repeated.
uk: повторення .asmfunc.

en: .asmfunc without function.
uk: .asmfunc без функції.

en: .asmfunc pseudo-op only available with -mccs flag.
uk: псевдооператор .asmfunc можна використовувати лише разом із прапорцем -mccs.

en: .endasmfunc without a .asmfunc.
uk: .endasmfunc без .asmfunc.

en: .endasmfunc without function.
uk: .endasmfunc без функції.

en: .endasmfunc pseudo-op only available with -mccs flag.
uk: псевдооператор .endasmfunc можна використовувати лише разом із прапорцем -mccs.

en: .def pseudo-op only available with -mccs flag.
uk: псевдооператор .def можна використовувати лише разом із прапорцем -mccs.

en: invalid type for literal pool
uk: некоректний тип буфера літералів

en: Invalid label '%s'
uk: Некоректна мітка «%s»

en: (plt) is only valid on branch targets
uk: (plt) є коректним лише для відгалужених призначень

en: %s relocations do not fit in %d byte | %s relocations do not fit in %d bytes
uk[0]: пересування %s не відповідають на %d байт
uk[1]: пересування %s не відповідають на %d байти
uk[2]: пересування %s не відповідають на %d байтів
uk[3]: пересування %s не відповідають на %d байт

en: .inst.n operand too big. Use .inst.w instead
uk: Операнд .inst.n є надто великим. Скористайтеся краще .inst.w

en: cannot determine Thumb instruction size. Use .inst.n/.inst.w instead
uk: не вдалося визначити розмір інструкції Thumb. Скористайтеся .inst.n/.inst.w

en: width suffixes are invalid in ARM mode
uk: суфікси ширини є некоректними у режимі ARM

en: expected 0 or 1
uk: мало бути 0 або 1

en: missing comma
uk: пропущено кому

en: duplicate .fnstart directive
uk: дублювання директиви .fnstart

en: duplicate .handlerdata directive
uk: дублювання директиви .handlerdata

en: .fnend directive without .fnstart
uk: директива .fnend без директиви .fnstart

en: personality routine specified for cantunwind frame
uk: вказано підпрограму персоналізації для кадру cantunwind

en: duplicate .personalityindex directive
uk: дублювання директиви .personalityindex

en: bad personality routine number
uk: помилковий номер підпрограми personality

en: duplicate .personality directive
uk: дублювання директиви .personality

en: Unknown register no. encountered: %d
uk: Виявлено невідомий номер регістра: %d

en: Warning: register list not in ascending order
uk: Попередження: список регістрів вказано не у порядку зростання

en: bad register list
uk: помилковий список регістрів

en: expected , <constant>
uk: мало бути , <стала>

en: number of registers must be in the range [1:4]
uk: кількість регістрів має належати діапазону [1:4]

en: expected register list
uk: мало бути вказано список регістрів

en: bad register range
uk: помилковий діапазон регістрів

en: register expected
uk: мало бути вказано регістр

en: FPA .unwind_save does not take a register list
uk: .unwind_save FPA не приймає списку регістрів

en: .unwind_save does not support this kind of register
uk: у .unwind_save не передбачено підтримки цього типу регістрів

en: SP and PC not permitted in .unwind_movsp directive
uk: SP і PC не є припустимим у директиві .unwind_movsp

en: unexpected .unwind_movsp directive
uk: неочікувана директива .unwind_movsp

en: stack increment must be multiple of 4
uk: крок збільшення у стеку має бути кратним 4

en: expected <reg>, <reg>
uk: мало бути <регістр>, <регістр>

en: register must be either sp or set by a previousunwind_movsp directive
uk: регістр має бути визначено sp або встановлено директивою previousunwind_movsp

en: expected <offset>, <opcode>
uk: мало бути <зсув>, <код операції>

en: unwind opcode too long
uk: код операції розгортання є надто довгим

en: invalid unwind opcode
uk: некоректний код операції розгортання

en: unrecognised float16 format "%s"
uk: невідомий формат float16, «%s»

en: float16 format cannot be set more than once, ignoring.
uk: формат float16 не можна встановлювати декілька разів, ігноруємо.

en: immediate value out of range
uk: поточне значення поза межами діапазону

en: invalid FPA immediate expression
uk: некоректний сталий вираз FPA

en: 'UXTW' not allowed here
uk: тут не можна використовувати «UXTW»

en: 'LSL' or 'ASR' required
uk: мало бути вказано «LSL» або «ASR»

en: 'LSL' required
uk: мало бути вказано «LSL»

en: 'ASR' required
uk: мало бути вказано «ASR»

en: 'UXTW' required
uk: слід використати «UXTW»

en: invalid rotation
uk: некоректне циклічне переставляння

en: unknown group relocation
uk: невідоме пересування групи

en: alignment must be constant
uk: вирівнювання має бути сталим

en: this group relocation is not allowed on this instruction
uk: це пересування групи заборонено у цій інструкції

en: '}' expected at end of 'option' field
uk: наприкінці поля «option» мало бути вказано «}»

en: cannot combine index with option
uk: не можна поєднувати індекс з параметром

en: unexpected bit specified after APSR
uk: після APSR вказано неочікуваний біт

en: selected processor does not support DSP extension
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки розширення DSP

en: bad bitmask specified after APSR
uk: після APSR вказано помилкову бітову маску

en: writing to APSR without specifying a bitmask is deprecated
uk: записування до APSR без визначення бітової маски вважається застарілим

en: selected processor does not support requested special purpose register
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки потрібного регістра спеціального призначення

en: flag for {c}psr instruction expected
uk: мало бути вказано прапорець для інструкції {c}psr

en: unrecognized CPS flag
uk: нерозпізнаний прапорець CPS

en: missing CPS flags
uk: пропущено прапорці CPS

en: valid endian specifiers are be or le
uk: коректними специфікаторами порядку байтів мають бути be або le

en: missing rotation field after comma
uk: після коми пропущено поле обертання

en: rotation can only be 0, 8, 16, or 24
uk: значенням обертання може бути лише 0, 8, 16 або 24

en: condition required
uk: потрібна умова

en: '[' expected
uk: мало бути «[»

en: ',' expected
uk: мало бути «,»

en: invalid shift
uk: некоректний зсув

en: expected ARM or MVE vector register
uk: мало бути використано векторний регістр ARM або MVE

en: can't use Neon quad register here
uk: тут не можна використовувати четверні регістри Neon

en: expected <Rm> or <Dm> or <Qm> operand
uk: мало бути вказано операнд <Rm>, <Dm> або <Qm>

en: VFP single, double or MVE vector register expected
uk: мало бути використано регістр VFP одинарної або подвійної точності або векторний регістр MVE

en: parse error
uk: помилка під час обробки

en: immediate value 48 or 64 expected
uk: мало бути використано стале значення 48 або 64

note: ISB can only take SY as an option.
en: invalid barrier type
uk: некоректний тип бар’єра

en: only floating point zero is allowed as immediate value
uk: як значення пришвидшеного використання можна використовувати лише нуль із рухомою крапкою

en: immediate value is out of range
uk: поточне значення поза межами діапазону

en: iWMMXt data or control register expected
uk: мало бути використано регістр даних або керування iWMMXt

en: Banked registers are not available with this architecture.
uk: Груповані регістри недоступні на цій архітектурі.

en: operand must be LR register
uk: операнд має бути регістром LR

en: operand must be SP register
uk: операнд має бути регістром SP

en: operand must be r12
uk: операндом має бути r12

en: garbage following instruction
uk: зайві дані після інструкції

note: If REG is R13 (the stack pointer), warn that its use is deprecated.
en: use of r13 is deprecated
uk: використання r13 вважається застарілим

en: scalar fp16 instruction cannot be conditional, the behaviour is UNPREDICTABLE
uk: Скалярна інструкція fp16 не може бути умовною. Поведінка у відповідь є НЕПЕРЕДБАЧУВАНОЮ

en: D register out of range for selected VFP version
uk: Регістр D поза припустимим діапазоном для вибраної версії VFP

en: Instruction does not support =N addresses
uk: У інструкції не передбачено підтримки адрес =N

en: instruction does not accept preindexed addressing
uk: інструкція не приймає адресування з попереднім індексуванням

note: unindexed - only for coprocessor
en: instruction does not accept unindexed addressing
uk: у інструкції не можна використовувати адресування без індексування

en: destination register same as write-back base
uk: регістр призначення збігається з основою зворотного запису

en: source register same as write-back base
uk: регістр джерела збігається з основою зворотного запису

en: use of PC in this instruction is deprecated
uk: використання PC у цій інструкції вважається застарілим

en: instruction does not accept scaled register index
uk: інструкція не приймає масштабованого індексу регістрів

en: invalid pseudo operation
uk: некоректна псевдооперація

en: invalid co-processor operand
uk: некоректний операнд співпроцесора

en: instruction does not support unindexed addressing
uk: у інструкції не передбачено підтримки адресування без індексування

en: pc may not be used with write-back
uk: pc не можна використовувати зі зворотним записом

en: instruction does not support writeback
uk: у інструкції не передбачено підтримки зворотного запису

en: Rn must not overlap other operands
uk: Rn не повинен перекриватися з іншими операндами

en: swp{b} use is obsoleted for ARMv8 and later
uk: використання swp{b} вважається застарілим для ARMv8 або новіших версій

en: swp{b} use is deprecated for ARMv6 and ARMv7
uk: використання swp{b} вважається застарілим для ARMv6 та ARMv7

en: bit-field extends past end of register
uk: бітове поле завершується за межами регістра

en: the only valid suffixes here are '(plt)' and '(tlscall)'
uk: єдиними коректними суфіксами є «(plt)» і «(tlscall)»

en: use of r15 in blx in ARM mode is not really useful
uk: використання r15 у blx у режимі ARM не має сенсу

en: use of r15 in bx in ARM mode is not really useful
uk: використання r15 у bx у режимі ARM не має сенсу

en: use of r15 in bxj is not really useful
uk: використання r15 у bxj не має сенсу

en: This coprocessor register access is deprecated in ARMv8
uk: Цей доступ до регістра співпроцесора вважається застарілим у ARMv8

en: writeback of base register is UNPREDICTABLE
uk: зворотний запис базового регістра є НЕПЕРЕДБАЧУВАНИМ

en: writeback of base register when in register list is UNPREDICTABLE
uk: зворотний запис базового регістра, якщо він перебуває у списку регістрів, є НЕПЕРЕДБАЧУВАНИМ

en: if writeback register is in list, it must be the lowest reg in the list
uk: якщо регістр зворотного запису перебуває у списку, цей регістр має бути найнижчим регістром у списку

en: first transfer register must be even
uk: перший регістр передавання має бути парним

en: can only transfer two consecutive registers
uk: переносити можна лише два послідовних регістри

note: If op 1 were present and equal to PC, this function wouldn't have been called in the first place. If op 2 were present and equal to PC, this function wouldn't
en: r14 not allowed here
uk: тут не можна використовувати r14

en: base register written back, and overlaps second transfer register
uk: базовий регістр записано назад, перекрито другий регістр передавання

en: index register overlaps transfer register
uk: регістр індексу перериває регістр перенесення

en: offset must be zero in ARM encoding
uk: у кодуванні ARM зсув має бути нульовим

en: even register required
uk: слід використовувати парний регістр

en: can only load two consecutive registers
uk: завантажувати можна лише два послідовних регістри

en: ldr to register 15 must be 4-byte aligned
uk: ldr до регістра 15 має бути вирівняно на 4-байтову межу

en: this instruction requires a post-indexed address
uk: для цієї інструкції потрібна адреса з постіндексуванням

en: Rd and Rm should be different in mla
uk: Rd і Rm мають бути різними у mla

en: :lower16: not allowed in this instruction
uk: :lower16: не можна використовувати у цій інструкції

en: :upper16: not allowed in this instruction
uk: :upper16: не можна використовувати у цій інструкції

en: operand 1 must be FPSCR
uk: перший операнд має бути FPSCR

en: selected processor does not support instruction
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки інструкції

en: accessing MVE system register without MVE is UNPREDICTABLE
uk: доступ до системного регістру MVE без MVE може призвести до непередбачуваних наслідків

en: bad register for mrs
uk: помилковий регістр для mrs

en: 'APSR', 'CPSR' or 'SPSR' expected
uk: мало бути використано «APSR», «CPSR» або «SPSR»

en: Rd and Rm should be different in mul
uk: Rd і Rm мають бути різними у mul

en: rdhi and rdlo must be different
uk: rdhi і rdlo мають бути різними

en: rdhi, rdlo and rm must all be different
uk: rdhi, rdlo і rm усі мають бути різними

en: '[' expected after PLD mnemonic
uk: після мнемосхеми PLD мало бути вказано «[»

en: post-indexed expression used in preload instruction
uk: у інструкції попереднього завантаження використано вираз з постіндексуванням

en: writeback used in preload instruction
uk: у інструкції попереднього завантаження використано зворотний запис

en: unindexed addressing used in preload instruction
uk: у інструкції попереднього завантаження використано адресування без індексування

en: '[' expected after PLI mnemonic
uk: після мнемосхеми PLI мало бути використано «[»

en: push/pop do not support {reglist}^
uk: у push/pop не передбачено підтримки {reglist}^

en: setend use is deprecated for ARMv8
uk: використання setend є застарілим для ARMv8

en: extraneous shift as part of operand to shift insn
uk: зайвий зсув є частиною операнда інструкції зсуву (shift)

en: immediate too large (bigger than 0xF)
uk: надто велике значення пришвидшеного доступу (більше за 0xF)

en: selected processor does not support SETPAN instruction
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки SETPAN інструкції

en: SRS base register must be r13
uk: базовим регістром SRS має бути r13

en: can only store two consecutive registers
uk: зберігати можна лише два послідовних регістри

en: only two consecutive VFP SP registers allowed here
uk: тут можна використовувати лише два послідовних регістри SP VFP

en: this addressing mode requires base-register writeback
uk: для цього режиму адресування потрібен зворотний запис базових регістрів

note: If srcsize is 16, inst.operands[1].imm must be in the range 0-16. i.e. immbits must be in range 0 - 16.
en: immediate value out of range, expected range [0, 16]
uk: поточне значення перебуває поза межами доступного діапазону, очікуваний діапазон: [0, 16]

note: If srcsize is 32, inst.operands[1].imm must be in the range 1-32. i.e. immbits must be in range 0 - 31.
en: immediate value out of range, expected range [1, 32]
uk: поточне значення перебуває поза межами доступного діапазону, очікуваний діапазон: [1, 32]

en: this instruction does not support indexing
uk: у цій інструкції не передбачено підтримки індексування

en: only r15 allowed here
uk: тут можна використовувати лише r15

en: immediate operand requires iWMMXt2
uk: безпосередній операнд потребує iWMMXt2

en: shift by register not allowed in thumb mode
uk: зсув за регістром у режимі thumb заборонено

en: shift expression is too large
uk: вираз зсування є надто великим

en: cannot use register index with this instruction
uk: разом з цією інструкцією не можна використовувати індекс регістра

en: Thumb does not support negative register indexing
uk: У Thumb не передбачено підтримки від’єдмного індексування регістрів

en: Thumb does not support register post-indexing
uk: У Thumb не передбачено підтримки постіндексування регістрів

en: Thumb does not support register indexing with writeback
uk: У Thumb не передбачено підтримки індексування регістрів зі зворотним записом

en: Thumb supports only LSL in shifted register indexing
uk: У Thumb передбачено лише LSL у зсунутому індексуванні регістра

en: shift out of range
uk: зсув за межі припустимого діапазону

en: cannot use writeback with this instruction
uk: разом з цією інструкцією не можна використовувати зворотний запис

en: cannot use post-indexing with PC-relative addressing
uk: не можна використовувати постіндексування з адресуванням відносно PC

en: cannot use post-indexing with this instruction
uk: разом з цією інструкцією не можна використовувати постіндексування

en: cannot honor width suffix
uk: не можна використати суфікс ширини

en: only SUBS PC, LR, #const allowed
uk: можна використовувати лише SUBS PC, LR, #const

en: shift must be constant
uk: зсув має бути сталим

en: shift value over 3 not allowed in thumb mode
uk: значення зсуву, що перевищує 3, у режимі thumb заборонено

en: only LSL shift allowed in thumb mode
uk: у режимі thumb можна використовувати лише зсув LSL

en: unshifted register required
uk: потрібен незсунутий регістр

en: dest must overlap one source register
uk: призначення має перекривати один регістр джерела

en: dest and source1 must be the same register
uk: призначення і джерело1 мають бути одним регістром

en: selected architecture does not support wide conditional branch instruction
uk: у вибраній архітектурі не передбачено підтримки інструкції широкого умовного розгалуження

en: instruction is always unconditional
uk: інструкція завжди є безумовною

en: selected processor does not support 'A' form of this instruction
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки форми «A» цієї інструкції

en: Thumb does not support the 2-argument form of this instruction
uk: У Thumb не передбачено двоаргументової форми цієї інструкції

en: SP not allowed in register list
uk: SP не можна використовувати у списку регістра

en: having the base register in the register list when using write back is UNPREDICTABLE
uk: використання базового регістра у списку регістрів разом з використанням зворотного запису є НЕПЕРЕДБАЧУВАНИМ

en: LR and PC should not both be in register list
uk: LR і PC не повинні одночасно перебувати у списку регістрів

en: PC not allowed in register list
uk: PC не можна використовувати у списку регістра

en: Thumb load/store multiple does not support {reglist}^
uk: У механізмі завантаження та збереження множника Thumb не передбачено {reglist}^

en: value stored for r%d is UNKNOWN
uk: значення, збережене для r%d є НЕВІДОМИМ

en: Thumb-2 instruction only valid in unified syntax
uk: інструкція Thumb-2 є чинною, лише якщо використовується уніфікований синтаксис

en: this instruction will write back the base register
uk: ця інструкція виконає зворотний перезапис базового регістра

en: this instruction will not write back the base register
uk: ця інструкція не виконає зворотний перезапис базового регістра

en: r14 not allowed as first register when second register is omitted
uk: r14 не можна використовувати як перший регістр, якщо другий регістр пропущено

en: This instruction may be unpredictable if executed on M-profile cores with interrupts enabled.
uk: Результати виконання цієї інструкції може бути непередбачуваними, якщо їх виконувати на ядрах M-профілю з увімкненими перериваннями.

en: Thumb does not support this addressing mode
uk: У Thumb не передбачено цього режиму адресування

en: byte or halfword not valid for base register
uk: байт або напівслово є некоректним для базового регістра

en: r15 based store not allowed
uk: збереження на основі r15 заборонено

en: invalid base register for register offset
uk: некоректний базовий регістр для зсуву регістра

en: r12 not allowed here
uk: тут не можна використовувати r12

en: base register written back, and overlaps one of transfer registers
uk: базовий регістр записано назад, він перекриває один з регістрів передавання

en: Use of r%u as a source register is deprecated when r%u is the destination register.
uk: Використання регістра джерела r%u вважається застарілим, якщо r%u є регістром призначення.

en: shifts in CMP/MOV instructions are only supported in unified syntax
uk: підтримку зсувів у інструкціях CMP/MOV передбачено, лише якщо використовується уніфікований синтаксис

en: only lo regs allowed with immediate
uk: з даними пришвидшеного доступу можна використовувати лише регістри lo

en: Thumb encoding does not support an immediate here
uk: Кодування Thumb не передбачає підтримки безпосереднього значення тут

en: Thumb-2 MUL must not set flags
uk: MUL Thumb-2 не повинні встановлювати прапорці

en: Thumb does not support NOP with hints
uk: У Thumb не передбачено підтримки NOP з підказками

en: invalid register list to push/pop instruction
uk: некоректний список регістрів для інструкції push/pop

en: source1 and dest must be same register
uk: джерело1 і призначення мають бути тим самим регістром

en: ror #imm not supported
uk: підтримки ror #imm не передбачено

en: SMC is not permitted on this architecture
uk: SMC не можна використовувати на цій архітектурі

en: Thumb encoding does not support rotation
uk: У кодуванні Thumb не передбачено підтримки обертання

en: instruction requires register index
uk: інструкції потрібне індекс регістра

en: instruction does not allow shifted index
uk: у інструкції заборонено індексування зі зсувом

en: out of range label-relative fixup value
uk: вихід за межі діапазону для значення виправлення відносно мітки

en: invalid neon suffix for non neon instruction
uk: некоректний суфікс neon у інструкції, яка не є інструкцією neon

en: invalid instruction shape
uk: некоректна форма інструкції

en: types specified in both the mnemonic and operands
uk: типи, вказані одразу у мнемосхемах і операндах

en: operand types can't be inferred
uk: типи операндів не може бути визначено

en: type specifier has the wrong number of parts
uk: специфікатор типу складається з помилкової кількості частин

en: operand size must match register width
uk: розмір операнда має відповідати ширині регістра

en: inconsistent types in Neon instruction
uk: непослідовні типи у інструкції Neon

en: Type is not allowed for this instruction
uk: Тип не можна використовувати для цієї інструкції

en: MVE vector or ARM register expected
uk: мало бути вказано векторний регістр MVE або регістр ARM

en: immediate must be either 1, 2, 4 or 8
uk: значенням пришвидшеного доступу має бути 1, 2, 4 або 8

en: immediate operand expected in the range [1,8]
uk: операнд із пришвидшеним доступом має перебувати у діапазоні [1, 8]

en: immediate operand expected in the range [1,16]
uk: операнд із пришвидшеним доступом має перебувати у діапазоні [1, 16]

en: expected LR
uk: мало бути використано LR

en: immediate out of range for shift
uk: дані пришвидшеного доступу поза діапазоном для зсування

en: first and second operands shall be the same register
uk: перший і другий операнди мають бути тим самим регістром

en: destination register and offset register may not be the same
uk: регістр призначення і регістр відступу не можуть бути однаковими

en: immediate must be a multiple of 4 in the range of +/-[0,508]
uk: безпосереднє значення має бути кратним до 4 і належати до діапазону +/-[0,508]

en: immediate must be a multiple of 8 in the range of +/-[0,1016]
uk: безпосереднє значення має бути кратним до 8 і належати до діапазону +/-[0,1016]

en: can not shift offsets when accessing less than half-word
uk: не можна зсувати відступи при доступу на менше ніж пів слова

en: shift immediate must be 1, 2 or 3 for half-word, word or double-word accesses respectively
uk: зсув значення пришвидшеного використання має бути 1, 2 або 3 для доступу до пів слова, слова та подвійного слова, відповідно

en: immediate must be in the range of +/-[0,127]
uk: безпосереднє значення має до діапазону +/-[0,127]

en: immediate must be a multiple of 2 in the range of +/-[0,254]
uk: безпосереднє значення має бути кратним до 2 і належати до діапазону +/-[0,254]

en: MVE vector register in the range [Q0..Q7] expected
uk: мало бути використано векторний регістр MVE у діапазоні [Q0..Q7]

en: scalar out of range for multiply instruction
uk: скаляр поза припустимим діапазоном у інструкції множення

en: index must be in the range 0 to 3
uk: індекс має належати до діапазону від 0 до 3

en: indexed register must be less than 8
uk: індексований регістр повинен мати номер, який є меншим за 8

en: Warning: 32-bit element size and same first and third operand makes instruction UNPREDICTABLE
uk: Попередження: 32-бітовий розмір елемента і однакові значення першого і третього операндів роблять поведінку інструкції непередбачуваною

en: instruction form not available on this architecture.
uk: форма інструкції на цій архітектурі недоступна.

en: this instruction implies use of ARMv8.1 AdvSIMD.
uk: ця інструкція вимагає використання AdvSIMD ARMv8.1.

en: immediate out of range for insert
uk: дані пришвидшеного доступу поза діапазоном для вставлення

en: immediate out of range for narrowing operation
uk: дані пришвидшеного доступу поза діапазоном для дії зі звуження

en: operands 0 and 1 must be the same register
uk: операнди 0 і 1 мають бути тим самим регістром

en: invalid rounding mode
uk: некоректний режим округлення

en: operand size must be specified for immediate VMOV
uk: розмір операнда має бути вказано для безпосереднього VMOV

en: immediate has bits set outside the operand size
uk: у безпосередньому значенні містяться біти, встановлені поза розміром операнда

en: vfmal/vfmsl with FP16 type cannot be conditional, the behaviour is UNPREDICTABLE
uk: vfmal/vfmsl з типом FP16 не може бути умовною. Поведінка у відповідь є НЕПЕРЕДБАЧУВАНОЮ

en: Instruction form not available on this architecture.
uk: Форма інструкції на цій архітектурі недоступна.

en: Warning: 64-bit element size and same destination and source operands makes instruction UNPREDICTABLE
uk: Попередження: 64-бітовий розмір елемента і однакові значення операндів призначення і джерела роблять поведінку інструкції непередбачуваною

en: elements must be smaller than reversal region
uk: елементи мають бути меншими за зворотну ділянку

en: Index one must be [2,3] and index two must be two less than index one.
uk: Індексом має бути число 2 або 3, а індекс 2 має бути на 2 меншим за індекс 1.

en: Destination registers may not be the same
uk: Регістри призначення не можуть бути однаковими

en: bad type for scalar
uk: помилковий тип скаляра

en: immediate constant is valid both as a bit-pattern and a floating point value (using the fp value)
uk: стала пришвидшеного доступу є коректною як бітовий зразок і як дійсне значення із рухомою крапкою (використовуємо значення з рухомою крапкою)

en: VFP registers must be adjacent
uk: регістри VFP мають бути сусідніми

en: invalid suffix
uk: некоректний суфікс

en: bad list length for table lookup
uk: помилкова довжина списку для фільтра таблиці

en: writeback (!) must be used for VLDMDB and VSTMDB
uk: для VLDMDB і VSTMDB слід використовувати зворотний запис (!)

en: register list must contain at least 1 and at most 16 registers
uk: список регістрів має містити принаймні 1 і не більше 16 регістрів

en: register list must contain at least 1 and at most 32 registers
uk: список регістрів має містити принаймні 1 і не більше 32 регістрів

en: Use of PC here is UNPREDICTABLE
uk: Використання PC тут є НЕПЕРЕДБАЧУВАНИМ

en: Use of PC here is deprecated
uk: Використання PC тут вважається застарілим

en: instruction does not accept register index
uk: інструкція не приймає індексу регістрів

en: instruction does not accept PC-relative addressing
uk: інструкція не приймає адресування відносно лічильника команд (PC)

en: Instruction not permitted on this architecture
uk: Цю інструкцію не можна використовувати на цій архітектурі

en: bad alignment
uk: помилкове вирівнювання

en: bad list type for instruction
uk: помилковий тип списку для інструкції

en: unsupported alignment for instruction
uk: непідтримуване вирівнювання для інструкції

en: bad list length
uk: помилкова довжина списку

en: stride of 2 unavailable when element size is 8
uk: крок (stride) у 2 є недоступним, якщо розміром елемента є 8

en: can't use alignment with this instruction
uk: не можна використовувати вирівнювання з цією інструкцією

en: post-index must be a register
uk: постіндексом має бути регістр

en: bad register for post-index
uk: помилковий регістр для постіндексу

en: scalar out of range
uk: скаляр поза межами припустимого діапазону

en: Dot Product instructions cannot be conditional,  the behaviour is UNPREDICTABLE
uk: Інструкції скалярного добутку не можуть бути умовними. Поведінка у відповідь є НЕПЕРЕДБАЧУВАНОЮ

en: index must be 0 or 1
uk: індексом має бути 0 або 1

en: indexed register must be less than 16
uk: індексований регістр повинен мати номер, який є меншим за 16

en: Register must be r0-r14 except r13, or APSR_nzcv.
uk: Регістром має бути r0-r14, окрім r13, або APSR_nzcv.

en: Register must be an even register between r0-r10.
uk: Регістром має бути парний регістр у діапазоні r0-r10.

en: CDE Coprocessor must be in range 0-7
uk: Співпроцесор CDE має належати діапазону 0-7

en: cx1d requires consecutive destination registers.
uk: cx1d потребує наступних регістрів призначення.

en: cx2d requires consecutive destination registers.
uk: cx2d потребує наступних регістрів призначення.

en: cx3d requires consecutive destination registers.
uk: cx3d потребує наступних регістрів призначення.

en: 'q' register must be in range 0-7
uk: регістр «q» має належати діапазону 0-7

en: 'd' register must be in range 0-15
uk: регістр «d» має належати діапазону 0-15

en: 's' register must be in range 0-31
uk: регістр «s» має належати діапазону 0-31

en: vcx instructions with Q registers require MVE
uk: інструкції vcx з регістрами Q потребують MVE

en: vcx instructions with S or D registers require either MVE or Armv8-M floating point extension.
uk: використання інструкцій vcx з регістром S або D потребує або MVE, або розширення Armv8-M для роботи з числами з рухомою крапкою.

en: vcx1 with S or D registers takes immediate within 0-2047
uk: vcx1 із регістром S або D приймає стале значення у діапазоні 0-2047

en: vcx2 with S or D registers takes immediate within 0-63
uk: vcx2 із регістром S або D приймає стале значення у діапазоні 0-63

en: vcx2 with S or D registers takes immediate within 0-7
uk: vcx2 із регістром S або D приймає стале значення у діапазоні 0-7

en: conditional infixes are deprecated in unified syntax
uk: умовні інфікси є застарілими в уніфікованому синтаксисі

en: Warning: conditional outside an IT block for Thumb.
uk: Попередження: умовні значення поза блоком IT для Thumb.

en: Short branches, Undefined, SVC, LDM/STM
uk: Короткі гілки, не визначено, SVC, LDM/STM

en: Miscellaneous 16-bit instructions
uk: Різноманітні 16-бітові інструкції

en: ADR
uk: АДР

en: Literal loads
uk: Завантаження літералів

en: Hi-register ADD, MOV, CMP, BX, BLX using pc
uk: ADD, MOV, CMP, BX, BLX за допомогою лічильника команд та регістрів верхнього діапазону

en: Hi-register ADD, MOV, CMP using pc
uk: ADD, MOV, CMP за допомогою лічильника команд та регістрів верхнього діапазону

en: IT blocks containing 32-bit Thumb instructions are performance deprecated in ARMv8-A and ARMv8-R
uk: Блоки IT, що містять 32-бітові інструкції Thumb, вважаються застарілими у ARMv8-A і ARMv8-R через швидкодію

en: IT blocks containing 16-bit Thumb instructions of the following class are performance deprecated in ARMv8-A and ARMv8-R: %s
uk: Блоки IT, що містять 16-бітові інструкції Thumb вказаного далі класу, вважаються застарілими через швидкодію у ARMv8-A і ARMv8-R: %s

en: IT blocks containing more than one conditional instruction are performance deprecated in ARMv8-A and ARMv8-R
uk: Блоки IT, що містять понад одну умовну інструкцію, вважаються застарілими через швидкодію у ARMv8-A і ARMv8-R

en: bad instruction `%s'
uk: помилкова інструкція «%s»

en: s suffix on comparison instruction is deprecated
uk: суфікс s у інструкції порівняння є застарілим

en: SVC is not permitted on this architecture
uk: SVC не можна використовувати на цій архітектурі

en: selected processor does not support `%s' in Thumb mode
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки «%s» у режимі Thumb

en: Thumb does not support conditional execution
uk: У Thumb не передбачено підтримки умовного виконання

en: selected processor does not support 32bit wide variant of instruction `%s'
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки 32-бітового широкого варіанта інструкції «%s»

en: selected processor does not support `%s' in Thumb-2 mode
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки «%s» у режимі Thumb-2

en: cannot honor width suffix -- `%s'
uk: не можна використати суфікс ширини -- «%s»

en: selected processor does not support `%s' in ARM mode
uk: у вибраному процесорі не передбачено підтримки «%s» у режимі ARM

en: width suffixes are invalid in ARM mode -- `%s'
uk: суфікси ширини є некоректними у режимі ARM -- «%s»

en: attempt to use an ARM instruction on a Thumb-only processor -- `%s'
uk: спроба використати інструкцію ARM на процесорі, де передбачено лише Thumb, -- «%s»

en: section '%s' finished with an open IT block.
uk: розділ «%s» завершено на відкритому блоці IT.

en: section '%s' finished with an open VPT/VPST block.
uk: розділ «%s» завершено на відкритому блоці VPT/VPST.

en: file finished with an open IT block.
uk: файл завершено незавершеним блоком IT.

en: file finished with an open VPT/VPST block.
uk: файл завершено незавершеним блоком VPT/VPST.

en: alignments greater than %d bytes not supported in .text sections.
uk: підтримки вирівнювання понад %d байтів у розділах .text не передбачено.

en: Group section `%s' has no group signature
uk: Розділ груп «%s» не має підпису групи

en: handlerdata in cantunwind frame
uk: handlerdata у кадрі cantunwind

en: too many unwind opcodes for personality routine 0
uk: забагато кодів операцій розгортання для особистої підпрограми 0

en: attempt to recreate an unwind entry
uk: спроба повторного створення запису розгортання

en: too many unwind opcodes
uk: забагато кодів операцій розгортання

en: [-mwarn-syms]: Assignment makes a symbol match an ARM instruction: %s
uk: [-mwarn-syms]: надання значення робить символ відповідним інструкції ARM: %s

en: symbol %s is in a different section
uk: символ %s перебуває у іншому розділі

en: symbol %s is weak and may be overridden later
uk: символ %s є слабким і його може бути перевизначено пізніше

en: invalid constant (%lx) after fixup
uk: некоректна стала (%lx) після адресної прив’язки

en: unable to compute ADRL instructions for PC offset of 0x%lx
uk: неможливо обчислити інструкції ADRL для зсуву PC 0x%lx

en: invalid literal constant: pool needs to be closer
uk: некоректна буквальна стала: буфер має бути ближчим

en: bad immediate value for offset (%ld)
uk: помилкове стале значення для зсуву (%ld)

en: bad immediate value for 8-bit offset (%ld)
uk: помилкове стале значення для 8-бітового зсуву (%ld)

en: offset not a multiple of 4
uk: зсув не є кратним до 4

en: invalid smc expression
uk: некоректний вираз smc

en: invalid hvc expression
uk: некоректний вираз hvc

en: invalid swi expression
uk: некоректний вираз swi

en: invalid expression in load/store multiple
uk: некоректний вираз у кортежі load/store

en: blx to '%s' an ARM ISA state function changed to bl
uk: blx до «%s» функції стану ISA ARM замінено на bl

en: misaligned branch destination
uk: невирівняне призначення гілки

en: blx to Thumb func '%s' from Thumb ISA state changed to bl
uk: blx до функції Thumb «%s» зі стану ISA Thumb змінено на bl

en: Thumb2 branch out of range
uk: гілка Thumb2 поза межами припустимого діапазону

en: Relocation supported only in FDPIC mode
uk: Підтримку пересування передбачено лише у режимі FDPIC

en: rel31 relocation overflow
uk: переповнення пересування rel31

en: co-processor offset out of range
uk: перевищення можливого зміщення співпроцесора

en: invalid offset, target not word aligned (0x%08lX)
uk: некоректний зсув, призначення не вирівняно на межу слова (0x%08lX)

en: section does not have enough alignment to ensure safe PC-relative loads
uk: у розділі недостатньо вирівнювання для забезпечення безпечних завантажень відносно лічильника команд

en: invalid offset, value too big (0x%08lX)
uk: некоректний зсув, значення є надто великим (0x%08lX)

en: invalid Hi register with immediate
uk: некоректний регістр Hi для значення пришвидшеного використання

en: invalid immediate for stack address calculation
uk: некоректне значення пришвидшеного використання для обчислення адреси у стеку

en: address calculation needs a strongly defined nearby symbol
uk: обчислення адреси потребує строго визначеного сусіднього символу

en: symbol too far away
uk: символ є надто далеким

en: invalid immediate for address calculation (value = 0x%08lX)
uk: некоректне значення пришвидшеного використання для обчислення адреси (значення = 0x%08lX)

en: invalid immediate: %ld is out of range
uk: некоректне значення пришвидшеного використання: %ld не належить припустимому діапазону

en: invalid shift value: %ld
uk: некоректне значення зсуву: %ld

en: the offset 0x%08lX is not representable
uk: зсув 0x%08lX не є відтворюваним

en: Unable to process relocation for thumb opcode: %lx
uk: Не вдалося оброби пересування для коду операції thumb: %lx

en: bad offset 0x%08lX (only 12 bits available for the magnitude)
uk: помилковий відступ 0x%08lX (доступно лише 12 бітів для амплітуди)

en: bad offset 0x%08lX (only 8 bits available for the magnitude)
uk: помилковий відступ 0x%08lX (доступно лише 8 бітів для амплітуди)

en: bad offset 0x%08lX (must be word-aligned)
uk: помилковий зсув 0x%08lX (має бути вирівняно на межу слова)

en: bad offset 0x%08lX (must be an 8-bit number of words)
uk: помилковий зсув 0x%08lX (має бути виражено кількістю 8-бітових слів)

en: bad relocation fixup type (%d)
uk: помилковий тип адресної прив’язки пересування (%d)

en: literal referenced across section boundary
uk: посилання на літерал, що виходить за межі розділу

en: internal relocation (type: IMMEDIATE) not fixed up
uk: внутрішнє пересування (тип: IMMEDIATE) не виправлено

en: ADRL used for a symbol not defined in the same file
uk: ADRL, використаної для символу, не визначено у тому самому файлі

en: %s used for a symbol not defined in the same file
uk: %s, використаної для символу, не визначено у тому самому файлі

en: undefined local label `%s'
uk: невизначена локальна мітка «%s»

en: internal_relocation (type: OFFSET_IMM) not fixed up
uk: internal_relocation (тип: OFFSET_IMM) не виправлено

en: <unknown>
uk: <невідома>

en: %s: unexpected function type: %d
uk: %s: неочікуваний тип функції: %d

en: use of old and new-style options to set CPU type
uk: використання параметрів у старому або новому стилі для встановлення типу процесора

en: use of old and new-style options to set FPU type
uk: використання параметрів у старому або новому стилі для встановлення типу процесора для обробки значень з рухомою крапкою (FPU)

en: hard-float conflicts with specified fpu
uk: апаратне обмеження float конфліктує із вказаним fpu

en: generate PIC code
uk: створити код PIC

en: assemble Thumb code
uk: зібрати код Thumb

en: support ARM/Thumb interworking
uk: підтримка взаємодії ARM/Thumb

en: code uses 32-bit program counter
uk: код використовує 32-бітовий лічильник програми

en: code uses 26-bit program counter
uk: код використовує 26-бітовий лічильник програми

en: floating point args are in fp regs
uk: аргументи з рухомою крапкою зберігаються у регістрах fp

en: re-entrant code
uk: повторновхідний код

en: code is ATPCS conformant
uk: код є сумісним з ATPCS

note: These are recognized by the assembler, but have no affect on code.
en: use frame pointer
uk: використовувати вказівник кадру

en: use stack size checking
uk: використовувати перевірку розміру стека

en: do not warn on use of deprecated feature
uk: не попереджати про використання застарілої можливості

en: warn about performance deprecated IT instructions in ARMv8-A and ARMv8-R
uk: попереджати про інструкції IT, які погіршують швидкодію на ARMv8-A і ARMv8-R

en: warn about symbols that match instruction names [default]
uk: попереджати про символи, назви яких збігаються із назвою інструкції [типово]

en: disable warnings about symobls that match instructions
uk: вимкнути попередження щодо символів, назви яких збігаються з інструкціями

note: DON'T add any new processors to this list -- we want the whole list to go away...  Add them to the processors table instead.
en: use -mcpu=arm1
uk: використовувати -mcpu=arm1

en: use -mcpu=arm2
uk: використовувати -mcpu=arm2

en: use -mcpu=arm250
uk: використовувати -mcpu=arm250

en: use -mcpu=arm3
uk: використовувати -mcpu=arm3

en: use -mcpu=arm6
uk: використовувати -mcpu=arm6

en: use -mcpu=arm600
uk: використовувати -mcpu=arm600

en: use -mcpu=arm610
uk: використовувати -mcpu=arm610

en: use -mcpu=arm620
uk: використовувати -mcpu=arm620

en: use -mcpu=arm7
uk: використовувати -mcpu=arm7

en: use -mcpu=arm70
uk: використовувати -mcpu=arm70

en: use -mcpu=arm700
uk: використовувати -mcpu=arm700

en: use -mcpu=arm700i
uk: використовувати -mcpu=arm700i

en: use -mcpu=arm710
uk: використовувати -mcpu=arm710

en: use -mcpu=arm710c
uk: використовувати -mcpu=arm710c

en: use -mcpu=arm720
uk: використовувати -mcpu=arm720

en: use -mcpu=arm7d
uk: використовувати -mcpu=arm7d

en: use -mcpu=arm7di
uk: використовувати -mcpu=arm7di

en: use -mcpu=arm7m
uk: використовувати -mcpu=arm7m

en: use -mcpu=arm7dm
uk: використовувати -mcpu=arm7dm

en: use -mcpu=arm7dmi
uk: використовувати -mcpu=arm7dmi

en: use -mcpu=arm7100
uk: використовувати -mcpu=arm7100

en: use -mcpu=arm7500
uk: використовувати -mcpu=arm7500

en: use -mcpu=arm7500fe
uk: використовувати -mcpu=arm7500fe

en: use -mcpu=arm7tdmi
uk: використовувати -mcpu=arm7tdmi

en: use -mcpu=arm710t
uk: використовувати -mcpu=arm710t

en: use -mcpu=arm720t
uk: використовувати -mcpu=arm720t

en: use -mcpu=arm740t
uk: використовувати -mcpu=arm740t

en: use -mcpu=arm8
uk: використовувати -mcpu=arm8

en: use -mcpu=arm810
uk: використовувати -mcpu=arm810

en: use -mcpu=arm9
uk: використовувати -mcpu=arm9

en: use -mcpu=arm9tdmi
uk: використовувати -mcpu=arm9tdmi

en: use -mcpu=arm920
uk: використовувати -mcpu=arm920

en: use -mcpu=arm940
uk: використовувати -mcpu=arm940

en: use -mcpu=strongarm
uk: використовувати -mcpu=strongarm

en: use -mcpu=strongarm110
uk: використовувати -mcpu=strongarm110

en: use -mcpu=strongarm1100
uk: використовувати -mcpu=strongarm1100

en: use -mcpu=strongarm1110
uk: використовувати -mcpu=strongarm1110

en: use -mcpu=xscale
uk: використовувати -mcpu=xscale

en: use -mcpu=iwmmxt
uk: використовувати -mcpu=iwmmxt

en: use -mcpu=all
uk: використовувати -mcpu=all

note: Architecture variants -- don't add any more to this list either.
en: use -march=armv2
uk: використовувати -march=armv2

en: use -march=armv2a
uk: використовувати -march=armv2a

en: use -march=armv3
uk: використовувати -march=armv3

en: use -march=armv3m
uk: використовувати -march=armv3m

en: use -march=armv4
uk: використовувати -march=armv4

en: use -march=armv4t
uk: використовувати -march=armv4t

en: use -march=armv5
uk: використовувати -march=armv5

en: use -march=armv5t
uk: використовувати -march=armv5t

en: use -march=armv5te
uk: використовувати -march=armv5te

note: Floating point variants -- don't add any more to this list either.
en: use -mfpu=fpe
uk: використовувати -mfpu=fpe

en: use -mfpu=fpa10
uk: використовувати -mfpu=fpa10

en: use -mfpu=fpa11
uk: використовувати -mfpu=fpa11

en: use either -mfpu=softfpa or -mfpu=softvfp
uk: використовувати -mfpu=softfpa або -mfpu=softvfp

en: extension does not apply to the base architecture
uk: розширення не застосовне до базової архітектури

en: architectural extensions must be specified in alphabetical order
uk: архітектурні розширення має бути вказано у алфавітному порядку

en: unknown floating point format `%s'
uk: невідомий формат чисел з рухомою крапкою, «%s»

en: unknown floating point abi `%s'
uk: невідомий бінарний інтерфейс для роботи з числами з рухомою крапкою, «%s»

en: unknown EABI `%s'
uk: невідомий EABI, «%s»

en: unknown implicit IT mode `%s', should be arm, thumb, always, or never.
uk: невідомий неявний режим IT «%s», режимом має бути arm, thumb, always або never.

en: <fpu name>	  assemble for FPU architecture <fpu name>
uk: <назва fpu>	  зібрати для архітектури FPU <назва fpu>

en: <abi>	  assemble for floating point ABI <abi>
uk: <abi>	  зібрати для ABI чисел з рухомою комою <abi>

en: <ver>		  assemble for eabi version <ver>
uk: <версія>		  зібрати для версії eabi <версія>

en: <mode>	  controls implicit insertion of IT instructions
uk: <режим>	  керує неявним вставленням інструкцій IT

en: 			  TI CodeComposer Studio syntax compatibility mode
uk: 			  TI режим сумісності із синтаксисом CodeComposer Studio

en: [ieee|alternative]
                              set the encoding for half precision floating point numbers to IEEE
                              or Arm alternative format.
uk: [ieee|alternative]
                              встановити кодування IEEE для чисел із рухомою крапкою та половинною точністю
                              або альтернативний формат ARM.

en:  ARM-specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера ARM:

en:   --fix-v4bx              Allow BX in ARMv4 code
uk:   --fix-v4bx              дозволити BX у режимі ARMv4

en:   --fdpic                 generate an FDPIC object file
uk:   --fdpic                 створити об'єктний файл FDPIC

en: no architecture contains all the instructions used
uk: немає архітектури, що містить усі використані інструкції

en: .cpu: missing cpu name
uk: .cpu: пропущено назву процесора

en: .arch: missing architecture name
uk: .arch: пропущено назву архітектури

en: .object_arch: missing architecture name
uk: .object_arch: пропущено назву архітектури

en: .arch_extension: missing architecture extension
uk: .arch_extension: пропущено розширення архітектури

en: architectural extension `%s' is not allowed for the current base architecture
uk: архітектурне розширення «%s» заборонено для поточної базової архітектури

en: unknown architecture extension `%s'
uk: невідоме розширення архітектури, «%s»

en: .fpu: missing fpu name
uk: .fpu: пропущено назву fpu

en: Known MCU names:
uk: Відомі назви MCU:

en: AVR Assembler options:
      -mmcu=[avr-name] select microcontroller variant
                       [avr-name] can be:
                       avr1  - classic AVR core without data RAM
                       avr2  - classic AVR core with up to 8K program memory
                       avr25 - classic AVR core with up to 8K program memory
                               plus the MOVW instruction
                       avr3  - classic AVR core with up to 64K program memory
                       avr31 - classic AVR core with up to 128K program memory
                       avr35 - classic AVR core with up to 64K program memory
                               plus the MOVW instruction
                       avr4  - enhanced AVR core with up to 8K program memory
                       avr5  - enhanced AVR core with up to 64K program memory
                       avr51 - enhanced AVR core with up to 128K program memory
                       avr6  - enhanced AVR core with up to 256K program memory
                       avrxmega2 - XMEGA, > 8K, < 64K FLASH, < 64K RAM
                       avrxmega3 - XMEGA, RAM + FLASH < 64K, Flash visible in RAM
                       avrxmega4 - XMEGA, > 64K, <= 128K FLASH, <= 64K RAM
                       avrxmega5 - XMEGA, > 64K, <= 128K FLASH, > 64K RAM
                       avrxmega6 - XMEGA, > 128K, <= 256K FLASH, <= 64K RAM
                       avrxmega7 - XMEGA, > 128K, <= 256K FLASH, > 64K RAM
                       avrtiny   - AVR Tiny core with 16 gp registers
uk: Параметри асемблера AVR:
      -mmcu=[назва avr] вибрати варіант мікроконтролера
                       варіанти аргументу [назва avr]:
                       avr1  - класичне ядро AVR без RAM для даних
                       avr2  - класичне ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 8 кБ
                       avr25 - класичне ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 8 кБ,
                               плюс інструкція MOVW
                       avr2  - класичне ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 64 кБ
                       avr31 - класичне ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 128 кБ
                       avr35 - класичне ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 64 кБ,
                               плюс інструкція MOVW
                       avr4  - покращене ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 8 кБ
                       avr5  - покращене ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 64 кБ
                       avr51 - покращене ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 128 кБ
                       avr6  - покращене ядро AVR з обсягом пам’яті для програм до 256 кБ
                       avrxmega2 - XMEGA, > 8 кБ, < 64 кБ FLASH, < 64 кБ RAM
                       avrxmega3 - XMEGA, RAM + FLASH < 64 кБ, Flash видима у RAM
                       avrxmega4 - XMEGA, > 64 кБ, <= 128 кБ FLASH, <= 64 кБ RAM
                       avrxmega5 - XMEGA, > 64 кБ, <= 128 кБ FLASH, > 64 кБ RAM
                       avrxmega6 - XMEGA, > 128 кБ, <= 256 кБ FLASH, <= 64 кБ RAM
                       avrxmega7 - XMEGA, > 128 кБ, <= 256 кБ FLASH, > 64 кБ RAM
                       avrtiny   - ядро AVR Tiny із 16 регістрами

en:   -mall-opcodes    accept all AVR opcodes, even if not supported by MCU
      -mno-skip-bug    disable warnings for skipping two-word instructions
                       (default for avr4, avr5)
      -mno-wrap        reject rjmp/rcall instructions with 8K wrap-around
                       (default for avr3, avr5)
      -mrmw            accept Read-Modify-Write instructions
      -mlink-relax     generate relocations for linker relaxation (default)
      -mno-link-relax  don't generate relocations for linker relaxation.
      -mgcc-isr        accept the __gcc_isr pseudo-instruction.
      -mno-dollar-line-separator
                       do not treat the $ character as a line separator.
uk:   -mall-opcodes    прийняти усі коди операцій AVR, навіть якщо вони не підтримуються MCU
      -mno-skip-bug    вимкнути попередження щодо пропускання двослівних інструкцій
                       (типово для avr4, avr5)
      -mno-wrap        відкидати інструкції rjmp/rcall із обгортанням за 8 кБ
                       (типово для avr3, avr5)
      -mrmw            приймати інструкції Read-Modify-Write
      -mlink-relax     створити пересування для оптимізацій компонувальника
      -mno-link-relax  не створювати пересувань для оптимізації компонування.
      -mgcc-isr        приймати псевдоінструкцію __gcc_isr.
      -mno-dollar-line-separator
                       не вважати символ $ роздільником рядків.

en: unknown MCU: %s
uk: невідомий MCU: %s

en: redefinition of mcu type `%s' to `%s'
uk: перевизначення типу mcu «%s» на «%s»

en: constant value required
uk: потрібне стале значення

en: number must be positive and less than %d
uk: число має бути додатним або меншим за %d

en: constant out of 8-bit range: %d
uk: стала поза межами 8-бітового діапазону: %d

en: illegal expression
uk: некоректний вираз

en: `)' required
uk: мало бути «)»

en: register name or number from 16 to 31 required
uk: мало бути вказано назву регістра або номер від 16 до 31

en: register name or number from 0 to 31 required
uk: мало бути вказано назву регістра або номер від 0 до 31

en: register r16-r23 required
uk: мало бути вказано регістра у діапазоні r16-r23

en: register number above 15 required
uk: мало бути вказано номер регістра, вищий за 15

en: even register number required
uk: мало бути вказано парний номер регістра

en: register r24, r26, r28 or r30 required
uk: мало бути вказано регістр r24, r26, r28 або r30

en: pointer register (X, Y or Z) required
uk: слід вказати регістр вказівника (X, Y або Z)

en: cannot both predecrement and postincrement
uk: не можна одночасно попередньо зменшувати і збільшувати опісля

en: addressing mode not supported
uk: підтримки режиму адресування не передбачено

en: can't predecrement
uk: не можна використовувати попереднє зменшення

en: pointer register Z required
uk: мало бути вказано регістр вказівника Z

en: postincrement not supported
uk: підтримки постзбільшення не передбачено

en: pointer register (Y or Z) required
uk: слід вказати регістр вказівника (Y або Z)

en: unknown constraint `%c'
uk: невідоме обмеження «%c»

en: `,' required
uk: мало бути «,»

en: undefined combination of operands
uk: невизначене поєднання операндів

en: skipping two-word instruction
uk: пропускаємо двослівну інструкцію

en: odd address operand: %ld
uk: дивний операнд адреси: %ld

en: operand out of range: %ld
uk: операнд поза межами припустимого діапазону: %ld

en: operand out of range: 0x%lx
uk: операнд поза межами припустимого діапазону: 0x%lx

en: line %d: unknown relocation type: 0x%x
uk: рядок %d: невідомий тип пересування: 0x%x

en: only constant expression allowed
uk: можна використовувати лише сталий вираз

note: xgettext:c-format.
en: reloc %d not supported by object file format
uk: підтримки пересування %d не передбачено форматом об’єктного файла

en: can't find opcode
uk: не вдалося знайти код операції

en: illegal opcode %s for mcu %s
uk: некоректний код операції %s для mcu %s

en: pseudo instruction `%s' not supported
uk: підтримки псевдоінструкції «%s» не передбачено

en: garbage at end of line
uk: зайві дані наприкінці рядка

en: illegal %s relocation size: %d
uk: некоректний розмір пересування %s: %d

en: unknown record type %d (in %s)
uk: невідомий тип запису %d (у %s)

en: Failed to create property section `%s'
uk: Не вдалося створити розділ властивостей «%s»

en: %s requires value 0-2 as operand 1
uk: %s потребує значення 0-2 як першого операнда

en: `%s %d' after `%s %d' from %s:%u
uk: «%s %d» після «%s %d» з %s:%u

en: `%s %d' but no chunk open yet
uk: «%s %d», але фрагмент ще не відкрито

en: dangling `__gcc_isr %d'
uk: зайвий «__gcc_isr %d»

en: dangling `__gcc_isr'
uk: зайвий «__gcc_isr»

en: missing ')'
uk: не вистачає «)»

en:  Blackfin specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера Blackfin:

en:   -mcpu=<cpu[-sirevision]> specify the name of the target CPU
uk:   -mcpu=<процесор[-модифікаціяsi]> вказати назву процесора призначення

en:   -mfdpic                  assemble for the FDPIC ABI
uk:   -mfdpic                    зібрати для FDPIC ABI

en:   -mno-fdpic/-mnopic       disable -mfdpic
uk:   -mno-fdpic/-mnopic       вимкнути -mfdpic

en: Could not set architecture and machine.
uk: Не вдалося встановити архітектуру і тип комп’ютера.

en: Parse failed.
uk: Не вдалося обробити.

en: pcrel too far BFD_RELOC_BFIN_10
uk: pcrel є надто далеким для BFD_RELOC_BFIN_10

en: pcrel too far BFD_RELOC_BFIN_12
uk: pcrel є надто далеким для BFD_RELOC_BFIN_12

en: pcrel too far BFD_RELOC_BFIN_24
uk: pcrel є надто далеким для BFD_RELOC_BFIN_24

en: pcrel too far BFD_RELOC_BFIN_5
uk: pcrel є надто далеким для BFD_RELOC_BFIN_5

en: pcrel too far BFD_RELOC_BFIN_11_PCREL
uk: pcrel є надто далеким для BFD_RELOC_BFIN_11_PCREL

en: rel too far BFD_RELOC_8
uk: rel є надто далеким для BFD_RELOC_8

en: rel too far BFD_RELOC_16
uk: rel є надто далеким для BFD_RELOC_16

en: -mdialect=%s is not valid.  Expected normal or pseudoc
uk: -mdialect=%s є некоректним. Мало бути normal або pseudoc

en: -misa-spec=%s is not valid.  Expected v1, v2, v3, v4 o xbpf
uk: -misa-spec=%s є некоректним. Мало бути v1, v2, v3, v4 або xbpf

en: 
    BPF options:
uk: 
    Параметри BPF:

en: BPF options:
      -EL                         generate code for a little endian machine
      -EB                         generate code for a big endian machine
      -mdialect=DIALECT           set the assembly dialect (normal, pseudoc)
      -misa-spec                  set the BPF ISA spec (v1, v2, v3, v4, xbpf)
      -mxbpf                      alias for -misa-spec=xbpf
uk: Параметри BPF:
      -EL                         створити код для машини із прямим порядком байтів
      -EB                         створити код для машини зі зворотним порядком байтів
      -mdialect=ДІАЛЕКТ           встановити діалект асемблера (normal, pseudoc)
      -misa-spec                  встановити специфікацію ISA BPF (v1, v2, v3, v4, xbpf)
      -mxbpf                      альтернатива -misa-spec=xbpf

en: signed instruction operand out of range, shall fit in 32 bits
uk: операнд зі знаком інструкції поза припустимим діапазоном, має вкладатися у 32 бітів

en: immediate out of range, shall fit in 32 bits
uk: константа поза межами припустимого діапазону, має вкладатися у 32 біти

en: pc-relative offset out of range, shall fit in 32 bits
uk: відступ відносно лічильника команд перебуває поза межами припустимого діапазону, має вкладатися у 32 біти

en: pc-relative offset out of range, shall fit in 16 bits
uk: відступ відносно лічильника команд перебуває поза межами припустимого діапазону, має вкладатися у 16 бітів

en: unexpected register name `%s' in expression
uk: неочікувана назва регістра «%s» у виразі

en: invalid %%-tag in BPF opcode '%s'
uk: некоректний теґ %% у коді операції BPF «%s»

en: unrecognized instruction `%s'
uk: невідома інструкція «%s»

en: using a bit field width of zero
uk: використовуємо нульову ширину бітового поля

en: field width "%s" too complex for a bitfield
uk: ширина поля «%s» є надто складною для бітового поля

en: field width %lu too big to fit in %d byte: truncated to %d bits | field width %lu too big to fit in %d bytes: truncated to %d bits
uk[0]: ширина поля %lu є надто великою для %d байта: обрізано до %d бітів
uk[1]: ширина поля %lu є надто великою для %d байтів: обрізано до %d бітів
uk[2]: ширина поля %lu є надто великою для %d байтів: обрізано до %d бітів
uk[3]: ширина поля %lu є надто великою для %d байта: обрізано до %d бітів

en: field value "%s" too complex for a bitfield
uk: значення поля «%s» є надто складним для бітового поля

en: Unknown register pair - index relative mode: `%d'
uk: Невідома пара регістрів - режим відносного індексування: «%d»

en: internal error: reloc %d (`%s') not supported by object file format
uk: внутрішня помилка: підтримки пересування %d («%s») не передбачено форматом об’єктного файла

en: GOT already in symbol table
uk: GOT вже є у таблиці символів

note: Missing or bad expr becomes absolute 0.
en: missing or invalid displacement expression `%s' taken as 0
uk: пропущений або некоректний вираз переміщення «%s», вважаємо вираз нульовим

en: GOT bad expression with %s.
uk: GOT, помилковий вираз з %s.

en: operand %d: illegal use expression: `%s`
uk: операнд %d: некоректне використання виразу: «%s»

en: Unknown register: `%d'
uk: Невідомий регістр: «%d»

note: Issue a error message when register is illegal.
en: Illegal register (`%s') in Instruction: `%s'
uk: Некоректний регістр («%s») у інструкції: «%s»

en: Illegal register `%s' in Instruction `%s'
uk: Некоректний регістр «%s» у інструкції «%s»

en: Illegal register pair `%s' in Instruction `%s'
uk: Некоректна пара регістрів, «%s», у інструкції «%s»

en: unmatched '['
uk: неврівноважена «[»

en: garbage after index spec ignored
uk: зайві дані після специфікації індексу проігноровано

en: Illegal operands (whitespace): `%s'
uk: Некоректні операнди (пробіл): «%s»

en: Missing matching brackets : `%s'
uk: Не вистачає відповідних дужок: «%s»

en: Unknown exception: `%s'
uk: Невідоме виключення: «%s»

en: Illegal `cinv' parameter: `%c'
uk: Некоректний параметр «cinv»: «%c»

en: Unknown register pair: `%d'
uk: Невідома пара регістрів: «%d»

note: Issue a error message when register  pair is illegal.
en: Illegal register pair (`%s') in Instruction: `%s'
uk: Некоректна пара регістрів («%s») у інструкції: «%s»

note: Issue a error message when register  pair is illegal.
en: Illegal index register pair (`%s') in Instruction: `%s'
uk: Некоректна пара регістрів індексування («%s») у інструкції: «%s»

en: Unknown processor register : `%d'
uk: Невідомий регістр процесора: «%d»

note: Issue a error message when register  pair is illegal.
en: Illegal processor register (`%s') in Instruction: `%s'
uk: Некоректний регістр процесора («%s») у інструкції: «%s»

en: Unknown processor register (32 bit) : `%d'
uk: Невідомий регістр процесора (32-бітовий): «%d»

note: Issue a error message when register  pair is illegal.
en: Illegal 32 bit - processor register (`%s') in Instruction: `%s'
uk: Некоректний регістр 32-бітового процесора («%s») у інструкції: «%s»

en: Same src/dest register is used (`r%d'), result is undefined
uk: Використано той самий регістр для джерела і призначення («r%d»), результат є невизначеним

en: RA register is saved twice.
uk: Регістр RA збережено двічі.

en: `%s' Illegal use of registers.
uk: «%s» Некоректне використання регістрів.

en: `%s' Illegal count-register combination.
uk: «%s»: некоректна поєднання лічильника і регістра.

en: `%s' Illegal use of register.
uk: «%s» Некоректне використання регістра.

en: `%s' has undefined result
uk: «%s» має невизначений результат

en: Same src/dest register is used (`r%d'),result is undefined
uk: Використано той самий регістр для джерела і призначення («r%d»),  результат є невизначеним

en: Incorrect number of operands
uk: Некоректна кількість операндів

en: Illegal type of operand (arg %d)
uk: Некоректний тип операнда (аргумент %d)

en: Operand out of range (arg %d)
uk: Операнд поза діапазоном (аргумент %d)

en: Operand has odd displacement (arg %d)
uk: Переміщення операнда є непарним (аргумент %d)

en: Illegal operand (arg %d)
uk: Некоректний операнд (аргумент %d)

note: Give an error if a frag containing code is not aligned to a 2-byte boundary.
en: instruction address is not a multiple of 2
uk: адреса інструкції не є кратною до 2

en: Unknown opcode: `%s'
uk: Невідомий код операції: «%s»

en: internal inconsistency problem in %s: fr_symbol %lx
uk: проблема внутрішньої непослідовності у %s: fr_symbol %lx

en: internal inconsistency problem in %s: resolved symbol
uk: проблема внутрішньої непослідовності у %s: визначений символ

en: internal inconsistency problem in %s: fr_subtype %d
uk: проблема внутрішньої непослідовності у %s: fr_subtype %d

en: Relaxation to long branches for .arch common_v10_v32 not implemented
uk: Оптимізацію до довгих гілок для common_v10_v32 .arch не реалізовано

en: Complicated LAPC target operand is not a multiple of two.  Use LAPC.D
uk: Складний операнд призначення LAPC не є кратним до двох. Скористайтеся LAPC.D

en: Internal error found in md_convert_frag: offset %ld.  Please report this.
uk: Виявлено внутрішню помилку у md_convert_frag: зсув %ld. Будь ласка, повідомте про помилку розробникам.

en: internal inconsistency in %s: bdapq no symbol
uk: внутрішня непослідовність у %s: bdapq без символу

en: internal inconsistency in %s: bdap.w with no symbol
uk: внутрішня непослідовність у %s: bdap.w без символу

en: section alignment must be >= 4 bytes to check MULS/MULU safeness
uk: вирівнювання розділу має бути >= 4 байтів, щоб перевірити безпечність MULS/MULU

en: dangerous MULS/MULU location; give it higher alignment
uk: небезпечне розташування MULS/MULU; слід надати вище вирівнювання

note: Bail out for compatibility mode.  (It seems it can be implemented, perhaps with a 10-byte sequence: "move.d NNNN,$pc/$acr", "jump $acr", "nop"; but doesn't seem worth it at the moment.)
en: Out-of-range .word offset handling is not implemented for .arch common_v10_v32
uk: Обробку виходу за межі діапазону відступу .word не реалізовано для common_v10_v32 .arch

en: .word case-table handling failed: table too large
uk: помилка обробки таблиці варіантів .word: таблиця є надто великою

en: Buggy opcode: `%s' "%s"
uk: Код операції з вадами: «%s» «%s»

en: Immediate value not in 5 bit unsigned range: %ld
uk: Стале значення не належить 5-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: Immediate value not in 4 bit unsigned range: %ld
uk: Стале значення не належить 4-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: Immediate value not in 6 bit range: %ld
uk: Стале значення не належить 6-бітовому діапазону: %ld

en: Immediate value not in 6 bit unsigned range: %ld
uk: Стале значення не належить 6-бітовому діапазону без знаку: %ld

note: Others have a generic warning.
en: Unimplemented register `%s' specified
uk: Вказано нереалізований регістр «%s»

note: We've come to the end of instructions with this opcode, so it must be an error.
en: Illegal operands
uk: Некоректний операнд

en: Immediate value not in 8 bit range: %ld
uk: Стале значення не належить 8-бітовому діапазону: %ld

en: Immediate value not in 16 bit range: %ld
uk: Стале значення не належить 16-бітовому діапазону: %ld

en: Immediate value not in 8 bit signed range: %ld
uk: Стале значення не належить 8-бітовому діапазону зі знаком: %ld

en: Immediate value not in 8 bit unsigned range: %ld
uk: Стале значення не належить 8-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: Immediate value not in 16 bit signed range: %ld
uk: Стале значення не належить 16-бітовому діапазону зі знаком: %ld

en: Immediate value not in 16 bit unsigned range: %ld
uk: Стале значення не належить 16-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: TLS relocation size does not match operand size
uk: Розмір пересування TLS не відповідає розміру операнда

en: PIC relocation size does not match operand size
uk: Розмір пересування PIC не відповідає розміру операнда

en: Calling gen_cond_branch_32 for .arch common_v10_v32
uk: Викликаємо gen_cond_branch_32 для .arch common_v10_v32

en: 32-bit conditional branch generated
uk: створено 32-бітову умовну гілку

en: Complex expression not supported
uk: Підтримки комплексних виразів не передбачено

note: FIXME:  Is this function mentioned in the internals.texi manual?  If not, add it.
en: Bad call to md_atof () - floating point formats are not supported
uk: Помилковий виклик md_atof() - підтримки форматів з рухомою комою не передбачено

en: PC-relative relocation must be trivially resolved
uk: відносне щодо PC пересування має бути тривіально вирішено

en: Value not in 16 bit range: %ld
uk: Значення не належить 16-бітовому діапазону: %ld

en: Value not in 16 bit signed range: %ld
uk: Значення не належить 16-бітовому діапазону зі знаком: %ld

en: Value not in 8 bit range: %ld
uk: Значення не належить 8-бітовому діапазону: %ld

en: Value not in 8 bit signed range: %ld
uk: Значення не належить 8-бітовому діапазону зі знаком: %ld

en: Value not in 4 bit unsigned range: %ld
uk: Значення не належить 4-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: Value not in 5 bit unsigned range: %ld
uk: Значення не належить 5-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: Value not in 6 bit range: %ld
uk: Значення не належить 6-бітовому діапазону: %ld

en: Value not in 6 bit unsigned range: %ld
uk: Значення не належить 6-бітовому діапазону без знаку: %ld

en: Please use --help to see usage and options for this assembler.
uk: Скористайтеся --help, щоб переглянути дані щодо користування та параметрів цього асемблера.

en: --no-underscore is invalid with a.out format
uk: --no-underscore є некоректним, якщо використано формат a.out

en: --pic is invalid for this object format
uk: --pic є некоректним для цього формату об’єктів

en: invalid <arch> in --march=<arch>: %s
uk: некоректне значення <архітектура> у --march=<архітектура>: %s

en: Semantics error.  This type of operand can not be relocated, it must be an assembly-time constant
uk: Семантична помилка. Цей тип операнда не можна пересувати, він має бути сталою, що використовується під час збирання

en: Cannot generate relocation type for symbol %s, code %s
uk: Не вдалося створити тип пересування для символу %s, код %s

note: The messages are formatted to line up with the generic options.
en: CRIS-specific options:
uk: Параметри, специфічні для CRIS:

en:   -h, -H                  Don't execute, print this help text.  Deprecated.
uk:   -h, -H                  не виконувати, вивести це довідкове повідомлення. Вважається застарілим.

en:   -N                      Warn when branches are expanded to jumps.
uk:   -N                      попереджати, якщо гілки розгортаються до переходів.

en:   --underscore            User symbols are normally prepended with underscore.
uk:   --underscore            до символів користувача зазвичай на початку додається символ підкреслювання.

en:                           Registers will not need any prefix.
uk:                           Регістри не потребують префіксів.

en:   --no-underscore         User symbols do not have any prefix.
uk:   --no-underscore         у символів користувача немає жодного префікса.

en:                           Registers will require a `$'-prefix.
uk:                           Регістри потребують префікса «$».

en:   --pic			Enable generation of position-independent code.
uk:   --pic			увімкнути створення незалежного від позиції коду.

en:   --march=<arch>		Generate code for <arch>.  Valid choices for <arch>
    				are v0_v10, v10, v32 and common_v10_v32.
uk:   --march=<арх>		Створити код для <арх>. Можливі варіанти <арх>:
    				v0_v10, v10, v32 та common_v10_v32.

en: Invalid pc-relative relocation
uk: Некоректне пересування відносно PC

en: Adjusted signed .word (%ld) overflows: `switch'-statement too large.
uk: Переповнення скоригованого .word (%ld) зі знаком: інструкція «switch» є надто великою.

en: .syntax %s requires command-line option `--underscore'
uk: .syntax %s потребує параметра командного рядка «--underscore»

en: .syntax %s requires command-line option `--no-underscore'
uk: .syntax %s потребує параметра командного рядка «--no-underscore»

en: Unknown .syntax operand
uk: Невідомий операнд .syntax

en: Pseudodirective .file is only valid when generating ELF
uk: Псевдодиректива .file є чинною лише під час створення ELF

en: Pseudodirective .loc is only valid when generating ELF
uk: Псевдодиректива .loc є чинною лише під час створення ELF

en: internal inconsistency problem: %s called for %d bytes
uk: внутрішня проблема несумісності: %s викликано для %d байтів

en: unknown operand to .arch
uk: невідомий операнд .arch

en: .arch <arch> requires a matching --march=... option
uk: для .arch <арх> потрібен відповідний параметр --march=...

en: Illegal register `%s' in instruction `%s'
uk: Некоректний регістр («%s») у інструкції: «%s»

en: Illegal Scale - `%d'
uk: Некоректний масштаб - «%d»

note: Issue a error message when register is illegal.
en: Illegal register (`%s') in instruction: `%s'
uk: Некоректний регістр («%s») у інструкції: «%s»

en: Illegal co-processor register in instruction `%s'
uk: Некоректний регістр співпроцесора у інструкції «%s»

en: Illegal co-processor special register in instruction `%s'
uk: Некоректний спеціальний регістр співпроцесора у інструкції «%s»

en: Invalid DISPU4 operand value (arg %d)
uk: Некоректне значення операнда DISPU4 (аргумент %d)

en: Invalid CST4 operand value (arg %d)
uk: Некоректне значення операнда CST4 (аргумент %d)

en: Operand value is not within upper 64 KB (arg %d)
uk: Значення операнда не перебуває у верхніх 64 кБ (аргумент %d)

en: Invalid register in register list
uk: Некоректний регістр у списку регістрів

en: Illegal register `%s' in cop-register list
uk: Некоректний регістр «%s» у списку регістрів співпроцесора

en: Illegal register `%s' in cop-special-register list
uk: Некоректний регістр «%s» у списку спеціальних регістрів співпроцесора

en: Illegal register `%s' in user register list
uk: Некоректний регістр «%s» у списку регістрів користувача

en: Illegal register `%s' in register list
uk: Некоректний регістр «%s» у списку регістрів

en: Maximum %d bits may be set in `mask16' operand
uk: У операнді «mask16» може бути встановлено не більше %d бітів

en: rest of line ignored; first ignored character is `%c'
uk: решту рядка проігноровано; першим проігнорованим символом є «%c»

en: Illegal `mask16' operand, operation is undefined - `%s'
uk: Некоректний операнд «mask16», операцію не визначено - «%s»

note: HI can't be specified without LO (and vise-versa).
en: HI/LO registers should be specified together
uk: регістри HI/LO має бути вказано разом

en: HI/LO registers should be specified without additional registers
uk: регістри HI/LO має бути вказано разом без додаткових регістрів

note: Variable not in small data read only segment accessed using small data read only anchor.
en: unknown
uk: невідома

en: pcrel offset for branch to %s too far (0x%lx)
uk: зсув pcrel для гілки до %s є надто далеким (0x%lx)

en: unknown architecture `%s'
uk: невідома архітектура «%s»

en: C-SKY assembler options:
uk: Параметри асемблера C-SKY:

en:   -march=ARCH			select architecture ARCH:
uk:   -march=АРХ		вибрати архітектуру АРХ:

en:   -mcpu=CPU			select processor CPU:
uk:   -mcpu=CPU			вибрати процесор CPU:

en:   -mfloat-abi=ABI		select float ABI:
uk:   -mfloat-abi=ABI		вибрати ABI для роботи із числами з рухомою крапкою:

en:   -EL  -mlittle-endian		generate little-endian output
uk:   -EL  -mlittle-endian		створити виведення із прямим порядком байтів

en:   -EB  -mbig-endian		generate big-endian output
uk:   -EB  -mbig-endian		створити код зі зворотним порядком байтів

en:   -fpic  -pic			generate position-independent code
uk:   -fpic  -pic			створити позиційно незалежний код

en:   -mljump			transform jbf, jbt, jbr to jmpi (CK800 only)
uk:   -mljump			перетворювати jbf, jbt, jbr на jmpi (лише CK800)

en:   -mbranch-stub			enable branch stubs for PC-relative calls
uk:   -mbranch-stub			увімкнути фіктивні гілки для викликів відносно PC

en:   -force2bsr  -mforce2bsr	transform jbsr to bsr
uk:   -force2bsr  -mforce2bsr	перетворювати jbsr на bsr

en:   -jsri2bsr  -mjsri2bsr		transform jsri to bsr
uk:   -jsri2bsr  -mjsri2bsr		перетворювати jsri на bsr

en:   -mnolrw  -mno-lrw		implement lrw as movih + ori
uk:   -mnolrw  -mno-lrw		реалізувати lrw як movih + ori

en:   -melrw			enable extended lrw (CK800 only)
uk:   -melrw			увімкнути розширену lrw (лише CK800)

en:   -mlaf  -mliterals-after-func	emit literals after each function
uk:   -mlaf  -mliterals-after-func	видавати літерали після кожної функції

en:   -mlabr  -mliterals-after-br	emit literals after branch instructions
uk:   -mlabr  -mliterals-after-br	видавати літерали після інструкцій відгалуження

en:   -mistack			enable interrupt stack instructions
uk:   -mistack			увімкнути інструкції переривання стека

en:   -mhard-float			enable hard float instructions
uk:   -mhard-float			увімкнути інструкції для апаратної обробки дійсних чисел

en:   -mmp				enable multiprocessor instructions
uk:   -mmp				увімкнути мультипроцесорні інструкції

en:   -mcp				enable coprocessor instructions
uk:   -mcp				увімкнути інструкції співпроцесора

en:   -mcache			enable cache prefetch instruction
uk:   -mcache			увімкнути інструкцію попереднього отримання кешу

en:   -msecurity			enable security instructions
uk:   -msecurity			увімкнути інструкції безпеки

en:   -mtrust			enable trust instructions
uk:   -mtrust			увімкнути інструкції довіри

en:   -mdsp				enable DSP instructions
uk:   -mdsp				увімкнути інструкції DSP

en:   -medsp			enable enhanced DSP instructions
uk:   -medsp			увімкнути інструкції розширеного DSP

en:   -mvdsp			enable vector DSP instructions
uk:   -mvdsp			увімкнути векторні інструкції DSP

en: C-SKY ABI v1 (ck510/ck610) does not support -mbranch-stub
uk: У двійковому інтерфейсі C-SKY v1 (ck510/ck610) не передбачено підтримки -mbranch-stub

en: -mno-force2bsr is ignored with -mbranch-stub
uk: -mno-force2bsr ігнорується, якщо вказано -mbranch-stub

en: -mno-force2bsr is ignored for ck801/ck802
uk: -mno-force2bsr ігнорується для ck801/ck802

en: -mljump is ignored for ck801/ck802
uk: -mljump ігнорується для ck801/ck802

en: more than 65K literal pools
uk: маємо понад 65 тисяч буферів літералів

en: bad floating literal: %s
uk: помилковий літерал з рухомою крапкою: %s

en: missing ']'
uk: пропущено ']'

en: unrecognized opcode
uk: нерозпізнаний код операції

en: translating mgeni to movi
uk: перетворюємо mgeni на movi

en: unsupported BFD relocation size %d
uk: непідтримуваний розмір пересування BFD, %d

en: second operand must be 4
uk: другим оператором має бути 4

en: second operand must be 1
uk: другим оператором має бути 1

en: register number out of range
uk: номер регістра поза припустимим діапазоном

en: 64-bit operator src/dst register must be less than 15
uk: Номер 64-бітового регістра оператора джерела/призначення має бути меншим 15

en: the first operand must be a symbol
uk: першим операндом має бути символ

en: missing stack size
uk: не вказано розмір стека

en: value not in range [0, 0xffffffff]
uk: значення не належить до діапазону [0, 0xffffffff]

en: operand must be a constant
uk: операнд має бути сталою

en: D10V options:
    -O                      Optimize.  Will do some operations in parallel.
    --gstabs-packing        Pack adjacent short instructions together even
                            when --gstabs is specified.  On by default.
    --no-gstabs-packing     If --gstabs is specified, do not pack adjacent
                            instructions together.
uk: Параметри D10V:
    -O                      Оптимізувати. Деякі з операцій буде виконано паралельно.
    --gstabs-packing        Пакувати сусідні короткі інструкції, навіть якщо
                            вказано параметр --gstabs. Типово увімкнено.
    --no-gstabs-packing     Якщо вказано --gstabs, не пакувати сусідні
                            інструкції.

en: operand is not an immediate
uk: операнд не є сталим

en: operand out of range: %lu
uk: операнд поза межами припустимого діапазону: %lu

en: Instruction must be executed in parallel with another instruction.
uk: Інструкцію має бути виконано паралельно з іншою інструкцією.

en: packing conflict: %s must dispatch sequentially
uk: конфлікт пакування: %s має розподілятися послідовно

en: resource conflict (R%d)
uk: конфлікт ресурсів (R%d)

en: resource conflict (A%d)
uk: конфлікт ресурсів (A%d)

en: resource conflict (PSW)
uk: конфлікт ресурсів (PSW)

en: resource conflict (C flag)
uk: конфлікт ресурсів (прапорець C)

en: resource conflict (F flag)
uk: конфлікт ресурсів (прапорець F)

en: Instruction must be executed in parallel
uk: Інструкцію має бути виконано паралельно

en: Long instructions may not be combined.
uk: Довгі інструкції не можна поєднувати.

en: One of these instructions may not be executed in parallel.
uk: Одну з цих інструкцій не можна виконувати паралельно.

en: Two IU instructions may not be executed in parallel
uk: Дві інструкції IU не можна виконувати паралельно

en: Swapping instruction order
uk: Міняємо порядок виконання інструкцій

en: Two MU instructions may not be executed in parallel
uk: Дві інструкції MU не можна виконувати паралельно

en: IU instruction may not be in the left container
uk: інструкція IU не може перебувати у лівому контейнері

en: Instruction in R container is squashed by flow control instruction in L container.
uk: Інструкцію у контейнері R роздушено інструкцією з керування потоком у контейнері L.

en: MU instruction may not be in the right container
uk: інструкція MU не може перебувати у правому контейнері

en: unknown execution type passed to write_2_short()
uk: write_2_short() передано невідомий тип виконання

en: bad opcode or operands
uk: помилковий код операції або помилкові операнди

en: value out of range
uk: значення поза діапазоном

en: illegal operand - register name found where none expected
uk: некоректний операнд - знайдено назву регістра у неочікуваному місці

en: Register number must be EVEN
uk: Номер регістра має бути парним

en: Unsupported use of sp
uk: Непідтримуване використання sp

en: cr%d is a reserved control register
uk: cr%d є зарезервованим регістром керування

en: line %d: rep or repi must include at least 4 instructions
uk: рядок %d: rep або repi має включати принаймні 4 інструкції

en: can't find previous opcode
uk: не вдалося знайти попереднього коду операції

en: could not assemble: %s
uk: не вдалося зібрати: %s

en: Unable to mix instructions as specified
uk: Не можна поєднувати інструкції у вказаний спосіб

en: Register name %s conflicts with symbol of the same name
uk: Назва регістра %s конфліктує з символом з тією самою назвою

en: 
    D30V options:
    -O                      Make adjacent short instructions parallel if possible.
    -n                      Warn about all NOPs inserted by the assembler.
    -N                      Warn about NOPs inserted after word multiplies.
    -c                      Warn about symbols whose names match register names.
    -C                      Opposite of -C.  -c is the default.
uk: 
    Параметри D30V:
    -O                      робити сусідні короткі інструкції паралельними, якщо можна.
    -n                      попереджати про всі NOP, вставлені асемблером.
    -N                      попереджати про NOP, вставлені на межу кратності слів.
    -c                      попереджати про символи, назви яких збігаються з назвами регістрів.
    -C                      протилежний до -c. Типовим є -c.

en: unexpected 12-bit reloc type
uk: неочікуваний 12-бітовий тип пересування

en: unexpected 18-bit reloc type
uk: неочікуваний 18-бітовий тип пересування

en: %s NOP inserted
uk: %s, вставлено NOP

en: sequential
uk: послідовно

en: parallel
uk: паралельно

en: Instructions may not be executed in parallel
uk: Інструкції не можна виконувати паралельно

en: Executing %s in IU may not work
uk: Виконання %s у IU може не спрацювати

en: Executing %s in IU may not work in parallel execution
uk: Виконання %s у IU може не спрацювати у режимі паралельного виконання

en: special left instruction `%s' kills instruction `%s' in right container
uk: спеціальна ліва інструкція «%s» вбиває інструкцію «%s» у правому контейнері

en: Executing %s in reverse serial with %s may not work
uk: Виконання %s у зворотному серіалі з %s може не працювати

en: Executing %s in IU in reverse serial may not work
uk: Виконання %s у IU у зворотному серіалі може не працювати

en: Odd numbered register used as target of multi-register instruction
uk: Регістр з непарним номером використано як призначення багаторегістрової інструкції

en: unknown condition code: %s
uk: невідомий код умови: %s

en: cmpu doesn't support condition code %s
uk: у cmpu не передбачено підтримки коду умови %s

en: unknown opcode: %s
uk: невідомий код операції: %s

en: operands for opcode `%s' do not match any valid format
uk: операнди для коду операції «%s» не відповідають жодному коректному формату

en: Cannot assemble instruction
uk: Не вдалося зібрати інструкцію

en: First opcode is long.  Unable to mix instructions as specified.
uk: Перший код операції є довгим. Не можна поєднувати інструкції у вказаний спосіб.

en: word of NOPs added between word multiply and load
uk: слово NOP додано між множенням і завантаженням слів

en: word of NOPs added between word multiply and 16-bit multiply
uk: слово NOP додано між множенням слів і 16-бітовим множенням

en: Instruction uses long version, so it cannot be mixed as specified
uk: У інструкції використано довгу версію, отже її не можна поєднувати з іншими інструкціями у вказаний спосіб

en: value too large to fit in %d bits
uk: значення є надто великим, щоб вкластися у %d бітів

en: Alignment too large: %d assumed
uk: Надто велике вирівнювання: припускаємо %d.

en: missing .proc
uk: не вистачає .proc

en: .endfunc missing for previous .proc
uk: не вистачає .endfunc для попереднього .proc

en: Bad operand for a load instruction: <%s>
uk: Помилковий операнд інструкції завантаження: <%s>

en: Bad operand for a store instruction: <%s>
uk: Помилковий операнд інструкції збереження: <%s>

en: Expression Error for operand modifier %%hi/%%lo
uk: Помилка у виразі для модифікатора операнда %%hi/%%lo

en: Invalid expression after %%%%
uk: Некоректний вираз після %%%%

en: Unknown opcode `%s'.
uk: Невідомий код операції «%s».

en: Can not set dlx_skip_hi16_flag
uk: Не вдалося встановити dlx_skip_hi16_flag

en: Missing arguments for opcode <%s>.
uk: Не вистачає аргументів для коду операції <%s>.

en: Too many operands: %s
uk: Забагато операндів: %s

en: Both the_insn.HI and the_insn.LO are set : %s
uk: Встановлено одразу the_insn.HI і the_insn.LO: %s

en: failed regnum sanity check.
uk: перевірка кількості регістрів зазнала невдачі.

en: failed general register sanity check.
uk: не пройдено перевірку на коректність загальних регістрів.

note: Types or values of args don't match.
en: Invalid operands
uk: Некоректні операнди

en: label "$%d" redefined
uk: мітку «$%d» перевизначено

en: Invalid expression after # number
uk: Некоректний вираз після «# число»

en: internal error: can't export reloc type %d (`%s')
uk: внутрішня помилка: експортування типу пересування %d («%s») неможливе

en: EPIPHANY specific command line options:
uk: Специфічні для EPIPHANY параметри командного рядка:

en: register number too large for push/pop
uk: номер регістра є надто великими для push/pop

en: register is out of order
uk: регістр поза порядком

en: malformed reglist in push/pop
uk: помилкове форматування списку регістрів у push/pop

note: Checks for behavioral restrictions on LD/ST instructions.
en: destination register modified by displacement-post-modified address
uk: регістр призначення змінено адресою зсуву після зміни

en: ldrd/strd requires even:odd register pair
uk: ldrd/strd потребує пари регістрів парний:непарний

en: Addend to unresolved symbol not on word boundary.
uk: Доданок до невизначено символу не перебуває на межі слова.

en:  FR30 specific command line options:
uk:  Специфічні для FR30 параметри командного рядка:

en: Instruction %s not allowed in a delay slot.
uk: Інструкцію %s не можна використовувати у слоті затримки.

en: Unknown cpu -mcpu=%s
uk: Невідомий процесор -mcpu=%s

en: FRV specific command line options:
uk: Специфічні для FRV параметри командного рядка:

en: -G n            Put data <= n bytes in the small data area
uk: -G n            Записувати дані <= n байтів до області малих даних

en: -mgpr-32        Mark generated file as only using 32 GPRs
uk: -mgpr-32        позначити створений файл як такий, що використовує лише 32 GPR

en: -mgpr-64        Mark generated file as using all 64 GPRs
uk: -mgpr-64        позначити створений файл як такий, що використовує усі 64 GPR

en: -mfpr-32        Mark generated file as only using 32 FPRs
uk: -mfpr-32        позначити створений файл як такий, що використовує лише 32 FPR

en: -mfpr-64        Mark generated file as using all 64 FPRs
uk: -mfpr-64        позначити створений файл як такий, що використовує усі 64 FPR

en: -msoft-float    Mark generated file as using software FP
uk: -msoft-float    позначити створений файл як такий, що використовує програмний FP

en: -mdword         Mark generated file as using a 8-byte stack alignment
uk: -mdword         позначити створений файл як такий, що використовує 8-байтове вирівнювання стека

en: -mno-dword      Mark generated file as using a 4-byte stack alignment
uk: -mno-dword        позначити створений файл як такий, що використовує 4-байтове вирівнювання стека

en: -mdouble        Mark generated file as using double precision FP insns
uk: -mdouble        позначити створений файл як такий, у якому використовуються інструкції FP з подвійною точністю

en: -mmedia         Mark generated file as using media insns
uk: -mmedia         позначити створений файл як такий, у якому використовуються мультимедійні інструкції

en: -mmuladd        Mark generated file as using multiply add/subtract insns
uk: -mmuladd        позначити створений файл як такий, що використовує декілька інструкцій додавання і віднімання

en: -mpack          Allow instructions to be packed
uk: -mpack          дозволити пакування інструкцій

en: -mno-pack       Do not allow instructions to be packed
uk: -mno-pack       не дозволяти пакування інструкцій

en: -mpic           Mark generated file as using small position independent code
uk: -mpic           позначити створений файл як такий, що використовує малий незалежний від позиції код

en: -mPIC           Mark generated file as using large position independent code
uk: -mPIC           позначити створений файл як такий, що використовує великий незалежний від позиції код

en: -mlibrary-pic   Mark generated file as using position independent code for libraries
uk: -mlibrary-pic   позначити створений файл як такий, що використовує незалежний до позиції код для бібліотек

en: -mfdpic         Assemble for the FDPIC ABI
uk: -mfdpic         зібрати для FDPIC ABI

en: -mnopic         Disable -mpic, -mPIC, -mlibrary-pic and -mfdpic
uk: -mnopic         вимкнути -mpic, -mPIC, -mlibrary-pic і -mfdpic

en:                 Record the cpu type
uk:                 записати тип процесора

en: -mtomcat-stats  Print out stats for tomcat workarounds
uk: -mtomcat-stats  вивести дані щодо виправлень для tomcat

en: -mtomcat-debug  Debug tomcat workarounds
uk: -mtomcat-debug  виконувати діагностику обходів tomcat

en: VLIW packing used for -mno-pack
uk: для -mno-pack використано пакування VLIW

en: Instruction not supported by this architecture
uk: Підтримки інструкції для цієї архітектури не передбачено

en: VLIW packing constraint violation
uk: порушення обмеження пакування VLIW

en: Relocation %s is not safe for %s
uk: Пересування %s для %s не є безпечним

en: expecting register
uk: мало бути вказано регістр

en: illegal register number
uk: некоректний номер регістра

en: unknown opcode %s
uk: невідомий код операції %s

en: unknown width specifier '.%c'
uk: невідомий специфікатор ширини «.%c»

en: internal error in argument parsing
uk: внутрішня помилка у обробці аргументів

en: expected comma separator
uk: мало бути використано роздільник-кому

en: extra stuff on line ignored
uk: зайві дані у рядку проігноровано

en: bad call to md_atof
uk: помилковий виклик md_atof

en: FT32 options:
uk: Параметри FT32:

en: 
    -no-relax		don't relax relocations
uk: 
    -no-relax		не оптимізувати переміщення

note: These macros must be defined, but is will be a fatal assembler error if we ever hit them.
en: estimate size
uk: оцінювання розміру

en: new section '%s' defined without attributes - this might cause problems
uk: новий розділ «%s» визначено без атрибутів — це може призвести до проблем

en: Reg not valid for H8/300
uk: Регістр не є коректним для H8/300

en: invalid operand size requested
uk: надіслано запит на використання некоректного розміру операнда

en: Invalid register list for ldm/stm
uk: Некоректний список регістрів для ldm/stm

en: mismatch between register and suffix
uk: невідповідність між регістром і суфіксом

en: invalid suffix after register.
uk: некоректний суфікс після запису регістра.

en: address too high for vector table jmp/jsr
uk: адреса є надто високою для таблиці векторів jmp/jsr

en: Wrong size pointer register for architecture.
uk: Помилковий розмір регістра вказівників для архітектури.

en: expected @(exp, reg16)
uk: мало бути @(вираз, регістр16)

en: expected .L, .W or .B for register in indexed addressing mode
uk: очікувалося .L, .W або .B для регістра у індексованому режимі адресування

en: expected valid addressing mode for mova: "@(disp, ea.sz),ERn"
uk: очікувався коректний режим адресування для mova: "@(disp, ea.sz),ERn"

en: expected register
uk: мало бути використано регістр

en: expected closing paren
uk: не вистачає кінцевої дужки

en: can't use high part of register in operand %d
uk: не можна використовувати вищу частину регістра у операнді %d

en: Opcode `%s' with these operand types not available in %s mode
uk: Код операції «%s» з цими типами операндів недоступний у режимі %s

en: mismatch between opcode size and operand size
uk: невідповідність між розміром коду операції та розміром операнда

en: operand %s0x%lx out of range.
uk: операнд %s0x%lx перебуває за межами припустимого діапазону.

en: Can't work out size of operand.
uk: Не вдалося обчислити розмір операнда.

en: Opcode `%s' with these operand types not available in H8/300 mode
uk: Код операції «%s» з цими типами операндів недоступний у режимі H8/300

en: Opcode `%s' with these operand types not available in H8/300H mode
uk: Код операції «%s» з цими типами операндів недоступний у режимі H8/300H

en: Opcode `%s' with these operand types not available in H8/300S mode
uk: Код операції «%s» з цими типами операндів недоступний у режимі H8/300S

en: Need #1 or #2 here
uk: Тут мало бути #1 або #2

en: #4 not valid on H8/300.
uk: #4 не є коректним на H8/300.

en: branch operand has odd offset (%lx)
uk: операнд гілки має непарне зміщення (%lx)

en: destination operand must be 16 bit register
uk: операндом призначення має бути 16-бітовий регістр

en: source operand must be 8 bit register
uk: операндом-джерелом має бути 8-бітовий регістр

en: destination operand must be 16bit absolute address
uk: операндом призначення має бути 16-бітова абсолютна адреса

en: destination operand must be 8 bit register
uk: операндом призначення має бути 8-бітовий регістр

en: source operand must be 16bit absolute address
uk: операндом-джерелом має бути 16-бітова абсолютна адреса

note: This seems more sane than saying "too many operands".  We'll get here only if the trailing trash starts with a comma.
en: invalid operands
uk: некоректні операнди

en: operand/size mis-match
uk: невідповідність між операндом і розміром

en: unknown opcode
uk: невідомий код операції

en: invalid operand in ldm
uk: некоректний операнд у ldm

en: invalid operand in stm
uk: некоректний операнд у stm

en: Invalid argument to --mach option: %s
uk: Некоректний аргумент параметра --mach: %s

en:  H8300-specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера H8300:

en:   -mach=<name>             Set the H8300 machine type to one of:
                               h8300h, h8300hn, h8300s, h8300sn, h8300sx, h8300sxn
uk:   -mach=<назва>            Встановити тип комп’ютера H8300 у одне з таких значень:
                               h8300h, h8300hn, h8300s, h8300sn, h8300sx, h8300sxn

en:   -h-tick-hex              Support H'00 style hex constants
uk:   -h-tick-hex              підтримувати шістнадцяткові сталі у стилі H'00

en: call to tc_aout_fix_to_chars
uk: виклик tc_aout_fix_to_chars

en: call to md_convert_frag
uk: виклик md_convert_frag

en: call to md_estimate_size_before_relax
uk: виклик md_estimate_size_before_relax

en: Unexpected reference to a symbol in a non-code section
uk: Неочікуване посилання на символ у розділі, який не призначено для коду

en: Cannot represent relocation type %s
uk: Не вдалося представити тип пересування %s

note: Simple range checking for FIELD against HIGH and LOW bounds. IGNORE is used to suppress the error message. Variant of CHECK_FIELD for use in md_apply_fix and other places where the current file and line number are not valid.
en: Field out of range [%d..%d] (%d).
uk: Значення у полі лежить поза межами припустимого діапазону [%d..%d] (%d).

note: Simple alignment checking for FIELD against ALIGN (a power of two). IGNORE is used to suppress the error message.
en: Field not properly aligned [%d] (%d).
uk: Поле не вирівняно належним чином [%d] (%d).

en: Missing .exit
uk: Не вистачає .exit

en: Missing .procend
uk: Не вистачає .procend

en: Invalid field selector.  Assuming F%%.
uk: Некоректний варіант поля. Припускаємо F%%.

en: Bad segment in expression.
uk: Помилковий відрізок у виразі.

en: Invalid Nullification: (%c)
uk: Некоректне занулення: (%c)

en: Cannot handle fixup
uk: Не вдалося обробити адресну прив’язку

en:   -Q                      ignored
uk:   -Q                      буде проігноровано

en:   -c                      print a warning if a comment is found
uk:   -c                      вивести попередження, якщо знайдено коментар

en: no hppa_fixup entry for fixup type 0x%x
uk: немає запису hppa_fixup для типу адресної прив’язки 0x%x

en: Unknown relocation encountered in md_apply_fix.
uk: Виявлено невідоме пересування у md_apply_fix.

en: Undefined register: '%s'.
uk: Невизначений регістр: «%s».

en: Non-absolute symbol: '%s'.
uk: Неабсолютний символ: «%s».

en: Undefined absolute constant: '%s'.
uk: Невизначена абсолютна стала: «%s».

en: could not update architecture and machine
uk: не вдалося оновити дані щодо архітектури і комп’ютера

en: Invalid FP Compare Condition: %s
uk: Некоректна умова порівняння FP: %s

en: Invalid FTEST completer: %s
uk: Некоректний завершувач FTEST: %s

en: Invalid FP Operand Format: %3s
uk: Некоректний формат операнда FP: %3s

en: Bad segment (should be absolute).
uk: Помилковий сегмент (має бути абсолютним).

en: Invalid argument location: %s
uk: Некоректне розташування аргументу: %s

en: Invalid argument description: %d
uk: Некоректний опис аргументу: %d

en: Invalid Indexed Load Completer.
uk: Некоректний індексований завершувач завантаження.

en: Invalid Indexed Load Completer Syntax.
uk: Некоректний синтаксис індексованого завершувача завантаження.

en: Invalid Short Load/Store Completer.
uk: Некоректний короткий доповнювач завантаження або збереження.

en: Invalid Store Bytes Short Completer
uk: Некоректний короткий доповнювач збережених байтів

en: Invalid left/right combination completer
uk: Некоректний завершувач комбінації ліворуч/праворуч

en: Invalid permutation completer
uk: Некоректний завершувач переставляння

en: Invalid Add Condition: %s
uk: Некоректна умова додавання: %s

en: Invalid Add and Branch Condition
uk: Некоректна умова додавання і відгалуження

en: Invalid Compare/Subtract Condition
uk: Некоректна умова порівняння/віднімання

en: Invalid Branch On Bit Condition: %c
uk: Некоректна умова відгалуження на біті: %c

en: Missing Branch On Bit Condition
uk: Пропущено умову відгалуження на біті

en: Invalid Compare/Subtract Condition: %s
uk: Некоректна умова порівняння/віднімання: %s

en: Invalid Compare and Branch Condition
uk: Некоректна умова порівняння і відгалуження

en: Invalid Logical Instruction Condition.
uk: Некоректна умова логічної інструкції.

en: Invalid Shift/Extract/Deposit Condition.
uk: Некоректна умова Shift/Extract/Deposit.

en: Invalid Unit Instruction Condition.
uk: Некоректна умова модульної інструкції.

en: Branch to unaligned address
uk: Відгалуження на невирівняну адресу

en: Invalid SFU identifier
uk: Некоректний ідентифікатор SFU

en: Invalid COPR identifier
uk: Некоректний ідентифікатор COPR

en: Invalid Floating Point Operand Format.
uk: Некоректний формат операнда з рухомою крапкою.

en: Invalid register for single precision fmpyadd or fmpysub
uk: Некоректний регістр для fmpyadd або fmpysub з одинарною точністю

en: Invalid operands %s
uk: Некоректні операнди %s

en: Immediates %d and %d will give undefined behavior.
uk: Значення пришвидшеного використання %d і %d призведуть до невизначеної поведінки.

en: Missing function name for .PROC (corrupted label chain)
uk: Пропущено назву функції для .PROC (пошкоджено ланцюжок міток)

en: Missing function name for .PROC
uk: Пропущено назву функції для .PROC

en: Argument to .BLOCK/.BLOCKZ must be between 0 and 0x3fffffff
uk: Аргументом .BLOCK/.BLOCKZ має бути число від 0 до 0x3fffffff

en: Invalid .CALL argument: %s
uk: Некоректний аргумент .CALL: %s

en: .callinfo is not within a procedure definition
uk: .callinfo перебуває поза визначенням процедури

en: FRAME parameter must be a multiple of 8: %d
uk: Параметр FRAME має бути кратним до 8: %d

en: Value for ENTRY_GR must be in the range 3..18
uk: Значення ENTRY_GR має належати діапазону від 3 до 18

en: Value for ENTRY_FR must be in the range 12..21
uk: Значення ENTRY_FR має належати діапазону від 12 до 21

en: Value for ENTRY_SR must be 3
uk: Значенням ENTRY_SR має бути 3

en: Invalid .CALLINFO argument: %s
uk: Некоректний аргумент .CALLINFO: %s

en: The .ENTER pseudo-op is not supported
uk: Підтримки псевдооператора .ENTER не передбачено

en: Misplaced .entry. Ignored.
uk: Помилково розташована інструкція .entry. Проігноровано.

en: Missing .callinfo.
uk: Пропущено .callinfo.

en: .REG expression must be a register
uk: Вираз .REG має бути регістром

en: bad or irreducible absolute expression; zero assumed
uk: помилковий або неспрощуваний абсолютний вираз, припускаємо нульове значення

en: .REG must use a label
uk: .REG має використовувати мітку

en: .EQU must use a label
uk: .EQU має використовувати мітку

en: Symbol '%s' could not be created.
uk: Не вдалося створити символ «%s».

en: .EXIT must appear within a procedure
uk: .EXIT має бути вказано у процедурі

en: Missing .callinfo
uk: Пропущено .callinfo

en: No .ENTRY for this .EXIT
uk: Немає .ENTRY для цього .EXIT

en: Using ENTRY rather than CODE in export directive for %s
uk: Використовуємо ENTRY замість CODE у директиві експортування для %s

en: Undefined .EXPORT/.IMPORT argument (ignored): %s
uk: Невизначений аргумент .EXPORT/.IMPORT (проігноровано): %s

en: Cannot define export symbol: %s
uk: Не вдалося визначити символ експортування: %s

en: Missing label name on .LABEL
uk: Пропущено назву мітки у .LABEL

en: extra .LABEL arguments ignored.
uk: зайві аргументи .LABEL проігноровано.

en: The .LEAVE pseudo-op is not supported
uk: Підтримки псевдооператора .LEAVE не передбачено

en: Unrecognized .LEVEL argument
uk: Нерозпізнаний аргумент .LEVEL

en: Cannot define static symbol: %s
uk: Не вдалося визначити статичний символ: %s

en: Nested procedures
uk: Вкладені процедури

en: Cannot allocate unwind descriptor
uk: Не вдалося розмістити дескриптор розгортання

en: misplaced .procend
uk: помилкове розташування .procend

en: Missing .callinfo for this procedure
uk: Пропущено .callinfo для цієї процедури

en: Missing .EXIT for a .ENTRY
uk: Пропущено .EXIT для .ENTRY

en: Not in a space.
uk: Не у просторі.

en: Not in a subspace.
uk: Не у підпросторі.

en: Invalid .SPACE argument
uk: Некоректний аргумент .SPACE

en: Can't change spaces within a procedure definition. Ignored
uk: Неможливо змінити простори у визначені процедури. Проігноровано.

en: Undefined space: '%s' Assuming space number = 0.
uk: Невизначений простір: «%s». Припускаємо номер простору = 0.

en: Must be in a space before changing or declaring subspaces.
uk: Має бути у просторі, перш ніж можна буде змінювати або оголошувати підпростори.

en: Can't change subspaces within a procedure definition. Ignored
uk: Неможливо змінювати підпростори у межах визначення процедури. Проігноровано.

en: Parameters of an existing subspace can't be modified
uk: Параметри наявного підпростору не може бути змінено

en: Alignment must be a power of 2
uk: Вирівнювання має бути степенем 2

en: FIRST not supported as a .SUBSPACE argument
uk: Підтримки FIRST як аргументу .SUBSPACE не передбачено

en: Invalid .SUBSPACE argument
uk: Некоректний аргумент .SUBSPACE

en: Internal error: Unable to find containing space for %s.
uk: Внутрішня помилка: неможливо знайти вміщений простір для %s.

en: -R option not supported on this target.
uk: Підтримки -R для цього призначення не передбачено.

en: internal error: losing opcode: `%s' "%s"
uk: внутрішня помилка: код операції з втратою: «%s» «%s»

en: Broken assembler.  No assembly attempted.
uk: Непрацездатний асемблер. Спробу збирання перервано.

en: i386_output_nops called to generate nops of at most %d bytes!
uk: i386_output_nops викликано для створення NOP для не більше за %d байтів!

en: invalid single nop size: %d (expect within [0, %d])
uk: некоректний розмір одинарного nop: %d (мав бути у діапазоні [0, %d])

en: jump over nop padding out of range
uk: перестрибування доповнення командами nop за межі припустимого діапазону

en: 0x%<PRIx64> shortened to 0x%<PRIx64>
uk: 0x%<PRIx64> скорочено до 0x%<PRIx64>

en: same type of prefix used twice
uk: префікс того самого типу використано двічі

en: 64bit mode not supported on `%s'.
uk: 64-бітовий режим не підтримується у «%s».

en: 32bit mode not supported on `%s'.
uk: 32-бітовий режим не підтримується у «%s».

en: bad argument to syntax directive.
uk: помилковий аргумент директиви синтаксису.

en: bad argument to %s_check directive.
uk: помилковий аргумент директиви %s_check.

en: missing argument for %s_check directive
uk: пропущено аргумент директиви %s_check

en: `%s' is not supported on `%s'
uk: «%s» не підтримується на «%s»

en: missing cpu architecture
uk: не вказано архітектуру процесора

en: .arch stack is empty
uk: стек .arch є порожнім

en: this `.arch pop' requires `.code%u%s' to be in effect
uk: це «.arch pop» потребує вмикання «.code%u%s»

en: Unrecognized vector size specifier
uk: Невідомий специфікатор розміру вектора

en: no such architecture: `%s'
uk: немає такої архітектури: «%s»

en: no such architecture modifier: `%s'
uk: немає такого модифікатора архітектури: «%s»

en: Intel MCU is 32bit ELF only
uk: Intel MCU є лише 32-бітовим ELF

en: unknown architecture
uk: невідома архітектура

en: there are no pc-relative size relocations
uk: немає пересувань за розміром відносно PC

en: unknown relocation (%u)
uk: невідоме пересування (%u)

en: %u-byte relocation cannot be applied to %u-byte field
uk: %u-байтове пересування не можна застосовувати до %u-байтового поля

en: non-pc-relative relocation for pc-relative field
uk: пересування не відносно лічильника команди у полі, яке є відносним щодо лічильника команд

en: relocated field and relocation type differ in signedness
uk: поле пересування та тип пересування відрізняються за можливістю використання знаку

en: there are no unsigned pc-relative relocations
uk: немає пересувань без знаку відносно PC

en: cannot do %u byte pc-relative relocation
uk: не вдалося виконати пересування відносно лічильника команд на %u байт

en: cannot do %s %u byte relocation
uk: не вдалося виконати %s %u-байтове пересування

en: ambiguous broadcast for `%s', using %u-bit form
uk: неоднозначна трансляція для «%s», використовуємо %u-бітову форму

en: can't encode register '%s%s' in an instruction requiring REX/REX2 prefix
uk: не можна закодувати регістр «%s%s» у інструкції, що потребує префікса REX/REX2.

en: invalid instruction `%s' after `%s'
uk: некоректна інструкція «%s» після «%s»

en: missing `lock' with `%s'
uk: пропущено «lock» з «%s»

en: instruction `%s' after `xacquire' not allowed
uk: не можна використовувати інструкцію «%s» після «xacquire»

en: memory destination needed for instruction `%s' after `xrelease'
uk: потрібне призначення у пам’яті для інструкції «%s» після «xrelease»

en: `%s` changes flags which would affect control flow behavior
uk: «%s» змінює прапорці, які можуть вплинути на поведінку керування потоком даних

en: indirect `%s` with memory operand should be avoided
uk: слід уникати поєднання опосередкованого «%s» із операндами пам'яті

en: `%s` skips -mlfence-before-indirect-branch on `%s`
uk: «%s» скасовує -mlfence-before-indirect-branch на «%s»

en: `%s` skips -mlfence-before-ret on `%s`
uk: «%s» пропускає -mlfence-before-ret у «%s»

note: A non-zero addend in jump/JCC target makes control-flow tracking difficult.  Skip SCFI for now.
en: SCFI: `%s' insn with non-zero addend to sym not supported
uk: SCFI: «%s» підтримки інструкцій з ненульовим доданком для sym не передбачено

en: SCFI: unsupported APX op %#x may cause incorrect CFI
uk: SCFI: непідтримуваний оператор APX %#x може спричиняти некоректний CFI

en: SCFI: unhandled op %#x may cause incorrect CFI
uk: SCFI: непридатна до обробки операція %#x може спричиняти некоректний CFI

en: SCFI: unexpected op %#x may cause incorrect CFI
uk: SCFI: неочікувана операція %#x може спричиняти некоректний CFI

en: operand size mismatch
uk: невідповідність розмірів операндів

en: operand type mismatch
uk: невідповідність типів операндів

en: register type mismatch
uk: невідповідність типів регістрів

en: number of operands mismatch
uk: невідповідність кількостей операндів

en: invalid instruction suffix
uk: некоректний суфікс інструкції

en: constant doesn't fit in 4 bits
uk: стала не вміщається у 4 біти

en: unsupported with Intel mnemonic
uk: не підтримується у мнемосхемі Intel

en: unsupported syntax
uk: непідтримуваний суфікс

en: extended GPR cannot be used as base/index
uk: розширений GPR не можна використовувати як основу/індекс

en: unsupported instruction `%s'
uk: непідтримувана інструкція «%s»

en: `%s' is not supported on `%s%s'
uk: підтримки «%s» у «%s%s» не передбачено

en: `%s%c' is not supported in 64-bit mode
uk: підтримки «%s%c» у 64-бітовому режимі не передбачено

en: `%s%c' is only supported in 64-bit mode
uk: підтримку «%s%c» передбачено лише у 64-бітовому режимі

en: `%s' is not supported in 64-bit mode
uk: підтримки «%s» у 64-бітовому режимі не передбачено

en: `%s' is only supported in 64-bit mode
uk: підтримку «%s» передбачено лише у 64-бітовому режимі

en: no VEX/XOP encoding
uk: немає кодування VEX/XOP

en: no EVEX encoding
uk: немає кодування EVEX

en: invalid SIB address
uk: некоректна адреса SIB

en: invalid VSIB address
uk: некоректна адреса VSIB

en: mask, index, and destination registers must be distinct
uk: регістри маски, індексу і призначенням мають бути явними

en: all tmm registers must be distinct
uk: усі регістри tmm мають бути явними

en: destination and source registers must be distinct
uk: регістри призначення і джерела мають бути різними

en: two dest registers must be distinct
uk: два регістри призначення має бути явними

en: rex2 pseudo prefix cannot be used
uk: не можна використовувати псевдопрефікс rex2

en: unsupported vector index register
uk: непідтримуваний регістр векторного індексу

en: unsupported broadcast
uk: непідтримувана трансляція

en: broadcast is needed for operand of such type
uk: для операнда такого типу потрібна трансляція

en: unsupported masking
uk: непідтримуване маскування

en: mask not on destination operand
uk: маска не у операнді призначення

en: default mask isn't allowed
uk: не можна використовувати типову маску

en: unsupported static rounding/sae
uk: непідтримуване статичне округлення/sae

en: vector size above %u required for `%s'
uk: потрібен розмір вектора, що перевищує %u, для «%s»

en: 'rsp' register cannot be used
uk: не можна використовувати регістр «rsp»

en: internal error
uk: внутрішня помилка

en: %s for `%s'
uk: %s для «%s»

en: SSE instruction `%s' is used
uk: Використано інструкцію SSE «%s»

en: expecting lockable instruction after `lock'
uk: очікуємо на придатну до блокування інструкцію після «lock»

en: data size prefix invalid with `%s'
uk: префікс розміру даних є некоректним з «%s»

en: TLS relocation cannot be used with `%s'
uk: пересування TLS не можна використовувати з «%s»

en: expecting valid branch instruction after `bnd'
uk: очікувалася коректна інструкція відгалуження після «bnd»

en: expecting indirect branch instruction after `notrack'
uk: очікувалася коректна інструкція опосередкованого відгалуження після «notrack»

en: 32-bit address isn't allowed in 64-bit MPX instructions.
uk: 32-бітову адресу не можна використовувати у 64-бітових інструкціях MPX.

en: 16-bit address isn't allowed in MPX instructions
uk: 16-бітову адресу не можна використовувати у інструкціях MPX

en: replacing `rep'/`repe' prefix by `bnd'
uk: замінюємо префікс «rep»/«repe» на «bnd»

en: input/output port address isn't allowed with `%s'
uk: не можна вказувати адресу вхідного-вихідного порту не можна використовувати з «%s»

en: '%s' only supports RIP-relative address
uk: підтримку «%s» передбачено лише для відносних щодо RIP адрес

note: UnixWare fsub no args is alias for fsubp, fadd -> faddp, etc.
en: translating to `%sp'
uk: переносимо до «%sp»

en: instruction `%s' isn't supported outside of protected mode.
uk: підтримки інструкції «%s» поза захищеним режимом не передбачено.

en: REX prefix invalid with `%s'
uk: префікс REX є некоректним у поєднанні із «%s»

en: {rex2} prefix invalid with `%s'
uk: префікс {rex2} є некоректним у поєднанні із «%s»

en: no such instruction: `%s'
uk: немає такої інструкції: «%s»

en: invalid character %s in mnemonic
uk: некоректний символ %s у мнемосхемі

en: expecting prefix; got nothing
uk: мало бути вказано префікс; втім, нічого не вказано

en: expecting mnemonic; got nothing
uk: мало бути вказано мнемосхему; втім, нічого не вказано

en: redundant %s prefix
uk: зайвий префікс %s

en: ignoring `.s' suffix due to earlier `{%s}'
uk: ігноруємо суфікс «.s» через попереднє «{%s}»

en: ignoring `.d8' suffix due to earlier `{disp<N>}'
uk: ігноруємо суфікс «.d8» через попереднє «{disp<N>}»

en: ignoring `.d32' suffix due to earlier `{disp<N>}'
uk: ігноруємо суфікс «.d32» через попереднє «{disp<N>}»

en: found `%sd'; assuming `%sl' was meant
uk: знайдено «%sd»; припускаємо, що мали на увазі «%sl»

en: invalid character %s before operand %d
uk: некоректний символ %s перед операндом %d

en: unbalanced double quotes in operand %d.
uk: незбалансовані подвійні лапки у операнді %d.

en: unbalanced parenthesis in operand %d.
uk: незбалансована дужка у операнді %d.

en: invalid character %s in operand %d
uk: некоректний символ %s у операнді %d

en: spurious operands; (%d operands/instruction max)
uk: фальшиві операнди; (макс. кількість — %d операндів/інструкцію)

en: too many memory references for `%s'
uk: занадто багато посилань на пам’ять для «%s»

en: expecting operand after ','; got nothing
uk: після «,» мало бути вказано операнд; втім, не вказано нічого

en: expecting operand before ','; got nothing
uk: перед «,» мало бути вказано операнд; втім, не вказано нічого

en: 0x%<PRIx64> out of range of signed 32bit displacement
uk: 0x%<PRIx64> поза межами припустимого діапазону 32-бітового переміщення зі знаком

en: mask, index, and destination registers should be distinct
uk: регістри маски, індексу і призначенням мають бути явними

en: index and destination registers should be distinct
uk: регістри індексу і призначення мають бути явними

en: indirect %s without `*'
uk: непряма команда %s без «*»

note: Warn them that a data or address size prefix doesn't affect assembly of the next line of code.
en: stand-alone `%s' prefix
uk: непов’язаний префікс «%s»

en: `%s' operand %u must use `%ses' segment
uk: операнд %2$u «%1$s» має використовувати сегмент «%3$s»

en: generating 16-bit `iret' for .code16gcc directive
uk: створюємо 16-бітовий «iret» для команди .code16gcc

en: generating 32-bit `%s', unlike earlier gas versions
uk: створюємо 32-бітовий «%s», на відміну від попередніх версій gas

en: ambiguous operand size for `%s'
uk: неоднозначний розмір операнда для «%s»

en: no instruction mnemonic suffix given and no register operands; can't size `%s'
uk: не вказано суфікс мнемоніки інструкції та операнди регістрів; вимірювання розміру «%s» неможливе

en: %s; using default for `%s'
uk: %s; використовуємо типовий для «%s»

en: ambiguous operand size
uk: неоднозначний розмір операнда

en: no instruction mnemonic suffix given and no register operands
uk: не вказано суфікс мнемоніки інструкції та операнди регістрів

en: 16-bit addressing unavailable for `%s'
uk: 16-бітове адресування є недоступним для «%s»

en: invalid register operand size for `%s'
uk: некоректний розмір регістрового операнда для «%s»

note: Any other register is bad.
en: `%s%s' not allowed with `%s%c'
uk: «%s%s» не можна використовувати з «%s%c»

note: Prohibit these changes in the 64bit mode, since the lowering is more complicated.
en: incorrect register `%s%s' used with `%c' suffix
uk: некоректний регістр «%s%s» використано з суфіксом «%c»

en: no instruction mnemonic suffix given; can't determine immediate size
uk: не вказано суфікса мнемосхеми інструкції; визначення безпосереднього розміру неможливе

en: source register `%s%s' implicitly denotes `%s%.3s%u' to `%s%.3s%u' source group in `%s'
uk: регістр джерела, «%s%s», неявним чином призначає «%s%.3s%u» до групи джерел «%s%.3s%u» у «%s»

note: Reversed arguments on faddp or fmulp.
en: translating to `%s %s%s,%s%s'
uk: виконуємо перенесення до «%s %s%s,%s%s»

note: Extraneous `l' suffix on fp insn.
en: translating to `%s %s%s'
uk: виконуємо перенесення «%s %s%s»

en: you can't `%s %s%s'
uk: не можна виконувати «%s %s%s»

en: segment override on `%s' is ineffectual
uk: перевизначення сегментів у «%s» є безрезультатним

en: relaxable branches not supported in absolute section
uk: У абсолютному розділі не передбачено підтримку придатних до оптимізації гілок

en: skipping prefixes on `%s'
uk: пропускаємо префікси для «%s»

en: 16-bit jump out of range
uk: 16-бітовий перехід за межі припустимого діапазону

en: `%s` skips -malign-branch-boundary on `%s`
uk: «%s» пропускає -malign-branch-boundary у «%s»

en: use .code16 to ensure correct addressing mode
uk: використовуйте .code16 для забезпечення належного режиму адресування

en: Cannot convert `%s' in 16-bit mode
uk: Не можна перетворювати «%s» у 16-бітовому режимі

en: Cannot convert `%s' with `-momit-lock-prefix=yes' in effect
uk: Неможливо перетворити «%s», якщо використано «-momit-lock-prefix=yes»

en: pseudo prefix without instruction
uk: префікс pseudo без інструкції

en: instruction length of %u bytes exceeds the limit of 15
uk: довжина інструкції у %u байтів перевищує обмеження у 15 байтів

en: @%s reloc is not supported with %d-bit output format
uk: підтримки пересування @%s у %d-бітовому форматі виведення не передбачено

en: missing or invalid expression `%s'
uk: не вказано вираз «%s» або вказано некоректний вираз

en: invalid PLT expression `%s'
uk: некоректне розширення PLT «%s»

en: pseudo-prefix conflicts with encoding specifier
uk: псевдопрефікс суперечить специфікатору кодування

en: illegal prefix used with VEX/XOP/EVEX
uk: використано некоректний префікс з VEX/XOP/EVEX

en: opcode residual (%#<PRIx64>) too wide
uk: залишок коду операції (%#<PRIx64>) є надто широким

en: too many register/memory operands
uk: забагато операндів з регістрами або пам'яттю

en: too few register/memory operands
uk: замало операндів з регістрами або пам'яттю

en: constant doesn't fit in %d bits
uk: стала не вміщається у %d бітів

en: VSIB unavailable with legacy encoding
uk: VSIB є недоступним із застарілим кодуванням

note: We could allow two register operands, encoding the 2nd one in an 8-bit immediate like for 4-register-operand insns, but that would require ugly fiddling with process_operands() and/or build_modrm_byte().
en: too many register operands with VSIB
uk: забагато операндів регістрів з VSIB

en: can't encode register '%s%s' with VEX/XOP/EVEX
uk: не вдалося закодувати регістр «%s%s» з використанням VEX/XOP/EVEX

en: conflicting .insn operands
uk: конфлікт операндів .insn

en: SCFI: hand-crafting instructions not supported
uk: SCFI: підтримки інструкцій, які створено вручну, не передбачено

en: duplicated `{%s}'
uk: дублювання «{%s}»

en: Unsupported broadcast: `%s'
uk: Непідтримувана трансляція: «%s»

en: `%s%s' can't be used for write mask
uk: «%s%s» не можна використовувати як маску запису

en: invalid write mask `%s'
uk: некоректна маска запису, «%s»

en: duplicated `%s'
uk: дублювання «%s»

en: invalid zeroing-masking `%s'
uk: некоректне занулення-маскування, «%s»

en: missing `}' in `%s'
uk: пропущено «}» у «%s»

note: We don't know this one.
en: unknown vector operation: `%s'
uk: невідома векторна операція: «%s»

en: zeroing-masking only allowed with write mask
uk: маскування нулями дозволено лише з маскою запису

en: at most %d immediate operands are allowed
uk: можна використовувати не більше %d безпосередніх операндів

en: junk `%s' after expression
uk: зайві дані, «%s», після виразу

en: illegal immediate register operand %s
uk: некоректний операнд регістра пришвидшеного використання, %s

en: missing or invalid immediate expression `%s'
uk: не вказано вираз пришвидшеного використання «%s» або вказано некоректний вираз

en: unimplemented segment %s in operand
uk: нереалізований сегмент, %s, у операнді

en: expecting scale factor of 1, 2, 4, or 8: got `%s'
uk: мало бути вказано коефіцієнт масштабування, 1, 2, 4 або 8; втім, вказано «%s»

en: scale factor of %d without an index register
uk: масштабування %d без регістра індексів

en: at most %d displacement operands are allowed
uk: можна використовувати не більше %d операндів пересування

en: missing or invalid displacement expression `%s'
uk: пропущено вираз переміщення «%s» або некоректне переміщення

en: `%s' is not valid here (expected `%c%s%s%c')
uk: «%s» тут є некоректним (мало бути «%c%s%s%c»)

en: `%s' is not a valid %s expression
uk: «%s» не є коректним виразом %s

en: invalid `%s' prefix
uk: некоректний префікс «%s»

en: `%s' cannot be used here
uk: тут не можна використовувати «%s»

en: register scaling is being ignored here
uk: тут масштабування регістрів буде проігноровано

en: Missing '}': '%s'
uk: Пропущено «}»: «%s»

en: Junk after '}': '%s'
uk: Зайві символи після «}»: «%s»

en: bad memory operand `%s'
uk: помилковий операнд пам’яті «%s»

en: junk `%s' after register
uk: зайві дані «%s» після регістра

en: `%s%s' cannot be used here
uk: тут не можна використовувати «%s%s»

en: `%s': misplaced `{%s}'
uk: «%s»: неправильно розташоване «{%s}»

en: bad register name `%s'
uk: помилкова назва регістра, «%s»

en: immediate operand illegal with absolute jump
uk: не можна використовувати операнд пришвидшеного використання у команді абсолютного переходу

en: `%s': RC/SAE operand must follow immediate operands
uk: «%s»: операнд RC/SAE має бути вказано після операндів пришвидшеного використання

en: `%s': misplaced `%s'
uk: «%s»: неправильно розташоване «%s»

en: unbalanced figure braces
uk: неврівноважені фігурні дужки

en: expecting `,' or `)' after index register in `%s'
uk: мало бути вказано «,» або «)» після індексного регістра у «%s»

en: expecting `)' after scale factor in `%s'
uk: мало бути вказано «)» після коефіцієнта масштабування у «%s»

en: expecting index register or scale factor after `,'; got '%c'
uk: після «,» мало бути вказано індексний регістр або коефіцієнт масштабування; маємо «%c»

en: expecting `,' or `)' after base register in `%s'
uk: після базового регістра у «%s» мало бути вказано «,» або «)»

note: It's not a memory operand; argh!
en: invalid char %s beginning operand %d `%s'
uk: некоректний символ %s на початку операнда %d, «%s»

en: %s:%u: add %d%s at 0x%llx to align %s within %d-byte boundary
uk: %s:%u: додаємо %d%s у позиції 0x%llx для вирівнювання %s на %d-байтову межу

en: %s:%u: add additional %d%s at 0x%llx to align %s within %d-byte boundary
uk: %s:%u: додаємо додаткові %d%s у позиції 0x%llx для вирівнювання %s на %d-байтову межу

en: %s:%u: add %d%s-byte nop at 0x%llx to align %s within %d-byte boundary
uk: %s:%u: додаємо %d%s-байтові NOP у позиції 0x%llx для вирівнювання %s на %d-байтову межу

en: long jump required
uk: потрібен довгий перехід

en: jump target out of range
uk: призначення переходу поза межами припустимого діапазону

en: register '%s%s' cannot be used here
uk: тут не можна використовувати регістр «%s%s»

en: invalid -mx86-used-note= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mx86-used-note=: «%s»

en: no compiled in support for x86_64
uk: підтримку x86_64 не було зібрано

en: no compiled in support for 32bit x86_64
uk: підтримку 32b-бітової архітектури x86_64 не зібрано

en: 32bit x86_64 is only supported for ELF
uk: підтримку 32-бітової архітектури x86_64 передбачено лише для ELF

en: no compiled in support for ix86
uk: підтримку ix86 не було зібрано

en: invalid -march= option: `%s'
uk: некоректний параметр -march=: «%s»

en: Unrecognized vector size specifier ignored
uk: Невідомий специфікатор розміру вектора проігноровано

en: invalid -mtune= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mtune=: «%s»

en: invalid -mmnemonic= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mmnemonic=: «%s»

en: invalid -msyntax= option: `%s'
uk: некоректний параметр -msyntax=: «%s»

en: invalid -msse-check= option: `%s'
uk: некоректний параметр -msse-check=: «%s»

en: invalid -moperand-check= option: `%s'
uk: некоректний параметр -moperand-check=: «%s»

en: invalid -mavxscalar= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mavxscalar=: «%s»

en: invalid -mvexwig= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mvexwig=: «%s»

en: invalid -mevexlig= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mevexlig=: «%s»

en: invalid -mevexrcig= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mevexrcig=: «%s»

en: invalid -mevexwig= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mevexwig=: «%s»

en: invalid -momit-lock-prefix= option: `%s'
uk: некоректний параметр -momit-lock-prefix=: «%s»

en: invalid -mfence-as-lock-add= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mfence-as-lock-add=: «%s»

en: invalid -mlfence-after-load= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mlfence-after-load: «%s»

en: invalid -mlfence-before-indirect-branch= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mlfence-before-indirect-branch: «%s»

en: invalid -mlfence-before-ret= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mlfence-before-ret: «%s»

en: invalid -mrelax-relocations= option: `%s'
uk: некоректний параметр -mrelax-relocations=: «%s»

en: invalid -malign-branch-boundary= value: %s
uk: некоректне значення -malign-branch-boundary=: %s

en: invalid -malign-branch-prefix-size= value: %s
uk: некоректне значення -malign-branch-prefix-size=: %s

en: invalid -malign-branch= option: `%s'
uk: некоректний параметр -malign-branch=: «%s»

en:   -Qy, -Qn                ignored
      -V                      print assembler version number
      -k                      ignored
uk:   -Qy, -Qn                буде проігноровано
      -V                      вивести номер версії асемблера
      -k                      буде проігноровано

en:   -n                      do not optimize code alignment
      -O{012s}                attempt some code optimizations
      -q                      quieten some warnings
uk:   -n                      не оптимізувати вирівнювання коду
      -O{012s}                спробувати виконати певну оптимізацію коду
      -q                      придушити деякі з попереджень

en:   -s                      ignored
uk:   -s                      ігнорується

en:   --32/--64/--x32         generate 32bit/64bit/x32 object
uk:   --32/--64/--x32         створити 32-бітовий, 64-бітовий або x32-об'єкт

en:   --32/--64               generate 32bit/64bit object
uk:   --32/--64               створити 32-бітовий/64-бітовий об'єкт

en:   --divide                do not treat `/' as a comment character
uk:   --divide                не вважати «/» символом коментаря

en:   --divide                ignored
uk:   --divide                ігнорується

en:   -march=CPU[,+EXTENSION...]
                              generate code for CPU and EXTENSION, CPU is one of:
uk:   -march=ПРОЦЕСОР[,+РОЗШИРЕННЯ...]
                              створити код для ПРОЦЕСОРА та РОЗШИРЕННЯ. Можливі значення ПРОЦЕСОРА:

en:                           EXTENSION is combination of (possibly "no"-prefixed):
uk:                           РОЗШИРЕННЯ є комбінацією таких значень (із можливим додаванням префікса «no»):

en:   -mtune=CPU              optimize for CPU, CPU is one of:
uk:   -mtune=ПРОЦЕСОР         оптимізувати для процесора ПРОЦЕСОР. Передбачені ПРОЦЕСОРИ:

en:   -msse2avx               encode SSE instructions with VEX prefix
uk:   -msse2avx               кодувати інструкції SSE з префіксом VEX

en:   -muse-unaligned-vector-move
                              encode aligned vector move as unaligned vector move
uk:   -muse-unaligned-vector-move
                              кодувати вирівняне векторне пересування як невирівняне векторне пересування

en:   -msse-check=[none|error|warning] (default: warning)
                              check SSE instructions
uk:   -msse-check=[none|error|warning] (типове значення — warning)
                              перевіряти інструкції SSE

en:   -moperand-check=[none|error|warning] (default: warning)
                              check operand combinations for validity
uk:   -moperand-check=[none|error|warning] (типове значення — warning)
                              перевірити поєднання операндів на чинність

en:   -mavxscalar=[128|256] (default: 128)
                              encode scalar AVX instructions with specific vector
                               length
uk:   -mavxscalar=[128|256] (типове значення — 128)                           закодувати скалярні інструкції AVX на специфічну довжину
                               вектора

en:   -mvexwig=[0|1] (default: 0)
                              encode VEX instructions with specific VEX.W value
                               for VEX.W bit ignored instructions
uk:   -mevexwig=[0|1] (типове значення — 0)                           закодувати інструкції EVEX специфічним значенням EVEX.W
                               для інструкцій EVEX.W з ігноруванням бітів

en:   -mevexlig=[128|256|512] (default: 128)
                              encode scalar EVEX instructions with specific vector
                               length
uk:   -mevexlig=[128|256|512] (типове значення — 128)
                              закодувати скалярні інструкції EVEX на специфічну
                               довжину вектора

en:   -mevexwig=[0|1] (default: 0)
                              encode EVEX instructions with specific EVEX.W value
                               for EVEX.W bit ignored instructions
uk:   -mevexwig=[0|1] (типове значення — 0)                           закодувати інструкції EVEX специфічним значенням EVEX.W
                               для інструкцій EVEX.W з ігноруванням бітів

en:   -mevexrcig=[rne|rd|ru|rz] (default: rne)
                              encode EVEX instructions with specific EVEX.RC value
                               for SAE-only ignored instructions
uk:   -mevexrcig=[rne|rd|ru|rz] (типове значення — rne)
                              кодувати інструкції EVEX за допомогою специфічного значення EVEX.RC
                               для ігнорований інструкцій, придатних лише для SAE

en: (default: att)
uk: (типове значення: att)

en: (default: intel)
uk: (типове значення: intel)

en:                           use AT&T/Intel mnemonic (AT&T syntax only)
uk:                      використовувати мнемоніку AT&T/Intel (лише синтаксис AT&T)

en:   -msyntax=[att|intel] (default: att)
                              use AT&T/Intel syntax
uk:   -msyntax=[att|intel] (типове значення — att)                           використовувати синтаксис AT&T або Intel

en:   -mindex-reg             support pseudo index registers
uk:   -mindex-reg             підтримувати регістри псевдоіндексу

en:   -mnaked-reg             don't require `%%' prefix for registers
uk:   -mnaked-reg             не вимагати префікса «%%» для регістрів

en:   -madd-bnd-prefix        add BND prefix for all valid branches
uk:   -madd-bnd-prefix        додати префікс BND до всіх коректних гілок

en:   -mshared                disable branch optimization for shared code
uk:   -mshared                вимкнути оптимізацію гілок для коду спільного використання

en:                           generate x86 used ISA and feature properties
uk:                           створити використане ISA x86 та властивості можливостей

en:   -mbig-obj               generate big object files
uk:   -mbig-obj               створювати файли із великими об’єктами

en:   -momit-lock-prefix=[no|yes] (default: no)
                              strip all lock prefixes
uk:   -momit-lock-prefix=[no|yes] (типове значення — no)
                              вилучити усі префікси блокування

en:   -mfence-as-lock-add=[no|yes] (default: no)
                              encode lfence, mfence and sfence as
                               lock addl $0x0, (%%{re}sp)
uk:   -mfence-as-lock-add=[no|yes] (типове значення — no)
                              кодувати lfence, mfence і sfence як
                               lock addl $0x0, (%%{re}sp)

en:                           generate relax relocations
uk:                           створити оптимізовані пересування

en:   -malign-branch-boundary=NUM (default: 0)
                              align branches within NUM byte boundary
uk:   -malign-branch-boundary=ЧИСЛО (типове значення: 0)
                              вирівняти гілки на ЧИСЛО-байтову межу

en:   -malign-branch=TYPE[+TYPE...] (default: jcc+fused+jmp)
                              TYPE is combination of jcc, fused, jmp, call, ret,
                               indirect
                              specify types of branches to align
uk:   -malign-branch=ТИП[+ТИП...] (типове значення: jcc+fused+jmp)
                              ТИП є поєднанням із jcc, fused, jmp, call, ret,
                               indirect
                              вказати типи гілок для вирівнювання

en:   -malign-branch-prefix-size=NUM (default: 5)
                              align branches with NUM prefixes per instruction
uk:   -malign-branch-prefix-size=ЧИСЛО (типове значення: 5)
                              вирівняти гілки за допомогою ЧИСЛО префіксів на інструкцію

en:   -mbranches-within-32B-boundaries
                              align branches within 32 byte boundary
uk:   -mbranches-within-32B-boundaries
                              вирівняти гілки на 32-байтову межу

en:   -mlfence-after-load=[no|yes] (default: no)
                              generate lfence after load
uk:   -mlfence-after-load=[no|yes] (типове значення: no)
                              створювати lfence після load

en:   -mlfence-before-indirect-branch=[none|all|register|memory] (default: none)
                              generate lfence before indirect near branch
uk:   -mlfence-before-indirect-branch=[none|all|register|memory] (типове значення: none)
                              створювати lfence до опосередкованого близького відгалуження

en:   -mlfence-before-ret=[none|or|not|shl|yes] (default: none)
                              generate lfence before ret
uk:   -mlfence-before-ret=[none|or|not|shl|yes] (типове значення: none)
                             створювати lfence перед ret

en:   -mamd64                 accept only AMD64 ISA [default]
uk:   -mamd64                 приймати лише ISA AMD64 [типово]

en:   -mintel64               accept only Intel64 ISA
uk:   -mintel64               приймати лише ISA Intel64

en: Intel MCU doesn't support `%s' architecture
uk: У MCU Intel не передбачено підтримки архітектури «%s»

en: SCFI is not supported for this ABI
uk: підтримки SCFI для цього ABI не передбачено

en: Intel MCU is 32bit only
uk: MCU Intel можуть бути лише 32-бітовими

en: invalid %s relocation against register
uk: некоректне пересування %s щодо регістра

en: symbol size computation overflow
uk: переповнення під час спроби обчислення розміру символу

en: can not do %d byte pc-relative relocation
uk: виконання пересування на %d байтів відносно PC неможливе

en: can not do %d byte relocation
uk: виконання пересування на %d байтів неможливе

en: cannot represent relocation type %s in x32 mode
uk: Не вдалося представити тип пересування %s у режимі x32

en: cannot represent relocation type %s
uk: не вдалося представити тип пересування %s

en: bad .section directive: want a,l,w,x,M,S,G,T in string
uk: помилкова директива .section: потрібне a,l,w,x,M,S,G,T у рядку

en: bad .section directive: want a,w,x,M,S,G,T in string
uk: помилкова директива .section: потрібне a,w,x,M,S,G,T у рядку

en: .largecomm supported only in 64bit mode, producing .comm
uk: підтримку .largecomm передбачено лише у 64-бітовому режимі, створюємо .comm

en: bad .section directive: want a,o,s,w,x,M,S,G,T in string
uk: помилкова директива .section: потрібне a,o,s,w,x,M,S,G,T у рядку

en: Size of frame exceeds maximum of 96 registers
uk: Розмір кадру перевищує максимум у 96 регістрів

en: Size of rotating registers exceeds frame size
uk: Розмір регістрів обертання перевищує розмір кадру

en: Unwind directive not followed by an instruction.
uk: За директивою розгортання не вказано інструкції.

en: qualifying predicate not followed by instruction
uk: після предиката оцінки немає інструкції

en: expected ',' after section name
uk: після назви розділу мало бути використано «,»

en: expected ',' after symbol name
uk: після назви символу мало бути «,»

en: expected ',' after symbol size
uk: після розміру символу мало бути вказано «,»

en: record type is not valid
uk: тип запису є некоректним

en: Invalid record type for P3 format.
uk: Некоректний тип запису для формату P3.

en: Invalid record type for format P6
uk: Некоректний тип запису для формату P6

en: Invalid record type for format B1
uk: Некоректний тип запису для формату B1

en: Invalid record type for format X1
uk: Некоректний тип запису для формату X1

en: Invalid record type for format X3
uk: Некоректний тип запису для формату X3

en: Previous .save incomplete
uk: Попередня директива .save є неповною

en: spill_mask record unimplemented.
uk: Запис spill_mask є нереалізованим.

en: Ignoring attempt to spill beyond end of region
uk: Ігноруємо спробу вийти за кінець діапазону

en: Only constant space allocation is supported
uk: Передбачено підтримку отримання лише сталих об’ємів пам’яті

en: Only constant offsets are supported
uk: Передбачено підтримку лише сталих відступів

en: Section switching in code is not supported.
uk: Підтримки перемикання розділів у коді не передбачено.

en: Insn slot not set in unwind record.
uk: У записі розгортання не встановлено слоту інструкції.

en: frgr_mem record before region record!
uk: Запис frgr_mem перед записом області!

en: fr_mem record before region record!
uk: Запис fr_mem перед записом області!

en: gr_mem record before region record!
uk: Запис gr_mem перед записом області!

en: br_mem record before region record!
uk: Запис br_mem перед записом області!

en: gr_gr record before region record!
uk: Запис gr_gr перед записом області!

en: br_gr record before region record!
uk: Запис br_gr перед записом області!

en: First operand to .%s must be a predicate
uk: Першим операндом .%s має бути предикатив

en: Pointless use of p0 as first operand to .%s
uk: Безглузде використання p0 як першого операнда .%s

en: Operand %d to .%s must be a preserved register
uk: Операндом %d .%s має бути зарезервований регістр

en: Operand %d to .%s must be a writable register
uk: Операндом %d .%s має бути придатний до запису регістр

en: Radix `%s' unsupported or invalid
uk: Підтримки основи «%s» не передбачено або основа є некоректною

en: .%s outside of %s
uk: .%s поза межами %s

en: Tags on unwind pseudo-ops aren't supported, yet
uk: Підтримки теґів у псевдоопераціях розгортання ще не передбачено

en: First operand to .fframe must be a constant
uk: Перший операнд .fframe має бути сталим

en: First operand to .vframe must be a general register
uk: Перший операнд .vframe має бути регістром загального користування

en: Operand of .vframe contradicts .prologue
uk: Операнд .vframe суперечить .prologue

en: .vframepsp is meaningless, assuming .vframesp was meant
uk: .vframepsp не має сенсу, припускаємо, що малося на увазі .vframesp

en: Operand to .vframesp must be a constant (sp-relative offset)
uk: Операнд .vframesp має бути сталим (зсув має бути відносно sp)

en: First operand to .save not a register
uk: Перший операнд .save не є регістром

en: Second operand to .save not a valid register
uk: Другий операнд .save не є коректним регістром

en: Second operand of .save contradicts .prologue
uk: Другий операнд .save суперечить .prologue

en: First operand to .save not a valid register
uk: Перший операнд .save не є коректним регістром

en: First operand to .restore must be stack pointer (sp)
uk: Першим операндом .restore має бути вказівник стека (sp)

en: Second operand to .restore must be a constant >= 0
uk: Другим операндом .restore має бути стала >= 0

en: Epilogue count of %lu exceeds number of nested prologues (%u)
uk: Кількість епілогів, %lu, перевищує кількість вкладених прологів (%u)

en: Illegal section name `%s' (causes unwind section name clash)
uk: Некоректна назва розділу «%s» (спричиняє конфлікт розпакованих назв розділів)

en: First operand to .altrp not a valid branch register
uk: Перший операнд .altrp не є коректним регістром гілок

en: First operand to .%s not a register
uk: Перший операнд .%s не є регістром

en: Second operand to .%s not a constant
uk: Другий операнд .%s не є сталим

en: First operand to .%s not a valid register
uk: Перший операнд .%s не є коректним регістром

en: First operand to .save.g must be a positive 4-bit constant
uk: Першим операндом .save.g має бути додатна 4-бітова стала

en: Second operand to .save.g must be a general register
uk: Першим операндом .save.g має бути регістр загального користування

en: Second operand to .save.g must be the first of %d general registers
uk: Другим операндом .save.g має бути перший із %d загальних регістрів

en: Operand to .save.f must be a positive 20-bit constant
uk: Операндом .save.f має бути додатна 20-бітова стала

en: First operand to .save.b must be a positive 5-bit constant
uk: Першим операндом .save.b має бути додатна 5-бітова стала

en: Second operand to .save.b must be a general register
uk: Першим операндом .save.b має бути регістр загального користування

en: Second operand to .save.b must be the first of %d general registers
uk: Другим операндом .save.b має бути перший із %d загальних регістрів

en: First operand to .save.gf must be a non-negative 4-bit constant
uk: Першим операндом .save.gf має бути невід’ємна 4-бітова стала

en: Second operand to .save.gf must be a non-negative 20-bit constant
uk: Другим операндом .save.gf має бути невід’ємна 20-бітова стала

en: Operands to .save.gf may not be both zero
uk: Операнди .save.gf мають бути ненульовими

en: Operand to .spill must be a constant
uk: Операнд .spill має бути сталим

en: Operand %d to .%s must be a constant
uk: Операнд %d .%s має бути сталим

en: Missing .label_state %ld
uk: Не вистачає .label_state %ld

en: Operand to .label_state must be a constant
uk: Операнд .label_state має бути сталим

en: Operand to .copy_state must be a constant
uk: Операнд .copy_state має бути сталим

en: First operand to .unwabi must be a constant
uk: Перший операнд .unwabi має бути сталим

en: Second operand to .unwabi must be a constant
uk: Другий операнд .unwabi має бути сталим

en: Missing .endp after previous .proc
uk: Не вистачає .endp після попереднього .proc

en: Empty argument of .proc
uk: Порожній аргумент .proc

en: `%s' was already defined
uk: «%s» уже визначено

en: Initial .body should precede any instructions
uk: Початкове .body має передувати будь-яким інструкціям

en: .prologue within prologue
uk: .prologue у prologue

en: Initial .prologue should precede any instructions
uk: Початкове .prologue має передувати будь-яким інструкціям

en: First operand to .prologue must be a positive 4-bit constant
uk: Першим операндом .prologue має бути додатна 4-бітова стала

en: Pointless use of zero first operand to .prologue
uk: Безглузде використання нульового першого операнда .prologue

en: Using a constant as second operand to .prologue is deprecated
uk: Використання сталої як другого операнда .prologue вважається застарілим

en: Second operand to .prologue must be a general register
uk: Другим операндом .prologue має бути регістр загального користування

en: Second operand to .prologue must be the first of %d general registers
uk: Другим операндом .prologue має бути перший із %d загальних регістрів

en: `%s' was not defined within procedure
uk: «%s» не було визначено у процедурі

en: Empty argument of .endp
uk: Порожній аргумент .endp

en: `%s' was not specified with previous .proc
uk: «%s» не було визначено з попереднім .proc

en: `%s' should be an operand to this .endp
uk: «%s» має бути операндом до цього .endp

en: Comma expected
uk: Мало бути використано кому

en: Expected '['
uk: Мало бути «[»

en: Expected ']'
uk: Мало бути «]»

en: Number of elements must be positive
uk: Кількість елементів має бути додатною

en: Used more than the declared %d rotating registers
uk: Використано понад %d оголошених регістрів циклічного переставляння бітів

en: Used more than the available 96 rotating registers
uk: Використано понад 96 доступних регістрів циклічного переставляння бітів

en: Used more than the available 48 rotating registers
uk: Використано понад 48 доступних регістрів циклічного переставляння бітів

en: Attempt to redefine register set `%s'
uk: Спроба перевизначити набір регістрів «%s»

en: Unknown psr option `%s'
uk: Невідомий параметр psr, «%s»

en: Comma expected after section name
uk: Після назви розділу слід було додати кому

en: Creating sections with .xdataN/.xrealN/.xstringZ is deprecated.
uk: Створення розділів за допомогою .xdataN/.xrealN/.xstringZ вважається застарілим.

en: Register name expected
uk: Мало бути вказано назву регістра

en: Register value annotation ignored
uk: Анотацію до значення регістра проігноровано

en: Directive invalid within a bundle
uk: Некоректна директива у кортежі

en: Missing predicate relation type
uk: Пропущено предикативний тип співвідношення

en: Unrecognized predicate relation type
uk: Нерозпізнаний тип предикативного співвідношення

en: Bad register range
uk: Помилковий діапазон регістрів

en: Predicate register expected
uk: Мало бути вказано предикативний регістр

en: Duplicate predicate register ignored
uk: Дублювання предикативного регістра проігноровано

en: Predicate source and target required
uk: Слід вказати предикативне джерело і призначення

en: Use of p0 is not valid in this context
uk: У цьому контексті не можна використовувати p0

en: At least two PR arguments expected
uk: Мало бути вказано принаймні два аргументи PR

en: At least one PR argument expected
uk: Мало бути вказано принаймні один аргумент PR

en: duplicate entry hint %s
uk: дублювання підказки щодо запису %s

note: FIXME -- need 62-bit relocation type
en: 62-bit relocation not yet implemented
uk: 62-бітове пересування ще не реалізовано

note: XXX technically, this is wrong: we should not be issuing warning messages until we're sure this instruction pattern is going to be used!
en: lower 16 bits of mask ignored
uk: молодші 16 бітів у масці проігноровано

en: stride must be a multiple of 64; lower 6 bits ignored
uk: stride має бути кратним до 64; проігноровано нижні 6 бітів

en: Expected separator `='
uk: Мало бути використано роздільник «=»

en: Duplicate equal sign (=) in instruction
uk: Дублювання знаку рівності (=) у інструкції

en: Illegal operand separator `%c'
uk: Некоректний роздільник операндів, «%c»

en: Operand %u of `%s' should be %s
uk: Операндом %u «%s» має бути %s

en: Wrong number of output operands
uk: Помилкова кількість операндів виведення даних

en: Wrong number of input operands
uk: Помилкова кількість операндів вхідних даних

en: Operand mismatch
uk: Невідповідність операндів

en: Invalid use of `%c%d' as output operand
uk: Некоректне використання «%c%d» як операнда виведення даних

en: Invalid use of `r%d' as base update address operand
uk: Некоректне використання «r%d» як операнда базової адреси оновлення

en: Invalid duplicate use of `%c%d'
uk: Некоректне дублювання використання «%c%d»

en: Invalid simultaneous use of `f%d' and `f%d'
uk: Некоректне одночасне використання «f%d» і «f%d»

en: Dangerous simultaneous use of `f%d' and `f%d'
uk: Небезпечне одночасне використання «f%d» і «f%d»

en: Value truncated to 62 bits
uk: Значення обрізано до 62 бітів

en: Bad operand value: %s
uk: Помилкове значення операнда: %s

note: Give an error if a frag containing code is not aligned to a 16 byte boundary.
en: instruction address is not a multiple of 16
uk: адреса інструкції не є кратною до 16

en: `%s' must be last in bundle
uk: «%s» має бути останнім у кортежі

en: Internal error: don't know how to force %s to end of instruction group
uk: Внутрішня помилка: невідомий спосіб примушення %s до завершення групи інструкцій

en: `%s' must be last in instruction group
uk: «%s» має бути останньою у групі інструкцій

en: Label must be first in a bundle
uk: Мітка має бути першою у кортежі

en: hint in B unit may be treated as nop
uk: підказку у модулі B можна вважати nop

en: hint in B unit can't be used
uk: не можна використовувати підказку у модулі B

en: emit_one_bundle: unexpected dynamic op
uk: emit_one_bundle: неочікувана динамічна операція

en: `%s' does not fit into %s template
uk: «%s» не відповідає шаблону %s

en: `%s' does not fit into bundle
uk: «%s» не вкладається у кортеж

en: `%s' can't go in %s of %s template
uk: «%s» не може увійти до %s шаблону %s

en: Missing '}' at end of file
uk: Не вистачає «}» наприкінці файла

en: Unrecognized option '-x%s'
uk: Нерозпізнаний параметр «-x%s»

en: IA-64 options:
      --mconstant-gp	  mark output file as using the constant-GP model
    			  (sets ELF header flag EF_IA_64_CONS_GP)
      --mauto-pic		  mark output file as using the constant-GP model
    			  without function descriptors (sets ELF header flag
    			  EF_IA_64_NOFUNCDESC_CONS_GP)
      -milp32|-milp64|-mlp64|-mp64	select data model (default -mlp64)
      -mle | -mbe		  select little- or big-endian byte order (default -mle)
      -mtune=[itanium1|itanium2]
    			  tune for a specific CPU (default -mtune=itanium2)
      -munwind-check=[warning|error]
    			  unwind directive check (default -munwind-check=warning)
      -mhint.b=[ok|warning|error]
    			  hint.b check (default -mhint.b=error)
      -x | -xexplicit	  turn on dependency violation checking
uk: Параметра IA-64:
      --mconstant-gp	  позначити файл результату як такий, що використовує модель сталого GP
    			  (встановлює прапорець заголовка ELF EF_IA_64_CONS_GP)
      --mauto-pic		  позначити файл результату як такий, що використовує модель сталого GP
    			  без дескрипторів функцій (встановлює прапорець заголовка ELF
    			  EF_IA_64_NOFUNCDESC_CONS_GP)
      -milp32|-milp64|-mlp64|-mp64	вибрати модель даних (типово -mlp64)
      -mle | -mbe		  вибрати прямий чи зворотний порядок байтів (типово -mle)
      -mtune=[itanium1|itanium2]
    			  скоригувати для специфічного процесора (типово -mtune=itanium2)
      -munwind-check=[warning|error]
    			  розгорнути перевірку директив (типово -munwind-check=warning)
      -mhint.b=[ok|warning|error]
    			  перевірка hint.b (типово -mhint.b=error)
      -x | -xexplicit	  увімкнути перевірку порушення залежностей

note: Note for translators: "automagically" can be translated as "automatically" here.
en:   -xauto		  automagically remove dependency violations (default)
      -xnone		  turn off dependency violation checking
      -xdebug		  debug dependency violation checker
      -xdebugn		  debug dependency violation checker but turn off
    			  dependency violation checking
      -xdebugx		  debug dependency violation checker and turn on
    			  dependency violation checking
uk:   -xauto		  автоматично вилучити порушення залежностей (типово)
      -xnone		  вимкнути перевірку порушення залежностей
      -xdebug		  діагностувати перевірку порушення залежностей
      -xdebugn		  діагностувати перевірку порушення залежностей, але
    			  вимкнути перевірку порушення залежностей
      -xdebugx		  діагностувати перевірку порушення залежностей і
    			  увімкнути перевірку порушення залежностей

en: --gstabs is not supported for ia64
uk: Підтримки --gstabs для архітектури ia64 не передбачено

en: Explicit stops are ignored in auto mode
uk: У автоматичному режимі явні зупинки ігноруються

en: Found '{' when manual bundling is already turned on
uk: Знайдено «{» вже після вмикання пакетування вручну

en: Found '{' after explicit switch to automatic mode
uk: Знайдено «{» вже після явного перемикання у автоматичний режим

en: Found '}' when manual bundling is off
uk: Знайдено «}» після вимикання пакетування вручну

en: Expected ')'
uk: Мало бути «)»

en: Qualifying predicate expected
uk: Очікувався предикат оцінки

en: Tag must come before qualifying predicate.
uk: Теґ має розташовуватися перед предикатом оцінки.

en: Expected ':'
uk: Мало бути «:»

en: Tag name expected
uk: Мало бути вказано назву теґу

en: Rotating register index must be a non-negative constant
uk: Індекс обертання регістрів має бути невід’ємною сталою

en: Index out of range 0..%u
uk: Індекс поза діапазоном від 0 до %u

en: Indirect register index must be a general register
uk: Індекс опосередкованих регістрів має бути загальним регістром

en: Index can only be applied to rotating or indirect registers
uk: Індекс може застосовуватися лише до обертових або опосередкованих регістрів

en: Expected '('
uk: Мало бути «(»

en: Missing ')'
uk: не вистачає «)»

en: Not a symbolic expression
uk: Не символічний вираз

en: Illegal combination of relocation functions
uk: Заборонене поєднання функцій пересування

en: No current frame
uk: Не поточний кадр

en: Register number out of range 0..%u
uk: Номер регістра поза діапазоном від 0 до %u

en: Standalone `#' is illegal
uk: Не можна використовувати окреме «#»

en: Redundant `#' suffix operators
uk: Зайві суфіксні оператори «#»

en: Unhandled dependency %s for %s (%s), note %d
uk: Непридатна до обробки залежність %s для %s (%s), нотатка %d

en: Unrecognized dependency specifier %d
uk: Нерозпізнаний специфікатор залежності %d

en: Only the first path encountering the conflict is reported
uk: Повідомлено лише перший виявлений конфліктний шлях

en: This is the location of the conflicting usage
uk: Це місце конфліктного використання

en: Unknown opcode `%s'
uk: Невідомий код операції «%s»

en: AR %d can only be accessed by %c-unit
uk: Доступ до AR %d можна отримати лише за %c-модулем

en: hint.b may be treated as nop
uk: hint.b може вважатися nop

en: hint.b shouldn't be used
uk: hint.b не слід використовувати

en: `%s' cannot be predicated
uk: «%s» не може бути передбачено

en: Closing bracket missing
uk: Пропущено завершальну дужку

en: Index must be a general register
uk: Для індексу має використовувати регістр загального призначення

en: Unsupported fixup size %d
uk: Непідтримуваний розмір адресної прив’язки, %d

note: This should be an error, but since previously there wasn't any diagnostic here, don't make it fail because of this for now.
en: Cannot express %s%d%s relocation
uk: Не вдалося виразити пересування %s%d%s

en: No addend allowed in @fptr() relocation
uk: У пересуваннях @fptr() не можна використовувати доданки

en: integer operand out of range
uk: цілий оператор поза межами припустимого діапазону

en: %s must have a constant value
uk: %s повинне мати стале значення

en: cannot resolve @slotcount parameter
uk: не вдалося визначити параметр @slotcount

en: invalid @slotcount value
uk: некоректне значення @slotcount

en: Cannot represent %s relocation in object file
uk: Представлення пересування %s у об’єктному файлі неможливе

en: Can't add stop bit to mark end of instruction group
uk: Не вдалося додати біт зупинки для позначення кінця групи інструкцій

en: expected comma after "%s"
uk: після «%s» мала бути кома

en: `%s' is already the alias of %s `%s'
uk: «%s» вже є альтернативним записом %s «%s»

en: %s `%s' already has an alias `%s'
uk: %s «%s» вже має альтернативний запис «%s»

en: symbol `%s' aliased to `%s' is not used
uk: символ «%s» з альтернативним записом «%s» не використовується

en: section `%s' aliased to `%s' is not used
uk: розділ «%s» з альтернативним записом «%s» не використовується

en: IP2K specific command line options:
uk: Специфічні для IP2K параметри командного рядкаs:

en:   -mip2022               restrict to IP2022 insns
uk:   -mip2022               обмежитися інструкціями IP2022

en:   -mip2022ext            permit extended IP2022 insn
uk:   -mip2022ext            дозволити розширені інструкції IP2022

en: relaxation not supported
uk: підтримки заміни коду під час компонування не передбачено

en: the yielding instruction %s may not be in a delay slot.
uk: інструкція отримання %s не може перебувати у слоті затримки.

en: Register number (R%ld) for double word access must be even.
uk: Номер регістра (R%ld) для доступу до даних у форматі подвійного слова (double word) має бути парним.

en: operand references R%ld of previous load.
uk: операнд посилається на R%ld попереднього завантаження.

en: instruction implicitly accesses R31 of previous load.
uk: інструкція неявним чином отримує доступ до R31 попереднього завантаження.

en: Unmatched high relocation
uk: Пересування high без відповідника

en: .end not in text section
uk: .end поза розділом text

en: .end directive without a preceding .ent directive.
uk: Директива .end без попередньої директиві .ent.

en: .end symbol does not match .ent symbol.
uk: Символ .end не збігається з символом .ent.

en: .end directive missing or unknown symbol
uk: не вистачає директиви .end або невідомий символ

en: Expected simple number.
uk: Мало бути просте число.

en: Invalid number
uk: Некоректне число

en: .ent or .aent not in text section.
uk: .ent або .aent поза межами розділу text.

en: missing `.end'
uk: не вистачає «.end»

en: signed16 PCREL value out of range
uk: Значення PCREL signed16 поза межами припустимого діапазону

en: signed43 PCREL value out of range
uk: Значення PCREL signed43 поза межами припустимого діапазону

en: signed37 PCREL value out of range
uk: Значення PCREL signed37 поза межами припустимого діапазону

en: insn name: %s	format: %s	syntax error
uk: інструкц.: %s	формат: %s	синтаксична помилка

en: insn name: %s
    format: %s
    we want macro but macro is NULL
uk: інструкція: %s
    формат: %s
    нам потрібен макрос, але макрос порожній (NULL)

en: insn name: %s
    format: %s
    macro: %s	syntax error
uk: інструкція: %s
    формат: %s
    макрос: %s	синтаксична помилка

en: Unsupported use of %s
uk: Непідтримуване використання %s

en: internal error: we have no internal label yet
uk: внутрішня помилка: у нас ще немає внутрішньої мітки

en: This label shouldn't be with addend.
uk: До цієї мітки не має щось додаватися.

en: expr too huge
uk: надто великий вираз

en: not support reloc bit-field
    fmt: %c%c %s
    args: %s
uk: непідтримуване бітове поле пересування
    формат: %c%c %s
    аргументи: %s

en: register alias %s is deprecated, use %s instead
uk: альтернативна назва регістра %s є застарілою, скористайтеся замість неї %s

en: unknown escape
uk: невідоме екранування

en: require imm low %d bit is 0.
uk: потрібний нижній %d біт imm дорівнює 0.

note: How to do after we detect overflow.
en: Immediate overflow.
    format: %c%c%s
    arg: %s
uk: Переповнення регістра пришвидшеного використання.
    формат: %c%c%s
    аргумент: %s

en: AMO insns require rd != base && rd != rt when rd isn't $r0
uk: Інструкції AMO потребують rd != base && rd != rt, якщо rd не збігається з $r0

en: bstr(ins|pick).[wd] require msbd >= lsbd
uk: bstr(ins|pick).[wd] потребує msbd >= lsbd

en: csrxchg require rj != $r0 && rj != $r1
uk: csrxchg потребує rj != $r0 && rj != $r1

en: no HOWTO loong relocation number %d
uk: немає способу пересування loong для числа %d

en: Internal error: not support relax now
uk: Внутрішня помилка: підтримки оптимізації зараз не передбачено

en: li overflow: hi32:0x%x lo32:0x%x
uk: переповнення li: hi32:0x%x lo32:0x%x

en: we can't li.d on 32bit-arch
uk: неможливе li.d на 32-бітових архітектурах

en: no match insn: %s	%s
uk: невідповідна інструкція: %s	%s

en: Relocation against a constant
uk: Пересування щодо сталої

en: internal: bad CFA value #%d
uk: внутрішня помилка: помилкове значення CFA #%d

en: Relocation against a constant.
uk: Пересування щодо сталої.

en: cannot represent %s relocation in object file
uk: представлення пересування %s у об’єктному файлі неможливе

en: LARCH options:
uk: Параметри LARCH:

note: FIXME
en:   -mthin-add-sub	  Convert a pair of R_LARCH_ADD32/64 and R_LARCH_SUB32/64 to
    			  R_LARCH_32/64_PCREL as much as possible
    			  The option does not affect the generation of R_LARCH_32_PCREL
    			  relocations in .eh_frame
uk:   -mthin-add-sub	  перетворити пару R_LARCH_ADD32/64 і R_LARCH_SUB32/64 на
    			  R_LARCH_32/64_PCREL якомога краще
    			  Параметр не впливає на створення пересувань R_LARCH_32_PCREL
    			  в .eh_frame

en:  M32C specific command line options:
uk:  Специфічні для M32C параметри командного рядка:

note: Pretend that we do not recognise this option.
en: Unrecognised option: -hidden
uk: Нерозпізнаний параметр: -hidden

en: Unrecognized option following -K
uk: Нерозпізнаний параметр після -K

en:  M32R specific command line options:
uk:  Специфічні для M32R параметри командного рядка:

en:   -m32r                   disable support for the m32rx instruction set
uk:   -m32r                   вимкнути підтримку набору інструкцій m32rx

en:   -m32rx                  support the extended m32rx instruction set
uk:   -m32rx                  підтримувати розширений набір інструкцій m32rx

en:   -m32r2                  support the extended m32r2 instruction set
uk:   -m32r2                  підтримувати розширений набір інструкцій m32r2

en:   -EL,-little             produce little endian code and data
uk:   -EL,-little             створювати код і дані з прямим порядком байтів

en:   -EB,-big                produce big endian code and data
uk:   -EB,-big                створювати код і дані зі зворотним порядком байтів

en:   -parallel               try to combine instructions in parallel
uk:   -parallel               намагатися поєднувати інструкції паралельно

en:   -no-parallel            disable -parallel
uk:   -no-parallel            вимкнути -parallel

en:   -no-bitinst             disallow the M32R2's extended bit-field instructions
uk:   -no-bitinst             заборонити інструкції з розширеним бітовим полем M32R2

en:   -O                      try to optimize code.  Implies -parallel
uk:   -O                      намагатися оптимізувати код. Вмикає -parallel

en:   -warn-explicit-parallel-conflicts     warn when parallel instructions
uk:   -warn-explicit-parallel-conflicts     попереджати про паралельні інструкції

en:                                          might violate constraints
uk:                                          може суперечити обмеженням

en:   -no-warn-explicit-parallel-conflicts  do not warn when parallel
uk:   -no-warn-explicit-parallel-conflicts  не попереджати про паралельне виконання

en:                                          instructions might violate constraints
uk:                                          інструкції можуть суперечити обмеженням

en:   -Wp                     synonym for -warn-explicit-parallel-conflicts
uk:   -Wp                     синонім до -warn-explicit-parallel-conflicts

en:   -Wnp                    synonym for -no-warn-explicit-parallel-conflicts
uk:   -Wnp                    синонім до -no-warn-explicit-parallel-conflicts

en:   -ignore-parallel-conflicts            do not check parallel instructions
uk:   -ignore-parallel-conflicts            не перевіряти паралельні інструкції на

en:                                          for constraint violations
uk:                                          порушення обмежень

en:   -no-ignore-parallel-conflicts         check parallel instructions for
uk:   -no-ignore-parallel-conflicts         перевірити паралельні інструкції на

en:                                          constraint violations
uk:                                          порушення обмежень

en:   -Ip                     synonym for -ignore-parallel-conflicts
uk:   -Ip                     синонім до -ignore-parallel-conflicts

en:   -nIp                    synonym for -no-ignore-parallel-conflicts
uk:   -nIp                    синонім до -no-ignore-parallel-conflicts

en:   -warn-unmatched-high    warn when an (s)high reloc has no matching low reloc
uk:   -warn-unmatched-high    попереджати, якщо пересування (s)high не має відповідного пересування low

en:   -no-warn-unmatched-high do not warn about missing low relocs
uk:   -no-warn-unmatched-high не попереджати про пропущені пересування low

en:   -Wuh                    synonym for -warn-unmatched-high
uk:   -Wuh                    синонім до -warn-unmatched-high

en:   -Wnuh                   synonym for -no-warn-unmatched-high
uk:   -Wnuh                   синонім до -no-warn-unmatched-high

en:   -KPIC                   generate PIC
uk:   -KPIC                   створити PIC

en: instructions write to the same destination register.
uk: інструкції записують до одного регістра призначення.

en: Instructions do not use parallel execution pipelines.
uk: Інструкції не використовують канали паралельного виконання.

en: Instructions share the same execution pipeline
uk: Інструкції використовують один спільний канал виконання

en: not a 16 bit instruction '%s'
uk: не є 16-бітовою інструкцією, «%s»

en: instruction '%s' is for the M32R2 only
uk: інструкцію «%s» призначено лише для M32R2

en: unknown instruction '%s'
uk: невідома інструкція, «%s»

en: instruction '%s' is for the M32RX only
uk: інструкцію «%s» призначено лише для M32RX

en: instruction '%s' cannot be executed in parallel.
uk: інструкцію «%s» не можна виконувати паралельно.

en: internal error: lookup/get operands failed
uk: внутрішня помилка: не вдалося знайти або отримати операнди

en: '%s': only the NOP instruction can be issued in parallel on the m32r
uk: «%s»: на m32r паралельно можна видавати лише інструкцію NOP

en: %s: output of 1st instruction is the same as an input to 2nd instruction - is this intentional ?
uk: %s: дані, виведені першою інструкцією, збігаються із вхідними даними другої інструкції. Так і треба?

en: %s: output of 2nd instruction is the same as an input to 1st instruction - is this intentional ?
uk: %s: дані, виведені другою інструкцією, збігаються із вихідними даними першої інструкції. Так і треба?

en: Expected comma after symbol-name: rest of line ignored.
uk: Після назви символу мало бути вказано кому. Решту рядка проігноровано.

en: .SCOMMon length (%ld.) <0! Ignored.
uk: довжина .SCOMMon (%ld.) <0! Проігноровано.

en: ignoring bad alignment
uk: ігноруємо помилкове вирівнювання

en: Common alignment not a power of 2
uk: Загальне вирівнювання не є степенем 2

en: Ignoring attempt to re-define symbol `%s'.
uk: Ігноруємо спробу перевизначення символу «%s».

en: Length of .scomm "%s" is already %ld. Not changed to %ld.
uk: Довжина .scomm «%s» вже дорівнює %ld. Її не буде змінено на %ld.

en: Invalid PIC expression.
uk: Некоректний вираз PIC.

en: Unmatched high/shigh reloc
uk: Пересування high/shigh без відповідника

en: Motorola 68HC11/68HC12/68HCS12 options:
      -m68hc11 | -m68hc12 |
      -m68hcs12 | -mm9s12x |
      -mm9s12xg               specify the processor [default %s]
      -mshort                 use 16-bit int ABI (default)
      -mlong                  use 32-bit int ABI
      -mshort-double          use 32-bit double ABI
      -mlong-double           use 64-bit double ABI (default)
      --force-long-branches   always turn relative branches into absolute ones
      -S,--short-branches     do not turn relative branches into absolute ones
                              when the offset is out of range
      --strict-direct-mode    do not turn the direct mode into extended mode
                              when the instruction does not support direct mode
      --print-insn-syntax     print the syntax of instruction in case of error
      --print-opcodes         print the list of instructions with syntax
      --xgate-ramoffset       offset ram addresses by 0xc000
      --generate-example      generate an example of each instruction
                              (used for testing)
uk: Параметри Motorola 68HC11/68HC12/68HCS12:
      -m68hc11 | -m68hc12 |
      -m68hcs12 | -mm9s12x |
      -mm9s12xg               вказати процесор [типовий %s]
      -mshort                 використовувати 16-бітовий ABI int (типово)
      -mlong                  використовувати 32-бітовий ABI int
      -mshort-double          використовувати 32-бітовий ABI double
      -mlong-double           використовувати 64-бітовий ABI double (типово)
      --force-long-branches   завжди перетворювати відносні гілки абсолютними
      -S,--short-branches     не перетворювати відносні гілки на абсолютні,
                              якщо відступ перебуває за межами діапазону
      --strict-direct-mode    не перетворювати безпосередній режим на розширений,
                              якщо у інструкції не передбачено безпосереднього режиму
      --print-insn-syntax     виводити синтаксис інструкції у випадку помилки
      --print-opcodes         виводити список інструкцій із синтаксисом
      --xgate-ramoffset       відступати у адресах RAM на 0xc000
      --generate-example      створити приклад кожної інструкції
                              (використовується для тестування)

en: Default target `%s' is not supported.
uk: Підтримки типового призначення «%s» не передбачено.

note: Dump the opcode statistics table.
en: Name   # Modes  Min ops  Max ops  Modes mask  # Used
uk: Назва  К-тьреж. Мін.оп.  Макс.оп. Маска реж.  К-ть викор.

en: Option `%s' is not recognized.
uk: Параметр «%s» не розпізнано.

en: #<mask>
uk: #<маска>

en: symbol%d
uk: символ%d

en: <label>
uk: <мітка>

en: # Example of `%s' instructions
    	.sect .text
    _start:
uk: # Приклад інструкцій «%s»
    	.sect .text
    _start:

en: Instruction `%s' is not recognized.
uk: Інструкцію «%s» не розпізнано.

en: Instruction formats for `%s':
uk: Формати інструкцій для «%s»:

en: Immediate operand is not allowed for operand %d.
uk: Операндом %d не може бути операнд пришвидшеного використання.

en: Indirect indexed addressing is not valid for 68HC11.
uk: Адресування із опосередкованим індексуванням не є чинним для 68HC11.

en: Spurious `,' or bad indirect register addressing mode.
uk: Помилковий символ «,» або помилковий режим адресування опосередкованого регістра.

en: Missing second register or offset for indexed-indirect mode.
uk: Не вистачає другого регістра або зсуву для індексовано-опосередкованого режиму.

en: Missing second register for indexed-indirect mode.
uk: Не вистачає другого регістра для індексовано-опосередкованого режиму.

en: Missing `]' to close indexed-indirect mode.
uk: Не вистачає завершальної дужки «]» у блоці індексовано-опосередкованого режиму.

en: Illegal operand.
uk: Неприпустимий операнд.

note: Looks like OP_R_R.
en: Missing operand.
uk: Пропущено операнд.

en: Pre-increment mode is not valid for 68HC11
uk: Режим збільшення до перевірки умови є некоректним для 68HC11.

en: Wrong register in register indirect mode.
uk: Помилковий регістр у опосередкованому режимі регістрів.

en: Missing `]' to close register indirect operand.
uk: Пропущено завершальну дужку «]» у опосередкованому операнді регістра.

en: Post-decrement mode is not valid for 68HC11.
uk: Режим зменшення після перевірки умови є некоректним для 68HC11.

en: Post-increment mode is not valid for 68HC11.
uk: Режим збільшення після перевірки умови є некоректним для 68HC11.

en: Invalid indexed indirect mode.
uk: Некоректний індексований опосередкований режим.

en: Trap id `%<PRId64>' is out of range.
uk: Ідентифікатор пастки «%<PRId64>» перебуває за межами припустимого діапазону.

en: Trap id must be within [0x30..0x39] or [0x40..0xff].
uk: Ідентифікатор пастки має належати діапазону [0x30..0x39] або [0x40..0xff].

en: Operand out of 8-bit range: `%<PRId64>'.
uk: Операнд перебуває поза межами 8-бітового діапазону: «%<PRId64>».

en: The trap id must be a constant.
uk: Ідентифікатор пастки має бути сталим.

en: Operand `%x' not recognized in fixup8.
uk: Операнд «%x» у fixup8 не розпізнано.

en: Operand out of 16-bit range: `%<PRId64>'.
uk: Операнд перебуває поза межами 16-бітового діапазону: «%<PRId64>».

en: Operand `%x' not recognized in fixup16.
uk: Операнд «%x» у fixup16 не розпізнано.

en: Unexpected branch conversion with `%x'
uk: Неочікуване перетворення гілки з «%x»

en: Operand out of range for a relative branch: `%ld'
uk: Операнд поза межами припустимого діапазону для відносної гілки: «%ld»

en: Invalid register for dbcc/tbcc instruction.
uk: Некоректний регістр для інструкції dbcc/tbcc.

en: Increment/decrement value is out of range: `%ld'.
uk: Значення кроку збільшення або зменшення поза межами припустимого діапазону: «%ld».

en: Expecting a register.
uk: Мало бути вказано регістр.

en: Invalid register for post/pre increment.
uk: Некоректний регістр для збільшення після або до виконання порівняння.

en: Invalid register.
uk: Некоректний регістр.

en: Offset out of 16-bit range: %ld.
uk: Зміщення поза межами 16-бітового діапазону: %ld.

en: Offset out of 5-bit range for movw/movb insn: %ld.
uk: Зміщення поза межами 5-бітового діапазону для інструкції movw/movb: %ld.

en: Expecting register D for indexed indirect mode.
uk: У індексовано-опосередкованому режимі мало бути використано регістр D.

en: Indexed indirect mode is not allowed for movb/movw.
uk: Індексований опосередкований режим не можна використовувати для movb/movw.

en: Invalid accumulator register.
uk: Некоректний накопичувальний регістр.

en: Invalid indexed register.
uk: Некоректний індексований регістр.

en: Addressing mode not implemented yet.
uk: Режим адресування ще не реалізовано.

en: Invalid source register for this instruction, use 'tfr'.
uk: Некоректний регістр джерела для цієї інструкції, скористайтеся «tfr».

en: Invalid source register.
uk: Некоректний регістр джерела.

en: Invalid destination register for this instruction, use 'tfr'.
uk: Некоректний регістр призначення для цієї інструкції, скористайтеся «tfr».

en: Invalid destination register.
uk: Некоректний регістр призначення.

en: Invalid indexed register, expecting register X.
uk: Некоректний індексований регістр, мало бути використано регістр X.

en: Invalid indexed register, expecting register Y.
uk: Некоректний індексований регістр, мало бути використано регістр Y.

en: No instruction or missing opcode.
uk: Немає інструкції або пропущено код операції.

en: Opcode `%s' is not recognized.
uk: Код операції «%s» не розпізнано.

en: Garbage at end of instruction: `%s'.
uk: Зайві дані наприкінці інструкції: «%s».

en: Failed to find a valid mode for `%s'.
uk: Не вдалося знайти коректний режим для «%s».

en: Invalid operand for `%s'
uk: Некоректний операнд «%s»

en: Invalid mode: %s
uk: Некоректний режим: %s

en: bad .relax format
uk: помилковий формат .relax

en: Relocation %d is not supported by object file format.
uk: Підтримки пересування %d не передбачено форматом об’єктного файла.

en: bra or bsr with undefined symbol.
uk: bra або bsr з невизначеним символом.

en: Subtype %d is not recognized.
uk: Підтип %d не розпізнано.

en: Value out of 16-bit range.
uk: Значення поза 16-бітовим діапазоном.

en: Value %ld too large for 8-bit PC-relative branch.
uk: Значення %ld є надто великим для 8-бітової гілки відносно PC.

en: Value %ld too large for 9-bit PC-relative branch.
uk: Значення %ld є надто великим для 9-бітової гілки відносно PC.

en: Value %ld too large for 10-bit PC-relative branch.
uk: Значення %ld є надто великим для 10-бітової гілки відносно PC.

en: Auto increment/decrement offset '%ld' is out of range.
uk: Зсув автоматичного збільшення/зменшення, «%ld», лежить поза припустимим діапазоном.

en: Offset out of 5-bit range for movw/movb insn: %ld
uk: Зміщення поза межами 5-бітового діапазону для інструкції movw/movb: %ld

en: Offset out of 9-bit range for movw/movb insn: %ld
uk: Зміщення поза межами 9-бітового діапазону для інструкції movw/movb: %ld

en: Offset out of 16-bit range for movw/movb insn: %ld
uk: Зміщення поза межами 16-бітового діапазону для інструкції movw/movb: %ld

en: Line %d: unknown relocation type: 0x%x.
uk: Рядок %d: невідомий тип пересування: 0x%x.

en: Invalid directive
uk: Некоректна директива

en: Can not do %d byte pc-relative relocation
uk: Виконання пересування на %d байтів відносно PC неможливе

en: Can not do %d byte pc-relative pic relocation
uk: Виконання пересування PIC на %d байтів відносно PC неможливе

en: Can not do %d byte relocation
uk: Виконання пересування на %d байтів неможливе

en: Can not do %d byte pic relocation
uk: Виконання пересування PIC на %d байтів неможливе

en: Unable to produce reloc against symbol '%s'
uk: Неможливо виконати пересування щодо символу «%s»

en: Cannot make %s relocation PC relative
uk: Не можна зробити пересування %s відносним щодо PC

en: No operator
uk: Немає оператора

en: Unknown operator
uk: Невідомий оператор

en: invalid instruction for this architecture; needs
uk: некоректна інструкція для цієї архітектури; потрібна

en: hardware divide
uk: апаратне ділення

en: or higher
uk: або вище

en: operands mismatch
uk: невідповідність операндів

en: operand out of range
uk: операнд поза межами припустимого діапазону

en: Bignum too big for %c format; truncated
uk: Велике число є надто великим для формату %c; його обрізано

en: displacement too large for this architecture; needs 68020 or higher
uk: переміщення є надто великим для цієї архітектури; потрібен 68020 або новіший

en: scale factor invalid on this architecture; needs cpu32 or 68020 or higher
uk: коефіцієнт масштабування на цій архітектурі є некоректним; потрібен cpu32 або 68020 чи новіша версія

en: invalid index size for coldfire
uk: некоректний розмір індексу для coldfire

en: Forcing byte displacement
uk: Виконуємо примусове пересування байтів

en: byte displacement out of range
uk: байтове переміщення поза межами припустимого діапазону

en: invalid operand mode for this architecture; needs 68020 or higher
uk: некоректний режим операнда для цієї архітектури; потрібен 68020 або новіший

en: :b not permitted; defaulting to :w
uk: :b не можна використовувати; повертаємося до типового :w

en: unsupported byte value; use a different suffix
uk: непідтримуване байтове значення; скористайтеся іншим суфіксом

en: unknown/incorrect operand
uk: невідомий або некоректний операнд

en: out of range
uk: поза діапазоном

en: Can't use long branches on this architecture
uk: На цій архітектурі не можна використовувати довгі гілки

en: Expression out of range, using 0
uk: Вираз поза межами припустимого діапазону, використовуємо 0

en: Floating point register in register list
uk: Регістр з рухомою крапкою у списку регістрів

en: Wrong register in floating-point reglist
uk: Помилковий регістр у списку регістрів з рухомою десятковою крапкою

en: incorrect register in reglist
uk: некоректний регістр у списку регістрів

en: wrong register in floating-point reglist
uk: помилковий регістр у списку регістрів з рухомою десятковою крапкою

en: failed sanity check.
uk: не вдалося пройти перевірку на коректність.

note: ERROR.
en: Extra )
uk: Зайва )

note: ERROR.
en: Missing )
uk: Не вистачає )

en: Missing operand
uk: Пропущено операнд

en: unrecognized default cpu `%s'
uk: нерозпізнаний типовий процесор, «%s»

en: %s -- statement `%s' ignored
uk: %s -- оператор «%s» проігноровано

en: Don't know how to figure out width of %c in md_assemble()
uk: Спосіб визначення ширини %c у md_assemble() невідомий

en: Internal Error: Can't find %s in hash table
uk: Внутрішня помилка: не вдалося знайти %s у таблиці хешів

en: text label `%s' aligned to odd boundary
uk: текстову мітку «%s» вирівняно до непарної межі

en: value %ld out of range
uk: значення %ld поза припустимим діапазоном

en: invalid byte branch offset
uk: некоректне зміщення гілки у байтах

en: short branch with zero offset: use :w
uk: коротка гілка з нульовим зміщенням: скористайтеся :w

en: Conversion of PC relative BSR to absolute JSR
uk: Перетворення BSR відносно PC на абсолютний JSR

en: Conversion of PC relative branch to absolute jump
uk: Перетворення гілки відносно PC на абсолютний перехід

en: Conversion of PC relative conditional branch to absolute jump
uk: Перетворення умовної гілки відносно PC на абсолютний перехід

en: Conversion of PC relative displacement to absolute
uk: Перетворення пересування відносно PC на абсолютне

en: Tried to convert PC relative branch to absolute jump
uk: Спроба перетворення гілки відносно PC на абсолютний перехід

en: expression out of range: defaulting to 1
uk: вираз поза припустимим діапазоном: повертаємося до типового значення 1

en: expression out of range: defaulting to 0
uk: вираз поза припустимим діапазоном: використовуємо типове значення 0

en: Can't deal with expression; defaulting to %ld
uk: Обробка виразу неможлива; використовуємо типове значення %ld

en: expression doesn't fit in BYTE
uk: вираз не вкладається у розміри BYTE

en: expression doesn't fit in WORD
uk: вираз не вкладається у розміри WORD

en: %s: unrecognized processor name
uk: %s: нерозпізнана назва процесора

en: bad coprocessor id
uk: помилковий ідентифікатор співпроцесора

en: unrecognized fopt option
uk: нерозпізнаний параметр fopt

en: option `%s' may not be negated
uk: параметр «%s» не має оберненого еквівалента

en: option `%s' not recognized
uk: нерозпізнаний параметр, «%s»

en: bad format of OPT NEST=depth
uk: помилковий формат OPT NEST=глибина

en: missing label
uk: пропущено мітку

en: bad register list: %s
uk: помилковий список регістрів: %s

en: restore without save
uk: restore без save

en: syntax error in structured control directive
uk: синтаксична помилка у директиві структурованого керування

en: missing condition code in structured control directive
uk: пропущено код умови у директиві структурованого керування

en: Condition <%c%c> in structured control directive can not be encoded correctly
uk: Неможливо закодувати належним чином умову <%c%c> у директиві структурованого керування

en: missing then
uk: пропущено then

en: else without matching if
uk: else без відповідного if

en: endi without matching if
uk: endi без відповідного if

en: break outside of structured loop
uk: break поза структурованим циклом

en: next outside of structured loop
uk: next поза структурованим циклом

en: missing =
uk: не вистачає =

en: missing to or downto
uk: пропущено to або downto

en: missing do
uk: пропущено do

en: endf without for
uk: endf без for

en: until without repeat
uk: until без repeat

en: endw without while
uk: endw без while

en: already assembled instructions
uk: вже зібрані інструкції

en: `%s' is deprecated, use `%s'
uk: «%s» є застарілим, скористайтеся «%s»

en: cpu `%s' unrecognized
uk: нерозпізнаний процесор, «%s»

en: architecture `%s' unrecognized
uk: нерозпізнана архітектура, «%s»

en: extension `%s' unrecognized
uk: нерозпізнане розширення, «%s»

en: option `-A%s' is deprecated: use `-%s'
uk: параметр «-A%s» є застарілим: скористайтеся краще «-%s»

en: architecture features both enabled and disabled
uk: можливості архітектури одночасно увімкнено і вимкнено

en: selected processor does not have all features of selected architecture
uk: у вибраному процесорі не реалізовано усіх можливостей вибраної архітектури

en: m68k and cf features both selected
uk: вибрано одразу можливості m68k та cf

en: 68040 and 68851 specified; mmu instructions may assemble incorrectly
uk: Вказано 68040 і 68851; асемблювання інструкцій mmu може бути помилковим

en: -march=<arch>		set architecture
    -mcpu=<cpu>		set cpu [default %s]
uk: -march=<арх>		встановити архітектуру
    -mcpu=<проц>		встановити процесор [типовим є %s]

en: -m[no-]%-16s enable/disable %s architecture extension
uk: -m[no-]%-16s увімкнути/вимкнути розширення архітектури %s

en: -l			use 1 word for refs to undefined symbols [default 2]
    -pic, -k		generate position independent code
    -S			turn jbsr into jsr
    --pcrel                 never turn PC-relative branches into absolute jumps
    --register-prefix-optional
    			recognize register names without prefix character
    --bitwise-or		do not treat `|' as a comment character
    --base-size-default-16	base reg without size is 16 bits
    --base-size-default-32	base reg without size is 32 bits (default)
    --disp-size-default-16	displacement with unknown size is 16 bits
    --disp-size-default-32	displacement with unknown size is 32 bits (default)
uk: -l			використовувати 1 слово для посилань на невизначені символи [типово 2]
    -pic, -k		створити незалежний від позиції код
    -S			перетворювати jbsr на jsr
    --pcrel                 ніколи не перетворювати гілки відносно PC на абсолютні переходи
    --register-prefix-optional
    			розпізнавати назви регістрів без символу префікса
    --bitwise-or		не вважати «|» символом коментування
    --base-size-default-16	базовий регістр без розміру є 16-бітовим
    --base-size-default-32	базовий регістр без розміру є 32-бітовим (типово)
    --disp-size-default-16	переміщення з невідомим розміром є 16-бітовим
    --disp-size-default-32	переміщення з невідомим розміром є 32-бітовими (типово)

en: Architecture variants are:
uk: Варіанти архітектури:

en: Processor variants are:
uk: Варіанти процесора:

en: Error %s in %s
uk: Помилка %s у %s

en: Opcode(%d.%s):
uk: Код операції(%d.%s):

en: Not a defined coldfire architecture
uk: Не є визначеною архітектурою coldfire

en: %s relocations do not fit in %u byte | %s relocations do not fit in %u bytes
uk[0]: пересування %s не відповідають на %u байт
uk[1]: пересування %s не відповідають на %u байти
uk[2]: пересування %s не відповідають на %u байтів
uk[3]: пересування %s не відповідають на %u байт

en: unknown .gnu_attribute value
uk: невідоме значення .gnu_attribute

en: Adjusted signed .word (%#lx) overflows: `switch'-statement too large.
uk: Переповнення скоригованого .word (%#lx) зі знаком: інструкція «switch» є надто великою.

en: register expected, but saw '%.6s'
uk: мало бути вказано регістр, втім, вказано «%.6s»

en: control register expected, but saw '%.6s'
uk: мало бути використано регістр керування, але отримано «%.6s»

en: bad/missing psr specifier
uk: помилковий специфікатор psr або специфікатор пропущено

en: operand must be absolute in range %u..%u, not %ld
uk: операнд має бути невід’ємним значенням у діапазоні %u..%u, а не %ld

en: operand must be a multiple of 4
uk: операнд має бути кратним до 4

en: operand must be a multiple of 2
uk: операнд має бути кратним до 2

en: base register expected
uk: мало бути вказано базовий регістр

en: unknown opcode "%s"
uk: невідомий код операції «%s»

en: invalid register: r15 illegal
uk: некоректний регістр: використання r15 заборонено

en: M340 specific opcode used when assembling for M210
uk: Специфічний для M340 код операції під час збирання для M210

en: second operand missing
uk: пропущено другий операнд

en: destination register must be r1
uk: регістром призначення даних має бути r1

en: source register must be r1
uk: регістром походження даних має бути r1

en: immediate is not a power of two
uk: значення пришвидшеного використання не є степенем двійки

en: translating bgeni to movi
uk: перетворюємо bgeni на movi

en: translating bmaski to movi
uk: перетворюємо bmaski на movi

en: displacement too large (%d)
uk: надто велике переміщення (%d)

en: Invalid register: r0 and r15 illegal
uk: Некоректний регістр: r0 і r15 є некоректними

en: bad starting register: r0 and r15 invalid
uk: помилковий початковий регістр: r0 та r15 є некоректними

en: ending register must be r15
uk: кінцевим регістром має бути r15

en: bad base register: must be r0
uk: помилковий базовий регістр: має бути r0

en: first register must be r4
uk: першим регістром має бути r4

en: last register must be r7
uk: останнім регістром має бути r7

en: reg-reg expected
uk: мало бути використано регістр-регістр

en: zero used as immediate value
uk: як значення пришвидшеного використання використано нуль

en: duplicated psr bit specifier
uk: дублювання специфікатор бітів psr

en: `af' must appear alone
uk: «af» має бути використано окремо

en: unimplemented opcode "%s"
uk: нереалізований код операції «%s»

en: ignoring operands: %s
uk: ігноруємо операнди: %s

en: unrecognised cpu type '%s'
uk: нерозпізнаний тип процесора, «%s»

en: MCORE specific options:
      -{no-}jsri2bsr	  {dis}able jsri to bsr transformation (def: dis)
      -{no-}sifilter	  {dis}able silicon filter behavior (def: dis)
      -cpu=[210|340]          select CPU type
      -EB                     assemble for a big endian system (default)
      -EL                     assemble for a little endian system
uk: Специфічні для MCORE параметри:
      -{no-}jsri2bsr	  {вимкнути}увімкнути перетворення jsri на bsr (тип: вимкнути)
      -{no-}sifilter	  {вимкнути}увімкнути поведінку фільтрування silicon (тип: вимкнути)
      -cpu=[210|340]          вибрати тип процесора
      -EB                     зібрати для систем зі зворотним порядком байтів (типово)
      -EL                     зібрати для систем із прямим порядком байтів

en: failed sanity check: short_jump
uk: не вдалося пройти перевірку на коректність: short_jump

en: failed sanity check: long_jump
uk: не вдалося пройти перевірку на коректність: long_jump

en: odd displacement at %x
uk: дивне переміщення за адресою %x

en: odd distance branch (0x%lx byte) | odd distance branch (0x%lx bytes)
uk[0]: гілка непарної відстані (0x%lx байт)
uk[1]: гілка непарної відстані (0x%lx байти)
uk[2]: гілка непарної відстані (0x%lx байтів)
uk[3]: гілка непарної відстані (0x%lx байт)

en: pcrel for branch to %s too far (0x%lx)
uk: pcrel для гілки до %s є надто далеким (0x%lx)

en: pcrel for lrw/jmpi/jsri to %s too far (0x%lx)
uk: pcrel для lrw/jmpi/jsri до %s є надто далеким (0x%lx)

en: pcrel for loopt too far (0x%lx)
uk: надто далекий перехід pcrel для loopt (0x%lx)

en: Can not do %d byte %srelocation
uk: Виконання %2$sпересування на %1$d байтів неможливе

en: pc-relative
uk: відносний щодо PC

en: MeP specific command line options:
      -EB                     assemble for a big endian system
      -EL                     assemble for a little endian system (default)
      -mconfig=<name>         specify a chip configuration to use
      -maverage -mno-average -mmult -mno-mult -mdiv -mno-div
      -mbitops -mno-bitops -mleadz -mno-leadz -mabsdiff -mno-absdiff
      -mminmax -mno-minmax -mclip -mno-clip -msatur -mno-satur -mcop32
                              enable/disable the given opcodes
    
      If -mconfig is given, the other -m options modify it.  Otherwise,
      if no -m options are given, all core opcodes are enabled;
      if any enabling -m options are given, only those are enabled;
      if only disabling -m options are given, only those are disabled.
uk: Специфічні для MeP параметри командного рядка:
      -EB                     зібрати для системи зі зворотним порядком байтів
      -EL                     зібрати для системи із прямим порядком байтів (типово)
      -mconfig=<назва>        вказати конфігурацію мікросхем, якою слід скористатися
      -maverage -mno-average -mmult -mno-mult -mdiv -mno-div
      -mbitops -mno-bitops -mleadz -mno-leadz -mabsdiff -mno-absdiff
      -mminmax -mno-minmax -mclip -mno-clip -msatur -mno-satur -mcop32
                              увімкнути або вимкнути вказані коди операцій
    
      Якщо вказано -mconfig, інші параметри -m внесуть зміни. Інакше,
      якщо не вказано параметри -m, буде увімкнено усі основні коди операцій;
      якщо вказано будь-які параметри -m вмикання, буде увімкнено лише ці коди;
      якщо вказано лише параметри -m вимикання, лише вказані коди буде вимкнено.

en: $hi and $lo are disabled when MUL and DIV are off
uk: $hi та $lo вимкнено, якщо вимкнено MUL та DIV

en: $mb0, $me0, $mb1, and $me1 are disabled when COP is off
uk: $mb0, $me0, $mb1 і $me1 вимкнено, якщо вимкнено COP

en: $dbg and $depc are disabled when DEBUG is off
uk: $dbg і $depc вимикаються, якщо вимкнено DEBUG

en: core and copro insn lengths must total 32 bits.
uk: загальна довжина інструкцій core і copro має складати 32 бітів.

en: vliw group must consist of 1 core and 1 copro insn.
uk: група vliw має складатися із однієї інструкції core і однієї інструкції copro.

en: core and copro insn lengths must total 64 bits.
uk: загальна довжина інструкцій core і copro має складати 64 бітів.

en: cannot pack %s with a 16-bit insn
uk: не можна спакувати %s з 16-бітовою інструкцією

en: cannot pack %s and %s together with a 16-bit insn
uk: не можна спакувати %s та %s з 16-бітовою інструкцією

en: too many IVC2 insns to pack with a 16-bit core insn
uk: забагато інструкцій IVC2 для пакування з інструкцією для 16-бітового ядра

en: cannot pack %s into slot P1
uk: пакування %s до слоту P1 неможливе

en: too many IVC2 insns to pack with a 32-bit core insn
uk: забагато інструкцій IVC2 для пакування з інструкцією для 32-бітового ядра

en: unable to pack %s by itself?
uk: не вдалося запакувати %s самостійно?

en: cannot pack %s and %s together
uk: не можна спакувати %s з %s

en: too many IVC2 insns to pack together
uk: забагато інструкцій IVC2 для пакування

note: There are no insns in the queue and a plus is present. This is a syntax error.  Let's not tolerate this. We can relax this later if necessary.
en: Invalid use of parallelization operator.
uk: Некоректне використання оператора паралелізації.

en: Leading plus sign not allowed in core mode
uk: У режимі ядра не можна використовувати початковий знак «плюс»

en: Don't know how to relocate plain operands of type %s
uk: Спосіб пересування звичайних операндів типу %s є невідомим

en: Perhaps you are missing %%tpoff()?
uk: Ймовірно, ви пропустили %%tpoff()?

en: bad .section directive: want a,v,w,x,M,S in string
uk: помилкова директива .section: потрібне a,v,w,x,M,S у рядку

en: .vliw unavailable when VLIW is disabled.
uk: .vliw є недоступною, якщо вимкнено VLIW.

en: no floating point unit specified
uk: не вказано модуля обробки чисел з рухомою крапкою

en: offset must be a multiple of %d
uk: зсув має бути кратним до %d

en: offset and base must be from the same unit
uk: зсув і основа мають бути з одного модуля

en: invalid destination register
uk: некоректний регістр призначення

en: invalid memory operand
uk: некоректний операнд пам’яті

en: invalid source register
uk: некоректний регістр джерела

en: invalid destination unit
uk: некоректний модуль призначення

en: mov cannot use RD port as destination
uk: mov не може використовувати порт RD як призначення

en: invalid source unit
uk: некоректний модуль джерела

en: source and address units must not be shared for this addressing mode
uk: модулі джерела і адрес не повинні перебувати у спільному використанні у цьому режимі адресування

en: set can only use RD port as source
uk: set може використовувати як джерело лише порт RD

en: base unit must be one of %s
uk: базовим модулем має бути один з таких модулів: %s

note: We already tried to encode as an extended GET/SET. Parsing as a standard GET/SET provides a smaller offset.
en: offset value out of range
uk: значення відступу перебуває за межами припустимого діапазону

en: destination unit must be RD
uk: модулем призначення має бути RD

en: invalid destination register list
uk: некоректний список регістрів призначення

en: invalid source register list
uk: некоректний список регістрів джерела

en: register list must be even numbered
uk: список регістрів має бути пронумеровано парними числами

en: register list must be from the same unit
uk: список регістрів має належати одному модулю

en: register list must not contain duplicates
uk: у списку регістрів не повинно бути дублікатів

en: MDRD value must be between 1 and 8
uk: значення MDRD має належати діапазону від 1 до 8

en: invalid destination memory operand
uk: некоректний операнд пам’яті призначення

en: invalid source memory operand
uk: некоректний операнд пам’яті джерела

en: address units must be one of %s
uk: модулі адрес мають бути з %s

en: base and offset must be from the same unit
uk: основа і зсув мають належати одному модулю

en: source and destination increment mode must agree
uk: режими збільшення джерела та призначення мають узгоджуватися

en: PC, CT, TR and TT are treated as if they are a single unit but operands must be in different units
uk: PC, CT, TR і TT обробляються так, наче вони є окремим модулем, але операнди мають перебувати у різних модулях

en: source and destination register must be in different units
uk: регістри джерела і призначення мають перебувати у різних модулях

en: register unit must be one of %s
uk: модулем регістра має бути один з %s

en: link register unit must be one of %s
uk: модулем регістра посилання має бути один з %s

en: link register must be in a low numbered register
uk: регістр зв’язку має бути регістром з нижньої частини номерів

en: target out of range
uk: призначення поза межами припустимого діапазону

en: invalid quickrot unit specified
uk: вказано некоректний модуль quickrot

en: invalid quickrot register specified
uk: вказано некоректний регістр quickrot

en: source register must be in the trigger unit
uk: регістр джерела має перебувати у модулі перемикання

en: Source registers must be in the same unit
uk: Регістри джерел мають перебувати у одному модулі

en: destination register should be even numbered
uk: номер регістра призначення даних має бути парним

en: comparison must be with register or #0
uk: порівняння має відбуватися з регістром або #0

en: instruction cannot operate on pair values
uk: інструкція не може обробляти пари значень

en: zero flag is not valid for this instruction
uk: нульовий прапорець не є коректним для цієї інструкції

en: source register should be even numbered
uk: номер регістра джерела даних має бути парним

en: fraction bits value out of range
uk: кількість бітів дробової частини перебуває поза межами припустимого діапазону

en: simd instructions operate on pair values (L prefix)
uk: інструкції simd обробляють пари значень (префікс L)

en: source registers should be even numbered
uk: регістри джерела мають мати парні номери

en: expected ']', not %c in %s
uk: мало бути «]», а не %c у %s

en: invalid register for memory access
uk: некоректний регістр для доступу до пам’яті

en: unexpected end of line
uk: неочікуване завершення рядка

en: 'H' modifier only valid for accumulator registers
uk: модифікатор «H» є чинним лише для накопичувальних регістрів

en: base unit must be either A0 or A1
uk: базовим модулем має бути A0 або A1

en: invalid register
uk: некоректний регістр

en: invalid register operand
uk: некоректний операнд регістра

en: could not parse template definition
uk: не вдалося обробити визначення шаблону

en: QUICKRoT 64-bit extension not applicable to this instruction
uk: 64-бітове розширення QUICKRoT не застосовне до цієї інструкції

en: invalid operands for cross-unit op
uk: некоректні операнди для міжмодульної операції

en: missing flags: one of 'P', 'N' or 'Z' required
uk: пропущені прапорці: слід вказати один із прапорців «P», «N» або «Z»

en: 'P', 'N' or 'Z' flags may only be specified when accumulating
uk: прапорці «P», «N» або «Z» можна вказувати лише у режимі накопичення

en: accumulator not a valid destination
uk: накопичувач не є коректним призначенням

en: invalid immediate value
uk: некоректне значення пришвидшеного використання

en: immediate value not allowed when source & dest differ
uk: значення пришвидшеного використання не можна використовувати, якщо джерело і призначення відрізняються

en: invalid register operand: %s
uk: некоректний регістровий операнд: %s

en: QUICKRoT extension requires 4 registers
uk: розширення QUICKRoT потребує 4 регістрів

en: invalid fourth register
uk: некоректний четвертий регістр

en: A0.2,A0.3,A1.2,A1.3 required for QUICKRoT register
uk: для регістра QUICKRoT потрібні A0.2,A0.3,A1.2,A1.3

en: DSP RAM pointer in incorrect unit
uk: вказівник RAM DSP у помилковому модулі

en: invalid register operand #1
uk: некоректний операнд регістра 1

en: invalid register operand #2
uk: некоректний операнд регістра 2

en: this instruction does not accept an immediate
uk: у цій інструкції не можна використовувати значення пришвидшеного використання

en: invalid register operand #3
uk: некоректний операнд регістра 3

en: this instruction does not accept an accumulator
uk: у цій інструкції не можна використовувати накопичувач

en: invalid register operand #4
uk: некоректний операнд регістра 4

en: invalid accumulator register
uk: Некоректний накопичувальний регістр

en: conditional instruction cannot use G flag
uk: в умовній інструкції не можна використовувати прапорець G

en: conditional instruction cannot use B flag
uk: в умовній інструкції не можна використовувати прапорець B

en: conditional instruction cannot use R flag
uk: в умовній інструкції не можна використовувати прапорець R

en: 'L' modifier not valid for this instruction
uk: у цій інструкції не можна використовувати модифікатор «L»

en: missing fpu name `%s'
uk: пропущено назву fpu «%s»

en: unknown fpu `%s'
uk: невідомий fpu, «%s»

en: missing DSP name `%s'
uk: пропущено назву DSP «%s»

en: unknown DSP `%s'
uk: невідомий DSP «%s»

en: <dsp name>	  assemble for DSP architecture <dsp name>
uk: <назва dsp>	  зібрати для архітектури DSP <назва dsp>

en:  Meta specific command line options:
uk:  Специфічні для Meta параметри командного рядка:

en: premature end of floating point prefix
uk: передчасне завершення префікса рухомої крапки

en: unknown floating point prefix character
uk: невідомий символ префікса рухомої крапки

en: unknown DSP prefix character %c %s
uk: невідомий символ префікса DSP %c %s

en: instruction mnemonic too long: %s
uk: задовга мнемоніка інструкції: %s

en: junk at end of line: "%s"
uk: зайві символи наприкінці рядка: «%s»

en: failed to assemble instruction: "%s"
uk: не вдалося асемблювати інструкцію: «%s»

en: unknown floating point mnemonic: "%s"
uk: невідома мнемоніка рухомої крапки: «%s»

en: unknown mnemonic: "%s"
uk: невідома мнемоніка: «%s»

en: cannot assemble DSP instruction, DSP option not set: %s
uk: не вдалося зібрати інструкцію DSP, параметр DSP не встановлено: %s

en: cannot assemble FPU instruction, FPU option not set: %s
uk: не вдалося зібрати інструкцію FPU, параметр FPU не встановлено: %s

en: Bad call to md_atof()
uk: Помилковий виклик md_atof()

en: Length of .lcomm "%s" is already %ld. Not changed to %ld.
uk: Довжиною .lcomm «%s» вже є %ld. Не змінено на %ld.

en: Invalid register number at '%.6s'
uk: Некоректна назва регістра у «%.6s»

en: operand must be a constant or a label
uk: операндом має бути стала або мітка

en: operand must be absolute in range %lx..%lx, not %lx
uk: операнд має бути числом без знаку у діапазоні від %lx до %lx, а не %lx

en: Error in statement syntax
uk: Помилка у синтаксисі оператора

en: Cannot use special register with this instruction
uk: У цій інструкції не можна використовувати регістри спеціального призначення

en: lmi pseudo instruction should not use a label in imm field
uk: псевдоінструкція lmi не повинна використовувати мітку у полі imm

en: smi pseudo instruction should not use a label in imm field
uk: псевдоінструкція smi не повинна використовувати мітку у полі imm

en: Symbol used as immediate for shift instruction
uk: Символ використано як значення пришвидшеного використання для інструкції зсуву (shift)

en: Shift value > 32. using <value %% 32>
uk: Значення зсуву > 32. Використовуємо <значення %% 32>

en: Symbol used as immediate width value for bit field instruction
uk: Символ використано як значення пришвидшеного значення ширини для інструкції бітового поля

en: Width value must be less than 32
uk: Значення ширини не повинне перевищувати 32

en: Symbol used as immediate shift value for bit field instruction
uk: Символ використано як значення пришвидшеного значення зсуву для інструкції бітового поля

en: Shift value greater than 32. using <value %% 32>
uk: Значення зсуву перевищує 32. Використовуємо <значення %% 32>

en: Width value + shift value must not be greater than 32
uk: Значення ширини + значення зсуву не повинне перевищувати 32

en: Symbol used as immediate value for msrset/msrclr instructions
uk: Символ використано як значення пришвидшеного використання для інструкцій msrset/msrclr

en: invalid value for special purpose register
uk: некоректне значення для регістра спеціального призначення

en: An IMM instruction should not be present in the .s file
uk: У файлі .s не повинно бути інструкцій IMM

en: Symbol used as immediate for mbar instruction
uk: Символ використано як значення пришвидшеного використання для інструкції mbar

en: Immediate value for mbar > 32. using <value %% 32>
uk: Значення пришвидшеного використання для mbar > 32. Використовуємо <значення %% 32>

en: Bad call to MD_NTOF()
uk: Помилковий виклик MD_NTOF()

en: pcrel for branch to %s too far (0x%x)
uk: pcrel для гілки до %s є надто далеким (0x%x)

note: We know the abs value: Should never happen.
en: Absolute PC-relative value in relaxation code.  Assembler error.....
uk: Абсолютне значення, відносне щодо PC, у підстановочному коді. Помилка асемблера…

note: Cannot have a PC-relative branch to a diff segment.
en: PC relative branch to label %s which is not in the instruction space
uk: гілка, відносна щодо PC, до мітки %s, яка не перебуває у просторі інструкцій

en: Variable is accessed using small data read only anchor, but it is not in the small data read only section
uk: Доступ до змінної здійснюється за допомогою прив’язки малих даних лише для читання, але вона не перебуває у розділі малих даних лише для читання

en: Variable is accessed using small data read write anchor, but it is not in the small data read write section
uk: Доступ до змінної здійснюється за допомогою прив’язки малих даних читання-запису, але вона не перебуває у розділі малих даних читання-запису

en: Incorrect fr_opcode value in frag.  Internal error.....
uk: Помилкове значення fr_opcode у frag. Внутрішня помилка…

note: We know the abs value: Should never happen.
en: Absolute value in relaxation code.  Assembler error.....
uk: Абсолютне значення у підстановочному коді. Помилка асемблера…

note: fprintf(stream, _("      MicroBlaze options:\n      -noSmall         Data in the comm and data sections do not go into the small data section\n"));
en:  MicroBlaze specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера MicroBlaze:

en: assemble for a big endian cpu
uk: зібрати для архітектури зі зворотним порядком байтів

en: assemble for a little endian cpu
uk: зібрати для архітектури з прямим порядком байтів

en: the %d-bit %s architecture does not support the `%s' extension
uk: для %d-бітової архітектури %s не передбачено підтримки розширення «%s»

en: the `%s' extension requires %s%d revision %d or greater
uk: розширення «%s» потребує модифікації %s%d %d або новішої

en: the `%s' extension was removed in %s%d revision %d
uk: розширення «%s» було вилучено у %s%d, модифікація %d

en: the `%s' extension requires 64-bit FPRs
uk: розширення «%s» потребує 64-бітового FPR

en: unrecognized register name `%s'
uk: нерозпізнана назва регістра, «%s»

en: invalid register range
uk: некоректний діапазон регістрів

en: vector element must be constant
uk: елемент вектора має бути сталим

en: missing `]'
uk: не вистачає «]»

en: internal: bad mips opcode (mask error): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції MIPS (помилка маскування): %s %s

en: internal: unknown operand type: %s %s
uk: внутрішня помилка: невідомий тип операнда: %s %s

en: internal: bad mips opcode (bits 0x%08lx doubly defined): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції MIPS (двічі визначено біти 0x%08lx): %s %s

en: internal: bad mips opcode (bits 0x%08lx undefined): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції MIPS (не визначено біти 0x%08lx): %s %s

en: internal: bad mips opcode (bits 0x%08lx defined): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції MIPS (визначено біти 0x%08lx): %s %s

en: internal error: bad microMIPS opcode (incorrect length: %u): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції microMIPS (некоректна довжина: %u): %s %s

en: internal error: bad microMIPS opcode (opcode/length mismatch): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції microMIPS (невідповідність коду операції і довжини): %s %s

en: -G may not be used in position-independent code
uk: -G не можна використовувати у незалежному від позиції коді

en: -G may not be used with abicalls
uk: -G не можна використовувати із abicall

en: broken assembler, no assembly attempted
uk: Непрацездатний асемблер. Спробу збирання перервано.

en: .gnu_attribute %d,%d is incompatible with `%s'
uk: .gnu_attribute %d,%d є несумісним із «%s»

en: .gnu_attribute %d,%d requires `%s'
uk: .gnu_attribute %d,%d потребує «%s»

en: .gnu_attribute %d,%d is no longer supported
uk: підтримки .gnu_attribute %d,%d вже не передбачено

en: .gnu_attribute %d,%d is not a recognized floating-point ABI
uk: .gnu_attribute %d,%d не є розпізнаваним ABI для операцій із рухомою комою

en: `gp=64' used with a 32-bit processor
uk: «gp=64» використовується з 32-бітовим процесором

en: `gp=32' used with a 64-bit ABI
uk: «gp=32» використано з 64-бітовим ABI

en: `gp=64' used with a 32-bit ABI
uk: «gp=64» використано з 32-бітовим ABI

en: `fp=xx' used with a cpu lacking ldc1/sdc1 instructions
uk: «fp=xx» використано разом із інструкціями ldc1/sdc1, у яких не враховано процесор

en: `fp=xx' cannot be used with `singlefloat'
uk: «fp=xx» не можна використовувати разом із «singlefloat»

en: `fp=64' used with a 32-bit fpu
uk: «fp=64» використано з 32-бітовим FPU

en: `fp=64' used with a 32-bit ABI
uk: «fp=64» використано з 32-бітовим ABI

en: `fp=32' used with a 64-bit ABI
uk: «fp=32» використано з 64-бітовим ABI

en: `fp=32' used with a MIPS R6 cpu
uk: «fp=32» використано із процесором MIPS R6

en: Unknown size of floating point registers
uk: Невідомий розмір регістрів для чисел із рухомою крапкою

en: `nooddspreg` cannot be used with a 64-bit ABI
uk: «nooddspreg» не можна використовувати із 64-бітовим ABI

en: `%s' cannot be used with `%s'
uk: '%s' не можна використовувати разом з '%s'

en: branch relaxation is not supported in `%s'
uk: у «%s» не передбачено підтримки оптимізації

en: trap exception not supported at ISA 1
uk: у ISA 1 не передбачено виключень пасток

en: `%s' does not support legacy NaN
uk: у «%s» не передбачено підтримки застарілого NaN

en: returned from mips_ip(%s) insn_opcode = 0x%x
uk: повернуто з mips_ip(%s) insn_opcode = 0x%x

en: operand %d out of range
uk: операнд %d перебуває поза межами припустимого діапазону

en: operand %d must be constant
uk: операнд %d має бути сталим

en: register value used as expression
uk: використано значення регістра як вираз

en: operand %d must be an immediate expression
uk: операнд %d має бути виразом пришвидшеного використання

en: float register should be even, was %d
uk: регістр чисел з рухомою комою повинен мати парний номер, втім, маємо %d

en: condition code register should be even for %s, was %d
uk: регістр коду умови має бути парним для %s, маємо %d

en: condition code register should be 0 or 4 for %s, was %d
uk: регістр коду умови має бути 0 або 4 для %s, маємо %d

en: invalid performance register
uk: Некоректний регістр швидкодії

en: the source register must not be $0
uk: регістром джерела не повинен бути $0

en: missing frame size
uk: не вказано розміру кадру

en: frame size specified twice
uk: розмір кадру вказано двічі

en: invalid frame size
uk: некоректний розмір кадру

en: operand %d must be an immediate
uk: операнд %d має бути значенням пришвидшеного використання

en: invalid element selector
uk: некоректний селектор елемента

en: operand %d must be scalar
uk: операнд %d має бути скаляром

en: floating-point expression required
uk: потрібен вираз з рухомою комою

en: cannot use `%s' in this section
uk: у цьому розділі не можна використовувати «%s»

en: used $at without ".set noat"
uk: використано $at без «.set noat»

en: used $%u with ".set at=$%u"
uk: використано $%u з «.set at=$%u»

en: wrong size instruction in a %u-bit branch delay slot
uk: помилковий розмір інструкції у слоті затримки %u-бітової гілки

en: jump to misaligned address (0x%lx)
uk: перехід до невирівняної адреси (0x%lx)

en: branch to misaligned address (0x%lx)
uk: відгалуження до невирівняної адреси (0x%lx)

en: branch address range overflow (0x%lx)
uk: переповнення діапазону адрес гілки (0x%lx)

en: extended instruction in delay slot
uk: розширена інструкція у слоті затримки

en: source and destination must be different
uk: джерело і призначення мають бути різними

en: a destination register must be supplied
uk: має бути надано регістр призначення

en: the source register must not be $31
uk: регістром джерела не повинен бути $31

en: invalid unextended operand value
uk: некоректне значення нерозширеного операнда

en: opcode not supported on this processor: %s (%s)
uk: на цьому процесорі не передбачено коду операції: %s (%s)

en: opcode not supported in the `insn32' mode
uk: у режимі «insn32» не передбачено підтримки коду операцій

en: unrecognized %d-bit version of microMIPS opcode
uk: нерозпізнана %d-бітова версія коду microMIPS

en: unrecognized unextended version of MIPS16 opcode
uk: нерозпізнана нерозширена версія коду операції MIPS16

en: unrecognized extended version of MIPS16 opcode
uk: нерозпізнана розширена версія коду операції MIPS16

en: macro instruction expanded into multiple instructions in a branch delay slot
uk: інструкцію макросу розгорнуто у декілька інструкцій у слоті затримки гілки

en: macro instruction expanded into multiple instructions
uk: інструкцію макросу розгорнуто у декілька інструкцій

en: macro instruction expanded into a wrong size instruction in a 16-bit branch delay slot
uk: макроінструкцію розгорнуто у інструкцію помилкового розміру у слоті затримки 16-бітової гілки

en: macro instruction expanded into a wrong size instruction in a 32-bit branch delay slot
uk: макроінструкцію розгорнуто у інструкцію помилкового розміру у слоті затримки 32-бітової гілки

en: operand overflow
uk: переповнення операнда

en: macro used $at after ".set noat"
uk: у макросі використано $at після «.set noat»

en: number (0x%<PRIx64>) larger than 32 bits
uk: число (0x%<PRIx64>), що за розміром перевищує 32 бітів

en: number larger than 64 bits
uk: число, що перевищує за розміром 64 біти

en: PIC code offset overflow (max 16 signed bits)
uk: переповнення відступу коду PIC (максимальний відступ — 16 бітів зі знаком)

en: BALIGN immediate not 0, 1, 2 or 3 (%lu)
uk: значення пришвидшеного використання BALIGN не дорівнює 0, 1, 2 або 3 (%lu)

note: Result is always true.
en: branch %s is always true
uk: гілка %s завжди true

en: divide by zero
uk: ділення на нуль

en: dla used to load 32-bit register; recommend using la instead
uk: dla використано для завантаження 32-бітового регістра; рекомендуємо скористатися la

en: la used to load 64-bit address; recommend using dla instead
uk: la використано для завантаження 64-бітової адреси; рекомендуємо скористатися dla

en: offset too large
uk: відступ є надто великим

en: PIC code offset overflow (max 32 signed bits)
uk: переповнення відступу коду PIC (максимальний відступ — 32 біти зі знаком)

en: opcode not supported in the `insn32' mode `%s'
uk: у режимі «insn32» не передбачено підтримки коду операцій «%s»

en: MIPS PIC call to register other than $25
uk: Виклик PIC MIPS до регістра, відмінного від $25

en: no .cprestore pseudo-op used in PIC code
uk: у коді PIC використано псевдооператор без .cprestore

en: no .frame pseudo-op used in PIC code
uk: у коді PIC використано псевдооператор без .frame

en: non-PIC jump used in PIC library
uk: у бібліотеці PIC використано перехід, відмінний від PIC

en: Unable to generate `%s' compliant code without mthc1
uk: Неможливо створити сумісний із «%s» код без mthc1

en: instruction %s: result is always false
uk: інструкція %s: результатом завжди є false

en: instruction %s: result is always true
uk: інструкція %s: результатом завжди є true

note: FIXME: Check if this is one of the itbl macros, since they are added dynamically.
en: macro %s not implemented yet
uk: макрос %s ще не реалізовано

en: extended operand requested but not required
uk: надіслано запит щодо розширеного операнда, але цей запит не є обов’язковим

en: operand value out of range for instruction
uk: значення операнда для інструкції перебуває поза припустимим діапазоном

en: relocation %s isn't supported by the current ABI
uk: підтримки пересування %s не передбачено поточним ABI

en: unclosed '('
uk: незакрита кругла дужка

en: a different %s was already specified, is now %s
uk: вже визначено інший %s, зараз маємо %s

en: -mmicromips cannot be used with -mips16
uk: -mmicromips не можна використовувати разом з -mips16

en: -mips16 cannot be used with -micromips
uk: -mips16 не можна використовувати разом з -micromips

en: no compiled in support for 64 bit object file format
uk: не зібрано у підтримці 64-бітового формату об’єктних файлів

en: invalid abi -mabi=%s
uk: некоректний ABI, -mabi=%s

en: invalid NaN setting -mnan=%s
uk: некоректний параметр NaN, -mnan=%s

en: -G not supported in this configuration
uk: підтримки -G у цій конфігурації не передбачено

en: -%s conflicts with the other architecture options, which imply -%s
uk: -%s конфліктує з іншими параметрами архітектури, якими визначається -%s

en: -march=%s is not compatible with the selected ABI
uk: -march=%s є несумісним з вибраним ABI

en: branch to a symbol in another ISA mode
uk: розгалуження до символу у іншому режимі ISA

en: cannot encode misaligned addend in the relocatable field (0x%lx)
uk: не вдалося закодувати помилково вирівняти додаток у придатному до пересування полі (0x%lx)

en: PC-relative reference to a different section
uk: посилання щодо лічильника команд (PC) на інший розділ

en: TLS relocation against a constant
uk: пересування TLS щодо сталої

en: jump to a symbol in another ISA mode
uk: перехід до символу у іншому режимі ISA

en: JALX to a symbol in the same ISA mode
uk: JALX о символу у тому самому режимі ISA

en: unsupported constant in relocation
uk: непідтримувана константа у пересуванні

en: PC-relative access using misaligned symbol (%lx)
uk: доступ відносно PC з використанням невирівняного символу (%lx)

en: PC-relative access using misaligned offset (%lx)
uk: доступ відносно PC з використанням невирівняного зсуву (%lx)

en: PC-relative access out of range
uk: доступ відносно PC з виходом за межі припустимого діапазону

en: PC-relative access to misaligned address (%lx)
uk: доступ відносно лічильника команд до невирівняної адреси (%lx)

en: alignment too large, %d assumed
uk: надто велике вирівнювання; припускаємо %d

en: alignment negative, 0 assumed
uk: від’ємне вирівнювання; припускаємо 0

en: %s: no such section
uk: %s: такого розділу немає

en: .option pic%d not supported
uk: Підтримки .option pic%d не передбачено

en: .option pic%d not supported in VxWorks PIC mode
uk: у режимі PIC VxWorks не передбачено підтримки .option pic%d

en: -G may not be used with SVR4 PIC code
uk: -G не можна використовувати разом з кодом SVR4 PIC

en: unrecognized option "%s"
uk: невідомий параметр «%s»

en: unknown architecture %s
uk: невідома архітектура, %s

en: unknown ISA level %s
uk: невідомий рівень ISA %s

en: unknown ISA or architecture %s
uk: невідома ISA або архітектура, %s

en: `noreorder' must be set before `nomacro'
uk: «noreorder» слід встановити до «nomacro»

en: .set pop with no .set push
uk: .set pop без .set push

en: tried to set unrecognized symbol: %s
uk: спроба встановлення нерозпізнаного символу: %s

en: .module used with unrecognized symbol: %s
uk: .module використано із невідомим символом: %s

en: .module is not permitted after generating code
uk: .module не можна використовувати після створення коду

en: %s not supported in MIPS16 mode
uk: у режимі MIPS16 не передбачено підтримки %s

en: .cpload not in noreorder section
uk: .cpload не у розділі noreorder

en: missing argument separator ',' for .cpsetup
uk: пропущено роздільник аргументів, «,», у .cpsetup

en: unsupported use of %s
uk: непідтримуване використання %s

en: unsupported use of .gpword
uk: непідтримуване використання .gpword

en: unsupported use of .gpdword
uk: непідтримуване використання .gpdword

en: unsupported use of .ehword
uk: непідтримуване використання .ehword

en: bad .nan directive
uk: помилкова директива .nan

en: ignoring attempt to redefine symbol %s
uk: ігноруємо спробу повторно визначити символ %s

en: bad .weakext directive
uk: помилкова директива .weakext

en: relaxed out-of-range branch into a jump
uk: оптимізуємо відгалуження за межі діапазону у перехід (jump)

en: extended instruction in a branch delay slot
uk: розширена інструкція у слоті затримки відгалуження

en: unsupported relocation
uk: непідтримуване пересування

en: expected simple number
uk: мало бути просте число

en: invalid number
uk: некоректне число

en: .end directive without a preceding .ent directive
uk: Директива .end без попередньої директиві .ent

en: .end symbol does not match .ent symbol
uk: Символ .end не збігається з символом .ent

en: .ent or .aent not in text section
uk: .ent або .aent поза межами розділу text

en: missing .end
uk: не вистачає .end

en: .mask/.fmask outside of .ent
uk: .mask/.fmask за межами блоку .ent

en: bad .mask/.fmask directive
uk: помилкова директива .mask/.fmask

en: bad value (%s) for %s
uk: помилкове значення (%s) %s

en: MIPS options:
    -EB			generate big endian output
    -EL			generate little endian output
    -g, -g2			do not remove unneeded NOPs or swap branches
    -G NUM			allow referencing objects up to NUM bytes
    			implicitly with the gp register [default 8]
uk: Параметри MIPS:
    -EB			створити код із зворотним порядком байтів
    -EL			створити коду із прямим порядком байтів
    -g, -g2			не вилучати непотрібні NOP і не міняти місцями гілки
    -G N			дозволити посилання на об’єкти до N байтів
    			неявно за допомогою регістра gp [типово 8]

en: -mips1			generate MIPS ISA I instructions
    -mips2			generate MIPS ISA II instructions
    -mips3			generate MIPS ISA III instructions
    -mips4			generate MIPS ISA IV instructions
    -mips5                  generate MIPS ISA V instructions
    -mips32                 generate MIPS32 ISA instructions
    -mips32r2               generate MIPS32 release 2 ISA instructions
    -mips32r3               generate MIPS32 release 3 ISA instructions
    -mips32r5               generate MIPS32 release 5 ISA instructions
    -mips32r6               generate MIPS32 release 6 ISA instructions
    -mips64                 generate MIPS64 ISA instructions
    -mips64r2               generate MIPS64 release 2 ISA instructions
    -mips64r3               generate MIPS64 release 3 ISA instructions
    -mips64r5               generate MIPS64 release 5 ISA instructions
    -mips64r6               generate MIPS64 release 6 ISA instructions
    -march=CPU/-mtune=CPU	generate code/schedule for CPU, where CPU is one of:
uk: -mips1			використовувати інструкції MIPS ISA I
    -mips2			використовувати інструкції MIPS ISA II
    -mips3			використовувати інструкції MIPS ISA III
    -mips4			використовувати інструкції MIPS ISA IV
    -mips5                  використовувати інструкції MIPS ISA V
    -mips32                 використовувати інструкції MIPS32 ISA
    -mips32r2               використовувати інструкції MIPS32 випуск 2 ISA
    -mips32r3               використовувати інструкції MIPS32 випуск 3 ISA
    -mips32r5               використовувати інструкції MIPS32 випуск 5 ISA
    -mips32r6               використовувати інструкції MIPS32 випуск 6 ISA
    -mips64                 використовувати інструкції MIPS64 ISA
    -mips64r2               використовувати інструкції MIPS64 випуск 2 ISA
    -mips64r3               використовувати інструкції MIPS32 випуск 3 ISA
    -mips64r5               використовувати інструкції MIPS32 випуск 5 ISA
    -mips64r6               використовувати інструкції MIPS32 випуск 6 ISA
    -march=CPU/-mtune=CPU	створити код/план для процесора CPU, де значенням CPU може бути:

en: -mCPU			equivalent to -march=CPU -mtune=CPU. Deprecated.
    -no-mCPU		don't generate code specific to CPU.
    			For -mCPU and -no-mCPU, CPU must be one of:
uk: -mCPU			еквівалент -march=CPU -mtune=CPU. Застарілий.
    -no-mCPU		не створювати код, специфічний для процесора CPU.
    			Для -mCPU та -no-mCPU, CPU має бути одним зі значень:

en: -mips16			generate mips16 instructions
    -no-mips16		do not generate mips16 instructions
uk: -mips16			використовувати інструкції mips16
    -no-mips16		не використовувати інструкції mips16

en: -mmips16e2		generate MIPS16e2 instructions
    -mno-mips16e2		do not generate MIPS16e2 instructions
uk: -mmips16e2		використовувати інструкції MIPS16e2
    -mno-mips16e2		не використовувати інструкції MIPS16e2

en: -mmicromips		generate microMIPS instructions
    -mno-micromips		do not generate microMIPS instructions
uk: -mmicromips		використовувати інструкції microMIPS
    -mno-micromips		не використовувати інструкції microMIPS

en: -msmartmips		generate smartmips instructions
    -mno-smartmips		do not generate smartmips instructions
uk: -msmartmips		використовувати інструкції smartmips
    -mno-smartmips		не використовувати інструкції smartmips

en: -mdsp			generate DSP instructions
    -mno-dsp		do not generate DSP instructions
uk: -mdsp			використовувати інструкції DSP
    -mno-dsp		не використовувати інструкції DSP

en: -mdspr2			generate DSP R2 instructions
    -mno-dspr2		do not generate DSP R2 instructions
uk: -mdspr2			використовувати інструкції DSP R2
    -mno-dspr2		не використовувати інструкції DSP R2

en: -mdspr3			generate DSP R3 instructions
    -mno-dspr3		do not generate DSP R3 instructions
uk: -mdspr3			використовувати інструкції DSP R3
    -mno-dspr3		не використовувати інструкції DSP R3

en: -mmt			generate MT instructions
    -mno-mt			do not generate MT instructions
uk: -mmt			використовувати інструкції MT
    -mno-mt			не використовувати інструкції MT

en: -mmcu			generate MCU instructions
    -mno-mcu		do not generate MCU instructions
uk: -mmcu			використовувати інструкції MCU
    -mno-mcu		не використовувати інструкції MCU

en: -mmsa			generate MSA instructions
    -mno-msa		do not generate MSA instructions
uk: -mmsa			використовувати інструкції MSA
    -mno-msa		не використовувати інструкції MSA

en: -mxpa			generate eXtended Physical Address (XPA) instructions
    -mno-xpa		do not generate eXtended Physical Address (XPA) instructions
uk: -mxpa			використовувати інструкції eXtended Physical Address (XPA)
    -mno-xpa		не використовувати інструкції eXtended Physical Address (XPA)

en: -mvirt			generate Virtualization instructions
    -mno-virt		do not generate Virtualization instructions
uk: -mvirt			використовувати інструкції Virtualization
    -mno-virt		не використовувати інструкції Virtualization

en: -mcrc			generate CRC instructions
    -mno-crc		do not generate CRC instructions
uk: -mcrc			використовувати інструкції CRC
    -mno-crc			не використовувати інструкції CRC

en: -mginv			generate Global INValidate (GINV) instructions
    -mno-ginv		do not generate Global INValidate instructions
uk: -mginv			використовувати інструкції Global INValidate (GINV)
    -mno-ginvt			не використовувати інструкції Global INValidate

en: -mloongson-mmi		generate Loongson MultiMedia extensions Instructions (MMI) instructions
    -mno-loongson-mmi	do not generate Loongson MultiMedia extensions Instructions
uk: -mloongson-mmi		створити інструкції мультимедійних розширень Loongson (MMI)
    -mno-loongson-mmi	не створювати інструкції мультимедійних розширень Loongson

en: -mloongson-cam		generate Loongson Content Address Memory (CAM) instructions
    -mno-loongson-cam	do not generate Loongson Content Address Memory Instructions
uk: -mloongson-cam		створити інструкції Loongson Content Address Memory (CAM)
    -mno-loongson-cam	не створювати інструкції Loongson Content Address Memory

en: -mloongson-ext		generate Loongson EXTensions (EXT) instructions
    -mno-loongson-ext	do not generate Loongson EXTensions Instructions
uk: -mloongson-ext		створити інструкції Loongson EXTensions (EXT)
    -mno-loongson-ext	не створювати інструкції Loongson EXTensions

en: -mloongson-ext2		generate Loongson EXTensions R2 (EXT2) instructions
    -mno-loongson-ext2	do not generate Loongson EXTensions R2 Instructions
uk: -mloongson-ext2		створити інструкції Loongson EXTensions R2 (EXT2)
    -mno-loongson-ext2	не створювати інструкції Loongson EXTensions R2

en: -minsn32		only generate 32-bit microMIPS instructions
    -mno-insn32		generate all microMIPS instructions
uk: -minsn32		використовувати лише 32-бітові інструкції microMIPS
    -mno-insn32		використовувати усі інструкції microMIPS

en: -mfix-loongson3-llsc	work around Loongson3 LL/SC errata, default
    -mno-fix-loongson3-llsc	disable work around Loongson3 LL/SC errata
uk: -mfix-loongson3-llsc	обійти помилки у Loongson3 LL/SC, типовий варіант
    -mno-fix-loongson3-llsc	вимкнути обхід помилок у Loongson3 LL/SC

en: -mfix-loongson3-llsc	work around Loongson3 LL/SC errata
    -mno-fix-loongson3-llsc	disable work around Loongson3 LL/SC errata, default
uk: -mfix-loongson3-llsc	обійти помилки у Loongson3 LL/SC
    -mno-fix-loongson3-llsc	вимкнути обхід помилок у Loongson3 LL/SC, типовий варіант

en: -mfix-loongson2f-jump	work around Loongson2F JUMP instructions
    -mfix-loongson2f-nop	work around Loongson2F NOP errata
    -mfix-loongson3-llsc	work around Loongson3 LL/SC errata
    -mno-fix-loongson3-llsc	disable work around Loongson3 LL/SC errata
    -mfix-vr4120		work around certain VR4120 errata
    -mfix-vr4130		work around VR4130 mflo/mfhi errata
    -mfix-24k		insert a nop after ERET and DERET instructions
    -mfix-cn63xxp1		work around CN63XXP1 PREF errata
    -mfix-r5900		work around R5900 short loop errata
    -mgp32			use 32-bit GPRs, regardless of the chosen ISA
    -mfp32			use 32-bit FPRs, regardless of the chosen ISA
    -msym32			assume all symbols have 32-bit values
    -O0			do not remove unneeded NOPs, do not swap branches
    -O, -O1			remove unneeded NOPs, do not swap branches
    -O2			remove unneeded NOPs and swap branches
    --trap, --no-break	trap exception on div by 0 and mult overflow
    --break, --no-trap	break exception on div by 0 and mult overflow
uk: -mfix-loongson2f-jump	обійти інструкції JUMP Loongson2F
    -mfix-loongson2f-nop	обійти помилки NOP Loongson2F
    -mfix-loongson3-llsc	обійти помилки у Loongson3 LL/SC
    -mno-fix-loongson3-llsc	вимкнути обхід помилок у Loongson3 LL/SC
    -mfix-vr4120		обійти певні помилки VR4120
    -mfix-vr4130		обійти помилки mflo/mfhi VR4130
    -mfix-24k		вставляти nop після інструкцій ERET і DERET
    -mfix-cn63xxp1		обійти помилки PREF CN63XXP1
    -mfix-r5900		обійти помилки з короткими циклами у R5900
    -mgp32			використовувати 32-бітові GPR, незалежно від вибраного ISA
    -mfp32			використовувати 32-бітові FPR, незалежно від вибраного ISA
    -msym32			припускати, що усі символи мають 32-бітові значення
    -O0			не вилучати непотрібні NOP, не перемикати гілки
    -O1			вилучати непотрібні NOP, не перемикати гілки
    -O			вилучати непотрібні NOP і перемикати гілки
    --trap, --no-break	ловити виключення ділення на 0 і переповнення під час множення
    --break, --no-trap	перериватися на виключеннях ділення на 0 і переповнення під час множення

en: -mhard-float		allow floating-point instructions
    -msoft-float		do not allow floating-point instructions
    -msingle-float		only allow 32-bit floating-point operations
    -mdouble-float		allow 32-bit and 64-bit floating-point operations
    --[no-]construct-floats	[dis]allow floating point values to be constructed
    --[no-]relax-branch	[dis]allow out-of-range branches to be relaxed
    -mignore-branch-isa	accept invalid branches requiring an ISA mode switch
    -mno-ignore-branch-isa	reject invalid branches requiring an ISA mode switch
    -mnan=ENCODING		select an IEEE 754 NaN encoding convention, either of:
uk: -mhard-float		дозволити інструкції дій з рухомою крапкою
    -msoft-float		заборонити інструкції дій з рухомою крапкою
    -msingle-float		дозволити лише 32-бітові інструкції дій з рухомою крапкою
    -mdouble-float		дозволити 32-бітові і 64-бітові інструкції дій з рухомою крапкою
    --[no-]construct-floats	[заборонити]дозволити побудову значень з рухомою крапкою
    --[no-]relax-branch	[заборонити]дозволити оптимізацію гілок поза діапазоном
    -mignore-branch-isa	приймати некоректні гілки із вимогою перемикання режиму ISA
    -mno-ignore-branch-isa	відкидати некоректні гілки із вимогою перемикання режиму ISA
    -mnan=КОДУВАННЯ		вибрати угоду з кодування NaN IEEE 754 з таких варіантів:

en: -KPIC, -call_shared	generate SVR4 position independent code
    -call_nonpic		generate non-PIC code that can operate with DSOs
    -mvxworks-pic		generate VxWorks position independent code
    -non_shared		do not generate code that can operate with DSOs
    -xgot			assume a 32 bit GOT
    -mpdr, -mno-pdr		enable/disable creation of .pdr sections
    -mshared, -mno-shared   disable/enable .cpload optimization for
                            position dependent (non shared) code
    -mabi=ABI		create ABI conformant object file for:
uk: -KPIC, -call_shared	створити незалежний від позицій код SVR4
    -call_nonpic		створити код без PIC, який може працювати із DSO
    -mvxworks-pic		створити незалежний від позицій код VxWorks
    -non_shared		не створювати код, який може працювати з DSO
    -xgot			припустити 32-бітовий GOT
    -mpdr, -mno-pdr		увімкнути або вимкнути створення розділів .pdr
    -mshared, -mno-shared   вимкнути або увімкнути оптимізацію .cpload для
                            залежного від позиції (непридатного до спільного
                            використання) коду
    -mabi=ABI		створити сумісний з ABI об’єктний файл для:

en: -32			create o32 ABI object file%s
uk: -32			створити об'єктний файл ABI o32%s

en:  (default)
uk:  (типове значення)

en: -n32			create n32 ABI object file%s
uk: -n32			створити об'єктний файл ABI n32%s

en: -64			create 64 ABI object file%s
uk: -64			створити об'єктний файл ABI 64%s

en: missing .end at end of assembly
uk: пропущено .end наприкінці коду

en:  MMIX-specific command line options:
uk:  Параметри командного рядка, специфічні для MMIX:

en:   -fixed-special-register-names
                              Allow only the original special register names.
uk:   -fixed-special-register-names
                              Дозволити лише оригінальні назви спеціальних регістрів.

en:   -globalize-symbols      Make all symbols global.
uk:   -globalize-symbols      зробити усі символи загальними.

en:   -gnu-syntax             Turn off mmixal syntax compatibility.
uk:   -gnu-syntax             Вимкнути сумісність із синтаксисом mmixal.

en:   -relax                  Create linker relaxable code.
uk:   -relax                  Створити код, придатний до оптимізації компонувальником.

en:   -no-predefined-syms     Do not provide mmixal built-in constants.
                              Implies -fixed-special-register-names.
uk:   -no-predefined-syms     не надавати вбудовані сталі mmixal.
                              Додає -fixed-special-register-names.

en:   -no-expand              Do not expand GETA, branches, PUSHJ or JUMP
                              into multiple instructions.
uk:   -no-expand              Не розгортати GETA, гілки, PUSHJ та JUMP
                              у декілька інструкцій.

en:   -no-merge-gregs         Do not merge GREG definitions with nearby values.
uk:   -no-merge-gregs         Не об’єднувати визначення GREG з сусідніми значеннями.

en:   -linker-allocated-gregs If there's no suitable GREG definition for the                          operands of an instruction, let the linker resolve.
uk:   -linker-allocated-gregs якщо немає відповідного визначення GREG для                          операндів інструкції, дозволити вирішувати компонувальнику.

en:   -x                      Do not warn when an operand to GETA, a branch,
                              PUSHJ or JUMP is not known to be within range.
                              The linker will catch any errors.  Implies
                              -linker-allocated-gregs.
uk:   -x                      не виводити попередження, якщо щодо операнда GETA, гілки,
                              PUSHJ або JUMP є невідомою належність його до діапазону.
                              Компонувальник визначить усі помилки. Використовується з
                              -linker-allocated-gregs.

en: unknown opcode: `%s'
uk: невідомий код операції: «%s»

en: specified location wasn't TETRA-aligned
uk: вказане розташування не було вирівняно за TETRA

en: unaligned data at an absolute location is not supported
uk: підтримки невирівняних даних за абсолютним розташуванням не передбачено

en: invalid operand to opcode %s: `%s'
uk: некоректний операнд до коду операції %s: «%s»

en: invalid operands to opcode %s: `%s'
uk: некоректні операнди до коду операції %s: «%s»

en: internal: mmix_prefix_name but empty prefix
uk: внутрішня помилка: використано mmix_prefix_name, але маємо порожній префікс

en: too many GREG registers allocated (max %d)
uk: розподілено надто багато регістрів GREG (максимальна кількість — %d)

en: BSPEC already active.  Nesting is not supported.
uk: BSPEC вже є активним. Підтримки вкладеності не передбачено.

en: invalid BSPEC expression
uk: некоректний вираз BSPEC

en: can't create section %s
uk: не вдалося створити розділ «%s»

en: can't set section flags for section %s
uk: неможливо встановити прапорці розділу для розділу %s

en: ESPEC without preceding BSPEC
uk: ESPEC без попереднього BSPEC

en: missing local expression
uk: не вказано локального виразу

en: operand out of range, instruction expanded
uk: операнд поза межами припустимого діапазону, інструкцію розширено

note: The BFD_RELOC_MMIX_LOCAL-specific message is supposed to be user-friendly, though a little bit non-substantial.
en: directive LOCAL must be placed in code or data
uk: директиву LOCAL має бути розташовано у коді або даних

en: internal confusion: relocation in a section without contents
uk: внутрішня помилка: пересування у розділі без вмісту

en: internal: BFD_RELOC_MMIX_BASE_PLUS_OFFSET not resolved to section
uk: внутрішня помилка: за BFD_RELOC_MMIX_BASE_PLUS_OFFSET не може бути визначено розділ

en: no suitable GREG definition for operands
uk: немає придатного визначення GREG для операндів

en: operands were not reducible at assembly-time
uk: операнди не можна спрощувати під час збирання

en: cannot generate relocation type for symbol %s, code %s
uk: не вдалося створити тип пересування для символу %s, код %s

en: internal: unhandled label %s
uk: внутрішня помилка: непридатна до обробки мітка %s

en: [0-9]H labels may not appear alone on a line
uk: мітки [0-9]H не можуть бути єдиними даними у рядку

en: [0-9]H labels do not mix with dot-pseudos
uk: мітки [0-9]H не змішуються з крапка-псевдонімами

en: invalid characters in input
uk: некоректні символи у вхідних даних

en: empty label field for IS
uk: порожнє поле мітки для IS

en: internal: unexpected relax type %d:%d
uk: внутрішня помилка: неочікуваний тип оптимізації, %d:%d

en: BSPEC without ESPEC.
uk: BSPEC без ESPEC.

en: LOC to section unknown or indeterminable at first pass
uk: LOC до розділу є невідомим або непридатним до визначення на першому проході

en: internal: GREG expression not resolved to section
uk: внутрішня помилка: за виразом GREG не можна визначити розділ

en: register section has contents
uk: у розділі регістрів містяться дані

en: section change from within a BSPEC/ESPEC pair is not supported
uk: підтримки зміни розділу з середини пари BSPEC/ESPEC не передбачено

en: directive LOC from within a BSPEC/ESPEC pair is not supported
uk: підтримки директиви LOC з середини пари BSPEC/ESPEC не передбачено

en: invalid LOC expression
uk: некоректний вираз LOC

en: LOC expression stepping backwards is not supported
uk: підтримки виразів LOC із відходом назад не передбачено

note: We will only get here in rare cases involving #NO_APP, where the unterminated string is not recognized by the preformatting pass.
en: unterminated string
uk: незавершений рядок

en: BYTE expression not a pure number
uk: вираз BYTE не є суто числовим

note: Note that mmixal does not allow negative numbers in BYTE sequences, so neither should we.
en: BYTE expression not in the range 0..255
uk: вираз BYTE не належить діапазону від 0 до 255

en: data item with alignment larger than location
uk: запис даних з вирівнюванням, що перевищує розміри місця їхнього перебування

note: Since integer_constant is local to expr.c, we have to make this a macro.  FIXME: Do it cleaner.
en: `&' serial number operator is not supported
uk: підтримки оператора серійного номера & не передбачено

en: MN10200 options:
    none yet
uk: Параметри MN10200:
    ще немає

en: Unrecognized opcode: `%s'
uk: Нерозпізнаний код операції: «%s»

note: xgettext:c-format.
en: junk at end of line: `%s'
uk: зайві символи наприкінці рядка: «%s»

en: MN10300 assembler options:
    none yet
uk: Параметри асемблера MN10300:
    ще немає

en: Invalid opcode/operands
uk: Некоректний код операції або некоректні операнди

en: Invalid register specification.
uk: Некоректна специфікація регістра.

en: Bad relocation fixup type (%d)
uk: Помилковий тип адресної прив’язки пересування (%d)

en: expecting comma delimited register operands
uk: мало бути вказано операнди-регістри, відокремлені комою

en: expecting comma delimited operands
uk: мало бути вказано операнди, відокремлені комою

en: expecting indirect register `($rA)'
uk: мало бути вказано опосередкований регістр «($rA)»

en: missing closing parenthesis
uk: не вистачає завершальної дужки

en: expecting indirect register `($rX)'
uk: мало бути вказано опосередкований регістр «($rX)»

en: Something forgot to clean up
uk: Щось не було спорожнено

en:   -EB                     assemble for a big endian system (default)
      -EL                     assemble for a little endian system
uk:   -EB                     зібрати код для систем зі зворотним порядком байтів (типово)
      -EL                     зібрати код для систем із прямим порядком байтів

en: pcrel too far BFD_RELOC_MOXIE_10
uk: pcrel надто далеко за BFD_RELOC_MOXIE_10

en: .profiler pseudo requires at least two operands.
uk: псевдооператор .profiler потребує принаймні двох операндів.

en: unknown profiling flag - ignored.
uk: невідомий прапорець профілювання. Проігноровано.

en: ambiguous flags combination - '.profiler' directive ignored.
uk: неоднозначне поєднання прапорців — директиву «.profiler» проігноровано.

en: profiling in absolute section?
uk: профілювати у абсолютному розділі?

en: Unrecognised CPU errata name starting here: %s
uk: Нерозпізнана назва помилок процесора, починаючи з %s

en: Expecting comma after CPU errata name, not: %s
uk: Після назви помилок процесора має бути вказано кому, а не %s

en: MCU option requires a name
uk: Для параметра MCU слід вказати назву

en: unrecognised argument to -mcpu option '%s'
uk: нерозпізнаний аргумент параметра -mcpu, «%s»

en: bad arguments "%s" and/or "%s" in %s directive
uk: помилкові аргументи «%s» і/або «%s» у команді %s

en: file was compiled for the 430 ISA but the %s ISA is selected
uk: файл було зібрано для ISA 430, але вибрано ISA %s

en: file was compiled for the 430X ISA but the 430 ISA is selected
uk: файл було зібрано для ISA 430X, але вибрано ISA 430

en: unknown MSPABI build attribute value '%d' for OFBA_MSPABI_Tag_ISA(%d) in .mspabi_attribute directive
uk: невідоме значення атрибута збирання MSPABI, «%d» для OFBA_MSPABI_Tag_ISA(%d) у команді .mspabi_attribute

en: file was compiled for the small memory model, but the large memory model is selected
uk: файл було зібрано для моделі малої пам'яті, але вибрано модель великої пам'яті

en: file was compiled for the large memory model, but the small memory model is selected
uk: файл було зібрано для моделі великої пам'яті, але вибрано модель малої пам'яті

en: unknown MSPABI build attribute value '%d' for %s(%d) in .mspabi_attribute directive
uk: невідоме значення атрибута збирання MSPABI, «%d», для %s(%d) у команді .mspabi_attribute

en: unknown MSPABI build attribute tag '%d' in .mspabi_attribute directive
uk: невідоме значення мітки атрибута збирання MSPABI, «%d», у команді .mspabi_attribute

en: file was compiled assuming all data will be in the lower memory region, but the upper region is in use
uk: файл було зібрано у припущенні, що усі дані зберігатимуться у нижній ділянці пам'яті, але використовується верхня ділянка пам'яті

en: file was compiled assuming data could be in the upper memory region, but the lower data region is exclusively in use
uk: файл було зібрано у припущенні, що дані можуть зберігатися у верхній ділянці пам'яті, але використовується лише нижня ділянка пам'яті

en: unknown GNU build attribute value '%d' for Tag_GNU_MSP430_Data_Region(%d) in .gnu_attribute directive
uk: невідоме значення атрибута збирання GNU, «%d», для Tag_GNU_MSP430_Data_Region(%d) у команді .gnu_attribute

en: internal: unexpected argument '%d' to msp430_object_attribute
uk: внутрішнє: неочікуваний аргумент «%d» у msp430_object_attribute

en: MSP430 options:
      -mmcu=<msp430-name>     - select microcontroller type
      -mcpu={430|430x|430xv2} - select microcontroller architecture
uk: Параметри MSP430:
      -mmcu=<назва msp430>    - вибрати тип мікроконтролера
      -mcpu={430|430x|430xv2} - вибрати архітектуру мікроконтролера

en:   -msilicon-errata=<name>[,<name>...] - enable fixups for silicon errata
      -msilicon-errata-warn=<name>[,<name>...] - warn when a fixup might be needed
       supported errata names: cpu4, cpu8, cpu11, cpu12, cpu13, cpu19
uk:   -msilicon-errata=<назва>[,<назва>...] - увімкнути виправлення для помилок у кристалі
      -msilicon-errata-warn=<назва>[,<назва>...] - попереджати, якщо може знадобитися виправлення
       підтримувані назви наборів помилок: cpu4, cpu8, cpu11, cpu12, cpu13, cpu19

en:   -mQ - enable relaxation at assembly time. DANGEROUS!
      -mP - enable polymorph instructions
uk:   -mQ - увімкнути оптимізацію під час збирання. НЕБЕЗПЕЧНО!
      -mP - увімкнути поліморфні інструкції

en:   -ml - enable large code model
uk:   -ml - увімкнути модель великого коду

en:   -mN - do not insert NOPs after changing interrupts (default)
uk:   -mN - не вставляти NOP-и після зміни перериваннями (типово)

en:   -mn - insert a NOP after changing interrupts
uk:   -mn - вставляти NOP після зміни перериваннями

en:   -mY - do not warn about missing NOPs after changing interrupts
uk:   -mY - не попереджати про пропущені NOP-и після зміни перериваннями

en:   -my - warn about missing NOPs after changing interrupts (default)
uk:   -my - попереджати про пропущені NOP-и після зміни перериваннями (типово)

en:   -mU - for an instruction which changes interrupt state, but where it is not
            known how the state is changed, do not warn/insert NOPs
uk:   -mU - для інструкції, яка змінює стан переривання, але там, де невідомо,
            як змінюється стан, не попереджати і не вставляти NOP

en:   -mu - for an instruction which changes interrupt state, but where it is not
            known how the state is changed, warn/insert NOPs (default)
            -mn and/or -my are required for this to have any effect
uk:   -mu - для інструкції, яка змінює стан переривання, але там, де невідомо,
            як змінюється стан, попереджати і вставляти NOP (типова поведінка)
            Щоб це спрацювало, має бути вказано -mn і/або -my

en:   -mdata-region={none|lower|upper|either} - select region data will be
        placed in.
uk:   -mdata-region={none|lower|upper|either} - вибрати регіон, у якому буде
        розташовано дані.

en: extra characters '%s' at end of immediate expression '%s'
uk: зайві символи «%s» наприкінці виразу поточного значення «%s»

en: value 0x%x out of extended range.
uk: значення 0x%x перебуває поза розширеним діапазоном.

en: value %d out of range. Use #lo() or #hi()
uk: значення %d лежить поза межами припустимого діапазону. Скористайтеся #lo() або #hi()

en: cpu4: not converting PUSH #4 to shorter form
uk: cpu4: не перетворюємо PUSH #4 у коротшу форму

en: cpu4: not converting PUSH #8 to shorter form
uk: cpu4: не перетворюємо PUSH #8 у коротшу форму

en: error: unsupported #foo() directive used on symbol
uk: помилка: для символу використано непідтримувану директиву #foo()

en: unknown expression in operand %s.  Use #llo(), #lhi(), #hlo() or #hhi()
uk: невідомий вираз у операнді %s. Слід використовувати #llo(), #lhi(), #hlo() або #hhi()

en: Registers cannot be used within immediate expression [%s]
uk: У виразі пришвидшеного використання не можна використовувати регістри [%s]

en: unknown operand %s
uk: невідомий операнд %s

en: extra characters '%s' at the end of absolute operand '%s'
uk: зайві символи «%s» наприкінці абсолютного операнда «%s»

en: value out of range: 0x%x
uk: значення поза припустимим діапазоном: 0x%x

en: Registers cannot be used within absolute expression [%s]
uk: У абсолютному виразі не можна використовувати регістри [%s]

en: unknown expression in operand %s
uk: невідомий вираз у операнді %s

en: unknown addressing mode %s
uk: невідомий режим адресування %s

en: Bad register name %s
uk: Помилкова назва регістра, «%s»

en: cannot use indirect addressing with the PC
uk: не можна використовувати опосередковане адресування з PC

en: ')' required
uk: потрібна «)»

en: unknown operator %s. Did you mean X(Rn) or #[hl][hl][oi](CONST) ?
uk: невідомий оператор %s. Мали на увазі X(Rn) або #[hl][hl][oi](CONST) ?

en: r2 should not be used in indexed addressing mode
uk: r2 слід використовувати у режимі індексованого адресування

en: extra characters '%s' at end of operand '%s'
uk: зайві символи «%s» наприкінці операнда «%s»

en: CPU8: Stack pointer accessed with an odd offset
uk: CPU8: доступ до вказівника стека із непарним зсувом

en: Registers cannot be used as a prefix of indexed expression [%s]
uk: Не можна використовувати регістри як префікси у індексованому виразі [%s]

en: Internal bug. Try to use 0(r%d) instead of @r%d
uk: Внутрішня помилка. Спробуйте скористатися 0(r%d) замість @r%d

en: this addressing mode is not applicable for destination operand
uk: цей режим адресування не можна застосовувати для операнда призначення

en: expected register as second argument of %s
uk: як другий аргумент %s очікувався регістр

en: index value too big for %s
uk: значення індексу для %s є надто великим

en: unexpected addressing mode for %s
uk: неочікуваний режим адресування для %s

en: constant generator destination register found in %s
uk: у %s виявлено сталий регістр призначення для створення

en: constant generator source register found in %s
uk: у %s виявлено сталий регістр джерела для створення

en: no size modifier after period, .w assumed
uk: немає модифікатора розміру після крапки, припускаємо .w

en: unrecognised instruction size modifier .%c
uk: нерозпізнаний модифікатор розміру інструкції .%c

en: junk found after instruction: %s.%s
uk: після інструкції виявлено зайві дані: %s.%s

en: instruction %s.a does not exist
uk: інструкції %s.a не існує

en: instruction %s requires %d operand | instruction %s requires %d operands
uk[0]: для виконання інструкції %s потрібно %d операнд
uk[1]: для виконання інструкції %s потрібно %d операнди
uk[2]: для виконання інструкції %s потрібно %d операндів
uk[3]: для виконання інструкції %s потрібно %d операнд

en: instruction %s requires MSP430X mcu
uk: інструкція %s потребує mcu MSP430X

en: unable to repeat %s insn
uk: повторення інструкції %s неможливе

en: CPU12: CMP/BIT with PC destination ignores next instruction
uk: CPU12: CMP/BIT із призначенням PC призводить до ігнорування наступної інструкції

en: CPU19: Instruction setting CPUOFF must be followed by a NOP
uk: CPU19: за інструкцією встановлення CPUOFF має слідувати інструкція NOP

en: internal error: unknown nop check state
uk: внутрішня помилка: невідомий стан перевірки nop

en: CPU11: PC is destination of SR altering instruction
uk: CPU11: PC є призначення інструкції зміни SR

en: CPU13: SR is destination of SR altering instruction
uk: CPU13: SR є призначенням інструкції зміни SR

en: repeat instruction used with non-register mode instruction
uk: інструкцію repeat використано разом із інструкцією не регістрового режиму

en: %s: attempt to rotate the PC register
uk: %s: спроба обертання регістра лічильника команд

en: expected #n as first argument of %s
uk: першим аргументом %s має бути #n

en: extra characters '%s' at end of constant expression '%s'
uk: зайві символи «%s» наприкінці виразу сталої «%s»

en: expected constant expression as first argument of %s
uk: першим аргументом %s має бути сталий вираз

en: Too many registers popped
uk: Виштовхнуто занадто багато регістрів

en: Cannot use POPM to restore the SR register
uk: Не можна використовувати POPM для відновлення регістра SR

en: repeat count cannot be used with %s
uk: лічильник повторення не можна використовувати разом з %s

en: expected first argument of %s to be in the range 1-4
uk: першим аргументом %s має бути значення у діапазоні від 1 до 4

en: expected value of first argument of %s to fit into 20-bits
uk: першим аргументом %s має бути значення, що вкладається у 20 бітів

en: expected register name or constant as first argument of %s
uk: першим аргументом %s має бути назва регістра або стала

en: expected constant value as argument to RPT
uk: аргументом RPT має бути стале значення

en: expected constant in the range 2..16
uk: очікувалася стала у діапазоні 2..16

en: PC used as an argument to RPT
uk: як аргумент RPT використано PC

en: expected constant or register name as argument to RPT insn
uk: аргументом інструкції RPT має бути стале значення або назва регістра

en: Illegal emulated instruction
uk: Заборонена емульована інструкція

en: %s instruction does not accept a .b suffix
uk: інструкція %s не приймає суфікса .b

en: Even number required. Rounded to %d
uk: Потрібне парне число. Округлено до %d

en: Wrong displacement %d
uk: Помилкове переміщення %d

en: instruction requires label sans '$'
uk: інструкція потребує мітки без «$»

en: instruction requires label or value in range -511:512
uk: для виконання інструкції потрібна мітка або значення у діапазоні -511:512

en: instruction requires label
uk: для виконання інструкції потрібна мітка

en: polymorphs are not enabled. Use -mP option to enable.
uk: поліморфи не увімкнено. Для вмикання скористайтеся параметром -mP.

en: Illegal instruction or not implemented opcode.
uk: Некоректна інструкція або ще не реалізований код операції.

en: can't find opcode
uk: не вдалося знайти код операції

en: internal inconsistency problem in %s: insn %04lx
uk: проблем з внутрішньою неузгодженістю у %s: інструкція %04lx

en: internal inconsistency problem in %s: ext. insn %04lx
uk: проблем з внутрішньою неузгодженістю у %s: розширена інструкція %04lx

en: internal inconsistency problem in %s: %lx
uk: проблем з внутрішньою неузгодженістю у %s: %lx

en: MT specific command line options:
uk: Специфічні для MT параметри командного рядка:

en:   -march=ms1-64-001         allow ms1-64-001 instructions
uk:   -march=ms1-64-001         дозволити використання інструкцій ms1-64-001

en:   -march=ms1-16-002         allow ms1-16-002 instructions (default)
uk:   -march=ms1-16-002         дозволити використання інструкцій ms1-16-002 (типова поведінка)

en:   -march=ms1-16-003         allow ms1-16-003 instructions
uk:   -march=ms1-16-003         дозволити використання інструкцій ms1-16-003

en:   -march=ms2                allow ms2 instructions
uk:   -march=ms2         дозволити використання інструкцій ms2

en:   -nosched                  disable scheduling restrictions
uk:   -nosched                  вимкнути обмеження планування

en: instruction %s may not follow another memory access instruction.
uk: інструкція %s може не слідувати іншій інструкції доступу до пам’яті.

en: instruction %s may not follow another I/O instruction.
uk: інструкція %s може не слідувати іншій інструкції введення-виведення.

en: %s may not occupy the delay slot of another branch insn.
uk: %s не може займати слот затримки іншої інструкції гілки.

en: operand references R%ld of previous instruction.
uk: операнд посилається на R%ld попередньої інструкції.

en: operand references R%ld of instruction before previous.
uk: операнд посилається на R%ld інструкції до попередньої.

en: conditional branch or jal insn's operand references R%ld of previous arithmetic or logic insn.
uk: умовна гілка або операнд інструкції jal посилається на R%ld попередньої арифметичної або логічної інструкції.

en: <arch name>	  Assemble for architecture <arch name>
    			  <arch name> could be
    			  v3, v3j, v3m, v3f, v3s, v2, v2j, v2f, v2s
uk: <назва>	  Зібрати для архітектури <назва>
    			  Значенням <назва> може бути
    			  v3, v3j, v3m, v3f, v3s, v2, v2j, v2f, v2s

en: <baseline>	  Assemble for baseline <baseline>
    			  <baseline> could be v2, v3, v3m
uk: <базовий рядок>	  зібрати для базового рядка <базовий рядок>
    			  значенням <базовий рядок> може бути v2, v3, v3m

en: <freg>	  Specify a FPU configuration
    			  <freg>
    			  0:     8 SP /  4 DP registers
    			  1:    16 SP /  8 DP registers
    			  2:    32 SP / 16 DP registers
    			  3:    32 SP / 32 DP registers
uk: <freg>	  Вказати конфігурацію FPU
    			  <freg>
    			  0:     8 SP /  4 DP регістрів
    			  1:    16 SP /  8 DP регістрів
    			  2:    32 SP / 16 DP регістрів
    			  3:    32 SP / 32 DP регістрів

en: <abi>	          Specify a abi version
    			  <abi> could be v1, v2, v2fp, v2fpp
uk: <abi>	          вказати версію ABI
    			  <abi> може мати значення v1, v2, v2fp, v2fpp

en: Multiply instructions support
uk: Підтримка інструкцій із множення

en: Divide instructions support
uk: Підтримка інструкцій з ділення

en: 16-bit extension
uk: 16-бітове розширення

en: d0/d1 registers
uk: регістри d0/d1

en: Performance extension
uk: Розширення швидкодії

en: Performance extension 2
uk: Розширення швидкодії 2

en: String extension
uk: Розширення для роботи з рядками

en: Reduced Register configuration (GPR16) option
uk: Параметр налаштування звужених регістрів (GPR16)

en: AUDIO ISA extension
uk: Розширення AUDIO ISA

en: FPU SP extension
uk: Розширення FPU SP

en: FPU DP extension
uk: Розширення FPU DP

en: FPU fused-multiply-add instructions
uk: Інструкції fused-multiply-add FPU

en: DSP extension
uk: Розширення DSP

en: hardware loop extension
uk: апаратне розширення циклів

en: 
     NDS32-specific assembler options:
uk: 
     Специфічні для асемблера NDS32 параметри:

en:   -O1,			  Optimize for performance
      -Os			  Optimize for space
uk:   -O1,			  Оптимізувати швидкодію
      -Os			  Оптимізувати розмір

en:   -EL, -mel or -little    Produce little endian output
      -EB, -meb or -big       Produce big endian output
      -mpic			  Generate PIC
      -mno-fp-as-gp-relax	  Suppress fp-as-gp relaxation for this file
      -mb2bb-relax		  Back-to-back branch optimization
      -mno-all-relax	  Suppress all relaxation for this file
uk:   -EL, -mel або -little   створити код із прямим порядком байтів
      -EB, -meb або -big      створити код із зворотним порядком байтів
      -mpic			  створити PIC
      -mno-fp-as-gp-relax	  придушити коригування fp-як-gp для цього файла
      -mb2bb-relax		  оптимізація гілок назад-на-назад
      -mno-all-relax	  придушити усі коригування для цього файла

en:   -m[no-]%-17sEnable/Disable %s
uk:   -m[no-]%-17sУвімкнути/Вимкнути %s

en:   -mall-ext		  Turn on all extensions and instructions support
uk:   -mall-ext		  увімкнути усі розширення та підтримку усіх інструкцій

en: la must use with symbol. '%s'
uk: la має використовуватися із символом. «%s»

en: need PIC qualifier with symbol. '%s'
uk: потребує специфікатора PIC із символом. «%s»

en: Operand is not a constant. `%s'
uk: Операнд не є сталим. «%s»

en: needs @GOT or @GOTOFF. %s
uk: потребує @GOT або @GOTOFF. %s

en: Too many argument. `%s'
uk: Надто багато аргументів. «%s»

note: Logic here rejects the input arch name.
en: unknown arch name `%s'
uk: невідома назва архітектури «%s»

note: Logic here rejects the input baseline.
en: unknown baseline `%s'
uk: невідоме значення baseline, %s

note: Logic here rejects the input FPU configuration.
en: unknown FPU configuration `%s'
uk: невідоме налаштування FPU «%s»

note: Logic here rejects the input abi version.
en: unknown ABI version`%s'
uk: невідома версія ABI «%s»

en: Different arguments of .vec_size are found, previous %d, current %d
uk: Виявлено різні аргументи .vec_size: попередній %d, поточний %d

en: Argument of .vec_size is expected 4 or 16, actual: %d.
uk: Аргументом .vec_size має бути 4 або 16, маємо: %d.

en: Argument of .vec_size is not a constant.
uk: Аргумент .vec_size не є сталим.

en: Don't know how to handle this field. %s
uk: Невідомо, як обробляти це поле. %s

en: instruction %s requires enabling performance extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення швидкодії

en: instruction %s requires enabling performance extension II
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення швидкодії II

en: instruction %s requires enabling AUDIO extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення AUDIO

en: instruction %s requires enabling STRING extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення STRING

en: instruction %s requires enabling DIV & DX_REGS extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення DIV & DX_REGS

en: instruction %s requires enabling FPU extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення FPU

en: instruction %s requires enabling FPU_SP extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення FPU_SP

en: instruction %s requires enabling FPU_DP extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення FPU_DP

en: instruction %s requires enabling FPU_MAC extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення FPU_MAC

en: instruction %s requires enabling DX_REGS extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення DX_REGS

en: instruction %s requires enabling dsp extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення dsp

en: instruction %s requires enabling zol extension
uk: використання інструкції %s потребує вмикання розширення zol

en: internal error: unknown instruction attribute: 0x%08x
uk: внутрішня помилка: невідомий атрибут інструкції: 0x%08x

en: relax hint unrecognized instruction: line %d.
uk: нерозпізнана інструкція орієнтиру оптимізації: рядок %d.

en: Can not find match relax hint.  Line: %d
uk: Не вдалося знайти відповідний орієнтир оптимізації. Рядок: %d

en: Internal error: .relax_hint KEY is not a number!
uk: Внутрішня помилка: КЛЮЧ .relax_hint не є числом!

en: Internal error: Relax hint (%s) error. %s: %s (%x)
uk: Внутрішня помилка: помилка орієнтиру оптимізації (%s). %s: %s (%x)

en: Internal error: Range error. %s
uk: Внутрішня помилка: помилка діапазону. %s

en: Multiple BFD_RELOC_NDS32_PTR_RESOLVED patterns are not supported yet!
uk: Підтримки декількох зразків BFD_RELOC_NDS32_PTR_RESOLVED не передбачено!

en: Not support instruction %s in verbatim.
uk: Немає підтримки %s-інструкцій у verbatim.

en: 16-bit instruction is disabled: %s.
uk: 16-бітову інструкцію вимкнено: %s.

en: Instruction %s not supported in the baseline.
uk: У базовому рядку не передбачено підтримки інструкції %s.

en: Unrecognized opcode, %s.
uk: Нерозпізнаний код операції, «%s».

en: Incorrect syntax, %s.
uk: Некоректний синтаксис, %s.

en: Unrecognized operand/register, %s.
uk: Нерозпізнаний операнд або регістр, %s.

en: Operand out of range, %s.
uk: Операнд поза припустимим діапазоном, %s.

en: Prohibited register used for reduced-register, %s.
uk: Для скороченого регістра використано заборонений регістр, %s.

en: Junk at end of line, %s.
uk: Зайві символи наприкінці рядка, «%s».

en: Addend to unresolved symbol is not on word boundary.
uk: Доданок до невизначено символу не перебуває на межі слова.

note: Should never here.
en: Used FPU instructions requires enabling FPU extension
uk: Використані інструкції FPU потребують вмикання розширення FPU

en: Internal error: Unknown fixup type %d (`%s')
uk: Внутрішня помилка: невідомий тип коригування %d («%s»)

en: expecting opcode string in self test mode
uk: у режимі самотестування мало бути використано рядок коду операції

en: assembly 0x%08x, expected %s
uk: зібрати 0x%08x, мало бути %s

en: branch offset out of range
uk: відступ гілки поза припустимими межами

en: branch relaxation failed
uk: не вдалося скоригувати гілку

en: error checking for overflow - broken assembler
uk: помилка під час спроби перевірити на переповнення — пошкоджений асемблер

en: immediate value 0x%x truncated to 0x%x
uk: значення пришвидшеного використання 0x%x обрізано до 0x%x

en: call target address 0x%08x out of range 0x%08x to 0x%08x
uk: виклик адреси призначення 0x%08x поза діапазоном від 0x%08x до 0x%08x

en: branch offset %d out of range %d to %d
uk: зсув гілки %d лежить поза межами діапазону від %d до %d

en: branch offset %d out of range
uk: відступ гілки %d поза припустимими межами

en: %s offset %d out of range %d to %d
uk: зсув %s %d лежить поза межами діапазону від %d до %d

en: %s offset %d out of range
uk: зсув %s, %d, поза припустимим діапазоном

en: immediate value %d out of range %d to %d
uk: значення пришвидшеного використання %d лежить поза межами діапазону від %d до %d

en: immediate value %u out of range %u to %u
uk: значення пришвидшеного використання %u лежить поза межами діапазону від %u до %u

en: custom instruction opcode %u out of range %u to %u
uk: код операції нетипової інструкції, %u, перебуває поза межами діапазону від %u до %u

en: overflow in immediate argument
uk: переповнення у аргументі пришвидшеного використання

en: cannot create 64-bit relocation
uk: не вдалося створити 64-бітове пересування

en: internal error: broken opcode descriptor for `%s %s'
uk: внутрішня помилка: пошкоджений дескриптор коду операції для «%s %s»

en: can't create relocation
uk: не вдалося створити пересування

en: unknown register %s
uk: невідомий регістр, %s

en: expecting control register
uk: очікувався керівний регістр

en: illegal use of control register
uk: заборонене використання керівного регістра

en: illegal use of coprocessor register
uk: некоректне використання регістра співпроцесора

note: Should never get here if we passed validation.
en: invalid register %s
uk: некоректний регістр %s

en: Register at (r1) can sometimes be corrupted by assembler optimizations.
    Use .set noat to turn off those optimizations (and this warning).
uk: Іноді, вміст регістра at (r1) може бути пошкоджено внаслідок оптимізації збирання.
    Скористайтеся командою .set noat, щоб вимкнути такі оптимізації (і це попередження).

en: The debugger will corrupt bt (r25).
    If you don't need to debug this code use .set nobreak to turn off this warning.
uk: Засобом зневадження буде пошкоджено дані зворотного трасування (r25).
    Якщо ви не маєте наміру виконувати діагностичну перевірку цього коду, скористайтеся .set nobreak, щоб вимкнути це попередження.

en: The debugger will corrupt sstatus/ba (r30).
    If you don't need to debug this code use .set nobreak to turn off this warning.
uk: Засобом зневадження буде пошкоджено дані sstatus/ba (r30).
    Якщо ви не маєте наміру виконувати діагностичну перевірку цього коду, скористайтеся .set nobreak, щоб вимкнути це попередження.

en: r31 cannot be used with jmp; use ret instead
uk: r31 не можна використовувати разом із jmp; скористайтеся краще ret

en: r31 cannot be used with jmpr.n; use ret.n instead
uk: r31 не можна використовувати разом із jmpr.n; скористайтеся краще ret.n

en: Invalid constant operand %s
uk: Некоректний сталий операнд %s

en: badly formed expression near %s
uk: помилкове форматування виразу поруч із %s

en: expecting %c near %s
uk: мало бути %c поруч із %s

note: we cannot recover from this.
en: unrecognized pseudo-instruction %s
uk: нерозпізнана псевдоінструкція %s

en: unknown architecture '%s'
uk: невідома архітектура, «%s»

en: Big-endian R2 is not supported.
uk: Підтримки зворотного порядку байтів R2 не передбачено.

note: Unrecognised instruction - error.
en: unrecognised instruction %s
uk: нерозпізнана інструкція %s

en: can't represent relocation type %s
uk: не вдалося представити тип пересування %s

en: Bad .section directive: want a,s,w,x,M,S,G,T in string
uk: Помилкова директива .section: потрібне a,s,w,x,M,S,G,T у рядку

en: Illegal operands: %%tls_ldo in %d-byte data field
uk: Некоректні операнди: %%tls_ldo у %d-байтовому полі даних

en: Illegal operands: %%gotoff in %d-byte data field
uk: Некоректні операнди: %%gotoff у %d-байтовому полі даних

en: Illegal operands: %s requires arguments in ()
uk: Некоректні операнди: %s потребує аргументів у дужках, ()

en: Illegal operands: garbage after %s()
uk: Некоректні операнди: зайві дані після %s()

en: Invalid syntax in PC-relative addressing mode
uk: Некоректна синтаксична конструкція у режимі адресування відносно лічильника команд

en: Invalid syntax in External addressing mode
uk: Некоректна синтаксична конструкція у режимі зовнішнього адресування

en: Invalid syntax in Memory Relative addressing mode
uk: Некоректна синтаксична конструкція у відносному щодо пам’яті режимі адресування

en: Invalid scaled-indexed mode, use (b,w,d,q)
uk: Некоректний масштабовано-індексований режим, має бути (b,w,d,q)

en: Syntax in scaled-indexed mode, use [Rn:m] where n=[0..7] m={b,w,d,q}
uk: Синтаксис у масштабовано-індексованому режимі, має бути вказано як [Rn:m], де n=[0..7] m={b,w,d,q}

en: Scaled-indexed addressing mode combined with scaled-index
uk: Масштабовано-індексований режим адресування поєднано з масштабованим індексом

en: Invalid or illegal addressing mode combined with scaled-index
uk: Некоректний або неприйнятний режим адресування поєднано із масштабованим індексом

en: Premature end of suffix -- Defaulting to d
uk: Передчасне завершення суфікса, використовуємо типове значення, d

en: Bad suffix after ':' use {b|w|d} Defaulting to d
uk: Помилковий суфікс після «:», скористайтеся {b|w|d}. Типовим суфіксом є d

en: Very short instr to option, ie you can't do it on a NULLstr
uk: Дуже коротка інструкція до параметра, тобто ви не можете виконувати її над NULLstr

en: No such entry in list. (cpu/mmu register)
uk: У списку немає такого запису. (регістр cpu/mmu)

en: Internal consistency error.  check ns32k-opcode.h
uk: Внутрішня помилка узгодженості. Ознайомтеся із ns32k-opcode.h

en: Address of immediate operand
uk: Адреса операнда безпосереднього використання

en: Invalid immediate write operand.
uk: Некоректний операнд безпосереднього запису.

en: Bad opcode-table-option, check in file ns32k-opcode.h
uk: Помилкове opcode-table-option, ознайомтеся із вмістом файла ns32k-opcode.h

en: No such opcode
uk: Операції з таким кодом немає

en: Bad suffix, defaulting to d
uk: Помилковий суфікс, використовуємо типове значення, d

en: Too many operands passed to instruction
uk: Інструкції передано забагато операндів

note: Check error in default.
en: Wrong numbers of operands in default, check ns32k-opcodes.h
uk: Помилкова типова кількість операндів, ознайомтеся із вмістом ns32k-opcodes.h

en: Wrong number of operands
uk: Помилкова кількість операндів

en: Can not do %d byte pc-relative relocation for storage type %d
uk: Виконання пересування на %d байтів відносно PC неможливе для типу зберігання %d

en: Can not do %d byte relocation for storage type %d
uk: Виконання пересування на %d байтів неможливе для типу зберігання %d

en: value of %ld out of byte displacement range.
uk: значення %ld перебуває поза межами діапазону переміщень байтів.

en: value of %ld out of word displacement range.
uk: значення %ld перебуває поза межами діапазону переміщень слів.

en: value of %ld out of double word displacement range.
uk: значення %ld перебуває поза межами діапазону переміщень подвійних слів.

en: Internal logic error.  Line %d, file: "%s"
uk: Внутрішня логічна помилка. Рядок %d, файл «%s»

en: Internal logic error. line %d, file "%s"
uk: Внутрішня логічна помилка. Рядок %d, файл «%s»

en: Bit field out of range
uk: Бітове пола поза межами припустимого діапазону

en: iif convert internal pcrel/binary
uk: iif перетворює внутрішній pcrel/бінарний

en: Bignum too big for long
uk: Bignum є надто великим для long

en: iif convert internal pcrel/pointer
uk: iif перетворює внутрішній pcrel/вказівник

en: Internal logic error in iif.iifP[n].type
uk: Внутрішня логічна помилка у iif.iifP[n].type

note: We can't relax this case.
en: Can't relax difference
uk: Не вдалося оптимізувати різницю

en: Displacement too large for :d
uk: Надто велике переміщення для :d

en: Internal logic error in iif.iifP[].type
uk: Внутрішня логічна помилка у iif.iifP[].type

en: invalid architecture option -m%s, ignored
uk: некоректний параметр архітектури, -m%s, проігноровано

en: invalid default displacement size "%s". Defaulting to %d.
uk: некоректний типовий розмір переміщення, «%s». Повертаємося до типового значення, %d.

en: NS32K options:
    -m32032 | -m32532	select variant of NS32K architecture
    --disp-size-default=<1|2|4>
uk: Параметри NS32K:
    -m32032 | -m32532	вибрати варіант архітектури NS32K
    --disp-size-default=<1|2|4>

en: Cannot find relocation type for symbol %s, code %d
uk: Не вдалося знайти тип пересування для символу %s, код %d

en: Bad register name
uk: Помилкова назва регістра

en: Error in expression
uk: Помилка у виразі

en: Low order bits truncated in immediate float operand
uk: У операнді пришвидшеного використання із рухомою крапкою обрізано біти нижнього порядку

en: Float AC not legal as integer operand
uk: AC з рухомою крапкою не можна використовувати як цілий операнд

en: General register not legal as float operand
uk: Загальний регістр не можна використовувати як операнд з рухомою крапкою (float)

en: No instruction found
uk: Не знайдено інструкцій

en: Unknown instruction '%s'
uk: Невідома інструкція, «%s»

en: Unsupported instruction set extension: %s
uk: Непідтримуване розширення набору інструкцій: %s

en: operand is not an absolute constant
uk: операнд не є абсолютною константою

en: 3-bit immediate out of range
uk: 3-бітова константа поза межами припустимого діапазону

en: 6-bit immediate out of range
uk: 6-бітова константа поза межами припустимого діапазону

en: 8-bit immediate out of range
uk: 8-бітова константа поза межами припустимого діапазону

en: Symbol expected
uk: Мало бути вказано символ

en: 8-bit displacement out of range
uk: 8-бітове переміщення поза межами припустимого діапазону

en: Missing ','
uk: Не вистачає «,»

en: 6-bit displacement out of range
uk: 6-бітове переміщення поза межами припустимого діапазону

en: Too many operands
uk: Забагато операндів

en: Can not represent %s relocation in this object file format
uk: Представлення пересування %s у цьому форматі об’єктних файлів неможливе

en: confusing relocation expressions
uk: суперечливі виразу пересування

en: can't have relocation for ipush
uk: не може бути пересування для ipush

en: expected expression
uk: мало бути вказано вираз

en: PJ options:
    -little			generate little endian code
    -big			generate big endian code
uk: Параметри PJ:
    -little			створити код із прямим порядком байтів
    -big			створити код із зворотним порядком байтів

en: pcrel too far
uk: pcrel надто далеко

en: invalid register expression
uk: некоректний регістр у виразі

en: the use of -mvle requires big endian.
uk: використання -mvle потребує зворотного порядку байтів.

en: the use of -mvle requires -a32.
uk: використання -mvle потребує -a32.

en: %s unsupported
uk: підтримки %s не передбачено

en: invalid switch -m%s
uk: некоректний перемикач -m%s

en: --nops needs a numeric argument
uk: --nops потребує числового аргументу

en: PowerPC options:
uk: Параметри PowerPC:

en: -a32                    generate ELF32/XCOFF32
uk: -a32                    створити ELF32/XCOFF32

en: -a64                    generate ELF64/XCOFF64
uk: -a64                    створити ELF64/XCOFF64

en: -u                      ignored
uk: -u                      цей параметр буде проігноровано

en: -mpwrx, -mpwr2          generate code for POWER/2 (RIOS2)
uk: -mpwrx, -mpwr2          створити код для POWER/2 (RIOS2)

en: -mpwr                   generate code for POWER (RIOS1)
uk: -mpwr                   створити код для POWER (RIOS1)

en: -m601                   generate code for PowerPC 601
uk: -m601                   створити код для PowerPC 601

en: -mppc, -mppc32, -m603, -m604
                            generate code for PowerPC 603/604
uk: -mppc, -mppc32, -m603, -m604
                            створити код для PowerPC 603/604

en: -m403                   generate code for PowerPC 403
uk: -m403                   створити код для PowerPC 403

en: -m405                   generate code for PowerPC 405
uk: -m405                   створити код для PowerPC 405

en: -m440                   generate code for PowerPC 440
uk: -m440                   створити код для PowerPC 440

en: -m464                   generate code for PowerPC 464
uk: -m464                   створити код для PowerPC 464

en: -m476                   generate code for PowerPC 476
uk: -m476                   створити код для PowerPC 476

en: -m7400, -m7410, -m7450, -m7455
                            generate code for PowerPC 7400/7410/7450/7455
uk: -m7400, -m7410, -m7450, -m7455
                            створити код для PowerPC 7400/7410/7450/7455

en: -m750cl, -mgekko, -mbroadway
                            generate code for PowerPC 750cl/Gekko/Broadway
uk: -m750cl, -mgekko, -mbroadway
                            створити код для PowerPC 750cl/Gekko/Broadway

en: -m821, -m850, -m860     generate code for PowerPC 821/850/860
uk: -m821, -m850, -m860     створити код для PowerPC 821/850/860

en: -mppc64, -m620          generate code for PowerPC 620/625/630
uk: -mppc64, -m620          створити код для PowerPC 620/625/630

en: -mppc64bridge           generate code for PowerPC 64, including bridge insns
uk: -mppc64bridge           створити код для PowerPC 64, включно із інструкціями bridge

en: -mbooke                 generate code for 32-bit PowerPC BookE
uk: -mbooke                 створити код для 32-бітового PowerPC BookE

en: -ma2                    generate code for A2 architecture
uk: -ma2                    створити код для архітектури A2

en: -mpower4, -mpwr4        generate code for Power4 architecture
uk: -mpower4, -mpwr4        створити код для архітектури Power4

en: -mpower5, -mpwr5, -mpwr5x
                            generate code for Power5 architecture
uk: -mpower5, -mpwr5, -mpwr5x
                            створити код для архітектури Power5

en: -mpower6, -mpwr6        generate code for Power6 architecture
uk: -mpower6, -mpwr6        створити код для архітектури Power6

en: -mpower7, -mpwr7        generate code for Power7 architecture
uk: -mpower7, -mpwr7        створити код для архітектури Power7

en: -mpower8, -mpwr8        generate code for Power8 architecture
uk: -mpower8, -mpwr8        створити код для архітектури Power8

en: -mpower9, -mpwr9        generate code for Power9 architecture
uk: -mpower9, -mpwr9        створити код для архітектури Power9

en: -mpower10, -mpwr10      generate code for Power10 architecture
uk: -mpower10, -mpwr10      створити код для архітектури Power10

en: -mlibresoc              generate code for Libre-SOC architecture
uk: -mlibresoc              створити код для архітектури Libre-SOC

en: -mfuture                generate code for 'future' architecture
uk: -mfuture                створити код для архітектури 'future'

en: -mcell                  generate code for Cell Broadband Engine architecture
uk: -mcell                  створити код для архітектури Cell Broadband Engine

en: -mcom                   generate code for Power/PowerPC common instructions
uk: -mcom                   створити код для загальних інструкцій Power/PowerPC

en: -many                   generate code for any architecture (PWR/PWRX/PPC)
uk: -many                   створити код для будь-якої архітектури (PWR/PWRX/PPC)

en: -maltivec               generate code for AltiVec
uk: -maltivec               створити код для AltiVec

en: -mvsx                   generate code for Vector-Scalar (VSX) instructions
uk: -mvsx                   створити код для вектор-скалярних інструкцій (VSX)

en: -me300                  generate code for PowerPC e300 family
uk: -me300                  створити код для сімейства PowerPC e300

en: -me500, -me500x2        generate code for Motorola e500 core complex
uk: -me500, -me500x2        створити код для комплексу ядер Motorola e500

en: -me500mc,               generate code for Freescale e500mc core complex
uk: -me500mc,               створити код для комплексу ядер Freescale e500mc

en: -me500mc64,             generate code for Freescale e500mc64 core complex
uk: -me500mc64                створити код для комплексу ядер Freescale e500mc64

en: -me5500,                generate code for Freescale e5500 core complex
uk: -me5500,                створити код для комплексу ядер Freescale e5500

en: -me6500,                generate code for Freescale e6500 core complex
uk: -me6500,                створити код для комплексу ядер Freescale e6500

en: -mspe                   generate code for Motorola SPE instructions
uk: -mspe                   створити код для інструкцій Motorola SPE

en: -mspe2                  generate code for Freescale SPE2 instructions
uk: -mspe2                  створити код для інструкцій Freescale SPE2

en: -mvle                   generate code for Freescale VLE instructions
uk: -mvle                   створити код для інструкцій Freescale VLE

en: -mtitan                 generate code for AppliedMicro Titan core complex
uk: -mtitan                 створити код для комплексу ядер AppliedMicro Titan

en: -mregnames              Allow symbolic names for registers
uk: -mregnames              дозволити символічні назви для регістрів

en: -mno-regnames           Do not allow symbolic names for registers
uk: -mno-regnames           не дозволяти символічні назви для регістрів

en: -mrelocatable           support for GCC's -mrelocatble option
uk: -mrelocatable           скористатися підтримкою параметра -mrelocatble GCC

en: -mrelocatable-lib       support for GCC's -mrelocatble-lib option
uk: -mrelocatable-lib       скористатися підтримкою параметра -mrelocatble-lib GCC

en: -memb                   set PPC_EMB bit in ELF flags
uk: -memb                   встановити біт PPC_EMB у прапорцях ELF

en: -mlittle, -mlittle-endian, -le
                            generate code for a little endian machine
uk: -mlittle, -mlittle-endian, -le
                            створити код для архітектури із прямим порядком байтів

en: -mbig, -mbig-endian, -be
                            generate code for a big endian machine
uk: -mbig, -mbig-endian, -be
                            створити код для архітектури із зворотним порядком байтів

en: -msolaris               generate code for Solaris
uk: -msolaris               створити код для Solaris

en: -mno-solaris            do not generate code for Solaris
uk: -mno-solaris            не створювати код для Solaris

en: -K PIC                  set EF_PPC_RELOCATABLE_LIB in ELF flags
uk: -K PIC                  встановити EF_PPC_RELOCATABLE_LIB у прапорцях ELF

en: -V                      print assembler version number
uk: -V                      вивести дані щодо номера версії асемблера

en: -Qy, -Qn                ignored
uk: -Qy, -Qn                буде проігноровано

en: -nops=count             when aligning, more than COUNT nops uses a branch
uk: -nops=кількість         під час вирівнювання код із вказаної кількості nop використовує гілку

en: -ppc476-workaround      warn if emitting data to code sections
uk: -ppc476-workaround      попереджати про видавання даних до розділів коду

en: unknown default cpu = %s, os = %s
uk: невідомі типові значення процесора = %s, ОС = %s

en: mask trims opcode bits for %s
uk: маскувати обрізання бітів кодів операцій для %s

en: operand index error for %s
uk: помилка індексування операнда для %s

en: operand %d overlap in %s
uk: операнд %d перекривається у %s

en: non-optional operand %d follows optional operand in %s
uk: за необов'язковим операндом %d слідує необов'язковий операнд у %s

en: powerpc_operands[%d].bitm invalid
uk: некоректне powerpc_operands[%d].bitm

en: powerpc_operands[%d] duplicates powerpc_operands[%d]
uk: powerpc_operands[%d] дублює powerpc_operands[%d]

en: major opcode is not sorted for %s
uk: основний код операції не впорядковано для %s

en: %s is enabled by vle flag
uk: %s увімкнено за допомогою прапорця vle

en: %s not disabled by vle flag
uk: %s не вимкнено прапорцем vle

en: opcode is not sorted for %s
uk: код операції не впорядковано для %s

en: symbol+offset@%s means symbol@%s+offset
uk: символ+зсув@%s означає символ@%s+зсув

en: symbol+offset@%s not supported
uk: підтримки символ+зсув@%s не передбачено

en: data in executable section
uk: дані у виконуваному розділі

en: expected comma after symbol-name: rest of line ignored.
uk: після назви символу мало бути вказано кому. Решту рядка проігноровано.

en: ignoring attempt to re-define symbol `%s'.
uk: ігноруємо спробу перевизначення символу «%s».

en: length of .lcomm "%s" is already %ld. Not changed to %ld.
uk: довжиною .lcomm «%s» вже є %ld. Не змінено на %ld.

en: common alignment not a power of 2
uk: загальне вирівнювання не є степенем 2

en: expected comma after name `%s' in .localentry directive
uk: у директиві .localentry мало бути використано кому після назви «%s»

en: missing expression in .localentry directive
uk: пропущено вираз у директиві .localentry

en: .localentry expression for `%s' is not a valid power of 2
uk: вираз .localentry для «%s» не є коректним степенем 2

en: .localentry expression for `%s' does not evaluate to a constant
uk: вираз .localentry для «%s» не дорівнює сталій величині

en: missing expression in .abiversion directive
uk: у директиві .abiversion не вистачає виразу

en: .abiversion expression does not evaluate to a constant
uk: обчислення виразу .abiversion не призводить до сталої

en: relocation cannot be done when using -mrelocatable
uk: пересування не можна виконувати, якщо використовується -mrelocatable

en: TOC section size exceeds 64k
uk: розмір розділу TOC перевищує 64 кілобайтів

en: %s howto doesn't match size/pcrel in gas
uk: %s howto не відповідає розміру/pcrel у gas

en: unrecognized opcode: `%s'
uk: нерозпізнаний код операції: «%s»

note: lmw, stmw, lswi, lswx, stswi, stswx
en: `%s' invalid when little-endian
uk: «%s» є некоректним у режимі little-endian

en: @tls may not be used with "%s" operands
uk: @tls не можна використовувати з операндами «%s»

en: @tls may only be used in last operand
uk: @tls можна використовувати лише у останньому операнді

en: %s unsupported on this instruction
uk: %s не є підтримуваним на цій інструкції

en: assuming %s on symbol
uk: вважаємо %s для символу

en: unsupported relocation for DS offset field
uk: непідтримуване пересування для поля відступу DS

en: syntax error; found `%c', expected `%c'
uk: синтаксична помилка; виявлено «%c», мало бути «%c»

en: syntax error; end of line, expected `%c'
uk: синтаксична помилка; кінець рядка, мало бути «%c»

en: instruction address is not a multiple of %d
uk: адреса інструкції не є кратною до %d

en: bad .section directive: want a,e,v,w,x,M,S,G,T in string
uk: помилкова директива .section: потрібне a,e,v,w,x,M,S,G,T у рядку

en: missing size
uk: пропущено розмір

en: negative size
uk: від’ємний розмір

en: Unknown visibility field in .comm
uk: Невідоме поле видимості у .comm

en: missing real symbol name
uk: пропущено справжню назву символу

en: attempt to redefine symbol
uk: спроба перевизначення символу

en: no known dwarf XCOFF section for flag 0x%08x
uk: немає відомого розділу XCOFF dwarf для прапорця 0x%08x

en: label %s was not defined in this dwarf section
uk: мітку %s у цьому розділі dwarf не визначено

en: the XCOFF file format does not support arbitrary sections
uk: у форматі файлів XCOFF не передбачено підтримки довільних розділів

en: Unknown visibility field in .extern
uk: Невідоме поле видимості в .extern

en: Unknown visibility field in .globl
uk: Невідоме поле видимості у .globl

en: Unknown visibility field in .weak
uk: Невідоме поле видимості у .weak

en: .ref outside .csect
uk: .ref поза .csect

en: missing symbol name
uk: пропущено назву символу

en: missing rename string
uk: пропущено рядок перейменування

en: missing value
uk: не вистачає значення

en: illegal .stabx expression; zero assumed
uk: некоректний вираз .stabx; припускаємо нульове значення

en: missing class
uk: пропущено клас

en: missing type
uk: пропущено тип

en: .stabx of storage class stsym must be within .bs/.es
uk: .stabx класу зберігання stsym має розташовуватися між .bs і .es

en: nested .bs blocks
uk: вкладені блоки .bs

en: .es without preceding .bs
uk: .es без попереднього .bs

en: non-constant byte count
uk: нестала кількість байтів

en: .tc not in .toc section
uk: .tc поза розділом .toc

en: .tc with no label
uk: .tc без мітки

en: .tc with storage class %d not yet supported
uk: підтримки .tc із класом зберігання %d ще не передбачено

en: .machine stack overflow
uk: переповнення стека .machine

en: .machine stack underflow
uk: вичерпання стека .machine

en: invalid machine `%s'
uk: некоректний тип комп’ютера, «%s»

en: bad symbol suffix
uk: помилковий суфікс символу

en: unrecognized symbol suffix
uk: нерозпізнаний суфікс символу

en: .ef with no preceding .function
uk: .ef без попереднього .function

en: warning: symbol %s has no csect
uk: попередження: символ %s не містить csect

en: symbol in .toc does not match any .tc
uk: символ у .toc не відповідає жодному .tc

en: %s unsupported as instruction fixup
uk: Не передбачено підтримки %s як виправлення інструкції

en: unsupported relocation against %s
uk: непідтримуване пересування відносно %s

en: R_TLSML relocation doesn't target a TOC entry named "_$TLSML": %s
uk: ціллю пересування R_TLSML не є запис таблиці змісту із назвою «_$TLSML». %s

en: Gas failure, reloc value %d
uk: Помилка gas, значення пересування %d

en: quick branch offset %d out of range %d to %d
uk: зсув швидкої гілки %d лежить поза межами діапазону від %d до %d

en: immediate value %llu out of range %u to %lu
uk: значення пришвидшеного використання %llu лежить поза межами діапазону від %u до %lu

en: unexpected PC relative expression
uk: неочікуваний відносний вираз PC

en: residual low bits in pmem diff relocation
uk: залишкові нижні біти у пересуванні diff pmem

en: trailing garbage after expression: %s
uk: залишкові зайві символи після виразу: %s

en: expected expression, got %s
uk: мало бути вказано вираз, маємо %s

en: expected constant expression, got %s
uk: мало бути вказано сталий вираз, маємо %s

en: data transfer register cannot be halfword
uk: регістр передавання даних не може бути регістром місткості у півслова

en: destination register must be full-word
uk: регістром призначення даних має бути регістр, який може містити повне слово

en: cannot use partial register %s for addressing
uk: не можна використовувати частковий регістр %s для адресування

en: value %lu is too large for a byte operand
uk: значення %lu є надто великим для байтового операнда

en: loop count constant %ld is out of range [1..%d]
uk: стала циклу %ld лежить поза межами припустимого діапазону [1..%d]

en: byte count constant %ld is out of range [1..%d]
uk: стала байтів %ld лежить поза межами припустимого діапазону [1..%d]

en: only r0 can be used as byte count register
uk: як регістр-лічильник байтів можна використовувати лише r0

en: only r0.bX byte fields of r0 can be used as byte count
uk: для підрахунку байтів можна використовувати лише байтові поля r0.bX r0

en: invalid constant table offset %ld
uk: некоректний зсув у таблиці сталих, %ld

en: invalid WakeOnStatus %ld
uk: некоректне WakeOnStatus %ld

en: invalid XFR WideBus Address %ld
uk: некоректна адреса XFR WideBus, %ld

en: PRU options:
      -mlink-relax     generate relocations for linker relaxation (default).
      -mno-link-relax  don't generate relocations for linker relaxation.
uk: Параметри PRU:
      -mlink-relax     створювати пересування для оптимізації компонувальником (типово).
      -mno-link-relax  не створювати пересування для оптимізації компонувальником.

en: Label "%s" matches a CPU register name
uk: Мітка «%s» збігається із назвою регістра процесора

en: unknown default privileged spec `%s' set by -mpriv-spec or --with-priv-spec
uk: невідома типова привілейована специфікація «%s», яку встановлено за допомогою -mpriv-spec або --with-priv-spec

note: Still can not find the privileged spec class.
en: unknown default privileged spec `%d.%d.%d' set by privileged elf attributes
uk: Невідома типова привілейована специфікація «%d.%d.%d», яку встановлено привілейованими атрибутами elf

en: the architecture string of -march and elf architecture attributes cannot be empty
uk: рядок архітектури -march і атрибути архітектури elf не можуть бути порожніми

en: internal: duplicate %s
uk: внутрішня помилка: дублювання %s

en: internal: bad RISC-V CSR class (0x%x)
uk: внутрішня помилка: помилковий клас CSR RISC-V (0x%x)

en: invalid CSR `%s', needs rv32i extension
uk: некоректне CSR «%s», потрібне розширення rv32i

en: invalid CSR `%s', needs `h' extension
uk: некоректне CSR «%s», потрібне розширення «h»

en: invalid CSR `%s', needs `%s' extension
uk: некоректне CSR «%s», потрібне розширення «%s»

en: invalid CSR `%s' for the privileged spec `%s'
uk: некоректне значення CSR «%s» для привілейованої специфікації «%s»

en: internal: bad RISC-V opcode (mask error): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції RISC-V (помилка маскування): %s %s

en: internal: bad RISC-V opcode (unknown operand type `%s'): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції RISC-V (невідомий тип операнда «%s»): %s %s

en: internal: bad RISC-V opcode (bits %#llx undefined or invalid): %s %s
uk: внутрішня помилка: помилковий код операції RISC-V (не визначено біти %#llx або вони є некоректними): %s %s

en: internal: broken assembler.  No assembly attempted
uk: внутрішня помилка: непрацездатний асемблер. Спробу збирання перервано

en: internal: unsupported RISC-V relocation number %d
uk: внутрішня помилка: непідтримуваний номер пересування RISC-V, %d

en: internal: invalid macro argument `%s'
uk: внутрішня помилка: некоректний аргумент макроса «%s»

en: internal: vasprintf failed
uk: внутрішня помилка: помилка у vasprintf

en: unsupported large constant
uk: непідтримувана велика стала

en: unknown CSR `%s'
uk: невідомий CSR «%s»

en: instruction %s requires absolute expression
uk: для інструкції %s потрібен абсолютний вираз

en: must provide temp if destination overlaps mask
uk: якщо призначення перекриває маску, слід надати temp

en: internal: macro %s not implemented
uk: внутрішня помилка: макрос %s не реалізовано

en: multiple vsew constants
uk: декілька сталих vsew

en: multiple vlmul constants
uk: декілька сталих vlmul

en: multiple vta constants
uk: декілька сталих vta

en: multiple vma constants
uk: декілька сталих vma

en: multiple vlen constants
uk: декілька сталих vlen

en: multiple vediv constants
uk: декілька сталих vediv

note: Reset error message of the previous round.
en: illegal operands
uk: некоректний операнд

en: read-only CSR is written `%s'
uk: записано придатне лише для читання CSR «%s»

en: illegal opcode for zve32x
uk: некоректний код операції для zve32x

en: bad value for compressed funct6 field, value must be 0...63
uk: помилкове значення для стисненого поля funct6, значення має належати до діапазону 0...63

en: bad value for compressed funct4 field, value must be 0...15
uk: помилкове значення для стисненого поля funct4, значення має належати до діапазону 0...15

en: bad value for compressed funct3 field, value must be 0...7
uk: помилкове значення для стисненого поля funct3, значення має належати до діапазону 0...7

en: bad value for compressed funct2 field, value must be 0...3
uk: помилкове значення для стисненого поля funct2, значення має належати до діапазону 0...3

en: bad value for vsetivli immediate field, value must be 0..1023
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання vsetivli, значення має належати до діапазону 0...2

en: bad value for vsetvli immediate field, value must be 0..2047
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання vsetvli, значення має належати до діапазону 0...2047

en: bad value for vector immediate field, value must be -16...15
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання vector, значення має належати до діапазону -16...15

en: bad value for vector immediate field, value must be 0...31
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання vector, значення має належати до діапазону 0...31

en: bad value for vector immediate field, value must be -15...16
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання vector, значення має належати до діапазону -15...16

en: bad value for vector immediate field, value must be 0...63
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання vector, значення має належати до діапазону 0...63

en: improper shift amount (%<PRIu64>)
uk: невідповідна величина зсуву (%<PRIu64>)

en: improper CSRxI immediate (%<PRIu64>)
uk: неналежне значення пришвидшеного використання CSRxI (%<PRIu64>)

en: improper CSR address (%<PRIu64>)
uk: неналежна адреса CSR (%<PRIu64>)

en: lui expression not in range 0..1048575
uk: вираз lui не потрапляє до діапазону 0..1048575

en: bad value for opcode field, value must be 0...127 and lower 2 bits must be 0x3
uk: помилкове значення поля коду операції, значення має належати до діапазону 0...127, а нижніми двома бітами мають бути 0x3

en: bad value for opcode field, value must be 0...2
uk: помилкове значення для поля коду операції, значення має належати до діапазону 0...2

en: bad value for funct7 field, value must be 0...127
uk: помилкове значення для поля funct7, значення має належати до діапазону 0...127

en: bad value for funct3 field, value must be 0...7
uk: помилкове значення для поля funct3, значення має належати до діапазону 0...7

en: bad value for funct2 field, value must be 0...3
uk: помилкове значення для поля funct2, значення має належати до діапазону 0...3

en: Improper bs immediate (%lu)
uk: Неналежне значення пришвидшеного використання bs (%lu)

en: Improper rnum immediate (%lu)
uk: Неналежне значення пришвидшеного використання rnum (%lu)

en: improper prefetch offset (%ld)
uk: невідповідний зсув попереднього отримання (%ld)

en: bad fli constant operand, supported constants must be in decimal or hexadecimal floating-point literal form
uk: помилковий операнд сталої fli, підтримувані сталі має бути вказано у десятковій або шістнадцятковій буквальній формі з рухомою комою

en: bad value for th.vsetvli immediate field, value must be 0..2047
uk: помилкове значення для поля пришвидшеного використання th.vsetvli, значення має належати до діапазону 0...2047

en: unexpected literal (%s)
uk: неочікуваний літерал (%s)

en: improper immediate value (%<PRIu64>)
uk: неналежне проміжне значення (%<PRIu64>)

en: improper immediate value (%<PRIi64>)
uk: неналежне проміжне значення (%<PRIi64>)

en: bad value for <bit-%s-%s> field, value must be 0...%d
uk: помилкове значення для поля  <bit-%s-%s>, значення має належати до діапазону 0...%d

en: internal: unknown argument type `%s'
uk: внутрішня помилка: невідомий тип аргументу «%s»

en: values must be constant
uk: значення мають бути сталими

en: unrecognized values
uk: нерозпізнані значення

en: value conflicts with instruction length
uk: значення конфліктує із довжиною інструкції

en: too many pcrel_hi
uk: забагато pcrel_hi

en: internal: bad relocation #%d
uk: внутрішня помилка: помилкове пересування #%d

en: .option pop with no .option push
uk: pop для .option без push для .option

en: unrecognized .option directive: %s
uk: нерозпізнана директива .option: %s

en: RISC-V options:
      -fpic or -fPIC              generate position-independent code
      -fno-pic                    don't generate position-independent code (default)
      -march=ISA                  set the RISC-V architecture
      -misa-spec=ISAspec          set the RISC-V ISA spec (2.2, 20190608, 20191213)
      -mpriv-spec=PRIVspec        set the RISC-V privilege spec (1.9.1, 1.10, 1.11, 1.12)
      -mabi=ABI                   set the RISC-V ABI
      -mrelax                     enable relax (default)
      -mno-relax                  disable relax
      -march-attr                 generate RISC-V arch attribute
      -mno-arch-attr              don't generate RISC-V arch attribute
      -mcsr-check                 enable the csr ISA and privilege spec version checks
      -mno-csr-check              disable the csr ISA and privilege spec version checks (default)
      -mbig-endian                assemble for big-endian
      -mlittle-endian             assemble for little-endian
uk: Параметри RISC-V:
      -fpic або -fPIC             створити позиційно незалежний код
      -fno-pic                    не створювати позиційно незалежного коду (типово)
      -march=ISA                  встановити архітектуру RISC-V
      -misa-spec=ISAspec          встановити специфікацію ISA RISC-V (2.2, 20190608, 20191213)
      -mpriv-spec=PRIVspec        встановити специфікацію прав доступу RISC-V (1.9, 1.9.1, 1.10, 1.11)
      -mabi=ABI                   встановити ABI RISC-V
      -mrelax                     увімкнути оптимізацію (типова поведінка)
      -mno-relax                  вимкнути оптимізацію
      -march-attr                 створити атрибут архітектури RISC-V
      -mno-arch-attr              не створювати атрибут архітектури RISC-V
      -mcsr-check                 увімкнути перевірки csr ISA та версії привілейованої специфікації
      -mno-csr-check              вимкнути перевірки csr ISA та версії привілейованої специфікації (типове)
      -mbig-endian                зібрати для зворотного порядку байтів
      -mlittle-endian             зібрати для прямого порядку байтів

en: unknown register `%s'
uk: невідомий регістр, «%s»

en: non-constant .sleb128 is not supported
uk: підтримки не сталих .sleb128 не передбачено

en: .uleb128 only supports constant or subtract expressions
uk: у .uleb128 передбачено підтримку лише сталих виразів або виразів віднімання

en: internal: bad RISC-V privileged spec (%s)
uk: внутрішня помилка: помилкова привілейована специфікація RISC-V (%s)

en: architecture elf attributes must set before any instructions
uk: атрибути архітектури elf слід встановлювати до будь-яких інструкцій

en: privileged elf attributes must set before any instructions
uk: привілейовані атрибути elf слід встановлювати до будь-яких інструкцій

en: missing symbol name for .variant_cc directive
uk: пропущено назву символу для директиви .variant_cc

en: 16-bit relocation used in 8-bit operand
uk: використано 8-бітове пересування у 16-бітовому операнді

en: 8-bit relocation used in 16-bit operand
uk: використано 8-бітове пересування у 16-бітовому операнді

en: Value %d doesn't fit in unsigned %d-bit field
uk: Значення %d не відповідає беззнаковому %d-бітовому полю

en: Value %d doesn't fit in signed %d-bit field
uk: Значення %d не відповідає %d-бітовому полю зі знаком

en:  RL78 specific command line options:
uk:  Специфічні для RL78 параметри командного рядка:

en:   --mrelax          Enable link time relaxation
uk:   --mrelax          увімкнути оптимізацію під час компонування

en:   --mg10            Enable support for G10 variant
uk:   --mg10            увімкнути підтримку варіанта G10

en:   --mg13            Selects the G13 core.
uk:   --mg13            вибрати ядро G13.

en:   --mg14            Selects the G14 core [default]
uk:   --mg14            вибрати ядро G14 [типово]

en:   --mrl78           Alias for --mg14
uk:   --mrl78           те саме, що і --mg14

en:   --m32bit-doubles  [default]
uk:   --m32bit-doubles  [типовий]

en:   --m64bit-doubles  Source code uses 64-bit doubles
uk:   --m64bit-doubles  у початковому коді використовуються 64-бітові double

en: %%%s() must be outermost term in expression
uk: %%%s() має бути розташовано на зовнішньому рівні виразу

en: unsupported constant size %d
uk: непідтримуваний розмір сталої, %d

en: %%hi16/%%lo16 only applies to .short or .hword
uk: %%hi16/%%lo16 можна застосовувати лише до .short або .hword

en: %%hi8 only applies to .byte
uk: %%hi8 можна застосовувати лише до .byte

en: difference of two symbols only supported with .long, .short, or .byte
uk: підтримку різниці між двома символами передбачено лише з .long, .short або .byte

en: bad frag at %p : fix %ld addr %ld %ld
uk: помилковий фрагмент за адресою %p: виправте адресу %ld %ld %ld

en: value of %ld too large for 8-bit branch
uk: значення %ld є надто великим для 8-бітової гілки

en: value of %ld too large for 16-bit branch
uk: значення %ld є надто великим для 16-бітової гілки

en: Unknown reloc in md_apply_fix: %s
uk: Невідоме пересування у md_apply_fix: %s

en: unrecognised RX CPU type %s
uk: нерозпізнаний тип процесора RX, %s

en:  RX specific command line options:
uk:  Специфічні для RX параметри командного рядка:

en:   --mlittle-endian-data [default]
uk:   --mlittle-endian-data [типовий]

en:   --m32bit-doubles [default]
uk:   --m32bit-doubles [типовий]

en:   --muse-renesas-section-names [default]
uk:   --muse-renesas-section-names [типовий]

en:   --mint-register=<value>
uk:   --mint-register=<значення>

en: no filename following .INCLUDE pseudo-op
uk: після псевдооператора .INCLUDE не вказано назви файла

en: unable to locate include file: %s
uk: не вдалося знайти включений файл: %s

en: unrecognised alignment value in .SECTION directive: %s
uk: нерозпізнане значення вирівнювання у директиві .SECTION: %s

en: unknown parameter following .SECTION directive: %s
uk: невідомий параметр після директиви .SECTION: %s

en: expecting either ON or OFF after .list
uk: після .list мало бути ON або OFF

en: The ".%s" pseudo-op is not implemented
uk: Псевдооператор «.%s» не реалізовано

en: Value %d and %d out of range
uk: Значення %d і %d лежать поза припустимим діапазоном

en: The .DEFINE pseudo-op is not implemented
uk: Псевдооператор .DEFINE не реалізовано

en: The .MACRO pseudo-op is not implemented
uk: Псевдооператор .MACRO не реалізовано

en: The .BTEQU pseudo-op is not implemented.
uk: Псевдооперацію .BTEQU не реалізовано.

en: invalid immediate size
uk: некоректний розмір константи

en: invalid immediate field position
uk: некоректне розташування поля значення пришвидшеного використання

en: jump not 3..10 bytes away (is %d)
uk: перехід не на 3..10 байтів (на %d)

en: Use of an RX string instruction detected in a file being assembled without string instruction support
uk: Виявлено використання рядкової інструкції RX у файлі, який збирається без підтримки рядкових інструкцій

en: 
    s12z options:
uk: 
    Параметри s12z:

en:   -mreg-prefix=PREFIX     set a prefix used to indicate register names (default none)
uk:   -mreg-prefix=ПРЕФІКС    встановити префікс для позначення назв регістрів (типовий префікс є порожнім)

en:   -mdollar-hex            the prefix '$' instead of '0x' is used to indicate literal hexadecimal constants
uk:   -mdollar-hex            використовувати префікс «$» замість «0x» для позначення шістнадцяткових сталих

en: A non-constant expression is not permitted here
uk: Тут не можна використовувати несталі вирази

en: Expecting '%c'
uk: Мало бути «%c»

en: An immediate value in a source operand is inappropriate
uk: Значення пришвидшеного доступу у операнді джерела є неприпустимим

en: Bad operand for constant offset
uk: Помилковий операнд для сталого зсуву

en: Invalid operand for register offset
uk: Некоректний операнд для зсуву за регістром

en: Invalid register for postdecrement operation
uk: Некоректний регістр для дії після-зменшення

en: Invalid register for preincrement operation
uk: Некоректний регістр для дії до-збільшення

en: Invalid register for predecrement operation
uk: Некоректний регістр для дії до-зменшення

en: Garbage at end of instruction
uk: Зайві дані наприкінці інструкції

en: Offset is outside of 15 bit range
uk: Зсув перебуває поза межами 15-бітового діапазону

en: Bad size
uk: Помилковий розмір

en: BAD MUL
uk: ПОМИЛКОВЕ MUL

en: Source register for %s is no larger than the destination register
uk: Регістр джерела для %s є більшим за номер за регістр призначення

en: The destination and source registers are identical
uk: Регістр призначення і джерела є тим самим регістром

en: Immediate value %ld is out of range for instruction %s
uk: поточне значення %ld поза межами діапазону для інструкції %s

en: trap value %ld is not valid
uk: значення пастки %ld є некоректним

en: Shift value should be in the range [0,31]
uk: Значення зсуву має перебувати у діапазоні [0,31]

en: Bad shift mode
uk: Помилковий режим зсуву

en: Bad shift *direction
uk: Помилковий напрям зсуву

en: Immediate operand %ld is inappropriate for size of instruction
uk: Поточний операнд %ld є неприйнятним для розміру інструкції

en: Invalid width value for %s
uk: Некоректне значення ширини для %s

en: Invalid offset value for %s
uk: Некоректне значення зсуву для %s

en: Invalid instruction: "%s"
uk: Некоректна інструкція: «%s»

en: First invalid token: "%s"
uk: Перший некоректний ключ: «%s»

en: Invalid default architecture, broken assembler.
uk: Некоректна типова архітектура, непрацездатний асемблер.

en: no such machine extension `%s'
uk: немає такого виразу архітектури «%s»

en: junk at end of machine string, first unrecognized character is `%c'
uk: зайві символи наприкінці рядка архітектури, першим нерозпізнаним символом є «%c»

en: invalid architecture -A%s
uk: некоректна архітектура -A%s

en:         S390 options:
            -mregnames        Allow symbolic names for registers
            -mwarn-areg-zero  Warn about zero base/index registers
            -mno-regnames     Do not allow symbolic names for registers
            -m31              Set file format to 31 bit format
            -m64              Set file format to 64 bit format
uk:         Параметри для S390:
            -mregnames        дозволити символічні назви регістрів
            -mwarn-areg-zero  попереджати щодо нульових базових регістрів або регістрів індексу
            -mno-regnames     не дозволяти символічних назв регістрів
            -m31              встановити 31-бітовий формат файлів
            -m64              встановити 64-бітовий формат файлів

en:         -V                print assembler version number
            -Qy, -Qn          ignored
uk:         -V                вивести номер версії асемблера
            -Qy, -Qn          буде проігноровано

en: The 64 bit file format is used without esame instructions.
uk: Використано 64-бітовий формат файлів без інструкцій esame.

en: operand out of range (%<PRId64> not between %<PRId64> and %<PRId64>)
uk: операнд поза припустимими межами (%<PRId64> не належить діапазону від %<PRId64> до %<PRId64>)

en: identifier+constant@%s means identifier@%s+constant
uk: ідентифікатор+стала@%s означає ідентифікатор@%s+стала

en: Can't handle O_big in s390_exp_compare
uk: Обробка O_big у s390_exp_compare неможлива

en: Invalid suffix for literal pool entry
uk: Некоректний суфікс для запису буфера літералів

en: Big number is too big
uk: Велике число є надто великим

en: relocation not applicable
uk: пересування незастосовне

en: invalid length field specified
uk: вказано некоректний вміст поля довжини

en: index register specified but zero
uk: вказано регістр індексу, але нульовий

en: base register specified but zero
uk: вказано базовий регістр, але нульовий

en: odd numbered general purpose register specified as register pair
uk: як пару регістрів вказано регістр загального призначення з непарним номером

en: invalid floating point register pair.  Valid fp register pair operands are 0, 1, 4, 5, 8, 9, 12 or 13.
uk: некоректна пара регістрів даних із рухомою крапкою. Коректними операндами пари регістрів із рухомою крапкою є 0, 1, 4, 5, 8, 9, 12 або 13.

en: invalid operand suffix
uk: некоректний суфікс операнда

en: syntax error; missing '(' after displacement
uk: синтаксична помилка; пропущено «(» після переміщення

en: syntax error; expected ','
uk: синтаксична помилка; пропущено кому

en: syntax error; missing ')' after base register
uk: синтаксична помилка; пропущено «)» після базового регістра

en: syntax error; ')' not allowed here
uk: синтаксична помилка; тут не можна використовувати «)»

en: Opcode %s not available in this mode
uk: Код операції %s у цьому режимі є недоступним

en: Invalid .insn format
uk: Некоректний формат .insn

en: Unrecognized opcode format: `%s'
uk: Нерозпізнаний формат коду операції: «%s»

en: second operand of .insn not a constant
uk: другий операнд .insn не є сталим

en: missing comma after insn constant
uk: пропущено кому після сталої у insn

en: .machinemode stack overflow
uk: переповнення стека .machinemode

en: .machinemode stack underflow
uk: спустошення стека .machinemode

en: invalid machine mode `%s'
uk: некоректний режим архітектури, «%s»

en: unsupported relocation type
uk: непідтримуваний тип пересування

en: cannot emit PC relative %s relocation%s%s
uk: не вдалося видати пересування %s відносно PC%s%s

en: Gas failure, reloc type %s
uk: Помилка gas, тип пересування %s

en: Gas failure, reloc type #%i
uk: Помилка gas, тип пересування #%i

en: div / mul are reserved instructions
uk: div / mul є зарезервованими інструкціями

en: This architecture doesn't support mmu
uk: У цій архітектурі не передбачено підтримки mmu

en: This architecture doesn't support atomic instruction
uk: У цій архітектурі не передбачено підтримки інструкції atomic

en: S+core register expected
uk: мало бути вказано регістр S+core

en: S+core special-register expected
uk: мало бути вказано спеціальний регістр S+core

en: S+core co-processor register expected
uk: мало бути вказано регістр співпроцесора S+core

en: Using temp register (r1)
uk: Використовуємо тимчасовий регістр (r1)

en: register expected, not '%.100s'
uk: мало бути вказано регістр, а не «%.100s»

en: rd must be even number.
uk: rd має бути парним числом.

en: invalid constant: %d bit expression not in range %u..%u
uk: некоректна стала: %d-бітовий вираз не у діапазоні %u..%u

en: invalid constant: %d bit expression not in range %d..%d
uk: некоректна стала: %d-бітовий вираз не у діапазоні %d..%d

en: invalid constant: bit expression not defined
uk: некоректна стала: бітовий вираз не визначено

en: Using temp register(r1)
uk: Використовуємо тимчасовий регістр (r1)

en: low register (r0-r15) expected, not '%.100s'
uk: мало бути використано нижній регістр (r0-r15), а не «%.100s»

en: missing [
uk: не вистачає [

en: missing ]
uk: не вистачає ]

en: Fix data dependency: %s %s -- %s %s (insert %d nop!/%d)
uk: Виправте залежність даних: %s %s -- %s %s  (вставте %d nop!/%d)

en: Fix data dependency: %s %s -- %s %s (insert 1 pflush/%d)
uk: Виправте залежність даних: %s %s -- %s %s (вставте 1 pflush/%d)

en: data dependency: %s %s -- %s %s (%d/%d bubble)
uk: залежність даних: %s %s -- %s %s (бульбашка %d/%d)

en: address offset must be half word alignment
uk: відступ адреси має бути вирівняно на межу половини слова

en: address offset must be word alignment
uk: відступ адреси має бути вирівняно на межу слова

en: register same as write-back base
uk: регістр збігається з основою зворотного запису

en: pre-indexed expression expected
uk: мало бути використано попередньо індексований вираз

en: invalid register number: %d is not in [r0--r7]
uk: некоректний номер регістра: %d не належить діапазону [r0--r7]

en: comma is  expected
uk: пропущено кому

en: invalid constant: %d is not word align integer
uk: некоректна стала: %d не є вирівняним на межу слова цілим числом

en: invalid constant: 32 bit expression not word align
uk: некоректна стала: 32-бітовий вираз не вирівняно на межу слова

en: invalid constant: 32 bit expression not in range [0, 0xffffffff]
uk: некоректна стала: 32-бітовий вираз не у діапазоні [0, 0xffffffff]

en: invalid constant: 32 bit expression not in range [-0x80000000, 0x7fffffff]
uk: некоректна стала: 32-бітовий вираз не у діапазоні [-0x80000000, 0x7fffffff]

en: imm5 should >= 2
uk: imm5 має бути >= 2

en: reg should <= 31
uk: reg має бути <= 31

en: missing +
uk: не вистачає +

en: %s register same as write-back base
uk: регістр %s збігається з основою зворотного запису

en: destination
uk: призначення

en: source
uk: джерело

en: expression error
uk: помилка у виразі

en: value not in range [-0xffffffff, 0xffffffff]
uk: значення не належить до діапазону [-0xffffffff, 0xffffffff]

en: li rd label isn't correct instruction form
uk: мітка rd li не є коректною формою інструкцій

en: lacking label
uk: не вистачає мітки

en: s3_PIC code offset overflow (max 16 signed bits)
uk: переповнення відступу коду s3_PIC (максимальний відступ — 16 бітів зі знаком)

en: value not in range [0, 0x7fffffff]
uk: значення не належить діапазону [0, 0x7fffffff]

en: end on line error
uk: помилка завершення у рядку

en: invalid constant: 25 bit expression not in range [-16777216, 16777215]
uk: некоректна стала: 25-бітовий вираз не у діапазоні [-16777216, 16777215]

en: invalid constant: 20 bit expression not in range -2^19..2^19-1
uk: некоректна стала: 20-бітовий вираз не у діапазоні -2^19, ... 2^19-1

en: lacking label
uk: не вистачає мітки

en: invalid constant: 10 bit expression not in range [-2^9, 2^9-1]
uk: некоректна стала: 10-бітовий вираз не у діапазоні [-2^9, 2^9-1]

en: pce instruction error (16 bit || 16 bit).
uk: помилка інструкції pce (16-бітова || 16-бітова).

en: score3d instruction.
uk: Інструкція score3d.

en: Unsupported use of .gpword
uk: Непідтримуване використання .gpword

en: BSS length (%d) < 0 ignored
uk: довжина BSS (%d) < 0, проігноровано

en: error setting flags for ".sbss": %s
uk: помилка під час спроби встановити прапорці для «.sbss»: %s

en: missing alignment
uk: не вистачає вирівнювання

en: alignment too large; %d assumed
uk: надто велике вирівнювання; припускаємо %d

en: alignment negative; 0 assumed
uk: від’ємне вирівнювання; припускаємо 0

note: Error routine.
en: size is not 4 or 6
uk: розмір не дорівнює 4 або 6

en: bad call to MD_ATOF()
uk: помилковий виклик MD_ATOF()

en:  branch relocation truncate (0x%x) [-2^9 ~ 2^9-1]
uk:  обрізання пересування гілки (0x%x)  [-2^19 ~ 2^19-1]

en:  branch relocation truncate (0x%x) [-2^19 ~ 2^19-1]
uk:  обрізання пересування гілки (0x%x)  [-2^19 ~ 2^19-1]

en:  branch relocation truncate (0x%x)  [-2^9 ~ 2^9-1]
uk:  обрізання пересування гілки (0x%x)  [-2^19 ~ 2^19-1]

en: cannot represent %s relocation in this object file format1
uk: представлення пересування %s у цьому форматі об’єктних файлів неможливе

en:  Score-specific assembler options:
uk:  Параметри, специфічні для асемблера Score:

en:         -EB		assemble code for a big-endian cpu
uk:         -EB		зібрати код для процесора зі зворотним порядком байтів

en:         -EL		assemble code for a little-endian cpu
uk:         -EL		зібрати код для процесора з прямим порядком байтів

en:         -FIXDD		fix data dependencies
uk:         -FIXDD		виправити залежності даних

en:         -NWARN		do not print warning message when fixing data dependencies
uk:         -NWARN		не виводити попередження, якщо виконується виправлення залежностей даних

en:         -SCORE5		assemble code for target SCORE5
uk:         -SCORE5		зібрати код для SCORE5

en:         -SCORE5U	assemble code for target SCORE5U
uk:         -SCORE5U	зібрати код для SCORE5U

en:         -SCORE7		assemble code for target SCORE7 [default]
uk:         -SCORE7	зібрати код для цілі SCORE7, типовий варіант

en:         -SCORE3		assemble code for target SCORE3
uk:         -SCORE3		зібрати код для SCORE3

en:         -march=score7	assemble code for target SCORE7 [default]
uk:         -march=score7	зібрати код для цілі SCORE7, типовий варіант

en:         -march=score3	assemble code for target SCORE3
uk:         -march=score3	зібрати код для SCORE3

en:         -USE_R1		assemble code for no warning message when using temp register r1
uk:         -USE_R1		зібрати код так, щоб використання тимчасового регістра r1 не викликало попередження

en:         -KPIC		generate PIC
uk:         -KPIC		створити PIC

en:         -O0		do not perform any optimizations
uk:         -O0		не виконувати оптимізацію

en:         -G gpnum	assemble code for setting gpsize, default is 8 bytes
uk:         -G gpnum	зібрати код для встановлення gpsize, типовим є 8 байтів

en:         -V 		Sunplus release version
uk:         -V 		версія випуску Sunplus

en: directive .big encountered when option -big required
uk: виявлено директиву .big, коли потрібен параметр -big

en: directive .little encountered when option -little required
uk: виявлено директиву .little, коли потрібен параметр -little

en: illegal double indirection
uk: некоректне подвійне переспрямовування

en: illegal register after @-
uk: некоректний регістр після @-

en: must be @(r0,...)
uk: має бути @(r0,...)

en: syntax error in @(r0,...)
uk: синтаксична помилка у @(r0,...)

en: syntax error in @(r0...)
uk: синтаксична помилка у @(r0...)

en: Deprecated syntax.
uk: Застарілий синтаксис.

en: syntax error in @(disp,[Rn, gbr, pc])
uk: синтаксична помилка у @(disp,[Rn, gbr, pc])

en: expecting )
uk: мало бути )

en: illegal register after @
uk: некоректний регістр після @

en: unhandled %d
uk: непридатне до обробки %d

en: Invalid register: 'r%d'
uk: Некоректний регістр: «r%d»

en: failed for %d
uk: помилка на %d

en: misplaced PIC operand
uk: помилково розташований операнд PIC

en: invalid operands for opcode
uk: некоректні операнди для коду операції

en: insn can't be combined with parallel processing insn
uk: інструкцію не можна поєднувати з інструкцією паралельної обробки

en: multiple movx specifications
uk: зайві специфікації movx

en: multiple movy specifications
uk: зайві специфікації movy

en: invalid movx address register
uk: некоректний адресний регістр movx

en: insn cannot be combined with non-nopy
uk: інструкцію не можна поєднувати з не-nopy

en: invalid movy address register
uk: некоректний адресний регістр movy

en: insn cannot be combined with non-nopx
uk: інструкцію не можна поєднувати з не-nopx

en: previous movy requires nopx
uk: попереднє movy потребує nopx

en: invalid movx dsp register
uk: некоректний регістр dsp movx

en: previous movx requires nopy
uk: попереднє movx потребує nopy

en: invalid movy dsp register
uk: некоректний регістр dsp movy

en: dsp immediate shift value not constant
uk: значення зсуву пришвидшеного використання dsp не є сталим

en: multiple parallel processing specifications
uk: декілька специфікацій паралельної обробки

en: multiple condition specifications
uk: зайві специфікації умов

en: insn cannot be combined with pmuls
uk: insn не можна поєднувати з pmuls

en: bad combined pmuls output operand
uk: помилковий комбінований операнд виведення pmuls

en: destination register is same for parallel insns
uk: регістр призначення збігається з регістром призначення паралельних інструкцій

en: condition not followed by conditionalizable insn
uk: за умовою не слідує придатна для умовної обробки інструкція

en: unrecognized characters at end of parallel processing insn
uk: зайві символи наприкінці інструкції паралельної обробки

en: opcode not valid for this cpu variant
uk: код операції є нечинним для цього варіанта процесора

en: Delayed branches not available on SH1
uk: Не можна використовувати відкладені гілки на SH1

en: excess operands: '%s'
uk: зайві операнди: «%s»

en: .uses pseudo-op seen when not relaxing
uk: псевдооперація .uses без режиму коригування

en: bad .uses format
uk: помилковий формат .uses

en: Invalid argument to --isa option: %s
uk: Некоректний аргумент параметра --isa: %s

en: SH options:
    --little		generate little endian code
    --big			generate big endian code
    --relax			alter jump instructions for long displacements
    --renesas		disable optimization with section symbol for
    			compatibility with Renesas assembler.
    --small			align sections to 4 byte boundaries, not 16
    --dsp			enable sh-dsp insns, and disable floating-point ISAs.
    --allow-reg-prefix	allow '$' as a register name prefix.
    --isa=[any		use most appropriate isa
        | dsp               same as '-dsp'
        | fp
uk: Параметри для SH:
    --little		створити код із прямим порядком байтів
    --big			створити код із зворотним порядком байтів
    --relax			замінювати інструкції jump для довгих переміщень
    --renesas		вимкнути оптимізацію із символом розділу для
    			сумісності із асемблером Renesas.
    --small			вирівняти розділи на межу 4 байтів, а не 16
    --dsp			увімкнути інструкції sh-dsp і вимкнути ISA із рухомою крапкою.
    --allow-reg-prefix	дозволити «$» як префікс назв регістрів.
    --isa=[any		використовувати найвідповіднішу isa
        | dsp               те саме, що і «-dsp»
        | fp

en: --fdpic			generate an FDPIC object file
uk: --fdpic			створити об’єктний файл FDPIC

en: .uses does not refer to a local symbol in the same section
uk: .uses не посилається на локальний символ у тому самому розділі

en: can't find fixup pointed to by .uses
uk: не вдалося знайти адресної прив’язки, на яку вказує .uses

en: .uses target does not refer to a local symbol in the same section
uk: призначення .uses не пов’язано з локальним символом у тому самому розділі

en: displacement overflows 12-bit field
uk: переміщення перевищує розміри 12-бітового поля

en: displacement to defined symbol %s overflows 12-bit field
uk: переміщення до визначеного символу %s, перевищує розміри 12-бітового поля

en: displacement to undefined symbol %s overflows 12-bit field
uk: переміщення до невизначеного символу %s, перевищує розміри 12-бітового поля

en: displacement overflows 8-bit field
uk: переміщення перевищує розміри 8-бітового поля

en: displacement to defined symbol %s overflows 8-bit field
uk: переміщення до визначеного символу %s, перевищує розміри 8-бітового поля

en: displacement to undefined symbol %s overflows 8-bit field
uk: переміщення до невизначеного символу %s, перевищує розміри 8-бітового поля

en: overflow in branch to %s; converted into longer instruction sequence
uk: переповнення у гілці до %s; перетворено на довшу послідовність інструкцій

en: misaligned data
uk: помилкове вирівнювання даних

en: offset to unaligned destination
uk: зсув до невирівняного призначення

en: negative offset
uk: від’ємний зсув

en: misaligned offset
uk: помилкове вирівнювання зсуву

en: Bad opcode table, broken assembler.
uk: Помилкова таблиці кодів операцій, непрацездатний асемблер.

en: invalid architecture -xarch=%s
uk: некоректна архітектура, -xarch=%s

en: No compiled in support for %d bit object file format
uk: Не зібрано у підтримці %d-бітового формату об’єктних файлів

en: SPARC options:
uk: Параметри SPARC:

en: 
    			specify variant of SPARC architecture
    -bump			warn when assembler switches architectures
    -sparc			ignored
    --enforce-aligned-data	force .long, etc., to be aligned correctly
    -relax			relax jumps and branches (default)
    -no-relax		avoid changing any jumps and branches
uk: 
    			вказати варіант архітектури SPARC
    -bump			попереджати, коли асемблер перемикає архітектури
    -sparc			ігнорується
    --enforce-aligned-data	примусово використовувати .long тощо для належного вирівнювання
    -relax			оптимізувати переходи і гілки (типово)
    -no-relax		уникнути зміни усіх переходів та гілок

en: -32			create 32 bit object file
    -64			create 64 bit object file
uk: -32			створити 32-бітовий об’єктний файл
    -64			створити 64-бітовий об’єктний файл

en: 			[default is %d]
uk: 			[типовим є %d]

en: -TSO			use Total Store Ordering
    -PSO			use Partial Store Ordering
    -RMO			use Relaxed Memory Ordering
uk: -TSO			використовувати Total Store Ordering
    -PSO			використовувати Partial Store Ordering
    -RMO			використовувати Relaxed Memory Ordering

en: 			[default is %s]
uk: 			[типовим є %s]

en: -KPIC			generate PIC
    -V			print assembler version number
    -undeclared-regs	ignore application global register usage without
    			appropriate .register directive (default)
    -no-undeclared-regs	force error on application global register usage
    			without appropriate .register directive
    --dcti-couples-detect	warn when an unpredictable DCTI couple is found
    -q			ignored
    -Qy, -Qn		ignored
    -s			ignored
uk: -KPIC			створити PIC
    -V			вивести номер версії асемблера
    -undeclared-regs	ігнорувати використання загальних регістрів програм без
    			відповідної директиви .register (типова поведінка)
    -no-undeclared-regs	припусово видавати помилку щодо використання загальних
    			регістрів програм без відповідної директиви .register
    --dcti-couples-detect	попереджати, якщо буде виявлено непередбачувану пару DCTI
    -q			ігнорується
    -Qy, -Qn		ігнорується
    -s			ігнорується

en: -EL			generate code for a little endian machine
    -EB			generate code for a big endian machine
    --little-endian-data	generate code for a machine having big endian
                            instructions and little endian data.
uk: -EL			створити код для архітектури із прямим порядком байтів
    -EB			створити код для архітектури із зворотним порядком байтів
    --little-endian-data	створити код для архітектури із зворотним порядком
                            інструкцій і прямим порядком байтів.

en: Internal error: losing opcode: `%s' "%s"
uk: Внутрішня помилка: код операції з втратою: «%s» «%s»

en: Internal error: can't find opcode `%s' for `%s'
uk: Внутрішня помилка: не вдалося знайти код операції «%s» для «%s»

en: Support for 64-bit arithmetic not compiled in.
uk: Підтримку 64-бітової арифметики не було зібрано.

en: set: number not in 0..4294967295 range
uk: set: число поза діапазоном від 0 до 4294967295

en: set: number not in -2147483648..4294967295 range
uk: set: число поза діапазоном від -2147483648 до 4294967295

en: setsw: number not in -2147483648..4294967295 range
uk: setsw: число поза діапазоном від -2147483648 до 4294967295

en: setx: temporary register same as destination register
uk: setx: регістр тимчасових даних збігається з регістром даних результату

en: setx: illegal temporary register g0
uk: setx: некоректний регістр тимчасових даних, g0

en: unpredictable DCTI couple
uk: непередбачувана пара DCTI

en: FP branch in delay slot
uk: гілка FP у слоті затримки

en: FP branch preceded by FP compare; NOP inserted
uk: гілці FP передує порівняння FP; вставлено NOP

en: failed special case insn sanity check
uk: не вдалося пройти перевірку на коректність для спеціальної інструкції

en: : invalid membar mask name
uk: : некоректна назва маски membar

en: : invalid membar mask expression
uk: : некоректний вираз маски membar

en: : invalid membar mask number
uk: : некоректне число маски membar

en: : invalid siam mode expression
uk: : некоректний вираз режиму siam

en: : invalid siam mode number
uk: : некоректний номер режиму siam

en: : invalid prefetch function name
uk: : некоректна назва функції попереднього отримання

en: : invalid prefetch function expression
uk: : некоректний вираз функції попереднього отримання

en: : invalid prefetch function number
uk: : некоректний номер функції попереднього отримання

en: : unrecognizable privileged register
uk: : нерозпізнаний привілейований регістр

en: : unrecognizable hyperprivileged register
uk: : нерозпізнаний гіперпривілейований регістр

en: : unrecognizable ancillary state register
uk: : нерозпізнаний допоміжний регістр стану

en: : asr number must be between 0 and 31
uk: : число asr має перебувати у межах від 0 до 31

en: : expecting %asrN
uk: : мало бути використано %asrN

en: : crypto immediate must be between 0 and 31
uk: : криптостала має бути значенням від 0 до 31

en: : expecting crypto immediate
uk: : мало бути використано криптосталу

en: Illegal operands: %%%s requires arguments in ()
uk: Некоректні операнди: %%%s потребує аргументів у дужках, ()

en: Illegal operands: %%%s cannot be used together with other relocs in the insn ()
uk: Некоректні операнди: %%%s не можна використовувати разом з іншими пересуваннями у інструкції ()

en: Illegal operands: %%%s can be only used with call __tls_get_addr
uk: Некоректні операнди: %%%s можна використовувати лише разом з call __tls_get_addr

en: detected global register use not covered by .register pseudo-op
uk: виявлено використання загальних регістрів, яке не покривається псевдооперацією .register

en: : There are only 64 f registers; [0-63]
uk: : передбачено лише 64 регістрів f; [0-63]

en: : There are only 32 f registers; [0-31]
uk: : передбачено лише 32 регістрів f; [0-31]

en: : There are only 32 single precision f registers; [0-31]
uk: : передбачено лише 32 регістрів f одинарної точності; [0-31]

en: : Instruction requires frs2 and frsd must be the same register
uk: : у інструкції frs2 і frsd мають бути тим самим регістром

en: Expression inside %%%s could not be parsed
uk: Не вдалося обробити вираз у %%%s

en: Illegal operands: Can't do arithmetics other than + and - involving %%%s()
uk: Некоректні операнди: неможливо виконувати арифметичні дані, відмінні від + і -, з %%%s()

en: Illegal operands: Can't add non-constant expression to %%%s()
uk: Некоректні операнди: не можна додавати несталий вираз до %%%s()

en: Illegal operands: Can't do arithmetics involving %%%s() of a relocatable symbol
uk: Некоректні операнди: не можна виконувати арифметичні операції з %%%s() для придатного до пересування символу

en: : PC-relative operand can't be a constant
uk: : відносний щодо PC операнд не може бути сталим

en: : TLS operand can't be a constant
uk: : операнд TLS не може бути сталою

en: : Immediate value in cbcond is out of range.
uk: : значення пришвидшеного використання у cbcond перебуває поза межами припустимого діапазону.

en: : invalid ASI name
uk: : некоректна назва ASI

en: : invalid ASI expression
uk: : некоректний вираз ASI

en: : invalid ASI number
uk: : некоректний номер ASI

en: : non-immdiate imm2 operand
uk: : опосередкований операнд imm2

en: : imm2 immediate operand out of range (0-3)
uk: : операнд пришвидшеного використання imm2 перебуває за межами припустимого діапазону (0-3)

en: OPF immediate operand out of range (0-0x1ff)
uk: операнд пришвидшеного використання OPF перебуває поза межами припустимого діапазону (0-0x1ff)

en: non-immediate OPF operand, ignored
uk: опосередкований операнд OPF, проігноровано

en: : invalid cpreg name
uk: : некоректна назва cpreg

en: Illegal operands%s
uk: Некоректні операнди%s

en: architecture bumped from "%s" to "%s" on "%s"
uk: версію архітектури підвищено з «%s» до «%s» у «%s»

en: Architecture mismatch on "%s %s".
uk: Невідповідність архітектур у «%s %s».

en: (Requires %s; requested architecture is %s.)
uk: (Потребує %s; надіслано запит щодо архітектури %s.)

en: Hardware capability "%s" not enabled for "%s".
uk: Апаратну можливість «%s» не увімкнено для «%s».

en: relocation overflow
uk: переповнення під час пересування

en: bad or unhandled relocation type: 0x%02x
uk: помилковий або непридатний до обробки тип пересування: 0x%02x

en: Expected comma after name
uk: Після назви мало бути вказано кому

en: BSS length (%d.) <0! Ignored.
uk: Довжина BSS (%d.) < 0! Проігноровано.

en: bad .reserve segment -- expected BSS segment
uk: помилковий сегмент .reserve -- мав бути сегмент BSS

en: negative alignment
uk: від’ємне вирівнювання

en: alignment not a power of 2
uk: вирівнювання не є степенем 2

en: Ignoring attempt to re-define symbol %s
uk: Ігноруємо спробу перевизначення символу %s

en: Expected comma after symbol-name
uk: Після назви символу мало бути вказано кому

en: .COMMon length (%lu) out of range ignored
uk: Довжину .COMMon (%lu) поза межами припустимого діапазону проігноровано

en: Expected comma after common length
uk: Після довжини common мало бути вказано кому

en: Unknown segment type
uk: Невідомий тип сегмента

en: register syntax is .register %%g[2367],{#scratch|symbolname|#ignore}
uk: синтаксис регістра: .register %%g[2367],{#scratch|symbolname|#ignore}

en: redefinition of global register
uk: перевизначення загального регістра

en: Register symbol %s already defined.
uk: Символ регістра %s вже визначено.

en: Illegal operands: %%r_plt in %d-byte data field
uk: Некоректні операнди: %%r_plt у %d-байтовому полі даних

en: Illegal operands: %%r_tls_dtpoff in %d-byte data field
uk: Некоректні операнди: %%r_tls_dtpoff у %d-байтовому полі даних

en: Illegal operands: Only %%r_%s%d allowed in %d-byte data fields
uk: Некоректні операнди: можна використовувати лише %%r_%s%d у %d-байтових полях даних

en: Illegal operands: %%r_%s%d requires arguments in ()
uk: Некоректні операнди: %%r_%s%d потребує аргументів у дужках ()

en: Illegal operands: garbage after %%r_%s%d()
uk: Некоректні операнди: зайві дані після %%r_%s%d()

en: estimate_size_before_relax called
uk: викликано estimate_size_before_relax

en: SPU options:
      --apuasm		  emulate behaviour of apuasm
uk: Параметри SPU:
      --apuasm		  емулювати поведінку apuasm

en: Invalid mnemonic '%s'
uk: Некоректна мнемосхема, «%s»

en: '%s' is only available in DD2.0 or higher.
uk: «%s» можна використовувати лише у DD2.0 і новіших версіях.

en: Error in argument %d.  Expecting:  "%s"
uk: Помилка у аргументі %d. Мало бути так: «%s»

en: Mixing register syntax, with and without '$'.
uk: Суперечливий синтаксис запису регістрів, з і без «$».

en: Treating '%-*s' as a symbol.
uk: Вважаємо «%-*s» символом.

en: 'SPU_RdEventMask' (channel 11) is only available in DD2.0 or higher.
uk: «SPU_RdEventMask» (канал 11) можна використовувати лише у DD2.0 і новіших версіях.

en: 'MFC_RdTagMask' (channel 12) is only available in DD2.0 or higher.
uk: «MFC_RdTagMask» (канал 12) можна використовувати лише у DD2.0 і новіших версіях.

en: Using old style, %%lo(expr), please change to PPC style, expr@l.
uk: Використовуємо старий стиль, %%lo(expr), будь ласка, змініть стиль на PPC, expr@l.

en: Using old style, %%hi(expr), please change to PPC style, expr@h.
uk: Використовуємо старий стиль, %%hi(expr), будь ласка, змініть стиль на PPC, expr@h.

en: Constant expression %d out of range, [%d, %d].
uk: Сталий вираз, %d, поза межами припустимого діапазону, [%d, %d].

en: invalid priority '%lu'
uk: некоректний пріоритет, «%lu»

en: invalid lrlive '%lu'
uk: некоректний lrlive, «%lu»

en: Relaxation should never occur
uk: Оптимізація не повинна траплятися

en: Relocation doesn't fit. (relocation value = 0x%lx)
uk: Невідповідне пересування. (значення пересування = 0x%lx)

en: first
uk: перший

en: second
uk: другий

en: third
uk: третій

en: fourth
uk: четвертий

en: fifth
uk: п’ятий

en: More than one AR register found in indirect reference
uk: У опосередкованому посиланні знайдено декілька регістрів AR

en: Illegal AR register in indirect reference
uk: У опосередкованому посиланні виявлено некоректний регістр AR

en: More than one displacement found in indirect reference
uk: У опосередкованому посиланні виявлено понад одне переміщення

en: Invalid displacement in indirect reference
uk: Некоректне переміщення у опосередкованому посиланні

en: AR register not found in indirect reference
uk: У опосередкованому посиланні не знайдено регістра AR

note: Maybe an implied displacement of 1 again.
en: required displacement wasn't given in indirect reference
uk: у опосередкованому посиланні не вказано обов’язкових даних щодо переміщення

en: illegal indirect reference
uk: некоректне опосередковане посилання

en: displacement must be an unsigned 8-bit number
uk: Значенням переміщення має бути 8-бітове число без знаку

en: Invalid character %s before %s operand
uk: некоректний символ %s перед операндом %s

en: Unbalanced parenthesis in %s operand.
uk: Незакрита дужка у операнді %s.

en: Invalid character %s in %s operand
uk: Некоректний символ, %s, у операнді %s

en: Spurious operands; (%d operands/instruction max)
uk: Фальшиві операнди; (макс. кількість — %d операндів/інструкцію)

note: Just skip it, if it's \n complain.
en: Expecting operand after ','; got nothing
uk: Після «,» мало бути вказано операнд; втім, не вказано нічого

en: Expecting operand before ','; got nothing
uk: Перед «,» мало бути вказано операнд; втім, не вказано нічого

en: incorrect number of operands given in the first instruction
uk: у першій інструкції вказано некоректну кількість операндів

en: incorrect number of operands given in the second instruction
uk: у другій інструкції вказано некоректну кількість операндів

en: %s instruction, operand %d doesn't match
uk: інструкція %s, невідповідний операнд %d

note: Shouldn't get here.
en: incorrect format for multiply parallel instruction
uk: некоректний формат паралельної інструкції multiply

en: destination for multiply can only be R0 or R1
uk: призначенням для multiply може бути лише R0 або R1

en: destination for add/subtract can only be R2 or R3
uk: призначенням для результату додавання або віднімання може бути лише R2 або R3

en: loading the same register in parallel operation
uk: завантаження того самого регістра у паралельній операції

en: Invalid character %s in opcode
uk: Некоректний символ, %s, у коді операції

en: Unknown TMS320C30 instruction: %s
uk: Невідома інструкція TMS320C30: %s

en: Incorrect number of operands given
uk: Вказано некоректну кількість операндів

en: The %s operand doesn't match
uk: Операнд %s є невідповідним

note: Shouldn't make it to this stage.
en: Incompatible first and second operands in instruction
uk: Несумісні перший і другий операнди у інструкції

en: invalid short form floating point immediate operand
uk: некоректна скорочена форма операнда пришвидшеного використання з рухомою крапкою

en: rounding down first operand float to unsigned int
uk: округлюємо перший операнд з float до unsigned int

en: only lower 16-bits of first operand are used
uk: використано лише останні 16 бітів першого операнда

en: rounding down first operand float to signed int
uk: округлюємо перший операнд з float до signed int

en: first operand is too large for 16-bit signed int
uk: перший операнд є надто великим для 16-бітового цілого числа зі знаком

en: first operand is floating point
uk: перший операнд є значенням з рухомою крапкою

note: Shouldn't get here.
en: interrupt vector for trap instruction out of range
uk: вектор переривання для інструкції пастки лежить поза межами припустимого діапазону

en: LDP instruction needs a 24-bit operand
uk: у інструкції LDP має бути використано 24-бітовий операнд

en: first operand is too large for a 24-bit displacement
uk: перший операнд є надто великим для 24-бітового переміщення

en: Nan, using zero.
uk: не є числом, використовуємо нуль.

en: Cannot represent exponent in %d bits
uk: Неможливо представити степінь у %d бітах

en: Invalid floating point number
uk: Некоректне число з рухомою крапкою

en: Comma expected
uk: Мало бути використано кому

en: .bss size argument missing
uk: пропущено аргумент розміру .bss

en: .bss size %ld < 0!
uk: розмір .bss %ld < 0!

en: Non-constant symbols not allowed
uk: Не можна використовувати несталі символи

en: Symbol missing
uk: Пропущено символ

note: Skip null symbol terminator.
en: .sect: subsection name ignored
uk: .sect: назву підрозділу проігноровано

en: Error setting flags for "%s": %s
uk: Помилка під час встановлення прапорців для «%s»: %s

en: .set syntax invalid
uk: некоректний синтаксис .set

en: .usect: non-zero alignment flag ignored
uk: .usect: прапорець ненульового вирівнювання проігноровано

en: This assembler does not support processor generation %ld
uk: У цьому асемблері не передбачено підтримки покоління процесорів %ld

en: Changing processor generation on fly not supported...
uk: Підтримки зміни покоління процесорів на льоту не передбачено…

en: Auxiliary register AR0--AR7 required for indirect
uk: Для indirect потрібен допоміжний регістр AR0--AR7

en: Bad displacement %d (require 0--255)
uk: Помилкове переміщення %d (мало бути у діапазоні від 0 до 255)

en: Index register IR0,IR1 required for displacement
uk: Для переміщення потрібне регістр індексування, IR0,IR1

en: Expecting a register name
uk: Мало бути використано назву регістра

en: Number too large
uk: Надто велике число

en: Expecting a constant value
uk: Мало бути використано стале значення

en: Bad direct addressing construct %s
uk: Помилкова конструкція безпосереднього адресування, %s

en: Direct value of %ld is not suitable
uk: Безпосереднє значення %ld є невідповідним

en: Unknown indirect addressing mode
uk: Невідомий режим опосередкованого адресування

en: Immediate value of %ld is too large for ldf
uk: Стале значення %ld є надто великим для ldf

en: Destination register must be ARn
uk: Регістром призначення має бути ARn

en: Immediate value of %ld is too large
uk: Стале значення %ld є надто великим

en: Invalid indirect addressing mode
uk: Некоректний режим опосередкованого адресування

en: Register must be Rn
uk: Регістром має бути Rn

en: Register must be R0--R7
uk: Регістром має бути R0--R7

en: Invalid indirect addressing mode displacement %d
uk: Некоректне переміщення режиму опосередкованого адресування, %d

en: Destination register must be R2 or R3
uk: Регістром призначення має бути R2 або R3

en: Destination register must be R0 or R1
uk: Регістром призначення має бути R0 або R1

en: Displacement value of %ld is too large
uk: Значення переміщення у %ld є надто великим

en: Floating point number not valid in expression
uk: Число з рухомою крапкою не можна використовувати у виразі

en: Signed immediate value %ld too large
uk: Стале значення зі знаком, %ld, є надто великим

en: Unsigned immediate value %ld too large
uk: Стале значення без знаку, %ld, є надто великим

en: Immediate value %ld too large
uk: Стале значення, %ld, є надто великим

en: Register must be ivtp or tvtp
uk: Регістром має бути ivtp або tvtp

en: Register must be address register
uk: Регістр має бути регістром адреси

en: Source and destination register should not be equal
uk: Регістри джерела і призначення не повинні збігатися

en: Equal parallel destination registers, one result will be discarded
uk: Однакові паралельні регістри призначення. Один результат буде відкинуто.

en: Too many operands scanned
uk: Отримано надто багато операндів

en: Parallel opcode cannot contain more than two instructions
uk: Код паралельної операції не може містити більше двох інструкцій

en: Invalid operands for %s
uk: Некоректні операнди %s

en: Invalid instruction %s
uk: Некоректна інструкція %s

en: Bad relocation type: 0x%02x
uk: Помилковий тип пересування: 0x%02x

en: Unsupported processor generation %d
uk: Непідтримуване покоління процесорів, %d

en: Option -b is depreciated, please use -mbig
uk: Параметр -b вважається застарілим, будь ласка, користуйтеся -mbig

en: Option -p is depreciated, please use -mmemparm
uk: Параметр -p вважається застарілим, будь ласка, користуйтеся -mmemparm

en: Option -r is depreciated, please use -mregparm
uk: Параметр -r вважається застарілим, будь ласка, користуйтеся -mregparm

en: Option -s is depreciated, please use -msmall
uk: Параметр -s вважається застарілим, будь ласка, користуйтеся -msmall

en: 
    TIC4X options:
      -mcpu=CPU  -mCPU        select architecture variant. CPU can be:
                                30 - TMS320C30
                                31 - TMS320C31, TMS320LC31
                                32 - TMS320C32
                                33 - TMS320VC33
                                40 - TMS320C40
                                44 - TMS320C44
      -mrev=REV               set cpu hardware revision (integer numbers).
                              Combinations of -mcpu and -mrev will enable/disable
                              the appropriate options (-midle2, -mlowpower and
                              -menhanced) according to the selected type
      -mbig                   select big memory model
      -msmall                 select small memory model (default)
      -mregparm               select register parameters (default)
      -mmemparm               select memory parameters
      -midle2                 enable IDLE2 support
      -mlowpower              enable LOPOWER and MAXSPEED support
      -menhanced              enable enhanced opcode support
uk: 
    TIC4X options:
      -mcpu=CPU  -mCPU        вибрати варіант архітектури. Значенням CPU може бути:
                                30 - TMS320C30
                                31 - TMS320C31, TMS320LC31
                                32 - TMS320C32
                                33 - TMS320VC33
                                40 - TMS320C40
                                44 - TMS320C44
      -mrev=REV               встановити модифікацію обладнання процесора (ціле число).
                              Комбінації -mcpu та -mrev вмикатимуть та вимикатимуть
                              відповідні параметри (-midle2, -mlowpower та
                              -menhanced) до вибраного типу
      -mbig                   вибрати модель великої пам’яті
      -msmall                 вибрати модель малої пам’яті (типово)
      -mregparm               вибрати параметри регістрів (типово)
      -mmemparm               вибрати параметри пам’яті
      -midle2                 увімкнути підтримку IDLE2
      -mlowpower              увімкнути підтримку LOPOWER та MAXSPEED
      -menhanced              увімкнути розширену підтримку кодів операцій

en: Label "$%d" redefined
uk: Мітку «$%d» перевизначено

en: Reloc %d not supported by object file format
uk: Підтримки пересування %d не передбачено форматом об’єктного файла

note: Only word (et al.), align, or conditionals are allowed within .struct/.union.
en: pseudo-op illegal within .struct/.union
uk: не можна використовувати псевдооператори у блоках .struct/.union

en: C54x-specific command line options:
uk: Специфічні для C54x параметри командного рядка:

en: -mfar-mode | -mf          Use extended addressing
uk: -mfar-mode | -mf          використовувати розширене адресування

en: -mcpu=<CPU version>       Specify the CPU version
uk: -mcpu=<версія процесора>  вказати версію процесора

en: -merrors-to-file <filename>
uk: -merrors-to-file <назва файла>

en: -me <filename>            Redirect errors to a file
uk: -me <назва файла>         переспрямувати повідомлення про помилки до файла

en: Comma and symbol expected for '.asg STRING, SYMBOL'
uk: Мало бути вказано кому і символ у «.asg РЯДОК, СИМВОЛ»

en: symbols assigned with .asg must begin with a letter
uk: символи, визначені за допомогою .asg, має починатися з літери

en: Unterminated string after absolute expression
uk: Незавершений рядок після абсолютного виразу

en: Comma and symbol expected for '.eval EXPR, SYMBOL'
uk: Мало бути вказано кому і символ у «.eval ВИРАЗ, СИМВОЛ»

en: symbols assigned with .eval must begin with a letter
uk: символи, визначені за допомогою .eval, має починатися з літери

en: .bss size %d < 0!
uk: розмір .bss %d < 0!

en: Offset on nested structures is ignored
uk: Зсув у вкладених структурах проігноровано

en: .end%s without preceding .%s
uk: .end%s без попереднього .%s

en: Unrecognized struct/union tag '%s'
uk: Нерозпізнаний теґ struct/union «%s»

en: .tag requires a structure tag
uk: .tag потребує теґу структури

en: Label required for .tag
uk: Для .tag потрібна мітка

en: .tag target '%s' undefined
uk: призначення .tag «%s» не визначено

en: .field count '%d' out of range (1 <= X <= 32)
uk: лічильник .field «%d» не належить припустимому діапазону (1 <= X <= 32)

en: Unrecognized field type '%c'
uk: Нерозпізнаний тип поля, «%c»

en: Overflow in expression, truncated to 8 bits
uk: Переповнення у виразі, обрізано до 8 бітів

en: Overflow in expression, truncated to 16 bits
uk: Переповнення у виразі, обрізано до 16 бітів

note: Disallow .byte with a non constant expression that will require relocation.
en: Relocatable values require at least WORD storage
uk: Для придатних до пересування значень потрібне принаймні сховище WORD

en: Use of .def/.ref is deprecated.  Use .global instead
uk: Використання .def/.ref вважається застарілим. Замість нього скористайтеся .global.

en: .space/.bes repeat count is negative, ignored
uk: лічильник повторів .space/.bes має від’ємне значення, проігноровано

en: .space/.bes repeat count is zero, ignored
uk: лічильник повторів .space/.bes має нульове значення, проігноровано

en: Missing size argument
uk: Пропущено аргумент розміру

en: CPU version has already been set
uk: версію процесора вже було встановлено

en: Unrecognized version '%s'
uk: Нерозпізнана версія «%s»

en: Changing of CPU version on the fly not supported
uk: Підтримки зміни версії процесора на льоту не передбачено

en: p2align not supported on this target
uk: Підтримки p2align для цього призначення не передбачено

en: Argument to .even ignored
uk: Аргумент .even проігноровано

en: Invalid field size, must be from 1 to 32
uk: Некоректний розмір поля, розміром має бути значення від 1 до 32

en: field size must be 16 when value is relocatable
uk: розмір поля має дорівнювати 16, якщо значення є придатним до пересування

en: field value truncated
uk: значення поля обрізано

en: Unrecognized section '%s'
uk: Нерозпізнаний розділ «%s»

en: Current section is uninitialized, section name required for .clink
uk: Поточний розділ не ініціалізовано, для .clink потрібна назва розділу

en: ENDLOOP without corresponding LOOP
uk: ENDLOOP без відповідного LOOP

en: Mixing of normal and extended addressing not supported
uk: Підтримки одночасного використання нормального і розширеного адресування не передбачено

en: Extended addressing not supported on the specified CPU
uk: Підтримки розширеного адресування на вказаному процесорі не передбачено

en: .sblock may be used for initialized sections only
uk: .sblock можна використовувати лише для ініціалізованих розділів

en: Symbol missing for .set/.equ
uk: Не вистачає символу для .set/.equ

en: .var may only be used within a macro definition
uk: .var можна використовувати лише у межах визначення макросу

en: Substitution symbols must begin with a letter
uk: Символи заміни мають починатися з літери

en: can't open macro library file '%s' for reading: %s
uk: не вдалося відкрити файл бібліотеки макросів «%s» для читання: %s

en: File '%s' not in macro archive format
uk: Файл «%s» зберігається не у форматі архіву макросів

en: Bad COFF version '%s'
uk: Помилкова версія COFF «%s»

en: Bad CPU version '%s'
uk: Помилкова версія процесора «%s»

en: Can't redirect stderr to the file '%s'
uk: Не вдалося переспрямувати stderr до файла «%s»

en: Macro nesting is too deep
uk: Надто глибокий рівень вкладеності макросів

en: Undefined substitution symbol '%s'
uk: Невизначений символ заміни «%s»

en: Unbalanced parenthesis in operand %d
uk: Незбалансована дужка у операнді %d.

en: Expecting operand after ','
uk: Після «,» мало бути вказано операнд

en: Extra junk on line
uk: Зайві дані у рядку

en: Badly formed address expression
uk: Помилкове форматування виразу адреси

en: Invalid dmad syntax '%s'
uk: Некоректний синтаксис dmad «%s»

en: Use the .mmregs directive to use memory-mapped register names such as '%s'
uk: Скористайтеся директивою .mmregs, щоб використовувати пов’язані з пам’яттю назви регістрів, зокрема «%s»

en: Address mode *+ARx is write-only. Results of reading are undefined.
uk: Режим адреси *+ARx призначено лише для запису. Результати читання є невизначеними.

en: Unrecognized indirect address format "%s"
uk: Нерозпізнаний опосередкований формат адреси «%s»

en: Operand '%s' out of range (%d <= x <= %d)
uk: Операнд «%s» поза межами припустимого діапазону (%d <= x <= %d)

en: Error in relocation handling
uk: Помилка під час обробки пересування

en: Unrecognized condition code "%s"
uk: Нерозпізнаний код умови, «%s»

en: Condition "%s" does not match preceding group
uk: Умова «%s» не відповідає попередній групі

en: Condition "%s" uses a different accumulator from a preceding condition
uk: Умова «%s» використовує інший акумулятор ніж попередня умова

en: Only one comparison conditional allowed
uk: Можна використовувати лише один умовний оператор порівняння

en: Only one overflow conditional allowed
uk: Можна використовувати лише один умовний оператор переповнення

en: Duplicate %s conditional
uk: Дублювання умовного оператора %s

en: Invalid auxiliary register (use AR0-AR7)
uk: Некоректний допоміжний регістр (використовуйте AR0-AR7)

en: lk addressing modes are invalid for memory-mapped register addressing
uk: режими адресування lk є некоректними для адресування пов’язаних з пам’яттю регістрів

en: Address mode *+ARx is not allowed in memory-mapped register addressing.  Resulting behavior is undefined.
uk: Режим адресування *+ARx не можна використовувати під час адресування регістрів. пов’язаного з пам’яттю. Остаточна поведінка є невизначеною.

en: Destination accumulator for each part of this parallel instruction must be different
uk: Акумулятор призначення для кожної з частин цієї паралельної інструкції має бути іншим

en: Memory mapped register "%s" out of range
uk: Регістр, пов’язаний із пам’яттю, «%s», перебуває поза межами діапазону

en: Invalid operand (use 1, 2, or 3)
uk: Некоректний операнд (скористайтесь 1, 2 або 3)

en: A status register or status bit name is required
uk: Слід вказати регістр стану або назву біта стану

en: Unrecognized status bit "%s"
uk: Нерозпізнаний біт стану «%s»

en: Invalid status register "%s"
uk: Некоректний регістр стану, «%s»

en: Operand "%s" out of range (use 1 or 2)
uk: Операнд «%s» перебуває поза межами припустимого діапазону (скористайтеся 1 або 2)

en: Unrecognized instruction "%s"
uk: Нерозпізнана інструкція, «%s»

en: Unrecognized operand list '%s' for instruction '%s'
uk: Нерозпізнаний список операндів, «%s», для інструкції «%s»

en: Unrecognized parallel instruction "%s"
uk: Нерозпізнана паралельна інструкція, «%s»

en: Invalid operand (s) for parallel instruction "%s"
uk: Некоректні операнди для паралельної інструкції, «%s»

en: Unrecognized parallel instruction combination "%s || %s"
uk: Нерозпізнана комбінація паралельних інструкцій «%s || %s»

en: %s symbol recursion stopped at second appearance of '%s'
uk: рекурсію символів %s зупинено на другій появі «%s»

en: Unrecognized substitution symbol function
uk: Нерозпізнана функція символу заміни

en: Missing '(' after substitution symbol function
uk: Не вистачає «(» після функції символу заміни

en: Expecting second argument
uk: Мало бути вказано другий аргумент

en: Extra junk in function call, expecting ')'
uk: Зайві дані у виклику функції, мало бути використано «)»

en: Function expects two arguments
uk: Функції потрібні два аргументи

en: Expecting character constant argument
uk: Мало бути вказано аргумент символьної сталої

en: Both arguments must be substitution symbols
uk: Обидва аргументи мають бути символами заміни

en: Invalid subscript (use 1 to %d)
uk: Некоректний нижній індекс (використовуйте від 1 до %d)

en: Invalid length (use 0 to %d)
uk: Некоректна довжина (використовуйте від 0 до %d)

en: Missing ')' in subscripted substitution symbol expression
uk: Пропущено «)» у виразі символу підстановки з підкресленням

en: Missing forced substitution terminator ':'
uk: Пропущено роздільник примусової заміни «:»

en: Instruction does not fit in available delay slots (%d-word insn, %d slot left) | Instruction does not fit in available delay slots (%d-word insn, %d slots left)
uk[0]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишився %d слот)
uk[1]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишилося %d слоти)
uk[2]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишилося %d слотів)
uk[3]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишився %d слот)

en: Unrecognized parallel instruction '%s'
uk: Нерозпізнана паралельна інструкція, «%s»

en: Instruction '%s' requires an LP cpu version
uk: Для використання «%s» потрібна версія процесора LP

en: Instruction '%s' requires far mode addressing
uk: Для інструкції «%s» потрібен режим віддаленого адресування

en: Instruction does not fit in available delay slots (%d-word insn, %d slot left). Resulting behavior is undefined. | Instruction does not fit in available delay slots (%d-word insn, %d slots left). Resulting behavior is undefined.
uk[0]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишився %d слот). Поведінка обробника є невизначеною.
uk[1]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишилося %d слоти). Поведінка обробника є невизначеною.
uk[2]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишилося %d слотів). Поведінка обробника є невизначеною.
uk[3]: Інструкція не вкладається у доступні слоти затримки (інструкція у %d слів, лишився %d слот). Поведінка обробника є невизначеною.

en: Instructions which cause PC discontinuity are not allowed in a delay slot. Resulting behavior is undefined.
uk: У слоті затримки не можна використовувати інструкції, які спричиняють розриви у лічильнику команд. Поведінка обробника є невизначеною.

en: '%s' is not repeatable. Resulting behavior is undefined.
uk: «%s» не можна використовувати двічі. Остаточна поведінка є невизначеною.

en: Instructions using long offset modifiers or absolute addresses are not repeatable. Resulting behavior is undefined.
uk: Інструкції з використанням модифікаторів довгих зсувів чи абсолютних адрес не можна повторювати. Остаточна поведінка є невизначеною.

en: Unsupported relocation size %d
uk: Непідтримуваний розмір пересування %d

en: non-absolute value used with .space/.bes
uk: з .space/.bes використано неабсолютне значення

en: negative value ignored in %s
uk: від’ємне значення у %s проігноровано

en: attempt to .space/.bes backwards? (%ld)
uk: спроба виконання .space/.bes назад? (%ld)

en: unknown -mpid= argument '%s'
uk: невідомий аргумент -mpid=, «%s»

en: TMS320C6000 options:
uk: Параметри TMS320C6000:

en:   -march=ARCH             enable instructions from architecture ARCH
uk:   -march=АРХ              увімкнути інструкції з архітектури АРХ

en:   -mbig-endian            generate big-endian code
uk:   -mbig-endian            створити код зі зворотним порядком байтів

en:   -mlittle-endian         generate little-endian code
uk:   -mlittle-endian         створити код з прямим порядком байтів

en:   -mdsbt                  code uses DSBT addressing
uk:   -mdsbt                  у коді використовується адресування DSBT

en:   -mno-dsbt               code does not use DSBT addressing
uk:   -mno-dsbt               у коді не використовується адресування DSBT

en:   -mpid=no                code uses position-dependent data addressing
uk:   -mpid=no                у коді використовується адресування даних, залежне від позиції

en:   -mpid=near              code uses position-independent data addressing,
                                GOT accesses use near DP addressing
uk:   -mpid=near              у коді використовується адресування даних без врахування позиції,
                                доступи до GOT використовують близьке адресування DP

en:   -mpid=far               code uses position-independent data addressing,
                                GOT accesses use far DP addressing
uk:   -mpid=far               у коді використовується адресування даних без врахування позиції,
                                доступи до GOT використовують далеке адресування DP

en:   -mpic                   code addressing is position-independent
uk:   -mpic                   адресування коду є незалежним від позиції

en:   -mno-pic                code addressing is position-dependent
uk:   -mno-pic                адресування коду є залежним від позиції

en: Supported ARCH values are:
uk: Підтримувані значення архітектури:

en: unexpected .cantunwind directive
uk: неочікувана директива .cantunwind

en: unexpected .handlerdata directive
uk: неочікувана директива .handlerdata

en: personality routine required before .handlerdata directive
uk: перед директивою .handlerdata має бути використано підпрограму персоналізації

en: expected symbol
uk: мало бути вказано символ

en: expected comma after symbol name
uk: після назви символу мало бути вказано кому

en: invalid length for .scomm directive
uk: некоректна довжина для директиви .scomm

en: alignment is not a positive number
uk: вирівнювання не є додатним числом

en: alignment is not a power of 2
uk: вирівнювання не є степенем 2

en: attempt to re-define symbol `%s'
uk: спроба перевизначення символу «%s»

en: attempt to redefine `%s' with a different length
uk: спроба перевизначення «%s» зі зміною довжини

en: multiple '||' on same line
uk: декілька «||» у одному рядку

en: '||' after predicate
uk: «||» після предиката

en: multiple predicates on same line
uk: декілька предикатів у одному рядку

en: bad predicate '%s'
uk: помилковий предикат «%s»

en: predication on A0 not supported on this architecture
uk: предикації на A0 на цій архітектурі не передбачено

en: label after '||'
uk: мітка після «||»

en: label after predicate
uk: мітка після предиката

en: '||' not followed by instruction
uk: після «||» немає інструкції

en: predicate not followed by instruction
uk: після предиката немає інструкції

en: control register '%s' not supported on this architecture
uk: підтримки контрольного регістра «%s» на цій архітектурі не передбачено

en: register number %u not supported on this architecture
uk: підтримки регістра з номером %u на цій архітектурі не передбачено

en: register pair for operand %u of '%.*s' not a valid even/odd pair
uk: пара регістрів для операнда %u «%.*s» не є коректною парою парний-непарний

en: junk after operand %u of '%.*s'
uk: зайві дані після операнда %u «%.*s»

en: bad register or register pair for operand %u of '%.*s'
uk: помилковий регістр або пара регістрів для операнда %u «%.*s»

en: bad register for operand %u of '%.*s'
uk: помилковий регістр для операнда %u «%.*s»

en: bad register pair for operand %u of '%.*s'
uk: помилкова пара регістрів для операнда %u «%.*s»

en: bad functional unit for operand %u of '%.*s'
uk: помилковий функціональний модуль операнда %u «%.*s»

en: bad operand %u of '%.*s'
uk: помилковий операнд %u «%.*s»

en: $DSBT_INDEX must be used with __c6xabi_DSBT_BASE
uk: $DSBT_INDEX слід використовувати разом з __c6xabi_DSBT_BASE

en: $DSBT_INDEX not supported in this context
uk: у цьому контексті підтримки $DSBT_INDEX не передбачено

en: $GOT not supported in this context
uk: у цьому контексті підтримки $GOT не передбачено

en: $DPR_GOT not supported in this context
uk: у цьому контекстні підтримки $DPR_GOT не передбачено

en: $DPR_BYTE not supported in this context
uk: у цьому контексті підтримки $DPR_BYTE не передбачено

en: $DPR_HWORD not supported in this context
uk: у цьому контексті підтримки $DPR_HWORD не передбачено

en: $DPR_WORD not supported in this context
uk: у цьому контексті підтримки $DPR_WORD не передбачено

en: $PCR_OFFSET not supported in this context
uk: у цьому контексті підтримки $PCR_OFFSET не передбачено

en: invalid PC-relative operand
uk: некоректний відносний до PC операнд

en: no %d-byte relocations available
uk: немає доступних %d-байтовий пересувань

en: operand %u of '%.*s' out of range
uk: операнд %u «%.*s» поза межами доступного діапазону

en: offset in operand %u of '%.*s' not divisible by %u
uk: відступ у операції %u «%.*s» не є кратним до %u

en: offset in operand %u of '%.*s' out of range
uk: відступ у операнді %u «%.*s» не належить до припустимого діапазону

en: functional unit already masked for operand %u of '%.*s'
uk: функціональний модуль вже замасковано для операнда %u «%.*s»

en: '%.*s' instruction not in a software pipelined loop
uk: інструкція «%.*s» перебуває поза межами програмного каналізованого циклу

en: instruction '%.*s' cannot be predicated
uk: інструкція «%.*s» не може бути передбаченою

en: '%.*s' instruction not supported on this architecture
uk: підтримки інструкції «%.*s» на цій архітектурі не передбачено

en: '%.*s' instruction not supported on this functional unit
uk: підтримки інструкції «%.*s» на цьому функціональному модулі не передбачено

en: '%.*s' instruction not supported on this functional unit for this architecture
uk: підтримки інструкції «%.*s» на цьому функціональному модулі для цієї архітектури не передбачено

en: missing operand after comma
uk: не вистачає операнда після коми

en: too many operands to '%.*s'
uk: занадто багато операндів «%.*s»

en: bad number of operands to '%.*s'
uk: помилкова кількість операндів «%.*s»

en: operand %u of '%.*s' not constant
uk: операнд %u «%.*s» не є сталим

en: operand %u of '%.*s' on wrong side
uk: операнд %u «%.*s» перебуває не на тому боці

en: operand %u of '%.*s' not a valid return address register
uk: операнд %u «%.*s» не є коректним регістром повернення адреси

en: operand %u of '%.*s' is write-only
uk: операнд %u «%.*s» є придатним лише для запису

en: operand %u of '%.*s' is read-only
uk: операнд %u «%.*s» є придатним лише для читання

en: operand %u of '%.*s' not a valid memory reference
uk: операнд %u «%.*s» не є коректним посиланням у пам’яті

en: operand %u of '%.*s' not a valid base address register
uk: операнд %u «%.*s» не є коректним регістром базової адреси

en: bad operand combination for '%.*s'
uk: помилкова комбінація операндів для «%.*s»

en: parallel instruction not following another instruction
uk: за паралельною інструкцією не слідує інша інструкція

en: too many instructions in execute packet
uk: забагато інструкцій у пакунку для виконання

en: label not at start of execute packet
uk: мітка не на початку пакунка для виконання

en: '%.*s' instruction not at start of execute packet
uk: інструкція «%.*s» не на початку пакунка для виконання

en: functional unit already used in this execute packet
uk: функціональний модуль вже використано у цьому пакеті виконання

en: nested software pipelined loop
uk: вкладений програмний каналізований цикл

en: '||^' without previous SPMASK
uk: «||^» без попереднього SPMASK

en: cannot mask instruction using no functional unit
uk: маскувати інструкцію без функціонального модуля неможливо

en: functional unit already masked
uk: функціональний модуль вже замасковано

en: value too large for 2-byte field
uk: значення є надто великими для двобайтового поля

en: value too large for 1-byte field
uk: значення є надто великими для однобайтового поля

en: immediate offset not 2-byte-aligned
uk: відступ пришвидшеного використання не вирівняно на межу 2 байтів

en: immediate offset not 4-byte-aligned
uk: відступ пришвидшеного використання не вирівняно на межу 4 байтів

en: addend used with $DSBT_INDEX
uk: доданок, використаний з $DSBT_INDEX

en: PC-relative offset not 4-byte-aligned
uk: відступ відносно PC не вирівняно за 4 байтами

en: PC-relative offset out of range
uk: перевищення відступу, відносного щодо PC

en: undefined symbol %s in PCR relocation
uk: невизначений символ %s у пересуванні PCR

en: group section `%s' has no group signature
uk: розділ груп «%s» не має підпису групи

en: missing .endp before .cfi_startproc
uk: не вистачає .endp перед .cfi_startproc

en: stack pointer offset too large for personality routine
uk: відступ вказівника стека є надто великим для підпрограми персоналізації

en: stack frame layout does not match personality routine
uk: компонування фреймів стека не відповідає підпрограмі персоналізації

en: too many unwinding instructions
uk: занадто багато інструкцій розгортання

en: unable to generate unwinding opcode for reg %d
uk: не вдалося створити код операції розгортання для регістра %d

en: unable to restore return address from previously restored reg
uk: не вдалося відновити адресу повернення за попередньо відновленим регістром

en: unhandled CFA insn for unwinding (%d)
uk: непридатна до обробки інструкція CFA для розгортання (%d)

en: unable to generate unwinding opcode for frame pointer reg %d
uk: не вдалося створити код операції розгортання для регістра вказівника на кадр %d

en: unable to generate unwinding opcode for frame pointer offset
uk: не вдалося створити код операції розгортання для відступу вказівника на кадр

en: unwound stack pointer not doubleword aligned
uk: розгорнутий вказівник на стек не вирівняно на межу подвійного слова

en: stack frame layout too complex for unwinder
uk: компонування кадру стека є надто складним для засобу розгортання

en: unwound frame has negative size
uk: розгорнутий кадр має від’ємний розмір

en:   -Q                      ignored
      -V                      print assembler version number
      -EB/-EL                 generate big-endian/little-endian code
      --32/--64               generate 32bit/64bit code
uk:   -Q                      буде проігноровано
      -V                      вивести номер версії асемблера
      -EB/-EL                 створити код зі зворотним (EB) або прямим (EL) порядком байтів
      --32/--64               створити 32-бітовий/64-бітовий код

en: Invalid operator for operand.
uk: Некоректний оператор для операнда.

en: Operator may only be applied to symbols.
uk: Оператор можна застосовувати лише до символів.

en: Writes to register '%s' are not allowed.
uk: Запис до регістра «%s» заборонено.

en: Two instructions in the same bundle both write to register %s, which is not allowed.
uk: Дві інструкції у одному кортежі виконують запис до регістра %s. Така паралелізація неможлива.

en: '%s' may not be bundled with other instructions.
uk: «%s» не можна поєднувати у кортеж з іншими інструкціями.

en: Invalid combination of instructions for bundle.
uk: Некоректна комбінація інструкцій у кортежі.

en: instruction address is not a multiple of 8
uk: адреса інструкції не є кратною до 8

en: Invalid expression.
uk: Некоректний вираз

en: Expected register, got '%s'.
uk: Мало бути вказано регістр, але вказано «%s».

en: Found use of non-canonical register name %s; use %s instead.
uk: Знайдено використання неканонічної назви регістра, %s; варто використовувати назву %s.

en: Too few operands to '%s'.
uk: Занадто мало операндів у «%s».

en: Unexpected character '%c' after operand %d to %s.
uk: Неочікуваний символ «%c» після операнда %d %s.

en: Expected immediate expression
uk: Мало бути вказано вираз пришвидшеного виконання

en: Found '}' when not bundling.
uk: Виявлено дужку «}», використану без створення кортежів.

en: Unknown opcode `%.*s'.
uk: невідомий код операції «%.*s».

en: Too many instructions for bundle.
uk: Занадто багато інструкцій для кортежу.

en: Bad call to md_atof ()
uk: Помилковий виклик md_atof()

en: This operator only produces two byte values.
uk: У результаті виконання цього оператора можна отримувати лише двобайтові значення.

en: internal error? cannot generate `%s' relocation (%d, %d)
uk: внутрішня помилка? Не вдалося створити пересування «%s» (%d, %d)

en: Found '{' when already bundling.
uk: Виявлено дужку «{», використану вже після створення кортежу.

en:   -Q                      ignored
      -V                      print assembler version number
uk:   -Q                      буде проігноровано
      -V                      вивести номер версії асемблера

en: .COMMon length (%d.) < 0! Ignored.
uk: довжина .COMMon (%d.) < 0! Проігноровано.

en: Length of .comm "%s" is already %ld. Not changed to %d.
uk: Довжина .comm «%s» вже дорівнює %ld. Її не буде змінено на %d.

en: Common alignment negative; 0 assumed
uk: Загальне вирівнювання є від’ємним; замінюємо на 0

en: .longcall pseudo-op seen when not relaxing
uk: псевдооперація .longcall без режиму коригування

en: .longjump pseudo-op seen when not relaxing
uk: псевдооперація .longjump без режиму коригування

en: bad .longcall format
uk: помилковий формат .longcall

en: unknown operand shift: %x
uk: невідомий зсув операнда: %x

en: internal failure in parse_register_list
uk: внутрішня помилка у parse_register_list

en: constant expression or register list expected
uk: мало бути вказано сталий виразу або список регістрів

en: high bits set in register list expression
uk: у виразі списку регістрів встановлено верхні біти

en: illegal register included in list
uk: до списку включено некоректний регістр

en: system registers cannot be included in list
uk: до списку не можна включати системні регістри

en: second register should follow dash in register list
uk: за дефісом у списку регістрів має слідувати другий регістр

en: second register should be greater than first register
uk: другий регістр має бути більшим за перший регістр

en:  V850 options:
uk:  Параметри V850:

en:   -mwarn-signed-overflow    Warn if signed immediate values overflow
uk:   -mwarn-signed-overflow    попереджати про переповнення значень пришвидшеного доступу зі знаком

en:   -mwarn-unsigned-overflow  Warn if unsigned immediate values overflow
uk:   -mwarn-unsigned-overflow  попереджати про переповнення значень пришвидшеного використання без знаку

en:   -mv850                    The code is targeted at the v850
uk:   -mv850                    код призначено для v850

en:   -mv850e                   The code is targeted at the v850e
uk:   -mv850e                   код призначено для v850e

en:   -mv850e1                  The code is targeted at the v850e1
uk:   -mv850e1                  код призначено для v850e1

en:   -mv850e2                  The code is targeted at the v850e2
uk:   -mv850e2                  код призначено для v850e2

en:   -mv850e2v3                The code is targeted at the v850e2v3
uk:   -mv850e2v3                код призначено для v850e2v3

en:   -mv850e2v4                Alias for -mv850e3v5
uk:   -mv850e2v4                Альтернативний варіант -mv850e3v5

en:   -mv850e3v5                The code is targeted at the v850e3v5
uk:   -mv850e3v5                код призначено для v850e3v5

en:   -mrelax                   Enable relaxation
uk:   -mrelax                   Увімкнути оптимізацію

en:   --disp-size-default-22    branch displacement with unknown size is 22 bits (default)
uk:   --disp-size-default-22    переміщення гілки з невідомим розміром дорівнює 22 бітам (типово)

en:   --disp-size-default-32    branch displacement with unknown size is 32 bits
uk:   --disp-size-default-32    переміщення гілки з невідомим розміром дорівнює 32 бітам

en:   -mextension               enable extension opcode support
uk:   -mextension               увімкнути підтримку коду операцій розширення

en:   -mno-bcond17		  disable b<cond> disp17 instruction
uk:   -mno-bcond17		  вимкнути інструкцію disp17 b<cond>

en:   -mno-stld23		  disable st/ld offset23 instruction
uk:   -mno-stld23		  вимкнути інструкцію st/ld offset23

en:   -mgcc-abi                 Mark the binary as using the old GCC ABI
uk:   -mgcc-abi                 Позначити виконуваний файл як такий, що використовує застарілий ABI GCC

en:   -mrh850-abi               Mark the binary as using the RH850 ABI (default)
uk:   -mrh850-abi               Позначити виконуваний файл як такий, що використовує ABI RH850 (типово)

en:   -m8byte-align             Mark the binary as using 64-bit alignment
uk:   -m8byte-align             Позначити виконуваний файл як такий, що використовує 64-бітове вирівнювання

en:   -m4byte-align             Mark the binary as using 32-bit alignment (default)
uk:   -m4byte-align             Позначити виконуваний файл як такий, що використовує 32-бітове вирівнювання (типово)

en:   -msoft-float              Mark the binary as not using FP insns (default for pre e2v3)
uk:   -msoft-float              позначити виконуваний файл як такий, що не використовує інструкції FP (типово для процесорів до e2v3)

en:   -mhard-float              Mark the binary as using FP insns (default for e2v3 and up)
uk:   -mhard-float              позначити виконуваний файл як такий, що використовує інструкції FP (типово для e2v3 і новіших)

en: Unable to determine default target processor from string: %s
uk: Не вдалося визначити типовий процесор призначення за рядком: %s

en: hi0() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування hi0() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: hi() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування hi() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: lo() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування lo() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: ctoff() is not supported by the rh850 ABI. Use -mgcc-abi instead
uk: Підтримки ctoff() у ABI rh850 не передбачено. Замість нього слід використовувати -mgcc-abi

en: ctoff() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування ctoff() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: sdaoff() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування sdaoff() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: zdaoff() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування zdaoff() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: tdaoff() relocation used on an instruction which does not support it
uk: пересування tdaoff() використано для інструкції, у якій не передбачено такого пересування

en: operand out of range (%d is not between %d and %d)
uk: операнд поза припустимими межами (%d не належить діапазону від %d до %d)

en: st/ld offset 23 instruction was disabled .
uk: відступ st/ld інструкції 23 було вимкнено.

en: Target processor does not support this instruction.
uk: На процесорі призначення цієї інструкції не передбачено.

en: immediate operand is too large
uk: операнд пришвидшеного використання є надто великим

en: AAARG -> unhandled constant reloc: %d
uk: AAARG -> непридатне до обробки стале пересування: %d

en: constant too big to fit into instruction
uk: стала є надто великою для цієї інструкції

en: odd number cannot be used here
uk: тут не можна використовувати непарні числа

en: invalid register name
uk: некоректна назва регістра

en: register r0 cannot be used here
uk: тут не можна використовувати регістр r0

en: odd register cannot be used here
uk: тут не можна використовувати непарний регістр

en: invalid system register name
uk: некоректна назва системного регістра

en: expected EP register
uk: мало бути використано регістр EP

en: invalid condition code name
uk: некоректна назва коду умови

en: condition sa cannot be used here
uk: тут не можна використовувати умову sa

en: invalid cache operation name
uk: некоректна назва обробки кешу

en: invalid pref operation name
uk: некоректна назва дії з пріоритетизації

en: invalid vector register name
uk: некоректна назва векторного регістра

en: syntax error: value is missing before the register name
uk: помилковий синтаксис: перед назвою регістра не вказано значення

en: syntax error: register not expected
uk: синтаксична помилка: регістр виявився неочікуваним

en: syntax error: system register not expected
uk: синтаксична помилка: системний регістр виявився неочікуваним

en: syntax error: condition code not expected
uk: синтаксична помилка: код умови виявився неочікуваним

en: syntax error: vector register not expected
uk: синтаксична помилка: векторний регістр виявився неочікуваним

en: immediate 0 cannot be used here
uk: тут не можна використовувати значення 0 пришвидшеного використання

en: immediate operand is not match
uk: операнд пришвидшеного використання є невідповідним

en: displacement is too large
uk: надто велике зміщення

en: invalid operand
uk: некоректний операнд

en: loop: 32-bit displacement not supported
uk: loop: підтримки 32-бітового переміщення не передбачено

en: no '[' to match ']'
uk: немає «[», відповідної до «]»

en: bad register in []
uk: помилковий регістр у []

en: [PC] index banned
uk: індекс [PC] заблоковано

en: no '(' to match ')'
uk: немає «(», відповідної до «)»

en: invalid branch operand
uk: некоректний операнд відгалуження

en: address prohibits @
uk: у адресі заборонено @

en: address prohibits #
uk: у адресі заборонено #

en: address prohibits -()
uk: у адресі заборонено -()

en: address prohibits ()+
uk: у адресі заборонено ()+

en: address prohibits ()
uk: у адресі заборонено ()

en: address prohibits []
uk: у адресі заборонено []

en: address prohibits register
uk: у адресі заборонено регістр

en: address prohibits displacement length specifier
uk: у адресі заборонено використовувати визначення довжини переміщення

en: invalid operand of S^#
uk: некоректний операнд S^#

en: S^# needs expression
uk: S^# потрібен вираз

en: S^# may only read-access
uk: S^# може лише доступ до читання

en: invalid operand of -()
uk: некоректний операнд -()

en: -(PC) unpredictable
uk: -(PC) є непередбачуваним

en: []index same as -()register: unpredictable
uk: []індекс є тим самим, що і -()регістр: передбачити неможливо

en: invalid operand of ()+
uk: некоректний операнд ()+

en: (PC)+ unpredictable
uk: (PC)+ є непередбачуваним

en: []index same as ()+register: unpredictable
uk: []індекс є тим самим, що і ()+регістр: передбачити неможливо

en: # conflicts length
uk: # конфліктує з довжиною

en: # bars register
uk: # регістр стовпчиків

en: writing or modifying # is unpredictable
uk: записування або зміна # є непередбачуваною

en: length not needed
uk: довжина не потрібна

en: can't []index a register, because it has no address
uk: неможливо індексувати регістр, оскільки у ньому немає адреси

en: a register has no address
uk: регістр не має адреси

en: PC part of operand unpredictable
uk: частина операнда для PC є непередбачуваною

en: odd number of bytes in operand description
uk: непарна кількість байтів у описі операнда

en: Bad operand
uk: Помилковий операнд

en: Not enough operands
uk: Недостатньо операндів

en: SYMBOL TABLE not implemented
uk: SYMBOL TABLE не реалізовано

en: TOKEN TRACE not implemented
uk: TOKEN TRACE не реалізовано

en: Displacement length %s ignored!
uk: Довжину переміщення %s проігноровано!

en: I don't need or use temp. file "%s".
uk: Файл тимчасових даних «%s» не потрібен або не використовується.

en: I don't use an interpass file! -V ignored
uk: Файл проміжного кроку не використовується! -V проігноровано.

en: VAX options:
    -d LENGTH		ignored
    -J			ignored
    -S			ignored
    -t FILE			ignored
    -T			ignored
    -V			ignored
uk: Параметри VAX:
    -d ДОВЖИНА		буде проігноровано
    -J			буде проігноровано
    -S			буде проігноровано
    -t ФАЙЛ			буде проігноровано
    -T			буде проігноровано
    -V			буде проігноровано

en: VMS options:
    -+			hash encode names longer than 31 characters
    -1			`const' handling compatible with gcc 1.x
    -H			show new symbol after hash truncation
    -h NUM			don't hash mixed-case names, and adjust case:
    			0 = upper, 2 = lower, 3 = preserve case
    -v"VERSION"		code being assembled was produced by compiler "VERSION"
uk: Параметри для VMS:
    -+			хешувати назви кодувань, довші за 31 символ
    -1			обробка «const», сумісна із gcc 1.x
    -H			показувати новий символ після обрізання хешу
    -h NUM			не хешувати назви з літер різного регістру і коригувати регістр до:
    			0 = верхнього, 2 = нижнього, 3 = не змінювати регістр
    -v"ВЕРСІЯ"		код збирається компілятором "ВЕРСІЯ"

en: Ignoring statement due to "%s"
uk: Ігноруємо команду через «%s»

en: Aborting because statement has "%s"
uk: Перериваємося, оскільки команда містить «%s»

en: Can't relocate expression
uk: Не вдалося пересунути вираз

en: Bignum not permitted in short literal. Immediate mode assumed.
uk: Bignum не можна використовувати у короткому літералі. Припускаємо режим пришвидшеного використання.

en: Can't do flonum short literal: immediate mode used.
uk: Не вдалося створити короткий літерал flonum: використано режим пришвидшеного використання.

en: A bignum/flonum may not be a displacement: 0x%<PRIx64> used
uk: bignum/flonum не може бути переміщенням: використано 0x%<PRIx64>

en: Short literal overflow(%ld.), immediate mode assumed.
uk: Переповнення короткого літерала (%ld.). Припускаємо режим пришвидшеного використання.

en: Forced short literal to immediate mode. now_seg=%s to_seg=%s
uk: Примусово переводимо короткий літерал у режим пришвидшеного використання. now_seg=%s to_seg=%s

en: Length specification ignored. Address mode 9F used
uk: Специфікацію довжини проігноровано. Використано режим адресування 9F.

en: Invalid operand: immediate value used as base address.
uk: Некоректний операнд: поточне значення використано як базову адресу.

en: Invalid operand: immediate value used as address.
uk: Некоректний операнд: поточне значення використано як адресу.

en: Symbol %s used as immediate operand in PIC mode.
uk: Символ %s використано як операнд значення пришвидшеного користування у режимі PIC.

en: Bad call to MD_ATOF()
uk: Помилковий виклик MD_ATOF()

en: wasm32 assembler options:
uk: Параметри асемблера wasm32:

en: unexpected negative constant
uk: неочікувана від’ємна стала

en: no function type on PLT reloc
uk: немає типу функції у пересуванні PLT

en: couldn't find relocation to use
uk: не вдалося знайти пересування, яким слід скористатися

en: Not a function type
uk: Не є типом функції

en: Unknown type %c
uk: Невідомий тип %c

en: Unknown type
uk: Невідомий тип

en: only single block types allowed
uk: можна використовувати лише одноблокові типи

en: instruction does not take a block type
uk: інструкція не приймає блокового типу

en: missing block type
uk: не вказано тип блоку

en: missing alignment hint
uk: не вистачає рекомендації вирівнювання

en: missing offset
uk: пропущено зсув

en: missing local index
uk: пропущено локальний індекс

en: missing break count
uk: немає лічильника переривання

en: missing reserved current_memory/grow_memory argument
uk: пропущено зарезервований аргумент current_memory/grow_memory

en: missing call argument
uk: пропущено аргумент виклику

en: missing call signature
uk: пропущено підпис виклику

en: missing table index
uk: пропущено індекс у таблиці

en: junk at end of line, first unrecognized character is `%c'
uk: зайві символи наприкінці рядка, першим нерозпізнаним символом є «%c»

en: architecture variant invalid
uk: некоректний варіант архітектури

en: Freescale XGATE co-processor options:
      -mshort                 use 16-bit int ABI (default)
      -mlong                  use 32-bit int ABI
      -mshort-double          use 32-bit double ABI
      -mlong-double           use 64-bit double ABI (default)
      --mxgate                specify the processor variant [default %s]
      --print-insn-syntax     print the syntax of instruction in case of error
      --print-opcodes         print the list of instructions with syntax
      --generate-example      generate an example of each instruction
uk: Параметри для співпроцесора XGATE Freescale:
      -mshort                 використовувати ABI 16-бітових цілих (типовий)
      -mlong                  використовувати ABI 32-бітових цілих
      -mshort-double          використовувати ABI 32-бітових double
      -mlong-double           використовувати ABI 64-бітових double (типовий)
      --mxgate                вказати варіант процесора [типовим є %s]
      --print-insn-syntax     вивести синтаксис інструкції, якщо трапиться помилка
      --print-opcodes         вивести список інструкцій із синтаксисом
      --generate-example      створити приклад для кожної із інструкцій

en: opcode missing or not found on input line
uk: пропущено код операції або не знайдено код операції у рядку вхідних даних

en: opcode %s not found in opcode hash table
uk: коду операції %s не знайдено у таблиці хешів кодів операцій

en: matching operands to opcode
uk: встановлюємо відповідність операндів коду операції

en: : processing macro, real opcode handle not found in hash
uk: : обробляємо макрос, у хеші не знайдено обробника справжнього коду операції

en: Value %ld not aligned by 2 for 9-bit PC-relative branch.
uk: Значення %ld не вирівняно на 2 для 9-бітової гілки відносно лічильника команд.

en: Value %ld not aligned by 2 for 10-bit PC-relative branch.
uk: Значення %ld не вирівняно на 2 для 10-бітової гілки відносно лічильника команд.

en: Value out of 3-bit range.
uk: Значення поза 3-бітовим діапазоном.

en: Value out of 4-bit range.
uk: Значення поза 4-бітовим діапазоном.

en: Value out of 5-bit range.
uk: Значення поза 5-бітовим діапазоном.

en: :operand has too many bits
uk: : у операнді надто багато бітів

en: unknown operand count
uk: невідома кількість операндів

en: : expected register name r0-r7
uk: : мало бути вказано назву регістра, r0-r7

en: :operand value(%d) too big for constraint
uk: : розмір операнда (%d) є надто великим для обмеження

en: you must use a hi/lo directive or 16-bit macro to load a 16-bit value.
uk: вам слід використовувати директиву hi/lo або 16-бітовий макрос для завантаження 16-бітового значення.

en: :unknown relocation constraint size
uk: : невідомий розмір обмеження пересування

en: : expected register name ccr
uk: : неочікувана назва регістра ccr

en: : expected register name pc
uk: : неочікувана назва регістра pc

en:  XSTORMY16 specific command line options:
uk:  Специфічні для XSTORMY16 параметри командного рядка:

en: unsupported fptr fixup size %d
uk: непідтримуваний розмір адресної прив’язки fptr, %d

en: unsupported fixup size %d
uk: непідтримуваний розмір адресної прив’язки, %d

en: unsupported fptr fixup
uk: непідтримувана адресна прив’язка fptr

en: illegal range of target hardware versions
uk: некоректний діапазон версій обладнання призначення

en: --density option is ignored
uk: параметр --density проігноровано

en: --no-density option is ignored
uk: параметр --no-density проігноровано

en: --generics is deprecated; use --transform instead
uk: параметр --generics є застарілим, замість нього слід використовувати параметр --transform

en: --no-generics is deprecated; use --no-transform instead
uk: параметр --no-generics є застарілим, замість нього слід використовувати --no-transform

en: --relax is deprecated; use --transform instead
uk: параметр --relax є застарілим, замість нього слід використовувати --transform

en: --no-relax is deprecated; use --no-transform instead
uk: параметр --no-relax є застарілим, замість нього слід використовувати --no-transform

en: --absolute-literals option not supported in this Xtensa configuration
uk: у цій конфігурації Xtensa не передбачено підтримки параметра --absolute-literals

en: prefer-l32r conflicts with prefer-const16
uk: prefer-l32r конфліктує з prefer-const16

en: prefer-const16 conflicts with prefer-l32r
uk: prefer-const16 конфліктує з prefer-l32r

en: invalid target hardware version
uk: некоректна версія обладнання призначення

en: no-auto-litpools is incompatible with auto-litpool-limit
uk: no-auto-litpools є несумісним із auto-litpool-limit

en: invalid auto-litpool-limit argument
uk: некоректний аргумент auto-litpool-limit

en: invalid auto-litpool-limit argument (range is 100-10000)
uk: некоректний аргумент auto-litpool-limit (має бути у діапазоні 100-10000)

en: unmatched .end directive
uk: директива end без початкового відповідника

en: .begin directive with no matching .end directive
uk: директива .begin без відповідної директиви .end

en: [no-]generics is deprecated; use [no-]transform instead
uk: параметр [no-]generics є застарілим, замість нього варто користуватися параметром [no-]transform

en: [no-]relax is deprecated; use [no-]transform instead
uk: параметр [no-]relax є застарілим, замість нього слід використовувати параметр [no-]transform

en: directive %s cannot be negated
uk: у директиви %s немає оберненого варіанта

en: unknown directive
uk: невідома директива

en: directives are not valid inside bundles
uk: директиви не можна використовувати у кортежі

en: .begin literal is deprecated; use .literal instead
uk: літерал .begin є застарілим, замість нього слід використовувати .literal

en: cannot set literal_prefix inside literal fragment
uk: не можна встановлювати literal_prefix у фрагменті літерала

en: .begin [no-]density is ignored
uk: директиву .begin [no-]density проігноровано

en: Xtensa absolute literals option not supported; ignored
uk: параметра абсолютних літералів Xtensa не передбачено; проігноровано

en: .end [no-]density is ignored
uk: директиву .end [no-]density проігноровано

en: does not match begin %s%s at %s:%d
uk: не відповідає begin %s%s у %s:%d

en: .literal_position inside literal directive; ignoring
uk: .literal_position всередині директиви літерала; ігноруємо

en: .literal not allowed inside .begin literal region
uk: .literal не можна використовувати всередині ділянки літерала .begin

en: expected comma or colon after symbol name; rest of line ignored
uk: після назви символу мало бути використано кому або двокрапку; решту рядка проігноровано

en: fall through frequency must be greater than 0
uk: частота провалювання має перевищувати 0

en: branch target frequency must be greater than 0
uk: частота призначення гілки має перевищувати 0

en: opcode-specific %s relocation used outside an instruction
uk: специфічне для коду операції пересування %s використано поза межами інструкції

en: invalid use of %s relocation
uk: некоректне використання пересування %s

en: bad register name: %s
uk: помилкова назва регістра, «%s»

en: bad register number: %s
uk: помилковий номер регістра: %s

en: pcrel relocation not allowed in an instruction
uk: пересування pcrel у інструкції заборонено

en: extra colon
uk: зайва двокрапка

en: incorrect register number, ignoring
uk: некоректний номер регістра, ігноруємо

en: cannot encode opcode "%s"
uk: не вдалося виконати кодування коду операції «%s»

en: not enough operands (%d) for '%s'; expected %d
uk: недостатньо операндів (%d) «%s»; мало бути %d

en: too many operands (%d) for '%s'; expected %d
uk: забагато операндів (%d) «%s»; мало бути %d

en: invalid register '%s' for '%s' instruction
uk: некоректний регістр, «%s», для інструкції «%s»

en: invalid register number (%ld) for '%s' instruction
uk: некоректний номер регістра (%ld) для інструкції «%s»

en: invalid register number (%ld) for '%s'
uk: некоректний номер регістра (%ld) для «%s»

en: operand %d of '%s' has out of range value '%u'
uk: операнд %d «%s» має значення поза припустимим діапазоном, «%u»

en: operand %d of '%s' has invalid value '%u'
uk: операнд %d «%s» має некоректне значення, «%u»

en: internal error: unknown option name '%s'
uk: внутрішня помилка: невідома назва параметра, «%s»

en: can't handle generation of literal/labels yet
uk: обробки створення літералів або міток ще не передбачено

en: can't handle undefined OP TYPE
uk: неможливо обробити невизначений OP TYPE

en: found %d operand for '%s':  Expected %d | found %d operands for '%s':  Expected %d
uk[0]: знайдено %d операнд «%s»: мало бути %d
uk[1]: знайдено %d операнди «%s»: мало бути %d
uk[2]: знайдено %d операндів «%s»: мало бути %d
uk[3]: знайдено %d операнд «%s»: мало бути %d

en: immediate operands sum to greater than 32
uk: сума операндів пришвидшеного використання перевищує 32

en: invalid relocation for operand %i of '%s'
uk: некоректне пересування для операнда %i «%s»

en: invalid expression for operand %i of '%s'
uk: некоректний вираз для операнда %i «%s»

en: invalid relocation in instruction slot %i
uk: некоректне пересування у слоті %i інструкції

en: undefined symbol for opcode "%s"
uk: невизначений символ для коду оператора «%s»

en: opcode 'NOP.N' unavailable in this configuration
uk: код операції «NOP.N» є недоступним у цій конфігурації

en: get_expanded_loop_offset: invalid opcode
uk: get_expanded_loop_offset: некоректний код операції

en: assembly state not set for first frag in section %s
uk: стан збирання не встановлено для першого фрагмента у розділі %s

en: unaligned branch target: %d bytes at 0x%lx
uk: невирівняне призначення відгалуження: %d байтів у 0x%lx

en: unaligned loop: %d bytes at 0x%lx
uk: невирівняний цикл: %d байтів за адресою 0x%lx

en: unexpected fix
uk: неочікуване виправлення

en: undecodable fix
uk: непридатне до розкодування виправлення

en: labels are not valid inside bundles
uk: мітки не можна використовувати всередині кортежу

en: invalid last instruction for a zero-overhead loop
uk: некоректна остання інструкція для циклу із нульовим верхом

en: extra opening brace
uk: зайва початкова фігурна дужка

en: extra closing brace
uk: зайва завершальна фігурна дужка

en: missing closing brace
uk: не вистачає завершальної фігурної дужки

en: wrong number of operands for '%s'
uk: помилкова кількість операндів «%s»

en: bad relocation expression for '%s'
uk: помилковий вираз пересування для «%s»

en: unknown opcode or format name '%s'
uk: невідомий код операції або назва формату «%s»

en: format names only valid inside bundles
uk: назви форматів можна використовувати лише всередині кортежів

en: multiple formats specified for one bundle; using '%s'
uk: для одного кортежу вказано декілька форматів; використовуємо «%s»

en: entry instruction with stack decrement < 16
uk: інструкція входу із зменшенням стека < 16

en: unaligned entry instruction
uk: невирівняна вхідна інструкція

en: bad instruction format
uk: помилковий формат інструкції

en: invalid relocation
uk: некоректне пересування

en: invalid relocation for '%s' instruction
uk: некоректне пересування для інструкції «%s»

en: invalid relocation for operand %d of '%s'
uk: некоректне пересування для операнда %d «%s»

en: unhandled local relocation fix %s
uk: непридатне до обробки виправлення локального пересування, %s

en: internal error; cannot generate `%s' relocation
uk: Внутрішня помилка. Не вдалося створити пересування «%s»

en: The option "--no-allow-flix" prohibits multi-slot flix.
uk: Параметр «--no-allow-flix» забороняє багатослотові flix.

en: couldn't find a valid instruction format
uk: не вдалося знайти коректний формат інструкції

en:     ops were:
uk:     операції:

en: mismatch for format '%s': #slots = %d, #opcodes = %d
uk: невідповідність для формату «%s»: кількість слотів = %d, кількість кодів операцій = %d

en: illegal resource usage in bundle
uk: некоректне використання ресурсів у кортежі

en: opcodes '%s' (slot %d) and '%s' (slot %d) write the same register
uk: коди операцій «%s» (слот %d) та «%s» (слот %d) виконують запис до того самого регістра

en: opcodes '%s' (slot %d) and '%s' (slot %d) write the same state
uk: коди операцій «%s» (слот %d) та «%s» (слот %d) виконують запис одного стану

en: opcodes '%s' (slot %d) and '%s' (slot %d) write the same port
uk: коди операцій «%s» (слот %d) та «%s» (слот %d) виконують запис до одного порту

en: opcodes '%s' (slot %d) and '%s' (slot %d) both have volatile port accesses
uk: коди операцій «%s» (слот %d) та «%s» (слот %d) обидва виконують доступ до змінного порту

en: multiple branches or jumps in the same bundle
uk: декілька гілок або переходів у одному кортежі

en: cannot assemble into a literal fragment
uk: збирання до одного фрагмента літерала неможливе

en: instruction sequence (write a0, branch, retw) may trigger hardware errata
uk: послідовність інструкцій (write a0, branch, retw) може призвести до апаратних помилок

en: branching or jumping to a loop end may trigger hardware errata
uk: розгалуження або перехід до кінця циклу може призвести до апаратних помилок

en: loop end too close to another loop end may trigger hardware errata
uk: кінець циклу, який є надто близьким до іншого кінця циклу, може призвести до апаратних помилок

en: fr_var %lu < length %d
uk: fr_var %lu < довжини %d

en: loop containing less than three instructions may trigger hardware errata
uk: цикл, що містить менше трьох інструкцій, може призвести до апаратних помилок

en: undecodable instruction in instruction frag
uk: непридатна до розкодування інструкція у фрагменті інструкцій

en: invalid empty loop
uk: некоректний порожній цикл

en: loop target does not follow loop instruction in section
uk: призначення циклу не відповідає інструкції циклу у розділі

en: cannot find suitable trampoline
uk: не вдалося знайти відповідного трампліна

en: bad relaxation state
uk: помилковий стан оптимізації

en: fr_var (%ld) < length (%d)
uk: fr_var (%ld) < довжини (%d)

en: jump target out of range; no usable trampoline found
uk: призначення переходу поза межами припустимого діапазону; не знайдено придатних трамплінів

en: invalid relaxation fragment result
uk: некоректний результат оптимізації фрагмента

en: unable to widen instruction
uk: неможливо розширити інструкцію

en: multiple literals in expansion
uk: декілька літералів у розширенні

en: no registered fragment for literal
uk: немає зареєстрованого фрагмента для літерала

en: number of literal tokens != 1
uk: кількість ключів літералів != 1

en: unresolved loop target symbol: %s
uk: невизначений символ призначення циклу: %s

en: fixes not all moved from %s
uk: не усі коригування пересунуто з %s

en: literal pool location required for text-section-literals; specify with .literal_position
uk: для літералів текстових розділів потрібне розташування буфера літералів; вказати його можна за допомогою .literal_position

en: too many operands in instruction
uk: занадто багато операндів у інструкції

en: invalid symbolic operand
uk: некоректний символічний операнд

en: operand number mismatch
uk: невідповідність кількості операндів

en: cannot encode opcode "%s" in the given format "%s"
uk: не вдалося закодувати код операції «%s» у вказаний формат «%s»

en: xtensa-isa failure: %s
uk: помилка xtensa-isa: %s

en: invalid opcode
uk: некоректний код операції

en: too few operands
uk: занадто мало операндів

en: too many operands
uk: забагато операндів

en: multiple writes to the same register
uk: декілька дій із запису до того самого регістра

en: out of memory
uk: бракує пам’яті

en: TLS relocation not allowed in FLIX bundle
uk: пересування TLS не можна використовувати у кортежі FLIX

note: Instructions that generate TLS relocations should always be relaxed in the front-end.  If "record_fixup" is set, then this function is being called during back-end relaxation, so flag the unexpected behavior as an error.
en: unexpected TLS relocation
uk: неочікуване пересування TLS

en: symbolic operand not allowed
uk: не можна використовувати символічні операнди

en: cannot decode instruction format
uk: не вдалося розкодувати формат інструкції

en: ignoring extra '-rename-section' delimiter ':'
uk: ігноруємо зайвий роздільник «:» «-rename-section»

en: ignoring invalid '-rename-section' specification: '%s'
uk: ігноруємо некоректну специфікацію «-rename-section»: «%s»

en: section %s renamed multiple times
uk: розділ %s перейменовано декілька разів

en: multiple sections remapped to output section %s
uk: декілька розділів переприв’язано до розділу виведення даних, %s

en: Invalid CPU is specified: %s
uk: Вказано некоректний процесор: %s

en: Invalid EXTENSION is specified: %s
uk: Вказано некоректне значення EXTENSION: %s

en: invalid floating point numbers type `%s'
uk: некоректний тип чисел із рухомою крапкою, «%s»

en: invalid INST in command line: %s
uk: некоректна INST у командному рядку: %s

en: 
    CPU model options:
      -march=CPU[+EXT...][-EXT...]
    			  generate code for CPU, where CPU is one of:
uk: 
    Параметри моделі процесора:
      -march=ПРОЦЕСОР[+РОЗШИРЕННЯ...][-РОЗШИРЕННЯ...]
    			   створити код для ПРОЦЕСОРА. Можливі значення ПРОЦЕСОРА:

en: And EXT is combination (+EXT - add, -EXT - remove) of:
uk: А EXT є комбінацією (+EXT - додати, -EXT - вилучити) таких значень:

en: 
    Compatibility options:
      -local-prefix=TEXT	  treat labels prefixed by TEXT as local
      -colonless		  permit colonless labels
      -sdcc			  accept SDCC specific instruction syntax
      -fp-s=FORMAT		  set single precision FP numbers format
      -fp-d=FORMAT		  set double precision FP numbers format
    Where FORMAT one of:
      ieee754		  IEEE754 compatible (depends on directive)
      half			  IEEE754 half precision (16 bit)
      single		  IEEE754 single precision (32 bit)
      double		  IEEE754 double precision (64 bit)
      zeda32		  Zeda z80float library 32 bit format
      math48		  48 bit format from Math48 library
    
    Default: -march=z80+xyhl+infc
uk: 
    Параметри сумісності:
      -local-prefix=ТЕКСТ	 вважати мітки із префіксом ТЕКСТ локальними
      -colonless		  дозволити мітки без двокрапок
      -sdcc			  приймати специфічний для SDCC синтаксис інструкцій
      -fp-s=ФОРМАТ		  встановити одинарну точність для формату чисел із рухомою крапкою
      -fp-d=ФОРМАТ		  встановити подвійну точність для формату чисел із рухомою крапкою
    Можливі значення параметра ФОРМАТ:
      ieee754		  сумісний із IEEE754 (залежить від директиви)
      half			  половинна точність IEEE754 (16 бітів)
      single		  одинарна точність IEEE754 (32 біти)
      double		  подвійна точність IEEE754 (64 біти)
      zeda32		  32-бітовий формат бібліотеки Zeda z80float
      math48		  48-бітовий формат з бібліотеки Math48
    
    Типове значення: -march=z80+xyhl+infc

en: -- unterminated string
uk: -- незавершений рядок

en: undocumented instruction
uk: недокументована інструкція

en: mismatched parentheses
uk: неврівноважена кругла дужка

en: bad expression syntax
uk: помилковий синтаксис виразу

en: %d-bit overflow (%+<PRId64>)
uk: переповнення %d бітів (%+<PRId64>)

en: invalid data size %d
uk: некоректний розмір даних, %d

en: cannot make a relative jump to an absolute location
uk: неможливо виконати відносний перехід місця з абсолютною адресою

en: index overflow (%+<PRId64>)
uk: переповнення індексу (%+<PRId64>)

en: offset overflow (%+<PRId64>)
uk: переповнення зсуву (%+<PRId64>)

en: bad instruction syntax
uk: помилковий синтаксис інструкції

en: condition code invalid for jr
uk: некоректний код умови для jr

en: ADL mode instruction
uk: Інструкція режиму ADL

note: SIS prefix, in Z80 it is LD B,B LIS prefix, in Z80 it is LD C,C SIL prefix, in Z80 it is LD D,D LIL prefix, in Z80 it is LD E,E
en: unsupported instruction, assembled as NOP
uk: непідтримувана інструкція — асембльовано як NOP

en: parentheses ignored
uk: дужки проігноровано

en: CPU mode is unsupported by target
uk: підтримки режиму процесора у цілі не передбачено

en: assignment expected
uk: мало бути присвоювання значення

en: Unknown instruction `%s'
uk: Невідома інструкція, «%s»

en: 8-bit signed offset out of range (%+ld)
uk: 8-бітовий зсув зі знаком поза межами припустимого діапазону (%+ld)

en: 8-bit overflow (%+ld)
uk: переповнення 8-бітового числа (%+ld)

en: 16-bit overflow (%+ld)
uk: переповнення 16-бітового числа (%+ld)

en: 24-bit overflow (%+ld)
uk: переповнення 24-бітового числа (%+ld)

en: 32-bit overflow (%+ld)
uk: переповнення 32 бітів (%+ld)

en: md_apply_fix: unknown reloc type 0x%x
uk: md_apply_fix: невідомий тип пересування 0x%x

en: invalid syntax
uk: некоректний синтаксис

en: overflow
uk: переповнення

en: register rr%d out of range
uk: регістр rr%d поза межами припустимого діапазону

en: register rr%d does not exist
uk: регістра rr%d не існує

en: register rh%d out of range
uk: регістр rh%d поза межами припустимого діапазону

en: register rl%d out of range
uk: регістр rl%d поза межами припустимого діапазону

en: register rq%d out of range
uk: регістр rq%d поза межами припустимого діапазону

en: register rq%d does not exist
uk: регістра rq%d не існує

en: register r%d out of range
uk: регістр r%d поза межами припустимого діапазону

en: expected %c
uk: мало бути %c

en: register is wrong size for a word %s
uk: регістр має помилковий розмір для слова %s

en: register is wrong size for address %s
uk: регістр має помилковий розмір для адреси %s

en: unknown interrupt %s
uk: невідоме переривання %s

note: No interrupt type specified, opcode won't do anything.
en: opcode has no effect
uk: код операції ні на що не вплине

en: Missing ) in ra(rb)
uk: Не вистачає ) у ra(rb)

en: invalid condition code '%s'
uk: некоректний код умови «%s»

en: invalid flag '%s'
uk: некоректний прапорець «%s»

en: invalid indirect register size
uk: некоректний розмір опосередкованого регістра

en: invalid control register name
uk: некоректна назва регістра керування

en: immediate must be 1 or 2
uk: сталою має бути 1 або 2

en: immediate 1 or 2 expected
uk: мало бути використано сталу 1 або 2

en: can't use R0 here
uk: тут не можна використовувати R0

en: Can't find opcode to match operands
uk: Не вдалося знайти код операції, що відповідає операндам

en: invalid architecture -z%s
uk: некоректна архітектура, -z%s

en:  Z8K options:
      -z8001                  generate segmented code
      -z8002                  generate unsegmented code
      -linkrelax              create linker relaxable code
uk:  Параметри Z8K:
      -z8001                  створити сегментований код
      -z8002                  створити несегментований код
      -linkrelax              створити підстановочний код для компонувальника

en: call to md_convert_frag
uk: виклик md_convert_frag

en: cannot branch to odd address
uk: відгалуження на непарну адресу неможливе

en: relative jump out of range
uk: відносний перехід за межі припустимого діапазону

en: relative address out of range
uk: відносна адреса поза межами припустимого діапазону

en: relative call out of range
uk: відносний виклик поза межами припустимого діапазону

en: md_apply_fix: unknown r_type 0x%x
uk: md_apply_fix: невідомий r_type 0x%x

en: call to md_estimate_size_before_relax
uk: виклик md_estimate_size_before_relax

en: invalid configuration option '%s' in transition rule '%s'
uk: некоректний параметр налаштування «%s» у правилі переходу «%s»

en: opcode '%s': no bound opname '%s' for precondition in '%s'
uk: код операції «%s»: немає прив’язаної назви операції «%s» для попередньої умови у «%s»

en: opcode '%s': precondition only contains constants in '%s'
uk: код операції «%s»: у «%s» передумова містить лише сталі

en: expected one operand for generated literal
uk: мало бути вказано один операнд для створеного літерала

en: expected 0 operands for generated label
uk: мало бути вказано 0 операндів для створеної мітки

en: invalid opcode '%s' in transition rule '%s'
uk: некоректний код операції, «%s», у правилі переходу «%s»

en: opcode '%s': replacement does not have %d op | opcode '%s': replacement does not have %d ops
uk[0]: код операції «%s»: у заміні немає %d операції
uk[1]: код операції «%s»: у заміні немає %d операцій
uk[2]: код операції «%s»: у заміні немає %d операцій
uk[3]: код операції «%s»: у заміні немає %d операції

en: opcode '%s': cannot find literal definition
uk: код операції «%s»: не вдалося знайти визначення літерала

en: opcode '%s': unidentified operand '%s' in '%s'
uk: код операції «%s»: невизначений операнд «%s» у «%s»

en: unknown user-defined function %s
uk: невідома визначена користувачем функція, %s

en: opcode '%s': could not parse operand '%s' in '%s'
uk: код операції «%s»: не вдалося обробити операнд «%s» у «%s»

en: could not parse INSN_PATTERN '%s'
uk: не вдалося обробити INSN_PATTERN «%s»

en: could not parse INSN_REPL '%s'
uk: не вдалося обробити INSN_REPL «%s»

en: could not build transition for %s => %s
uk: не вдалося побудувати перехід для %s => %s

en: can't open `%s' for writing
uk: не вдалося відкрити «%s» для запису даних

en: can't close `%s'
uk: не вдалося закрити «%s»

en: register save offset not a multiple of %u
uk: відступ збереження регістра не є кратним до %u

en: CFI state restore without previous remember
uk: відновлення стану CFI без попереднього його запам’ятовування

en: missing separator
uk: пропущено роздільник

en: bad register expression
uk: помилковий вираз регістра

en: CFI instruction used without previous .cfi_startproc
uk: інструкція CFI без попереднього .cfi_startproc

en: invalid or unsupported encoding in .cfi_personality
uk: некоректне або непідтримуване кодування у .cfi_personality

en: .cfi_personality requires encoding and symbol arguments
uk: .cfi_personality потребує аргументів кодування та символу

en: wrong second argument to .cfi_personality
uk: помилковий другий аргумент .cfi_personality

en: invalid or unsupported encoding in .cfi_lsda
uk: некоректне або непідтримуване кодування у .cfi_lsda

en: .cfi_lsda requires encoding and symbol arguments
uk: .cfi_lsda потребує аргументів кодування та символу

en: wrong second argument to .cfi_lsda
uk: помилковий другий аргумент .cfi_lsda

en: wrong third argument to .cfi_val_encoded_addr
uk: помилковий третій аргумент .cfi_val_encoded_addr

en: inconsistent uses of .cfi_sections
uk: несумісне використання .cfi_sections

en: previous CFI entry not closed (missing .cfi_endproc)
uk: попередній запис CFI не завершено (пропущено .cfi_endproc)

en: .cfi_endproc without corresponding .cfi_startproc
uk: .cfi_endproc без відповідного .cfi_startproc

en: wrong argument to .cfi_personality_id
uk: помилковий аргумент .cfi_personality_id

en: .cfi_fde_data without corresponding .cfi_startproc
uk: .cfi_fde_data без відповідного .cfi_startproc

en: unexpected .cfi_inline_lsda
uk: неочікуване .cfi_inline_lsda

en: .cfi_inline_lsda not valid for this frame
uk: .cfi_inline_lsda не є коректним для цього кадру

en: .cfi_inline_lsda seen for frame without .cfi_lsda
uk: виявлено .cfi_inline_lsda для кадру без .cfi_lsda

en: Alignment too large: %d. assumed.
uk: Надто велике вирівнювання: припускаємо %d.

en: Alignment negative: 0 assumed.
uk: Від’ємне вирівнювання: припускаємо 0.

en: .cfi_inline_lsda is not supported for this target
uk: Підтримки .cfi_inline_lsda для цієї цілі не передбачено

en: .cfi_fde_data is not supported for this target
uk: Підтримки .cfi_fde_data для цієї цілі не передбачено

en: .cfi_personality_id is not supported for this target
uk: Підтримки .cfi_personality_id для цієї цілі не передбачено

en: return column number %d overflows in CIE version 1
uk: переповнення значення повернутого номера стовпчика, %d, у CIE, версія 1

en: open CFI at the end of file; missing .cfi_endproc directive
uk: незавершена процедура CFI наприкінці файла; пропущено директиву .cfi_endproc

en: .sframe not supported for target
uk: підтримки .sframe для цілі збирання не передбачено

en: CFI is not supported for this target
uk: підтримки CFI на цьому призначенні не передбачено

en: view number mismatch
uk: невідповідність номера перегляду

en: file number %u is too big
uk: номер файла, %u, є надто великим

en: file table slot %u is already occupied by a different file (%s%s%s vs %s%s%s)
uk: слот таблиці файлів %u вже зайнято іншим файлом (%s%s%s, а не %s%s%s)

en: file number less than one
uk: номер файла є меншим за одиницю

en: md5 value too small or not a constant
uk: значення md5 є надто малим або не є сталим

en: file number %lu is too big
uk: номер файла, %lu, є надто великим

en: unassigned file number %ld
uk: непов’язаний файл з номером %ld

en: is_stmt value not 0 or 1
uk: значенням is_stmt не є 0 або 1

en: isa number less than zero
uk: номер isa є меншим за нуль

en: discriminator less than zero
uk: дискримінатор є меншим за нуль

en: numeric view can only be asserted to zero
uk: числовий перегляд можна порівнювати лише з нулем

en: unknown .loc sub-directive `%s'
uk: невідома піддиректива .loc «%s»

en: internal error: unknown dwarf2 format
uk: внутрішня помилка: невідомий формат dwarf2

en: string too big (%lu bytes)
uk: рядок є надто великим (%lu байтів)

en: no current file pointer
uk: немає вказівника на поточний файл

en: too many st_End's
uk: забагато st_End

en: fake .file after real one
uk: фіктивне .file після справжнього

en: filename goes over one page boundary
uk: назва файла виходить за межі однієї сторінки пам’яті

en: .begin directive without a preceding .file directive
uk: Директива .begin без попередньої директиві .file

en: .begin directive without a preceding .ent directive
uk: Директива .begin без попередньої директиві .ent

en: .bend directive without a preceding .file directive
uk: Директива .bend без попередньої директиві .file

en: .bend directive without a preceding .ent directive
uk: Директива .bend без попередньої директиві .ent

en: .bend directive names unknown symbol
uk: У директиві .bend вказано невідомий символ

en: .def pseudo-op used inside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .def використано у блоці .def/.endef; проігноровано.

en: empty symbol name in .def; ignored
uk: порожня назва символу у in .def; проігноровано

en: .dim pseudo-op used outside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .dim використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано.

en: badly formed .dim directive
uk: директива .dim з помилковим форматуванням

en: too many .dim entries
uk: забагато записів .dim

en: .scl pseudo-op used outside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .sci використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано

en: .size pseudo-op used outside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .size використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано

en: badly formed .size directive
uk: директива .size з помилковим форматуванням

en: too many .size entries
uk: забагато записів .size

en: .type pseudo-op used outside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .type використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано

note: FIXME: We could handle this by setting the continued bit. There would still be a limit: the .type argument can not be infinite.
en: the type of %s is too complex; it will be simplified
uk: тип %s є надто складним, отже його буде спрощено

en: Unrecognized .type argument
uk: Нерозпізнаний аргумент .type

en: .tag pseudo-op used outside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .tag використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано

en: .val pseudo-op used outside of .def/.endef; ignored
uk: псевдооператор .val використано поза межами блоку .def/.endef; проігноровано

en: .val expression is too complex
uk: вираз .val є надто складним

en: .endef pseudo-op used before .def; ignored
uk: псевдооператор .endef використано перед .def; проігноровано

en: bad COFF debugging information
uk: помилкові діагностичні дані COFF

en: no tag specified for %s
uk: не вказано теґу для %s

en: .end directive without a preceding .file directive
uk: Директива .end без попередньої директиві .file

en: .end directive names unknown symbol
uk: У директиві .end вказано невідомий символ

en: second .ent directive found before .end directive
uk: виявлено другу директиву .ent до директиви .end

en: %s directive has no name
uk: директива %s не має назви

en: no way to handle .file within .ent/.end section
uk: немає способів обробки .file у межах розділу .ent/.end

en: .loc before .file
uk: .loc до .file

en: .stab%c is not supported
uk: підтримки .stab%c не передбачено

en: .stab%c: ignoring non-zero other field
uk: .stab%c: ігноруємо ненульове інше поле

en: line number (%d) for .stab%c directive cannot fit in index field (20 bits)
uk: номер рядка (%d) для директиви .stab%c не вкладається у поле індексу (20 бітів)

en: illegal .stab%c directive, bad character
uk: некоректна директива .stab%c, помилковий символ

en: .begin/.bend in different segments
uk: .begin і .bend перебувають у різних сегментах

en: missing .end or .bend at end of file
uk: не вистачає .end або .bend наприкінці файла

en: GP prologue size exceeds field size, using 0 instead
uk: розмір вступу GP перевищує розмір поля, використовуємо замість нього 0

en: bignum invalid
uk: bignum є некоректним

en: floating point number invalid
uk: число з рухомою крапкою є некоректним

en: bad floating-point constant: exponent overflow
uk: помилкова стала з рухомою крапкою: переповнення степеня

en: bad floating-point constant: unknown error code=%d
uk: помилкова стала з рухомою крапкою: невідомий код помилки, %d

en: a bignum with underscores may not have more than 8 hex digits in any word
uk: bignum із підкреслюваннями не може містити більше 8 шістнадцяткових цифр у будь-якому слові

en: a bignum with underscores must have exactly 4 words
uk: bignum з підкреслюваннями має складатися точно з 4 слів

note: Either not seen or not defined. @@ Should print out the original string instead of the parsed number.
en: backward ref to unknown label "%d:"
uk: зворотне посилання на невідому мітку, «%d:»

en: character constant too large
uk: символьна стала є надто великою

en: found '%c', expected: '%c'
uk: виявлено «%c», мало бути «%c»

en: missing '%c'
uk: пропущено «%c»

en: EBCDIC constants are not supported
uk: підтримки сталих EBCDIC не передбачено

en: Unary operator %c ignored because bad operand follows
uk: Унарний оператор %c проігноровано, оскільки після нього вказано помилковий операнд

en: syntax error in .startof. or .sizeof.
uk: синтаксична помилка у .startof. або .sizeof.

en: invalid use of operator "%s"
uk: некоректне використання оператора «%s»

en: missing operand; zero assumed
uk: пропущено операнд; припускаємо, що операнд мав бути нульовим

en: left operand is a bignum; integer 0 assumed
uk: лівий операнд є великим числом (bignum); припускаємо, що на його місці мав бути 0

en: left operand is a float; integer 0 assumed
uk: лівий операнд є числом з рухомою крапкою; припускаємо, що на його місці мало бути ціле нульове число

en: right operand is a bignum; integer 0 assumed
uk: правий операнд є великим числом (bignum); припускаємо, що на його місці мав бути 0

en: right operand is a float; integer 0 assumed
uk: правий операнд є числом з рухомою крапкою; припускаємо, що на його місці мало бути ціле нульове число

en: division by zero
uk: ділення на нуль

en: shift count
uk: кількість зсувів

en: operation combines symbols in different segments
uk: у операції поєднано символи з різних сегментів

en: missing closing '"'
uk: не вистачає завершального символу «"»

en: '\%c' in quoted symbol name; behavior may change in the future
uk: «\%c» у назві символу у лапках; поведінку може бути змінено у майбутніх версіях

en: attempt to allocate data in absolute section
uk: спроба розмістити дані у абсолютному розділі

en: attempt to allocate data in common section
uk: спроба розмістити дані у загальному розділі

en: can't extend frag %lu char | can't extend frag %lu chars
uk[0]: неможливо розширити фрагмент у %lu символ
uk[1]: неможливо розширити фрагмент у %lu символи
uk[2]: неможливо розширити фрагмент у %lu символів
uk[3]: неможливо розширити фрагмент у %lu символ

note: Offset of size 8 bytes is not supported in SFrame format version 1.
en: SFrame unsupported offset value
uk: непідтримуване значення зсуву SFrame

en: skipping SFrame FDE due to DWARF CFI op %#x
uk: пропускаємо FDE SFrame через операцію CFI DWARF %#x

en: missing label '%s' in func '%s' may result in imprecise cfg
uk: пропущено мітку «%s» у функції «%s» може призвести до неточних налаштувань

en: GINSN: found unreachable code in func '%s'
uk: GINSN: виявлено недоступний код у функції «%s»

en: GINSN process for prev func not done
uk: процес GINSN для попередньої функції не завершено

en: Untraceable control flow for func '%s'; Skipping SCFI
uk: Непридатний до трасування потік для функції «%s»; пропускаємо SCFI

en: Bad cfg of ginsn of func '%s'
uk: Помилкове cfg для ginsn функції «%s»

en: ginsn unsupported for target
uk: немає підтримки ginsn для призначення

note: For error messages. Detect if we are reading from stdin by examining the file name returned by as_where(). [FIXME: We rely upon the name in the strcmp below being the same as the one used by input_scrub_new_file(), if that is not true, then this code will fail]. If we are reading from stdin, then we
en: {standard input}
uk: {стандартне введення}

en: can't open %s for reading: %s
uk: не вдалося відкрити %s для читання: %s

en: can't read from %s: %s
uk: не вдалося виконати читання з %s: %s

en: can't close %s: %s
uk: не вдалося закрити %s: %s

en: macros nested too deeply
uk: надто глибокий рівень вкладеності макросів

en: macro invoked from here
uk: макрос викликано звідси

en: Unable to allocate memory for new instructions
uk: Не вдалося отримати об’єм пам’яті для нових інструкцій

en: Warning:
uk: Попередження:

en: Error:
uk: Помилка:

en: unable to rebuffer file: %s
uk: не можна повторно буферизувати файл: %s

en: 
     time stamp    	: %s
uk: 
     часова позначка	: %s

en: 
     options passed	:
uk: 
     передані параметри	:

en:  GNU assembler version %s (%s)
    	 using BFD version %s.
uk:  Асемблер GNU, версія %s (%s)
    	 використовуємо BFD версії %s.

en: 
     input file    	: %s
uk: 
     вхідний файл  	: %s

en: 
     output file   	: %s
uk: 
     файл результатів	: %s

en: 
     target        	: %s
uk: 
     призначення   	: %s

en: can't open %s: %s
uk: не вдалося відкрити %s: %s

en: strange paper height, set to no form
uk: дивна висота аркуша, формат аркуша скинуто до типових значень

en: new paper width is too small
uk: нова ширина паперу є надто малою

en: bad or irreducible expression for paper width
uk: помилковий або непридатний до зменшення вираз для ширини паперу

en: missing expression for paper width
uk: пропущено вираз для ширини паперу

en: new line in title
uk: символ нового рядка у заголовку

en: %% operator needs absolute expression
uk: для використання оператора %% слід вказати абсолютний вираз

en: Missing parameter qualifier for `%s' in macro `%s'
uk: Пропущено кваліфікатор параметра параметра для «%s» у макросі «%s»

en: `%s' is not a valid parameter qualifier for `%s' in macro `%s'
uk: «%s» не є коректним кваліфікатором параметра для «%s» у макросі «%s»

en: Pointless default value for required parameter `%s' in macro `%s'
uk: Безглузде типове значення потрібного для роботи параметра «%s» макросу «%s»

en: A parameter named `%s' already exists for macro `%s'
uk: Параметр з назвою «%s» вже існує для макросу «%s»

en: Reserved word `%s' used as parameter in macro `%s'
uk: У макросі «%2$s» використано як параметр зарезервоване слово «%1$s»

en: unexpected end of file in macro `%s' definition
uk: неочікуваний символ завершення файла у визначені макросу «%s»

en: missing `)' after formals in macro definition `%s'
uk: пропущено «)» після формалів у визначенні макросу «%s»

en: Missing macro name
uk: Пропущено назву макросу

en: Bad parameter list for macro `%s'
uk: Помилковий список параметрів у макросі «%s»

en: Macro `%s' was already defined
uk: Макрос «%s» вже визначено

en: missing `)'
uk: не вистачає «)»

en: `%s' was already used as parameter (or another local) name
uk: «%s» вже використано як назву параметра або іншу локальну назву

en: confusion in formal parameters
uk: суперечність у формальних параметрах

en: Parameter named `%s' does not exist for macro `%s'
uk: Параметра з назвою «%s» для макросу «%s» не існує

en: Value for parameter `%s' of macro `%s' was already specified
uk: Значення параметра «%s» макросу «%s» вже визначено

en: can't mix positional and keyword arguments
uk: не можна одночасно використовувати позиційні аргумент і аргументи, які є ключовими словами

en: too many positional arguments
uk: забагато позиційних аргументів

en: Missing value for required parameter `%s' of macro `%s'
uk: Пропущено значення потрібного для роботи параметра «%s» макросу «%s»

en: Attempt to purge non-existing macro `%s'
uk: Спроба вилучення макросу «%s», якого не існує

en: unexpected end of file in irp or irpc
uk: неочікуваний символ кінця файла у irp або irpc

en: missing model parameter
uk: не вказано параметра моделі

en: Assembler messages:
uk: Повідомлення асемблера:

en: Fatal error:
uk: Критична помилка:

en: Internal error (%s).
uk: Внутрішня помилка (%s).

en: Internal error in %s at %s:%d.
uk: Внутрішня помилка у %s за адресою %s:%d.

en: Internal error at %s:%d.
uk: Внутрішня помилка за адресою %s:%d.

en: Please report this bug.
uk: Будь ласка, повідомте про цю ваду.

en: %s out of domain (%<PRId64> is not a multiple of %<PRId64>)
uk: %s перебуває поза областю (%<PRId64> не є кратним до %<PRId64>)

note: xgettext:c-format.
en: %s out of range (%<PRId64> is not between %<PRId64> and %<PRId64>)
uk: %s поза припустимими межами (%<PRId64> не належить діапазону від %<PRId64> до %<PRId64>)

note: xgettext:c-format.
en: %s out of range (0x%<PRIx64> is not between 0x%<PRIx64> and 0x%<PRIx64>)
uk: %s поза припустимим діапазоном (0x%<PRIx64> не належить діапазону від 0x%<PRIx64> до 0x%<PRIx64>)

en: can't open a bfd on stdout %s
uk: не вдалося відкрити bfd на stdout %s

en: selected target format '%s' unknown
uk: невідомий вибраний формат призначення, «%s»

en: can't create %s: %s
uk: не вдалося створити %s: %s

en: error constructing %s pseudo-op table
uk: помилка під час побудови таблиці псевдооператорів %s

en: cannot change section or subsection inside .bundle_lock
uk: не можна змінювати розділ або підрозділ всередині .bundle_lock

en: .bundle_lock sequence at %u bytes, but .bundle_align_mode limit is %u bytes
uk: послідовність .bundle_lock на %u байтах, але обмеженням .bundle_align_mode є %u байтів

en: single instruction is %u bytes long, but .bundle_align_mode limit is %u bytes
uk: одинарна інструкція має довжину %u байтів, обмеження .bundle_align_mode дорівнює %u байтів

en: ignoring fill value in absolute section
uk: ігноруємо значення заповнення у абсолютному розділі

en: ignoring fill value in section `%s'
uk: ігноруємо значення заповнення у «%s»

en: unknown pseudo-op: `%s'
uk: невідомий псевдооператор: «%s»

en: unable to continue with assembly.
uk: продовження збирання неможливе.

en: local label too large near %s
uk: локальна мітка є надто великою поблизу від %s

en: label "%ld$" redefined
uk: мітку «%ld$» перевизначено

en: .bundle_lock with no matching .bundle_unlock
uk: .bundle_lock без відповідного .bundle_unlock

en: .abort detected.  Abandoning ship.
uk: Виявлено .abort. Перериваємо роботу.

en: alignment too large: %u assumed
uk: значення вирівнювання є надто великим: замінюємо його на %u

en: expected fill pattern missing
uk: пропущено неочікуваний взірець заповнення

en: fill pattern too long, truncating to %u
uk: взірець для заповнення є надто довгим, обрізаємо до %u

en: symbol name not recognised in the current locale
uk: назву символу не розпізнано у поточній локалі

note: Some of the back ends can't deal with non-positive line numbers. Besides, it's silly.  GCC however will generate a line number of zero when it is pre-processing builtins for assembler-with-cpp files: # 0 "<built-in>" We do not want to barf on this, especially since such files are used in the GCC and
en: line numbers must be positive; line number %d rejected
uk: номери рядків мають бути додатними; номер рядка %d є неприйнятним

en: incompatible flag %i in line directive
uk: несумісний прапорець %i у директиві line

en: unsupported flag %i in line directive
uk: непідтримуваний прапорець %i у директиві line

en: start address not supported
uk: підтримки початкової адреси не передбачено

en: .err encountered
uk: виявлено .err

en: .error directive invoked in source file
uk: у файлі початкового коду викликано директивну .error

en: .warning directive invoked in source file
uk: у файлі початкового коду викликано директивну .warning

en: %s argument must be a string
uk: Аргументом %s має бути рядок

en: .fail %ld encountered
uk: Ми натрапили на .fail %ld

en: .fill size clamped to %d
uk: розмір .fill обрізано до %d

en: size negative; .fill ignored
uk: від’ємний розмір; .fill проігноровано

en: repeat < 0; .fill ignored
uk: кількість повторень < 0; .fill проігноровано

en: non-constant fill count for absolute section
uk: нестале значення обсягу заповнення для абсолютного розділу

en: attempt to fill absolute section with non-zero value
uk: спроба заповнити абсолютний розділ ненульовим значенням

en: attempt to fill section `%s' with non-zero value
uk: спроба заповнити розділ «%s» ненульовим значенням

en: unrecognized .linkonce type `%s'
uk: нерозпізнаний тип .linkonce, «%s»

en: .linkonce is not supported for this object file format
uk: підтримки .linkonce для цього формату об’єктних файлів не передбачено

en: expected alignment after size
uk: після розміру мало бути вказано вирівнювання

en: attempt to redefine pseudo-op `%s' ignored
uk: спробу перевизначити псевдооператор «%s» проігноровано

en: ignoring macro exit outside a macro definition.
uk: ігноруємо вихід з макросу поза визначенням макросу.

en: invalid segment "%s"
uk: некоректний сегмент «%s»

en: only constant offsets supported in absolute section
uk: У абсолютному розділі передбачено підтримку лише сталих відступів

en: MRI style ORG pseudo-op not supported
uk: підтримки псевдооператора ORG у стилі MRI не передбачено

en: .end%c encountered without preceding %s
uk: виявлено .end%c без відповідного попереднього %s

en: negative count for %s - ignored
uk: від'ємне значення лічильника для %s - проігноровано

en: %s without %s
uk: %s без %s

en: unsupported variable size or fill value
uk: непідтримуваний розмір змінної або значення заповнення

en: size value for space directive too large: %lx
uk: значення розміру для директиви space є надто великим: %lx

en: .space repeat count is negative, ignored
uk: лічильник повторів .space має від’ємне значення, проігноровано

en: .space repeat count is zero, ignored
uk: лічильник повторів .space має нульове значення, проігноровано

en: .space repeat count overflow, ignored
uk: лічильник повторів .space переповнено, проігноровано

en: space allocation too complex in absolute section
uk: надто складний вираз отримання пам’яті у абсолютному розділі

en: space allocation too complex in common section
uk: надто складний вираз отримання пам’яті у загальному розділі

en: unsupported variable nop control in .nops directive
uk: непідтримуване змінне керування nop у команді .nops

en: negative nop control byte, ignored
uk: від'ємний контрольний байт nop, ігноруємо

en: unknown floating type '%c'
uk: невідомий тип значення з рухомою крапкою, «%c»

en: %s: would close weakref loop: %s
uk: %s: має завершити цикл weakref: %s

en: junk at end of line, first unrecognized character valued 0x%x
uk: зайві символи наприкінці рядка, перший нерозпізнаний символ має значення 0x%x

en: `%s' can't be equated to common symbol `%s'
uk: «%s» не можна прирівнювати до загального символу «%s»

en: unexpected `"' in expression
uk: неочікуваний символ «"» у виразі

en: rva without symbol
uk: rva без символу

en: missing or bad offset expression
uk: не вказано виразу відступу або вказано помилковий вираз

en: missing reloc type
uk: не вказано тип пересування

en: unrecognized reloc type
uk: нерозпізнаний тип пересування

en: bad reloc expression
uk: помилковий вираз пересування

en: zero assumed for missing expression
uk: для пропущеного виразу використано нульове значення

en: attempt to store value in absolute section
uk: спроба зберегти значення у абсолютному розділі

en: attempt to store non-zero value in section `%s'
uk: спроба зберегти ненульове значення у розділі «%s»

note: Leading bits contain both 0s & 1s.
en: value 0x%<PRIx64> truncated to 0x%<PRIx64>
uk: значення 0x%<PRIx64> обрізано до 0x%<PRIx64>

en: bignum truncated to %d byte | bignum truncated to %d bytes
uk[0]: велике число (bignum) обрізано до %d байта
uk[1]: велике число (bignum) обрізано до %d байтів
uk[2]: велике число (bignum) обрізано до %d байтів
uk[3]: велике число (bignum) обрізано до %d байта

en: unresolvable or nonpositive repeat count; using 1
uk: нерозв’язна або недодатна кількість повторень; використовуємо 1

en: floating point constant too large
uk: надто велика стала з рухомою крапкою

en: attempt to store float in absolute section
uk: спроба зберегти float у абсолютному розділі

en: attempt to store float in section `%s'
uk: спроба зберегти значення з рухомою крапкою у розділі «%s»

en: attempt to store non-empty string in section `%s'
uk: спроба зберегти непорожній рядок у розділі «%s»

en: strings must be placed into a section
uk: рядки має бути розташовано у розділі

en: expected <nn>
uk: мало бути <nn>

note: To be compatible with BSD 4.2 as: give the luser a linefeed!!
en: unterminated string; newline inserted
uk: незавершений рядок; вставлено символ розриву рядка

en: bad escaped character in string
uk: помилковий екранований символ у рядку

en: expected address expression
uk: мало бути вказано вираз для адреси

en: symbol "%s" undefined; zero assumed
uk: не визначено символ «%s»; припускаємо нульове значення

en: some symbol undefined; zero assumed
uk: невизначений символ; припускаємо нульове значення

en: this string may not contain '\0'
uk: у цьому рядку не повинно міститися «\0»

en: missing string
uk: не вистачає рядка

en: .incbin count zero, ignoring `%s'
uk: лічильник .incbin є нульовим, ігноруємо «%s»

en: file not found: %s
uk: файл не знайдено: %s

en: unable to include `%s'
uk: не вдалося включити «%s»

en: seek to end of .incbin file failed `%s'
uk: спроба позиціювання на кінець файла .incbin зазнала невдачі, «%s»

en: skip (%ld) or count (%ld) invalid for file size (%ld)
uk: пропуск (%ld) або кількість (%ld) є некоректною для розміру файла (%ld)

en: could not skip to %ld in file `%s'
uk: не вдалося перейти до позиції %ld у файлі «%s»

en: truncated file `%s', %ld of %ld bytes read
uk: обрізаний файл «%s», прочитано %ld з %ld байтів

en: missing .func
uk: пропущено .func

en: .endfunc missing for previous .func
uk: пропущено .endfunc до попереднього .func

en: .bundle_align_mode alignment too large (maximum %u)
uk: вирівнювання .bundle_align_mode є надто великим (максимальне значення %u)

en: cannot change .bundle_align_mode inside .bundle_lock
uk: не можна змінювати .bundle_align_mode у .bundle_lock

en: .bundle_lock is meaningless without .bundle_align_mode
uk: .bundle_lock не має сенсу без .bundle_align_mode

en: .bundle_unlock without preceding .bundle_lock
uk: .bundle_unlock без попереднього .bundle_lock

en: .bundle_lock sequence is %u bytes, but bundle size is only %u bytes
uk: послідовність .bundle_lock складається із %u байтів, а розмір пакета лише %u байтів

en: missing closing `%c'
uk: пропущено завершальний «%c»

en: stray `\'
uk: зайвий символ «\»

en: invalid argument '%s' to -fdebug-prefix-map
uk: некоректний аргумент «%s» -fdebug-prefix-map

en: SCFI: usage of REG_FP as scratch not supported
uk: SCFI: підтримки використання REG_FP як тимчасової пам'яті не передбачено

en: SCFI: unsupported stack manipulation pattern
uk: SCFI: непідтримуваний взірець роботи зі стеком

en: SCFI: asymetrical register restore
uk: SCFI: асиметричне відновлення регістрів

en: SCFI: Bad CFI propagation perhaps
uk: SCFI: можливо, помилкове поширення CFI

en: SCFI: forward pass failed for func '%s'
uk: SCFI: помилка прямого передавання для функції «%s»

en: SCFI: backward pass failed for func '%s'
uk: SCFI: помилка зворотного передавання для функції «%s»

en: SCFI: Invalid DWARF CFI opcode data
uk: SCFI: некоректні дані коду операції CFI DWARF

note: No other GINSN_TYPE_* expected.
en: SCFI: bad ginsn for func '%s'
uk: SCFI: помилкова ginsn для функції «%s»

en: SCFI: unsupported for target
uk: SCFI: непідтримуване для призначення

en: SCFI ignores most user-specified CFI directives
uk: SCFI ігнорує більшість визначених користувачем директив CFI

en: SCFI: missing previous SCFI endproc marker
uk: SCFI: пропущено попередню позначку кінця процедури SCFI

en: .stab%c: missing comma
uk: .stab%c: пропущено кому

en: .stab%c: missing string
uk: .stab%c: пропущено рядок

note: This could happen for example with a source file with a huge number of lines.  The only cure is to use a different debug format, probably DWARF.
en: .stab%c: description field '%x' too big, try a different debug format
uk: .stab%c: поле опису «%x» є надто великим, спробуйте інший формат діагностики

en: comma missing in .xstabs
uk: пропущено кому у .xstabs

en: symbol '%s' contains multibyte characters
uk: символ «%s» містить багатобайтову послідовність

en: cannot define symbol `%s' in absolute section
uk: не можна визначати символ «%s» у абсолютному розділі

en: symbol `%s' is already defined as "%s"/%s%ld
uk: символ «%s» вже визначено як «%s»/%s%ld

en: invalid operands (%s and %s sections) for `%s'
uk: некоректні операнди (розділи %s і %s) «%s»

en: invalid operand (%s section) for `%s'
uk: некоректний операнд (розділ %s) «%s»

en: invalid operands (%s and %s sections) for `%s' when setting `%s'
uk: некоректні операнди (розділи %s і %s) «%s» під час встановлення «%s»

en: invalid operand (%s section) for `%s' when setting `%s'
uk: некоректний операнд (розділ %s) «%s» під час встановлення «%s»

en: symbol definition loop encountered at `%s'
uk: виявлено циклічне визначення символу у «%s»

en: cannot convert expression symbol %s to complex relocation
uk: не вдалося перетворити символ виразу %s на складене пересування

en: division by zero when setting `%s'
uk: ділення на нуль під час спроби встановити «%s»

note: See PR 20895 for a reproducer.
en: Invalid operation on symbol
uk: Некоректна операція над символом

en: can't resolve value for symbol `%s'
uk: не вдалося визначити значення символу «%s»

en: "%d" (instance number %d of a %s label)
uk: "%d" (екземпляр із номером %d мітки %s)

en: expression is too complex to be resolved or converted into relocations
uk: вираз є надто складним для обробки або перетворення на пересування

en: attempt to get value of unresolved symbol `%s'
uk: спроба отримання значення символу невизначеною адресою «%s»

note: Do not reassign section symbols.
en: can't make section symbol global
uk: не можна робити символ розділу загальним

en: can't make register symbol global
uk: не можна робити символ регістра загальним

en: Accessing function `%s' as thread-local object
uk: Отримуємо доступ до функції «%s» як до локального для потоку виконання об’єкта

en: Accessing `%s' as thread-local object
uk: Отримуємо доступ до «%s» як до локального для потоку виконання об’єкта

en: field fx_size too small to hold %lu
uk: поле fx_size є надто малим, щоб містити %lu

en: attempt to .org/.space/.nops backwards? (%ld)
uk: спроба виконання .org/.space/.nops назад? (%ld)

en: leb128 operand is an undefined symbol: %s
uk: операнд leb128 перебуває у невизначеному символі: %s

en: invalid offset expression
uk: некоректний вираз для відступу

en: invalid reloc expression
uk: некоректний вираз пересування

en: can't resolve %s - %s
uk: не вдалося розв'язати залежність %s - %s

en: value of %s too large for field of %d byte at %s | value of %s too large for field of %d bytes at %s
uk[0]: значення %s є надто великим для поля у %d байт за адресою %s
uk[1]: значення %s є надто великим для поля у %d байти за адресою %s
uk[2]: значення %s є надто великим для поля у %d байтів за адресою %s
uk[3]: значення %s є надто великим для поля у %d байт за адресою %s

en: signed .word overflow; switch may be too large; %ld at 0x%lx
uk: переповнення .word із знаком; можливо, перемикач є надто великим; %ld у 0x%lx

en: redefined symbol cannot be used on reloc
uk: перевизначений символ не можна використовувати у пересуванні

en: relocation out of range
uk: пересування за межі діапазону

en: %s:%u: bad return from bfd_install_relocation: %x
uk: %s:%u: помилкове повернення з bfd_install_relocation: %x

en: reloc not within (fixed part of) section
uk: пересування поза розділом (його фіксованою частиною)

en: internal error: fixup not contained within frag
uk: внутрішня помилка: виправлення не міститься у фрагменті

en: can't extend frag
uk: неможливо розширити фрагмент

en: unimplemented .nops directive
uk: нереалізована директива .nops

en: can't write %ld byte to section %s of %s: '%s' | can't write %ld bytes to section %s of %s: '%s'
uk[0]: не вдалося записати %ld байт до розділу %s %s: «%s»
uk[1]: не вдалося записати %ld байти до розділу %s %s: «%s»
uk[2]: не вдалося записати %ld байтів до розділу %s %s: «%s»
uk[3]: не вдалося записати %ld байт до розділу %s %s: «%s»

en: can't fill %ld byte in section %s of %s: '%s' | can't fill %ld bytes in section %s of %s: '%s'
uk[0]: не вдалося заповнити %ld байт у розділі %s %s: «%s»
uk[1]: не вдалося заповнити %ld байти у розділі %s %s: «%s»
uk[2]: не вдалося заповнити %ld байтів у розділі %s %s: «%s»
uk[3]: не вдалося заповнити %ld байт у розділі %s %s: «%s»

en: unable to create reloc for build note
uk: не вдалося створити пересування для нотатки щодо збирання

en: <gnu build note>
uk: <нотатка щодо збирання gnu>

en: %s: global symbols not supported in common sections
uk: %s: підтримки глобальних символів у загальних розділах не передбачено

en: local label `%s' is not defined
uk: локальну мітку «%s» не визначено

en: can't make global register symbol `%s'
uk: не вдалося створити загальний регістровий символ «%s»

en: alignment padding (%lu byte) not a multiple of %ld | alignment padding (%lu bytes) not a multiple of %ld
uk[0]: заповнення вирівнювання (%lu байт) не є кратним до %ld
uk[1]: заповнення вирівнювання (%lu байти) не є кратним до %ld
uk[2]: заповнення вирівнювання (%lu байтів) не є кратним до %ld
uk[3]: заповнення вирівнювання (%lu байт) не є кратним до %ld

en: .word %s-%s+%s didn't fit
uk: .word %s-%s+%s не вкладається у розмір

en: padding added
uk: додано заповнення

en: attempt to move .org backwards
uk: спроба пересування .org назад

en: .space, .nops or .fill specifies non-absolute value
uk: .space, .nops або .fill задає неабсолютне значення

en: .space, .nops or .fill with negative value, ignored
uk: .space, .nops або .fill з від’ємним значенням, проігноровано

en: Infinite loop encountered whilst attempting to compute the addresses of symbols in section %s
uk: Під час спроби обчислити адреси символів у розділі %s сталося зациклювання
