gprof 2.36.90 - en to tr translation catalogue (92 entries)

en: <indirect child>
tr: <dolaylı ast>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
tr: [find_call] %s: 0x%lx'dan 0x%lx'a

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
tr: [find_call] 0x%lx: jsr%s <dolaylı_ast>

en: %s: %s: unexpected end of file
tr: %s: %s: beklenmeyen dosyasonu

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
tr: %s: uyarı: temel blok yürütme sayıları yoksayıldı (-l veya --line kullanın)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
tr: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu yürütme

en: <unknown>
tr: <bilinmeyen>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
tr: 
    
    Tepe %d Satır:
    
         Satır      Sayı

en: 
    Execution Summary:
tr: 
    Yürütme Özeti:

en: %9ld   Executable lines in this file
tr: %9ld   yürütülür satır -- bu dosyada

en: %9ld   Lines executed
tr: %9ld   Yürütülen Satır

en: %9.2f   Percent of the file executed
tr: %9.2f   Dosyanın yürütülen kısım yüzdesi

en: 
    %9lu   Total number of line executions
tr: 
    %9lu   Toplam satır yürütüş sayısı

en: %9.2f   Average executions per line
tr: %9.2f   Satır başına ortalama yürütüş sayısı

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
tr: [cg_tally] %s'dan %s'a olan yay %lu defa geçildi

en: 		     Call graph (explanation follows)
tr: 		     Çağrı grafiği (açıklama aşağıda)

en: 			Call graph
tr: 			Çağrı grafiği

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
tr: 
    Öğe boyu: her örnek %ld bayt içermektedir

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
tr:  %.2f saniyenin %.2f%%'si için

en:  no time propagated
tr:  zaman ilerletilmedi

en: called
tr: çağrıldı

en: total
tr: toplam

en: parents
tr: üstler

en: index
tr: indeks

en: self
tr: kendisi

en: descendants
tr: astlar

en: name
tr: isim

en: children
tr: astlar

en: index %% time    self  children    called     name
tr: indeks %% zaman    kendi  astlar    çağrıldı     isim

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
tr:  <%d'yi bütün olarak çevrimler> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
tr: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <kendiliğinden>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
tr: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <kendiliğinden>

en: Index by function name
tr: İşlev adına göre indeks

en: <cycle %d>
tr: <çevrim %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
tr: %s: eşlem dosyası %s ayrıştırılamadı.

en: %s: could not open %s.
tr: %s: %s açılamadı.

en: %s: %s: not in executable format
tr: %s: %s: çalıştırılabilir biçimde değil

en: %s: can't find .text section in %s
tr: %s: %s içerisinde .text (metin) bölümü bulunamadı

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
tr: %s: %lu bayt metin yeri için yer bulunamadı

en: %s: can't do -c
tr: %s: -c yapılamıyor

en: %s: -c not supported on architecture %s
tr: %s: -c %s platformu üzerinde desteklenmiyor

en: %s: file `%s' has no symbols
tr: %s: `%s' dosyası sembol içermiyor

en: %s: file `%s' has too many symbols
tr: %s: dosyası `%s' çok fazla sembol içeriyor

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
tr: %1$s: hatalı sayım: %3$ld yerine ltab.len=%2$d

en: %s: address size has unexpected value of %u
tr: %s: adres boyu, beklenmeyen %u değerine sahip

en: %s: file too short to be a gmon file
tr: %s: Dosya bir gmon dosyası olmak için çok kısa

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
tr: %s: `%s' dosyasında kötü sihirli çerez var

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
tr: %s: `%s' dosyası desteklenmeyen %d sürümünde

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
tr: %s: %s: Hatalı etiket %d bulundu (dosya bozuk mu?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
tr: %s: profilleme hızı ilk gmon dosyası ile uyumlu değil

en: %s: incompatible with first gmon file
tr: %s: ilk gmon dosyası ile uyumlu değil

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
tr: %s: '%s' dosyası gmon.out biçeminde değil

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
tr: %s: %d/%d sele okunduktan sonra beklenmeyen dosyasonu (EOF) bulundu

en: time is in ticks, not seconds
tr: zaman tık olarak veriliyor, saniye olarak değil

en: %s: don't know how to deal with file format %d
tr: %s: %d dosya biçeminin nasıl işleneceği bilinmiyor

en: File `%s' (version %d) contains:
tr: `%s' Dosyası (%d sürümü) aşağıdakileri içeriyor:

en: 	%d histogram record
tr: 	%d geçmiş grafiği kaydı

en: 	%d histogram records
tr: 	%d geçmiş grafiği kayıtları

en: 	%d call-graph record
tr: 	%d çağrı grafiği kaydı

en: 	%d call-graph records
tr: 	%d çağrı grafiği kayıtları

en: 	%d basic-block count record
tr: 	%d temel blok sayım kaydı

en: 	%d basic-block count records
tr: 	%d temel blok sayım kayıtları

en: Usage: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQRStZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
tr: Kullanım: %s [-[abcDhilLrsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQRStZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering] [--inline-file-names]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [--external-symbol-table=name] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]

en: Report bugs to %s
tr: Hataları %s adresine bildirin

en: %s: debugging not supported; -d ignored
tr: %s: hata ayıklama desteklenmiyor; -d yoksayıldı

en: %s: unknown file format %s
tr: %s: bilinmeyen dosya biçemi %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
tr: BSD gprof baz alınmıştır, Telif Hakkı 1983 Regents of the University of California.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
tr: Bu yazılım bir serbest yazılımdır.  Bu yazılımın herhangi bir garantisi yoktur.

en: %s: unknown demangling style `%s'
tr: %s: bilinmeyen düzeltme tarzı `%s'

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
tr: %s: İşleve göre sırala --function-ordering ve --file-ordering dosyaya göre sırala seçeneklerinin biri seçilebilir.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
tr: %s: `prof' dosya biçemi henüz desteklenmiyor

en: %s: gmon.out file is missing histogram
tr: %s: gmon.out dosyasında geçmiş grafiği yok

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
tr: %s: gmon.out dosyasında çağrı grafik verisi yok

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
tr: %s: histogram kayıtları arasında boyut birim değişişimi
    %s: den '%s'
    %s: için '%s'

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
tr: %s: histogram kayıtları arasında boyut birim değişişimis
    %s: den '%c'
    %s: için '%c'

en: %s: different scales in histogram records
tr: %s: histogram kayıtlarında farklı ölçekler

en: %s: overlapping histogram records
tr: %s: örtüşen histogram kayıtları

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
tr: %s: %s: %u örneklerinin %u'nun okunmasından sonra beklenmedik EOF

en: %c%c/call
tr: %c%c/çağrı

en: 
    Each sample counts as %g %s.
tr: 
    Her örnek %g %s sayılıyor.

en:  no time accumulated
tr:  zamanlama değeri biriktirilemedi

en: cumulative
tr: birikmiş

en: self
tr: kendisi

en: total
tr: toplam

en: time
tr: zaman

en: calls
tr: çağrı

en: 
    
    
    flat profile:
tr: 
    
    
    düz profil:

en: Flat profile:
tr: Düz profil:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
tr: %s: birkaç çubuk grafik kayıtlarını kapsayan bir sembol bulundu

en: %s: could not locate `%s'
tr: %s: `%s' bulunamadı

en: *** File %s:
tr: *** %s Dosyası:

en:  <cycle %d>
tr:  <çevrim %d>
