gprof 2.39.90 - en to bg translation catalogue (98 entries)

en: <indirect child>
bg: <непряк наследник>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
bg: [find_call] %s: 0x%lx към 0x%lx

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
bg: [find_call] 0x%lx: jsr%s <непряк_наследник>

en: [find_call] 0x%lx: bsr
bg: [find_call] 0x%lx: bsr <относително адресиране>

en: %s: %s: unexpected end of file
bg: %s: %s: неочакван край на файл

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
bg: %s: предупреждение: пренебрегнато броене на основни блокове (да се използва -l или --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
bg: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu изпълнения

en: <unknown>
bg: <неизвестен>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
bg: 
    
    Връх %d Редове:
    
         Ред       Брой

en: 
    Execution Summary:
bg: 
    Накратко за изпълнението:

en: %9ld   Executable lines in this file
bg: %9ld   Изпълними редове във файла

en: %9ld   Lines executed
bg: %9ld   Изпълнени редове

en: %9.2f   Percent of the file executed
bg: %9.2f   Проценти от изпълнения файл

en: 
    %9lu   Total number of line executions
bg: 
    %9lu   Общ брой на изпълнените редове

en: %9.2f   Average executions per line
bg: %9.2f   Средно изпълняване за ред

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
bg: [cg_tally] дъгата от %s до %s е премината %lu пъти

en: 		     Call graph (explanation follows)
bg: 		Граф на извикванията (обяснението следва)

en: 			Call graph
bg: 			Граф на извикванията

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
bg: 
    точност: всяка проба е за %ld байта

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
bg:  за %.2f%% от %.2f секунди

en:  no time propagated
bg:  без разпространяване за време

en: called
bg: извик.

en: total
bg: общо

en: parents
bg: родители

en: index
bg: азбучник

en: %time
bg: %време

en: self
bg: собст.

en: descendants
bg: потомци

en: name
bg: име

en: children
bg: наследници

en: index %% time    self  children    called     name
bg: азбуч.%% време   собс. наследници   извик.     име

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
bg:  <цикъл %d от> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
bg: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <спонтанни>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
bg: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <спонтанни>

en: Index by function name
bg: Индекс по име на функция

en: <cycle %d>
bg: <цикъл %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
bg: %s: не може да се обработи файла със съответствията %s.

en: %s: could not open %s.
bg: %s: не може да се отвори %s.

en: %s: %s: not in executable format
bg: %s: %s: не е изпълним формат

en: %s: can't find .text section in %s
bg: %s: не може да се намери изпълним(.text) раздел в %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
bg: %s: недостиг на %lu байта за изпълним раздел

en: %s: can't do -c
bg: %s: не може с команда -c

en: %s: -c not supported on architecture %s
bg: %s: -c не се поддържа за архитектура %s

en: %s: file `%s' has no symbols
bg: %s: файлът '%s' не съдържа имена

en: %s: file `%s' has too many symbols
bg: %s: файлът '%s' съдържа твърде много имена

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
bg: %s: нещо не е преброено: ltab.len=%d вместо %ld

en: %s: address size has unexpected value of %u
bg: %s: размерът на адрес е с неочаквана стойност от %u

en: %s: file too short to be a gmon file
bg: %s: файлът е твърде къс, за да бъде файл на "gmon"

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
bg: %s: файлът '%s' е с неправилна "магическа бисквитка"

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
bg: %s: файлът '%s' е за неподдържана версия %d

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
bg: %s: %s: открит неправилна отметка %d (повреден файл?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
bg: %s: честотата на диагностика е несъвместима с първия файл на "gmon"

en: %s: incompatible with first gmon file
bg: %s: несъвместим с първия файл на "gmon"

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
bg: %s: изглежда файлът '%s' не е в формата на gmon.out

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
bg: %s: неочакван край на файл(EOF) след прочитане на %d/%d "сандъци"

en: time is in ticks, not seconds
bg: времето е в отметки, а не в секунди

en: %s: don't know how to deal with file format %d
bg: %s: не е известно как да се обработи файлов формат %d

en: File `%s' (version %d) contains:
bg: Файлът '%s' (версия %d) съдържа:

en: 	%d histogram record
bg: 	%d запис с хистограма

en: 	%d histogram records
bg: 	%d записа(-и) с хистограма

en: 	%d call-graph record
bg: 	%d запис за граф на извикванията

en: 	%d call-graph records
bg: 	%d записа(-и) за граф на извикванията

en: 	%d basic-block count record
bg: 	%d запис за базов-блок

en: 	%d basic-block count records
bg: 	%d записа(-и) за базов-блок

en: Usage: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ABCeEfFJnNOpPqQRStZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
bg: Употреба: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ABCeEfFJnNOpPqQRStZ][име]] [-I директории]
    	[-d[число]] [-k от/до] [-m мин-брой] [-t таблица-размер]
    	[--[no-]annotated-source[=име]] [--[no-]exec-counts[=име]]
    	[--[no-]flat-profile[=име]] [--[no-]graph[=име]]
    	[--[no-]time=име] [--all-lines] [--brief] [--debug[=ниво]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=име] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=число]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=размер] [--traditional]
    	[--version] [--width=число] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=ДЕКОРАЦИЯ]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=име] [@ФАЙЛ]
    	[файл-образ] [диагностичен-файл...]

en: Report bugs to %s
bg: Подавайте доклади за грешки на %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
bg: %s: проследяването не се поддържа; -d е пренебрегнат

en: %s: unknown file format %s
bg: %s: неизвестен файлов формат %s

note: This output is intended to follow the GNU standards document.
en: GNU gprof %s
bg: ГНУ gprof %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
bg: На базата на BSD gprof, авторско право 1983 Regents of the University of California.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
bg: Тази програма е свободен софтуер.  Тази програма е без гаранции.

en: %s: unknown demangling style `%s'
bg: %s: непознато разкориране на имена '%s'

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
bg: %s: Само една между --function-ordering и --file-ordering може да се зададе.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
bg: %s: за съжаление, файловият формат 'prof', все още не се поддържа

en: %s: gmon.out file is missing histogram
bg: %s: gmon.out файл без хистограма

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
bg: %s: gmon.out файл без граф за извикванията

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
bg: %s: мярката на скалата е променена между записите с хистограма
    %s: от '%s'
    %s: на '%s'

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
bg: %s: съкращението на скалата е променено между записите с хистограма
    %s: от '%c'
    %s: на '%c'

en: %s: different scales in histogram records
bg: %s: различни скали в записите за хистограма

en: %s: overlapping histogram records
bg: %s: припокрити записи с хистограма

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
bg: %s: %s: неочакван край на файл(EOF) след прочитане на %u от %u проби

en: %c%c/call
bg: %c%c/извикване

en:  for %.2f%% of %.2f %s
bg:  за %.2f%% от %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
bg: 
    Всяка проба се брои за %g %s.

en:  no time accumulated
bg:  без натрупване за време

en: cumulative
bg: натрупани

en: self
bg: собст.

en: total
bg: общо

en: time
bg: време

en: calls
bg: извикв.

en: 
    
    
    flat profile:
bg: 
    
    
    диагностика:

en: Flat profile:
bg: Диагностика:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
bg: %s: намерено е име, което покрива няколко записа с хистограма

en: [find_call] 0x%lx: jal
bg: [find_call] 0x%lx: jal (адрес на функция)

en: [find_call] 0x%lx: jalr
bg: [find_call] 0x%lx: jalr (косвено извикване)

en: %s: could not locate `%s'
bg: %s: не може да се намери '%s'

en: *** File %s:
bg: *** Файл %s:

en:  <cycle %d>
bg:  <цикъл %d>
