gprof 2.17.90 - en to ga translation catalogue (94 entries)

en: <indirect child>
ga: <mac indíreach>

en: [find_call] %s: 0x%lx to 0x%lx
ga: [find_call] %s: 0x%lx go 0x%lx

en: [find_call] 0x%lx: jsr%s <indirect_child>
ga: [find_call] 0x%lx: jsr%s <mac_indíreach>

en: %s: %s: unexpected end of file
ga: %s: %s: comhadchríoch gan choinne

en: %s: warning: ignoring basic-block exec counts (use -l or --line)
ga: %s: rabhadh: déanfar neamhshuim ar líon na rití de bhunbhloic (úsáid -l nó --line)

note: FIXME: This only works if bfd_vma is unsigned long.
en: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu executions
ga: %s:%d: (%s:0x%lx) %lu rith

en: <unknown>
ga: <anaithnid>

en: 
    
    Top %d Lines:
    
         Line      Count
ga: 
    
    %d Príomhlíne:
    
         Líne      Líon

en: 
    Execution Summary:
ga: 
    Achoimre Rite:

en: %9ld   Executable lines in this file
ga: %9ld   Línte inrite sa chomhad seo

en: %9ld   Lines executed
ga: %9ld   Línte arna rith

en: %9.2f   Percent of the file executed
ga: %9.2f   Céatadán den chomhad a ritheadh

en: 
    %9lu   Total number of line executions
ga: 
    %9lu   Líon iomlán na rití de línte

en: %9.2f   Average executions per line
ga: %9.2f   Meánlíon na rití de gach líne

en: [cg_tally] arc from %s to %s traversed %lu times
ga: [cg_tally] trasnaíodh an t-arc ó %s go %s %lu uaire

en: 		     Call graph (explanation follows)
ga: 		     Glaoghraf (míniú ina dhiaidh)

en: 			Call graph
ga: 			Glaoghraf

en: 
    granularity: each sample hit covers %ld byte(s)
ga: 
    gráinneacht: tá %ld beart i ngach sampla

en:  for %.2f%% of %.2f seconds
ga:  do %.2f%% as %.2f soicind

en:  no time propagated
ga:  níor forleathadh aon am

en: called
ga: glaoite

en: total
ga: iomlán

en: parents
ga: máithreacha

en: index
ga: innéacs

en: %time
ga: %time (am)

en: self
ga: féin

en: descendants
ga: sleachta

en: name
ga: ainm

en: children
ga: mic

en: index %% time    self  children    called     name
ga: innéacs %% am    féin  mic         glaoite    ainm

en:  <cycle %d as a whole> [%d]
ga:  <ciogal %d ina iomláine> [%d]

en: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ga: %6.6s %5.5s %7.7s %11.11s %7.7s %7.7s     <spontáineach>

en: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontaneous>
ga: %6.6s %5.5s %7.7s %7.7s %7.7s %7.7s     <spontáineach>

en: Index by function name
ga: Innéacsaigh de réir ainm na feidhme

en: <cycle %d>
ga: <ciogal %d>

en: %s: unable to parse mapping file %s.
ga: %s: ní féidir comhad mapála %s a pharsáil.

en: %s: could not open %s.
ga: %s: níorbh fhéidir %s a oscailt.

en: %s: %s: not in executable format
ga: %s: %s: níl sé i bhformáid inrite

en: %s: can't find .text section in %s
ga: %s: ní féidir roinn .text a aimsiú i %s

en: %s: ran out room for %lu bytes of text space
ga: %s: níl go leor spás le haghaidh %lu beart de théacs

en: %s: can't do -c
ga: %s: ní féidir -c a dhéanamh

en: %s: -c not supported on architecture %s
ga: %s: -c gan tacaíocht ar ailtireacht %s

en: %s: file `%s' has no symbols
ga: %s: níl siombailí ar bith ag an gcomhad `%s'

en: %s: somebody miscounted: ltab.len=%d instead of %ld
ga: %s: áireamh mícheart: ltab.len=%d in ionad %ld

en: %s: address size has unexpected value of %u
ga: %s: ní rabhthas ag súil le méid seolta de %u

en: %s: file too short to be a gmon file
ga: %s: tá an comhad róghearr a bheith ina chomhad gmon

en: %s: file `%s' has bad magic cookie
ga: %s: fianán draíochta go holc ag an gcomhad `%s'

en: %s: file `%s' has unsupported version %d
ga: %s: tá leagan gan tacaíocht ag an gcomhad `%s': %d

en: %s: %s: found bad tag %d (file corrupted?)
ga: %s: %s: aimsíodh droch-chlib %d (comhad truaillithe?)

en: %s: profiling rate incompatible with first gmon file
ga: %s: níl an ráta próifílithe comhoiriúnach leis an chéad chomhad gmon

en: %s: incompatible with first gmon file
ga: %s: neamh-chomhoiriúnach leis an chéad chomhad gmon

en: %s: file '%s' does not appear to be in gmon.out format
ga: %s: is cosúil nach bhfuil comhad '%s' i bhformáid gmon.out

en: %s: unexpected EOF after reading %d/%d bins
ga: %s: comhadchríoch gan choinne i ndiaidh %d/%d gabhdán á léamh

en: time is in ticks, not seconds
ga: is i dticeanna an t-am, ní i soicindí

en: %s: don't know how to deal with file format %d
ga: %s: níl a fhios agam conas formáid %d a láimhseáil

en: File `%s' (version %d) contains:
ga: Is i gcomhad `%s' (leagan %d) na míreanna seo:

en: 	%d histogram record
ga: 	%d taifead histeagraim

en: 	%d histogram records
ga: 	%d taifead histeagraim

en: 	%d call-graph record
ga: 	%d taifead glaoghraif

en: 	%d call-graph records
ga: 	%d taifead glaoghraif

en: 	%d basic-block count record
ga: 	%d taifead lín na mbunbhloc

en: 	%d basic-block count records
ga: 	%d taifead lín na mbunbhloc

en: Usage: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQZ][name]] [-I dirs]
    	[-d[num]] [-k from/to] [-m min-count] [-t table-length]
    	[--[no-]annotated-source[=name]] [--[no-]exec-counts[=name]]
    	[--[no-]flat-profile[=name]] [--[no-]graph[=name]]
    	[--[no-]time=name] [--all-lines] [--brief] [--debug[=level]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=dirs] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=name] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=len] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STYLE]] [--no-demangle] [@FILE]
    	[image-file] [profile-file...]
ga: Úsáid: %s [-[abcDhilLsTvwxyz]] [-[ACeEfFJnNOpPqQZ][ainm]] [-I comhadlanna]
    	[-d[uimhir]] [-k ó/go] [-m íosmhéid] [-t fadtábla]
    	[--[no-]annotated-source[=ainm]] [--[no-]exec-counts[=ainm]]
    	[--[no-]flat-profile[=ainm]] [--[no-]graph[=ainm]]
    	[--[no-]time=ainm] [--all-lines] [--brief] [--debug[=leibhéal]]
    	[--function-ordering] [--file-ordering]
    	[--directory-path=comhadlanna] [--display-unused-functions]
    	[--file-format=ainm] [--file-info] [--help] [--line] [--min-count=n]
    	[--no-static] [--print-path] [--separate-files]
    	[--static-call-graph] [--sum] [--table-length=fad] [--traditional]
    	[--version] [--width=n] [--ignore-non-functions]
    	[--demangle[=STÍL]] [--no-demangle] [@COMHAD]
    	[comhad-íomhá] [comhad-próifíle...]

en: Report bugs to %s
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig %s

en: %s: debugging not supported; -d ignored
ga: %s: ní thacaítear le dífhabhtú; rinneadh neamhshuim ar -d

en: %s: unknown file format %s
ga: %s: formáid anaithnid chomhaid %s

note: This output is intended to follow the GNU standards document.
en: GNU gprof %s
ga: gprof GNU %s

en: Based on BSD gprof, copyright 1983 Regents of the University of California.
ga: Bunaithe ar gprof BSD, cóipcheart 1983 Regents of the University of California.

en: This program is free software.  This program has absolutely no warranty.
ga: Is saorbhogearra é an clár seo.  Níl baránta ar chor ar bith leis an gclár seo.

en: %s: unknown demangling style `%s'
ga: %s: stíl anaithnid díchoscartha `%s'

en: %s: Only one of --function-ordering and --file-ordering may be specified.
ga: %s: Ní cheadaítear ach ceann amháin de --function-ordering agus --file-ordering a bheith sonraithe.

en: %s: sorry, file format `prof' is not yet supported
ga: %s: tá brón orm, ní thacaítear le formáid `prof' fós

en: %s: gmon.out file is missing histogram
ga: %s: histeagram ar iarraidh ó chomhad gmon.out

en: %s: gmon.out file is missing call-graph data
ga: %s: sonraí glaoghraif ar iarraidh ó chomhad gmon.out

en: %s: dimension unit changed between histogram records
    %s: from '%s'
    %s: to '%s'
ga: %s: athraíodh aonad toise idir taifid histeagraim
    %s: ó '%s'
    %s: go '%s'

en: %s: dimension abbreviation changed between histogram records
    %s: from '%c'
    %s: to '%c'
ga: %s: athraíodh giorrúchán toise idir taifid histeagraim
    %s: ó '%c'
    %s: go '%c'

en: %s: different scales in histogram records
ga: %s: scálaí difriúla i dtaifid histeagraim

en: %s: overlapping histogram records
ga: %s: taifid fhorluiteacha histeagraim

en: %s: %s: unexpected EOF after reading %u of %u samples
ga: %s: %s: comhadchríoch gan choinne i ndiaidh léimh %u as %u sampla

en: %c%c/call
ga: %c%c/glao

en:  for %.2f%% of %.2f %s
ga:  do %.2f%% as %.2f %s

en: 
    Each sample counts as %g %s.
ga: 
    Is fiú %g %s é gach sampla.

en:  no time accumulated
ga:  níor carnadh aon am

en: cumulative
ga: carnach

en: self
ga: féin

en: total
ga: iomlán

en: time
ga: am

en: calls
ga: glaonna

en: 
    
    
    flat profile:
ga: 
    
    
    próifíl chothrom:

en: Flat profile:
ga: Próifíl chothrom:

en: %s: found a symbol that covers several histogram records
ga: %s: aimsíodh siombail a bhaineann le hiltaifid histeagraim

en: %s: could not locate `%s'
ga: %s: níorbh fhéidir `%s' a aimsiú

en: *** File %s:
ga: *** Comhad %s:

en:  <cycle %d>
ga:  <ciogal %d>
