gprof-2.39.90 - en to sr translation catalogue (97 entries)

en: <indirect child>
sr: <индиректни пород>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
sr: [find_call] %s: 0x%lx до 0x%lx

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
sr: [find_call] 0x%lx: jsr%s <индиректни_пород>

en: [find_call] 0x%lx: bsr
sr: [find_call] 0x%lx: бср

en: %s: %s: unexpected end of file
sr: %s: %s: неочекивани крај датотеке

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
sr: %s: упозорење: занемарујем број извршавања основног блока (користим -l или --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
sr: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu извршавања

en: <unknown>
sr: <непознато>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
sr: 
    
    Првих %d реда:
    
         Ред      Број

en: 
    Execution Summary:
sr: 
    Сажетак извршавања:

en: %9ld   Executable lines in this file
sr: %9ld   Извршних редова у овој датотеци

en: %9ld   Lines executed
sr: %9ld   Извршених редова

en: %9.2f   Percent of the file executed
sr: %9.2f   Проценат извршених датотека

en: 
    %9lu   Total number of line executions
sr: 
    %9lu   Укупан број извршавања реда

en: %9.2f   Average executions per line
sr: %9.2f   Просечно извршавања по реду

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
sr: [cg_tally] арц са %s на %s је пребачено %lu пута

en: 		     Call graph (explanation follows)
sr: 		     График позива (објашњење следи)

en: 			Call graph
sr: 			График позива

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
sr: 
    грануларност: сваки погодак узорка покрива %ld бајт(а)

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
sr:  за %.2f%% од %.2f секунде

en:  no time propagated
sr:  време се није проширило

en: called
sr: позван

en: total
sr: укупно

en: parents
sr: садржаоци

en: index
sr: индекс

en: self
sr: исти

en: descendants
sr: наследник

en: name
sr: назив

en: children
sr: пород

en: index %% time    self  children    called     name
sr: индекс %% време    исти  пород    позван     назив

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
sr:  <циклус %d као читав> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
sr: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <својевољно>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
sr: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <својевољно>

en: Index by function name
sr: Индекс према називу функције

en: <cycle %d>
sr: <циклус %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
sr: %s: не могу да обрадим датотеку мапирања %s.

en: %s: could not open %s.
sr: %s: не могу да отворим %s.

en: %s: %s: not in executable format
sr: %s: %s: није у формату за извршавање

en: %s: can't find .text section in %s
sr: %s: не могу да нађем „.text“ одељак у %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
sr: %s: премашује простор за %lu бајтова текстуалног простора

en: %s: can't do -c
sr: %s: не могу да обавим -c

en: %s: -c not supported on architecture %s
sr: %s: -c није подржано на архитектури %s

en: %s: file `%s' has no symbols
sr: %s: датотека „%s“ нема симболе

en: %s: file `%s' has too many symbols
sr: %s: датотека „%s“ има превише симбола

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
sr: %s: неко је погрешно пребројан: ltab.len=%d уместо %ld

en: %s: address size has unexpected value of %u
sr: %s: величина адресе имаше неочекивану вредност %u

en: %s: file too short to be a gmon file
sr: %s: датотека је прекратка да би била гмон датотека

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
sr: %s: датотека „%s“ има лош колачић магије

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
sr: %s: датотека „%s“ има неподржано издање %d

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
sr: %s: %s: пронађох лошу ознаку %d (оштећена датотека?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
sr: %s: проток профилисања није сагласан са првом гмон датотеком

en: %s: incompatible with first gmon file
sr: %s: није сагласан са првом гмон датотеком

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
sr: %s: датотека „%s“ не изгледа да је у гмон.out формату

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
sr: %s: неочекивани КРД након читања %d/%d блокова

en: time is in ticks, not seconds
sr: време је у откуцајима, а не секунде

en: %s: don't know how to deal with file format %d
sr: %s: не знам како да поступим са форматом датотеке %d

en: File `%s' (version %d) contains:
sr: Датотека „%s“ (издање %d) садржи:

en: 	%d histogram record
sr: 	%d снимак хистограма

en: 	%d histogram records
sr: 	%d снимка хистограма

en: 	%d call-graph record
sr: 	%d снимак графика позива

en: 	%d call-graph records
sr: 	%d снимка графика позива

en: 	%d basic-block count record
sr: 	%d снимак броја основног блока

en: 	%d basic-block count records
sr: 	%d снимка броја основног блока

en: Usage: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ABCeEfFJnNOpPqQRStZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
sr: Коришћење: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ABCeEfFJnNOpPqQRStZ][назив]] [-I dirs]
    	[-d[број]] [-k од/до] [-m најм-укупно] [-t дужина-табеле]
    	[--[no-]annotated-source[=назив]] [--[no-]exec-counts[=назив]]
    	[--[no-]flat-profile[=назив]] [--[no-]graph[=назив]]
    	[--[no-]time=назив] [--all-lines] [--brief] [--debug[=ниво]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=дир-и] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=назив] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=дужина] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=СТИЛ]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@ДАТОТЕКА]
    	[image-file] [profile-file...]

en: Report bugs to %s
sr: Грешке пријавите на %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
sr: %s: уклањање грешака није подржано; занемарујем -d

en: %s: unknown file format %s
sr: %s: непознат формат датотеке %s

note: This output is intended to follow the GNU standards document.
en: GNU gprof %s
sr: ГНУ гпроф %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
sr: Засновано на БСД гпрофу, ауторских права 1983 Управа Универзитета Калифорније.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
sr: Овај програм је слободан софтвер.  Овај програм не пружа никакве гаранције.

en: %s: unknown demangling style `%s'
sr: %s: непознат стил изопачивања „%s“

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
sr: %s: Може бити наведено или само „--function-ordering“ или „--file-ordering“.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
sr: %s: извините, формат датотеке „prof“ још увек није подржан

en: %s: gmon.out file is missing histogram
sr: %s: гмон.out датотеци недостаје хистограм

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
sr: %s: гмон.out датотеци недостају подаци графика позива

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
sr: %s: јединица димензије је измењена између снимака хистограма
    %s: са „%s“
    %s: на „%s“

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
sr: %s: скраћеница димензије је измењена између снимака хистограма
    %s: са „%c“
    %s: на „%c“

en: %s: different scales in histogram records
sr: %s: различите размере у снимцима хистограма

en: %s: overlapping histogram records
sr: %s: преклапам снимке хистограма

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
sr: %s: %s: неочекивани КРД након читања %u од %u узорака

en: %c%c/call
sr: %c%c/позив

en:  for %.2f%% of %.2f %s
sr:  за %.2f%% од %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
sr: 
    Сваки узорак се броји као %g %s.

en:  no time accumulated
sr:  није зарађено на времену

en: cumulative
sr: збирно

en: self
sr: сам

en: total
sr: укупно

en: time
sr: време

en: calls
sr: позиви

en: 
    
    
    flat profile:
sr: 
    
    
    обичан профил:

en: Flat profile:
sr: Обичан профил:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
sr: %s: пронашао сам симбол који покрива неколико снимака хистограма

en: [find_call] 0x%lx: jal
sr: [find_call] 0x%lx: јал

en: [find_call] 0x%lx: jalr
sr: [find_call] 0x%lx: јалр

en: %s: could not locate `%s'
sr: %s: не могу да одредим место „%s“

en: *** File %s:
sr: *** Датотека %s:

en:  <cycle %d>
sr:  <циклус %d>
